شنبه, ۱۹ مهر, ۱۳۹۹ / 10 October, 2020
تقلب انتخاباتی
اعتراض به نتایج انتخابات قرقیزستان به کاخ ریاست جمهوری کشیده شد
۴ روز قبل / قرقیزستان / کاخ ریاست جمهوری / تقلب انتخاباتی
اعتراض به نتایج انتخابات قرقیزستان به کاخ ریاست جمهوری کشیده شد
اعتراضها به نتایج انتخابات روز یکشنبه در کشور قرقیزستان به کاخ ریاست جمهوری این کشور نیز کشیده شد.
ترامپ: تقلب شود؛ انتقال قدرت منتفی است!
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / دونالد ترامپ / تقلب انتخاباتی
ترامپ: تقلب شود؛ انتقال قدرت منتفی است!
رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید برنده انتخابات پیش رو کسی جز او نیست مگر اینکه تقلب رخ دهد و اگر چنین شود؛ او آنقدر احمق نیست که قدرت را واگذار کند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
آیا ترامپ رای‌های انتخاباتی را می‌دزدد؟
جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ با ایراد اتهام تقلب انتخاباتی به ترامپ گفت: او تلاش خواهد کرد تا همه آرا شمارش نشود.
تصمیم تازه اتحادیه اروپا علیه بلاروس
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بلاروس / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی / اتحادیه اروپایی
تصمیم تازه اتحادیه اروپا علیه بلاروس
ایسنا نوشت: رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد، این اتحادیه نسبت به تشدید خشونت‌ها در بلاروس متاسف بوده و تحریم‌هایی را علیه افراد مسئول سرکوب معترضان آرام و تقلب انتخاباتی در این کشور اعمال خواهد کرد.
تقلب انتخاباتی ترامپ در روز روشن؛ پیشنهاد عجیب رئیس جمهور آمریکا به رای‌دهندگان!
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
تقلب انتخاباتی ترامپ در روز روشن؛ پیشنهاد عجیب رئیس جمهور آمریکا به رای‌دهندگان!
فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا در سفر به کارولینای شمالی از مردم این ایالت خواست برای راستی‌آزمایی انتخابات به شیوه پستی، تلاش کنند یک بار به صورت پستی رأی بدهند و یک بار به صورت حضوری، که طبق قوانین فدرال غیرقانونی است.
دادستان کل آمریکا رای‌گیری پستی را "بازی با آتش" خواند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / ویلیام بار
دادستان کل آمریکا رای‌گیری پستی را "بازی با آتش" خواند
دادستان کل آمریکا تاکید کرد، رای‌گیری پستی برای انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر در برابر وقوع تقلب انتخاباتی بسیار ضعیف است؛‌ اظهاراتی که بازگو کننده اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در محکوم کردن استفاده از این روش رای‌گیری است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
آمریکا بلاروس را تحریم می‌کند
آمریکا به‌دنبال اعمال تحریم‌هایی علیه مینسک به‌دلیل تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری و خشونت علیه معترضان است. در حالی که معترضان به نتایج انتخابات همچنان با نادیده گرفتن تمامی هشدارها و تهدیدها در خیابان‌ها هستند و فراخوانی برای تعطیلی ادارات و نهادهای دولتی داده شده، سازمان ملل نیز دولت مینسک را به شکنجه فعالان سیاسی متهم کرده است. به گزارش رویترز یکی از مقام‌های ارشد وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن در حال بررسی وضع تحریم‌هایی علیه هفت شخص حقیقی است که گفته می‌شود در تقلب انتخاباتی و خشونت علیه معترضان در بلاروس نقش داشتند. وی گفت: این اقدام علیه افرادی است که آرای مردم را دزدیدند و علیه اعتراضات صلح‌آمیز که بیانگر آزادی‌های بنیادین است، خشونت به خرج دادند. لیتوانی، لتونی و …
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سفر نخست‌وزیر روسیه به بلاروس همزمان با اعمال تحریم‌های آمریکا
نخست‌وزیر روسیه قرار است امروز (پنجشنبه) وارد بلاروس شود. به گزارش رویترز، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در حالی اعلام کرد که میخائیل میشوستین، نخست‌وزیر روسیه امروز وارد بلاروس می‌شود تا با مقام‌های این کشور دیدار و گفتگو داشته باشد که الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس با بزرگترین بحران سیاسی در طول ۲۶ سال ریاست جمهوری خود روبروست. ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس نیز که روز گذشته (چهارشنبه) در مسکو است تا با مقام‌های روسی دیدار و گفتگو کند به خبرنگاران گفت، موضع روسیه درباره بحران سیاسی در بلاروس کمک به جلوگیری از مداخله خارجی در این کشور است. این در حالیست که یکی از مقام‌های ارشد وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، واشنگتن در حال بررسی وضع …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
از تقلب انتخاباتی ۷۶ تا مخالفت گروه‌های فشار با سفر سروش و کدیور
گروه‌های فشار کارشان را پیش از انتخاب سیدمحمد خاتمی به عنوان رییس دولت اصلاحات آغاز کرده ‌بودند و پس از روی کار آمدن دولت اصلاحات نیز بر این فشارها افزودند. روایت این فشارها و سنگ‌اندازی‌ها از زبان بسیاری از کنشگران سیاسی که آن زمان مسوولیتی برعهده داشتند، شنیده شده و بعضی هم پس از گذشت سال‌ها از وقایع تاریخی آن زمان می‌گویند. وقایعی که البته نمی‌توان گفت، نقطه پایان‌شان همان دوران بوده است. محمد رضایی، جانباز جنگ تحمیلی که در دوران انتخابات سال ۷۶ رییس ستاد خاتمی در لرستان بوده و پس از روی کار آمدن دولت اصلاحات به عنوان معاون سیاسی-امنیتی استاندار مشغول به کار شده دیروز در مصاحبه‌ای با ایرنا برخی از اتفاقات سیاسی استان و تاثیر گروه‌های فشار را …
ترامپ: فقط به یک دلیل می‎بازم!
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / دونالد ترامپ / تقلب انتخاباتی
ترامپ: فقط به یک دلیل می‎بازم!
رئیس‌جمهور آمریکا به رغم این ادعا که نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را می‌پذیرد؛ مدعی شد که نمی‎بازد الا اینکه دموکرات‎ها به تقلب متوسل شوند.
وعده وکیل سابق ترامپ برای اتبات تقلب انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / آمریکا / مایکل کوهن / انتخابات ریاست جمهوری 2016
وعده وکیل سابق ترامپ برای اتبات تقلب انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا
دستیار و وکیل شخصی سابق دونالد ترامپ وعده داده با انتشار یک کتاب خاطرات در آینده نزدیک نشان دهد که چطور دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ با کمک روسیه تقلب کرده است.
مردم آمریکا نگران تقلب انتخاباتی‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / ایالات متحده آمریکا / نظرسنجی / تقلب انتخاباتی
مردم آمریکا نگران تقلب انتخاباتی‌اند
نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که مردم آمریکا فارغ از گرایش حزبی، از بابت احتمال وقوع تقلب در روند انتخابات ۲۰۲۰، نگران هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
نگرانی کلینتون به‌خاطر احتمال عدم خروج ترامپ از کاخ‌سفید
وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت، ایالات متحده باید آماده رویارویی با این احتمال باشد که دونالد ترامپ در صورت شکست در انتخابات نوامبر از ترک کاخ سفید امتناع کند. به گزارش مهر،هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا که در انتخابات ۲۰۱۶ رقیب دموکرات مقابل ترامپ بود، گفت، او سرکوب رای‌دهندگان و مداخله خارجی در انتخابات امسال آمریکا را رد نمی‌کند. وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در صورت شکست ادعا کند که انتخابات غیرقانونی بوده و رای‌گیری پستی را سرزنش کند یا خیر گفت: خب این نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد؛ اینکه آیا او بعد از شکست به سادگی قدرت را تحویل می‌دهد یا خیر. ما باید برای چنین شرایطی آمادگی داشته باشیم. هیلاری کلینتون گفت که رئیس‌جمهوری …
ترامپ بار دیگر برگزاری انتخابات از طریق پست را تقلب انتخاباتی خواند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ترامپ بار دیگر برگزاری انتخابات از طریق پست را تقلب انتخاباتی خواند
رئیس‌جمهور آمریکا امروز در پیامی توئیتری برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به صورت پستی را یک تقلب انتخاباتی خواند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ادعای تقلب در انتخابات آمریکا توسط ترامپ
رئیس‌جمهور آمریکا امروز در پیامی توئیتری برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به صورت پستی را یک تقلب انتخاباتی خواند.
«عبدالله»: آماده حل بحران سیاسی ناشی از تقلب انتخاباتی هستیم
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
«عبدالله»: آماده حل بحران سیاسی ناشی از تقلب انتخاباتی هستیم
پس از درخواست شماری از سیاسیون برای توقف عزل و نصب‌های دولتی توسط اشرف غنی در افغانستان، «عبدالله» اظهارداشت که جهت خروج از بحران سیاسی ناشی از تقلب انتخاباتی آمادگی دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / استانی-سیاسی / جریان انحرافی / انتخابات / افکار عمومی
انحراف افکار عمومی بزرگترین تخلف انتخاباتی است
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: ما منکر تقلب انتخاباتی نیستیم اما تقلب عمده همان انحراف اذهان عمومی است تا عده‌ای با ناآگاهی رای خود را به صندوق‌ها بریزند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / کدخدایی / پمپئو / تقلب انتخاباتی
واکنش کدخدایی به توییت پمپئو درباره تقلب در انتخابات
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به توئیت پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفت: انتخابات که هنوز شروع نشده، بحث تقلب و دستکاری در انتخابات را مطرح می‌کند، به خاطر اینکه می‌داند دموکراسی و انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، دموکراسی و انتخابات واقعی است و مردم ایران اسلامی با جان و دل در انتخابات شرکت می‌کنند
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اعتراضات مردمی / سال ۲۰۱۹
۲۰۱۹، سال اعتراضات مردمی
در سال ۲۰۱۹ میلیون‌ها نفر به خیابان‌های دست‌کم ۱۶ کشور جهان از آسیا تا اروپا، آمریکای جنوبی و خاورمیانه آمدند تا در اعتراض به مسائل گوناگون اعم از فساد، نابرابری، تقلب انتخاباتی و گرانی تظاهرات کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲
عبدالله بار دیگر در انتخابات افغانستان تسلیم می‌شود؟
در حالی که حامیان رئیس اجرایی دولت افغانستان از عدم ثبات عبدالله در مبارزه با تقلب انتخاباتی نگرانند، اما وی گفته که به اشرف غنی در صورت برد عادلانه تبریک می‌گوید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
گسترش تظاهرات حامیان تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» در افغانستان
پس از هشدارهای اعضای تیم «ثبات و همگرایی» به رهبری «عبدالله عبدالله» درباره تقلب انتخاباتی از آغاز هفته جاری تظاهرات حامیان این تیم گسترش یافته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
افغانستان| دیدار هیئت آمریکایی با «عبدالله» در پی اعتراض‌های تیم «ثبات و همگرایی»
پس از آغاز تظاهرات حامیان تیم «ثبات و همگرایی» علیه تقلب انتخاباتی، هیئتی از مقامات آمریکایی با رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز با «عبدالله عبدالله» دیدار کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
تظاهرات حامیان تیم «ثبات و همگرایی» علیه احتمال تقلب انتخاباتی در کابل
پس از تاکید تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به ابطال ۳۰۰ هزار رای مورد اختلاف در کمیسیون انتخابات افغانستان، حامیان این تیم در کابل علیه احتمال تقلب انتخاباتی تظاهرات کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / انتخابات افغانستان
هزاران تن از هواداران عبدالله در کابل علیه "تقلب انتخاباتی" تظاهرات کردند
راهپیمایی هواداران ستاد انتخاباتی "ثبات و همگرایی" به رهبری عبدالله عبدالله، نامزد ریاست جمهوری افغانستان در اعتراض به "قانون شکنی از سوی کمیسیون انتخابات" در کابل برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
تقلب انتخاباتی به شیوه آمریکایی
آمریکا با ابزارهای خود جهت به هم زدن انتخابات و نادیده گرفتن رای اکثریت مردم در کشورهایی چون اوکراین، لبنان و عراق استفاده می کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / انتخابات ریاست جمهوری افغانستان / طالبان / دولت وحدت ملی / انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان (اکتبر ٢٠١٩) / مذاکرات صلح با طالبان در افغانستان
انتخابات افغانستان و هراس از تنش های پسا انتخاباتی
تهران – ایرنا – کارزارهای انتخاباتی افغانستان امروز چهارشنبه در حالی به پایان می رسد و مردم این کشور آماده می شوند تا روز شنبه به پای صندوقهای رای بروند که برخی محافل رسانه ای موضوع احتمالی تخلفات و تقلب انتخاباتی و واکنش ها به آن را از جمله نگرانی ها و تنش های پسا انتخاباتی ذکر کرده اند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
شکایت از «فلاحت‌پیشه» به‌دلیل پیشنهاد مذاکره با آمریکا/ابتکار: دختران بدون حجاب در مدارس حاضر شوند/اقلیتی قارون‌صفت با ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌ها رژه می‌روند
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:رفع تعلیق توئیتر ایرنا و چند خبرنگار دیگر/سرمقاله رئیس دولت اصلاحات در گاردین/احمدی‌نژاد چراغ سبز‌هایی دریافت کرده است؟/با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ جهان آشنا شوید و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ جهان را بشناسید
انتخابات در هر جامعه ای یکی از مهم ترین روشها برای سنجش افکار عمومی و انتخاب سیاستمداران جدید است. یکی از مهمترین انتخابات در سراسر جهان، انتخاب ریاست جمهوری است. تقلب انتخاباتی نیز سابقه ای طولانی در بسیاری از نقاط جهان دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / محمدرضا خاتمی / فتنه 88 / تقلب انتخاباتی
۲ سال حبس تاوان بلوف بدون مدرک
براساس اطلاعات به دست آمده مشخص شد حکم دادگاه امروز به «محمدرضا خاتمی» ابلاغ شده و خاتمی در دادگاه بدوی به تحمل دو سال حبس تعزیری به جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی محکوم شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
تیغ دو دم مولر بالای سر ترامپ
تهران- ایرنا- نتیجه تحقیقات بازرس ویژه بررسی دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا هر چند رئیس جمهوری این کشور را از برخی اتهامات همچون تقلب انتخاباتی تبرئه کرد اما می تواند سبب گشایش پرونده های دیگری برای «دونالد ترامپ» شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •