دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
تسهیلات دولتی
مُسکِن های دولتی برای اجاره نشینانی که هر روز زیادتر می شوند
۲ ساعت قبل / محمود محمودزاده / حسام عقبایی / کمال علی‌پور خنکداری / مستأجران / اجاره نشینی
مُسکِن های دولتی برای اجاره نشینانی که هر روز زیادتر می شوند
در حالیکه از دو روز دیگر متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به بانک ها و موسسات اعتباری معرفی می شوند سوالی که مطرح است این است که آیا اینگونه طرح ها می تواند جلوی رشد اجاره نشینی را در کشور و تهران بگیرد.
رشد قیمت آپارتمان در تهران، هر روز 42هزار تومان
۱۳ ساعت قبل
رشد قیمت آپارتمان در تهران، هر روز 42هزار تومان
قیمت آپارتمان در تهران با رشد شتابزده‌ای هر روز بالاتر می‌رود و سیاست‌های دولت نیز در زمینه کنترل نرخ مسکن تاکنون بی‌نتیجه مانده است. به گزارش همشهری، بازار مسکن تحت‌تأثیر عوامل مختلفی است مثل نرخ ارز، تسهیلات بانکی، وضعیت بازارهای موازی نظیر سکه و طلا و بورس، قیمت مصالح ساختمانی و البته سیاست‌های دولتی در زمینه تامین مسکن، این روزها شرایطی غیرقابل پیش‌بینی دارد و با وجود رکود در این بازار، قیمت‌ها روزبه‌روز افزایش می‌یابد. آمارهای رسمی اعلام شده از سوی وزارت راه‌وشهرسازی نشان می‌دهد که در طول ۴‌ …
رونق بخشیدن ایرانیان به بازار مسکن در ترکیه
۳ روز قبل
رونق بخشیدن ایرانیان به بازار مسکن در ترکیه
به گفته یک مشاور املاک در ازمیر که هشت سال پیش از ایران به این شهر آمده، تسهیلات جدید بانک‌های ترک در افزایش رغبت ایرانیان به خرید ملک در این کشور موثر بوده است. بانک‌های دولتی زراعت بانک، وکیف بانک و هالک بانک از اوایل ماه ژوین وام‌های رهنی کم سابقه‌ای را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.
مجلس علیه بانک‌ها / بانک‌ها چند خانه خالی دارند؟
۴ روز قبل / خانه خالی / مالیات / مالیات بر خانه خالی
مجلس علیه بانک‌ها / بانک‌ها چند خانه خالی دارند؟
در حالی که مجلسی‌ها بانک‌ها را عامل گرانی مسکن می‌خوانند، بانک‌ها ادعا می‌کنند عمده املاک در اختیارشان همان املاکی است که تحت عنوان وثیقه برای دریافت تسهیلات به بانک‌های خصوصی یا دولتی ارائه شده و حالا بی‌مشتری روی دستشان مانده است. احسان خاندوزی، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با تجارت‌نیوز ادعاهای شبکه بانکی را بهانه خوانده و به آن پاسخ می‌دهد. نوشته مجلس علیه بانک‌ها / بانک‌ها چند خانه خالی دارند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مطالبه سند خانه برای ۶ میلیون تسهیلات؟!
۴ روز قبل / داریوش باقرجوان / بسته حمایتی دولت / رانندگان باری و حمل مسافر
مطالبه سند خانه برای ۶ میلیون تسهیلات؟!
باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری با بیان اینکه برخی بانک ها همکاری خوبی در پرداخت تسهیلات ۶ میلیونی به رانندگان دارند گفت: برخی بانک های دولتی برای پرداخت تسهیلات مصوب ستاد ملی کرونا درخواست سند خودرو و خانه می کنند.
فرهنگ تولیدی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مرتضی یوسفی طهارم / واحدهای تولیدی / رونق تولید / اقتصاد ایران / سیاست های پولی / تسهیلات بانکی
فرهنگ تولیدی
مرتضی یوسفی طهارم، تحلیل گر اقتصادی طی یادداشتی کوتاه در کانال شخصی خود نوشت: در فرهنگ تولیدی، تسهیلات دولتی به طرح ها و ایده هایی پرداخت میشود که مشکلی را حل و نیازی را در جامعه مرتفع و یا کیفیت زندگی در جامعه را بالا ببرند نه به گردش مالی و وثایق افراد.
شیشه‌های کدر نظام بانکی در انتشار وضعیت تسهیلات کلان +جدول
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / نظام بانکی / بانک های دولتی / بانک های خصوصی / بانک مرکزی / شفافیت / شبکه بانکی / بانک کشاورزی / خاورمیانه
شیشه‌های کدر نظام بانکی در انتشار وضعیت تسهیلات کلان +جدول
علی رغم الزام بانک ها به انتشار عمومی اطلاعات مربوط به تسهیلات کلان و تسهیلات به اشخاص مرتبط، همچنان بسیاری از بانک های دولتی و خصوصی از انجام این کار خودداری می کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
بانک‌ها اجازه ندهند گیرندگان تسهیلات پول ملت را صرف اموری غیر از تعهدشان کنند
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر لزوم سیاستگذاری صحیح بانک‌ها برای هدایت منابع به حوزه تولید، از مدیران عامل بانک‌ها خواست واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیلی را که در تملک می‌گیرند، فعال کرده و آن‌ها را وارد چرخه تولید کنند.به گزارش «ابتکار» به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی که برای بررسی مشکلات و مسائل نظام بانکی میزبان مدیران عامل ۱۲ بانک دولتی و نیمه دولتی و نماینده بانک‌های غیردولتی بود، از مدیران بانکی خواست که خودشان پیش از همه پیشگام در عرصه اصلاح نظام بانکی و پیگیری احقاق حقوق بانک‌ها باشند. رئیس قوه قضائیه با تقدیر از اقدامات بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به محرومان و نیازمندان و گره‌گشایی از زندگی مردم به ویژه در ایام شیوع کرونا به آمار بالای متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
جلوگیری از انحراف و فساد در شبکه بانکی
 انتقاد سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه از عملکرد بانک‌ها در اعطای تسهیلات و حتی تملک واحد‌های تولیدی در سفرهای استانی سرانجام باعث شد تا بانکداران عمدتا دولتی و نیمه دولتی به همراه نماینده‌ای از بانک‌های خصوصی خواسته‌ها و مشکلات خود را با مرد شماره یک دستگاه قضا مطرح کنند. به گزارش همشهری، گفته‌های رئیسی و البته اظهارات 5مدیرعامل بانک حاضر در این نشست باعث شد تا طرفین ماجرا دست‌کم بر سر محورهایی چون جلوگیری از انحراف منابع بانکی، راه‌های حمایت بانک‌ها از تولید ملی و جلوگیری از راکد شدن واحدهای …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
کاهش تخلفات بانکی به 2 درصد
رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها در حضور رئیس قوه‌قضائیه با ارائه گزارشی‌ از عملکرد بانک‌ها در حوزه نظارت،کاهش فساد و تخلف، توجه به معیشت مردم و آخرین وضعیت مطالبات و معوقات بانک‌ها، اعلام کرد: مبدا و منشا بخش عمده تخلفات بانک‌ها،خارج از نظام بانکی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط‌عمومی بانک ملی ایران، محمدرضا حسین‌زاده در جلسه‌ای با آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی که با حضور مدیران‌عامل 12 بانک دولتی و نیمه‌دولتی و نماینده بانک‌های غیردولتی به منظور بررسی مشکلات و مسائل نظام بانکی تشکیل شد، تعداد بنگاه‌های کوچک و متوسط که تسهیلات حمایت از تولید را دریافت کرده‌اند 21 هزار واحد عنوان کرد و افزود: بانک‌ها سال گذشته 359 هزار و 51 میلیارد ریال تسهیلات جهت رونق تولید پرداخت کرده‌اند. وی اظهار کرد: …
آیت‌الله رئیسی: تسریع در پرداخت
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / مطالبات معوق / ازدواج / وام ازدواج / قوه قضائیه
آیت‌الله رئیسی: تسریع در پرداخت "وام ازدواج جوانان" توسط بانک‌ها ضروری است
رئیس قوه قضاییه در نشست با مدیران عامل 12 بانک دولتی، نیمه دولتی و نماینده بانک‌های غیردولتی گفت: با توجه به آمار بالای متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج، تسریع در پرداخت وام به این زوج‌های جوان ضروری است.
پرداخت ۷۸۸ هزار وام ازدواج در سال‌ گذشته/ حمایت بانک‌ها از ۲۱ هزار واحد تولیدی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ازدواج / بانک‌ها / قوه قضائیه / ابراهیم رئیسی / دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه د&#
پرداخت ۷۸۸ هزار وام ازدواج در سال‌ گذشته/ حمایت بانک‌ها از ۲۱ هزار واحد تولیدی
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی گفت: در یک سال گذشته ۷۸۸ هزار وام ازدواج به جوانان پرداخت شده و در سه ماهه اول امسال نیز ۱۱۱ هزار زوج جوان از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.
قیف وارونه مالیات‌گیری در ایران!
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / فرار مالیاتی / عدالت مالیاتی / اقتصاد ایران / اخذ مالیات از مردم / ندادن مالیات
قیف وارونه مالیات‌گیری در ایران!
حسین راغفر با اشاره به اینکه در قضیه اخذ مالیات از خانه‌های خالی، معاون وزیر مسکن اعلام کرده تنها یک بانک خصولتی مالک ۱۰۰۰ واحد خالی در تهران است، بیان داشت:، اما این مسئول دولتی نام این بانک را نبرده، اما کاملا مشخص است، همین‌بانک‌ها اقتصاد ایران را نابود کردند، در حالیکه وظیفه ذاتی آن‌ها واسطه‌گری مالی به بیان اعطای وام‌های خرد به مردم و تسهیلات کلان به بخش تولید کشور است، اما آن‌ها برای کسب سود بیشتر بنگاه‌داری می‌کنند یا اینکه ملک، ارز و سکه و طلا می‌خرند، بعد مسلم است که با این عملکرد، وضعیت مملکت این می‌شود، جالب است بانک‌ها بابت این فعالیت‌های مخرب و سوداگرانه ریالی مالیات نمی‌دهند و معاون وزیر حتی حاصر نیست، نام بانک متخلف که خلاف آن محرز شده را اعلام کند.
چه کسی مستاجران را برای دریافت تسهیلات اجاره شناسایی می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / وزارت راه و شهرسازی / مسکن / اجاره‌نشینی / قیمت مسکن
چه کسی مستاجران را برای دریافت تسهیلات اجاره شناسایی می‌کند؟
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مجری شناخت و معرفی مستاجران واجد شرایط برای دریافت تسهیلات دولتی اجاره، وزارت راه و شهرسازی است، گفت: جزئیات تسهیلات مرابحه کالا و خدمات، ۱۱ مرداد از سوی بانک مرکزی به وزارتخانه ابلاغ می‌شود.
۱۱ مرداد؛ ابلاغ جزئیات «تسهیلات مرابحه کالا و خدمات» از سوی بانک‌مرکزی به وزارت راه و شهرسازی
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بانک مرکزی / مسکن / وزارت راه و شهرسازی / وزارتخانه / وزیر راه و شهرسازی
۱۱ مرداد؛ ابلاغ جزئیات «تسهیلات مرابحه کالا و خدمات» از سوی بانک‌مرکزی به وزارت راه و شهرسازی
ایلنا: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مجری شناخت و معرفی مستاجران واحد شرایط برای دریافت تسهیلات دولتی اجاره، وزارت راه و شهرسازی است،…
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
عـــدد خــبــــر
29 هزار‌میلیارد تومان اعتبار برای خرید گندم در ‌سال 99 [ایلنا] 29‌هزار‌میلیارد تومان اعتبار برای خرید گندم در ‌سال 1399 پیش‌بینی شده است.معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: «دولت برای خرید گندم و پرداخت پول گندم‌کاران 29‌هزار‌میلیارد تومان در نظر گرفته که 12‌هزار و 100‌میلیارد تومان آن از محل قانون بودجه، 11‌هزار‌میلیارد تومان تسهیلات بانکی و مابقی از محل منابع شرکت بازرگانی دولتی ایران و فروش کالاها تأمین می‌شود.»قدرت حیدری به افزایش 9‌درصدی خرید تضمینی گندم در کشور اشاره کرد و گفت: «تاکنون 6‌میلیون‌و800‌هزار تن گندم از کشاورزان 31 استان خریداری و برنامه‌ریزی برای …
ایجاد نمایندگی کارگزاری بورس بیمه ایران در استان سمنان
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اقتصادی / استاندار سمنان / سمنان / شرکت بیمه ایران / علیرضا آشناگر
ایجاد نمایندگی کارگزاری بورس بیمه ایران در استان سمنان
خواستار ایجاد نمایندگی کارگزاری بورس بیمه ایران از سوی نمایندگی این بیمه در استان سمنان شد و با اشاره به اهمیت بیمه ایران به عنوان تنها بیمه دولتی کشور گفت: مدیران شرکتهای بیمه ، خدمات و تسهیلات خود را برای صنعتگران و تولید کنندگان تشریح کرده تا زمینه ی اعتماد و آرامش خاطر بیشتر آنان را فراهم کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / مسکن
فرم «ج» متقاضیان کمک ودیعه مسکن باید سبز باشد
عدم استفاده از تسهیلات یارانه های دولتی در بخش مسکن یا به عبارتی سبز بودن فرم «ج»، عدم مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن از شروط دریافت وام کمک ودیعه اجاره مسکن است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استاندارد / اقتصاد / رشد / صنعت و معدن / معاون
اخبار
معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد می‌گوید: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که این عدد نسبت به سال قبل ۲.۸ درصد رشد داشته است.
سهم ۳۴.۸ درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
سهم ۳۴.۸ درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد می‌گوید تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که این عدد نسبت به سال گذشته ۲.۸ درصد رشد داشته است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
ثبت‌نام از امروز آغاز می‌شود
[شهروند] از امروز ثبت‌نام تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن آغاز خواهد شد و آن‌طور که وزیر راه و شهرسازی گفته اولویت پرداخت ‏این تسهیلات با خانواده‌های پنج‌نفره، زوج‌های تازه ازدواج کرده و مستأجران تحت پوشش نهادهای حمایتی است.‏ بر اساس اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه چهارم مرداد با ‏ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره ٣٠٠٠٧٣٦٤٠از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این ‏تسهیلات اقدام کنند. مهلت ثبت‌نام در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه نهم مردادماه به اتمام خواهد رسید.روز گذشته وزیر راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن از روز شنبه به مستأجران خبر داد و گفت:   …
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
پرداخت ودیعه به مستأجران؛ به‌زودی
طولانی‌شدن فرایند تصویب و تخصیص وام ودیعه مسکن به مستأجران کرونازده، بازار شایعات را داغ کرده است. تمام جزئیاتی که تاکنون درباره پرداخت وام ودیعه مسکن منتشر شده، به این ختم می‌شود که این تسهیلات در گام اول فقط در تهران و 7کلانشهر پرداخت می‌شود و البته فقط مستأجرانی قادر به دریافت آن هستند که اولاً متراژ واحد مسکونی استیجاری آنها از 75متر بیشتر نباشد و دوما تاکنون از امکانات و تسهیلات دولتی در حوزه مسکن استفاده نکرده باشند.به گزارش همشهری، هنوز رقم دقیق تسهیلات ودیعه مسکن مشخص نیست؛ اما بنا بر اظهارنظر …
حراج اوراق دولتی چاره‌ای برای جبران کسری بودجه
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اوراق دولتی / بانک مرکزی / بودجه
حراج اوراق دولتی چاره‌ای برای جبران کسری بودجه
علی قنبری می‌گوید: «بانک مرکزی در چارچوب اجرای عملیات بازار باز که در آن اعطای تسهیلات به ‏بانک‌ها منوط به اخذ وثیقه است، به دولت کمک کرده تا کسری بودجه خود را از طریق انتشار اوراق بدهی و فروش آن‌ها به ‏بانک‌ها و نهاد‌های مالی غیربانکی تأمین کند‎. در حراج اوراق بدهی، دولت از منابع موجود در بازار پول، تأمین مالی کرده و از ‏مراجعه به بانک مرکزی و دریافت پول پر قدرت خودداری می‌کند‎.»
تماشا کنید: خواهرخوانده مسکن مهر / طرح جدید نمایندگان، چه سرنوشت شومی را برای اقتصاد کشور رقم خواهد زد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
تماشا کنید: خواهرخوانده مسکن مهر / طرح جدید نمایندگان، چه سرنوشت شومی را برای اقتصاد کشور رقم خواهد زد؟
برخی نمایندگان مجلس قرار است طرحی دوفوریتی در حوزه مسکن شبیه به مسکن مهر موسوم به «مسکن انقلاب» را مطرح کنند. گفته می‌شود راهبر اصلی این نمایندگان، علی نیکزاد، نایب رئیس دوم مجلس و وزیر مسکن دولت محمود احمدی نژاد است که طرح مسکن مهر نیز در زمان او پایه ریزی شد. به گفته نمایندگان، وسعت این طرح دو برابر مسکن مهر است و قرار است در آن، طی ۶ سال، ۶ میلیون خانه ساخته و به مردم فروخته یا اجاره داده شود. نمایندگان می‌گویند در این طرح، می‌خواهند زمین‌های دولتی را به انبوه سازان واگذار کنند تا به زعم آن‌ها قیمت زمین حذف شود. همچنین برای هر خانه ۷۵ متری ۲۵۰ میلیون تومان پول ساخت پیش بینی شده که باید ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان آن از طریق تسهیلات تأمین می‌شود.
۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای کاشان ساخته می شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / مسکن روستایی / استانی-شهرستانها
۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای کاشان ساخته می شود
فرماندار کاشان گفت: در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید برای تامین مسکن روستاییان کشور، با استفاده از تسهیلات دولتی تا پایان سال جاری ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق روستایی شهرستان به پایان می رسد.
مهلت نهایی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات کرونا به مشاغل
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / تسهیلات حمایتی کرونا / تسهیلات دولتی / کسب‌وکارها / وام مشاغل
مهلت نهایی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات کرونا به مشاغل
رئیس اتاق اصناف ایران از کندی پرداخت تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا توسط بانک‌ها خبر داد و گفت: ۱۶۶ هزار واحد به بانک معرفی شده‌اند که بانک‌ها تا پایان مردادماه مهلت دارند این تسهیلات را پرداخت کنند. نوشته مهلت نهایی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات کرونا به مشاغل اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
نسخه دوم مسکن مهر در راه است
نمایندگان مجلس از پروژه یک میلیون واحدی، ذیل طرح اقدام ملی مسکن سخن می‌گویند که قرار است با استفاده از منابع بانک مرکزی اجرا شود. با اینکه هنوز جزییات این برنامه که گفته می‌شود جامعه هدف آن دهک‌های پایین خواهد بود، ارایه نشده و قرار است یکشنبه چگونگی تامین منابع مالی آن نهایی شود، گزارش‌ها حاکی از آن است که برای این پروژه وام ۹ درصد در نظر گرفته شده است؛ تسهیلاتی که بنا به گفته کارشناسان نه تنها فشار به منابع بانک مرکزی را به دنبال دارد، بلکه منجر به بروز تورم خواهد شد که مخاطبان اصلی این واحدها یعنی متقاضیان واقعی مسکن باید رنج آن را تحمل کنند. با این وجود سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی طی سال‌های گذشته روند نزولی داشته و یکی از دلایل رکود ساخت‌وساز، تمایل بانک‌ها …
فرصت ثبت‌‌نام تسهیلات کرونا تا 25 تیر تمدید شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
فرصت ثبت‌‌نام تسهیلات کرونا تا 25 تیر تمدید شد
صاحبان مشاغل بیشتر آسیب دیده از کرونا تا 25 تیر‌ماه جاری فرصت دارند که برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت ثبت‌نام کنند. با تصویب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در بیستمین نشست این کارگروه، کارفرمایان و خویش‌فرمایان برای برخورداری از این تسهیلات تا 25 تیرماه باید به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و در این سامانه ثبت‌نام کنند.  پیش از این، مهلت پایان ثبت‌نام تا 20 تیرماه اعلام شده بود اما با افزایش استقبال عمومی از این تسهیلات حمایتی در چند روز اخیر و درخواست متقاضیان، کارگروه یاد شده این زمان را تا 25 تیرماه تمدید کرد.  همچنین تاکید شد ضمانت لازم برای وام‌های تا 16 میلیون تومان صرفا شامل چک یا سفته به تشخیص بانک است …
بسیج دستگاه‌های دولتی برای پرداخت وام به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
بسیج دستگاه‌های دولتی برای پرداخت وام به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
تهران- ایرنا- با دستور رییس‌جمهوری در روزهای اخیر دستگاه‌های مختلف همچون موسسات اعتباری مالی و وزارت تعاون بسیج شدند تا پرداخت تسهیلات به کسب و کارها تسریع شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
افشای اختلاس 418میلیون دلاری نواز شریف
ریموند بیکر نویسنده کتاب "پاشنه آشیل سرمایه داری" فاش کرده که نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان و رهبر حزب مسلم لیگ نواز در دو دوره تصدی نخست‌وزیری بالغ بر ۴۱۸ میلیون دلار اختلاس کرده است.به نوشته پاکستان تودی، کتاب ریموند دبلیو بیکر گزارشی در مورد فساد برخی از خاندان‌های مسلط بر عرصه سیاست در تاریخ است که شامل خانواده نواز شریف نیز می‌شود. در این کتاب در این خصوص که چطور آنها به انباشت پول و املاک و کارخانه‌ها پرداخته‌اند، صحبت می‌شود. به نوشته این کتاب، نواز شریف در اولین دوره نخست وزیری خود که به ۱۹۹۰ بر می‌گردد، از یک قرارداد احداث اتوبان از لاهور به اسلام آباد ۱۶۰ میلیون دلار نفع شخصی به دست آورد. همچنین نواز شریف از محل تسهیلات صادرات شکر تولیدی کارخانه‌های تحت کنترل خانواده اش نیز بیش …
طرح تکلیف بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ارزان قیمت مسکن تدوین می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / مجلس شورای اسلامی / کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی / محمدرضا رضایی کوچی / وزارت راه و شهرسازی / بانک مسکن / جهرم / مجلس یازدهم و اولویت های آن / بازار مسکن
طرح تکلیف بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ارزان قیمت مسکن تدوین می‌شود
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،گفت: طرح تکلیف به بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ارزان قیمت و ورود زمین‌های دولتی به چرخه تولید مسکن با حضور نمایندگان در حال تدوین است.
تسهیلات کرونایی به موسسات قرآنی در پیچ و خم‌های اداری
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / وزارت کار / موسسات قرآنی / قرآن کریم
تسهیلات کرونایی به موسسات قرآنی در پیچ و خم‌های اداری
به گفته معاون اجرایی معاونت قرآنی ارشاد، موسسات خسارت‌دیده دارای کد کارگاهی در اولویت پرداخت تسهیلات دولتی قرار دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
افزایش وام ساخت‌ در بافت فرسوده به ۲۵۰ میلیون تومان
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: با هدف شتاب‌بخشی به تولید مسکن در بافت‌های فرسوده، تسهیلات برای سازندگان حرفه‌ای که مقررات ملی ساختمان و استانداردهای کیفی را در کلانشهرها رعایت می‌کنند به ۲۵۰ میلیون تومان برای ساخت هر واحد مسکونی افزایش یافته است.به گزارش ایرنا، وزارت راه و شهرسازی ذیل اقدام تولید مسکن ملی، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در شهرهای کشور تعهد کرده است که از این اقدام ۱۴۵ هزار واحد مسکونی در تعهد شرکت بازآفرینی شهری ایران است. این تعهد به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اول کمک به جریان نوسازی مردمی (خودمالکی) به میزان ۱۰۰ هزار واحد است که تا کنون نزدیک به ۳۰ درصد این برنامه محقق شده است.مهدی عبوری، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در همین راستا اعلام کرد: یکی از دستور کارهای اصلی این شرکت …
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / بهزیستی / تسهیلات مسکن مددجویان بهزیستی
شرایط دریافت تسهیلات بلاعوض مسکن مددجویان بهزیستی
به گزارش ایرنا، وحید قبادی دانا روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین این مددجویان نبایداز تسهیلات دولتی تامین مسکن استفاده کرده باشند و دارای قرارداد اجاره به نام فرد تحت پوشش باشند.وی ادامه داد: کسانی که در دهک یک تا سه درآمدی هستند، مشمول دریافت کمک‌های بلاعوض خواهند شد و افرادی که در دهک‌های یک تا هفت هستند مشمول دریافت تسهیلات قرض الحسنه خواهند بود. میزان کمک بلاعوض همسو و هماهنگ با مددجویان کمیته امداد است.
پایان تیر؛ آخرین فرصت ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات کرونایی
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی / تسهیلات کرونایی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
پایان تیر؛ آخرین فرصت ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات کرونایی
طبق اعلام رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صاحبان کسب‌وکارهای دارای کد بیمه و کارگاه متقاضی دریافت تسهیلات دولتی فقط تا پایان تیر ماه جاری فرصت ثبت‌نام در سامانه کارا را دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
پیشنهادات کمیسیون اقتصادی درباره بازار ارز هفته آینده تحویل دولت می‌شود
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که پیشنهادات این کمیسیون به دولت و بانک مرکزی در مورد مدیریت بازار ارز هفته آینده تقدیم خواهد شد.مهدی طغیانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی هفته گذشته جلساتی را با معاونین وزرا، مسئولین دولتی و رئیس کل بانک مرکزی داشت و این جلسات به صورت غیررسمی ادامه دارد. اما با توجه به این‌که در هفته جاری نمایندگان برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود رفتند جلسات قدری با وقفه مواجه شد. وی ادامه داد: در جلسات کمیسیون مجموعه‌ای از پیشنهادات مطرح شد که هم مشکلات عرضه ارز کمتر شود، هم تسهیلات برای صادرکنندگان در نظر گرفته شود که ارز را به چرخه بازگردانند و هم در آیین‌نامه رمزارزها که در بانک مرکزی در حال تدوین است، نکاتی لحاظ شود، همچنین پیشنهاداتی هم …
ببینید | ترفند بزرگترین بدهکار بانکی برای اخذ تسهیلات از بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / رسول دانیال‌زاده / تسهیلات بانکی / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی
ببینید | ترفند بزرگترین بدهکار بانکی برای اخذ تسهیلات از بانک‌ها
تسنیم منتشر کرد: نماینده دادستان گفت: در گزارش وزارت اطلاعات آمده است که دانیال زاده به جای صنعتگری به دلالی هم ورود کرده است؛ در سال ۸۸ دانیال زاده ۶۱۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک‌های مختلف خصوصاً بانک ملی دریافت کرده است؛ شرکت‌های دانیال زاده تولیدی بوده است لذا از امتیازات دولتی شرکت‌های تولیدی بهره‌مند می‌شدند، اما در مصرف تسهیلات دریافتی، انحراف‌های فاحشی وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد:خادم رسانه ها هستیم
محمد حدادی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در توئیتی درباره تسهیلاتی که برای رسانه ‌ها در دوران شیوع کرونا در نظر گرفته شده است توضیح می دهد. حدادی در این توئیت می نویسد: مشکلات رسانه ها هم ردیف سایر صنوف آسیب دیده از کرونا قرار گرفت. در چهار ماه گذشته کاغذ دولتی و یارانه را با همه محدودیت ها پرداخت کردیم، رسانه را در ده رسته آسیب پذیر گذاشته، بیمه و مالیات و تسهیلات هم پرداخت می شود. اوضاع برای همه بد است، اما با همت و لطف الهی عبور می کنیم، خادم رسانه ها هستیم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اطلاعات بانکی‌تان را ندهید
در شرایطی که برخی رانندگان بین‌شهری از کلاهبرداری عده‌ای به نام سازمان راهداری به بهانه ‏پرداخت وام کرونایی گلایه ‌کردند، مدیرکل حمل‌ونقل مسافر این سازمان اعلام کرد: «به هیچ وجه از هیچ ‏دستگاه دولتی با مردم تماسی برقرار نخواهد شد و در برقراری ارتباط‌ها نیز رانندگان به چنین روش‌های ‏کلاهبرداری توجه نکنند و اطلاعاتی از حساب‌ بانکی یا رمز کارت‌شان ندهند.‏» به گزارش ایسنا، برخی رانندگان بین شهری از کلاهبرداری به شیوه‌های مختلف و تحت عناوینی مانند ‏سازمان راهداری و به بهانه پرداخت تسهیلات 6‌میلیون تومانی گلایه کردند.‏ داریوش باقرجوان- مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای- دراین‌باره …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مسکن اولویت کمیسیون عمران در مجلس یازدهم
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: هفته آینده در کمیسیون عمران نشستی با حضور وزیر راه و شهرسازی، سرپرست بانک مسکن و مسئولان مربوطه برای ساماندهی بازار مسکن تشکیل خواهد شد.محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به نقشه راه کمیسیون عمران در مجلس یازدهم، اظهار کرد: قانون‫گذاری و نظارت دو وظیفه مجلس شورای اسلامی است تا دستگاه های اجرایی بتوانند به وظایف خود عمل کنند.وی با تاکید بر اینکه در مجلس یازدهم به مقوله «نظارت» باید توجه بیشتری شود، افزود: ما در حوزه قانون‫گذاری برای مدیریت و ساماندهی بازار مسکن تقریبا اشباع هستیم و نیاز به قانون خاصی نداریم اما آنچه که نیاز داریم نظارت بر اجرای قوانین جاری در این حوزه است.رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، قانون بودجه و اسناد بالادستی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
از مشکلات رسانه عبور می‌کنیم
محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به مشکلات رسانه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا نوشت:«مشکلات رسانه‌ها هم‌ردیف سایر صنوف آسیب‌دیده از کرونا قرار گرفت». او در ادامه نوشت: «در 4 ماه گذشته، کاغذ دولتی و یارانه را با همه محدودیت‌ها پرداخت کردیم، رسانه را در 10 رسته آسیب‌پذیر گذاشته، بیمه و مالیات و تسهیلات هم در حال انجام است. اوضاع برای همه سخت است. اما با همت همه و لطف الهی عبور می‌کنیم. خادم رسانه‌ها هستیم».
لزوم تجدید معماری سیستم بانکی/ مردم نمی‌توانند سهامدار بانک‌های دولتی باشند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / بانک ها / کمیسیون حقوقی / مجلس شورای اسلامی / بانک مرکزی / قانون برنامه ششم توسعه / قانون عملیات بانکی / شورای پول و اعتبار / نرخ تورم / قانون پولی و بانکی کشور / ربا
لزوم تجدید معماری سیستم بانکی/ مردم نمی‌توانند سهامدار بانک‌های دولتی باشند
دبیر کمیسیون حقوقی کانون بانک‌ها وموسسات اعتباری گفت: تسهیلات گران قیمت راهگشای مردم و بخش تولید نیست و تجربه نشان داده که این اهداف با دولتی کردن سیستم بانکی هم تسهیل نخواهد شد. همچنین از آنجاکه ۱۰۰ درصد سهام بانک‌های دولتی به دولت تعلق دارد، مردم نمی‌توانند سهامدار بانک‌های دولتی باشند، مگر آنکه فروش سهام آنها به تصویب مجلس برسد. اما در حال حاضر سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی و تعدادی از بانک‌های دولتی در بازار بورس قابل معامله است که باید همانند سهام سایر شرکت‌های بورسی، سهامداران بانک و موسسات اعتباری خصوصی نیز در حمایت قانون باشند.
معرفی ۴۲۴ متقاضی تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به بانک ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اقتصادی / اداره راه و شهرسازی / وزارت علوم، تحقیقات و فناوری / استان بوشهر / سامانه کارا / کرونا / صادرات / بهزیستی
معرفی ۴۲۴ متقاضی تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به بانک ها
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر در خصوص مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا گفت: این تسهیلات به ۱۴ رسته مشخص شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تعلق می‌گیرد که در استان بوشهر از طریق ۱۴ بانک دولتی و خصوصی، ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، انصار، اقتصاد نوین، سینا، آینده و موسسه اعتباری و غیر بانکی ملل پرداخت می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
رئیس‌جمهوری در دو جلسه دیروز خود شوک بازار ارز را گذرا خواند و از الزامات حل مشکلات گفت
بایدها، نبایدها و وعده‌های روحانیرئیس‌جمهوری تاکید کرد: آنچه امروز دولت به‌دنبال آن است، هدایت نقدینگی بر اساس سیاست های پایدار در جهت تقویت تولید و پایه‫های اقتصاد مولد است.حسن روحانی دیروز در چهل و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، افزود: برنامه اجرایی این سیاست به طور منسجم آغاز شده است و موضوعاتی نظیر فعال کردن بورس برای عرضه منطقی سهام یا فعال کردن معادنی که عده‌ای مالکیت آن را طی سال‌های گذشته در اختیار گرفته‌اند اما هیچ فعالیت اقتصادی ندارند، پیگیری می‌شود. رئیس‌جمهوری افزود: فروش اوراق به صورت کاملا اقتصادی و با صرفه به مردم و از آن مهمتر فروش اموال و زمین‌های دولتی برای ساخت مسکن از دیکر اقدامات مهم دولت برای تحول پایدار و اساسی در اقتصاد است تا بتواند نقدینگی کشور را به سمت یک اقتصاد …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
دستور روحانی برای انتشار شفاف تعهدات ارزی واردکنندگان
یکصد و چهل و پنجمین جلسه ستاد اقتصادی دولت صبح یکشنبه به ریاست حسن روحانی، رئیس‌جمهوری‫ برگزار شد و مهم‫ترین مسائل و موضوعات اقتصادی کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.رئیس‌جمهوری در این جلسه با اشاره به لزوم درک شرایط سخت کشور و محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های ضد بشری آمریکا از جمله در زمینه صادرات نفت‫ گفت: در نتیجه این تحریم‌ها نقل و انتقال ارز با دشواری همراه بوده و از سوی دیگر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا از جمله بسته شدن برخی از مرزها، واردات را هم دچار مشکل کرده است. روحانی با اشاره به تدابیر دولت در حوزه اقتصاد در شرایط سخت اعمال تحریم‌ها در دو سال اخیر و به ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا در چند ماه گذشته، اظهار کرد: تلاش دولت همواره بر حفظ آرامش و ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی میان همه …
اجاره‌داری حرفه‌ای با چاشنی وام و زمین دولتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اجاره‌داری حرفه‌ای با چاشنی وام و زمین دولتی
طرح اجاره‌داری حرفه‌ای به‌عنوان یکی از برنامه‌های پنج‌گانه وزارت راه و شهرسازی برای گره‌گشایی از بازار اجاره وارد مرحله جدیدی شده و آنگونه که وزیر راه و شهرسازی می‌گوید قرار است با تخصیص زمین دولتی به متقاضیان ساخت مسکن استیجاری و ارائه تسهیلات ساخت به آنها جذاب شود. به گزارش همشهری، در بهار 98که با سرریز تورم بازار مسکن به بازار اجاره، وضعیت این بازار در حال وخیم شدن بود، وزارت راه و شهرسازی 5برنامه برای حل مشکلات بازار اجاره تدوین کرد که البته هیچ‌گاه جزئیات کامل آن منتشر نشد اما یکی از این …
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
پرداخت بیش از ۱۴۰۰ فقره تسهیلات به کشاورزان فارس
سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون فارس گفت: این بانک سال گذشته بیش از ۱۴۰۰ فقره تسهیلات به کشاورزان استان پرداخت کرده است.غلام‌رضا حسانی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در حاشیه بازدید از یک شرکت تعاونی تولیدکننده گیاهان دارویی، گفت: مبلغ این تسهیلات بالغ بر یک هزار ۲۸۱ میلیارد ریال است که در سال گذشته به بخش کشاورزی استان پرداخت شد.او افزود: تسهیلات پرداخت شده در قالب سرمایه در گردش و ثابت از محل منابع داخلی و دولتی نظیر رونق تولید، اشتغال پایدار روستایی و تبصره ۱۸ و... متناسب با نیاز کشاورزان بوده است.سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون فارس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در رشد و توسعه کشاورزی نقش بسزایی دارد و در این خصوص حامی کشاورزان در بخش تولید هستیم، گفت: توجه به رفاه و معیشت فعالان بخش کشاورزی …
بانک مرکزی ترازنامه و بدهی‌های بانکهای دولتی و خصوصی را منتشر کرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / بانک مرکزی / بانک مرکزی ایران / ترازنامه بانکی / تسهیلات بانکی / معوقات بانکی / بدهی دولت به بانکها
بانک مرکزی ترازنامه و بدهی‌های بانکهای دولتی و خصوصی را منتشر کرد
بانک مرکزی آمار ترازنامه بانک ها، میزان مطالبات و بدهی ها و همچنین ارقام تسهیلات بانک های دولتی و خصوصی و مؤسسات اعتباری را منتشر کرد.
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: 
اعطای تسهیلات به مستاجران در انتظار تصمیم کمیته چهارجانبه
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: اعطای تسهیلات به مستاجران در انتظار تصمیم کمیته چهارجانبه
وزیر راه و شهرسازی گفت: قرار است کمیته‌ای چهارجانبه در خصوص کمک‌های دولتی برای عبور مستاجران از بحران فعلی تصمیم‌گیری کند که بر اساس آن، تسهیلاتی در اختیار مستاجران قرار می‌گیرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
پذیرش سرمایه‌گذاری‌های استانی سهام عدالت پس از افزایش سرمایه
آزادسازی سهام عدالت و قابلیت معامله و فروش آن در بورس را می‌توان یکی از تصمیم‌های بسیار مهم و تاثیرگذار اقتصادی و حتی سیاسی در سال 99 نامید. سالی که دولت با مشکل کسری بودجه 200 هزار میلیارد تومانی دست‌وپنجه نرم می‌کند و شاید چنین تصمیمی به‌همراه حمایت‌های همه‌جانبه از بورس - که با هدف تامین مالی شرکت‌های دولتی و کاهش فشار بنگاه‌های خصوصی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات است- آخرین تیر ترکش دولت برای رهایی از پیامدهای کسری بودجه امسال باشد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
تعداد بانک‌های حاضر در عملیات بازار باز
مدیر اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی از حضور 31 بانک در عملیات بازار باز خبر داد. محمد نادعلی به خبرگزاری فارس گفت: از آنجا که عملیات بازار باز براساس مبادله اوراق بهادار دولتی با ذخایر بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی در بازار بین‌بانکی صورت می‌پذیرد، بنابراین آن دسته از بانک‌ها و موسساتی که عضو بازار بین‌بانکی هستند می‌توانند در عملیات بازار باز حضور داشته باشند. از بین 36 بانک و موسسه اعتباری غیربانکی دارای مجوز فعالیت، تعداد 31 بانک و موسسه اعتباری غیربانکی عضو بازار بین‌بانکی هستند و بنابراین می‌توانند در عملیات بازار باز مشارکت داشته و از تسهیلات قاعده‌مند بانک مرکزی بهره‌مند شوند.
اعطای وام به دارندگان سهام عدالت و لزوم نظارت چند لایه بانکی/ تسهیلات بانکی برای رانت خواران یا مردم عادی؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۵
اعطای وام به دارندگان سهام عدالت و لزوم نظارت چند لایه بانکی/ تسهیلات بانکی برای رانت خواران یا مردم عادی؟
سعدوندی گفت: شرایط نظام بانکی در کشور ما به این صورت است که یک مجموعه از بانک ها، بانک‌های دولتی هستند. این بانک‌ها موظف هستند که دستورات دولت را اجرا کنند و در خدمت مردم و اقتصاد نیستند. مشکل هم اینجاست که منافع دولت در بسیاری از اوقات با منافع اقتصاد و مردم در تضاد قرار می‌گیرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
احراز اهلیت، شرط لازم برای معرفی صادرکنندگان
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، راه‌اندازی سامانه پردازش یکپارچه درخواست‌های اعتبارات ریالی صندوق توسعه ملی را گام مهمی در جهت تسهیل فرآیند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی - صادراتی به‌ویژه بنگاه‌های کوچک و متوسط دانست و با اشاره به مفاد بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۸، ‌همکاری کلیه بخش‌های خصوصی و دولتی در اجرایی شدن مواد یک و ۲ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی را حائزاهمیت دانست. احسان قمری در گفت‌وگو با «اکسپورتنا» با اشاره به منابع ریالی در نظر گرفته شده به مبلغ ۴ هزارمیلیارد تومان و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به جامعه صادرکنندگان با نرخ‌های ترجیحی، راه‌اندازی سپیدار یا سامانه پردازش یکپارچه درخواست‌های اعتبارات ریالی را در تسهیل و تسریع فرآیند …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
بازگشت ارز حاصل از صادرات اولویت فعلی اقتصاد
علی صالح‌آبادی معتقد است نکته حائز اهمیت در سال ۹۹ بیش از سال گذشته، بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به چرخه تجاری کشور است.علی صالح‌آبادی با حضور در ساختمان پژوهشکده پولی و بانکی، با شاپور محمدی رئیس این پژوهشکده دیدار کرد.مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران پس از بازدید از بخش‌های مختلف پژوهشکده در گفت‌وگوی اختصاصی با ایبنا در مورد برنامه‌ریزی این بانک توسعه‌ای برای حمایت بیش از پیش از صادرکنندگان در سال ۹۹، گفت: با توجه به کاهش درآمدهای ناشی از فروش نفت، نکته حائز اهمیت در سال ۹۹ بیش از سال گذشته، بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به چرخه تجاری کشور است.وی با اشاره به تمهیدات بانک مرکزی در مورد چگونگی بازگرداندن ارز حاصل از صادرات غیرنفتی توسط صادرکنندگان اعم از ارائه ارز صادراتی به سامانه …
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
معرفی فیلم‌هایی که وام ۳۰۰ میلیونی می‌گیرند
اسامی ۲۱ فیلم متقاضی اکران نوروزی که به دلیل تعطیلی سینماها متضرر شده‌اند برای وام چهاردرصدی ۳۰۰ میلیون تومانی اعلام شد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، اسامی این فیلم‌ها که توسط معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی برای حمایت به بنیاد سینمایی فارابی معرفی شده‌اند عبارت است از:«خوب بد جلف ۲» به کارگردانی پیمان قاسمخانی، «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت‫، «پسرکشی» به کارگردانی محمدهادی کریمی، «زن‌ها فرشته‌اند۲» به کارگردانی محمدحسین فرح‌بخش، «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی، «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «خط استوا» به کارگردانی اصغر نعیمی، «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی، «آنجا همان ساعت» به کارگردانی سیروس الوند، …
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
معامله سکه در بانک‌ها مجاز نیست
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: اگر عملیات بازار باز گسترش پیدا کند، دولت می‌تواند بخشی از کسری بودجه را از طریق اوراق بدهی و اوراق مالی که به انتشار می‌رساند، تامین مالی کند.به گزارش ایلنا، عباس معمارنژاد درباره دلایل عدم انجام عملیات بازار باز اظهار کرد: از آنجا که بانک‌ها نقدینگی موردنیاز را در اختیار دارند، از عملیات بازار باز استقبال نمی‌شود.معمارنژاد ادامه داد: در حال حاضر بانک‌‌ها نیازی به پول ندارند تا برای تامین منابع و دریافت تسهیلات اوراق نزد بانک مرکزی بگذارند بنابراین عملیات بازار باز هم انجام نمی‌شود.وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با تاکید بر اینکه هر چقدر بتوانیم عملیات بازار باز را گسترش دهیم، هم برای دولت، بانک‌ها و هم بانک مرکزی فایده بیشتری خواهد داشت، …
وعده تسهیلات کشاورزان را راضی نمی‌کند/ کشاورزان بر اساس عرضه و تقاضا کشت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
وعده تسهیلات کشاورزان را راضی نمی‌کند/ کشاورزان بر اساس عرضه و تقاضا کشت می‌کنند
بی اعتمادی به برخی سیاست‌های دولتی باعث می‌شود کشاورزان در برابر طرح‌های اجرا شده مقاومت کنند، ولو اینکه به آن‌ها وعده تسهیلات ارزان قیمت بدهند.
برنامه‌های «جهش تولید» در حوزه باغبانی چشم به راه تسهیلات
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / استانی-اقتصادی / سال جهش تولید / باغبانی / صادرات
برنامه‌های «جهش تولید» در حوزه باغبانی چشم به راه تسهیلات
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی قزوین با اعلام افزایش ۱۰۰۰ هکتاری سطح باغستان در سال‌جاری گفت: در سال جهش تولید برنامه‌های خوبی برای افزایش سطح باغات و در نتیجه تولیدات سال‌های آینده طرح‌ریزی شده است ولی این برنامه‌ها به تسهیلات و اعتبار نیاز دارد که تا به امروز هیچ بودجه و تسهیلاتی به ما اعلام نشده است و منتظر اعتبارات دولتی برای اجرای آن‌ها هستیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
توسعه ارتباطات در دوران پسا کرونا نیازمند 100 برابر بودجه فعلی است
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری همچنین در جمع مدیران ارشد وزارت ارتباطات و پس از سخنرانی آذری‌جهرمی به نکاتی در مورد تاثیر کرونا بر اقتصاد و سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی همچنین اهمیت دولت الکترونیک اشاره کرد که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:     کرونا به قطب‌نمای اصلی سیاست‌گذاری و مدیریت کشور تبدیل شده است    همه دستگاه‌های دولتی باید توجه داشته باشند که کرونا پدیده‌ای عالمگیر و نوظهور است که باید ضمن توجه به مسائل کوتاه‌مدت مرتبط با آن درخصوص تغییرات ناگزیر آن نیز آینده‌نگری داشته باشیم    برای شرایط پساکرونا نیازمند توسعه ارتباطات هستیم و از همین ‌رو حتی نیاز است برای این کار 100 برابر …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
نباید شرکت‌ها را با وام و اقساط درگیر کرد
استاد اقتصاد دانشگاه گفت:‌ ارائه تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی صد درصد به نفع دولت خواهد بود، زیرا اگر شرکت‌ها متضرر شوند درآمد دولت نیز کاهش خواهد یافت.به گزارش ایلنا، جمشید عدالتیان درخصوص ارائه تسهیلات دولتی به بنگاه‌های تولیدی گفت: هنوز جزئیات این تسهیلات ارائه نشده است و توجه داشته باشید که این تسهیلات فقط به بنگاه‌های آسیب‌دیده تعلق خواهد گرفت و برای همه بنگاه‌ها نیست.وی با انتقاد از این شیوه اعطای تسهیلات گفت: در اقتصاد نمی‌توان گروه‌های آسیب‌دیده و آسیب‌ندیده را از هم تفکیک کرد زیرا همه بنگاه‌ها به طور زنجیر‌وار به همدیگر متصل هستند. برای مثال‫ ممکن است هتلی جزو بنگاه‌های آسیب‌دیده شناخته شود. باید توجه کرد که تمام زیرمجموعه‌های آن و کسانی که به آن متصل هستند از جمله حمل و نقل و تامین‌کنندگان …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اعلام جزئیات سیاست‌های حمایتی دولت از مهدهای‌کودک
 مهدهای کودک، یکی از مشاغل آسیب‌دیده در همه‌گیری کرونا می‌توانند از تسهیلات 12تا 16میلیون تومانی سازمان بهزیستی به ازای هر یک از پرسنل‌شان استفاده کنند. به گزارش ایسنا، «وحید قبادی‌دانا»، رئیس سازمان بهزیستی گفته است: این تصمیم حمایتی دولت شامل مهدهای دولتی و غیردولتی می‌شود. او گفت: «مهدهای کودک برای قطع زنجیره انتقال کرونا از اسفندماه تعطیل هستند. طبق توافق با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارگروه بررسی مشاغل آسیب‌دیده از کرونا، بنا شد تا مهدهای کودک غیردولتی هم به‌عنوان کسب و کارهای واجد شرایط …
اختصاص خط اعتباری سفر/پرداخت تسهیلات به ثبت‌نام کنندگان در «کارا»
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / گردشگری / ویروس کرونا / علی اصغر مونسان
اختصاص خط اعتباری سفر/پرداخت تسهیلات به ثبت‌نام کنندگان در «کارا»
متولیان دولتی وزارت میراث فرهنگی در نشستی با فعالان گردشگری از اختصاص خط اعتباری سفر و پرداخت تسهیلات به افرادی که در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند خبر دادند.
تصویب طرح ترافیک مخصوص کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
تصویب طرح ترافیک مخصوص کرونا
طرح ترافیک مخصوص دوره «کرونا» در پایتخت به تصویب اولیه رسید. مدیران دولتی و شهری حوزه ترافیک تهران در حضور مسوولان محلی ستاد مقابله با کرونا تصویب کردند از اول ماه آینده با دو هدف «تداوم تسهیلات خودرویی برای شاغلان» و در عین حال «مهار سفرهای غیرضرور (تهرانگردی)»، ضوابط طرح ترافیک با ساعات کمتر از سال قبل در شهر به اجرا دربیاید.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
پس از ۴ سال بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون حذف شد
کارشناس مسائل حقوقی بانکی می‌گوید در بودجه سال ۱۳۹۹ و پس از چهار سال، بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان حذف شده است.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، یاسر مرادی با بیان این مطلب افزود: یکی از تغییرات مهمی که در قانون بودجه امسال شاهد آن بودیم، بحث حذف بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان بود که کمتر به آن پرداخته شده است؛ در واقع امسال دولت و مجلس تصمیم گرفتند این امتیاز بزرگ را برای بدهکاران بانکی در بودجه ۹۹ حذف کنند.وی با بیان اینکه برای اولین بار و طی تبصره ۳۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۵، بدهکاران بانکی که مطالبات بانک‌ها از آنها کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان می‌شد، مشمول این قانون شدند، تصریح کرد: تعداد این پرونده‌ها حدود ۲۶ میلیون پرونده بود که با مانده …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
فقط بانک مسکن برای رونق این بخش همکاری می‏کند
یک عضو کمیسیون عمران مجلس به همراه معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه گفت‏و‏گوی ویژه خبری شبکه دو سیما عملکرد دولت و نظام بانکی در این بخش را تشریح کرد.صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در این برنامه با بیان اینکه بازار مسکن در مقطع فعلی بیش از هر زمان دیگر به تسهیلات رونق‏زا و کمک کننده خریداران مسکن نیاز دارد افزود: از بین بانک‏های کشور فقط بانک مسکن است که به بخش مسکن تسهیلات پرداخت می‏کند. این بانک به متقاضیان خرید مسکن دو نوع تسهیلات شامل تسهیلات یکم و تسهیلات اوراق پرداخت می‏کند.بدری با بیان اینکه سال گذشته سقف تسهیلات اوراق مسکن افزایش پیدا کرد تصریح کرد: امسال وقت آن است فکری به حال تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم شود تا خانه اولی‏ها بتوانند در شرایطی که قیمت …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / حقوق / دستگاه های دولتی / دستمزد / مسافران / ویروس
استقراض ایرلاین‌ها از دستگاه‌های دولتی
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: ایرلاین‌های کشور برای پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود به استقراض از نهادهای دولتی و حاکمیتی روی آورده‌اند و منتظر هستند که مشمول دریافت تسهیلات حمایتی شوند.
استقراض ایرلاین‌ها از دستگاه‌های دولتی برای پرداخت حقوق کارکنان/ هنوز از تسهیلات کرونایی خبری نیست
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / مقصود اسعدی سامانی / انجمن شرکت های هواپیمایی / تسهیلات حمایتی / ویروس کرونا / حقوق و دستمزد
استقراض ایرلاین‌ها از دستگاه‌های دولتی برای پرداخت حقوق کارکنان/ هنوز از تسهیلات کرونایی خبری نیست
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: ایرلاین‌های کشور برای پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود به استقراض از نهادهای دولتی و حاکمیتی روی آورده اند و منتظر هستند که مشمول دریافت تسهیلات حمایتی شوند.
افزایش ۲۵ درصدی پرداخت تسهیلات بانکی به بخش تولید
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / استانی-سیاسی / نیروهای مسلح / بانک مرکزی / استان فارس
افزایش ۲۵ درصدی پرداخت تسهیلات بانکی به بخش تولید
استاندار فارس با مناسب دانستن حجم تسهیلات بانکی پرداخت شده طی سال ۹۸ خصوصا از سوی بانک‌های دولتی به بخش‌های مختلف، خواستار افزایش ۲۵ درصدی این تسهیلات خصوصا به بخش تولید طی سال ۹۹ شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
قاطعیت دستگاه قضا در مبارزه با فساد اقتصادی
سخنگوی قوه قضائیه: دستگاه قضا امروز برای تحقق جهش تولید تلاش می‌کند.به گزارش ایسنا، به نقل از صدا و سیما، غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با رادیو معارف درباره نقش قوه قضائیه در زمینه تحقق جهش تولید، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با درک صحیح از شرایط عمومی ایران اسلامی و جهان، امسال را به عنوان سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و این نسخه، نسخه شفابخش اقتصاد ایران در شرایط فعلی کشور و جامعه جهانی است.وی افزود: قوه قضائیه در این مسیر هم مخاطب این فرمان و شعار است و هم برای تحقق آن خود را سهیم و مسئول می‌داند.سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: قوه قضائیه در بخشی از امور مربوط به جهش تولید، نقش معاونت و همکاری و کارشناسی دارد و در بخشی از حوزه‌ها هم باید اصالتا ایفای نقش کند.اسماعیلی گفت: آنچه برای جهش تولید نیازمند …
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
چند خانوار تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند؟
به گزارش خبرآنلاین، پس از شیوع کرونا دولت در اقدامی تصمیم گرفت که کمک‌های دولتی را در قالب تسهیلات قرض الحسنه به مردم اعطا کند. این تسهیلات برای ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر در نظر گرفته شده است.بر این اساس تمام سرپرستان ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر کشور مجاز بودند تا برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا درخواست خود را ثبت کنند که دولت برای ۴ میلیون خانوار خاص که آسیب پذیری آن ها از شیوع کرونا بیشتر تلقی می‌شود تسهیلات قرض الحسنه‌ی یک تا میلیون تومانی در نظر گرفته است که بازپرداخت آن نیز با تنفسی ۴ ماهه همراه خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
مصایب بیمه صنایع‌دستی
«در حال حاضر بالغ بر ۲ میلیون نفر فعال در حوزه صنایع دستی داریم که ۷۵ درصد بار تولید این هنر و صنعت نیز بر دوش بانوان است. همچنین با توجه به میزان تولیدات صنایع دستی موجود و تنوع و تعدد رشته‌های صنایع دستی (۲۹۵ رشته) و سایر شاخص‌های مطروحه در حوزه صنایع دستی بعد از کشورهای چین و هند، به عنوان سومین کشور برتر جهان در حوزه صنایع دستی محسوب می‌شویم.» این آخرین گزارش وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از وضعیت اشتغال در این حوزه است. طبق این گزارش در ۹ ماه ابتدایی سال ۹۸، از صادرات رسمی صنایع‌دستی، ۱۹۰ میلیون دلار و از فروش گمرکی، ۲۸۱ میلیون دلار عاید دولت شده است. به‌رغم فعالیت این جمعیت میلیونی که به گفته وزیر، بخش عمده‌ای از آنان را زنان …
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
در نظام خصوصی‌سازی تجدیدنظر شود
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که در آستانه روز کارگر میزبان اصحاب تولید و فعالان کارگری بود، با تبریک روز کارگر و قدردانی از زحمات ارزشمند کارگران اظهار داشت: «کارگران به‌عنوان سرمایه و محور اصلی جهش تولید در کشور هستند و سخن گفتن از رونق تولید بدون توجه به کارگر و حقوق کارگران بی‌معناست.» رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون اجرایی آن و چارچوب تعیین‌شده از سوی مقام معظم رهبری برای واگذاری بخش‌هایی از شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی امر درستی است، مشکلات مربوط به حوزه خصوصی‌سازی را ناشی از اجرای نادرست اصل ۴۴ و واگذاری کارخانجات به افراد فاقد صلاحیت، مهارت، دانش و سرمایه دانست و گفت که گزارش‌های واصله …
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
امکان بهره مندی از بخش خصوصی در طرح اقدام ملی مسکن
مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: امکان ورود بخش خصوصی به طرح اقدام ملی تولید مسکن و بهره مندی از امتیازات و تسهیلات ویژه در استان فارس فراهم شده است.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، جعفر زاهدی با اعلام این خبر افزود: به منظور ایجاد هم‌افزایی بین بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی از تمامی سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی مالک که دارای زمین در محدوده شهرها، واحدهای مسکونی نیمه تمام و واحدهای مسکونی تکمیل شده آماده فروش هستند دعوت می شود تا در اجرای طرح اقدام ملی مسکن همکاری و مشارکت کنند.وی توضیح داد: این دسته از سرمایه‌گذاران می‌توانند از مشوق‌های تعیین شده در این خصوص از جمله اعطای تسهیلات ساخت بدون سپرده یا تسهیلات خرید مسکن، معرفی متقاضی خریدِ واحد مسکونی و …
ارائه تسهیلات به خوابگاه‌های خودگردان در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / سازمان امور دانشجویان / همه_باهم_علیه_کرونا / خوابگاه‌های خودگردان / اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی / کروناویروس
ارائه تسهیلات به خوابگاه‌های خودگردان در دوران کرونا
رئیس سازمان امور دانشجویان برنامه‌های این سازمان در مقابله با ویروس کرونا را در سه مرحله پیش از شیوع، حین شیوع و دوران پسا کرونا عنوان کرد و گفت: در کنار تسهیلاتی که برای دانشجویان خوابگاه‌های دولتی صورت گرفت، ارائه تسهیلات به خوابگاه‌های خودگردان و غیر دولتی از طریق مراجع ذی‌ربط در حال پیگیری است.
معرفی باشگاه‌های خصوصی یزد به وزارت ورزش برای دریافت تسهیلات
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / استانی-ورزشی / معاون اداره ورزش و جوانان یزد / باشگاه‌های ورزشی / تسهیلات دولتی
معرفی باشگاه‌های خصوصی یزد به وزارت ورزش برای دریافت تسهیلات
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان یزد از معرفی باشگاه‌های خصوصی استان به وزارت ورزش و جوانان جهت دریافت تسهیلات دولت خبر داد.
جزییات پرداخت وام حمایت از اشتغال و ضمانت دولتی آن
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / اشتغال / وام / تسهیلات بانکی
جزییات پرداخت وام حمایت از اشتغال و ضمانت دولتی آن
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار جزئیات ضمانت تسهیلات حمایتی دولت برای کسب و کار را تشریح کرد.
توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / کامیون‌داران / کروناویروس / کالای اساسی / استانی-اقتصادی
توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیک با قیمت دولتی در بین کامیونهای حامل کالاهای اساسی این استان خبر داد و گفت: پرداخت بیمه بیکاری و تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی با سه ماه تنفس از دیگر اقدامات حمایتی انجام شده بوده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
درخواست کمک مالی شورای شهر از دولت
سخنگوی شورای شهر تهران از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست کرد بخشی از تسهیلات دولتی ارزان‌قیمت که برای کمک به بنگاه‌های اقتصادی در شرایط شیوع کرونا در نظر گرفته شده است، به مدیریت شهری تهران اختصاص یابد.
مراقب مسیرهای انحرافی در مقابل تسهیلات ۷۵ هزار میلیاردی باشید
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / ویروس کرونا / اقتصاد کشور / کسب و کار / مرکز پژوهش‌های مجلس / بانک مرکزی / دولت / ارز دولتی / شفاف سازی
مراقب مسیرهای انحرافی در مقابل تسهیلات ۷۵ هزار میلیاردی باشید
یک روزنامه حامی ‌دولت می‌گوید: نباید سرنوشت واگذاری ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی، درباره تسهیلاتی که برای حمایت از کسب‌وکارها اختصاص یافته تکرار شود.
نوشدار پس از مرگ سهراب؛ وقتی بی‌تدبیری مسئولان، مردم را به خیابان‌ها می‌کشانند
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / کرونا / سیم‌کارت / وام یک میلیونی
نوشدار پس از مرگ سهراب؛ وقتی بی‌تدبیری مسئولان، مردم را به خیابان‌ها می‌کشانند
آیا همان‌طور که برای نام‌نویسی بهره‌مندی از این تسهیلات در اطلاعیه اولیه تاکید شده بود که نیاز به هیچ‌گونه مراجعه حضوری به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیست، وزارت ارتباطات نمی‌توانست به دفاتر تلفن همراه دستور بدهد که نام‌نویسی سیم‌کارت‌ها را به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام دهند و در همان اطلاعیه یا اطلاعیه...
سمت و سوی اقتصاد پسا کرونایی در ایران
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
سمت و سوی اقتصاد پسا کرونایی در ایران
یک اقتصاددان با اشاره به اینکه بسته‌های حمایتی دولتی برای دوران کرونا و پس از آن با دید جزئی‌نگری تهیه نشده است، بیان داشت: به صورت کلی برای کسب و کار‌ها و مشاغل بک بند عمومی وجود دارد که اگر آن‌ها نیرو‌های خود را اخراج نکنند، تسهیلات در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود، اما می‌شد با ارائه راهکار‌هایی، خسارات ناشی از کرونا را بسیار کاهش داد.
سمت و سوی اقتصاد پسا کرونایی در ایران؛ سرنوشت کسب و کارها چه خواهد شد؟/ بورس به کدام سو می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / اقتصاد پسا کرونا / اقتصاد کرونایی / خسارات اقتصادی کرونا / رکود اقتصادی / تبعات کرونا
سمت و سوی اقتصاد پسا کرونایی در ایران؛ سرنوشت کسب و کارها چه خواهد شد؟/ بورس به کدام سو می‌رود؟
یک اقتصاددان با اشاره به اینکه بسته‌های حمایتی دولتی برای دوران کرونا و پس از آن با دید جزئی‌نگری تهیه نشده است، بیان داشت: به صورت کلی برای کسب و کار‌ها و مشاغل بک بند عمومی وجود دارد که اگر آن‌ها نیرو‌های خود را اخراج نکنند، تسهیلات در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود، اما می‌شد با ارائه راهکار‌هایی که آن‌ها لزوما احتیاجی به پول و منابع مالی ندارند، خسارات ناشی از کرونا را بسیار کاهش داد.
عدم بازگشت به کار روزنامه‌نگاران تعدیل شده با وجود اعطای تسهیلات به مطبوعات کاغذی
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / دولت / مشکلات / مطبوعات / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / روزنامه
عدم بازگشت به کار روزنامه‌نگاران تعدیل شده با وجود اعطای تسهیلات به مطبوعات کاغذی
ایلنا: تعدادی از روزنامه‌نگاران نسبت به عدم بازگشت به کار خبرنگاران تعدیل شده، علیرغم کمک‌های دولتی به مطبوعات کاغذی انتقاد کردند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
ثبت نام وام یک میلیون تومانی فقط با شماره ۶۳۶۹
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: شهروندان برای دریافت وام یک‌میلیونی کرونا لازم است کد ملی سرپرست خانوار را حداکثر تا روز یکشنبه ۳۱ فروردین‌ماه از شماره تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند. به گزارش ایرنا، سرهنگ دوم علی‌محمد رجبی ضمن تشریح این خبر اظهار کرد: خانوارهای یارانه بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک‌هایی که وزارت ارتباطات ‌و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند، اعلام کنند. او افزود: اطلاع‌رسانی و یا ثبت تقاضای وام با هر سر شماره‌ای غیرازاین سر شماره، دامی از سوی شیادان و مجرمان سایبری است و آن‌ها تلاش می‌کنند تا شهروندان را اغفال …
برندها و کشف معضلات جامعه
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
برندها و کشف معضلات جامعه
 [راضیه زرگری]  جامعه‌شناسان کلاسیک مانند دورکیم، وبر و زیمل در تصویری که از جامعه مدرن ارایه می‌کنند، از فردگرایی فزاینده جوامع ابراز نگرانی کرده‌اند؛ به این مفهوم که در جامعه امروزی انسان‌ها تنها به مسائل خود می‌اندیشند و تعهدات اجتماعی از جامعه مدرن رخت بربسته است. همان‌طور که فردگرایی چالش امروزی در مسیر تعهد، مشارکت جمعی، احساس تعلق و مسئولیت‌پذیری اجتماعی است، رویکرد سودمحور در بنگاه‌های اقتصادی هم چالشی بر سر راه مسئولیت‌پذیری شرکت‌هاست. با این حال، بنگاه‌های اقتصادی که از دیرباز تنها مسئولیت‌پذیری‌شان در کسب سود بیشتر  بوده است، راه بسیاری را در مسیر توسعه اجتماعی و فرهنگی طی کرده‌اند تا به مسئولیت اجتماعی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •