دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
توسعه اقتصادی
روزنامه شهروند / ۱۳ ساعت قبل / ...
گردشگری پایدار و توجه به سازگاری با محیط طبیعی
تقریبا 27‌درصد سفرهای بین‌المللی به شکل بوم‌گردی انجام‌می‌شود، از این‌رو برای بسیاری از مناطق روستایی که محیط طبیعی خود را حفظ کرده و کمتر دستکاری شده‌اند، ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی می‌تواند به اقتصاد روستاییان کمک کند، اگرچه ایجاد چنین مناطقی خود باعث دستکاری در محیط می‌شود. در سال‌های اخیر بوم‌گردی در ایران هم طرفداران خود را پیدا کرده و این اقامتگاه‌ها رونقی به اقتصاد برخی از مناطق روستایی داده‌ است. گاهی قیمت اقامت در این مکان‌ها به هتل‌های نام‌آشنا نزدیک شده است. بررسی اثرات بوم‌گردی در توسعه اقتصاد روستایی موضوع پژوهشی است که ‌سال گذشته در فصل‌نامه فضای گردشگری منتشر شده است. محمد …
روزنامه اعتماد / ۱۴ ساعت قبل / ...
تحقیق و توسعه در خدمت کیفیت تولید است
مقوله Production quality یا کیفیت تولید امری جدانشدنی از موفقیت یک کسب‌وکار است. خواه این کسب‌وکار در حد یک بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط یا در اندازه‌ها و ابعاد یک خودروساز باشد.
روزنامه ابتکار / ۱۵ ساعت قبل / ...
۳۵ درصد رشد پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون
حجت‌اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون رشد پرداخت تسهیلات این بانک را در مقایسه با سال گذشته ۳۵ درصد اعلام کرد.به گزارش «ابتکار»، حجت‌اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست رسانه‌ای که به منظور تبیین عملکرد بانک در انجام تکالیف توسعه‌ای و بانکداری توسعه‌ای و برنامه‌های آتی بانک با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل مرکز آموزش و پژوهش این بانک برگزار شد، اظهار کرد: تعاونی‌ها در انواع فعالیت‌های اقتصادی نقش‌آفرینی می‌کنند و رسالت و ماموریت بانک توسعه تعاون در حمایت از تعاونگران بسیار گسترده و حائز اهمیت است.وی افزود: اندازه و حجم فعالیت توسعه‌ای و عملیات بانکداری توسعه‌ای طی چهار سال اخیر رشد چشمگیری داشته است، به گونه‌ای که دو سوم حجم مانده منابع سپرده‌ای …
بدون باز تعریف نقش زنان تحولی شکل نمی‌گیرد
ایسنا / ۲۴ ساعت قبل / ...
بدون باز تعریف نقش زنان تحولی شکل نمی‌گیرد
عضو شورای شهر شیراز معتقد است بدون ارتقاء توانمندی و باز تعریف نقش زنان در جامعه، هیچ تحول توسعه آفرینی شکل نخواهد گرفت و اگر زنان در همه ابعاد جسمی، روحی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به سلامت و تعادل برسند، جامعه ما به سلامت، تعادل و توسعه (به معنای فرآیند تحول آفرین فکری و رفتاری) خواهد رسید.
  استانی-اجتماعی  شورای شهر شیراز  زنان  نوسازی  شهرداری شیراز
تلاش برای توسعه شهرستان کارون با اجرای پروژه‌های اقتصادی
ایسنا / ۴۴ ساعت قبل / ...
تلاش برای توسعه شهرستان کارون با اجرای پروژه‌های اقتصادی
استاندار خوزستان گفت: با اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی در شهرستان کارون در تلاش هستیم‌ تا این شهرستان را به سمت توسعه و پیشرفت سوق دهیم.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان
الف / ۴۵ ساعت قبل / اقتصادی
روحانی سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ، ابلاغ کرد
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی همچنین "قانون الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار" و قانون توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی  چابهار" را برای اجرا به نهاد ریاست جمهوری(دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی) و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
  ابلاغ قانون توسط رئیس جمهور  قانون شورای حل اختلاف  منطقه آزاد چابهار
روزنامه آفتاب یزد / ۲ روز قبل / اقتصادی
رابطه فساد و فقر
امروزه فساد تبدیل به یکی از پدیده‌های مهم در عرصه توسعه اقتصادی شده است و چنان اهمیتی در معادلات توسعه اقتصادی و اجتماعی یافته است که شاخص‌های متفاوتی برای سنجش فساد ایجاد شده و سازمان‌های بین المللی، اقدام به سنجش میزان فساد در کشورها و دولت‌ها و رتبه‌بندی آنها می‌کنند.
آسیب‌های قیمت‌گذاری دستوری
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
آسیب‌های قیمت‌گذاری دستوری
با نگاهی به اصلی‌ترین معضلات و چالش‌های شکل‌گیری کسب‌وکارها در اقتصاد کشور طی سالیان اخیر به وضوح درمی‌یابیم که بسیاری از تنگناهای محیط کسب‌وکار کشور نشات گرفته از مسائل کلان نهادی و ساختاری حاکم بر اقتصاد کشور است که نهایتا محیط کسب‌وکار و فضای سرمایه‌گذاری را نیز متاثر کرده است. رواج سیستم قیمت‌گذاری دولتی از طریق دخالت صریح و آشکار دولت در قیمت‌گذاری‌ها و کنترل دستوری قیمت‌ها یکی از عوامل و فاکتورهای نهادی است که فضا و آهنگ رشد را برای فعالان اقتصادی و توسعه کسب‌وکارشان کُند کرده است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد کاهش دخالت در بازار محصول و قیمت‌گذاری کالاهای مختلف به‌عنوان یکی از مواردی است که زمینه مناسب برای تسری رونق در بخش‌های مختلف اقتصادی را فراهم می‌کند. این مهم در صنایع‌غذایی که بخش مهمی …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
چالش‌های واشنگتن در برابر اژدهای زرد
محمدرضا ستاریدر اوج استعمار چین و در حالی که این کشور درگیر اشغال، جنگ داخلی و مشکلات اقتصادی بود، جمله‌ای منصوب به یک سیاستمدار آلمانی وجود دارد که می‌گوید: نگذارید این اژدهای خفته بیدار شود، که در غیر این صورت همه چیز را خواهد بلعید.اکنون پس از گذشت دهه‌ها از آن زمان، چین علاوه بر رشد اقتصادی خیره کننده‌اش، به قدرتی نظامی، اطلاعاتی و نیز صنعتی تبدیل شده است. قدرتی که نه تنها نظم پساکمونیسم را به چالش کشیده است، بلکه کشورهای غربی به خصوص ایالات متحده را برای مهار آن دچار مشکل کرده است. یک برآورد از توسعه قدرت اقتصادی و نظامی چین نشان می‌دهد که آنها اکنون با اختلاف 5 درصدی دومین اقتصاد جهان پس از آمریکا هستند و اگر روند رشد اقتصادی آنها تا سال 2030 به همین منوال باقی بماند، از ایالات متحده پیشی …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
بهره برداری از 78پروژه با اعتبار 140میلیارد تومان در دهه فجر
اصفهان -راعی : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک ایام الله دهه فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: در ایام دهه فجر ۷۸ طرح با اعتبار بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و ۴۵ پروژه هم با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در این ایام کلنگ زنی می شود.مهدی خضری افزود: در راستای محرومیت زدایی علاوه بر ۶۰ کیلومتر راه های روستایی در ابتدای سال توسعه ۵۰ کیلومتر راه دیگر در جهت نیل به گام دوم انقلابو خدمت رسانی به مناطق محروم در دستور کار قرار گرفته است.مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به سهم دوازده هزار کیلومتری راه های استان اعم از آزادراه، بزرگراه، شریانی اصلی و فرعی و راه های روستایی تصریح …
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
روایت آماری تجارت با پاکستان
حرکت ایران به سمت توسعه تجارت با کشورهای همسایه و در اولویت قرار گرفتن این کشورها به‌خصوص کشورهای همجوار، بررسی وضعیت تجاری اعم از صادرات و واردات را در آن کشورها ضرورت می‌بخشد. از این‌رو گزارشی از سوی معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران درخصوص وضعیت تجارت ایران با پاکستان منتشر شده است. البته آخرین آمار تجارت ایران با پاکستان مربوط به 9 ماه منتهی به آذر سال‌جاری است که نشان می‌دهد 2 میلیون و 268 هزار تن کالا به ارزش 867 میلیون دلار به این کشور همسایه صادر شده است.
دین پرست: تکالیف وبرنامه های استانها در حفظ آرامش سفره مردم ابلاغ شد
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
دین پرست: تکالیف وبرنامه های استانها در حفظ آرامش سفره مردم ابلاغ شد
معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: برنامه ها و تکالیف استانها در راستای حفظ آرامش سفره مردم و تنظیم بازار در ایام پایانی سال در دوازدهم بهمن ماه ابلاغ شده است.
  بازار شب عید
استقبال سودان از تصمیم آلمان برای احیای همکاری اقتصادی پس از ۳۰ سال
ایسنا / ۳ روز قبل / بین‌المللی
استقبال سودان از تصمیم آلمان برای احیای همکاری اقتصادی پس از ۳۰ سال
سودان از تصمیم پارلمان آلمان مبنی بر از سرگیری روابط اقتصادی و توسعه آن با خارطوم پس از سه دهه وقفه، استقبال کرد.
  سودان  آلمان
معاون وزیر کشور: برنامه‌های استان‌ها برای تنظیم بازار شب عید ابلاغ شد
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
معاون وزیر کشور: برنامه‌های استان‌ها برای تنظیم بازار شب عید ابلاغ شد
تهران - ایرنا - معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: برنامه‌ها و تکالیف استانها در راستای حفظ آرامش سفره مردم و تنظیم بازار در ایام پایانی سال در دوازدهم بهمن ماه ابلاغ شده است.
  وزارت کشور
طراحی سند اقتصادی برای روستاهای تهران و ثبت خوشه‌ها و نواحی تولیدی صنعتی
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
طراحی سند اقتصادی برای روستاهای تهران و ثبت خوشه‌ها و نواحی تولیدی صنعتی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، با بیان اینکه، روستاهای استان تهران صاحب سند اقتصادی برای توسعه خواهند شد گفت: خوشه‌ها و نواحی صنعتی و تولیدی در روستاهای استان تهران ثبت می‌شود.
روزنامه آرمان ملی / ۴ روز قبل / اقتصادی
با بودجه ۹۹ عقبگرد خواهیم داشت
شرایط اقتصادی و روندی که در دهه گذشته طی شده، حاکی از یک نگرانی عمیق است که کارشناسان آن را بیان می‌کنند. درحالی که اقتصاد باید بر پایه برنامه‌های توسعه قرار بگیرد اما وقتی در زمنیه توسعه برنامه‌ای نداریم و فقط برنامه‌های توسعه پنجساله در قد و قواره‌ای است که یکسری کلیات را بیان می‌کند که این کلیات هم نمی‌تواند اجرائی و عملیاتی شود و اصولا مجلس که آن برنامه را تصویب کرده نگاهی به این سمت ندارد که آیا بودجه‌ها در چارچوب برنامه‌های توسعه قرار دارند یا ندارند؟
انقلاب سیاه پهلوی علیه اقتصاد ایران
روزنامه فرهیختگان / ۴ روز قبل / اقتصادی
انقلاب سیاه پهلوی علیه اقتصاد ایران
در گزارش پیش‌رو به این سوال پاسخ داده شده که درصورت عدم سقوط رژیم شاه، این رژیم کشور را در ریل صحیح توسعه اقتصادی پیش می‌برد یا روند طی‌شده سیر نزولی و قهقرایی را برای کشور به ارمغان می‌آورد.
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
الهام علی‌اف در راه تهران
جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان در چند روز آینده به تهران سفر می‫کند.وی طی سخنانی در مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان افزود: الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان بر اساس دعوت رسمی دکتر حسن روحانی در راس هیئتی عازم تهران خواهد شد.دعوت از الهام علی اف رئیس جمهوری آذبایجان برای سفر رسمی به جمهوری اسلامی ایران در آبان ماه گذشته در جریان سفر روحانی به باکو برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد انجام گرفته بود.به گزارش ایرنا، سفر رئیس جمهوری آذربایجان به ایران در شرایطی انجام می گیرد که مسئولان هر دو کشور عزم راسخ خود را برای توسعه روابط فی مابین در همه زمینه‌ها و در قالب روابط دو جانبه و …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
بزرگ‫ترین پروژه پتروشیمی کشور به زودی افتتاح می‫شود
مدیر امور اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران گفت: پتروشیمی بوشهر بزرگ‫ترین پروژه پتروشیمی کشور از لحاظ حجم تولید و سرمایه‫گذاری با حمایت این بانک آغاز به کار می‫کند.این پروژه با هدف تولید انواع مختلف محصولات پتروشیمی کلید خورد. این طرح از طریق فاینانس خارجی ۲ میلیارد یورویی و مشارکت سندیکایی بانک توسعه صادرات به عنوان بانک عامل و بانک صنعت و معدن تامین مالی شده است.به گفته رضا ساعدی‫فر، پتروشیمی بوشهر پس از راه‫اندازی، سالانه بیش از ۶ میلیون تن محصولات پتروشیمی تولید خواهد کرد که بخش اعظم آنه با توجه به موقعیت جغزافیایی کارخانه و نزدیکی به آبهای آزاد صادر می‫شود.وی یادآور شد: در این واحد از تکنولوژی روز دنیا با رعایت بالاترین استانداردهای زیست محیطی و بهداشت و ایمنی، بهره گرفته شده است.ساعدی‫فر …
صفدری: چرا صنعت بیمه برای راه اندازی SURETY BOND تعلل می‌کند؟
رویداد 24 / ۴ روز قبل / اقتصادی
صفدری: چرا صنعت بیمه برای راه اندازی SURETY BOND تعلل می‌کند؟
معاون توسعه مدیریت شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به تعلل صنعت بیمه و بیمه مرکزی در پیگیری و اجرایی کردن SURETY BOND گفت: رایج‌ترین روش تضمین کیفیت، دقت و قیمت پروژه‌های عمرانی در دنیا همین روش است، اما متاسفانه پیگیری‌های ما برای پیاده سازی آن بی نتیجه مانده است.
  مجید صفدری  صنعت بیمه
گردشگری پل ارتباطی شناخت و پیوند ملت‌هاست
ایرنا / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
گردشگری پل ارتباطی شناخت و پیوند ملت‌هاست
تهران - ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: گردشگری پیش از توسعه اقتصادی سبب رشد صلح پروری، شناخت و پیوند بین ملت‌ها و در نتیجه به رابطه خوب بین دولت‌ها کمک می‌کند.
  ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری  علی ‌اصغر مونسان  وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی  میراث فرهنگی
مسئولیت خطیر امروز ما هدایت منابع به سمت طرح‌های زیربنایی است
ایلنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
مسئولیت خطیر امروز ما هدایت منابع به سمت طرح‌های زیربنایی است
بانک صادرات ایران به عنوان یک بانک مردمی، با تامین مالی طرح‌های کوچک و بزرگ، علاوه بر تامین مالی در راستای رونق اقتصادی و توسعه کشور، تلاش دارد تا منابع خود را به سمت طرح‌های زیر بنایی و زیرساخت ها هدایت کند.
  ۲۲ بهمن  استقلال  اقتصاد کشور  ایران  پیروزی انقلاب اسلامی
ارانیکو / ۵ روز قبل / اقتصادی
صادرات آلومینیوم و مس فرآوری شده با توسعه صنعت سیم و کابل
حمایت سازمان اقتصادی کوثر از شرکت سیمکات، این شرکت بزرگ صنعتی را از واردات مواد اولیه بی‌نیاز ساخته است، به‌طوری‌که این شرکت با ظرفیت ۲۲ تن می‌تواند در نوسانات و شرایط سخت نیز تولید و صادرات مستمری داشته باشد.
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / اقتصادی
بانک‌های مرکزی کنترل کل‌های پولی را کنار گذاشتند
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: بانک‌های مرکزی کشورهای توسعه یافته کنترل کل‌های پولی را کنار گذاشته‌اند.
  انرژی  رشد اقتصادی  عضو هیات علمی دانشگاه  مسائل اقتصادی  نقدینگی
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
تحقق ۴۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان همدان
استاندار همدان گفت: امسال و تاکنون ۴۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان همدان مدنظر قرار گرفته که نشان از مهیا بودن شرایط برای سرمایه‌گذاران در استان همدان دارد. سعید شاهرخی عصر دوشنبه در جلسه بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری وزارت دفاع در استان با بیان اینکه استان همدان آماده سرمایه‌گذاری در تمامی حوزه‌هاست، گفت: از حُسن نیت و نگاه مثبت وزیر دفاع و مجموعه سرمایه‌گذار این وزارتخانه به استان همدان و استقبال از سرمایه‌گذاری در همدان قدردانی می‌کنیم.وی با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی استان همدان از لحاظ نزدیکی به تهران، خط راه‌آهن، فرودگاه مناسب و دیگر مزیت‌ها و ظرفیت‌های موجود، فرصت خوب و کم‌یابی برای سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف است، گفت: بر اساس برنامه مدون و راهبردی توسعه استان، در همدان پروژه‌های …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
نظام متعلق به همه است و هیچ کس نباید جا را بر دیگری تنگ کند
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: آرمان‌های جمهوری اسلامی بر اساس معارف دینی و اسلامی و برای جلوگیری از تبعیض و نابرابری تدوین شده است.اسحاق جهانگیری در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: کشور ما در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و آمریکا و اسرائیل برای منطقه ما خواب‌هایی دیده‌اند اما نقشه‌های مختلف آنها یکی بعد از دیگری با شکست مواجه می‌شود و به همین دلیل است که از انواع خباثت‌ها بر علیه ملت ایران استفاده می‌کنند.جهانگیری با تاکید بر اینکه انقلاب چتری است بر سر همه و هیچ کس حق ندارد جا‫ را بر دیگری تنگ کند، افزود: این نظام و انقلاب متعلق به همه شما است و فراموش نکنید، این انقلاب مهم‫ترین انقلابی بود که سرنوشت ما و اداره کشور را به دست خود ما رقم زد. وی تصریح کرد: همزمان با پیروزی انقلاب این اندیشه به وجود …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
کروز می‌تواند یکی از بهترین‌های منطقه شود
به تازگی پیروز حناچی، شهردار تهران به همراه گروهی از مدیران شهرداری از جمله سید مناف هاشمی مشاور شهردار در امور توسعه منابع مالی، پیمان سنندجی مشاور شهردار در امور حمل و نقل، یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک، شهر آیین مسئول دفتر حوزه ریاست و محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از سایت شماره 2 شرکت کروز، فعالیت‌ها، خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی این بنگاه اقتصادی بازدید به عمل آوردند.در این بازدید که با توضیحات مدیران بخش‌های مختلف همراه بود، پیروز حناچی و هیئت همراه با نحوه فعالیت‌ها، مدیریت بهره‌وری و نظارت بر کیفیت در این شرکت آشنا شدند.شهردار تهران در حاشیه این بازدید ابراز امیدواری کرد: کروز می‌تواند برای پلتفرم‌های مشترک خودروها، یکی از بهترین‌های منطقه شود …
سازندگی / ۵ روز قبل / سیاسی
اصلاح‌طلبی التقاطی جریان اصلاح‌طلب تصور درستی از جامعه مدرن نداشت اگر نه از تقدم توسعه سیاسی بر توسعه اقتصادی سخن نمی‌گفت
دکتر موسی غنی‌نژاد، اقتصاددان
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / اقتصادی
جنگ تجاری ترامپ علیه 20 کشور
تازه‌ترین آمارهای تجاری آمریکا نشان می‌دهد که درآمدهای چند ده میلیارد دلاری دولت این کشور از محل تعرفه‌های جدید بر چین همچنان ادامه دارند. این جریان درآمدی به‌رغم آن است که به تازگی دو کشور برای حل تنش‌های تعرفه‌ای خود به توافق تجاری اولیه رسیده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، از فوریه 2018، زمانی که جنگ‌تجاری میان آمریکا و چین آغاز شد تا پایان 2019، وزارت خزانه‌داری آمریکا بالغ بر 50 میلیارد دلار درآمد تعرفه‌ای داشته است. در همین راستا، ترامپ چند کشور را نظیر چین، سنگاپور، کره‌جنوبی و برزیل از فهرست امتیازدهی به کشورهای در حال توسعه خارج کرد تا با دست بازتری اعمال تعرفه علیه واردات آنها به آمریکا را کلید بزند. به گزارش خبرگزاری «بیزینس اینسایدر» این افزایش درآمدی در حالی است که غول‌های اقتصادی دنیا توانستند …
برای رونق تولید و توسعه اقتصادی ایران چه باید کرد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
برای رونق تولید و توسعه اقتصادی ایران چه باید کرد؟
یک اقتصاددان راهبردهای اصلی رونق تولید و توسعه اقتصادی را در اصلاح ساختارهای اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی دانست و برای تسریع این راهبردها،به دولت توصیه‌هایی همچون حذف انحصارطلبی در صدور مجوزها، کمک کردن تمام سفارتخانه‌ها به صادرکنندگان کالا و خدمات ایرانی و هدایت نقدینگی به سمت تولید توسط بازار سرمایه کرد. او همچنین تاکید کرد که با شناسنامه‌دار کردن تراکنش‌های بانکی و تلفیق بانک‌های اطلاعاتی، از حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی ثروتمندان جلوگیری شود.
  رونق تولید  اقتصاددان  توسعه اقتصادی  شایسته سالاری  اقتصاددانان
تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات گمرک ایران و پاکستان امضا شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات گمرک ایران و پاکستان امضا شد
تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات میان گمرکات ایران و پاکستان طی مراسمی در اسلام آباد امضا شد.
  گمرک  گمرکات  پاکستان  کمیسیون اقتصادی  توسعه اقتصادی
پیروزبخت: زیربنای توسعه اقتصادی کشور تقویت استاندارد است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
پیروزبخت: زیربنای توسعه اقتصادی کشور تقویت استاندارد است
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران، تقویت استاندارد را زیربنای توسعه اقتصادی کشور دانست و بر لزوم اختصاص اعتبارات لازم برای تجهیز آزمایشگاههای این سازمان تاکید کرد.
  نیره پیروزبخت  نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل
توسعه متوازن در آذربایجان غربی در دستور کار است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
توسعه متوازن در آذربایجان غربی در دستور کار است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در آئین افتتاح سالن ورزشی شهرستان میاندوآب گفت: سیاستگذاری استان توسعه متوازن و سوق منابع به مناطق محروم است.
  استانی-اقتصادی  امنیت سرمایه‌گذاری  افتتاح پروژه در دهه فجر
ترکیه و ایران؛ الگوهای موفق و ناموفق در توسعه صنعت گردشگری/ عوامل پیشرفت ترکیه در صنعت توریسم چیست؟
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
ترکیه و ایران؛ الگوهای موفق و ناموفق در توسعه صنعت گردشگری/ عوامل پیشرفت ترکیه در صنعت توریسم چیست؟
گردشگری می‌تواند از حیث اقتصادی در زمینه تولید ناخالص ملی، به کارگیری منابع انسانی و فعال سازی بخش‌های مغفول مانده اقتصاد، نقش ایفا کند. علی رغم داشتن چنین اهمیتی، در کشور ما به نظر می‌آید دغدغه‌ای جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و توریسم به مثابه یک صنعت از طرف دولت وجود ندارد. شبنم امینایی فعال اجتماعی و گردشگری و عضو هیئت مدیره جمعیت ایرانگردی و جهانگردی فانوس در گفتگو با دیدارنیوز به بخشی از مشکلات گردشگری در ایران و موانع توسعه آن اشاره کرد و در ادامه به دلایل پیشرفت ترکیه در صنعت گردشگری پرداخت. وی گفت: کشور ترکیه برنامه‌ای یکپارچه و جدی و البته هماهنگ برای توسعه گردشگری خود دارد که باعث شده از سال ۲۰۱۲ تاکنون از لحاظ تعداد گردشگران ورودی در جایگاه ششم دنیا قرار گیرد؛ درحالیکه ایران …
فجر عمران در جامعه روستایی - عشایری آذربایجان‌شرقی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
فجر عمران در جامعه روستایی - عشایری آذربایجان‌شرقی
تبریز - ایرنا - جامعه روستایی - عشایری آذربایجان‌شرقی در یک سال گذشته شاهد توسعه در ابعاد مختلف عمرانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بوده‌ است.
  آذربایجان شرقی  توسعه روستایی  دهه فجر
چراغ سبز؛ پیش‌روی توسعه اقتصادی آذربایجان‌غربی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / سیاسی
چراغ سبز؛ پیش‌روی توسعه اقتصادی آذربایجان‌غربی
ارومیه- ایرنا- آذربایجان‌غربی که از دیرباز با عقب‌افتادگی در شاخص‌های توسعه مواجه بود، طی سال‌های اخیر با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید مسیر پیشرفت را پیموده و با نشانه بهبود شاخص‌های اقتصادی و توسعه انسانی، چراغ سبز بر مسیر پیشرفت و آبادانی این خطه از کشور روشن شده‌است.
  آذربایجان غربی  دولت تدبیر و امید  ارومیه  محمدمهدی شهریاری  کارآمدی دولت  دهه فجر
بهره‌گیری از ظرفیت‌های ارس، ماکو و انزلی در اوراسیا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
بهره‌گیری از ظرفیت‌های ارس، ماکو و انزلی در اوراسیا
تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه میان مدیران‌عامل منطقه آزاد انزلی، ماکو و ارس در همایش مناطق آزاد، ویژه و توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه با محوریت صادرات-ترانزیت و اوراسیا منعقد شد.
نسخه گرجی تامین مالی بنگاه‌ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
نسخه گرجی تامین مالی بنگاه‌ها
دسترسی به منابع مالی همچنان به‌عنوان چالش اصلی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط شناخته شده و این بنگاه‌ها با موانع بسیاری در این زمینه مواجهند. در این میان، سیاست‌گذاران صنعت ایران همواره ایجاد رونق صنایع کوچک و متوسط را در اولویت‌های کاری خود دارند، اما اینکه تا چه اندازه در این مسیر موفق بوده‌اند به مقایسه عملکردشان با برخی کشورهای پیشرو در این راه بازمی‌گردد. «معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران» در گزارشی با الگوبرداری از تجربیات گرجستان در پشتیبانی از بنگاه‌های کوچک و متوسط، هشت پیشنهاد برای تقویت و توسعه این بنگاه‌های استراتژیک و شیوه‌های تامین مالی آنها ارائه کرده است.
بحران بیکاری در راه است؟
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
بحران بیکاری در راه است؟
دولت چین برای مقابله با اثرات شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد دچار مشکلات این کشور باید از مالیات‌ها بکاهد، بودجه بیشتری برای توسعه زیرساخت‌ها اختصاص دهد و نیز نرخ‌های بهره را پایین آورد. هنوز امکان ارزیابی دقیق اثرات اقتصادی این بحران وجود ندارد اما تعدادی از اقتصاددان‌ها معتقدند نرخ رشد اقتصادی چین در سه ماهه کنونی ۲ درصد کاهش می‌یابد. آیا چین آمادگی تحمل این ضربه را دارد؟ پاسخ منفی است. سال گذشته میلادی نرخ رشد اقتصاد چین 1/ 6 درصد یعنی پایین‌ترین میزان در سه دهه اخیر بود. در حال حاضر رشد شدید بدهی‌ها و تعرفه‌هایی که آمریکا بر صدها میلیارد دلار کالاهای صادراتی چین اعمال کرده وضعیت اقتصادی این کشور را متزلزل کرده است.
چگونه به «توسعه» نزدیک‌ می‌شویم؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۲۰ / اقتصادی
چگونه به «توسعه» نزدیک‌ می‌شویم؟
چنانچه قرار باشد در مورد مفهوم «توسعه» صحبت کنیم، این مفهوم متفاوت از رشد اقتصادی است. توسعه یعنی تغییر ساختار، اصلاح قانون اساسی و مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی. چون اقتصاد مربوط به مردم است. ارزیابی عملکرد اقتصادی به میزان مشارکت بخش خصوصی و فعالیت‌های بازار بستگی دارد، به میزانی که امکانش وجود داشته باشد که مردم دولت را کنترل کنند و به میزانی که حجم فعالیت‌های دولت در اقتصاد کاهش پیدا ‌کند.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
اقتصاد چین و کرونا
اقتصاد چین در طول سال‌های گذشته توانسته خود را به عنوان یکی از قدرت‌های اصلی اقتصاد جهان تثبیت کند و امروز شرایط این کشور به شکلی است که توانایی مدیریتی بالایی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و تقویت زیرساخت‌ها برای درمان مبتلایان به آن وجود دارد و ساخت یک بیمارستان جدید در کمتر 10 روز مثالی برای اثبات این توانایی است. با این وجود اما صحبت‌ها در روزهای گذشته درباره تاثیرات احتمالی ویروس کرونا بر اقتصاد چین مطرح شده و برخی گمانه‌زنی‌ها نیز در این باره مطرح شده است. قبل از هر سخنی درباره این گمانه‌زنی‌ها باید در نظر داشت که اعداد و آمارهایی که در روزهای گذشته اعلام شده همه بر اساس تحلیل و ارزیابی‌های بیرونی بوده و تا آماری به شکل قطعی ارایه نشود نمی‌توان …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
فوتبال نوردیک
اسکاندیناوی شاید یکی از بهترین نقاط برای به‌ دنیا آمدن باشد اما قطعا بهترین جا برای فوتبالی بودن نیست. سرزمین‌های یخ‌زده شمالی با وجود رفاه نسبی که برای مردمان‌شان فراهم کرده‌اند، سالیان متمادی برای عشق فوتبال‌ها چیزی شبیه به جهنم بودند. نوردیک‌ها تمایلی ندارند 22 نفری به دنبال یک توپ بدوند و به جای آن ترجیح می‌دهند 12 نفری اسکیت‌های‌شان را به پا کنند و با چوب هاکی به پوک ضربه بزنند و روی یخ سر بخورند. با توجه به مدل خاص اقتصادی کشورهای این منطقه و البته فرهنگ حاکم بر این نقطه از زمین، فوتبال هرگز بدل به ورزش اول این کشورها نشده بود. اما آیین فوتبال به هر طریق ممکن راهش را به هر نقطه حتی دورافتاده‌ای هم باز می‌کند و بدیهی است که همسایگان …
باید مشکلات صدور روادید برای تجار رفع شود
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
باید مشکلات صدور روادید برای تجار رفع شود
جلسه پیگیری ویژه مسائل و مشکلات پیش روی صادرات کشور به تازگی با حضور معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران،
  ایران  تجارت  مشکلات  معاون  وزارت امور خارجه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
ارتقاء رفاه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با تسهیلات طرح اساتید بانک رفاه
توجه به ارتقاء رفاه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها یکی از ضرورت‌های افزایش کیفیت آموزش در دانشگاه‌های کشور است و طرح‌هایی همچون طرح اساتید بانک رفاه، درصدد تحقق این هدف هستند.به گزارش روابط‏عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از خبرگزاری ایسنا، توسعه ‌ایران اسلامی متکی به تلاش‌های اقشار و گروه‌های مختلف جامعه به‌ویژه اقشار علمی و دانشگاهی است که با پرورش نسل جوانان دانشمند، محقق و کارشناس، پشتوانه رشد و شکوفایی بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... را در کشور فراهم می‌کنند. وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز همواره حمایت از جامعه دانشگاهی کشور به‌ویژه اساتید دانشگاه‌ها را مورد تاکید قرار داده و معتقد است باید تسهیلاتی برای اعضای هیئت علمی جوان و نخبه دانشگاه در راستای ماندگاری آن‌ها در کشور، ایجاد کرد.بر …
چگونه اقتصاد را قوی کنیم؟|جزئیات 8 مولفه مهم اقتصاد قوی در ایران
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
چگونه اقتصاد را قوی کنیم؟|جزئیات 8 مولفه مهم اقتصاد قوی در ایران
یک کارشناس مسایل اقتصادی گفت: بهره وری از ظرفیت‌های نخبه انسانی، منابع عظیم طبیعی، ظرفیت های جغرافیایی، فناوری پیشرفته ، توسعه زیرساخت ها و رونق تولید در حوزه های صنعت، کشاورزی و مسکن، خودکفایی و اصلاح الگوی مصرف مهمترین مولفه های اقتصاد قوی هستند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
سناریو‌های پیش‌رو
بودجه، اصلی‌ترین و مهم‌ترین محمل اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت‌هاست. اجرای سیاست‌های توسعه اقتصادی، رشد اقتصادی، تخصیص بهینه منابع و بسیاری امور دیگر از طریق بودجه امکان‌پذیر است.
سهم ایران از تجارت منطقه اوراسیا سه‌دهم درصد است
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
سهم ایران از تجارت منطقه اوراسیا سه‌دهم درصد است
شفقنا- مدیر توسعه سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی گفت:«سهم ایران از کل واردات و صادرات منطقه اوراسیا سه دهم درصد است.» «محمد خضرایی‌منش» امروز(شنبه) در همایش مناطق آزاد، ویژه و توسعه همکاری‌های اقتصادی با...
توانمندسازی اقشارآسیب پذیر با همکاری بانک پارسیان و بنیاد برکت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
توانمندسازی اقشارآسیب پذیر با همکاری بانک پارسیان و بنیاد برکت
نقش بانک ها در توانمندسازی اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه به عنوان یکی از مهمترین اهرم‌های توسعه اقتصادی کشور، بسیار کلیدی و بی‌بدیل است. توجه به اهمیت اشتغال در جامعه، به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته، یکی از اهداف مسئولیت اجتماعی بانک ها در محرومیت زدایی از روستاها و رونق کسب و کار در مناطق محروم و روستاهای کشور است.
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
۵۴۰۰ منطقه آزاد در جهان فعال است 
تهران- ایرنا- معاون اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به گزارش «آنکتاد» گفت: آنکتاد در سال جاری گزارش خود را روی حوزه مناطق آزاد متمرکز کرده و مناطق آزاد را به عنوان مناسب‌ترین ابزار برای توسعه اقتصادی کشورها قلمداد کرده است.  
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
برای رشد کشور باید نگاهمان به سمت کارآفرینی باشد
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: اگر قرار است کشور ما رشد پیدا کند باید نگاهمان به سمت کارآفرینی باشد. اعتقاد همگان بر این است که کارآفرینان قهرمانان توسعه اقتصادی هستند و این باور اقتصاددانان است و در دنیا نگاه ویژه ای به کارآفرینی می شود.
تجارت با اوراسیا هزینه‌های حمل و نقل را کاهش می‌دهد/ ابلاغ بسته توسعه صادرات غیرنفتی سال ۹۸
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
تجارت با اوراسیا هزینه‌های حمل و نقل را کاهش می‌دهد/ ابلاغ بسته توسعه صادرات غیرنفتی سال ۹۸
ایلنا: معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد: در حالی که در همسایگی ۱۵ کشور قرار داریم اما تنها ۲ درصد نیاز آنها از کشور ما تامین می‌شود حال اینکه این اتحادیه ۱۸۰ میلیون…
تاکید رئیس جمهور چین بر روند توسعه اقتصادی با وجود ویروس کرونا
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / بین‌المللی
تاکید رئیس جمهور چین بر روند توسعه اقتصادی با وجود ویروس کرونا
رئیس جمهور چین تاکید کرده است روند توسعه مطلوب اقتصادی چین نیز در درازمدت تغییری نخواهد کرد.
بخشی خصوصی موتور محرک اقتصاد کشور است
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
بخشی خصوصی موتور محرک اقتصاد کشور است
رئیس دفتر رئیس جمهور جمعه شب (۱۸ بهمن) در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی و کارآفرینی استان گلستان با تاکید بر این‌که بخش خصوصی را موتور محرک اقتصاد کشور می‌دانیم و حمایت همه‌جانبه از این بخش داریم، گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا با کار و تلاش، روند توسعه و پیشرفت کشور را ادامه دهیم.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
صیانت از اقتصاد
ما معتقدیم که علم اقتصاد باید در خدمت خیر جمعی باشد. سیاستگذار باید بهینه پارتو را انتخاب کند و سیاستگذاری‌های عمومی در جهت بهینه اجتماعی عمل کنند. افرادی که به نام اقتصاددان صحبت می‌کنند، وظیفه دارند که از علم اقتصاد صیانت کنند و توصیه‌های سیاستی خود را عاری از منافع شخصی و گروهی ارایه دهند. ممکن است چندین عامل سبب شود که توصیه‌های جهت‌دار و خلاف علم اقتصاد وجود داشته باشد که اولی به خصلت اقتصاد سیاسی رانتی کشور و وجود تعارض منافع این افراد برمی‌گردد. دومین عامل که اجازه رشد این‌گونه افراد را می‌دهد، نبود تشکلی منسجم از اقتصاددانان است که سیاستگذاران، تصمیم‌گیران، نخبگان و مردم توصیه‌های آنها را مرجع قرار دهند. سومین عامل به دلیل وجود تقاضا برای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
تلاش دولت برگزاری انتخابات سالم و پرشور است
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه ایران اسلامی به رغم فشار تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا، به کارگاه سازندگی تبدیل شده و این فشارها تاثیری در اراده ملت و تلاش دولت برای توسعه و پیشرفت کشور نداشته است، گفت: دولت با تمام توان برای حل مشکلات استان‌ها و رفع محرومیت‌ها تلاش می‌کند و هیچ پروژه‌ای را در مناطق محروم کشور با وجود فشار اقتصادی دشمنان تعطیل نکردیم.به گزارش ایلنا، محمود واعظی روز جمعه در جمع مدیران و مسئولان شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: تصمیم دولت این است که هدف توسعه‌ای خود را در روستاها و مناطق محروم کشور هیچ‌گاه فراموش نکند.او با بیان اینکه تلاش همه‌جانبه و مقاومت مردم دشمنان را ناامید کرده است، افزود: امروز تغییر در سیاست آمریکایی‌ها در قبال ایران را شاهدیم به طوری که مذاکره بدون پیش …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
کیفیت خدمات و محصولات یکی از راهبردهای مهم در بانک توسعه تعاون است
حجت‌الله مهدیان ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: کیفیت خدمات و محصولات ازجمله راهبردهای مهم در بانک توسعه تعاون به شمار می‌آید.مدیرعامل بانک توسعه تعاون که در جلسه شورای اداری این بانک به مناسبت ایام‌الله دهه فجر سخن می‌گفت اظهار کرد: حفظ دستاوردها و ارزش‌های انقلاب که حاصل مجاهدت و رشادت شهیدان عزیز و گران‌قدر این سرزمین است، یکی از تکالیف جدی و اساسی برای همه خدمتگزاران و خادمان این مردم محسوب می‌شود.مهدیان، انقلاب اسلامی را ثمره خون بهترین و والاترین فرزندان این مرزوبوم دانست و تلاش برای پاسداشت و صیانت از این خون‌های مقدس را در همه عرصه‌های خدمات‌رسانی به‌صورت کمی و کیفی یکی از وظایف ذاتی دستگاه‌های اجرایی خواند و در همین رابطه افزود: بانک توسعه تعاون که به‌عنوان تنها بانک توسعه‌ای …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
بهبود تجارت از مسیر دیپلماسی اقتصادی
توسعه بازارهای تجاری از مسیر دیپلماسی اقتصادی در دستور کار متولیان دولتی قرار گرفت. بر این اساس، وزارت امورخارجه به سفرا و نمایندگان خود ماموریت داده است که مسائل اقتصادی را به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی مورد توجه قرار دهند و زمینه را برای توسعه بازارهای صادراتی ایران فراهم کنند. در همین چارچوب سیاستی، قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اعلام کرده است که همکاری‌های تازه‌ای میان وزارت امورخارجه با صادرکنندگان و نمایندگان تام‌الاختیار تجاری ایران در بازارهای هدف صادراتی، آغاز شده است.
همایش مناطق آزاد و ویژه با موضوع صادرات- ترانزیت و اوراسیا برگزار می‌شود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
همایش مناطق آزاد و ویژه با موضوع صادرات- ترانزیت و اوراسیا برگزار می‌شود
همایش "مناطق آزاد و ویژه، محور توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه با موضوع صادرات - ترانزیت و اوراسیا" در تهران برگزار می شود.
  مناطق آزاد  صادرات غیرنفتی
حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات دوم اسفند دشمنان ملت و نظام را مأیوس خواهد کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / سیاسی
حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات دوم اسفند دشمنان ملت و نظام را مأیوس خواهد کرد
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران اسلامی به رغم فشار تحریمهای بی سابقه آمریکا ، به کارگاه سازندگی تبدیل شده و این فشارها تاثیری در اراده ملت و تلاش دولت برای توسعه و پیشرفت کشور نداشته است، گفت: دولت با تمام توان برای حل مشکلات استان‌ها و رفع محرومیت‌ها تلاش می کند و هیچ پروژه‌ای را در مناطق محروم کشور با وجود فشار اقتصادی دشمنان تعطیل نکردیم.
  استانی-سیاسی  محمود واعظی رییس‌ دفتر رییس‌جمهور
گفت و گوی تلفنی روسای جمهوری چین و آمریکا درباره کرونا
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / بین‌المللی
گفت و گوی تلفنی روسای جمهوری چین و آمریکا درباره کرونا
پکن-ایرنا- «شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین در گفت وگویی تلفنی با «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود گفت که شیوع کرونا توسعه اقتصادی چین را متوقف نخواهد کرد.
  ویروس کرونا  پکن
بنگاه‌داری بانک؛ خوب، بد، زشت|شاکری: بنگاه‌داری منع شد، چون بانک‌ها کج رفتاری کردند/ضرورت ورود بانک‌ها به پروژه‌های بزرگ
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
بنگاه‌داری بانک؛ خوب، بد، زشت|شاکری: بنگاه‌داری منع شد، چون بانک‌ها کج رفتاری کردند/ضرورت ورود بانک‌ها به پروژه‌های بزرگ
شاکری کارشناس اقتصادی گفت: بسیاری از بانک ها در شرکت داری نسبت به نقشه توسعه ایران کج رفتاری کرده اند. به طور مثال سرمایه گذاری یک بانک خصوصی در بخش هایی است که توجیه اقتصادی ندارد و نسبت به ترازنامه بانک هم بسیار بزرگ تر است.
بنگاه‌داری بانک؛ خوب، بد، زشت|روایت مجید قاسمی از بنگاه‌داری اجباری/ نباید جلوی بنگاه‌داری بانک را گرفت
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
بنگاه‌داری بانک؛ خوب، بد، زشت|روایت مجید قاسمی از بنگاه‌داری اجباری/ نباید جلوی بنگاه‌داری بانک را گرفت
مجید قاسمی گفت: عملیات بانکداری بدون ربا، سرمایه‌گذاری مستقیم بانک‌ها را به جز در موارد تشریفاتی و غیراساسی برای اقتصاد کشور، مجاز دانسته است. البته اگر بانک وارد بنگاه داری هم می شود، باید در راستای رشد و توسعه اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
آذربایجان غربی در شاخصهای آب،گاز و درمان از میانگین کشوری پیشی گرفت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
آذربایجان غربی در شاخصهای آب،گاز و درمان از میانگین کشوری پیشی گرفت
استاندار آذربایجان غربی با اشاره اتفاقات عمرانی و اقتصادی که در استان در حال انجام است گفت: با توجه به عنایت دولت و نیز همراهی اقشار مختلف مردم و امنیت بی نظیر شکل گرفته در استان، شاهد آنیم که آذربایجان غربی به کارگاهی عمرانی برای فراهم سازی بستر توسعه تبدیل شده است.
  استانی-اجتماعی  تصفیه‌خانه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / سیاسی
دشمنان هیچ‌گاه با فشار تحریم قادر به تسلیم ملت ایران نخواهند بود
رئیس دفتر رئیس جمهور عصر پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران با اشاره به مباحث مفید مطرح شده از سوی مدیران استان و همچنین فعالان اقتصادی و کارآفرینان استان، گفت: خوشبختانه مشکلات و مسایل استان حل و فصل شده و با تلاش مدیران و با همکاری و مشارکت بخش خصوصی به توسعه و پیشرفت استان منجر شده است.
  محمود واعظی رییس‌ دفتر رییس‌جمهور  استانی-سیاسی
انتصاب یک زن در استانداری مازندران+عکس
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / سیاسی
انتصاب یک زن در استانداری مازندران+عکس
با حکم استاندار مازندران " رقیه صفری " به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری این استان منصوب شد.
  استاندار مازندران  رقیه صفری
«تسهیلات دهی هدفمند» جایگزین مناسب بنگاه داری مستقیم بانک ها
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
«تسهیلات دهی هدفمند» جایگزین مناسب بنگاه داری مستقیم بانک ها
کارشناس اقتصادی گفت: کمک بانک به توسعه لزوما نباید با ورود و سرمایه گذاری مستقیم بانک منجر شود. بانک میتواند به فعالین اقتصادی بخش های مختلف اقتصاد تسهیلات بدهد.
بانک ها در شرکت داری و بنگاه داری «کج رفتاری» کردند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
بانک ها در شرکت داری و بنگاه داری «کج رفتاری» کردند
یک کارشناس اقتصادی گفت: بسیاری از بانک ها در شرکت داری نسبت به نقشه توسعه ایران کج رفتاری کرده اند.
قطار طرح‌های عمرانی در کشور با وجود تنگناهای اقتصادی سرعت گرفته است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
قطار طرح‌های عمرانی در کشور با وجود تنگناهای اقتصادی سرعت گرفته است
کاشان- ایرنا- معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی و نوسان قیمت‌ها، خوشبختانه قطار پرسرعت طرح‌های عمرانی در کشور به ویژه در استان اصفهان و از جمله شهر کاشان به هیچ عنوان کُند نشده و حتی سرعت هم گرفته است.
  معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور  حمل و نقل مسافری  اصفهان  کاشان
حمایت از رزمندگان جنگ اقتصادی؛ یک وظیفه ملی/تخصیص 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه صادرات/ تعریف بسته حمایتی از صنوف تولیدی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
حمایت از رزمندگان جنگ اقتصادی؛ یک وظیفه ملی/تخصیص 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه صادرات/ تعریف بسته حمایتی از صنوف تولیدی
ایلنا: وزیر صنعت معدن و تجارت در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان چهارمحال بختیاری در جمع فعالان اقتصادی این استان با تبریک…
استاندار: اصفهان از توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی با سریلانکا استقبال می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
استاندار: اصفهان از توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی با سریلانکا استقبال می‌کند
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: این استان از توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با کشور سریلانکا استقبال می‌کند و آمادگی کامل را برای این کار دارد.
  عباس رضایی  روابط خارجی  اصفهان  سریلانکا  تجارت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
پنج عامل رکوردشکنی‌های بازار سرمایه
رونق این روزهای معاملات و رشد متوالی شاخص بورس، زمینه ورود چشمگیر سرمایه‌گذاران به بازار و دریافت کدهای معاملاتی را فراهم کرده که کارشناسان و مسئولان حاضر در بازار سرمایه، مسائل سیاسی و اقتصادی موجود در کشور را به عنوان عامل اصلی این رشد مطرح کرده‌اند.به گزارش ایرنا، علی صحرایی به عوامل تاثیرگذار بر رشد بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: ارقام و اطلاعات موجود نشان می‌دهد سایر بازارها در رکود به سر می‌برند، همچنین برخی دیگر از بازارها مانند مسکن برای سرمایه‌گذاری نیازمند سرمایه‌های هنگفتی هستند که همه افراد قادر به تامین مبلغ موردنیاز برای ورود به این بازار نیستند.وی به اهمیت بازار سرمایه در اقتصاد ملی و استقبال گسترده آحاد مردم جامعه و سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری در بورس تهران اشار ه کرد و ادامه …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
دو پیشنهاد مهندسی به وزارت راه و شهرسازی
مسکن فارغ از تعریف عمومی آن به‌عنوان سرپناه، از منظر حاکمیتی و ملی، پیشران توسعه و شاخصی تاثیرگذار در رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی محسوب می‌شود. اهمیت بخش مسکن و لزوم سازمان‌دهی و قانونمند کردن حوزه ساخت و ساز، بخش تصمیم‌گیر و حاکمیتی را در دهه 70 مجبور به تنظیم و تصویب مقررات ملی ساختمان کرد. اما با کمال تاسف بعد از گذشت سه دهه از ابلاغ و اجرای مقررات ملی ساختمان و آیین‌نامه‌های مربوطه همچنان در بخش ساخت وساز شهری، نقصان و ضعف‌های عمده در کیفیت مدیریت آن حوزه و در نتیجه محصول نهایی، قابل رویت و تامل است. بنابراین لزوم بازنگری در نحوه مدیریت و تغییر نگرش در نحوه اجرای این مقررات لازم و ضروری به نظر می‌آید.
هزینه ۱۵ هزار میلیارد ریالی دولت برای واحدهای تولیدی راکد مازندران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
هزینه ۱۵ هزار میلیارد ریالی دولت برای واحدهای تولیدی راکد مازندران
ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران گفت که از ابتدای امسال تاکنون دولت برای بازگشت واحدهای تولیدی راکد استان به چرخه تولید بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
  افتتاح طرح  مازندران  محمودآباد  کارآمدی دولت  دهه فجر
آماده توسعه روابط با کشور دانمارک هستیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
آماده توسعه روابط با کشور دانمارک هستیم
استاندار فارس در دیدار با سفر دانمارک در جمهوری اسلامی ایران، از آمادگی کامل این استان برای توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی و توریستی با کشور دانمارک خبر داد.
  استانی-سیاسی  دانشگاه علوم پزشکی  دانشگاه شیراز  اتحادیه اروپا  سازمان ملل  استان فارس  دیابت  دانمارک
امیدوار تجریشی: جوانگرایی در وزارت راه گسترده نبوده است/ برای جوانگرایی باید جانشین‌پروری را جا بیندازیم
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اجتماعی
امیدوار تجریشی: جوانگرایی در وزارت راه گسترده نبوده است/ برای جوانگرایی باید جانشین‌پروری را جا بیندازیم
در ادامه بررسی وضعیت جوانگرایی در وزارتخانه‌ها و در مرحله چهارم، این بار به سراغ وزارت راه و شهرسازی رفتیم تا کم و کیف به کار گیری جوانان در این وزارت خانه را بررسی کنیم. این واکاوی نیز همانند بررسی وضعیت جوانگرایی در وزارت نفت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت صمت انجام شده و البته در چهاربخش به مخاطبان ارائه می‌شود. در مطلب حاضر که نخستین بخش از موضوع فوق الذکر است دیدارنیوز با رضا امیدوار تجریشی رئیس مرکز توسعه اقتصادی جوانان کشورهای اسلامی گفتگو کرده است.
کشف چهار میدان نفتی در ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
کشف چهار میدان نفتی در ایران
شرکت ملی نفت ایران، به عنوان سردمدار تولید نفت و گاز در کشور، نقش کلیدی در توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بازی می­کند، از این روی بخش مهمی از اهداف توسعه‌ای و اقتصادی ایران بر مبنای فعالیت‌های انجام شده در این شرکت بزرگ ملی تعریف شده است.
  نفت  قیمت نفت  وزارت نفت
پاکستان بر تقویت همکاری‌های اقتصادی با ایران تاکید کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / بین‌المللی
پاکستان بر تقویت همکاری‌های اقتصادی با ایران تاکید کرد
اسلام آباد - ایرنا - دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور دارایی بر ضرورت توسعه مناسبات بازرگانی و روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران و استفاده از فرصت های مشترک سرمایه گذاری تاکید کرد.
  سفیر ایران در پاکستان  تجارت  اسلام آباد  سرمایه گذاری
فرصت‌هایی که به سرعت از دست می‌روند!
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ / اقتصادی
فرصت‌هایی که به سرعت از دست می‌روند!
در روزها و ماه‌هایی که کشورمان درگیر منازعات و فشارهای خارجی و نیز مشکلات و حوادث بس ناگوار داخلی و منازعات قدرت بوده است، فرصت‌های اقتصادی مهمی از دست رفت. فرصت‌هایی که بی‌شک می‌توانست افق‌های جدید و روشنی را در آینده توسعه کشور بگشاید.
ثبات؛ در گروه حل تعارضات سیاست خارجی
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ / سیاسی
ثبات؛ در گروه حل تعارضات سیاست خارجی
برای هر نظام سیاسی بقا، امنیت و توسعه اقتصادی اهداف و اولویت‌هایی است که باید برای جامعه خود فراهم آورند. در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نوعی ناهماهنگی، ناسازگاری و عدم ارتباط منطقی میان اهداف مشاهده می‌شود.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
برای کردستان
زنان و جوانان ما عاملان توسعه هستند. منظور از توسعه هم توسعه پایدار و متوازن است و در توسعه‌های پایدار نه‌تنها توسعه در اکنون اهمیت دارد، بلکه منابعی را برای آیندگان باید در نظر گرفت و نقش زنان در این عرصه بسیار کلیدی و پررنگ است. مفهوم توسعه پایدار یک مفهوم فراگیر است و توسعه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در آن می‌گنجد و ثابت شده است که هرچه زنان یک جامعه آگاه‌تر و توانمند‌تر باشند، ثمرات آن برای کل جامعه بیشتر خواهد بود. در حال حاضر برای سنجش وضعیت زنان، از شاخص‌هایی با عنوان شاخص‌های شکاف جنسیتی استفاده می‌شود. این شاخص‌ها که فاصله زنان و مردان در کشورهای مختلف را می‌سنجند، به چهار دسته تقسیم می‌شوند؛ بهداشت، آموزش، مشارکت …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
مصائب توسعه در غیاب زنان
چهار سال پیش بود که دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در نشست هم‌اندیشی زنان برگزیده کردستان به «زنانه‌شدن بخش غیررسمی اقتصادی به دلیل نیروی کار ارزان و استثماری که از زنان صورت می‌گیرد.» اشاره کرده و به مسوولان نسبت به تبعات ناگوار این مساله هشدار داده بود. «توسعه‌نیافتگی متوازن» یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت، «توسعه‌یافتگی نامتوازن» در برخی از استان‌ها، از جمله استان کردستان و سیستان و بلوچستان به زعم «شهیندخت مولاوردی»، حقوقدان، دستیار اسبق حقوق شهروندی رییس‌جمهور و معاون سابق امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری، یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که یکی از ناگوار و تلخ‌ترین نتایج آن …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
پتانسیلی برای یک تغییر
باز هم خبر ناپدید شدن کولبران در ارتفاعات سقز و مرگ 2 نفر از آنان دل ما ایرانیان به عنوان هموطنان آنها را به درد آورده است. پرسش این است که موضوع را می‌دانیم، مشکلات و موانع را هم کم و بیش می‌شناسیم و شرایط اقتصادی کشور را هم باخبریم. با این مولفه‌ها و با این داده‌ها چگونه می‌توانیم معادله موجود را در یک استان مهم از کشورمان حل کنیم. اصلی کلی پیش روی‌مان است که توسعه محقق نمی‌شود مگر همه در آن نقش ایفا کنند و نمی‌توان انتظار داشت که چرخ اقتصاد در کردستان بچرخد بی‌آنکه زنان در این استان در آن نقشی داشته باشند. قرار نیست از کردستان و زنان آن خطه همان انتظاری را داشته باشیم که در تهران یا مشهد یا تبریز و کلانشهرهای دیگر داریم. کردستان به عنوان یک استان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
افتتاح سه شعبه
بانک قرض‏الحسنه مهر ایرانبه مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و فرارسیدن چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، سه شعبه بانک قرض‏الحسنه مهر ایران با هدف ارائه خدمت قرض‏الحسنه به هموطنان در استان های البرز و گلستان افتتاح شد.به گزارش روابط‏عمومی بانک قرض‏الحسنه مهر ایران، این بانک با هدف ارائه خدمات بیشتر به نیازمندان جامعه و تسهیل در دسترسی برای دریافت خدمات حضوری بانکداری قرض‏الحسنه هموطنان، به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران سه شعبه خود در استان‏های البرز و گلستان را افتتاح کرد. به همین مناسبت، بانک قرض‏الحسنه مهر ایران در نظر دارد تا با انجام الزامات و طی کردن مراحل قانونی، ۲۶ شعبه و باجه خود در ۱۴ استان کشور راه‏اندازی کند. بر این اساس، تعداد ۱۴ شعبه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
سه قفله شدن توسعه تولید
زمانی که حمایت از تولید ملی بر سر هر صفحه‌ای خودنمایی می‌کند، فعالان صنعتی از بی تدبیری متولیان این بخش به دلیل ایجاد تنگنا‌های اقتصادی گلایه دارند چراکه تولید نمی‌تواند با دست خالی ملی شود.به گزارش اقتصاد ۲۴، اکثر تولیدکنندگان معتقدند که موضوع حمایت از تولید داخلی تنها در حد همان شعار مانده و قدرت دلالان بیش از آن‌ها و حتی مسئولان این بخش است.براساس اعلام مرکز آمار تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ١٣٩٨ به منفی ٢,٣ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ٢.۵ واحد درصد کاهش دارد.تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاییز ١٣٩٨ به ٢٧,٠ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ٣٣.۶ …
ضرورت‌توجه بیشتر به ‌«اتاف» در پروژه‌های‌شهری
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
ضرورت‌توجه بیشتر به ‌«اتاف» در پروژه‌های‌شهری
محمدرضا جوادی‌یگانه _ معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران تجربه نوسازی و توسعه در ایران کم‌کم به یک قرن می‌رسد. در این قرن ما پارادایم‌های توسعه‌ای متعدد، تحولات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی گوناگون و البته نظام‌های مدیریتی متعددی را پشت سر گذاشته‌ایم. حرکت در مسیر توسعه برای کشور ما دستاوردهای متعددی داشته با این حال  نگاهی تاریخی به این روند نشان می‎دهد که امکان حرکت در این مسیر با تنش‌های کمتر، آسیب‌های زیست‌محیطی محدودتر، نارضایتی اجتماعی کمتر، مشارکت بیشتر و هزینه‌های اقتصادی پایین‌تر ممکن بود. یکی …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
ضرر ادغام «یارانه» و «سبد معیشتی» برای نیازمندان
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی به ضرر اقشار نیازمند جامعه است و با تصویب آن در مجلس تمام زحماتی که برای ایجاد زیرساخت شناسایی و ایجاد و توسعه شناسنامه اقتصادی و اجتماعی ایرانیان انجام شده است هدر می‌رود.
ضرورت توسعه فناوری برای مقابله با فساد ضروری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / علمی و آموزشی
ضرورت توسعه فناوری برای مقابله با فساد ضروری است
تهران - ایرنا - عضو هیئت علمی گروه آموزشی مدیریت صنعتی دانشگاه تهران تاکید کرد: برای مقابله با فساد اقتصادی در کشور، توسعه فناوری های تحول آفرین در بخش های مختلف ضروری است.
  اتاق بازرگانی ایران  سورنا ستاری  بهبود فضای کسب و کار
شناسایی ۲۴۳ زن سرپرست خانوار در حال اشتغال در گیلان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
شناسایی ۲۴۳ زن سرپرست خانوار در حال اشتغال در گیلان
معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان از شناسایی ۲۴۳ زن گیلانی سرپرست خانوار در حال اشتغال در قالب طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی خبر داد.
  استانی-اجتماعی  زنان سرپرست خانوار
مدیرعامل گروه توسعه ملی منصوب شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
مدیرعامل گروه توسعه ملی منصوب شد
تهران – ایرنا - «امیر تقی خان تجریشی» به عنوان مدیرعامل جدید گروه توسعه ملی منصوب شد و از هفته جاری فعالیت خود را در این هلدینگ اقتصادی آغاز کرد.
  معاملات بورس  بورس اوراق بهادار  بازار بورس  سازمان بورس و اوراق بهادار
فناوری پایدار، توسعه اقتصادی کشورها را به همراه دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / علمی و آموزشی
فناوری پایدار، توسعه اقتصادی کشورها را به همراه دارد
تهران- ایرنا- دبیر دومین نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM۲۰۲۰ گفت: فناوری پایدار توسعه اقتصادی، پیشرفت در سلامت، امنیت و توسعه زیرساخت ها و نهادها را برای کشورها به همراه دارد.
  نشست سرمایه گذاریTIM  پارک فناوری پردیس  مهدی صفاری نیا
ادغام یارانه معیشتی و یارانه نقدی به نفع کیست؟
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
ادغام یارانه معیشتی و یارانه نقدی به نفع کیست؟
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی به ضرر اقشار نیازمند جامعه است و با تصویب آن در مجلس تمام زحماتی که برای ایجاد زیرساخت شناسایی و ایجاد و توسعه شناسنامه اقتصادی و اجتماعی ایرانیان انجام شده است هدر می‌رود.
  بسته معیشتی دولت  پرداخت یارانه نقدی  حسین میرزایی  ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی  یارانه معیشتی