دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
جوزپ بورل
۳۵ ساعت قبل
درخواست ایران برای فعال‌شدن مکانیسم حل اختلافات برجام
[شهروند] روز جمعه سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد که محمدجواد ظریف با ارسال نامه‌ای به جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده برجام بار دیگر موارد عدم‌پایبندی انگیس، آلمان و فرانسه به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای را به کمیسیون مشترک حل اختلاف ارجاع داده است. عباس موسوی گفت: «متعاقب اقدام غیرمسئولانه و غیرقانونی سه دولت اروپایی در ارایه پیش‌نویس قطعنامه در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، همچنین تداوم عدم‌پایبندی نسبت به تعهدات بین‌المللی ناشی از برجام و مصوبات کمیسیون مشترک روز گذشته وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به آقای بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده برجام، یک بار دیگر موارد …
۳۵ ساعت قبل
واکنش نماینده روسیه به نامه ظریف
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین به نامه وزیر امور خارجه کشورمان به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در آن بر عدم پایبندی کشورهای اروپایی به مفاد برجام تاکید شده است، واکنش نشان داد.به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در پیامی توئیتری به نامه وزیر امور خارجه کشورمان به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره ارجاع عدم پایبندی کشورهای اروپایی به مفاد برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل واکنش نشان داده و گفت: ایران از کمیسیون مشترک [برجام] خواسته است که نگرانی‌های تهران درباره اجرای توافق [هسته‌ای] از سوی فرانسه، آلمان و انگلیس را از طریق مکانیسم حل اختلاف مورد توجه قرار دهد. اولیانوف در ادامه نوشت: این سومین بار است که اعضای برجام سعی می‌کنند …
۳۷ ساعت قبل / ایران و روسیه / برجام / پرونده هسته ای ایران
روسیه: حل مشکلات پیرامون برجام بدون مراجعه به اقدامات اضطراری باشد
به گزارش ایسنا، به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه روز شنبه در بیانیه‌ای از طرفین برجام خواست تا بدون توسل به اقدامات اضطراری، به دنبال راه‌حلی برای بحران کنونی بگردند.در این بیانیه آمده است: موضع اصولی روسیه این است که هرگونه سوالی که حین اجرای برنامه جامع اقدام مشترک ایجاد می‌شود، باید در کمیسیون مشترک حل شود. با این حال بهتر است این کار را بدون توسل به اقدامات اضطراری و قرارندادن فرایند حصول راه‌حل در تنگنای زمانی، انجام شود.در این بیانیه آمده است که علی‌رغم‌ تمام مشکلات، طرفین باید از اهدافی والا که در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ گرامی داشته شده، کمک بگیرند و به گفت‌وگو مشغول شوند.به گزارش ایسنا، متعاقب اقدام غیرمسئولانه و غیرقانونی سه دولت اروپایی (آلمان، انگلیس …
واکنش انگلیس به نامه ظریف به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
۳۸ ساعت قبل
واکنش انگلیس به نامه ظریف به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
سخنگوی وزارت خارجه انگلیس به نامه وزیر امور خارجه ایران به جوزپ بورل درباره برجام واکنش نشان داد.
انگلیس: با عدم پایبندی ایران برجام در خطر است
۳۸ ساعت قبل / محمد جواد ظریف / اتحادیه اروپا / برجام / انگلیس
انگلیس: با عدم پایبندی ایران برجام در خطر است
سخنگوی وزارت خارجه انگلیس به نامه ظریف به جوزپ بورل درباره برجام و مکانیسم ماشه واکنش نشان داد.
مسوول سیاست خارجی اروپا در پاسخ به نامه وزیر خارجه ایران: مصمم به حفظ برجام هستیم
۴۳ ساعت قبل / ایران و اروپا / پاسخ به نامه ظریف / حفظ برجام / سیاست خارجی اروپا / نامه ظریف
مسوول سیاست خارجی اروپا در پاسخ به نامه وزیر خارجه ایران: مصمم به حفظ برجام هستیم
شفقنا- مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به نامه وزیر خارجه ایران نوشته مصمم به حفظ برجام است. جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بامداد شنبه ۱۴ تیر ماه نامه محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران...
جوزپ بورل: همچنان به حفظ توافق هسته‌ای مصمم هستیم
۲ روز قبل / اتحادیه اروپا / جوزپ بورل / توافق هسته ای / مکانیسم حل اختلافات / محمدجواد ظریف
جوزپ بورل: همچنان به حفظ توافق هسته‌ای مصمم هستیم
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام این که نامه وزیر امور خارجه کشورمان را دریافت کرده است بار دیگر حمایتش از حفظ توافق هسته‌ای را اعلام کرد.
بورل به نامه ظریف پاسخ داد
۲ روز قبل / جوزپ بورل / محمدجواد ظریف
بورل به نامه ظریف پاسخ داد
به گزارش فارس، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بامداد شنبه نامه محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را پاسخ داد. 
۲ روز قبل
نامه ظریف به جوزپ بورل در خصوص عدم پایبندی طرف‌های اروپایی به برجام
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از ارسال نامه‌ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده برجام به‌منظور ارجاع موارد عدم پایبندی کشور‌های اروپایی به تعهداتشان در قبال ایران به کمیسیون مشترک برجام طبق بند ۳۶ این توافق خبر داد.
ایران بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی  به مفاد برجام را به کمیسیون مشترک ارجاع داد
۲ روز قبل / برجام / کمیسیون اروپا / جوزپ بورل
ایران بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی به مفاد برجام را به کمیسیون مشترک ارجاع داد
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به آقای «بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام، یک بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند ۳۶ برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع داد.
جزئیات نامه هشدارآمیز ظریف به بورل در واکنش به اقدام مخرب تروئیکای اروپا
۲ روز قبل / سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه / محمدجواد ظریف / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی / اتحادیه اروپایی
جزئیات نامه هشدارآمیز ظریف به بورل در واکنش به اقدام مخرب تروئیکای اروپا
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: محمدجواد ظریف طی نامه ای به جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام، یک بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند ۳۶ برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع داد.
۵ روز قبل
فشار حداکثری اروپا بر سوریه ادامه دارد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی اظهاراتی در نشست بروکسل و همسو با آمریکا بر تداوم فشار حداکثری اروپا بر مقامات سوریه تاکید کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی تله تریدر، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه طی اظهاراتی بر تداوم فشار حداکثری اتحادیه اروپا بر مقامات سوریه تاکید کرد. بورل حین سخنرانی در چهارمین کنفرانس بروکسل تحت عنوان «حمایت از آینده سوریه و منطقه» در اظهاراتی متناقض گفت: «اتحادیه اروپا به فشار حداکثری بر مقامات سوریه ادامه خواهد داد.»او مدعی شد: تحریم‌های اضافی می‌تواند دمشق را به گفت‌و‌گوی سیاسی با همه نیرو‌های فعال در این کشور مجبور کند.بورل همچنین اعلام کرد که طی یک سال و نیم آینده، نهاد‌های اتحادیه اروپا ۲.۳ میلیارد یورو کمک‌های …
بورِل برای حفظ برجام کوتاهی نخواهد کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / اروپا و برجام / برجام / جوزپ بورل / مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
بورِل برای حفظ برجام کوتاهی نخواهد کرد
سخنگوی «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با این ادعا که حمایت برخی اعضای این اتحادیه از قطعنامه هفته پیش شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص همکاری ایران با آژانس و توافق هسته ای (برجام) دو مقوله جدا هستند، تاکید کرد که بورل به عنوان مسئول هماهنگ کننده توافق هسته‌ای با ایران از «هیچ تلاشی برای حفظ برجام کوتاهی نخواهد کرد».
بورل: اروپا به دنبال جنگ سرد با چین نیست
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / اروپا و چین / جوزپ بورل / مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
بورل: اروپا به دنبال جنگ سرد با چین نیست
به گزارش فارس، در حالی که در روزهای اخیر اظهارنظرهای ضد چینی مقام‌های آمریکایی در رابطه با مسائل مختلف تشدید شده است، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از قصد این اتحادیه برای پرهیز از تنش‌آفرینی با چین خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / جوزپ بورل / چین / اتحادیه اروپا
بورل خواهان بهبود روابط اتحادیه اروپا و چین
‌رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) تأکید کرد، اتحادیه اروپ و چین باید روابطشان را به ویژه در حوزه‌های اقتصاد و حقوق بشر بهبود بخشند.
به قرن آسیایی سلام کنید!
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
به قرن آسیایی سلام کنید!
رضا مقاتلی: اخیراً جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و جانشین فدریکا موگرینی قرن ۲۱ را قرن آسیایی نامیده است و بخصوص عنوان کرده است پایان رهبری آمریکا نزدیک است. او به وضوح عنوان می کند مدت هاست که تحلیل گران درباره پایان سیستم تحت رهبری آمریکا و ورود به عصر آسیا صحبت می کنند و این مسئله امروز در مقابل چشمان ما در حال روی دادن است.
مصاف جوکرها و قهرمان‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / سردار حاج قاسم سلیمانی / شیکاگو / اوباما / نیویورک / عربستان / آتلانتا / لیبرال- دموکراسی / برجام / توئیتر / کریس مورفی
مصاف جوکرها و قهرمان‌ها
ترامپ چهار سال قبل با بسیج اعتراضات علیه سیستم سیاسی روی کار آمد، در حالی که خود عضوی از این سیستم تبعیض زده و دو قطبی بود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
اتحادیه اروپا تحریم‌های سوریه را یک سال دیگر تمدید کرد!
شورای اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تحریم‌ها علیه سوریه را تا ژوئن ۲۰۲۱ تمدید کرده است.  به گزارش میدل ایست نیوز، مجلس اتحادیه اروپا تاکید کرد که تمدید این تحریم‌ها برای حکومت سوریه و حامیان آن در راستای راهبرد اتحادیه اروپا در قبال سوریه به علت آنچه «ادامه اقدامات سرکوبگرانه علیه ملت سوریه» خوانده شده است. جوزپ بورل، هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادعا کرد که این تحریم‌ها علیه مقاماتی است که در رنج‌های ملت سوریه طی سال‌های جنگ نقش داشته اند و این شامل مقاماتی از حکومت سوریه و حامیان این کشور و فعالان اقتصادی‌ای می‌شود که به دولت سوریه کمک می‌کنند و از «اقتصاد جنگ» بهره می‌برند. بورل این …
ابراز تاسف جوزپ بورل از تصمیم آمریکا برای عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / معافیت هسته ای / تحریمهای هسته ای / مایک پمپئو / تحریم‌های آمریکا / جوزپ بورل / برنامه هسته‌ای ایران / کشورهای عضو برجام
ابراز تاسف جوزپ بورل از تصمیم آمریکا برای عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از تصمیم آمریکا برای عدم تمدید معافیت‌های…
اعزام نفتکش‌ها؛ اقدام بزرگ راهبردی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / آمریکا / ونزوئلا / تحریم / ایران / رژیم صهیونیستی / جوزپ بورل / ایران / دولت مادورو / خوان گوایدو
اعزام نفتکش‌ها؛ اقدام بزرگ راهبردی
این اقدام مشترک دو کشور مورد تحریم ظالمانه آمریکا خط بطلانی بر این نظریه بود که همه اقتصاد دنیا به‌خصوص تجارت هرگونه نفت و ملحقات آن باید در چارچوب قوانین و استانداردهای مورد تأیید کشورهای قدرتمند قرار گیرد، کشید.
بورل: رقابت چین و آمریکا نهادهای بین‌المللی را فلج کرده است/ شاهد پایان رهبری آمریکا هستیم
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / روابط چین و آمریکا / جوزپ بورل
بورل: رقابت چین و آمریکا نهادهای بین‌المللی را فلج کرده است/ شاهد پایان رهبری آمریکا هستیم
دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در میان نشانه‌هایی مبنی بر جایگزین شدن آسیا به جای ایالات متحده در مرکز قدرت جهانی، خواستار اتخاذ استراتژی محکم‌تر در قبال چین شد و گفت: «شکوفایی چین تحسین برانگیز و احترام آمیز می‌شود اما همزمان سوال‌ها و نگرانی‌های زیادی وجود دارند.»
انتقاد سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از موضع‌گیری اخیر بورل و اروپا
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / سید عباس موسوی / روز قدس / جوزپ بورل / اتحادیه اروپا / رژیم صهیونیستی
انتقاد سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از موضع‌گیری اخیر بورل و اروپا
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه…
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
در ساز و کاری مشارکت می‌کنیم که بنیانگذار آن هستیم
عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز گذشته در نشست خبری با اهالی رسانه‌های داخلی و خارجی به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد. خبرنگار اعتماد در این نشست از او سوال کرد. جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست مجازی بروکسل ‌۴ در سی‌ام ژوئن مطابق با  ۱۰ تیر ماه با محوریت سوریه برگزار خواهد شد. بورل از وزیران خارجه کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به علاوه ترکیه و روسیه خواست تا در این نشست مجازی شرکت کنند. به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا نقش ایران در پرونده سوریه را به‌رسمیت نمی‌شناسد. آیا دعوتی از ایران از سوی اتحادیه اروپا صورت گرفته است؟  عباس موسوی در پاسخ گفت: ما مکانیزم خاص خودمان را داریم، جمهوری اسلامی ایران، …
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / محمدجواد ظریف / جوزپ بورل
رایزنی تلفنی ظریف و بورل در مورد برجام و کرونا
وزیر امور خارجه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا رایزنی و گفتگو کرد.
جوزپ بورل: آمریکا می‌تواند خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / شورای امنیت سازمان ملل / جوزپ بورل / تحریم تسلیحاتی ایران
جوزپ بورل: آمریکا می‌تواند خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شود
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه مدعی شد که ایالات متحده می‌تواند خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران شود.
اتحادیه اروپا: حمله تروریستی عفرین هیچ توجیهی ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / اتحادیه اروپا / جوزپ بورل / سوریه / گی‌یر پدرسن
اتحادیه اروپا: حمله تروریستی عفرین هیچ توجیهی ندارد
اتحادیه اروپا تأکید کرد، هیچ توجیهی برای حمله وحشتناک تروریستی در عفرین وجود ندارد و عاملان آن، باید در قبال اقدام خود پاسخگو باشند.
ابراز تاسف جوزپ بورل از موضع آمریکا درباره دریافت وام ایران از صندوق بین‌المللی پول
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
ابراز تاسف جوزپ بورل از موضع آمریکا درباره دریافت وام ایران از صندوق بین‌المللی پول
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که آمریکا درخواست اتحادیه اروپا برای تسهیل تحریم‌ها و موافقت با دریافت وام ایران از صندوق بین‌المللی پول را نپذیرفته است.
نامه ایران به جوزپ بورل درباره ضرورت مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌های آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / تحریم‌های آمریکا / غلام‌حسین دهقانی / تروریسم اقتصادی آمریکا
نامه ایران به جوزپ بورل درباره ضرورت مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌های آمریکا
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، با ارسال نامه‌ای به جوزپ بورل، مسئول عالی سیاست خارجی و امنیتی و نایب‌رئیس کمیسیون اروپا، آثار مخرب شیوع ویروس کرونا بر کشور و تاثیر همزمان تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده را تشریح کرد و خواستار مخالفت اعضای اتحادیه با تداوم تحریم های یکجانبه آمریکا گردید.
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / آثار اقتصادی کرونا / کمک به ایران / کمک مالی / کمک‌های بشردوستانه
کدام کشورها به ایران در مقابله با کرونا کمک مالی و درمانی کردند و میزان آن چقدر است؟
 به گزارش خبرآنلاین، این روزها بازار کمک های مالی و درمانی به کشورها به خاطر بحران همه گیر کرونا بالا گرفته است. در این میان نام ایران به دلیل درگیری هم زمان با کرونا و تحریم های بی رحمانه امریکا بیشتر از دیگر کشورها در میان است. تاکنون کمک های چین و قطر بیش از دیگر کشورها به ایران کمک کرده اند. هر دو آنها در سال های اخیر جزو کشورهای دوست و همراه ایران بوده اند. گوترش دبیرکل سازمان ملل به تازگی از کشورها خواسته تا به ایران در مهار کرونا کمک کنند. همچنین جوزپ بورل هم از حمایت اتحادیه اروپا از کمک مالی صندوق بین المللی پول به ایران خبر داد. ایران اعلام کرده بود که از صندوق بین‌المللی پول درخواست کمک فوری ۵ میلیارد دلاری کرده است. این نهاد بین‌المللی برای کمک به کشورها جهت مبارزه …
اتحادیه اروپا: اختصاص بودجه بیشتر برای مهاجران در ترکیه را بررسی می‌کنیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / جوزپ بورل
اتحادیه اروپا: اختصاص بودجه بیشتر برای مهاجران در ترکیه را بررسی می‌کنیم
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز، جمعه اظهار کرد، دولت‌های عضو این اتحادیه امروز تخصیص بودجه بیشتر به مهاجران در ترکیه را بررسی می‌کنند اما نمی‌پذیرند که از مهاجران به عنوان ابزاری برای چانه‌زنی استفاده شود.
بورل: آتش‌بس ادلب اجازه ارائه کمک بشردوستانه بیشتری را می‌دهد
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / آتش‌بس ادلب / جوزپ بورل
بورل: آتش‌بس ادلب اجازه ارائه کمک بشردوستانه بیشتری را می‌دهد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز، جمعه از توافق آتش‌بس در ادلب میان مسکو و آنکارا استقبال کرد و گفت، این اتحادیه اکنون می‌تواند کمک به غیرنظامیان در این منطقه را افزایش دهد.
بورل همبستگی و حمایت اتحادیه اروپا با ایران را اعلام کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / کروناویروس / برجام / گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای برجام در ایران / جوزپ بورل / محمدجواد ظریف / اتحادیه اروپا
بورل همبستگی و حمایت اتحادیه اروپا با ایران را اعلام کرد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک رشته پیام توییتری به محورهای گفت‌وگوی تلفنی‌اش با وزیر امور خارجه کشورمان اشاره کرد.
انتقاد جوزپ بورل از ترکیه: اقدامات یکجانبه آنکارا نباید جان مردم را به خطر بیندازد
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
انتقاد جوزپ بورل از ترکیه: اقدامات یکجانبه آنکارا نباید جان مردم را به خطر بیندازد
جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در بحبوحه تنش میان دمشق و آنکارا به ترکیه سفر کرده، اقدامات یکجانبه این کشور را مانع توسعه روابط بر پایه اعتماد دانست. بورل با بیان اینکه توسعه روابط ترکیه و اتحادیه اروپا بر پایه اعتماد بیش از هر زمان دیگری لازم است تصریح کرد که اقدامات یکجانبه ترکیه نباید جان مردم را به خطر بیندازد.
هشدار اروپا درباره وقوع "جنگ تمام عیار جهانی" در ادلب
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / جوزپ بورل
هشدار اروپا درباره وقوع "جنگ تمام عیار جهانی" در ادلب
دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا امروز (جمعه) هشدار داد، تنش‌ها در ادلب سوریه ممکن است تشدید و تبدیل به یک درگیری بین‌المللی بزرگ شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۹
سینگنال‌های جدید برای حفظ توافق هسته‌ای
گروه‌ ایران و جهان - روز گذشته پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین برگزار شد.در این نشست که نمایندگان آلمان، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین نیز حضور داشتند، مهم‏ترین موضوع یافتن راهکارهایی برای حفظ و تداوم توافق هسته‌ای بود، امری که طی چند هفته با سفر مقامات اروپایی نظیر جوزب بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نیز وزیران خارجه هلند و آلمان، نشانه‌هایی از اقدامات جدید برای نجات برجام از سوی کشورهای اروپایی ظاهر شده است.این نشست در حالی دیروز به کار خود پایان داد که بنا بر روایت خبرنگار وال استریت ژورنال، کوتاه‏ترین نشست از نوع خود در وین بود. در این میان در حالی که هلگا …
۱۳۹۸/۱۲/۰۹
کمیسیون مشترک برجام و چند ابهام مهم
دیروز نخستین نشست کمیسیون مشترک برجام میان ایران و گروه 1+4 پس از فعال شدن مکانیسم ماشه توسط سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه در وین برگزار شد. نشستی که در نوع خود از جهاتی منحصر به فرد بود و اظهار‏نظرهای مختلف مقامات درخصوص محتوا و خروجی آن نیز به دامنه سوالات و ابهامات موجود درخصوص آینده توافق هسته‌ای دامن زد. بنابر گزارش‌های رسیده از وین، جلسه دیروز زودتر از جلسات قبل شروع شده و خیلی زودتر از آنچه گمان می‌شد به پایان یافت، به طوری که شروع و پایان این جلسه به دو ساعت نیز نکشید. از سوی دیگر در حالی که دیروز هلگا اشمیست معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از آغاز جلسه کمیسیون مشترک تصریح کرده بود که در این نشست برای حفظ برجام بحث‌هایی حیاتی خواهیم داشت و نماینده چین نیز گفته که در تلاش هستیم …
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
نشست کمیسیون برجام چهارشنبه در وین برگزار می‌شود
اتحادیه اروپا اعلام کرد: نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام هفت اسفندماه در وین برگزار می شود. در همین راستا، اتحادیه اروپا با انتشار اطلاعیه‌ای که روی وب سایت رسمی آن قرار گرفته است، زمان برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام کرد.طبق این اطلاعیه، نشست آتی کمیسیون مشترک روز چهارشنبه ٢۶ فوریه (هفت اسفندماه) در وین، پایتخت اتریش با حضور نمایندگان طرف‏های برجام، یعنی چین، روسیه، فرانسه، آلمان، انگلیس و آلمان برگزار خواهد شد. همچنین در این اطلاعیه آمده است که این نشست به سرپرستی هلگا اشمید به نمایندگی از جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود. این اولین نشست کمیسیون مشترک برجام پس از فعال شدن سازوکار حل اختلاف در این توافق است. سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه …
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
میانجی‌های اروپایی در تهران
محمدرضا ستاریدر حالی که سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان با ورود ایران به گام پنجم هسته‌ای با فعال کردن مکانیسم ماشه وضعیت دشواری را برای ادامه توافق هسته‌ای رقم زدند، رفت و آمد مقامات اروپایی پس از سفر چند هفته قبل جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران افزایش یافته است.بورل در تهران نسبت به اقدامات اروپایی‌ها برای تداوم برجام توضیح داده بود که این اقدامات متناسب با تعهدات اروپا نبوده و سپس در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در یک پنل به صراحت گفته بود که اگر خواهان حفظ برجام هستیم، لازم است اقداماتی را در جهت بهره‌مندی ایران از این توافق صورت دهیم. در همین رابطه و در حالی که به گفته برخی از ناظران طی چند هفته گذشته لحن اروپایی‌ها در قبال ایران و برجام ملایم‌تر از گذشته شده است، طی …
وضع موجود نتیجه «تَکرار می‌کنم» سران اصلاحات است/ دولت روحانی کارنامه خوبی دارد اما پیوست رسانه‌ای ندارد
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / وزارت خارجه / امریکا / مجلس دهم / پروانه سلحشوری / دولت اصلاحات / غلامعلی رجایی / روزنامه اصلاح طلب / فراکسیون امید مجلس / محمدجواد ظریف / لیست امید
وضع موجود نتیجه «تَکرار می‌کنم» سران اصلاحات است/ دولت روحانی کارنامه خوبی دارد اما پیوست رسانه‌ای ندارد
سران اصلاحات، یکی از بانیان اصلی وضع موجود هستند اما با توهین به فهم و شعور مردم، به هیچ عنوان حاضر نیستند که مسئولیت اقدامات خود را بپذیرند و همیشه ژست طلبکار به خود می گیرند.
وزیر خارجه اتریش برای انتقال پیام اروپا به تهران سفر می‌کند
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / وزیر خارجه اتریش / جوزپ بورل / هایکو ماس / اتحادیه اروپا
وزیر خارجه اتریش برای انتقال پیام اروپا به تهران سفر می‌کند
وزیر امور خارجه اتریش اعلام کرد که هفته آینده برای انتقال پیامی از جانب اروپا به ایران سفر خواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
تحرکات تازه اروپا برای حفظ برجام
گروه ایران و جهان - در حالی که جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تازه‌ترین سخنانش پیرامون برجام اذعان کرده که اروپایی‫ها برای حفظ توافق هسته‌ای از خود بی‫عملی نشان داده‌اند، قرار است هفته آینده وزرای خارجه اتریش و هلند به ایران سفر کنند.در همین راستا، آلکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش قرار است روز یکشنبه 4 اسفند با سفر به تهران با حسن روحانی و ظریف دیدار داشته باشد و آنطور که خبرگزاری دویچه وله آلمان به نقل از منابع هلندی عنوان کرده، طی دو روز آینده نیز استیف بلوک وزیر خارجه هلند به تهران سفر خواهد کرد. این موضوع در پیوند با شرایط حساس منطقه و نیز وضعیت برجام به گفته کارشناسان حاکی از اقدام جدید اروپایی‌ها برای گفت‫و‫گو و رایزنی بیشتر با تهران است. حدود یک ماه قبل و در حالی که توافق …
سناتور روسی: اتحادیه اروپا فاقد استقلال است
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
سناتور روسی: اتحادیه اروپا فاقد استقلال است
سناتور روسی رئیس کمیته امور خارجه شورای فدراسیون روسیه کنستانتین کوساچف، با بیان سخنان جوزپ بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه، در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: اتحادیه اروپا فاقد قدرت، بلکه استقلال و قاطعیت در عمل است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / برجام / تعهدات برجامی اروپا / مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
بورل: باید قبول کنیم در ایفای تعهدات برجامی‌مان موفق نبوده‌ایم
 به گزارش ایسنا، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یک‌شنبه در یک پنل در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تنها محدود به تعهدات هسته‌ای ایران در قبال سایر طرف‌ها نیست و دیگر کشورهای امضا کننده این توافق نیز تعهدات اقتصادی درقبال ایران داشته‌اند.
بورل: برجام برای اروپا هنوز تمام نشده است
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / برجام / جوزپ بورل / ایران و اروپا
بورل: برجام برای اروپا هنوز تمام نشده است
«جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: از منظر اروپا برجام تمام نشده است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: متعهدم که برجام را زنده نگه دارم
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / برجام / جوزپ بورل / مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: متعهدم که برجام را زنده نگه دارم
بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه پس از دیدار با وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، گفت: در کسوت مسئول هماهنگ کننده، متعهدم [استدلال] تمام طرف‌ها را شنیده و توافق هسته‌ای ایران را زنده نگه دارم.
نوذر شفیعی: وابستگی اروپا به آمریکا مانع حمایت جوزپ بورل از برجام است
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / برجام / جوزپ بورل
نوذر شفیعی: وابستگی اروپا به آمریکا مانع حمایت جوزپ بورل از برجام است
یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: وابستگی ساختاری اروپا به آمریکا در تمامی زمینه‌ها به ویژه در حوزه امنیت و اقتصاد عامل بازدارنده‌ تلاش‌های جوزپ بورل در حمایت و حفظ برجام است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اتحادیه اروپا / ایران و اروپا / جوزپ بورل
«جوزف بورل» از نشست‌ مقامات اروپا با محوریت ایران خبر داد
به گزارش مهر، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اروپا امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری نوشت: امروز در کنفرانس رؤسای پارلمان کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرصت خوبی برای بحث و بررسی پیرامون آخرین تحولات جهان و به خصوص ایران و لیبی ایجاد شد.
جوزپ بورل: ایران یکی از محورهای گفت‌وگو در جلسه امروز پارلمان اروپا بود
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / پارلمان اروپا / جوزپ بورل / اتحادیه اروپا
جوزپ بورل: ایران یکی از محورهای گفت‌وگو در جلسه امروز پارلمان اروپا بود
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از رایزنی در جلسه امروز پارلمان اروپا درباره رخ‌دادهای پیرامون ایران خبر داد.
قرار بود سردار سلیمانی واسط رفع حصر شود/پروانه سلحشوری: در دوره شاه ایران به لحاظ اقتصادی در مدار رشد بود
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / پهلوی / سردار حاج قاسم سلیمانی / امریکا / انگلیس / دیاکو حسینی / پروانه سلحشوری / روزنامه اعتماد / غزه / بانک جهانی / سوریه
قرار بود سردار سلیمانی واسط رفع حصر شود/پروانه سلحشوری: در دوره شاه ایران به لحاظ اقتصادی در مدار رشد بود
طیف اصلاح طلب در پی آن است تا از مجبوبیت سردار سلیمانی برای تطهیر گناه نابخشودنی سران فتنه بهره ببرد. این در حالی است که قاتلان سردار سلیمانی در سال ۸۸ برای سران فتنه کف و سوت و هورا می کشیدند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
دیپلماسی
تأکید جوزپ بورل بر عملگرایی اروپا در تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی به لزوم عملگرایی در سیاست اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای ایران اشاره کرد. به گزارش ایسنا، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بخشی از یادداشتی که درباره رویکردهای سیاسی اتحادیه اروپا در برابر کشورهای دیگر نوشته است، بر لزوم عملگرایی تأکید کرده و با اشاره به ایران نوشت:   «دیپلماسی نمی‌تواند موفقیت‌آمیز باشد، مگر اینکه با عمل پشتیبانی شود.» بورل در ادامه نوشت: «اگر ما می‌خواهیم که توافق هسته‌ای ایران پابرجا بماند، باید اطمینان حاصل کنیم که اگر ایران به پایبندی کامل به تعهداتش بازگردد، [از منافعی] بهره‌مند می‌شود.» …
یادداشت مهم جوزپ بورل درباره راه زنده ماندن برجام
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
یادداشت مهم جوزپ بورل درباره راه زنده ماندن برجام
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه دیپلماسی بدون پشتوانه عمل و اقدام راه به جایی نخواهد برد، نوشت: اگر بخواهیم برجام زنده بماند، باید اطمینان حاصل کنیم که ایران در ازای بازگشت به اجرای کامل این توافق، از مزایای آن برخوردار شود.
رایزنی پمپئو و جوزپ بورل درباره ایران
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
رایزنی پمپئو و جوزپ بورل درباره ایران
وزیر امورخارجه آمریکا گفت که در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره ایران رایزنی کرده است.
تمدید نامحدود مهلت حل و فصل اختلافات برجامی با ایران
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
تمدید نامحدود مهلت حل و فصل اختلافات برجامی با ایران
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه برای جلوگیری از ارجاع موضوع توافق هسته‌ای به شورای امنیت سازمان ملل یا اعمال تحریم جدید علیه ایران تلاش می‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که روز دوشنبه به تهران سفر و با مقامات ایرانی دیدار کرده بود، پس از پایان این سفر خود در جمع خبرنگاران تصریح کرد: اتحادیه اروپا به‌طور نامحدود مهلت حل‌وفصل اختلافات در رابطه با توافق هسته‌ای 2015 (برجام ) را تمدید خواهد کرد تا از ارجاع این موضوع به شورای امنیت سازمان ملل یا اعمال تحریم جدید علیه ایران جلوگیری کند. وی ادامه داد: ما اتفاق نظر داریم که مستقیماً در یک محدوده زمانی دقیق حرکت نکنیم، چیزی که ما را ملزم به رفتن به شورای …
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
اخبار روز
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: ‏ به‌طور نامحدود مهلت حل‌وفصل اختلافات درباره برجام را تمدید خواهیم کرد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه برای جلوگیری از ارجاع موضوع توافق هسته‌ای به شورای امنیت ‏سازمان ملل یا اعمال تحریم جدید علیه ایران تلاش می‌کند‎. به گزارش رویترز، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که روز دوشنبه به تهران سفر و با مقامات ایرانی دیدار ‏کرده بود، پس از پایان سفر خود در جمع خبرنگاران تصریح کرد:   «اتحادیه اروپا به‌طور نامحدود مهلت حل‌وفصل اختلافات درباره توافق هسته‌ای 2015 (برجام )را تمدید خواهد کرد تا از ارجاع این موضوع به شورای امنیت سازمان ملل یا اعمال ‏تحریم جدید علیه ایران …
خط قرمز ایران در همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
خط قرمز ایران در همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی
رئیس جمهور حسن روحانی در گفتگو با رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا جوزپ بورل احتمال بازبینی مجدد همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی را بعید ندانست.
ظریف: امیدواریم بوررل نقش خود را به خوبی ایفا کند/سلیمانی بزرگترین شهید مبارزه با تروریسم است
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / محمدجواد ظریف / جوزپ بورل / شهادت سردار سلیمانی
ظریف: امیدواریم بوررل نقش خود را به خوبی ایفا کند/سلیمانی بزرگترین شهید مبارزه با تروریسم است
وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: بزرگترین شهید مبارزه با تروریسم شهید سیلمانی است.
اتحادیه اروپا: "معامله قرن" مطابق معیارهای بین‌المللی نیست
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / طرح معامله قرن / اتحادیه اروپا / جوزپ بورل
اتحادیه اروپا: "معامله قرن" مطابق معیارهای بین‌المللی نیست
مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طرح ضد فلسطینی "معامله قرن" را در تناقض با معیارهای توافق شده بین‌المللی خواند.
توریست جدید اروپا در ایران به دنبال چیست؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ایران و اروپا / جوزف بورل و ظریف / سفر جوزپ بورل / مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
توریست جدید اروپا در ایران به دنبال چیست؟
مسئول جدید هماهنگی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به تهران نشان داد دست‌های آنها خالی‌تر از آن‌ است که بتواند کاری انجام دهد.
سفر «جوزپ بورل» به تهران یک امر عادی در وضعیت غیر عادی است
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
سفر «جوزپ بورل» به تهران یک امر عادی در وضعیت غیر عادی است
«جوزپ بورل» جانشین فدریکا موگرینی در حالی وارد ایران شد که از برجام با وجود ایفای نقش توسط سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه، چیزی باقی نمانده و آن‌ها نتوانستند به کمترین تعهدات خود ـ با وجود آنکه پس از خروج دونالد ترامپ از برجام مورد تاکید قرار داده بودند ـ پایبند باقی بمانند. مهدی مطهرنیا کارشناس روابط بین‌الملل و استاد دانشگاه در خصوص اولین حضور جوزپ بورل در تهران و تاثیر این سفر بر وضعیت برجام به دیدارنیوز گفت: نفس سفر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران یک رویداد بسیار عظیم از حوزه دیپلماتیک محسوب نمی‌شود، بلکه یک امرعادی در وضعیتی غیرعادی است، به این دلیل که ایران در حال حاضر، پنج گام خروج از برجام را برداشته و تهدید کرده است که از NPT خارج می‌شود، اتحادیه اروپا نیز در قالب کشور‌های …
پرسش‌هایی که آقای بورل باید پاسخ دهد
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / حمیدرضا آصفی / جوزپ بورل / مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
پرسش‌هایی که آقای بورل باید پاسخ دهد
«ایران برای تبادل نظر و اتخاذ راهکارهای مناسب در همه مسائل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نیازمند شریکی قابل اعتماد، قدرتمند و مستقل است اما اروپا نشان داده فاقد این ویژگی‌ها است و تقریباً در دو سال گذشته به اتلاف وقت و نشان دادن سراب اکتفا کرده است. باعث خوشحالی خواهد بود که آقای بورل بر این فرضیه‌ها در مذاکرات خود در تهران خط بطلان بکشد.»
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
پیام صریح تهران به نماینده اروپا
گروه ایران و جهان - جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز گذشته در نخستین سفر خود به تهران با حسن روحانی، علی لاریجانی و محمدجواد ظریف دیدار و گفت‏وگو کرد.مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حالی راهی تهران شده است که مطابق اقدامات اخیر سه کشور اروپایی در خصوص برجام، وضعیت توافق هسته‌ای و تداوم آن در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. در دی‏ماه گذشته سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه در اقدامی که گفته می‌شود در واکنش به گام پنجم هسته‌ای ایران صورت گرفت، با فعال کردن مکانیسم حل و فصل اختلافات موسوم به مکانیسم ماشه، بیش از هر زمان دیگری به پیچیدگی‌های توافق هسته‌ای افزودند. هر چند سه کشور اروپایی تصریح کرده‌اند که با فعال کردن مکانیسم ماشه، قصد بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران …
همه چیز درباره آقای بورل | جوزپ بورل کیست ؛ نگاهش به ایران چیست؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
همه چیز درباره آقای بورل | جوزپ بورل کیست ؛ نگاهش به ایران چیست؟
جوزپ بورل فونتلز، دیپلمات ارشد اسپانیایی و نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی است که ریاست پارلمان اروپا و وزارت خارجه اسپانیا را در کارنامه خود دارد، وی با نگاهی مثبت به ایران به خروج یک جانبه آمریکا از برجام انتقاد کرده و گفته است که تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا علیه ایران را به رسمیت نمی‌شناسد.
انتقاد لاریجانی از اتحادیه اروپا در دیدار با جوزپ بورل
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / جوزپ بورل / اتحادیه اروپا / علی لاریجانی
انتقاد لاریجانی از اتحادیه اروپا در دیدار با جوزپ بورل
رییس مجلس در دیدار جوسپ بورل، هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عهد شکنی آمریکا و رفتار ضعیف اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا انتقاد و آمادگی ایران را برای کمک به حل مشکلات منطقه ای اعلام کرد.
آینده برجام و سفر بورل به تهران؛ چرا اروپایی‌ها عجله‌ای در فعال کردن مکانیسم ماشه ندارند؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
آینده برجام و سفر بورل به تهران؛ چرا اروپایی‌ها عجله‌ای در فعال کردن مکانیسم ماشه ندارند؟
کارشناس مسائل اقتصادی، در ارتباط با سفر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، فعال شدن مکانیسم ماشه نه در راستای منافع ایران است و نه در راستای منافع اتحادیه اورپا؛ زیرا هر دو طرف امکان‌ها و فرصت‌هایی را که برای تعامل با یکدیگر داشتند، از دست خواهند داد. خواست هیچ یک از طرفین این نیست که مناسبات‌شان قطع شود.
ذوالنوری: اگر سفر بورل نتیجه نداشته باشد گام ششم را برمی‌داریم
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
ذوالنوری: اگر سفر بورل نتیجه نداشته باشد گام ششم را برمی‌داریم
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سفر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران گفت: اصولاً مقامات اروپایی به قصد انجام یک کار مفید و اقدام منسجم به ایران سفر نمی‌کنند بلکه تنها هدفشان چانه‌زنی و فشار به جمهوری اسلامی ایران است و سفر آقای بورل نیز از این داستان مستثنی نیست.
ایران از اروپا به‌شدت گلایه دارد/صادرات دارویی سوئیس منتی بر ایران نیست/لغو تحریم‌ها و بازگشت به برجام شرط ایران برای مذاکره با امریکاست
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / نشست مطبوعاتی سخنگوی وزارت امور خارجه / سید عباس موسوی / ایران و امریکا / ایران و اروپا / جوزپ بورل
ایران از اروپا به‌شدت گلایه دارد/صادرات دارویی سوئیس منتی بر ایران نیست/لغو تحریم‌ها و بازگشت به برجام شرط ایران برای مذاکره با امریکاست
موسوی درباره اقدامات اروپایی ها گفت: اروپایی ها هنوز مکانیسم ماشه را فعال نکرده اند می خواستند به این سمت بروند اما تلاش های جمهوری اسلامی مانع از این کار آنها شد. در همین رابطه باید تاکید کنم که آقای دکتر ظریف نامه ای ۱۴ صفحه ای نوشته و از لحاظ حقوقی و مستدل عدم امکان فعال کردن مکانیسم ماشه را یادآور شده اند. سفر آقای بورل برای جمهوری اسلامی ایران مهم است و ایران از این گونه سفرها استقبال می کند و امیداوریم این تبادل نظرها بتواند به حل بحران های موجود کمک کند. من پیش بینی می کنم گفت وگوهای آقای بورل در ایران صریح باشد، همان طور که در گفت وگوهای چند هفته پیش در هند نیز همین گونه صریح با او صحبت شد. ما گلایگی های شدیدی از اروپایی ها داریم. آنها با بی عملگی های خود ثابت کردند نمی توانند یا اراده …
موسوی: جوزپ بورل با ظریف، روحانی و لاریجانی دیدار می‌کند
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
موسوی: جوزپ بورل با ظریف، روحانی و لاریجانی دیدار می‌کند
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران آمده است.
موسوی خبر داد: نامه ۱۴ صفحه‌ای ظریف به بورل درباره مکانیسم ماشه
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سید عباس موسوی / جوزپ بورل / فعال‌سازی مکانیسم ماشه
موسوی خبر داد: نامه ۱۴ صفحه‌ای ظریف به بورل درباره مکانیسم ماشه
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران آمده است.
اولین سفر جانشین موگرینی به تهران؛ مأموریت
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / جوزپ بورل / اتحادیه اروپا / برجام / توافق هسته ای / تحریم های آمریکا علیه ایران / فدریکا موگرینی
اولین سفر جانشین موگرینی به تهران؛ مأموریت "جوزپ بورل" در تهران چیست؟
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز برای نخستین بار از زمان جایگزینی فدریکا موگرینی به تهران سفر می‌کند. بورل که در این سفر با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه و سایر مقامات ارشد ایران دیدار و گفت‌وگو می‌کند، در حالی راهی تهران شده است که فرانسه، آلمان و انگلیس، سه کشور اروپایی طرف برجام پس از...
اتحادیه اروپا: سفر بورل به تهران فرصتی برای ارسال پیام تعهد جدی اروپا بر حفظ برجام است
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
اتحادیه اروپا: سفر بورل به تهران فرصتی برای ارسال پیام تعهد جدی اروپا بر حفظ برجام است
اتحادیه اروپا با اعلام سفر جوزپ بورل به تهران تصریح کرد که او در دیدار با مقامات ایرانی درباره تحولات منطقه، روابط دوجانبه و همچنین حفظ برجام رایزنی خواهد کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •