یکشنبه, ۲ آذر, ۱۳۹۹ / 22 November, 2020
تورم آبان
۳ ساعت قبل
نبض تورم، یک‌سال پس از افزایش قیمت بنزین
تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار ایران از روند نرخ تورم در ایران یک سال پس از آزادسازی قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه در فاصله آبان پارسال تا آبان امسال از 1.6درصد به 5.2درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه هم از 27درصد در آبان پارسال به 46.4درصد در آبان امسال رسیده اما نرخ تورم سالانه ایران از 41.1درصد به 29درصد کاهش یافته است. ازجمله تغییرات مهم درخصوص نرخ تورم آبان‌ماه می‌توان به افزایش سرعت رشد نرخ تورم ماهانه بر اقشار ضعیف و فقیر جامعه نسبت به اقشار ثروتمند اشاره کرد به‌نحوی …
زلزله قیمت‌ها در دهک اول
۴ ساعت قبل / تورم آبان / تورم دهک ها / تورم آبان 99 / تورم آبان ماه
زلزله قیمت‌ها در دهک اول
اقتصاد نیوز : مطابق گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه در دهک اول هزینه ای در ماه گذشته به ۸.۴ درصد رسیده است، در حالیکه این نرخ برای دهک برخوردار جامعه، یعنی دهک دهم تنها ۲.۳ درصد بوده است. چه تحولی در دومین ماه پاییز، فشار قیمت ها را بر اقشار فرودست، بیشتر کرد؟
تورم آبان ماه هم افسار پاره کرد!
۸ ساعت قبل
تورم آبان ماه هم افسار پاره کرد!
گزارش رسمی مرکز آمار از افزایش تورم در آبان‌ماه حکایت دارد.
قیمت مرغ رکورد زد؛ معاون وزیر: تا ۱۰ روز آینده قیمت مناسب می‌شود/ دلار به مرز ۲۶ نزدیک شد/ تورم آبان به روایت مرکز آمار/ مجوز افزایش قیمت روغن و شیرخام صادر شد!
۸ ساعت قبل
قیمت مرغ رکورد زد؛ معاون وزیر: تا ۱۰ روز آینده قیمت مناسب می‌شود/ دلار به مرز ۲۶ نزدیک شد/ تورم آبان به روایت مرکز آمار/ مجوز افزایش قیمت روغن و شیرخام صادر شد!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس مثبت ماند، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟، ارزش دارایکم چقدر شد؟، داوجونز هفته معاملاتی را با سقوط به پایان رساند، قیمت سکه افزایشی شد، پیش بینی روند قیمت طلا در هفته جاری و افزایش قیمت نفت در هفته گذشته را در بر دارد.
نرخ تورم آبان‌ماه به ۲۹ درصد رسید
۱۱ ساعت قبل / تورم / نرخ تورم
نرخ تورم آبان‌ماه به ۲۹ درصد رسید
نرخ تورم سالانه آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوار‌های کشور به ٢٩.٠ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه
۱۲ ساعت قبل / تورم 12 ماه اخیر / تورم آبان 1399 / تورم آبان ماه / تورم سالانه / تورم ماهانه / تورم نقطه‌ای / قیمت سبزیجات در آبان / قیمت گوشت در آبان
تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه
تورم نقطه‌به‌نقطه در آبان ماه به رقم بی‌سابقه بیش از ۴۶ درصدی رسیده و تورم سالانه نیز نسبت به مهر ماه با رشد حدود دو پله‌ای ۲۹ درصد شده است. همچنین در این ماه قیمت کالاها و اقلام مصرفی نیز بیش از پنج درصد گران شده است. نوشته تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دومین جلسه محاکمه ۲۱ اخلال‌گر در بازار ارز برگزار شد/ سوءاستفاده متهم ارزی از تورم آبان ۹۸
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / اخلال در بازار ارز / اخلال در نظام اقتصادی / دادگاه حسن خویی / دادگاه متهمان ارزی
دومین جلسه محاکمه ۲۱ اخلال‌گر در بازار ارز برگزار شد/ سوءاستفاده متهم ارزی از تورم آبان ۹۸
به گزارش مهر، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم دایر بر اخلال در نظام اقتصادی به ریاست قاضی موحد به صورت علنی در شعبه یک دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
تخلیه تورم بنزین در دی‌ماه
گزارش مرکز آمار در دی ماه می‌گوید تورم حاصل از افزایش قیمت بنزین در این ماه تخلیه شده است. بر اساس آمارهای این مرکز، تورم ماهانه گروه حمل و نقل در دی ماه نسبت به دو ماه قبل از آن، کمتر بوده است. با اجرای طرح افزایش قیمت بنزین در هفته پایانی آبان ماه، تورم ماهانه حمل و نقل به سطح 4/5 درصد رسید. همچنین در ماه آذر این رقم 14 درصد گزارش شد. حال جدیدترین گزارش در دی ماه نشان می‌دهد نرخ تورم حمل و نقل با شیب قابل توجهی از 14درصد به سطح 3 درصد کاهش یافته است. با توجه به روندهای تورمی ماهانه و نقطه به نقطه می‌توان گفت اثر مستقیم تعدیل قیمت بنزین تخلیه شده است و از این کانال خطری متوجه نرخ تورم در ماه‌های آتی نیست. «دنیای اقتصاد» پیش‌تر در گزارشی با عنوان «دو جریان متفاوت در تورم آبان» تخلیه شدن اثر تورمی …
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
تورم آبان ۴۰ درصد شد | تورم ماهانه رشد کرد
تازه‌ترین گزارش از وضعیت تورم در آبان‌ماه نشان می‌دهد که با وجود کاهش ۱.۱ درصدی تورم سالانه و ثبت آن در ۴۰ درصد، تورم نقطه به نقطه با رشد همراه بوده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
فیلم | جزئیات نرخ تورم آبان‌ماه در استان‌های مختلف
بیشترین نرخ تورم مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد و کمترین نرخ تورم مربوط به استان سمنان است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تورم آبان: 41.1 درصد
نرخ تورم نقطه‌ای در آبان ماه به عدد ۲۷درصد رسید؛ یعنی هر خانوار‌ ایرانی به طور میانگین ٢٧ درصد بیشتر از آبان ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا‌ها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌­اند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
دو جریان متفاوت در تورم آبان
گزارش تورمی در آبان ماه سال جاری، از دو روند متفاوت خبر می‌دهد. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه، نقطه به‌نقطه و متوسط در آبان نسبت به مهرماه روند نزولی را ثبت کرده است؛ اما نکته قابل…
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
امروز مسأله اورژانسی کشور چیست؟ /دولت به این راهپیمایی‌های مردمی طمع نکند/مسئولان مواضع امروز خود را از یاد نبرند!
آغاز اتصال اینترنت در کشور، خسارت یک‌و‌نیم میلیارد دلاری قطع اینترنت در ایران، کاهش تورم آبان ماه، گام سوم پرداخت کمک معیشتی، عفو دو زندانی امنیتی پس از ۲۵ سال و رایزنی برای آزادی دانشجویان بازداشت شده، اعلام رسمی جرم علیه «بی بی»، دست خالی آمریکا در شورای حکام، ملاک‌های دریافت یارانه بنزینی، گران فروشی CNG کار‌ها زیر ذره بین و گام بلند در استیضاح ترامپ با شهادت «ساندلند»، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱
تورم آبان ماه نسبت به ماه قبل کاهش یافت + اینفوگرافی
طبق این گزارش تورم سالانه از 42 درصد در مهرماه به 41.1 درصد در آبان ماه کاهش یافته است. همچنین تورم نقطه‌ای در آبان 27 درصد گزارش شد که نسبت به ماه قبل 1.3 درصد کاهش نشان می‌دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •