چهارشنبه, ۱۲ آذر, ۱۳۹۹ / 2 December, 2020
بنیاد نوبل
تحقق رویای کینز
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / بنیاد نوبل / تغییرات آب و هوایی / تلفن همراه / زمین / مالیات
تحقق رویای کینز
تصور کنید یک بنگاه‌دار را مامور فروش خانه خود کرده‌اید. برآورد شما از ارزش این ملک، حدود ۲ میلیارد تومان است. یک هفته بعد بنگاه‌دار به شما می‌گوید با وکالتی که از جانب شما داشته، آپارتمان را به قیمت ۱۵۰ میلیون تومان فروخته است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / برنده جایزه نوبل ادبیات / جایزه نوبل اقتصاد
برنده نوبل ادبیات ۲۰۲۰ کیست؟
به گزارش ایسنا، بنیاد نوبل امروز (۱۷ مهرماه) «لوییز گلوک»، شاعر آمریکایی را به عنوان برنده نوبل ادبیات ۲۰۲۰ معرفی کرد. «گلوک» در سال ۱۹۴۳ در نیویورک متولد شد و در حال حاضر در «ماساچوست» ساکن است.
نوبل ۲۰۲۰ و آکادمی سوئد در دوراهی انتخابی مردم‌پسند یا بحث‌برانگیز
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / ادبیات جهان / بنیاد نوبل / نوبل / جایزه نوبل
نوبل ۲۰۲۰ و آکادمی سوئد در دوراهی انتخابی مردم‌پسند یا بحث‌برانگیز
تهران- ایرنا- کمتر از یک روز مانده به اعلام نتایج نوبل ادبیات ۲۰۲۰، بازار پیش‌بینی درباره برنده این جایزه به عنوان جایزه‌ای مهم از جهات مختلف، داغ و متنوع است.
برنده جایزه نوبل شیمی ۲۰۲۰ تا ساعاتی دیگر معرفی می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / آلفرد نوبل شیمیدان سوئدی / بنیاد نوبل / جایزه نوبل / سوئد / نوبل / جنگ جهانی اول
برنده جایزه نوبل شیمی ۲۰۲۰ تا ساعاتی دیگر معرفی می‌شود
تهران- ایرنا- برنده جایزه نوبل شیمی امروز چهارشنبه ۷ اکتبر (شانزدهم مهر ماه) ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه صبح به وقت ساعت تابستانی اروپای مرکزی (ساعت ۱۳ و ۱۵ دقیقه به وقت تهران) اعلام می‌شود.
پیش‌بینی‌ها در مورد برندگان نوبل ۲۰۲۰ چه می‌گویند؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / بنیاد نوبل / جایزه نوبل / نوبل / جایزه نوبل
پیش‌بینی‌ها در مورد برندگان نوبل ۲۰۲۰ چه می‌گویند؟
تهران- ایرنا- برخی پایگاه‌های علمی در حالی که تنها ساعاتی به آغاز برگزاری مراسم معرفی برندگان نوبل سال ۲۰۲۰ میلادی باقی مانده است، اقدام به پیش‌بینی نتایج بزرگترین مسابقه علمی جهان کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
افزایش مبلغ جایزه نقدی نوبل ادبیات
در آستانه فصل اهدای جوایز نوبل، مبلغ جایزه نقدی ادبیات در کنار دیگر شاخه‌ها افزایش یافت. به گزارش ایرنا، ماه اکتبر (مهر- آبان) فصل اعطای جوایز نوبل است. برندگان امسال این جوایز در شاخه‌های پزشکی، فیزیک، شیمی، ادبیات، صلح و اقتصاد به ترتیب از پنجم تا دوازدهم (۱۴ تا ۲۱ مهر) اعلام می‌شود. اما جوایز امسال با دوره‌های گذشته یک تفاوت اساسی دارد.به گزارش خبرگزاری آلمان، مبلغ جایزه نقدی برندگان جایزه نوبل در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته بیشتر است.بنیاد نوبل ضمن اعلام این خبر گفت امسال به جای ۹ میلیون کرون (۹۳۵ هزار و ۳۶۶دلار) جایزه نقدی که در سال‌های اخیر به برندگان نوبل اهدا می‌شد، ۱۰ میلیون کرون (۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار) به برنده هر شاخه اعطا می‌شود.بنیاد نوبل مدیریت دارایی‌های آلفرد نوبل صنعتگر …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
کرونا ضیافت نوبل را هم لغو کرد
بنیاد نوبل اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا، ضیافت نوبل را برای نخستین‌بار در نیم قرن گذشته لغو خواهد کرد.به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، برندگان جوایز نوبل ۲۰۲۰ به روال گذشته اعلام خواهند شد اما در این دوره از جوایز نوبل از ضیافتی که در دهم دسامبر با حضور ۱۳۰۰ میهمان در سوئد برگزار می‌شود خبری نخواهد بود.«لارس هایکنستن» رئیس بنیاد نوبل بیان کرد: «دو مشکل وجود دارد. امکان جمع‌آوری تعداد زیادی میهمان در کنار یکدیگر وجود ندارد. همچنین مشخص نیست که افراد بتوانند به سوئد سفر کنند.»آخرین‌ باری که ضیافت نوبل لغو شد به سال ۱۹۵۳ بازمی‌گردد. این مراسم در طول جنگ جهانی اول و دوم نیز لغو شده بود. به گفته بنیاد نوبل، هنوز کاملا مشخص نیست که مراسم اهدای جوایز در چه شرایطی برگزار خواهد شد. جایزه نوبل …
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
نوبل هم کرونایی شد
بنیاد نوبل می‌گوید به دلیل پاندمی ویروس کرونا در جهان، برگزاری مراسم اهدای جوایز در ماه دسامبر لغو می‌شود. برندگان جوایز نوبل عموما در ماه اکتبر مشخص می‌شوند اما مراسم اهدای جوایز در ماه دسامبر برگزار می‌شود. حالا با اعلام رسمی لغو مراسم اهدای جوایز نوبل ازجمله نوبل ادبیات این سوال ایجاد شده که آکادمی نوبل چه روشی را برای اعلام برندگان اتخاذ خواهد کرد. مقامات بنیاد نوبل می‌گویند هنوز مشخص نیست مراسم اهدای جوایز امسال چگونه و به چه شکلی برگزار شود. لارس ‌هایکنستن، رئیس بنیاد نوبل اما گفته که ممکن است اعطای جایزه به برخی از برندگان به صورت آنلاین و مجازی انجام شود و برخی هم درصورت امکان به سوئد سفر کنند. رئیس بنیاد نوبل در پاسخ به دلیل لغو مراسم نوبل امسال گفته بود …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مراسم اعطای جایزه نوبل لغو شد
بنیاد نوبل که برگزاری مراسم سالانه اعطای جایزه نوبل را مدیریت می‌کند، روز گذشته از لغو برگزاری این مراسم در دسامبر سال جاری میلادی به علت شیوع ویروس کرونا خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / بنیاد نوبل / جایزه نوبل / شیمی / فیزیک / لیزر
اعلام برندگان جایزه نوبل فیزیک و نامزدهای نوبل شیمی
ایلنا نوشت: جایزه نوبل فیزیک در سال ۲۰۱۸ برای پیشرفت‌های پیشگامانه در زمینه لیزر، به طور مشترک به «آرتور اشکین»، «جرارد مورو» و «دونا استریکلند» اهدا شد که اشکین صاحب نصف جایزه و دو دانشمند دیگر هر کدام صاحب یک‌چهارم از جایزه نقدی بنیاد نوبل شدند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
امضای طوماری با 300 هزار امضا در پاکستان: جایزه صلح نوبل به عمران خان اعطا شود
300 هزار پاکستانی با امضای طوماری از بنیاد نوبل خواستند نام عمران خان نخست‌وزیر این کشور در فهرست نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل قرار گیرد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
پاکستانی‌ها خواستار اهدای جایزه صلح نوبل به عمران‌خان شدند
نزدیک به 300 هزار پاکستانی با امضای طومارهایی از بنیاد نوبل خواستند نام عمران‌خان، نخست‌وزیر این کشور را در فهرست نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل قرار دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •