شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۹ / 8 August, 2020
تامین مسکن
نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/
۲۱ ساعت قبل / انتقادات رئیس‌جمهور از مسکن مهر / انتقال واحدهای مسکن مهر / شکایت نمایندگان از عباس آخوندی
نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود
حجت الاسلام احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس در گفت وگو با تسنیم،با اشاره به اظهارات اخیر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه "اعتراف می‌کنم دولت در بخش مسکن دچار عقب‌ماندگی است، اظهار داشت: در اصل دوم قانون اساسی 16 وظیفه برای دولت در نظر گرفته شده که یک از آن وظایف تامین مسکن مناسب برای همه مردم است که متاسفانه خانه نساختن دولت و نداشتن برنامه در این حوزه باعث به وجود آوردن مشکل و فشار آمدن به مردم و مستجران شده است.
مذاکره برای مسکن خبرنگاران / تامین زمین برای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی
۴۷ ساعت قبل / اقدام ملی مسکن / خبرنگاران / محمد اسلامی
مذاکره برای مسکن خبرنگاران / تامین زمین برای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی
وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون در سراسر کشور زمین لازم برای ساخت بیش از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جهت طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است. نوشته مذاکره برای مسکن خبرنگاران / تامین زمین برای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مذاکره وزارت راه با وزارت ارشاد برای مسکن خبرنگاران
۲ روز قبل
مذاکره وزارت راه با وزارت ارشاد برای مسکن خبرنگاران
وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون در سراسر کشور زمین لازم برای ساخت بیش از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جهت طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است.
عرضه واحدهای مسکونی نوساز با قیمت جدید
۲ روز قبل / آپارتمان‌های نوساز / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن
عرضه واحدهای مسکونی نوساز با قیمت جدید
تحقیقات میدانی نشان می‌دهد فایل‌های مربوط به فروش واحدهای مسکونی نوساز که طی هفته‌های اخیر به بازار معاملات مسکن عرضه شده‌اند با قیمت جدید به متقاضیان معرفی شده‌اند که دلیل آن افزایش هزینه ساخت مسکن از ناحیه تامین زمین، مصالح و دستمزد عوامل ساخت‌وساز است. نوشته عرضه واحدهای مسکونی نوساز با قیمت جدید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام
۲ روز قبل / حجت‌اله نیکی‌ملکی / ستاد اجرایی فرمان حضرت امام / بازار مسکن
ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام
نیکی ملکی، رئیس اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام، اظهار کرد: این ستاد در راستای تامین مسکن در مناطق محروم، ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور را در استانهای مختلف همچون قزوین زنجان و .. آغاز کرده است.
۳ روز قبل
افزایش کمک هزینه معیشت و مسکن مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی
مدیر کل مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به افزایش کمک هزینه معیشت و مسکن مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: کمک هزینه معیشت و مسکن مستمری‌بگیرن سازمان تامین اجتماعی در اسفند ماه ۹۸ مبلغ ۷۰ هزار تومان بود که این رقم ۱۷۲ درصد رشد پیدا کرده است.
خبری جدید از مسکن کارگری/ آیا کارگران صنعتی صاحب خانه می شوند؟!
۳ روز قبل / مسکن کارگری / تامین مسکن برای کارگران / تامین مسکن برای کارگران شهرکهای صنعتی
خبری جدید از مسکن کارگری/ آیا کارگران صنعتی صاحب خانه می شوند؟!
ایلنا: رئیس اتاق تعاون ایران از ساخت مسکن کارگری در چهار شهرک صنعتی خبر داد.
۴ روز قبل
اخذ مالیات از خانه های خالی اقدام مثبتی بود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقداماتی که سبب تحول در حوزه مسکن خواهد شد تقویت و حمایت دولتی از بانک مسکن است چراکه بانک مسکن، یک مجموعه تخصصی در این حوزه به شمار می رود.غلامرضا مرحبا با بیان اینکه حوزه مسکن نیازمند تحول بزرگی است تا اقشار مختلف مردم بتوانند به آن دسترسی داشته باشند، گفت: یکی از دغدغه های مهم مجلس نیز تامین مسکن برای مردم است چرا که امروزه قیمت مسکن به طور سرسام آوری افزایش پیدا کرده است.نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اخذ مالیات از خانه‫های خالی اقدام مثبتی بود که مجلس شورای اسلامی، فوریت آن را تصویب کرد، افزود: متاسفانه سالیان سال اراده‫ای برای انجام این کار نبود که البته مجلس یازدهم با سرعت آن را انجام داد و حال امیدواریم تاثیر …
۴ روز قبل
جزئیات پرداخت کمک ودیعه مسکن به مستاجران اعلام شد
قائم مقام بانک مرکزی جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستاجران را اعلام کرد.به گزارش ایسنا، اکبر کمیجانی ضمن اشاره به چرایی اخذ این تصمیم گفت: با توجه به گرانی‌های اخیر در قیمت و اجاره مسکن و در راستای ایجاد ثبات در بازار اجاره و حمایت از مستاجران کم‌درآمد در شرایط اقتصادی تحمیل شده بر کشور در این ستاد مطرح شد.وی با اشاره به سقف تسهیلات یادشده عنوان کرد: براساس تصمیمات «ستاد ملی مقابله با کرونا» مقرر شد، تسهیلات یاد شده در سقف‌های ۵۰۰ میلیون ریال در شهر تهران، ۳۰۰ میلیون ریال در سایر کلان شهرها و ۱۵۰ میلیون ریال در سایر شهرها با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت یکساله (به نحوی که مستاجر در دوره قرارداد صرفاً سود تسهیلات را پرداخت کند و اصل تسهیلات در سررسید تسویه شود) یا با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت …
۴ روز قبل
لزوم نظارت بر حسن اجرای قانون کار در قراردادهای پیمانکاری
آذربایجان شرقی - فلاح: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی در نشست اختصاصی با رئیس شورای شهر تبریز برای ارتقاء سطح کرامت شهروندان و نظارت بر حسن اجرای قانون کار در قراردادهای پیمانکاری تاکید کرد.حسین فتحی با اشاره به حوزه ماموریت این اداره کل در برقراری و تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما با بیان ضرورت صیانت از منابع انسانی، نظارت بر تنظیم قراردادهای پیمانکاری و ایجاد وحدت رویه در اجرای قانون کار را خواستار شد.فتحی افزود: باید بتوانیم سطح کارآمدی و بهره‌وری نیروی کار را ارتقاء دهیم و برای تحقق این امر باید در بکارگیری افراد تعهد، تخصص، تجربه، مدرک، مهارت و آزمون را مورد لحاظ قرار دهیم.دکتر فتحی با بیان ضرورت ارتقاء سطح آگاهی پیمانکاران از آخرین قوانین و مقررات کار و تامین …
صندوق تامین مسکن ارزان راه‌اندازی می‌شود/ ضرورت تولید ماهیانه 4 میلیون واحد مسکونی
۴ روز قبل / مسکن / مجلس / کمیسیون عمران / مالیات / محمد محمدرضایی کوچی / رئیس کمیسیون عمران مجلس
صندوق تامین مسکن ارزان راه‌اندازی می‌شود/ ضرورت تولید ماهیانه 4 میلیون واحد مسکونی
رئیس کمیسیون عمران مجلس از راه‌اندازی صندوق مسکن برای مرتفع کردن نیازهای خرید، رهن و اجاره مسکن دهک‌های پائین و اقشار ضعیف و مستضعف جامعه در طرح تامین مسکن که در این کمیسیون نهایی شده خبر داد.
۵ روز قبل
فتح قله تاریخی بورس
پس از مدت‌ها گمانه‌زنی، بالاخره شاخص بورس مرز روانی جدیدی را به نام خود ثبت کرد تا پیش‌بینی‌ها بر افزایش اقبال عمومی به بورس بیش از پیش قوت گیرد. بر همین اساس شاخص بورس در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۹ هزار واحدی در ارتفاع ۲‌ میلیون و ۱۱ هزار واحد قرار گرفت. در جریان دادوستدهای دیروز بازار سرمایه بیش از 13 میلیارد و 573 میلیون سهم و حق‌تقدم به ‌ارزشی بالغ بر 23 هزار و 502 میلیارد تومان در بیش از 2 میلیون و 562 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 49 هزار و 782 واحدی، در ارتفاع 2 ‌میلیون و 11 هزار و 404 واحد قرار گرفت. بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز گذشته به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری …
۵ روز قبل
فکر یک سقفند!
کیمیا نجفیاین‌ روزها تامین مسکن به دغدغه‌ای برای اقشار کم‌درآمد به خصوص خانوارهای کارگری تبدیل شده است. در این میان دولت برای کاهش مشکلات تامین مسکن کارگران طرح‌های مختلفی از جمله اختصاص وام‌های ودیعه مسکن، ساخت مسکن کارگری در شهرک‌های صنعتی و تعیین سقف اجاره‌بها را مطرح کرده است. حال باید دید که این طرح‌ها در صورت اجرا تا چه اندازه می‌تواند مشکلات تامین مسکن کارگران را رفع کند؟نابسامانی، آشفتگی قیمت و رویای یک سقف مدتی است که خواب را از چشمان اقشار کم‌درآمد به خصوص کارگران ربوده و دیگر وعده‌هایی همچون افزایش حق مسکن نیز نمی‌تواند نور امیدی را در دلشان روشن کند. این در حالی است که حتی وعده‌ها نیر به مرحله اجرا نمی‌رسد و بیش از پیش ناامیدی را گسترش می‌دهد. مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در شورای‌عالی …
وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها تسهیلات ارزان قیمت در مسکن ارائه دهند
۵ روز قبل / کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی / تسهیلات مسکن / وزارت راه و شهرسازی / خدابنده / نماینده مجلس شورای اسلامی / مسکن
وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها تسهیلات ارزان قیمت در مسکن ارائه دهند
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی مکلف هستند منابع واگذاری تسهیلات ارزان قیمت را برای مستاجران، تامین و منابع لازم را نیز فراهم کند.
وزیر راه: ۷۵ هزار نفر از فرهنگیان فاقد مسکن احراز صلاحیت شدند
۵ روز قبل
وزیر راه: ۷۵ هزار نفر از فرهنگیان فاقد مسکن احراز صلاحیت شدند
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی، گفت: ۷۵ هزار نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته که فاقد مسکن هستند، احراز صلاحیت شده‌اند. عملیات اجرایی نزدیک به ۲۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده و وزارت آموزش و پرورش نسبت به تامین آورده اولیه اقدام کرده است.
امیدواریم مسئله مسکن کارگری هرچه زودتر وارد مرحله عملیاتی شود
۵ روز قبل / سهام عدالت / مسکن کارگران / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / ابراهیم صادقی فر
امیدواریم مسئله مسکن کارگری هرچه زودتر وارد مرحله عملیاتی شود
صادقی فر، معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت جلب مشارکت همه جانبه شرکای اجتماعی جامعه کار و تلاش در تعیین ساز و کار اجرایی طرح‌های مهمی چون تامین مسکن کارگری و ساماندهی سهام عدالت تاکید کرد.
سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان یزد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / یزد / سعید اوحدی / بنیاد شهید و امور ایثارگران
سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان یزد
ایرنا - یزد - سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه به منظور امضای تفاهم نامه ایجاد اشتغال و تامین مسکن برای ایثارگران با استاندار یزد به این استان سفر کرد. زیارت گلزار مطهر شهدای یزد، دیدار با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد، حضور در برنامه گفت و گوی زنده در شبکه استانی یزد و دیدار با خانواده شهیدان «سید رسول و سید محمد اشرف»، آزاده «محمدرضا شایق» و جانباز ۷۰ درصد «محمدرضا امراللهی» و جانباز «حسین زارع» از جمله اقدامات دیگر اوحدی در این سفر بودند.
اهمال وزارت راه و شهرسازی در ایجاد غدد چرکین شهرهای جدید/ حاشیه‌سازی در حاشیه شهرها
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اهمال وزارت راه و شهرسازی در ایجاد غدد چرکین شهرهای جدید/ حاشیه‌سازی در حاشیه شهرها
امیر کمالی، نماینده سابق وزیر نیرو در مسکن مهر که معتقد است وزارت راه و شهرسازی در تامین منابع مالی لازم برای ایجاد زیرساخت‌ها در شهرهای جدید کوتاهی کرده است، می گوید: ساختن شهر جدید تنها به معنی ساختن چند تا دیوار و خیابان نیست. به گفته او، در حال حاضر شاهد حاشیه نشینی در شهرهای حاشیه ای هستیم.
۷۶هزار و ۹۴۰ واحد مسکن روستایی در کشور در حال بازسازی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / محرومیت / مسکن / فارس / افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی و تولیدی در فارس
۷۶هزار و ۹۴۰ واحد مسکن روستایی در کشور در حال بازسازی است
شیراز-ایرنا- معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دولت سهم آورده متقاضی بازسازی مسکن روستایی را در مناطق محروم تامین کرده است و این طرح در اکثر استان‌ها ادامه یافته و هم اینک افزون بر ۷۶ هزار و ۹۴۰ واحد از منازل روستایی کشور در دست بازسازی است.
نماینده مجلس: این‌که چرا سود وام ودیعه را ۱۳ درصد تعیین کرده‌اند، برای ما هم روشن نیست/ سود وام زیاد است/ بسته تامین مسکن یکشنبه وصول می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بحران مسکن در ایران / سود وام ودیعه مسکن / وام ودیعه مسکن
نماینده مجلس: این‌که چرا سود وام ودیعه را ۱۳ درصد تعیین کرده‌اند، برای ما هم روشن نیست/ سود وام زیاد است/ بسته تامین مسکن یکشنبه وصول می شود
شفقنا- اقبال شاکری  درباره سود ۱۳ درصدی وام ودیعه مسکن که این روزها برای مستاجران در نظر گرفته شده است، گفت: جزئیاتی از این‌که چرا سود وام ودیعه را ۱۳ درصد تعیین کرده‌اند، برای ما هم روشن نیست، در...
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
کنکور برگزار می‌شود
محمود واعظی، رییس‌ دفتر رییس‌جمهوری روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت به برخی سوالات خبرنگاران پاسخ داد. او تاکید کرد که آزمون سراسری با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود؛ چراکه به‌گفته او، پاییز امسال با کرونا و آنفلوآنزا مواجه خواهیم بود و اگر فکر می‌کردیم وضعیت ما طی یکی، دو ماه آینده بهتر از امروز است، آزمون سراسری را به تاخیر می‌انداختیم اما زمان آزمون را چندبار به تاخیر انداخته‌ایم، اما وضعیت بهتر نشده است. او با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، گفت: «به ‌جای برگزاری آزمون همانند همه‌ساله، کنکور به‌ جای 2 روز، در 4 روز برگزار می‌شود، همچنین تمام محل برگزاری آزمون ضدعفونی می‌شود و …
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
پیشتازی بانک مسکن
در پرداخت تسهیلاتبانک مسکن موفق شد در پرداخت تسهیلات، از کل شبکه بانکی به لحاظ رشد پرداخت، سبقت بگیرد.جدیدترین آمار بانک مرکزی درباره میزان و روند پرداخت تسهیلات به بخش‫های مختلف اقتصادی حکایت از آن دارد که در سه ماه اول امسال بیش از 220 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات به پنج بخش اقتصادی و البته سایر قسمت‫ها توسط کل شبکه بانکی پرداخت شده است. بهار امسال بانک ها رقمی معادل 224 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان انواع تسهیلات در 6 گروه شامل تسهیلات ایجاد یا ساخت، تسهیلات مختص تامین سرمایه در گردش، تسهیلات برای تعمیرات، تسهیلات برای فعالیت های توسعه ای، تسهیلات خرید کالا و تسهیلات خرید مسکن و همچنین سایر امور پرداخت کردند.آنچه در فصل اول امسال از سوی بانک ها برای حمایت مالی-اعتباری بخش‫های اقتصادی …
رنج بزرگِ بی‌سرپناهی!
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / مسکن کارگری / اصل 31 قانون اساسی / تعاونی های مسکن کارگری / ماده 149 قانون کار / گرانی اجاره مسکن در تهران و حاشیه‌ها / تامین مسکن ارزان برای کارگران و بازنشستگان / وام ودیعه مسکن
رنج بزرگِ بی‌سرپناهی!
ایلنا: به نظر می‌رسد با بحرانی شدن اقتصاد و صعود نرخ تورم، دولت قصد دارد از سطح مطالبات عامه مردم به خصوص کارگران و فرودستان بکاهد؛ اگر کارگران تا سال قبل و سالهای…
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
چرا آب به «غیزانیه» نرسید
    بحث این است که برخی معتقدند این استان‌ها نفت دارند بنابراین باید پیشرفت کنند و فرودگاه داشته باشند. الان هم همان انتظار وجود دارد که چون نفت دارند نباید روستایی باشد که مشکل آب داشته باشد. قطعا مجموعه وزارت نفت نیز اعتقاد دارد مناطق نفتخیز باید از موهبت نفت بهره‌مند شوند به همین دلیل بحث واریز 4 درصد از قراردادهای نفتی به حساب استان‌ها برای انجام مسوولیت‌های اجتماعی مورد تایید قرار گرفت. وزارت نفت برای تحقق این رقم پیگیری‌های لازم را انجام داده و شورای اقتصاد و سازمان برنامه نیز با آن موافقت کرده است. حتی سازمان برنامه نیز پیگیر است که 4 درصد از سهم پروژه‌های نفتی در هر استان به توسعه همان استان تخصیص یابد. اینکه در سوال‌تان موضوع توقع از شرکت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
مدیرعامل بانک سینا از پرداخت وام قرض‫الحسنه 150 میلیون تومانی در قالب طرح مواسات خبر داد
مدیرعامل بانک سینا از پرداخت وام قرض الحسنه 150 میلیون تومانی اشتغالزایی به هر فرد به جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و کسب و کارهای زیان دیده ناشی از شیوع کرونا، در قالب طرح مواسات خبر داد.ایمانی گفت: طرح مواسات بانک سینا در ادامه طرح مهرآفرین به منظور حمایت از گروه های آسیب دیده ناشی از کرونا و در راستای تحقق رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در جهت رفع مشکلات معیشتی ایجاد شده از کرونا برای اقشار مختلف کشور و لزوم دستگیری و حمایت از گروههای آسیب دیده، اجرایی شده و بر این اساس به واجدین شرایط، وام قرض الحسنه پرداخت می‫شود.وی خاطرنشان کرد: سقف فردی این وام جهت اشتغالزایی مبلغ 150میلیون تومان با کارمزد 2 درصد است که در ادامه طرح مهرآفرین این بانک اجرایی شده است و امیدواریم با تخصیص این منابع، …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
جزئیات دومین قرارداد عاملیت برای پرداخت تسهیلات نوسازی
رئیس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از انعقاد دومین قرارداد عاملیت بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده خبر داد.رضا صالحی شهرابی رئیس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با اشاره به ماموریت این بانک در حوزه کمک به دولت در نوسازی و احیای بافت فرسوده، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: از سال گذشته بانک مسکن در راستای بازسازی محلات هدف بافت فرسوده، نسبت به امضاء تفاهم نامه قرارداد عاملیت با وزارت راه و شهرسازی اقدام و همکاری گسترده ای را در این زمینه آغاز کرده که در همین راستا این همکاری برای دومین سال پیاپی نیز استمرار پیدا کرد.وی به جزئیات قرارداد دوم عاملیت برای سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: در سال جاری سازمان برنامه و بودجه مبلغ 4 هزار میلیارد ریال در قالب وجوه اداره …
تحویل 25 هزار واحد مسکن مهر پردیس تا 2 ماه آینده/ تسریع در ساخت مترو پردیس با همکاری قرارگاه ختم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بیمارستان / پردیس / مجلس شورای اسلامی / مسکن مهر / علی خضریان / سخنگوی مجمع نمایندگان استان 
تحویل 25 هزار واحد مسکن مهر پردیس تا 2 ماه آینده/ تسریع در ساخت مترو پردیس با همکاری قرارگاه ختم
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران مجلس از اقدام برای پیگیری تجهیز بیمارستان حدود ۳۰۰ تخت خوابه الغدیر، تامین اعتبار تصفیه‌خانه شماره ۲ و آماده سازی و تجهیز آرامستان شهرستان پردیس و... خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
بورس املاک، مردم را خانه‌دار می‌کند؟
برخی کارشناسان معتقدند راه‌اندازی بازاری به عنوان بازار املاک و مستغلات می‌تواند امکان تامین مالی از طریق صندوق پروژه‌ها برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام دولت را فراهم کند و از سوی دیگر برای مردم فرصتی برای پیش خرید در بستر شفاف است.همزمان با اوج‌گیری شاخص بورس در ماه‌های گذشته، یک موضوع به سرتیتر خبرها تبدیل شده است: «مسکن وارد بورس می‌شود». خبر از فروش متری مسکن در بورس در شرایطی در محافل مختلف اقتصادی زمزمه می‌شد که هنوز اقدام جدی در این خصوص دیده نمی‌شد؛ تا این‌که دهم تیرماه، مدیرعامل بورس تهران در برنامه تلویزیونی، از راه‌اندازی بورس املاک و مستغلات خبر داد. علی صحرایی البته با اعلام این خبر وعده داد که در هفته آتی بورس املاک و مستغلات راه‌اندازی شود، اما این اتفاق تاکنون پس از تقریبا سه هفته …
پرداخت حقوق مرداد ماه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بر اساس فرمول جدید
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / حقوق / سازمان تامین اجتماعی / مستمری‌بگیران
پرداخت حقوق مرداد ماه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بر اساس فرمول جدید
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: فرمول نهایی اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران براساس شاخص‌های چهار گانه مبلغ متناسب‌سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک هزینه معیشت و مسکن طراحی شده که مبنای محاسبه و پرداخت حقوق مستمری‌بگیران از ماه جاری خواهد بود. نوشته پرداخت حقوق مرداد ماه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بر اساس فرمول جدید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پرونده مسکن مهر پردیس تا پایان سال بسته می‌شود/ تجهیز بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابه الغدیر
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / مسکن مهر پردیس / علی خضریان / نمایندگان مجلس / شهر جدید پردیس
پرونده مسکن مهر پردیس تا پایان سال بسته می‌شود/ تجهیز بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابه الغدیر
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران مجلس از اقدام برای پیگیری تجهیز بیمارستان حدود ۳۰۰ تخت خوابه الغدیر، تامین اعتبار تصفیه‌خانه شماره ۲ و آماده سازی و تجهیز آرامستان شهرستان پردیس خبر داد.
جزئیات ساخت مسکن ارزان‌قیمت توسط بنیاد مستضعفان؛ از تامین زمین رایگان تا وام بلاعوض
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
جزئیات ساخت مسکن ارزان‌قیمت توسط بنیاد مستضعفان؛ از تامین زمین رایگان تا وام بلاعوض
رئیس بنیاد مستضعفان جزئیات طرح ساخت مسکن ارزان‌قیمت برای محرومان کشور را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
فروش 30 درصد دیگر از سهام دارندگان سهام عدالت پس از عید غدیرخم
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران روز گذشته دو خبر در خصوص سهام عدالت و بورس املاک و مستغلات مطرح کرد. حسن قالیباف اصل در خصوص فروش سهام عدالت مشمولان گفت: بعد از عید غدیرخم علاوه بر ۳۰درصد قبلی، امکان فروش ۳۰درصد دیگر و در مجموع ۶۰درصد سهام عدالت فراهم می‌شود. او در ادامه متذکر شد: براساس آیین‌نامه سهام عدالت که شنبه نهایی شد و برای ابلاغ به مراجع ذی‌ربط به امضای اعضای شورای عالی بورس رسید، مقرر شد کسانی که روش مستقیم را در آزادسازی سهام عدالت انتخاب کردند بتوانند بعد از عید غدیرخم (از ۱۹ مرداد) علاوه بر ۳۰ درصد قبلی، برای ۳۰ درصد دیگر و در مجموع ۶۰ درصد، حق فروش داشته باشند. رییس سازمان بورس گفت: در روش غیرمستقیم آزادسازی سهام عدالت که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی …
حمایت وزیر راه از عرضه املاک و تامین مالی مسکن در بورس کالا
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استاندارد / بورس کالا / دین / راه و شهرسازی / مسکن
حمایت وزیر راه از عرضه املاک و تامین مالی مسکن در بورس کالا
وزیر راه و شهرسازی از بررسی ابزارهای مالی در بورس کالا برای تامین مالی در بازار مسکن خبر داد و گفت: انتشار اوراق سلف موازی استاندارد و امکان فروش متری مسکن، انتشار اوراق خرید دین مسکن، صندوق املاک و مستغلات و بازار تهاتری ملک و مصالح از ابزارهای در دست بررسی هستند.
ارکانی: تامین مواد غذایی و مسکن اولویت مجلس برای حل مشکلات اقتصادی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی / احسان ارکانی / مسکن
ارکانی: تامین مواد غذایی و مسکن اولویت مجلس برای حل مشکلات اقتصادی است
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به چهار اقدام مجلس یازدهم برای حل مشکلات اقتصادی، تامین مواد غذایی و مسکن را اولویت اصلی در راستای حل مشکلات اقتصادی عنوان کرد.
راه‌اندازی بورس مسکن تا ۴ ماه آینده
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بورس مسکن
راه‌اندازی بورس مسکن تا ۴ ماه آینده
ایرنا نوشت: با توجه به وظیفه دولت در راستای تامین مسکن برای افراد کم برخوردار جامعه، تصمیماتی جهت راه اندازی بورس مسکن اتخاذ شد که تاکنون تلاش‌های بسیاری برای ایجاد و تامین زیرساخت‌های آن صورت گرفته است.
هدف اصلی طرح ساماندهی بازار مسکن سرعت بخشیدن به ساخت مسکن است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بازار مسکن
هدف اصلی طرح ساماندهی بازار مسکن سرعت بخشیدن به ساخت مسکن است
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در طرح رونق تولید و ساماندهی بازار مسکن سعی شده با تامین زمین نسبتا رایگان و پایین آوردن نرخ تسهیلات بانکی ساخت مسکن در کشور سرعت بگیرد.
عدالت اسکانی مستلزم عدالت مالیاتی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / مالیات بر خانه‌های خالی / محمدصالح نقره‌کار
عدالت اسکانی مستلزم عدالت مالیاتی است
یک وکیل دادگستری گفت: عدالت اسکانی مستلزم عدالت مالیاتی است و مقنن باید برای تامین حق مسکن از ابزار اثربخش مالیات به منظور مدیریت بازار عرضه و تقاضا بهره گیرد. 
خبر خوش مجلس برای کارگران بدون مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
خبر خوش مجلس برای کارگران بدون مسکن
رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: مقرر شده است سازمان تامین اجتماعی با فعالان حوزه کارگری یک همگرایی ایجاد کند تا بتوانیم در مدت کوتاهی حداقل‌ها را برای تامین مسکن مورد درخواست جامعه کارگری خصوصا برای دهک‌های پایین نهادینه کنیم.
اعتبار ودیعه مسکن از کجا تأمین شد؟ بانک مرکزی یا فروش اوراق؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / بانک مرکزی / قیمت مسکن / بازار مسکن / وام مسکن
اعتبار ودیعه مسکن از کجا تأمین شد؟ بانک مرکزی یا فروش اوراق؟
دولت درحالی طرح ودیعه مسکن را با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی در دستور کار قرار داده که مشخص نیست محل تأمین این اعتبار کجاست؟ اگر قرار است از خط اعتباری بانک مرکزی تامین شود، تورم آن در انتظار اقتصاد کشور خواهد بود.
کارگران با مزد ۳ میلیون تومانی از وام ودیعه ۱۳ درصدی کنار گذاشته می‌شوند/ آیا هدف از چنین طرحی واقعا تامین مسکن برای کم درآمدهاست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / حقوق کارگران / طرح مسکن / مسکن برای کم درآمدها / معیشت ایرانیان / معیشت خانواده / معیشت مردم
کارگران با مزد ۳ میلیون تومانی از وام ودیعه ۱۳ درصدی کنار گذاشته می‌شوند/ آیا هدف از چنین طرحی واقعا تامین مسکن برای کم درآمدهاست؟
شفقنا- طبقه کارگرِ واقعی و ملموس امروز یعنی کسانی که نهایتاً ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان یا ۳ میلیون تومان حقوق ماهانه می‌گیرند، به هیچ وجه نمی‌توانند وام ودیعه ۱۳ درصدیِ یکساله را دریافت کنند و سود آن...
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
اجاره‌نشینی، زیر سقف وام ودیعه
کیمیا نجفیاین‌ روزها پایان یافتن مهلت قرارداد اجاره‌خانه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانوارهایی است که مدت‌هاست قید صاحب‌خانه شدن را زده‌اند و تنها به فکر یک سرپناه اجاره‌ای هستند. با افزایش مبلغ اجاره‌بها رفته رفته خواب از چشمان مستاجران ربوده و آرامش از آنها سلب شده است. البته در این میان زمزمه‌های حمایت دولت از مستاجران به گوش می‌رسید. پرداخت وام ودیعه از جمله برنامه‌هایی بود که دولت برای حمایت از خانوارهای مستاجر به آن اشاره کرده بود و این پرسش که چنین طرحی تا چه اندازه می‌تواند مشکلات مستاجران را سروسامان دهد از همان ابتدا با پاسخ‌های متفاوتی روبه‌رو بود.این‌ روزها پایان یافتن مهلت قرارداد اجاره‌خانه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانوارهایی است که مدت‌هاست قید صاحب‌خانه شدن را زده‌اند و تنها به …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
احتمال تصویب حق مسکن کارگری در هفته آتی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص آخرین وضعیت تصویب حق مسکن کارگری گفت: در حال حاضر این موضوع از سوی کمیسیون اقتصادی آماده‌ طرح در صحن علنی دولت است. امیدواریم تا هفته آینده افزایش حق مسکن کارگران تصویب شود. به گزارش «ایلنا» به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری درباره مراحل دریافت بیمه بیکاری اظهار کرد: این موضوع ابتدا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سپس در یک کمیته ثانویه در سازمان تامین اجتماعی بررسی و در صورتی که بیمه بیکاری اجباری به تصویب این دو کمیته برسد، قابلیت استفاده در قواعد پرداخت‌های بیمه بیکاری فراهم می‌شود. وی با اشاره به آخرین وضعیت ثبت‌نام در سامانه کارا اظهار کرد: حدود ۲۲۰ هزار فقره تقاضا در این سامانه تاکنون ثبت شده …
زمین ارزان مهمترین عامل موثر بر کاهش قیمت مسکن است
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / استانی-سیاسی / طرح اقدام ملی / فارس
زمین ارزان مهمترین عامل موثر بر کاهش قیمت مسکن است
استاندار فارس تاکید کرد که تامین زمین ارزان قیمت مهمترین عامل برای کاهش قیمت مسکن است، تامین این نیاز را منجر به سرعت گرفتن چرخه تولید مسکن دانست.
ودیعه مسکن همان وام رهن مستاجران است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / بانک مرکزی / وام رهن مستاجران / ودیعه مسکن / بانک مسکن / وزیر اقتصاد / مستأجران
ودیعه مسکن همان وام رهن مستاجران است؟
با توجه به اینکه سال گذشته وزیر اقتصاد وامی به عنوان "رهن مستاجران" را به منظور تامین رهن مسکن برای اجاره‌نشین‌ها مطرح کرده بود که تاکنون خبری از آن نشده بود، اما این روزها که در پی شیوع کرونا و حمایت‌های مالی دولت از اقشار نیازمند، طرح "کمک ودیعه مسکن" بر سر زبان‌ها افتاده، این گمان را به ذهن منتقل می‌کند که ودیعه مسکن می‌تواند همان وام رهن مستاجران باشد اما با شکل و شرایطی متفاوت که اکنون به اجرا شدن نزدیک شده است.
تامین یک‌سوم از اعتبار وام ودیعه مسکن از ذخیره قانونی بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / شورای پول و اعتبار / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / عبدالناصر همتی / اینستاگرام / بازار مسکن
تامین یک‌سوم از اعتبار وام ودیعه مسکن از ذخیره قانونی بانک‌ها
تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی از تامین یک سوم از اعتبار وام ودیعه مسکن از محل ذخیره قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی خبر داد و ‌گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که کرونا به سیستم بانکی تحمیل کرده، ‌ امکان اختصاص بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این وام ممکن نبود.
اختصاص خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی برای طرح مکسن کارگری
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
اختصاص خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی برای طرح مکسن کارگری
ایلنا: معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در اجرای برنامه‌های تامین مسکن کارگران سهم مهمی در طرح٢٠٠هزار واحد مسکونی…
وب کنفرانس هماهنگی و هم‌اندیشی تامین مسکن ایثارگران برگزار شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایران / مسکن
وب کنفرانس هماهنگی و هم‌اندیشی تامین مسکن ایثارگران برگزار شد
تهران - ایرنا - نشست وب کنفرانس با تشریح مفاد تفاهم‌نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با وزارت راه و شهرسازی با حضور مسئولان تعاون و مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌های سراسر کشور روز چهارشنبه در ساختمان جانباز شهید رسول‌زاده برگزار شد.
جلسه هیات دولت - یکم مرداد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
جلسه هیات دولت - یکم مرداد
جلسه هیات دولت، چهارشنبه یکم مردادماه با حضور رییس جمهوری و وزیران در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. رئیس جمهور اعلام کرد که در راستای حمایت از مستاجران، آن دسته از مستاجرانی که دارای حقوق ماهیانه ثابت بوده و یا تحت حمایت نهادهای حمایتی همانند کمیته امداد امام خمینی(ره) و یا سازمان بهزیستی هستند، در شهر تهران برای تامین ودیعه مسکن خود می توانند ۵۰ میلیون وام با کارمزد ۱۳ درصد دریافت کنند، این رقم در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک نیز ۱۵ میلیون تومان خواهد بود.
دوفوریت طرح تامین مسکن فردا در مجلس بررسی می شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
دوفوریت طرح تامین مسکن فردا در مجلس بررسی می شود
دوفوریت طرح «جهش تولید و تامین مسکن» فردا در صحن علنی مجلس بررسی می شود.
اظهارات مهم درباره حداقل حقوق بازنشستگان پس از همسان‌سازی | سرنوشت حق مسکن کارگری چه شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
اظهارات مهم درباره حداقل حقوق بازنشستگان پس از همسان‌سازی | سرنوشت حق مسکن کارگری چه شد؟
سخنگوی دولت با بیان اینکه خوشبختانه با همسان‌سازی حداقل حقوق بازنشستگان به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید، تصریح کرد: همسان‌سازی در صندوق‌های لشکری و کشوری، در حال پیگیری است تا با تامین منابع لازم، این کار را انجام دهیم. سازمان برنامه و بودجه مسئولیت این کار را برعهده گرفته است. 
ارائه تسهیلات ویژه به خیرین مسکن‌ساز در تهران
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
ارائه تسهیلات ویژه به خیرین مسکن‌ساز در تهران
اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت طرح ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن‌ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم، رأی مثبت دادند.
در پراید می‌خوابم چون خانه ندارم!/ ماشین‌، پشت‌بام، کانتینر، آلونک‌های ۲۵ متری و هم‌خانگی‌های اجباری انتخابِ فرودستان از بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / مسکن کارگران / اصل 31 قانون اساسی / گرانی اجاره مسکن در تهران و حاشیه‌ها / تامین مسکن ارزان برای کارگران و بازنشستگان / خانه های 25 متری / پشت بام خوابی / خوابیدن در ماشین / گرانی مسکن در سال 99 / وام اجاره خانه
در پراید می‌خوابم چون خانه ندارم!/ ماشین‌، پشت‌بام، کانتینر، آلونک‌های ۲۵ متری و هم‌خانگی‌های اجباری انتخابِ فرودستان از بازار مسکن
ایلنا: در روزهای ابتدایی تیرماه، فرشید پورحاجت، دبیر کانون انبوه‌سازان مسکن با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ایجاد پدیده “پشت‌بام خوابی” و اجاره پشت‌بام منازل…
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان:
اصفهان –بهمن راعی : مراسم افتتاح و بهره برداری از 136 طرح بهزیستی شهرستان نجف آباد از طریق ویدئوکنفرانس با حضور، معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد، معاونین محترم بهزیستی استان اصفهان، معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار، رئیس محترم اداره بهزیستی شهرستان نجف آباد و هیات همراه به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی برگزار گردید. این طرح ها که عمدتا توسط بخش خصوصی اجرا گردیده اند شامل: مجتمع باران مهر با زیربنا 500 متر مربع، مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی معتادان سلامت آینده با زیربنا 450 متر مربع، دو واحد مرکز مشاوره تخصصی سرجمع با زیر بنا 250 متر مربع، 101 طرح اشتغالزایی، 31 باب مسکن افراد تحت پوشش بهزیستی شهرستان نجف آباد که مجموعا با هزینه ای بالغ بر 173 میلیارد و بیست میلیون ریال …
امضای تفاهم نامه تامین مسکن برای ۱۷۰۰ نفر از ایثارگران و ساماندهی اشتغال ایثارگران خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / خانواده‌های شهدا و ایثارگران
امضای تفاهم نامه تامین مسکن برای ۱۷۰۰ نفر از ایثارگران و ساماندهی اشتغال ایثارگران خراسان جنوبی
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان خراسان جنوبی با حضور در استانداری این استان تفاهم نامه تامین زمین و ساخت ۱۷۰۰ واحد مسکونی ایثارگران و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را به امضا رساند.
تفاهم‌نامه حمایت از اشتغال و مسکن ایثارگران منعقد شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / استانی-اجتماعی / بنیاد شهید
تفاهم‌نامه حمایت از اشتغال و مسکن ایثارگران منعقد شد
با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، تفاهم نامه تامین زمین و ساخت ۱۷۰۰ واحد مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران امضا شد.
یادداشت اقتصادی| حق مسکن ۱ میلیون تومانی هم جوابگوی اجاره بها نیست
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اخبار کارگران
یادداشت اقتصادی| حق مسکن ۱ میلیون تومانی هم جوابگوی اجاره بها نیست
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به اینکه حق مسکن دیگر برای اجاره بها کارایی ندارد گفت: با وضع موجود حتی پرداخت ماهیانه یک میلیون تومان به عنوان حق مسکن ماهیانه هم نمیتواند در تامین مسکن کارگران نقشی اساسی ایفا نماید.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
دومین اقدام فوری بنیاد مستضعفان برای حل مشکلات چابهار و قصر قند
معاون بنیاد مستضعفان از واریز مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به حساب کمیته امداد امام خمینی(ره) برای حل مشکلات مددجویان این کمتیه در دو شهرستان چابهار و قصرقند همچنین توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی میان خانواده‌های نیازمند این دو شهرستان خبر داد. به گزارش ایسنا، محسن منصوری با اعلام این خبر در تشریح جزییات آن اظهار کرد: به دنبال سفر رییس بنیاد مستضعفان به دو شهرستان قصرقند و چابهار و بازدید از حاشیه شهر چابهار با دستور رییس بنیاد، مبلغ ۳۰ میلیارد تومان برای مددجویان این دو شهرستان به حساب کمیته امداد واریز شد. معاون بنیاد مستضعفان افزود: این مبلغ قرار است برای تامین لوازم ضروری از جمله یخچال، کولرگازی و تانکر آب، تامین مسکن، کمک به ازدواج جوانان تحت پوشش، ارتقای شاخص‌های بهداشتی، خرید لپ‌تاپ …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
دو روی سکه وام ودیعه مسکن
در حالی که هنوز جزئیات دقیقی از وام ودیعه اجاره منتشر نشده، اما کارشناسان معتقدند اعطای این تسهیلات در هر صورت می‌تواند تا حدودی بخشی از مشکلات مستاجران را رفع کند.بازار اجاره‌بها اگرچه از نیمه دوم سال گذشته سیگنال‌هایی از افزایش‌های غیر متعارف را به بازار ارسال می‌کرد، اما با آغاز سال جاری و با آغاز به کار دفاتر مشاوران املاک که ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به دلیل شروع کرونا تعطیل بودند، ناگهان با رشد افسارگسیخته اجاره‌بها در اردیبهشت و سپس خرداد امسال مواجه شدیم که سبب شد تا فشار عجیبی به مستاجران به خصوص اقشار حقوق بگیر وارد شود.به گزارش مهر، یکی از راهکاری پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی برای کنترل بازار اجاره مسکن، اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران بود؛ پیشنهادی که با تایید رئیس جمهوری …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / بازی / سرمایه / سرمایه گذاری / مسکن / مشکلات
صدای شکستن سفته بازی در تالارهای شیشه‌ای بورس مسکن
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه بازار تامین سرمایه امید، شفافیت در معاملات و هدایت فعالیت‌های سفته بازانه به سوی اقدامات سازنده را از آثار مثبت راه‌اندازی بورس مسکن ذکر کرد.
روند رو به صعود قیمت مسکن و بلاتکلیفی خریداران
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / مسکن / قیمت مسکن / اجاره بها
روند رو به صعود قیمت مسکن و بلاتکلیفی خریداران
شیراز- قیمت مسکن روز به روز در حال افزایش است و اغلب خانواده ها نیز توان تامین چنین هزینه هایی را ندارند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
پرداخت معوقات حق مسکن کارگران از ابتدای سال
یک مقام مسئول کارگری معتقد است حق مسکن شامل بخشنامه دستمزد شورای عالی کار است و معوقات آن باید از ابتدای سال به کارگران پرداخت شود.به گزارش ایسنا، علی اصلانی با اشاره به ارسال مصوبه افزایش حق مسکن کارگران به هیئت وزیران گفت: حق مسکن جزو دیون کارگران به شمار می‫رود و هیچ سالی نبوده که معوقات آن پرداخت نشده باشد لذا امیدواریم مصوبه حق مسکن که شامل بخشنامه دستمزد شورای عالی کار است زودتر تصویب و معوقات آن از ابتدای امسال به طور کامل به کارگران پرداخت شود.اصلانی با تاکید بر تصویب هرچه سریع‌تر مصوبه افزایش حق مسکن گفت: متاسفانه به دلیل تاخیر در تصویب حق مسکن، بعضا شایعاتی مبنی بر از دستور خارج کردن مصوبه را می‌شنویم و گله‌مندیم که در جلسه هفدهم خرداد شورای عالی کار، تنها مبلغ کمک هزینه مسکن به تصویب …
دولت توان پرداخت وام اجاره مسکن را ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / اجاره بها / اجاره بها مسکن / اجاره مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / مسکن / مصطفی قلی خسروی / وام اجاره مسکن / وام ودیعه مسکن / ودیعه مسکن
دولت توان پرداخت وام اجاره مسکن را ندارد
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران می‌گوید: علی‌رغم وعده دولت برای پرداخت وام ودیعه مسکن، اما به نظر می‌رسد دولت بودجه‌ای برای تخصیص این وام ندارد و در تامین اعتبار این وام مانده است. نوشته دولت توان پرداخت وام اجاره مسکن را ندارد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ایجاد هزار مرکز نیکوکاری در استان تهران/ تدوین۶طرح مبتنی بر نیاز
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / کمیته امداد امام خمینی / مراکز نیکوکاری / کمک به نیازمندان / شهرام فلاح
ایجاد هزار مرکز نیکوکاری در استان تهران/ تدوین۶طرح مبتنی بر نیاز
رئیس شبکه های مردمی کمیته امداد استان تهران از راه اندازی هزار مرکز نیکوکاری تاپایان سال در استان خبر داد و گفت:۶ طرح مبتنی بر نیاز در خصوص تامین مسکن ، جهیزیه ، معیشت و... تدوین شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
دانش‌آموزان شین‫آباد در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند
وزیر آموزش و پرورش از انجام مراحل اداری استخدام دانش‌آموزان شین‌آباد در آموزش و پرورش خبر داد.به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی دستخط درباره وضعیت دانش‫آموزان شین‫آبادی گفت: الحمدالله مراحل درمانی آنها انجام شده. اینها علاقه‌مند بودند استخدام شوند که با هماهنگی سازمان امور اداری و استخدامی مسئله استخدام این عزیزان را هم حل کرده‌ایم و الان منتظر اعلام توافق سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع هستیم تا ان‌شاالله این کار انجام شود. وی همچنین از لغو امتیاز هفت مدرسه مهم تهران در شورای نظارت بر مدارس غیرانتفاعی تهران طی ۳-۲ هفته گذشته خبر داد و این را هم گفت: حدود ۱۱ درصد مدارس و دانش‫آموزان ما غیرانتفاعی هستند. وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به آغاز سال …
دستورات مهم روحانی درباره وام مسکن مستاجرین و نیازهای مادی کادر درمانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / حسن روحانی / وزارت بهداشت / ویروس کرونا / بانک مرکزی / وام
دستورات مهم روحانی درباره وام مسکن مستاجرین و نیازهای مادی کادر درمانی
رئیس جمهور با قدردانی مجدد از کادر درمانی پرتلاش و فداکار کشور اطمینان داد که تامین نیازهای مادی و معنوی این زحمتکشان عرصه سلامت جزو اولویت های دولت است و از وزیر بهداشت خواست در این خصوص پیگیری های لازم را با همکاری سازمان برنامه و بودجه به عمل آورد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
ساماندهی بازار مسکن نیازمند اقدامات ضربتی است
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، وظیفه بانک مسکن را در موضوع تسهیلات دهی در بخش مسکن مهم خواند و گفت: اهلیت سنجی برای اعطای تسهیلات به انبوه سازان و شخصی سازها باید اولویت این بانک باشد زیرا بی توجهی به این مهم باعث گردش منفی نقدینگی در بازار خواهد شد.رحیم زارع با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات ضربتی برای ساماندهی وضعیت بازار مسکن، گفت: دولت باید با مهار تورم بخش مسکن را از گرانی های بی سابقه نجات دهد.نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تورم بخش مسکن به صورت لحظه ای در حال افزایش است، افزود: جلوگیری از قیمت گذاری‫های سلیقه ای از سوی مالکان یکی از اقداماتی است که برای بهبود وضعیت در این بازار باید پیگیری شود.وی با تاکید بر اینکه مصوبه مجلس در‫خصوص موافقت با دو‫فوریت طرح …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر تشکیل شد
جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر با ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی , مدیرکل راه و شهرسازی استان به عنوان دبیر جلسه و مدیران و مسئولین عضو این شورا در محل سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر تشکیل شد.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان بوشهر در این جلسه برنامه های احداث مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن تشریح و راهکارهای لازم جهت همکاری هر چه بیشتر دستگاههای مختلف از جمله شهرداریها برای تخفیف صدور پروانه ساختمانی وسازمان نظام مهندسی جهت تخفیف هزینه های نظارتی( طبق بخشنامه های صادره)، شرکت توزیع نیروی برق و آب و فاضلاب استان برای پی گیری و اتخاذ تمهیدات لازم برای اتصال انشعابات و نحوه ساخت و سازها در شهرستانها مورد بررسی قرار گرفت.در ابتدای جلسه رستمی دبیر شورای …
حمایت ۱۴,۷ میلیارد تومانی از مستاجران کمیته امداد اصفهان
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / استانی-اجتماعی / کمیته امداد امام خمینی / مسکن / مستاجر
حمایت ۱۴,۷ میلیارد تومانی از مستاجران کمیته امداد اصفهان
۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه تامین ودیعه مسکن به خانوارهای اجاره نشین تحت حمایت کمیته امداد اصفهان اختصاص یافت.
نماینده مجلس: تامین مسکن وظیفه دولت و حاکمیت است/ باید به دنبال بسته ای هدفمند برای ساماندهی بازار مسکن باشیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بازار مسکن / بحران مسکن / تامین مسکن / گرانی بی رویه / نماینده مجلس
نماینده مجلس: تامین مسکن وظیفه دولت و حاکمیت است/ باید به دنبال بسته ای هدفمند برای ساماندهی بازار مسکن باشیم
شفقنا- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که موازی کاری در ارائه‌ی طرح‌های متعدد برای ساماندهی بازار مسکن ثمربخش نبوده و باید بسته‌ای منسجم دنبال شود. عباس گودرزی در تذکری با استناد به بند 11 ماده 22 آیین‌نامه...
زمین رایگان و وام ارزان تنها راه حل تامین مسکن کارگران/وام ودیعه ۲۰۰ میلیونی هم مشکلی را حل نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / اخبار کارگران
زمین رایگان و وام ارزان تنها راه حل تامین مسکن کارگران/وام ودیعه ۲۰۰ میلیونی هم مشکلی را حل نمی‌کند
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه وام ودیعه مسکن مشکل کارگران را حل نمی کند گفت: هر مقدار وامی هم باشد مشکل مسکن کارگران را حل نمی کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
۲۰۰ میلیون ودیعه مسکن نمایندگان؛ ۲۰۰ هزارتومان حق مسکن کارگران! ‏
به هرحال به قول یکی از دوستان این ۲۰۰ هزارتومان افزایش حق مسکن کارگران در عالم واقع مسکن نمی‌شود، اما حداقل هزینه ‏ماسک یک خانواده در طول یک ماه را تامین می‌نماید که خدای ناکرده گرفتار کرونا و بیماری نشوند. ‏
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
صاحبخانه‌ها هوای کارگران را داشته باشند
یک کارشناس اقتصادی از مالکان و صاحبخانه‌ها خواست تا در شرایط اقتصادی حاضر هوای کارگران را داشته باشند و پیشنهاد کرد از زمین‌های خالی حاشیه شهرها و مجتمع‌های صنعتی برای احداث واحدهای مسکونی کارگران استفاده شود.به گزارش ایسنا، حمید نجف درباره پرداخت وام‌های ودیعه مسکن برای خانه‌دار شدن کارگران گفت: شیوه‌هایی مثل پرداخت وام ودیعه مسکن یا تسهیلات ارزان قمیت مسکن موقتی است و کارگران با توجه به دریافتی اندکی که دارند، قادر به پرداخت این‌گونه وام‌ها نیستند چون بسیاری از کارگران اجاره‌نشین هستند و علاوه بر کرایه خانه باید وام ودیعه مسکن را هم بپردازند و حقوق آن‌ها کفاف هزینه‌های بیشتر را نمی‌دهد.وی پیشنهاد کرد از زمین‌های خالی حاشیه شهرها و مجتمع‌های صنعتی برای احداث واحدهای مسکونی کارگران استفاده شود …
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تمامی ظرفیت ها برای تامین مسکن کارگران استان فراهم است
تبریز - فلاح: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: تمامی ظرفیت های اداره کل برای تامین مسکن کارگران فراهم است.به گزارش خبرنگار ما در تبریز، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در دیدار جمعی از مدیران مجموعه دستگاههای تابعه وزارت در استان با اعضای هیات مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته با بیان اینکه بیش از ۵۳ درصد جمعیت استان از خدمات تامین اجتماعی بهره مند هستند، اظهار کرد: با احتساب سایر صندوق بیمه ای تحت پوشش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیش از ۶۳ درصد جمعیت در سطح کشور از خدمات این صندوق ها از جمله بهزیستی، بیمه روستایی بهره می برند.دکتر حسین فتحی با بیان اینکه هم اکنون چالش معناداری میان مستمری بازنشستگان وسبد خانوار وجود دارد، اضافه کرد: …
ساخت یک میلیون مسکن از آرزو تا واقعیت
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / مسکن / قیمت مسکن
ساخت یک میلیون مسکن از آرزو تا واقعیت
به نظر می رسد هدف‌گذاری مجلس و دولت برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی، تنها به پشتوانه تزریق پول پرقدرت توسط بانک مرکزی ارائه شده که آن هم با توجه به اثرات مخرب اقتصادی و همچنین نبود منابع لازم قابل تحقق نیست؛ شاید به همین دلیل است که پس از جلسه امروز وزیر با اعضای کمیسیون عمران مجلس، خروجی خاصی درباره نحوه تامین بودجه این طرح به دست نیامد.
تأمین مسکن و جهزیه زوجین معلول توسط جامعه خیرین حامی معلولان کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / سازمان بهزیستی
تأمین مسکن و جهزیه زوجین معلول توسط جامعه خیرین حامی معلولان کشور
نایب رئیس جامعه خیرین حامی معلولان کشور با اشاره به هدفگذاری این مجموعه برای ارائه خدمات به معلولان گفت: تامین مسکن و جهیزیه زوجین معلول، اشتغال، آموزش و همچنین تجهیز و توسعه شیرخوارگاه‌‌‌ها ۵ هدف در نظر گرفته شده محسوب می‌شود.
حداقل مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد/ راهی برای حل مشکل مسکن و درمان بازنشستگان بیابند
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / کارگران فلزکار و مکانیک / 25 تیر سالروز تامین اجتماعی / کف مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی
حداقل مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد/ راهی برای حل مشکل مسکن و درمان بازنشستگان بیابند
ایلنا: جمعی از کارگران فلزکار به مناسبت روز تامین اجتماعی در بیانیه‌ای به بیان مطالبات بازنشستگان و کارگران بیمه شده پرداختند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
گشایش‌های تازه برای صدور اسناد مالکیت در شهرستان جهرم
روستای موسویه از توابع بخش کردیان شهرستان جهرم از جمله مناطق روستایی است که بخش قابل توجهی از موقوفات آستان قدس رضوی را در خود جای داده است ، در نشستی که اخیرا با حضور رئیس اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی و جمعی از مسوولان و کارشناسان محلی و استانی برگزار شد ، راهکارهای ایجاد گشایش های تازه برای صدور اسناد مالکیت در این روستا مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، مهدس صمد کارگر فرد مدیر بنیاد مسکن شهرستان جهرم در حاشیه این نشست بیان داشت : این جلسه به درخواست اهالی روستای موسویه برگزار گردید و هدف از تشکیل آن مشخص شدن وضعیت املاک و تناسب سهم آستان قدس رضوی و مردم در روستای موسویه و هویت بخشیدن اراضی با توجه به سند دار کردن آن از طریق قانون است .مدیر بنیاد مسکن …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •