شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
برنامه ششم توسعه
۲۰ میلیون یمنی در معرض ابتلا به کرونا!
۲ ساعت قبل
۲۰ میلیون یمنی در معرض ابتلا به کرونا!
برنامه توسعه‌ای سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیش از ۲۰ میلیون یمنی از گرسنگی مزمن رنج برده و در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند. به گزارش روسیا الیوم، این واحد سازمان ملل متحد در صفحه توییتر با اعلام این آمار افزود که ۲۰ میلیون و یک هزار نفر یمنی از قحطی و گرسنگی مزمن رنج می‌برند و در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند. طبق این گزارش تلاش‌های گروه برنامه توسعه سازمان ملل متحد در یمن برای حفاظت از وضعیت معیشتی مردم این کشور برای دستیابی به غذا و حمایت های بهداشتی قابل تقدیر است. براساس آخرین آمار در یمن ۴۱۹ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۹۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند. عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل …
نظریه مشورتی قوه قضاییه در رابطه باقانون برنامه ششم توسعه
۱۷ ساعت قبل / معاونت حقوقی قوه قضاییه / برنامه ششم توسعه / قوه قضاییه
نظریه مشورتی قوه قضاییه در رابطه باقانون برنامه ششم توسعه
نظریه مشورتی قوه قضاییه در پاسخ به استعلامی پیرامون قانون برنامه ششم توسعه صادر شد.
مانع اجرای مصوبه ضدجمعیتی دولت می‌شویم
۲ روز قبل / خانواده / فرزندآوری / کاهش جمعیت / جلسات هیئت دولت / نمایندگان مجلس
مانع اجرای مصوبه ضدجمعیتی دولت می‌شویم
یک نماینده مجلس با بیان اینکه متاسفانه تاکنون اقدامات دولت در راستای کاهش جمعیت بوده است، گفت: مصوبه اخیر دولت با سیاست‌های اصل ۱۰۲ برنامه ششم توسعه مخالف است؛ این مصوبه را در مجلس پیگیری می‌کنیم و از عملی شدن آن ممانعت خواهیم کرد.
عدم تطبیق مصوبه اعطای مشروط یارانه به موالید جدید با سیاست‌های کلی نظام
۳ روز قبل / جمهوری اسلامی ایران / وزارت تعاون / قانون اساسی / برنامه ششم توسعه / مجمع تشخیص مصلحت نظام
عدم تطبیق مصوبه اعطای مشروط یارانه به موالید جدید با سیاست‌های کلی نظام
مصوبه دولت مبنی بر اعطای مشروط یارانه به موالید جدید در آئین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۹۹، با سیاست‌های کلی جمعیت و برنامه ششم توسعه مطابقت ندارد.
دسترسی ۷۵ هزار خانوار عشایری به پنل خورشیدی تا پایان برنامه ششم
۳ روز قبل / وزارت جهاد کشاورزی / جامعه عشایری
دسترسی ۷۵ هزار خانوار عشایری به پنل خورشیدی تا پایان برنامه ششم
تهران - ایرنا - رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: برای دسترسی جامعه عشایری به انرژی خورشیدی وزارت نیرو موظف شده است تا پایان برنامه ششم توسعه ۲۵ هزار پنل خورشیدی را در اختیار ۷۵ هزار خانوار عشایری قرار دهد.
متوسط رشد اقتصادی در دولت روحانی +نمودار
۳ روز قبل / رشد اقتصادی / دولت روحانی / مرکز آمار ایران / توسعه
متوسط رشد اقتصادی در دولت روحانی +نمودار
در حالیکه نرخ رشد اقتصادی هدف برنامه های پنجم و ششم توسعه 8 درصد تعیین شده، متوسط نرخ رشد اقتصادی کشور از سال 1391 تا سال 1398 نزدیک به صفر درصد بوده است.
۴ روز قبل
هدف‌گذاری تولید ۱۰ تن طلا در افق ۱۴۰۰
بر اساس برنامه ششم توسعه (۱۴۰۰- ۱۳۹۶) دستیابی به تولید سالانه ۱۰ تن طلا پیش‌بینی شده که ۸۰ درصد این هدف تا پایان سال ۹۷ محقق شد. بر پایه جداول آماری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در سال ۱۳۸۵ با استخراج ۶۷۰ هزار و ۵۹۲ تن سنگ طلا، یک‌هزار و ۴۳۲ کیلوگرم طلا تولید شد که روند تولید سالانه پس از آن افزایشی بود؛ البته در خلال این سال‌ها بنابر علل مختلف اعم از مشکلات استخراج و تعطیلی کارخانه فرآوری و... افت تولید نیز به‌وجود آمد.
۵ روز قبل
به راه صحیح بازگردیم
درباره طرح جایگزین که قرار است جانشین طرح‌های سابق جنگلداری شود، ذکر چند نکته ضروری است. یک - ما برای تعطیلی طرح‌های جنگلداری، هیچ مطالعه مشخصی نداشتیم. بدون این ارزیابی، ما در دو مقطع ابتدا در سال 1392مقرر کردیم تنها برداشت از جنگل از درختان شکسته و افتاده می‌تواند انجام شود و بعدتر در سال 1395 بر اساس قانون برنامه ششم توسعه اعلام کردیم طرح‌های جنگلداری به روش گذشته باید تعطیل شود.  موضوعی که همان زمان مطرح کرده و اکنون نیز روی آن تاکید دارم این است که طرح‌های جنگلداری توسط مراجع مختلف تهیه می‌شوند که شامل: 1- صنایع بزرگ (نکاچوب، چوب مازندران‌، چوب گیلان)، 2- مجری‌های معمولی که طبق قراردادهایی که با سازمان جنگل‌ها داشتند طرح تهیه می‌کردند، …
۵ روز قبل
آینده نگران‌کننده جنگل‌های شمال
سازمان به اقتضای جایگاه قانونی خود باید وفق مقررات و ضوابط جاری کشور، اقدام اجرایی خود در مدیریت جنگل‌های با اهمیت ناحیه رویشی هیرکانی را ساماندهی کند. آنچه اکنون در سال چهارم برنامه پنج‌ساله دیده می‌شود، حکایت از آن دارد که طرح جایگزین تهیه نشده است و مطالعات نیمه تفصیلی حتی در یک حوزه پایان نیافته و در خوش‌بینانه‌ترین وضع نباید تا پایان برنامه ششم، به ارایه طرح جایگزین خوش‌بین بود. این نتیجه و برآیند اقدام در تهیه و ارایه طرح جایگزین به این دلیل که همه عوامل تخریب به حال خود رها شده و جنگل را به امان خدا سپرده‌اند، بسیار مأیوس‌کننده است و نشان می‌دهد که عوامل دخیل را به سمت عبور از سخت‌ترین معبر سوق داده‌اند.  استنباطی که از مفاد بند …
رتبه دهم ایران در تولید میگو | پیش‌بینی تولید ٦٠ هزارتنی
۵ روز قبل
رتبه دهم ایران در تولید میگو | پیش‌بینی تولید ٦٠ هزارتنی
یک مقام مسئول با بیان اینکه ایران در سال ٩٧ رتبه دهم تولید میگو در جهان را کسب کرد، گفت: در پایان برنامه ششم توسعه کشور، تولید ۶۰ هزار تن میگو پیش‌بینی شده است.
‌اعلام رأی پرونده‌های ماده ۸۷ قانون برنامه ششم در بنیاد شهید
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / بنیاد شهید و امور ایثارگران / قانون برنامه ششم توسعه / جانبازان و ایثارگران
‌اعلام رأی پرونده‌های ماده ۸۷ قانون برنامه ششم در بنیاد شهید
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعلام رأی پرونده‌های مشمول ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه در کمیسیون پزشکی بنیاد خبر داد.
مبارزه با اعتیاد در سال ۱۳۹۹؛آیا رویکردها تغییر کرده است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / معتادان متجاهر / برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران / اعتیاد / پیشگیری از اعتیاد
مبارزه با اعتیاد در سال ۱۳۹۹؛آیا رویکردها تغییر کرده است؟
تهران-ایرنا- بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد که اولویت بودجه‌ای ستاد مبارزه با مواد مخدر، از تاکید بر مبارزه با قاچاق مواد مخدر، به سمت حمایت بیشتر از بازتوانی مصرف‌کنندگان مواد مخدر، در حال تغییر است.
ثبت ۱۰۸ هزار سند در سامانه الکترونیک دفاتر اسناد رسمی فارس
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / استانی-اجتماعی / برنامه ششم توسعه / فارس / سازمان ثبت اسناد و املاک
ثبت ۱۰۸ هزار سند در سامانه الکترونیک دفاتر اسناد رسمی فارس
مدیرکل ثبت فارس با اشاره به تنظیم و ثبت تعداد ۱۰۷ هزار و ۷۲۹ سند در دفاتر اسناد رسمی استان از ابتدای امسال تاکنون، گفت: از این تعداد سند تنظیمی، نزدیک به از ۵۷ هزار فقره تنظیم وکالت و ۲۲ هزار فقره بیع قطعی در این دفاتر ثبت شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
مهر 99 ،مهری متفاوت
سال تحصیلی 99-۹8 با فراز و فرودهایی منحصر به فرد با تعطیلی‌های مکرر از پی سیل، زلزله و آلودگی هوا آغاز و با بازگشایی نیم‌بند در اریبهشت ماه به انجام خود رسیده است که می‌تواند در صورت اتخاذ تصمیمات یک‌سویه یا خلق‌الساعه در حوزه ستادی، فاقد بارش فکری کارشناسان حوزه‌های استانی، مناطق و برون اداری و ستادی، سال تحصیلی آتی را به دراماتیک‌ترین سال تبدیل کند. نگارنده سطور که پیش‌تر درخصوص راهکارهای برون‌رفت از چالش چگونگی اتمام سال تحصیلی 99-98 و شیوه ارزشیابی پایانی به همراه برخی کارشناسان، پیشنهاداتی را ارایه کردم و خوشبختانه بخشی از آن از طریق شورای عالی در شیوه‌نامه‌های اخیر ارزشیابی پایان سال عملیاتی شد.  در سال تحصیلی جاری، ویروس مرگبار …
۷ نکته با نمایندگان مجلس یازدهم
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / مجمع تشخیص مصلحت / شورای نگهبان / دولت آقای روحانی / مجلس / دیوان محاسبات / قوه مقننه / قانون اساسی / مجلس دهم / مجلس یازدهم / دولت دوازدهم
۷ نکته با نمایندگان مجلس یازدهم
از امروز چهار شنبه هفتم خرداد ماه ۱۳۹۹، نمایندگان مجلس یازدهم بر کرسی‌های سبز خانه ملت جلوس می‌کنند تا یک دوره چهارساله را برای نقش‌آفرینی در سپهر قانونگذاری کشور آغاز نمایند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
دود در چشم مردم، سود در جیب دلالان
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات کشور، با اشاره به تغییر در برخی قوانین بالادستی کنترل دخانیات در فروردین امسال و با بیان اینکه نَسخ ماده ۷۳ قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۶۹ قانون الحاق به ضرر کنترل مصرف دخانیات تمام می‌شود، اظهار کرد: تمام تلاش‌مان در سال‌های اخیر ساماندهی مالیات بر دخانیات و کاهش مصرف بود که با این مصوبه هرچه رشته بودیم، پنبه شد.بهزاد ولی‌زاده در خصوص شعار امسال هفته ملی بدون دخانیات، گفت: با توجه به اپیدمی کووید- ۱۹ و ترفندهای صنایع دخانی برای سوءاستفاده از این فرصت برای منافع خود و گسترش بازار مصرف، شعار ملی امسال «محافظت از سلامت عمومی در برابر ترفندهای صنایع دخانی و بیماری کرونا» تعیین شده است.به گزارش ایسنا، وی درباره مالیات بر ارزش افزوده کالاهای دخانی، افزود: در …
جنجال ناتمامِ مالیات بر محصولات دخانی/ سودی که به جیب دلالان می‌رود
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / هفته ملی بدون دخانیات / سیگار / مالیات بر دخانیات / وزارت بهداشت / سلامت / قلیان / توتون / تنباکو
جنجال ناتمامِ مالیات بر محصولات دخانی/ سودی که به جیب دلالان می‌رود
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات کشور، با اشاره به تغییر در برخی قوانین بالادستی کنترل دخانیات در فروردین ماه امسال و با بیان اینکه نَسخ ماده ۷۳ قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۶۹ قانون الحاق به ضرر کنترل مصرف دخانیات تمام می‌شود، اظهار کرد: تمام تلاش‌مان در سال‌های اخیر ساماندهی مالیات بر دخانیات و کاهش مصرف بود که با این مصوبه هرچه رشته بودیم، پنبه شد.
مجلس یازدهم نظام رتبه بندی معلمان را قانونمند کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / مجلس
مجلس یازدهم نظام رتبه بندی معلمان را قانونمند کند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در برنامه ششم توسعه مصوب شد که دولت برای نظام رتبه‌بندی معلمان باید به مجلس لایحه بدهد اما عمر مجلس دهم به پایان رسید و این لایحه به مجلس ارائه نشد.
رونمایی از برنامه های سال ۱۳۹۹ آموزش و پرورش مستند به سند تحول بنیادین
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / سند تحول بنیادین
رونمایی از برنامه های سال ۱۳۹۹ آموزش و پرورش مستند به سند تحول بنیادین
ایلنا: ​طی مراسمی برنامه های سال ۱۳۹۹ وزارت آموزش و پرورش مستند به برنامه اجرایی سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه کشور رونمایی شد.
شرق: دولت به تولید رانت و تضییع دارایی‌های عمومی پایان دهد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بودجه / کسری بودجه / برنامه ششم توسعه / روزنامه شرق / دولت / ETF / قانون اساسی / روزنامه حامی دولت
شرق: دولت به تولید رانت و تضییع دارایی‌های عمومی پایان دهد
یک روزنامه حامی دولت تصریح کرد: دولت سرگرم ارزان‌فروشی شرکت‌های استراتژیک است.
شاخصهای «عدالت جنسیتی» را بومی کنید
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / زنان / عدالت جنسیتی / بومی سازی / توسعه پایدار / برنامه ششم توسعه / سازمان ملل متحد / نیره افشین پور
شاخصهای «عدالت جنسیتی» را بومی کنید
یک کارشناس فقه و حقوق اظهار داشت: اگر در هر شاخصی، آینده زنان جامعه را با الگوی زن تراز ایرانی ـ اسلامی برنامه ریزی کنیم، می توانیم به مفهوم واقعی عدالت دست یابیم.
۳۰ درصد روستاهای ایران در معرض سیلاب و فرونشست زمین
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
۳۰ درصد روستاهای ایران در معرض سیلاب و فرونشست زمین
رییس پژوهشکده سوانح طبیعی کشور گفت: بر اساس بررسی‌ها و مطالعات انجام شده، ۳۰ درصد روستاهای ایران در معرض سیلاب و فرونشست زمین قرار دارند که باید تا پایان برنامه ششم توسعه ایمن‌سازی شوند.
بی‌توجهی مسئولان به اجرای «سیاست‌های کلی جمعیت» کشور را پیر می‌کند!
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / تحدید نسل / سازمان‌ملل / حسن‌روحانی / شرکت توتال / قانون برنامه ششم توسعه / سعید نمکی / نصراله پژمانفر / وزارت بهداشت / کمیسیون تلفیق / بیل گیتس
بی‌توجهی مسئولان به اجرای «سیاست‌های کلی جمعیت» کشور را پیر می‌کند!
سی‌ام اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ بود که رهبر معظم انقلاب «سیاست‌های کلی جمعیّت» را ابلاغ فرمودند. در این ابلاغیه بر بالندگی و جوانی جمعیّت کشور به‌عنوان یک فرصت و امتیاز تأکید شده بود.
چرا نفت‌وگاز پیشران اقتصاد ایران نیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / وزارت نفت / شرکت ملی نفت / برنامه ششم توسعه / اقتصاد مقاومتی / قانون هدفمندی یارانه‌ها
چرا نفت‌وگاز پیشران اقتصاد ایران نیست؟
در حالی نفت‌وگاز پیشران اقتصاد محسوب می‌شود که در زمان حاضر این پیشران برای اقتصاد ایران بالفعل نشده و ظرفیت‌های بسیار زیادی در این بخش بالقوه مانده است.
پشت پرده واگذاری سهام در قالب ETF
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / سازمان بازرسی کل کشور / برنامه ششم توسعه / ETF / قانون اساسی
پشت پرده واگذاری سهام در قالب ETF
واگذاری سهام شرکت های دولتی در قالب ETF را نمی‌توان خصوصی سازی نامید چون همچنان مدیریت این شرکت ها در اختیار دولت باقی خواهد ماند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
۳۱ اردیبهشت مراسم اختتامیه مجلس دهم برگزار می‌شود
این هفته آخرین هفته کاری نمایندگان مجلس دهم است که در آن علاوه بر بررسی ایرادات شورای نگهبان در طرح‫ها و لوایح باقی‫مانده، گزارش‫های نظارتی کمیسیون‫ها نیز مورد رسیدگی قرار می‫گیرد.آخرین جلسات علنی مجلس دهم، در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته برگزار می‌شود که برگزاری مراسم اختتامیه در روز ۳۱ اردیبهشت خواهد بود.بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه تجارت‫-‫کتاب سوم، طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری-‫صنعتی و دوازده منطقه ویژه اقتصادی، طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری‫، طرح استفساریه تبصره ۱ بند «ذ» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه و طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در دستور کار مجلس قرار دارد. همچنین مجلس در آخرین …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / آزمون استخدامی / استخدام در دستگاه های دولتی / استخدام دولتی
اعلام جزئیات استخدام ۴۰ هزار نفر در دولت
جمشید انصاری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت‌وگویی با روزنامه ایران آخرین تحولات دولت درتعداد نیروی انسانی و تکالیفی را که قانون برعهده دولت گذاشته است، تشریح کرد. به گفته وی، طبق قانون برنامه ششم توسعه سالانه باید ۳ درصد از حجم دولت (به غیراز وزارت آموزش و پرورش) کاسته شود، با این حال قانونگذار اجازه داده تا به ازای هر سه خروجی، یک نیروی جدید در بدنه دولت جذب شود. برهمین اساس قرار است در سال‌جاری ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر در دستگاه‌های مختلف استخدام شوند.‌ در زیر سر خط گفته‌های او آمده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
مفهوم خانواده تاکنون اسیر کلی‌گویی بود
گروه اجتماعی |  معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، با بیان اینکه تاکنون در مورد خانواده فقط به کلی‌گویی بسنده می‌شد، تاکید کرد که تدوین شاخص‌هایی برای تعریف مفهوم و معیارهای یک خانواده سالم راهی است که به وسیله آن مفهوم خانواده و چارچوب آن با مشخصه‌هایی دقیق‌تر تعریف می‌شود و مجالی برای کلی‌گویی نمی‌دهد. او گفت: رصد و پایش شرایط خانواده سالم و چرایی به وجود آمدن خانواده ناسالم، بسترساز تبیین، تدوین و تصویب شاخص‌های خانواده در هیات دولت شد تا براساس این شاخص‌ها، سیاستگذاری‌ها دقیق‌تر انجام شود. به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار ضمن تاکید بر اینکه موضوع خانواده همواره در قوانین جمهوری اسلامی ایران با سرمنشا نگاه قرآنی، تاکیدات …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
شرط افزایش ۵۰ درصدی امتیاز حقوق کارکنان
در سال جاری افزایش ۵۰ درصدی امتیاز حقوق کارکنان مشروط به عدم ایجاد بار مالی مازاد بر اعتبارات مصوب و تخصیص داده شده به دستگاه‌ها خواهد بود.به گزارش ایسنا، از پایان سال گذشته بود که سازمان برنامه و بودجه با پیش‌بینی بار مالی مجوز افزایش تا ۵۰ درصدی امتیاز کارکنان بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری را به دستگاه‌ها صادر کرد. اما آنچه در سال جاری از سوی نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه برای استفاده از این امتیاز قانونی مورد تاکید قرار گرفته این است که دستگاه‌ها باید اعتبار مورد نیاز ماهانه این افزایش امتیاز را با مدیریت منابع انجام دهد و مسئولیت ایجاد هرگونه بار مالی جدید به عهده همان دستگاه گذاشته شده است.این در حالی است که تاکید شده افزایش امتیاز فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری مبنی بر افزایش امتیازات …
لاریجانی: در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان قانون داریم
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / همسان سازی حقوق بازنشستگان
لاریجانی: در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان قانون داریم
رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکر نماینده خرم آباد مبنی بر در دستور کار قرار گرفتن طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: در این مورد قانون داریم، قانون برنامه ششم توسعه می‌گوید دولت باید ظرف سه سال حقوق بازنشستگان را همسان سازی کند، ما باید نظارت کنیم.
توضیحات روابط عمومی مجلس درباره گزارش یک رسانه درباره فیش حقوقی نمایندگان / نمایندگان حداکثر مانند همطرازان خود در سایر قوا و دستگاه‌ها حقوق دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
توضیحات روابط عمومی مجلس درباره گزارش یک رسانه درباره فیش حقوقی نمایندگان / نمایندگان حداکثر مانند همطرازان خود در سایر قوا و دستگاه‌ها حقوق دریافت می‌کنند
در پی انتشار گزارشی خلاف واقع با عنوان «تصویر فیش حقوقی مجلسی‌ها» در یکی از رسانه‌ها و بازنشر آن در فضای مجازی، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی با انتشار توضیحاتی بر انطباق حقوق نمایندگان با قانون نظام هماهنگ پرداخت، برابری حقوق ماهیانه آنان با همطرازانشان در دیگر دستگاه‌ها و بارگذاری دریافتی نمایندگان در سامانه سازمان اداری و استخدامی وفق قانون برنامه ششم توسعه تاکید کرد.
توضیحات روابط عمومی مجلس درباره فیش حقوقی نمایندگان
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / برنامه ششم / مجلس / مجلس شورای اسلامی / مجلس دهم / قانون برنامه ششم توسعه / فیش حقوقی / نمایندگان مجلس
توضیحات روابط عمومی مجلس درباره فیش حقوقی نمایندگان
روابط عمومی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره میزان فیش حقوقی نمایندگان ارائه کرد.
اشتباهات اساسی یک رسانه در محاسبه حقوق مجلسی‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / مجلس شورای اسلامی
اشتباهات اساسی یک رسانه در محاسبه حقوق مجلسی‌ها
تهران - ایرنا - در پی انتشار گزارشی خلاف واقع با عنوان «تصویر فیش حقوقی مجلسی‌ها» در یکی از رسانه‌ها و بازنشر آن در فضای مجازی، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی با انتشار توضیحاتی بر انطباق حقوق نمایندگان با قانون نظام هماهنگ پرداخت، برابری حقوق ماهیانه آنان با همطرازانشان در دیگر دستگاه‌ها و بارگذاری دریافتی نمایندگان در سامانه سازمان اداری و استخدامی وفق قانون برنامه ششم توسعه تاکید کرد.
کارد به استخوان بازنشستگان رسیده است/ رئیس‌جمهور زودتر نسبت به اجرای قانون همسان‌سازی حقوق‌ها اقدام کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / بازنشستگان / برنامه ششم توسعه
کارد به استخوان بازنشستگان رسیده است/ رئیس‌جمهور زودتر نسبت به اجرای قانون همسان‌سازی حقوق‌ها اقدام کند
ایلنا: یک نماینده مجلس از رئیس‌جمهور خواست تا نسبت به اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اقدام کند.
لاریجانی : نمایندگان زن با وزانت و اخلاق پیگیر مسائل کشور بودند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / مجلس شورای اسلامی / دیوان محاسبات / فراکسیون زنان مجلس / علی لاریجانی / تهران / بانک سرمایه / کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس / مجلس دهم / قانون برنامه ششم توسعه / فراکسیون زنان
لاریجانی : نمایندگان زن با وزانت و اخلاق پیگیر مسائل کشور بودند
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در مجلس دهم قوانین کارآمدی تصویب شد، از تلاش بانوان نماینده برای پیگیری مسائل کشور قدردانی کرد.
تکالیف فضایی برنامه ششم تا پایان سال انجام می شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / فناوری فضایی / مرتضی براری / حسین صمیمی / برنامه ششم توسعه
تکالیف فضایی برنامه ششم تا پایان سال انجام می شود
رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ماموریت‌های برنامه ششم توسعه برای تثبیت نقاط مداری و تامین ماهواره سنجشی و ماهواره مخابراتی برای قرار گرفتن در این نقاط مداری، تا پایان سال انجام می شود.
ظرفیت انرژی های تجدید پذیر به ۸۲۳مگاوات رسید
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / مصرف بهینه برق / وزارت نیرو
ظرفیت انرژی های تجدید پذیر به ۸۲۳مگاوات رسید
تهران- ایرنا- ظرفیت درحال بهره برداری نیروگاه های تجدید پذیر کشور تا پایان فروردین ماه به ۸۲۳ مگاوات رسید. البته این میزان همچنان نسبت به اهداف برنامه ششم توسعه عقب است.
رشد ٨.۴ درصدی آی‌.سی‌.تی در دو سال نخست برنامه ششم توسعه
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / محمد جواد آذری جهرمی / فاطمه پهلوانی / بهره وری
رشد ٨.۴ درصدی آی‌.سی‌.تی در دو سال نخست برنامه ششم توسعه
تهران - ایرنا - رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران درباره وضعیت بهره‌وری بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) گفت: این بخش در دو سال نخست برنامه ششم توسعه ٨.۴ درصد رشد داشته است.
نجومی‌ بگیران چطور نجومی بگیر ماندند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / شورای نگهبان / مجلس یازدهم / برنامه ششم / سازمان بازرسی کل کشور / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس / کمیسیون تلفیق / برنامه ششم توسعه / وزارت نفت / سازمان غذا و دارو
نجومی‌ بگیران چطور نجومی بگیر ماندند؟
نجومی بگیران علی رغم برخی محدودیت ها و ممنوعیت‌های قانونی توانسته‌اند همچنان حقوق‌های نجومی خود را حفظ کنند؛ گاه با دور زدن قانون، گاه با عبور از حفره‌های قوانین، گاه در نبود شفافیت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
هستی کانون‌های وکلای دادگستری در گرو استقلال
آنگاه که کانون وکلای دادگستری، به مثابه قدیمی‌ترین نهاد مدنی ایران در متن گفتمان عدالت‌طلبی حاکم بر افکار عمومی این سرزمین در دهه سوم قرن حاضر، پیکر‌بندی شد، عنصر بنیادینی که هستی و هویت آن را رقم می‌زد و از سایر حرفه‌ها و مشاغل و کنش‌های اجتماعی متمایز می‌ساخت، همان مقوله استقلال بود. تاریخ وکالت حکایت تلاش بی‌وقفه وسازمان یافته مخالفان آن است. هنوز وکلای دادگستری بار مشارکت فعالانه خود در انقلاب را بر زمین نگذاشته بودند که با لایحه قانونی راجع به تصفیه و پاکسازی کانون‌های وکلای دادگستری مصوب شورای انقلاب مواجه شدند و بعد قانون نحوه اصلاح کانون‌های وکلا در ۱۳۷۰، قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری، ماده ۱۸۷ قانون برنامه ششم توسعه و دستورالعمل‌ها …
چه کسانی در مصوّبات مجلس دست می‌برند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / شورای نگهبان / مجلس شورای اسلامی / برنامه ششم توسعه / دولت
چه کسانی در مصوّبات مجلس دست می‌برند؟
هیچ‌کس حق ندارد در متن طرح‌ها و لوایح بدون به رای گذاشتن موضوع دخل و تصرفی انجام دهد اما در برخی مواقع این مصوبات دستخوش تغییراتی می‌شوند.
واگذاری به روش ETF حفظ مدیریت دولتی در عین تامین کسری بودجه است/  مشکل اهلیت خریدار حل نخواهد شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / صندوق سرمایه گذاری ETF / صندوق قابل معامله(ETF) / مرکز پژوهشهای مجلس
واگذاری به روش ETF حفظ مدیریت دولتی در عین تامین کسری بودجه است/ مشکل اهلیت خریدار حل نخواهد شد
هدف دولت از واگذاری سهام در قالب صندوق‌های قابل معامله،تأمین سریع کسری بودجه و در عین حال حفظ مدیریت دولت بر این شرکت‌ها تا پایان دوره برنامه ششم توسعه است.
توکلی: چرا نظارت در ایران ضعیف است؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / رهبر انقلاب / فساد / انقلاب اسلامی / احمد توکلی / آموزش و پرورش / قانون برنامه ششم توسعه / مجلس شورای اسلامی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / دولت سازندگی
توکلی: چرا نظارت در ایران ضعیف است؟
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وظایف مجلس شورای اسلامی برای کاهش مبارزه با فساد گفت: متأسفانه مجلس در شأن قانون‌گذاری، دچار نوعی تولید انبوه بی‌کیفیت شده است.
کارگران در خط مقدم مقابله با کرونا هستند
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / کارگران / کرونا / تفاهمنامه
کارگران در خط مقدم مقابله با کرونا هستند
ایلنا: در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و سیاست‌های برنامه ششم توسعه کشور در حوزه سلامت روان، تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت…
اولویت عجیب مجلس دهم در روزهای پایانی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / شورای نگهبان / برنامه ششم توسعه / مجلس شورای اسلامی / قانون اساسی / احمد توکلی
اولویت عجیب مجلس دهم در روزهای پایانی
ایجاد مناطق آزاد و یا توسعه محدوده آن‌ها به‌عنوان ابزاری در جهت افزایش همکاری با اقتصاد جهانی در ادبیات نظری تجویز می‌شود و برای این منظور، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فعلی برای ایران کفایت می‌کند.
تصویب سند دانش‌بنیان استان بوشهر در حوزه گردشگری دریایی
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / سند دانش بنیان / برنامه ششم توسعه / استان بوشهر / پارس جنوبی / استانی-علمی و آموزشی / گردشگری / بنیاد نخبگان / محیط زیست / فناوری
تصویب سند دانش‌بنیان استان بوشهر در حوزه گردشگری دریایی
رئیس بنیاد نخبگان بوشهر گفت: استفاده از ظرفیت خیّران در قالب حمایت‎های تحصیلی از مستعدان می‌تواند زمینه‌ساز گسترش دایره نخبگانی باشد.
پرتاب ماهواره نور اقدامی قابل دفاع در راستای اجرای مصوبه مجلس
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
پرتاب ماهواره نور اقدامی قابل دفاع در راستای اجرای مصوبه مجلس
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هفته گذشته ماهوار نظامی «نور» را با موفقیت پرتاب کرد که در مدار ۴۲۵ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفت؛ پرتابی در راستای اجرای برنامه ششم توسعه و جز حقوق ذاتی ایران که معادلات منطقه ای و بین المللی را تغییر داد.
بازار جهانی محصولات کشاورزی باید به طور مداوم رصد شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / قانون برنامه ششم توسعه / کاظم خاوازی / وزارت جهاد کشاورزی
بازار جهانی محصولات کشاورزی باید به طور مداوم رصد شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در شرایط فشار تحریم‌ها باید بتوانیم بازار و تجارت جهانی محصولات کشاورزی را برای تصمیم سازی به طور مداوم رصد و پایش کنیم.
تغییرات فیش ‌حقوقی کارکنان در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / فیش حقوقی / حقوق کارمندان / قانون برنامه ششم توسعه / تهران
تغییرات فیش ‌حقوقی کارکنان در سال ۹۹
در ضوابط جدید حقوقی ضمن اینکه باید اطلاعات حقوقی کارکنان در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت شود، ضوابط پرداخت پاداش، فوق‌العاده ماموریت و سایر هزینه‌ها نیز مشخص شده است.
هشدار گزارش دیوان محاسبات درباره بازگشت پنهان حقوق‌های نجومی
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / حقوق‌های نجومی / دیوان محاسبات / محمد باقر نوبخت / مجلس / سازمان اداری و استخدامی / قانون برنامه ششم توسعه / وزارت نفت / دولت
هشدار گزارش دیوان محاسبات درباره بازگشت پنهان حقوق‌های نجومی
بخشنامه سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش تا ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری موجب شده شرایط لازم برای بازگشت نجومی بگیران دولتی فراهم شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
توسعه حمل ونقل چند وجهی راهبرد مهم بندر شهیدرجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: توسعه حمل و نقل چند وجهی راهبرد مهم بندر شهید رجایی در سال جهش تولید است. الله مراد عفیفی پور در جلسه ویدئو کنفرانسی با وزیر راه و شهرسازی حجم کالاهای صادر شده در بخش نفتی را ۱۲ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۴۵۵ تن اعلام کرد و از افزایش ۴,۸ درصدی در این بخش خبر داد.وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان را بیش از ۶۱ هزار فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۵ هزار فروند شناور بالای هزار تن و ۵۶ هزار فروند از شناورهای پهلو گرفته، زیر هزار تن وزن داشته‌اند.مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه گزارش خود به توسعه حمل و نقل چند وجهی و افزایش سهم ریلی در بندر شهیدرجایی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های کاری در سال جهش تولید انجام عملیات تخلیه …
نقش نیروگاه‌های خصوصی در تامین برق
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
نقش نیروگاه‌های خصوصی در تامین برق
یکی از سیاست‌های راهبردی صنعت برق، ‌توسعه ظرفیت نیروگاهی کشور از طریق بخش خصوصی بوده است. در این راستا از برنامه چهارم توسعه به بعد، سرمایه‌گذاری در این صنعت از طریق قراردادهای ساخت، بهره‌برداری، مالکیت (BOO) و‌ ساخت، بهره‌برداری و انتقال (BOT) تسهیل شد. تاکنون در قالب 84 واحد نیروگاهی بیش از 13هزار مگاوات از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شده است. ضمنا براساس دستورالعمل اجرایی بند «ت» ماده 48 برنامه ششم توسعه کشور، انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری و احداث نیروگاه‌های جدید از طریق فرآیند برگزاری مناقصه‌ انجام می‌شود که این فرآیند به‌زودی آغاز می‌شود. اما باید توجه داشت تداوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به‌عنوان یکی از ارکان توسعه صنعت برق در بخش تولید، با چند مخاطره جدی روبه‌رو …
چرا خطر بازگشت نجومی بگیران جدی است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / بودجه / مجلس شورای اسلامی / حقوق / قانون مدیریت خدمات کشوری / برنامه ششم توسعه / محمدباقر نوبخت / وزارت نفت / دیوان محاسبات کل کشور
چرا خطر بازگشت نجومی بگیران جدی است؟
بخشنامه سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش تا 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در کنار عدم اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و حذف بالاترین پله مالیاتی حقوق در کمیسیون تلفیق مجلس موجب شده است شرایط لازم برای بازگشت نجومی بگیران دولتی فراهم شود.
پنج سیاست پیشنهادی حزب ندای ایرانیان در باب جهش تولید اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / حزب ندای ایرانیان / هیئت دولت / مقام معظم رهبری / قانون اساسی / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / ایالات متحده آمریکا / برنامه ششم توسعه / تروریسم
پنج سیاست پیشنهادی حزب ندای ایرانیان در باب جهش تولید اعلام شد
حزب ندای ایرانیان تاکید کرد: دولت فردا را مبهم می‌بیند، اما ما به جهش تولید بصورت یک پروسه نگاه می‌کنیم و نه یک پروژه، به عبارتی هر آنچه که امروز برداشت می‌کنیم را درگذشته کاشته‌ایم.
تغییر مسیر  ورزش ایران از صداوسیما/ خصوصی‌سازی به ضرر تلویزیون؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی / سازمان صدا و سیما / برنامه ششم توسعه
تغییر مسیر ورزش ایران از صداوسیما/ خصوصی‌سازی به ضرر تلویزیون؟
هرچند قوانین هم منجر به پرداخت حق پخش تلویزیونی رقابت‌های ورزشی از سوی صدا و سیما نشده، اما به نظر می‌رسد در نهایت این خصوصی سازی باشگاه های ورزشی خواهد بود که یقه این سازمان را خواهد گرفت.
اسناد دستکاری تبصره ۲۱ قانون بودجه ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / مجلس شورای اسلامی / بودجه / مجلس / قانون / حاجی دلیگانی / روحانی / کمیسیون تلفیق مجلس / شورای نگهبان / قانون برنامه ششم توسعه / حسینعلی حاجی دلیگانی
اسناد دستکاری تبصره ۲۱ قانون بودجه ۹۹
در اتفاقی عجیب و در فرآیند ارسال مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس درباره لایحه بودجه 99 به شورای نگهبان، واژه «غیرمستمر» از جزء 3 بند «الف» تبصره 21 حذف شد و در نتیجه، تمامی اهداف این تبصره از بین رفت.
انتقاد نماینده ولی‌فقیه در لرستان از بیکاری و وضعیت معیشت مردم لرستان
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / استانی-سیاسی / نماینده ولی‎فقیه در لرستان / بیکاری / برنامه ششم توسعه / اقتصاد مقاومتی
انتقاد نماینده ولی‌فقیه در لرستان از بیکاری و وضعیت معیشت مردم لرستان
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با انتقاد از نرخ بیکاری و وضعیت معیشت مردم لرستان گفت: مدیران برنامه‌های خود را برای رفع این مشکلات اعلام کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
سرانجام مشاغل هنری در وزارت کار ثبت می‌شوند!
در روزهایی که امنیت شغلی بسیاری از حرفه‌ها از جمله حرفه‌های هنری بارها مورد توجه و بحث و گفت‏وگو قرار گرفته، ایرج راد رئیس هیئت مدیره خانه تئاتر خبر خوشی برای اهالی فرهنگ و هنر دارد.بحران کرونا فرصتی شد تا هنرمندان رشته‌های گوناگون به ویژه تئاتر و سینما که ماهیت جمعی دارند، بیش از پیش خواستار احقاق حقوق قانونی خود شوند. آنان در بیانیه‌ها و گفت‏وگوهای متعدد بر لزوم تعریف مشاغل هنری در وزارت کار تاکید کرده‌اند و کرونا نشان داد مشاغل هنری بدون حقوق قانونی خود تا چه اندازه شکننده هستند اما ایرج راد در گفت‌وگو با ایسنا این خبر خوش را داد که «بعد از سال‌ها این موضوع به نتیجه رسید و به زودی فعالیت‌های هنری رسما به عنوان شغل در وزارت کار شناخته می‌شوند و مسائلی مانند امنیت شغلی، حقوق بیکاری و تشکیل انجمن‌های …
برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور در هیئت دولت تصویب شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / انرژی / حسن روحانی / دولت / قانون / هیئت دولت
برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور در هیئت دولت تصویب شد
ایلنا: هیئت دولت به استناد قانون برنامه ششم توسعه و همسو با سند ملی راهبرد انرژی کشور، برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور را به تصویب رساند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
صادرات برق افزایش یافت
سخنگوی صنعت برق گفت: صادرات برق به کشورهای همسایه طی سال گذشته به‌طور منظم و مطابق تعهدات ایران انجام شد و نسبت به سال ۹۷ افزایش یافت. مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه باید میزان تلفات شبکه برق کشور به کمتر از ۱۰ درصد برسد، گفت: در حال حاضر موفق شدیم میزان تلفات شبکه توزیع برق را به ۱۰ درصد برسانیم. به این ترتیب می‌توان گفت روند تلفات شبکه برق در سال ۹۸ یک روند کاملاً کاهشی بود که این روند برای سال جاری نیز ادامه خواهد داشت. وی با اشاره به شرایط فعلی جامعه و شیوع ویروس کرونا و لزوم کاهش ترددها توضیح داد: در همین راستا برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم را انجام دادیم تا قرائت کنتورها توسط خود مشترکین از طریق سامانه پیامکی یا استفاده از سایت انجام شود تا از تعدد مراجعه مأمورین …
اقدام خاصی برای الگوی کشت کشاورزی انجام نشده است
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
اقدام خاصی برای الگوی کشت کشاورزی انجام نشده است
مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: در برنامه ششم توسعه دولت موظف به طراحی و اجرای الگوی کشت با تأکید بر محصولات راهبردی و ارتقای بهره‌وری آب شده و قرار بوده تا پایان سال اول این طرح را برای تمام نقاط کشور تعریف کند اما هنوز اقدام خاصی نشده است.
مرغ لاین ایرانی را احیا می‌کنیم/خوداتکایی در برنج و دانه‌های روغنی را پیگیری خواهم کرد/ پوشش بیمه کشاورزی را افزایش خواهیم داد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / اتحادیه اوراسیا / کاظم خاوازی / برنامه ششم توسعه / مجلس دهم / دولت دوازدهم / کشاورزی / سیستان و بلوچستان / برنامه ششم / وزارت جهاد کشاورزی
مرغ لاین ایرانی را احیا می‌کنیم/خوداتکایی در برنج و دانه‌های روغنی را پیگیری خواهم کرد/ پوشش بیمه کشاورزی را افزایش خواهیم داد
وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، راهکار افزایش تولید در بخش کشاورزی را توجه همزمان به زنجیره تولید و توزیع عنوان کرد.
بذل و بخشش خودرویی دولت در روزهای آخر سال/ لطف کرونا به تکمیل یک بانک اطلاعاتی مهم در کشور/ قیمت ارزان‌ترین کیت کرونا در جهان چند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / اخبار ویژه روزنامه ها / روزنامه های کشور / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / نیروی زمینی سپاه / توییتی / روزنامه آرمان / ابراهیم امینی / استان سیستان و بلوچستان / اسپانیا / صادق زیباکلام
بذل و بخشش خودرویی دولت در روزهای آخر سال/ لطف کرونا به تکمیل یک بانک اطلاعاتی مهم در کشور/ قیمت ارزان‌ترین کیت کرونا در جهان چند؟
یک نشریه صهیونیستی اذعان کرد کرونا باعث فروپاشی و مرگ نئولیبرالیسم شده است.
اقتصاد ایران از برنامه ششم عقب افتاد
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
اقتصاد ایران از برنامه ششم عقب افتاد
رضا کربلایی _ روزنامه‌نگار مرکز آمار ایران با انتشار گزارش فصلی خود از شاخص‌های اقتصادی کشور پرده از یک واقعیت تلخ برداشت. اطلاعات این نهاد آماری نشان می‌دهد؛ هیچ کدام از اهداف کلیدی پیش‌بینی‌شده در برنامه ششم توسعه تاکنون محقق نشده است؛ نه نرخ تورم تک‌رقمی و نه رشد اقتصادی 8درصدی. اقتصاد ایران همچنان در حال ضعیف شدن است و شکاف درآمدی هم بیشتر و عمیق‌تر شده است. به‌گزارش همشهری، روایت رسمی نهاد آماری ایران نشان می‌دهد اقتصاد ایران در سال گذشته نه‌تنها به رشد اقتصادی 8درصدی برنامه ششم نزدیک …
ستاد ملی مقابله با کرونا و مسأله معتادان متجاهر
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
ستاد ملی مقابله با کرونا و مسأله معتادان متجاهر
[فرید براتی‌سده، مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی] آمارهای اعلام‌شده از حضور معتادان متجاهر در سطح شهر تهران، آمارهای عجیبی است. گفته شده است حدود 11تا 12 هزار معتاد را مراکزی که زیرنظر بهزیستی هستند، آزاد کرده‌اند. نکته نخست این است که امکان زیرنظر داشتن این تعداد معتاد در بهزیستی تهران هیچ‌وقت ممکن نبوده و آمار کل معتادان زیر نظر ما در تهران 6 تا 7 هزار نفر است که از این تعداد تنها ۵۲۰ نفر در این مدت ترخیص شده‌اند و قاضی حکم آزادی نزدیک به ۳۵۰نفرشان را از کمپ اخوان ملارد صادر کرده است. این در حالی است که تعداد بسیار زیادی از آنها خانواده داشتند که تماس‌گرفتیم و به دنبال‌شان آمدند. به این ترتیب ما مانند گذشته در تعریف و ارایه آمار از معتادان …
آرین منش: جهش تولید یعنی پرش و جبران عقب ماندگی
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / سال جهش تولید
آرین منش: جهش تولید یعنی پرش و جبران عقب ماندگی
یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: جهش تولید یعنی یک پرش و جبران عقب ماندگی و حرکت کردن فراتر از رونق تولید، برنامه ششم توسعه و چشم انداز بیست ساله.
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / فیش حقوقی / ماده 29 قانون برنامه ششم
وقت‌کشی برای ثبت فیش‌های حقوقی!
به گزارش ایسنا در تبصره (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه تاکید شده بود که باید دستگاه‌های مشمول تمامی اطلاعات حقوقی کاکنان دستگاه‌های اجرایی را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت کنند. بر این اساس، سازمان اداری و استخدامی مسئول راه‌اندازی این سامانه شد و از اواخر سال ۱۳۹۶ سامانه آغاز به کار کرد؛ به طوری که از ابتدای سال ۱۳۹۷ تمامی دستگاه‌ها می‌توانستند و البته ملزم بودند اطلاعات مربوط به حقوق کارکنان و مدیران را در این سامانه ثبت کنند.
ایرادات شورای نگهبان به بخش‌های مبهم لایحه بودجه
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / ارسال لایحه بودجه ۹۹ به شورای نگهبان / بررسی بودجه در شورای نگهبان / بودجه 99 / شورای نگهبان / علی فتاحی
ایرادات شورای نگهبان به بخش‌های مبهم لایحه بودجه
فارس نوشت: گزارش بررسی بودجه سال 99 کل کشور از سوی شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی ارسال شد که بر همین اساس ایرادات شورای نگهبان درباره لایحه بودجه 99 کل کشور بند الف تبصره 1 لایحه بودجه در خصوص منابع حاصل از صادرات نفت با توجه به تفاوت عبارات مصوبه با سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، مغایر بند 10 سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و درنتیجه مغایر بند 1 اصل 110 قانون اساسی شناخته شد.
شورای عالی سلامت و مسأله کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
شورای عالی سلامت و مسأله کرونا
طبق برنامه ششم توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به عنوان مرجع اصلی سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری درخصوص سلامت و امنیت غذایی و به منظور تأمین، حفظ و ارتقای عادلانه سلامت، فراهم شدن شرایط دسترسی و برخورداری آحاد جامعه از سبد غذایی سالم و مطلوب و بهبود کیفیت و شیوه زندگی آحاد مردم تشکیل شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / خلاقیت / شرکت آب و فاضلاب / عربستان / فناوری / کشاورزی
70 درصد تجهیزات آب‌شیرین‌کن‌ها باید در داخل کشور ساخته شود
مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۷۰ درصد تجهیزات مورد نیاز سامانه‌های آب شیرین‌کن در داخل کشور ساخته شود.
تصویب و ابلاغ طرح کلان و ملی توسعه فناوری ۵G برای اجرا
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / وحید یزدانیان / پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
تصویب و ابلاغ طرح کلان و ملی توسعه فناوری ۵G برای اجرا
تهران-ایرنا-معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تصویب و ابلاغ طرح کلان و ملی توسعه فناوری ۵G برای اجرا در این پژوهشگاه خبر داد که تاپایان برنامه ششم توسعه (۱۴۰۰- ۱۳۹۶) تنها طرح کلان پژوهشگاه محسوب می شود.
برنامه‌های ششگانه و توسعه ترانزیتی کشور
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
برنامه‌های ششگانه و توسعه ترانزیتی کشور
تهران- ایرنا- برنامه ششم توسعه در بخش حمل‌ونقل بر گسترش زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بخش ریلی تمرکز کرده‌است اما احکام و تکالیفی در حوزه جاده‌ای هم دارد.
کرونا در نزدیکی ذخائر ارزی!
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / صندوق توسعه ملی / برنامه ششم توسعه / کروناویروس
کرونا در نزدیکی ذخائر ارزی!
با شیوع ویروس کرونا و ابعادی که از لحاظ اجتماعی و اقتصادی به همراه داشته، این روزها بحث استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای جبران آثار ناشی از آن مطرح است که البته هنوز به طور رسمی از سوی مسئولان اعلام نشده، ولی در هر حال بعید نیست که از منابع صندوق و ذخائر ارزی در این شرایط حساس استفاده شود.
آموزش وپرورش به 6 دلیل در اجرای امتیازات قانون مدیریت به نفع معلمان کار نکرد!
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
آموزش وپرورش به 6 دلیل در اجرای امتیازات قانون مدیریت به نفع معلمان کار نکرد!
به استناد کدام بند قانون برنامه ششم توسعه یا فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، اجازه اجرای همزمان رتبه‌بندی و افزایش 50درصد امتیازات فصل ده را ندارید؟
مدیرانی که خودسرانه استخدام کنند، مجازات می شوند/ تنگ کردن عرصه معیشت بر مردم علت زیگزاگ انتخاباتی اصلاح‌طلبان/ دردسر مصوبه دولت برای ترخیص هزار تویوتا
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / روزنامه های کشور / اخبار ویژه روزنامه ها / قانون برنامه ششم توسعه / دونالد ترامپ / سید ابراهیم رئیسی / وزارت بهداشت / داعش / روسیه / اصلاح طلبان
مدیرانی که خودسرانه استخدام کنند، مجازات می شوند/ تنگ کردن عرصه معیشت بر مردم علت زیگزاگ انتخاباتی اصلاح‌طلبان/ دردسر مصوبه دولت برای ترخیص هزار تویوتا
اصلاح‌طلبان به‌خاطر ‌ترس از کارنامه ائتلاف شش ساله‌شان با دولت روحانی، موضع زیگزاگی را نسبت به انتخابات مجلس به نمایش گذاشتند؟
دریافت سه معدن؛ خواسته تامین‌اجتماعی از  دولت در قبال طلبش
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / سازمان تامین اجتماعی / بدهی دولت به تامین اجتماعی
دریافت سه معدن؛ خواسته تامین‌اجتماعی از دولت در قبال طلبش
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی درباره میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این میزان بر اساس گزارش حسابرسی انجام شده تا پایان سال مالی ۱۳۹۷ حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است. درباره میزان حسابرسی شده و قطعی شده این بدهی نیز باید گفت که هنوز اختلافاتی بر سر نحوه محاسبه این مقدار وجود دارد. طبق برنامه ششم توسعه مقرر شده بود دولت برابر نرخ اوراق مشارکت سودی مترتب بر این بدهی درنظر بگیرد که آن را منتفی کرده است.
معلمان سردرگم میان قانون مدیریت و رتبه‌بندی!
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / معلمان / وزارت آموزش و پرورش / برنامه ششم توسعه / آموزش و پرورش
معلمان سردرگم میان قانون مدیریت و رتبه‌بندی!
اعمال امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری و وضعیت رتبه‌بندی، ابهامی است که از سوی معلمان مطرح می‌شود اینکه با اعمال این امتیازات، رتبه‌بندی متوقف شده است؟
کرونا با صادرات غیرنفتی چه می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / ویروس کرونا / واردات / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات / گمرک / تعرفه واردات-گمرک
کرونا با صادرات غیرنفتی چه می‌کند؟
رسیدن به نرخ رشد سالانه ۲۲درصدی صادرات غیرنفتی از اهداف اصلی برنامه ششم توسعه صادراتی محسوب می‌شود.
حقوق فرهنگیان افزایش یافت +سند
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / حقوق و دستمزد / فرهنگیان / آموزش و پرورش / قانون برنامه ششم توسعه
حقوق فرهنگیان افزایش یافت +سند
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.
یارانه معیشتی و نقدی تفکیک نشد/ وزارت نفت به جای بدهی‌های خود به بانک‌ها نفت دهد
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / یارانه معیشتی / یارانه نقدی / افزایش حقوق
یارانه معیشتی و نقدی تفکیک نشد/ وزارت نفت به جای بدهی‌های خود به بانک‌ها نفت دهد
سخنگوی کمیسیون تلفیق، گفت: یارانه معیشتی و یارانه نقدی باوجود داشتن دو پیشنهاد، تفکیک نشد و کمیسیون بر نظر خود اصرار ورزید؛ در مورد حقوق کارکنان دولت نیز تصمیم گرفته شد، ردیف جدیدی برای تطبیق رتبه‌بندی معلمان با حکم برنامه ششم توسعه گذاشته شود
حقوق کارکنان دولت چقدر افرایش می‌یابد؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
حقوق کارکنان دولت چقدر افرایش می‌یابد؟
سخنگوی کمیسیون تلفیق، گفت: یارانه معیشتی و یارانه نقدی باوجود داشتن دو پیشنهاد، تفکیک نشد و کمیسیون بر نظر خود اصرار ورزید؛ در مورد حقوق کارکنان دولت نیز تصمیم گرفته شد، ردیف جدیدی برای تطبیق رتبه‌بندی معلمان با حکم برنامه ششم توسعه گذاشته شود
اتکا به درآمدهای نفتی، مهم‌ترین دلیل رد کلیات بودجه ۹۹ بود
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / بودجه ۹۹ / مجلس شورای اسلامی / دولت / درآمدهای نفتی
اتکا به درآمدهای نفتی، مهم‌ترین دلیل رد کلیات بودجه ۹۹ بود
یک عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می‌خواهیم از اقتصاد متکی به نفت به یک اقتصاد دانش‌بنیان گذر کنیم باید بپذیریم در بودجه باید دست از منابع نفتی بکشیم و منابع حاصل از صادرات درآمد نفت را در چارچوب برنامه ششم توسعه کشور در حساب صندوق توسعه ملی واریز کنیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •