شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
تولید شیر
اوضاع شیر تو شیر بازار تولید شیر
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / شیر / دامداری
اوضاع شیر تو شیر بازار تولید شیر
مدیرعامل تعاونی گاوداران صنعتی استان مرکزی گفت: با توجه به افزایش چندبرابری قیمت نهاده ها در بازار آزاد و مشکلات حمل و نقل و... و از طرفی نقش دلالان در این بازار، تولید شیر برای تولیدکنندگان بویژه تولیدکنندگان سنتی و نیمه صنعتی صرفه چنئانی ندارد و نیاز است توازن قیمت بین هزینه های تولید و هزینه فروش برقرار شود.
پوشش‌دهی شیرآلات با تجهیزات ساخت داخل
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / دستگاه پوشش دهی خلا / نانوساختار
پوشش‌دهی شیرآلات با تجهیزات ساخت داخل
یکی از گروه‌های صنعتی با خرید دو دستگاه پوشش دهی ساخت داخل اقدام به تولید شیرآلات بهداشتی و سینک روشویی با فناوری نانو کرده که به گفته آنها کاربرد این فناوری موجب افزایش استحکام و دوام روکش‌های اعمال شده بر روی این محصولات شده است.
خروج۷۰درصد از شیر تولیدی خراسان‌شمالی به خارج استان/
تاثیر قیمت نهاده های بر روی تولید شیر
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-اقتصادی / تولید شیر خام / صنایع لبنی / خراسان شمالی
خروج۷۰درصد از شیر تولیدی خراسان‌شمالی به خارج استان/ تاثیر قیمت نهاده های بر روی تولید شیر
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از خروج ۷۰ درصدی شیر تولیدی در خراسان شمالی به سایر استان ها خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
با مردم / مردم به فکر جانشان باشند
فرض کنیم که هیچ تعطیلی و محدودیتی نباشد و دولت فقط اقدامات درمانی را دنبال کند آیا مردم نباید به فکر جان خودشان باشند. کرونا به هیچ احدالناسی رأفت وملایمت نمی‌کند و بدیهی است که قبل از مسئولان و دولت همه مردم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه ندهند آسیب‌های این ویروس خطرناک گسترده‌تر شود و با مراعات ریشه آن را بخشکانند.  خلیلی از تهران    کمبود شیر در اصفهان  هم‌اکنون کارخانه‌های بزرگ لبنی در اصفهان به تولید شیر اقدام می‌کنند و تولید در کارخانه‌های کوچک‌تر اصفهان به حداقل رسیده است. به‌عنوان …
افزایش کشتار دام‌ ماده در آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / استانی-اقتصادی
افزایش کشتار دام‌ ماده در آذربایجان شرقی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افرایش کشتار دام ماده در سالجاری خبر داد و افزود: با توجه به افزایش چهار درصدی دام سنگین ماده کشتار شده نسبت به کل کشتار دام‌های سنگین، طی سال‌های آتی، میزان تولید شیر و گوشت قرمز نیز کاهش خواهد یافت.
افزایش تعداد و ثروت میلیاردر‌های چینی
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / میلیاردرها / چینی ها / مجله فوربز
افزایش تعداد و ثروت میلیاردر‌های چینی
ثروتمندترین فرد در میان تازه‌واردها به لیست ثروتمندان چینی مجله فوربس، لنگ یوبین (Leng Youbin)، مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت تولید شیرخشک فیهه (Feihe) است. این شرکت واقع در پکن، در سال ۱۹۶۲ به‌عنوان یک بنگاه دولتی و با نام کارخانه لبنیات هونگوانگ تاسیس و برند فیهه رسما در سال ۱۹۸۴ متولد شد.
افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید شیرین سازی آب در کشور
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید شیرین سازی آب در کشور
حدادیان، مدیرعامل شرکت سازه‌سازان گفت: با بهره برداری از بزرگ‌ترین مجتمع آب‌شیرین‌کن کشور با ظرفیت تولید ۲۰۰ میلیون لیتر آب شیرین در شبانه‌روز، ظرفیت شیرین سازی آب دریا در ایران ۵۰ درصد افزایش یافت.
سالانه ۲۵۰ هزار تن شیر در لرستان تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
سالانه ۲۵۰ هزار تن شیر در لرستان تولید می‌شود
لرستان- حسنی مقدم، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به تولید سالانه ۲۵۰ هزار تن شیر در استان، گفت: امسال میزان تولید شیر نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.
افزایش قیمت شیرخام در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / افزایش قیمت / تنظیم بازار / شیر / مشکلات / نهاده های دامی
افزایش قیمت شیرخام در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفت
ایلنا: در پی افزایش هزینه تمام شده تولید شیرخام برای دامداران، افزایش قیمت خرید این محصول در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است.
میزان تولید شیر و تخم‌مرغ در اختصاص سهمیه نهاده‌های دامی مدنظر قرار می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
میزان تولید شیر و تخم‌مرغ در اختصاص سهمیه نهاده‌های دامی مدنظر قرار می‌گیرد
کرمان- مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به شاخص‌های در نظر گرفته شده برای اختصاص سهمیه نهاده‌های دامی به گاوداری‌ها و مراکز پرورش مرغ تخمگذار گفت: یکی از این شاخص‌ها میزان تولید شیر یا تخم‌مرغ است.
کاهش ۲۰ درصدی تولید شیر از ابتدای سال جاری
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
کاهش ۲۰ درصدی تولید شیر از ابتدای سال جاری
نعمتی، رئیس هیات مدیره اتحادیه دامداران ایران از کاهش ۲۰ درصدی تولید شیر از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: کمبود انواع نهاده های دامی دلیل اصلی کاهش تولید شیر در برخی دامداری های کشور است.
روغن برای پخت شیرینی
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / قنادی
روغن برای پخت شیرینی "دانمارکی و کره‌ای" نداریم
رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه با بیان اینکه قنادی‌ها روغن مارگارین برای تولید شیرینی کره‌ای و دانمارکی ندارند، گفت: قیمت این روغن اگر هم پیدا شود حدود هفت برابر شده است.
شیرآلات قهرمان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید شیرآلات بهداشتی در خاورمیانه
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / ابزارینا / شیرآلات قهرمان / شیرآلات
شیرآلات قهرمان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید شیرآلات بهداشتی در خاورمیانه
شیرآلات قهرمان بزرگترین کارخانه تولید شیرآلات در خاور میانه می‌باشد که با ایجاد اشتغال برای بیش از ۵۰۰ نفر به طور مستقیم در مناطق محروم و ۲۰۰۰ نفر به طور غیرمستقیم در سرتاسر ایران  سهم بسزایی در شکوفایی این صنعت در کشور داشته است.
شیر گیاهی، محصول جدید شرکت سازنده برگر گیاهی
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / شیر / گوشت / گیاه / فناوری
شیر گیاهی، محصول جدید شرکت سازنده برگر گیاهی
شرکت "ایمپاسیبل فودز " که تولیدکننده برگرهای گیاهی است، قصد دارد به تولید شیر گیاهی بپردازد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
کاهش 50 درصدی خرید بیسکویت
بیسکویت هنوز هم از ارزان‌ترین میان‌وعده‌ها یا دسرها محسوب می‌شود و خبر خوب اینکه پیشرفت کشور در زمینه تولید این محصولات بسیار خوب بوده است. به گزارش همشهری، گذشته از جهش خوبی که صنایع غذایی کشور در یک دهه گذشته از خود نشان داده‌اند، تولید شیرینی، شکلات و البته بیسکویت به‌طور ویژه و قابل توجهی در ایران پیشرفت داشته و تنوع بسیار زیاد اقلام موجود در ویترین‌ها و قفسه‌های سوپرمارکت‌ها هم این موضوع را تأیید می‌کند. از لحاظ کیفیت نیز بسیاری از محصولات در این حوزه با نگاه صادراتی و سلامت محور تولید می‌شود …
غبار پیرامون شترهای سرگردان نظرآباد/ بیابان زایی مهم است یا تولید شیر و شتر؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
غبار پیرامون شترهای سرگردان نظرآباد/ بیابان زایی مهم است یا تولید شیر و شتر؟
کرج- شترهای سرگردان به عنوان متهم بیابان زایی و ریزگرد از دشت های خشک نظر آباد البرز تبدیل شده و این اتفاق صدای حفاظت از محیط زیست را درآورده است ولی از سوی دیگر سازمان امور عشایر در عین تاکید بر ساماندهی شترها، این موضوع را بزرگ نمایی دانسته و شترهای های سرگردان را مهمانان ناخوانده استانهای همجوار عنوان می کند.
نبود سوخت مشکل اصلی کارگاه‌های خانگی تولید شیره انگور
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / شهرستان خوشاب / نفت / وزارت جهاد کشاورزی
نبود سوخت مشکل اصلی کارگاه‌های خانگی تولید شیره انگور
خوشاب ـ نبود سوخت نفت و گازوئیل به دلیل گازرسانی در روستاهای خوشاب و جلوگیری از جمع‌آوری هیزم توسط منابع طبیعی، باعث شد بسیاری از روستائیان در تولید شیره انگور با مشکلاتی مواجه شوند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تولید شیره انگور در سبزوار
هر سال با آغاز فصل پاییز و همزمان با برداشت انگور از تاکستان‌ها، تولید شیره انگور به روش سنتی در سبزوار انجام می‌شود. شیره انگور ماده‌ای است شربت مانند و غلیظ که از آب انگور تولید می‌شود.
۱۲۸ هزار تن به ظرفیت تولید شیر قزوین اضافه می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
۱۲۸ هزار تن به ظرفیت تولید شیر قزوین اضافه می‌شود
قزوین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: با جذب یک سرمایه‌گذار جدید در زمینه دامداری شیری در شهرستان بوئین زهرا، به ظرفیت تولید سالانه شیر خام در استان ۱۲۸ هزار تن افزوده می‌شود.
شیرهای دروازه‌ای مورد استفاده در صنعت نفت داخلی‌سازی شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / خط لوله نفت / بندر جاسک / صنعت نفت ایران / خط لوله انتقال گاز گوره-جاسک / بومی سازی
شیرهای دروازه‌ای مورد استفاده در صنعت نفت داخلی‌سازی شد
معاون مجری طرح خط لوله انتقال نفت گوره - جاسک از بومی سازی دانش پیچیده تولید شیرهای دروازه‌ای مورد استفاده در خطوط انتقال سیالات ترش خبر داد.
تولد ۲۹۹ هزار راس دام سنگین در تابستان ۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / مرکز آمار ایران / گاوداری / تولید شیر
تولد ۲۹۹ هزار راس دام سنگین در تابستان ۹۹
مرکز آمار اعلام کرد: در تابستان سال‌جاری ۲۹۹ هزار رأس گوساله در دامداری‌های کشور متولد شده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مسوولان شومن شده‌اند
در موضوع زباله در ایران عمده مطالبی که منتشر می‌شود، بحث‌های چالشی و زیر سوال بردن اقدامات انجام شده است. از این رو بهتر است به بحث‌های چالشی در این موضوع کمتر ورود پیدا کنیم زیرا هر مدیری دیگری را متهم می‌کند و دست آخر هم نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود. اگر در ایران تولید زباله توسط هر فرد را 600 گرم تا یک کیلو در نظر بگیریم به میانگین 800 گرم برای هر فرد خواهیم رسید که با توجه به نتایج آخرین سرشماری‌ انجام شده در سال 1395 هر روز رقمی‌ معادل 64 میلیون کیلوگرم زباله در کشور تولید می‌شود. از این میزان 44 میلیون کیلوگرم زباله ‌تر است که 20 درصد آن تولید شیرابه می‌کند. به این ترتیب روزانه ما با 9 میلیون کیلو شیرابه مواجهیم که هر یک گرم آن 6 مترمکعب …
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
طرح سرشاخه‌کاری انگور با موفقیت اجرا شد
رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: پیشتر طرح سرشاخه‌کاری برای گردو را اجرا کردیم که در اقدامی نو این طرح برای انگور و ارقامی که کیفیت تازه‌خوری دارند، با موفقیت در این استان اجرا شد.منصور رضوانی‌جلال اظهار داشت: طرح سرشاخه‌کاری انگور برای نخستین بار است که در استان همدان اجرا می‌شود و در این زمینه هشت رقم جدید انگور خریداری شده است.وی اجرای طرح سرشاخه‌کاری انگور را یکی از اولویت‌های مهم حوزه باغبانی عنوان و بیان کرد: با حمایت دولت سه اقدام مهم از جمله اجرای طرح فَراز و طرح سرشاخه‌کاری انگور را در حوزه باغبانی در دست اجرا داریم که در سند راهبردی توسعه استان نیز مد نظر قرار گرفته است.رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان اجرای طرح فَراز را برای افزایش عملکرد در واحد سطح و ارتقای کیفیت محصول انگور را …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
نرخ مصوب کره ۸ هزار تومان تعیین شد
توسعه ایرانی- سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، کره داخلی ۱۰۰ گرمی با نرخ مصوب ۸ هزار تومان در بازار عرضه می شود. به گزارش توسعه ایرانی، محمدرضا کلامی با بیان این مطلب، افزود: این تصمیم با توجه به تغییر ارز واردات کره از ۴,۲۰۰ تومان به ارز نیما در سال گذشته و اتمام موجودی کره با ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور گرفته شده است. سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: کشور می‌تواند این محصول را با اتکای داخل مشروط بر افزایش مقادیر تولید توسط وزارت جهاد کشاورزی تولید کند. کلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد در راستای افزایش تقاضای ناشی از خوداتکایی و مصرف کره داخلی مقادیر تولید شیر را نیز افزایش دهد.
نرخ جدید کره اعلام شد / هشدار به دامداران درباره افزایش قیمت شیرخام
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / تولید شیر / تولید کره / قیمت شیرخام / قیمت کره / محمدرضا کلامی / معدن و تجارت / وزارت صنعت
نرخ جدید کره اعلام شد / هشدار به دامداران درباره افزایش قیمت شیرخام
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: از امروز کره داخلی ۱۰۰ گرمی با نرخ مصوب ۸ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود که برای مصرف کره داخلی مقادیر تولید شیر باید افزایش یابد و دامداران و فعالان این عرصه اجازه افزایش قیمت شیرخام را ندارند. نوشته نرخ جدید کره اعلام شد / هشدار به دامداران درباره افزایش قیمت شیرخام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تأمین کره مورد نیاز بازار از محل تولید داخل، مستلزم مدیریت تولید شیر خام
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کره / شیرخام / ارز دولتی
تأمین کره مورد نیاز بازار از محل تولید داخل، مستلزم مدیریت تولید شیر خام
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی تامین توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: تمامی ظرفیت های تولید داخل کره فعال شده و با توجه به اینکه در حال حاضر تولید داخلی این محصول در شرایط مناسبی قرار دارد، مشکلی برای تامین این کالا در سطح بازار وجود ندارد.
بحرانی‌ترین دوره برای یک گاو شیری چه زمان است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-اقتصادی / واحد پرورش گاو شیری
بحرانی‌ترین دوره برای یک گاو شیری چه زمان است؟
یک عضو هیئت‌علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: بحرانی‌ترین دوره برای یک گاو شیری از زمان زایمان تا زمان حداکثر تولید شیر است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
تماشا کنید: فصل کره گیری! / آیا در ماجرای گرانی کره، پای سوء استفاده ارز بگیران دولتی در میان است؟
قطع ارز دولتی و محدودیت های تولید شیر در ایران باعث شده تا پیش بینی افزایش شدید قیمت کره، از زبان بسیاری مسئولان شنیده شود. اما آیا علت افزایش قیمت، فقط همین موارد است؟
شیر ایران به بازار روسیه رسید
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
شیر ایران به بازار روسیه رسید
افزایش تولید شیر و لبنیات در کشور در کنار کاهش سرانه مصرف، رشد صادرات این محصولات را با وجود همه محدودیت‌های داخلی و خارجی به همراه داشته است. به گزارش همشهری، مشکلات تخصیص ارز به واردات نهاده‌های دام و طیور از ابتدای امسال هزینه نگهداری و تولید را در واحدهای پرورش دام و طیور افزایش داده و این موضوع در کنار رشد دیگر هزینه‌ها، نظیر حمل‌ونقل و دستمزد کارگران برای کارخانه‌های لبنی، قیمت شیر و لبنیات را افزایش داده است. نرخ اقلام پرمصرف با تعیین قیمت مصوب از سوی دولت کنترل می‌شود، اما دیگر کالاهای لبنی …
محل دفن زباله‌های پایتخت تغییر می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / شهرداری تهران / زباله
محل دفن زباله‌های پایتخت تغییر می‌کند؟
ایسنا نوشت: با وجود اینکه مجتمع آرادکوه علاوه‌ بر تمام آثار مخربی که بر محیط زیست می‌گذارد، از تولید شیرابه تا آلودگی خاک و هوا، به‌عنوان یکی از کانون‌های اصلی بوی‌نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) و شهر تهران نیز مطرح است، اما انتقال مجموعه‌ای که روزانه ۷هزار تا ۷۵۰۰ تن پسماندهای شهری پایتخت به آن منتقل می‌شود نیز کار پیچیده‌ای است و همین مساله باعث شده بود تا شهرداری تهران با این انتقال مخالف باشد.
تولید روزانه بیش از ۳۵ تن شیر خام در تایباد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-شهرستانها / تولید شیر خام / تایباد / خبرهای شهرستان تایباد
تولید روزانه بیش از ۳۵ تن شیر خام در تایباد
مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: ۱۵ واحد گاوداری صنعتی در این شهرستان فعالیت دارند که روزانه حدود ۳۵ الی ۴۰ تن شیر خام را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.
دلیل افزایش قیمت شیر در چهارمحال و بختیاری چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / تولید شیر خام / افزایش قیمت / نهاده‌های دامی
دلیل افزایش قیمت شیر در چهارمحال و بختیاری چیست؟
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در خصوص افزایش قیمت شیر توسط دامداران، گفت: تولید شیر در استان ۳ برابر نیاز مصرفی است، همچنین قیمت‌گذاری شیر براساس تامین نهاده‌های دولتی صورت می‌گیرد، اگر نهاده دولتی در اختیار دامدار قرار نگیرد نمی‌توان در قیمت‌گذاری دخالت کرد.
ناکارآمدی همه ابزارهای تنظیم بازار لبنیات
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
ناکارآمدی همه ابزارهای تنظیم بازار لبنیات
بازار لبنیات هر روز نرخ‌های جدیدی را تجربه می‌کند و تلاش دولت برای تنظیم این بازار و کنترل قیمت‌ها تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است. به گزارش همشهری، قیمت اقلام لبنی بدون نرخ مصوب هر روز افزایش می‌یابد و به‌نظر می‌رسد کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدکننده، قیمت نسبتا پایین اقلام پرمصرف دارای نرخ مصوب را با گران‌تر کردن بقیه محصولات جبران می‌کنند. این شرایط باعث شده سرانه مصرف لبنیات در کشور با وجود هدفگذاری برنامه‌های توسعه کشور، کاهش یابد. افت سرانه مصرف شیر باعث افزایش تولید شیرخشک و درخواست کارخانه‌ها برای …
تعیین عوارض صادرات برای شیرخشک و خامه
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / محمد رضا کلامی / ستاد تنظیم بازار / صادرات شیر خشک / تولید شیر
تعیین عوارض صادرات برای شیرخشک و خامه
کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: حفظ تعادل عرضه و تقاضا و تنظیم بازار کالاهای مختلف نیازمند ابزارهای متناسب است و در این مسیر باید ابزار متناسب با هر کالا برای ایجاد تعادل به کار گرفته شود.
بررسی علت گرانی در بازار لبنیات؛ دولت هوشیارتر عمل کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / صنایع شیر و لبنیات / شهرستان های استان تهران / تولید شیر / حسین نوش آبادی / مجلس شورای اسلامی
بررسی علت گرانی در بازار لبنیات؛ دولت هوشیارتر عمل کند
تهران- قیمت شیر و بسیاری از محصولات لبنی طی یکی دو ماه اخیر در حالی در استان تهران رشد داشته است، که بسیاری از کارشناسان علت آن را افزایش هزینه‌های تولید، کاهش تولید و نیز دخالت‌های متعدد دولت در بازار می‌دانند.
دامداران گرفتار در دام گرانی؛ وضعیت شیر تو شیر قیمت محصولات لبنی
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
دامداران گرفتار در دام گرانی؛ وضعیت شیر تو شیر قیمت محصولات لبنی
مشهد- خراسان رضوی بعد از تهران و اصفهان رتبه سوم کشور در زمینه تولید شیر را به خود اختصاص داده است و لذا باور بسیاری از مردم و مصرف‌کنندگان محصولات لبنی بر این است که قیمت شیر در این استان در کمترین مقدار خود قرار دارد اما واقعیت این‌است که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان هر دو از این گرانی سرسام‌آور گلایه دارند.
لبنیات از سفره‌های مردم پرکشید؛ نقش واسطه‌ها در التهاب بازار
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / امیر حسین پروان / قم / عباس پورمیدانی / تولید شیر / مصرف لبنیات
لبنیات از سفره‌های مردم پرکشید؛ نقش واسطه‌ها در التهاب بازار
قم - شیر و محصولات لبنی طی روزهای اخیر به دلیل افزایش قیمت در حال خروج از سبد مصرف خانواده‌های قمی است که مسئولان افزایش قیمت نهاده‌های دامی و وجود واسطه‌ها را عامل این موضوع می‌دانند.
تلاش برخی برندها برای صادرات شیر خشک
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
تلاش برخی برندها برای صادرات شیر خشک
کاهش سرانه مصرف شیر و لبنیات، میزان تولید شیرخشک را در کارخانه‌های صنایع لبنی افزایش داده و با ممنوعیت صادرات این محصول، دپوی حجم بالای شیر خشک در انبارها برای کارخانه‌های لبنی دردسرساز شد اما اخیرا صادرات این محصول آزاد شده است. با علی احسان ظفری، رئیس هیأت مدیره تعاونی‌های صنایع لبنی، گفت‌وگو کرده‌ایم. تمدید مهلت صادرات شیرخشک چه تغییری در وضعیت کارخانه‌ها ایجاد می‌کند؟ این موضوع هیچ تغییری در شرایط کارخانه‌ها ایجاد نمی‌کند چون سهمیه جدید برای صادرات اعلام نشده و فقط 2شرکت که در مهلت بیست روزه …
از
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-اقتصادی / اقتصاد مقاومتی / سال جهش تولید
از "افتتاح واحد تولید شیر خشک کاله" تا "بازدید از پایانه صادراتی روماک"
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سفری دو روزه به مازندران، پروژه‌هایی چون "طرح توسعه شرکت ساوین تاپ، واحد تولید شیر خشک و پودر کنسانتره پروتئینی آب پنیر شرکت سولیکو کاله" را افتتاح کرد و با بازدید از مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک در جریان آخرین وضعیت راه‌اندازی این پروژه زیرساختی صادراتی قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
اقدامی برای داشتن سیاره‌ای سالم
[شیما بیرقی – کارشناس برنامه سلامت مادران و شیر مادر مرکز بهداشت شمال تهران]هفته جهانی تغذیه با شیر مادر از یکم تا هفتم آگوست مصادف با دهم تا شانزدهم مرداد به مدت یک هفته در ‏سراسر جهان گرامی‎ ‎داشته می‌شود. هدف از برگزاری هفته جهانی تغذیه با شیر مادر بالا بردن آگاهی ‏همگانی درباره اهمیت تغذیه با شیر‎ ‎مادر و تشویق مادران به شیردهی برای بهبود سطح سلامت کودکان ‏در سراسر جهان است. هر ساله شعاری برای این‎ ‎هفته اعلام می‌شود و شعار امسال «سیاره‌ای سالم با ‏حمایت از تغذیه با شیرمادر» است. شیر مادر مناسب‌ترین تغذیه برای شیرخواران است. توصیه جهانی ‏برای تغذیه مطلوب شیرخواران مبنی بر شروع تغذیه با شیرمادر در ساعت اول تولد، …
خوراکی های مناسب برای مادران شیرده
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / رژیم غذایی / مادران شیرده / نفخ / سبک زندگی / پارسی خبر
خوراکی های مناسب برای مادران شیرده
خانم‌ها در دوران شیردهی ممکن است در هر روز حدود ۳ لیوان و حتی ۴ لیوان شیر تولید کنند بنابراین لازم است در مقایسه با افراد دیگر ۳ تا ۴ لیوان بیشتر آب بنوشند. البته هرچه بیشتر آب بنوشند، تولید شیر افزایش می‌یابد.
موفقیت محققان ایرانی در افزایش عملکرد گیاه استویا
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
موفقیت محققان ایرانی در افزایش عملکرد گیاه استویا
محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به افزایش تولید برگ و ترکیبات شیرین کننده موجود در برگ گیاه استویا شدند که منبعی طبیعی برای تولید شیرین کننده های جایگزین قند و شکر است.
گیاهی که ۳۰۰ برابر قند و شکر شیرین کنندگی بدون ضرر دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / استانی-علمی و آموزشی / سازمان غذا و داروی آمریکا / پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی / دیابت / استویا / اروپا / چین / ایران / البرز
گیاهی که ۳۰۰ برابر قند و شکر شیرین کنندگی بدون ضرر دارد
محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به افزایش تولید برگ و ترکیبات شیرین کننده موجود در برگ گیاه استویا شدند که منبعی طبیعی برای تولید شیرین کننده‌های جایگزین قند و شکر است.
تولید و توسعه ساخت شیرهای صنعتی کنترلی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / صندوق نوآوری و شکوفایی
تولید و توسعه ساخت شیرهای صنعتی کنترلی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی
یک شرکت دانش بنیان با استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تصاحب سهم 30 درصدی از بازار داخل برای تولید شیرآلات کنترلی (Control Valve) و پوزیشنر شده است.
آسیب‌شناسی قیمت‌گذاری دستوری در صنعت لبنیات
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آسیب‌شناسی قیمت‌گذاری دستوری در صنعت لبنیات
70 سال از صنعتی شدن تولید شیر و لبنیات در ایران می‌گذرد و سال‌هاست که تلاش‌ها و سرمایه‌های زیادی در راه صنعتی شدن این زنجیره حیاتی و نقش‌آفرین در سلامتی، اشتغال‌زایی و فقرزدایی صرف شده است. یکی از موضوعاتی که طی سال‌های اخیر همواره ذهن تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محصولات لبنی را به خود معطوف کرده،‌ موضوع قیمت‌گذاری این محصولات است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
کاهش مصرف شیر و نگرانی‌هایی برای آینده
محمدرضا بنی‌طبا ـ عضو انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی افزایش سرانه مصرف مواد لبنی در جامعه نیازمند فرهنگسازی است. در برنامه‌های چهارم، پنجم و ششم توسعه کشور، وزارت جهاد کشاورزی وظیفه داشت با افزایش قیمت اقلام خوراکی مضر مانند روغن و نوشابه، برای افزایش سرانه مصرف شیر تلاش کند. این موضوع آنطور که باید و شاید رعایت نشده است و وزارت جهاد کشاورزی منابعی را که باید صرف این اقدام می‌کرد، برای راه‌اندازی خطوط تولید شیرخشک صرف کرده است تا محصول تولید شده در این کارخانه‌ها را به خارج کشور صادر و به جای آن …
هویت‌دار شدن ۱۵ درصد از دام‌های استان
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / پلاک گذاری و هویت دار کردن دام‌ها / صنایع لبنی / تولید شیر خام / دامداری / استانی-اقتصادی / شستا / لبنیات / جهاد کشاورزی
هویت‌دار شدن ۱۵ درصد از دام‌های استان
مدیر امور دام سازمان جهادکشاورزی استان همدان از پلاک گذاری ۱۵ درصد از دام‌های استان خبرداد و گفت: در سه ماهه ابتدای امسال ۷۱ هزار و ۲۳۴ رأس از دام‌های استان هویت دار شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دولت برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات یارانه دهد
یک کارشناس صنعت لبنیات با اشاره به اینکه دولت می‌تواند برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات به دهک‌های آسیب‌پذیر جامعه یارانه دهد، گفت: «در این بخش هر نوع یارانه‌ای توسط دولت پرداخت شود، به نوعی سرمایه‌گذاری خواهد بود و از هزینه‌های درمانی کاسته می‌شود.» حسین چمنی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان با افزایش قیمت لبنیات، سرانه مصرف لبنیات را در کشور بالا برد، گفت: «ساختار اقتصادی ما این‌گونه است که طی چند دهه گذشته همواره قیمت تمام‌شده تولید در همه زمینه‌ها افزایش یافته و شاخصی به نام تورم، سنجه افزایش هزینه‌ها بوده است.» او ادامه داد: «لبنیات نیز تابع همین شرایط است. دامدار برای …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سرانه مصرف شیر ایرانیان آب رفت
آمارهای صنایع لبنی ایران از کاهش 18.7درصدی سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور و سقوط مصرف سالانه از 95کیلو به 80کیلو حکایت دارد؛ این در حالی است که براساس توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی، هر فرد باید سالانه 150کیلوگرم شیر و مواد لبنی مصرف کند و در سند چشم‌انداز 1404نیز سرانه مصرف لبنیات کشور 120کیلو برآورد شده بود. به گزارش همشهری، تولید شیر خام در ایران در چهار دهه گذشته با جهش 4.8برابر مواجه شده و از حدود 2.3میلیون تن در ابتدای انقلاب به بیش از ۱ میلیون تن در سال ۹۸رسیده است. این جهش چشمگیر در تولید …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
قابلیت خودکفایی در تولید کره
معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: با توجه به رشد چشمگیری که در تولید شیر داشتیم، قابلیت خودکفایی یا بی‌نیازی به واردات کره در کشور وجود دارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهادکشاورزی، مرتضی رضایی ضمن تبریک روز جهانی شیر به تمام فعالان بخش تولید تا توزیع این محصول اظهار کرد: این روز در تقویم کشور و جهان برای ارزش‌گذاری به محصول ارزشمند شیر و تولیدکنندگان آن است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
آغاز تفکیک پسماند در آرادکوه
معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آغاز تفکیک پسماند در آرادکوه با مجوز ستاد کرونای کلانشهر تهران خبر داد. به گزارش همشهری، حسین حیدریان اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند از اوایل اسفند و در پی همه‌گیری ویروس کرونا، به منظور شکستن زنجیره ابتلا عملیات تفکیک را به‌صورت داوطلبانه تعطیل کرد. او افزود: عدم ‌تفکیک پسماند در آرادکوه تا اواخر اردیبهشت ادامه یافت اما با توجه به مضرات دفن بی‌رویه زباله مثل تولید شیرابه فراوان و تجمیع گازهای گلخانه‌ای که به‌لحاظ زیست‌محیطی برای منابع خاک …
کرمانشاه می‌تواند پایلوت تولید
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / استانی-اقتصادی / سال جهش تولید / کرمانشاه / صنایع لبنی / شیر خشک
کرمانشاه می‌تواند پایلوت تولید "شیرخشک‌" غرب کشور باشد
رئیس انجمن صنایع لبنی استان کرمانشاه با اشاره به خالی بودن جای یک واحد صنعتی تولید شیرخشک در استان، گفت: احداث این واحد می‌تواند تمام نیاز غرب کشور را پوشش دهد.
تولید شیرهای اطمینان برای جلوگیری از آتش سوزی در پالایشگاهها
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / شرکت دانش بنیان / تولید / پتروشیمی
تولید شیرهای اطمینان برای جلوگیری از آتش سوزی در پالایشگاهها
یک شرکت دانش بنیان با تکیه به توان و تخصص نیروی انسانی خود موفق به بومی‌سازی شیرهای اطمینان شده است.
مواد غذایی فاسد در ملکان جمع آوری شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / استانی-اجتماعی / مواد غذایی فاسد / توقیف / پلیس آگاهی
مواد غذایی فاسد در ملکان جمع آوری شد
فرمانده انتظامی شهرستان ملکان از کشف مواد غذایی فاسد شده از یک کارگاه تولید شیرینی خبر داد.
مازاد تولید شیرخشک یعنی حذف لبنیات از سبد غذایی ۴ دهک کم درآمد!؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / لبنیات / قیمت محصولات لبنیات
مازاد تولید شیرخشک یعنی حذف لبنیات از سبد غذایی ۴ دهک کم درآمد!؟
عضو هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی می‌گوید در صنعت لبنیات با مازاد تولید شیرخشک مواجه هستیم و وقتی به دقت به موضوع نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که آنچه از آن به عنوان مازاد شیرخشک یاد می‌شود در حقیقت همان شیر و لبنیاتی است که اقشار محروم و ۴ دهک کم درآمد نتوانسته‌اند در سبد خانوار خود قرار دهند.
گیاهان افزایش دهنده و کاهش دهنده شیر مادر
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / شیرمادر / پارسی خبر / فعالیت ورزشی / گیاه ریشه کرفس / شنبلیله
گیاهان افزایش دهنده و کاهش دهنده شیر مادر
یکی از مشکلات رایج در دوران شیردهی برای مادر، مشکل کاهش تولید شیرش یا عدم تمایل کودک به مصرف شیر مادر می‌باشد. راه حل چیست؟
شیردهی به نوزاد از ابتلا مادر به دیابت حفاظت می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / دیابت / پارسی خبر / زایمان / شیرمادر / نوزاد
شیردهی به نوزاد از ابتلا مادر به دیابت حفاظت می‌کند
مطالعه جدید شامل ۸۵ زنی بود که به فرزندشان شیر داده بودند و ۹۹ زن که به فرزندشان شیر نداده بودند. این زنان دو ماه بعد از زایمان و هرسال حداقل تا مدت سه سال تحت ارزیابی بودند.پژوهشگران کره جنوبی دریافتند در مقایسه با زنانی که به فرزندشان شیر نداده بودند، مادرانی که نوزادشان را با شیر خود تغذیه کرده بودند دارای سلول‌های بتا پانکراسی بهتر و عملکرد بهتر این سلول‌ها و همچنین میزان کمتر گلوکز (قند) بودند که موجب کاهش ریسک ابتلاء به دیابت می‌شود.به گفته محققان، این فواید تا مدت‌ها بعد از توقف شیردهی به نوزاد هم ادامه داشته و تا بیش از سه سال بعد از زایمان ادامه دارد.محققان عنوان می‌کنند: «هورمون ترشح کننده شیر موسوم به «پرولاکتین» در مادران شیرده نه تنها موجب افزایش تولید شیر می‌شود بلکه سلول‌های بتا …
اصلاح نژاد راهی به سوی افزایش بهروری
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
اصلاح نژاد راهی به سوی افزایش بهروری
طرح اصلاح نژاد فیریزین و تکثیر گوشتی در ۴۰۰ راس سبک استان مازندران انجام گرفت، طرحی که با همه گیری آن شاهد افزایش ۲ تا ۳ برابری تولید شیر و گوشت در کشور خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
زنده‌ به ‌گوری جوجه‌ها
فیلم‌های زنده به گور شدن جوجه‌ها و له شدن آنها زیر غلتک نابودش کرده بود. بارها چنین فیلم‌هایی دیده بود و حتی تفاوت او با بقیه مردم را آگاهی از همین پشت‌پرده‌ها می‌دانست. مدت‌ها بود که خبر داشت زنده‌ به‌ گور کردن، خفه کردن در کیسه زباله، غرق کردن در آب، ریختن در چاه، رها کردن جوجه‌ها در بیابان، خفه کردن آنها در اتاق‌های گاز و کف (مشابه اردوگاه‌های مرگ آلمان نازی)، ریختن جوجه‌های زنده در چرخ‌گوشت و چند روش غیرانسانی دیگر، همیشه در مرغداری‌ها رایج بوده است. وقتی که هدف، سود باشد و همه‌ چیز ابزاری برای رسیدن به آن، طبیعی است جوجه‌های نرِ بی‌استفاده، به عنوان «ضایعات» شناخته شوند؛ چیزی در حد براده …
کاربردی شدن دستگاه نانو پوشش محققان کشور در خط تولید شیرآلات
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / نانوپوشش / دستگاه PVD / شیرآلات / دانش بنیان
کاربردی شدن دستگاه نانو پوشش محققان کشور در خط تولید شیرآلات
یکی از شرکت‌های فناور تولید شیرآلات اقدام به خرید دستگاه پوشش‌دهی نانو متری از یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کرد که کاربرد آن در خط تولید شیرآلات موجب شده است که پوشش‌های اعمال‌شده بر روی محصولات از دوام بالاتر و ارزان‌تری برخوردار شوند.
تولید علوفه در کشور سالانه ۵ درصد افزایش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / وزارت جهاد کشاورزی / کالاهای اساسی
تولید علوفه در کشور سالانه ۵ درصد افزایش می‌یابد
مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برنامه داریم تا تولید علوفه در کشور را سالانه ۵ تا ۶ درصد و متعاقب آن، تولید شیر را سالانه ۳ تا ۴ درصد افزایش دهیم.
تولید شیرین یک آبادی
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
تولید شیرین یک آبادی
کارگاهی کوچک در روستای چاه رحمان واقع در حاشیه شهر زاهدان، ​ توانسته است با تولید نقل و نبات، ​ سهمی از رونق تولید را داشته باشد.
احتمال آلوده بودن شیرینی و شکلات بسته بندی به کرونا وجود ندارد / کاهش ۳۰ درصدی تولید
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
احتمال آلوده بودن شیرینی و شکلات بسته بندی به کرونا وجود ندارد / کاهش ۳۰ درصدی تولید
دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات با بیان اینکه احتمال آلوده بودن شیرینی و شکلات بسته بندی به ویروس کرونا وجود ندارد، ‌ اظهار کرد: بخش اعظمی از ماشین‌آلات تولید شیرینی و شکلات بسته بندی اتوماتیک است و در محیط سرپوشیده تولید می‌شود.
لزوم ورود سازمان تعاون روستایی به خرید شیر مازاد دامداران/ مرغداران از انباشت مرغ رنج می‌برند
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / جهاد کشاورزی / دستمزد / شیر / گوشت / ویروس
لزوم ورود سازمان تعاون روستایی به خرید شیر مازاد دامداران/ مرغداران از انباشت مرغ رنج می‌برند
ایلنا: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به مواجهه دامداران با مازاد تولید شیر در پی شیوع ویروس کرونا، ورود سازمان تعاون روستایی به خرید حمایتی ضروری است.
همه چیز درباره شیر مادر از محتویات و ترکیبات تا مدت زمان تغذیه با شیر مادر
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / شیر مادر / تغذیه نوزاد
همه چیز درباره شیر مادر از محتویات و ترکیبات تا مدت زمان تغذیه با شیر مادر
در اولین روز‌های پس از تولد، سینه‌های مادر مایع غلیظ و مایل به زردی به نام آغوز تولید می کنند که سرشار از پروتئین، قند کم و دارای ترکیبات مفید است. آغوز به تکمیل و پیشرفت دستگاه گوارشی کودک که هنوز نابالغ است کمک بسیاری می کند. پس از چند روز با بزرگتر شدن معده ی کودک، دستگاه گوارش آماده ی دریافت شیر بیشتری خواهد شد و سینه های مادر نیز تولید شیر بیشتری را انجام خواهند داد.
ببینید | بازار داغ شیرینی‌های ماسک‌دار دورتموندی!
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / ویروس کرونا / ماسک / سلامت
ببینید | بازار داغ شیرینی‌های ماسک‌دار دورتموندی!
تولید شیرینی‌هایی با ماسک در یک قنادی در دورتموند صاحب مشتریان زیادی شده و خبرش در رسانه های دنیا پیچیده است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
کرونا چه تاثیری بر صنعت دامداری گذاشت؟
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: اگرچه شرایط کشور با شیوع ویروس کرونا قابل درک است و بسیاری از اصناف و تولیدکنندگان دچار خسارت شده‌اند، اما باید به شیر و دامی که روی دست دامداران مانده توجه ویژه ای کرد تا تولید شیر در آینده با مشکلی رو‏به‏رو نشود.به گزارش ایسنا، سعید سلطانی با بیان این‏که مصرف لبنیات در کشور کاهش یافته است و برخی کارخانه‌ها یا شیر را از دامداران تحویل نمی‏گیرند یا میزان دریافت شیر را کاهش داده‌اند، گفت: شیر مانند محصولات دیگر نیست که در انبار ذخیره و در شرایط عادی عرضه شود. شیر خام را حداکثر می‌توان تا ۲۴ ساعت در دمای ۴ درجه سانتی‏گراد نگه داشت و اگر بعد از آن وارد خط تولید نشود باید آن را دور ریخت.وی ادامه داد: باید تولید و عرضه شیر دراین ایام مدیریت شود، زیرا اگرتولید دچار …
با شیوع کرونا مصرف محصولات دامی چه تغییری کرده است؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / دام - دامپروری / کشاورزی / محصولات کشاورزی / ویروس کرونا
با شیوع کرونا مصرف محصولات دامی چه تغییری کرده است؟
ایسنا به نقل از مدیرعامل اتحادیه دامداران نوشت: اگرچه شرایط کشور با شیوع ویروس کرونا قابل درک است و بسیاری از اصناف و تولیدکنندگان دچار خسارت شده‌اند، اما باید به شیر و دامی که روی دست دامداران مانده توجه ویژه ای کرد تا تولید شیر در آینده با مشکلی رو به رو نشود.
آذربایجان شرقی از برترین‌های تولید شیر و لبنیات
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
آذربایجان شرقی از برترین‌های تولید شیر و لبنیات
آذربایجان شرقی قطب صنعت، کشاورزی و دامپروری در شمالغرب ایران، با طبیعت سرسبز خود، بهترین محل برای تولید گوشت، شیر و لبنیات است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
کلیه ضوابط بهداشتی در شیرینی فر وشیها رعایت میشود
ریٔیس اتحادیه صنف قنادان گفت: کلیه ضوابط بهداشتی در شیرینی فروشیهایی که پروانه کسب و کار دارند، رعایت میشود.به گزارش ایسنا، علی بهرهمند با بیان اینکه ابلاغیههای وزارت بهداشت، وزارت صمت و اتاق اصناف را به اعضای اتحادیهابلاغ کردهایم، اظهار کرد: شیرینی داخل فر حدود نیم ساعت تا یکساعت در درجه ۲00 تا 400 سانتی گراد و در حرارت غیر مستقیم قرار میگیرد. طبیعتا در این درجه ویروس در شیرینیباقینمیماند. وی ادامه داد: توصیه کردیم فروشندگان در شیرینی فروشیهااز دستکش یکبار مصرف و ماسک استفاده کنند. همچنین در قنادیهانیزوسایلبهداشتیماننددستکشوموادضدعفونیکننده وجود دارد و مشتریان میتوانند از آنها استفاده کنند و روزانه محیط قنادی نیز تمیز میشود. از طرفی شیرینیها پس ازاینکه از فر خارج میشوند در یک جعبه استاندارد …
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
تامین آرد مورد نیاز نانوایی‌های کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تامین آرد مورد نیاز نانوایی‌های کشور خبر داد و گفت: هیچ مشکلی در تامین نان موردنیاز مردم وجود ندارد. یزدان سیف در نشست امروز با تولیدکنندگان نان صنعتی با اشاره به اینکه هنوز آرد تعیین‌شده برای سهمیه اسفند نانوایی‌ها به طور کامل جذب نشده است، افزود: ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم در کارخانه‌های مختلف مصرف تولید شیرینی، شکلات، رشته‌های آشی و دیگر موارد می‌شود که از این رقم ۹میلیون و ۵۰۰ هزار تن صرف تولید نان می‌شود که با کسب ۱۵درصد سبوس گیری آرد مورد نیاز کشور برای تولید نان ۸ میلیون تن است که این رقم به‌طور کامل تأمین شده است. وی با اشاره به اینکه در بخش تولید آرد و نان و گندم هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد گفت: نان صنعتی نیز یکی از راهبردهای بلندمدت کشور است که البته …
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / شیر / گاوداری / مرکز آمار ایران
تولید ۲.۶ میلیون تن شیر در نیمه اول امسال
مطابق با اعلام مرکز آمار ایران، مقدار تولید شیر در شش‌ماهه اول سال ١٣٩٨ نیز حدود ٢.۶ میلیون تن بوده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / گاو / گوساله / شیر / گاوداری / مرکز آمار ایران
چقدر شیر در گاوداری‌های کشور تولید شد؟
آخرین آمار حاکی از آن است که تولید شیر شش ماهه اول امسال در گاوداری‌های صنعتی کشور حدود ٢,٦ میلیون تن بوده است. همچنین تعداد گاو و گوساله نسبت به سال ١٣٩٥، بیش از ٢١ درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
الماس مخوف بوگاتی در ژنو 2020
بوگاتی شیرون به عنوان جانشین هایپرکار معروف ویرون در نمایشگاه ژنو 2016 معرفی شد. چهار سال بعدتر بوگاتی دویست و پنجاهمین دستگاه از شیرون را تولید کرده و درواقع به نیمه راه تولید شیرون رسیده است؛ اما دویست و پنجاهمین شیرون تولیدی که اتفاقاً در نمایشگاه ژنو 2020 نیز حضور خواهد یافت از نوع اسپورت ادیشن نویر اسپورتیو است که اواخر سال پیش معرفی شده بود.این مدل از قطعات مشکی‌رنگ زیادی سود می‌برد. پوشش‌های مشکی مات به همراه فیبر کربن زیاد در جای‌جای بدنه دیده می‌شوند. همین طرح مشکی مات روی اسپویلر جلو، جلوپنجره، رینگ‌ها و… نیز وجود دارند. حتی چهار خروجی اگزوز تیتانیومی نیز طرح تیره‌رنگ دارد. داخل کابین نیز همین فضای مشکی‌رنگ وجود دارد. همچنین تریم آلومینیومی مشکی‌رنگ، صندلی‌های تیره و… جزو ویژگی‌های …
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
کلاه بزرگ آل‌اشپورت بر سر فوتبال ایران
[شهروند] شرکت آل‌اشپورت بعد از فاجعه‌ای که چند‌سال قبل با تولید لباس تیم‌ملی فوتبال به بار آورد و به واسطه پخش‌شدن تصاویر لباس‌های تولید شیراز به جای جنس‌های آلمانی مجبور شد چندسالی از فوتبال ایران دور بماند، در لیگ نوزدهم بار دیگر در بدنه فوتبال نفوذ کرد و علاوه بر اسپانسری البسه تیم‌های ملی فوتبال با اکثر باشگاه‌های لیگ‌برتری و لیگ یکی نیز قرارداد همکاری امضا کرد. با گذشت چندماه از همکاری آل‌اشپورت با تیم‌های ایرانی اما بار دیگر حواشی گذشته در سر و شکل جدیدی درحال تکرارشدن است.از ابتدای فصل جاری که آل‌اشپورت برای تیم‌های مختلف لیگ‌برتری مراسم رونمایی از پیراهن‌های جدید برگزار کرد، شایعات و مسائل زیادی درباره کپی‌برداری …
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
مطرح کردن وجود آفلاتوکسین در شیر ظلم بزرگی در حق صنعت لبنیات است
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که به تمام جزییات از سلامت گاو تا تولید شیر توجه می‌شود و مطرح کردن وجود آفلاتوکسین در شیر، ظلم بزرگی به صنعت لبنیات بود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
تولید تریاک در افغانستان افزایش یافت
کابل - ایرنا - اگرچه آمریکا اعلام کرده که مساحت زمین های زیر کشت خشخاش در افغانستان کاهش یافته اما آمار نشان می دهد که تولید شیره تریاک نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش داشته و به ۶ هزار و ۷۰۰ تن رسیده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / رژیم غذایی / دام و طیور / کلسیم / انگلستان / محصولات لبنی
محصولات لبنی سالم با تغییر رژیم غذایی دام
تهران- ایرنا- مطالعات اخیر محققان دانشگاه ریدینگ در انگلیس نشان می‌دهد تغییر رژیم غذایی دام می‌تواند منجر به تولید شیری با چربی اشباع کمتر و در نتیجه محصولات لبنی سالم‌تر شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / استانی-اقتصادی / جوجه ریزی / گاوداری / تولید شیر خام / گوشت قرمز
واردات ۵۵۷ راس گاو از آلمان به آذربایجان غربی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۵۷۷ راس گاو از نژاد سیمینتال وارد استان شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / خودکفایی در تولید گوشت قرمز / واحدهای تولید شیر / جهاد کشاورزی / میبد / استانی-اقتصادی
افزایش ۸۰۰۰ تنی تولید شیر در میبد یزد
معاون جهادکشاورزی شهرستان میبد از افزایش هشت هزار تنی تولید شیر این شهرستان با تکمیل و بهره‌برداری از مجتمع‌های دامداری در دست اجرای شهرستان خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •