پنجشنبه, ۱ اسفند, ۱۳۹۸ / 20 February, 2020
توسعه فناوری
مبنای توسعه تمدنی ما هنوز فناوری است
روزنامه فرهیختگان / ۳۵ دقیقه قبل / سیاسی
مبنای توسعه تمدنی ما هنوز فناوری است
ما هنوز هم معیارهای‌مان معیارهای تمدن غرب است. چرا؟ چون مبنای توسعه تمدنی ما فناوری است! و تا این مبناست سایر موارد دیگر، ذیل این قرار می‌گیرد.
روزنامه ابتکار / ۸ ساعت قبل / ...
گروه بهمن بومی‌سازی تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت یورو 6 را کلید زد
شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت‌های زیرمجموعه گروه بهمن، به تازگی فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید موتور خودرو با استفاده از توانمندی‌ها و عمق داخلی‌سازی آغاز کرده است. این شرکت موتورهایی با قدرت بالا، کم مصرف و مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌کند که در آینده‌ای نزدیک تامین‌کننده اصلی نیاز خودروسازان خواهد شد. در حاشیه یازدهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‫سوز در ساپکو، مجتبی میرسهیل مدیرعامل شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در اعلام گزارش آخرین وضعیت کلان ملی موتور کم‌مصرف یورو 6 به ویژگی‌های موتورهای تولیدی اشاره کرد و گفت: موتورهای فعلی در داخل کشور معمولا پیشرانه‌های 6/1 یا 8/1 لیتری هستند که حجم موتور تولیدی تیوان پایین‌تر و با قدرت بسیار بالاتری است، همچنین مصرف سوخت و آلاینده‌های …
روزنامه ابتکار / ۸ ساعت قبل / ...
عملکرد موفق سازمان بیمه سلامت ایران در دستیابی به دولت الکترونیک
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تلاش سازمان بیمه سلامت ایران در دستیابی به دولت الکترونیک را مثبت ارزیابی کرد و گفت: توسعه سلامت الکترونیک از جمله پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور علاوه بر افزایش کیفیت ارائه خدمات به مردم باعث کاهش هزینه‌ها شده و منجر به دقت بیشتر در درمان بیماران می‌شود.محمد‫جواد آذری جهرمی افزود: اهداف و چشم‫انداز دولت الکترونیک در کشور مشخص است و در اسناد بالادستی نیز به آن اشاره شده است که امیدواریم روز به روز شاهد گسترش این موضوع در کشور باشیم.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بررسی‌های انجام شده از سوی سازمان‌های بیمه‌گر نشان داده که بسیاری از داروها و خدمات ارائه شده ضروری نیست و حتی باعث ایجاد عوارض در برخی بیماران شده است. بنابراین از طریق الکترونیکی …
روزنامه ابتکار / ۸ ساعت قبل / ...
سامانه نظرسنجی مبتنی برQR code بانک رفاه
امروزه نوآوری یک الزام است و بانک‌ها در آینده ناگزیر با فناوری عجین خواهند شد و این موضوع با توسعه پژوهش‫های امروزی ریل‫گذاری می‫شود. بر همین مبنا بانک رفاه نیز گام‫های موثری در بخش نوآوری برداشته که می‫تواند مبنای بانکداری الکترونیکی شود.با آغاز تحریم‫ها اتکا به توان داخلی به ویژه در عرصه نوآوری اهمیت ویژه‫ای پیدا کرده است. درواقع امروز بدون نوآوری هر کسب ‌و کاری در بلندمدت از صحنه رقابت خارج خواهد شد، مگر اینکه فناوری‫ها در ارائه خدمات و محصولات در حوزه بانکداری و ... به کار گرفته تا به روز‫رسانی شود و این اتفاق محقق نمی‫شود، مگر اینکه تیم تحقیقاتی قوی در بنگاه ها مستقر شوند. در حال حاضر بانک‌ها و شرکت‌های فعال در بخش پرداخت، تقریباً رقابت یکسانی دارند، از این رو آنهایی که نسبت به بانکداری …
تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش امضا شد
ایسنا / ۱۵ ساعت قبل / ...
تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش امضا شد
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش که بین وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا شد.
  استانی-علمی و آموزشی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  استانداری البرز  عزیزاله شهبازی  سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران  البرز
حمایت از طرح های موثر در حوزه فراورده های آبزی
مهر / ۱۶ ساعت قبل / فناوری
حمایت از طرح های موثر در حوزه فراورده های آبزی
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح‌های موثر در قالب تولید آزمایشی حوزه فراورده های آبزی حمایت می‌کند. 
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  آبزیان  زیست فناوری
راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق کار ساده‌ای نیست!
همشهری‌آنلاین / ۱۸ ساعت قبل / فناوری
راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق کار ساده‌ای نیست!
اکنون که در قرن بیست و یکم به سر می‌بریم، تکنولوژی اینترنت آنچنان در تمام ابعاد زندگی بشر ریشه دوانده که کمتر کسی می‌تواند یک روز عادی را به دور از این فناوری سر کند. امروزه، تمام حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جوامع در حال توسعه تحت تاثیر عظمت نفوذ این تکنولوژی قرار گرفته‌اند.
الون ماسک خواستار قانونمند شدن هوش مصنوعی شد
مهر / ۱۸ ساعت قبل / فناوری
الون ماسک خواستار قانونمند شدن هوش مصنوعی شد
الون ماسک در واکنش به گزارشی درباره ماهیت یک شرکت توسعه دهنده هوش مصنوعی خواستار قانونمند شدن این فناوری شد.
  هوش مصنوعی  الون ماسک  قانون
فعالیت حدود ۵۰ شرکت فناور در دانشگاه علوم پزشکی ایران
ایرنا / ۲۰ ساعت قبل / علمی و آموزشی
فعالیت حدود ۵۰ شرکت فناور در دانشگاه علوم پزشکی ایران
تهران - ایرنا - مدیر توسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در حال حاضر قریب به ۵۰ شرکت فناور در دانشگاه علوم پزشکی ایران داریم و حدود ۲۸ مورد محصول دانش بنیان و فناور تولید شده است.
  دانشگاه علوم پزشکی ایران  علم و فناوری
رویداد نیازهای فناورانه قطعات و تجهیزات بندری برگزار می‌شود
ایرنا / ۲۱ ساعت قبل / علمی و آموزشی
رویداد نیازهای فناورانه قطعات و تجهیزات بندری برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- رویداد نیازهای فناورانه قطعات و تجهیزات بندری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، در ۱۴ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.
  صندوق نوآوری و شکوفایی  ستاد توسعه فناوری‌ های فضایی و حمل‌ و نقل پیشرفته  شرکت دانش بنیان
برگزاری رویداد ملی برای توسعه فناوری نانو در صنعت شیلات
ایسنا / ۲۲ ساعت قبل / اقتصادی
برگزاری رویداد ملی برای توسعه فناوری نانو در صنعت شیلات
از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران رویداد ملی نانو فناوری سلامت و سیلات نوین از ۳۰ بهمن ماه جاری برگزار می‌شود.
  صنعت شیلات  فناوری نانو  دانشگاه علوم پزشکی ایران
روزنامه ابتکار / ۳۲ ساعت قبل / ...
صادرات محصول با کیفیت و مقبول در سطح جهانی
بانک توسعه صادرات ایران در راستای اهداف از پیش تعیین شده خود در حوزه حمایت از بنگاه‫های صادراتی، تسهیلات ارزان قیمت خود را در اختیار این واحد تولیدی قرار داده است.علی اوغانی رئیس بانک توسعه صادرات شعبه کرج در بازدید از شرکت الکتروژن گفت: این بنگاه تولیدی یکی از واحدهای صادرات محور خوشنام در عرصه صنعت کشور است که از سال ۹۲ تا کنون در زمره مشتریان بانک توسعه صادرات ایران قرار دارد. رئیس بانک توسعه صادرات شعبه کرج خاطرنشان کرد: این بنگاه تولیدی به طور متوسط طی سه سال اخیر ۵۰ میلیون دلار صادرات داشته که به لحاظ کیفیت قابل رقابت با محصولات درجه یک جهان است. وی افزود: این واحد تولیدی تا کنون ۳۰۰ میلیارد ریال ال سی و ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش از شعبه کرج بانک توسعه صادرات ایران دریافت …
سورن برای 400 کیلومتر پیمایش زین شد
ایلنا / ۳۷ ساعت قبل / اقتصادی
سورن برای 400 کیلومتر پیمایش زین شد
در حاشیه همایش بین‌المللی موتورهای درونسوز و نفت که با حضور مدیر عامل ایران خودرو و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت برگزار شد، از نمونه توسعه یافته خودروی سورن گازسوز رونمایی شد.
  ایران خودرو
انعقاد ۲۷۴ تفاهم‌نامه در گردهمایی صنعت نفت/حضور دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه نفت عمان
ایسنا / ۴۰ ساعت قبل / اقتصادی
انعقاد ۲۷۴ تفاهم‌نامه در گردهمایی صنعت نفت/حضور دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه نفت عمان
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد ۲۷۴ تفاهم‌نامه بین عرضه‌کنندگان و تقاضاکنندگان فناوری در گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت نفت خبر داد.
  صنعت نفت  شرکت‌های دانش‌بنیان  صندوق نوآوری و شکوفایی  پژوهشگاه صنعت نفت
نقش فروشگاه‌های اینترنتی در تجارت الکترونیک
تسنیم / ۴۱ ساعت قبل / اقتصادی
نقش فروشگاه‌های اینترنتی در تجارت الکترونیک
در چند سال اخیر با توجه به توسعه فناوری و به دنبال آن اینترنت، کسب و کارهای اینترنتی و یا فعالیت‌های تجاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شدند.
با انتقال ژن می‌توانیم ثروت‌آفرینی کنیم
ایسنا / ۴۱ ساعت قبل / بهداشت و سلامت
با انتقال ژن می‌توانیم ثروت‌آفرینی کنیم
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با کمک فناوری انتقال ژن در کشور می‌توانیم ثروت‌زایی کنیم.
  ژن درمانی  فناوری زیستی
علم نافع موجب تعالی انسانیت و امنیت است
ایرنا / ۴۳ ساعت قبل / دانشگاه/آموزش‌وپروش
علم نافع موجب تعالی انسانیت و امنیت است
تهران-ایرنا- معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: علم نافع موجب تعالی انسانیت و امنیت است، توجه جدی به اخلاق حرفه‌ای دارد و همچنین در توسعه و اخلاق نقش زیاد دارد.
  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  علی خاکی صدیق  دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشد علمی کشور نیازمند برنامه مدون است
ایرنا / ۴۷ ساعت قبل / دانشگاه/آموزش‌وپروش
رشد علمی کشور نیازمند برنامه مدون است
تهران- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی گفت: رشد علمی و توسعه فناوری های کشور نیازمند برنامه مدون و تقسیم کار به دور از موازی کاری ها است.
  اقتصاد مقاومتی  جهاد دانشگاهی  حمیدرضا طیبی
درآمدزایی 7 میلیارد دلاری شبکه 5G
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
درآمدزایی 7 میلیارد دلاری شبکه 5G
کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده‌اند که درآمدزایی توسعه و برقراری شبکه 5G تا یک دهه آینده به بالغ بر 3/ 7 میلیارد دلار خواهد رسید. اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-2020) آغاز کرد. در نتیجه رسما یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به‌دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت 5G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و... هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این …
باید به سمت تجهیز خودروهای گازسوز باکیفیت حرکت کنیم
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
باید به سمت تجهیز خودروهای گازسوز باکیفیت حرکت کنیم
تهران- ایرنا- رییس مرکز مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار با بیان اینکه مسیر هوشمندسازی مسیری بی‌انتها است، گفت: باید با استفاده از فناوری‌های جدید به سمت تجهیز خودروهای گازسوز باکیفیت حرکت کنیم.
  وزارت کشور  نمایشگاه بین المللی تهران  فناوری اطلاعات  شرکت دانش بنیان  شهر هوشمند  قاسم سلیمانی
مقابله با چالش‌های اقتصادی فقط با همکاری علمی و فناوری میسر است
ایرنا / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
مقابله با چالش‌های اقتصادی فقط با همکاری علمی و فناوری میسر است
تهران- ایرنا- مدیر اجرایی کمیسیون علم و فناوری برای توسعه پایدار در جنوب (کامسَتس؛ COMSATS) گفت: مقابله با چالش‌های اقتصادی – اجتماعی کشورهای در حال توسعه، فقط به واسطه دستیابی به همکاری در زمینه علوم و فناوری میسر است.
  جشنواره خوارزمی
دانش فنی تکثیر تجاری عناب واگذار می‌شود
ایرنا / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
دانش فنی تکثیر تجاری عناب واگذار می‌شود
تهران- ایرنا- ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، برای واگذاری دانش فنی تکثیر تجاری «عناب» فراخوان منتشر کرد.
  وزارت جهاد کشاورزی  گیاهان دارویی  کرج
توسعه علم و فناوری میان کشورها، زمینه‌ساز صلح و دوستی است
ایلنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
توسعه علم و فناوری میان کشورها، زمینه‌ساز صلح و دوستی است
ایلنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که در برنامه توسعه علمی ایران، ارتباطات بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم این دستاوردهای علمی…
  ایران  توسعه علمی  علم و فناوری  علوم تحقیقات و فناوری  وزارت علوم
امیدواریم دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
امیدواریم دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که در برنامه توسعه علمی ایران، ارتباطات بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم این دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم.
  جشنواره خوارزمی  وزیر علوم  رئیس جمهور
ضرورت اشتراک‌گذاری دستاوردهای علمی ایرانی با سایر کشورها
مهر / ۲ روز قبل / فناوری
ضرورت اشتراک‌گذاری دستاوردهای علمی ایرانی با سایر کشورها
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهای مهم در توسعه علم و فناوری است که دستاوردهای خود را در فضای صلح و دوستی در اختیار کشورها قرار می‌دهد.
  منصور غلامی  جشنواره خوارزمی  سالن اجلاس سران
ایران به دنبال ارائه یافته‌های علمی خود به دنیا است
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
ایران به دنبال ارائه یافته‌های علمی خود به دنیا است
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جمهوری اسلامی یکی از کشورهای مهم در توسعه علم و فناوری است، مطلوب است بتوانیم در فضایی مملو از صلح و دوستی یافته‌های خود را در اختیار تمام کشورها بگذاریم.
  سورنا ستاری  جشنواره خوارزمی  وزارت علوم  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  منصور غلامی
اعتماد بین‌المللی در برنامه‌های توسعه علمی ایران جایگاه ویژه‌ای دارد
ایرنا / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
اعتماد بین‌المللی در برنامه‌های توسعه علمی ایران جایگاه ویژه‌ای دارد
تهران- ایرنا- وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری گفت: اعتماد بین‌المللی در برنامه‌های توسعه علمی جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه ای دارد.
  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  جشنواره خوارزمی  منصور غلامی
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
همایش فلسفه ذهن
به مناسبت یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی به همت انجمن علمی فلسفه دانشگاه خوارزمی و همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی و انجمن فلسفه تعلیم و تربیت ایران، همایش فلسفه ذهن برگزار می‌شود. این همایش ۳ تا ۵ اسفند ماه در دانشگاه خوارزمی، سالن ۱۷ شهریور برپا می‌شود. در ۳ اسفند ماه از ساعت 13:30 تا 15:30 احمدرضا همتی‌مقدم در مورد پرسش‌های فلسفی درباره ذهن، طبقه‌بندی حالات ذهنی و نشانه امر ذهنی صحبت می‌کند. همچنین در همین روز و از ساعت 15:45 تا 17:45 حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات‌منصوری در مورد نظریات دوگانه‌انگاری جوهری و رفتارگرایی سخنرانی می‌کند. چهارم اسفند ماه از ساعت 13:30 تا 15:30 نظریات این‌همانی با سخنرانی محمود مروارید برپا می‌شود. …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
۳۵ درصد رشد پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون
حجت‌اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون رشد پرداخت تسهیلات این بانک را در مقایسه با سال گذشته ۳۵ درصد اعلام کرد.به گزارش «ابتکار»، حجت‌اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست رسانه‌ای که به منظور تبیین عملکرد بانک در انجام تکالیف توسعه‌ای و بانکداری توسعه‌ای و برنامه‌های آتی بانک با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل مرکز آموزش و پژوهش این بانک برگزار شد، اظهار کرد: تعاونی‌ها در انواع فعالیت‌های اقتصادی نقش‌آفرینی می‌کنند و رسالت و ماموریت بانک توسعه تعاون در حمایت از تعاونگران بسیار گسترده و حائز اهمیت است.وی افزود: اندازه و حجم فعالیت توسعه‌ای و عملیات بانکداری توسعه‌ای طی چهار سال اخیر رشد چشمگیری داشته است، به گونه‌ای که دو سوم حجم مانده منابع سپرده‌ای …
تاکید وزیر علوم بر فرصت‌سازی برای حضور جوانان توانمند در عرصه‌های علمی
ایسنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
تاکید وزیر علوم بر فرصت‌سازی برای حضور جوانان توانمند در عرصه‌های علمی
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که از ابتدای انقلاب تاکنون کشور در حوزه‌های تربیت نیروی انسانی، تولید علم و توسعه فناوری‌ها گام‌های اساسی برداشته است، گفت: در حال حاضر فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها دارای توانمندی‌های زیادی هستند که ما باید زمینه را برای حضور آنها در حوزه‌های علمی فراهم کنیم.
  وزیر علوم  منصور غلامی  صنعت نفت  شرکت‌های دانش‌بنیان
بازار روسیه و ازبکستان به دانش‌بنیان‌ها معرفی می‌شود
ایرنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
بازار روسیه و ازبکستان به دانش‌بنیان‌ها معرفی می‌شود
تهران- ایرنا- معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ابتدای اسفندماه میزبان رویداد فناورانه برای دانش‌بنیان‌هایی است که قصد توسعه بازار محصولاتشان در روسیه و ازبکستان را دارند.
  ازبکستان  روسیه  شرکت دانش بنیان
توسعه تکنولوژی در ایران مرهون روح انقلاب اسلامی است نه عنصر گذر زمان
ایسنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
توسعه تکنولوژی در ایران مرهون روح انقلاب اسلامی است نه عنصر گذر زمان
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به ظرف وجودی انقلاب اسلامی در توسعه فنی کشور، با رد نقش کامل گذر زمان در این رشد به توضیح مدعی خود پرداخت.
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
ذوب آهن اصفهان و دانشگاه اصفهان تفاهم نامه علمی ، پژوهشی و آموزشی امضا کردند
اصفهان –راعی : طی نشستی با حضور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصهفان و هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان که 21 بهمن ماه در این دانشگاه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری بین این دوسازمان امضاء و مبادله گردید .به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، یزدی زاده در این نشست با بیان اینکه همکاری های ذوب آهن و دانشگاه اصفهان پیش از تبادل تفاهم نامه به ویژه در دو زمینه آب و معدن آغاز شده است گفت : بودجه تحقیقاتی ذوب آهن اصفهان نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی یافته است و در صورت اثر بخش بودن این پروژه های تحقیقاتی ، هیچ گونه محدودیتی در اجرای پروژه های بیشتر نخواهیم داشت .وی افزود : این دو سازمان ، پیشینه و قدمت بسیاری در این منطقه دارند و به دلیل جامعیت فعالیت ها ، از اشتراکات بسیاری نیز برخوردارند و لذا زمینه همکاری …
مقایسه روش‌های سنتی و مدرن
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
مقایسه روش‌های سنتی و مدرن
در سال‌های اخیر، توسعه هر چه بیشتر فناوری اطلاعات در دنیا و ایران، بخش‌های زیادی از حیات فردی و جمعی ما را تحت تاثیر قرار داده است. مفاهیم جدیدی چون دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک، آموزش الکترونیک، شهروند الکترونیک، انتخابات و رای‌گیری الکترونیک نیز برآیند پیشرفت‌ها و تحولات جدید در عرصه اینترنت و تکنولوژی است. سیستم رای‌گیری الکترونیکی شامل پروسه‌ای می‌شود که در اخذ و شمارش رای از ابزارها و دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود. رای‌گیری الکترونیکی یک شیوه جدید است که بیشتر طی دو دهه اخیر در شماری از کشورهای توسعه‌یافته مرسوم شده است.
فراخوانی برای استقرار شرکتهای دانش‌بنیان در "پردیس کارآفرینی"
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
فراخوانی برای استقرار شرکتهای دانش‌بنیان در "پردیس کارآفرینی"
فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، به عنوان یکی از فازهای توسعه ناحیه نوآوری پردیس، منتشر شد.
  پارک فناوری پردیس  شرکت‌های دانش‌بنیان
«پردیس کار آفرینی» راه اندازی می‌شود
ایرنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
«پردیس کار آفرینی» راه اندازی می‌شود
تهران- ایرنا- فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، به عنوان «پردیس کارآفرینی » یکی از فازهای توسعه ناحیه نوآوری پردیس، منتشر شد.
  پارک فناوری پردیس  فراخوان جذب
زیرلایه روی حرکت میکروشناگرها اثر دارد
ایرنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
زیرلایه روی حرکت میکروشناگرها اثر دارد
تهران- ایرنا- یافته‌های اخیر پژوهشگران نشان می‌دهد که میکروشناگرها روی سطوح لغزنده سریع‌تر حرکت می‌کنند.
  فناوری نانو  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
ساخت تجهیزات پرورش ماهی در قفس سرعت می گیرد
مهر / ۴ روز قبل / فناوری
ساخت تجهیزات پرورش ماهی در قفس سرعت می گیرد
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری به ساخت تجهیزات پرورش ماهی در قفس در کشور تاکید کرد.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  نادرقلی ابراهیمی  ماهی
زومیت برنامه نویس ارشد Net. استخدام می‌کند
زومیت / ۴ روز قبل / فناوری
زومیت برنامه نویس ارشد Net. استخدام می‌کند
زومیت، پرمخاطب‌ترین رسانه‌ی حوزه‌ی فناوری کشور، به‌منظور توسعه و بهبود زیرساخت خود برنامه‌نویس دات‌نت استخدام می‌کند. 
۶ محور حمایتی برای توسعه اشتغال‌زایی استارت‌آپ‌های فاوا اعلام شد
مهر / ۴ روز قبل / فناوری
۶ محور حمایتی برای توسعه اشتغال‌زایی استارت‌آپ‌های فاوا اعلام شد
سامانه ارائه تسهیلات وام وجوه اداره، حمایت از توسعه اشتغالزایی برای شرکت های نوپا و غیرنوپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) را در ۶ محور فعالیتی اعلام کرد.
  استارتاپ ایرانی  تسهیلات اشتغالزایی  سازمان فناوری اطلاعات ایران
راه اندازی مرکز جامع سلول بنیادی در یزد و خوزستان
مهر / ۵ روز قبل / فناوری
راه اندازی مرکز جامع سلول بنیادی در یزد و خوزستان
دبیرستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی از راه اندازی ۲ مرکز جامع سلول بنیادی در کشور خبر داد وگفت: این مراکز باهدف گردهمایی شرکتهای نوپا و تولید محصولات بر پایه دانش شکل می گیرند.
  سلول بنیادی  امیرعلی حمیدیه  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مدیر ردمی از چالش‌های شارژ سریع ۱۰۰ واتی می‌گوید
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / فناوری
مدیر ردمی از چالش‌های شارژ سریع ۱۰۰ واتی می‌گوید
لو ویبینگ، مدیرعامل ردمی شیائومی، به‌تازگی در مورد چالش‌های پیش رو برای توسعه ی فناوری شارژ سریع ۱۰۰ واتی این شرکت صحبت هایی کرده است.
نگرانی از توسعه فناوری
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / سیاسی
نگرانی از توسعه فناوری
مهندسان ایرانی بیش از یک دهه در زمینه فناوری "نانو" مشغول به کار بوده‌اند و به نظر می‌رسد که به طور فزاینده گام‌های بلندی را برای توسعه این علم در ایران برداشته‌اند.
مرکز توسعه نوآوری هوش مصنوعی هفته‌ آینده راه‌اندازی می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / فناوری
مرکز توسعه نوآوری هوش مصنوعی هفته‌ آینده راه‌اندازی می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی مرکز توسعه نوآوری هوش مصنوعی ایران در هفته‌ آینده خبر داد و گفت: این مرکز به یادبود همه‌ جانباختگان هواپیمای اوکراینی راه‌اندازی خواهد شد.
  محمد جواد آذری جهرمی  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  توییتر  هوش مصنوعی
شرکت‌های خلاق از حمایت سازمان توسعه تجارت برخوردار می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
شرکت‌های خلاق از حمایت سازمان توسعه تجارت برخوردار می‌شوند
بر اساس توافق به عمل آمده میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت، شرکت‌های خلاق می‌توانند از بسته‌های حمایتی این سازمان بهره‌مند شوند.
  شرکتهای خلاق  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
ایران رتبه هشتم تولید
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اجتماعی
ایران رتبه هشتم تولید "داروهای بیوتک" جهان را دارد
معاون تولید و تجاری‌سازی ستاد توسعه زیست فناوری کشور از رتبه هشتم ایران در تولید داروهای بیوتک دنیا خبر داد.
۳۰ داروی زیست فناوری تا ۱۸ ماه آینده به تولید می رسد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / فناوری
۳۰ داروی زیست فناوری تا ۱۸ ماه آینده به تولید می رسد
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: در مجموع ۱۴۰ داروی زیست فناوری در دنیا وجود دارد که از این تعداد ۲۲ دارو در کشور تولید شده و قرار است ۳۰ داروی دیگر تا ۱۸ ماه آینده به تولید برسد.
  زیست فناوری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  دارو  مصطفی قانعی
نشست «بررسی نقش انقلاب در توسعه فناوری‌های نوین کشور»  برگزار شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / علمی و آموزشی
نشست «بررسی نقش انقلاب در توسعه فناوری‌های نوین کشور» برگزار شد
نشست بررسی نقش انقلاب در توسعه فناوری‌های نوین کشور به همت خبرگزاری ایسنا قم و با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد.
  استانی-علمی و آموزشی
حمل‌ونقل برقی در کشور توسعه می‌یابد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
حمل‌ونقل برقی در کشور توسعه می‌یابد
ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با پژوهشگاه نیرو نسبت به ارتقای سیستم حمل و نقل با تمرکز بر برقی‌سازی نقلیه عمومی و شخصی اقدام کرده است.
  حمل و نقل  خودروی برقی  پژوهشگاه نیرو  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
خودکفایی ایران در تولید مواد اولیه داروهای زیستی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / علمی و آموزشی
خودکفایی ایران در تولید مواد اولیه داروهای زیستی
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: به جرات می‌توان اعلام کرد که در زمینه تولید مواد اولیه داروهای زیستی خودکفا هستیم و هیچ ماده اولیه‌ای به کشور وارد نمی‌شود.
  تولید دارو  ستاد توسعه زیست فناوری
طرح خرید آنلاین اقساطی بانک پاسارگاد به‌عنوان محصول نوآور انتخاب شد
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
طرح خرید آنلاین اقساطی بانک پاسارگاد به‌عنوان محصول نوآور انتخاب شد
به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی به همت پژوهشکده سیاست‌گذاری دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
  بانک پاسارگاد
توسعه سلامت دیجیتال در کشور، اولویت معاونت علمی ریاست جمهوری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / علمی و آموزشی
توسعه سلامت دیجیتال در کشور، اولویت معاونت علمی ریاست جمهوری است
تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به اهمیت موضوع سلامت دیجیتال در دنیا، با ورود به این عرصه این موضوع کاربردی در زندگی مردم را یکی از اولویت‌های نیازمحور و مساله‌محور ستاد قرار داده است.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  دیجیتال  بهداشت و سلامت
گردهمایی 20هزار مدیر شهری جهان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
گردهمایی 20هزار مدیر شهری جهان
محمد سرابی _ خبر‌نگار همایش چندروزه مجمع جهانی شهری در ابوظبی فضایی برای گفت‌وگو وتبادل نظر میان 20هزار تن از مدیران شهری جهان فراهم کرده است. این 20هزار تن، مدیریت شهر‌هایی را برعهده دارند که در شرایط امروز جهان دچار مشکلات مشترکی مانند حمل‌ونقل، آلودگی هوا، حاشیه‌نشینی، تأمین نیاز‌های شهروندان و مانند آن شده‌اند. به گزارش همشهری، انتقال فناوری و راه‌حل‌های نوین از کشو‌ر‌های توسعه‌یافته و تبادل نظر بین مدیران شهری کشور‌های در حال توسعه در این همایش راهی برای کنترل این مشکلات است. هیأت اعزامی …
واکنش وزارت‌ خارجه ایران به بیانیه مداخله‌ جویانه فرانسه
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ...
واکنش وزارت‌ خارجه ایران به بیانیه مداخله‌ جویانه فرانسه
شفقنا- سخنگوی وزارت‌خارجه تاکید کرد که برنامه فضایی از حقوق ذاتی ایران در توسعه علم و فناوری است. سید عباس موسوی ضمن رد بیانیه مداخله‌آمیز فرانسه درباره برنامه فضایی ایران، آن را از حقوق ذاتی ایران در توسعه علم و...
پاسخ تهران به فرانسه درباره برنامه فضایی ایران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / سیاسی
پاسخ تهران به فرانسه درباره برنامه فضایی ایران
سخنگوی وزارت خارجه ضمن رد بیانیه مداخله جویانه فرانسه، برنامه فضایی ایران را از حقوق ذاتی کشور در توسعه علم و فناوری خواند و برنامه دفاع موشکی را هم مرتبط با قطعنامه ۲۲۳۱ ندانست.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / بین‌المللی
موسوی در واکنش به بیانیه فرانسه: برنامه فضایی جزو حقوق ذاتی ایران است
به گزارش الف، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد بیانیه مداخله آمیز فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران آن را از حقوق ذاتی ایران در توسعه علم و فناوری خواند.
  برنامه فضایی ایران  وزارت خارجه ایران
تبدیل ایران به یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای میانه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / علمی و آموزشی
تبدیل ایران به یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای میانه
تهران- ایرنا - رییس مرکز توسعه فناوری­‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توسعه مفهومی با عنوان زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور شاهد این هستیم که علاوه بر فعالیت شرکت های دانش بنیان ،امروز در ورود به پنجمین دهه پیروزی انقلاب ، یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای جنوب غربی ، آسیای میانه و حتی منطقه منا باشیم.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  دهه فجر  چهل و یک بهار
تولید پیکره هوش مصنوعی حمایت می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / علمی و آموزشی
تولید پیکره هوش مصنوعی حمایت می‌شود
ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی حمایت خود از طرح‌های فناورانه تولید پیکره در حوزه هوش مصنوعی را اعلام کرد.
  هوش مصنوعی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
تخصیص یکهزار میلیارد ریال تسهیلات به دانشجویان پیام نور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
تخصیص یکهزار میلیارد ریال تسهیلات به دانشجویان پیام نور
سمنان- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور گفت: معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اعلام داشته است تا پایان امسال امکان تخصیص حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار براساس قرارداد منعقد شده با این دانشگاه را دارد.
  سمنان  تسهیلات ارزان قیمت  معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری  دانشگاه پیام نور
طرح ملی تاپ، موتور محرکه انقلاب صنعتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
طرح ملی تاپ، موتور محرکه انقلاب صنعتی
رشت - ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه انقلاب صنعتی مبتنی بر دانش و نیروی انسانی است، گفت: موتور محرک انقلاب صنعتی طرح ملی تاپ (توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) خواهد بود.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  گیلان
لباس‌های فضایی آینده چگونه خواهد بود؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / علمی و آموزشی
لباس‌های فضایی آینده چگونه خواهد بود؟
پژوهشگران "دانشکده فناوری و معادن دانشگاه داکوتای جنوبی"(South Dakota School of Mines & Technology) آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند در حال توسعه یک سیستم حسگر بدن پوشیدنی و بی‌سیم هستند که نیروی آن از راه دور قابل کنترل است. به گفته دانشمندان سیستم آنها می‌تواند باعث تغییراتی در لباس فضایی ناسا شود.
ساخت دستگاه درمان ناباروری در داخل کشور
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
ساخت دستگاه درمان ناباروری در داخل کشور
دستگاه تزریق درون سلولی درمان ناباروری که در انحصار چند کشور محدود بود، در شرایط تحریم با حمایت صندوق سرمایه‌گذاری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط متخصصان داخلی بومی‌سازی شد.
ضدعفونی‌کننده‌های نانو ایرانی برای مقابله با عوامل بیماری‌زا
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / علمی و آموزشی
ضدعفونی‌کننده‌های نانو ایرانی برای مقابله با عوامل بیماری‌زا
تهران- ایرنا- یک شرکت ایرانی، فوم و محلول ضدعفونی‌کننده دست و محلول ضدعفونی‌کننده محل تزریق نانو را برای حذف عوامل بیماری‌زا در محیط و بدن انسان، تولید و به بازار عرضه کرده است.
  فناوری نانو  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو  آنفولانزا
توقف واردات با تولید داروهای ایرانی/ جایگزینی برای داروی آمریکایی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / فناوری
توقف واردات با تولید داروهای ایرانی/ جایگزینی برای داروی آمریکایی
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه رتبه ایران از لحاظ تولید مقالات در داروسازی، هشتم است، گفت:تولید این داروها طی یک سال اخیر جلوی واردات یک میلیارد دلاری دارو را گرفته است.
  مصطفی قانعی  دارو  انقلاب اسلامی ایران  زیست فناوری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ...
کروز و رایزکو در داخلی‌سازی پیشتاز هستند
شرکت ساپکو با هدف تلاقی توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و نیازمندی‌های فن‌آورانه صنعت قطعه‌سازی، نخستین رویداد فن‌آورانه را با مشارکت متولیان و دست‌اندرکاران حوزه علم و فناوری برگزار کرد.عادل پیر‌محمدی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت ساپکو، با اشاره به هدف تشکیل نخستین رویداد فناورانه گفت: این گردهمایی با هدف آشنایی قطعه‌سازان و شرکت‌های دانش‏بنیان که قابلیت تولید ندارند تشکیل شده تا قطعه‌سازان بتوانند قطعاتی که تاکنون خودکفا نشده و یا دانش فنی خاصی نیاز داشته را بومی‌سازی کنند.پیرمحمدی در خصوص حضور شرکت کروز در این نمایشگاه گفت: کروز به عنوان یکی از شرکت‌های توانمند در حوزه قطعه‌سازی که در زمینه دانش فنی دارای قابلیت بسیار بالایی است و بخشی از قطعات مورد‏نیاز صنعت خودرو توسط این شرکت به خودکفایی …
اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی/خبرهایی خوش برای بیماران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / بهداشت و سلامت
اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی/خبرهایی خوش برای بیماران
رییس مرکز راهبردی فناوری‌های همگرای معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، با اشاره به اینکه با انسان، مولودی به نام «نیاز» متولد می‌شود، گفت: این مرکز تعدادی از نقاط همگرایی را انتخاب کرده و حمایت‌هایی برای توسعه و تجاری‌سازی محصولات در این حوزه را آغاز کرده است.
  چاپگرهای زیستی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
قطع وابستگی کشور در حوزه درمان سلولی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / علمی و آموزشی
قطع وابستگی کشور در حوزه درمان سلولی
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ۲۶ محصول تولیدی جدید، امروز در حوزه سلول‌های بنیادی توسط شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در حوزه مهندسی بافت ارائه شده که در کارها و درمان‌های سلولی قابل استفاده است‌ و تولید آنها باعث شده در این زمینه با وجود تحریم‌ها به هیچ کشوری وابسته نباشیم.
  ﺳﺘﺎﺩ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻋﻠﻮﻡ و ﻓﻨﺎﻭﺭی های ﺳﻠﻮل های ﺑﻨﻴﺎﺩی
حک نشان مخصوص زیست فناوری روی محصولات غذایی سالم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فناوری
حک نشان مخصوص زیست فناوری روی محصولات غذایی سالم
یک نشان مخصوص با تایید ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر روی محصولات غذایی حک می‌شود.
  مواد غذایی  مصطفی قانعی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  زیست فناوری  تفاهم نامه
برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی و شخصی کلید خورد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی و شخصی کلید خورد
پژوهشگاه نیرو و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای تقویت هر چه بیشتر تعاملات علمی و فناورانه حوزه حمل و نقل پیشرفته و ارتقای سیستم حمل و نقل با تمرکز بر برقی‌سازی نقلیه عمومی و شخصی در کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
  حمل و نقل  حمل و نقل عمومی  خودروی الکتریکی
گسترش همکاری دانشگاه آزاد و معاونت علمی ریاست‌جمهوری در حوزه نانو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / علمی و آموزشی
گسترش همکاری دانشگاه آزاد و معاونت علمی ریاست‌جمهوری در حوزه نانو
تفاهم‌­نامه همکاری میان باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد ویژه توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد.
  دانشگاه آزاد اسلامی  ستاد نانو  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  تفاهم نامه
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
مسئولیت ریسک انجام تراکنش با رمز دوم ایستا بر عهده مشتری است
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک توسعه صادرات به مشتریان توصیه کرد تا در تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت از رمز پویا استفاده کنند و گفت: مسئولیت ریسک انجام تراکنش با رمز دوم ایستا بر عهده مشتری است.
محصولات غذایی سالم ستاره‌دار می‌شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / علمی و آموزشی
محصولات غذایی سالم ستاره‌دار می‌شوند
تهران- ایرنا- محصولات غذایی سالم ستاره‌دار می‌شوند؛ ستاره‌هایی که قرار است نشان استاندارد و سالم بودن محصولات غذایی تولید داخل باشد. این نشان با تایید ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط آستان قدس رضوی بر روی محصولات غذایی حک می‌شود.
  امضای تفاهمنامه  ستاد توسعه زیست فناوری  تولیت آستان قدس رضوی 
ایران در علوم اعصاب و شناختی در منطقه اول است/ ترکیه را پشت سر گذاشتیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فناوری
ایران در علوم اعصاب و شناختی در منطقه اول است/ ترکیه را پشت سر گذاشتیم
مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی گفت: ما در حوزه علوم اعصاب و شناختی در منطقه اول هستیم و توانستیم در سه سال اخیر ترکیه را پشت سر بگذاریم.
  محمدتقی جغتایی  علوم شناختی  ستاد علوم شناختی  انقلاب اسلامی ایران  علوم اعصاب  مغز انسان
جزئیات ۸ مولفه مهم اقتصاد قوی در ایران
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
جزئیات ۸ مولفه مهم اقتصاد قوی در ایران
بهره وری از ظرفیت‌های نخبه انسانی، منابع عظیم طبیعی، ظرفیت های جغرافیایی، فناوری پیشرفته ، توسعه زیرساخت ها و رونق تولید در حوزه های صنعت، کشاورزی و مسکن مهمترین مولفه های اقتصاد قوی هستند.
  ترکیه  عربستان سعودی  رهبر معظم انقلاب  اقتصاد مقاومتی  نفت  اروپا  ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
ارتقاء رفاه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با تسهیلات طرح اساتید بانک رفاه
توجه به ارتقاء رفاه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها یکی از ضرورت‌های افزایش کیفیت آموزش در دانشگاه‌های کشور است و طرح‌هایی همچون طرح اساتید بانک رفاه، درصدد تحقق این هدف هستند.به گزارش روابط‏عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از خبرگزاری ایسنا، توسعه ‌ایران اسلامی متکی به تلاش‌های اقشار و گروه‌های مختلف جامعه به‌ویژه اقشار علمی و دانشگاهی است که با پرورش نسل جوانان دانشمند، محقق و کارشناس، پشتوانه رشد و شکوفایی بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... را در کشور فراهم می‌کنند. وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز همواره حمایت از جامعه دانشگاهی کشور به‌ویژه اساتید دانشگاه‌ها را مورد تاکید قرار داده و معتقد است باید تسهیلاتی برای اعضای هیئت علمی جوان و نخبه دانشگاه در راستای ماندگاری آن‌ها در کشور، ایجاد کرد.بر …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
طراحی کانالی جایگزین سوئیفت
یک مقام مسئول در نظام بانکی با بیان اینکه کانال جایگزین سوئیفت طراحی شده، گفت: منابع بلوکه‏شده‌ای در خارج کشور نداریم.به گزارش مهر، علی صالح‌آبادی گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام اقداماتی انجام شده تا خدمات بانکی را به نحو مناسب ارائه داده و این امر مستلزم برقراری و تقویت ارتباطات با بانک‌های دنیا است که بر این اساس دسترسی به منابع داریم و منابع بلوکه‏شده نداریم و منابعی ناشی از تحریم‌ها بلوکه نشد.کانال جایگزین سوئیفت طراحی شداین مقام مسئول در نظام بانکی افزود: کانال جایگزین سوئیفت طراحی شده و سایر ساز‏و‏کارها را به نوعی تعریف کردیم که منابع صادراتی را برگردانیم. وی تصریح کرد: درسال ٩٨ بروات اسنادی وارداتی ٢٩١ میلیون دلار، اعتبار اسنادی و بروات وصولی صادراتی ۴١ میلیون دلار، حوالجات ارزی ۶٧٠ …
تک شاخ‌های هندی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
تک شاخ‌های هندی
 در دنیای استارتاپی به کسب و کارهایی که با رشد و توسعه کار خود، ارزش‌شان به یک میلیارد دلار رسیده و توسعه آن در سطح جامعه همگانی شده باشد، استارتاپ تک‌شاخ (Unicorn Startup) گفته می‌شود. بیشتر این استارتاپ‌ها، آمریکایی و چینی هستند اما در این میان چندین استارتاپ‌ هندی هم توانسته‌اند به باشگاه تک‌شاخ‌ها بپیوندند. One97Communications   ارزش: 16میلیارد دلار   حوزه: فناوری مالی   تاسیس: 2000   ورود به باشگاه: 12می 2015 به گزارش همشهری، این استارتاپ بزرگ‌ترین درگاه برای پرداخت‌های اینترنتی کاربران …
سهم ایران از تجارت منطقه اوراسیا سه‌دهم درصد است
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
سهم ایران از تجارت منطقه اوراسیا سه‌دهم درصد است
شفقنا- مدیر توسعه سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی گفت:«سهم ایران از کل واردات و صادرات منطقه اوراسیا سه دهم درصد است.» «محمد خضرایی‌منش» امروز(شنبه) در همایش مناطق آزاد، ویژه و توسعه همکاری‌های اقتصادی با...
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / علمی و آموزشی
توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور بیش از منابع مالی نیازمند فرهنگسازی است
شهرکرد- ایرنا-معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به رشد شرکتهای دانش‌بنیان در کشور گفت: توسعه اقتصاد دانش بنیان بیش از آنکه نیازمند منابع مالی باشد، باید در کشور فرهنگسازی شود.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / علمی و آموزشی
کشت نوعی کاکتوس برای بیابان‌زدایی در کشور
ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با هدف تجاری‌سازی گونه‌ای از کاکتوس و کاهش مصرف آب از پروژه‌ای برای کشت این گونه حمایت کرده است.