دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
تنظیم بازار
آغاز برگزاری نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا در تهران از ۱۴ اسفند
رویداد 24 / ۲ ساعت قبل / اقتصادی
آغاز برگزاری نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا در تهران از ۱۴ اسفند
یک مقام مسئول از آغاز برگزاری نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا در تهران از ۱۴اسفند خبر داد و گفت: مردم در ایام پایانی سال، هیچ کالایی را بدون برچسب قیمت نخرند؛ چراکه قصد فروشنده گرانفروشی است.
  یداله صادقی  برچسب قیمت  نمایشگاه بهاره  تنظیم بازار
آغاز طرح نظارتی عید از ابتدای اسفند/ ذخیره‌سازی ۷۰۰۰ تن سیب و پرتقال
ایسنا / ۲ ساعت قبل / اقتصادی
آغاز طرح نظارتی عید از ابتدای اسفند/ ذخیره‌سازی ۷۰۰۰ تن سیب و پرتقال
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، از برگزاری نمایشگاه‌های توزیع و تامین کالاهای مورد نیاز مردم و مصرف‌کنندگان خبر داد و اعلام کرد که طرح نظارتی نوروز ۱۳۹۹ و بازار شب عید در راستای تنظیم بازار کالا و خدمات ویژه ایام پایانی سال و نظارت و کنترل قیمت‌ها نیز از ابتدای اسفند ماه سال جاری آغاز و تا ١۵ فروردین ماه سال آینده، استمرار خواهد داشت.
  سازمان صنعت ، معدن و تجارت  ستاد تنظیم بازار  بازار شب عید
تضعیف ستاد تنظیم بازار با بی‌اعتنایی به تصمیمات آن/ مواضع سرپرست وزارت جهاد کشاورزی واردات برنج را کند کرد
ارانیکو / ۴ ساعت قبل / اقتصادی
تضعیف ستاد تنظیم بازار با بی‌اعتنایی به تصمیمات آن/ مواضع سرپرست وزارت جهاد کشاورزی واردات برنج را کند کرد
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با انتقاد از بی‌توجهی برخی مدیران دولتی به نظرات کارشناسان، گفت: اگر قرار است تصمیمات و مصوبات ستاد تنظیم بازار توسط افراد نقض و تصمیمی جدید گرفته شود، ماهیت و جایگاه این ستاد زیر سوال می‌رود.
تخفیف محصولات در نمایشگاه‌های بهاره چقدر است؟
ایرنا / ۵ ساعت قبل / اقتصادی
تخفیف محصولات در نمایشگاه‌های بهاره چقدر است؟
تهران - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران گفت: در نمایشگاه‌های بهاره کالاهای اساسی با قیمت مصوب و پوشاک با حداقل ۱۵ درصد تخفیف عرضه خواهند شد.
  بوستان گفتگو  ستاد پشتیبانی برنامه‌ی تنظیم بازار  قیمت کالا  ستاد تنظیم بازار
نقش خودروهای ارزان‌قیمت وارداتی در تنظیم بازار خودرو
همشهری‌آنلاین / ۶ ساعت قبل / اقتصادی
نقش خودروهای ارزان‌قیمت وارداتی در تنظیم بازار خودرو
موضوع واردات خودروهای ارزان خارجی این روزها راهکاری برای تنظیم بازار در نظر گرفته می‌شود اما برخی کارشناسان با وجود تعرفه‌های ورودی و عوارض واردات خودرو این راهکار را منطقی نمی‌دانند.
روزنامه ابتکار / ۱۶ ساعت قبل / ...
خانه‌های لوکس زیر تیغ مالیات
این ‌روزها صحبت اخذ مالیات از خانه‌های لوکس و گران نقل محافل شده و موافقان و مخالفان را مقابل یکدیگر قرار داده است. مالیات بر دارایی یکی از درآمدهای مهم مالیاتی دولت‌ها به حساب می‌آید و از اهمیت بالایی برخوردار است. مالیات بر دارایی به صورت مالیات سالانه بر ارزش بازاری دارایی‌ها از قبیل زمین، ملک، خودرو و سایر دارایی‌های افراد وضع می‌شود که در میان زمین و ملک متداول‌ترین پایه مالیات بر دارایی به حساب می‌آید. حال با توجه به مصوبه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس و گران در می‌یابیم که این مصوبه می‌تواند به احیای یکی از پایه‌های مالیاتی مهم منجر شود هرچند که برخی از صاحب‌نظران معتقدند این مصوبه درآمد چندانی برای دولت ایجاد نخواهد کرد. به گفته آنها این مصوبه تعداد بسیار کمی از املاک را مورد اصابت قرار …
تنظیم بازار خرمای ‌ماه مبارک رمضان کلید خورد
روزنامه همشهری / ۱۶ ساعت قبل / ...
تنظیم بازار خرمای ‌ماه مبارک رمضان کلید خورد
خرما ازجمله محصولات کشاورزی است که میزان مصرف و قیمت آن در برخی ایام خاص مانند‌ ماه مبارک رمضان افزایش می‌یابد. به گزارش همشهری، نوسان قیمت و عرضه انواع خرما در بازار مصرف موجب شده است تا دست‌اندرکاران تنظیم بازار به استقبال تامین نیاز بازار بروند.  براساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار مقرر شده است تا تامین نیاز بازار به خرما با توجه به حداکثر نیاز ماهانه کشور به انواع خرما (حدود ۶۰ هزار تن) درایام پرمصرف وکم‌مصرف با نوسان حدود ۳۰ درصدی انجام شود. در این جلسه همچنین مطابق با قول و تعهدی که وزارت جهادکشاورزی …
رشد تولید سیب و مرکبات و تنظیم بازار میوه شب عید
روزنامه همشهری / ۱۶ ساعت قبل / ...
رشد تولید سیب و مرکبات و تنظیم بازار میوه شب عید
با نزدیک شدن روزهای پایانی سال، مسئولان تنظیم بازار از رشد تولید، خرید، ذخیره‌سازی‌ و نبود مشکلی برای تامین میوه مورد نیاز شب عید خبر می‌دهند. به گزارش همشهری، خرید تضمینی و ذخیره‌سازی‌ مرکبات ازجمله برنامه‌های هر ساله مسئولان برای جلوگیری از کمبود و نوسان قیمت سیب و پرتقال مورد نیاز ایام عید نوروز است. مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه امسال بیش از 9.5میلیون تن سیب و مرکبات در کشور تولید شده است، گفت: تا‌کنون 60هزار تن مرکبات (25هزارتن سیب درختی و 35هزار تن پرتقال) …
شیوه‌های تازه تولیدکنندگان برای گرانفروشی لوازم‌خانگی
روزنامه همشهری / ۱۶ ساعت قبل / ...
شیوه‌های تازه تولیدکنندگان برای گرانفروشی لوازم‌خانگی
کاهش شدید تولید و عرضه و ممنوعیت واردات لوازم خانگی موجب گرانی، افزایش سهم قاچاق از بازار و شیوه‌های تازه تولید‌کنندگان برای گرانفروشی این اقلام شده است. به گزارش همشهری، تشکل‌های صنفی و متولیان تنظیم بازار در حالی اجرای طرح برخورد با لوازم خانگی فاقد شناسنامه در سطح بازار خبر می‌دهند که تولید‌کنندگان شگردهای تازه‌ای برای افزایش قیمت این اقلام را در دستور کار قرار داده‌اند به‌نحوی که تعدادی از تولیدکنندگان لوازم خانگی تنها با تغییر اسم، اضافه کردن یک پسوند به اسم محصول و یا نصب قطعه‌ای ۵۰ تا ۱۰۰ …
روزنامه همشهری / ۱۶ ساعت قبل / ...
توزیع مرغ به قیمت 8750ریال
به‌منظور تنظیم بازار و تعدیل قیمت مرغ، وزارت بازرگانی گوشت مرغ منجمد به قیمت 8750ریال برای مصرف‌کننده در سطح شهر تهران توزیع ‌می‌کند. شهروندان تهرانی می‌توانند به‌منظور تامین مرغ مصرفی خود از هفته آینده به فروشگاه‌های زنجیره‌ای (سازمان تعاون مصرف شهر و روستا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای سپه، قدس، شهروند و اتحادیه تعاونی‌های مصرف محلی) مراجعه و کالای مورد نظر خود را خریداری کنند.
دنیای اقتصاد / ۱۶ ساعت قبل / اقتصادی
اعلام فهرست کالاهای قابل عرضه در فروش‌های فوق‌العاده
فهرست کالاها و خدماتی که در نمایشگاه‌های فروش بهاره و فروش‌های فوق‌العاده عرضه می‌شوند اعلام شد. بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مسوولیت برگزاری فروش‌های فوق‌العاده بر عهده اتاق‌های اصناف سراسر کشور نهاده شده است. بر این اساس اتاق‌های اصناف سراسر کشور مکلف هستند برگزاری فروش‌های فوق‌العاده طبق ضوابط مرتبط یعنی کیفیت، میزان تخفیف‌های اعمالی و... با اطلاع رسانی مناسب مدیریت و نظارت کنند.
مالیاتی که می‌تواند بازار ساخت‌وساز را تنظیم کند
مشرق / ۲۵ ساعت قبل / اقتصادی
مالیاتی که می‌تواند بازار ساخت‌وساز را تنظیم کند
یک کارشناس اقتصادی گفت: اخد مالیات از املاک و خودروهای لوکس شروعی برای استفاده درست از مالیات بعنوان یک ابزار تنظیم گر، و عاملی برای تنظیم بازار ساخت و ساز کشور است.
  مالیات  فرار مالیاتی  خودروی لوکس  سازمان امور مالیاتی  وزارت اقتصاد  بانک مرکزی
ضرورت ساماندهی غرفه‌های بازارچه ولیعصر شهرکرد
ایسنا / ۲۷ ساعت قبل / ...
ضرورت ساماندهی غرفه‌های بازارچه ولیعصر شهرکرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری بر لزوم ساماندهی غرفه‌های بازارچه عمده میوه و تره‌بار ولیعصر در شهرکرد تاکید کرد.
  استانی-اقتصادی  منطقه چهارمحال و بختیاری  ساماندهی  ستاد تنظیم بازار
اختصاص ۵۰ مرکز در استان مرکزی به فروش میوه شب عید
ایسنا / ۲۷ ساعت قبل / ...
اختصاص ۵۰ مرکز در استان مرکزی به فروش میوه شب عید
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: برای عرضه میوه شب عید در استان ۵۰ مرکز در نظر گرفته شده است.
  ستاد تنظیم بازار  تامین کالاهای اساسی  استانی-اقتصادی
خرید ۲۵ هزار تن از محصول سیب آذربایجان غربی
روزنامه تعادل / ۳۸ ساعت قبل / اقتصادی
خرید ۲۵ هزار تن از محصول سیب آذربایجان غربی
آذربایجان غربی| با نزدیک‌تر شدن به ایام پایانی سال، برنامه‌ریزی‌های اجرایی برای تایمن نیازمندی‌های مردم در حال انجام است؛
  آذربایجان غربی  تنظیم بازار  شب عید  محصول  سیب
روزنامه تعادل / ۳۸ ساعت قبل / اقتصادی
اخبار
ایلنا| رییس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران از تعیین قیمت مصوب برای گل رز و لازم‌الاجرا بودن آن تا ابتدای اسفند ماه خبر داد.
  تنظیم بازار  سازمان حمایت از مصرف  مقام معظم رهبری  میوه شب عید  نیسان
روزنامه ابتکار / ۴۰ ساعت قبل / ...
چه کالاهایی در فروش‌های فوق‌العاده پایان سال عرضه می‌شود؟
فهرست کالاها و خدماتی که در نمایشگاه‌های فروش بهاره و فروش‌های فوق‌العاده عرضه می‌شوند، اعلام شد.به گزارش ایرنا، بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مسوولیت برگزاری فروش‌های فوق‌العاده بر عهده اتاق‌های اصناف سراسر کشور است. بر این اساس اتاق‌های اصناف سراسر کشور مکلف هستند برگزاری فروش‌های فوق‌العاده را طبق ضوابط مرتبط یعنی کیفیت، میزان تخفیف‌های اعمالی و ... با اطلاع رسانی مناسب، مدیریت و نظارت کنند.بر این اساس برگزاری نمایشگاه‌های فروش بهاره نیز طبق دستورالعمل ابلاغی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت با مسئولیت و محوریت اتاق‌های اصناف در سراسر کشور با حداقل هزینه غرفه برنامه‌ریزی خواهد شد. اقلام اساسی و مواد غذایی مانند برنج، شکر، روغن خوراکی، حبوبات، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و ... در کنار اقلام پروتئینی …
کالاهای اولویت دار در بازرسی‌های ایام پایان سال
مهر / ۴۴ ساعت قبل / اقتصادی
کالاهای اولویت دار در بازرسی‌های ایام پایان سال
مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان گفت:کارگروه تنظیم بازار شکر، حبوبات، میوه و تره بار، لاستیک و محصولات فولادی شامل تیرآهن، ورق و میلگرد را به عنوان کالاهای اولویت دار معرفی کرد.
  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان  سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده  گرانفروشی  بازرسی اصناف
الف / ۴۵ ساعت قبل / اقتصادی
نامه اعتراض آمیز به وضع عوارض صادراتی خرما
 به گزارش مهر، ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران طی مکاتبه با قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی نسبت به وضع عوارض صادراتی برای محصول خرما انتقاد کرد و این تصمیم را غیرکارشناسانه و به بهانه تنظیم بازار داخلی دانست.
  عوارض صادرات خرما
اسفند؛ گزارش گرانی و چند نرخی
همشهری‌آنلاین / ۴۷ ساعت قبل / اقتصادی
اسفند؛ گزارش گرانی و چند نرخی
با نزدیک شدن به ماه پایانی سال مردم علاوه بر گرانی از چند نرخی بودن محصولات هم گلایه دارند و آن را نتیجه عملکرد ضعیف ستاد تنظیم بازار می‌دانند.
دریافت مابه‌التفاوت ریالی  بابت واردات برنج هندی و پاکستانی
مهر / ۴۷ ساعت قبل / اقتصادی
دریافت مابه‌التفاوت ریالی بابت واردات برنج هندی و پاکستانی
کارگروه تنظیم بازار مقرر کرد سازمان حمایت به ازا هر کیلوگرم برنج هندی و پاکستانی به ترتیب ۱۰ هزار و ۵ هزار ریال مابه التفاوت ریالی اخذ و به خزانه داری کل کشور واریز کند.
  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان  واردات برنج  گمرک ایران
کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفته‌اند یا هستند؟
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / اقتصادی
کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفته‌اند یا هستند؟
ایسنا نوشت: در حالی که گزارش‌ها حاکی از جمع‌آوری تابلوهای شرکت‌های کره‌ای تولید لوازم خانگی است، سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی می‌گوید طی دو سال اخیر این شرکت‌ها محصولی به بازار عرضه نمی‌کردند و فقط برای تبلیغ و حفظ بازار ایران هزینه می‌کردند.
  لوازم خانگی  تنظیم بازار  بازار تهران  کره جنوبی
ممنوعیت صدور مجوز و پروانه فعالیت‌های دام و طیور لغو شد + سند
تسنیم / ۲ روز قبل / اقتصادی
ممنوعیت صدور مجوز و پروانه فعالیت‌های دام و طیور لغو شد + سند
بر اساس مصوبه هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار هر گونه ممنوعیت صدور مجوز و پروانه فعالیت‌های دام و طیور به دلیل اشباع و تنظیم بازار در هر قالبی از جمله «سیاست‌های راهبردی و برنامه ریزی تولید سالانه» لغو و ممنوع اعلام شد.
دولت به جای کاهش قیمت برنج خارجی مابه التفاوت می‌گیرد+سند
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
دولت به جای کاهش قیمت برنج خارجی مابه التفاوت می‌گیرد+سند
ایلنا: در پی کاهش قیمت برنج هندی و پاکستانی گمرک مصوبه کارگروه تنظیم بازار در خصوص «اخذ مابه التفاوت ریالی» از برنج وارداتی را ابلاغ کرد.
  ایران  برنج  تنظیم بازار  گمرک  نوروز
قیمت نوروزی پرتقال مازندران ۴۵ هزار ریال تعیین شد
ایرنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
قیمت نوروزی پرتقال مازندران ۴۵ هزار ریال تعیین شد
ساری - ایرنا - مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی مازندران از تعیین قیمت ۴۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم پرتقال تامسون ذخیره شده شب عید در استان خبر داد و گفت که هم اکنون این میوه در حال ارسال به استان‌ها است.
  وزارت جهاد کشاورزی  مازندران  ستاد تنظیم بازار
نمایشگاه فروش بهاره در کرمانشاه برپا می‌شود
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
نمایشگاه فروش بهاره در کرمانشاه برپا می‌شود
معاون بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: موافقت اولیه برای برپایی نمایشگاه فروش بهاره در کرمانشاه را اخذ کرده‌ایم.
  ستاد تنظیم بازار  نمایشگاه  استانی-اقتصادی  کرمانشاه
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
برنج وارداتی مشمول دریافت مابه‌التفاوت شد
با توجه به کاهش قیمت جهانی برنج، برنج‌های وارداتی هندی و پاکستانی به ترتیب مشمول دریافت هزار و ۵۰۰ تومان مابه‌التفاوت در زمان ورود از گمرکات کشور شدند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام علی وکیلی مدیرکل واردات و مناطق آزاد و ویژه گمرک به مدیران گمرکات کشور، با توجه به مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار مبنی بر تکلیف سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، برنج‌های وارداتی مشمول دریافت مابه‌التفاوت برای واردات هستند. براساس جدولی که ستاد تنظیم بازار ارائه داده است میزان اخذ مابه‌التفاوت از برنج هندی هزار تومان و برنج پاکستانی 500تومان است.
دین پرست: تکالیف وبرنامه های استانها در حفظ آرامش سفره مردم ابلاغ شد
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
دین پرست: تکالیف وبرنامه های استانها در حفظ آرامش سفره مردم ابلاغ شد
معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: برنامه ها و تکالیف استانها در راستای حفظ آرامش سفره مردم و تنظیم بازار در ایام پایانی سال در دوازدهم بهمن ماه ابلاغ شده است.
  بازار شب عید
معاون وزیر کشور: برنامه‌های استان‌ها برای تنظیم بازار شب عید ابلاغ شد
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
معاون وزیر کشور: برنامه‌های استان‌ها برای تنظیم بازار شب عید ابلاغ شد
تهران - ایرنا - معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: برنامه‌ها و تکالیف استانها در راستای حفظ آرامش سفره مردم و تنظیم بازار در ایام پایانی سال در دوازدهم بهمن ماه ابلاغ شده است.
  وزارت کشور
تامین ۲ برابری نیاز کالاهای اساسی کشور
مشرق / ۴ روز قبل / اقتصادی
تامین ۲ برابری نیاز کالاهای اساسی کشور
وزیر صمت گفت: امروز بیشتر از ۲ برابر نیاز کشور کالاهای اساسی در انبارها موجود است.
  رونق تولید  کالای اساسی  مقام معظم رهبری  ستاد تنظیم بازار کشور  رضا رحمانی  وزارت نیرو
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
تغییر سازوکار قیمت‌گذاری خودرو
با حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین ستاد تنظیم بازار وظیفه این شورا را در تعیین قیمت‌ها به عهده گرفتند. این دو نهاد قیمت‌گذاری اگر چه برخلاف شورای رقابت سازوکار مشخصی در تعیین قیمت‌ها اعلام نکردند اما در همان ابتدا مشخص بود که طبق سیاست‌های وزارت صمت و خواست خودروسازان در حرکت هستند. وزارت صنعت از ابتدای دولت یازدهم در پی حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو بود این در شرایطی است که در دوره محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت بالاخره شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه رای به حذف این شورا از سیستم قیمت‌گذاری خودرو داد. البته شورای هماهنگی خواستار حذف کامل شورای رقابت نبود و در مصوبه خود اشاره داشت که «از این پس شورای رقابت دخل و تصرفی در …
جزییات برنامه ویژه برگزاری نمایشگاه‌های فروش بهاره اعلام شد
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / اقتصادی
جزییات برنامه ویژه برگزاری نمایشگاه‌های فروش بهاره اعلام شد
سخنگوی ستاد تنظیم بازار با اعلام این مطلب افزود: تدابیر ویژه ای برای ارامش بخشی به بازار و تامین اقلام مورد نیاز مردم در این ایام پیش بینی شده است که برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه های فروش فوق العاده در تهران و سایر استان‌ها از آن جمله است.
  تنظیم بازار  وزارت صنعت،معدن و تجارت  نمایشگاه بهاره  بهار  نوروز  تعطیلات نوروزی
تشریح سازوکار تنظیم بازار املاک با لایحه جدید وزارت اقتصاد/ مالیات عایدی قیمت مسکن را کاهش می‌دهد
تسنیم / ۵ روز قبل / اقتصادی
تشریح سازوکار تنظیم بازار املاک با لایحه جدید وزارت اقتصاد/ مالیات عایدی قیمت مسکن را کاهش می‌دهد
معاون حقوقی سازمان مالیاتی گفت: لایحه جدید مالیاتی وزارت اقتصاد، نه تنها باعث افزایش قیمت مسکن نمی‌شود بلکه موجب کاهش و کنترل قیمت خواهد شد.
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / اقتصادی
صادرات سیمان سفید مشروط شد
به ماه پایانی سال در حالی نزدیک می‌شویم که این بار و برای کنترل بازار ستاد کارگروه تنظیم بازار صادرات سیمان سفید را مشروط کرد و براساس تصمیم این کارگروه صادرات سیمان سفید از مسیر رینگ صادراتی بورس مجاز خواهد بود. در ابلاغیه کارگروه تنظیم بازار به منظور ساماندهی صادرات سیمان این نکته قید شده که از 15 اسفند سال جاری صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالای ایران امکان پذیر خواهد بود.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
سهمیه بنزین تاکسی ها در بازار سیاه سوخت
 ناصر رئیسی فرد عضو اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در گفت و گو با میزان با اشاره به مصرف بنزین در کشور اظهار کرد: افزایش قیمت بنزین با ایجاد شوک مقطعی باعث کاهش مصرف سوخت در کوتاه مدت می‌شود، اما بنزین ماهیت مصرفی دارد و مصرف کننده با توجه به نیاز خود مصرف را تنظیم می‌کند.
  بازار سوخت  سهمیه بنزین
جزئیات اقدامات تنظیم بازار شب عید / آمادگی توزیع میوه با نرخ مصوب
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
جزئیات اقدامات تنظیم بازار شب عید / آمادگی توزیع میوه با نرخ مصوب
سخنگوی تنظیم بازار اعلام کرد: جهت رفاه حال شهروندان ساعت کار مراکز عرضه در ایام پایانی سال افزایش خواهد یافت و میوه تنظیم بازار (سیب و پرتقال) ایام پایانی سال تأمین و آماده توزیع است.
  تنظیم بازار  ستاد تنظیم بازار  میوه شب عید  توزیع میوه شب عید  عرضه میوه شب عید
صادرات سیمان سفید فقط از طریق رینگ صادراتی بورس کالا
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
صادرات سیمان سفید فقط از طریق رینگ صادراتی بورس کالا
در راستای تصمیمات کارگروه تنظیم بازار در خصوص ساماندهی صادرات سیمان، صادرات سیمان سفید از 15 اسفند ماه امسال صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالای ایران امکانپذیر است.
حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی شکر؛ قیمت‌ها ثابت می‌ماند؟
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی شکر؛ قیمت‌ها ثابت می‌ماند؟
با انتقال شکر از فهرست اقلام کالایی گروه یک به گروه دو کالاهای وارداتی، ارز4200تومانی واردات این کالا حذف و با ارز نیمایی جایگزین شد. به گزارش همشهری، اختلاف قیمت مصوب و بازار قندوشکر در حالی موجب گلایه مصرف‌کنندگان و برخی فعالان صنفی است که با مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار کالای شکر در تخصیص ارز واردات، از گروه یک به گروه دو منتقل شد. محمد قبله، مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت، اعلام کرد که همه ثبت سفارش‌های معرفی شده شکر که تا‌کنون ارز دریافت نکرده‌اند ابطال و از فهرست تخصیص ارز بانکی …
بازگشت شورای رقابت با فرمول جدید
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
بازگشت شورای رقابت با فرمول جدید
با رای نهادهای قضایی و پس از گذشت بیش از یکسال از حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو این شورا بار دیگر به حیطه تعیین قیمت خودرو بازگشت.سال گذشته همزمان با درخواست وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت (محمد شریعتمداری) از شورای اقتصادی سران قوا مبنی بر حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو، این شورا مصوب کرد که از این پس شورای رقابت دخل و تصرفی در قیمت‌گذاری کالاها از جمله خودرو نخواهد داشت و تنها می‌تواند پیشنهاد دهنده باشد و ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را تعیین و تصویب خواهد کرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
تعیین قیمت در حاشیه بازار، راه حذف دلالان خودرو
در حالی که شنیده می‌شود وزارت صنعت،معدن و تجارت قصد دارد از روش «قرعه‌کشی» برای فروش خودرو استفاده کند، مشاور انجمن خودروسازان معتقد است این روش شکست خواهد خورد.با توجه به تداوم التهاب قیمتی در بازار خودرو و نارضایتی مشتریان از روند فروش خودروها و اینکه امکان ثبت‌نام پیدا نکرده‌اند، وزارت صمت و خودروسازان به دنبال اجرای فرمولی جدید برای فروش هستند. طی یکی دو هفته گذشته عنوان شده که وزارت صمت می‌خواهد طرحی را با نام «مدیریت تقاضا و تنظیم بازار خودرو» رونمایی کند و شنیده می‌شود طرح موردنظر، «قرعه‌کشی» است. در این روش، بین تمام ثبت نام‌کنندگان واجد شرایط در فروش خودروسازان، قرعه کشی انجام می‌شود تا به اصطلاح عدالت برقرار و مصرف‌کنندگان واقعی سهم بیشتری از فروش‌ها داشته باشند.
ذخایر سیب درختی و پرتقال شب عید تامین است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
ذخایر سیب درختی و پرتقال شب عید تامین است
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیر و خشک معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با درنظر گرفتن۶۰ هزارتن سیب درختی و پرتقال برای ذخایر شب عید، مشکلی در تنظیم بازار شب عید و ایام نوروز نداریم.
  وزارت جهاد کشاورزی  محمدعلی طهماسبی
توزیع گسترده شکر در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
توزیع گسترده شکر در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
میزان نوشت: معاون سازمان حمایت با بیان اینکه ذخایر شکر به اندازه‌ای است که کل نیاز کشور را در ماه‌های آتی پوشش می‌دهد، گفت: توزیع گسترده شکر در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای صورت می‌گیرد.
  تنظیم بازار  شکر  بازار کالا و خدمات
نرخ های مصوب شکر باید در بازار رعایت شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
نرخ های مصوب شکر باید در بازار رعایت شود
تهران- ایرنا- معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: شکر دارای نرخ مصوب است و هیچ فروشنده ای حق افزایش قیمت آن را ندارد.
  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  وزارت صنعت معدن و تجارت  ستاد تنظیم بازار
تغییر زیادی در قیمت میوه تنظیم بازار شب عید نداریم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
تغییر زیادی در قیمت میوه تنظیم بازار شب عید نداریم
ایلنا: مشاور بازرگانی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به اینکه امسال میزان تولید محصولات باغی زیاد بوده است قیمت میوه‌های تنظیم بازار شب عید نسبت به…
  تنظیم بازار  دهه فجر  شب عید  معاون  وزارت جهاد کشاورزی
ذخیره ۶۰ هزار تن سیب و پرتقال برای شب عید/مشکلی در تنظیم بازار نداریم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
ذخیره ۶۰ هزار تن سیب و پرتقال برای شب عید/مشکلی در تنظیم بازار نداریم
یک مقام مسئول در وزارت جهاد با بیان اینکه ۲۵ هزار تن سیب درختی و ۳۵ هزار تن پرتقال بعنوان ذخایر شب عید در نظر گرفته شده، گفت: با توجه به میزان تولید، مشکلی در تنظیم بازار شب عید نداریم.
  پرتقال  وزارت جهاد کشاورزی  سیب درختی
پست اینستاگرامی همتی در مورد عملیات بازار باز
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
پست اینستاگرامی همتی در مورد عملیات بازار باز
«بانک مرکزی از طریق خرید و فروش اوراق بهادار دولتی در بازار پول، میزان عرضه پول در اقتصاد را تنظیم خواهد کرد.»
بانک مرکزی میزان عرضه پول در اقتصاد را تنظیم خواهد کرد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
بانک مرکزی میزان عرضه پول در اقتصاد را تنظیم خواهد کرد
بانک مرکزی از طریق خریدو فروش اوراق بهادر دولتی در بازار پول، میزان عرضه پول در اقتصاد را تنظیم خواهد کرد.
انتقاد از عملکرد متولیان در تنظیم بازار ذرت/ وعده‌ها در حد حرف باقی ماند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
انتقاد از عملکرد متولیان در تنظیم بازار ذرت/ وعده‌ها در حد حرف باقی ماند
رئیس انجمن خوراک دام با اشاره به افزایش قیمت ذرت دامی به کیلویی ١۶٠٠ تومان، از متولیان تنظیم بازار به دلیل عدم توزیع این نهاده برای ایجاد تعادل در بازار انتقاد کرد.
  شرکت پشتیبانی امور دام  مجید موافق قدیری  نهاده های دامی  ترخیص کالا  تخصیص ارز
تدارک تولیدکنندگان پودر شوینده برای ایام پایانی سال/افزایش قیمت نخواهیم داشت
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
تدارک تولیدکنندگان پودر شوینده برای ایام پایانی سال/افزایش قیمت نخواهیم داشت
رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان پودر شوینده از تدارک تولیدکنندگان پودر شوینده برای ایام پایانی سال، خبر داد و گفت: افزایش قیمت نخواهیم داشت.
  تنظیم بازار  وزارت صنعت معدن و تجارت  بازار شب عید
توضیح مدیرعامل ایران خودرو درباره قیمت خودرو
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
توضیح مدیرعامل ایران خودرو درباره قیمت خودرو
مدیرعامل ایران خودرو در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی گفت: یک ریال به قیمت خودروهای تحویلی ما اضافه نشده است و کماکان خودروهاد براساس قیمت‌های ستاد تنظیم بازار به مشتریان تحویل داده می‌شود.
جلسه ویژه وزیر صنعت با خودروسازان/ مردم در روزهای تعطیل برای تحویل خودرو به درب کارخانه بیایند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
جلسه ویژه وزیر صنعت با خودروسازان/ مردم در روزهای تعطیل برای تحویل خودرو به درب کارخانه بیایند
یک مقام مسئول در صنعت خودروسازی از برگزاری جلسه امروز وزیر صنعت و معاونانش با خودروسازان در حوزه تدوین طرح جامع مدیریت تقاضا و تنظیم بازار خودرو خبر داد.
  فرشاد مقیمی  ایران خودرو  صنعت خودروسازی
البرز رتبه اول ستاد تنظیم بازار کشور را کسب کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
البرز رتبه اول ستاد تنظیم بازار کشور را کسب کرد
کرج - ایرنا - براساس رتبه بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت ، استان البرز رتبه اول ستاد تنظیم بازار کشور را به خود اختصاص داد.
  قیمت کالا  ستاد تنظیم بازار  استان البرز
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
دستوراتی برای مراقبت از کبد
کبد یکی از مهم‌ترین اندام‌های بدن انسان است که نقشی کلیدی در حفظ سلامت ما ایفا می‌کند. کبد با وزنی حدود سه پوند (۱.۳ کیلوگرم) بزرگترین اندام داخلی بدن انسان است. کبد هر روز خون شما را تصفیه می‌کند، با عفونت‌ها مبارزه می‌کند و زمانی که سالم باشد، توانایی باززایی و ترمیم خود را دارد. کبد بیش از ۵۰۰ وظیفه مختلف از جمله تنظیم سطوح کلسترول را انجام می‌دهد.متاسفانه، افراد بسیاری از آسیب کبدی رنج می‌برند و در فهرست افراد منتظر برای انجام عمل پیوند به منظور دریافت کبد جدید قرار دارند. بیماری‌های بسیاری می‌توانند موجب آسیب بازگشت ناپذیر کبد شوند و یکی از آن‌ها بیماری کبد چرب است که به واسطه چربی اضافه در کبد، به ویژه اگر بیش از ۱۰ درصد وزن کبد را تشکیل دهد، رخ می‌دهد. بیماری کبد چرب به دو نوع بیماری کبد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
در بازار مسکن
یک کارشناس حوزه مسکن با بیان این‌که رونق کاذب در بازار مسکن توسط یک جریان پرقدرت القا می‌شود گفت: اگر یک بسته جامع مالیاتی برای خانه‌های خالی و عایدی سرمایه تنظیم شود قیمت مسکن پایین می‌آید.به گزارش ایسنا، افشین پروین‌پور اظهار کرد: به نظرم بازار مسکن وارد رونق نشده است. آماری که از افزایش معاملات در دو ماه اخیر ارائه می‌شود هیجان کاذبی است که از طرف عده‌ای به بازار مسکن القا می‌شود. یک عده به شکل هماهنگ، جوی را مطابق توان خود ایجاد می‌کنند و حتی خرید و فروش‌هایی بین خودشان انجام می‌دهند تا نشان دهند معاملات رونق گرفته است. خرید و فروش‌ها از نوع سوداگرانه است و سال‌های متمادی این وضعیت وجود داشته و ادامه دارد. ورود به دوره رونق، یک علت اقتصادی جدی نیاز دارد؛ در حالی که در هیچ یک از شاخص‌های …
شرط کاهش قیمت مسکن
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
شرط کاهش قیمت مسکن
یک کارشناس حوزه مسکن با بیان این‌که رونق کاذب در بازار مسکن توسط یک جریان پرقدرت القا می‌شود گفت: اگر یک بسته جامع مالیاتی برای خانه‌های خالی و عایدی سرمایه تنظیم شود قیمت مسکن پایین می‌آید.
  قیمت مسکن  اجاره مسکن
ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات برنج در سال ۹۹ ماندنی شد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات برنج در سال ۹۹ ماندنی شد
سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: ارز برنج در سال آینده حتما ۴۲۰۰ تومانی خواهد بود و تغییری نمی‌کند.
وجود یک جریان پرقدرت در بازار مسکن
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
وجود یک جریان پرقدرت در بازار مسکن
یک کارشناس حوزه مسکن با بیان این‌که رونق کاذب در بازار مسکن توسط یک جریان پرقدرت القا می‌شود گفت: اگر یک بسته جامع مالیاتی برای خانه‌های خالی و عایدی سرمایه تنظیم شود قیمت مسکن پایین می‌آید.
  قیمت مسکن  مسکن
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
نظارت بر بازار شکر و جوجه یک‌روزه در صدر کالاهای اولویت‌دار قرار گرفت
شکر، ذرت، جوجه یک‏روزه، لاستیک سبک و سنگین (کامیون، اتوبوس، پژو، پراید)، ورق فولادی و تیرآهن، به عنوان کالاهای اولویت‏دار نظارتی در هفته منتهی به هفدهم بهمن‏ماه معرفی شدند.به گزارش ایلنا، در راستای سیاست‌های کنترلی و نظارتی مستمر به منظور آرام‌سازی فضای بازار، بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‏های سراسر کشور در هفته پیش‏رو، بازرسی‏های خود را بر ذرت، لاستیک سبک و سنگین شامل (کامیون، اتوبوس، پژو، پراید)، ورق فولادی، تیرآهن خصوصاً شکر و جوجه یک‌روزه متمرکز می‌کنند. لازم به ذکر است؛ در جلسه ستاد تنظیم بازار که به‌طور مستمر هر هفته برگزار می‏شود، کالاهای اولویت‌دار برای نظارت و بازرسی تعیین و تصمیم‌گیری‌های لازم در این خصوص صورت می‌پذیرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
الگوی جهانی برای کاهش قیمت مسکن در ایران
یک کارشناس با بیان این‌که دریافت مالیات از عایدی املاک در کنار افزایش ساخت و ساز منجر به کنترل قیمت مسکن می‌شود، گفت: تجربه جهانی نشان داده مادامی که بازار از تقاضای سرمایه‌ای تخلیه نشود در وضعیت تعادل قرار نمی‌گیرد.به گزارش ایسنا، مهدی غلامی اظهار کرد: با وجود این‌که در دو ماه اخیر با افزایش تعداد معاملات مسکن مواجه بودیم اما اگر شاخص ۱۰ ماهه را برسی کنیم افت چشمگیر در تعداد معاملات را می‌بینیم. این افزایش معاملات و افزایش قیمت که در دو ماه گذشته اتفاق افتاده ناشی از رشد قیمت در مناطق شمالی تهران است، ولی من فکر می‌کنم اگر اتفاق خاصی در سطح کلان اقتصاد نیفتد، افزایش شدید قیمت مسکن در ماه‌های آینده بعید است. جهش قیمت ملک در دو سال گذشته آن‌قدر جدی بوده که باعث شکاف بین توان خریداران واقعی …
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
صادرات تخم‌مرغ باهدف تنظیم بازار داخلی
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، درباره تولیدات نهاده‌ها و فرآورده‌های دام و طیور کشور، گفت: ۳۰ هزار تن تخم‌مرغ باهدف تنظیم بازار داخلی صادرشده است.
  تخم مرغ  صادرات تخم مرغ
قائم مقام وزیر صمت: معاندان تلاش می‌کنند شیرینی نوروز را برای مردم تلخ کنند، ما نمی‌گذاریم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
قائم مقام وزیر صمت: معاندان تلاش می‌کنند شیرینی نوروز را برای مردم تلخ کنند، ما نمی‌گذاریم
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با تاکید بر اهتمام مستمر وزارت صمت، در راستای تأمین کالاهای اساسی، گفت: برای تأمین میوه شب عید از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور به خوبی استفاده خواهد شد.
  تنظیم بازار  وزارت صنعت،معدن و تجارت  نوروز  تعطیلات نوروزی
مرغ شب عید تامین شد؛ یک میلیون تن لبنیات صادر کردیم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
مرغ شب عید تامین شد؛ یک میلیون تن لبنیات صادر کردیم
مهر نوشت: معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ایام نوروز سال ۹۹ در زمینه تولید گوشت مرغ کمبودی وجود ندارد و مازاد آن در ایام ماه مبارک رمضان استفاده خواهد شد.
  مرتضی رضایی  وزارت جهاد کشاورزی  نوروز  تنظیم بازار  لبنیات  فرآورده‌های لبنی
ممنوعیت صادرات ماسک تنفسی نخی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اجتماعی
ممنوعیت صادرات ماسک تنفسی نخی
ایلنا: سخنگوی ستاد تنظیم بازار از ممنوعیت صادرات ماسک تنفسی نخی خبرداد.
  ماسک  ماسک تنفسی نخی  صادرات ماسک  ماسک تنفسی
تامین کالاهای اساسی شب عید/ تنظیم بازار با حضور موثر اصناف
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
تامین کالاهای اساسی شب عید/ تنظیم بازار با حضور موثر اصناف
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با تاکید بر اهتمام مستمر وزارت صمت، در راستای تأمین کالاهای اساسی، گفت: برای تأمین میوه شب عید از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور به خوبی استفاده خواهد شد.
  حسین مدرس خیابانی  ستاد تنظیم بازار  تنظیم بازار  میوه شب عید  بازار شب عید
تامین گوشت مرغ نوروز ۹۹/ صادرات یک میلیون تن لبنیات تا پایان سال
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
تامین گوشت مرغ نوروز ۹۹/ صادرات یک میلیون تن لبنیات تا پایان سال
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ایام نوروز سال ۹۹ در زمینه تولید گوشت مرغ کمبودی وجود ندارد و مازاد آن در ایام ماه مبارک رمضان استفاده خواهد شد.
  مرتضی رضایی  وزارت جهاد کشاورزی  نوروز  گوشت مرغ  توزیع گوشت مرغ  تنظیم بازار
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
ایران بازنده اقتصاد جام جهانی قطر
[امیر قاسمی] قطر خود را آماده میزبانی جام‌جهانی 2022 می‌کند. این کشور آن‌قدر روی درآمدهای جام‌جهانی حساب باز کرده است که یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه خود را تا‌ سال 2030 جام‌جهانی تعریف کرده و برای آن برنامه توسعه تنظیم کرده است. حالا قطری‌ها هتل‌های صحرایی زیادی آماده کرده‌اند و هتل‌های دریایی روی آب‌های خلیج‌فارس ساخته‌اند تا میزبان تماشاگران جام‌جهانی باشند. آنها یک‌میلیون و 400‌هزار کارگر مهاجر را فقط برای جام‌جهانی استخدام کرده‌اند و قراردادهای تجاری زیادی با برندهای مواد غذایی ترکیه و عربستان بسته‌اند تا محصولات غذایی را برای پذیرایی از میهمانان‌شان آماده کنند اما درست در همین زمان …