سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
توسعه کسب و کار
ارائه تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به ۳۰ طرح اجتماع محور
۵۲ دقیقه قبل
ارائه تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به ۳۰ طرح اجتماع محور
با هدف توسعه کسب و کار پایدار و توانمدسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم، بانک پارسیان در سال ۹۸ در ۳۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع محور مشارکت کرد.
تولید روزانه ۴۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی در منطقه آزاد اروند
۷ ساعت قبل / تولید مواد ضد عفونی / منطقه آزاد اروند / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
تولید روزانه ۴۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی در منطقه آزاد اروند
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب ‌و کار منطقه آزاد اروند گفت: روزانه ۴۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی، شوینده و الکل در منطقه آزاد اروند تولید و به بازار عرضه می‌شود و این روند تولید تا پایان شیوع ویروس کرونا نیز ادامه خواهد داشت.
رییسی: در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب و کار‌ها حفظ جان مردم در اولویت قرارگیرد
۱۷ ساعت قبل
رییسی: در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب و کار‌ها حفظ جان مردم در اولویت قرارگیرد
شفقنا- رییس قوه قضاییه گفت: دادرسی‌های الکترونیکی و غیرحضوری باید توسعه یابد تا هم کار مردم راه بیفتد هم جان آن‌ها و همکاران قضایی حفظ شود. به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین رییسی در جلسه شورای عالی قوه...
دسترسی به خدمات دولتی برای کسب و کارهای خصوصی تسهیل می‌شود
۱۸ ساعت قبل / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / فناوری اطلاعات / کسب و کار
دسترسی به خدمات دولتی برای کسب و کارهای خصوصی تسهیل می‌شود
ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری درصدد است دسترسی به خدمات دولتی برای کسب و کار های خصوصی را تسهیل کند.
علی‌نژاد: کسب و حفظ کرسی های بین المللی در دستور کار وزارت ورزش است
۱۹ ساعت قبل / مهدی علی نژاد / معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان / وزارت ورزش و جوانان
علی‌نژاد: کسب و حفظ کرسی های بین المللی در دستور کار وزارت ورزش است
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: کسب و حفظ کرسی های مهم و موثر در سطوح مختلف بین المللی و فدراسیون های جهانی و آسیایی در جهت توسعه روابط بین الملل ورزش کشور و بهره‌مندی علمی، فنی و مالی از امکانات بین اللملی ورزش از اهداف تعریف شده در سال جاری است.
چرا فضای کسب و کار برای بخش خصوصی فراهم نیست؟
۳ روز قبل / فضای کسب و کار / بخش خصوصی / اصل 44 قانون اساسی
چرا فضای کسب و کار برای بخش خصوصی فراهم نیست؟
رئیس کمیته تخصصی توسعه کسب و کار کمیسیون ملی یونسکو در ایران، قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را نقطه عطفی در حمایت از کارآفرینی دانست و گفت: عدم کاهش تصدی‌گری های دولتی باعث شده که امکان ایجاد فرصتهای جدید و توسعه فضای کسب و کار برای بخش خصوصی از طریق این قانون فراهم نشود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / تبلیغات صداوسیما / شرکت توسکا
توضیحات شرکت توسکا درباره نحوه همکاری با صدا و سیما
بدنبال انتشار مطالبی درباره شرکت توسعه کسب و کار ایرانی "توسکا" و قرارداد تبلیغات حوزه دیجیتال با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، ذکر موارد ذیل ضرورت دارد:۱-قرارداد واگذاری پذیرش ، جذب ، و پخش آگهی های بازرگانی و برنامه های مشارکتی در شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و ملی استانی در حوزه خدمات دیجیتال به مبلغ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مدت ۳ سال با شرکت ارتباطات سیار ایران منعقد شده که لازم به ذکر است سازمان صدا و سیما تا قبل از انعقاد این قرارداد از محل تبلیغات حوزه دیجیتال صرفا سالیانه حدود ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.۲- این قرارداد با نظارت نهادهای ذیربط و پس از برگزاری مزایده ای با شرکت ۳ متقاضی و برنده شدن شرکت ارتباطات سیار ایران به همراه اول واگذار شده است. توسکا نیز به عنوان …
چگونه به کمک فروشگاه ساز ایران سرور سایت بسازیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ایران سرور / فروشگاه ساز / کسب و کار
چگونه به کمک فروشگاه ساز ایران سرور سایت بسازیم؟
در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها هستند که سایت خود را دارند و از آن در جهت کسب سود در کسب و کار خود و همچنین توسعه آن استفاده می‌کنند.
ستاد اجرایی فرمان امام، مالک اپلیکیشن روبیکا و شرکت توسکا است؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / اپلیکیشن
ستاد اجرایی فرمان امام، مالک اپلیکیشن روبیکا و شرکت توسکا است؟
ایرنا نوشت: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر نقش این ستاد در مدیریت و مالکیت شرکت توسعه کسب و کار ایرانی (توسکا) و اپلیکیشن روبیکا اعلام کرد: این ستاد، هیچ گونه نقش مالکیتی و مدیریتی در این شرکت و اپلیکیشن ندارد و این خبر از اساس تکذیب می‌شود.
کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا بازار جهانی پیدا کرد |‌ کشورهای متقاضی
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا بازار جهانی پیدا کرد |‌ کشورهای متقاضی
مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش‌بنیان سازنده کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا، با اشاره به اینکه توان صادرات کیت‌های تشخیص کرونا را داریم، گفت: کشورهای منطقه مانند ترکیه، سوریه و عراق متقاضی کیت‌های ایرانی هستند.
درخواست کشورهای منطقه برای کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / کرونا / توسعه صادرات / شرکت دانش بنیان / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
درخواست کشورهای منطقه برای کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا
تهران - ایرنا - مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش بنیان پیشتاز طب زمان با اشاره به اینکه توان صادرات کیت‌های تشخیص کرونا را داریم، گفت: کشورهای منطقه مانند ترکیه، سوریه و عراق درخواست کیت های ایرانی را دارند.
پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از صندوق توسعه ملی
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از صندوق توسعه ملی
مدیر کل توسعه کسب و کار و تامین مالی معاونت توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تا کنون ۱۱ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از صندوق توسعه ملی پرداخت شده و این میزان زمینه اشتغال ۲۵۰ هزار نفر را ایجاد می‌کند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / بودجه مقابله با کرونا / توسعه کسب و کار / حسن روحانی رئیس جمهور
شرط رئیس جمهور برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کسب و کارها/ کارگران خود را اخراج نکنید
به گزارش ایلنا، «حسن روحانی» صبح امروز پنجشنبه در جلسه اقتصادی کرونا اظهار کرد: از امروز محدودیت‌های جدید اعمال می‌شود.وی افزود: نسبت به کسب و کارهایی که صدمه دیدند مشروط به اینکه کارگری را اخراج نکرده باشند تسهیلات ارزان قیمت در اختیارشان می‌گذاریم که برای این کار برنامه‌ریزی می‌شود.
کیت‌های تشخیص کرونا «ایران ساخت» شد/تولید هفته‌ای ۸۰ هزار کیت
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / تولید کیت‌های کرونا / کیت‌های تشخیص کرونا
کیت‌های تشخیص کرونا «ایران ساخت» شد/تولید هفته‌ای ۸۰ هزار کیت
وحید یونسی مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش بنیان پیشتاز طب در گفت وگو با فارس با اشاره به تولید ۸۰ هزار کیت تشخیص کرونا در خط تولید این شرکت گفت: از یک ماه قبل که شیوع بیماری کرونا در کشور آغاز شد این شرکت که از مجموعه مراکز دانش‌بنیان است کار تحقیق و توسعه را برای تولید کیت تشخیص شروع کرد.
جهش تولید از مسیر توسعه صادرات می‌گذرد/تعیین تکلیف رفع تعهد ارزی سال ۹۸ به سال ۹۹ موکول شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / محمد لاهوتی / اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران / سال جهش تولید / صادرات غیرنفتی
جهش تولید از مسیر توسعه صادرات می‌گذرد/تعیین تکلیف رفع تعهد ارزی سال ۹۸ به سال ۹۹ موکول شد
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با برشمردن پیش‌شرط‌های «جهش تولید»، از جمله الزامات اصلی را توجه به صادرات و بهبود فضای کسب و کار ذکر کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
برگزاری اجلاس «محصول ایرانی در تراز جهانی» در سال آینده
پژوهشکده توسعه مدیریت ایران با همکاری انجمن مدیریت کیفیت ایران و مدرسه کسب و کار دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، اجلاس «محصول ایرانی در تراز جهانی» را با همراهی و حمایت نهادها، دانشگاه‌ها و صنایع، در خرداد ماه 1399 به میزبانی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌کنند.
محتوای قرآنی در فضای مجازی توسعه می‌یابد
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / موزه ملی قرآن کریم / کسب و کارهای اینترنتی / عبدالهادی فقهی زاده / معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / دانشگاه فرهنگیان / فضای مجازی
محتوای قرآنی در فضای مجازی توسعه می‌یابد
تهران- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: محتوای قرآنی به منظور رونق کسب و کار موسسات به‌زودی در فضای مجازی توسعه می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
تولید روزانه 50 هزار ماسک با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام
با حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، روزانه 50 هزار ماسک تنفسی، 3700 پوشاک بیمارستانی و 2هزار محافظ صورت در واحدهای تحت حمایت این بنیاد تولید می‌شود. امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام صبح دیروز در حاشیه بازدید از کارگاه‌های تولید ماسک تنفسی و پوشاک بیمارستانی در محله شهید هرندی تهران اظهار داشت: از آنجا که 5 درصد از طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در حوزه کاری خیاطی است، پس از شیوع بیماری کرونا و با توجه به دستور رییس ستاد اجرایی فرمان امام برای بسیج تمام امکانات برای مقابله با این ویروس، فراخوانی به این کارگاه‌های خیاطی داده شد تا اگر آمادگی دارند، تولیدات‌شان را به سمت تولید ماسک‌های تنفسی و پوشاک بیمارستانی …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
کسب و کار پزشکان و صاحبان مشاغل رونق می‌گیرد
بانک دی در راستای سرعت بخشیدن به توسعه کسب و کار مشتریان ارزشمند خود از طرح اعتباری «دیدار دی» رونمایی کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
چشم‌اندازی که محقق نخواهد شد!
در سند چشم‌انداز توسعه تاکید شده که ایران باید در سال 1404: «کشوری توسعه‌یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه (...) و دارای تعامل سازنده و موثر در روابط بین‌الملل» باشد، اما متاسفانه اقتصاد ایران و به‌ویژه صنعت و تجارت آن، هنوز از اهدافی که در این افق پیش‌بینی شده، فاصله معناداری دارد. سندی که در 13 آبان 1382 به قوای سه‌گانه ابلاغ شد و همه ارکان نظام تا به امروز بیش از 16 سال فرصت داشتند تا سیاست‌های اجرایی، برنامه‌ها و اقدامات خود را متناسب با این سند تنظیم و در دستور کار قرار دهند و به آن اهدافی نزدیک شوند که در این ابلاغیه بر آنها تاکید شده بود. در بخش مرتبط با حوزه تولید و تجارت، کسب جایگاه نخست در منطقه، دارای اقتصادی متنوع با سهم غالب بخش غیرنفتی و غیردولتی، رقابت‌پذیر …
قرنطینه کارکنان فورد در آلمان
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
قرنطینه کارکنان فورد در آلمان
پس از آنکه تست کرونای یکی از کارکنان مرکز توسعه شرکت فورد در شهر کلن آلمان مثبت شد، این خودروساز آمریکایی تعدادی از کارکنان خود در این مرکز را به منازل خود فرستاد. فورد در بیانیه‌ای اعلام کرد: «فرد مبتلا به کرونا قرنطینه شده است و تمامی همکارانی که با او تماس مستقیم داشته‌اند نیز شناسایی شده و موظف شدند تا با ماندن در منازل، خود را قرنطینه کنند.» در این مرکز که حدود چهار هزار پرسنل دارد، 30 نفر به مرخصی جهت پیشگیری از شیوع کرونا رفته‌اند. فورد همچنین اعلام کرد که اقدام به ضدعفونی کردن محیط کار پرسنل خود در این مرکز کرده است. به گفته این خودروساز، در حالی که کسب و کار در این مرکز تحت تاثیر قرار نگرفته است اما سلامت کارکنان، مشتریان و فروشندگان فورد در اولویت نخست قرار دارد.» فورد همچنین برای …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
برگزاری بیش از 18هزار نفر ساعت آموزش مالی در سال 98
بررسی کارنامه آموزشی مرکز مالی ایران در سال 98، حاکی از آن است که 1912 نفر در 110دوره آموزشی برگزار شده توسط این نهاد آموزشی شرکت کردند که با احتساب زمان برگزاری 1088 ساعتی، در مجموع 18859 نفر ساعت آموزشی را شامل شده و از این راه به توسعه آموزشی بازار سرمایه کمک کرده است. این مرکز در سال 98، بالغ بر18859نفر ساعت آموزش عمومی و تخصصی در حوزه بازار سرمایه برگزار کرده است.در 6 ماه ابتدایی سال جاری، مرکز مالی ایران تمرکز خود را به برگزاری دوره‏های مبارزه با پولشویی مقدماتی و پیشرفته برای فعالان نهادهای مالی و ناشران بازار سرمایه قرارداد که ماحصل آن، برگزاری 2578 نفر ساعت آموزش‌های بخش مبارزه با پولشویی برای 335 نفر شده است. در نیمه دوم سال 98‏، با توجه به درخواست‌های علاقه‏مندان و فعالان بازار سرمایه، …
فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» / مهلت ثبت‌نام تا پایان فروردین ماه
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / فناوری‌های همگرا / مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» / مهلت ثبت‌نام تا پایان فروردین ماه
مرکز "فناوری‌های همگرا"ی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف شناسایی استارتاپ‌های فعال در حوزه فناوری‌های همگرا و انبیک (NBIC) و توسعه کسب و کار آن‌ها، فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» را منتشر کرد.
۸ برنامه اشتغالزایی دولت در سال ۹۸ به نتیجه رسید؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / اشتغالزایی / تسهیلات اشتغال روستایی / توسعه کسب و کار
۸ برنامه اشتغالزایی دولت در سال ۹۸ به نتیجه رسید؟
عدم تأمین منابع و گستردگی رویکرد وام محور عمده دستگاه های اجرایی کشور در ایجاد اشتغال از مهمترین مشکلات در اجرای برنامه های اشتغالی سال ۹۸ بود که وعده ایجاد شغل راکاهش داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
اثربخشی بیشتر با ایجاد مرکز مستقل آموزش توسعه سرمایه انسانی بانک ایران زمین
مدیر امور سرمایه انسانی و آموزش گفت: با توجه به اهمیت نیروی انسانی در سازمان‏ها و اهمیت آموزش این نیروها در رشد و توسعه فعالیت‏ها، بانک ایران زمین در‏صدد ایجاد مرکزی مستقل جهت آموزش توسعه سرمایه انسانی است.علی فتاحی مدیر امور سرمایه انسانی و آموزش بانک ایران زمین با بیان اینکه مهم‏ترین ثروت‏ها در سطح جهانی شامل منابع طبیعی، فیزیکی و انسانی است که در هزاره سوم سرمایه انسانی مهم‏ترین این منابع مشخص شده است؛ اظهار کرد: در بانک ایران زمین نیز با توجه به اهمیت این منبع به آموزش و تحصیلات کارمندان تاکید می شود. به طوری که 70 درصد از کارمندان این بانک از تحصیلات بالای لیسانس برخوردار بوده و ما‏بقی برای کسب مدارج بالاتر در حال تحصیل حین کار هستند.فتاحی در‏مورد برنامه های آینده بانک ایران زمین برای آموزش …
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
خرید اینترنتی مسکن امکان‌پذیر است!؟
اگر در شرایط فعلی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده قصد خرید خانه دارید، می‌توانید از خدمات سایتهای آگهی املاک استفاده کنید. اما قرارداد نهایی باید به شکل حضوری در دفاتر املاک به امضا برسد و سند نیز در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود.به گزارش ایسنا، با شیوع کرونا ویروس و اعلام توصیه‌های ایمنی مبنی بر خودداری نسبت به خروج از خانه، توجهات نسبت به استفاده از کسب و کارهای اینترنتی در شرایط کنونی بیشتر شده است. یکی از این موارد استفاده از سایتهای مجازی برای خرید و فروش مسکن است. با وجود آنکه در سال های اخیر پلتفرم‌های متعددی ایجاد شده که به ارائه خدماتی از قبیل درج عکس از منازل، تورهای مجازی ۳۶۰ درجه، ارائه اطلاعاتی از قبیل دسترسی به سرانه‌های خدماتی واحدها می‌پردازند، برای ثبت و انعقاد قرارداد نهایی باید طرفین …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
قوانین استخدامی انگیزه مدرک‌گرایی
[شهروند] مدرک‌گرایی پدیده‌ای اجتماعی است و از چشم جامعه‌شناسان هم پنهان نمانده است. یکی از پژوهش‌های اخیری که این ‏پدیده را از منظر جامعه‌شناسانه تحلیل کرده است، پژوهش بررسی عوامل جامعه‌شناسی مدرک‌گرایی است که زینت آقاعلیزاده ‏کلخوران و باقر ساروخانی انجام داده‌اند. این پژوهش مهم‌ترین عواملی را که باعث مدرک‌گرایی می‌شود، برشمرده است:   ‏‏«مهم‌ترین عوامل اجتماعی موثر بر مدرک‌گرایی به ترتیب قوانین استخدامی کشور، نظام آموزشی، تمایل به کسب منزلت و ‏سرمایه اجتماعی، یافتن هویت متمایز، فشارهای محیطی، رسانه‌های جمعی، چشم و هم‌چشمی و مدگرایی، تظاهر و خودنمایی و ‏جذابیت‌های محیطی است.» …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / حسام‌الدین آشنا / شیوع ویروس کرونا در ایران / مقابله با ویروس کرونا
‌راهکار آشنا برای مقابله با ویروس کرونا
مشاور رئیس جمهوری در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «وزارتین ارتباطات و بهداشت می‌توانند با حمایت از گروه‌های نوآور، امکان توسعه اپلیکیشن‌های مرتبط با مدیریت مشارکتی و همگانی مواجهه با کرونا را فراهم کنند. به جای تعطیل جریان تحصیل و زندگی و کسب و کار مردم، تجهیز مکان‌های عمومی، رعایت بهداشت فردی و مراقبت از بیماران را جدی‌بگیریم.»
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
راهکار مشاور روحانی برای جایگزینی تعطیلی کرونایی در کشور
مشاور رئیس جمهوری با تاکید بر لزوم حمایت از گروه‌های نوآور، امکان توسعه اپلیکیشن‌های مرتبط با مدیریت مشارکتی و همگانی، گفت: به جای تعطیل جریان تحصیل و زندگی و کسب و کار مردم، تجهیز مکان‌های عمومی، رعایت بهداشت فردی و مراقبت از بیماران را جدی‌بگیریم.
کار از شما، محل کار از ما!
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / بانک ملی / اخبار بانک ملی
کار از شما، محل کار از ما!
با تسهیلات اجاره به شرط به تملیک بانک ملی ایران، نگران خرید و اجاره دفتر کار و توسعه کسب و کار خود نباشید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / اشتغال / جمهوری اسلامی / کسب و کار / کشتی / مقام معظم رهبری
اخبار پرونده کلان
معاون اشتغال وزارت کار با اشاره به طرح توسعه کسب و کار صیادان با دستگاه ماهی‌یاب بیان کرد:
طرح توسعه کسب و کار صیادان با دستگاه ماهی یاب
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
طرح توسعه کسب و کار صیادان با دستگاه ماهی یاب
معاون اشتغال وزارت کار با اشاره به طرح توسعه کسب و کار صیادان با دستگاه ماهی یاب بیان کرد:در این طرح قرار است صیادان در قالب تعاونی ساماندهی شوند و با یک دستگاه ماهی یاب به فعالیت خود ادامه دهند.
هشدار دایملر نسبت به کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
هشدار دایملر نسبت به کرونا
دایملر آلمان، شرکت مادر برند مرسدس‌بنز نسبت به ریسک شیوع ویروس کرونا برای اقتصاد جهانی و نیز کسب و کار خود هشدار داد. دایملر در بیانیه سالانه خود گفت:« ریسک‌ها برای گروه دایملر ممکن است تاثیری بر توسعه فروش محصولات ما نداشته باشد، اما می‌توانند تاثیری مغایر با روند کنونی بر تولید و زنجیره تامین قطعات برجای بگذارند.» دایملر همچنین هشدار داد که شیوع این ویروس یک ریسک جدی برای رشد اقتصادی در چین و دیگر کشورهای جهان است. اولا کالنیوس، رئیس دایملر هفته گذشته ضمن اعلام خبر از سرگیری فعالیت مرسدس بنز در پکن، یادآور شد که هنوز برای تخمین تاثیر کرونا بر کسب و کار این برند در چین زود است. شرکت «بنز پکن» یک پروژه مشترک همکاری میان دایملر و هولدینگ صنایع خودروسازی پکن است که هر دو طرف دارای سهم 50 درصدی …
علل اقتصادی و وعده‌های توخالی منجر به افزایش مهاجرت نخبگان شده است
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
علل اقتصادی و وعده‌های توخالی منجر به افزایش مهاجرت نخبگان شده است
هرچند خروج از ایران به‌واسطه تحصیل، کار و به‌طور کلی دستیابی به فرصت‌های بیشتر به دهه‌ها قبل برمی‌گردد، اما موج جدید این مهاجرت‌ها به‌ویژه از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و بازگشت تحریم‌ها بر علیه ایران به‌شدت افزایش یافته است و تعداد زیادی از نخبگان علمی و قهرمانان ورزشی با کسب تابعیت از کشور‌های خارجی، بنا بر کوچ نهادند. در همین خصوص، مسعود رضایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیدارنیوز با تاکید بر اینکه مسائل اقتصادی یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که در امر مهاجرت دخیل است، گفت:چنانچه بتوانیم در راستای رفع مشکلات و نیاز‌های جوانان به‌نحوی فضاسازی کنیم که جاذبه‌ای ایجاد شود، قطعاً جوانان تمایل‌شان به مهاجرت کمتر شده و در نتیجه می‌توانیم از ظرفیت این جوانان در داخل کشور …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
مقیمی: کیفیت را فدای افزایش تیراژ تولید نخواهیم کرد
تولید و عرضه محصولات جدید ایران خودرو با همکاری قطعه‌سازان سطح یک(Tier1) با بالاترین سطح کیفی در جهت جلب رضایت مشتریان و کسب سهمی مناسب از بازارهای داخلی و بین‌المللی صورت خواهد گرفت. ایکوپرس- فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو در جلسه با مدیران و مسوولان کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: این در حالی است که ارتقای سطح کیفی محصولات فعلی هم با جدیت دنبال می‌شود. او افزود: همه مشتریان حق دارند که محصولات و کالاهایی که خریداری می‌کنند با کیفیت باشد و به همین منظور علاوه بر ارتقای کیفیت، نوآوری محصولات جدید نیز در ایران خودرو در دستور کار ما قرار گرفته است. مقیمی با اشاره به اهمیت کیفیت در تامین قطعات محصولات ایران‌خودرو گفت: هرگز در زمینه کوتاه نخواهیم آمد، با اجرای مکانیسم‌های …
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
سامانه نظرسنجی مبتنی برQR code بانک رفاه
امروزه نوآوری یک الزام است و بانک‌ها در آینده ناگزیر با فناوری عجین خواهند شد و این موضوع با توسعه پژوهش‫های امروزی ریل‫گذاری می‫شود. بر همین مبنا بانک رفاه نیز گام‫های موثری در بخش نوآوری برداشته که می‫تواند مبنای بانکداری الکترونیکی شود.با آغاز تحریم‫ها اتکا به توان داخلی به ویژه در عرصه نوآوری اهمیت ویژه‫ای پیدا کرده است. درواقع امروز بدون نوآوری هر کسب ‌و کاری در بلندمدت از صحنه رقابت خارج خواهد شد، مگر اینکه فناوری‫ها در ارائه خدمات و محصولات در حوزه بانکداری و ... به کار گرفته تا به روز‫رسانی شود و این اتفاق محقق نمی‫شود، مگر اینکه تیم تحقیقاتی قوی در بنگاه ها مستقر شوند. در حال حاضر بانک‌ها و شرکت‌های فعال در بخش پرداخت، تقریباً رقابت یکسانی دارند، از این رو آنهایی که نسبت به بانکداری …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
حمایت از سازندگان سرفصل تعاملات با بخش خصوصی داخلی است
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: حمایت موثر و مستمر از سازندگان و صنعتگران سرفصل تعاملات این شرکت با بخش خصوصی داخلی است. سید عبداله موسوی در نشست مشترک معاونان و مدیران این شرکت با رئیس و شماری از مدیران جهاد دانشگاهی کشور، افزود: هم افزایی میان سازندگان، تولید کنندگان و صنعتگران در بومی سازی و کیفیت گرایی تولیدات ساخت داخل بسیار نقش آفرین بوده است.وی اظهار کرد: این شرکت در بیش از یک دهه گذشته در نتیجه همکاری و همیاری با شرکت ها، مجمتع های بزرگ صنعتی و مراکز دانش بنیان با ارایه نقشه راه در زمینه انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری گام های بلندی برداشته و طراحی و کسب دانش فنی افزون بر هفت هزار قطعه و تجهیز در سرجمع تولید فراتر از 20 هزار قطعه …
جشنواره مد لباس فجر، فرصت مناسبی برای توسعه کسب و کار و اشتغال جوانان است
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / استاندار سیستان و بلوچستان / جشنواره مد و لباس فجر چابهار / اشتغالزایی / جوانان / کسب و کار
جشنواره مد لباس فجر، فرصت مناسبی برای توسعه کسب و کار و اشتغال جوانان است
استاندارسیستان وبلوچستان ترویج و نوآوری در بخش پوشش، لباس و فرهنگ مناطق مختلف کشور را ارزشمند توصیف کرد و آن را فرصتی برای توسعه کسب و کار و اشتغال جوانان دانست.
تحقیق و توسعه در خدمت کیفیت تولید است
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / خودرو / رقابت / کسب و کار / مشکلات / وزارت صنعت معدن و تجارت
تحقیق و توسعه در خدمت کیفیت تولید است
مقوله Production quality یا کیفیت تولید امری جدا نشدنی از موفقیت یک کسب و کار است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
۳۵ درصد رشد پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون
حجت‌اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون رشد پرداخت تسهیلات این بانک را در مقایسه با سال گذشته ۳۵ درصد اعلام کرد.به گزارش «ابتکار»، حجت‌اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست رسانه‌ای که به منظور تبیین عملکرد بانک در انجام تکالیف توسعه‌ای و بانکداری توسعه‌ای و برنامه‌های آتی بانک با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل مرکز آموزش و پژوهش این بانک برگزار شد، اظهار کرد: تعاونی‌ها در انواع فعالیت‌های اقتصادی نقش‌آفرینی می‌کنند و رسالت و ماموریت بانک توسعه تعاون در حمایت از تعاونگران بسیار گسترده و حائز اهمیت است.وی افزود: اندازه و حجم فعالیت توسعه‌ای و عملیات بانکداری توسعه‌ای طی چهار سال اخیر رشد چشمگیری داشته است، به گونه‌ای که دو سوم حجم مانده منابع سپرده‌ای …
همه چیز در خصوص راه اندازی باشگاه مشتریان و چگونگی توسعه کسب و کار توسط نرم افزار باشگاه مشتریان
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ازدواج / تولد / رشد / کسب و کار / نرم افزار
همه چیز در خصوص راه اندازی باشگاه مشتریان و چگونگی توسعه کسب و کار توسط نرم افزار باشگاه مشتریان
می‌دانید چه تعداد از مشتریان یک بار به شما مراجعه می‌کنند و دیگر به فروشگاه شما نمی آیند؟ آیا آن مشتریان دیگر نیاز به خرید همان کالا یا خدمات ندارند؟ و یا به سراغ رقیب شما رفته‌اند؟ چند درصد از مشتری‌های شما جدید هستند و چند درصد تکراری هستند؟
کارنامه دوساله تسهیلات اشتغال روستایی/ بهره‌مندی۱۲۶هزار کسب و کار
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / تسهیلات بانکی / اشتغال روستایی / صندوق توسعه ملی / اشتغال / تسهیلات اشتغالزایی / اشتغال‌زایی
کارنامه دوساله تسهیلات اشتغال روستایی/ بهره‌مندی۱۲۶هزار کسب و کار
آمار دوساله طرح اشتغال روستایی و عشایری از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی حاکی از آن است که طی دو سال گذشته حدود ۱۲۶ هزار واحد کسب و کار از این تسهیلات بهره مند شدند.
اشتغال به کار 1500 فارغ التحصیل کشاورزی با طرح تولید مبتنی بر قرارداد
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
اشتغال به کار 1500 فارغ التحصیل کشاورزی با طرح تولید مبتنی بر قرارداد
مدیر ملی طرح توسعه کسب و کار پایدار با اشاره به اینکه در طرح تولید مبتنی بر قرارداد حدود 1500 فارغ التحصیل کشاورزی مشغول به کار می شوند گفت:هدف این است در قالب طرح تولید مبتنی بر قرارداد 100 هزار کشاورز را تحت پوشش قرار دهیم .
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
پلتفرم ملت‌تِک و حرکت در مسیر بیمه‌گری دیجیتال
بیمه ملت در مسیر حرکت به سمت نوآوری باز و تحول محصولات و خدمات خود و با توجه به ظهور استارتاپ‌ها و اینشورتک‌ها در بازار بیمه از پلتفرم ملت‌تِک رونمایی کرد. ملت‌تِک (فناوری بیمه ملت) پلفترمی خلاقانه و نوآور است که به استارتاپ‌ها این امکان را می‌دهد که با استفاده از API‫های استعلام و صدور بیمه ملت، سرویس‌های بیمه‌ای را به درون کسب و کار خود ببرند. این پلتفرم امکانی را فراهم کرده که استارتاپ‌ها‫ و متقاضیان استفاده از خدمات بیمه‌ای آنلاین بتوانند در کمترین زمان ممکن سرویس‫های خود را دریافت کنند. افزایش تمایل به استفاده از API‫های بیمه‌ای و استقبال بسیار زیاد استارتاپ‌ها برای استفاده از سرویس‌های بیمه‌ای آنلاین از جمله دلایل راه‌اندازی این پلفترم بوده است. با توجه به تعداد بسیار زیاد استارتاپ‌ها و …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
بازیگر نقش«جوکر»: از غارت منابع طبیعی دست بردارید
«خواکین فینیکس» سرانجام پس از چهار بار نامزدی در جوایز اسکار توانست برای بازی در فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» اسکار بازیگری را به خود اختصاص بدهد. او پس از دریافت جایزه از مردم خواست تا از جنگ با یکدیگر و غارت منابع طبیعی دست بردارند: «بزرگترین موهبتی که به من و تمامی کسانی که در صنعت سینما هستند، داده شده این است که بتوانیم از صدایمان برای بیان بی‌صداها استفاده کنیم. من درباره برخی از موضوعات ناراحت‌کننده‌ای که همگی با آنها دست‌وپنجه نرم می‌کنیم، فکر کرده‌ام. فکر می‌کنم وقتی درباره نابرابری های جنسیتی، نژادی، حقوق بومیان، حقوق حیوانات و ... صحبت‌می‌کنیم، در واقع درحال صحبت‌کردن درباره مبارزه …
انتشار سوابق کسب و کار در سایت نماد الکترونیک از ۲۳ بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / کسب و کار / سایت نماد الکترونیک
انتشار سوابق کسب و کار در سایت نماد الکترونیک از ۲۳ بهمن
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد: از روز چهارشنبه (۲۳ بهمن) دو شاخص تعداد شکایات بدون پاسخ و میزان ترخیص بر پاسخگویی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های نوین و تجارت الکترونیک در سایت نماد الکترونیک قرار داده می‌شود.
هیچ بخشی از حوزه کسب و کار در حملات سایبری آسیب ندید/ اضافه شدن شاخص تعداد شکایت و زمان پاسخگویی به سامانه نماد الکترونیک
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / الکترونیک / تجارت الکترونیک / شاخص / کسب و کار / مشکلات
هیچ بخشی از حوزه کسب و کار در حملات سایبری آسیب ندید/ اضافه شدن شاخص تعداد شکایت و زمان پاسخگویی به سامانه نماد الکترونیک
ایلنا: رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک درخصوص میزان آسیب وارد شده به کسب و کارهای اینترنتی در نتیجه حملات سایبری 24 ساعت اخیر گفت: مطابق گزارش‌هایی که از سامانه‌های…
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / شکایت / کسب و کارهای اینترنتی / بهبود کسب و کار / کسب و کار آنلاین / بهبود فضای کسب و کار
شناسایی ۲۰۰ سایت جعل‌کننده نماد الکترونیک
تهران – ایرنا – رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد: پس از پایش ۳۰ هزار وب سایت مشخص شد ۲۰۰ کسب و کار لوگوی نماد الکترونیک را جعل کرده بودند که در این زمینه به مراجع قضایی نامه نگاری شده است. 
تابلو چلنیوم چگونه می تواندکسب و کارتان را در بازار توسعه دهد؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / تابلو چلنیوم / تبلیغات / برندسازی
تابلو چلنیوم چگونه می تواندکسب و کارتان را در بازار توسعه دهد؟
تابلو چلنیوم امروزه یکی از بهترین شیوه های تبلیغ و برندسازی است. استفاده از تابلو چلنیوم که بسیار رواج یافته در توسعه کسب و کار ها و نیز برندینگ آن ها تاثیر گذار است.
تک شاخ‌های هندی
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
تک شاخ‌های هندی
 در دنیای استارتاپی به کسب و کارهایی که با رشد و توسعه کار خود، ارزش‌شان به یک میلیارد دلار رسیده و توسعه آن در سطح جامعه همگانی شده باشد، استارتاپ تک‌شاخ (Unicorn Startup) گفته می‌شود. بیشتر این استارتاپ‌ها، آمریکایی و چینی هستند اما در این میان چندین استارتاپ‌ هندی هم توانسته‌اند به باشگاه تک‌شاخ‌ها بپیوندند. One97Communications   ارزش: 16میلیارد دلار   حوزه: فناوری مالی   تاسیس: 2000   ورود به باشگاه: 12می 2015 به گزارش همشهری، این استارتاپ بزرگ‌ترین درگاه برای پرداخت‌های اینترنتی کاربران …
توانمندسازی اقشارآسیب پذیر با همکاری بانک پارسیان و بنیاد برکت
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
توانمندسازی اقشارآسیب پذیر با همکاری بانک پارسیان و بنیاد برکت
نقش بانک ها در توانمندسازی اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه به عنوان یکی از مهمترین اهرم‌های توسعه اقتصادی کشور، بسیار کلیدی و بی‌بدیل است. توجه به اهمیت اشتغال در جامعه، به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته، یکی از اهداف مسئولیت اجتماعی بانک ها در محرومیت زدایی از روستاها و رونق کسب و کار در مناطق محروم و روستاهای کشور است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
گروه قطعه‌سازی کروز، لوح زرین شرکت نوآور محصول برتر ایرانی را دریافت کرد
اختتامیه چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با حضور محمود فتوحی‏فیروزآبادی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، جمعی از فناوران و شرکت‌های فناور در دانشگاه شریف آغاز برگزار شد و در پایان این مراسم کروز جزء شرکت‌های برتر در بین شرکت‌های فناور و نوآور معرفی شد.جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد و کروز با ارائه ECU نسل جدید به عنوان محصول جدید داخلی‌سازی شده خود در این جشنوار شرکت کرد که از میان ۷۰۰ شرکت ایرانی، تنها شرکت برتر قطعه‌ساز شد.شرکت صنایع تولیدی کروز، پلیمر آریا سول، بانک پاسارگارد، بانک رفاه، شرکت بهسازان ملت، شرکت پتروشیمی جم و... از جمله شرکت‌کنندگان چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی هستند.جعفر …
تولید  با روش جدید تامین مالی
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
تولید با روش جدید تامین مالی
استفاده از «روش‌های نوین برای تامین مالی» آن‌دسته از بنگاه‌هایی که با هدف توسعه کسب و کار خرد و خانگی فعالیت می‌کنند،
بهبود فضای کسب و کار مستلزم حذف قوانین زائد است
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اشتغال / کارآفرینی / صادرات / بازار فروش / تسهیلات بانکی / استارتاپ / بیکاری / بخش خصوصی / بازار کار / ارزآوری
بهبود فضای کسب و کار مستلزم حذف قوانین زائد است
مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروری کار وزارت کار بهبود فضای کسب و کار در کشور را مستلزم حذف قوانین زائد دانست و گفت:باید از کارآفرینان پیشرو و نوآور که در دنیا بازار فروش دارند و علاوه بر صادرات به اشتغال و ارزآوری کمک می‌کنند، به طور ویژه حمایت کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / دانشگاه شریف / کارآفرینی
جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف برگزار می‌شود
جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف در راستای ایجاد عرصه‌ای برای ارائه دستاوردهای علمی، فنی و پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، اساتید دانشگاه ها، کارآفرینان و صاحبان ایده های کسب و کار  به منظور تجاری‌سازی ایده‌های برتر در حوزه‌ های مختلف 27 بهمن ماه جاری برگزار می‌شود.
نقشه راه ساماندهی فضای کسب و کار کشور با بودجه ۹۹
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / سازمان برنامه و بودجه / اشتغال زایی / روزنامه ایران / بهبود فضای کسب و کار / بودجه ۹۹
نقشه راه ساماندهی فضای کسب و کار کشور با بودجه ۹۹
تهران- ایرنا- از آنجا که مطالعات و بررسی‌های داخلی و بین‌المللی محیط کسب و کار نشان می‌دهند که در مجموع شاخص‌های محیط کسب و کار ایران نیاز به بهبود دارد، انتظار می‌رود لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ به‌عنوان نقشه راه مالی دولت و در اجرای قانون برنامه ششم توسعه در طول یک سال آینده، بتواند بستر لازم را برای تسهیل محیط کسب و کار از طریق حفظ ثبات اقتصادی، عدم تغییر قوانین و مقررات و... را فراهم کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
همراه اول حامی «هکاتوریسم ۲۰۲۰»
اپراتور اول تلفن همراه کشور با رویکرد حمایت از ایده‌ها و طرح‌های استارت‏آپی، حامی نخستین رویداد «هکاتوریسم» شد.به گزارش اداره‏کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، نخستین ماراتن بین‌المللی برنامه‌نویسی وب و موبایل در حوزه گردشگری با عنوان اختصاری «هکاتوریسم ۲۰۲۰» به مدت سه روز از ۱۶ تا ۱۸ بهمن‏ماه با حمایت «همراه اول» در جزیره کیش برگزار می‌شود.هکاتون که برگفته از دو واژه «هک» و «ماراتن» است، در ابتدا به رقابت‌هایی برای هک و نفوذ به سیستم‌ها اطلاق می‌شد؛ اما به تدریج و با فراگیرتر شدن آنها به رقابت‌هایی برای تولید نرم‏افزارهای کاربردی تبدیل شده است.تیم‌ها در روز اول هکاتوریسم با چالش‌های خود آشنا شده و به کمک مربیان که از میان مطرح‌ترین و باسابقه‌ترین افراد حاضر در کشور هستند، به ارائه راه‌حل‌هایی …
۴۲۷هزار شغل بوسیله طرح توسعه روستایی در خراسان رضوی ایجاد شده است
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
۴۲۷هزار شغل بوسیله طرح توسعه روستایی در خراسان رضوی ایجاد شده است
ایلنا: معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون گفت: در حدود ۱۲۰ هزار واحد کسب و کار از این تسهیلات استفاده کرده‌اند. همچنین بر اساس تمام شماری تعهد اشتغال ۲۳۰…
استارتاپ‌های اینترنتی مشاغل دیجیتالی را تقویت کرده اند
۱۳۹۸-۱۱-۱۵
استارتاپ‌های اینترنتی مشاغل دیجیتالی را تقویت کرده اند
اینترنت در ایران، فضای کسب و کار را متحول کرده و این یک واقعیت است که گسترش این تکنولوژی خود عاملی در توسعه کسب و کارهای مجازی بوده است. این رابطه البته تا حدی هم دوسویه بوده و همانطور که اینترنت کسب و کارهای مجازی را رونق داد کسب و کارهای مجازی و در اصل استارتاپ‌ها هم به نوبه خود در گسترش اینترنت و عرضه باکیفیت این فناوری نقش آفرینی کردند.
رتبه ۱۲۷ ایران در شاخص محیط مساعد کسب و کار
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / استانی-اقتصادی / سرمایه‌گذاری / تجارت / کسب و کار
رتبه ۱۲۷ ایران در شاخص محیط مساعد کسب و کار
رئیس کمیسیون بهبود و توسعه محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان گفت: بانک جهانی در آخرین گزارش سهولت کسب و کار از لحاظ شاخص محیط مساعد برای کار و سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰، از بین ۱۹۰ کشور، ایران در رتبه ۱۲۷ قرار دارد.
ایجاد فرصت های شغلی جدید در سایه فناوری های نوین
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
ایجاد فرصت های شغلی جدید در سایه فناوری های نوین
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی توسعه کسب و کار با اشاره به اینکه صنایع خلاق می تواند تا ۸۵ درصد فرصت‌های جدید شغلی به کمک هوش مصنوعی ایجاد کند گفت:اقتصاد خلاق می‌تواند تولید درآمد و ایجاد شغل کند و درآمدهای ارزی کشور را افزایش دهد.
اعلام زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / بیکاری / دانش بنیان / حقوق و دستمزد / اشتغال / دلار
اعلام زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران
ایسنا نوشت: مهم‌ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن ماه، زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران، بهترین کسب و کارها برای جویندگان کار و فارغ التحصیلان و افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی اختصاص داشت.
برگزاری دومین نمایشگاه ملی توسعه کسب و کار فرهنگی در فضای مجازی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استانی-علمی و آموزشی / فضای مجازی / کسب و کار
برگزاری دومین نمایشگاه ملی توسعه کسب و کار فرهنگی در فضای مجازی
دبیر اجرایی دومین نمایشگاه ملی توسعه کسب و کار فرهنگی دیجیتال، در فضای مجازی با رویکرد کودک و نوجوان گفت: این نمایشگاه از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه جاری در سیتی سنتر اصفهان برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
در بیستمین سال استقرار نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان عنوان شد
رشد ۱۰ برابری ارائه پیشنهادات در هشت سال اخیراصفهان –راعی  : در بیستمین سال استقرار نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان عنوان شد : در سال ۹۰ حدود ۳۵۰ پیشنهاد از سوی کارکنان ارائه شد در حالیکه این رقم در سال ۹۷ به ۳ هزار و ۵۹۴ پیشنهاد افزایش یافت که بیانگر رشد ۱۰ برابری پیشنهادات از سوی کارکنان است.مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در این جشنواره گفت:در سالهای اخیر ارائه ایده ها و پیشنهادات سازنده از سوی کارکنان  یکی از عوامل موثر  درتوسعه و ارتقاءسطح خدمات به مشترکین در استان بوده است. هاشم امینی با بیان اینکه در تابستان ۹۷ شرکت آبفا استان اصفهان با کمبود ۴مترمکعب در تامین آب شرب مشترکین مواجه بود افزود: برخورداری شرکت آبفا استان اصفهان از نیروی انسانی متعهد و متخصص …
بنیاد ملی توسعه فناوری فرهنگی آغاز به کار کرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / عیسی منصوری / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / علم و فناوری
بنیاد ملی توسعه فناوری فرهنگی آغاز به کار کرد
تهران - ایرنا - بنیاد ملی توسعه فناوری فرهنگی با وظیفه پشتیبانی از توسعه صنایع خلاق در قالب پلتفرم‌های کسب و کار با حمایت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد امروز (یکشنبه) با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز به کار کرد.
دانشگاه پیام نور مجری توسعه زیست بوم کسب و کار فناوری فرهنگی شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / دانشگاه پیام نور / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / سورنا ستاری
دانشگاه پیام نور مجری توسعه زیست بوم کسب و کار فناوری فرهنگی شد
دانشگاه پیام نور با ابلاغ توافق نامه همکاری چند جانبه در توسعه زیست بوم کسب و کارهای فناوری فرهنگی، مجری توسعه زیست بوم کسب و کارهای فناوری فرهنگی کشور شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
آموزش و سرگرمی همزمان با «هُپ» بانک ملی ایران
رویداد «ملی شو 3» میزبان یکی از جذاب‏ترین اپلیکیشن‏های بانکی بود که که در حوزه کودکان و نوجوانان تهیه شده است. به گزارش روابط‏‏عمومی بانک ملی ایران، «هُپ» اپلیکیشن کانون جوانه‏های بانک است که در بستر محیطی شاد و سرگرم کننده قصد دارد در کنار تفریح و سرگرمی، امکان افزایش سواد اقتصادی برای مخاطبانش را فراهم کند.واژه «هُپ» مخفف «هوش پول‏ساز» است؛ این عبارت در لاتین به معنای «امید و آرزو» است و از سوی دیگر کلمه‏ای آشنا از یک بازی نوستالوژیک و قدیمی است. «مدرسه اقتصادی» یکی از بخش‏های این اپلیکیشن است که اطلاعات بانکی و اقتصادی را در قالب ویدئوهای جذاب و دیدنی به کودکان و نوجوانان آموزش می‏دهد.  «مدرسه هوش مصنوعی» با در اختیار گذاشتن ویدئوهای آموزشی در خصوص ساخت ربات، خلاقیت نوجوانان را در زمینه‏های …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
شرکت پتروشیمی شازند جزو 100 شرکت برتر کشور در سال 98 شناخته شد
اراک ـ کمال‌آبادی: به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، سازمان مدیریت صنعتی باهدف تولید اطلاعات در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور و شفاف‌سازی فضای کسب‌وکار، ارائه تصویری روشن از جایگاه بنگاه‌های اقتصادی و گروه‌های صنعتی مختلف، گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی کشور و علمی‌تر نمودن فضای تصمیم‌گیری مدیران، "رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران" را  بر اساس شاخص های جهانی برای بیست و دومین سال متوالی انجام داد و  شرکت پتروشیمی شازند (هلدینگ) با کسب رتبه 40، جزو 100 شرکت برتر کشور در سال 98 شناخته شده است. در رتبه بندی سال جاری شرکت های برتر کشور،  هلدینگ پتروشیمی شازند بر اساس شاخص های رتبه بندی نظیر اندازه و رشد شرکت، سود آوری و عملکرد، بهره وری، صادرات، نقدینگی، بدهی و بازار بر مبنای …
رویکردهای پرداخت الکترونیک سداد در توسعه کسب و کار
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
رویکردهای پرداخت الکترونیک سداد در توسعه کسب و کار
امیرحسین داودیان معاون توسعه کسب و کار پرداخت الکترونیک سداد ضمن تقسیم بندی نقاط تمرکز در کسب و کار شرکت سداد به چهار عرصه اصلی، به تشریح رویکرد این شرکت در این عرصه‌ها پرداخت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
هم‌افزایی و بهره‌گیری از تجربه راهکار توسعه کارآفرینی زنان
معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده تاکید کرد: با هم‌افزایی و بهره‌گیری از تجربه‌های یکدیگر می‌توان به زنانی که علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب و کار هستند، کمک کرد تا موانع را کنار بزنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
هدف‌گذاری منطقه‌ای بانک مسکن
مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن از حرکت این بانک به سمت تحقق هدف «ارائه هر خدمت بر اساس سلایق مشتریان در هر نقطه» در قالب طرح «تحول دیجیتال» خبر داد. به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا)، ساسان شیردل در مراسم هشتادویکمین سالگرد تاسیس بانک مسکن گفت: یکی از رویکردهای تازه وزارت اقتصاد، موضوع تحولات دیجیتال است و بر اساس آخرین اخبار، ظرف چند روز آینده سند اقتصاد دیجیتال کشور نیز رونمایی خواهد شد. وی با بیان اینکه دیجیتالی شدن کسب و کارها به‌عنوان یک اولویت دنبال می‌شود و شبکه بانکی نیز از این موضوع مستثنی نیست، افزود: بانک مسکن برای حرکت به سمت بانکداری دیجیتال، ضمن در نظر گرفتن خواسته‌های جامعه و با لحاظ شاخص‌هایی همچون امنیت، بهره‌وری، توسعه کسب‌وکار، آینده‌سازی برای بانک و تضمین …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
جایزه ملی شرکت تحول‌آفرین برتر به همراه اول اعطا شد
همراه اول موفق به دریافت جایزه «شرکت تحول‌آفرین برتر» از هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات شد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات روز یکشنبه ۲۹ دی ماه با حضور رییس سازمان فناوری اطلاعات و رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد. رویکرد این همایش ملی و شعار آن «ارزش‌آفرینی کسب و کارهای تعاملی و پلتفرم‌ها» در قالب سه محور «علمی - فناورانه»، «مدیریتی - اقتصادی» و «اجتماعی - فرهنگی» عنوان شده است. در این رویداد که یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین گردهمایی‌های مدیران فناوری اطلاعات کشور است، …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
رفع کولبری نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت است ‏
[شیروان یاری] کولبر اصطلاحی است که مردم محلی مناطق کُردنشین برای افرادی به کار می‌برند که برای کسب درآمد زندگی خود به حمل ‏اجناسی بین دو طرف خط مرزی مبادرت می‌ورزند. کولبران بیشتر در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و... مشغول به کار ‏هستند. کولبران به دلیل بیکاری و از روی ناچاری در قبال دستمزدی ناچیز اقدام به عبور غیرقانونی از مرز و حمل و ورود کالای ‏خارجی می‌کنند. اخیرا پس از درگذشت دردناک آزاد و فرهاد، دو برادر 21 و 17 ساله که در سرمای کوهستان گرفتار شده بودند، دوباره ‏بحث کولبری به رسانه‌ها راه پیدا کرده است.  پرسش اصلی این است که چگونه می‌توان به درکی دقیق از پدیده کولبری دست یافت و ‏برای رفع این مسأله چاره‌جویی کرد؟ …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
کسب جایزه فرهنگ سازی در شانزدهمین کنفراس بین المللی روابط عمومی ایران توسط شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان
اصفهان –بهمن راعی : شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در شانزدهمین کنفراس بین المللی روابط عمومی ایران به دلیل تاسیس خانه فرهنگ آب و ایجاد بستر مصرف بهینه آب در جامعه موفق به کسب جایزه فرهنگ سازی شد.اکبر بنی طباء گفت:شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان تنها شرکتی در کشور می باشد که خانه فرهنگ آب را باهدف ترویج مصرف بهینه آب در جامعه راه اندازی نمود.مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: در چند سال اخیر علاوه براینکه در خانه فرهنگ آب با استفاده از ظرفیت مربیان مجرب کودکان در نوجوانان در مقاطع مختلف تحصیلی تحت آموزش مصرف درست آب قرار می گیرند ازظرفیت هنرمندان و اصحاب رسانه در راستای ترغیب همه مردم بهره مند شده است.وی با اشاره به تولیدات هنری که باهدف فرهنگ سازی مصرف بهینه …
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
تراکنش بانکی ملاک اصلی مالیات‌ستانی نیست
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تراکنش‌های بانکی، ملاک اصلی برای محاسبه مالیات نیست و تاثیر آن شاید کمتر از پنج درصد باشد، زیرا ممکن است مودی، چند حساب بانکی داشته و جابه‌جایی وجه بین حساب‌ها انجام دهد یا معامله‌ای انجام داده و مبلغ آن را به حساب واریز کند که ربطی به کسب و کار و درآمد وی ندارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •