چهارشنبه, ۷ آبان, ۱۳۹۹ / 28 October, 2020
تقویم اقتصادی
آغاز ناامیدانه بازار طلا/  سایه سقوط بر سر بورس ها
۲ روز قبل / انتخابات آمریکا / اونس جهانی طلا / بازار طلا / تقویم اقتصادی / محرک های مالی
آغاز ناامیدانه بازار طلا/ سایه سقوط بر سر بورس ها
اقتصادنیوز : مانند روند چند هفته گذشته این هفته نیز به نظر می‌رسد روند بازار‌های جهانی بیش از بهبود یا عدم بهبود اقتصادی در گرو مسائل سیاسی است.
آژیر قرمز در بازار طلا/ کنگره لنگر می‌اندازد تا طلا رها شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / کمک مالی ترامپ / افزایش قیمت طلا / پیش‌بینی قیمت طلا / تقویم اقتصادی / صعود قیمت اونس جهان / بسته های محرک های مالی
آژیر قرمز در بازار طلا/ کنگره لنگر می‌اندازد تا طلا رها شود؟
اقتصادنیوز : توجه سرمایه‌گذاران این هفته بر تصویب یا عدم تصویب کمک‌های مالی متمرکز خواهد بود. کنگره باید در وهله اول بر سر مقدار کمک‌های مالی توافق کند، که در این صورت به گفته تحلیل‌گران فنر قیمت طلا می‌تواند تا تست کانال ۲۰۰۰ رها شود.
مهاجرت روستائیان به شهرها چه بلایی بر سر اقتصاد می‌آورد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
مهاجرت روستائیان به شهرها چه بلایی بر سر اقتصاد می‌آورد؟
احمد حاج علیزاده مدرس دانشگاه به مناسبت روز روستا و عشایر در برنامه تقویم اقتصادی خبرگزاری بازار حاضر شد و به گفتگو پرداخت.
زردی طلا به سبزی دلار گره خورد/ وقت خرید طلا رسیده است؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / قیمت اونس جهانی طلا / نرخ بیکاری آمریکا / تقویم اقتصادی / رویداد‌های مهم اقتصادی / سقوط قیمت طلا / پیش‌بینی طلا
زردی طلا به سبزی دلار گره خورد/ وقت خرید طلا رسیده است؟
اقتصادنیوز : در هفته‌ گذشته قیمت طلا در نهایت نزدیک به ۹۰ دلار از آغاز هفته کاهش داشت و دژ ۱۹۰۰ دلار را که ۶ هفته دوام داشت منهدم کرد. تحلیل‌گران می‌گویند که اگر کف هفته گذشته نیز در هفته جاری شکسته شود اونس طلا ممکن است به کانال ۱۷۰۰ نیز برسد.
دورخیز طلا برای نوسان /تحریم‌ یا آمار؛ کدام یک محرک بازار می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / بازار جهانی / قیمت طلا / فدرال رزرو / شاخص دلار / پیش بینی قیمت طلا / تقویم اقتصادی / رویداد‌های مهم اقتصادی
دورخیز طلا برای نوسان /تحریم‌ یا آمار؛ کدام یک محرک بازار می‌شود؟
اقتصاد نیوز: در هفته کاری پیش رو سایه ریسک های سیاسی بر اقتصاد جهان سنگینی می کند. به همین دلیل خبرهای منفی، درجه ریسک در اقتصاد را بالا برده است اما این خبرهای بد، برای بازار طلا که نقش پناهگاه دارد، خبری خوش به حساب می آید.
دلار منتظر روز چهارشنبه/بانک های مرکزی طوفان به پا می کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / نرخ بهره آمریکا / فدرال رزرو / بازار طلا / بازار دلار / تقویم اقتصادی / رویداد‌های مهم افتصادی
دلار منتظر روز چهارشنبه/بانک های مرکزی طوفان به پا می کنند؟
اقتصادنیوز : با باز شدن بازار‌های جهانی از امروز بانک‌های مرکزی در مرکز توجه خواهند بود. علاوه بر فدرال رزرو، بانک‌های مرکزی ژاپن و انگلستان سیاست‌های پولی خود را در این هفته اعلام خواهند کرد.
بهترین شاخص برای معاملات فارکس و بررسی مفید تریدر
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / سایت چارت ایران / فارکس / مفید تریدر
بهترین شاخص برای معاملات فارکس و بررسی مفید تریدر
تریدر فارکس ممکن است از یک شاخص استفاده کند یا ترکیبی از چند شاخص را با هم بکار گیرد، اما بدون تقویم اقتصادی شانس موفقیت کمتری خواهد داشت. به همین دلیل بدون توجه به تجربه و مهارت، باید یک دفترچه راهنما برای همه تریدرها باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
گزارش هفتگی بازارهای مالی جهانی
علی شریف آزاده - تحلیلگر ‪-‬ آنچه گذشت؛ در هفته گذشته نیز همچون هفته قبل از آن شاهد ادامه نزول شاخص‌های سهام و به ویژه شاخص NASDAQ بودیم. این شاخص که سهام شرکت‌های فناوری وزن زیادی در آن دارند، از سقف خود در 2 سپتامبر تا کنون بیش‌از 11 درصد افت داشته و عملاً وارد فاز اصلاح نزولی شده است. سهام شرکت‌های فعال در حوزه انرژی نیز به دلیل ریزش سنگین بهای نفت و افت آن به زیر سطح 40 دلار دچار فشار فروش شدند و تنها سهام شرکت‌های صنعتی در برابر موج عرضه مقاومت خوبی از خود نشان دادند. ریزش سنگین پوند بریتانیا در پی تشدید تنش‌ها و اختلافات بر سر فرآیند Brexiنیز از دیگر تحولات برجسته هفته گذشته بود.در حوزه اخبار مثبت، شاخص خوش بینی کسب و کارهای کوچک پس از افت در ماه جولای در ماه آگوست دوباره رشد کرد. گزارش …
آمار حیاتی برای بازار طلا +جدول مهم ترین اتفاقات اقتصادی هفته
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / قیمت طلا / قیمت اونس جهانی / شاخص‌های اقتصادی / تقویم اقتصادی
آمار حیاتی برای بازار طلا +جدول مهم ترین اتفاقات اقتصادی هفته
اقتصاد نیوز : در دوران پر نوسان و آشفته بازار اونس طلا، انتشار شاخص‌های مهم اقتصادی مانند نرخ بیکاری، مدیران خرید و شاخص قیمت مصرف کننده می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای در آینده طلا بگذارد
حرفهای ویژه رئیس پزشکان پارلمان/ آزمون کرونا و نمره نهایتاً ۱۰ دولت روحانی (فیلم)
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / برنامه تقویم اقتصادی / عبدالحسین علی اکبری / وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی / گفتگو بازار / فیلم بازار
حرفهای ویژه رئیس پزشکان پارلمان/ آزمون کرونا و نمره نهایتاً ۱۰ دولت روحانی (فیلم)
حسینعلی شهریاری رئیس کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز پرشک، میهمان خبرگزاری بازار بود. او در گفتگوی اختصاصی خود با بازار ضمن انتقاد از عملکرد دولت روحانی در مقابله با کرونا ضمن تبریک این روز به همکاران خودش، از پزشکان درخواست کرد همواره همراهی بیشتری با مردم داشته باشند.
کسب و کارهای کوچک حامی ندارند!
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / صنایع کوچک / کسب‌وکارهای کوچک / برنامه تقویم اقتصادی / وزارت صنعت، معدن و تجارت
کسب و کارهای کوچک حامی ندارند!
کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی و اجتماعی، نقش اساسی در فرایند توسعه کشورها را دارند. از آنجا که نمی توان اثر کسب و کارهای کوچک و متوسط را در رشد اقتصادی کشورها نادیده گرفت، برای پیشرو بودن در این امر، دولت‌ها اقدام به سیاست گذاری و برنامه ریزی‌های بلند مدت کرده و سعی می‌کنند بوسیله مشوق‌های گوناگون،شرایطی را به وجود آورند تا از پتانسیل سازنده‌ی کسب و کارهای کوچک و متوسط استفاده کنند. برنامه‌ای که توسط دولت ما به دست فراموشی سپرده شده و اکثر فعالان این حوزه از عدم حمایت دولت سخن به میان می‌آورند. حال باید دید دولت تا کی قصد دارد اهمیت این صنایع را نادیده بگیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
تقویم اقتصادی فارکس چیست؟
این روزها کارگزاری‌ها علاوه بر جفت ارزها، تعداد زیادی دارایی معاملاتی مثل طلا، نفت، نقره و خیلی از دارایی‌ها را در لیست کالاهای معاملاتی خود دارند و شما می توانید به راحتی آن ها را معامله کنید و به سودهای زیادی نیز برسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •