شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۹ / 8 August, 2020
بیمه درمانی
۳ روز قبل
به‌دنبال مشتری در جنوب شرق آسیا
استارتاپ Grab دیروز اعلام کرد که واحد مالی‌اش که روی خدمات‌رسانی به کارآفرینان و مشاغل کوچک متمرکز بود، قصد دارد به سمت ارائه خدمات در زمینه محصولات مصرفی، وام‌ها، سرمایه‌گذاری‌های خرد، بیمه درمانی و خرید اعتباری برود. به گزارش تک‌کرانچ، این استارتاپ سنگاپوری که در ژوئن سال2012تاسیس شده و بیش از 6هزار کارمند دارد، در‌ ماه فوریه اعلام کرد که بودجه خود را به 856میلیون دلار رسانده است تا سرعت خدمات‌رسانی در حوزه‌های پرداخت و مالی را افزایش دهد. مقامات این استارتاپ می‌گویند در روزهای بحرانی شیوع ویروس …
وعده نوبخت برای حل مشکلات درمانی ایثارگران تا دو هفته آینده
۳ روز قبل / سعید اوحدی / بنیاد شهید و امور ایثارگران / روز خبرنگار / جانبازان و ایثارگران
وعده نوبخت برای حل مشکلات درمانی ایثارگران تا دو هفته آینده
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: روز یکشنبه نیز آقای نوبخت وعده دادند که ظرف مدت دو هفته مشکلات بیمه عامل درمانی ایثارگران را حل خواهند کرد.
سندرز: سیستم بهداشتی آمریکا هر روز بی‌رحم‌تر می‌شود 
۴ روز قبل / دولت ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / برنی سندرز / بیمه درمان
سندرز: سیستم بهداشتی آمریکا هر روز بی‌رحم‌تر می‌شود 
تهران- ایرنا- برنی سندرز با انتقاد از نحوه خروج شهروندان از زیرمجموعه‌های بیمه درمانی نوشت: سیستم بهداشتی ناکارآمد آمریکا هر روز بدتر و بی‌رحم‌تر می‌شود. 
رشد ۲ برابری فروش بیمه های درمانی در چهار ماه نخست ۹۹
۴ روز قبل / علیرضا یزدان دوست / بیمه درمانی / صنعت بیمه / ویروس کرونا
رشد ۲ برابری فروش بیمه های درمانی در چهار ماه نخست ۹۹
یزدان دوست، مدیر عامل بیمه آسماری با بیان اینکه نرخ رشد بیمه های درمانی در ۴ماهه نخست امسال ۲ برابر شده، اظهار داشت: البته این موضوع به دلیل تورم نیست بلکه مشتریان جدیدی برای خرید بیمه مراجعه کرده اند.
حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی طی ۵ ماه آینده
۵ روز قبل / حذف دفترچه بیمه / دفترچه تامین اجتماعی / سازمان تامین اجتماعی
حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی طی ۵ ماه آینده
مهرداد قریب در گفت وگو با ایسنا، درباره زمان حذف کامل دفترچه های بیمه درمانی اظهار کرد: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.
تامین اجتماعی: امیدواریم تا ۵ ماه آینده دفترچه‌های بیمه را حذف کنیم
۵ روز قبل
تامین اجتماعی: امیدواریم تا ۵ ماه آینده دفترچه‌های بیمه را حذف کنیم
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به روند حذف دفترچه های بیمه درمانی گفت: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
شرایط ویژه صدور بیمه‌ نامه مسئولیت برای مراکز درمانی درتجارت‌نو
مدیر بیمه‌های مسئولیت، مهندسی و انرژی بیمه تجارت‌نو، با اشاره به حادثه دلخراش انفجار کلینک سینا اطهر گفت: وقوع اینگونه حوادث بیش از هر چیز ضرورت تامین پوشش‌های بیمه‌ای مناسب برای حمایت از افرادی که ناخواسته در اجرای وظایف خود مرتکب قصور شده اند را متذکر می‫شود.محبوبه ضیا فروغی افزود: فقدان این نوع از پوشش‌های بیمه‌ای در حالی است که براساس قوانین و مقررات جاری کشور از جمله قانون مسئولیت مـدنی، قانون مجازات اسلامی و همــچنین دستورالعمل های وزارت بـهداشت، درمـان و آموزش پزشکی، مسئولیت‌های خطیری در حوزه وظایف قانونی محوله متوجه کادر درمانی به ویژه مدیران و مسئولان است. وی بیمه‌نامه‌‍ مسئولیت مدنی مسئولان فنی بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها در قبال بیماران، اشخاص ثالث، …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
سوء استفاده از نام بیمه مرکزی برای فروش محصول پیگرد قانونی دارد
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان سازمان ناظر بر موسسات بیمه بازرگانی هیچ گونه فعالیت بیمه ای از قبیل فروش کارت های تخفیفی بیمه درمان و اخذ تخفیف از مراکز درمانی ندارد و ارائه هرگونه خدمات بیمه ای صرفاً توسط شرکت های بیمه، نمایندگان حقیقی و حقوقی آن ها و کارگزاران رسمی بیمه که مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی دریافت نموده اند و اطلاعات آنان در پایگاه اطلاع رسانی بیمه مرکزی درج گردیده است، انجام می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نسخه‌نویسی الکترونیک مشکلات دسترسی به اطلاعات درمانی بیمار را رفع کرده است
رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت اقدام بزرگی بوده است، زیرا مردم پیش از این بابت هزینه های درمان بسیار در مضیقه بودند و بیمه بخش عمده هزینه های درمان را و اعمال جراحی را پرداخت می کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دولت، قول تسویه داد
گروه اجتماعی| رییس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت مطالبات 7 هزار میلیارد تومانی بنیاد شهید به دنبال تاکید رییس‌جمهوری خبر داد.  محمد باقرنوبخت ضمن اعلام افزایش بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران به 19 هزار میلیارد تومان، خبر داد که به دنبال ماموریت تعریف شده برای سازمان برنامه و بودجه درباره تسویه بدهی‌های دولت به بنیاد شهید، 2 هزار و 200 میلیارد مطالبه معوق سال 1391 به تازگی پرداخت شده و باقیمانده هم تسویه خواهد شد.  اعلام نوبخت در حالی است که ظرف روزهای گذشته، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس فراکسیون ایثارگران مجلس و دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی هم مطالبات جامعه ایثارگری را به تفصیل سرشماری کرده بودند.  از جمله اینکه سعید اوحدی؛ رییس بنیاد شهید و امور …
ورود مجلس به پرونده بدهی ۸ هزار میلیاردی بنیاد شهید
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
ورود مجلس به پرونده بدهی ۸ هزار میلیاردی بنیاد شهید
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس گفت: بنیاد قول داده تا شهریور مشکلات بیمه درمانی ایثارگران را حل کند.
مردم ضعیف توانایی خرید ماسک را نداشته و بیمه‌ها حمایت نمی‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
مردم ضعیف توانایی خرید ماسک را نداشته و بیمه‌ها حمایت نمی‌کنند
نماینده گنبدکاووس در مجلس گفت: مردم ضعیف جامعه توانایی خرید ماسک را ندارند، ضمن اینکه بیمه درمانی و هزینه های آن امان مردم را بریده است؛ مسئولین به خود بیایند.
۴۲۴ میلیارد ریال از مطالبات مراکز درمانی استان همدان پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بیمه سلامت / مطالبات پزشکان / نسخه‌نویسی الکترونیک / استانی-اجتماعی
۴۲۴ میلیارد ریال از مطالبات مراکز درمانی استان همدان پرداخت شد
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از پرداخت مطالبات مراکز و مؤسسات درمانی استان خبر داد و گفت: طی چند روز اخیر ۴۲۴ میلیارد ریال از مطالبات مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان همدان پرداخت شد.
شرط پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
شرط پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر منوط به قرار گرفتن در پروتکل‌های درمانی معاونت درمان است و پس از آن، سازمان‌های بیمه‌گر و شورای عالی بیمه سلامت در مورد پوشش بیمه‌ای آن تصمیم می‌گیرند.
بهترین روش های سرمایه گذاری برای فرزندان
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / سرمایه گذاری / بیمه عمر / خرید طلا و سکه / سبک زندگی / پارسی خبر
بهترین روش های سرمایه گذاری برای فرزندان
چشم به هم بگذارید کودکانی که امروز پیش رویتان بازی می‌کنند بزرگ خواهند شد و هزینه‌هایشان نیز همراه با آن‌ها بزرگتر می‌شود. آن‌ها برای تأمین مخارج زندگی به کمک و پشتوانه مالی شما نیاز خواهند داشت و این امر نگرانی‌ها و فشار‌های روانی زیادی را برای والدین ایجاد کرده است. بهترین راه‌حل برای کاهش این مشکلات و استرس‌ها سرمایه‌گذاری است، اما بهترین و مؤثرترین روش‌های سرمایه گذاری برای کودکان کدام است؟ سود همیشگی و قطعی با بیمه عمر بیمه کودکان یکی از زیر مجموعه‌های بیمه عمر است که بخش ناچیزی از حق بیمه صرف خدمات درخواستی از سوی بیمه‌گزار همچون پوششش از کار افتادگی، فوت، بیماری‌های خاص و هزینه‌های درمانی می‌شود و بخش مهمی از آن در سپرده بیمه‌گزار اندوخته شده و در پایان هر سال، سود تضمینی و سود حاصل از …
بازنشستگان و رویای خدمات درمانی مناسب و ارزان/ بازنشستگان برای دریافت خدمات با کیفیت هزینه اضافی می‌پردازند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بازنشستگی / تامین اجتماعی / بازنشستگان / همسان‌سازی حقوق بازنشستگان / خدمات درمانی تامین اجتماعی / خدمات درمانی به بازنشستگان / معیشت بازنشستگان / خدمات اجتماعی به بازنشستگان
بازنشستگان و رویای خدمات درمانی مناسب و ارزان/ بازنشستگان برای دریافت خدمات با کیفیت هزینه اضافی می‌پردازند
ایلنا: اینکه فرد حق بیمه بدهد، اما خدمات ارائه شده جوری باشد که مجبور به دادن هزینه اضافی شود، مشکل عجیب و غریبی است. بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی سال‌هاست از این…
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تمامی ظرفیت ها برای تامین مسکن کارگران استان فراهم است
تبریز - فلاح: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: تمامی ظرفیت های اداره کل برای تامین مسکن کارگران فراهم است.به گزارش خبرنگار ما در تبریز، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در دیدار جمعی از مدیران مجموعه دستگاههای تابعه وزارت در استان با اعضای هیات مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته با بیان اینکه بیش از ۵۳ درصد جمعیت استان از خدمات تامین اجتماعی بهره مند هستند، اظهار کرد: با احتساب سایر صندوق بیمه ای تحت پوشش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیش از ۶۳ درصد جمعیت در سطح کشور از خدمات این صندوق ها از جمله بهزیستی، بیمه روستایی بهره می برند.دکتر حسین فتحی با بیان اینکه هم اکنون چالش معناداری میان مستمری بازنشستگان وسبد خانوار وجود دارد، اضافه کرد: …
طراحی و تهیه ویلچرهای الکتریکی ویژه جانبازان قطع نخاعی
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / امیر نوروزی / وزارت دفاع / جانبازان و ایثارگران
طراحی و تهیه ویلچرهای الکتریکی ویژه جانبازان قطع نخاعی
کرمان - مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح از طراحی ۱۳ ویلچر الکتریکی برای جانبازان قطع نخاعی استان کرمان در قالب طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.
 بیمه تکمیلی چیست
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / بیمه تایم / بیمه تکمیلی بیمه تایم / بیمه تکمیلی
 بیمه تکمیلی چیست
بیمه‌های تکمیلی که در انواع مختلف توسط شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود به‌عنوان تکمیل کننده هزینه‌های درمانی بیمه نامه‌های درمانی پایه می‌تواند در کنار شما در جبران هزینه‌های درمانی باشد.
به‌زودی به مشکلات درمانی ایثارگران رسیدگی می‌کنیم/ تاکید بر پرداخت مطالبات درمانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / بنیاد شهید و امور ایثارگران / سعید اوحدی / خدمات درمانی / جانبازان و ایثارگران
به‌زودی به مشکلات درمانی ایثارگران رسیدگی می‌کنیم/ تاکید بر پرداخت مطالبات درمانی
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از مهمترین مسائلی که در این دوره به صورت ویژه بر روی آن متمرکز خواهیم کرد، قطعاً بیمه دی و رفع مشکلات درمانی ایثارگران خواهد بود.
وعده جدید تأمین اجتماعی برای حذف دفترچه‌های درمانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / سازمان تامین اجتماعی
وعده جدید تأمین اجتماعی برای حذف دفترچه‌های درمانی
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی درباره زمان حذف دفترچه‌های تأمین اجتماعی در مراکز درمانی توضیح داد.
توضیحی برای عدم تمدید اعتبار دفترچه درمانی کارگران نیشکر هفت‌تپه
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / سازمان تامین اجتماعی
توضیحی برای عدم تمدید اعتبار دفترچه درمانی کارگران نیشکر هفت‌تپه
مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان با اشاره به مشکلات کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه و عدم تمدید اعتبار دفترچه آن‌ها، گفت: در سه سال اخیر شرکت نیشکر هفت‌تپه مشکلات خاصی پیدا کرده است اما با این وجود دفترچه کارگران آن تنها در حد یک هفته تمدید اعتبار نشد که مشکل از سوی ما نبود بلکه به دلیل اعتصابات کارگری، بخش مالی و اداری این شرکت نیز در حال اعتصاب بود و کسی نبود که لیست بیمه کارگران را تمدید کند.
آیا خرید بیمه‌نامه آسانسور اجباری است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / آسانسور / بیمه‌نامه
آیا خرید بیمه‌نامه آسانسور اجباری است؟
آسانسور به‌طور بالقوه می‌تواند آسیب‌ها و خسارات جدی را متوجه افراد و اموال کند. به همین دلیل هزینه کلیه سوانح منجر به فوت، نقص عضو، خدمات درمانی و خسارات مالی از مهم‌ترین مواردی هستند که تحت پوشش بیمه آسانسور قرار می‌گیرند. نوشته آیا خرید بیمه‌نامه آسانسور اجباری است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش قیمت پیش‌ساز داروهای ترک اعتیاد/احتمال ورشکستگی مراکز درمانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / اعتیاد / مواد مخدر / تریاک / درمان اعتیاد / مراکز درمان اعتیاد / درمان سرپایی اعتیاد / متادون / اپیوم / تعرفه درمانی
افزایش قیمت پیش‌ساز داروهای ترک اعتیاد/احتمال ورشکستگی مراکز درمانی
براساس اعلام دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور، تعرفه خدمات سرپایی درمان اعتیاد در سال ۹۹ معادل ۱۵ درصد افزایش یافته، این درحالیست که به گفته رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمان اعتیاد کشور اگرچه تعرفه‌های درمانی امسال افزایش یافته، اما تورم و دیگر هزینه‌های مراکز بسیار بیشتر از این ۱۵ درصد است.
۲۲ هزار دانشجوی پزشکی، بیمه درمانی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
۲۲ هزار دانشجوی پزشکی، بیمه درمانی می‌شوند
معاون دانشجویی وزارت بهداشت گفت: ۲۲ هزار دانشجو در دوره دستیاری و phd، تحت پوشش بیمه درمانی قرار خواهند گرفت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
میراث فرهنگی آذربایجان‫ غربی تحت پوشش بیمه آرمان
بیمه آرمان در مناقصه خدمات درمان تکمیلی اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی برنده شد. قرارداد درمان تکمیلی پرسنل اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی با حضور رئیس شعبه ارومیه در محل اداره کل میراث فرهنگی این استان امضا شد.همچنین مقرر شد بیمه آرمان طی تفاهم نامه ای سایر رشته های بیمه ای آن سازمان را تحت پوشش قرار دهد.در ابتدای این جلسه جلیل جباری، مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی، ضمن ابراز خرسندی از امکان همکاری با شرکت بیمه آرمان از سوابق مثبت و مشتری مداری این شرکت تقدیر کرده و بیان کرد که شرط ماندگاری و حضور شرکت های بیمه در جامعه، خدمات به موقع و قابل قبول به زیان دیدگان است و مطمئنا مدیران و همکاران شرکت بیمه آرمان این موارد را رعایت کرده اند که مورد مقبولیت در بین آحاد …
استعلام قیمت و شرایط بیمه تکمیلی پاسارگاد انفرادی و گروهی
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / بیمه ازکی / بیمه پاسارگاد / بیمه تکمیلی پاسارگاد
استعلام قیمت و شرایط بیمه تکمیلی پاسارگاد انفرادی و گروهی
این روزها بیمه درمان تکمیلی یکی از ضروری‌ترین بیمه‌هایی است که هر فرد به آن نیاز دارد؛ به این دلیل که متاسفانه هزینه‌های درمانی به شدت افزایش پیدا کرده است و بیمه‌های پایه (بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و.) پاسخگوی بخش اعظم این هزینه‌ها نیستند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
برای راویان کرونا که اغلب فراموش می‌شوند!
شیوع پرسرعت ویروس کرونا در جهان و درگیر شدن دولت‌ها و ملت‌ها با این پدیده نوظهور و تمام تلخی‌ها و ناامیدی‌هایی که به دنبال داشت، جریان عجیبی بود که شاید طعمش را بیش از هر کسی راویان آن چشیده باشند؛ راویان خستگی‌ناپذیری که در این چند ماه تلاش کردند با وجود تمام محدودیت‌ها و سختی‌ها، در صحنه حضور داشته باشند.به گزارش ایسنا، خبرنگاران و عکاسان که از اولین روزهای شیوع این ویروس کوچک جهانگرد در کشور و در شرایطی که اغلب مشاغل به صورت جدی خانه‌نشین شده‌ بودند، با حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و در کنار مدافعان سلامت، تلاش کردند تا همه چیز را با چشم ببینند و با گوش بشنوند و روایتشان درست‌ترین باشد. ضمن آنکه هم در عرصه جهانی و هم در حیطه ملی، تعدادی از اهالی رسانه نیز به بیماری ناشی از این ویروس …
دفترچه بیمه کارگران هفت تپه تمدید می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / سازمان تامین اجتماعی / کشت و صنعت هفت تپه / کارگر
دفترچه بیمه کارگران هفت تپه تمدید می‌شود
سخنگوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از دستور وزیر کار برای تمدید دفترچه بیمه درمانی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خبر داد.
طغیان آسیب‌های اجتماعی در حاشیه کرونا؛ 
پیش‌روی خرنده به خیابان در عصر کرونا؛ معتاد خیابانی خطرناک‌تر است یا مفسد اقتصادی؟!
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
طغیان آسیب‌های اجتماعی در حاشیه کرونا؛ پیش‌روی خرنده به خیابان در عصر کرونا؛ معتاد خیابانی خطرناک‌تر است یا مفسد اقتصادی؟!
 در دوران رکود اقتصادی و کاهش قدرت خرید که معمولا با گران شدن مواد همراه است، مصرف کنندگان مواد رفتار‌های متفاوتی نشان می‌دهند. افراد باتجربه‌تر مصرف خود را کنترل می‌کنند و حتی ممکن است برای ترک مصرف به روش‌های مختلف اقدام کنند. اگر نظام درمانی ما آمادگی لازم را داشت و حمایت‌های لازم مثل بیمه کارآمد درمانی برای درمان اعتیاد همه افراد متقاضی برقرار بود، این می‌توانست یک فرصت باشد که متاسفانه چنین نیست. در عین حال مصرف کنندگان کم تجربه‌تر که عموما جوان هستند و نیز کسانی که آمادگی ترک یا تعدیل مصرف را ندارند ممکن است راه دیگری پیش بگیرند. این افراد ممکن است مجبور شوند برای کاهش هزینه، مواد نامرغوبتری استفاده کنند که ناخالصی‌های موجود در آن عوارض حاد و مزمن مهمی را برایشان ایجاد می‌کند. ممکن است …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
توسعه فضای مجازی نقش موثری در مقابله با کرونا داشته است
رئیس جمهوری گفت: استفاده از فضای مجازی در بخش‌های مختلف از جمله طرح غربالگری و امور آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها کمک بزرگی به اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله موثر با کرونا کرده است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال جدید و پس از شیوع کرونا، از تلاش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی و دیگر دستگاه‌ها مانند وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش برای ارائه خدمات بسیار ارزنده به مردم و جامعه در ایام مواجهه کشور با شیوع کرونا قدردانی کرد.رئیس جمهوری گفت: با الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات، مانند پرداخت قبوض آب، برق و گاز و بیمه درمانی در وقت و هزینه زندگی مردم بهره‌وری خوبی انجام شده …
بهره مندی بیش از ۳۴۱ هزار نفر در خراسان شمالی از خدمات بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اجتماعی / خراسان شمالی / بیمه تامین اجتماعی
بهره مندی بیش از ۳۴۱ هزار نفر در خراسان شمالی از خدمات بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: قشر مولد کار در کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و خدمت رسانی به قشر زحمت‌کش جامعه از افتخارات سازمان تامین اجتماعی است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سندرز: اولویت ترامپ لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی است!
سناتور برنی سندرز با انتقاد از تلاش ترامپ برای لغو قانون «اوباماکر» تاکید کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا به جای افزایش پوشش خدمات درمانی در بحبوحه کرونا، به لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی مبادرت کرده است.به گزارش ایسنا، سناتور برنی سندرز در توئیت‌هایی نوشت: لازم است ما بودجه نظامی خودمان را ۱۰ درصد کاهش دهیم و این پول را در نیازهای انسانی سرمایه‌گذاری کنیم.او همچنین نوشت: میلیون‌ها آمریکایی شغل و بیمه درمانی خودشان را از دست داده‌اند. ما باید برنامه ملی بیمه اجتماعی در آمریکا را به گونه‌ای تقویت کنیم که تمام هزینه‌های پیش‌بینی نشده مراقبت‌های بهداشتی را پوشش دهد. ترامپ در عوض در دوران پاندمی کرونا تصمیم گرفت تا لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی را در اولویت قرار دهد!این اظهارات سناتور سندرز پس از …
دولت ترامپ خواستار لغو بیمه درمانی اوباما شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / سخنگوی کاخ سفید  / دولت ترامپ / باراک اوباما / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / نانسی پلوسی / بیمه درمان
دولت ترامپ خواستار لغو بیمه درمانی اوباما شد
تهران – ایرنا– دولت ترامپ درمیانه همه‌گیری کرونا و تنها پنج ماه مانده تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، از دادگاه فدرال خواسته است قانون بیمه درمانی موسوم به بیمه درمانی اوباما را بطور کامل ملغی کند.
بایدن: ترامپ مانند یک بچه عمل کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بایدن: ترامپ مانند یک بچه عمل کرد
این سیاستمدار آمریکایی همچنین وعده کارزار انتخاباتی خود درباره گسترش پوشش خدمات درمانی با اجرای گزینه بیمه عمومی بار دیگر تکرار کرد و گفت: ما به یک گزینه عمومی بیش از هر زمان دیگری به خصوص وقتی بیش از ۲۰ میلیون آمریکایی بیکار هستند، نیاز داریم.
گام‌های دولت برای پایان بی‌نظمی در پرداخت‌های بیمه سلامت
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / حسینعلی شهریاری / سازمان برنامه و بودجه / سازمان بیمه سلامت ایران / طرح تحول سلامت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت
گام‌های دولت برای پایان بی‌نظمی در پرداخت‌های بیمه سلامت
تهران- ایرناپلاس- بیمه سلامت توانسته در طول دو سال اخیر رضایت مراکز درمانی و ارائه دهنده خدمات و همچنین بیمه‌شدگان را کسب کند به ویژه آنکه به انظباط مشخصی در پرداخت‌ها رسیده و در جهت شفاف‌سازی هزینه‌ها و مصارف گام‌های موثر و بزرگی برداشته است.
ضعف در پوشش‌های بیمه‌ای
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
ضعف در پوشش‌های بیمه‌ای
آخرین موضوعی که فرد مبتلا به ویروس کرونا باید نگران آن باشد، هزینه درمان بیماری است. با آنکه قانون‌گذاران و نیز شرکت‌های بیمه اقداماتی برای بهبود دسترسی به خدمات درمانی و کاهش هزینه افراد مبتلا به کرونا انجام داده‌اند اما سهم هر بیمار مبتلا به این ویروس از هزینه‌های درمان با بیمار دیگر که همان درمان را دریافت کرده به میزان قابل ملاحظه‌ای متفاوت است. اکثر افراد مبتلا به کرونا در خانه دوران بیماری را تا بهبود نهایی می‌گذرانند، اما حدود ۱۵ درصد افراد مبتلا شده باید در بیمارستان بستری شوند.
تهدیدات بازگشایی زودهنگام
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
تهدیدات بازگشایی زودهنگام
اقتصاد ایالت‌های آمریکا درحال بازگشایی است، زیرا استدلال می‌شود که ادامه تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی بسیار زیانبار خواهد بود. اما مقامات ایالتی نمی‌توانند آن‌سوی معادله اقتصاد را نادیده بگیرند؛ یعنی زیان‌هایی که تحت‌تاثیر بازگشایی زودهنگام اقتصاد به جان مردم وارد می‌شود، همچنین صدها میلیارد دلار هزینه‌های درمانی در اثر این اقدام به‌وجود خواهد آمد. در دو هفته اخیر موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا به سرعت افزایش یافته و این به معنای بالارفتن هزینه‌ها و نیز بیشتر شدن مرگ و میرهای حاصل از همه‌گیری است. هزینه‌های درمانی را کسی باید پرداخت کند و اگر شما صاحب کسب‌وکار هستید و مالیات یا حق بیمه پرداخت می‌کنید آن یک نفر شما هستید.
برنامه برای تحول دیجیتال در سازمان تأمین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / سازمان تامین اجتماعی
برنامه برای تحول دیجیتال در سازمان تأمین اجتماعی
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، عادل دهدشتی در جلسه‌ای با اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در مرحله بعد حذف کامل دفترچه‌های کاغذی و احراز هویت بیمه شدگان در مراکز درمانی طرف قرارداد را دنبال می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود که با تحقق کامل این برنامه بیش از 50 درصد مراجعات به شعب و کارگزاری‌های تأمین اجتماعی کاهش یابد.
محدودیتی در واگذاری دفترچه بیمه خدمات درمانی به مددجویان بهزیستی وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
محدودیتی در واگذاری دفترچه بیمه خدمات درمانی به مددجویان بهزیستی وجود ندارد
تهران- ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور گفت: محدودیتی در واگذاری دفترچه بیمه خدمات درمانی به مددجویان بهزیستی وجود ندارد و همه اطلاعات مددجویان سازمان بهزیستی در سامانه ای به نام «ارمغان» بارگذاری می‌شود.
کاهش روزانه مراجعه ۱۴۷هزار نفر به مراکز بیمه ای
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / سازمان تامین اجتماعی / دفترچه بیمه
کاهش روزانه مراجعه ۱۴۷هزار نفر به مراکز بیمه ای
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت:با اجرای طرح حذف فرایند تامین اعتبار دفاتر درمانی تامین اجتماعی در هر ساعت کاری ۱۸ هزار و ۴۶۰ بار مراجعه ، در هر روز کاری ۱۴۷ هزار مراجعه و درطول هر ماه ۳میلیون و ۲۵۰هزار مراجعه به شعب و کارگزاری ها کاسته می‌شود.
بازبینی دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات درمانی به معتادان موادمخدر
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / مهدی شادنوش / معتاد / وزارت بهداشت
بازبینی دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات درمانی به معتادان موادمخدر
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، از بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان مواد مخدر و روانگردان، خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
کشف بیش از ۹۵۰ تن موادمخدر در سال 98
گروه اجتماعی| دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۹۵۰تن موادمخدر در سال ۹۸ خبر داد و تاکید داشت که این میزان کشفیات، نسبت به حجم مخدرها و روانگردان‌های مکشوفه در سال 97، رشد 21 درصدی داشته و ۸۶درصد این کشفیات در ۶ استان شرقی کشور اتفاق افتاده است. اسکندر مومنی، ضمن اعلام این خبر، یادآور شد که قیمت موادمخدر در فروردین ۹۹در مقایسه با فروردین۹۸ به‌طور میانگین افزایش ۵۰درصدی داشته اما خوشبختانه در سال گذشته، تعداد شهدای مبارزه با موادمخدر ۵۶درصد و تعداد جانبازان مبارزه با موادمخدر ۶۰درصد کاهش داشته که البته دلیل این موفقیت مورد اشاره، کاهش قابل توجه عملیات رزمی و انتظامی و افزایش چشمگیر عملیات مبتنی بر اطلاعات برای مبارزه با قاچاق موادمخدر است که دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر …
صدور دفترچه بیمه درمانی مددجویان بهزیستی در دفاتر پیشخوان دولت از امروز
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سازمان بهزیستی / دفترچه درمانی / مددجویان
صدور دفترچه بیمه درمانی مددجویان بهزیستی در دفاتر پیشخوان دولت از امروز
اطلاعات بیمه‌ای بیش از ۵۰۰ هزار خانوارتحت پوشش سازمان بهزیستی که واجد شرایط دریافت دفترچه بیمه درمانی هستند،در «سامانه امید» بیمه سلامت بارگذاری شده است و مددجویان می توانند از امروز برای صدور و دریافت دفترچه بیمه درمانی به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه کنند.
مسئله کسری بودجه و خصوصی‌سازی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / خصوصی سازی در ایران / شکست خصوصی سازی / خصولتی ها / واگذاری اموال دولتی / عرضه سهام دولتی / کسری بودجه / دارایی های دولت
مسئله کسری بودجه و خصوصی‌سازی
پازوکی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، اموال و دارایی‌های دولت بالغ بر ۷ هزار تریلیون تومان است، تصریح کرد: اگر دولت بخواهد از وضعیت فعلی خارج شود و کسری بودجه خود را جبران کند و اقتصاد را یک جان تازه‌ای بدهد تا اگر ۰.۰۱ درصد از این اموال را واگذار کند، بسیاری از مشکلات حل می‌شود، به بیان دیگر مواد سازی دارایی‌های دولت در این شرایط از اهمیت بسزایی برخوردار است، در این زمینه من برای شما یک مثال بزنم، بیش از یک سال است که یک ساختمان در محله دروس تهران متعلق به سازمان بیمه خدمات درمانی است که بلا استفاده مانده و این نهاد به سعادت آباد نقل مکان کرده، الان چه لزومی دارد که آن ساختمان که خالی است واگذار شود، از سوی وزارت اقتصاد نیز از این املاک و دارایی‌ها زیاد دارد، اگر …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خدمات ویژه بیمه دی به جامعه ایثارگری
معاون فنی بیمه‫های اشخاص بیمه دی از تسهیلات ویژه طراحی شده برای بیمه شدگان خاص جامعه ایثارگری شرکت خبر داد. سجاد رامندی معاون فنی بیمه های اشخاص بیمه دی با اشاره به قرارداد بیمه درمان تکمیلی خانواده معزز شهدا و ایثارگران از طراحی تسهیلات ویژه به بیمه شدگان خاص این قرارداد از جمله جانبازان ٧٠ درصد خبر داد و افزود، این تسهیلات شامل مواردی است از قبیل، راه‫اندازی سامانه مشاوره پزشکی تلفنی همزمان با شیوع بیماری کرونا برای گروه های خاص بیمه شدگان از قبیل جانبازان معزز ۷۰ درصد و شیمیایی حاد و متوسط، همچنین خارج شدن این عزیزان از صف انتظار پاسخگویی تلفنی، به نحوی که اگر با مرکز ارتباط بیمه دی به شماره ۱۶۷۱ تماس بگیرند مستقیماً و در کوتاه‫ترین زمان به کارشناسان بیمه ای متصل خواهند شد.رامندی در ادامه …
دفترچه بیمه سلامت دارای نسخه سفید، نیازی به تعویض ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
دفترچه بیمه سلامت دارای نسخه سفید، نیازی به تعویض ندارد
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اعلام کرد که دفترچه بیمه سلامت بیمه شدگانی که دفترچه بیمه آن‌ها دارای نسخ سفید است نیازی به تعویض ندارد و این افراد می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت دفترچه جدید به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه و خدمت مورد نظر را دریافت کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / سازمان ملل متحد / افغانستان / سازمان بیمه سلامت ایران
ایران پیشتاز ارائه بیمه درمانی به مهاجران افغان
نیویورک- ایرنا- بیش از یک میلیون پناهجوی قانونی و ۲ میلیون پناهجوی غیرقانونی در ایران از بیمه خدمات درمانی بهره‌مند هستند که این مساله ایران را پیشتاز ارائه کمک‌هزینه درمانی به پناهجویان ساخته است.
نحوه استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
نحوه استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی به تشریح روش‌های غیرحضوری استعلام اعتبار دفاتر درمانی پرداخت. وی گفت: شش روش استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه را طراحی کردیم که سه روش آن اینترنتی و سه روش نیز غیر اینترنتی است و همه این روش‌ها در حال حاضر در دسترس بیمه شدگان است.
روحانی: ضرورت خروج سازمان تامین اجتماعی از بنگاه داری / به هیچ وجه نباید روند پرداخت هزینه‌های درمان به مراکز درمانی به تعویق بیافتد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
روحانی: ضرورت خروج سازمان تامین اجتماعی از بنگاه داری / به هیچ وجه نباید روند پرداخت هزینه‌های درمان به مراکز درمانی به تعویق بیافتد
حسن روحانی، رئیس جمهور در پی گزارش مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، در خصوص تسریع و برنامه ریزی برای موارد مهمی، چون الکترونیکی کردن خدمات این سازمان در راستای تحقق دولت الکترونیک و ضرورت خروج این سازمان از بنگاه داری تاکید کرد. وی افزود: به هیچ وجه نباید روند پرداخت هزینه‌های درمان بیمه شدگان به مراکز درمانی به تعویق بیافتد و ضروری است که این حق بیمه‌ها به موقع پرداخت شود.
نکاتی در خصوص تسهیلات ویژه بیمه پارسیان به بیمه گذاران
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / بیمه / بیمه پارسیان
نکاتی در خصوص تسهیلات ویژه بیمه پارسیان به بیمه گذاران
در حوزه بیمه‌های مسئولیت؛ شرکت بیمه پارسیان تخفیفات ویژه‌ای برای اصناف پرخطر فعال در شرایط شیوع بیماری کرونا به ویژه کادر درمانی کشور در نظر گرفته شده است.
دفترچه‌های تأمین اجتماعی دیگر نیازی به تمدید اعتبار ندارند | ۶ روش استعلام اعتبار دفترچه
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دفترچه‌های تأمین اجتماعی دیگر نیازی به تمدید اعتبار ندارند | ۶ روش استعلام اعتبار دفترچه
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: دفترچه‌هایی که تاریخ اعتبار آنها به پایان رسیده یا در آینده به پایان می‌رسد، از اول خرداد امسال بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید اعتبار می شوند و مراکز درمانی طرف قرارداد، اعتبار دفترچه‌ها را در زمان مراجعه فرد بیمه شده، با از ۶ روش استعلام و به مراجعه کننده ارائه خدمت می‌کنند.
صندوق اعتباری هنر، حق بیمه اعضا را می‌پردازد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سازمان تامین اجتماعی / صندوق اعتباری هنر
صندوق اعتباری هنر، حق بیمه اعضا را می‌پردازد
تهران- ایرنا- بر اساس هماهنگی صندوق اعتباری هنر با سازمان تامین اجتماعی، مقرر شد از شنبه پیش‌رو (۲۴ خرداد) دفترچه بیمه درمانی اعضای این صندوق تا پایان مرداد سال جاری تمدید شود.
حل مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر در انتظار رئیس جدید
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / بنیاد شهید و امور ایثارگران / فراکسیون ایثارگران / سعید اوحدی / محمد علی شهیدی محلاتی / جانبازان و ایثارگران / بیمه درمانی
حل مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر در انتظار رئیس جدید
بیماری رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران در طول چند ماه گذشته، بر عملکرد این سازمان سایه انداخته و در حال حاضر انتظار حل این چالش‌ها توسط رئیس جدید سازمان وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دیدار چهره به چهره مدیرعامل بیمه کوثر با ذی‌نفعان زنجانی
مدیرعامل بیمه کوثر به منظور افزایش تعامل با بیمه‌گذاران و مشتریان شرکت و کاهش دغدغه آن‌ها با ذی‌نفعان زنجانی دیدار کرد. به گزارش روابط‌عمومی بیمه کوثر، مجید مشعلچی فیروزآبادی در بازدید از سرپرستی زنجان ضمن خداقوت به همه کارکنان اظهار کرد: همه کارکنان باید از ظرفیت عظیم خود در راستای هرچه بهتر شدن بیمه کوثر استفاده کنند. وی همچنین در این بازدید، با بیمه‌گذاران عمده استان نیز دیدار کرد و گفت: بیمه کوثر جزو بیمه‌های موفق کشور است و خوشبختانه هرساله رضایت مردم از این بیمه افزایش می‌یابد. مدیرعامل بیمه کوثر گفت: به منظور افزایش، تسریع و تسهیل در ارایه خدمات درمانی به مشتریان، دستورهای لازم مبنی بر مذاکره و انعقاد قراردادهای جدید با مجموعه‌های بزرگ و معتبر درمانی در دستور کار قرار گرفته است. مجید مشعلچی …
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بدهی ۲۰ میلیارد تومانی سازمان جنگل‌ها برای اطفای حریق هوایی
گروه اجتماعی | در پی تخصیص بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه برای تامین تجهیزات و خدمات پرداختی به منظور اطفای حریق جنگل‌ها، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: با وجود تخصیص اعتبارات جدید به سازمان جنگل‌ها ما همچنان ۲۰ میلیارد تومان به وزارت دفاع برای اطفای هوایی حریق بدهکار هستیم. سرهنگ علی عباس‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها به جد پیگیر است که تمام افرادی را که حین اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور دچار آسیب می‌شوند، بیمه کند. از این‌رو ما در چارچوب بیمه‌های بی‌نام امور درمانی افراد آسیب‌دیده را پیگیری خواهیم کرد. او در ادامه ضمن اشاره به تخصیص اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی به سازمان جنگل‌ها …
انواع درمان ناباروری تحت پوشش خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / امیر نوروزی
انواع درمان ناباروری تحت پوشش خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار گرفت
ایلنا: مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح از ارائه بسته خدمات درمان نازایی با هدف حمایت از زوج‌های نابارور در جهت افزایش رضایتمندی جامعه هدف خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
توافق در دولت برای آغاز همسان سازی حقوق بازنشستگان
اصفهان –بهروز راعی : مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: توافق اولیه ای با دولت شده است تا بتوانیم همسان سازی حقوق بازنشستگان را بر این مبنا پیگیری کنیممصطفی سالاری در نشست خبری در استانداری اصفهان درخصوص وضعیت بیمارستان میلاد اصفهان، اظهار کرد: از چندسال پیش ۱۰ پروژه مشابه در کشور مطرح بود که به خاطر مسائلی مانند تحریم سرمایه گذار، امکان فعالیت نداشته و یا انصراف داده اند، اما قرار شد به صورت شراکت دنبال شود، به طوری که سازمان تامین اجتماعی سهمی داشته باشد و در پروژه شریک باشد، زیرا از نظر اعتبار به تنهایی امکان اجرا نداریم.وی در مورد بیمه بیکاری توضیح داد: پرداخت مقرری بیمه بیکاری مشروط به بیکار بودن متقاضی است و اینکه طی این مدت شاغل نباشد، این دو قید قانونی است.مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی …
دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی به شرط «پرداخت حق بیمه هر ماه» نیاز به تمدید ندارند
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / تمدید دفترچه تامین اجتماعی / دفترچه تامین اجتماعی
دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی به شرط «پرداخت حق بیمه هر ماه» نیاز به تمدید ندارند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با شیوع کرونا و برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی از همان ابتدا اعلام کرد که دفترچه‌های درمانی این سازمان تا پایان اردیبهشت ماه دارای اعتبار است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •