یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
تجاری سازی
کاهش اصطکاک ماشین‌های صنعتی با روانکارهای کوانتوم کربنی
ایسنا / ۱۷ ساعت قبل / اقتصادی
کاهش اصطکاک ماشین‌های صنعتی با روانکارهای کوانتوم کربنی
محققان یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شهید مدنی پس از تولید مواد شوینده مبتنی بر نانو فناوری اخیرا نقاط کوانتومی کربنی را وارد صنعت روانکاری کرده‌اند که به گفته آن‌ها این روانکار موجب کاهش اصطکاک قطعات ماشین‌های صنعتی خواهد شد.
  روانکاری خودرو  شرکت دانش بنیان  نانوفناوری  تجاری سازی
روزنامه ابتکار / ۲۹ ساعت قبل / ...
1000مشترک جدید در امور برق شمال غرب برق دارشدند
اصفهان –بهمن راعی : مدیر امور برق شمال غرب ازتجهیز پست زمینی تعاونی مسکن دانشگاه علوم پزشکی خبرداد و گفت :81 واحد مسکونی در خیابان کاوه شهرک نگین برق دارشدند و در این پروژه پست زمینی به ظرفیت 500 کیلوولت آمپر تجهیز و در مدار قرار گرفت .داریوش باروتی گفت :در این پروژه بر زیبایی مبلمان شهری نیز تاکید شد به طوری که یک دستگاه ترانس هوایی جمع آوری و پست زمینی جایگزین آن شد . وی به شاخص های این پروژه اشاره کرد و گفت :240 متر کابل کشی فشار متوسط و 576 متر کابل کشی فشار ضعیف در این پروژه اجرایی شد و همچنین بهینه سازی شبکه فشار ضعیف هوایی به طول 150 متر و احداث کابل خود نگهدار از دیگراقدامات صورت گرفته در این پروژه بوده است .وی به دیگر پروژه برق رسانی به مجتمع مسکونی در خیابان کاوه خیابان نگارستان اشاره …
وزیر صنعت: خودروسازان از بهمن ماه پارسال تاکنون افزایش قیمت کارخانه‌ای نداشتند/ جزئیاتی تازه از توافق تجاری امشب چین و آمریکا/ رکوردزنی بورس در آخرین روز هفته/ از دلار صرافی ها چه خبر؟
تابناک / ۳ روز قبل / اقتصادی
وزیر صنعت: خودروسازان از بهمن ماه پارسال تاکنون افزایش قیمت کارخانه‌ای نداشتند/ جزئیاتی تازه از توافق تجاری امشب چین و آمریکا/ رکوردزنی بورس در آخرین روز هفته/ از دلار صرافی ها چه خبر؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون وانت پراید به ۶۰ میلیون تومان رسید، تاکید دو خودروساز بر ادامه اتحاد، آیا نماگر بورس تا پایان سال به ۴۲۰ هزار واحد می‌رسد؟، بورس‌های جهانی قرمزپوش شدند، سکه طرح جدید به ۵ میلیون نزدیک شد، جزییات تغییرات هشت ماهه قیمت‌ها در بازار و پیشنهاد ۶ هزار میلیارد تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان به مجلس را در بر دارد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی استان بوشهر
ایسنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی استان بوشهر
تفاهمنامه همکاری دوجانبه بین سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی استان بوشهر و اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر به امضا رسید.
  جهاددانشگاهی استان بوشهر  سازمان تجاری سازی فناوری  اقتصاد مقاومتی  استان بوشهر  استانی-علمی و آموزشی  وزارت ورزش و جوانان  اشتغال  کسب و کار
ساخت گیرنده خورشیدی برق و انرژی با کاربرد در ۱۳ اقلیم جهانی/موفقیت در عرضه ۱۴ نانو ماده
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
ساخت گیرنده خورشیدی برق و انرژی با کاربرد در ۱۳ اقلیم جهانی/موفقیت در عرضه ۱۴ نانو ماده
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر طراحی و ساخت گیرنده خورشیدی تولید همزمان برق و حرارت با افزایش ۶۰ درصدی کسب انرژی خورشیدی، موفق به تولید و عرضه ۱۴ نوع نانو مواد شدند که از آنها در تولید کیت‌های تشخیص طبی و حسگرها استفاده می‌شود.
  نانو ذرات طلا  شرکت دانش بنیان  کیت های تشخیصی  تجاری سازی  گیرنده خورشیدی
سرنوشت تاریک برنج
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
سرنوشت تاریک برنج " روشن " در نگاه کشاورزان مازندرانی
ساری - ایرنا - دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری امروز دوشنبه در حالی همایش رونق تولید برنج با محوریت ترویج کشت و تجاری سازی رقم جدید "طارم روشن " را برگزار کرد که با استقبال اندک کشاورزان و کارشناسان متخصص میدانی این حوزه مواجه شد.
  مازندران  سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی  مزارع برنج
افتتاح تجاری سازی محصولات سلول های بنیادی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / فیلم
افتتاح تجاری سازی محصولات سلول های بنیادی
مراسم بهره‌برداری از مرکز شتابدهی و تجاری‌سازی فناوری‌های نوآورانه رویان روز یکشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، مسوولان پژوهشگاه رویان و جمعی از متخصصان حوزه پزشکی نوین در پژوهشگاه رویان برگزار شد.
  سورنا ستاری  عبدالحسین شاهوردی  سورنا ستاری  تهران  ایران  پژوهشگاه رویان  حمیدرضا طیبی
رویان به سمت تجاری سازی فناوری حرکت می کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / فناوری
رویان به سمت تجاری سازی فناوری حرکت می کند
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان گفت: رویان در صدد است به سمت تجاری سازی فناوری حرکت کند.
  شرکت های دانش بنیان  پژوهشگاه رویان  ناباروری
مرکز تجاری سازی و شتاب دهی فناوری‌های نوآورانه رویان افتتاح شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / علمی و آموزشی
مرکز تجاری سازی و شتاب دهی فناوری‌های نوآورانه رویان افتتاح شد
مرکز تجاری سازی و شتاب دهی فناوری‌های نوآورانه رویان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس جهاد دانشگاهی افتتاح شد.
  مرکز تجاری سازی و شتاب دهی فناوری‌های نوآورانه رویان  معاون علمی و فناوری رییس جمهور  رییس جهاد دانشگاهی  پژوهشگاه رویان
اشتغال ۳۴ زن سرپرست خانوار خلخالی از طریق مشاغل خانگی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
اشتغال ۳۴ زن سرپرست خانوار خلخالی از طریق مشاغل خانگی
مدیر تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: ۳۴ زن سرپرست خانوار در شهرستان خلخال از طریق مشاغل خانگی و با حمایت پیشران‌های محلی صاحب شغل می‌شوند.
  استانی-اقتصادی  طرح توسعه مشاغل خانگی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
رشد 47درصدی طرح‌های فناآورانه آب
تبریز – ماهان فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در جلسه تشریح دستاوردهاو برنامه های زون تخصصی نوآوری و فناوری آب گفت: طرح های فناورانه آب 47 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.علیرضا ایمانلو بر اهمیت برگزاری نمایشگاه و بویژه حضور این شرکت در اجرای زون تخصصی نوآوری و فناوری آب تاکید کرد و گفت: شرکت آبفا با استفاده از فضای نمایشگاه نسبت به ارائه نیازمندیهای فناورانه خود در بخش های مختلف اقدام کرد و توانست با استفاده از ظرفیت و پتانسیل مراکز علمی حاضر در نمایشگاه و فناورانه چندین طرح کاربردی را عملیاتی کند.ایمانلو با بیان اینکه طرح های فناورانه جهت تجاری سازی و تولید انبوه نیاز به حمایت های بیشتر مالی و معنوی دارند خواستار حمایت های همه جانبه در این راستا شد.در این جلسه که با موضوع …
امضای تفاهم‌نامه مشترک توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / علمی و آموزشی
امضای تفاهم‌نامه مشترک توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار
تفاهم نامه مشترک در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی استان بوشهر فی‌مابین سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی بوشهر و پیشران های طرح منعقد شد.
  استانی-علمی و آموزشی  صنایع‌دستی  کمیته امداد  جهاددانشگاهی استان بوشهر  میراث فرهنگی  طرح توسعه مشاغل خانگی  طرح مشاغل خانگی
استفاده از بسته‌بندی نانویی ایرانی در صادرات محصولات کشاورزی ترکیه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
استفاده از بسته‌بندی نانویی ایرانی در صادرات محصولات کشاورزی ترکیه
اخیرا با امضای قرارداد یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف که به دانش فنی تولید مستربچ‌های پلیمری دست یافته است، با یکی از شرکت‌های صادراتی ترکیه قرار است از بسته‌بندی‌های نانویی ایرانی برای صادرات محصولات کشاورزی کشور ترکیه استفاده شود.
  نانو کیسه  تجاری سازی  شرکت دانش بنیان  محصولات کشاورزی
رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / فناوری
رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی
یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.
  صفحه نمایشگر  نمایشگر  بازی های رایانه ای
انگلیس از فعال سازی مجدد کشتی های نظامی خود در تنگه هرمز خبر داد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / بین‌المللی
انگلیس از فعال سازی مجدد کشتی های نظامی خود در تنگه هرمز خبر داد
وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که دو کشتی نیروی دریایی این کشور مجددا کشتی های تجاری را که با پرچم انگلیس از تنگه هرمز عبور می کنند، مشایعت خواهند کرد.
  انگلیس  تنگه هرمز  کشتی جنگی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
وزیر راه وشهرسازی در سفری به گیلان ازبزرگ راه وراه آهن آستارا –آستارا وبندرآستارابازدید کرد
به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی گیلان محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در راس هیاتی از بندر آستارا، بزرگ راه وراه آهن آستارا –آستارا بازدید کرد.اسلامی گسترش متوازن زیر ساختهای حمل ونقل را بسیار مهم قلمداد کرد وگفت: توسعه زیر ساختهای حمل ونقلی ،رونق اقتصادی وتحولی که متاثر از درون گرایی وتوسعه ظرفیت های کشور است را در پی دارد.وی گفت :کریدورشمال ،جنوب ،شرقی وغربی الزاماتی داردکه تمام بنادرشمالی هرکدام می تواند نقشی داشته باشدو وجود بنادر کاسپین ،انزلی وآستارا در استان گیلان می تواند سهمی از این بازار ترانزیت را کسب کند.وزیر راه وشهرسازی ایجاد حمل ونقل ترکیبی وگسترش حمل ونقل مسافر در دریای خزر راجهت گیری اساسی دولت در بخش حمل ونقل عنوان کردوافزود: درهمایش اقتصادی دریای خزر که چندی …
فعالیت‌های پژوهشی نباید در چاپ مقالات خلاصه شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
فعالیت‌های پژوهشی نباید در چاپ مقالات خلاصه شود
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها نباید صرفا در چاپ مقالات خلاصه شود، گفت: در کنار چاپ مقالات، علم نیز باید به ثروت تبدیل شود که این امر با تجاری سازی ایده‌ها میسر خواهد شد.
  استانی-علمی و آموزشی  تولید و تجاری‌سازی علم
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
شهرداران زیرساخت‌های شهر هوشمند را فراهم کنند
شهرکرد «ابتکار» محمود مولوی : شرکت های فناوری و دانش بنیان در پنج سال گذشته از شتاب خوبی برخوردار بوده و با توجه به سیاست های کلی نظام و دولت در حوزه پارک های فناوری و دانش بنیان رویکرد حمایتی توسعه وجود داشته است . اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم وفناوری استان چهارمحال وبختیاری گفت : در راستای نهادینه شدن حمایت از کالای ایرانی ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ، شر کت های دانش بنیان و پارک های علم وفناوری هم افزایی می کنند که شرکت های دانش بنیان بخش عمده ای از توسعه اقتصاد مقاومتی را در بر گیرند . وی افزود : در حال حاضر حدود 4 هزار شرکت دانش بنیان و 7 هزار پارک علم وفناوری در سطح کشور وجود دارد که جریان دانش پژوهش و ایده محوری را حمایت می کنند و کار نمونه سازی و …
کاربردی شدن نانو روکش‌ آنتی‌باکتریال و ضدحریق یک شرکت‌ دانش‌بنیان در
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
کاربردی شدن نانو روکش‌ آنتی‌باکتریال و ضدحریق یک شرکت‌ دانش‌بنیان در "ایران ایر"
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از نانو فناوری روکش‌هایی با دو خاصیت آنتی‌باکتریال و ضد حریق تولید کردند و با دریافت تاییدیه از شرکت ایران ایر، این محصول در هواپیماهای این خط هوایی کاربردی خواهد شد.
  ایران ایر  شرکت دانش بنیان  تجاری سازی  روکش آنتی باکتریال
ارائه سوبسید به مراکز توانبخشی برای خرید دستگاه پروتز عصبی حرکتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فناوری
ارائه سوبسید به مراکز توانبخشی برای خرید دستگاه پروتز عصبی حرکتی
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه سوبسید به مراکز توانبخشی گفت: این تسهیلات برای خرید دستگاه پروتز عصبی حرکتی است که تجاری سازی شود.
  دانشگاه علم و صنعت  سورنا ستاری  شرکت دانش بنیان
سازمان انتقال خون باید از دیدگاه تجاری سازی دور بماند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بهداشت و سلامت
سازمان انتقال خون باید از دیدگاه تجاری سازی دور بماند
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، گفت: باید از سیاست‌هایی که دیدگاه تجاری‌سازی می‌دهد، دوری کرد و همه فعالیت ها به صورت داوطلبانه انجام شود.
  پیمان عشقی  سازمان انتقال خون ایران  اهدای خون
وجود ۲۰۰ مرکز تجاری پر خطر در تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
وجود ۲۰۰ مرکز تجاری پر خطر در تهران
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در بسیاری از ساخت و ساز‌ها می‌بینیم که گودبرداری‌ها ایمن سازی نمی‌شود و ریزش این گود‌ها منجر به فوت افرادی می‌شود که لازم است شهرداری در این زمینه سختگیری بیشتری داشته باشند.
  مرکز تجاری  تهران  فرونشست زمین
شرکت‌های دانش‌بنیان دغدغه فروش محصولات خود نداشته باشند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / علمی و آموزشی
شرکت‌های دانش‌بنیان دغدغه فروش محصولات خود نداشته باشند
مشهد- ایرنا- مدیرکل نظام تامین و تجاری سازی وزارت نفت گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان دغدغه فروش محصولات با کیفیت مطلوب خود در حوزه نفت را نداشته باشند.
  مشهد  سهمیه بندی بنزین  خراسان رضوی  پارک علم و فناوری
۴۶ محصول نوآورانه در حوزه های علوم پزشکی/افتتاح اولین پارک علم و فناوری دانشگاه در آینده نزدیک
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / علمی و آموزشی
۴۶ محصول نوآورانه در حوزه های علوم پزشکی/افتتاح اولین پارک علم و فناوری دانشگاه در آینده نزدیک
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه تا کنون ۴۶ محصول نوآورانه در حوزه های مختلف علوم پزشکی در دانشگاه رونمایی و تجاری سازی شده است، گفت: تا پایان سال چندین محصول نوآورانه در حوزه فناوری های نوین و تحقیقات دارویی رونمایی خواهد شد.
  پارک علم و فناوری  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  دکتر زالی
سالانه ۳ تا ۴ هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گلخانه ای می رود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
سالانه ۳ تا ۴ هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گلخانه ای می رود
بوشهر- ایرنا- سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: با هدف صرفه‌جویی در مصرف آب و افزایش تولید و تجاری سازی برای صادرات، سالانه ۳ تا ۴ هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گلخانه‌ای خواهد رفت.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  بوشهر  کشاورز  دشتستان  کلزا
تجاری‌سازی ربات بومی «سورنا مینی» در مدارس
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / علمی و آموزشی
تجاری‌سازی ربات بومی «سورنا مینی» در مدارس
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پیگیری تجاری سازی ربات بومی سورنا مینی، گفت: بیشتر ربات‌های مشابه خانواده ربات‌های سورنا استفاده آموزشی دارد و در مدارس، دانشگاه‌ها و پژوهش‌سراها استفاده می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
برنامه های عبور موفق شرکت توزیع برق مازندران در گذر از پیک سال 99 بررسی شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران در جلسه تدوین و تبیین برنامه های عبور موفق این شرکت در گذر از پیک سال 99 گفت : گذر از پیک سال 98 یک دستاورد بزرگ بوده است که به عنوان برگ زرین در کارنامه صنعت برق کشور ثبت و ماندگار خواهد شد . رضا غفاری افزود : تشکیل مدیریت عالی سمت تقاضا ، شناسایی مولدهای خود تامین مشترکین و تهیه بانک اطلاعاتی مربوط به همکاران ، سمینار آموزشی برای سازمانهای برخوردار از دیزل ژنراتورها ، برگزاری سمینار آموزشی علمی کاربردی کیفیت توان در شبکه های توزیع ، ادامه پروژه های نصب سکسیونرها و تجهیزات فرمان از راه دور با سیستم مانیتورینگ جهت مدیریت بارهای غیرحساس و جایگاه‌های  CNG و شهرکهای صنعتی و شالیکوبی ها ، خرید و نصب کنتورهای فهام  ، کنترل و پایش برخط سقف پیک بار امورها ، پایش …
12 هیبرید کرم ابریشم تجاری سازی می شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / اقتصادی
12 هیبرید کرم ابریشم تجاری سازی می شود
رییس مرکز تحقیقات ابریشم کشور گفت: با تلاش محققان ایرانی، 12 هیبرید کرم ابریشم تولید و با بومی سازی در استان‌های مشخص برای سال 1400 تجاری سازی می‌شود.
۲۷۳ طرح نخبگان توسط سازمان بسیج علمی قزوین تجاری سازی شده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / فناوری
۲۷۳ طرح نخبگان توسط سازمان بسیج علمی قزوین تجاری سازی شده است
قزوین- مسئول سازمان بسیج علمی، ‌پژوهشی و فناوری سپاه استان قزوین گفت: با حمایت از ۱۴۹ طرح علمی و پژوهشی، کاربردی نخبگان، تعداد ۲۷۳ طرح به مرحله تجاری سازی رسیده است.
  مهدی برزگر  فرماندهی سپاه قزوین  شرکت دانش بنیان
رونمایی از ۱۰ طرح کلان ملی تا پایان سال
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / علمی و آموزشی
رونمایی از ۱۰ طرح کلان ملی تا پایان سال
تهران- ایرنا- معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رونمایی ۱۰ طرح کلان ملی تا پایان سال خبر داد.
  پیمان صالحی
حضور ۳۵۰ شرکت دانش بنیان با بیش از ۹ هزار نوع محصول فناورانه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / علمی و آموزشی
حضور ۳۵۰ شرکت دانش بنیان با بیش از ۹ هزار نوع محصول فناورانه
تهران- ایرنا- معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در هفتمین نمایشگاه ایران ساخت ۳۵۰ شرکت دانش بنیان و بیش از ۹ هزار مدل محصول فناورانه حضور دارند.
  نمایشگاه بین‌المللی تهران  پیمان صالحی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
تجاری‌سازی ایده سنسورهای سوختی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / علمی و آموزشی
تجاری‌سازی ایده سنسورهای سوختی
مدیر واحد تحقیق و توسعه(R&D) شرکت پترونیوار از مطالعه ایده سنسورهای سوختی در بخش تحقیق و توسعه این شرکت خبر داد و گفت: در صورت به نتیجه رسیدن و تجاری سازی این ایده می توانیم به عنوان یک پروژه ملی از آن نام ببریم.
  ایده  سنسور  محصولات فناورانه  استانی-علمی و آموزشی  هفته پژوهش
جشنواره جوان خوارزمی تجاری‌سازی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / علمی و آموزشی
جشنواره جوان خوارزمی تجاری‌سازی می‌شود
‌تهران-ایرنا- رییس مرکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان گفت: در خصوص تجاری سازی طرح‌های جشنواره جوان خوارزمی گام‌هایی برداشته‌ایم و در نظر داریم در چرخه کار آفرینی صاحب ایده را به نقطه درست متصل کنیم.  
  جشنواره خوارزمی
ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فناوری
ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود
معاون علمی و فناوری با تاکید بر تجاری سازی ربات های اجتماعی ساخته دست محققان کشور گفت: قرار است یک ربات اجتماعی دیگر به مناسبت هفته پژوهش به مرحله رونمایی برسد.
  ربات  سورنا ستاری  پیروز حناچی
دانشگاه آزاد باید در حوزه تجاری سازی پژوهش پیشرو باشد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / علمی و آموزشی
دانشگاه آزاد باید در حوزه تجاری سازی پژوهش پیشرو باشد
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تلاش این است که دانشگاه آزاد اسلامی در افق 1400 ، پیشرو دانشگاه‌های کشور در حوزه فناوری و تجاری سازی پژوهش باشد.
ورزش سه / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ورزشی
اولین توپ‌انداز حرفه‌ای فوتبال آماده رونمایی (عکس)
طرح "دستگاه توپ انداز فوتبال" که از جمله استارت آپ های مرکز نوآوری فناوری‌های ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی است، آماده رونمایی و تجاری سازی است.
فرصت‌های کریدور شمال و جنوب برای ایران و ازبکستان از زبان وزیر صمت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / سیاسی
فرصت‌های کریدور شمال و جنوب برای ایران و ازبکستان از زبان وزیر صمت
تهران-ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی ازبکستان گفت: در صورت فعال سازی ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی کریدور شمال به جنوب و اتصال مبادلات تجاری کشورهای شمال ایران به کشورهای جنوب خلیج فارس و شمال آفریقا، فرصت‌های جدیدی برای توسعه همکاری های تجاری میان این کشورها فراهم می‌شود.
  ازبکستان  راه آهن  وزارت صمت  ایران
کشور در مرحله گذار از مرز فناوری به تولید محصول است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
کشور در مرحله گذار از مرز فناوری به تولید محصول است
رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه هنوز فناوری و تولید محصولات فناورانه در کشور به مرحله تجاری سازی و جذب سرمایه گذار نرسیده است، گفت: در حیطه دانش و پژوهش کشور در مرحله تبدیل پژوهش به فناوری هستیم.
  استانی-علمی و آموزشی  جهاد دانشگاهی  هفته پژوهش  فناوری
اتهام قاچاق به مناطق آزاد، آدرس غلط است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
اتهام قاچاق به مناطق آزاد، آدرس غلط است
تهران – ایرنا- به گفته رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مناطق آزاد یکی از مهمترین درگاه‌های تجارت در کشور محسوب می‌شوند که به لحاظ تجاری بودن می‌تواند با شفاف سازی عملکرد خود به اتهامات ناصحیح پایان دهد.
  وزارت کشور  دولت تدبیر و امید  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
ماهیت تجاری مناطق آزاد با قاچاق همخوانی ندارد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
ماهیت تجاری مناطق آزاد با قاچاق همخوانی ندارد
به گفته رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مناطق آزاد یکی از مهمترین درگاه‌های تجارت در کشور محسوب می‌شوند که به لحاظ تجاری بودن می‌تواند با شفاف سازی عملکرد خود به اتهامات ناصحیح پایان دهد.
  رویداد24  مناطق آزاد  قاچاق  مبارزه با قاچاق
هدف‌گذاری ۵ میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان/ ضرورت فعال سازی کریدور شمال_ جنوب
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
هدف‌گذاری ۵ میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان/ ضرورت فعال سازی کریدور شمال_ جنوب
ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان، در دیدار طرف عمانی گفت: امیدوارم دستگاه‌های مرتبط با این…
صدور مجوز ۱۲ هزار متر تجاری‌سازی در فضاهای آموزش‌وپرورش استان مرکزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
صدور مجوز ۱۲ هزار متر تجاری‌سازی در فضاهای آموزش‌وپرورش استان مرکزی
استاندار مرکزی گفت: در شورای آموزش و پرورش استان صدور مجوز ۱۲ هزار متر تجاری سازی در فضاهای آموزش و پرورش به عنوان یک اقدام خوب در کشور انجام شد که می‌تواند یک منبع درآمد برای آموزش و پرورش تلقی شود.
  استانی-علمی و آموزشی  مدرسه  آموزش و پرورش
کاربردی شدن نانوافزودنی‌ برای ۲ نیروگاه و قطارها/تولید نانوپوشش‌های خنک‌کننده برای پالایشگاه‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
کاربردی شدن نانوافزودنی‌ برای ۲ نیروگاه و قطارها/تولید نانوپوشش‌های خنک‌کننده برای پالایشگاه‌ها
افزودنی خنک‌کننده آب رادیاتور تولیدشده در یکی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به منظور خنک‌سازی تجهیزات در دو نیروگاه و همچنین در قطارهای یکی از شرکت‌ها به بهره‌برداری رسید و این محققان درصدد تولید نانو پوشش‌های خنک کننده برای پالایشگاه‌ها هستند.
  نیروگاه  تجاری سازی  نانو افزودنی  نانوسیالات  پالایشگاه
کاهش هزینه‌های تمیرکاری روشنایی خیابان‌ها با راهکار محققان کشور/روشی برای کندسوز کردن منسوجات
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
کاهش هزینه‌های تمیرکاری روشنایی خیابان‌ها با راهکار محققان کشور/روشی برای کندسوز کردن منسوجات
محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از فناوری نانو محلول‌های آبگریزی تولید کردند که با کاربردی شدن آنها بر روی روشنایی بزرگراه‌ها و جاده‌ها هزینه‌های تمیزکاری آنها کاهش یافته است، همچنین به فرمولاسیون به تعویق انداختن شروع آتش‌سوزی در منسوجات دست یافتند.
  نانو محلول  شرکت دانش بنیان  تجاری سازی
گزارشی از روند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در آذربایجان شرقی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
گزارشی از روند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در آذربایجان شرقی
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی یک طرح دو جانبه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی است که سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی به عنوان یک ارگان تسهیل گر در نظر گرفته شده است تا پروژه‌های مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی را به صورت هدفمند اجرا کند.
  طرح ملی توسعه مشاغل خانگی  استانی-اقتصادی  جهاد دانشگاهی
سازمان تجارت جهانی آتش بیار جنگ تجاری آمریکا و اروپا
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
سازمان تجارت جهانی آتش بیار جنگ تجاری آمریکا و اروپا
سازمان تجارت جهانی گزارش داده که علیرغم محکوم شدن اروپا در دعوی قضایی با آمریکا بر سر تخصیص یارانه به شرکت هواپیما سازی ایرباس، اروپا همچنان در حال کمک به این شرکت است.
افتتاح خانه‌های خلاق در کنار تجاری سازی صنایع دستی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / فرهنگی و هنری
افتتاح خانه‌های خلاق در کنار تجاری سازی صنایع دستی
تهران- ایرنا- معاون صنایع دستی، وزارت میراث فرهنگی با اشاره به اینکه صنایع دستی به جهت ویژگی‌هایی که دارد در قالب دیگر صنایع نیز تعریف می‌شود، از افتتاح خانه‌های خلاق در کنار تجاری‌سازی صنایع دستی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طرح تجاری‌سازی صنایع دستی با سرعت در جهت ارتقاء این صنعت در حال انجام است.
  صنایع دستی  علی ‌اصغر مونسان  پویا محمودیان
ایران در تبدیل علم به ثروت از قافله جهانی عقب مانده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / فناوری
ایران در تبدیل علم به ثروت از قافله جهانی عقب مانده است
قزوین- رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: ایران در تولید علم رتبه ممتازی دارد و در در رده های پنجم تا دهم دنیاست اما در زمینه تبدیل علم به ثروت و تجاری سازی تحقیقات موفق نبوده است.
  داود محمدی  نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی  استارت آپ
امکان ارزش‌گذاری و فروش اختراع با فعالیت فن‌بازارها ایجاد شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / علمی و آموزشی
امکان ارزش‌گذاری و فروش اختراع با فعالیت فن‌بازارها ایجاد شد
تهران- ایرنا- رییس پارک فناوری پردیس گفت: با توجه به فعالیت فن‌بازارها و بروکرها در کشور فرصت ارزش گذاری اختراعات و فروش آنها ایجاد شده به طوری که تاکنون بیش از ده‌ها اختراع برای تجاری سازی فروخته شده است.
  پارک فناوری پردیس  مهدی صفاری نیا  اختراع
تا دی ماه امسال خودروهای ناقص ایران خودرو صفر می شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اقتصادی
تا دی ماه امسال خودروهای ناقص ایران خودرو صفر می شود
فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به میزان تولید رو به رشد محصولات این شرکت و در مقابل روند کاهشی خودروهای دارای کسری قطعه اعلام کرد که تجاری سازی محصولات این شرکت از روزانه 1190 دستگاه درهفته آخر مرداد ماه سال جاری به میزان 1540 دستگاه در هفته اول آبان ماه افزایش پیدا کرده است و این روند افزایشی همچنان ادامه خواهد داشت.
شورش علیه عوام گرایی؛ جهانی سازی لیبرال شکست خورده است
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
شورش علیه عوام گرایی؛ جهانی سازی لیبرال شکست خورده است
مسئله کلیدی اقتصاد است. عوام گراها نمی توانند تولید کنند. اقتصاد ونزوئلا فروپاشیده، اوبرادور در مکزیک با سیاست های عوام گرایانه اش رشد اقتصادی را به نصف رسانده، لبنان دارد تنها ۳۰۰۰ شغل در سال ایجاد می کند، جنگ تجاری ترامپ پویایی اقتصادی آمریکا را کاهش داده است، شی جی پینگ از اصلاحات بازار در چین عقب نشینی کرده، و در دولت عمران خان در پاکستان فروش خودرو در یک چهارم پایانی سال، ۳۹ درصد افت کرده است.
  عوام گرایی  پوپولیسم  ایالات متحده امریکا  دونالد ترامپ  اعتراضات ضد دولتی
فناوری به کمک تولید گوشت قرمز آمد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فناوری
فناوری به کمک تولید گوشت قرمز آمد
یک شرکت دانش بنیان موفق به تجاری سازی «لاپاراسکوپی» برای افزایش باروری دام و تولید گوشت قرمز شد.
  شرکت دانش بنیان  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  گوشت قرمز
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
رئیس مرکز ملی فرش: فرش دستباف در درمان بیماری های روحی و روانی تاثیر دارد / مهلت بازگشت ارز صادراتی فرش به 12 ماه افزایش یافت
ارائه آخرین یافته های علمی در زمینه تاثیر فرش دستباف بر سلامت جسم و روان با همکاری این دانشگاه در دستور کار است و به همین دلیل ما قصد تجاری سازی این امر را در موضوع فرش دستباف داریم. فرش می تواند دستباف تاثیر بسزایی در درمان بیماری های روانی و روحی داشته باشد.
عبور تجاری سازی روزانه محصولات ایران خودرو از مرز 2800 دستگاه
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
عبور تجاری سازی روزانه محصولات ایران خودرو از مرز 2800 دستگاه
گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد،‌ تکمیل و تجاری سازی محصولات را از تعداد 1190 دستگاه در ابتدای شهریورماه به 2826 دستگاه در روز 23 آبان ماه برساند.
برگزاری استارت‌آپ در محیط سربازی/ آموزش تجاری سازی به دانشجویان
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / علمی و آموزشی
برگزاری استارت‌آپ در محیط سربازی/ آموزش تجاری سازی به دانشجویان
رئیس دانشگاه آزاد از برگزاری استارت‌آپ در محیط سربازی و کمک به تربیت نیروی ماهر خبر داد.
احتمال افزایش یارانه قراردادهای فناوری/ شروط تجاری‌سازی محصولات
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / فناوری
احتمال افزایش یارانه قراردادهای فناوری/ شروط تجاری‌سازی محصولات
معاون اداره کل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم از احتمال افزایش یارانه قراردادهای فروش و سرمایه‌گذاری در هفته پژوهش خبر داد و شروط تجاری سازی محصولات فناورانه را اعلام کرد.
  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  هفته پژوهش  تجاری سازی  بهنام طالبی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
توانمندی های شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی عرضه شد
تبریز - فلاح: هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی RINOTEX2019 فناوری آب با هدف بسترسازی برای تکمیل چرخه ی علم تا فناوری و فناوری تا کسب و کار؛ معرفی فناوری ها و بسترسازی برای کاربردی کردن توانمندی های پژوهشی؛ ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخش های مختلف اقتصادی و اجرایی؛ جذب سرمایه گذار (داخلی و خارجی) برای فرصت های سرمایه گذاری دانش بنیان از مورخه 13 الی 17 آبان ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار شد.این نمایشگاه با هدف زمینه سازی برای اقتصاد دانش بنیان و تولید کالای ایرانی در 18 زون تخصصی و رویداد در چهار بخش: ایده های فناورانه، توسعه و تجاری سازی فناوری و نیازمندی های فناورانه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار گردید.یکی از زون های تخصصی این نمایشگاه، …
اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار با الگوهای نوین اشتغال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اجتماعی
اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار با الگوهای نوین اشتغال
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار که با همکاری سازمان تجاری سازی جهاد دانشگاهی کشور و استان‌ها انجام می‌شود، گفت: این طرح، طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با الگوهای نوین اشتغال است.
  استانی-اجتماعی
رهبر انقلاب میانبرهای پیشرفت را به ما نشان دادند/ تولید ۹۸ درصد داروی مورد نیاز مردم در داخل کشور
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
رهبر انقلاب میانبرهای پیشرفت را به ما نشان دادند/ تولید ۹۸ درصد داروی مورد نیاز مردم در داخل کشور
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور در حوزه‌های مختلف تولید و تجاری‌سازی فناوری، گفت: اینکه ثمره کار دانشگاه‌ها در کتابخانه‌ها باشد فایده ای ندارد، باید محصولات ما تجاری سازی شده و به دست مردم برسد.
توافق تجاری آمریکا و چین در حال آماده سازی برای امضای دو کشور است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اقتصادی
توافق تجاری آمریکا و چین در حال آماده سازی برای امضای دو کشور است
توافق آمریکا و چین برای پایان دادن تدریجی به جنگ تجاری 16 ماهه در حال آماده سازی برای امضای ترامپ و شی جین پینگ روسای جمهور دو کشور است.
رویداد همتاگزینی فناوری (match making) در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی برگزار شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ...
رویداد همتاگزینی فناوری (match making) در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی برگزار شد
رویداد همتاگزینی فناوری (match making) به همت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری کرمانشاه و با حضور سرمایه گذاران ملی برگزار شد.
  استانی-علمی و آموزشی
دیپلماسی دولت بر حوزه فضایی تاثیر مثبت دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / علمی و آموزشی
دیپلماسی دولت بر حوزه فضایی تاثیر مثبت دارد
تهران- ایرنا- مشاور رئیس پژوهشگاه هوافضا در امور بین‌الملل و تجاری سازی گفت: سیستم دیپلماسی دولت بر بخش فضایی نیز تاثیر مثبت گذاشته است، منتهی باید موضوع فناوری فضایی جزو اولویت‌های دیپلماسی کشور باشد.
  تحریم  پژوهشگاه هوا فضا
مالى شدن شهر: از بقالى ها تا مگامال ها
روزنامه ایران / ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ / اجتماعی
مالى شدن شهر: از بقالى ها تا مگامال ها
موج گسترده مال سازی در شهرهای بزرگ ایران به راه افتاده است، سرمایه گذاری انبوهی در این عرصه در حال انجام است به گونه ای که بیش از 260 مال در کل کشور یا در دست ساخت است یا بتازگی مراحل ساخت آن به پایان رسیده است. مشهد دارای ۱۲۷ مجتمع تجاری است اما ۸۷ مجتمع تجاری درحال احداث دارد و احداث ۴۰ مجتمع دیگر بتازگی به پایان رسیده است که با این حساب تقریبا شمار مال‌های مشهد به دو برابر افزایش می‌یابد. تهران با داشتن ۶۵ مال در حال احداث یا تازه به بهره برداری رسیده در رده دوم پس از مشهد قراردارد.
چرا ایتالیا برخلاف دیگر کشورهای اروپایی در ماجرای میکونوس تمایلی نداشت سفیر خود را از تهران فرابخواند؟ / وقتی ولایتی حاضر نشد با سفیر ایتالیا ملاقات کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / ...
چرا ایتالیا برخلاف دیگر کشورهای اروپایی در ماجرای میکونوس تمایلی نداشت سفیر خود را از تهران فرابخواند؟ / وقتی ولایتی حاضر نشد با سفیر ایتالیا ملاقات کند
دولت ایتالیا مشکلی نداشت که در ماه می‌برای مدت کوتاهی تنها کشور اتحادیه اروپا بود که در تهران سفیر داشت بلکه از این متعجب شده بود که ولایتی وزیر امورخارجه ایران حاضر به ملاقات با سفیر آناه اورتونا نشد (نکته: بعد‌ها اورتونا به نشان اتحاد با اروپا، فراخوانده شد). در ماه ژانویه ولایتی سفری پرسروصدا به رم داشته و در آنجا با نخست وزیر پرودی و دنی ملاقات کرد. ظاهرا هدف از این ملاقات آماده سازی ایجاد روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور بود.
سالانه ۵ طرح بزرگ در پژوهشگاه پتروشیمی تجاری سازی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / علمی و آموزشی
سالانه ۵ طرح بزرگ در پژوهشگاه پتروشیمی تجاری سازی می‌شود
تهران- ایرنا- رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی گفت: اگر پژوهشگاه‌ها امکان ایجاد مسیر تولید را داشته باشند، در این صورت سرمایه‌گذار نیز در پروژه شرکت می‌کند. برای تحقق این موضوع «ساختمان تجاری سازی» با مجوز سازمان برنامه و بودجه افتتاح و برنامه‌ریزی شده تا سالانه ۵ طرح بزرگ صنعتی به مرحله تولید برسد.
  پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  شرکت دانش بنیان
فولکس واگن برای تولید خودروهای خودران شرکت تاسیس می کند
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / علمی و آموزشی
فولکس واگن برای تولید خودروهای خودران شرکت تاسیس می کند
شرکت خودروسازی آلمانی فولکس واگن از راه اندازی یک شرکت نوپا برای تجاری سازی ون‌های خودران و تاکسی‌های رباتیک بدون نیاز به راننده خبر داده است.
مزایای شگفت انگیز مصرف روغن گردو / از کنترل کلسترول و تنظیم قند خون تا پیشگیری از سرطان
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / وبگردی
مزایای شگفت انگیز مصرف روغن گردو / از کنترل کلسترول و تنظیم قند خون تا پیشگیری از سرطان
گردو به دلیل ساختار داخلی آن به عنوان غذای مغز شناخته می شود چرا که مواد مغذی آن برای سلامت مغز مناسب است، به خصوص ویتامین D ، اسیدهای چرب امگا 3 ، منیزیم ، پروتئین ، آنتی اکسیدان ها و ویتامین A. امروزه روغن حاصل از فشرده سازی گردوی كامل در كشورهای آمريكا ، هند ، چين و ايران به صورت تجاری ساخته مي شود.
اعتمادسازی شرط رسیدن به توافق تجاری چین و آمریکا
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / بین‌المللی
اعتمادسازی شرط رسیدن به توافق تجاری چین و آمریکا
پکن- ایرنا- اگرچه چین و آمریکا با هدف کاستن از اختلافات و دستیابی به توافق تجاری به سمت اعتماد سازی بیشتر حرکت می کنند اما کارشناسان معتقدند که هنوز نباید به نتیجه گرفتن از این مذاکرات خوشبین بود.
  ایالات متحده آمریکا  پکن  جنگ تجاری  جنگ اقتصادی چین و آمریکا
استارتاپ‌های هنری رونق می‌گیرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / علمی و آموزشی
استارتاپ‌های هنری رونق می‌گیرد
تفاهم نامه‌ میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فرهنگستان هنر با هدف ترویج و گفتمان سازی، توسعه فناوری، تجاری سازی دستاوردهای صنایع خلاق فرهنگی و هنری امضاء شد.
الگوی نوین غیرمالی، توسعه بخش بازار مشاغلی خانگی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
الگوی نوین غیرمالی، توسعه بخش بازار مشاغلی خانگی
نشست کانون زنان بازرگان مازندران با هدف حمایت از طرح اقتصادی سرپرست زنان خانوار با حضور معاون امور زنان و خانواده استانداری، رییس اتاق بازرگانی استان، رئیس کانون زنان بازرگان مازندران، مدیر تجاری سازی و فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی، کارگزار طرح تکاپوی اداری کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مسئول ترویج جهاد کشاورزی، نمایندگان صندوق‌های خرد زنان روستایی و بانوان فعال اقتصادی استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد.
  استانی-اقتصادی  مشاغل خانگی  طرح توسعه مشاغل خانگی  جهاد دانشگاهی  صندوق خردزنان روستایی  بازار جهانی
فیلم | تلق عجیبی که همه چیز را نامرئی می‌کند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / فیلم
فیلم | تلق عجیبی که همه چیز را نامرئی می‌کند
«کوانتوم نامرئی» ثبت اختراعی که توسط گای کریمر در سال 2010 به ثبت رسید و امروز وی به عنوان مدیر کمپانی هایپراستیلث بیوتکنولوژی محصول خود را تجاری سازی کرده است.
مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه امیرکبیر راه اندازی شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / علمی و آموزشی
مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه امیرکبیر راه اندازی شد
مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی با هدف ارائه خدمات فناورانه و نوآورانه به دانشجویان و اساتید صاحب ایده و شرکتهای داخل و خارج دانشگاه در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر راه اندازی شد.
  دانشگاه امیرکبیر  تجاری سازی  نوآوری
سردار ربانی: آمریکا با تجاری سازی امنیت به دنبال فاشیسم جهانی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / سیاسی
سردار ربانی: آمریکا با تجاری سازی امنیت به دنبال فاشیسم جهانی است
پکن- ایرنا- معاون ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در نهمین اجلاس امنیتی «شیانگ شن» پکن ضمن ارایه تحلیل و برآوردی از مسایل امنیتی منطقه، آسیا غربی و جهان اعلام کرد غرب بویژه ایالات متحده تلاش دارند با دکترین جدید و سیاست «تجاری سازی امنیت» شکل جدیدی از «فاشیسم جهانی» را به نمایش گذاشته و نقش آتی خود را در نظام بین الملل تثبیت نمایند.
  امریکا  چین  ستاد کل نیروهای مسلح  ایران
استفاده از نانومواد شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید لباس و موکت ضد باکتری
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اقتصادی
استفاده از نانومواد شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید لباس و موکت ضد باکتری
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان با تولید نانو مواد و همکاری با شرکت‌های صنعتی توانست محصولات دانش پایه خود را در تولید موکت‌ها و لباس‌های آنتی‌باکتریال کاربردی کند.
  موکت  لباس آنتی باکتریال  تجاری سازی  شرکت دانش بنیان
رفع یکی از چالش‌های صنعت مواد شوینده با نانوحفرات ارائه‌شده توسط محققان کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اقتصادی
رفع یکی از چالش‌های صنعت مواد شوینده با نانوحفرات ارائه‌شده توسط محققان کشور
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از "نانوحفرات" راهکاری برای جلوگیری از ایجاد شکست در ظروف پلاستیکی مواد شوینده به بخش صنعت ارائه دادند.
  بسته‌بندی  ظروف پلاستیکی  مواد شوینده  تجاری سازی
شمخانی: شرارت در آبراه‌های بین‌المللی بی جواب نمی‌ماند
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / سیاسی
شمخانی: شرارت در آبراه‌های بین‌المللی بی جواب نمی‌ماند
دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: راهزنی دریایی و شرارت در آبراه‌های بین‌المللی که با هدف ناامن سازی رفت و آمد کشتی های تجاری انجام می‌شود بی پاسخ نخواهد ماند.
اولین رویداد بین المللی ماهواره مکعبی برگزار شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / علمی و آموزشی
اولین رویداد بین المللی ماهواره مکعبی برگزار شد
اولین رویداد بین المللی ماهواره مکعبی با هدف اشتراک گذاری دستاوردهای نوین فضایی و سوق به سمت تجاری سازی آن ها توسط سازمان فضایی ایران برگزار شد.
  ماهواره  سازمان فضایی ایران  استارتاپ ایرانی
شرارت در آبراه‌های بین المللی بدون پاسخ نمی‌ماند/سرنخ‌های اصلی ماجرای نفتکش ایرانی به دست آمده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / سیاسی
شرارت در آبراه‌های بین المللی بدون پاسخ نمی‌ماند/سرنخ‌های اصلی ماجرای نفتکش ایرانی به دست آمده است
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: راهزنی دریایی و شرارت در آبراه‌های بین المللی که با هدف ناامن سازی رفت و امد شناورهای تجاری انجام می شود بدون پاسخ نخواهد ماند.
  حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  شمخانی  شورای عالی امنیت ملی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / اقتصادی
دستور وزیر صمت برای تجاری سازی طرح های فناورانه و دانش بنیان
پیرو بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان، وزیر صنعت، معدن و تجارت به معاونان و مدیران این وزارتخانه برای تجاری سازی طرح‌های دانش بنیان و فناورانه دستور داد.
همکاری‌های جدید گمرکی ایران وچین/پیشنهاد ایجاد دروازه تجارت مشترک
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اقتصادی
همکاری‌های جدید گمرکی ایران وچین/پیشنهاد ایجاد دروازه تجارت مشترک
برنامه‌های جدید همکاری ایران و چین برای گسترش همکاری های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین با رئیس کل گمرک مطرح شد که یکی از پیشنهادات طرف ایرانی ایجاد دروازه تجارت مشترک است.
  تجارت  تجاری سازی  روابط تجاری  مبادلات تجاری  چین  روابط اقتصادی  مهدی میراشرفی  گمرک ایران  جاده ابریشم
کشف و خنثی‌سازی چندین بمب‌گذاری در مناطق تجاری «جاکارتا»
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / بین‌المللی
کشف و خنثی‌سازی چندین بمب‌گذاری در مناطق تجاری «جاکارتا»
پلیس اندونزی از کشف و خنثی سازی چندین بمب‌گذاری در مناطق تجاری «جاکارتا» خبر داد و گفت که عوامل مرتبط با آن بازداشت شده‌اند.
قانون ،دولت و توسعه اقتصادی در سایه شرکت های دانش  بنیان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / فیلم
قانون ،دولت و توسعه اقتصادی در سایه شرکت های دانش بنیان
قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات با هدف هم افزایی علم و ثروت و توسعه اقتصاد دانش محور در آبان ماه 89 به تصویب رسید و به سازمان های مربوطه ابلاغ شد . در سال 92 تعدادشرکت های تایید صلاحیت شده تنها 40 شرکت بود. اما از سال 93 با دستور و پیگیری های دولت تدبیر و امید ، حمایت از این شرکت ها چند برابر شد و رشد فعالیت ها نشان دهنده این حمایت است .
  جشنواره کارآفرینی  شرکت دانش بنیان
طرح اصلاح به نژادی دام سبک و اشتغال پایدار روستایی درخراسان شمالی توسط جهاددانشگاهی اجرا می شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ...
طرح اصلاح به نژادی دام سبک و اشتغال پایدار روستایی درخراسان شمالی توسط جهاددانشگاهی اجرا می شود
طی توافق جهاددانشگاهی و استانداری خراسان شمالی، طرح اصلاح به نژادی دام سبک با همکاری پژوهشکده زیست فناوری رویان و ایجاد اشتغال پایدار روستایی با همکاری سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی در این استان اجرا می شود.
  استانی-علمی و آموزشی  اشتغال
ایران در شاخص‌های بین‌المللی حوزه مالکیت معنوی موقعیت ممتازی دارد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / سیاسی
ایران در شاخص‌های بین‌المللی حوزه مالکیت معنوی موقعیت ممتازی دارد
در دیدار خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با ماریو ماتوس معاون رئیس سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO ) بر تعمیق روابط مرجع ملی مالکیت معنوی ایران و وایپو در جهت ارائه کمک های فنی و حقوقی بنیادین در حوزه های تجاری سازی و استفاده از ابزارهای نوین هوش مصنوعی در بررسی اظهارنامه های مالکیت صنعتی تأکید شد.