جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
بیمه حوادث
نقشی که بیمه گران حوادث می توانند در کاهش مسمومیتهای مونوکسید کربن داشته باشند
۳۴ ساعت قبل / اورژانس / مسمومیت با مونوکسیدکربن / حوادث / بیمه حوادث
نقشی که بیمه گران حوادث می توانند در کاهش مسمومیتهای مونوکسید کربن داشته باشند
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه اگر بتوان از سیستم هشدار دهنده تایید شده ای استفاده کرد که کاشف گاز مونوکسید کربن باشد، می توان آمار مسمومیت های ناشی از آن را کاهش داد گفت: در همین راستا بیمه گران حوادث هم می توانند به سمت الزامات ایمنی حرکت کنند.
۳۵۰ هزار واحد مسکن روستایی گیلان بیمه می شوند
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / بیمه ایران / بیمه حوادث / مسکن روستایی
۳۵۰ هزار واحد مسکن روستایی گیلان بیمه می شوند
مدیرکل بیمه ایران در گیلان، با بیان اینکه استان گیلان ۳۵۰ هزار واحد مسکن روستایی دارد، گفت: طرح پوشش بیمه ای منازل روستاییان در برابر حوادث غیر مترقبه و مخاطرات اجرایی می شود.
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
عوارض دریافتی از صنعت بیمه باید در مسیر کاهش تلفات و پیشگیری از حوادث هزینه شود
تامین مالی و ایجاد فضای آرامش در جامعه از مهم‌ترین اهداف صنعت بیمه به شمار می‌رود. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکترغلامرضا سلیمانی در نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان صنعت بیمه و نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی، ضمن اعلام این مطلب افزود: پذیرش ریسک بخش‌های تولیدی و خدماتی تنها بخشی از ماموریت‌های صنعت بیمه است و باید از منظر گسترش اشتغال، تولید ثروت و تزریق آرامش به جامعه نیز به فعالیت‌های آن توجه کنیم. رییس کل بیمه مرکزی با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه در زمینه‌های گوناگون به ارایه آمار خدمات این صنعت در ایام کرونا پرداخت و تصریح کرد: صنعت بیمه نقش تاریخی خود را در بحران همه‌گیری ویروس کرونا به بهترین شکل ممکن ایفا …
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
اهدای نمادین گواهینامه‌های بیمه خانه‌های روستایی سیستان و بلوچستان توسط بانک مهر ایران
در این مراسم که برای اهدای نمادین گواهینامه‌های بیمه خانه‌های روستایی و تقدیر از اقدام شایسته و خداپسندانه بانک مهر ایران برگزار شد، مسئولان مختلف استانی از جمله عبدالرحمن شهنوازی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری زاهدان، آرش جمال‌زهی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری، تعدادی از فرمانداران، بخشداران و دهیاران و همچنین مسعود مسعودی مدیر شعب بانک مهر ایران در استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند.مسعودی با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های مسئولیت اجتماعی بانک مهر ایران اظهار کرد: این بانک به‌عنوان اولین بانک تخصصی قرض‌الحسنه در کشور، اقدامات ارزنده‌ای را برای حمایت از هموطنان عزیزمان در مناطق محروم انجام داده که بیمه بازسازی و تجهیز حدود ۳۰۵ هزار خانه روستایی در استان سیستان و بلوچستان یکی …
ضرر حوادث طبیعی به صنعت بیمه
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / بیمه حوادث / حوادث طبیعی / حوادث جاده ای / حوادث غیر مترقبه
ضرر حوادث طبیعی به صنعت بیمه
مؤسسه سوئیفت RE امروز گزارش داد که حوادث طبیعی که طی سال جاری در اقصا نقاط جهان رخ داده است، ۷۶ میلیارد دلار به شرکت‌های بیمه‌ای در سراسر جهان ضرر زده است. در سال جاری شاهد وقوع گسترده آتش‌سوزی در مناطق مختلفی از آمریکا و همچنین وقوع توفان‌های سهمگین در اقیانوس اطلس بوده‌ایم. این موسسه می‌گوید: میزان خسارت‌های پرداخت شده از سوی شرکت‌های بیمه در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است و رقم خسارت‌های پرداخت‌شده در سال گذشته ۵۴ میلیارد دلار بوده است. این موسسه همچنین گفته که ۷ میلیارد دلار خسارت پرداخت شده مربوط به حوادثی بوده است که عوامل انسانی بوده است. این شرکت گفته؛ سال ۲۰۲۰ شرکت‌های بیمه در جهان ۸۳ میلیارد دلار در مجموع ضرر کردند که از این نظر از سال ۱۹۷۰ تاکنون پنجمین سال با …
آیا به دانش‌آموزان مبتلا به کرونا هزینه درمان تعلق می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / درمان / آموزش و پرورش / سلامت / اخبار سلامتی / آموزش‌وپرورش
آیا به دانش‌آموزان مبتلا به کرونا هزینه درمان تعلق می‌گیرد؟
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره میزان پرداختی هزینه‌های درمان تحت پوشش بیمه حوادث دانش‌آموزی به دانش‌آموزان مبتلا به کرونا توضیحاتی داد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
ضرورت تخصیص بودجه متفاوت برای بحران پایتخت
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم جهت‌دهی بودجه حوزه بحران به بخش مقابله و پیشگیری عنوان کرد: ضمن اینکه وزارت کشور موظف به ارائه پیشنهادهای خود در این خصوص برای بودجه سال آتی است، راه‌اندازی «صندوق بیمه همگانی حوادث ساختمانی» و استفاده از ظرفیت‌های «صندوق بیمه حوادث همگانی» از جمله فرصت‌های در نظر گرفته شده برای مدیریت بهتر حوزه بحران است. محمدرضا پورابراهیمی داورانی با اشاره به لزوم تخصیص سهم بیشتری از بودجه حوزه بحران به بخش پیشگیری و مقابله عنوان کرد: متولی اصلی این حوزه وزارت کشور است و این وزارتخانه می‌تواند پیشنهاد‌های خود را باهدف جهت‌دهی بودجه بحران در ۱۴۰۰ برای تقویت بخش‌های پیشگیری و مقابله ارائه کند.
جزئیات جدید از بیمه منازل مسکونی / چه میزان بیمه به قبض برق اضافه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / بیمه حوادث / بیمه خانه / بیمه مسکن / بیمه منازل / حق بیمه / حوادث طبیعی / زلزله / سیل
جزئیات جدید از بیمه منازل مسکونی / چه میزان بیمه به قبض برق اضافه می‌شود؟
لایحه بیمه منازل مسکونی برای ۳۰ میلیون خانه تصویب شده و مبلغ آن روی قبض برق مصرفی هر خانه محاسبه می‌شود اما این طرح با ابهاماتی روبه‌روست که در گزارش قائم مقام رئیس کل بیمه مرکزی به جزئیات بیشتری در این خصوص پرداخته است. نوشته جزئیات جدید از بیمه منازل مسکونی / چه میزان بیمه به قبض برق اضافه می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بیمه اجباری ۳۰ میلیون خانه
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بیمه اجباری ۳۰ میلیون خانه
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به قانون صندوق بیمه حوادث طبیعی گفت: براساس این قانون ۳۰ میلیون خانه تحت پوشش بیمه اجباری حوادث طبیعی قرار می‌گیرند و مبلغ آن روی قبض برق مصرفی هر خانه می‌آید.  غلامرضا سلیمانی گفت: لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی در مجلس شورای اسلامی تصویب و به دولت ابلاغ شده است و در حال تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی این صندوق هستیم. براساس این قانون کلیه املاکی که در کشور اشتراک برق دارند تحت پوشش صندوق بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند. سرمایه اولیه این صندوق 50 میلیارد تومان است و بقیه منابع آن از حق بیمه‌ای که مردم باید بدهند و دولت نیز تامین می‌کند، به دست می‌آید.
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
۳۰‌میلیون واحد مسکونی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد
طبق اعلام رئیس ‌کل بیمه مرکزی، صندوق بیمه بلایای طبیعی حدود ۳۰‌میلیون واحد مسکونی تحت پوشش قرار می‌گیرد. به گزارش ایسنا، غلامرضا سلیمانی با اشاره به مصوبه اخیر دولت در رابطه با صندوق بیمه بلایای طبیعی گفت: «این صندوق تمام املاک سراسر کشور را که دارای کنتور برق هستند، تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌دهد.» او افزود: «حدود۳۰‌میلیون واحد مسکونی تحت پوشش قرار خواهند گرفت که البته ۵۰‌درصد حق بیمه برعهده دولت است. همچنین پرداخت حق بیمه اجباری بوده و مبلغ آن روی قبض برق مصرفی هر خانه می‌آید.»
۳۰ میلیون خانه بیمه حوادث طبیعی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
۳۰ میلیون خانه بیمه حوادث طبیعی می‌شوند
تهران- ایرنا- رئیس کل بیمه مرکزی گفت: لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی تصویب و به دولت ابلاغ شده و در حال تدوین آیین نامه‌های اجرایی آن هستیم که بر این اساس ۳۰ میلیون خانه زیرپوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرد.
بیمه اجباری ۳۰ میلیون خانه بر اساس قانون جدید/ ۲۳.۵ میلیون خودرو در کشور بیمه شخص ثالث دارد
۱۳۹۹/۰۹/۱۴
بیمه اجباری ۳۰ میلیون خانه بر اساس قانون جدید/ ۲۳.۵ میلیون خودرو در کشور بیمه شخص ثالث دارد
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به قانون صندوق بیمه حوادث طبیعی گفت: بر اساس این قانون ۳۰ میلیون خانه تحت پوشش بیمه اجباری حوادث طبیعی قرار می گیرند و مبلغ آن روی قبض برق مصرفی هر خانه می آید.
پرداخت خسارت در بیمه شخص ثالث به ساعت خاصی از شبانه روز محدود نیست
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
پرداخت خسارت در بیمه شخص ثالث به ساعت خاصی از شبانه روز محدود نیست
ایلنا: پرداخت خسارت در دوره اعتبار بیمه شخص ثالث (اعم از خسارت های مالی و بدنی)، بیمه حوادث راننده و همچنین بیمه های بدنه اتومبیل؛ محدود به ساعت خاصی از شبانه روز نیست.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / آیین نامه / درمان / دولت / سلامت / مجلس شورای اسلامی
اخبار
رییس کل بیمه مرکزی گفت: با تصویب آیین‌نامه‌های صندوق بیمه حوادث طبیعی در هیات دولت، این صندوق از سال آینده،
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
شروع کار صندوق بیمه حوادث طبیعی از سال آینده
رئیس‌کل بیمه‌مرکزی گفت: با تصویب آیین‌نامه‌های صندوق بیمه حوادث طبیعی در هیات دولت، این صندوق از سال آینده، کار خود را شروع می‌کند. به گزارش «ایبِنا» به نقل از صداوسیما، غلامرضا سلیمانی گفت: صندوق بیمه حوادث طبیعی که در زمینه زلزله، سیل و حتی سونامی و سایر حوادث طبیعی در نظر گرفته شده در شهرهای مختلف کشور ایجاد می‌شود. او اضافه کرد: بعد از پیگیری و اصلاحات لازم، تشکیل این صندوق در مجلس شورای اسلامی و سپس در شورای نگهبان به تصویب رسید.
پوشش ۶ میلیونی بیمه برای درمان کرونای دانش آموزان
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
پوشش ۶ میلیونی بیمه برای درمان کرونای دانش آموزان
کریمی‌فر، مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: بیمه حوادث دانش‌آموزی، هزینه درمان کرونا را تا سقف شش میلیون تومان پوشش می‌دهد.
بیمه حوادث دانش‌آموزی هزینه درمان کرونا را هم پوشش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / مدارس / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان / شبکه آموزشی شاد / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
بیمه حوادث دانش‌آموزی هزینه درمان کرونا را هم پوشش می‌دهد
تهران- ایرنا- مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: بحث درمان سرپایی و بیمارستانی دانش آموزان در این بیمه مطرح شده است. بنابراین بی شک درمان کرونا را هم شامل می‌شود.
تکذیب عدم پرداخت خسارت حوادث رانندگی در ساعت‌های منع تردد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / جمهوری اسلامی ایران / خسارت بیمه / خسارت مالی
تکذیب عدم پرداخت خسارت حوادث رانندگی در ساعت‌های منع تردد
تهران - ایر نا - بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: پرداخت خسارت در دوره اعتبار بیمه شخص ثالث (اعم از خسارت‌های مالی و بدنی)، بیمه حوادث راننده و همچنین بیمه‌های بدنه اتومبیل، محدود به ساعت خاصی از شبانه‌روز نیست.
پرداخت حق بیمه حوادث دانش‌آموزی قانونی لازم‌الاجرا در همه شرایط
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
پرداخت حق بیمه حوادث دانش‌آموزی قانونی لازم‌الاجرا در همه شرایط
تهران- ایرنا- پرداخت حق بیمه حوادث دانش‌آموزی در حالی با برخی انتقادات همراه بود که طبق ماده ۵۸ قانون شورای عالی آموزش و پرورش به عنوان یک قانون بر اجرای آن در همه شرایط، تاکید شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / جراحی / درمان / دیه / معلم / منابع مالی
اعلام نرخ حق بیمه حوادث دانش‌آموزان
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع دستورالعمل اجرایی تفاهم‌نامه با شرکت بیمه معلم در خصوص بیمه حوادث و درمان دانش‌آموزی را به استان‌ها ابلاغ کرد.
دستورالعمل اجرایی تفاهم‌نامه بیمه حوادث و درمان دانش آموزی
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / بیمه حوادث / دانش آموزان / وزارت آموزش و پرورش
دستورالعمل اجرایی تفاهم‌نامه بیمه حوادث و درمان دانش آموزی
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع دستورالعمل اجرایی تفاهم‌نامه با شرکت بیمه معلم در خصوص بیمه حوادث و درمان دانش‌آموزی را به استان‌های ابلاغ شد.
اعلام تعهدات بیمه حوادث دانش آموزی/ تداوم ارائه خدمت در ایام کرونا و آموزش های غیرحضوری
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / بیمه حوادث / همه_باهم_علیه_کرونا
اعلام تعهدات بیمه حوادث دانش آموزی/ تداوم ارائه خدمت در ایام کرونا و آموزش های غیرحضوری
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام جزئیات بیمه حوادث دانش آموزی گفت: بیمه حوادث دانش آموزی در طول ۱۲ ماه سال معتبر است و تعهدات آن به حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش ها بستگی ندارد و در بیمه حوادث دانش آموزی، نفس و شخص دانش آموز ملاک است نه صرفا حضور فیزیکی در مدرسه.
دلیل دریافت حق بیمه دانش آموزی چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
دلیل دریافت حق بیمه دانش آموزی چیست؟
کریمی فر، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در بیمه حوادث دانش آموزی، هزینه های درمان سرپایی و بیمارستانی، غرامت نقص عضو ناشی از حادثه و هزینه جراحی ها پوشش داده می شود.
چرا "حق بیمه حوادث" از دانش‌آموزان در شرایط تعطیلی مدارس هم دریافت می‌شود؟!
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان
چرا "حق بیمه حوادث" از دانش‌آموزان در شرایط تعطیلی مدارس هم دریافت می‌شود؟!
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره چرایی دریافت حق بیمه حوادث دانش‌آموزان آن هم در شرایط تعطیلی مدارس و آموزش‌های غیر حضوری توضیح داد.
پیش‌بینی غرامت حوادث و نقص عضو در بیمه حوادث دانش آموزی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / جراحی / درمان / ذهن / وزارت آموزش و پرورش / هزینه های درمان
پیش‌بینی غرامت حوادث و نقص عضو در بیمه حوادث دانش آموزی
ایلنا: مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: غرامت نقص عضو ناشی از حادثه و همینطور هزینه‌های درمان سرپایی و بیمارستانی، هزینه جراحی ناشی از بیماری، مازاد…
آخرین مهلت ارسال اسامی بیمه شوندگان تا 15آبان / صدور کارت بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزی و کارکنان در سایت همگام
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / دانش‌آموزان / بیمه / آموزش و پرورش / درمان
آخرین مهلت ارسال اسامی بیمه شوندگان تا 15آبان / صدور کارت بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزی و کارکنان در سایت همگام
مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به 15 آبان به عنوان آخرین مهلت ارسال اسامی بیمه شوندگان به شعب بیمه گفت: کارت بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزی و کارکنان از طریق سایت همگام صادر و در اختیار خانواده‌ها و کارکنان قرار خواهد گرفت.
کارت بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزی و کارکنان آموزش و پرورش صادر می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / مدارس / بیمه سلامت / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان
کارت بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزی و کارکنان آموزش و پرورش صادر می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: کارت بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزی و کارکنان این وزارتخانه از طریق سایت همگام صادر می‌شود و در اختیار خانواده‌ها و کارکنان این وزارتخانه قرار می‌گیرد.
هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی ارشد دانشگاه آزاد در سال 99 چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / سازمان سنجش آموزش کشور / کنکور / نتایج کنکور ارشد 99 / نتایج ارشد دانشگاه آزاد اسلامی 99
هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی ارشد دانشگاه آزاد در سال 99 چقدر است؟
دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر پرداخت شهریه پایه و متغیر در هر نیم سال، در بدو ورود به دانشگاه و فقط در نیمسال اول 1730000 ریال به عنوان هزینه خدمات آموزشی و 50000 ریال به عنوان حق بیمه حوادث دانشجویی می پردازند.
بیمه حوادث برای دانش آموزانی که مادام در خانه هستند!
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
بیمه حوادث برای دانش آموزانی که مادام در خانه هستند!
درشرایطی که به دلیل انتشار ویروس کرونا آموزش مجازی جای خود را به آموزش حضوری داده، اصرار پرداخت بیمه حوادث از سوی آموزش و پرورش برای دانش آموزانی که مادام در خانه هستند، دغدغه والدین را در پی داشته و آن را به دور از انصاف می‌دانند.
حق بیمه هر دانش‌آموز ۵۹ هزار و ۴۲۰ ریال تعیین شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / مدارس / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان / بیمه درمان
حق بیمه هر دانش‌آموز ۵۹ هزار و ۴۲۰ ریال تعیین شد
تهران-ایرنا- وزارت آموزش‌وپرورش دستورالعمل اجرایی بیمه حوادث و مازاد درمان دانش‌آموزان و کارکنان مدارس را برای اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد که براساس آن حق بیمه حوادث و درمان هر دانش‌آموز با نرخ حق بیمه ۵۹ هزار و ۴۲۰ ریال در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ است.
ضرورت تامین اعتبار برای هلال احمر/ همگانی شدن بیمه حوادث در مجلس ۱۰ سال است بی‌نتیجه مانده
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اسماعیل نجار
ضرورت تامین اعتبار برای هلال احمر/ همگانی شدن بیمه حوادث در مجلس ۱۰ سال است بی‌نتیجه مانده
ایلنا: رییس سازمان مدیریت بحران کشور بر ضرورت تامین اعتبار برای جمعیت هلال احمر تاکید کرد.
راهکارهای پیشگیرانه از حوادثی که جان و مال مردم را می‌ربایند/ غفلت از همگانی شدن بیمه حوادث
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / زلزله / سیل / بلایای طبیعی / حوادث / مدیریت بحران / بحران / مهدی جمالی نژاد / مهدی ولی پور / سازمان امداد و نجات هلال احمر / عملیات امداد و نجات
راهکارهای پیشگیرانه از حوادثی که جان و مال مردم را می‌ربایند/ غفلت از همگانی شدن بیمه حوادث
با توجه به حادثه خیز بودن جغرافیای کشورمان و سابقه وقوع حوادث طبیعی متعدد، توجه به موضوع پیشگیری و مقابله با اثرات بلایای طبیعی از سوی دستگاههای اجرایی و مردم بسیار حائز اهمیت است.
 «پادیوم: چراغ روشن!»، حمایت از استارتاپ‌ها در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
 «پادیوم: چراغ روشن!»، حمایت از استارتاپ‌ها در دوران کرونا
کسب‌وکارهای دیجیتال می‌توانند از APIهای پادیوم برای ارسال بسته‌های پستی به سراسر کشور، خدمات نقشه نشان و بیمه حوادث ملت بهره‌مند شوند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
رشد 25 درصدی حق بیمه تولیدی در نیمه نخست سال جاری
مدیرعامل بیمه سینا در نشست شورای مدیران که به‌منظور بررسی عملکرد و برنامه‌های این شرکت برگزار شد، از رشد 25 درصدی حق بیمه تولیدی در نیمه نخست امسال خبر داد.رضا جعفری، مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره در این نشست با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز مجمع عمومی سال 1398 اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به کارنامه مطلوب سال 1398 و خروج از زیان سنواتی، رضایت سهامداران عمده حاصل شد و با برنامه‌ریزی انجام شده در سال جاری نیز مسیر توسعه‌ای با رویکرد دستیابی به حداکثرسازی ثروت سهامداران را ادامه خواهیم داد.وی با بیان اینکه حاکم شدن روحیه کارمحوری و پرهیز از حواشی رمز موفقیت بیمه سینا است، اضافه کرد: همدلی همه ارکان در صف و ستاد و پشتیبانی همه‌جانبه از شبکه فروش می‌تواند اتفاقات بهتری را رقم بزند.جعفری در بخش دیگری …
جزئیات بیمه حوادث دانشجویی در دانشگاه آزاد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / دانشگاه آزاد اسلامی / بیمه / دانشجویان
جزئیات بیمه حوادث دانشجویی در دانشگاه آزاد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
اظهارات وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی
اظهارات وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی: انتظار می رود در صنعت بیمه، پیشبرد بیمه هوشمند در اولویت باشد و به گونه ای عمل شود که هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند از انواع خدمات بیمه ای شرکت ها، اطلاعات کامل و دقیقی بدست آورد و بدون نیاز به ارتباط چهره به چهره، از طریق همان کارت، بتواند بیمه نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره مند گردد/ صنعت بیمه با احساس مسئولیت در دوران همه گیری کرونا، برای حمایت از کسب و کارها با طراحی «بیمه نامه تعطیلی کسب و کار به دلیل اپیدمی و پاندمی» اقدام خوبی انجام داده است، به نحوی که کسب و کارها می توانند خود را از 500 هزار تومان تا ۱۲ میلیون تومان درآمد در روز برای حداکثر یک دوره شصت روزه، بیمه کنند/ با توجه به …
پرداخت خسارات حوادث طبیعی با تاسیس صندوق بیمه همگانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / وزارت اقتصاد و امور دارایی / شورای عالی بیمه
پرداخت خسارات حوادث طبیعی با تاسیس صندوق بیمه همگانی
تهران - ایرنا - غلامرضا سلیمانی گفت: تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، پشتوانه محکمی برای دولت و مردم خواهد بود و در آینده نزدیک با آغاز فعالیت این صندوق، دغدغه‌های مختلف در حوزه چگونگی تامین منابع برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی، برطرف خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بررسی عملکرد بزرگ‫ترین بانک قرض‌الحسنه کشور در یک سال اخیر
این بانک در دوره یک ساله منتهی به یک شهریورماه سال ۱۳۹۹ توانست بیش از ۲.۵ فقره تسهیلات پرداخت کند. در این یک سال ۱۵۱ هزار میلیارد ریال به منابع بانک مهر ایران اضافه شده و منابع این بانک حدود ۷۳ درصد نسبت به دوره مشابه رشد داشته است. همچنین بانک در این دوره موفق شد یک میلیون و ۹۰۰ هزار مشتری جدید را جذب کند و تعداد مشتریان بانک در حال حاضر به ۹ میلیون نفر رسیده است. دیجیتالی شدن خدمات بانکیبانک مهر ایران که یکی از پیشروترین بانک‌های کشور در ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری بانکی به شمار می‌رود، با شیوع بیماری کرونا از زمستان گذشته، دامنه این دسته از خدمات خود را گسترده‌تر کرده است. در حال حاضر این بانک از طریق همراه‌بانک «مهریران» خدمات افتتاح حساب و احراز هویت غیرحضوری سجام را ارائه می‌دهد. …
خسارت‌دیدگان زلزله گلستان و فارس به زندگی عادی بازمی‌گردند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / زلزله / شرکت بیمه کوثر خراسان شمالی / بیمه حوادث
خسارت‌دیدگان زلزله گلستان و فارس به زندگی عادی بازمی‌گردند
بررسی‌های نخست برای تعیین خسارت زلزله‌زدگان استان‌های گلستان و فارس انجام شده است و به‌زودی زیان‌دیدگان تحت‌پوشش بیمه کوثر با دریافت خسارت می‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند.
اصلاح لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی در مجلس/ تعیین نحوه جبران خسارات مالکان
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / بیمه / نمایندگان مجلس
اصلاح لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی در مجلس/ تعیین نحوه جبران خسارات مالکان
نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خسارت خانه‌های روستایی آسیب‌دیده از سیل خراسان جنوبی را پرداخت می‌کند
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خسارت خانه‌های روستایی آسیب‌دیده از سیل خراسان جنوبی را پرداخت می‌کندبانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۸۶هزار واحد مسکونی روستایی استان خراسان جنوبی در برابر حوادث و بلایای طبیعی بیمه‌ کرده است که بر این اساس خسارت وارد شده به خانه سیل‌زدگان اخیر روستاهای این استان با معرفی بانک به بیمه پرداخت می‌شود.اخیر منجر به جاری شدن سیل در سطح استان خراسان جنوبی شده و در این بین خسارات مختلفی به زیرساخت‌ها، باغ‌ها و خانه‌های روستایی این استان وارد کرده است.بانک مهر ایران پیش از این و در راستای مسئولیت اجتماعی خود، خانه‌های روستایی واقع در سه استان از جمله خراسان جنوبی را در برابر حوادث، بیمه کرده است. در این راستا ۵۰۰ هزار خانه روستایی واقع شده در سه استان خراسان جنوبی، ایلام و سیستان …
بیش از ۱۴ هزار دانشجو تحت پوشش بیمه حوادث گروهی قرار گرفتند
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / دانشگاه شهید چمران / بیمه حوادث
بیش از ۱۴ هزار دانشجو تحت پوشش بیمه حوادث گروهی قرار گرفتند
مدیر دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در سال گذشته بیش از ۱۴ هزار دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز تحت پوشش بیمه حوادث گروهی قرار گرفتند.
راهنمای خرید بیمه حوادث
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / بیمه حوادث / بیمه حوادث گروهی / محاسبه حق بیمه
راهنمای خرید بیمه حوادث
بیمه حوادث در دو گروه «حوادث انفرادی» و «حوادث گروهی» و با پوشش خطر‌های حوادث شغلی، حرفه‌ای، ورزشی، تحصیلی، ماموریت، مسافرت و … صادر می‌شود.
صندوق بیمه بلاهای بزرگ در انتظار تصمیم آخر
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
صندوق بیمه بلاهای بزرگ در انتظار تصمیم آخر
رئیس‌کل بیمه مرکزی می‌گوید: تصمیم‌گیری درباره لایحه تشکیل صندوق بیمه حوادث همگانی مراحل آخر را می‌گذراند و به احتمال زیاد ابهام شورای نگهبان با مصوبه جدید کمیسیون اقتصادی مجلس و بیمه مرکزی برطرف خواهد شد تا این صندوق ایجاد شود. به‌گزارش همشهری، چندین سال است که تاسیس صندوق بیمه حوادث همگانی در بن‌بست قانونگذاری قرار گرفته و چندین‌بار شورای نگهبان لایحه پیشنهادی دولت و مصوبه مجلس را رد کرده است. غلامرضا سلیمانی، رئیس‌کل بیمه مرکزی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما که آیا این لایحه سرانجام از بن‌بست قانونی …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی در راستای حمایت از اقشار ضعیف جامعه بود
اکبری با اشاره به اقدامات و برنامه‌های مسئولیت اجتماعی این بانک اظهار کرد: بانک مهر ایران اقدامات شایسته‌ای را برای توانمندسازی هموطنانمان در مناطق محروم انجام داده که بیمه بازسازی و تجهیز نزدیک به ۵۰۰ هزار خانه روستایی درمقابل حوادث و بلایای طبیعی یکی از این اقدامات است.اکبری گفت: وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله و خسارت‌های ناشی از آن در نقاط مختلف کشور تلنگری برای توجه به ضرورت بیمه، به‌ویژه در مناطق روستایی است.وی افزود: وقوع زلزله‌های مختلف مانند زلزله کرمانشاه تجربه تلخی بود تا ضرورت توجه به آینده‌نگری در مقابل حوادث و بلایای طبیعی برای جبران خسارت‌های ناشی از آن زیر ذره‌بین قرار گیرد؛ همچنین وقوع سیل در بیش از ۲۰ استان کشور بار دیگر ضرورت توجه به این امر را به عنوان جایگزینی برای افسوس …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
 جشنواره «عید تا عید» بیمه ملت
جشنواره «عید تا عید» بیمه ملت به مناسبت عید سعید قربان و عید سعید غدیر از تاریخ 10 مرداد آغاز می‌شود و تا 18 مردادماه ادامه دارد.جشنواره تخفیف‌های ویژه انواع بیمه‌نامه‌های این شرکت، با عنوان جشنواره «عید تا عید» به مناسبت دهه مهرورزی، از روز عید سعید قربان تا عید غدیر برگزار می‌شود.بر این اساس، متقاضیان می‌توانند انواع بیمه‌نامه بدنه خودرو، مسئولیت حرفه‌ای و آتش‌سوزی را در این جشنواره با تخفیف ویژه بین 10 تا 25 درصد، خریداری کنند.گفتنی است؛ در این جشنواره، بیمه بدنه خودرو با 10 درصد تخفیف، بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی با 15 درصد تخفیف، بیمه آتش‌سوزی غیرصنعتی با 20 درصد تخفیف، بیمه آتش‌سوزی صنعتی با 25 درصد تخفیف، بیمه مسئولیت‌ حرفه‌ای با 15 درصد تخفیف، بیمه عمر زمانی با 20 درصد تخفیف، بیمه حوادث …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
افتتاح ۴۱ پروژه از طرح‌های پویش "الف-ب-ایران"
رضا اردکانیان در ارتباط تصویری با مدیران صنعت آب و برق استان‌ها با تاکید بر اجرای طرح‌های تدوین شده اظهار داشت: امسال برای اجرا و افتتاح ۲۵۰ طرح با سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان در صنعت آب و برق ۳۱ استان در قالب پویش الف-ب-ایران برنامه‌ریزی شده است.وزیر نیرو با بیان اینکه هر هفته طرح‌های وزارت نیرو از طریق ارتباط تصویری افتتاح می‌شود تصریح کرد: تاکنون در ۴ ماه نخست امسال ۴۱ پروژه در استان‌ها در بخش ساخت و سازها افتتاح شده است.وی با بیان اینکه در بخش سازو کارها ۳ پروژه به ثمر رسیده است گفت: یکی از این پروژه‌ها سامانه بیمه حوادث مشترکان برق و شامل سامانه اطلاع‌رسانی تحت وب است.اردکانیان با اشاره به آغاز اجرای ۵۰ پروژه در بخش ساخت و سازها افزود: امروز همزمان عملیات اجرایی ۵۰ پروژه بزرگ در بخش …
دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام در مدارس دولتی و هیات امنایی ممنوع!
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / استانی-علمی و آموزشی / اخبار علمی - هرمزگان
دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام در مدارس دولتی و هیات امنایی ممنوع!
دبیر ستاد ثبت‌نام آموزش‌وپرورش هرمزگان گفت: خانواده‌ها اهتمام ویژه در خصوص ثبت‌نام دانش آموزان تا ۳۱ مردادماه ۹۹ داشته باشند و هرگونه دریافت وجه به‌جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب‌های درسی ممنوع است.
پرداخت خسارت به حادثه‌های برقی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
پرداخت خسارت به حادثه‌های برقی
وزیر نیرو سامانه بیمه حوادث مشترکان برق شرکت توانیر را افتتاح کرد. این سامانه تحت وب بوده و تاکنون 300میلیون تومان برای آن هزینه شده است. پروژه با اهداف دسترسی آسان و شفاف مردم برای اعلام خسارت‌های ناشی از حوادث داخل منزل، اعلام کد رهگیری به مردم و نظارت بر اجرای روند پرداخت خسارت از طریق شرکت بیمه مربوطه اجرا شده که با این اقدام دیگر نیاز به مراجعه حضوری مردم نیست و پرداخت خسارت‌ها به مردم افزایش می‌یابد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
تاسیس سامانه بیمه حوادث مشترکان برق
وزیر نیرو در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران سامانه بیمه حوادث مشترکان برق شرکت توانیر را افتتاح کرد. سامانه مذکور شامل سامانه اطلاع‌رسانی تحت وب است که راه‌اندازی آن از سال ۹۸ آغاز و ۳۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده است.
از دو ماه آینده کار پرداخت خسارات در سامانه بیمه حوادث مشترکان آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / برق / صنعت / مقام معظم رهبری / وزارتخانه / آیین افتتاح
از دو ماه آینده کار پرداخت خسارات در سامانه بیمه حوادث مشترکان آغاز می‌شود
ایلنا: وزیر نیرو با اشاره به اقدام‌ این وزارتخانه در بهبود شرایط از حیث عدم استفاده غیرمجاز از شبکه برق و عدم دستبرد به تجهیزات و ادوات برقی گفت: این، از موضوع‌های…
سامانه بیمه حوادث مشترکان برق توانیر به بهره‌برداری رسید/ پرداخت خسارت‌ها بدون نیاز به مراجعه حضوری
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ایران / برق / وزارت نیرو / بیمه / ب
سامانه بیمه حوادث مشترکان برق توانیر به بهره‌برداری رسید/ پرداخت خسارت‌ها بدون نیاز به مراجعه حضوری
ایلنا: سامانه بیمه حوادث مشترکان برق شرکت توانیر امروز سه‌شنبه و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بیمه خانه‌های روستایی توسط بانک مهر ایران، اقدامی بی‌نظیر بود
احمدعلی موهبتی اظهار کرد: بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰ هزار خانه روستایی در مقابل حوادث و بلایای طبیعی توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اقدامی بی‌نظیر و بی‌بدیل بود.به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان که در مراسم رونمایی از بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران حضور یافته بود، در یادداشتی، بیان کرد:«خداوند را شاکرم که به نمایندگی از طرف مردم شریف استان سیستان و بلوچستان در سی‌و‌یکم خرداد ۱۳۹۹ در مراسم رونمایی از یک اقدام بی‌نظیر و بی‌بدیل که توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تحت عنوان بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰هزار خانه روستایی در مقابل حوادث و بلایای طبیعی که از محل اعتبارات تبلیغاتی بانک انجام شده بود، حضور یابم. اقدامی که در …
منازل روستایی خراسان جنوبی به صورت رایگان بیمه حوادث می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اجتماعی / منازل روستایی
منازل روستایی خراسان جنوبی به صورت رایگان بیمه حوادث می‌شوند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۰۰ درصد منازل روستایی استان به صورت رایگان بیمه حوادث می‌شوند.
بیمه کوثر، خدمتگزار  کارکنان آستان قدس رضوی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / آستان قدس رضوی / بیمه / بیمه عمر / بیمه حوادث
بیمه کوثر، خدمتگزار کارکنان آستان قدس رضوی
بیمه کوثر پس از جلب اعتماد مسئولان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، توفیق خدمت به کارکنان آستان مقدس رضوی را به‌دست آورد.
بیمه حوادث غیرمترقبه برای مدیریت ریسک و کاهش هزینه‌ها مهم است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / خسارت بیمه / سازمان مدیریت بحران کشور / سیل / زلزله
بیمه حوادث غیرمترقبه برای مدیریت ریسک و کاهش هزینه‌ها مهم است
تهران - ایرنا - معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌ در قوانین و اسناد بالادستی مدیریت بحران، نسبت به فراگیر کردن بیمه حوادث غیرمترقبه برای مدیریت ریسک و کاهش هزینه ­های دولت بعد از وقوع مخاطرات طبیعی تاکید شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
احراز هویت الکترونیکی سجام از سوی بانک مهر ایران، خدمت مهمی است
حسین فهیمی گفت: اینکه در فرصت کوتاهی موفق شدیم با تعدادی از بانک‌ها و از همه گسترده‌تر با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درگاه ورودی بازار مالی را تعریف کنیم، کار مهمی بوده است.حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در آیین رونمایی از بیمه حوادث ۵۰۰ هزار خانه روستایی و همچنین احراز هویت الکترونیکی سجام از سوی بانک مهر ایران اظهار کرد: برخی معتقد بودند که بورس جای سرمایه‌دارها است، نه افراد متوسط و فقیر. اتفاقات سال‌های اخیر در ایران و جهان بازار سرمایه را به‌گونه‌ای متحول کرده که از این اندیشه سنتی فاصله گرفته‌ایم.فهیمی افزود: یکی از عوامل پویایی یک اقتصاد پررونق، وجود مصرف‌کنندگان قابل اتکا و دائمی است. یکی از ضرورت‌های توسعه اقتصادی، وجود مصرف‌کنندگان دائمی و وجود یک …
بانک مهر ایران ۵۰۰ هزار خانه روستایی را بیمه کرد/ رونمایی از سامانه احراز هویت غیر حضوری سجام
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استان کشور / الکترونیک / ایران / زلزله / قرض الحسنه
بانک مهر ایران ۵۰۰ هزار خانه روستایی را بیمه کرد/ رونمایی از سامانه احراز هویت غیر حضوری سجام
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی مراسمی، از بیمه حوادث۵۰۰ هزار خانه روستایی در سه استان کشور و سامانه احراز هویت غیر حضوری سجام رونمایی کرد.
بیمه بدنه چه حوادثی را پوشش می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / بیمه بدنه خودرو / بیمه حوادث / خسارت
بیمه بدنه چه حوادثی را پوشش می‌دهد؟
اگر شما هم نگران سرقت خودرو هستید یا راه حلی برای جبران خسارت تصادفات می‌خواهید، بیمه بدنه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / سازمان مدیریت بحران کشور / کمیته امداد امام خمینی / شورای نگهبان / قانون اساسی
حق بیمه واحدهای مسکونی هر ساله در لوایح بودجه درج می‌شود
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی مصوب کردند؛ حداکثر حق بیمه هر واحد مسکونی هر ساله با پیشنهاد صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان توسط دولت در لوایح بودجه سنواتی درج و به تصویب مجلس می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / بیمه حوادث طبیعی / شورای نگهبان
ایراد شورای نگهبان در لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی رفع شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت رفع ایراد شورای نگهبان در لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی تصویب کردند که حداکثر حق بیمه هر واحد مسکونی هر ساله با پیشنهاد صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان توسط دولت در لوایح بودجه سنواتی درج و به تصویب مجلس می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / مجلس
بررسی ساماندهی سهام عدالت و تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی در دستور کار مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهند داشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •