یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
تولید انرژی پاک
مازندران، پایگاه بالقوه تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر ایران
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / مهدی زارع
مازندران، پایگاه بالقوه تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر ایران
مهمترین منبع انرژی زمین گرمایی ایران، آتشفشان دماوند، در استان مازندران واقع است. با مخزن ۴۰۰ کیلومتر مربعی گدازه در دماوند، با سرمایه گذاری اولیه می توان برق منطقه دره هراز را با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و در مرحله بعد برق منطقه مرکزی استان مازندران , و بخس مهمی از استان تهران را از این منبع انرژی پاک تامین کرد. حدود ۲۲ میلیون نفر تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری قله دماوند که مهمترین آتشفشان کشور است، زندگی می کنند این موضوع می تواند به دماوند از نظر منبع تامین انرژی بخشی مهمی از یک چهارم جمعیت ایران اهمیتی روز افزون دهد.
نصب توربین‌های بادی در چین
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / توربین بادی / تولید انرژی پاک / انرژی پاک / محیط زیست
نصب توربین‌های بادی در چین
انرژی بادی مزایایی فراوانی دارد و به‌همین دلیل یکی از سریع‌ترین رشدها را نیز در بین منابع انرژی‌های تجدید پذیر جهان دارد.توربین‌های بادی مستقیما، هیچ‌گونه آلودگی آب‌وهوایی یا زیست‌محیطی ندارند. به همین ترتیب، تجهیزات و ماشین‌آلات توربین‌های بادی هیچ یک از گازهای گلخانه‌ای مضر را که به تغییرات اقلیمی کمک می‌کند، منتشر نمی‌کنند. این عدم آلودگی باعث می‌شود که جمعیت‌هایی که در اطراف مزارع بادی ساکن هستند، از مشکلات جدی پزشکی مانند سرطان ریه یا آسم مصون باشند. علاوه‌ بر این، حیوانات نیز در محیطی سالم‌تر رشد می‌کنند.با توجه به اینکه انرژی باد یک منبع تجدید پذیر است و به کشتیرانی یا ذخایر زیرزمینی متکی نیست، مانع از آلودگی‌های غیر مستقیم ناشی از حمل‌ونقل می‌شود. انرژی بادی برخلاف بسیاری از روش‌ها، قادر …
ساخت یک باتری به اندازه‌ زمین فوتبال
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / استرالیا / شرکت خودروسازی تسلا / تولید انرژی پاک / انرژی پاک
ساخت یک باتری به اندازه‌ زمین فوتبال
شرکت Neoen این باتری را با همکاری تسلا تولید خواهد کرد، شرکتی که از طریق توسعه‌ وسایل نقلیه الکتریکی به متخصصی برجسته در فناوری باتری تبدیل شده است. استرالیا قصد دار در صورت ناپایدار بودن شبکه برق محلی، از این باتری به عنوان پشتیبان خودکار استفاده کند که می‌تواند باعث جلوگیری از خاموشی شود؛ مشکلی که با اضافه بار وارد شده به شبکه‌ برق‎رسانی ویکتوریا بیشتر شده است.
احداث بزرگترین نیروگاه بادی در سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
احداث بزرگترین نیروگاه بادی در سیستان و بلوچستان
بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و بلوچستان، پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری و اشتغال دارند. راه اندازی بزرگترین نیروگاه بادی کشور در میله نادر سیستان و بلوچستان، فرصت بسیار خوبی برای تامین برق و توسعه منطقه از طریق تولید انرژی پاک است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
طرح وان عامل ایجاد تنش اجتماعی و آشوب است
امروز مطالبی همچون طرح وان عامل ایجاد تنش اجتماعی و آشوب است / تاثیر درگیری‌های ارمنستان و آذربایجان بر بازار انرژی جهان / تولید انرژی پاک از طلای کثیف در کشور / خزانه دوم و سوم کشور یا حساب خصوصی ؛ در سایت «نبض انرژی» قرار گرفته است.
دلیل اصلی شیوع کرونا در جایگاه های سوخت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دلیل اصلی شیوع کرونا در جایگاه های سوخت
امروز مطالبی همچون دلیل اصلی شیوع کرونا در جایگاه های سوخت / خبر خوش اردکانیان از آزاد سازی زمین خواری ها / اختصاص یارانه انرژی نیازمند بسترسازی دولت است / جدیدترین روش تولید انرژی پاک از ضایعات ؛ در سایت «نبض انرژی» قرار گرفته است.
برترین شهرهای انرژی محور آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / تولید انرژی پاک / اداره اطلاعات انرژی امریکا / انرژی تجدید پذیر / منابع انرژی / ایالات متحده آمریکا
برترین شهرهای انرژی محور آمریکا
بر اساس یک گزارش جدید ، بسیاری از شهرهای سراسر آمریکا در حال گسترش تلاش‌های خود برای تولید انرژی پاک هستند ، اما سایر شهرها بسیار عقب مانده اند. نیویورک سیتی با تلاش در زمینه بهره برداری از انرژی پاک در صدر این لیست قرار دارد اما بسیاری از شهرهای دیگر در زمینه مبارزه با تغییر اقلیم بسیار عقب هستند. پس از نیویورک به ترتیب بوستون ، سیاتل ، مینیاپولیس ، سانفرانسیسکو ، واشنگتن ، دنور ، لس آنجلس ، سن خوزه و اوکلند در این فهرست جای دارند.
تولید انرژی پاک بی حد و حصر با مدار جدید گرافنی !
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / انرژی پاک / گرافن
تولید انرژی پاک بی حد و حصر با مدار جدید گرافنی !
یک سیستم جدید، حرکت حرارتی گرافن را مستقیماً به یک جریان الکتریکی تبدیل می کند و با تولید انرژی پاک بی حد و حصر، متناقض با "نظریه فاینمن" است.
۸۵۴ مگاوات انرژی پاک در سطح کشور تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انرژی برق / جهش تولید / صفحات خورشیدی / کرمانشاه / افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق در اردبیل، آذربایجان شرقی و کرمانشاه / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
۸۵۴ مگاوات انرژی پاک در سطح کشور تولید می‌شود
کرمانشاه- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اینکه توسعه ظرفیت‌های تولید انرژی پاک یکی از اولویت‌های وزارت نیرو است گفت: اکنون ۸۵۴ مگاوات انرژی پاک در سطح کشور تولید می‌شود.
توجه شرکت های بزرگ نفتی به تغییرات اقلیمی
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / انرژی تجدید پذیر / تولید انرژی پاک / اروپا
توجه شرکت های بزرگ نفتی به تغییرات اقلیمی
در سال جاری غول های نفتی، به ویژه در اروپا، بیشتر به شرکت‌های برقی شبیه شده اند.
آژیر قرمز مصرف انرژی در کاشان؛ سلول های خورشیدی را دریابیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / انرژی تجدید پذیر / تولید انرژی پاک / انرژی پاک
آژیر قرمز مصرف انرژی در کاشان؛ سلول های خورشیدی را دریابیم
اصفهان- همزمان با شروع فصل تابستان و افزایش مصرف برق در سطح کشور به خصوص مناطق گرم و خشک همانند استان اصفهان و شهر کاشان شاهد افت ولتاژ محسوسی در شبکه توزیع برق هستیم.
اتکاء بر پروژه آب‌های گرمسیری، نوار غربی کشور را سبزتر از همیشه می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / انرژی پاک / بازی / برق / شاخص / فقر
اتکاء بر پروژه آب‌های گرمسیری، نوار غربی کشور را سبزتر از همیشه می‌کند
ایلنا: امروز طرح آب‌های گرمسیری به عنوان یک اولویت ملی هم به شاخص‌های افزایش تولید محصولات کشاورزی و نیز تولید انرژی پاک برق‌آبی از طریق سدهای ساخته شده نظر دارد و…
مرسدس بنز روی توسعه سوخت مصنوعی سرمایه‌گذاری نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
مرسدس بنز روی توسعه سوخت مصنوعی سرمایه‌گذاری نمی‌کند
شرکت مرسدس بنز معتقد است که فناوری سوخت مصنوعی گزینه‌ا‌ی ماندگار نیست و برای تولید انرژی پاک، صرفا به توسعه‌ی فناوری برقی می‌پردازد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / محیط زیست / مزرعه خورشیدی / آمازون
آمازون مزرعه خورشیدی می‌سازد
تهران- ایرنا- کمپانی آمازون که به دنبال جبران تاثیر کربنی بالای کسب‌وکار خود است، از سه پروژه تولید انرژی پاک در قالب ساخت مزارع خورشیدی در اسپانیا و آمریکا رونمایی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / نانوکاتالیست / انرژی پاک
ساخت نانوکاتالیست اکسید تیتانیوم برای تولید انرژی پاک
پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان موفق شدند با یک روش ساده و کم‌هزینه فتوالکتروشیمی، اقدام به تولید نانوکاتالیست اکسید تیتانیوم کنند. اکسید تیتانیوم یکی از فتوکاتالیست‌های رایج بوده که از نظر بازده نوری جزو فتوکاتالیست‌های با عملکرد بالا محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / جیم الخلیلی / انجمن علمی بریتانیا / فیزیکدان هسته‌ای / آنتی‌بیوتیک‌ها / دانشگاه پورتسموث / دانشگاه ساری / انرژی هسته‌ای / عراق
جهان عاری از کربن بدون انرژی هسته‌ای غیرممکن است
"جیم الخلیلی" فیزیکدان هسته‌ای فارغ التحصیل از دانشگاه پورتسموث، عضو انجمن سلطنتی، دارای کرسی برجسته در دانشگاه ساری(Surrey)، رئیس کنونی انجمن علمی بریتانیا و پای ثابت برنامه‌های علمی رادیو و تلویزیون بی‌بی‌سی در مورد نگرانی‌های امروز دنیای علم نظیر تولید انرژی پاک، تغییرات اقلیم، مقاومت باکتریایی و رعایت اخلاق در آزمایشات علمی سخن گفت.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
ماجرای ساخت خورشید مصنوعی در چین
خورشید چینی‌ها برایِ شبیه سازیِ واکنش‌های خورشیدی و به عنوان جزئی از پروژه‌ی تبدیل هیدروژن به مقدار زیادی انرژی کم هزینه طراحی شده است. درواقع چین قصد دارد تا منبعی برای تولید انرژی پاک ایجاد نماید.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / محیط زیست
تولید انرژی پاک از مولکول آب
تهران - ایرنا - محققان ایرانی موفق شدند با استفاده از گاز H2 موجود در مولکول آب، انرژی پاک گرمایی و الکتریسته تولید کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
دشتی قطب نخست تولید انرژی پاک استان بوشهر است
بوشهر - ایرنا- فرماندار دشتی گفت: این شهرستان قطب نخست تولید انرژی پاک و خورشیدی در استان بوشهر شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
شیلی جزیره خورشیدی شناور ساخت
جزیره‌ای از پنل‌های خورشیدی در شیلی ساخته شده که به‌طور آزمایشی روی یک دریاچه شناور شده‌اند. یک جزیره شناور از پنل‌های خورشیدی در شیلی ساخته و آزمایش شده است. هدف از این آزمایش تولید انرژی پاک و کاهش تبخیر سطح آب در عملیات استخراج از معادن است. این در حالی است که دولت شیلی سعی دارد به یکی از پیشروهای استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر در آمریکای جنوبی و جهان تبدیل شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
رؤیای سعودی‌ها برای تولید انرژی پاک
عربستان سعودی که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان است، رؤیای تبدیل شدن به یک قدرت در عرصه انرژی تجدیدپذیر را در سر می‌پروراند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •