یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
تاکسی اینترنتی
رکورد یک میلیون سفر روزانه با تاکسی‌های اینترنتی
۱۵ ساعت قبل
رکورد یک میلیون سفر روزانه با تاکسی‌های اینترنتی
دبیر کل اتاق اصناف ایران گفت: 90 درصد تاکسی اینترنتی تحت پوشش تپسی و اسنپ قرار دارند و حدود بیش از 1 میلیون سفر را در شبانه روز انجام می‌دهند.
میزان استفاده از ماسک در سفرهای اسنپ چقدر است؟
۴ روز قبل / کرونا / اسنپ / ماسک
میزان استفاده از ماسک در سفرهای اسنپ چقدر است؟
اسنپ در گزارشی اعلام کرد که بر اساس تحقیقات بازار و نظرسنجی‌های انجام شده، در ناوگان این تاکسی اینترنتی، بیش از ۹۸ درصد رانندگان و بیش از ۹۰ درصد مسافران در سراسر کشور از ماسک استفاده می‌کنند.
گسترش «سفر سبز» در بیش از ۱۴۰۰ شهر آمریکای شمالی
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
گسترش «سفر سبز» در بیش از ۱۴۰۰ شهر آمریکای شمالی
تاکسی اینترنتی «اوبر» به دنبال توسعه سفر سبز با استفاده از خودروهای تمام الکتریکی و هیبریدی در ۱۴۰۰ شهر آمریکای شمالی است.
 باز هم پای ترافیک در میان است
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / ترافیک - شهری / کروناویروس / همشهری محله / زمستان / تاکسی فرسوده / خودرو - تاکسی، اتوبوس و مینی‌بوس / تاکسی اینترنتی
 باز هم پای ترافیک در میان است
روزگار کرونایی سبک زندگی ما را هر روز دستخوش تغییر می‌کند؛ تغییراتی که خو گرفتن با آن کار چندان ساده‌ای هم نیست.
گوش‌بری تاکسی‌های اینترنتی در روزگار کرونا | جدول قیمت‌ها را ببینید
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / تاکسی اینترنتی
گوش‌بری تاکسی‌های اینترنتی در روزگار کرونا | جدول قیمت‌ها را ببینید
تاکسی‌های اینترنتی در ایران، مثل بقیه کسب و کارهای نوپا، اولِ کارشان بسیار مشتری‌مدار بودند اما به‌تدریج که جا افتادند، این مردم بیچاره هستند که باید با هر تصمیم آنها کنار بیایند و صدایشان هم درنیاید.
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / تاکسی اینترنتی
نقره‌داغ در ساعت شلوغی
کم نیستند شهروندانی که نرخ تاکسی‌های آنلاین را در ساعات حول‌وحوش منع تردد ناعادلانه می‌دانند.
هزینه لغو سفر در تاکسی های اینترنتی از مسافران کسر می شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / اسنپ / تاکسی / تاکسی اینترنتی / تاکسی آنلاین / کرایه تاکسی
هزینه لغو سفر در تاکسی های اینترنتی از مسافران کسر می شود؟
اگر مسافری بعد از ۵ دقیقه سفر را لغو کنند بعضی شرکت ها از ۵۰۰ تا ۲هزار تومان به راننده پرداخت می کنند.
آغاز کار سرویس «پلاس» تپسی
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
آغاز کار سرویس «پلاس» تپسی
سرویس «پلاس» به عنوان جدیدترین خدمت تاکسی اینترنتی تپسی راه‌اندازی شد. در این سرویس، خودروهایی با مدل و کیفیت بهتر، کار خدمت‌رسانی به کاربران را انجام می‌دهند.
خودم را ربودم تا شوهرم تنبیه شود! / او معتاد است و با این کار خواستم قدرم را بداند
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / حوادث و اتفاقات عجیب / آدم ربایی
خودم را ربودم تا شوهرم تنبیه شود! / او معتاد است و با این کار خواستم قدرم را بداند
ایران نوشت:چند روز قبل گزارش سرقت مسلحانه یک خودرو تیبا در غرب تهران به پلیس اعلام شد. راننده تاکسی اینترنتی در تحقیقات به مأموران گفت مسافرم را در یکی از محله‌های غرب تهران پیاده کردم و بعد هم سه مرد جوان از من خواستند آنها را دربستی به مقصدشان در جنوب تهران برسانم و پول خوبی هم برای کرایه پیشنهاد دادند. من هم که تصور می‌کردم آنها واقعاً مسافر هستند سوارشان کردم اما مسافتی نرفته بودیم که یکی از آنها اسلحه‌ای از جیبش درآورد و به سمتم گرفت. آنها با تهدید اسلحه مرا در کنار خیابان پیاده کرده و خودروام را به سرقت بردند.
آدم ربایی عجیب برای تنبیه همسر
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / اخبار حوادث / آدم ربایی / ماموران / راننده تاکسی اینترنتی
آدم ربایی عجیب برای تنبیه همسر
زن جوان که از رفتارهای خشن شوهر معتادش به ستوه آمده بود در یک سناریوی هالیوودی نقشه ربودن خودش را طراحی و اجرا کرد.
تصاویری از زورگیری جنجالی که واکنش رئیس پلیس تهران را در پی داشت
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / پلیس - نیروی انتظامی / اوباشگری / حوادث ایران
تصاویری از زورگیری جنجالی که واکنش رئیس پلیس تهران را در پی داشت
از چند روز پیش این ویدئو از زورگیری از کارکنان یک داروخانه دست به دست می‌شود؛ زورگیرها پس از پیاده شدن این دو زن از یک تاکسی اینترنتی در سلسبیل، با قمه به آنها حمله ور می‌شوند.
راننده نیکوکار تاکسی اینترنتی: از زمان شیوع کرونا از کادر درمان پول نمی‌گیرم
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / تاکسی / ویروس کرونا / پرستار
راننده نیکوکار تاکسی اینترنتی: از زمان شیوع کرونا از کادر درمان پول نمی‌گیرم
یکی از شرکت‌های تاکسی اینترنتی فایلی صوتی‌ای از یکی از رانندگان خود منتشر کرد که در این فایل راننده که آقای مکوندی نام دارد، از پشتیبانی درخواست می‌کند که هزینه سفر را به حساب مسافر بازگرداند چرا که او پرستار بخش کرونا بوده است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
«دستپخت» بد!
گروه فرهنگ و هنر – انگار حاشیه‌های بزرگ‌ترین رسانه رسمی کشور تمامی ندارد. به تازگی داور یک مسابقه آشپزی به نام «دستپخت» که از شبکه اول سیما پخش می‌شود، سوالی را از یکی از شرکت‌کنندگان پرسیده که بسیاری را به انتقاد از این شخص و صدا و سیما واداشته است. این داور از دختر شرکت‌کننده پرسیده: «با شغل بابات که راننده تاکسیه جلو دوستات اذیت نمی‌شی؟!» گرچه این داور پس از حواشی ایجاد شده برای این برنامه تلویزیونی توضیحاتی را ارائه کرد اما از آنجا که نخستین‌ بار نیست که چنین اظهارنظرهای عجیبی در یک برنامه تلویزیونی مطرح می‌شود، این سوال به وجود می‌آید که آیا ناظران پخش نظارتی را که سفت و سخت در مورد سریال‌های تلویزیونی اعمال می‌کنند، در مورد دیگر برنامه‌ها نیز مدنظر دارند؟ آیا افراد شاغل در صدا و سیما نمی‌دانند …
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
کمپین «سفیر مهربانی» تپسی برای همراهی با آقای مکوندی
شرکت تاکسی اینترنتی تپسی، با اضافه کردن سرویسی به نام «سفیر مهربانی»، از مردم دعوت کرد به پویش قدردانی از کادر درمان بپیوندند.هفته گذشته، انتشار صدای آقای مکوندی، یکی از سفیران تپسی در تماس با اپراتور پشتیبانی این شرکت، مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی و همچنین رسانه‌ها قرار گرفت. این سفیر، از کارشناس پشتیبانی تقاضا می‌کرد که پول پرداخت شده از سوی یکی از مسافران را به او برگرداند چرا که مسافر از پرستاران بخش کرونا بوده و او از پرستاران این بخش کرایه نمی‌گیرد.به دنبال این موضوع و بازنشر گسترده‌ی آن در شبکه‌های اجتماعی، تعدادی از کاربران پیشنهاد کردند که تپسی سازوکاری برای همراهی با این اقدام انسانی و تاثیرگذار سفیر تپسی در نظر بگیرد.به همین منظور، تپسی پویش «سفیر مهربانی» را از ۲۲ تا ۳۰ آذر …
درآمد رانندگان تاکسی در امارات ۱۷ برابر ایران است
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / اتحادیه تاکسیرانی / تاکسیرانی / درآمد تاکسی اینترنتی / درآمد تاکسی بین شهری / کرایه تاکسی
درآمد رانندگان تاکسی در امارات ۱۷ برابر ایران است
درآمد رانندگان تاکسی در ایران حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. درآمدی که نسبت به درآمد تاکسیرانان دیگر کشورها ناچیز است. اما همین درآمد اندک هم با شیوع کرونا کمتر و معیشت آنها سخت‌تر شده است. نوشته درآمد رانندگان تاکسی در امارات ۱۷ برابر ایران است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آغاز فعالیت اسنپ در کیش
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / اسنپ / کیش / اولین تاکسی اینترنتی در کیش
آغاز فعالیت اسنپ در کیش
اسنپ فعالیت خود را به عنوان اولین تاکسی اینترنتی در کیش آغاز کرد و از امروز آماده خدمت‌رسانی به کیشوندان و گردشگران است.
تاکسی آنلاین به کیش رسید
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
تاکسی آنلاین به کیش رسید
اسنپ در جزیره توریستی کیش آغاز به‌کار کرد. با امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت عمران، آب و خدمات کیش با شرکت اسنپ تازه‌ترین مقصد تاکسی اینترنتی، یک جزیره توریستی انتخاب شد. ابوالفضل طیبی، مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش دراین باره گفت: «پس از سال‌ها مطالبه کیشوندان و گردشگران، سرانجام قرارداد همکاری با شرکت ارائه‌دهنده خدمات هوشمند حمل‌ونقل عمومی منعقد شد و خوشحالیم که خدمات شایسته حمل‌ونقلی را به کیشوندان و گردشگران ارائه می‌دهیم.» این درحالی است که اجرای این طرح موافقان و مخالفان خود را دارد، درحالی شامگاه 17 آذر اولین سفر اسنپی در کیش انجام شد، که فردای آن روز تاکسیرانان جزیره دست به اعتراض زدند و مقابل سازمان منطقه آزاد تجمع کردند.
تقدیر از راننده مهربان اهوازی و آغاز پویش همیاران سلامت خوزستان
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مکوندی
تقدیر از راننده مهربان اهوازی و آغاز پویش همیاران سلامت خوزستان
پویش "همیاران سلامت خوزستان" با تقدیر از اقدام راننده اهوازی مهربان تاکسی اینترنتی در همکاری با یک پرستار مدافع سلامت، آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۱
هشتگ‌ روز
«واعظی در واکنش به فایل صوتی منتشرشده از گفت‌وگوی یک راننده تاکسی اینترنتی با اپراتور شرکت ارایه‌دهنده خدمات، خطاب به او گفت: جناب آقای مکوندی! به قلب بزرگ شما، مهربانی بی‌حدوحصرتان و به انسانیتی که از تک‌تک واژه‌های شما می‌جوشد، افتخار می‌کنیم.»یا «در روزگاری که همه به فکر کلاهبرداری و سوءاستفاده از دیگری هستند، تو #مکوندی باش. زیبا زندگی کن.»یا «در دوران دزدها و اختلاس‌‌ها و احتکارها #مکوندی باشیم»یا «یه مکوندی رو بذارین واسه ما بمونه»یا «ای کاش مسئولان محترم به جای شعار و بیانیه کمی از رفتار آقای مکوندی الگوبرداری می‌کردند! فرمول آن ساده است: از خودگذشتن برای انسانیت.» «اردوغان …
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / بخشش کرایه تاکسی / تاکسی اینترنتی / شیوع کرونا ویروس
این شما و این آقای مکوندی/ «دوستانم می‌گویند این کارها از کم‌عقلی تو است»
با این وجود بعد از چند تماس موفق شدیم با «فرخ مددی مکوندی» صحبت کنیم. مددی ۴۸ ساله و ساکن اهواز است و می‌گوید که فایل منتشر شده متعلق به یکی دوماه قبل است اما از زمان شیوع کرونا تلاش کرده که با پول نگرفتن از پرستاران بخش کرونا تلاشی در راستای جبران زحمات آنها داشته باشد.
واکنش واعظی به اقدام راننده تاکسی اینترنتی
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
واکنش واعظی به اقدام راننده تاکسی اینترنتی
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در واکنش به فایل صوتی منتشر شده از گفت‌وگوی یک راننده تاکسی اینترنتی با اپراتور شرکت ارائه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی خطاب به او گفت: جناب آقای مکوندی! به قلب بزرگ شما، مهربانی بی‌حدوحصرتان و به انسانیتی که از تک تک واژه‌های شما می‌جوشد، افتخار می‌کنیم.
واعظی به مهربانی و انسانیت شما افتخار می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / سیدمحمود واعظی
واعظی به مهربانی و انسانیت شما افتخار می‌کنیم
ایلنا: رییس دفتر رییس جمهوری در واکنش به اقدام انسان‌دوستانه یک راننده تاکسی اینترنتی در نگرفتن کرایه از پرستار بیماران کرونایی، نوشت: هموطن گرامی جناب آقای مکوندی…
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
کرایه تاکسی‌های اینترنتی تا 70درصد افزایش یافته است
شرکت‌های تاکسی اینترنتی با سوءاستفاده از وضعیت کرونا تا 70درصد مبلغ کرایه را افزایش داده‌اند و ظاهرا نظارتی هم بر آنها نمی‌شود. بماند که در به‌کارگیری پرسنل هم دقت ندارند و هر روز یک داستان از این تاکسی‌های اینترنتی و رانندگانشان می‌شنویم. عرب از تهران   عوارضی دوم اتوبان ساوه- تهران حذف شود «عوارضی دوم اتوبان تهران-ساوه به‌دلیل نارضایتی شدید مردم حذف خواهد شد»؛ این خبری بود که ۱۲مهر سال۱۳۹۱ از قول نماینده وقت مردم رباط‌کریم و بهارستان منتشر شد اما از آن زمان تاکنون هنوز مردم با پیامک‌های دریافت …
راه صاف برای برگشت کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / تاکسی اینترنتی / بهداشت / ویروس کرونا / مترو / اتوبوس / شیوع کرونا / آمار کرونا
راه صاف برای برگشت کرونا
با این اوضاع بعید می دانیم که وضعیت تهران همینطور نارنجی بماند و تعداد قربانیان دوباره بالا نرود. پرستاران این روزها با خواهش از مردم می خواهند محدودیت ها را جدی بگیرند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۹
رویای خودروی خودران اوبر نابود شد
اوبر بخش توسعه خودروهای خودران را فروخته است. شرکت تاکسی اینترنتی اوبر پروژه تولید خودروی خودران را متوقف کرده و زیرمجموعه «ادونسد تکنولوژیز گروپ» را که نرم‌افزار خودروهای خودران را توسعه می‌دهد به استارت‌آپ «آروا» فروخته است. البته این اقدام به معنای آن نیست که اوبر کاملا طرح خودروهای خودران را رها کرده است. این شرکت ۴۰۰ میلیون دلار در «آرورا» سرمایه‌گذاری می‌کند و علاوه برآن دارا خسروشاهی نیز عضوی از هیات‌مدیره استارت‌آپ می‌شود. تراویس کالانیک بنیان‌گذار اوبر کسب‌وکار خودروی خودران را تمرکز اصلی این شرکت قرار داد و معتقد بود آغاز زودهنگام این فناوری سودآور است. اما در سال ۲۰۱۸ میلادی یکی از خودروهای شرکت به مرگ یک عابر پیاده منجر و تمام آزمایش‌ها برای چندماه متوقف شد. پس از آن نیز رسوایی نشت …
آخرین وضعیت ثبت نام تاکسیداران جزیره کیش در سامانه تاکسی اینترنتی
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
آخرین وضعیت ثبت نام تاکسیداران جزیره کیش در سامانه تاکسی اینترنتی
هیچ اجباری برای تاکسی‌داران بخش خصوصی در جزیره کیش برای ثبت‌نام در تاکسی اینترنتی وجود ندارد.
اسنپ و تپسی چند هزار میلیارد ریال ارزش دارند؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / اسنپ / تپسی / تاکسی اینترنتی / درآمد
اسنپ و تپسی چند هزار میلیارد ریال ارزش دارند؟
تپسی با کمترین ضریب درآمد ۳/۸ (ضریب درآمد لیفت پس از عرضه اولیه) حداقل ۸،۰۰۰ میلیارد ریال و با بیشترین ضریب درآمد ۷/۵ (ضریب درآمد سرمایه‌گذاری خصوصی گرب) حداکثر ۱۶،۰۰۰ میلیارد ریال ارزش خواهد داشت. اسنپ نیز با کمترین ضریب درآمد ۶/۲ (ضریب درآمد سرمایه‌گذاری خصوصی اوبر) حداقل ۷۳،۰۰۰ میلیارد ریال و با بیشترین ضریب درآمد ۵/۷ (ضریب درآمد سرمایه‌گذاری خصوصی گرب) حداکثر ۸۹،۰۰۰ میلیارد ریال ارزش خواهد داشت.
راهنماهایی که راننده شده‌اند!
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / گردشگری / بیکاری / ورشکستگی گردشگری / کروناویروس / سقوط هواپیمای اوکراینی / همه_باهم_علیه_کرونا / _بیمه / راهنمای گردشگری
راهنماهایی که راننده شده‌اند!
عضو هیأت‌مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران می‌گوید: راهنماهای گردشگری از آبان سال گذشته رسما بیکار شده‌اند و خیلی‌هایشان حالا راننده تاکسی اینترنتی هستند.
بدون دوچرخه، هرگز!
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
بدون دوچرخه، هرگز!
میثم قاسمی_خبر‌نگار یادم نمی‌آید که اینجا گفته بودم یا نه؛ اما من از اول اسفند سال گذشته تا الان، دورکار هستم. اگر خروج از خانه بابت خریدهای روزانه را به‌حساب نیاوریم، حضورم در خیابان، واقعا کم بوده و در همان میزان اندک هم سهم دوچرخه، بسیار بیشتر از سایر وسایل نقلیه بوده است. در این بین، نکته جالبی که خودم توجهی به آن نکرده بودم، استفاده از تاکسی بود. هفته گذشته برای انجام یک مصاحبه، مجبور به خروج از خانه بودم و با تاکسی اینترنتی رفتم و چون دیگر یادم رفته بود ترافیک شهری - آن هم در نخستین ساعت‌های …
اجرای طرح استعلام تست کرونای مسافران و رانندگان
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / وزیر ارتباطات / ویروس کرونا / محدودیت های کرونایی / سلامت / وزارت بهداشت / وزارت ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات / تاکسی اینترنتی
اجرای طرح استعلام تست کرونای مسافران و رانندگان
بهنام ولی زاده، سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات، از نحوه اجرای طرح استعلام اطلاعات بیماران کرونایی بر بستر دولت الکترونیک گفت.
مردم برنده لجبازی یارانه‌ای دولت با مجلس شدند؛ ۲ یارانه جدید اضافه شد/ مهندسان ناظر، رانندگان تاکسی اینترنتی شدند/ نرخ‌های گمراه‌کننده دولت در بازار کار
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / گزیده روزنامه های اقتصادی
مردم برنده لجبازی یارانه‌ای دولت با مجلس شدند؛ ۲ یارانه جدید اضافه شد/ مهندسان ناظر، رانندگان تاکسی اینترنتی شدند/ نرخ‌های گمراه‌کننده دولت در بازار کار
قیمت مقاطع فولادی در سه ماه چهاربرابر شد، افزایش ۲۲ واحدی تورم قبل و بعد از گرانی بنزین، و وعده‌های چهارده‌گانه تعطیلی جذابیتی برای کسبه خواهد داشت؟، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
زورگیرها راننده تاکسی اینترنتی را در جوادیه لخت کردند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
زورگیرها راننده تاکسی اینترنتی را در جوادیه لخت کردند
ساعت ۲۰ دوشنبه ۱۹ آبان ماه ماموران گشت انتظامی کلانتری ۱۱۷ جوادیه در حال گشت زنی در محدوده کلانتری بودند که راننده اینترنتی یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ زرد رنگ به آنان مراجعه و اظهار داشت، به درخواست شهروندی که تقاضای راننده از مقصد یوسف آباد به جوادیه کرده بود، به نشانی مبدا حاضر شدم و پس از سوار کردن دو جوان، به مقصد جوادیه حرکت کردم.
ضرورت استعلام بیماران کرونایی برای صدور بلیط سفر
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / گردشگری / ویروس کرونا / سازمان فناوری اطلاعات ایران / ستاد ملی مدیریت کرونا / تاکسی اینترنتی / وزارت بهداشت / سامانه جانا / سروا
ضرورت استعلام بیماران کرونایی برای صدور بلیط سفر
با توجه به جدی نگرفتن برخی شرکتهای صادرکننده بلیط به استعلام وضعیت کرونایی مسافران، سازمان فناوری اطلاعات ایران از اجباری شدن این استعلامات خبر داد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
گمشده در بی اطلاعی
این که این روزگار عصر اطلاعات و ارتباطات است سخنی تکراری است. با این حال درک این زمانه گویا هنوز از سوی تیم‌های اطلاع‌رسانی چنان که باید و شاید شکل نگرفته است. عملکرد ضعیف در زمینه اطلاع‌رسانی در شرایط گوناگون نشان داده است که اهمیت اطلاع‌رسانی خوب و ارائه اطلاعات جامع، کافی، دقیق و مرجع‌سازی مطمئن چقدر از سوی روابط‌ عمومی‌ها و مشاوران اطلاع‌رسانی نهادهای گوناگون حاکمیتی مغفول مانده است. البته این ضعف تنها متوجه این طیف نیست و درک اهمیت فاز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی در تصمیم‌گیری‌ها و رویدادهای گوناگون در بسیاری از مسئولان هم دیده نمی‌شود.طرح‌ها و رویدادهای گوناگون در هر حوزه‌ای، اغلب نیازمند پیوست‌های فراحوزه‌ای هستند که بی توجهی به آن‌ها عواقب نامطلوبی دارد. چنان که به عنوان مثال طرح‌های صنعتی …
سلامت ترددهای شهری با همکاری شهرداری پایتخت و آپ
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / اپلیکیشن آپ / تاکسی اینترنتی / کسب و کار
سلامت ترددهای شهری با همکاری شهرداری پایتخت و آپ
با یکپارچه‌شدن کیو.آر پرداخت کرایه تاکسی توسط شهرداری تهران، شهروندان در چندین پایانه مهم تاکسیرانی می‌توانند با اپلیکیشن آپ بدون نیاز به استفاده و تماس با کارت یا پول نقد، کرایه بپردازند.
آذری جهرمی: حساب کاربری «چند صد راننده مبتلا به کرونا» در دو تاکسی اینترنتی اسنپ و تپسی معلق شد
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
آذری جهرمی: حساب کاربری «چند صد راننده مبتلا به کرونا» در دو تاکسی اینترنتی اسنپ و تپسی معلق شد
آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توئیتی نوشت: تپسی و اسنپ هم با اتصال به دولت الکترونیکی، بررسی رانندگان خود با بانک اطلاعاتی مبتلایان به کرونا را آغاز کردند. حساب کاربری چند صد راننده مبتلا معلق شد. سایر تاکسی‌های اینترنتی هم در این هفته موظفند به دولت الکترونیکی متصل شوند. برای رانندگان مبتلا هم بسته‌ی حمایتی خواهیم داشت
دو تغییر مهم در محدودیت‌های ساعت ۶ عصر و منع تردد ساعت ۲۱ تا ۴ صبح | تکلیف مترو و تردد تاکسی‌های اینترنتی چه شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / ستاد ملی مقابله با کرونا / کرونا در ایران / ایرج حریرچی / تاکسی اینترنتی
دو تغییر مهم در محدودیت‌های ساعت ۶ عصر و منع تردد ساعت ۲۱ تا ۴ صبح | تکلیف مترو و تردد تاکسی‌های اینترنتی چه شد؟
حریرچی، معاون وزیر بهداشت گفت: قرار است محدودیت‌های زمانی مترو حذف شود. محدودیت‌های شبانه شامل تاکسی‌ها و تاکسی‌های اینترنتی که نامه مکتوب از پلیس دارند نخواهد شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
نقشه شوم مسافرنماها برای سرقت اموال رانندگان تاکسی اینترنتی
رئیس کلانتری ۱۱۹ مهرآباد از دستگیری دو سارق اموال از راننده‌های تاکسی‌های اینترنتی خبر داد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ مسلم قاسم آبادی رئیس کلانتری ۱۱۹ مهرآباد گفت: اوایل هفته جاری چند نفر از شهروندان که راننده تاکسی‌های اینترنتی بودند، با مراجعه به کلانتری شکایاتی با موضوعات مشابهی را مطرح کردند.وی افزود: شاکیان اعلام کردند که مسافری را سوار ماشین کرده و او دو مقصد را تعیین کرد که در مقصد اول مسافر تنها بوده و در مقصد دوم نفر دوم و همدستش را سوار ماشین کرد که در ادامه بعد از ایجاد رابطه دوستانه و جلب اعتماد رانندگان، به آن‌ها نسکافه تعارف کردند.سرهنگ قاسم آبادی ادامه داد: مالبختگان مدعی شدند که پس از مصرف نسکافه بیهوش شده و در ادامه نیز لوازم‌شان از قبیل کیف پول، گوشی هوشمند و لوازم …
زندگی به سبک اینفلوئنسرها / از رانندگی در تاکسی اینترنتی تا شاخ‌بازی مجازی 
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / شبکه‌‌های اجتماعی / اینستاگرام
زندگی به سبک اینفلوئنسرها / از رانندگی در تاکسی اینترنتی تا شاخ‌بازی مجازی 
خراسان نوشت: همین‌طور که روی مبل لم داده‌اید و اینستاگرام را بالا و پایین می‌کنید، همین‌طور که با بی‌حوصلگی صفحه یکی از کاربران پر فالوئر را زیرو رو می‌کنید و لبخند کجی با تمسخر و شاید حرص تحویل می‌دهید، به ظهور یک «اینفلوئنسر» کمک می‌کنید!
جزئیات جلوگیری از مسافرت مبتلایان کرونا با قطار، هواپیما و تاکسی اینترنتی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / وزارت ارتباطات‌ و فناوری اطلاعات / کرونا در ایران
جزئیات جلوگیری از مسافرت مبتلایان کرونا با قطار، هواپیما و تاکسی اینترنتی
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره چگونگی جلوگیری از مسافرت بیماران مبتلا به کووید-۱۹ با قطار، هواپیما و تاکسی اینترنتی توضیح داد.
دستورالعمل‌های استفاده از خودرو برای شخص مبتلا به کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / سلامت / ویروس کرونا / تاکسی اینترنتی / خودرو
دستورالعمل‌های استفاده از خودرو برای شخص مبتلا به کرونا
برای احتیاط بیشتر بهتر است در صورت استفاده از کولر، تنظیمات آن طوری باشد که هوا را از بیرون بگیرد. نه به این صورت که هوای خنک را داخل خودرو به چرخش دربیاورد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
روز نود و یکم
تهران خرمالو دارد و حتی انار و با اینکه روزهایش سیاه شده از دود و بیماری، اما هنوز دانه‌های سرخ میوه‌هایش سردرخت‌ها را رنگ می‌زنند. اینها را درکوچه‌پس‌کوچه‌های درکه با خودم خیال می‌کنم و توی خیابان احمدپور به کوچه باریکی می‌پیچم، ته کوچه خانه قدیمی دو برادر است که در اروپا زندگی می‌کنند و عمارت کهنه اما زیبای میراثی‌شان را به خاطر اختلافات خانوادگی رها کرده‌اند. دوستم به مشاور املاک می‌گوید ما حاضریم خانه را بازسازی کنیم و مشاور تکیه می‌دهد به دیوار آجری و زنگ می‌زند به یکی از برادرها و ما صدای مرد فرنگ‌رفته و تحصیلکرده را می‌شنویم که می‌گوید خانه برایم اهمیتی ندارد. دوستم می‌گوید درخت‌های خرمالوی …
تاکسی‌های شهری یزد اینترنتی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / استانی-اجتماعی / عضو شورای شهر یزد / تاکسی اینترنتی / یزد / ناوگان حمل و نقل عمومی
تاکسی‌های شهری یزد اینترنتی می‌شوند
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد از راه‎اندازی اپلیکیشنی برای تاکسی‌های شهری یزد خبر داد که از طریق آن ضمن رصد تاکسی‌های شهری، مسافران می‌توانند از تاکسی‌های زرد هم مثل تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنند.
شهروندان با اپلیکیشن تاکسی اینترنتی صندلی اتوبوس رزرو کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / اتوبوس / تاکسی / کرایه تاکسی
شهروندان با اپلیکیشن تاکسی اینترنتی صندلی اتوبوس رزرو کنند
فارس نوشت: مدیرعامل شرکت اتوبوس و مینی‌بوس‌های رزروی تهران از امکان رزرو اتوبوس و مینی بوس در پایتخت از طریق اپلیکیشن تاکسی اینترنتی خبر داد.
امکان رزرو صندلی اتوبوس در پایتخت از طریق اپلیکیشن تاکسی اینترنتی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / کرونا / کرونا / مدیرعامل شرکت اتوبوس و مینی‌بوس‌های رزروی / احمد تابنده
امکان رزرو صندلی اتوبوس در پایتخت از طریق اپلیکیشن تاکسی اینترنتی
مدیرعامل شرکت اتوبوس و مینی‌بوس‌های رزروی تهران از امکان رزرو اتوبوس و مینی بوس در پایتخت از طریق اپلیکیشن تاکسی اینترنتی خبر داد.
بلندپروازی خودروساز کره‌ای با همکاری اوبر
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / کره جنوبی / هیوندای / تاکسی اینترنتی / ایرباس و بوئینگ / خودرو پرنده / استارتاپ ها / خودروسازان بزرگ / شیائوپنگ موتورز / خودروساز کره‌ای / هیوندای و اوبر
بلندپروازی خودروساز کره‌ای با همکاری اوبر
اقتصادنیوز : شرکت هیوندای به عنوان یکی از پیشروان صنعت خودروسازی جهان به دنبال ساخت و عرضه گسترده خودروهای پرنده در بازار جهانی است و در این راه با شرکت اوبر همکاری می‌کند.
«زکریا» بیا و رسول معجزه‌هایمان باش...
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / استانی-فرهنگی و هنری / شهید مدافع حرم / شهید زکریا شیری / شبکه شاد / محمدرضا شجریان
«زکریا» بیا و رسول معجزه‌هایمان باش...
برنامه تاکسی اینترنتی را از روی صفحه موبایلم باز و مقصد را امامزاده حسین (ع) انتخاب می‌کنم،‌ دقایقی بعد تاکسی سبزرنگی که راننده آن یک بانوست مقابلم توقف می‌کند،‌ مقصد را می‌پرسد و بعد سکوت، فضای میان من که روی صندلی عقب نشسته‌ام و راننده را پر می‌کند.
امکان جدید تپسی ویژه رانندگان ناشنوا
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / تپ سی / ناشنوایان / تاکسی اینترنتی
امکان جدید تپسی ویژه رانندگان ناشنوا
همزمان با هفته جهانی ناشنوایان، تپسی امکانی جدید ویژه رانندگان ناشنوا، به برنامه خود اضافه کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
مسافران فرنگ عناصر نامطلوب
امیر حسین ذاکری ‪-‬ جناب نفس کش در جایگاه صحن شورا ایستاد و بلند فریاد زد: آهای نفس کش، بابای خدا بیامرزم را در فامیل به "مارکو پولوی فامیل" تشبیه می‌کردند ازبس که به سفرهای مختلف می‌رفت. حالا کجاست ببیند بچه‌اش حتی "یزد" هم نمی‌تواند برود. مواجب بگیر یزدی‌ها و آفتاب یزد شدیم اما رنگ یزد و شیرینی یزدی را هم تحت تاثیر تحریم‌ها ندیدیم. باور می‌کنید؟ برخی فریاد زدند:خیر چون اغراق می‌کنی ودر صحن علنی می‌خواهی دولت را بکوبی! سپس وی گفت: چقدر در رویای خود خصوصا در زمان اجرای برجام که تازه گل کرده بود هنوزپوچ نشده بود گفتیم: همه چیز گل و بلبل می‌شود. بعد برجام حتی آژانس‌های مسافرتی خارجی منت مان را می‌کشند اما افسوس، چقدر هم ننه جون خدا بیامرزم دوست داشت فرنگ برم. می‌گفت: ننه، اگه دیار خارجه رفتی با …
ارسال پیامک ارشادی در طرح ناظر یک/ لزوم تذکر رانندگان تاکسی اینترنتی به مسافر بی‌حجاب
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / اسنپ / عفاف و حجاب / پلیس
ارسال پیامک ارشادی در طرح ناظر یک/ لزوم تذکر رانندگان تاکسی اینترنتی به مسافر بی‌حجاب
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: در ابتدا برای مالک خودرویی که در آن بی‌حجابی صورت گرفته، پیامکی ارسال و از وی خواسته می‌شود که شئونات در خودروی وی رعایت شود؛ یعنی پیامک نخست ارشادی است، این کار از هفته قبل آغاز شده و مردم نیز از آن استقبال کردند.
واکنش پلیس فتا به انتشار کلیپ دزدیده شدن یک دختر
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / پلیس فتا / تاکسی اینترنتی / دزدی / دختر جوان / اخبار حوادث
واکنش پلیس فتا به انتشار کلیپ دزدیده شدن یک دختر
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا توضیحاتی درباره زوایای اصلی ماجرا کلیپ منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اذیت و آزار دختر جوان توسط یکی از رانندگان شرکت تاکسیرانی اینترنتی ارائه داد.
واکنش پلیس فتا به کلیپ دزدیده شدن دختر جوان توسط راننده تاکسی اینترنتی: راننده پس از احضار به پلیس، این گزارش را تکذیب کرد؛ او از دختر جوان به اتهام افترا شکایت کرده
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
واکنش پلیس فتا به کلیپ دزدیده شدن دختر جوان توسط راننده تاکسی اینترنتی: راننده پس از احضار به پلیس، این گزارش را تکذیب کرد؛ او از دختر جوان به اتهام افترا شکایت کرده
معاون اجتماعی پلیس فتا توضیحاتی درباره کلیپ منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر"اذیت و آزار دختر جوان توسط یکی از رانندگان تاکسی اینترنتی" ارائه کرد.
ماجرای کلیپ ربایش دختر جوان توسط راننده تاکسی اینترنتی/ راننده شکایت کرد!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / سرهنگ پاشایی / پلیس فتا ناجا / اکاذیب / شکایت / راننده / ناجا
ماجرای کلیپ ربایش دختر جوان توسط راننده تاکسی اینترنتی/ راننده شکایت کرد!
پلیس فتا به انتشار کلیپی مبنی بر دزدیده شدن دختر جوان توسط راننده تاکسی اینترنتی واکنش نشان داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
تحریم پرست ها
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه اخیر شورای پرند نویسان به بحث شیرین "کاسبان تحریم" که از سوی یکی از روزنامه عنوان شده بود پرداختیم.در این جریده عنوان شده کاسبان تحریم علاقمندند هستند که ترامپ مجددا انتخاب شود تا آنها به کاسبی خود برسند. یکی از دوستان گفت: یعنی واقعا آنقدر بلنده دامن سود جویی آنها؟ اینها ترامپیسم هستند؟ نکنه واسه انتخابات آمریکا با ترامپ ببندند و بایدن را بکوبند؟ بی‌خود نیست به ما می‌گویند شما بایدنیسم‌ها سنگ بایدن را به سینه می‌زنید‌ای بدبخت‌های واداده اجنبی. یکی نیست بگوید شما هم پول پرست تحریم پرست، ترامپ پرست تشریف دارید.‌ ای وادادگان به تحریم ها. همه خندیدند.جناب نفس‌کش فریاد زد آهای نفس‌کش! نفس‌کش نمی‌طلبم چون نفسم دارد بند می‌آید پایتان را از روی گلویم بردارید‌ای کاسبان تحریم،‌ای …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •