شنبه, ۳ آبان, ۱۳۹۹ / 24 October, 2020
بندر امیرآباد
فعالیت بزرگ‌ترین واحد ام دی اف کشور پس از افتتاح متوقف شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
فعالیت بزرگ‌ترین واحد ام دی اف کشور پس از افتتاح متوقف شد
ساری - ایرنا - فعالیت بزرگ‌ترین واحد ام دی اف کشور در بندر امیرآباد مازندران به خاطر آنچه که متولیان آن کمبود مواد اولیه می‌نامند ، تنها ۲ ماه پس از افتتاح متوقف شده است.
جزئیات دپوی ۸ میلیون تنی کالا در بنادر
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / بندر امیرآباد / گمرک ایران / دپوی کالا / واردات
جزئیات دپوی ۸ میلیون تنی کالا در بنادر
طبق اعلام معاون فنی و امور گمرک ایران، در حال حاضر حدود هشت میلیون تن کالا در بنادر دپو شده است.
پای سرمایه گذاران خصوصی به بندر امیرآباد باز شد/ احداث کارخانه خوراک
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
پای سرمایه گذاران خصوصی به بندر امیرآباد باز شد/ احداث کارخانه خوراک
بهشهر- مدیرکل بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به روند روبه رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بندر گفت: کارخانه تولید خوراک دام و طیور در این بندر احداث می شود.
تخفیف ۸۰ درصدی به «شناورهای رو-رو» در بنادر شمالی ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بندر امیرآباد / سازمان بنادر و دریانوردی / فرهاد منتصر کوهساری
تخفیف ۸۰ درصدی به «شناورهای رو-رو» در بنادر شمالی ایران
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، از ارائه تخفیف ۸۰ درصدی در حقوق، عوارض و هزینه‌های «شناورهای رو-رو» در بنادر شمالی کشور به مدت یکسال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
بهره‌برداری از 38 طرح صنعتی و معدنی در دو ماه
طرح‌های به بهره‌برداری رسیده در دو ماه گذشته به 38 طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از 20 هزار میلیارد تومان رسید. در آخرین هفته از پنج شنبه‌های بهره‌برداری از 5 طرح صنعتی، معدنی و لجستیکی با سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و زمینه ایجاد اشتغال برای 1700 نفر به‌صورت مستقیم در سه استان فارس، خوزستان و مازندران فراهم شد. در همین راستا علاوه بر طرح آرین شیمی که در بهشهر استان مازندران و در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به بهره‌برداری رسید، طرح‌های تولید فولاد در استان خوزستان که با فناوری‌های خاص، طرح کربنات سدیم و دو طرح سیلوی گندم در استان فارس با ظرفیت ۷۰ هزار تن در شهرستان‌های اقلید و داراب به بهره‌برداری رسیدند.
افتتاح ویدئو کنفرانسی شرکت آرین شیمی توسط رئیس جمهور در بندر امیرآباد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
افتتاح ویدئو کنفرانسی شرکت آرین شیمی توسط رئیس جمهور در بندر امیرآباد
شرکت آرین شیمی توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی، با حضور سرپرست وزارت صمت و استاندار مازندران افتتاح شد.
افتتاح طرح های صنعتی مازندران
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / وزارت صنعت معدن و تجارت / مازندران / حسین مدرس خیابانی
افتتاح طرح های صنعتی مازندران
ایرنا - ساری - طرح توسعه شرکت فرش ساوین در قائم شهر و بزرگ‌ترین واحد تولید ام دی اف (فیبر فشرده) مازندران امروز پنجشنبه با حضور ویدئو کنفرانسی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و حضور میدانی حسین مدرس سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بندر امیرآباد در شرق این استان افتتاح شد.
ساخت مجتمع پتروشیمی در بندرامیرآباد بزودی اغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد / پتروشیمی / استانداری مازندران / مازندران
ساخت مجتمع پتروشیمی در بندرامیرآباد بزودی اغاز می‌شود
ساری- ایرنا- استاندار مازندران گفت : احداث مجتمع پتروشیمی برای استان و کشور مهم است و امیدواریم تا دو ماه آینده مجوز لازم برای احداث مجتمع پتروشیمی در بندرامیرآباد اخذ و استارت اجرایی زده شود.
سرمایه گذاری برای ساخت سیلو در بنادر نوشهر و امیرآباد
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سازمان بنادر و دریانوردی / سیلوی گندم / بندر امیرآباد / بندر نوشهر
سرمایه گذاری برای ساخت سیلو در بنادر نوشهر و امیرآباد
قرارداد سرمایه گذاری ساخت سیلوی ۳۰ هزار تنی در بندر امیرآباد به امضا رسید و به زودی از سیلوی ۵۰ هزار تنی احداثی در بندر نوشهر بهره برداری می شود.
بندرامیرآباد قرارداد ۳۳۰ میلیارد ریالی منعقد کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد / مازندران
بندرامیرآباد قرارداد ۳۳۰ میلیارد ریالی منعقد کرد
ساری-ایرنا- مدیر بندرو منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد مازندران گفت: برای ساخت سیلوی غلات با یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی قرارداد ۳۳۰ میلیارد ریالی منعقد شد.
استقرار پلیس در بنادر و پایانه‌های مرزی کشور
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / پلیس گمرک / ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز / سلفچگان / بندر امیرآباد / هادی رفیعی کیا
استقرار پلیس در بنادر و پایانه‌های مرزی کشور
رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی ناجا از شروع فاز دوم استقرار پلیس گمرک در بنادر و پایانه‌های مرزی کشور خبر داد.
رونق صادرات در بندر امیرآباد مازندران
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد / مازندران / افزایش روند تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور
رونق صادرات در بندر امیرآباد مازندران
ساری - ایرنا - یکی از دستاوردهای نام‌گذاری سال ۹۸ به عنوان " رونق تولید " ، افزایش میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از کشور بود؛ دستاوردی که در گزارش آماری عملکرد بندر امیرآباد استان مازندران با ثبت رکورد ۷۰ درصدی نسبت به سال ۹۷ آشکارا دیده می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
مشکلی برای حمل و نقل انواع کالا نداریم
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هیچ مشکلی برای جابه‌جایی انواع کالاها وجود ندارد، گفت: از 25 اسفندماه تا 14 فروردین‌ماه، حمل محموله‌های کشاورزی،‌ دامی و مواد غذایی و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم، بالغ بر یک میلیون و 670 هزارتن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 36 درصد افزایش داشته است.به گزارش ایلنا، عبدالهاشم حسن¬نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره میزان حمل کالاهای اساسی اظهار کرد: از 25 اسفندماه تا 14 فروردین‌،ماه حمل محموله‌های کشاورزی،‌ دامی و مواد غذایی و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم، بالغ بر یک میلیون و 670 هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از36درصد افزایش داشته است.وی ادامه داد: از 25 اسفندماه تا 14 فروردین‌ماه، بالغ بر 767هزار تن کالا …
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
رکورد تخلیه و بارگیری کالا برای دومین سال متوالی در بندرامیرآباد شکسته شد
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با بیان اینکه برای دومین سال پیاپی، بندرامیرآباد در میزان تخلیه و بارگیری کالا رکورد تازه ای را به ثبت رسانده است گفت این میزان در بندرامیرآباد از آغاز سال جاری تا کنون بیش از ۳ میلیون و ۷۹۳ هزار تن کالا رسیده است. سیاوش رضوانی با اشاره به اینکه بندرامیرآباد در سال های اخیر از روند رو به رشدی در تمامی بخش های بندری اعم از تخلیه و بارگیری کالا، میزان تردد شناورها و کالاهای اساسی برخوردار بوده است اظهار داشت: با ورود بیش از ۹۴۰ فروند شناوربه بندر امیرآباد ، سهم تخلیه و بارگیری کالا از آغاز سال ۹۸ تاکنون  به ترتیب ۸۱ و۱۹ درصد بوده است. مدیر بندرامیرآباد در پایان با اشاره به تنوع کالاها در بندر امیرآباد و نقش و جایگاه این بندر در بین بنادر و شمال کشور و همچنین …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
مانور امداد و نجات دریایی در خزر/‌سنجش سرعت‌عمل شناور‌ و بالگردهای ناجی
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه مانور امداد و نجات دریایی فردا در بندر امیرآباد برگزار می‌شود، گفت: در این مانور سرعت‌عمل یدک‌کش‌ها، شناورهای دریابانی و شناور و بالگردهای امداد و نجات و ناجی سنجیده می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
میزان رد صلاحیت‏ها نسبت به دور قبل، رقم بسیار قابل قبولی است
وزیر کشور با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که در یک فضای مطلوب رقابتی کسانی که به عنوان نامزد انتخابات ثبت‏نام کرده‏اند هرچه بیشتر بتوانند در صحنه رقابت حضور را معنی کنند و باشند و مردم برای مراجعه به رای با تکثر و تنوع بیشتری مواجه باشند، گفت: البته این به معنای این نیست که هیئت‏‏های نظارت و شورای نگهبان مبتنی بر مستندات و مدارک قانونی ای که دارد نسبت به کار خود کم‏توجهی یا بی‏توجهی کنند، ولی هرچقدر بتوانیم حضور بیشتری در صحنه رقابت داشته باشیم، امکان مشارکت را نیز تقویت خواهد کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی وزارت کشور؛ رحمانی‏فضلی وزیر کشور در پایان جلسه شورای تامین استان مازندران گفت: توفیق شد که با معاونان وزارتخانه در خدمت استان و مردم خوب مازندران باشیم. بنا بر این است که معاونان …
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / استانی-اقتصادی
عملیات ۳ ماهه ریلی بندر امیر آباد ۸ هزار و ۳۸۴ تن است
معاون امور بندری و اقتصادی بندر امیر آباد گفت: حجم عملیات ریلی در بندر امیرآباد طی ۳ ماهه سوم امسال به عنوان تنها بندر متصل به شبکه راه آهن سراسری کشور ۸ هزار و ۳۸۴ تن است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / رشوه / استانی-سیاسی
مدیر فراری که 500 میلیون رشوه گرفته بود دستگیر شد
رئیس کل دادگستری استان مازندران از اجرای حکم محکومیت مدیر سابق گمرک بندر امیرآباد خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
بازداشت مدیر سابق گمرک بندر امیرآباد مازندران پس از 4 سال فرار
رئیس کل دادگستری استان مازندران از اجرای حکم محکومیت مدیر سابق گمرک بندر امیرآباد خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / گمرک / بازداشت / رشوه‌خواری
مدیر دولتی فراری بازداشت شد و به زندان افتاد
مهر نوشت: رئیس کل دادگستری مازندران از اجرای حکم محکومیت مدیر سابق گمرک بندر امیرآباد خبر داد و گفت: وی که چهار سال متواری بود دستگیر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استانی-اقتصادی / صادرات / منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد
صادرات اولین محموله میله‌گرد از بندر امیرآباد
معاون بندری و امور اقتصادی بندر امیرآباد از صادرات اولین محموله میله‌گرد به عنوان کالای جدید صادراتی به وزن ۳ هزار تن از طریق بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد / علی ‌اصغر یوسف ‌نژاد / مازندران
منطقه آزاد مازندران تا پایان سال ۹۸ به سرانجام می‌رسد
ساری - ایرنا - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که مصوبه هیات وزیران برای تاسیس منطقه آزاد در مازندران در صورتی که هفته جاری به مجلس ارائه شود، تا پایان سال ۹۸ به سرانجام می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / خلیج گرگان / پارک ملی گلستان / استان گلستان / سازمان محیط زیست / کیش / هاوایی / استانداری گلستان / بندر امیرآباد / بندرترکمن / آشوراده
گردشگری در آشوراده اقتصادی نیست/آشوراده هاوایی نمی‌شود
یک استاد دانشگاه و عضو کمیسیون مناطق حفاظت شده IUCN تاکید کرد: این که برخی فکر می‌کنند اگر پروژه آشوراده افتتاح شود، اینجا هاوایی می‌شود، درست نیست و این پروژه معیشت مردم را تامین نمی‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
دستور ترخیص ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی صادر شد
با هماهنگی وزارت صمت و گمرک دستور ترخیص ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد صادر شد. بر اساس هماهنگی‌های صورت‌گرفته میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران، دستور ترخیص ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد صادر شد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور جذب شده است.به گزارش ایسنا، راستاد با بیان اینکه بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها و اپراتوری‌های بنادر مهم کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، گفت: سازمان بنادر سعی می‌کند از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی در جهت توسعه بنادر و سواحل کشور استفاده کند.وی با اشاره به اینکه تا امروز بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در بنادر کشور صورت گرفته است، گفت: مهم‌ترین برنامه‌های سازمان بنادر توسعه پس‌کرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی، توسعه‌ای و لجستیکی است .سازمان بنادر اراضی پشتیبانی خود از جمله بندر شهید رجایی، بندر امیرآباد، بندر بوشهر و بندر چابهار را برای توسعه فعالیت‌های تولیدی در نظر گرفته است. …
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
چارت ناوبری بندر امیرآباد به صورت بین‎المللی منتشر شد
تهران- ایرنا- چارت الکترونیک ناوبری بندر امیرآباد پس از طی کنترل‌های نهایی بر اساس استانداردهای سازمان جهانی هیدروگرافی به‌صورت بین‌المللی منتشر شده و در اختیار دریانوردان قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بازدید معاون امور عمرانی استانداری مازندران از راه‌های ارتباطی استان مازندران
رازجویان به اتفاق مدیرکل راه و شهرسازی استان و هیت همراه در بازدید خود از محورهای ارتباطی شرق استان ضمن تاکید بر نقش و جایگاه خاص حمل و نقل و ضرورت توسعه و ارتقای ایمنی در راههای شرق استان به جهت قرارگیری در مسیر زائرین حرم مطهر امام رضا(ع) و منطقه ی ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از نزدیک از فعالیت ها و پروژه های اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در بخش های مختلف راهسازی بازدید و در جریان پیشرفت پروژه ها قرار گرفتند .رازجویان معاون امور عمرانی استانداری مازندران نیز در این بازدید ضمن اعلام رضایت نسبی از عملیات اجرایی پروژه های در دست اقدام در حوزه راه و شهرسازی در شرق استان عنوان کرد : یکی از راهکارهای برون رفت از محرومیت و حرکت به سوی توسعه پایدار ایجاد زیرساخت های مناسب در بخش حمل و نقل می …
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
بهبود برگشت ارز صادرات کنندگان به کشور
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از روند برگشت ارز صادرات کنندگان به کشور ابراز رضایت کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۷ / اقتصاد / اقتصاد کشور / تجارت / جنگ / منطقه ویژه اقتصادی
بندر امیرآباد بندری استراتژیک و بازوی توانمند اقتصاد کشور است
ایلنا: فرهاد دژپسند گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد؛ نقش مهمی در جهت اهداف اقتصادی کشور برای رونق تجارت و صادرات غیر نفتی دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / دانشگاه علم و فناوری مازندران / منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد / همکاری علمی
گسترش همکاری دانشگاه علم و فناوری مازندران با منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد
تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علم و فناوری مازندران و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، در راستای گسترش و تقویت همکاری‌های سازنده توسعه‌ای، آموزشی، پژوهشی و فناوری به امضاء رسید.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
آخرین وضعیت دپوی کالاهای اساسی در بنادر
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران آخرین وضعیت کالاهای اساسی دپو شده در گمرکات کشور را تشریح کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهرداد جمال‌ارونقی با اشاره به وضعیت مناطق ویژه و بنادر در ارتباط با موجودی کالا‌های اساسی اظهار کرد: طبق آخرین آمار بیش از 3 میلیون و 650 هزار تن کالای اساسی در این مناطق وجود دارد که بندر امام خمینی با 2 میلیون و 600 هزار تن در رتبه نخست و پس از آن بندر امیرآباد، شهید رجایی و بندر انزلی در رده‌های بعدی به لحاظ انباشت کالاهای اساسی قرار دارند.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / راه و شهرسازی / احسان منصورکیایی / علیرضا آشناگر / علی اصغر مجد / ابوالفضل حسن بیگی / وزارت راه و شهرسازی
کریدوردامغان-جندق روزنه امیدی برای کاهش تصادفات/روایت یک جاده مهم
دامغان - احداث باند دوم محور مواصلاتی دامغان- جندق کریدور شمال به جنوب کشور حدفاصل بندر امیرآباد در استان مازندران را به بندر عباس متصل می‌کند لذا دارای اهمیتی اقتصادی، تجاری و ترانزیتی است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
مجتمع فولادسازان امیرآباد مازندران فعالیتش را از سرگرفت
ساری-ایرنا- مجتمع فولادسازان مستقر درمنطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد درشرق مازندران که به دلایلی از جمله نبود مواد اولیه و کمبود نقدینگی از حدود 1.5 سال قبل تعطیل بود، بار دیگر فعالیت خود را از سرگرفت.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
بخش خصوصی 147 میلیارد تومان در بندر امیرآباد سرمایه گذاری کرد
ساری - ایرنا - مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت که بخش خصوصی امسال یکهزار و 470 میلیارد ریال در این بندر سرمایه گذاری کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •