شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
تورم ماهانه
نرخ تورم استان‌ها چقدر است | کدام استان رکورددار بالاترین تورم ماهانه است؟
۳ روز قبل / اقتصاد - تورم
نرخ تورم استان‌ها چقدر است | کدام استان رکورددار بالاترین تورم ماهانه است؟
بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در آبان ماه ۱۳۹۹ مربوط به استان ایلام با ۸,۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ۳.۲ درصد افزایش است.
قیمت‌های حبابی مسکن در پایتخت
۴ روز قبل / بانک مرکزی / پایتخت / تورم / شهر تهران / مسکن
قیمت‌های حبابی مسکن در پایتخت
آن‌گونه که بانک مرکزی گزارش کرده است، تورم ماهانه مسکن در شهر تهران از حدود 10 درصد طی ماه‌های گذشته،
پیش‌بینی تورم تا پایان سال؛ تورم چقدر افزایش خواهد داشت؟
۴ روز قبل / تورم / افزایش قیمت / اقتصاد ایران
پیش‌بینی تورم تا پایان سال؛ تورم چقدر افزایش خواهد داشت؟
در آبان سال ۱۳۹۹، گروه‌های «سبزیجات»، «گوشت قرمز و گوشت ماکیان» و گروه «نان و غلات» بیشترین تاثیر را در افزایش تورم ماهانه ثبت کرده‌اند. گروه «سبزیجات (سبزی‌ها و حبوبات)» با اختلاف بالاترین تاثیر را بر تورم ماهانه آبان ماه داشته، به‌طوری که ضریب تاثیر آن ۶/ ۱۰۹ محاسبه شده است. گوشت قرمز نیز با ضریب تاثیر ۲/ ۹۸، بر نرخ تورم ماهانه آبان اثرگذار بوده‌است.
نرخ رشد قیمت‌ها تا پایان سال برآورد شد
۴ روز قبل / تورم در ایران / افزایش قیمت ها
نرخ رشد قیمت‌ها تا پایان سال برآورد شد
 بررسی‌های یک گزارش تحلیلی نشان می‌دهد در آبان ماه سه گروه کالایی «سبزیجات»، «گوشت قرمز و گوشت ماکیان» و «نان و غلات» بیشترین اثر را در تورم ماهانه ثبت کرده‌اند.
گزارش آماری افزایش نرخ تورم در ایران/ دست دولت در جیب استانهای محروم است
۴ روز قبل / تورم در سال 99 / نرخ تورم در ایران
گزارش آماری افزایش نرخ تورم در ایران/ دست دولت در جیب استانهای محروم است
داده‌های مرکز آمار از بالا ماندن تورم در مناطق روستایی حکایت دارد. در مناطق شهری کشور، نرخ تورم ماهانه از ۷.۱ درصد در مهر ماه، به ۴.۷ درصد در آبان نزول کرده در حالی که در مناطق روستایی، عکس این رویه گزارش شده است.
۵ روز قبل
اسکلت اصلی تورم آبان‌ماه
بررسی‌های یک گزارش تحلیلی نشان می‌دهد در آبان ماه سه گروه کالایی «سبزیجات»، «گوشت قرمز و گوشت ماکیان» و «نان و غلات» بیشترین اثر را در تورم ماهانه ثبت کرده‌اند. این گزارش تایید می‌کند که تورم در این…
چرا تورم بی وقفه افزایش می‌یابد؟
۵ روز قبل / تورم / تورم نقطه به نقطه / نرخ تورم
چرا تورم بی وقفه افزایش می‌یابد؟
تورم نقطه به نقطه در آبان ماه با افزایش ۵ درصدی رکورد تاریخی برجای گذاشته و به ۴۶.۴ رسیده است. با این حال روند تورم ماهانه و سالانه در طول سال جاری مدام در حال نوسان بوده و بیشتر میل به افزایش داشته است. در این میان مدیران اقتصادی دولت معتقدند که تورم کنونی ناشی از سیر صعودی قیمت ارز و در نتیجه "افزایش هزینه" تولید کالا و خدمات بوده است.  
بیشترین و کمترین نرخ تورم متعلق به کدام استان است؟
۵ روز قبل
بیشترین و کمترین نرخ تورم متعلق به کدام استان است؟
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ٨,٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
انتقال رکوردهای تورم از تهران به شهرستان‌ها
گروه اقتصادی| در سال‌های اخیر، با وجود اختصاص ارز 4200 تومانی به واردات کالاهای اساسی، شاهد افزایش چشمگیر قیمت و در نتیجه، کاهش قابل‌توجه مصرف این کالاها در داخل کشور بوده‌ایم، با شیوع ویروس کرونا و افزایش هزینه سبد مصرفی شهروندان ممکن است عده‌ای به ناچار تصمیم بگیرند برای گذران معیشت برخی اقلام ضروری را از سبد مصرفی خود حذف کنند، خطری جدی که ضرورت دارد تا سیاستگذار پولی تمام ابزارهای خود برای کاهش التهاب تورمی و شکل‌گیری موج تازه انتظارات برای گران‌تر شدن قیمت‌ها را به‌ کار ببندند اما به نظر می‌رسد کنترل تورم و حمایت از معیشت مردم بدون تصویب و اجرایی شدن بخش‌هایی از اصلاح ساختار بودجه امکان‌پذیر نباشد. پس از شیوع کرونا، نرخ ارز نیز افزایش …
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
جعبه سیاه خوراکی‌ها در آبان
آمارها نشان می‌دهد در آبان‌ماه سه کالای گوجه‌فرنگی، فلفل‌دلمه‌ای و پیاز به ترتیب با تورم‌های 209 درصد، 3/ 62 درصد و 2/ 62 درصد، بالاترین تورم ماهانه را ثبت کرده‌اند. در گزارش تورم مصرف‌کننده آبان‌ماه، تورم ماهانه 2/ 5 درصد بوده که تورم گروه خوراکی‌ها 13 درصد و غیر‌خوراکی‌ها 6/ 1 درصد اعلام شده است. از آنجا‌که تورم ماهانه و تورم گروه خوراکی‌ها در آبان‌ماه یک رکورد محسوب می‌شود، بررسی عوامل موثر روی افزایش تورم ماهانه مهم خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تورم بالاتر مناطق محروم
گزارش تورم ماهانه استان‌ها نشان می‌دهد در آبان‌ماه تورم مناطق محروم بالاتر از تورم کل کشور بوده است؛ درحالی‌که تورم مناطق توسعه‌یافته مانند تهران در پایین‌ترین سطح گزارش شده‌اند. تورم ماهانه…
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
استان تهران در آبان‌ماه کمترین تورم را داشت
توسعه ایرانی- مرکز آمار اعلام کرد: بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در ماه آبان مربوط به استان ایلام با ٨.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است. مرکز آمار ایران، شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان در آبان ١٣٩٩ را منتشر کرد. بر اساس این گزارش در آبان ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ٢٧٥.٠ رسید که نسبت به ماه قبل ٥.٢ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ٨.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٤٦.٤ درصد می‌باشد. بیشترین نرخ …
آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویر احمد؛ بیشترین و کمترین نرخ تورم استان‌ها در مهر ماه
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویر احمد؛ بیشترین و کمترین نرخ تورم استان‌ها در مهر ماه
در مهر ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان آذربایجان غربی با ١٠.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴.١ درصد افزایش است.
تهران دارنده کمترین و ایلام بیشترین نرخ تورم آبان‌ماه
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / آذربایجان غربی / مرکز آمار ایران / استان ایلام / استان تهران / نرخ تورم
تهران دارنده کمترین و ایلام بیشترین نرخ تورم آبان‌ماه
تهران - ایرنا - بررسی داده‌های آماری نشان می‌دهد بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به ایلام با ۸.۸ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به تهران با ٣.٢ درصد افزایش است.
کمترین تورم آبان مربوط به استان تهران بود
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / مرکز آمار ایران / افزایش نرخ تورم / شهر تهران / نرخ تورم / آبان 1399
کمترین تورم آبان مربوط به استان تهران بود
مرکز آمار اعلام کرد: بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در ماه آبان مربوط به استان ایلام با ٨.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است.
خریداران واقعی بازار مسکن چه کسانی بودند؟ /آبان، پرچمدار پایین ترین نرخ رشد بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
خریداران واقعی بازار مسکن چه کسانی بودند؟ /آبان، پرچمدار پایین ترین نرخ رشد بازار مسکن
دنیای‌اقتصاد نوشت: «سقوط تورم ماهانه مسکن و سکته معاملات» که دوشنبه هفته گذشته «دنیای‌اقتصاد» درباره آن گزارش داد، روز پنج‌شنبه در آمار رسمی منعکس شد. مرجع انتشار «آمار تحولات ماهانه بازار مسکن تهران» اعلام کرد: قیمت مسکن در ماه آبان ۸/ ۱ درصد نسبت به مهر افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
سرعت رشد قیمت مسکن کاهش یافت
بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن پایتخت مربوط به آبان ماه امسال را منتشر کرد که نشان می دهد سرعت رشد قیمت مسکن کاهش یافته است.به گزارش مهر، تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه سال ۱۳۹۹، نشانگر کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری است.براساس گزارش ارائه شده از سوی بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آبان ماه سال ۱۳۹۹، به ۴.۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۴۸.۴ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۷۱.۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال …
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
سرعت رشد قیمت مسکن در تهران کاهشی شد / افت تورم ماهانه مسکن از ۱۰ درصد به ۱.۸ درصد 
تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان ماه سال ۱۳۹۹، نشانگر کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری است. 
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
شیفت تورم به دهک ندار
«فشار تورم ماهانه» در آبان از دهک‌های پردرآمد به دهک‌های کم‌درآمد رسید. در اکثر ماه‌های سال‌جاری به‌دلیل رشد قیمتی در گروه‌های غیرخوراکی مانند رشد قیمت خودرو، عمدتا تورم «خانوار دارا» از «خانوار…
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
کوچک تر شدن سفره ها زیر سایه پرواز قیمت ها
کیمیا نجفیطی چند روز اخیر پرواز قیمت مرغ بر سر زبان‌ها افتاده است. دوم آذرماه قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران به حدود ۳۳ هزار تومان رسید، که البته در برخی مناطق با نرخ کمتر یعنی حدود ۳۰ هزار تومان هم عرضه ‌شد و این افزایش قیمت بی‌سابقه مصرف‌کنندگان را متعجب کرد. البته افزایش قیمت تنها به مرغ ختم نمی‌شود و چرخه افزایش قیمت‌ها تمام کالاها و خدمات را دربر گرفته است. اخیرا مرکز آمار ایران، گزارش داده‌های تورمی آبان‌ماه سال ۹۹ را منتشر کرده است. براساس این گزارش، همه سطوح تورمی دچار افزایش شده است و مردم برای تامین یک میزان ثابت از سبد معاش، باید بیشتر از ماه قبل و یا سال قبل هزینه کنند. البته برای درک افزایش تورم نسبت به ماه‌های گذشته نیازی به اعلام اعداد و ارقارم از سوی مراکز …
نرخ تورم ماهانه استان تهران در آبان ماه کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / شهر تهران / استان تهران / سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران / نرخ تورم
نرخ تورم ماهانه استان تهران در آبان ماه کاهش یافت
تهران- ایرنا- معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: نرخ تورم ماهانه این استان در آبان امسال به ۳.۲ درصد رسید که در مقایسه این عدد در ماه مهر، ۲.۹ درصد کاهش داشته است.
تورم ملکی در پایتخت سکته کرد/ کاهش ۶۰ درصدی معاملات مسکن در آبان ماه
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
تورم ملکی در پایتخت سکته کرد/ کاهش ۶۰ درصدی معاملات مسکن در آبان ماه
تورم ماهانه مسکن در معاملات ماه آبان، به دو اتفاق بیرونی واکنش نشان داد. نتایج استخراج و بررسی داده‌های اولیه مربوط به معاملات مسکن ۲۱ روز اول آبان مشخص می‌کند ماه گذشته تحت‌تاثیر کاهش «ریسک غیراقتصادی و انتظارات تورمی» و همچنین ریزش قیمت در بازار‌های موازی مسکن، تورم ملکی در پایتخت سکته کرد.
ترافیک خروج از بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
ترافیک خروج از بازار مسکن
تورم ماهانه مسکن در معاملات ماه آبان، به دو اتفاق بیرونی واکنش نشان داد. نتایج استخراج و بررسی داده‌های اولیه مربوط به معاملات مسکن ۲۱ روز اول آبان توسط «دنیای اقتصاد» مشخص می‌کند ماه گذشته…
نرخ تورم ماهیانه، نقطه‌ای و سالیانه ایران از آبان ۹۸ تا آبان ۹۹
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / اقتصاد / بنزین / تورم / مرکز آمار ایران / نرخ ارز
نرخ تورم ماهیانه، نقطه‌ای و سالیانه ایران از آبان ۹۸ تا آبان ۹۹
اقتصاد نیوز : تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار ایران از روند نرخ تورم در ایران یک سال پس از آزادسازی قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه در فاصله آبان پارسال تا آبان امسال از ۱.۶درصد به ۵.۲درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه هم از ۲۷درصد در آبان پارسال به ۴۶.۴درصد در آبان امسال رسیده اما نرخ تورم سالانه ایران از ۴۱.۱درصد به ۲۹درصد کاهش یافته است.
هزینه‌های زندگی در آبان ۴۶ درصد افزایش یافته/ مردم ۵ درصد بیشتر از ماه قبل هزینه می‌کنند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / تورم آبان ماه 99
هزینه‌های زندگی در آبان ۴۶ درصد افزایش یافته/ مردم ۵ درصد بیشتر از ماه قبل هزینه می‌کنند
ایلنا: داده‌های جدید مرکز آمار ایران نشان دهنده افزایش تورم در سطوح مختلف است؛ هم تورم نقطه‌ای و هم تورم ماهانه افزایش یافته است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
افزایش 22 واحدی تورم، قبل و بعد از اصلاح بنزینی
گروه  اقتصادی| روز گذشته مرکز آمار گزارشی از تورم در آبان ماه منتشر کرد که نشان‌دهنده افزایش تورم نقطه‌به‌نقطه به 46 درصد است. در ماه گذشته تورم سالانه با دو درصد افزایش به 29 درصد رسید. اعداد و ارقام منتشره برای ماه آبان نشان می‌دهد که هر خانوار شهری برای خرید یک سبد مشخص از کالا و خدمات 46 درصد هزینه بیشتری نسبت به آبان سال گذشته پرداخته است. این در حالی است که افزایش درآمدها نسبت به سال گذشته، کمتر از تورم بوده که همین امر نگرانی‌ها در خصوص کاهش بیشتر قدرت خرید خانواده‌ها را افزایش می‌دهد. اما نکته دیگر در خصوص تورم، افزایش حدود 2 واحدی تورم سالانه و رسیدن آن به 29 درصد است. با وجود اینکه بانک مرکزی سعی در کاهش تورم و تثبیت آن در نرخ هدفگذاری شده 22 …
مواد خوراکی در آبان به اندازه یک سال گران شد +نمودار
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / تورم / اخبار داغ / مرکز آمار / دولت روحانی / نرخ تورم / افزایش تورم / مواد غذایی
مواد خوراکی در آبان به اندازه یک سال گران شد +نمودار
بر اساس گزارش مرکز آمار، تورم ماهانه مواد خوراکی در ماه آبان امسال با افزایشی شدید به بالاترین رقم در دهه‌های اخیر رسید و شدیدترین فشار تورمی به اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه وارد کرد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
نبض تورم، یک‌سال پس از افزایش قیمت بنزین
تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار ایران از روند نرخ تورم در ایران یک سال پس از آزادسازی قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه در فاصله آبان پارسال تا آبان امسال از 1.6درصد به 5.2درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه هم از 27درصد در آبان پارسال به 46.4درصد در آبان امسال رسیده اما نرخ تورم سالانه ایران از 41.1درصد به 29درصد کاهش یافته است. ازجمله تغییرات مهم درخصوص نرخ تورم آبان‌ماه می‌توان به افزایش سرعت رشد نرخ تورم ماهانه بر اقشار ضعیف و فقیر جامعه نسبت به اقشار ثروتمند اشاره کرد به‌نحوی …
زلزله قیمت‌ها در دهک اول
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / تورم آبان / تورم دهک ها / تورم آبان 99 / تورم آبان ماه
زلزله قیمت‌ها در دهک اول
اقتصاد نیوز : مطابق گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه در دهک اول هزینه ای در ماه گذشته به ۸.۴ درصد رسیده است، در حالیکه این نرخ برای دهک برخوردار جامعه، یعنی دهک دهم تنها ۲.۳ درصد بوده است. چه تحولی در دومین ماه پاییز، فشار قیمت ها را بر اقشار فرودست، بیشتر کرد؟
تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / تورم 12 ماه اخیر / تورم آبان 1399 / تورم آبان ماه / تورم سالانه / تورم ماهانه / تورم نقطه‌ای / قیمت سبزیجات در آبان / قیمت گوشت در آبان
تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه
تورم نقطه‌به‌نقطه در آبان ماه به رقم بی‌سابقه بیش از ۴۶ درصدی رسیده و تورم سالانه نیز نسبت به مهر ماه با رشد حدود دو پله‌ای ۲۹ درصد شده است. همچنین در این ماه قیمت کالاها و اقلام مصرفی نیز بیش از پنج درصد گران شده است. نوشته تورم جدید اعلام شد / تورم 46.2 درصدی در آبان ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نحوه تخلیه حباب قیمت‌ها در 4 بازار / آینده بازارها پس از نوسان پاییزی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / آینده بازارها / تحلیه حباب قیمت / حباب قیمت
نحوه تخلیه حباب قیمت‌ها در 4 بازار / آینده بازارها پس از نوسان پاییزی
آمارها نشان می‌دهد با وجود رشد بی‌سابقه تورم ماهانه در مهر امسال، فعالان ۴بازار سهام، طلا، ارز و مسکن در آبان‌ماه شاهد تخلیه حباب قیمت‌ها بوده‌اند؛ حبابی که در نیمه نخست سال عموما به‌دلیل افزایش ریسک‌های سیستماتیک و تغییر برخی متغیرهای پولی شکل گرفته بود. نوشته نحوه تخلیه حباب قیمت‌ها در 4 بازار / آینده بازارها پس از نوسان پاییزی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ضربان قیمت در خوراکی‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
ضربان قیمت در خوراکی‌ها
در گزارش مرکز آمار اصلی‌ترین تغییرات متوسط قیمت گروه‌های مختلف خوراکی منتشر شده ‌است. کره حیوانی با بیش از ۴۰ درصد افزایش قیمت ماهانه رکورددار تورم ماهانه کالاهای خوراکی بوده است.
ضربان قیمت در خوراکی‌ها/ برنج و تخم‌مرغ صدرنشین گرانی شدند
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / افزایش قیمت / کالاهای اساسی
ضربان قیمت در خوراکی‌ها/ برنج و تخم‌مرغ صدرنشین گرانی شدند
در گزارش مرکز آمار اصلی‌ترین تغییرات متوسط قیمت گروه‌های مختلف خوراکی منتشر شده است. کره حیوانی با بیش از ۴۰ درصد افزایش قیمت ماهانه رکورددار تورم ماهانه کالا‌های خوراکی بوده است.
تورم فرانسه صفر شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / نرخ تورم فرانسه
تورم فرانسه صفر شد
تورم ماهانه فرانسه نیز به سطح منفی رسید.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / پایتخت / تورم / خودرو / رشد / مسکن
تورم منفی مسکن در 6 منطقه تهران
اگر چه سکته قیمتی مسکن در شهریور با افت تورم ماهانه ملک به 5.1 درصد، در مهرماه تکرار نشد و تورم ماهانه مسکن بار دیگر همچون ماه‌های گذشته، دو رقمی شد
افزایش شکاف منطقه‌ای تورم
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
افزایش شکاف منطقه‌ای تورم
مرکز آمار ایران می‌گوید درحالی‌که میانگین رشد قیمت‌ها در مهر نسبت به شهریور امسال درکل کشور 7درصد بوده، اما شهروندان استان مرزی آذربایجان غربی شاهد رشد 10.3درصدی قیمت کالاها و خدمات مصرفی نسبت به شهریورماه بوده‌اند که بالاترین نرخ تورم ماهانه به‌حساب می‌آید؛ چراکه مردم این استان 3.3درصد حتی بیشتر از میانگین کشوری برای خرید یک سبد کالا و خدمات یکسان پرداخت کرده‌اند. در مقابل، شهروندان استان محروم کهگیلویه و بویراحمد فقط 4.1درصد تورم ماهانه را در مهرماه تجربه کرده‌اند. اختلاف بیش از 6درصدی در فشار …
قیمت مسکن زیر فشار ارز
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / ارز / پایتخت / تورم / رشد / مسکن
قیمت مسکن زیر فشار ارز
اگر چه تورم ماهانه مسکن در شهریور ماه با ثبت عدد 5.1 درصد شگفتی آفرید، اما تورم ماهانه مسکن بار دیگر در مهر ماه همچون ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد با ثبت عدد 10، دو رقمی شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
دنبال بهانه‌ایم خرید نرویم تا عذاب نکشیم
تورم و گرانی باری است که روزانه و گاه لحظه‌ای سنگین‌تر شده و بیشتر بر دوش شهروندان فشار می‌آورد و کمر آنها را خم می‌کند. با  اعلام نرخ تورم در مهرماه توسط مرکز آمار، کاربران توییتر فارسی انگار سفره دل‌شان بار دیگر باز شد و از مصائب روزگار کرونا با تورم نوشتند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «امروز دستمزد پروژه‌ای که سال 97 انجام دادم رو واریز کردن. از یه طرف خوشحالم چون پولی که فکر می‌کردم از دستم رفته رو گرفتم و از طرف دیگه ناراحتم چون اگر به موقع پرداخت می‌شد با اون پول می‌شد خیلی کارها کرد که الان اصلا نمی‌شه بهشون فکر کرد»، «نرخ تورم نقطه‌ای در مهر ۹۹ به عدد ۴١,۴ درصد رسید؛ یعنی خانوارها …
50 میلیارد دلار ارز صادراتی سال 98 به کشور برنگشت/ دو سال تأخیر در اصلاح ساختار بودجه/ دستورمقام ارشددولتی برای تهیه سبک جدید زندگی با کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / اخبار ویژه روزنامه ها / روزنامه های کشور / بودجه / دولت
50 میلیارد دلار ارز صادراتی سال 98 به کشور برنگشت/ دو سال تأخیر در اصلاح ساختار بودجه/ دستورمقام ارشددولتی برای تهیه سبک جدید زندگی با کرونا
در مهرماه امسال و بر اساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، تورم ماهانه به ۷ درصد افزایش یافت که پس از مهر سال ۹۷ (با تورم ماهانه ۷,۱ درصدی) بالاترین نرخ تورم در۲۴ ماه اخیر بوده است.
کانال‌های رکوردشکنی تورم مهرماه
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
کانال‌های رکوردشکنی تورم مهرماه
تورم برخلاف پیش‌بینی‌ها از روند کاهشی دوباره خیز برداشته است و مرکز آمار ایران اعلام کرده سبد مصرفی کالاها و خدمات مردم در مهر امسال نسبت به شهریور 7درصد گران‌تر شده است؛ بالاترین میزان رشد ماهانه قیمت‌ها در 2سال اخیر و دومین رکورد تورم ماهانه در 10سال گذشته؛ در مهر97 خانوارهای ایرانی شاهد خیز 7.1درصدی نرخ تورم ماهانه بودند. پیش‌بینی می‌شود درصورت استمرار همین روند رشد ماهانه میانگین قیمت کالاها و خدمات مصرفی در ماه‌های آینده، نرخ تورم سالانه ایران تا پاییز سال آینده حتی 3 رقمی شود. بانک مرکزی تصمیم …
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مسیر برگشت از قله تورمی
نرخ تورم ماهانه با ثبت رقم ۷ درصد در مهرماه سال جاری به بیشترین مقدار در دو سال اخیر رسیده است. همچنین نرخ تورم متوسط و نقطه به نقطه نیز در اولین ماه پاییز نسبت به ماه قبل افزایشی بوده است. مرکز…
نرخ تورم مهرماه ۱۳۹۹ به ۲۷.۲ درصد رسید
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
نرخ تورم مهرماه ۱۳۹۹ به ۲۷.۲ درصد رسید
مرکز آمار ایران اعلام کرد که در مهرماه ۹۹ تورم نقطه‌ای به ۴۱.۴ درصد، تورم ماهانه به ۷ درصد و تورم سالیانه به ۲۷.۲ درصد رسید.
تورم نقطه‌ای در مهر ماه ۴۱ درصد شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / تورم نقطه ای / تورم مهر ۹۹
تورم نقطه‌ای در مهر ماه ۴۱ درصد شد
منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل می‌باشد. نرخ تورم ماهانه مهر ١٣٩٩ به ٧ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ٣.٤ واحد درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالا‌های غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب ٥.٧ درصد و ٧.٦ درصد بوده است.
رکوردهای عجیب و جدید تورم / آمارهای کم‌سابقه گرانی در مهر 99
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / افزایش قیمت / تورم / گرانی
رکوردهای عجیب و جدید تورم / آمارهای کم‌سابقه گرانی در مهر 99
آمارهای مربوط به تورم مهر ماه سال ۹۹ از کم‌سابقه‌ترین آمارهای مربوط به افزایش قیمت چند دهه اخیر است. تورم ماهانه از هفت درصد عبور کرده و تورم نقطه به نقطه بار دیگر به بالای ۴۰ درصد رسیده است. نوشته رکوردهای عجیب و جدید تورم / آمارهای کم‌سابقه گرانی در مهر 99 اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اوج‌گیری تورم با سوخت خودرو
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / نرخ تورم / تورم مهر ماه / تورم مهر 99
اوج‌گیری تورم با سوخت خودرو
اقتصاد نیوز : مرکز آمار ایران نرخ تورم ماهانه مهر ماه را ۷ درصد اعلام کرد، عددی که در دهه ۹۰، دومین رکورد محسوب می‌شود.
قانون به کسی اجازه خرید دو خانه نمی‌دهد/ ذخیره ارزی اتحاد شوروی به پایان رسید/اشتباه خاوری ترک کشور بود
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / اقتصاد ایران / تورم / خلیج فارس / دلار / کانادا
قانون به کسی اجازه خرید دو خانه نمی‌دهد/ ذخیره ارزی اتحاد شوروی به پایان رسید/اشتباه خاوری ترک کشور بود
​اقتصادنیوز: مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۲۳ مهرماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: ۳ درصد اوراق فروش رفت، کانادا ۱۳۳ میلیون دلار اعتبار در اختیار شوروی قرار می‌دهد، تورم ماهانه ۳/۳ درصد رسید، صدور آب معدنی چشمه‌ها به کشورهای خلیج‌فارس و...
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
افزایش هزینه‌ای دهک‌ها، خطرخیز بیشتر تورم
تورم شهریور نیز مانند تورم ماه‌های فصل بهار بر مدار افزایشی بود. به گونه‌ای که نرخ تورم نقطه به نقطه در این ماه به 34.4 درصد رسیده بود که نشان می‌دهد هر خانواده ایرانی به‌طور متوسط برای خرید یک سبد مشخصی از کالا و خدمات یکسان در شهریور سال جاری نسبت به شهریور 98 باید 34.4 درصد هزینه بیشتری پرداخت کند.  در این میان نرخ تورم نقطه‌ای گروه کالایی «خوراکی و آشامیدنی» با افزایش 5.5 درصدی به 31.5 درصد رسید. هر چند افزایش قیمت کالاهایی مانند برنج، محصولات پروتئینی، تخم‌مرغ و ... می‌تواند توجیه‌کننده بالا رفتن قیمت سبد خوراکی باشد، اما در سوی دیگر گروه «کالاها و خدمات غیرخوراکی» نیز افزایش قیمت داشته و تورم نقطه به نقطه‌شان به …
بازگشت تورم‌های 3رقمی به اقتصاد ایران / رونمایی از رکوردار گرانی و ارزانی
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / آخرین آمار تورم / تورم / تورم 3 نقطه ای / تورم ماهانه
بازگشت تورم‌های 3رقمی به اقتصاد ایران / رونمایی از رکوردار گرانی و ارزانی
بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران، برنج خارجی در دوره یکساله ۱۰۹ درصد و لپه  ۱۱۹ درصد گران‌تر شده‌اند. این یعنی تورم ۳ رقمی به اقتصاد ایران بازگشت. نوشته بازگشت تورم‌های 3رقمی به اقتصاد ایران / رونمایی از رکوردار گرانی و ارزانی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حقوق کارگران تنها 38 درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / افزایش قیمت / پوشش / تورم / حقوق / خودرو
حقوق کارگران تنها 38 درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد
با وجود کاهش نسبی سرعت افزایش تورم ماهانه در مرداد و شهریور، همچنان فرایند افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز مردم ادامه دارد
پیام ریزش تورم ماهانه مسکن در کدام مناطق پایتخت دریافت شد؟ / تغییر لحن فایل‌های ملکی
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
پیام ریزش تورم ماهانه مسکن در کدام مناطق پایتخت دریافت شد؟ / تغییر لحن فایل‌های ملکی
گروهی از فروشنده‌های آپارتمان در مناطق لوکس، پیام ریزش تورم ماهانه مسکن در شهریور را دریافت کردند. لحن فایل‌های ملکی طی روزهای اخیر در منطقه یک تغییر کرده است؛ به‌طوری‌که فروشنده‌ها با استفاده از عبارت «فروش ۲۰ درصد زیر قیمت منطقه» قصد جذب سریع مشتری را دارند. افت محسوس معاملات در منطقه یک طی شهریور در کنار حرکت غالب تقاضای سرمایه‌ای به مناطق پایین از جمله دلایل تخفیف در «قیمت پیشنهادی» است. فاصله قیمت‌ شمال و جنوب بررسی شد.
ریزش تورم مسکن / قیمت خانه کمی آرام گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / بازار مسکن / تورم ماهانه مسکن / قیمت مسکن
ریزش تورم مسکن / قیمت خانه کمی آرام گرفت
گروهی از فروشنده‌های آپارتمان در مناطق لوکس، پیام ریزش تورم ماهانه مسکن در شهریور را دریافت کردند. لحن فایل‌های ملکی طی روزهای اخیر در منطقه یک تغییر کرده است؛ به‌طوری‌که فروشنده‌ها با استفاده از عبارت «فروش ۲۰ درصد زیر قیمت منطقه» قصد جذب سریع مشتری را دارند. نوشته ریزش تورم مسکن / قیمت خانه کمی آرام گرفت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
تغییر لحن فایل‌های ملکی
گروهی از فروشنده‌های آپارتمان در مناطق لوکس، پیام ریزش تورم ماهانه مسکن در شهریور را دریافت کردند. لحن فایل‌های ملکی طی روزهای اخیر در منطقه یک تغییر کرده است؛ به‌طوری‌که فروشنده‌ها با استفاده از عبارت «فروش 20 درصد زیر قیمت منطقه» قصد جذب سریع مشتری را دارند. افت محسوس معاملات در منطقه یک طی شهریور در کنار حرکت غالب تقاضای سرمایه‌ای به مناطق پایین از جمله دلایل تخفیف در «قیمت پیشنهادی» است. فاصله قیمت‌ شمال و جنوب بررسی شد.
بازده بازار مسکن به 57 درصد رسید
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بازده بازار مسکن به 57 درصد رسید
بازده بازار مسکن در سطح شهر تهران در نیمه نخست امسال به 56.7 درصد رسید. طبق آمار بانک مرکزی در پایان شهریور امسال میانگین هر متر مربع آپارتمان در پایتخت از 24 میلیون تومان در هر متر مربع فراتر رفت. بر مبنای این آمار تورم ماهانه بازار مسکن در شهریور 5.1 درصد بود. تورم نقطه به نقطه این بازار در یک سال گذشته نیز به 91.7 درصد رسید. مصائب دلاری شدن مسکن  تبدیل کالای مصرفی مسکن به یک کالای سرمایه‌ای با چسبندگی قیمت بالا، باعث شده درآمد ریالی خانوارها برای تامین این کالا در طول سالیان متوالی ضعیف‌تر …
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سرعت‌گیر بورسی تورم مسکن
سرعت رشد قیمت مسکن در پایتخت نصف شد. ردیابی تحولات یک ماه اخیر در بازار معاملات املاک شهر تهران نشان می‌دهد بازار سرمایه همان‌طور که طی ماه‌های ابتدایی امسال توانست در مسیر صعود تند بازدهی، نبض قیمت مسکن را با شارژ «انتظارات تورمی» به دست بگیرد و بخشی از جهش‌های مکرر قیمت آپارتمان را منجر شود، در آخرین ماه تابستان نیز در نقش سرعت‌گیر تورم ملکی ظاهر شد. میانگین قیمت آپارتمان‌های تهران در شهریور 5 درصد نسبت به مرداد افزایش یافت. این نرخ تقریبا به اندازه نصف تورم ماهانه مسکن مرداد و همچنین بسیار کمتر از میانگین تورم ماهانه ماه‌های قبل است. سطح میانگین قیمت آپارتمان از 24 میلیون تومان در مترمربع عبور کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد عقب‌نشینی شاخص سهام باعث شده تقاضای سرمایه‌ای در بازار ملک تعدیل شود. …
تورم ماهانه ۶.۳ درصدی در کهگیلویه/ هرمزگان همچنان در صدر جدول تورم سالیانه استانها + نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / تورم
تورم ماهانه ۶.۳ درصدی در کهگیلویه/ هرمزگان همچنان در صدر جدول تورم سالیانه استانها + نمودار
در شهریور ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان کهگیلویه وبویراحمد با ٦,٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان اردبیل با ١.٧ درصد افزایش است.
مرکز آمار ایران: نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریور ماه  ۲۶ درصد / بیشترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد و کمترین مربوط به استان اردبیل
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
مرکز آمار ایران: نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریور ماه ۲۶ درصد / بیشترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد و کمترین مربوط به استان اردبیل
مرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم کل کشور در شهریور ماه ١٣٩٩ برابر ٢٦ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٢٣.٤ درصد برای دهک اول تا ٢٩.٩ درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ٢٠.٨ درصد برای دهک دهم تا ٢١.٩ درصد برای دهک دوم است.
تورم شهریورماه به تفکیک استان‌ها اعلام شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
تورم شهریورماه به تفکیک استان‌ها اعلام شد
بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در شهریور ۹۹ مربوط به استان کهگیلویه وبویراحمد با ٦.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان اردبیل با ١.٧ درصد افزایش است.
کالاهای با دوام یک ماه ۱۱.۶ درصد گران شدند+جدول
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / افزایش قیمت / کالاهای اساسی
کالاهای با دوام یک ماه ۱۱.۶ درصد گران شدند+جدول
بررسی آمارهای مرکز آمار ایران از تورم شهریور ماه نشان میدهد، طی این ماه تورم ماهانه کالاهای بادوام حدود ۱۱.۶ درصد بوده است.
وزن خودرو از تورم شهریور
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
وزن خودرو از تورم شهریور
با اعلام گزارش هزینه‌های خانوار در شهریور ماه، مشخص شد خودرو نقش زیادی در افزایش تورم سبد مصرفی ایرانی‌ها در آخرین ماه تابستان امسال داشته است. طبق اعلام مرکز آمار ایران، هزینه‌های خانوار در شهریور امسال 4/ 34 درصد در مقایسه با شهریور 98 رشد کرده و این در حالی است که خودرو نقشی محوری در این ماجرا داشته است. همچنین در تورم ماهانه که میزان رشد قیمت در شهریور نسبت به مرداد امسال را نشان می‌دهد نیز رشد قیمت خودرو خودنمایی می‌کند. خودرو در گروه «حمل‌و‌نقل» جای دارد و این گروه در بین غیر خوراکی‌ها و البته تمامی کالاها، بالاترین رشد را در شهریور نسبت به مرداد داشته است. هرچند خودرو جزو کالاهای اساسی به‌شمار نمی‌رود، با این حال نقش بسیار مهمی در سبد مصرف خانوارهای ایرانی دارد. ذات خودرو هرچند مصرفی است، …
تورم در نیمه دوم سال به کدام سمت می رود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تورم در نیمه دوم سال به کدام سمت می رود؟
درحالی‌که تورم ماهانه در تیرماه سال‌جاری در سطح ۴/ ۶ درصد ثبت شد و برخی این موضوع را نشانه ورود به فاز «تورم‌های بالا» عنوان می‌کردند، در دو ماه مرداد و شهریور تورم ماهانه با ثبت رقم ۵/ ۳ درصد و ۶/ ۳ درصد، فاز جدیدی را تجربه کرده است. بنابراین آمارها در این سه ماه نشان می‌دهد که اقتصاد ایران، دو سطح تورمی متفاوت را تجربه کرده و در پایان نیم‌سال نخست، به یک فضای تردید رسیده است.
افزایش ۳۴ درصدی هزینه خانوار در شهریور
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / افزایش هزینه خانوار / تورم / گرانی / کاهش قدرت خرید
افزایش ۳۴ درصدی هزینه خانوار در شهریور
تورم نقطه به نقطه (نسبت به ماه مشابه سال قبل) با رشد همراه شده و به ۳۴.۴ درصد رسیده که بیانگر افزایش چهار درصدی نسبت به مرداد ماه است. تورم ماهانه نیز که نشان دهنده میزان رشد قیمت‌ها در فاصله یک ماه است افزایش داشته و با رشد ۰.۱ درصدی به ۳.۶ درصد رسیده تا تورم شاخص‌ها در شهریور ماه افزایش داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تخم مرغ در صدر افزایش قیمت‌ها
نرخ تورم ماهانه حکایت از افزایش 3.6 درصدی کالا و خدمات و کوچک شدن سفره و کاهش قدرت خرید مردم دارد.
گرانی بیشتر برای ثروتمندان
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / تورم / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها
گرانی بیشتر برای ثروتمندان
خراسان نوشت: در شرایطی که طی یک ماه اخیر، نرخ تورم ماهانه 3.6 درصد بوده است، دهک های دهم و نهم تورم ماهانه به مراتب بیشتری داشته اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •