پنجشنبه, ۳ بهمن, ۱۳۹۸ / 23 January, 2020
بورس آمریکا
ویروس کشنده چینی چه بر سر بورس آمریکا آورد؟
تابناک / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
ویروس کشنده چینی چه بر سر بورس آمریکا آورد؟
امروز مطالبی همچون قیمت دلار و یورو در دومین روز بهمن، چرا اصلاح شاخص بورس دور از انتظار نبود؟، نگاهی بنیادی به برترین صف خرید بورس تهران، توصیه کاربردی به سرمایه گذاران بورسی، بازار برتر بورس چه شد؟ ویروس کرونای جدید، حال نفت را خراب کرد!؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
شاخص بورس داوجونز بیش از ۱۰۰ واحد سقوط کرد
مهر / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
شاخص بورس داوجونز بیش از ۱۰۰ واحد سقوط کرد
شاخص‌های بورس در معاملات دیشب وال‌استریت، پس از این که مرکز بیماری‌های آمریکا اعلام کرد یک مسافر از چین به عنوان اولین بیمار ناقل ویروس کرونا در سیاتل مشاهده شده، سقوط کردند.
  وال استریت  بورس  ویروس کرونا
حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده تعیین شد/ با شیوع یک ویروس کشنده در چین؛ یوآن سقوط کرد، بورس آسیا به هم ریخت، طلا گران شد/ ورود خودرو به انتخابات آمریکا/ برای عملیات بازار باز از کدام کشور مشاوره گرفتیم؟
تابناک / ۳۲ ساعت قبل / اقتصادی
حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده تعیین شد/ با شیوع یک ویروس کشنده در چین؛ یوآن سقوط کرد، بورس آسیا به هم ریخت، طلا گران شد/ ورود خودرو به انتخابات آمریکا/ برای عملیات بازار باز از کدام کشور …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران قرمز شد، افت قیمت نفت با فروکش التهاب بازار، دلار در بازار تهران تغییر چندانی نداشت، کاهش بهای سکه در بازار امروز، تنش‌های ایران و آمریکا خطری برای اقتصاد جهان، تورم دی ماه ۳۸.۶ درصد گزارش شد و پراید به مرز ۶۰ میلیون تومان رسید را در بر دارد.
وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی از ابتدای سال آینده/ بخش بزرگی از کامپیوتر خودرو داخلی‌سازی شد/ طلا هنوز برای افزایش قیمت فرصت دارد/ قیمت کارخانه و بازار خودروهای سایپا
تابناک / ۴ روز قبل / اقتصادی
وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی از ابتدای سال آینده/ بخش بزرگی از کامپیوتر خودرو داخلی‌سازی شد/ طلا هنوز برای افزایش قیمت فرصت دارد/ قیمت کارخانه و بازار خودروهای سایپا
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس به روند صعودی ادامه داد، جزئیات اولین معامله عملیات بازار باز در فرابورس، دلار ۱۲ هزار تومانی در صرافی‌های مجاز، کانال‌شکنی دلار در برابر یورو، ارزش ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومانی سکه در بازار آزاد، توافق تجاری آمریکا و چین فشار بر اقتصاد جهانی را کاهش داد و اختصاص ۱۴.۷ هزار میلیارد ریال برای رتبه‌بندی معلمان را در بر دارد.
خبری که سهامداران آسیایی و اروپایی را خوشحال کرد
تابناک / ۵ روز قبل / اقتصادی
خبری که سهامداران آسیایی و اروپایی را خوشحال کرد
امروز مطالبی همچون توافق تجاری آمریکا و چین ۹۵ درصد نمایشی است، طلای سیاه دوباره به مرز ۶۵ دلار رسید، ثبت بیشترین افت هفتگی قیمت جهانی طلا در ۲ ماه اخیر، وزارتخانه‌ها خرید‌های تضمینی خود را از بورس انجام دهند، آخرین وضعیت واگذاری سرخابی‌ها از زبان بورسی‌ها؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
اوج گیری شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی در بورس طی یک هفته
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
اوج گیری شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی در بورس طی یک هفته
شرکت‌های معدنی و صنعتی دور جدیدی از رشد را آغاز کرده‌اند و در هفته منتهی به 25 دی ماه، شاهد اوج‌گیری ارزش سهام در بورس اوراق بهادار بودند. این در حالی است که به تازگی دولت آمریکا با تحریم‌های شدید، شرکت های معدنی و صنایع معدنی ایران را هدف گرفته است.
درباره توافق تجاری چین و آمریکا
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
درباره توافق تجاری چین و آمریکا
بهنام ملکی‪-‬ جنگ تجاری چین و آمریکا با امضای فاز اول توافقنامه به پایان رسید. به نظر می‌رسد در صورت پایداری توافق سازش و صلح در حوزه‌های اقتصادی می‌تواند عامل ثبات اقتصادی دو کشور بوده و طرفین از آن نفع ببرند. البته به خاطر تضاد منافع توافق تجاری بین چین و آمریکا چشم انداز کاملا روشنی ندارد و قطعیت ندارد تا انتها به نتیجه برسد، چرا که چین در جهان تبدیل به قدرت اقتصادی دوم دنیا شده که این قدرت به اقتصادهای قوی حتی امریکا تنه می‌زند. طی 18 ماه اخیر تنشهای میان چین وآمریکا نزدیک به جنگی عمیق پیشرفت داشته است.در مقابل افزایش تعرفه‌ها ی وارداتی توسط ترامپ، چین با سیاست‌های مختلف از جمله تضعیف پول یوان درصدد کاهش فشارهای آمریکا برآمده است. این کشور درصدد بود تا بازارهایش را از دست ندهد و در مقابل …
ضرباهنگ متفاوت رشد بازارهای داخلی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
ضرباهنگ متفاوت رشد بازارهای داخلی
شاخص کل بورس تهران روز دوشنبه ضمن جهش 17 کانالی قله قبلی را پس گرفت و برای اولین بار به سطح 392 هزار واحد دست یافت. بازار ارز معاملات سومین روز هفته را با رشد قیمت سپری کرد. نرخ هر دلار آمریکا ساعت 16 دیروز 30 تومان (معادل 2/ 0 درصد) دیگر افزایش یافت و به سطح 13 هزار و 430 تومان قرار گرفت. سکه هم روز گذشته با حمایت‌ دلار توانست سومین رشد متوالی را پس از تخلیه هیجان هفته قبل تجربه کند. بهای هر سکه طرح جدید ساعت 16 دیروز 20 هزار تومان دیگر افزایش یافت و به سطح 4 میلیون و 770 هزار تومان رسید.
کاهش 12 دلاری قیمت طلا در آستانه امضای توافق تجاری آمریکا و چین
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
کاهش 12 دلاری قیمت طلا در آستانه امضای توافق تجاری آمریکا و چین
پس از اینکه ارزش بازارهای بورس آسیا در آستانه امضا توافق تجاری آمریکا و چین، به بالاترین رقم 19 ماه گذشته رسید، قیمت طلا 11.80 دلار کاهش یافت و هر اونس 1550.54 دلار فروخته شد.
صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 23 دی ماه 98
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / فرهنگی و هنری
صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 23 دی ماه 98
راه مقابله با آمریکا همکاری درون منطقه‌ای است؛ رقص روی خون شهدای هواپیما با میانداری سفیر انگلیس؛ والیبال ایران المپیکی شد و بی‌تفاوتی بورس به تحریم‌های جدید؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورهستند.
  رسانه  روزنامه چاپی
مکان‌یابی مین‌های مالی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
مکان‌یابی مین‌های مالی
هنگامی که حباب‌های موجود در یک بازار می‌ترکند بزرگ‌ترین بی‌ثباتی در آن بازار رخ می‌دهد. عملکرد مثبت بازارهای مختلف در سال گذشته میلادی به ویژه رشد شدید شاخص‌ها در بورس آمریکا عده‌ای از تحلیلگران را درباره شکل‌گیری حباب در این بازارها نگران کرده است. البته در بازارهای دیگر از جمله بازار وام و بدهی نیز احتمال ترکیدن حباب‌ها وجود دارد. احتمال آنکه در سال‌جاری میلادی شاهد از میان رفتن برخی حباب‌ها در بازارهای گوناگون باشیم وجود دارد و اگر چنین شود اثرات این رویداد بر بازارهای دیگر نیز مشاهده خواهد شد. میزان اثرگذاری به اندازه هر بازار وابسته است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
شاخص بورس اوج گرفت
شاخص کل در بازار هفته گذشته به دنبال شهادت سردار قاسم سلیمانی و افزایش تنش بین ایران و آمریکا روند متفاوتی را نسبت به دیگر روزها در پیش گرفت و افت ۳۰ هزار و ۲۹۲ واحدی را تجربه کرد.در پنج روز معاملات هفته‌ جاری، شاخص بورس ۳۰ هزار و ۲۹۲ واحد کاهش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه ( ۱۱ دی ماه) با عدد ۳۸۴ هزار و ۱۰۰ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (۱۸ دی ماه) به عدد ۳۵۳ هزار و ۸۰۷ واحد رسید.ارزش بورس تهران در هفته‌ای که گذشت ۱۳ هزار و ۱۱۲ میلیارد ریال بود که در مقایسه با هفته گذشته چهاردرصد کاهش را تجربه کرد، همچنین ارزش فرابورس در مدت ذکر شده سه هزار و ۹۱۷ میلیارد بود که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با کاهش چهاردرصدی همراه شد.افت شاخص بورس در معاملات هفته گذشته طبیعی بودمهدی …
آمار اشتغال ضعیف بورس آمریکا را منفی کرد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
آمار اشتغال ضعیف بورس آمریکا را منفی کرد
انتشار گزارش ضعیف از نرخ اشتغال ایجاد شده در ماه دسامبر 2019 که کمتر از میزان مورد انتظار در آمریکا بوده است باعث شد تا بورس این کشور منفی شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
نفع بالای خریداران سهام از بازار
بورس در هفته اخیر در حالی کاهش شاخص را تجربه کرد که سهام‌داران خرد از ترس افت سرمایه‌های خود، به صورت هیجانی سهام‌شان را فروختند، غافل از اینکه بورس‌بازان واقعی، پرونده خریدهای خود را گشودند.به گزارش مهر، بورس‌های جهان از آمریکا تا آسیا طی هفته اخیر کاهش شاخص را به دلیل تحولات سیاسی و اقدام تروریستی آمریکا علیه یکی از شخصیت‌های تراز اول ایران تجربه کردند. اتفاقات اخیر سبب شد تا بورس ایران نیز همپای بازارهای سهام در دنیا واکنش نشان دهد و شاخص منفی شود. در این شرایط، این سهام‏داران خرد و عمدتاً حقیقی بودند که به دلیل شرایط بازار و ترس از افت بیشتر، عجولانه وارد بازار شده و سهام خود را برای فروش عرضه کردند.چه کسانی از نوسانات شاخص بورس در هفته گذشته ضرر کردند؟به همین دلیل صف‌های عریض و طویلی برای …
بازگشت دامنه نوسان ۵ درصدی به بازار سرمایه / بورس هفته آینده روند مثبتی خواهد داشت
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
بازگشت دامنه نوسان ۵ درصدی به بازار سرمایه / بورس هفته آینده روند مثبتی خواهد داشت
در نشست فوق العاده امروز شورای عالی بورس، گزارش مفصلی در خصوص اقدامات و وضعیت بازار از طرف رئیس سازمان بورس ارائه شد. خوشبختانه این روند نشان می‌دهد، با پاسخ نظامی ایران و عقب‌نشینی آمریکا همراه بوده و در آخرین روز هفته واکنش منطقی تری نسبت به اتفاقات داشته و پیش‌بینی می شود، از هفته آتی روند مثبتی را در بازار سرمایه داشته باشیم.
کاهش تنش بین ایران و آمریکا بورس‌های جهان را سبزپوش کرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
کاهش تنش بین ایران و آمریکا بورس‌های جهان را سبزپوش کرد
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که کاهش تنش بین ایران و آمریکا موجب شده تا سرمایه گذاران بار دیگر روی چشم انداز رشد اقتصاد جهانی به ویژه در بخش فن آوری متمرکز شوند، شاخص های بورس در بازارهای جهانی روز جمعه شاهد رکورد شکنی بود.
  بورس تهران  سازمان بورس و اوراق بهادار  بورس نیویورک  ایالات متحده آمریکا  ایران و آمریکا
ترامپ جا زد، بازارهای بورس جهانی سبزپوش شدند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
ترامپ جا زد، بازارهای بورس جهانی سبزپوش شدند
فارس به نقل از رویترز، نوشت: پس از آنکه ترامپ اعلام کرد آمریکا آماده است صلح را در آغوش بگیرد، کارشناسان آن را عقب‌نشینی وی در مقابل ایران تعبیر کردند و سرمایه‌گذاران به سمت بازار بورس برگشتند.
  ایران  دونالد ترامپ  بورس تهران  بورس های اروپا  بورس لندن  بورس نیویورک
بورس جهانی | به رنگ قرمز
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
بورس جهانی | به رنگ قرمز
شفقنا اقتصادی _ بورس های آسیایی در واکنش به حمله سپاه یکدست قرمزپوش شدند. ایسنا نوشت:  بازارهای آسیایی در آستانه گشایش با خبر پاسخ انتقامی موشکی سپاه پاسداران به مواضع نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد آمریکا مواجه شدند و فضای معاملات کاملا تحت تاثیر وقایع این حمله قرار گرفت. وزارت دفاع آمریکا در واکشن […]
توصیه‌های مهم به سهامداران در شرایط کنونی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
توصیه‌های مهم به سهامداران در شرایط کنونی
امروز مطالبی همچون جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز تهران، تحلیل همتی از بازار ارز پس از حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا، حال بورس همچنان ناخوش است، صف‌های فروش در بورس جمع شد، ریزش همگانی شاخص‌ها در بازار‌های جهانی، سقوط ۲ درصدی بورس آمریکا پس از حمله ایران و ارزش سهام دفاعی و جنگ‌افزار‌های آسیا، بالا رفت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
سقوط سهام آسیای غربی
شاخص‌های بورس آسیای غربی نیز صبح امروز پس از حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق در تلافی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سقوط کردند.
سقوط سهام آسیای غربی با حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
سقوط سهام آسیای غربی با حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا
شاخص‌های بورس آسیای غربی نیز صبح امروز پس از حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق در تلافی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سقوط کردند.
  بازار سهام  بورس  اسیای غربی  سپاه پاسداران  قاسم سلیمانی
سقوط شاخص بورس آمریکا در پی انتقام سخت ایران
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بین‌المللی
سقوط شاخص بورس آمریکا در پی انتقام سخت ایران
به دنبال حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه آمریکایی عین الاسد، شاخص بورس آمریکا سقوط کرد.
واکنش بورس تهران به تحولات منطقه
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
واکنش بورس تهران به تحولات منطقه
پس از اعلام حمله موشکی ایران به مواضع آمریکا در عراق، شاخص بورس تهران تحت تاثیر این اتفاق با ریزشی بیش از ۳۸۰۰ واحدی به کانال ۳۵۴۰۰۰ واحدی عقبگرد کرد.
دمای هیجان در بورس تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
دمای هیجان در بورس تهران
شاخص کل بورس در جریان دادوستد‌های دیروز ۹/ ۱ درصد دیگر عقب نشست و در ریزش تقریبی ۷ هزار واحدی، به ارتفاع ۳۵۸ هزار واحد بازگشت. این کمترین سطح دماسنج اصلی سهام از ابتدای دی‌ماه است که در پی سه افت شدید و پی‌درپی طی هفته جاری رقم خورده است. اخبار ضد و نقیض از تنش‌های بین ایران و آمریکا همچنان سرخط اصلی رسانه‌های بورسی است و نااطمینانی و نگرانی از بروز هرگونه تقابل نظامی جدی‌ترین عامل موثر بر سطح عمومی قیمت‌ها در تالار سهام است.
  بورس تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
بورس به دنبال بهانه بود تا وارد فضای استراحت و اصلاح شود
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این‌که سهامدارانی که دید کوتاه‌مدت به بورس دارند، در روزهای گذشته دچار ضرر شدند، گفت: روند صعودی بازار سرمایه هنوز به پایان نرسیده و موج صعودی در راه است.به گزارش مهر، مهدی رباطی با اشاره به وضعیت بازار سرمایه در دو روز گذشته‌ گفت: بازار سرمایه تا پیش از اتفاقات اخیر، در وضعیت جذابی نبود و رشد بسیار شتابانی را در بازار شاهد نبودیم که از منظر کارشناسی می‌توان نشانه‌هایی را در آن مشاهده کرد که بازار منتظر بهانه‌ای بود تا وارد فضای اصلاح و استراحت شود؛ اما با اتفاقی که بامداد جمعه رخ داد و اقدام تروریستی آمریکا در عراق منجر به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی شد، به نوعی بهانه‌ای جور شد که بازار در قالب آن، خود را اصلاح کرده و وارد فضای استراحت شود. در این میان به نظر می‌رسد …
یک شرکت پرحاشیه، به بورس می‌آید!
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
یک شرکت پرحاشیه، به بورس می‌آید!
امروز مطالبی همچون دلار امروز را با چه نرخی به پایان رساند، آرزوی بی ثبات کردن بازار‌ها را ناکام خواهیم گذاشت، سقوط سهام آسیا با تداوم تنش‌های آمریکا – ایران، سهام اروپایی سقوط کردند، قیمت طلا در بازار جهانی پس از شهادت سردار سلیمانی، آیا نفت به ۸۰ دلار می‌رسد؟ و دلار به قعر ۳ ماهه فرستاده شد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
بازار خارج از مدار پیش‌بینی؛ هیجانات بازارهای ایران تخلیه میشود؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۶ / اقتصادی
بازار خارج از مدار پیش‌بینی؛ هیجانات بازارهای ایران تخلیه میشود؟
شوک فعالان بازار از خبر ترور شهید سردار سلیمانی ابتدای هفته جاری در اعداد و ارقام اقتصاد هویدا شده است. پس از به‌شهادت‌رسیدن سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی، معامله‌گران بازارهای ارز، طلا، سکه و سرمایه در نگرانی افزایش‌ تنش‌ها میان ایران و آمریکا در منطقه به سر می‌برند. از این رو با رفتار هیجانی خود در روزهای گذشته باعث سقوط سهام بورس و بالا رفتن نرخ ارز و سکه شده‌اند.
کاهش ارزش سهام توکیو و سئول به دنبال ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / بین‌المللی
کاهش ارزش سهام توکیو و سئول به دنبال ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا
پکن- ایرنا- ارزش بازار بورس کشورهای ژاپن و کره جنوبی امروز دوشنبه در نخستین روز کاری سال ۲۰۲۰ بازار بورس این دو کشور، به دلیل افزایش تنش ها در خاورمیانه به دنبال ترور سردار شهید قاسم سلیمانی توسط دولت آمریکا به شدت کاهش یافته است.
  کره‌ جنوبی  ژاپن  خاورمیانه  قاسم سلیمانی  بازار بورس  شهادت سردار سلیمانی
تداوم رونق در 2020
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
تداوم رونق در 2020
در نخستین روزهای سال جدید میلادی هستیم و سرمایه‌گذاران می‌پرسند آیا رونق سال گذشته در بازارهای مالی، ادامه پیدا خواهد کرد؟ سال گذشته تحولات عجیبی در بازارهای مالی رخ داد. ابتدای سال ۲۰۱۹ سرمایه‌گذاران با بازاری کم‌رونق و گاه راکد مواجه بودند، اما در پایان سال عملکرد بورس‌های بزرگ به‌ویژه بورس آمریکا بهترین میزان از سال ۲۰۱۳ بود. 12 ماه پیش هیچ‌کس تصور نمی‌کرد شاخص استاندارد اند پورز در بورس آمریکا رشد بیش از ۲۸ درصدی طی سال داشته باشد. شاخص نزدک عملکرد بهتری داشت و نزدیک به ۳۵ درصد رشد کرد؛ زیرا سرمایه‌های عظیم وارد سهام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری شدند. شاخص متوسط صنعتی داوجونز نیز بیش از ۲۰ درصد افزایش یافت.
خوش‌بینی احتیاط‌آمیز
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
خوش‌بینی احتیاط‌آمیز
درباره افق بازارهای مالی در سال جدید میلادی، انواع پیش‌بینی‌ها مطرح شده و در هر یک از این تحلیل‌ها به سهم‌ها و صنایعی خاص که بالاترین بازده را در سال‌جاری خواهند داشت اشاره شده است. اما در تقریبا تمامی پیش‌بینی‌ها به یک موضوع مشترک اشاره شده و آن اینکه امسال بازده بورس‌ها بسیار پایین‌تر از سال گذشته است. سال گذشته میلادی بورس‌های بزرگ به‌ویژه بورس آمریکا بازده بسیار بالا داشتند و می‌توان گفت بورس‌های جهان بهترین عملکرد را از سال ۲۰۰۸ کسب کردند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
ریزش سهام آرامکو با افزایش تنش‌ها
ارزش سهام آرامکو در پی ترور سردار شهید قاسم سلیمانی توسط ارتش آمریکا در بغداد، به کمترین سطح از زمان عرضه اولیه خود رسید. براساس آخرین گزارش‌ها، ارزش سهام شرکت ملی نفت عربستان در بورس داخلی این کشور (تداول) روز گذشته، نسبت به آخرین روز معاملاتی در پنج‌شنبه گذشته افتی 7/ 1 درصدی داشته است. روز گذشته قیمت هر سهم آرامکو به 50/ 34 ریال عربی معادل 21/ 9 دلار آمریکا رسید.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
برخی نمادهای بورسی رشد کردند
[شهروند]  بورس شدیدترین واکنش دو‌سال گذشته را نسبت به خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی نشان ‏داد. این واکنش در حدی بود که در پایان معاملات دیروز شاخص کل بورس با افتی ۴.36درصدی، ‏بیش از ۱۶‌هزار واحد سقوط کرد و در کانال ۳۶۷‌هزار ایستاد و شاخص کل هم‌وزن نیز نزدیک به ‏4هزار و ۸۰۰ واحد کاهش یافت. این موضوع درحالی رخ داد که با وجود ریزش شدید شاخص ‏بورس و تشکیل گسترده صف‌های فروش، برخی نمادهای بورسی مثبت شدند و از خرید سهام‌شان ‏استقبال شد. ‏بر اساس بررسی رفتار سه‌سال گذشته معامله‌گران سهام در برابر عوامل غیراقتصادی، واکنش بورس ‏تهران در مواجهه با خبر ترور سردار سلیمانی و وقایع پیرامونی این خبر یک رکورد از خود برجای ‏گذاشته چه …
سلیمانی، سرداری ملی و فراجناحی که اجازه نداد مصادره اش کنند/تأثیر «انتقام سخت» در حوزه اقتصاد آغاز شده‌است/فقدان شرم در سران آمریکا و توهین به فهم و شعور مردمشان
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
سلیمانی، سرداری ملی و فراجناحی که اجازه نداد مصادره اش کنند/تأثیر «انتقام سخت» در حوزه اقتصاد آغاز شده‌است/فقدان شرم در سران آمریکا و توهین به فهم و شعور مردمشان
ترامپ نگران واکنش ایران، جهاد عراقی‌ها علیه اشغالگر، تشییع باشکوه سردار در نجف، کربلا و کاظمین، چرا امریکایی‌ها به دنبال افزایش تنش در خاورمیانه هستند؟، ارتش سوریه در ۴۵ کیلومتری ادلب، اصابت یک موشک به منطقه «سبز» بغداد، دلار در وضعیت زرد، تغییر چهره از نامزد صلح طلب به رئیس جمهور جنگ، استعفای یک لاریجانی دیگر، مشورت‌های خصوصی در تهران و بازار بورس در انتظار تعادل از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
جهان در شوک شهادت سردار
گروه ایران و جهان - خبر ترور و شهادت سردار سلیمانی به وسیله نیروهای آمریکایی در عراق، همچنان در راس اخبار بین‌المللی قرار دارد. اقدامی که بلافاصله به شوک خبری در آغاز سال 2020 میلادی تبدیل شد و همزمان با آن موجی از نگرانی را در جامعه بین‌المللی نسبت به این اقدام تروریستی برانگیخت.در همین راستا، صبح روز جمعه نفت برنت با چهار درصد افزایش قیمت روبه‌رو شد و همزمان با افزایش نرخ طلا، بازارهای بورس نیویورک، لندن و بازار بورس آسیا در وضعیت قرمز قرار گرفت. همچنین تقریباً تمامی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، ضمن ابراز نگرانی از اقدام تروریستی آمریکا، خواستار خویشتنداری در جهت جلوگیری از یک درگیری تمام عیار هستند؛ موضوعی که در واکنش به صحبت‌های مقامات کشورمان درخصوص انتقام سخت از آمریکا مطرح شده است.در …
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
سایه سنگین انتقام ایران بر بورس آمریکا
عملیات ارتش تروریست آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی و نگرانی سهامداران آمریکایی از انتقام ایران بورس آمریکا را منفی کرد و باعث شد شاخص داو جونز بدتر روز خود در ۴ هفته گذشته را تجربه کند.
شورای عالی بورس به صورت فوق‌العاده تشکیل جلسه داد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
شورای عالی بورس به صورت فوق‌العاده تشکیل جلسه داد
تهران - ایرنا- جلسه فوق العاده شورای عالی بورس امروز (شنبه) برگزار شد و اعضای این شورا ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی دولت آمریکا به تداوم عملیات روزانه بازار سرمایه تاکید کردند.
  بورس اوراق بهادار  قاسم سلیمانی  بازار بورس  سازمان بورس و اوراق بهادار
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
مواجهه بورس با عوامل غیراقتصادی
یکی از پرسش‌های پیش‌روی برخی فعالان بازار سهام واکنش بورس به حمله تروریستی آمریکا در عراق است. کارشناسان معتقدند در این گونه اتفاقات پیش‌بینی دقیقی نمی‌توان انجام داد. اما در دوره‌های پیشین، واکنش بورس به این دست مسائل موقت بوده است. «دنیای اقتصاد» در گزارشی روند سه‌سال اخیر بازار سهام را بررسی کرده است. طبق این بررسی‌ در قریب به اتفاق موارد با وجود واکنش منفی اولیه به نگرانی‌های غیراقتصادی، با فاصله کمتر از یک هفته این روند معکوس شده و حتی قیمت‌ها به سطوح بالاتری نیز رسیده‌اند.
اجتناب از معاملات هیجانی در بورس/ افزایش ۲۰۹۰ میلیارد تومانی معاملات خرد بورس تهران
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اقتصادی
اجتناب از معاملات هیجانی در بورس/ افزایش ۲۰۹۰ میلیارد تومانی معاملات خرد بورس تهران
کارشناس بازار سرمایه در خصوص برخی پیشنهادات مبنی بر تعطیلی معاملات روز شنبه با توجه به شهادت ناجوانمردانه سردار قاسم سلیمانی در حملات ناجوانمردانه آمریکا با رد این موضوع گفت: بازار سرمایه فردا همچون روزهای دیگر فعال بوده و نمی توان معاملات را تعطیل کرد. 
قیمت نفت برنت بعد از ترور سردار سلیمانی 4 درصد افزایش یافت/ بورس آمریکا نزولی شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / بین‌المللی
قیمت نفت برنت بعد از ترور سردار سلیمانی 4 درصد افزایش یافت/ بورس آمریکا نزولی شد
پایگاه خبری بیزینس تودی گزارش داد، قیمت نفت خام برنت بعد از ترور سردار سلیمانی در عراق بیش از 4.39 درصد افزایش یافت.
دماسنج‌های نقدینگی روی نقطه جوش
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
دماسنج‌های نقدینگی روی نقطه جوش
امروز مطالبی همچون قیمت دلار و یورو امروز پنجشنبه 12 دی 98، طلای جهانی بالا رفت، در فرابورس چه خبر بود؟، نفت در بازار جهانی گران‌تر شد، آمریکا چقدر بدهی دارد؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
چرا روحانی از ابتدا واقعیت تحریم‌ها را با مردم در میان نگذاشت؟ / استعفا راه فرار از پاسخگویی نشود/ علت خشم آمریکا از حشدالشعبی چیست؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سیاسی
چرا روحانی از ابتدا واقعیت تحریم‌ها را با مردم در میان نگذاشت؟ / استعفا راه فرار از پاسخگویی نشود/ علت خشم آمریکا از حشدالشعبی چیست؟
جنگ و صلح روحانی، پاسخ ظریف به توهم بزرگ اروپایی ها، بورس بی‌رقیب می‌تازد، اعتراضات از کجا آمد و به کجا می‌رود؟ بازگشت رونق به مسکن؟ حمله امریکا به حاکمیت ملی عراق، معجزه‌گر ایرانی در راه تسخیر بازار‌های اروپایی، تاکید دوباره مصباح به انتخاب اصلح، گره کور همسان سازی حقوق بازنشستگان، روایت فراز و فرود برادران لاریجانی و واکنش‌ها به حمله آمریکا به مواضع حشدالشعبی در عراق، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
قیمت دلار ۲ تا ۳ هزار تومان است
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
قیمت دلار ۲ تا ۳ هزار تومان است
امروز مطالبی همچون نرخ امروز دلار در بازار تهران، بورس تهران امروز به رکورد جدید دست یافت، روز پرنوسان شاخص‌های بورسی، آیا قیمت تابلوی غگل با بازی افزایش سرمایه تناسب دارد، جنگ تجاری چه بر سر اقتصاد آمریکا آورد؟ و حال ناخوش سهام آرامکو؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
رکورد بی سابقه بورس آمریکا
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
رکورد بی سابقه بورس آمریکا
شاخص های برجسته سهام آمریکا روز دوشنبه در پایان دوره ی تجاری در بالاترین سطح خود قرار گرفتند.
رکوردشکنی بورس در عقب‌نشینی ارز و طلا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
رکوردشکنی بورس در عقب‌نشینی ارز و طلا
بازدهی بورس از 100 درصد گذشت. بازار ارز معاملات دیروز را نزولی طی کرد. نرخ هر دلار آمریکا که روز یکشنبه تا سطح 13 هزار و 180 تومان بالا رفته بود، ساعت 16 روز گذشته 80 تومان کاهش یافت و روی عدد 13 هزار و 100 تومان قرار گرفت. هر سکه طرح جدید ساعت 16 دیروز 40 هزار تومان پایین‌تر از عصر یکشنبه قیمت خورد و روی عدد 4 میلیون و 500 هزار تومان ایستاد.
فرصت بی‌سابقه و استثنایی برای ورود به بورس تهران
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
فرصت بی‌سابقه و استثنایی برای ورود به بورس تهران
امروز مطالبی همچون سعادت با تالار سعادت آباد یار شد، استراتژی معاملاتی مطلوب سهامداری در شرایط فعلی، قیمت دلار و یورو در آخرین روز پاییزی، راه بورس‌های آسیا از اروپا و آمریکا جدا شد، اقبال بازار تا پایان هفته به سمت کدام صنایع است؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
بورس های جهانی | پر بازده‌ترین بورس‌های جهان کدامند؟
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / اقتصادی
بورس های جهانی | پر بازده‌ترین بورس‌های جهان کدامند؟
شفقنا اقتصادی_ شاخص “اس اند پی ۵۰۰” آمریکا بیشترین بازدهی را در ۳۰ سال اخیر داشته است. خبر فوری به نقل از ویژوال کپیتالیست نوشت:  بازارهای بورس در جهان به دنبال رسیدن امریکا و چین به فاز نخست توافق تجاری مجدداً در مدار صعودی قرار گرفته اند و در حال سوددهی مناسبی به سهامداران هستند. […]
جدیدترین خبر از زمان و نحوه اجرای رمز دوم پویا/ عوامل سرنوشت‌ساز قیمت دلار در ۳ ماه آخر سال/ نوبت ثبت نام مسکن ملی به تهرانی‌ها رسید/ پیشنهاد یک نماینده: دولت یارانه خرید خودرو پرداخت کند
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
جدیدترین خبر از زمان و نحوه اجرای رمز دوم پویا/ عوامل سرنوشت‌ساز قیمت دلار در ۳ ماه آخر سال/ نوبت ثبت نام مسکن ملی به تهرانی‌ها رسید/ پیشنهاد یک نماینده: دولت یارانه خرید خودرو پرداخت کند
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس ۳۵۰ هزار واحدی در پایان هفته، چرا بورس‌های جهان امروز به هم ریخت؟، قیمت دلار و یورو در پنجمین روز هفته، قیمت سکه طرح جدید ۲۷ آذر ۹۸، سرمایه‌گذاران در انتظار جزئیات توافق آمریکا و چین، کاهش قیمت نفت به علت افزایش آمار غیررسمی ذخایر نفت آمریکا و خرما در یک قدمی ورود به بورس را در بر دارد.
کاهش ۱ تا ۲ میلیون تومانی قیمت‌ برخی خودروها/ عدم نصب برچسب قیمت کالا، جریمه دارد/ تصمیم جدید برای خرید ارز تا سقف  ۲۲۰۰ دلار/ قدرتمندترین کشورهای اقتصادی جهان کدامند؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
کاهش ۱ تا ۲ میلیون تومانی قیمت‌ برخی خودروها/ عدم نصب برچسب قیمت کالا، جریمه دارد/ تصمیم جدید برای خرید ارز تا سقف ۲۲۰۰ دلار/ قدرتمندترین کشورهای اقتصادی جهان کدامند؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت شاخص کل بورس تهران در معاملات امروز، نوسان شاخص‌های بورس در بازار‌های آسیا، قیمت سکه طرح جدید در بازار امروز، طلا در بازار جهانی از صعود بازماند، قیمت دلار و یورو امروز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸، رشد اقتصادی نیمه اول سال مثبت شد و صادرات آمریکا به چین ظرف ۲ سال ۲ برابر می‌شود را در بر دارد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
جهش 4 کانالی شاخص سهام
شاخص کل بورس تهران که تا روز سه‌شنبه هفته گذشته طی 17 جلسه معاملاتی پیاپی در مسیر صعودی قرار داشت در آخرین جلسه معاملاتی هفته قبل با افت 49 واحدی مواجه و از مدار صعودی خارج شد. اما پس از این وقفه یک روزه، نماگر اصلی بورس تهران هفته جدید را هم بر مدار مثبت آغاز به‌کار کرد. طی روز گذشته دماسنج اصلی بازار سهام با جهش 3905 واحدی به ارتفاع 343 هزار و 292 واحد دست یافت. این بالاترین مقداری است که شاخص کل بورس تهران تا به حال تجربه کرده است. به نظر می‌رسد این جهش در پی اخبار مرحله اول توافق تجاری آمریکا و چین باشد.
کاهش قیمت دلار و سکه/ قیمت خودروهای ایران خودرو در بازار امروز/ وزیر راه: نذر نداریم زمین بدهیم تا برخی سود کنند/ درج نکردن قیمت کالا به منزله گران‌فروشی است
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
کاهش قیمت دلار و سکه/ قیمت خودروهای ایران خودرو در بازار امروز/ وزیر راه: نذر نداریم زمین بدهیم تا برخی سود کنند/ درج نکردن قیمت کالا به منزله گران‌فروشی است
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رکورد زنی بورس در اولین روز هفته، توافق چین و آمریکا وال استریت را مثبت کرد، پوند در بالاترین قله سه سال اخیر ایستاد، نظرسنجی: احتمال برابر افزایش یا کاهش قیمت طلا، افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان پذیرفتنی نیست را در بر دارد.
دلار با بورس تهران چه ارتباطی دارد؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
دلار با بورس تهران چه ارتباطی دارد؟
امروز مطالبی همچون رکورد زنی شاخص بورس در ارتفاع ۳۴۳ هزار واحدی، جدیدترین قیمت دلار در بازار تهران، فروشِ از دم قسطِ اموال مازاد بانک‌ها در بورس طی ۱ ماه آینده، توافق چین و آمریکا وال استریت را مثبت کرد، عملکرد سازمان خصوصی سازی در مجلس بررسی می‌شود؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
دلار بالای مرز ۱۳ هزار تومانی باقی ماند/ حباب ۱۰۰ هزار تومانی سکه/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸/ رمز دوم پویا از کی اجباری می‌شود؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
دلار بالای مرز ۱۳ هزار تومانی باقی ماند/ حباب ۱۰۰ هزار تومانی سکه/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸/ رمز دوم پویا از کی اجباری می‌شود؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون جهش ۵۰۹۶ واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته، تعلیق کگهر دو روز پس از اعلام افزایش سرمایه، کاهش قیمت گوجه‌فرنگی به دی ماه موکول شد، صعود قدرتمند شاخص‌های بورسی در اروپا و آمریکا، «تسه»‌ها در مسیر نزولی، مبادلات پولی ایران و عمان تسهیل می‌شود و جریمه ۴ میلیون دلاری بوئینگ در آمریکا را در بر دارد.
زمستان‌داغ در انتظار بازارها
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۱۴ / اقتصادی
زمستان‌داغ در انتظار بازارها
قیمت هر دلار آمریکا دیروز بار دیگر رشد کرد و به محدوده 12هزار و 800تومان و در برخی ساعات به 13هزار تومان رسید. به موازات رشد قیمت دلار، سکه و شاخص‌های بورس هم درحال رشد هستند. به اعتقاد کارشناسان، این رویه صعودی قیمت دلار، طلا و شاخص بورس احتمالا ادامه خواهد داشت.
گزارش تحلیلی درباره‌ آینده بازارهای سهام، سکه و ارز تا پایان سال | زمستان داغ در پیش است
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اقتصادی
گزارش تحلیلی درباره‌ آینده بازارهای سهام، سکه و ارز تا پایان سال | زمستان داغ در پیش است
قیمت هر دلار آمریکا دیروز بار دیگر رشد کرد و به محدوده ۱۲هزار و ۸۰۰تومان و در برخی ساعات به ۱۳هزار تومان رسید. به موازات رشد قیمت دلار، سکه و شاخص‌های بورس هم درحال رشد هستند. به اعتقاد کارشناسان، این رویه صعودی قیمت دلار، طلا و شاخص بورس احتمالا ادامه خواهد داشت.
استقبال از انرژی‌های پاک
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
استقبال از انرژی‌های پاک
وضعیت صنایع در اقتصاد آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان اهمیت بالایی برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران دارد. سال‌جاری میلادی سالی پر سود برای اکثر سرمایه‌گذاران در بورس آمریکا و برخی بورس‌های دیگر بوده است و تحلیلگران برای درک افق بازارها به بررسی عملکرد صنایع بورسی و عملکرد شرکت‌های مختلف پرداخته‌اند. در مطلب حاضر که حاصل بررسی بیش از ۱۳۰۰ صنعت مختلف در ایالات‌متحده است، پربازده‌ترین صنایع در سال‌جاری در مقایسه با سال گذشته معرفی شده است. بازدهی این هشت صنعت از 5/ 53 درصد تا 8/ 24 درصد بوده و انتظار می‌رود سال آینده نیز عملکرد این صنایع خوب باشد.
آمار فروش
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اقتصادی
آمار فروش "بلک فرایدی" چه قدر بود؟
جالب است بدانید که اصطلاح جمعه سیاه ابتدا برای اطلاق به یک بحران مالی به کار رفته است: به گفته گاردین، دو معامله گر بورس وال استریت به نام های جیم فیسک و جی گولد در قرن نوزدهم تمام ثروت خود را به امید کسب سود کلان طلا خریدند اما در روز جمعه بیست و چهارم سپتامبر سال ۱۸۶۹، قیمت طلا در آمریکا شدیدا سقوط کرد و آن ها تمام دارایی خود را از دست دادند.
  جمعه سیاه  بلک فرایدی  بحران مالی
نوبخت: توزیع دو هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان بین خانوارها/ دبیر ستاد تنظیم بازار: در شرایط فعلی اتفاقی نیفتاده که موجب افزایش قیمت کالا شود/ قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
نوبخت: توزیع دو هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان بین خانوارها/ دبیر ستاد تنظیم بازار: در شرایط فعلی اتفاقی نیفتاده که موجب افزایش قیمت کالا شود/ قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا
این پیمانه تیتر‌هایی همچون واریز ۱۰۰ لیتر سوخت مازاد بر سهمیه به کارت وانت‌بارها، پیشنهاد هدیه ۱۰۰ لیتر بنزین هر سه ماه یک بار، سبزپوشی نماگر بورس تهران در آخرین روز هفته، بورس‌های آمریکا رکورد زدند، بازارها آماده جشن گرفتن توافق هستند، گرانی خودرو ربطی به قیمت بنزین ندارد، افت تعداد مبایعه‌نامه‌های مسکن و افزایش دوباره قیمت دلار با سیگنال درهم و رشد تقاضا را در بر دارد.
سود قاچاق بنزین قبل از اصلاح قیمت به کشورهای همسایه/ ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط برای واردات هفت قلم کالا/ بنزین بر قیمت گوشت تأثیرگذار نیست/ فقط ۲۷ درصد مصرف بنزین به قیمت آزاد خواهد بود
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / اقتصادی
سود قاچاق بنزین قبل از اصلاح قیمت به کشورهای همسایه/ ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط برای واردات هفت قلم کالا/ بنزین بر قیمت گوشت تأثیرگذار نیست/ فقط ۲۷ درصد مصرف بنزین به قیمت آزاد خواهد بود
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت شاخص کل بورس علی رغم کاهش محسوس ارزش و حجم معاملات، سرخوردگی نفت از عدم توافق آمریکا و چین، تولید نفت آمریکا در ماه دسامبر به ۹.۱ میلیون بشکه می‌رسد، قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین ارزان شد، دومین روز کاهشی در بازار ارز و کابوس هند برای خودروسازان ژاپنی را در بر دارد.
جنگ در دو سوی آتلانتیک
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
جنگ در دو سوی آتلانتیک
در هفته‌های اخیر شاخص‌های مالی در برخی بورس‌های بزرگ جهان، به‌ویژه بورس آمریکا، رشد چشمگیری داشته‌اند و در آمریکا رکوردهای جدیدی ثبت شده است. اما این به آن معنا نیست که ریسک‌ها و تهدیدها از میان رفته یا کاهش یافته‌اند. برعکس شاهد تداوم وضعیت‌های نگران کننده و پدید آمدن تهدیدهای جدید هستیم. اقتصاددان دویچه بانک هفته گذشته فهرستی از ریسک‌ها که سال آینده اقتصاد جهان را تهدید خواهند کرد ارائه کرد. در صدر این فهرست رشد مداوم نابرابری‌های درآمدی و ثروت در اقتصادهای بزرگ و کوچک قرار دارد. این روند زمینه‌ساز تغییر دیدگاه رای دهندگان و نیز ناآرامی‌های سیاسی است و تبعاتی برای اقتصادها دارد. در ایالات متحده دو نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، یعنی خانم الیزابت وارن و آقای برنی سندرز، …
پنج  نگرانی بزرگ
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
پنج نگرانی بزرگ
در ماه‌های اخیر انتشار گزارش‌های نگران‌کننده از اقتصادهای بزرگ و سیاست‌های تجاری آمریکا در قبال چین سبب نگرانی سرمایه‌گذاران درباره بروز رکود در اقتصاد جهان شده است. در حال حاضر وضعیت اقتصاد آمریکا بهتر از دیگر اقتصادهای توسعه‌یافته است و میزان بالای مصرف خانوارها سبب تداوم طولانی‌ترین دوره رشد اقتصادی این کشور شده است. امسال به‌رغم ضعف سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و کاهش فعالیت‌ها در بخش تولید کارخانه‌ای، یازدهمین سال رشد پیوسته اقتصاد آمریکاست. در دو سال اخیر شاخص‌های مالی در بورس آمریکا به ارقام بی‌سابقه‌ای افزایش یافته‌اند، نرخ بیکاری به پایین‌ترین میزان در پنج دهه اخیر رسیده و سطح دستمزد بالا رفته است. اما واقعیت این است که بروز نشانه‌های ضعف باید جدی گرفته شود و نیز اقداماتی برای افزایش اعتماد …
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
انتظار سهامداران برای شنیدن سخنرانی ترامپ
بازارهای بورس آسیا امروز رشد نسبی را تجربه کردند و بورس‌های اروپایی نیز تا حدودی مثبت بودند چرا که سهامداران منتظر سیگنال مثبت از مذاکرات تجاری چین و آمریکا هستند.
بازارهای آسیایی منتظر سینگال مثبت از مذاکرات تجاری چین و آمریکا
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اقتصادی
بازارهای آسیایی منتظر سینگال مثبت از مذاکرات تجاری چین و آمریکا
بازارهای بورس آسیا امروز رشد نسبی را تجربه کردند و بورس‌های اروپایی نیز تا حدودی مثبت بودند چرا که سهامداران منتظر سیگنال مثبت از مذاکرات تجاری چین و آمریکا هستند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اقتصادی
وال استریت پس از رکوردهای تاریخی
در هفته‌های اخیر شاهد رکوردشکنی مکرر شاخص‌های مالی در بورس آمریکا هستیم و این در حالی است که وضعیت شاخص‌های اقتصادی این کشور کاملا خوب نیست و نیز نرخ رشد اقتصادی در حال کاهش است. ازسوی دیگر وضعیت کلی اقتصاد جهان سبب نگرانی‌هایی در بین سرمایه‌گذاران شده و تعرفه‌های اعمال‌شده ازسوی چین و آمریکا بر کالاهای صادراتی یکدیگر کاهش نیافته است.
سه محرک بزرگ
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اقتصادی
سه محرک بزرگ
روز جمعه شاخص‌های مالی در بورس آمریکا تغییرات بزرگ نداشتند، اما عملکرد هفتگی بازار مثبت بود. دو شاخص استاندارداندپورز و متوسط صنعتی داوجونز کمی کاهش یافتند، اما این دو شاخص به ترتیب برای سومین هفته پی‌در‌پی و پنجمین هفته پی‌در‌پی عملکرد مثبت داشتند. شاخص نزدک نیز برای ششمین هفته پی‌در‌پی رشد کرد. می‌توان گفت سه عامل بر عملکرد بازار مالی آمریکا اثر گذاشته و سبب ثبت رکوردهای جدید در شاخص‌ها شده است.
بیم و امید در رونق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اقتصادی
بیم و امید در رونق
در هفته‌های اخیر روند رشد شاخص‌های مالی در بورس آمریکا ادامه یافته و هفته گذشته شاخص‌ها به ارقام بی‌سابقه یعنی رکوردهای جدید رسیدند. سرمایه‌گذاران از تحلیلگران نهادهای سرمایه‌گذاری می‌خواهند علت این رشد را توضیح دهند. سوال اصلی این است: در حالی که شاخص اعتماد سرمایه‌گذاران در واکنش به وضعیت بد برخی شاخص‌های اقتصادی کاهش یافته به چه علت شاخص‌های مالی در سطوح بی‌سابقه قرار گرفته‌اند؟
جریمه ۱۰ درصدی برای عدم عضویت در سامانه مودیان/ تولد چهارمین غول خودروسازی؛ بی‌قراری فیات برای ادغام با پژو/ کاهش ۳۸۸ میلیارد دلاری ثروت ثروتمندان جهان/ ۳۳ هزار تومان برای راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف؟!
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اقتصادی
جریمه ۱۰ درصدی برای عدم عضویت در سامانه مودیان/ تولد چهارمین غول خودروسازی؛ بی‌قراری فیات برای ادغام با پژو/ کاهش ۳۸۸ میلیارد دلاری ثروت ثروتمندان جهان/ ۳۳ هزار تومان برای راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف؟!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد دسته جمعی نماگر‌های بورس تهران، مذاکره بورس با بانک‌مرکزی برای معافیت مالیاتی تجدیدارزیابی بانکها، آیا قیمت دلار در کف خود قرار دارد؟، طلا جهانی امیدی به افزایش قیمت ندارد، کاهش دکل‌های نفتی آمریکا برای سومین هفته متوالی، گران فروشی لبنیات زیر سایه سکوت سازمان حمایت و شرط صادرات کتاب "قرآن" کریم را در بر دارد.
اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بورس بعید است/ روند صعودی کوتاه مدت کامودیتی ها/ شاخص سازها در بورس همچنان دلربایی می کنند
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اقتصادی
اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بورس بعید است/ روند صعودی کوتاه مدت کامودیتی ها/ شاخص سازها در بورس همچنان دلربایی می کنند
از نظر تکنیکال شاهد شکل‌گیری الگوهای برگشتی به سمت پایین در برخی کامودیتیها هستیم که هنوز شکست سطوح حمایتی تایید نشده و چنانچه این حمایت ها شکسته شود، کامودیتی ها در بلندمدت روند نزولی خواهند داشت و اگر پیش از شکست سطوح حمایتی، دلار تضعیف شود یا مذاکرات بین چین و آمریکا به نتیجه برسد، کامودیتیها قوی میشوند.
زمان اجرایی شدن بیمه شخص ثالث راننده محور/ طلا بهانه‌ای برای افزایش قیمت ندارد/ آخرین نرخ خرید و فروش دلار و یورو/ احتمال لغو تعرفه‌های خودرویی ترامپ/ دژپسند: دارایی‌هایی داریم که بانک‌ها به هر دلیلی مالک آن‌ها شده اند
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / اقتصادی
زمان اجرایی شدن بیمه شخص ثالث راننده محور/ طلا بهانه‌ای برای افزایش قیمت ندارد/ آخرین نرخ خرید و فروش دلار و یورو/ احتمال لغو تعرفه‌های خودرویی ترامپ/ دژپسند: دارایی‌هایی داریم که بانک‌ها به هر دلیلی مالک …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت ۶۵۶ واحدی شاخص کل بورس تهران، بورس آمریکا بار دیگر رکورد زد، ثبت بیش‌ترین صعود دلار پنج هفته اخیر، قیمت نفت افزایش یافت، تولید نفت بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت در جهان کاهش یافت، سهم اوپک از بازار نفت در حال کاهش است و قیمت سکه سه شنبه ۱۴ آبان را در بر دارد.
استقبال معامله‌گران وال استریت | رکورد تازه بورس آمریکا
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
استقبال معامله‌گران وال استریت | رکورد تازه بورس آمریکا
نزدیک شدن آمریکا به توافق تجاری جدید با چین با استقبال گسترده معامله‌گران وال استریت مواجه شد.
ترامپ خواهان کاهش ارزش دلار شد/ نظرسنجی: طلا نای حرکت ندارد/ فروش ۱۰.۳ میلیارد یورو ارز صادراتی در نیما/ دلار نیما ۱۰ هزار و ۷۰۲ تومان/ اولتیماتوم فولکس‌واگن به اردوغان
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اقتصادی
ترامپ خواهان کاهش ارزش دلار شد/ نظرسنجی: طلا نای حرکت ندارد/ فروش ۱۰.۳ میلیارد یورو ارز صادراتی در نیما/ دلار نیما ۱۰ هزار و ۷۰۲ تومان/ اولتیماتوم فولکس‌واگن به اردوغان
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمز در شروع هفته، قوانین مالیاتی در بازار سرمایه تغییر نمی‌کند، چراغ سبز بن‌سلمان برای عرضه اولیه سهام آرامکو، افزایش ۱۰۰ تومانی نرخ دلار در بازار آزاد، عربستان تولید نفت اوپک را در ماه اکتبر افزایش داد، رکورد شکنی مجدد وال‌استریت، بدهی دولت آمریکا از ۲۳ تریلیون دلار عبور کرد و خوش‌بینی کم‌سابقه در بازار نفت را در بر دارد.
محکومیت بمباران وزارت کشور دولت وفاق/ اعطای بورس تحصیلی سفارت آمریکا به جوانان لیبی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / بین‌المللی
محکومیت بمباران وزارت کشور دولت وفاق/ اعطای بورس تحصیلی سفارت آمریکا به جوانان لیبی
دولت وفاق ملی لیبی بمباران وزارت کشور وابسته به این دولت را محکوم کرد و از شورای امنیت خواست دولت حامی متجاوز را مورد مجازات قرار دهد.
ترامپ تهدید کرد: اگر استیضاح جدی شود، بازار بورس سقوط بی سابقه ای خواهد داشت
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / ...
ترامپ تهدید کرد: اگر استیضاح جدی شود، بازار بورس سقوط بی سابقه ای خواهد داشت
شفقنا- رییس جمهوری آمریکا در واکنش به روند استیضاح خود در مجلس نمایندگان این کشور، گفت: اگر آنها کار بدی را علیه ما انجام دهند، بازار بورس به گونه‌ای سقوط خواهد کرد که هرگز شاهد آن نبوده‌اید. ایرنا...
تهدید ترامپ به سقوط بورس در صورت جدی شدن استیضاح
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / سیاسی
تهدید ترامپ به سقوط بورس در صورت جدی شدن استیضاح
‌نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به روند استیضاح خود در مجلس نمایندگان این کشور، گفت: اگر آنها کار بدی را علیه ما انجام دهند، بازار بورس به گونه‌ای سقوط خواهد کرد که هرگز شاهد آن نبوده‌اید.
  انتخابات ۲۰۲۰  دونالد ترامپ  استیضاح ترامپ  جو بایدن  نانسی پلوسی
دولت به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام/ احتمال عقبگرد دلار به زیر مرز ۱۱ هزار تومان/ ضرر ۹۰ میلیارد دلاری انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا/ وزارت صنعت: کاهش محسوس قیمت گوشت
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / اقتصادی
دولت به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام/ احتمال عقبگرد دلار به زیر مرز ۱۱ هزار تومان/ ضرر ۹۰ میلیارد دلاری انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا/ وزارت صنعت: کاهش محسوس قیمت گوشت
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد شاخص کل بورس در ایستگاه پایان هفته، بانک مرکزی چین نقدینگی را در موعد مقرر از بازار بیرون نکشید، انتظار برای کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را گران کرد، نفت حاضر به افزایش قیمت نشد، زور دلار به یورو و پوند نرسید، قیمت مرغ وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد و وارادت ۱۵۳ تن مداد نوکی به کشور را در بر دارد.
اصرار آمریکایی‌ها بر فروش سهام آرامکو ؛ سعودی ها به تعویق انداختند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / بین‌المللی
اصرار آمریکایی‌ها بر فروش سهام آرامکو ؛ سعودی ها به تعویق انداختند
تهران – ایرنا – با وجود اصرار آمریکایی ها برای عرضه بخشی از سهام شرکت نفتی آرامکو در بازار بورس جهانی ، وزیر انرژی عربستان در کنفرانسی در ریاض با حضور وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد که این تصمیم از جانب سعودی ها و در زمان مناسب اتخاذ می شود.
  بازار سهام  واشنگتن  آرامکو  ریاض
نوبخت: برخی از کاهش نرخ تورم خوششان نمی‌آید/ گاف ترامپ در رابطه با «رنو» / تعداد ثروتمندان چینی برای نخستین بار از آمریکایی‌ها بیشتر شد/ خروج طلا و سکه از کشور
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / اقتصادی
نوبخت: برخی از کاهش نرخ تورم خوششان نمی‌آید/ گاف ترامپ در رابطه با «رنو» / تعداد ثروتمندان چینی برای نخستین بار از آمریکایی‌ها بیشتر شد/ خروج طلا و سکه از کشور
این پیمانه تیتر‌هایی همچون جهش ۶۱۴۱ واحدی شاخص کل بورس تهران، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد، ضعف تقاضا در بازار ارز، توقف کامل تولید پراید تا تیرماه سال آینده، خوش‌بینی به مذاکرات آمریکا و چین مانع افزایش بیشتر قیمت طلا شد، چین خواستار تحریم ۲.۵ میلیارد دلاری آمریکا شد و خروج ارز از کشور برای واردات چاقو آشپزخانه، را در بر دارد.
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / بین‌المللی
یک بانکدار محکوم در آمریکا به ریاست «بازار بورس ترکیه» منصوب شد
دولت ترکیه در اقدامی جسورانه و بی اعتنا به تهدیدهای واشنگتن، یک بانکدار تبعه این کشور را که به دور زدن تحریمهای آمریکا علیه ایران محکوم شد، به ریاست «بازار بورس» ترکیه منصوب کرد.
  بورس ترکیه  دور زدن تحریم ایران