جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ / 27 November, 2020
جمشید نفر
احتمال تسهیل‌گری در سیستم تهاتری تا هفته آینده/ ۸۰ درصد مشکلات با واردات در مقابل صادرات حل می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / تهاتر / جمشید نفر / صادرات در برابر واردت
احتمال تسهیل‌گری در سیستم تهاتری تا هفته آینده/ ۸۰ درصد مشکلات با واردات در مقابل صادرات حل می‌شود
ایلنا: رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد:‌ من فکر می‌کنم تسهیل‌گری در تهاتر و واردات در برابر صادرات تا هفته آینده انجام شود. این اقدامات…
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
مسیر خطا در کنترل قیمت‌ها
در نشست کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق‌ایران جمشید نفر، رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران گفت: در این شرایط که فرصتی استثنایی برای کشور ایجادشده، باید اقتصاد نفت‌محور را تبدیل به اقتصاد صادرات‌محور کنیم. باید مسائل و مشکلات صادر‌‌کننده برطرف شود. در این نشست رفع تعهد ارزی صادر‌کننده، مالیات و نوع مواجهه بانک مرکزی با صادرکننده‌ها بررسی شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
ارز صادراتی بازنگشته مربوط به ۱۵ هزار کارت است
رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی گفت: برآوردها نشان می‌دهد که ارز بازنگشته مربوط به ۱۵ هزار کارت است که از این عدد تنها ۵ هزار کارت، کارت بازرگانی است و حدود ۹ هزار کارت، کارت پیله وری (کارت بازرگانی مخصوصی که به ساکنان مناطق مرزی داده می‌شود) بوده است. جمشید نفر اظهار کرد: آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی که مربوط به بازنگشتن ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور است باید با مدرک و اطلاعات دقیق ارائه شود. اینکه ما بخواهیم بخش خصوصی را عامل این اتفاق بدانیم نه تنها درست نیست که اصلا با واقعیت‌ها سازگاری ندارد. او با اشاره به مسوولیت‌های بخش خصوصی برای بازگشت ارز در بخش‌نامه‌های اجرایی، گفت: طبق این بخش‌نامه‌ها، کل ارزی که باید بخش خصوصی در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به کشور باز می‌گرداند، حدود 5/ 12 …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اقتصاد ایران / ایران / دولت / صادرات غیرنفتی / مشکلات
دست‌ها را از گلوی صادرکنندگان‌ بردارید
رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران می‌گوید امروز اقتصاد ایران به صادرات غیرنفتی وابسته است و هر اقدامی که این صادرات را محدود کند، در نهایت به اقتصاد ایران ضربه می‌زند. جمشید نفر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
محدودیت صادرات ضربه به اقتصاد است
رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران می‌گوید امروز اقتصاد ایران به صادرات غیرنفتی وابسته ‏است و هر اقدامی که این صادرات را محدود کند، درنهایت به اقتصاد ایران ضربه می‌زند.‏ جمشید نفر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: «پیش از هرچیز مسئولان و سیاست‌گذاران باید به این ‏نکته توجه کنند که صادرکننده خائن نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است که تلاش کرده با وجود ‏دشواری‌های حاصل از تحریم، شرایط را طوری برنامه‌ریزی کند که کالای ایرانی به بازار جهانی برسد و ‏ارز حاصل از آن به کشور بازگردد. در شرایطی که بانک‌ها و صرافی‌های بین‌المللی با ما کار نمی‌کنند، ‏صادرکننده چه راهی برای بازگشت ارز خود در دوره زمان‌بندی کوتاه و بدون …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
اهمیت صادرات هنوز هم در ایران ناشناخته است
جمشید نفر رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
جلسه صادرکنندگان با رئیس اداره صادرات بانک مرکزی/کارگروه حل مشکلات ارزی صادرکنندگان تشکیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / جمشید نفر / اتاق ایران / بانک مرکزی ایران / رفع تعهد ارزی
جلسه صادرکنندگان با رئیس اداره صادرات بانک مرکزی/کارگروه حل مشکلات ارزی صادرکنندگان تشکیل می‌شود
رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران گفت: بر اساس چالش‌های مطرح شده از سوی صادرکنندگان در مورد دستورالعمل بازگشت ارز صادرات سال‌های ۹۸ و ۹۹ مقرر شد تا کارگروه حل مشکلات ارزی صادرکنندگان تشکیل شود.
تمهید صادرکنندگان برای تداوم جریان صادرات/وزارت خارجه رایزنی با کشورهای هدف صادراتی را سرعت بخشد
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / جمشید نفر / صادرات غیرنفتی / وزارت خارجه / اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران / ویروس کرونا
تمهید صادرکنندگان برای تداوم جریان صادرات/وزارت خارجه رایزنی با کشورهای هدف صادراتی را سرعت بخشد
رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران با بیان اینکه وزارت خارجه باید با کشورهای هدف صادراتی برای پذیرش محموله‌های ایرانی رایزنی کند، گفت: صادرکنندگان برخی راهکارهای مبتکرانه را به کار بسته‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ارز / ایران / تجارت / دولتی و خصوصی / مواد مخدر
ستاد تسهیل ؛بستر مناسب برای رونق صادرات
جمشید نفر رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران در مورد پیش بینی 50 میلیارد دلاری صادرات تا پایان سال 98 گفت: در خصوص دستیابی به این هدف صادراتی،
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ارز / ایران / نرخ ارز / نفت / وزارت خارجه
ساختار اقتصادی کشور صادراتی نیست
جمشید نفر، رییس کمیسون صادرات اتاق بازرگانی اتاق ایران در مورد صادرات به 15 کشور همسایه گفت:
۱۳۹۸-۰۹-۲۶
روی دیگر سکه روابط تجاری تهران - بغداد
جمشید نفر، رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی در گفت‌وگو با «توسعه ایرانی» با صراحت در مورد همزمانی تصمیم دولت عراق مبنی بر ممنوعیت واردات ۱۷ قلم محصول کشاورزی از ایران و اعتراض کمپینی - تحریمی شهروندان عراقی‌ با هشتک «خلوها- تخیس» به معنای «بگذارید بگندد»؛ معتقد است که اعلام خودکفایی از سوی دولت عراق بهانه است و در واقع روی دیگر سکه روابط تهران و بغداد نشان می‌دهد که فضای ضد ایرانی در این کشور باعث لغو صادرات شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / جمشید نفر / حمید زادبوم / سیدفرید موسوی / صادرات غیرنفتی
لزوم تدوین نقشه راه صادراتی منطبق با بازار داخل
کارشناسان معتقدند با توجه به اهمیت صادرات در اقتصاد ملی در شرایط تحریم، نقشه راه صادرات باید منطبق با نقشه تنظیم بازار داخل تدوین شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / جمشید نفر / اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران / صادرات غیرنفتی
جمشید نفر رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران شد
جمشید نفر، به عنوان رئیس جدید کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران انتخاب شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •