دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
تامین مالی
احدیان: طرح گشایش اقتصادی دولت اگر اصلاح نشود برای مردم آوردۀ مستقیمی ندارد
۲ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / روحانی / رئیس مجلس / دولت
احدیان: طرح گشایش اقتصادی دولت اگر اصلاح نشود برای مردم آوردۀ مستقیمی ندارد
دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: بعد از روحانی،همتی هم وعدۀ گشایش اقتصادی داد. طرحی که تاکنون ارائه شده،اگر اصلاح نشود صرفا برای تامین مالی دولت است و برای مردم آوردۀ مستقیمی ندارد.
مواجه بودن تعمیر سالانه راه‌های کشور با کسری ۱۷ هزار میلیارد تومانی
۲ ساعت قبل / امیرمحمود غفاری / کسری بودجه / وزارت راه و شهرسازی / راهسازی
مواجه بودن تعمیر سالانه راه‌های کشور با کسری ۱۷ هزار میلیارد تومانی
غفاری، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بودجه ۳ هزار میلیاردی تومانی برای تامین منابع مالی مورد نیاز تعمیر و نگهداری راه های کشور جوابگوی هزینه های موجود نبوده و کلید واژه تغییر در این وضعیت رعایت قاعده «عدالت اقتصادی» است.
وزیر اقتصاد: بازار سرمایه کریدور قابل اعتماد برای تامین مالی است
۳ ساعت قبل
وزیر اقتصاد: بازار سرمایه کریدور قابل اعتماد برای تامین مالی است
وزیر اقتصاد و دارایی با حضور در همایش آثار کوتاه رادیویی کار و تولید در جمع خبرنگاران گفت: سرمایه گذاری  از ملزومات  پایه جهش تولید در کشور است.
وزارت نفت با عرضه پالایشگاه‌ها در صندوق ETF مخالف نیست
۴ ساعت قبل / سهام دارا دوم / صندوق ETF / وزارت نفت
وزارت نفت با عرضه پالایشگاه‌ها در صندوق ETF مخالف نیست
ایرنا نوشت: صندوق‌های ETF به عنوان راهی برای جذب نقدینگی در بورس و تامین مالی دولت از ابتدای سال جاری مطرح شد. مرحله اول آن به سهام بانک‌ها و بیمه‌هایی اختصاص داشت که همچنان بخشی از سهام آنها در اختیار دولت بود و با موفقیت به انجام رسید تا آنجا که به فاصله یک ماه از عرضه این سهام، ‌ارزش آن بیش از ۱۰۰ درصد رشد کرد.
همتی: امروز در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی موضوع گشایش اقتصادی مطرح می شود و موارد کارشناسی آن در دست بررسی است/ هدف اصلی این طرح مدیریت نقدینگی و تامین مالی در بازارهاست
۶ ساعت قبل
همتی: امروز در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی موضوع گشایش اقتصادی مطرح می شود و موارد کارشناسی آن در دست بررسی است/ هدف اصلی این طرح مدیریت نقدینگی و تامین مالی در بازارهاست
عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی گفت: امروز در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی موضوع گشایش اقتصادی مطرح می‌شود و موارد کارشناسی آن در دست بررسی، هدف اصلی آن هم مدیریت نقدینگی در بازارهاست.
۶ ساعت قبل
تصویب فاز دوم همکاری‌های وزارت میراث فرهنگی با UNESCO و UNWTO
تداوم همکاری‌های مشترک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، یونسکو (UNESCO) و سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با تامین مالی اتحادیه اروپا، مورد تایید قرار گرفت.
۶ ساعت قبل
ویدیو / جزئیات «گشایش اقتصادی» امروز مشخص می شود؟
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی: امروز در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی موضوع گشایش اقتصادی مطرح می‌شود و موارد کارشناسی آن در دست بررسی است. هدف اصلی آن هم مدیریت نقدینگی و تامین مالی در بازارهاست.
تدوین برنامه توسعه گردشگری ایران با تامین مالی اتحادیه اروپا
۸ ساعت قبل / گردشگری / برنامه توسعه گردشگری / یونسکو / سازمان جهانی جهانگردی / اتحادیه اروپا
تدوین برنامه توسعه گردشگری ایران با تامین مالی اتحادیه اروپا
تدوین برنامه ملی گردشگری ایران با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو و با تامین مالی از سوی اتحادیه اروپا ادامه می‌یابد. تنظیم این برنامه با شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود.
خود تحریمی نکنیم
۱۰ ساعت قبل / مقررات fatf / کنوانسیون مبارزه با پولشویی / ایران و امریکا / ایران و روسیه / ایران و چین / مبادلات مالی
خود تحریمی نکنیم
سعید محمدی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: آنچه مسلم است جمع موافقین و مخالفین الحاق ایران به گروه ویژه اقدام مالی از افراد دلسوز نظام و کشور هستند؛ اما موضوع عدم پیوستن ایران در دوران تحریم های تروریستی آمریکا، پاندمی کرونا و بروز مشکلات شدید اقتصادی باعث شده تا کشورمان متحمل خسارات غیر ضروری، فراوان و جبران ناپذیری شود. امروز موضوع افزایش ریسک و اقدامات احتیاطی و هر آنچه مخالفان به آن استناد دارند، به حربه ای در جهت قطع ارتباطات مالی ایران با کشورهای خارجی، دوستان و حتی منع ارائه خدمات به ایرانیان و ایران شده است. باید دست در دست هم و هم فکرانه از این گذرگاه سخت عبور کرد. نباید تیغ در دست زنگی مست نهاده و بهانه لازم برای دشمنان منافع و امنیت ملی تامین کرد تا کمر ملت و دولت ایران …
رفتار دوگانه قدرت‌ها در مورد تروریسم، مواد مخدر، خلع سلاح و حقوق بشر/آمریکا برای تامین مالی تروریسم باید پاسخگو باشد
۱۰ ساعت قبل / حقوق بشر / مواد مخدر / تروریسم / خلع سلاح / آمریکا / تندر / شارمهد
رفتار دوگانه قدرت‌ها در مورد تروریسم، مواد مخدر، خلع سلاح و حقوق بشر/آمریکا برای تامین مالی تروریسم باید پاسخگو باشد
معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت:دولت امریکا به علت فراهم نمودن جای امن، دادن اقامت، تأمین مالی، اجازه فعالیت آشکار، در اختیار گذاشتن وسایل ارتباطی و تلویزیون ماهواره‌ای باید در مقابل جامعه جهانی پاسخگو باشد.
۲۰ ساعت قبل
چالش فروش «اسنپ»
با اعلام خروج قریب الوقوع شرکت آفریقایی‌ام تی ان، احتمال فروش سهام شرکت «اسنپ» نیز بالا گرفته است. هر چند این شرکت آفریقایی از مدت‌ها پیش و به دلیل آنچه «افزایش ناامنی اقتصادی و عدم پیش‌بینی‌پذیری اثرات شیوع کرونا» خوانده شده، قصد داشت فعالیت خود در بخش خاورمیانه را کاهش دهد و تمرکز اصلی خود را در آفریقا بگذارد.‌ام تی ان، در کشورهای ایران، سوریه، یمن، افغانستان و سودان فعال بوده و به نظر می‌رسد به دلیل آینده مبهم کشورهای خاورمیانه به خصوص پس از شیوع کرونا، تصمیم به خروج کامل گرفته و در آخرین اقدام نیز حدود 75 درصد از سهمش در سوریه را واگذار کرد. هرچند راب شاتر، رییس مدیر اجرایی MTN «تمرکز بر فعالیت در آفریقا» را دلیل اصلی واگذاری …
۲۰ ساعت قبل
تاب‌آوری‌‌مان را افزایش دهیم
در ایران ما در تاب‌آوری و خودمراقبتی ضعیف هستیم و طبیعتا هرقدر جامعه‌ای از این مهارت‌ها به میزان کمتری برخوردار باشد در بحران‌‌های مختلف به‌ویژه در یک بحران سلامت مانند کرونا تاثیر بیشتری‌ می‌پذیرد.  کرونا در کشورمان به عنوان یک بحران بهداشتی آغاز و پس از آن بحران‌های دیگری در حوزه‌های اقتصادی و بخش‌های مختلف ایجاد ویژگی خاص بودن بحران ایجاد شده، طولانی شدن آن و پیدا نشدن واکسن یا دارویی برای پیشگیری و درمان در کنار موج دوم، ترس مردم را از چند بعد افزایش داده است. یکی از آنها ترس از بیمار شدن خود و اطرافیان است. از آنجا که درمانی برای کرونا نیست استرس روی گروه‌های مختلف بالا رفته و همه تحت فشارهای زیادی قرار دارند.  یکی از …
۲۱ ساعت قبل
تسهیلات۹۰۰ میلیارد ریالی بانک آینده به شرکت‌های دانش‌بنیان
بانک آینده به‌منظور تحقق شعار «جهش تولید» و همگام با سیاست‌های کلان اقتصادی، نسبت به حمایت از فعالان اقتصادی به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی، صنعتی و خدماتی از طریق تامین مالی آنها اقدام کرده است. به گزارش روابط عمومی بانک آینده شرکت‌های دانش بنیان که از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به این بانک معرفی می‌شوند می‌توانند پس از انجام بررسی‌ها و طی مراحل لازم، نسبت به دریافت تسهیلات درخواستی خود اقدام کنند. همچنین بانک آینده در تعامل با صندوق توسعه ملی، تسهیلات سرمایه در گردش به شرکت‌های دانش بنیانی که داروها و تجهیزات مرتبط با درمان و مقابله با ویروس کرونا را تولید کنند پرداخت می‌کند. تسهیلات پرداختی بانک آینده به شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، تولید‌کننده محتوا و نرم افزار، …
ارایه کارت اعتباری با وثیقه‌گذاری سهام عدالت/ 82 درصد تامین مالی توسط بانک‌ها
۲۶ ساعت قبل / سهام عدالت / بانک‌ها / کارت اعتباری / سهام / عباس معمارنژاد / معاون بیمه و بانک وزیر اقتصاد
ارایه کارت اعتباری با وثیقه‌گذاری سهام عدالت/ 82 درصد تامین مالی توسط بانک‌ها
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: دارندگان سهام عدالت از این پس می‌توانند در همه بانک‌ها سهام عدالت را به عنوان وثیقه گذاشته و کارت اعتباری خرید دریافت کنند.
دریافت وام بانکی با سود ۱۸ درصدی برای وثیقه سهام عدالت/ سهم ۸۲ درصدی بانک‌ها در تامین مالی اقتصاد
۳۲ ساعت قبل
دریافت وام بانکی با سود ۱۸ درصدی برای وثیقه سهام عدالت/ سهم ۸۲ درصدی بانک‌ها در تامین مالی اقتصاد
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می‌توانند از شبکه بانکی وام دریافت کنند و مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.
آصفری مطرح کرد: فروش ارز تخصیص یافته به تامین کالاهای اساسی در بازار فردوسی
۳۲ ساعت قبل / محمد حسن آصفری / نماینده مردم اراک در مجلس / مجلس شورای اسلامی
آصفری مطرح کرد: فروش ارز تخصیص یافته به تامین کالاهای اساسی در بازار فردوسی
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: مطابق آمارهای رسمی فساد مالی در هیچ یک از دولت‌های پیشین به گرد دولت فعلی نمی‌رسد. طبق گزارش تفریغ بودجه سال 97 میزان 4.8 میلیارد دلار ارز به واردات کالاهای اساسی تخصیص یافت ولی کالایی وارد نشد و این ارز در بازار فردوسی به فروش رسید.
ضرورت توجه وزارت راه و سازمان برنامه به تامین مسکن اجتماعی
۳۵ ساعت قبل / مجید فراهانی / مسکن اجتماعی / شورای شهر تهران
ضرورت توجه وزارت راه و سازمان برنامه به تامین مسکن اجتماعی
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به لزوم تدوین و اجرای برنامه تأمین مسکن اجتماعی و حمایتی توسط دولت تاکید کرد.
۴۳ ساعت قبل
امریکا برای تامین مالی تروریسم باید پاسخگو باشد
روز ۱۲ مرداد وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از بازداشت جمشید شارمهد، سرکرده گروه تروریستی تندر خبر داد و انتشار این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت. وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز در یک گفت‌وگوی تلویزیونی او را «مورد حمایت جدی دو سرویس اطلاعاتی امریکا و اسراییل» معرفی کرد اما برخی رسانه‌ها در خارج از کشور، طی گفت‌وگوهایی با اعضای خانواده او، تلاش کردند تا شارمهد را یک شهروند عادی معرفی کنند؛ ادعایی که با اظهارات این فرد در برنامه‌های تلویزیونی‌اش در تناقض بود. «اعتماد» در گفت‌وگو با محسن بهاروند، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران به بررسی این موضوع پرداخته است که در ادامه می‌خوانید.
۴۳ ساعت قبل
تحقق سود 187 ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری
مهندس عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه در مجمع عمومی سالانه این شرکت از تحقق سود 187 ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: برای ادامه این راه موفقیت‌آمیز تامین مواد اولیه، بزرگ‌ترین چالش‌ پیش روی شرکت است. به گزارش خبرنگار فولاد مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 15 مردادماه سال جاری با حضور 68.23 درصد سهامداران در محل برگزاری همایش‌های مرکز تحقیقات این شرکت در حالی برگزار شد که توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سهامداران حقیقی می‌توانستند به صورت آنلاین و با وارد کردن کد بورسی و شماره شناسنامه خود روند برگزاری مجمع را …
۴۵ ساعت قبل
فرصت مغتنم احیای طرح‌های نیمه‌تمام
بخش مهمی از نشست اخیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی به موضوع پذیره‌نویسی شرکت‌ها و بنگاه‌های بخش خصوصی در بورس اختصاص داشت و در عین حال درباره نحوه تامین مالی طرح‌های نیمه‌تمام از منابع بازار سرمایه نیز بحث و تبادل نظر شد. هرچند موضوع تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی از کانال بازار سرمایه موضوع جدیدی نیست، اما هنوز برای بسیاری از واحدهای کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی امری ناشناخته و ناممکن است و به همین دلیل شماری از مدیران این واحدها چندان تمایلی به این کار ندارند.
با همین بودجه، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را تامین می‌کنیم
۲ روز قبل / محمد باقر نوبخت / حقوق بازنشستگان / سازمان برنامه و بودجه / صندوق بازنشستگی کشوری
با همین بودجه، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را تامین می‌کنیم
نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: با وجود قلت منابع مالی و معضلاتی همچون تورم و گرانی توانستیم حقوق کارمندان و بازنشستگان را اضافه کنیم.
منابع مالی پایاب سد گیوی تا دو هفته دیگر تامین می‌شود
۲ روز قبل / پایاب سد گیوی / تامین اعتبار / اکبر بهنامجو
منابع مالی پایاب سد گیوی تا دو هفته دیگر تامین می‌شود
اردبیل- استاندار اردبیل گفت: اولین قسط اعتبار پایاب سد گیوی از سوی بانک‌های کشاورزی و سپه حداکثر تا دو هفته دیگر تامین و واریز می‌شود.
پاسخ نوبخت به اظهارات همتی درباره علل گرانی در بهار۹۹
۳ روز قبل
پاسخ نوبخت به اظهارات همتی درباره علل گرانی در بهار۹۹
ایسنا نوشت: اخیرا سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به انتقادات نسبت به افزایش تورم به دلیل بی انضباطی مالی دولت در تامین کسری بودجه اعلام کرد که صورتهای مالی بانک مرکزی موید این موضوع نیست و کسری بودجه تاثیری بر تورم اخیر نداشته، بلکه جهش قیمت ارز عامل اصلی…
نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید
۳ روز قبل / افزایش قیمت / انتقال ارز صادرات / نوبخت
نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید
اخیرا سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به انتقادات نسبت به افزایش تورم به دلیل بی انضباطی مالی دولت در تامین کسری بودجه اعلام کرد که صورتهای مالی بانک مرکزی موید این موضوع نیست و کسری بودجه تاثیری بر تورم اخیر نداشته، بلکه جهش قیمت ارز عامل اصلی آن بوده است. بعد از آن رییس کل بانک مرکزی در واکنش به این جریان به فروش ارز صندوق توسعه ملی برای تامین کسری بودجه در سال گذشته اشاره و آن را نوعی استقراض کوتاه مدت از بانک مرکزی عنوان کرد که بر پایه پولی و تورم اثر گذار بوده است.
۴ روز قبل
تقویت موتور تامین مالی بورس
دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی از محل صرف سهام دیروز به تصویب نمایندگان مجلس رسید.
یک عرضه اولیه سقف بازار را شکست
۵ روز قبل
یک عرضه اولیه سقف بازار را شکست
مدیرعامل تامین سرمایه امین گفت: تامین سرمایه امین اولین و تنها نهاد مالی و از معدود ناشران بورس است که برای آن سهام ممتاز در نظر گرفته شده و دارندگان فعلی سهام شرکت، سهام ممتاز دریافت کرده‌اند.
۵ روز قبل / حیدر مستخدمین حسینی / کوپن الکترونیکی
لزوم جبران معیشت دهک های پایین درآمدی با اجرای طرح کالا برگ
حیدر مستخدمین حسینی در گفت‌وگو با فارس در مورد لزوم  اجرای طرح کالا برگ الکترونیک برای تخصیص کالاهای اساسی به قیمت یارانه ای به اقشار و دهک های پایین درآمدی گفت:  در صورتی که مسئولین کشور و سران قوا از جمله دولت و مجلس به این جمع نتیجه برسند که توان ارزی و منابع مالی به گونه ای نیست که در بلندت مدت و یا حتی میان مدت نیازهای اولیه و معیشتی مردم را تامین کنند قطعا یکی از راهکارها برای جبران  مشکلات اقتصادی جامعه اجرای طرح کالا برگ یا کارت هوشمند الکترونیک است.  
۵ روز قبل
ربیعی: باب اتخاذ تصمیمات جدید درباره FATF باز است
ایلنا/ سخنگوی دولت درباره شرایط جدید کرونایی و ارتباط آن FATF گفت: بنا به شرایط و مقتضیات زمانی، از جمله وضعیت پیش آمده به سبب شیوع کرونا و ضرورت تسهیل در تبادلات مالی برای تامین اقلام مورد نیاز، باب اتخاذ تصمیمات جدید و طی مسیرهای متفاوت درباره FATF باز است.
۵ روز قبل
بازگشت‌خزنده کوپن به بازار
با تصویب کلیات طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی در کمیسیون برنامه و بودجه، احتمال بازگشت سیستم توزیع کالاها از طریق «کوپن» جدی‌تر شده است. به موجب این طرح، کالاهای مورد نیاز خانوارها به ویژه ۷ دهک پایین جامعه تامین خواهد شد. نمایندگان مجلس می‌گویند دهک‌ها و اقشار آسیب‌پذیر کشور آمار و ارقام مشخصی دارند و جامعه هدف طرح‌ کالابرگی برای کالاهای اساسی هستند. گفته می‌شود در راستای این طرح کالابرگی برای کالاهای اساسی طراحی می‌شود تا دولت در خصوص کالاهای اساسی، حمایتی را از اقشار آسیب‌پذیر جامعه داشته باشد. برخی نمایندگان مجلس در ارتباط با چگونگی تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح نیز معتقدند کشور ذخایری از برنج و امکانات دیگر دارد که ممکن است از آن …
۵ روز قبل
۱۴۰ شرکت جدید آماده ورود به بورس می‌شوند
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه در چهار ماه نخست امسال، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی در بازار سرمایه انجام شده است، افزود: ۱۴۰ شرکت در بورس و فرابورس در حال طی کردن فرآیند پذیرش هستند.به گزارش ایرنا، حسن قالیباف‌اصل اضافه کرد: سال گذشته در چهار ماه ابتدایی ۳۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام شده بود، بدین ترتیب امسال تامین مالی به وسیله بازار سرمایه بیش از سه برابر رشد داشته است.قالیباف اصل با بیان اینکه تا هفته گذشته یک عرضه اولیه در روزهای چهارشنبه‌ انجام می‌شد، گفت: هفته گذشته عرضه اولیه دو برابر شد و این در حالی است که آمار عرضه اولیه امسال در مقایسه با سال گذشته بسیار بیشتر است و به طور نمونه کل سال گذشته پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان عرضه اولیه انجام شد، در حالی که …
۵ روز قبل
مقاومت شائبه‌دار کانون‌های بازنشستگی برابر تغییر توزیع وام‌ها
رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری در مواجهه با انتقاداتی که این روز‌ها از سوی کارگران بازنشسته نسبت به توزیع وام‌های ضروری سال ۹۹ مطرح است، می‌گوید: امسال برای اولین بار پرداخت تسهیلات اعتباری سازمان تامین اجتماعی به کارگران بازنشسته رشدی ۲۰۰ درصدی داشته است، اما هنوز می‌شنویم که به‌رغم این دستاورد‌ها، بازنشستگان از وضعیت موجود ناراضی هستند؛ این نارضایتی بحق است.به گزارش اقتصاد۲۴، اختصاص ۴۰۰ هزار فقره وام ضروری ۵ میلیون تومانی می‌توانست برای خبر خوشی برای بازنشستگان تامین اجتماعی باشد به شرط آنکه مشکلات اقتصادی سال ۹۹ تا این اندازه کمرشکن نبود. در هفته‌های گذشته اخبار مربوط به توزیع ۲ هزار میلیارد تومان وام ضروری در میان کارگران بازنشسته با استقبال چشمگیر مستمری‌بگیران تامین اجتماعی مواجه شد و اهمیتش …
چالش جهانی اولویت‌بندی واکسن کرونا
۵ روز قبل
چالش جهانی اولویت‌بندی واکسن کرونا
زهرا خلجی- خبر‌نگار رقابت بر سر ساخت واکسن کووید-19حالا تبدیل به جنگ بر سر اولویت تلقیح شده است. به گزارش بلومبرگ، چند شرکت از آمریکا تا اروپا و آسیا از پشت سر گذاشتن آزمایش‌های موفق در فازهای اول و دوم انسانی خود خبر داده‌اند و همین امر موجب شده تا کشورهایی که توانایی مالی بالایی دارند، دست به جیب شده و دلارهای خود را برای قرار گرفتن در جایگاه اول صف تامین واکسن خرج کنند. اما متخصصان سلامت عمومی هشدار می‌دهند اینگونه ملی‌گرایی در تامین واکسن موجب عدم دسترسی کشورهای ضعیف‌تر که اتفاقا بیشتر با …
۵ روز قبل / انرژی / بودجه / دلار / رقابت / قانون
ظرفیت‌های بازار بدهی در تامین مالی
براساس بند «ق» تبصره 2 ردیف یک قانون بودجه سال 1393 کشور و ماده (12) قانون «رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» شش طرح، با ارزشی بالغ بر 16 میلیارد دلار در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی تعریف شد.
۵ روز قبل
جدیدترین آمارهای اکتشاف در بخش معدن
دنیای اقتصاد: با توجه به وضعیت کنونی بهره‌برداری از معادن در ایران و حتی بسیاری از نقاط جهان، شاید بتوان گفت بخش معدن برای تحول در تولید نیازمند اکتشافات جدید است و با توجه به کاهش عیار و فرسودگی برخی معادن، توسعه اکتشافات امری لازم و ضروری است. به گفته فعالان بخش معدن یکی از موضوع‌های مهم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور، مشکلات بودجه‌ای برای پروژه‌های اکتشاف است، بنابراین به نظر می‌رسد در کنار بودجه‌های معمول و مصوب، باید مدل‌های جدید تامین مالی برای این بخش تعریف شود.
۵ روز قبل
کارنامه بانک اقتصادنوین در حمایت از تولید و اشتغال
بانک اقتصادنوین به‌منظور تحقق شعار سال و همگامی با اهداف کلان اقتصادی کشور، 180 هزار میلیارد ریال از منابع خود را صرف تامین مالی صنایع ملی و بزرگ کشور در سال گذشته کرده است. به گزارش روابط‌عمومی بانک اقتصادنوین، درحالی‌که رشد تسهیلات اعطایی کل شبکه بانکی در سال 1398، بیش از 28 درصد بوده این بانک با ثبت رکورد 5/ 46 درصدی در این شاخص توانسته است 18 درصد بالاتر از میانگین شبکه بانکی به تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی کمک کند و در راستای وظایف ذاتی خود، تمام‌عیار از تولید و اشتغال ملی حمایت کند.
تاکنون بیش از ۴۹ هزار میلیارد تومان برای بودجه تامین شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / وزارت اقتصاد و دارایی / کسری بودجه / اوراق مالی اسلامی
تاکنون بیش از ۴۹ هزار میلیارد تومان برای بودجه تامین شده است
براساس اعلام وزارت اقتصاد با برگزاری دهمین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی تاکنون ۴۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از کسری بودجه تامین شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
رئیس سازمان بورس: عرضه اولیه ۱۴۰ شرکت جدید در بورس / آمار عرضه اولیه امسال در مقایسه با سال گذشته بسیار بیشتر است
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه در چهار ماه نخست امسال، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی در بازار سرمایه انجام شده، گفت: ۱۴۰ شرکت در بورس و فرابورس در حال طی کردن فرایند پذیرش هستند. وی توضیح داد: امسال بیشترین فعالیت در بازار سرمایه بر تقویت تامین مالی متمرکز شده است.
اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای تامین پروژه‌های عمرانی که پیشرفت بالای ۹۰ درصد داشتند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / کمیسیون عمران / بنیاد مستضعفان
اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای تامین پروژه‌های عمرانی که پیشرفت بالای ۹۰ درصد داشتند
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به نقل از رئیس بنیاد مستضعفان خبر از اعلام آمادگی این بنیاد به منظور تامین مالی پروژه‌های عمرانی که بالای ۹۰ درصد پیشرفت داشته‌اند داد.
عرضه اولیه ۱۴۰ شرکت جدید
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بازار سرمایه / رئیس سازمان بورس / شورای عالی بورس / عرضه اولیه / قالیباف اصل
عرضه اولیه ۱۴۰ شرکت جدید
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه در چهار ماه نخست امسال، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی در بازار سرمایه انجام شده، گفت: ۱۴۰ شرکت در بورس و فرابورس در حال طی کردن فرایند پذیرش هستند. نوشته عرضه اولیه ۱۴۰ شرکت جدید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آمادگی فراکسیون دانش بنیان مجلس برای رفع موانع قانونی صندوق نوآوری و شکوفایی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / صندوق نوآوری و شکوفایی
آمادگی فراکسیون دانش بنیان مجلس برای رفع موانع قانونی صندوق نوآوری و شکوفایی
در دیدار اعضای هیئت رئیسه صندوق نوآوری و شکوفایی با اعضای فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان عضو این فراکسیون، صندوق نوآوری را تنها نهاد مالی تامین کننده اقتصاد دانش بنیان اعلام کردند.
فرایند پذیرش ۱۴۰ شرکت در بورس و فرابورس در جریان است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بخش خصوصی / دولت / سازمان بورس و اوراق بهادار / سران سه قوه / سرمایه
فرایند پذیرش ۱۴۰ شرکت در بورس و فرابورس در جریان است
ایلنا: رییس سازمان بورس با اعلام اینکه در ۴ ماه نخست امسال، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی در بازار سرمایه انجام شده اظهار داشت: فرایند پذیرش ۱۴۰ شرکت در بورس و…
نحوه تامین مالی طرح‌های نیمه‌تمام از بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / حسین سلاح ورزی / اتاق بازرگانی ایران / بازار بورس
نحوه تامین مالی طرح‌های نیمه‌تمام از بازار سرمایه
سلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، درباره نحوه تامین مالی طرح‌های نیمه‌تمام از منابع بازار سرمایه گفت: برآورد مالی این طرح‌ها در سال۹۷ حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که با قیمت فعلی متفاوت است؛ از طرفی یک‌چهارم این طرح‌های برای بخش خصوصی جذابیت دارد.
بازار سرمایه بازویی قدرتمند برای رونق بخشی به فعالیت‌های تولیدی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
بازار سرمایه بازویی قدرتمند برای رونق بخشی به فعالیت‌های تولیدی
قم - ایرنا - به گفته کارشناسان جهش ایجادشده در بورس موجب می‌شود تا تولیدکنندگان برای تامین مالی و اجرای طرح‌های موردنظر خود به بازار سرمایه نظر داشته باشند و از ظرفیت آن برای رونق بخشی به فعالیت‌های تولیدی در دست اقدام استفاده کنند.
کارآفرینان و ضرورت توجه به روش‌های جدید تامین مالی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کارآفرینان و ضرورت توجه به روش‌های جدید تامین مالی
قزوین – ایرنا - تحریم‌های ظالمانه دشمنان و شرایط اقتصادی کشور، تنگناهای زیادی را برای کارآفرینان و واحدهای تولیدی در تامین مالی ایجاد کرده که برون رفت از آنها نیازمند توجه به راهکارهای جدید در این زمینه است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تعطیلی روزنامه شهروند لطمه‌ای به روزنامه‌نگاری اجتماعی
در جلسه یکشنبه یازدهم مرداد هیات‌مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، تحولات اخیر روزنامه شهروند بررسی و مفاد نامه همکاران این روزنامه خطاب به هیات مدیره طرح شد. به گزارش روابط ‌عمومی انجمن، در این جلسه ضمن بررسی اقدامات قبلی انجمن که منجر به مساعدت سازمان برنامه و بودجه در تامین نیاز مالی روزنامه برای جلوگیری از توقف انتشار آن شد، تحولات و تغییرات اخیر شهروند نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. باتوجه به برخی گزارش‌های دریافتی در مورد دستورالعملی که برای مدیر مسوول جدید صادر شده است به نظر می‌رسد که مدیران ارشد جمعیت هلال‌احمر برای تعطیلی روزنامه شهروند تصمیم خود را گرفته‌اند. شهروند روزنامه‌ای اجتماعی است که در میان مجموعه روزنامه‌های کشور …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تحرکات معنادار آمریکا در سوریه
پیش‫تر، بخشی از نفتی که از مناطق تحت سیطره این گروه‌ها استخراج می‌شد، به مناطق تحت کنترل دولت سوریه منتقل می‌شد و سپس بخشی از آن بعد از تبدیل شدن به فرآورده‌های نفتی به مناطق شرق فرات بازمی گشت. با امضای توافق نفتی کرد‌های سوریه با آمریکا، این منبع درآمد از بین خواهد رفت. چرا که طبق توافق جدید، شرکت آمریکایی قصد دارد دو پالایشگاه در مناطق تحت سیطره کرد‌ها احداث کند.تحرکات آمریکا در سوریه از تغییر استراتژی این کشور حکایت دارد. آمریکا در مناطق تحت سیطره گروه‌های مسلح کرد در سوریه، اقداماتی انجام داده است که ازسوی برخی ناظران به مثابه به رسمیت شناختن موجودیت سیاسی این گروه‌ها ارزیابی شده است. به گزارش فرارو، پنج شنبه گذشته، وبگاه خبری تحلیلی المانیتور طی گزارشی به نقل از منابع آگاه از امضای یک قرارداد …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
حمایت بانک آینده از شرکت‌های دانش‌بنیان؛ گامی در راستای «جهش تولید» و اشتغال
بانک آینده در راستای اولویت‌های خود، مبنی بر حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان، افزایش تولید و اشتغال، برنامه‌های هدف‌مندی را در جهت تامین مالی شرکت‌های خرد و متوسط، در دست اقدام دارد.دستاورد حاصل از این رویکرد، پرداخت ۸۸ (هشتاد و هشت) فقره تسهیلات با رقمی بالغ بر ٧٠٠٠ میلیارد ریال طی سال ۱۳۹۸ به شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است. این بانک، هم‌چنین در طول همین مدت، بیش از ۴۰ (چهل) فقره ضمانت‌نامه با ارزشی بیش از یک هزار میلیارد ریال، با شرایطی مناسب برای شرکت‌های مذکور، صادر نموده است. بر اساس این مستندات، بانک آینده موفق شد به‌عنوان شریک استراتژیک صندوق شکوفایی و نوآوری، رتبه نخست همکاری با این صندوق طی سال ۱۳۹۸ را به خود اختصاص دهد.بانک آینده همچنین در سال ۱۳۹۹، مرحله سوم پرداخت تسهیلات با هدف حمایت از …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
پول بیرانوند نرسیده است
سرپرست باشگاه پرسپولیس اعلام کرد طلب سرمربی پیشین سرخپوشان به زودی به او پرداخت می‌شود.به گزارش ایسنا، مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: در شرایط دشواری هستیم که چند پرونده بین‌المللی که ممکن است برای پرسپولیس دردسرساز شوند، در مراحل مهمی هستند و بعد از پرداخت نشدن طلب مربیان و بازیکنان خارجی در یکی، دو سال گذشته اکنون آن زمان تاریخی و سرنوشت‌ساز برای باشگاه فرا رسیده است.او ادامه داد: با خودمان تعارف نداریم. پیش از این با برانکوی بزرگ خوب رفتار نشد و او بعد از کسب ۷ جام با پرسپولیس شایسته این موقعیت نبود. اما با وجود مسائل و مشکلات مالی فراوان، استارت حل کامل این مشکل و راحت کردن خیال هواداران از چند ماه پیش زده شده است. از جمله اینکه از مدت‌ها قبل تلاش‌ها در زمینه‌های حقوقی، …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
سرمایه مملکت را چپاول کردند تا اتوبوس برقی بسازند و نساختند
فربد زاوه ـ تحلیل‌گر بازار خودرو حضور آقازاده‌ها نه فقط در صنعت خودرو که در همه صنایع این روزها غیرقابل انکار است. آنها میلیاردها دلار و یورو از سرمایه این مملکت گرفتند و خوردند و بردند و آب از آب تکان نخورده است. امروز به‌راحتی می‌توانید ردپای آقازاده‌ها را در پروژه‌های دولتی و یا وابسته به دولت پیدا کنید. شاید بتوان گفت که اصلا در این مختصات کسی جز آقازاده وجود ندارد! هر وقت قرار است در صنعت خودرو، پروژه‌ای طراحی شود که دولت آن را تامین مالی کند، حتما تعداد زیادی آقازاده وارد آن پروژه می‌شوند …
معیار ارزش‌گذاری شرکت‌های‌دانش بنیان مهمترین مانع ورود به بورس
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بورس / بازار سرمایه / تامین مالی / یادداشت بورسی
معیار ارزش‌گذاری شرکت‌های‌دانش بنیان مهمترین مانع ورود به بورس
یک کارشناس کسب و کار نوین گفت: ورود برخی کسب و کارهای نوین به بورس و تامین مالی آنها در دورانی که هیچ معیار اقتصادی برای ارزش‌گذاری کسب و کارها وجود ندارد،منجر به تسلط جریان خاص بر اکوسیستم و حذف اکثر کسب و کارهای مستقل و از بین رفتن انگیزه کارآفرینی می‌شود.
معمای پیچیده تمدید قرارداد رسن
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / تیم فوتبال پرسپولیس / بشار رسن / تمدید قرارداد
معمای پیچیده تمدید قرارداد رسن
باشگاه پرسپولیس در حالی که در تامین منابع مالی و درآمدی خود مشکلاتی دارد حالا با فشار هواداران در صفحات مجازی برای تمدید قرارداد بشار رسن هافبک عراقی خود مواجه شده است.
تامین مالی بهینه دولت ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بازار سرمایه / بانک مرکزی ایران / بانک ها / محمد شهاب
تامین مالی بهینه دولت ها
واژه بهینه به معنای مطلوب ترین وضعیت ممکن برای چیزی با در نظر گرفتن همه ی عوامل مثبت و منفی است. این یادداشت سعی می کند از طریق بررسی مقاصد و ابزارهای مختلف تامین مالی و هم چنین روش های مختلف در استفاده از آن ابزارها به این سوال که سیاست گذاری بهینه برای تامین مالی دولت ها چیست پاسخ دهد. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تامین مالی یک هزار میلیارد تومانی پروژه‫ها از طریق ابزارهای نوین مالی درسال 99
مراسم تودیع صادق جاهد خطیبی مدیرعامل سابق و معارفه ابراهیم صادقی مدیرعامل جدید شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان، با حضور ابراهیم جهانگیری قائم مقام گروه مالی گردشگری برگزار شد.مدیرعامل جدید شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان اعلام کرد: تمام برنامه ها و طرح‫های توسعه هلدینگ ماهان مطابق با سیاست های گروه مالی گردشگری به پیش خواهد رفت.ابراهیم صادقی در این مراسم گفت: یکی از سیاست‫های این شرکت در سال جاری، پیشبرد برنامه‫های توسعه و تامین مالی 1000 میلیارد تومانی از طریق ابزارهای نوین مالی برای اجرای طرح‫ها خواهد بود.وی بر لزوم هماهنگی بخش‫های فنی و مالی در هلدینگ ماهان تاکید کرد و افزود: امیدواریم با تلاش همه مدیران و کارکنان بتوانیم در بخش معدن به یکی از پنج شرکت برتر تبدیل شویم.قائم مقام گروه مالی گردشگری …
امید اشتوتگارت به حمایت اسپانسرها برای بستن تیمی قوی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / فوتبال / اشتوتگارت / امید / اسپانسر
امید اشتوتگارت به حمایت اسپانسرها برای بستن تیمی قوی
باشگاه فوتبال اشتوتگارت بخشی از هزینه های خود را از راه حمایت حامی مالی تامین می کند.
گزارش سازمان ملل درباره منابع مالی کره شمالی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اخبار "کره شمالی"
گزارش سازمان ملل درباره منابع مالی کره شمالی
سازمان ملل در گزارشی منابع درآمدی کره شمالی برای تامین برنامه موشکی این کشور را مورد ارزیابی قرار داده است.
گلایه سازمان تامین اجتماعی از پرداخت نشدن حق بیمه بیمه‌شدگان خاص
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
گلایه سازمان تامین اجتماعی از پرداخت نشدن حق بیمه بیمه‌شدگان خاص
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، در ارتباط با مشکلات و چالش های مالی سازمان تامین اجتماعی در حمایت از بیمه شدگان خاص، توضیحاتی ارائه داد.
مجوز تامین اعتبار 3686 ردیف استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها دریافت شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / منصور غلامی / وزارت علوم
مجوز تامین اعتبار 3686 ردیف استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها دریافت شد
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از اخذ مجوز تامین اعتبار تعداد 3686 ردیف استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی خبر داد.
افزایش سهام شناور آزاد، اهرمی برای تامین مالی بیشتر
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / محمدعلی احمدزاد اصل / سهام شناور / بازار سرمایه
افزایش سهام شناور آزاد، اهرمی برای تامین مالی بیشتر
احمدزاد اصل، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اهتمام ایرانیان، گفت: مصوبه هیات وزیران در خصوص افزایش سهام شناور آزاد شرکت های دولتی تا ۲۵ درصد در بازار سرمایه، به منظور روان شدن معاملات و جلوگیری از هر گونه عامل بازدارنده، می تواند اهرمی برای تامین مالی بیشتر از طریق بازار سرمایه باشد.
دریافت ۳ هزار ردیف استخدامی اعضای هیأت علمی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / محمدتقی نظرپور / عضو هیات علمی
دریافت ۳ هزار ردیف استخدامی اعضای هیأت علمی
تهران-ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دریافت مجوز تامین اعتبار برای سه هزار و ۶۸۶ ردیف استخدام اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی خبر داد.
ظریف: تروریست‌ها از پناهگاههای امن خود در ایالات متحده و اروپا نفرت‌پراکنی می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
ظریف: تروریست‌ها از پناهگاههای امن خود در ایالات متحده و اروپا نفرت‌پراکنی می‌کنند
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خواستار توقف تامین مالی و میزبانی از تروریست‌ها توسط غرب شد.
غرب باید تامین مالی و میزبانی از تروریست‌ها را متوقف کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / محمد جواد ظریف / گروه های تروریستی / ایالات متحده آمریکا / براندازی / اروپا
غرب باید تامین مالی و میزبانی از تروریست‌ها را متوقف کند
ظریف با اشاره به حمایت کشورهای غربی به سردمداری آمریکا از تروریست‌هایی که قصد براندازی و محاربه با جمهوری اسلامی را دارند، گفت: غرب باید تامین مالی و میزبانی از تروریست‌ها را متوقف کند.
قراضه‌های  راه‌آهن  بورسی شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بورس کالا / پول / راه آهن / سرمایه / وزارت راه و شهرسازی
قراضه‌های راه‌آهن بورسی شدند
معاون اقتصادی شرکت راه‌آهن اظهار داشت: تامین مالی برخی از پروژه‌های ریلی از طریق بازار سرمایه انجام شود و راه‌آهن هم به دنبال تشکیل صندوق پروژه در بازار برای توسعه پروژه‌های خود است. نورالله بیرانوند،
واکنش ظریف به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر؛ غرب باید تامین مالی و میزبانی از تروریست‌ها را متوقف کند/  حیله و فریبکاری نمی‌تواند این ریاکاری را لاپوشانی کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
واکنش ظریف به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر؛ غرب باید تامین مالی و میزبانی از تروریست‌ها را متوقف کند/ حیله و فریبکاری نمی‌تواند این ریاکاری را لاپوشانی کند
محمد جواد ظریف در توئیتر نوشت: غرب باید تامین مالی و میزبانی از تروریست‌ها را متوقف کند. تروریست‌ها از پناهگاههای امن خود در ایالات متحده و اروپا نفرت‌پراکنی می‌کنند، به قتل و آشوب تحریک و آن را سازماندهی می‌کنند و بی‌شرمانه مسئولیت قتل غیرنظامیان بی‌گناه ایرانی را بر عهده می‌گیرند.
صنایع و معادن امسال ۳۸ درصد کسری منابع دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / نعمت الله شهبازی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / عیسی قبادی / استانداری قزوین / تسهیلات حمایتی
صنایع و معادن امسال ۳۸ درصد کسری منابع دارد
قزوین- مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تامین منابع مالی وزارت صمت گفت: برای تامین نیاز واحدهای صنعتی و معدنی در کشور امسال به بیش از ۶۷۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم  که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته نزدیک به ۳۸ درصد کسری منابع خواهیم داشت.
۵۷۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی مورد نیاز بخش تولید در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / نعمت الله شهبازی / بنگاه های تولیدی / دانش مالی / وزارت صنعت، معدن و تجارت
۵۷۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی مورد نیاز بخش تولید در سال ۹۹
شهبازی، مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: چالش امروز بنگاه‌های تولیدی، صنعتی و معدنی کشور قبل از نیاز مالی، دانش مالی است که مشکلات و معضلات زیادی را برای آنها به وجود می‌آورد.
۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار واحدهای تولیدکننده داخلی قرار می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / نعمت الله شهبازی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / عزیزالله افضلی / تولید داخلی
۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار واحدهای تولیدکننده داخلی قرار می‌گیرد
قزوین- مدیر کل دفتر سرمایه گذاری وتأمین مالی وزارت صمت گفت: با تامین سرمایه گذاری بیش از پنج هزار و ۵۲۰ میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی و تزریق سهم بانک ها نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در اختیار تولید کنندگان داخلی قرار می گیرد.
یک کارشناس: بورس فرصت بزرگی برای تامین نقدینگی و بروزسانی تکنولوژی فراهم کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / اقتصاد مقاومتی / اقتصاد / تحریم هسته ای
یک کارشناس: بورس فرصت بزرگی برای تامین نقدینگی و بروزسانی تکنولوژی فراهم کرد
یک کارشناس اقتصادی گفت: اقبال مردم به بازار سرمایه فرصت مغتنمی برای تامین نقدینگی و منابع مالی و به روز رسانی تکنولوژی شرکت های خصوصی و دولتی فراهم کرده است.
ربیعی: دولت با تخصیص قیر رایگان مخالف است / هیچ منبع مالی برای این طرح وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
ربیعی: دولت با تخصیص قیر رایگان مخالف است / هیچ منبع مالی برای این طرح وجود ندارد
علی ربیعی، سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره طرح "قیر رایگان" که توسط مجلس ارائه شده و هماهنگی این طرح با دولت، تأکید کرد: دولت با تخصیص قیر مخالف است چرا که هیچ منبع مالی برای اینگونه طرح ها وجود ندارد. اگر مجلس بخواهد با تکلیف به وزارت نفت و یا پالایشگاهها قیر مجانی تامین کنند، در این صورت منابع مالی هدفمندی که باید صرف پرداخت یارانه های نقدی، خرید گندم تضمینی، حمایت از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و معلولین و تولید شود، کاهش خواهد یافت که این موضوع اصلا به مصلحت نیست و دولت با آن مخالف خواهد بود.
اهمال وزارت راه و شهرسازی در ایجاد غدد چرکین شهرهای جدید/ حاشیه‌سازی در حاشیه شهرها
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اهمال وزارت راه و شهرسازی در ایجاد غدد چرکین شهرهای جدید/ حاشیه‌سازی در حاشیه شهرها
امیر کمالی، نماینده سابق وزیر نیرو در مسکن مهر که معتقد است وزارت راه و شهرسازی در تامین منابع مالی لازم برای ایجاد زیرساخت‌ها در شهرهای جدید کوتاهی کرده است، می گوید: ساختن شهر جدید تنها به معنی ساختن چند تا دیوار و خیابان نیست. به گفته او، در حال حاضر شاهد حاشیه نشینی در شهرهای حاشیه ای هستیم.
‎عرضه کارت اعتباری دیجیتالی بانک ملی ایران با توثیق سهام عدالت در عید غدیر خم
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ایران / سهام / سهام عدالت / کارت اعتباری / معاون
‎عرضه کارت اعتباری دیجیتالی بانک ملی ایران با توثیق سهام عدالت در عید غدیر خم
‎مدیرعامل بانک ملی ایران از آغاز عرضه کارت اعتباری دیجیتالی این بانک با توثیق سهام عدالت در عید غدیر خم خبر داد و گفت: 6 میلیون نفر از هموطنان شبای بانک ملی ایران را برای انجام عملیات بانکی خود معرفی کرده اند که این افراد می توانند بدون نیاز به فروش سهام و در ازای توثیق آن، با دریافت کارت اعتباری دیجیتالی نیاز مالی خود را تامین کنند.
قدردانی مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از حمایت‌های راهبردی بانک صادرات ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / امام رضا / ایران / سرمایه / فولاد / مردان و زنان
قدردانی مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از حمایت‌های راهبردی بانک صادرات ایران
مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان از حمایت بانک صادرات ایران در تامین مالی و اجرای برنامه‌های راهبردی این مجتمع قدردانی کرد.
رئیس جمهور در گفتگو با رئیس کل بانک مرکزی: روش‌های متنوع تأمین مالی کالاهای اساسی در خنثی‌سازی تحریم‌ها مؤثر بوده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / تأمین مالی کالاهای اساسی / حسن روحانی / عبدالناصر همتی
رئیس جمهور در گفتگو با رئیس کل بانک مرکزی: روش‌های متنوع تأمین مالی کالاهای اساسی در خنثی‌سازی تحریم‌ها مؤثر بوده است
شفقنا- رئیس جمهور روش‌های متنوع بانک مرکزی در تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی را در خنثی‌سازی تحریم‌های غیرقانونی آمریکا موثر توصیف کرد و خواستار تداوم این اقدامات شد. حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور، روز جمعه در...
روحانی: بانک مرکزی پیشنهادات لازم برای پشتیبانی مالی غیرتورمی از پروژه‌های در حال اجرا را ارائه کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بانک مرکزی / حسن روحانی / عبدالناصر همتی
روحانی: بانک مرکزی پیشنهادات لازم برای پشتیبانی مالی غیرتورمی از پروژه‌های در حال اجرا را ارائه کند
به گزارش الف، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور، روز جمعه در گفتگو با رئیس کل بانک مرکزی، پس از توضیحات عبدالناصر همتی در جریان جزئیات روند تامین ارز کالاهای اساسی و ضروری، قرار گرفت و گفت: اقدامات بانک مرکزی در استفاده از روش‌های متنوع برای تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، با هماهنگی صادرکنندگان و واردکنندکان و سایر دستگاه‌ها، در خنثی سازی تحریم‌های غیرقانونی آمریکا مؤثر است و باید پیگیری شده و تداوم یابد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
فریب آگهی سامانه‌های کاهنده مصرف برق را نخورید
سرپرست دفتر نظارت بر بهره برداری توزیع نیروی برق شیراز از مشترکان این شرکت خواست مراقب سوء استفاده کنندگانی که با تبلیغ و عرضه محصولاتی تحت عنوان کاهش دهنده مصرف و تنظیم کننده ولتاژ برق تنها به دنبال کسب منافع مالی هستند، باشند و فریب آوازه گری و آگهی‌های واهی نخورند.محمد مهدی فتحی روز چهارشنبه با بیان اینکه  طی روزهای گذشته  و با توجه به تاکیدات مسئولان ارشد صنعت برق مبنی بر لزوم توجه بیشتر به مدیریت مصرف، برخی افراد حقیقی و حقوقی با هدف کسب منافع، مشترکان را به استفاده از سیستم‌هایی ترغیب می‌کنند که بنا به ادعای آنان منجر به کاهش مصرف یا جلوگیری از نوسان ولتاژ برق می‌شود.وی با بیان اینکه شیوه‌های مورد استفاده از سوی این افراد، موجب فریب مشترکان شده است، گفت: در بعضی موارد افراد یا حتی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •