شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
تورم سالانه
بدون شرح!
۳ روز قبل
بدون شرح!
بدون شرح! قیمت هر بشکه نفت ایران حدود 33دلار درآمد نفتی کشور در سال حدود 12.4میلیارد دلار نرخ تورم سالانه 22.8درصد حداقل دستمزد ماهانه1905تومان متوسط قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد27تومان قیمت هر سکه یک طلا3500تومان پیکان دولوکس بدون شماره 59.735 تومان پیکان کارلوکس بدون شماره52.227 تومان مینی‌بوس بدون شماره ساخت ایران ناسیونال161.640 تومان قیمت هر لیتر بنزین معمولی3تومان قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفندی70تومان
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / امور اقتصادی و دارایی / تورم / مالیات / مناطق آزاد / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
اقتصاد کلان
گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد تورم سالانه آبان‌ماه برای دهک اول و دهم درآمدی به ترتیب ٢٦.۳ و ٣٥.٢درصد بوده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
تورم 22 درصدی در اردیبهشت محقق می‌شود
6 ماه پس از اعلام نرخ تورم هدفگذاری شده در 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد توسط روابط عمومی بانک مرکزی، روز گذشته معاون اقتصادی بانک مرکزی مبنای نرخ تورم 22 درصد را نه نقطه به نقطه که سالانه عنوان کرد. در این راستا روابط عمومی بانک مرکزی به نقل از پیمان قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی توضیحاتی را منتشر کرد که در آن متذکر شده هدف تعیین شده برای تورم، تورم سالانه در اردیبهشت امسال است. قربانی ضمن بیان اینکه اصولا هدفگذاری تورم برای شاخص تورم سالانه انجام می‌شود و تورم نقطه به نقطه به دلیل نوسانات زیاد آن نمی‌تواند مبنای مناسبی برای هدفگذاری تورم باشد، تصریح کرد: هدف‌ تورمی که از سوی رییس‌کل بانک مرکزی اعلام شده است، برای تحقق در بازه یک سال پیش‌رو از زمان اعلام آن …
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
مبنای هدف‌گذاری تورم، نرخ تورم 12 ‌ماهه است
هدف‌گذاری تورم برای شاخص تورم 12 ماهه است و نه تورم نقطه به نقطه، بنابراین برای ارزیابی هدف تورمی اعلامی در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری، باید نرخ تورم 12 ماهه منتهی به اردیبهشت‌ماه سال آینده را ملاک عمل قرارداد و هنوز شش ماه از آن موعد فاصله داریم. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در واکنش به انتشار اخباری درباره هدف تعیین شده برای تورم در اردیبهشت امسال و مقایسه‌های صورت گرفته نرخ تورم نقطه به نقطه با تورم مورد هدف، پیمان قربانی، ضمن بیان اینکه اصولا هدف‌گذاری تورم برای شاخص تورم سالانه انجام می‌شود و تورم نقطه به نقطه به‌دلیل نوسانات زیاد آن نمی‌تواند مبنای مناسبی برای هدف‌گذاری تورم باشد، تصریح کرد: هدف‌ تورمی که از سوی رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام شده است، برای تحقق در بازه یک سال پیش‌رو از زمان اعلام …
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / پوست / تورم / زمستان / شاخص / درصد
تورم کالاهای وارداتی و صادراتی در بهار99
مرکز آمار گزارش مقدماتی شاخص قیمت کالاهای وارداتی و صادراتی که را منتشر کرد که بر این اساس تورم سالانه ریالی کالاهای صادراتی و وارداتی به ترتیب ٨٤,٩ و ٣٤٧,١ بوده است.
نرخ تورم ماهیانه، نقطه‌ای و سالیانه ایران از آبان ۹۸ تا آبان ۹۹
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / اقتصاد / بنزین / تورم / مرکز آمار ایران / نرخ ارز
نرخ تورم ماهیانه، نقطه‌ای و سالیانه ایران از آبان ۹۸ تا آبان ۹۹
اقتصاد نیوز : تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار ایران از روند نرخ تورم در ایران یک سال پس از آزادسازی قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه در فاصله آبان پارسال تا آبان امسال از ۱.۶درصد به ۵.۲درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه هم از ۲۷درصد در آبان پارسال به ۴۶.۴درصد در آبان امسال رسیده اما نرخ تورم سالانه ایران از ۴۱.۱درصد به ۲۹درصد کاهش یافته است.
به نظر شما، نرخ تورم در ماه‌های آینده چند درصد خواهد شد؟ آیا «تورم ۲۲ درصد» محقق می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
به نظر شما، نرخ تورم در ماه‌های آینده چند درصد خواهد شد؟ آیا «تورم ۲۲ درصد» محقق می‌شود؟
مسیر تورم در سال جاری نشان از رشد آن و دور شدن از هدف گذاری ۲۲ درصدی دارد. به گونه‌ای که بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار، نرخ تورم سالانه منتهی به آبان ۹۹ به ۲۹ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١,٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
افزایش 22 واحدی تورم، قبل و بعد از اصلاح بنزینی
گروه  اقتصادی| روز گذشته مرکز آمار گزارشی از تورم در آبان ماه منتشر کرد که نشان‌دهنده افزایش تورم نقطه‌به‌نقطه به 46 درصد است. در ماه گذشته تورم سالانه با دو درصد افزایش به 29 درصد رسید. اعداد و ارقام منتشره برای ماه آبان نشان می‌دهد که هر خانوار شهری برای خرید یک سبد مشخص از کالا و خدمات 46 درصد هزینه بیشتری نسبت به آبان سال گذشته پرداخته است. این در حالی است که افزایش درآمدها نسبت به سال گذشته، کمتر از تورم بوده که همین امر نگرانی‌ها در خصوص کاهش بیشتر قدرت خرید خانواده‌ها را افزایش می‌دهد. اما نکته دیگر در خصوص تورم، افزایش حدود 2 واحدی تورم سالانه و رسیدن آن به 29 درصد است. با وجود اینکه بانک مرکزی سعی در کاهش تورم و تثبیت آن در نرخ هدفگذاری شده 22 …
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
نبض تورم، یک‌سال پس از افزایش قیمت بنزین
تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار ایران از روند نرخ تورم در ایران یک سال پس از آزادسازی قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه در فاصله آبان پارسال تا آبان امسال از 1.6درصد به 5.2درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه هم از 27درصد در آبان پارسال به 46.4درصد در آبان امسال رسیده اما نرخ تورم سالانه ایران از 41.1درصد به 29درصد کاهش یافته است. ازجمله تغییرات مهم درخصوص نرخ تورم آبان‌ماه می‌توان به افزایش سرعت رشد نرخ تورم ماهانه بر اقشار ضعیف و فقیر جامعه نسبت به اقشار ثروتمند اشاره کرد به‌نحوی …
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
افزایش تورم در آبان
توسعه ایرانی- گزارش رسمی مرکز آمار از افزایش تورم در آبان‌ماه حکایت دارد. مرکز آمار وضعیت شاخص تورم در آبان‌ماه را منتشر کرد که نشان می‌دهد نرخ تورم سالانه با افزایش ۱.۸ درصدی نسبت به مهرماه به ۲۹ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که نرخ تورم نقطه به نقطه (تغییر شاخص نسبت به آبان ماه سال گذشته) افزایش قابل توجهی داشته و با رشد پنج درصدی نسبت به مهرماه به ۴۶.۴ درصد رسیده است. براین اساس، خانوارهای ایرانی در آبان ماه به طور میانگین ۴۶.۴ درصد بیشتر از آبان ماه سال گذشته برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات هزینه کرده‌اند. اما نرخ تورم ماهانه در آبان ماه با کاهش مواجه بوده است؛ به گونه‌ای که ۵.۲ درصد اعلام شده که در مقایسه با مهرماه ۱.۸ درصد کاهش دارد. همچنین تورم ماهانه …
افزایش تورم در آبان ماه / هزینه خانوارها ۴۶ درصد بیشتر شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
افزایش تورم در آبان ماه / هزینه خانوارها ۴۶ درصد بیشتر شد
مرکز آمار وضعیت شاخص تورم در آبان‌ماه را منتشر کرد که نشان می‌دهد نرخ تورم سالانه با افزایش ۱.۸ درصدی نسبت به مهرماه به ۲۹ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که نرخ تورم نقطه به نقطه (تغییر شاخص نسبت به آبان ماه سال گذشته) افزایش قابل توجهی داشته و با رشد پنج درصدی نسبت به مهرماه به ۴۶.۴ درصد رسیده است.
نرخ تورم آبان‌ماه به ۲۹ درصد رسید
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / تورم / نرخ تورم
نرخ تورم آبان‌ماه به ۲۹ درصد رسید
نرخ تورم سالانه آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوار‌های کشور به ٢٩.٠ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
بیشترین افزایش قیمت در آبان‌ماه متعلق به کدام گروه بود؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / تورم / سیب زمینی / روغن مایع / نرخ تورم
بیشترین افزایش قیمت در آبان‌ماه متعلق به کدام گروه بود؟
نرخ تورم سالانه آبان ماه ٩٩ برای خانوارها به ٢٩,٠ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / تورم 12 ماه اخیر / تورم آبان 1399 / تورم آبان ماه / تورم سالانه / تورم ماهانه / تورم نقطه‌ای / قیمت سبزیجات در آبان / قیمت گوشت در آبان
تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه
تورم نقطه‌به‌نقطه در آبان ماه به رقم بی‌سابقه بیش از ۴۶ درصدی رسیده و تورم سالانه نیز نسبت به مهر ماه با رشد حدود دو پله‌ای ۲۹ درصد شده است. همچنین در این ماه قیمت کالاها و اقلام مصرفی نیز بیش از پنج درصد گران شده است. نوشته تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
هت‌تریک تورم منفی در اروپا
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
هت‌تریک تورم منفی در اروپا
تورم 19 کشور حوزه یورو با اینکه در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل از خود با افزایش 2/ 0 درصد مواجه شد، اما تورم نقطه به نقطه سالانه کشورهای این حوزه در این ماه باز هم در محدوده منفی ثبت شد تا برای سومین ماه متوالی کشورهای اروپایی نتوانند از دام تورم منفی رها شوند. در حالی تورم سالانه اکتبر منفی 3/ 0 درصد گزارش شده است که تورم ماه قبل از اکتبر یعنی ماه سپتامبر نیز دقیقا همین مقدار بود. اوایل ماه نوامبر نیز پیش‌بینی‌ها حکایت از تورم منفی 3/ 0 درصد در 19 کشور قاره سبز داشت.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
تورم فرانسه صفر شد!
نرخ تورم سالانه و ماهانه فرانسه معادل صفر درصد اعلام شد.
رشد ۱۱ درصدی تورم تولید کننده زراعت و دامداری سنتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
رشد ۱۱ درصدی تورم تولید کننده زراعت و دامداری سنتی
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم سالانه تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی، نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۱۱ درصد افزایش یافت.
نرخ تورم تولیدکننده بخش معدن در فصل تابستان افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
نرخ تورم تولیدکننده بخش معدن در فصل تابستان افزایش یافت
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش معدن در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٩ نسبت به دوره مشابه در سال قبل (تورم سالانه) به ۴۴.٠ درصد رسید.
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
سبقت قیمتی مواد خوراکی در مهر ماه
مرکز آمار: قیمت 32 قلم کالاهای خوراکی در مهر ماه از تورم سالانه کشور سبقت گرفت
پیش‌بینی نرخ ارز
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
پیش‌بینی نرخ ارز
نرخ تورم نقطه‌ای، در مهر1399 به 2/ 41 درصد رسیده و نرخ تورم مهرماه 7 درصد که در مقایسه با ماه قبل، 4/ 3 درصد افزایش داشته است. نرخ تورم سالانه مهر ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به 2/ 27 درصد رسیده که نسبت به ماه قبل، 2/ 1 درصد افزایش نشان می‌دهد. حجم نقدینگی در پایان شهریور ماه سال جاری به رقم 2943 هزار میلیارد تومان رسیده است. گزارش‌های اولیه اداره آمار اقتصادی حاکی از رشد 4/ 5 درصدی پایه پولی و رشد 5/ 15 درصدی نقدینگی در پایان شش ‌ماهه اول امسال نسبت به پایان سال ۹۸ است.
افزایش نرخ تورم نهاده‌های مسکونی شهر تهران در تابستان
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
افزایش نرخ تورم نهاده‌های مسکونی شهر تهران در تابستان
نرخ تورم نهاده‌های ساختمانی مسکونی شهر تهران در چهار فصل منتهی به تابستان ۹۹ نسبت به میانگین چهار فصل منتهی به تابستان ۹۸ (تورم سالانه)، معادل ۴٠.٨ درصد بوده که نسبت به فصل قبل ۱۱.۵ درصد افزایش دارد.
بالاترین نرخ تورم استانی مهرماه مربوط به کجاست؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / نرخ تورم / مرکز آمار ایران / تورم / بندرعباس / افزایش تورم / رکود تورمی / استان هرمزگان
بالاترین نرخ تورم استانی مهرماه مربوط به کجاست؟
مرکز آمار اعلام کرد که بیشترین نرخ تورم سالانه مهر ماه ۹۹ هم در بخش شهری و هم در بخش روستایی مربوط به استان هرمزگان است.
افزایش قیمت بلیت، ریزش مخاطب
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
افزایش قیمت بلیت، ریزش مخاطب
علی عمادی ـ روزنامه‌نگار دهه70 با اکران موفق «عروس» ساخته بهروز افخمی آغاز شد و با فروش بالای فیلم «شوکران»، اثر دیگری از افخمی به پایان رسید. در طول این دهه، تعداد تماشاگران سینما از نصف هم کمتر شد، ولی به لطف افزایش بیش از 13برابری قیمت بلیت سینما، میزان کل فروش نزدیک به 6.5برابر افزایش یافت. در این دهه و در دوره دولت سازندگی، نرخ تورم سالانه حول و حوش 20درصد بود که در سال73 به بیش از 35درصد و در سال74 به مرز 50درصد رسید. با شروع دولت اصلاحات، نرخ تورم کاهشی شده و در پایان این دهه بالغ بر …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
آیا تورم قابل کنترل است؟
سایت خبری اتاق تهران در تحلیلی نوشت: در شرایطی که مسوولان بانک مرکزی و در راس آنها رییس کل بانک مرکزی وعده داده بودند که نرخ تورم تا پایان سال در محدوده 22درصدی حفظ شود، آخرین گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد که دولتمردان در این زمینه نه تنها با موفقیت رو به رو نیستند بلکه ممکن است تورم امسال با شیبی تند در سال جاری نسبت به چند سال گذشته رکوردشکنی کند. طبق گزارش مرکز آمار ایران، شاخص قیمت مصرف‌‌کننده در مهر ماه به 261.5 واحد رسید که به معنای آن است که تورم ماهانه در این ماه به 7.04درصد رسیده است. این میزان تورم ماهانه نکته نگران‌کننده‌ای به همراه دارد؛ بالاترین تورم ماهانه طی دو سال اخیر. اگر تورم ماهانه مهر سال 1397 با 7.05درصد را درنظر نگیریم، تورم ماهانه ثبت شده در اولین …
کانال‌های رکوردشکنی تورم مهرماه
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
کانال‌های رکوردشکنی تورم مهرماه
تورم برخلاف پیش‌بینی‌ها از روند کاهشی دوباره خیز برداشته است و مرکز آمار ایران اعلام کرده سبد مصرفی کالاها و خدمات مردم در مهر امسال نسبت به شهریور 7درصد گران‌تر شده است؛ بالاترین میزان رشد ماهانه قیمت‌ها در 2سال اخیر و دومین رکورد تورم ماهانه در 10سال گذشته؛ در مهر97 خانوارهای ایرانی شاهد خیز 7.1درصدی نرخ تورم ماهانه بودند. پیش‌بینی می‌شود درصورت استمرار همین روند رشد ماهانه میانگین قیمت کالاها و خدمات مصرفی در ماه‌های آینده، نرخ تورم سالانه ایران تا پاییز سال آینده حتی 3 رقمی شود. بانک مرکزی تصمیم …
رکورد جدید تورم به روایت مرکز آمار؛ قیمت کدام کالا‌ها بیشترین رشد را داشته است؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
رکورد جدید تورم به روایت مرکز آمار؛ قیمت کدام کالا‌ها بیشترین رشد را داشته است؟
نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ٢٧,٣ درصد و ٢٦.٧ درصد می‌باشد که برای خانوارهای شهری ١,٢  واحد درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی ١.٣ واحد درصد افزایش داشته است.
نرخ جالب تورم در فنلاند و سوئد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / تورم / تورم سوئد / تورم فنلاند
نرخ جالب تورم در فنلاند و سوئد
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس،  همزمان با بازگشایی تدریجی کسب و کارها و مانند رویه تورمی بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی، نرخ تورم در سوئد کاهش پیدا کرده است؛ به گونه ای که تورم سالانه این کشور تا پایان ماه سپتامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۰.۴ درصد رسیده است.
سقف افزایش اجاره‌بها شکست/ تورم سالانه بازار اجاره در تابستان امسال به ۴۱.۲ درصد رسید
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / اجاره بها / اجاره مسکن / بحران مسکن / تورم / مسکن
سقف افزایش اجاره‌بها شکست/ تورم سالانه بازار اجاره در تابستان امسال به ۴۱.۲ درصد رسید
شفقنا- براساس اطلاعات منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، در تابستان امسال، با وجود قواعدی که برای افزایش اجاره‌بها در دوره کرونا اتخاذ شده، روند رو به رشد قیمت اجاره ادامه پیدا کرده و فقط در سه‌ماهه تابستان، شاخص...
تثبیت تورم ترکیه در سپتامبر
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
تثبیت تورم ترکیه در سپتامبر
با اعلام تورم ماه سپتامبر ترکیه مشخص شد که نرخ تورم در این ماه نسبتا با ثبات باقی‌مانده است. در حالی که تورم سالانه در ماه آگوست 77/ 11 درصد بود، این شاخص در ماه سپتامبر به 75/ 11 درصد رسید. با اینکه نرخ تورم ترکیه در این ماه بهتر از پیش‌بینی‌ها بود، اما هنوز براساس نظر تحلیلگران ریسک‌های تورمی زیادی پیش‌روی مقامات این کشور قرار دارد. همچنین محاسبات نشان می‌دهد که تورم مبنای این کشور، که گروه‌های کالایی مانند غذا و سوخت و انرژی را از سبد محاسباتی خارج می‌کند، بالاتر از مقدار اعلام شده است.
تورم چه بلایی بر سر اقتصاد ایران آورد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / اقتصاد ایران / ایران / تورم / حقوق / کالاهای اساسی
تورم چه بلایی بر سر اقتصاد ایران آورد؟
مرکز آمار در آخرین گزارش خود اعلام کرده که نرخ تورم سالانه ایران در شهریورماه به حدود 26 درصد رسیده،
کاهش نرخ تورم سالانه استان ایلام در شهریورماه
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
کاهش نرخ تورم سالانه استان ایلام در شهریورماه
ایلام-استاندار ایلام گفت: در حالیکه نرخ تورم سالانه استان در مردادماه سال جاری ۲۸.۵ بوده این میزان در شهریور ماه به ۲۷.۵ درصد رسیده که یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.
آثار رشد بی وقفه ارز روی تورم/ سیر نزولی تورم سالانه چرا متوقف شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / جهش تولید / جهش تولید / تورم / مرکز آمار / شهریور / نرخ ارز / رکود تورمی
آثار رشد بی وقفه ارز روی تورم/ سیر نزولی تورم سالانه چرا متوقف شد؟
رشد بدون توقف ارز در شرایط رکود تورمی و بالا بودن انتظارات روانی تورم، منجر به توقف سیر نزولی تورم سالانه در مرداد و خیز آن در شهریور ماه شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
موج تازه تورم در شهریورماه
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم نقطه‌ای شهریورماه ١٣٩٩ در مقایسه با ماه قبل 4 واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم سالانه شهریورماه امسال نیز برای خانوارهای کشور به ٢٦ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٠.٢ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه‌ای در شهریور ماه ١٣٩٩ به عدد ٣٤,٤ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به‌طور میانگین ٣٤.٤ درصد بیشتر از شهریور ١٣٩٨ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌‌اند. نرخ تورم نقطه‌ای شهریور ماه ١٣٩٩ در مقایسه با ماه قبل 4 واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، …
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / تورم / چای / حمل و نقل / شهری و روستایی / نوشابه
اخبار
براساس اعلام مرکز آمار نرخ تورم سالانه شهریور ماه ١٣٩٩ به ۲۶ درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۰.۲ واحد درصد افزایش یافته است.
تورم شهریور ۱۳۹۹ به ۲۶ درصد رسید/ فاصله ۶ درصدی تورم دهک اول و دهم
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / مرکز آمار ایران / نرخ تورم / افزایش نرخ تورم
تورم شهریور ۱۳۹۹ به ۲۶ درصد رسید/ فاصله ۶ درصدی تورم دهک اول و دهم
نرخ تورم سالانه شهریور ۹۹، به ۲۶ درصد رسید که نسبت به تورم سالیانه در ماه قبل،٠.٢ درصد افزایش نشان می‌دهد.این نرخ برای دهک اول ٢٣.٤ درصد وبرای دهک دهم ٢٩.٩ درصد است.
تورم سالیانه در شهریور ماه به 26 درصد رسید/روند تورم ماهانه همچنان افزایشی است+جدول
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / تورم
تورم سالیانه در شهریور ماه به 26 درصد رسید/روند تورم ماهانه همچنان افزایشی است+جدول
نرخ تورم سالانه شهریور ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به ٢٦ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 0.2واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
مرکز آمار: نرخ تورم ۲۶ درصد شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
مرکز آمار: نرخ تورم ۲۶ درصد شد
براساس اعلام مرکز آمار، نرخ تورم سالانه شهریور ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به ٢٦ درصد رسید.
کارمزد کیف پول الکترونیک با نرخ تورم سالانه تعیین می‌شود 
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / کیف پول الکترونیکی / بانک مرکزی / بانک ها / موسسه اعتباری
کارمزد کیف پول الکترونیک با نرخ تورم سالانه تعیین می‌شود 
آنچه ضوابط بانک مرکزی برای صدور کیف پول الکترونیک نشان می‌دهد، شبکه بانکی کشور دارای وظایفی است که باید آن‌ها را به نحو احسنت انجام دهد و در این بین لازم به ذکر است که سقف افزایش موجودی و کارمزدهای کیف، سالانه با نرخ تورم اعلام شده از سمت بانک مرکزی تعیین می‌شود.  
یک وعده غذا چند؟ | تشدید خطر سوء تغذیه | خرید گوشت آرزو شده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
یک وعده غذا چند؟ | تشدید خطر سوء تغذیه | خرید گوشت آرزو شده است؟
بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار، تورم سالانه در مرداد ماه سال جاری با ۰.۶ واحد کاهش به ۲۵.۸ درصد رسید از سوی دیگر نرخ تورم ماهانه نیز کاهشی حدود ۳ درصدی داشته و عدد ۳.۵ درصد را ثبت کرده است.
چرا مردم تورم بیشتری را احساس می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / تفاوت تورم و گرانی / تورم بانک مرکزی / تورم مرکز آمار / نرخ تورم
چرا مردم تورم بیشتری را احساس می‌کنند؟
این روزها با افزایش چند برابری نرخ ارز و قیمت برخی کالاها و خدمات، گلایه مردم از تورم بار دیگر بالا گرفته است. در حالی که نرخ تورم سالانه مرداد ماه ٩٩ برای خانوارهای کشور ٢۵,٨ درصد اعلام شده، مردم تورم  را بیش از این‌ها احساس می‌کنند. اما چرا مردم نمی‌توانند تورم رسمی را باور کنند؟ نوشته چرا مردم تورم بیشتری را احساس می‌کنند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
یک وعده غذا، چند؟
بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار، تورم سالانه در مرداد ماه سال جاری با 0.6 واحد کاهش به 25.8 درصد رسید از سوی دیگر نرخ تورم ماهانه نیز کاهشی حدود 3 درصدی داشته و عدد 3.5 درصد را ثبت کرده است. با وجود کاهش تورم سالانه و ماهانه، این کاهش در سطح جامعه «احساس» نمی‌شود. طی سال‌های اخیر تضعیف قدرت خرید خانوارها شدت گرفته به گونه‌ای که کاهش‌های گاه به گاه تورم نیز نتوانسته بر سفره خانوارها و کوچک شدن سبد خریدشان به خصوص برای کالاهای خوراکی تاثیر بگذارد و مشاهدات میدانی نشان می‌دهد، خانوارها نسبت به گذشته نه چندان دور، مواد غذایی کمتری خریداری می‌کنند. با وجود اینکه مرکز آمار گزارش تازه‌ای در خصوص مصرف سرانه گوشت و مرغ منتشر نکرده اما آخرین آمار که مربوط به …
ارزش لیر ترکیه سقوط کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
ارزش لیر ترکیه سقوط کرد
ارزش لیر ترکیه در برابر دلار به رکورد جدید ۷.۴۴۹۷ واحدی سقوط کرده و از رکورد تاریخی قبلی خود که ۷.۴۰۵۰ واحد بود نیز عبور نمود. نرخ لیر ترکیه پس از آن تحت فشار قرار گرفت که داده‌ها نشان داد نرخ تورم سالانه ترکیه در ماه آگوست به ۱۱.۷۷ درصد افزایش یافته؛ این در حالی است که طبق گزارش خبرگزاری دولتی ترکیه، آناتولی، نرخ هدف تورم سالانه برای انتهای سال ۲۰۲۰ میلادی، برابر با ۸.۵ درصد اعلام شده است.
تورم ۷ استان بالاتر از میانگین کشور +آمار
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / تورم / استان لرستان / استان هرمزگان / مازندران / استان آذربایجان غربی
تورم ۷ استان بالاتر از میانگین کشور +آمار
گزارش مرکز آمار درباره تورم دوازده ماهه منتهی به مردادماه خانوار نشان می‌دهد تورم سالانه ۷ استان بالاتر از میانگین کل کشور است و هیچ یک از استان‌های کشور تورم زیر ۲۱ درصد ندارند.
سازمان ملل: شاید نیمی از لبنانی‌ها دچار بحران تهیه کالاهای اساسی شوند /  انتظار می‌رود میانگین تورم سالانه بیروت در سال ۲۰۲۰ به ۵۰ درصد برسد
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
سازمان ملل: شاید نیمی از لبنانی‌ها دچار بحران تهیه کالاهای اساسی شوند / انتظار می‌رود میانگین تورم سالانه بیروت در سال ۲۰۲۰ به ۵۰ درصد برسد
یکی از نهادهای وابسته به سازمان ملل امروز (دوشنبه ) اعلام کرد که به احتمال زیاد نیمی از مردم لبنان در خطر بحران غذایی ناشی از انفجار اخیر بندر بیروت هستند. این نهاد از دولت لبنان خواست تا بازسازی سیلوهای بندر بیروت را که بزرگ ترین انبار غله این کشور به شمار می‌روند، در اولویت قرار دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
فاصله تورمی دهک‌ها بیشتر شد
هزینه‌های دهک دهم نسبت به پارسال بیش از ۳۷درصد افزایش یافته که در مقایسه با دهک اول ۱۰درصد بیشتر است. آماری که اخیرا مرکز آمار ایران از وضعیت تورم و تغییر قیمت کالا و خدمات مصرفی مردم منتشر کرد، نشان از این داشت که تورم نقطه به نقطه و به عبارتی افزایش هزینه‌های خانوارهای ایرانی نسبت به مردادماه سال گذشته در مجموع ۳۰.۴درصد افزایش داشته که این رقم نسبت به تیرماه امسال هم ۳.۵درصد رشد کرده است.  اما بررسی وضعیت ۱۰ دهک هزینه‌ای نشان از افزایش قابل توجه هزینه بین دهک‌ها نسبت به مرداد پارسال دارد؛ به‌طوری که تورم نقطه به نقطه در دهک دهم به ۳۷.۸درصد رسیده که نسبت به تیرماه بیش از 5درصد رشد دارد. بر این اساس، تأمین هزینه برای پایین‌ترین دهک نسبت به سال قبل به‌طور …
ویدئو | روایت روحانی از کاهش تورم برخلاف پیش‌بینی اقتصاددانان
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
ویدئو | روایت روحانی از کاهش تورم برخلاف پیش‌بینی اقتصاددانان
حسن روحانی در جمع مدیران ارشد رسانه‌های کشور گفت: برخی از اقتصاددان‌ها پیش‌بینی می‌کردند که در سال ۹۸ تورم ۳ رقمی شود، اما دیدید که تورم کاهش یافت. الان تورم سالانه ما ۲۵درصد است.
جدیدترین شاخص ارزیابی نرخ تورم چه می‌گوید؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / ارزیابی نرخ تورم / اقتصاد ایران / تورم / تورم سالانه / نرخ تورم
جدیدترین شاخص ارزیابی نرخ تورم چه می‌گوید؟
شفقنا- نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» با افزایش ٥,٠ واحد درصدی به ٢٦.٠ درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با افزایش ٢.٨ واحد درصدی به ٣٢.٦ درصد رسیده است. ایلنا نوشت: منظور از نرخ...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •