دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
حمل و نقل مسافری
تعداد سفرهای ناوگان اتوبوسی در کشور ۴۰ درصد کاهش یافت
۳ روز قبل
تعداد سفرهای ناوگان اتوبوسی در کشور ۴۰ درصد کاهش یافت
بوشهر - مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با شیوع کرونا، تعداد سفرهای ناوگان اتوبوسی در کشور ۴۰ درصد کاهش یافت.
افزایش ۶۰ درصدی پروازهای بین‌المللی در تیرماه
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / ویروس کرونا / شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران / منچستر / سازمان هواپیمایی کشوری / حمل و نقل مسافری / شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران / آمستردام
افزایش ۶۰ درصدی پروازهای بین‌المللی در تیرماه
تهران- ایرنا- مدیر کل روابط‌ عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از رشد ۶۰ درصدی پروازهای بین‌المللی «هما» در تیرماه خبر داد و گفت: تیر ماه امسال ۱۰ هزار و ۸۱۷ مسافر با ۲۱۱ پرواز «هما» در پروازهای بین‌المللی جابه‌جا شده‌اند.
تدارک برای اتصال ریلی فارس-خوزستان و تکمیل حلقه ارتباطات جنوب
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بوشهر / کرمان / توسعه ایران / حمل و نقل مسافری / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی / جهانگردی / فارس / انقلاب ریلی در دولت تدبیر و امید
تدارک برای اتصال ریلی فارس-خوزستان و تکمیل حلقه ارتباطات جنوب
شیراز-ایرنا-ایجاد خط جدید ریلی بین استان‌های فارس و خوزستان که قطب گاز و نفت ایران محسوب می‌شوند و همچنین تکمیل خطوط ریلی جداگانه در حال احداث بین فارس با استان‌های بوشهر و کرمان نوید شکوفایی راه آهن در جنوب کشور را مطرح کرده است.
نوسازی ناوگان و حذف نقاط پرخطر شاه کلید کاهش حوادث رانندگی لرستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / مرکز مدیریت راه های کشور / حمل و نقل مسافری / اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان / لرستان
نوسازی ناوگان و حذف نقاط پرخطر شاه کلید کاهش حوادث رانندگی لرستان
خرم‌آباد - ایرنا - حمل‌ و نقل به‌عنوان یک عامل کلیدی برای جوامع مختلف در میزان رشد و توسعه نقش بسزایی ایفا می‌کند که برای کاهش حوادث در این بخش نوسازی ناوگان و حذف نقاط پرخطر باید به صورت ویژه دنبال شود.
اقدامات شاخص بندر چابهار (۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹)
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / دریا / حمل و نقل دریایی / چابهار / حمل و نقل مسافری / منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار / اینفو توسعه
اقدامات شاخص بندر چابهار (۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹)
عملیات احداث فاز اول توسعه بندر شهید بهشتی چابهار از سال ۱۳۹۵ آغاز شد و با توسعه عمرانی و تجهیزاتی، این بندر اکنون به بزرگ‌ترین بندر اقیانوسی کشور با قابلیت پذیرش انواع کشتی‌ها و گروه‌های کالایی تبدیل شده است. افزایش حجم تخلیه و بارگیری سنواتی و ارتقاء سهم تجارت دریایی کشور از نتایج اقدامات انجام شده در بندر چابهار است.
اتوبوسهای مرگ در جاده های ایرانی؛ فرسودگی ۶۰ درصد ناوگان حمل و نقل بین شهری
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اتوبوسهای مرگ در جاده های ایرانی؛ فرسودگی ۶۰ درصد ناوگان حمل و نقل بین شهری
باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه ۶۰ درصد ناوگان حمل و نقل بین شهری فرسوده است گفت: ۳۰ هزار راننده در قالب بسته حمایتی دولت وام ۶ میلیون تومانی را دریافت کردند.
ریل‌گذاری برای توسعه متوازن، از حرف تا عمل
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور / ترانزیت / تردد جاده ای / دولت / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / هفته دولت / حمل و نقل ریلی / حمل و نقل زمینی / حمل و نقل هوایی / توسعه ایران
ریل‌گذاری برای توسعه متوازن، از حرف تا عمل
تهران- ایرناپلاس- سهم حمل‎‌ونقل ریلی از ترانزیت کشور از هشت درصد در ابتدای دولت به ۳۴ درصد در حال حاضر رسیده است. طبق آمارها سهم حمل‌ونقل جاده‌ای که پرهزینه‌ترین و پرخطرترین نوع ترانزیت محسوب می‌شود در شروع دولت یازدهم ۹۲ درصد بود که اکنون به ۶۶ درصد کاهش یافت.
ارائه محلول ضدعفونی نانویی برای محافظت از مسافران اتوبوس در برابر کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / ویروس کرونا / فناوری نانو / حمل و نقل مسافری / هراس جهانی از ویروس کرونا
ارائه محلول ضدعفونی نانویی برای محافظت از مسافران اتوبوس در برابر کرونا
تهران- ایرنا- یک شرکت حمل و نقل برزیلی محلول ضدعفونی‌کننده مبتنی بر نانوذرات را برای استفاده در فضای اتوبوس‌ها تولید کرده که رطوبت از خود به جای نمی‌گذارد و تا سه روز روی سطوح فعال می‌ماند.
کرونا و دشواری‌های ناوگان حمل و نقل برون‌شهری
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / ویروس کرونا / آذربایجان شرقی / حمل و نقل مسافری
کرونا و دشواری‌های ناوگان حمل و نقل برون‌شهری
مراغه- ایرنا- شیوع کرونا در ۶ ماه گذشته تاثیر منفی بر اقبال مسافران به استفاده و بهره‌مندی از ناوگان حمل و نقل جاده‌ای داشته و کاهش بیش از ۵۰ درصدی شهروندان در استفاده از اتوبوس برای سفرهای برون شهری را سبب شده است.
فصل شکفتن جاده‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / حمل و نقل مسافری / تردد جاده ای / اصفهان
فصل شکفتن جاده‌ها
اصفهان- ایرنا- "با خوش رکابم پیر جاده‌های ایرانم، این روزها بواسطه شغلم در برخی از استانهای کشور شاهد افتتاح، مرمت و احداث طرحهایی راهسازی زیادی هستم، دست مریزاد، گشایشی امیدوارکننده است و فصل رونق راههاست" این بخشی از گپ مان با راننده‌ای خودروی سنگینی بود که بعد از افتتاح مرحله سوم محور نایین- خور- طبس، جاده را به مقصدش پیمود.
استاندار فارس: دولت به تمام تعهدات خود در زمینه مترو شیراز عمل کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / حمل و نقل مسافری / شیراز / استانداری فارس / عنایت الله رحیمی / فارس / افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی و تولیدی در فارس
استاندار فارس: دولت به تمام تعهدات خود در زمینه مترو شیراز عمل کرد
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: دولت به تمام تعهدات خود در زمینه مترو شیراز چه در زمینه احداث تونل و زیرسازی و روسازی، چه در زمینه تجهیزات و واگن، چه در زمینه مجوز انتشار اوراق، تخصیص اسناد خزانه و اعتبارات نقدی و چه در قالب اختیارات نماینده عالی دولت عمل کرد.
نوبخت: دولت نیمی از هزینه خط سه مترو شیراز را پرداخت می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / محمدباقر نوبخت / حمل و نقل مسافری / شیراز / کارآمدی دولت / فارس / افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی و تولیدی در فارس
نوبخت: دولت نیمی از هزینه خط سه مترو شیراز را پرداخت می‌کند
شیراز- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: به نیابت از دولت اعلام می‌کنیم که ۵۰ درصد از آنچه در ارتباط با سرمایه‌گذاری و مخارج پروژه خط سه قطار شهری شیراز هست را پرداخت خواهیم کرد تا مردم بتوانند هرچه سریعتر از مزایای آن بهره‌مند شوند.
فقط ۳ درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
فقط ۳ درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: فقط حدود سه درصد از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری توانسته‌اند تسهیلات کرونایی دریافت کنند و با توجه به اینکه همه رانندگان هنوز موفق به ثبت نام در سامانه کارا نشده‌اند درخواست تمدید مهلت آن را داده‌ایم که امیدواریم با این درخواست موافقت شود.
راهداری: کاهش ۵۳ درصدی مسافران بین شهری، در ۴ ماهه امسال
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
راهداری: کاهش ۵۳ درصدی مسافران بین شهری، در ۴ ماهه امسال
مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ظرفیت مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری ۵۳ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده اما تمام پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا به صورت جدی رعایت می شود.
شرط عجیب بانک‌ها برای پرداخت وام به رانندگان
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / وام قرض الحسنه / ویروس کرونا
شرط عجیب بانک‌ها برای پرداخت وام به رانندگان
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با وجود آنکه بانک مرکزی منابع وام کرونایی را به بانک‌ها داده، اما بانک‌های عامل از پرداخت این تسهیلات خودداری می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
88 هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک ملی ایران برای مشاغل آسیب دیده از کرونا
بانک ملی ایران در سه ماه ابتدای امسال بالغ بر 88 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از کرونا اختصاص داده و در حال پرداخت است. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، متعاقب شیوع ویروس کرونا در کشور این بانک 88 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده تخصیص داده که از این میزان 13 هزار میلیارد ریال در بخش حمل و نقل مسافری برون شهری (هوایی، دریایی، ریلی) در حال پرداخت است.همچنین در مدت مذکور، تعداد 21 هزار و 7 فقره تسهیلات سرمایه در گردش و هزینه ثابت نیز در راستای حمایت از بازار اشتغال به به بخش های تولیدی اختصاص یافته که ارزش آن به 66 هزار و 510 میلیارد ریال می رسد.بانک ملی ایران با توجه به شیوع کرونا و لزوم حمایت از اقشار آسیب پذیر طی این مدت مبلغ …
وام کرونایی رانندگان برون‌شهری به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / کروناویروس
وام کرونایی رانندگان برون‌شهری به کجا رسید؟
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تسهیلات شش میلیون تومانی در نظر گرفته شده برای رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری همچنان با مشکلاتی مواجه است و با وجود اینکه پیشرفت هایی در کار حاصل شده برخی از بانک ها کارشکنی می‌کنند.
هرچی داری رد کن بیاد!
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / حمله با چاقو / سرقت / معتادان متجاهر / سلاح سرد / سلاح گرم / حمل و نقل مسافری / کشته / پلیس تهران بزرگ / اعتیاد
هرچی داری رد کن بیاد!
تهران- ایرنا- این جمله و جمله‌های شبیه به این را شاید خودتان از زبان زورگیران یا در خبرها شنیده باشید؛ جمله‌هایی که با شنیدشان لرزه بر اندام شهروندان می‌اندازد و قربانیان آنان گاهی ناگزیر برای حفظ جانشان باید باج می‌دهند.
از پذیرش مسافران بدون ماسک معذرویم
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / آغاز طرح ماسک اجباری
از پذیرش مسافران بدون ماسک معذرویم
مدیرکل  دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: با وجود این که در گذشته نیز استفاده از ماسک را تاکید و اجباری کرده بودیم اما با توجه به دستور رئیس جمهور، از این به بعد از پذیرش مسافران بدون ماسک در پایانه‌های مسافربری و ناوگان جاده‌ای بین شهری معذرویم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / حمل بار / حمل و نقل ایران / راه آهن
مدیرعامل راه آهن: کاهش مسافر را با افزایش حمل بار جبران کردیم
به گزارش صدا و سیما، سعید رسولی افزود: پس از شیوع کرونا در کشور، شاهد کاهش چشمگیر حمل و نقل مسافری از طریق قطار بودیم و هم اکنون برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، حدود ۵۰ درصد قطارهای مسافری کشور و آن هم با ضریب اشغال صندلی نصف، مشغول به کار هستند بطوری که هر کوپه ۴ نفره را به دو
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / پرداخت وام به رانندگان / تاثیر اقتصادی کرونا
جزئیات اعطای وام به رانندگان اعلام شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داریوش باقر جوان مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با بیان اینکه ۱۱۳ هزار و ۵۱ راننده در بخش حمل و نقل مسافری برای دریافت تسهیلات تاکنون ثبت نام کرده اند، گفت: تسهیلاتی که به رانندگان این بخش واریز می شود ۶ میلیون تومان با سود و بازپرداخت ۱۲ درصد است که رانندگان می توانند در این شرایط از آن بهره مند شود.
آخرین جزئیات وام کرونایی رانندگان بین‌شهری/ تکمیل مدارک ۸۳ درصدی در سامانه کارا
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / کروناویروس / وام کرونا / رانندگان
آخرین جزئیات وام کرونایی رانندگان بین‌شهری/ تکمیل مدارک ۸۳ درصدی در سامانه کارا
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: ۸۳ درصد از رانندگان وسائل حمل و نقل عمومی بین شهری (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی) مدارک خود را در سامانه کارا تکمیل کرده و برخی از آنها نیز بانک‌های عامل‌شان مشخص شده است، اما هنوز نمی‌دانیم چند نفر از آنها موفق به دریافت تسهیلات‌شان شده‌اند.
اعطای تسهیلات ٦ میلیونی به رانندگان حمل و نقل مسافری عمومی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / تسهیلات بانکی / وزارت راه و شهرسازی
اعطای تسهیلات ٦ میلیونی به رانندگان حمل و نقل مسافری عمومی
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: رانندگان بخش حمل و نقل عمومی مسافری از ابتدای تیر ماه وام ٦ میلیون تومانی با سود ١٢ درصدی را دریافت می‌کنند.
ورود دوباره اپلیکیشن حمل ونقل درون شهری به جاده‌ها / راهداری:غیرقانونی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / اسنپ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / تاکسی بین شهری / داریوش باقر جوان / داوود کشاورزیان
ورود دوباره اپلیکیشن حمل ونقل درون شهری به جاده‌ها / راهداری:غیرقانونی است
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: ورود شرکت های تاکسی اینترنتی به حمل مسافران بین شهری، غیر قانونی است و مردم به آنها اعتماد نکنند.
پرداخت ٩٤٠ میلیارد تومان وام کرونا به شرکت‌های ریلی مسافری
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه
پرداخت ٩٤٠ میلیارد تومان وام کرونا به شرکت‌های ریلی مسافری
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از آغاز تسهیلات اعطایی دولت به شرکت‌های حمل و نقل مسافری که در دوران کرونا دچار رکود شدند، خبر داد.
مسافران مترو در اندونزی برای مقابله با کرونا ملزم به سکوت شدند
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / ویروس کرونا / جاکارتا / حمل و نقل مسافری / اندونزی / هراس جهانی از ویروس کرونا
مسافران مترو در اندونزی برای مقابله با کرونا ملزم به سکوت شدند
تهران – ایرنا – مردم شهر جاکارتا پایتخت اندونزی هنگام استفاده از سامانه حمل و نقلی ریلی درون شهری موسوم به "ام‌آرتی" مجاز به گفتگو با یکدیگر حتی حرف زدن با استفاده از تلفن همراه نیستند؛ علت این مساله مبارزه با شیوع کرونا اعلام شده است.
قطار ۲ طبقه همدان - تهران راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / همدان / شهر تهران / حمل و نقل مسافری / شرکت حمل و نقل ریلی رجا
قطار ۲ طبقه همدان - تهران راه‌اندازی می‌شود
همدان - ایرنا - مدیرکل راه آهن غرب کشور گفت: مراحل آزمایش حرکت قطار ۲ طبقه در مسیر همدان - تهران در چند روز آینده انجام و به زودی در این مسیر حرکت قطار به صورت رفت و برگشت راه‌اندازی می‌شود.
کرونا بزرگ‌ترین هواپیمایی آمریکای لاتین را ورشکسته کرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / آمریکای لاتین / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا بزرگ‌ترین هواپیمایی آمریکای لاتین را ورشکسته کرد
تهران – ایرنا – لطمه ویروس کرونا به صنعت گردشگری موجب شد تا بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آمریکای لاتین در آمریکا اعلام ورشکستگی کند.
محدودیت مسافرت دریایی همچنان ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / بصره / خرمشهر / حمل و نقل مسافری / سازمان بنادر و دریانوردی / کویت / هرمزگان / خلیج فارس / بندرعباس
محدودیت مسافرت دریایی همچنان ادامه دارد
تهران - ایرنا - سه ماه بعد از لغو سفرهایی دریایی از بنادر ایران به سمت بنادر کویت و امارات، شرکت کشتیرانی والفجر از ادامه محدودیت‌های دریایی برای حرکت کشتی‌های خود خبر می‌دهد.
خط پروازی عسلویه - اراک دایر شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / استان مرکزی / حمل و نقل مسافری / هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
خط پروازی عسلویه - اراک دایر شد
اراک - ایرنا - مدیرفرودگاه اراک گفت: خط پروازی عسلویه - اراک با هدف تسهیل در جابه‌جایی مسافران و به همت مسئولان استانی دایر شد.
چوب کرونا لای چرخ معیشت رانندگان اتوبوس در قم
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
چوب کرونا لای چرخ معیشت رانندگان اتوبوس در قم
قم- ایرنا- حمل‌ونقل برون‌شهری قم در سه ماه گذشته متاثر از شیوع ویروس کرونا، متحمل خسارت مالی زیادی شده است و این خسارت علاوه بر رانندگان و ‌صاحبان خودرو، دامن صاحبان شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی را نیز گرفته است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
ایرلاین‌ها موظف به ارائه ماسک رایگان به مسافران هستند
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: تمام ایرلاین‌ها موظف به ارایه ماسک رایگان به مسافران در هر پرواز هستند. شهرام آدم‌نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه‌و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه تمام شرکت‌های هواپیمایی در تمام پروازها مکلف به اجرای پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده، هستند، افزود: وزارت راه و شهرسازی به اجرای دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در بخش‌های حمل و نقل مسافری تاکید دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌ استفاده از ماسک در پرواز برای مسافران اجباری است و همه مسافران ملزم به استفاده از ماسک در طول پرواز هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
تصمیمات جدید برای مرغ، خرما، برنج و کرایه‌ها
مدیرکل ستاد تنظیم بازار با تشریح مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار از لزوم بررسی بیشتر وضعیت بازار خودرو و مرغ خبر داد و گفت: با مجوز ستاد تنظیم بازار، نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل مسافری تا عادی شدن شرایط کرونا با افزایش قیمت ۲۰ درصدی نوروز محاسبه می‌شود.
اختصاصی| ۷ تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار درخصوص قیمت مرغ، خرما، برنج وکرایه‌ها/ تشکیل کمیته ویژه بررسی تغییر قیمت خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
اختصاصی| ۷ تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار درخصوص قیمت مرغ، خرما، برنج وکرایه‌ها/ تشکیل کمیته ویژه بررسی تغییر قیمت خودرو
مدیرکل ستاد تنظیم بازار با تشریح مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار از لزوم بررسی بیشتر وضعیت بازار خودرو و مرغ خبر داد و گفت: با محوز ستاد تنظیم بازار، نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل مسافری تا عادی شدن شرایط کرونا با افزایش قیمت ۲۰ درصدی نوروز محاسبه می شود.
چوب کرونا لای چرخ حمل‌ونقل کشور؛ دولت ۷۸۰۰ میلیارد تومان را چگونه توزیع خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / کرونا / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ویروس کرونا / شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی / محمد اسلامی / شهرداری تهران / یوسف حجت / حمل و نقل مسافری / حمل و نقل درون شهری
چوب کرونا لای چرخ حمل‌ونقل کشور؛ دولت ۷۸۰۰ میلیارد تومان را چگونه توزیع خواهد کرد؟
تهران- ایرناپلاس- کرونا موجب کاهش ۹۸ درصدی تردد دریایی، کاهش ۸۰ درصدی جابه‌جایی مسافر در بخش هوایی، کاهش ۷۰ درصدی سفرهای جاده‌ای و استرداد حدود ۳۰۰ هزار بلیت قطار شده و موجب شده دولت تسهیلات ۷۸۰۰ میلیارد تومانی برای فعالان این بخش در نظر گیرد.
سنگینی کرونا بر دوش کامیونداران مازنی
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ویروس کرونا / مازندران / کرونا و حمل و نقل شهری
سنگینی کرونا بر دوش کامیونداران مازنی
ساری-ایرنا- اگرچه با شیوع ویروس کرونا اکثر کسب و کارها در کشور از جمله حمل و نقل مسافری اعم از تاکسی و اتوبوس به جرگه خانه‌نشینان پیوستند، ولی کامیونداران مازنی فعالیتشان را برای جابجایی کالا و بار به اقصی نقاط کشور شبانه‌روزی کردند.
کمبود مسافر چالش حمل و نقل مازندران در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / ویروس کرونا / مازندران / حمل و نقل مسافری / کرونا و حمل و نقل شهری
کمبود مسافر چالش حمل و نقل مازندران در دوران کرونا
ساری - ایرنا - در حالی مازندران وارد سومین ماه شیوع ویروس کرونا می‌شود که لغو محدودیت سفر با وسایل حمل‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز نتوانست رونق را به بازار شرکت‌های مسافربری برون استانی این خطه شمال کشور برگرداند.
دیپلمات ایرانی: مشکلات بازگشت ایرانیان در آسیای مرکزی رفع شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / ویروس کرونا / کنسولگری ایران / قزاقستان / حمل و نقل مسافری / کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران / هراس جهانی از ویروس کرونا
دیپلمات ایرانی: مشکلات بازگشت ایرانیان در آسیای مرکزی رفع شد
تهران - ایرنا - در پی گسترش بیماری کرونا و لغو پروازهای بین المللی و به تبع آن پروازها به مقصد ایران؛ برخی از شهروندان ایرانی مقیم و یا مسافر به کشورهای آسیای مرکزی با مشکلات عدیده ای در بازگشت به میهن از مسیرهای هوایی مواجه شدند که با تلاش کنسولگری ایران در بندر "اکتائو"ی قزاقستان سرانجام مفوق شدند به کشور بازگردند.
شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی راه اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / شرکت دانش بنیان / حمل و نقل مسافری
شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی راه اندازی می‌شود
تهران- ایرنا - ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در صدد ایجاد شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی است.
مهلت سه ماه به شرکت‌های حمل و نقلی برای باز پرداخت وام
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / محمد اسلامی / سازمان حمل و نقل و ترافیک / حمل و نقل مسافری / دولت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مهلت سه ماه به شرکت‌های حمل و نقلی برای باز پرداخت وام
«محمد اسلامی» امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص تصمیمات دولت برای حمایت از بخش حمل و نقل گفت: شرکت های حمل و نقلی به خصوص شرکت‌های هواپیمایی که تسهیلاتی را از صندوق دخیره ارزی و صندوق توسعه ملی دریافت کرده‌اند، مشمول تنفس سه ماهه برای بازپرداخت وام‌ها می‌شوند.
ورود مسافر نوروزی به مشهد کاهش چشمگیر داشت
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ویروس کرونا / مشهد / استانداری خراسان رضوی / حمل و نقل مسافری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ورود مسافر نوروزی به مشهد کاهش چشمگیر داشت
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تعداد مسافران ورودی به مشهد طی ایام تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش چشمگیر داشت.
دورکاری در قرنطینه؛ آزمون جهانی برای راهکاری پایدار
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / اشتغال زایی / بهره وری / تخریب محیط زیست / هراس جهانی از ویروس کرونا
دورکاری در قرنطینه؛ آزمون جهانی برای راهکاری پایدار
تهران – ایرنا – همزمان با شیوع جهانی ویروس کرونا و توصیه سازمان‌های جهانی و کشوری برای کاهش تماس های اجتماعی، دورکاری که تاکنون گزینه‌ای مهجور در روابط کارمند و کارفرما بود، اکنون تبدیل به راهکاری ناگزیر شده که در آزمونی جهانی محک خواهد خورد.
پروازهای داخلی با محدودیت انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / ویروس کرونا / سازمان هواپیمایی کشوری / حمل و نقل مسافری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
پروازهای داخلی با محدودیت انجام می‌شود
تهران- ایرنا- معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری یک روز بعد از تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر محدود شدن سفرهای هوایی و ریلی، گفت: محدودیت‌های پروازی در مسیرهای غیرضرور متناسب با درخواست استانداران و تایید مقام‌های ذیربط اعمال می‌شود.
توقف کلیه سفرهای بین‌المللی در ازبکستان به مدت 40 روز
۱۳۹۹/۰۱/۰۱
توقف کلیه سفرهای بین‌المللی در ازبکستان به مدت 40 روز
ازبکستان برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در این کشور، کلیه حمل و نقل مسافری بین المللی خود با سایر کشورهای جهان را برای مدت 40 روز، متوقف کرده است.
آماده باش 8500 دستگاه ماشین آلات راهداری برای مقابله با سیل فروردین
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / مرکز مدیریت راه های کشور / بارش برف / حمل و نقل مسافری
آماده باش 8500 دستگاه ماشین آلات راهداری برای مقابله با سیل فروردین
تهران- ایرنا- معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از تشکیل قرارگاه نوروزی در این سازمان برای مقابله با ۳ سیل پیش بینی شده تا ۱۰ فروردین ۹۹ خبر داد و گفت:۸۵۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری ،عملیات راهداری پیش رو را پشتیبانی می کنند.
درخواست از وزیر راه و شهرسازی: انتقال مسافر به شیراز متوقف شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / حمل و نقل مسافری / شورای اسلامی شهر شیراز / شیراز / شهرداری شیراز / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
درخواست از وزیر راه و شهرسازی: انتقال مسافر به شیراز متوقف شود
شیراز- ایرنا- شهردار و رییس شورای اسلامی شهر شیراز در پی شیوع بیماری کرونا در نامه‌ای از وزیر راه و شهرسازی خواستند که انتقال مسافر به شیراز در نخستین فرصت ممکن متوقف شود.
ضربه مالی کرونا به خطوط ریلی سوئیس
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / ویروس کرونا / فرانسه / ایتالیا / سوئیس / حمل و نقل مسافری / هراس جهانی از ویروس کرونا
ضربه مالی کرونا به خطوط ریلی سوئیس
تهران- ایرنا- شرکت راه‌آهن فدرال سوئیس اعلام کرد، شیوع ویروس کرونا سبب کاهش مسافران خطوط ریلی شده و این موضوع خسارت مالی بسیار زیادی به این بخش وارد کرده است.
استقرار گروه‌های شناسایی بیماری کرونا در ورودی‌های شیراز‎
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / کرونا / حمل و نقل مسافری / شیراز / فارس
استقرار گروه‌های شناسایی بیماری کرونا در ورودی‌های شیراز‎
ایرنا- شیراز- چهار گروه متشکل از پنج تا ده نیرو از دانشگاه علوم پرشکی شیراز، جمعیت هلال احمر فارس، شهرداری شیراز، نیروی انتظامی و سازمان حمل و نقل، با هدف شناسایی بیماران کرونا قبل از ورود به شیراز در مبادی ورودی این شهر مستقر شدند.
مالزی مانع ورود کشتی‌های مسافرتی به این کشور می شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ویروس کرونا / مالزی / دریا / کشتی / حمل و نقل مسافری
مالزی مانع ورود کشتی‌های مسافرتی به این کشور می شود
تهران - ایرنا - خبرگزاری برنامای مالزی روز سه شنبه اعلام کرد که دولت این کشور دستور داد تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا از ورود همه کشتی های مسافرتی کروز به بنادر این کشور جلوگیری شود.
سفر به شمال با اتوبوس آزاد است
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / ممنوعیت سفر در نوروز / سفر به شمال
سفر به شمال با اتوبوس آزاد است
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری از منتفی شدن پیش‌فروش بلیت سفرهای نوروزی خبر داد و گفت:تردد در استان‌های شمالی برای خودروهای شخصی محدود شده اما برای ناوگان عمومی و اتوبوس بلامانع است.
پیش فروش بلیت های نوروزی منتفی شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / سفرهای نوروزی / قیمت بلیت اتوبوس / ویروس کرونا / ارومیه
پیش فروش بلیت های نوروزی منتفی شد
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از منتفی شدن بلیت سفرهای نوروزی خبر داد.
ناوگان مسافری جاده‌ای اجازه ورود به برخی استان‌ها را ندارد
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
ناوگان مسافری جاده‌ای اجازه ورود به برخی استان‌ها را ندارد
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری گفت: طبق مصوبه ستاد کرونا ناوگان حمل و نقل مسافری عمومی جاده‌ای نیز اجازه ورود به برخی استان‌ها نظیر گیلان، مازندران و قزوین را ندارند.
حذف کابل از بالای خطوط تراموای شهری با باتری‌های نانو
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / فناوری نانو / حمل و نقل مسافری
حذف کابل از بالای خطوط تراموای شهری با باتری‌های نانو
تهران- ایرنا- یک شرکت استرالیایی با همکاری بخش دانشگاهی و حمایت مالی دولتی قصد دارد با استفاده از فناوری‌نانو باتری‌های قابل شارژ سریع تولید کند تا از آن‌ها در ترامواهای شهری استفاده شود، با این کار کابل و سیم‌های بالای ترامواها حذف می‌شوند.
با اتوبوس می‌شود به استان‌های شمالی رفت؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / مازندران / گیلان / قزوین / ویروس کرونا / ناوگان جاده ای / اتوبوس
با اتوبوس می‌شود به استان‌های شمالی رفت؟
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری گفت: طبق مصوبه ستاد کرونا ناوگان حمل و نقل مسافری عمومی جاده‌ای نیز اجازه ورود به برخی استان‌ها نظیر گیلان، مازندران، قزوین ندارند.
مسافران در ورودی و خروجی پایانه‌ها غربال می‌شوند/ تابع تصمیمات ستاد مرکزی مبارزه با کرونا هستیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / اتوبوسرانی / ناوگان اتوبوسرانی / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ویروس کرونا / حمل و نقل
مسافران در ورودی و خروجی پایانه‌ها غربال می‌شوند/ تابع تصمیمات ستاد مرکزی مبارزه با کرونا هستیم
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: در همکاری با وزارت بهداشت، مسافران ورودی و خروجی در ترمینال‌های برون شهری غربالگری می‌شوند.
۷۸۰ تن مسافران ایرانی از دبی و شارجه به کشور باز می‌گردند
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / ویروس کرونا / کنسولگری ایران / حمل و نقل مسافری / امارات‌ متحده ‌عربی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
۷۸۰ تن مسافران ایرانی از دبی و شارجه به کشور باز می‌گردند
تهران - ایرنا- در ادامه پیگیری‌های بعمل آمده از سوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی ۷۸۰ تن دیگر از هموطنان از دبی و شارجه به کشور باز می‌گردند.
بازار تجاری گناوه تعطیل شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / گناوه / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
بازار تجاری گناوه تعطیل شد
گناوه - ایرنا - در پی تعطیلی مدارس و هجوم گسترده مسافران از سراسر کشور به بندر تجاری گناوه اتحادیه اصناف این شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بازار تجاری این بندر را که مشتریان زیادی از سراسر کشور دارد از روز چهارشنبه به مدت پنج روز تعطیل کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / طرح تخصیص سهمیه سوخت / خودرو / حمل و نقل مسافری
واریز یارانه سوخت خودروهای حمل ونقل عمومی تا 4 اسفند
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از واریز اعتبار سهمیه تخصیصی سوخت بهمن خودروهای حمل و نقل عمومی تا چهارم اسفند خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / پکن / هراس جهانی از ویروس کرونا
حمل و نقل جاده‌ای و ریلی در چین به حالت عادی باز می‌گردد
تهران – ایرنا – چین در تلاش برای بازگشت به فعالیت‌های عادی اقتصادی همزمان با مبارزه با ویروس کرونا ، شرایط عادی رفت و آمد جاده‌ای را در مناطق خارج از استان "هوبی" از سر می‌گیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / بجنورد / بارش برف / حمل و نقل مسافری / خراسان شمالی / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / چهره زمستانی استانها
هلال احمر بجنورد ۲۳۰ مسافر را اسکان اضطراری داد
بجنورد- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر بجنورد گفت: ۲۳۰ تن از مسافران ناوگان اتوبوسی گرفتار در برف و کولاک، در مساجد مرکز استان خراسان شمالی به صورت اضطراری اسکان داده شدند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / داریوش باقر جوان / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / سوانح رانندگی / قیمت بنزین
تأثیر افزایش قیمت بنزین در افزایش سوانح اتوبوس‌ها تکذیب شد
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادعای برخی رسانه‌های معاند در تأثیر افزایش قیمت بنزین در بیشتر شدن سوانح جاده‌ای اتوبوس‌ها را رد کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور / حمل و نقل مسافری / اصفهان / کاشان
قطار طرح‌های عمرانی در کشور با وجود تنگناهای اقتصادی سرعت گرفته است
کاشان- ایرنا- معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی و نوسان قیمت‌ها، خوشبختانه قطار پرسرعت طرح‌های عمرانی در کشور به ویژه در استان اصفهان و از جمله شهر کاشان به هیچ عنوان کُند نشده و حتی سرعت هم گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور / حمل و نقل مسافری / اصفهان / تصادفات جاده ای
اتوبوس‌های مسافربر یا بار بر
اصفهان- ایرنا- حمل کالاها توسط اتوبوس‌های مسافربری بین شهری در کشور به ویژه در استان اصفهان به تاکید مسافران و کارشناسان علاوه بر این که خلاف قوانین بوده بلکه یکی از عوامل وقوع تصادفات جاده‌ای است که باید جلوی این معضل اساسی گرفته شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران / تبریز / حمل و نقل مسافری
پرواز استانبول با ۱۰ ساعت تاخیر به تبریز رسید
تبریز- ایرنا - مدیر کل فرودگاه های آذربایجان‎شرقی با اشاره به اینکه پرواز بامداد امروز استانبول- تبریز به دلیل دید کم، موفق به فرود نشد و به سمت فرودگاه تهران تغییر مسیر داد، گفت: این پرواز دقایقی پیش در فرودگاه شهید مدنی به زمین نشست .
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / بیماری های ویروسی / قرنطینه / چین / حمل و نقل مسافری
ورود و خروج در چهار شهر دیگر چین ممنوع شد
پکن- ایرنا- با افزایش نگرانی ها در چین نسبت به شیوع ویروس کرونا، تردد و ورود و خروج مسافر و مردم علاوه بر شهر ووهان که منشا اصلی این ویروس است در چهار شهر دیگر استان «خو بی» ممنوع شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / آذربایجان غربی / تهران / حمل و نقل مسافری
مردان هم‌نشین ماشین در پایتخت
نزدیک به ۵۰۰ مرد اهل استان آذربایجان غربی در تهران مشغول مسافرکشی هستند و شب ها را در ماشین خود و در کنار خیابان های پایتخت به دور از خانه و خانواده سپری می کنند
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / حمل و نقل مسافری / استان قزوین / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
۱۶ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری تا پایان امسال فرسوده می‌شود
قزوین - ایرنا - معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ۱۶ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری در کشور تا پایان سال جاری از عمر مفید خود گذر کرده و فرسوده تلقی می‌شوند که باید برای جایگزینی آنها اقدام کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / راه آهن / قطار / مازندران / حمل و نقل مسافری
استقبال مردم و کمبود قطار محلی در مازندران
ساری - ایرنا - افزایش تمایل مازندرانی‌ها در استفاده از قطارهای محلی برای تردد در مسیر ۲۱۰ کیلومتری شهر پل‌سفید در استان مازندران تا گرگان در استان گلستان بویژه پس از گرانی و سهمیه‌بندی بنزین سبب شده است تا تعداد قطارهای موجود پاسخگو نیاز نباشد و شهروندان درخواست چاره‌جویی کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سانحه تصادف / سقوط اتوبوس / داریوش باقر جوان / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / پلیس راهور
سخت‌گیری بیشتر سازمان راهداری به اتوبوس‌های بین شهری
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری از ارتقای ایمنی و اصلاح ضوابط حمل و نقل مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی پس از سانحه اخیر سقوط اتوبوس به دره در محور فیروزکوه خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / کلاله / واژگونی اتوبوس / حادثه واژگونی اتوبوس / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / داریوش باقر جوان
اتوبوس سانحه دیده، نقص فنی داشته است / راننده خواب آلود نبود
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر اینکه هنوز گزارش پلیس از علت حادثه سقوط اتوبوس در منطقه سوادکوه اعلام نشده است، نقص فنی را محتمل ترین علت عنوان کرد.
۱۳۹۸-۱۰-۰۷
راهداری: اقدام شهردار ی غیر قانونی است
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اقدام غیر قانونی شهرداری تهران در افزایش ۵ برابری اجاره دفاتر و غرفه‌های تاکسی‌های بین شهری خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / تاکسی / رانندگان تاکسی / حمل و نقل / تاکسی / افزایش 5 برابری دفاتر تاکسی
افزایش ۵برابری اجاره دفاتر تاکسی بین شهری
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از اقدام غیر قانونی شهرداری تهران در افزایش ۵ برابری اجاره دفاتر و غرفه‌های تاکسی‌های بین شهری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / استانی-اقتصادی
استفاده‌ی مردم از وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر شده است
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از افزایش 8 درصدی استقبال مردم از وسایل حمل و نقل عمومی با اصلاح قیمت بنزین خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی / حمل و نقل مسافری
کاهش زمان عبور مسافران در فرودگاه امام با اجرای طرح (VIB)
تهران - ایرنا - با هدف رفع وابستگی صنعت هوایی به خدمات شرکت‌های غربی، شرکت پرواز شرق پاسارگاد در تفاهمنامه‌ای با شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره)، از یکی از خدمات جدید خود در رابطه با پذیرش مسافر و بار تحت عنوان (VIB) در پروازهای خارجی رونمایی کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
ایرانشهر
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر بالا بودن ایمنی سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی، ‌گفت:
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / رویداد24 / سهمیه بندی بنزین / گرانی بنزین
افزایش ۸ درصدی مسافران ناوگان عمومی با سهمیه‌بندی بنزین
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، افزایش قیمت بنزین، تقاضای مردم برای سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی را ۸ درصد افزایش داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / راهداری / خراسان شمالی / تصادفات جاده ای / حمل و نقل / حمل و نقل عمومی
ناوگان عمومی، تنها در سه درصد تصادفات جاده‌ای مقصر است
بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: سهم حمل و نقل عمومی در جابه جایی مسافر ۳۵ درصد اما نقش این بخش در وقوع حوادث ترافیکی جاده‌ای تنها سه درصد است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / لندن / قطار / حمل و نقل مسافری / اعتصاب / انگلستان
اعتصاب کارکنان خطوط ریلی انگلیس، صدها هزار مسافر را سرگردان کرد
لندن– ایرنا– اعتصاب فلج‌کننده کارکنان خطوط ریلی جنوب غرب انگلیس (SWR) که از امروز (دوشنبه) آغاز شده و قرار است نزدیک به یک ماه ادامه یابد، صدها هزار مسافر را سرگردان کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / بستان آباد / خط آهن / آذربایجان شرقی / حمل و نقل مسافری / میانه / سفر رئیس جمهور به تبریز
پایان ۲۰ سال انتظار برای افتتاح خط‌آهن میانه - بستان آباد
تبریز - ایرنا - انتظار برای پایان طرح دو خطه کردن خط آهن تبریز - میانه در حد فاصل میانه - بستان آباد بالاخره بعد از ۲۰ سال سر آمد و سوت مسافرگیری قطار در این خط امروز دوشنبه با حضور رییس جمهوری نواخته شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سعید ممبینی / اتاق اصناف ایران / اصلاح قیمت حامل های انرژی
تشکیل کمیته مشورتی برای حل مشکلات سهمیه بنزین خودروهای عمومی
رئیس اتاق اصناف ایران از تشکیل کمیته مشورتی برای حل مشکلات پیرامون سهمیه سوخت حوزه حمل و نقل مسافری، بار و آژانس های تلفنی، وانت بار و پیک موتوری خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •