پنجشنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ / 1 October, 2020
خانه ملت
خبر خوش مجلسی ها برای کارگران هفت‌تپه
۲۱ ساعت قبل / اعتراض کارگران هفت تپه / پرونده هفت تپه
خبر خوش مجلسی ها برای کارگران هفت‌تپه
به گزارش خانه ملت، نشست بررسی مشکلات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با حضور علی نیکزاد نایب رئیس مجلس، علی خضریان نماینده تهران و سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس، سید نظام‌الدین موسوی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، سید علی موسوی نماینده ملکان و عضو کمیسیون صنایع مجلس، رئیس سازمان خصوصی سازی، جمعی از کارگران هفت تپه و مسئولان مربوطه عصر امروز(چهارشنبه 9 مهرماه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.  
۲۲ ساعت قبل / خودرو دنا / مجلس یازدهم
خودروهای دنا به نمایندگان مجلس فروخته نمی‌شود
محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، گفت:مجلس یازدهم که قریب به چهار ماه است سکان تقنین و نظارت را در بهارستان به‌دست گرفته، تلاش دارد ضمن اصلاح رویه‌های گذشته، نیازهای ضروری نمایندگان برای خدمت به مردم را نیز مهیا کند.
گام تعاملی مجلس با دولت برای ساماندهی بازار و رونق تولیدات داخلی
۲۸ ساعت قبل / استانی-سیاسی
گام تعاملی مجلس با دولت برای ساماندهی بازار و رونق تولیدات داخلی
عضو هیات رئیسه مجلس رای مثبت نمایندگان به وزیر پیشنهادی صمت را بیانگر تعامل خانه ملت با دولت برای حل مشکلات اقتصادی و ساماندهی بازار دانست.
پیام تبریک مدیرعامل سایپا به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت
۲۸ ساعت قبل
پیام تبریک مدیرعامل سایپا به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت
رأی بالای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در خانه ملت به جنابعالی، بیانگر حسن نظر و اعتماد به یکی از مدیران جهادی، شایسته، باکفایت و با سابقه در سال‌ها تلاش و خدمت صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران بود.
موافقت مجلس با اصلاح طرح واگذاری سهام مازاد بانک رفاه کارگران
۲۸ ساعت قبل / فرابورس / بورس تهران
موافقت مجلس با اصلاح طرح واگذاری سهام مازاد بانک رفاه کارگران
نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاح طرح مربوط به واگذاری سهام مازاد بانک رفاه کارگران موافقت کردند.
رئیسی و قالیباف با مردم دیدار می‌کنند اما روحانی حتی در مجلس هم حاضر نشد
۲۹ ساعت قبل / حضور روحانی در مجلس / مجلس شورای اسلامی / ناصر موسوی لارگانی / وزیر پیشنهادی وزارت صمت
رئیسی و قالیباف با مردم دیدار می‌کنند اما روحانی حتی در مجلس هم حاضر نشد
به گزارش خانه ملت، سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 9 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده 22 آیین ‌نامه داخلی مجلس گفت: قطعاً اگر ما سوال از رئیس جمهور را که با امضای 196 نفر از نمایندگان مطرح شد، در دستور کار مجلس قرار داده بودیم رئیس جمهور به این میزان به مجلس و نمایندگان که طبق فرمایش رهبری عصاره فضائل ملت هستند، توهین نمی‌کرد.
زنگنه: آنچه در پارس جنوبی انجام شده کار بی‌سابقه‌ای بوده و یک ابرپروژه است
۲۹ ساعت قبل / پارس جنوبی / حضور زنگنه در مجلس / وزارت نفت / وزیر نفت
زنگنه: آنچه در پارس جنوبی انجام شده کار بی‌سابقه‌ای بوده و یک ابرپروژه است
به گزارش خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 9 مهرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از نمایندگان مجلس برای اینکه فرصتی داده شد تا در خصوص فاز 14 پارس جنوبی بحث شود، عنوان کرد: به این دلیل که فاز 14 جدای از پارس جنوبی نیست، در خصوص کلیات پروژه‌های پارس جنوبی توضیحاتی ارائه خواهم کرد.
پشت‌پرده امضاهای رانتی در دوره‌های قبل خانه ملت/ نمایندگان سابق مجلس با چه شرایطی «سراتو» و «ویتارا» گرفتند؟
۲ روز قبل / خودروی نمایندگان مجلس / مجلس شورای اسلامی / مسکن نمایندگان مجلس / نمایندگان مجلس
پشت‌پرده امضاهای رانتی در دوره‌های قبل خانه ملت/ نمایندگان سابق مجلس با چه شرایطی «سراتو» و «ویتارا» گرفتند؟
طی روزهای اخیر واگذاری خودرو دناپلاس به نمایندگان در مجلس یازدهم مورد نقد بسیاری بود. در ادوار قبل مجلس نیز سراتو با ۳۰ میلیون نقد و ۶۰ میلیون تومان وام که ماهانه از حقوق نمایندگان کم می‌شد به نماینده ها واگذار شد و یا سوزوکی شاسی بلند را با مبلغ ۱۳۵ میلیون تومان به صورت شرایطی ۶۰ میلیون تومان نقد و بقیه وام در اختیار نمایندگان قرار دادند.
موافقت مجلس با کلیات طرح تامین کالاهای اساسی
۲ روز قبل / طرح تامین کالاهای اساسی / مجلس شورای اسلامی
موافقت مجلس با کلیات طرح تامین کالاهای اساسی
به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه 8 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی، کلیات این طرح را با 213 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 242 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.
گزارش کمیسیون صنایع درباره صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت
۲ روز قبل / علیرضا رزم‌حسینی / کمیسیون صنایع مجلس / مجلس شورای اسلامی
گزارش کمیسیون صنایع درباره صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت
به گزارش خانه ملت، حجت‌الله فیروزی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 8 مهرماه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی را در خصوص بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را قرائت کرد.
توضیح قالیباف درباره حاضر نشدن روحانی در مجلس
۲ روز قبل / حضور روحانی در مجلس / مجلس شورای اسلامی / محمدباقر قالیباف / وزیر پیشنهادی وزارت صمت
توضیح قالیباف درباره حاضر نشدن روحانی در مجلس
به گزارش خانه ملت، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 8 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 131 گفت: بر اساس این اصل در صورتی که رئیس جمهور بیش از دو ماه غیبت کرده یا بیمار شود، با اذن مقام معظم رهبری مسئولیت به عهده معاون ایشان است و آقای روحانی از روز افتتاحیه مجلس در ملاء عام حاضر نشده است.
سخنرانی «فرمانده سپاه» و «بررسی صلاحیت رزم‌حسینی» در مجلس
۲ روز قبل / فرمانده سپاه / مجلس شورای اسلامی / وزیر پیشنهادی وزارت صمت
سخنرانی «فرمانده سپاه» و «بررسی صلاحیت رزم‌حسینی» در مجلس
به گزارش خانه ملت، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه، هشتم مهرماه) به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 18 دقیقه و با حضور 248 نفر از نمایندگان آغاز شد.
۲ روز قبل
دیوان محاسبات شهرداری
حسن روحانی رییس‌جمهوری بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ را به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد و حالا در حالی که بنابر این بخشنامه سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است که نسبت به تنظیم سند اجرایی سال ۱۴۰۰ راسا اقدامات لازم را انجام دهد، رییس، اعضای هیات رییسه و همچین روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز در نشست شورای هماهنگی کمیسیون‌ها و هیات رییسه مجلس که دیروز برگزار شد، از چند سو چون بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه که ازجمله دستورکارهای مجلس فعلی خواهد بود، سخن گفتند. آن ‌هم درحالی که بنا بود در این نشست صحبت از روند رسیدگی و تصویب لایحه بودجه نخستین سال سده آینده کشور در دستورکار باشد اما به ‌دلیل عدم حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، مجلسی‌ها با تغییر دستور کار خود، صحبت …
رزم‌حسینی، مرد اقتصاد و سیاست
۲ روز قبل / رای اعتماد / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / تولید داخلی / علیرضا رزم‌حسینی / جهش تولید / حسن روحانی
رزم‌حسینی، مرد اقتصاد و سیاست
تهران- ایرنا- انتظار می‌رود فردا نمایندگان خانه ملت با رای اعتماد به «علیرضا رزم‌حسینی»‌ گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه را پس از ماه‌ها از بلاتکلیفی درآورند؛ بلاتکلیفی که بی‌ثباتی تصمیم‌گیری‌ها و عدم‌ثبات بازار و صنعت کشور را رقم زده است.
۳ روز قبل
برنامه وزیر پیشنهادی صمت برای بازار خودرو
خانه ملت: وزیر پیشنهادی صمت افزایش عرضه خودرو را جزو مهم‌ترین اولویت‌‌های این وزارتخانه دانست و گفت: باید انحصار خودروسازی را بشکنیم و شرایط را برای تنوع خودرو در بازار مهیا کنیم.
تصمیم مجلس برای صرفه‌جویی ۱۰۷ میلیارد تومانی در بیت المال
۳ روز قبل / بیت المال / صرفه جویی بیت المال / صرفه جویی مجلس / مجلس
تصمیم مجلس برای صرفه‌جویی ۱۰۷ میلیارد تومانی در بیت المال
شفقنا- رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه حدود ۳۰۰ خودرو به مجلس تحویل داده شده است تاکیدکرد که تحویل خودرو به صورت قسطی به نمایندگان باعث صرفه‌جویی ۱۰۷ میلیارد تومان از بودجه مجلس و بیت‌المال شد. خانه ملت نوشت:...
واکنش زاکانی به دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان مجلس
۴ روز قبل / خودروی نمایندگان مجلس / علیرضا زاکانی / مجلس شورای اسلامی
واکنش زاکانی به دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان مجلس
به گزارش خانه ملت، علیرضا زاکانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در واکنش به حواشی اخیر پیرامون دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان مجلس یازدهم، گفت: من در چهار دوره مجلس یک پول سیاه نگرفتم. این دوره هم گفتند خودرو بگیرید، گفتم نمی‌خواهم و لازم ندارم.
مراسم تحلیف نمایندگان جدید مجلس برگزار شد
۴ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم / نمایندگان مجلس
مراسم تحلیف نمایندگان جدید مجلس برگزار شد
به گزارش خانه ملت، مراسم تحلیف ۱۰ نفر از منتخبان ملت در مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی امروز (یکشنبه ۶ مهر ماه) صحن علنی مجلس برگزار شد.
۴ روز قبل
مهدی تاج و رفقایش ممنوع‌المعامله شدند!
مهدی فروردین، مربی شیرازی فوتبال که مدتی است به خانه ملت راه یافته و رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی شده از ممنوع‌المعامله شدن برخی مدیران فوتبال سخن گفته است. این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخورد قوه قضائیه با مسببان قرارداد مارک ویلموتس که منجر به حکم سنگین فیفا علیه فوتبال ایران شده،‌بیان کرد: «یکی از موارد ضرب‌الاجل که می‌توانست تا حدی افکار عمومی را نسبت به این پرونده آرام کند، همین موضوع بود. در ادامه هم دستگاه قضا به تمام جزئیات پرونده رسیدگی می‌‌کند تا آنچه که مستحق مسببان قرارداد ویلموتس است، اعمال شود.» رئیس فراکسیون ورزش مجلس درباره اینکه تصور می‌شود مسئولان فوتبال از مستقل بودن این نهاد سوءاستفاده می‌کنند، گفته …
۴ روز قبل
طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از پیشنهاد و ثبت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت جهت ممانعت از استخدام‌های غیرقانونی و تبدیل وضعیت تمام نیروهای قراردادی در دستگاه‌های اجرایی در قالب رسمی و پیمانی خبر داد. عباس گودرزی در تشریح جزئیات طرحی که با عنوان ساماندهی استخدام کارکنان دولت به ثبت رسانده است، به خانه ملت، گفت: امروز یکی از مطالبات کارکنان دولت فعال در دستگاه‌های اجرایی رفع تبعیض و بی‌عدالتی موجود در نوع قراردادها و پرداخت حقوق‌ها است؛ به نحوی که دو نفر در شرایط یکسان یک خدمت ارایه می‌دهند؛ اما چون نوع قراردادهای آنها متفاوت است، حقوق‌های متفاوتی نیز دریافت می‌کنند که این یک ولنگاری در نظام اداری کشور محسوب می‌شود. نماینده بروجرد در مجلس شورای …
وعده رفع مداخله‌گری در بازار
۴ روز قبل
وعده رفع مداخله‌گری در بازار
وزیر پیشنهادی وزارت صمت به رسم وزرای پیشنهادی قبلی، در اتاق بازرگانی و در جمع فعالان اقتصادی حضور یافت تا نه‌تنها برنامه‌های خود را به آنها اعلام کند، بلکه شنونده درخواست‌ها و مطالبات بخش خصوصی باشد. وزارت صمت از 22 اردیبهشت‌ بدون وزیر مانده و با سرپرست اداره شده است. در این مدت دو سرپرست در وزارت صمت حضور یافتند. نخست، حسین مدرس خیابانی که به‌عنوان وزیر به مجلس معرفی شد اما نتوانست رای اعتماد را از خانه ملت دریافت کند. پس از آن سرپرستی وزارت صمت به جعفر سرقینی سپرده شد و حال نیز گزینه جدیدی برای نشستن بر صندلی وزارتخانه مذکور به مجلس معرفی شده و قرار است این هفته در مجلس، خود را در معرض رای نمایندگان مردم در خانه ملت قرار دهد.
در جلسه نمایندگان با وزیر پیشنهادی روحانی چه گذشت؟
۴ روز قبل / مجلس یازدهم / وزارت صنعت،معدن و تجارت
در جلسه نمایندگان با وزیر پیشنهادی روحانی چه گذشت؟
خانه ملت نوشت: علیرضا رزم‌حسینی، وزیر پیشنهادی صمت با حضور در نشست مجمع نمایندگان استان تهران برنامه‌های خود را برای این وزارتخانه تشریح کرد.
۴ روز قبل / رزم حسینی / وزارت صنعت / وزیر صنعت
رزم‌حسینی: به اقتصاد درون زا ایمان و اعتقاد دارم/ وزارت صمت بنگاه سیاسی نیست
به گزارش خانه ملت، علیرضا رزم‌حسینی، وزیر پیشنهادی صمت با حضور در نشست مجمع نمایندگان استان تهران در تشریح برنامه‌های خود، گفت: با توجه به شرایط خاص کشور و درگیری با ویروس کرونا و تحریم‌ها برنامه‌ای را به مجلس ارائه کردیم که حاوی اسناد بالادستی، سند چشم انداز، برنامه ششم، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سند راهبردی وزارت صمت است که به دلیل شرایط خاص کشور شاید تحقق آنها غیرممکن باشد، اما تلاش خواهیم کرد برنامه در شرایط خاص و عادی عملیاتی شود.
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی  خبر داد/ مسببن قرارداد مارک ویلموتس ممنوع المعامله شده اند!
۵ روز قبل / تیم ملی ایران / مارک ویلموتس (سرمربی)
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خبر داد/ مسببن قرارداد مارک ویلموتس ممنوع المعامله شده اند!
مهدی فروردین، سرمربی سابق تیم قشقایی شیراز که به خانه ملت راه یافته و رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی شده در خصوص برگزاری انتخاب فدراسیون فوتبال توضیحات جدیدی را ارایه داده است.
طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو از منظر مدیران عامل خودروسازی‌ها
۵ روز قبل
طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو از منظر مدیران عامل خودروسازی‌ها
گرانی لحظه‌ای قیمت خودرو وکلای مردم در خانه ملت را بر آن داشت که با تدوین طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو درصدد حذف سوداگری از بازار و منطقی کردن قیمت‌ها باشند.
۵ روز قبل
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»
گروه سیاسی: حاشیه‌های مجلس یازدهم یکی پس از دیگری از راه می‌رسند و این در حالی است که تنها سه چهار از عمر آن می‌گذرد. هنوز جنجال تحویل خودروهای دنا پلاس اتوماتیک به نمایندگان تمام نشده که انتشار خبر و متعاقب آن تصویر رسید واگذاری 1500 دوز واکسن آنفولانزا به مجلس، در شرایطی که در مورد توزیع واکسن به طور عمومی در داروخانه‌ها امروز و فردا می‌شود و البته قرار بوده که اولین واکسن‌ها به افراد دارای ریسک برسد، حاشیه جدید بهارستان را رقم زد.با طرح خبر واگذاری 1500 واکسن به بهداری مجلس، اما این بار مجلس‌نشینان خیلی سریع واکنش نشان دادند تا ماجرا بیخ پیدا نکند. چاره ایشان برای انتقادها نسبت به مجلسی که به اصرار نمایندگانش صفت «انقلابی» را به دنبال خود می‌‎کشد، همچون انصراف برخی نمایندگان از دریافت خودرو، …
توضیح رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره واکسن آنفلوانزا / قصد تخریب مجلس داشتند
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / پیش فروش واکسن آنفولانزا / توزیع واکسن آنفلوآنزا / حسنعلی شهریاری
توضیح رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره واکسن آنفلوانزا / قصد تخریب مجلس داشتند
به گزارش خانه ملت، حسینعلی شهریاری  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بنده در مورد صحت خبر دریافت این میزان واکسن آنفلوانزا توسط مجلس از رئیس سازمان غذا و دارو سوال کردم که وی ضمن تایید آن گفت واکسن آنفلوانزا بین تمام مراکز بهداشتی و درمانی توزیع شده است.
مجلس ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا را بازگرداند
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / توزیع واکسن آنفلوآنزا / مجلس شورای اسلامی / واکسن آنفلوآنزا
مجلس ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا را بازگرداند
به گزارش خانه ملت، مجلس شورای اسلامی با توجه به شرایط ویژه امسال در تأمین واکسن انفلوآنزا، یک‌هزار و ۵۰۰ واکسنی که طبق روال سال‌های گذشته به داروخانه بهارستان تخصیص داده شده بود را به وزارت بهداشت بازگرداند و این در حالی است که وزارت بهداشت طی توضیحی این اتفاق را تصمیمی طبق روال طبیعی توزیع واکسن به مراکز بهداشت اعلام کرد.
نماینده مجلس: حقوق کارمندان به گرد تورم هم نمی‌رسد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اقتصاد ایران / تورم و گرانی / حقوق شهروندی / حقوق کارمندان / نماینده مجلس
نماینده مجلس: حقوق کارمندان به گرد تورم هم نمی‌رسد
شفقنا- نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت در زمینه شفاف‌سازی خوب امتحان نداده و آزموده را آزمودن خطا است. خانه ملت نوشت: حسین خسروی اسفزار در نشست علنی امروز (چهار‌شنبه، 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، درنطق میان دستور...
طرح سوال از رئیس جمهور به‌کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / سوال از روحانی / طرح سوال از رئیس جمهور / مجلس شورای اسلامی
طرح سوال از رئیس جمهور به‌کجا رسید؟
به گزارش خانه ملت، امان الله حسین پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه 19 شهریور) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: گرانی لجام گسیخته در همه امور مردم به خصوص اقشار متوسط و ضعیف را رنج می دهد و کارد به استخوان آنها رسیده است.
سلطانی‌فر خبر داد: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع!
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / مسعود سلطانی‌ فر / وزارت ورزش و جوانان
سلطانی‌فر خبر داد: ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع!
خانه ملت نوشت: وزیر ورزش با بیان اینکه ورود مربی و بازیکن خارجی تا یک سال آینده ممنوع است، گفت: این تصمیم حداقل برای یک سال پابرجا بوده تا ببینیم وضعیت تحریم‌ها به کجا خواهد رسید.
توصیه بورسی وزیر اقتصاد به مردم
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / بازار سهام / بورس / فرهاد دژپسند / وزیر اقتصاد
توصیه بورسی وزیر اقتصاد به مردم
به گزارش خانه ملت، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی شب گذشته پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی، با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه نمایندگان با استفاده از حقوق قانونی خود متناسب با شرایط ملی سوالاتی را مطرح می‌کنند، گفت: من هم امروز به منظور پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان در کمیسیون اقتصادی حضور یافتم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
طرح مجلس برای پخش مذاکرات نمایندگان از تلویزیون
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس طرح پخش مذاکرات مجلس از تلویزیون را تقدیم هیات رییسه مجلس کرد.در طرح پیشنهادی حسینعلی حاجی دلیگانی با عنوان «پخش مذاکرات مجلس از سیمای جمهوری اسلامی» که تقدیم هیات رییسه مجلس شده، پیش‌بینی شده که صداوسیما موظف است حداکثر تا سه ماه پس از تصویب این قانون با تاسیس شبکه تلویزیونی خانه ملت، مذاکرات علنی مجلس را به صورت مستقیم پخش کند. در متن این طرح همچنین پخش جلسات رسمی کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه مجلس نیز پیش‌بینی شده است. در بخش دیگری از این طرح مصاحبه با نمایندگان امضا کننده طرح‌های قانونی، تحقیق و تفحص، سوال از وزرا، سوال از رییس‌جمهوری، تذکر به رییس‌جمهوری و وزرا و استیضاح وزرا و همچنین اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها نیز در نظر گرفته شده است. در …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / سیم کارت دانش آموزی / سیم کارت رایگان
آذری‌جهرمی: دستوری برای توزیع سیم کارت رایگان بین دانش‌آموزان صادر نشده است
به گزارش خانه ملت، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه نشست کمیسیون‌های روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود دستور رییس جمهوری، سیم‌کارت دانش‌آموزی رایگان در میانی دانش‌آموزان توزیع نشده است، اظهارداشت: نه سیم‌کارت رایگان توزیع شد و نه آقای رییس جمهوری چنین دستوری را صادر کرد.
جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی مسائل داخلی خانه ملت آغاز شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / محمد باقر قالیباف / صحن مجلس / جلسه غیرعلنی مجلس
جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی مسائل داخلی خانه ملت آغاز شد
جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش جهت بررسی مسائل داخلی خانه ملت آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
ویراژ «دنا» در «بهارستان» | نمایندگان خودروی ۶۰۰ میلیونی را نصف قیمت و اقساطی می‌رانند
بسیاری از کسانی که امروز به خانه ملت راه یافته‌اند، منتقد مجالس گذشته بودند و می‌گفتند که مسئولان و به طور خاص وکلای ملت نباید از هیچ گونه رانتی برخوردار باشند؛ آیا این وعده فراموش شد؟
نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور برای انتقال پایتخت
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / پایتخت / خانه ملت / رئیس جمهور / مسکن / وزیر راه و شهرسازی
نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور برای انتقال پایتخت
اقتصادنیوز: اقتصادنیوز: عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکز زدایی از تهران آخرین تصمیمات در زمینه انتقال پایتخت سیاسی – اداری کشور را تشریح کرد.
انتقاد قالیباف از ارز ۴۲۰۰ تومانی و گرانی ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / محمد باقر قالیباف / کمیسیون اقتصادی مجلس / ارز / کالاهای اساسی
انتقاد قالیباف از ارز ۴۲۰۰ تومانی و گرانی ها
خانه ملت نوشت: رئیس مجلس گفت: در موضوع حمایت و دسترسی اقشار ضعیف و کم درآمد به کالاهای اساسی، مجلس تدبیری اندیشیده است تا در قالب کارت الکترونیک کالایی، نیاز اساسی این قشر را برطرف کند.
قالیباف: کالاهای اساسی اقشار ضعیف با کارت الکترونیک کالایی تامین می شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / قالیباف / کارت الکترونیکی کالایی / یارانه کالایی
قالیباف: کالاهای اساسی اقشار ضعیف با کارت الکترونیک کالایی تامین می شود
به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و برخی نمایندگان مجلس که با موضوع بررسی طرح حمایت معیشتی از مردم تشکیل شد بود، افزود: مجلس در این موضوع به یک فوریت طرحی رأی داده که اکنون در حال جمع بندی نهایی در کمیسیون بودجه است. مجموعه مجلس و دولت درباره طرح حمایت معیشتی از مردم باید هماهنگ عمل کنند. جلساتی در کمیسیون برنامه و بودجه در این خصوص با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، برگزار شده ان شاءالله بزودی پیرامون نحوه تأمین اعتبارات و اجرای این طرح، مجلس به جمع بندی می‌رسد.
ماجرای «دناپلاس»نمایندگان
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / مجلس یازدهم / مجلس شورای اسلامی / قانون مدیریت خدمات کشوری / علی اصغر عنابستانی / دنا پلاس / سوزوکی / سراتو
ماجرای «دناپلاس»نمایندگان
بسیاری از کسانی که امروز به خانه ملت راه یافته‌اند، منتقد مجالس گذشته بودند و می‌گفتند که مسئولان و به طور خاص وکلای ملت نباید از هیچ گونه رانتی برخوردار باشند؛ آیا این وعده فراموش شد؟
مجلس فردا جلسه غیرعلنی دارد/ بررسی راهکارهای کارآمدسازی خانه ملت
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / صحن علنی مجلس / جلسه غیرعلنی مجلس / علیرضا سلیمی
مجلس فردا جلسه غیرعلنی دارد/ بررسی راهکارهای کارآمدسازی خانه ملت
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس فردا برای بررسی مسائل داخلی و راهکارهای کارآمدسازی به صورت غیرعلنی برگزار می‌شود.
ماجرای «دناپلاس» نمایندگان مجلس/ «شفافیت» و مبارزه با «رانت» فراموش شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / مجلس یازدهم / مجلس شورای اسلامی / قانون مدیریت خدمات کشوری / علی اصغر عنابستانی / حسن لطفی / روح الله ایزدخواه / دنا پلاس / سوزوکی / سراتو
ماجرای «دناپلاس» نمایندگان مجلس/ «شفافیت» و مبارزه با «رانت» فراموش شد؟
بسیاری از کسانی که امروز به خانه ملت راه یافته‌اند، منتقد مجالس گذشته بودند و می‌گفتند که مسئولان و به طور خاص وکلای ملت نباید از هیچ گونه رانتی برخوردار باشند؛ آیا این وعده فراموش شد؟
مجلس از طرح اقدام ملی مسکن حمایت می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مجلس از طرح اقدام ملی مسکن حمایت می‌کند
تبریز- نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت نمایندگان مجلس از طرح اقدام ملی مسکن گفت: در این راستا طرح دو فوریتی تولید مسکن در خانه ملت مطرح است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
کافه مجلس
     تماشاگری مجلس انقلابی  حسینعلی شهریاری، نماینده زاهدان در مجلس خطاب به محمدباقر قالیباف گفت: در چند‌ماه گذشته مجلس چه‌کار کرده است؟ قیمت‌ها چند برابر شده و کسی جوابگو نیست. تماشاگر بودن مجلس برای نمایندگان انقلابی قابل تحمل نیست.به گزارش خانه ملت، او در نطق میان‌دستور خود خطاب به رئیس قوه مجریه با بیان اینکه کشور انقلابی با مردم انقلابی ۴۲سال تحریم و 8سال دفاع‌مقدس را تحمل کردند تا رئیس‌جمهور انقلابی با تفکر انقلابی داشته باشند، ادعا کرد: متأسفانه این تفکر در دولت شما وجود ندارد. وی افزود: …
قالیباف: نباید به شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم/ اگر مردم را فراموش کنیم، شکست می‌خوریم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / بازگشت تحریم‌ها / شکست آمریکا / مجلس شورای اسلامی / محمدباقر قالیباف
قالیباف: نباید به شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم/ اگر مردم را فراموش کنیم، شکست می‌خوریم
به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور خود با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و تبریک این ایام به  ملت شهید پرور و سرافراز ایران اسلامی  تاکید کرد: منطق دفاع مقدس یعنی باور به توان مردم و اعتقاد راسخ به اینکه سنت‌های الهی تخلف‌ناپذیر هستند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
آژانس درخواست دیگری برای بازرسی ندارد
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه زمان بازدید دوم آژانس از مکان مورد درخواست بین ایران و آژانس مشخص است، اما زمان آن را به صورت عمومی اعلام نمی‌کنیم تاکید کرد: مسئولان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کردند، براساس اطلاعاتی که دارند، بعد از بازرسی از دو محل تعیین شده، درخواست دیگری ندارند.به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی با اشاره به همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: در اینگونه امور سیاست و رویکرد جمهوری اسلامی ایران همواره در چارچوب اصولی است که برای خود قائل شده است، اینگونه نیست که هر بار یک نوع رفتار و عکس‌العمل نشان دهیم بلکه رفتار ایران مبتنی بر قواعدی است که نظام تعیین کرده و نمی‌توانیم از این اصول تخطی کنیم.رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
بی‌ثباتی‌ قیمت‌ها از سرگردانی نقدینگی‌ها آب می‌خورد
وزیر راه و شهرسازی، نقدینگی سرگردان را عامل اصلی بی‌ثباتی بازار مسکن دانست و گفت: حجم نقدینگی لجام‌گسیخته موجود در کشور این بلا را بر سر بازار مسکن آورده است.به گزارش ایسنا، محمد اسلامی با اشاره به دلایل رکود بازار مسکن در چند هفته اخیر، توضیح داد: تحولات پرالتهابی که امروز بازار مسکن با آن رو‌به‌رو است صرفا به فعل و انفعالات این بازار مرتبط نمی‌شود بلکه حجم نقدینگی لجام‌گسیخته موجود در کشور این بلا را بر سر بازار مسکن آورده است. کافی است سوداگران احساس کنند یک بازار از بازدهی خارج شده است سریعا نقدینگی‌ها را از بازاری خارج و به بازاری دیگر منتقل می‌کنند. به طور مثال زمانی که قیمت مسکن در منطقه‌ای از تهران، پایین‌تر از حد مقایسه‌ای باشد، سودجویان بلافاصله نقدینگی را به آن منطقه سرازیر می‌کنند …
لیست ۳۰ نفره نمایندگان مبتلا به کرونا در مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
لیست ۳۰ نفره نمایندگان مبتلا به کرونا در مجلس
از ابتدای همه گیری ویروس کرونا از مقامات مبتلا می‌توان به نمایندگان مجلس اشاره کرد که تعداد مبتلایان در بین آنها، این روزها به نحو چشمگیری افزایش یافته است به صورتی که طی هفته‌های اخیر چندین نماینده مجلس به ویروس کرونا مبتلا شدند. البته مبتلایان به کرونا در خانه ملت فقط منحصر به نمایندگان مجلس نیستند و خبرهایی از ابتلای کارکنان مجلس هم به گوش می‌رسد. بیماری کرونا در مجلس یازدهم قربانی هم گرفته و پس از درگذشت فاطمه رهبر منتخب تهران و محمدعلی رمضانی دستک منتخب آستانه اشرفیه، اخیر شاهد درگذشت عیسی جعفری نماینده کبودرآهنگ به علت ابتلا به کرونا بودیم. همچنین بیش از ۴ نفر از کارکنان مجلس نیز به علت کرونا فوت کرده‌اند.
صالحی: اولین بازرسی آژانس از ایران انجام شد/ آژانس اعلام کرده، درخواست دیگری برای بازرسی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / بازدید آژانس از ایران / برنامه هسته‌ای ایران / علی‌اکبر صالحی
صالحی: اولین بازرسی آژانس از ایران انجام شد/ آژانس اعلام کرده، درخواست دیگری برای بازرسی ندارد
علی‌اکبر صالحی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: در این گونه امور سیاست و رویکرد جمهوری اسلامی ایران همواره در چهارچوب اصولی است که برای خود قائل شده است، اینگونه نیست که هر بار یک نوع رفتار و عکس‌العمل نشان دهیم بلکه رفتار ایران مبتنی بر قواعدی است که نظام تعیین کرده و نمی‌توانیم از این اصول تخطی کنیم.
علت رکود بازار مسکن از زبان وزیر راه
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بازار مسکن / رکود بازار مسکن / محمد اسلامی
علت رکود بازار مسکن از زبان وزیر راه
به گزارش خانه ملت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دلایل رکود بازار مسکن در چند هفته اخیر، گفت: تحولات پر التهابی که امروز بازار مسکن با آن رو به رو است صرفا به فعل و انفعالات این بازار مرتبط نمی‌شود بلکه حجم نقدینگی لجام‌گسیخته موجود در کشور این بلا را بر سر بازار مسکن آورده است.
توصیه وزارت کشور به مجلس یازدهم درباره اصلاح قانون انتخابات
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / وزارت کشور / اصلاح قانون انتخابات
توصیه وزارت کشور به مجلس یازدهم درباره اصلاح قانون انتخابات
خانه ملت نوشت: قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: وزارت کشور لایحه جامع انتخابات را با رویکرد تجمیع قوانین متعدد انتخاباتی و تحقق عدالت انتخاباتی تدوین کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
طرحی از پیش شکست خورده
نمایندگان تازه به کرسی نشسته مجلس در نخستین اقدام جدی خود، درحالی‌که در رسانه‌ها فریاد «وامعیشتا» سر می‌دهند، فضای مجازی را مشکل اول مملکت تلقی کرده و دست به طراحی قانونی زده‌اند که هر چه بیشتر بهره‌برداری آزاد و بی‌دردسر از امکانات جهان مجازی را روی شهروندان ایران ببندند. فارغ از اینکه این طرح نشانه عدم دانش کافی حقوقی طراحان و ناآشنا بودن آنها با بدیهیات حقوق اساسی و حقوق شهروندان، اصول مصرح قانون اساسی است. مفاد این طرح حاکی از آن است که هیچ درک درستی از سازوکارهای شبکه جهانی اینترنت و پروتکل‌های موجود در آن در میان طراحان وجود ندارد و مضحک‌تر آنکه دامنه شمول این طرح را بر شهروندان و شرکت‌های غیرایرانی و بین‌المللی نیز تعمیم داده‌اند.  …
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
محرمانه در «خانه ملت»
گروه سیاسی| یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از نخستین روزهای آغاز به کار خود تاکنون تقریبا هیچ روزی را بی‌حاشیه پشت‌سر نگذاشته است. یک روز جدال قدرت‌شان چنان علنی می‌شود که فریاد «خودی‌ترها» را نیز بلند می‌کند، یک روز میل به واگذاری کمیسیون‌های تخصصی، چند نماینده مورد وثوق بزرگان این روزهای مجلس جنجال‌ساز می‌شود و روز دیگر مباحث و مسائلی چون استیضاح و سوال از وزرا و رییس‌جمهوری، رشوه 65 میلیاردی و البته سفر 150 نفره با کلیدواژه نظارت میدانی پارلمان‌نشینان را به حاشیه می‌کشاند. نشست علنی روز گذشته مجلس نیز عاری از حاشیه نبود ولی این‌بار حواشی نه با توهین و فریاد که با سوال‌های پنهانی و غیرعلنی‌سازی یک نشست علنی، …
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / شریعتمداری وزیر رفاه / همسان سازی حقوق بازنشستگان
توضیحات شریعتمداری درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان
 به گزارش خانه ملت، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش تعاون، تحول و نوآوری‌های ایجاد شده، مراکز نوآوری که تا مهر ماه در 11 استان کشور افتتاح می‌شود به نمایندگان ارائه شد. وی افزود: مجلس می‌تواند در تصویب لوایح، طرح‌ها و بودجه سال 1400 به نهادهای مالی بخش تعاون که موجبات افزایش سطح ارائه خدمات و به کارگیری جوانان در شکل‌گیری شرکت‌های تعاونی را در پی خواهد داشت، توجه کند. عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه تحولات اساسی در شستا به ویژه پس از بورسی شدن و شفاف شدن فعالیت‌های این مجموعه در جلسه امروز تشریح …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / دیوان محاسبات / هفت تپه
بذرپاش: فسخ قرارداد با مالکان هفت تپه تصمیم قطعی دیوان محاسبات است
به گزارش خانه ملت، مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور امروز (سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹)  در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات ایجاد شده در نقل و انتقالات خارجی در ورزش فوتبال، عنوان کرد: یکی از درخواست های متعدد مردمی که حتی از جانب گروه‌های مختلف ورزشی، پیشکسوتان و فوتبال دوستان مطرح شده بود موضوع رسیدگی به جرائم سنگین فدراسیون فوتبال و تیم های پرطرفدار داخلی از جمله استقلال و پرسپولیس بود.
خط و نشان رئیس کمیسیون امنیت ملی برای آمریکا/گزینه های روی میز ایران در صورت فعال شدن مکانیسم ماشه
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / مجتبی ذوالنور / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
خط و نشان رئیس کمیسیون امنیت ملی برای آمریکا/گزینه های روی میز ایران در صورت فعال شدن مکانیسم ماشه
خانه ملت نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس برخی مفاد طرح سه فوریتی مقابله به مثل با آمریکا درصورت فعال‌سازی مکانیسم ماشه را تشریح کرد.
اعلام گزینه‌های ایران در صورت فعال‌سازی مکانیسم ماشه؛ تولید سوخت هسته ای تا 90 هزار سو
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / خانه ملت / سوخت هسته ای / کمیسیون امنیت ملی مجلس / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی / هسته ای
اعلام گزینه‌های ایران در صورت فعال‌سازی مکانیسم ماشه؛ تولید سوخت هسته ای تا 90 هزار سو
اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس برخی مفاد طرح سه فوریتی مقابله به مثل با آمریکا درصورت فعال‌سازی مکانیسم ماشه را تشریح کرد.
بررسی ظرفیت های منابع طبیعی استان ها در دیدار رییس سازمان جنگل ها با نمایندگان مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / سازمان جنگل‌ها / منابع طبیعی / نماینده مجلس
بررسی ظرفیت های منابع طبیعی استان ها در دیدار رییس سازمان جنگل ها با نمایندگان مجلس
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور شب گذشته با تعدادی از نمایندگان خانه ملت دیدار کرد. در این ملاقات ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و نیازمندی‌های استان‌ها در حوزه منابع‌طبیعی از جمله آبخیزداری بحث و بررسی شد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کرونا مبتلا شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / مجلس یازدهم / ویروس کرونا / کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کرونا مبتلا شد
خانه ملت نوشت: رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس به کرونا مبتلا شد و وی هم اکنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.
کنکور نظام قدیم از سال ۱۴۰۰ حذف می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کریمی فیروزجایی / کمیسیون آموزش مجلس / کنکور نظام قدیم
کنکور نظام قدیم از سال ۱۴۰۰ حذف می‌شود
علی کریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون آموزش با رئیس سازمان سنجش و پذیرش دانشجو درباره موضوع «بازگشایی مدارس و رعایت پروتکل های بهداشتی»، اظهار کرد: رئیس سازمان سنجش به دلایلی مخالف با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم بود که این دلایل منطقی به نظر می‎رسید.
قالیباف در دیدار با نوری‌‌مالکی: ملت‌ها هرگز تسلیم توطئه دشمنان نمی‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / ایران و عراق / سفر نوری المالکی به ایران / محمدباقر قالیباف
قالیباف در دیدار با نوری‌‌مالکی: ملت‌ها هرگز تسلیم توطئه دشمنان نمی‌شوند
به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 24 شهریورماه) با نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست‌وزیر اسبق عراق دیدار و گفت گو کرد، با اشاره به اهمیت فعالیت پارلمان ها در پیشرفت کشورها، گفت: نمایندگان پارلمان می توانند با نظارت دقیق بر اجرای قوانین، زمینه رضایتمندی مردم را ایجاد کنند و دستیابی به این مهم عامل وحدت خواهد بود.
۶ راهکار مجلس برای تقویت بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بازار سرمایه / تقویت بازار سرمایه / راهکار مجلس / مجلس
۶ راهکار مجلس برای تقویت بازار سرمایه
شفقنا- مجلس یازدهم در مدت ۳ ماه گذشته حمایت و تقویت و تثبیت بازار سرمایه و هدایت نقدینگی آن به سمت تولید را در دستور کار داشته است. خانه ملت نوشت: پس از تلاطم های هفته های اخیر بورس، روز...
برنامه عملیاتی حمایت از بورس در دستور کار مجلس و دولت
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / اقتصاد کشور / خانه ملت / رئیس کل بانک مرکزی / سرمایه / کمیسیون اقتصادی
برنامه عملیاتی حمایت از بورس در دستور کار مجلس و دولت
اقتصادنیوز : رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برنامه عملیاتی مجلس برای حمایت از بازار سرمایه امروز(دوشنبه)در نشست مشترک میان مجلس، روسای کمیسیون‌های تخصصی با وزرای اقتصادی و رئیس کل بانک مرکزی مشخص می‌شود.
نماینده مجلس: کجای دنیا قیمت خودرو در بازار آزاد دو برابر درب کارخانه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / انتقادها به گرانی خودرو / بازار خودرو / بحران خودرو / خودرو در ایران / قیمت خودرو / نماینده مجلس
نماینده مجلس: کجای دنیا قیمت خودرو در بازار آزاد دو برابر درب کارخانه است؟
شفقنا- نماینده مردم بروجرد در مجلس اطلاق واژه کارتل اقتصادی به ایران خودرو و سایپا را اجحاف در حق واژه‌ها دانست. خانه ملت نوشت: فاطمه مقصودی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 23 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور...
صالحی: هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی‌سازی می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی / غنی سازی
صالحی: هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی‌سازی می‌کنند
به گزارش خانه ملت، علی اکبر صالحی در واکنش به اظهارات برخی نمایندگان مبنی بر اجرانشدن گام چهارم کاهش تعهدات برجام در سایت هسته‌ای فردو، تصریح کرد: سیاست‌های گام چهارم کاهش تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران کاملاً اجرا شده و بر همین اساس ما یک بال را در فردو فعال و ما به عنوان مجری این سیاست‌ها کاملاً به وظیفه خود عمل کردیم.
همکاری مستقیم دیوان محاسبات با جوانان و گروه‌های جهادی برای حفاظت از بیت‌المال
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / اقتصاد / خانه ملت / دیوان محاسبات / مشکلات / مشکلات مردم
همکاری مستقیم دیوان محاسبات با جوانان و گروه‌های جهادی برای حفاظت از بیت‌المال
​اقتصادنیوز: رئیس کل دیوان محاسبات کشور از راه اندازی شبکه مردمی دیوان محاسبات در استان ها در آینده نزدیک خبرداد. وی همچنین درباره موضوع شرکت هفت تپه تاکید کرد که تصمیم دیوان محاسبات که ناشی از عملیات تحقیق و تفحص بود، به وزارت اقتصاد ابلاغ شد.
روایت سخنگوی هیأت رئیسه از جلسه غیرعلنی مجلس درباره بورس و مسکن | جلسه مهم فردا
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
روایت سخنگوی هیأت رئیسه از جلسه غیرعلنی مجلس درباره بورس و مسکن | جلسه مهم فردا
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیات جلسه غیرعلنی امروز خانه ملت را درباره بازار بورس تشریح کرد.
نشست علنی مجلس آغاز شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مجلس شورای اسلامی
نشست علنی مجلس آغاز شد
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یک‌شنبه 23 شهریورماه) به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 11 و 20 دقیقه و با حضور  231 نفر از نمایندگان آغاز شد.
نماینده تهران: فیلترینگ پیام‌رسان‌های خارجی باعث رشد شبکه‌های بومی نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پیام رسان بومی / فیلترینگ / مجتبی رضاخواه
نماینده تهران: فیلترینگ پیام‌رسان‌های خارجی باعث رشد شبکه‌های بومی نمی‌شود
مجتبی رضاخواه در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به طرح کاربردی شبکه ملی اطلاعات با نام کامل «حمایت از توسعه و رقابت‌پذیری پلتفرم های ارائه دهنده خدمات پایه و کاربردی شبکه ملی اطلاعات» که هفته گذشته در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد، گفت: متاسفانه قانون جرایم رایانه ای که سال 88 تصویب شده قانون جامعی نبوده و برای حمایت از کسب و کارهای بومی ظرفیت لازم را ندارد تا جایی که حتی برخی سوء برداشت های بی ضابطه باعث فیلترینگ کسب و کارها و ضربه به آنها شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / توافق امارات و اسرائیل / توافق بحرین و اسراییل / حسین امیرعبداللهیان
کنایه امیرعبداللهیان به حاکمان بی تدبیر امارات و بحرین
 به گزارش خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در حساب کاربری خود در توییتر به عادی‌سازی روابط میان رژیم بحرین و صهیونیست‌ها واکنش نشان داد و نوشت:
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / طوبی کرمانی / قالیباف / قالیباف رئیس مجلس
رئیس مجلس درگذشت طوبی کرمانی را تسلیت گفت
به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت طوبی کرمانی استاد برجسته فلسفه و کلام دانشگاه تهران را تسلیت گفت.
آغاز دور تازه احضار و تهدید به استیضاح اعضای کابینه روحانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / دولت روحانی / مجلس یازدهم / اصولگرایان / وزرای دولت روحانی
آغاز دور تازه احضار و تهدید به استیضاح اعضای کابینه روحانی
خرداد بود که محمدجواد ظریف برای ارائه گزارشی از آنچه در وزارت خارجه در جریان است، میهمان بهارستانی‌ها شد، اما گویا میزبان جدید چندان با آداب میزبانی آشنا نبود و جنجالی به‌پا کردند که تا چند روز ویدئو‌های آن در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شد. حالا از آن تاریخ کمتر از سه ماه گذشته است و دوباره اهالی خانه ملت، ظریف را به مجلس فرا‌خوانده‌اند.
نتایج انتخابات مرحله دوم مجلس اعلام شد + اسامی و جزئیات آراء
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / ستاد انتخابات / دولت / سیداسماعیل موسوی
نتایج انتخابات مرحله دوم مجلس اعلام شد + اسامی و جزئیات آراء
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: از شهر کرمانشاه ابراهیم عزیزی و از سمیرم اصغر سلیمی به خانه ملت راه یافتند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
احتمال تغییر نام دستگاه دیپلماسی کشور به وزارت امورخارجه و تجارت خارجی
معاون اقتصادی وزارت امورخارجه گفت: تمایل داریم وزارت امورخارجه و تجارت خارجی داشته باشیم و در این صورت، حتما باید چارت این وزارتخانه تغییر کند و خیلی قوی‌تر شود.غلام رضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تغییر نام وزارت خارجه، اظهار داشت: دکتر قالیباف رئیس قوه مقننه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی موضوع افزودن تجارت بین‌الملل به نام وزارت امورخارجه را مطرح کردند که البته این موضوع، خواسته وزارت‌خارجه نیز ‌هست. معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه بیان کرد: ما تمایل داریم وزارت امورخارجه و تجارت خارجی داشته باشیم. وی در پاسخ به این سوال که تغییرات در ساختار وزارت خارجه نیاز به قانون دارد یا خیر، افزود: کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای …
تاکید رئیس ستاد انتخابات کشور به رعایت پروتکل‌ها در شعب اخذ رای
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / یازدهمین دوره انتخابات مجلس / ستاد انتخابات
تاکید رئیس ستاد انتخابات کشور به رعایت پروتکل‌ها در شعب اخذ رای
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: به مردم عزیز توصیه می‌کنم از حق قانونی خود استفاده کرده و مشارکت نمایند و کسی که قرار است به‌مدت 4 سال برای آنان در خانه ملت نمایندگی کند را انتخاب کنند.
سانس دوم انتخابات مجلس یازدهم زیر سایه کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / انتخابات مجلس / تبلیغات / خانه ملت / فضای مجازی / مجلس شورای اسلامی
سانس دوم انتخابات مجلس یازدهم زیر سایه کرونا
اقتصادنیوز : زنگ آغاز مرحله دوم انتخابات مجلس به صدا در آمد تا تکلیف برخی صندلی های خالی از سکنه پارلمان یازدهم مشخص شود.
نطق صریح نماینده‌ی اصلاح‌طلب در مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
نطق صریح نماینده‌ی اصلاح‌طلب در مجلس
خانه ملت نوشت: جلیل رحیمی جهان آبادی در جلسه علنی چهارشنبه، ۱۹ شهریورماه مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین(علیه السلام) و یارانش، با بیان اینکه ۱۰۰ روز از کارکرد مجلس انقلابی یازدهم گذشت، گفت: در این مدت آیا مجلس در رأس امور بود؟…
خانه های خالی، بلای جان بازار مسکن/ می خواهیم تسهیلات مسکن را به ۲۵۰ میلیون برسانیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / علی نیکزاد / وام و تسهیلات مسکن / بازار مسکن تهران
خانه های خالی، بلای جان بازار مسکن/ می خواهیم تسهیلات مسکن را به ۲۵۰ میلیون برسانیم
خانه ملت نوشت: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که باید تلاش کنیم تا مسکن به کالای مصرفی تبدیل شود. در کنار تولید مسکن باید مانند سایر کشورها تلاش کنیم تا مسکن به کالای سرمایه ای تبدیل نشود.
نمایندگان با دو فوریت طرح جهش تولید و تامین مسکن موافقت کردند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بحران مسکن / تامین مسکن / دو فوریت طرح جهش تولید / دوفوریت طرح مسکن / طرح مسکن در مجلس
نمایندگان با دو فوریت طرح جهش تولید و تامین مسکن موافقت کردند
شفقنا- نمایندگان مجلس پس از استماع سخنان مخالفان و موافقان با بررسی طرح جهش تولید و تأمین مسکن به صورت دو فوریتی موافقت کردند. خانه ملت نوشت: نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 19 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی با دو...
اعلام وصول طرح نظام رتبه‌بندی معلمان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اعلام وصول / طرح رتبه بندی معلمان / مجلس
اعلام وصول طرح نظام رتبه‌بندی معلمان
شفقنا- طرح نظام رتبه‌بندی معلمان و تشکیل استان گلساران توسط عضو هیات رییسه مجلس اعلام وصول شد. خانه ملت نوشت: سیدمحسن دهنوی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 19 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، موارد اعلام وصولی را به شرح زیر قرائت...
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اصلاح قانون مالیات خانه‌های خالی / کمیسیون اقتصادی مجلس / مالیات بر خانه های خالی / مجلس شورای اسلامی
ارجاع طرح اصلاح قانون مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی
به گزارش خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (چهارشنبه 19 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در ادامه تذکر الیاس نادران اصلاحات مربوط به مالیات بر خانه‌های خالی جهت تأمین نظر شورای نگهبان را به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع داد.
قالیباف: اصلاح اساسی آیین نامه داخلی در دستور کار قرار دارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اصلاح آیین نامه داخلی مجلس / مجلس شورای اسلامی / محمدباقر قالیباف
قالیباف: اصلاح اساسی آیین نامه داخلی در دستور کار قرار دارد
به گزارش خانه ملت، محمود احمدی بیغش در نشست علنی امروز (چهارشنبه 19 شهریور) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده (38 ) آیین نامه داخلی مجلس و پیشنهاد مربوطه در رابطه با واگذاری اختیارات به هیات رئیسه مجلس برای تشکیل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: در چند روز اخیر وقت صحن علنی مجلس به بررسی پیشنهادات برای اصلاح آیین نامه داخلی سپری شده است، حال به نظر من پیشنهاد مذکور مغایر با اصل 84 قانون اساسی و برخی از مواد آیین نامه داخلی مجلس است.
قالیباف: نشست مجلس برای بررسی وضعیت بازار مسکن، ارز و بورس برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / علیرضا سلیمی / مجلس شورای اسلامی / محمدباقر قالیباف
قالیباف: نشست مجلس برای بررسی وضعیت بازار مسکن، ارز و بورس برگزار می‌شود
به گزارش خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 19 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح مالیات بر خانه های خالی اعاده شده از شورای نگهبان، در اخطاری با استناد به اصل 31 قانون اساسی، گفت: داشتن مسکن متناسب با نیاز هر فرد حق مردم است، دولت موظف است که با رعایت اولویت مسکن را تامین کند. از طرفی دیگر براساس اصل 22 قانون اساسی حیثیت، جان و مال مردم باید از تعرض مصون باشد.
طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر حوزه محیط زیست اصلاح شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / شورای نگهبان / صحن علنی / محیط زیست / مجلس
طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر حوزه محیط زیست اصلاح شد
ایلنا: نمایندگان مردم در خانه ملت، طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر حوزه محیط‌‌‌‌‌ زیست را اصلاح کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •