پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
بورس فلزات لندن
چین معاملات مس را در بستر بورس شانگهای انجام می دهد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
چین معاملات مس را در بستر بورس شانگهای انجام می دهد
سرمایه گذاران خارجی از امروز می‌توانند تجارت مس را در بورس بین المللی انرژی شانگهای انجام دهند. به این ترتیب چین می‌تواند با بورس فلزات لندن رقابت کند.
جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن + جدول
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / لندن / قیمت / بازار بورس / فلزات اساسی
جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن + جدول
جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بورس فلزات لندن حاکی از افزایش قیمت‌هاست، ظاهرا حساسیت بازار به شیوع کرونا کمتر شده و تقاضا از سوی شرکت‌های بزرگ افزایش یافته است.
روزهای سخت حلقه تاجران قهوه‌خانه اورشلیم؛ آخرین نفس‌های بورس فلزات لندن؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / بازار طلا / بورس فلزات لندن
روزهای سخت حلقه تاجران قهوه‌خانه اورشلیم؛ آخرین نفس‌های بورس فلزات لندن؟
بورس فلزات لندن از سده ۱۸۰۰ میلادی، بلا‌های بسیاری را از سر گذرانده است. این بازار توانسته از جنگ‌های جهانی، رسوایی و تجارت الگوریتمی، جان سالم به در ببرد. اما به نظر می‌رسد بلای کووید ۱۹ می‌تواند در سرنوشت این بازا انهدام این بازار پر سابقه شود.
رکود جهانی مس و آلومینیوم در سایه مرگبار کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / ویروس کرونا / رکود / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
رکود جهانی مس و آلومینیوم در سایه مرگبار کرونا
تهران- ایرنا- براساس جدیدترین گزارش بازار بورس فلزات لندن، بهای مس و آلومینیوم در بازارهای جهانی روند کاهشی به خود گرفته است.
سیگنال امروز بازارهای جهانی به بورس / افت دسته جمعی فلزات اساسی در بورس فلزات لندن
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / بازار سهام / بازارهای جهانی / بورس / طلا / نفت
سیگنال امروز بازارهای جهانی به بورس / افت دسته جمعی فلزات اساسی در بورس فلزات لندن
در معاملات امروز بازارهای جهانی، قیمت نفت رشدی یک درصدی داشت ولی اونس طلا بدون تغییر همچنان بالای دو هزار دلار معامله می‌شود. نوشته سیگنال امروز بازارهای جهانی به بورس / افت دسته جمعی فلزات اساسی در بورس فلزات لندن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
تاجران طلا از نیویورک به لندن فرار کردند
در بهار امسال فاصله قیمت نقدی طلا بین بورس فلزات لندن و نیویورک بیش از ۴۰ برابر شد. این برخی تاجران را مجبور کرد برخی از معاملات خود در بورس آمریکا را در بازار فرابورس فلزات لندن انجام دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
قیمت جدید فلزات اساسی در بورس فلزات لندن منتشر شد/ اوج گرفتن قیمت مس و سقوط آزاد «روی»
امروز در بازارهای بورس فلزات لندن قیمت انواع فلزات منتشر شد که در یک ماه گذشته قیمت فلز مس به شدت افزایش یافته و فلز روی تقریباً سقوط آزاد داشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / قیمت نیکل / ممنوعیت صادرات سنگ نیکل اندونزی
قیمت یک فلز صنعتی رکورد زد
قیمت نیکل برای تحویل سه ماهه در معاملات روز گذشته بازار بورس فلزات لندن تا مرز ۱۹ هزار دلار در تن پیش رفت که در پنج سال گذشته بی‌سابقه بود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
کارنامه ۵ فلز در بازارهای جهانی
شعله‌های جنگ تجاری باز هم از طریق لفاظی‌های ترامپ بالا گرفته است. همین موضوع موجب شد تا ارزش سهام در آمریکا در آخرین روز کار خود کاهش جدی و هر دو شاخص S&P۵۰۰ و همچنین داوجونز، بیش از ۲ درصد افت نرخ داشته باشند. این روند کلی در بازار نفت هم مشاهده شد و در روز پایانی هفته گذشته، بهای نفت‌خام بازهم روند نزولی به خود گرفت. همین سیگنال در نهایت شاخص‌های کالایی مهمی همچون CRB یا شاخص بورس فلزات لندن را نزولی کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
جنگ تجاری آمریکا و چین بهای فلزات اساسی را کاهشی کرد
تهران-ایرنا- شدت گرفتن کشمکش‌های تجاری بین چین و آمریکا بر بهای فلزات دربازارهای جهانی تاثیر گذاشت و سبب ریزش قیمت بورس فلزات لندن شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
در معاملات امروز، بورس فلزات لندن قرمزپوش شد
بورس فلزات لندن در معاملات دومین روز کاری هفته یک دست در مسیر قرمز قرار گرفته و نزولی شدند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
نگاهی به بازار شمش سرب در بزرگ‌ترین بورس‌های دنیا
در ۳ماه گذشته قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن و بورس آتی شانگهای روندی در مجموع روند کاهشی داشت که خوشبختانه این روند در ماه ژوئن ادامه پیدا نکرد و بازار این فلز متاثر از کاهش شاخص دلار آمریکا، کاهش تولید شرکت Nyrstar و وضع تعرفه توسط دولت چین بر روی واردات کنسانتره سرب آمریکا روند رو به رشدی را آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
بررسی عملکرد فلز روی
حدود ۲ ماه و نیم از شروع سال جدید میلادی می‌گذرد، باوجودی که معمولا بازار کامودیتی‌ها (بازارهای کالایی) در ماه‌های ابتدایی سال با کاهش رغبت و افول مواجه می‌شوند، اما فلز روی در همین زمان با اقبال خوبی مواجه شد و مجدد به سطح قیمتی ۲ هزار و ۸۰۰ دلار به‌ازای هر تن در بورس فلزات لندن رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •