یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
خرید خودرو
قیمت گذاری خودرو به کجا رسید؟
۴ ساعت قبل / خودرو / بازار / شورای رقابت / قیمت خودرو / وزارت صنعت / ستاد تنظیم بازار
قیمت گذاری خودرو به کجا رسید؟
پس از کشمکش فراوان بر سر اعلام قیمت جدید خودروها نه مردم فهمیدند چه نرخی برای تولیدات خودروسازان مشخص شده و نه بازار می داند خرید و فروش را باید با چه قیمتی انجام دهد.
چه کسانی قیمت پراید را تا ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟
۶ ساعت قبل / وزارت صمت / وزارت صنعت / خودرو / پیش فروش خودرو
چه کسانی قیمت پراید را تا ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟
رئیس اتحادیه نمایشگاهداران خودرو با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده و تقاضای واقعی برای خرید خودرو وجود ندارد، گفت: کاهش ۴۲میلیون تومانی پژو۲۰۶ و ۲۰میلیون تومانی پراید رخ داد.
مهلت 48ساعته برندگان خودروی شانسی
۱۶ ساعت قبل
مهلت 48ساعته برندگان خودروی شانسی
2خودروساز بزرگ حاضر در طرح فروش فوق‌العاده خودرو، اعلام کردند: تمام مراحل قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودرو با حضور نمایندگانی از نهادهای نظارتی و رسانه‌های همگانی انجام خواهد شد و متقاضیان برگزیده در این قرعه‌کشی باید تا ۴۸ساعت پس از اعلام نتایج، وجه کامل خودروی انتخابی خود را به‌حساب خودروساز واریز کنند. در این اطلاعیه تأکید شده است که درصورت واریز‌نکردن وجه از سوی افراد منتخب، اسامی نفرات جایگزین از محل رزرو، توسط خودروساز و با تأیید دستگاه‌های نظارتی اعلام خواهد شد. ضمنا سند فروش خودرو با درج عبارت …
۱۶ ساعت قبل
تداوم روند کاهشی قیمت‌ خودرو
بررسی بازار خودروی پایتخت در روز گذشته ‌حاکی از تداوم روند کاهشی قیمت‌هاست و همچون هفته‌های گذشته خرید و فروش‌ها به حداقل رسیده است. این روند کاهشی که در هر سه دسته خودروهای داخلی، مونتاژی و خارجی دیده می‌شود، قدرت چانه‌زنی اندک مشتریان بازار را بالا برده و می‌توانند خودروها را به قیمت‌های دلخواه خود خریداری کنند.به گفته کارشناسان، تشدید بازرسی‌ها از انبارها و پارکینگ‌ها سبب شده تا آنهایی که خودرو را به قصد سرمایه‌گذاری در ماه‌های گذشته خریداری و انبار کرده بودند، فروشنده شوند.
مصائب خودروسازان و «فروش فوق‌العاده»
۲۰ ساعت قبل / قرعه کشی خودرو / تبت نام خرید خودرو / پیش فروش خودرو / آشفته بازار خودرو / توزیع رانت در بازار خودرو / آشفته بازار خودرو
مصائب خودروسازان و «فروش فوق‌العاده»
کاکایی گفت: این ثبت‌نام‌هاو قرعه‌کشی خودرو عادلانه نیست، بلکه به ظاهر در یک شرایط عادلانه می‌خواهند یک رانت را توزیع کنند، که این مسئله خود نیز به یک بی عدالتی بزرگ‌تر منجر خواهد شد، به بیان دیگر ۱۰۰ هزار نفر در این رانت شرکت می‌کنند و هر کدام موفق می‌شوند، سود حداقل ۵۰ میلیون تومانی ناشی از فاصله قیمتی خودرو در درب کارخانه و بازار آزاد به جیبشان رود، که سر جمع تا پایان سال این رانت توزیعی مبلغش به حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید، حال شما کافی است که این رقم را با مبلغ ۴۲ هزار میلیارد تومانی که دولت سالانه در قالب یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی به جمعیت ۷۸ میلیون نفری پرداخت می‌کند، مقایسه کنید تا مشخص شود، چه رانت بزرگی در این وضعیت وجود دارد.
چه خودرویی برای اجاره مناسب‌تر است؟
۲۶ ساعت قبل / اجاره خودرو / خودروی لوکس / شهر تهران / جزیره کیش / اصفهان
چه خودرویی برای اجاره مناسب‌تر است؟
اگر قصد سفر دارید و یا برای مقاصد دیگری به خودرو نیاز دارید اما به هر دلیلی نمی‌توانید از ماشین خود استفاده کنید اجاره کردن گزینه خوبی است که هزینه آن در برابر خرید مقرون به صرفه‌تر است.
۴۸ ساعت بعد از قرعه‌کشی پول خودرو را واریز کنید
۲۶ ساعت قبل / سازمان بازرسی کل کشور / دادستانی کل کشور / ایران / عید سعید فطر / گروه خودروسازی سایپا / اخبار داغ
۴۸ ساعت بعد از قرعه‌کشی پول خودرو را واریز کنید
ایران‌خودرو و سایپا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند برندگان قرعه‌کشی خرید خودرو باید طی ۴۸ ساعت مبلغ خودرو را به حساب خودروساز واریز کنند.
«قرعه‌کشی» برای خرید خودرو قانونی است؟
۲۷ ساعت قبل
«قرعه‌کشی» برای خرید خودرو قانونی است؟
عضو سابق کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم گفت: در صنعت خودرو به دلیل محدودیت عرضه، قرعه‌کشی انجام می‌شود.
قلع و قمع اوباش منطقه مهدی‌آباد
۲۸ ساعت قبل
قلع و قمع اوباش منطقه مهدی‌آباد
رئیس پلیس امنیت عمومی البرز گفت: ۲۶ نفر از اوباشی که تحت عنوان خرید و فروش خودرو در منطقه مهدی آباد اقدام به کلاهبرداری و سلب آسایش شهروندان می‌کردند، دستگیر شدند.
جزئیات فرآیند قرعه‌کشی فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو/ واجدین شرایط باید ۴۸ ساعته وجه را بپردازند
۲۹ ساعت قبل / بازار خودرو / طرح ساماندهی بازار خودرو / پیش فروش خودرو
جزئیات فرآیند قرعه‌کشی فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو/ واجدین شرایط باید ۴۸ ساعته وجه را بپردازند
خودروسازان با صدور اطلاعیه‌ای مشترک، ضمن اعلام فرآیند قرعه‌کشی ۲۵ هزار دستگاه خودرو ویژه ایام عید سعید فطر، تاکید کردند که واجدین شرایط در قرعه‌کشی باید ۴۸ ساعته وجه خرید خودرو را بپردازند.
۳۰ ساعت قبل / پیش فروش خودرو / خرید خودرو / فروش فوری خودرو
شانس ۲/۵ درصدی خرید خودرو
روزنامه جام‌جم نوشت: 14 خردادماه آخرین فرصت ثبت‌نام در قرعه‌کشی خودرو است و با توجه به اعلام سازمان حمایت مبنی بر قرعه‌کشی در روز شنبه آینده بعید است زمان آن تمدید شود. تاکنون حدود 600هزار نفر برای شرکت در طرح قرعه‌کشی خودرو ثبت‌نام کردند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا چهارشنبه هفته جاری که مهلت ثبت‌نام وجود دارد به یک‌میلیون برسد.
احتمال ایجاد نقطه شکست در بازار خودرو
۴۰ ساعت قبل
احتمال ایجاد نقطه شکست در بازار خودرو
افزایش نرخ تورم، ممنوعیت واردات خودرو و نوسان نرخ ارز شرایطی را رقم زده که در سال گذشته میزان افزایش قیمت خودروهای دست‌دوم خارجی با وجود افت مدل، رشد 40درصدی داشته و از نرخ تورم اعلام شده رسمی پیشی گرفت. با فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو گفت‌وگو کرده‌ایم. به‌نظر شما آیا کاهش قدرت خرید مردم و افت تقاضای خرید، منجر به ریزش قیمت خودروهای وارداتی نمی‌شود؟ به‌طور کلی کاهش قدرت خرید مردم منجر به افت تقاضا در بازار می‌شود؛ چرا که ترمیم قدرت خرید در دوران تورمی اتفاق نمی‌افتد و نمی‌توان وقتی هنوز تورم …
دلال‌بازی چه زمانی در بازار خودرو به پایان می‌رسد؟
۴۲ ساعت قبل / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو
دلال‌بازی چه زمانی در بازار خودرو به پایان می‌رسد؟
یک عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است: دولت با ایجاد محدودیت در خرید خودرو می‌تواند گام بزرگی در کنترل بازار خودرو بردارد.
پیش‌فروش یکساله ۷۵ هزار خودرو به زودی
۴۶ ساعت قبل / پیش فروش خودرو / خرید خودرو
پیش‌فروش یکساله ۷۵ هزار خودرو به زودی
بر اساس مصوبات جلسه امروز کمیته خوردو، به زودی طرح دیگر فروش خودروها که به صورت پیش فروش با موعد تحویل یکساله خواهد بود آغاز خواهد شد.
۲ روز قبل
استاد دانشگاه و عضو اتاق بازرگانی ایران :در تمام کشورها خودرو کالایی مصرفی است
سهمیه بندی برای فروش خودرو به افراد (هر فرد مجوز خرید یک خودرو را تا بهبود شرایط داشته باشد) یکی از گزینه‌های کمک‌کننده است که امیدواریم با سازوکاری مناسب این مقوله اجرایی شود، چون اگر کشور وارد چنین فضایی شود و مراجع نظارتی هم کنترل‌های خود را بیشتر کنند، راه های فعالیت دلالان مسدود می شود.
۳ روز قبل / پیش فروش خودرو / ثبت نام خودرو
رونمایی از شرط جدید ثبت‌نام خودرو/ تمام مبلغ خودرو یکجا واریز شود!
 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ساز و کار جدید وزارت صمت برای ارائه خودرو و کنترل بازار با مشکلات و اختلالاتی مواجه شده است که باید هر چه سریع‌تر برطرف شده و اصلاح شود. از جمله این اشکالات قانونی بود که خریداران را ملزم می‌کرد نیمی از هزینه خرید خودرو را پیش از انجام قرعه کشی و برای خرید خودروی مورد نظر خود واریز کند.
۳ روز قبل
مصائب خرید اینترنتی
سال 61 که خودرو توسط «کمیته توزیع عادلانه خودرو» قرعه‌کشی می‌شد در غیاب اینترنت و فضای مجازی مردم برای دریافت فرم قرعه‌کشی به دکه‌های روزنامه فروشی مراجعه می‌کردند چراکه فرم ثبت‌نام در دو روزنامه اطلاعات و کیهان آن زمان منتشر می‌شد. اما اسامی برندگان بخت‌آزمایی خودرو هم در این دو روزنامه منتشر و هنگام انتشار این اسامی صف‌های طویلی در کنار دکه‌های روزنامه‌فروشی تشکیل می‌شد.
همکاری معاونان ارزی وقت بانک‌ها و بانک مرکزی با زن و شوهر اخلالگر
۴ روز قبل / اخلالگران ارزی / مفاسد اقتصادی / نجوا لاشیدایی / وحید بهزادی
همکاری معاونان ارزی وقت بانک‌ها و بانک مرکزی با زن و شوهر اخلالگر
به گزارش الف، سی ام اردیبهشت ماه غلامحسین اسماعیلی در بیست و ششمین نشست خبری خود با اشاره به محکومیت دو مفسد اقتصادی به اعدام بیان کرد: وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همچنین همسرش به نام نجوا لاشیدایی فرزند علی هر دو نفر به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری و حواله جات و امورات صرافی بدون مجوز، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش خرید بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی سازمان یافته به میزان ۳۲ هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منزل متهمه ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی به علاوه یکصد کیلوگرم طلا کشف شده است، محکوم به اعدام شدند و حکم اعدام آن‌ها صادر شده، البته …
هجوم مردم برای خرید خودروی صفر و اختلال در سایت‌های فروش/ بازار خودرو سوت و کور شد
۴ روز قبل / سایپا / ایران خودرو / خودرو
هجوم مردم برای خرید خودروی صفر و اختلال در سایت‌های فروش/ بازار خودرو سوت و کور شد
در حالی سایتهای فروش خودروسازان برای ثبت نام نهایی همچنان اختلال دارد، اما لغو شرط واریز نصف وجه خودرو در ثبت نام اولیه عاملی شده تا مردم شانس خود را در این قرعه کشی امتحان و اقدام به پیش ثبت نام خرید خودرو کنند.
ببینید | دستور جدید سرپرست وزارت صمت به خودروسازان برای شرایط جدید ثبت‌نام خودرو
۴ روز قبل / وزارت صنعت،معدن و تجارت / خودروسازان / پیش فروش خودرو
ببینید | دستور جدید سرپرست وزارت صمت به خودروسازان برای شرایط جدید ثبت‌نام خودرو
بر اساس دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش ثبت‌نام جهت خرید خودرو در طرح ویژه فروش عید سعید فطر تا ۱۴ خردادماه ۹۹ ادامه دارد و خودروسازان حق دریافت هیچگونه وجهی را جهت حضور در قرعه‌کشی از متقاضیان نخواهند داشت.
پیش‌ثبت‌نام خودرو تا ۱۴ خرداد ادامه دارد
۴ روز قبل / ثبت‌نام خودرو
پیش‌ثبت‌نام خودرو تا ۱۴ خرداد ادامه دارد
بر اساس دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) علاوه بر اینکه پیش ثبت‌نام خرید خودرو در طرح ویژه فروش عید سعید فطر تا ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ادامه دارد، خودروسازان حق دریافت هیچگونه وجهی را جهت حضور در قرعه‌کشی از متقاضیان نخواهند داشت.
شرط پرداخت ۵۰ درصد مبلغ خودرو حذف شد
۴ روز قبل
شرط پرداخت ۵۰ درصد مبلغ خودرو حذف شد
بر اساس دستور سرپرست وزارت صنعت، شرکت در قرعه کشی خرید خودرو نیازی به پرداخت وجه ندارد و متقاضیان نباید مبلغی را در این مرحله بپردازند.
دستور جدید وزیر صمت؛ واریز وجه برای ثبت نام خودرو منتفی شد/پرداخت پول پس از قرعه‌کشی
۴ روز قبل
دستور جدید وزیر صمت؛ واریز وجه برای ثبت نام خودرو منتفی شد/پرداخت پول پس از قرعه‌کشی
بر اساس دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت علاوه بر اینکه پیش ثبت‌نام جهت خرید خودرو در طرح ویژه فروش عید سعید فطر تا ۱۴ خردادماه ۹۹ ادامه دارد، خودروسازان حق دریافت هیچگونه وجهی را جهت حضور در قرعه‌کشی از متقاضیان نخواهند داشت.
وزارت صنعت: ثبت‌نام کنندگان خودرو نیازی به واریز وجه ندارند
۴ روز قبل / وزارت صنعت / خرید خودرو
وزارت صنعت: ثبت‌نام کنندگان خودرو نیازی به واریز وجه ندارند
بر اساس دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت علاوه بر اینکه پیش ثبت‌نام برای خرید خودرو در طرح ویژه فروش عید سعید فطر تا ۱۴ خردادماه ۹۹ ادامه دارد، خودروسازان حق دریافت هیچگونه وجهی به منظور حضور در قرعه‌کشی از متقاضیان نخواهند داشت.
شرط پرداخت 50 درصد مبلغ خودرو قبل از قرعه کشی حذف شد/ادامه پیش‌ثبت‌نام تا 14 خرداد
۴ روز قبل
شرط پرداخت 50 درصد مبلغ خودرو قبل از قرعه کشی حذف شد/ادامه پیش‌ثبت‌نام تا 14 خرداد
بر اساس دستور سرپرست وزارت صنعت، شرکت در قرعه کشی خرید خودرو نیازی به پرداخت وجه ندارد و متقاضیان نباید مبلغی را در این مرحله بپردازند.
دومین مانع پیش روی متقاضیان خرید خودرو برداشته شد/ ثبت نام بدون یک ریال واریز وجه/ واریز ۱۰۰ درصد وجه در صورت برنده شدن
۴ روز قبل
دومین مانع پیش روی متقاضیان خرید خودرو برداشته شد/ ثبت نام بدون یک ریال واریز وجه/ واریز ۱۰۰ درصد وجه در صورت برنده شدن
بر اساس دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت علاوه بر اینکه پیش ثبت‌نام جهت خرید خودرو در طرح ویژه فروش عید سعید فطر تا ۱۴ خردادماه ۹۹ ادامه دارد، خودروسازان حق دریافت هیچگونه وجهی را جهت حضور در قرعه‌کشی از متقاضیان نخواهند داشت.  
دستور وزیرصمت به خودروسازان برای عدم دریافت وجه
۴ روز قبل / وزارت صنعت، معدن و تجارت / وزارت صمت / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / خودروسازان
دستور وزیرصمت به خودروسازان برای عدم دریافت وجه
وزارت صمت اعلام کرد:پیش ثبت‌نام جهت خرید خودرو در طرح ویژه فروش عید سعید فطر تا ۱۴خردادماه ۹۹ ادامه دارد، خودروسازان حق دریافت هیچگونه وجهی را جهت حضور در قرعه‌کشی از متقاضیان نخواهند داشت.
۴ روز قبل / ثبت نام خودرو / قرعه کشی پیش فروش خودرو
سازوکار نظارت بر قرعه‌کشی خودروسازان مشخص شد
وحید منایی در گفت‌وگو با فارس، در مورد نحوه نظارت بر فرایند قرعه کشی طرح فروش فوق‌العاده خودرو گفت: انجام قرعه کشی بستگی به تعداد متقاضیان و ثبت نام کنندگان برای خرید خودرو دارد، زیرا اگر تعداد متقاضیان خرید خودرو در طرح فروش فوری کمتر و یا برابر با تعداد خودروهای قابل عرضه توسط خودروسازان باشد دیگر نیازی به قرعه کشی نیست.
دستور وزیرصمت برای عدم دریافت وجه ثبت‌نام از سوی خودروسازان/متقاضیان فعلا پول واریز نکنند
۴ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / طرح ساماندهی بازار خودرو / بازار خودرو
دستور وزیرصمت برای عدم دریافت وجه ثبت‌نام از سوی خودروسازان/متقاضیان فعلا پول واریز نکنند
وزارت صمت اعلام کرد:پیش ثبت‌نام جهت خرید خودرو در طرح ویژه فروش عید سعید فطر تا ۱۴خردادماه ۹۹ ادامه دارد، خودروسازان حق دریافت هیچگونه وجهی را جهت حضور در قرعه‌کشی از متقاضیان نخواهند داشت.
۴ روز قبل
رفع بخشی از نابسامانی‌های خودرو در اختیار مدیران این صنعت نیست
رئیس سازمان ملی کارآفرینی و نایب رئیس اتاق بارزگانی ایران با بیان اینکه به دلایل مختلف تصویر صنعت خودرو در سطح جامعه مخدوش شده است، افزود: بخشی از دلایل ایجاد این تصویر مخدوش به عدم اطلاع دقیق مردم از پیچیدگی‌های صنعت خودرو باز می‌گردد و بخشی نیز به اشتباهات مدیران پیشین خودروسازی در سال‌های گذشته مربوط است که البته رفع همه این نابسامانی‌ها نیز در اختیار مدیران این صنعت نیست.حسین سلاح‌ورزی پس از بازدید مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری سازمان ملی کارآفرینی با این گروه خودروسازی اظهار کرد: به دلایل مختلف از جمله محدودیت‌های اقتصادی و از دست رفتن بخشی از درآمدهای کشور، ارزش پول ملی کاهش پیدا کرده و مردم برای خرید محصولات باید مبلغ بیشتری پرداخت کنند. این همان …
جزئیات بلوکه شدن مبالغ ثبت نام خودرو‌ها در یک حساب امانی/ سودی به حساب پرداخت نمی‌شود
۴ روز قبل / ثبت نام خودرو / بازار خودرو
جزئیات بلوکه شدن مبالغ ثبت نام خودرو‌ها در یک حساب امانی/ سودی به حساب پرداخت نمی‌شود
طبق برنامه ریزی وزارت صنعت قرار است مبالغ دریافتی از متقاضیان شرکت در قرعه کشی خرید خودرو در حسابی امانی واسط با نظارت سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور بلوکه شود تا به حساب مشتریانی که نامشان در قرعه کشی در نمی‌آید، بازگردانده شود. به این مبالغ سودی تعلق نمی‌گیرد.
اطلاعیه ایران خودرو خطاب به متقاضیان خرید خودرو
۴ روز قبل / حرید خودرو / ایران خودرو
اطلاعیه ایران خودرو خطاب به متقاضیان خرید خودرو
وی ورود به لینک اطلاعیه‌ها در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو و مطالعه و اجرای دقیق آن را تنها مسیر مطمئن برای ثبت نام دانست و تاکید کرد: تشریح فرآیند ثبت نام و نحوه دریافت کد کاربری به صورت کاملا شفاف و روشن از طریق لینک اطلاعیه‌ها در دسترس متقاضیان قرار دارد.
هفت خوان خرید خودروهای قرعه‌کشی | خریداران با چه مشکلاتی درگیرند؟
۴ روز قبل
هفت خوان خرید خودروهای قرعه‌کشی | خریداران با چه مشکلاتی درگیرند؟
خریداران خودرو از دیروز مدام درگیر ثبت نام هستند و هر بار در یکی از بخش‌های سایت مشکل پیدا کرده و نتوانسته‌اند خرید کنند.
چه کسانی از حذف قیمت‌ مسکن در سایت‌های اینترنتی سود می‌برند؟
۵ روز قبل / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن تهران
چه کسانی از حذف قیمت‌ مسکن در سایت‌های اینترنتی سود می‌برند؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در یکی دو هفته گذشته قیمت خودرو و مسکن از سایت‌های خرید و فروش اینترنتی حذف شده است. اتفاقی که با توجیه بازگرداندن آرامش به بازار افتاد اما پس از حذف قیمت‌ها هنوز هم آرامش به بازار برنگشته است.
مهلت زمانی تعیین شده برای پیش‌ ثبت‌نام خودرو تا چهارشنبه 14 خرداد 99 ادامه دارد/ امروز روز آخر پیش‌ ثبت‌نام نیست
۵ روز قبل / ایام عید / خودرو / خودروسازان / صنعت معدن و تجارت / وزارت صنعت معدن و تجارت
مهلت زمانی تعیین شده برای پیش‌ ثبت‌نام خودرو تا چهارشنبه 14 خرداد 99 ادامه دارد/ امروز روز آخر پیش‌ ثبت‌نام نیست
ایلنا: وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع متقاضیان خرید خودرو در طرح ویژه فروش ایام عید سعید فطر می‌رساند که مهلت انجام پیش‌ ثبت‌نام در…
نجوا لاشیدایی چگونه سلطان طلا شد؟
۵ روز قبل / سلطان طلا / نجوا لاشیدایی / وحید بهزادی
نجوا لاشیدایی چگونه سلطان طلا شد؟
به گزارش الف، سی ام اردیبهشت ماه غلامحسین اسماعیلی در بیست و ششمین نشست خبری خود با اشاره به محکومیت دو مفسد اقتصادی به اعدام بیان کرد: وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همچنین همسرش به نام نجوا لاشیدایی فرزند علی هر دو نفر به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری و حواله جات و امورات صرافی بدون مجوز، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش خرید بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی سازمان یافته به میزان ۳۲ هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منزل متهمه ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی به علاوه یکصد کیلوگرم طلا کشف شده است، محکوم به اعدام شدند و حکم اعدام آن‌ها صادر شده، البته …
۵ روز قبل
دلایل واریز ۵۰ درصد از وجه خودرو در طرح فروش ویژه
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دلایل مختلفی برای دریافت 50 درصد وجه از متقاضیان در طرح جدید ثبت نام خودرو وجود دارد، گفت: با دریافت وجه فقط متقاضی واقعی وارد جریان خرید شده و تقاضای غیرواقعی کاهش می‌یابد.
غرش قیمت مسکن در اردیبهشت ۹۹/ دانه‌دردرشت‌ها در صف خرید خودرو نمی‌مانند/ چرا ستاد تنظیم بازار قیمت‌های جدید خودرو را رسما اعلام نکرد؟
۵ روز قبل / گزیده اقتصادی روزنامه ها / روزنامه های کشور / قیمت مسکن
غرش قیمت مسکن در اردیبهشت ۹۹/ دانه‌دردرشت‌ها در صف خرید خودرو نمی‌مانند/ چرا ستاد تنظیم بازار قیمت‌های جدید خودرو را رسما اعلام نکرد؟
ابهامات قیمت‌گذاری و فروش خودرو و سکوت ستاد تنظیم بازار در این باره، مورد توجه روزنامه‌های امروز قرار گرفته است.
اعلام جزییات برنامه سامان‌دهی بازار خودرو/ چه کسانی مجاز به خرید هستند؟
۵ روز قبل / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو
اعلام جزییات برنامه سامان‌دهی بازار خودرو/ چه کسانی مجاز به خرید هستند؟
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جزئیات طرح فروش فوق العاده خودرو گفت: چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده تا پایان سال خواهیم داشت.
ایرادات شروط جدید خرید و قیمت‌های نهایی خودروهای داخلی
۵ روز قبل
ایرادات شروط جدید خرید و قیمت‌های نهایی خودروهای داخلی
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو علاوه بر اینکه پایین نگه داشتن قیمت خودرو برای جذب مردم نه تنها به ضرر آن‌ها و خودروسازان تمام شده است، حال با قرار دادن شروط جدید شاید برای یک مدت کوتاه بتوان مردم را راضی نگه داشت اما در طولانی مدت به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا، مجدد بازار خودرو ملتهب خواهد شد؛ ضمن اینکه قطعا راه‌های دور زدن هم خواهد داشت.
پیش‌پرداخت قرعه‌کشی خودرو چه می‌شود؟
۵ روز قبل
پیش‌پرداخت قرعه‌کشی خودرو چه می‌شود؟
مکانیزم برگشت پول بازپرداختی که افراد برای قرعه‌کشی خودرو پرداخت می‌کنند و نیز موضوع گارانتی سه ماهه از جمله سوالات متقاضیان خرید خودرو است.
۵ روز قبل
ایرادات شروط خرید خودرو
به اعتقاد یک کارشناس خودرو پایین نگه داشتن قیمت خودرو برای جذب مردم به ضرر آنها و خودروسازان تمام شده است، حال با قرار دادن شرط‌های جدید شاید برای یک مدت کوتاه بتوان مردم را راضی نگه داشت اما در طولانی مدت به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا، مجددا بازار خودرو ملتهب خواهد شد؛ ضمن اینکه این شروط قطعا راه‌های دور زدن هم خواهد داشت.
۵ روز قبل
تعادل عرضه و تقاضا در پساتجدید
گرچه هفته گذشته در دو نماد ایران‌خودرو و سایپا شاهد صف خرید سنگین و سهمیه‌بندی برای خرید بودیم اما روز شنبه با عرضه چند میلیاردی در هر دو نماد کمی تعادل ایجاد شد. مجموع معاملات این دو نماد نزدیک به هزارمیلیارد تومان بود که ظرف کمتر از دو ساعت انجام شد. سایپا کاملا متعادل شد اما برای خودرو صف خرید بیش از نیم میلیارد سهمی باقی ماند. دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.
افزایش 50درصدی قیمت خودروهای خارجی تا پایان امسال
۵ روز قبل
افزایش 50درصدی قیمت خودروهای خارجی تا پایان امسال
اعلام نرخ مصوب و ضوابط خرید و فروش تازه خودروهای پرتیراژ در حالی به تشدید رکود بازار خودروهای داخلی دامن زده که بازار خودروهای کارکرده خارجی متاثر از ممنوعیت واردات و افزایش نرخ ارز، دچار سردرگمی و بلاتکلیفی شده است. با فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در مورد چشم‌انداز بازار خودروهای خارجی گفت‌وگو کرده‌ایم. نرخ مصوب اخیر خودروهای پرتیراژ چه تأثیری بر بازار خودروهای وارداتی دارد؟  ارائه دستورالعمل جدید برای قیمت‌گذاری و اعلام نرخ مصوب اخیر خودرو، هیچ تأثیری در بهبود شرایط بازار خودرو و به‌خصوص خودروهای …
سایه نرخ ارز بر بازار خودروی وارداتی
۵ روز قبل
سایه نرخ ارز بر بازار خودروی وارداتی
علی ابراهیمی_خبرنگار شمارش معکوس برای کاهش قیمت خودروهای پر تقاضای داخلی در حاشیه بازار با ابلاغ نرخ مصوب شورای رقابت و ستاد تنظیم بازار در حالی آغاز شده که هنوز فاصله نرخ کارخانه و بازار برخی از این خودروها حدود 2برابر است. گرچه اعلام نرخ‌های مصوب احتمالی و تشدید نظارت بر عرضه و خرید و فروش خودرو در دوره جدید قیمت‌گذاری خودروهای داخلی موجب شده تا نرخ این خودروها در حاشیه بازار با کاهش 10تا 20درصدی مواجه شود اما به گفته فعالان صنفی اکنون کمتر خریداری برای خودرو در بازار وجود دارد و فروشندگان و …
۵ روز قبل
جزئیات عملکردی شبکه فساد با مشارکت دو نماینده مجلس و مدیرعامل سایپا منتشر شد
روز گذشته پایگاه اینترنتی میزان به نقل از مرکز رسانه‌ قوه قضائیه جزئیاتی از شبکه فساد وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی- که اخیرا به اعدام محکوم شده‌اند- با مشارکت دو نماینده مجلس و مدیرعامل سایپا منتشر کرد. وحید بهزادی و همسرش نجوا لاشیدایی فرزند علی هر دو به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری و حواله‌جات و امورات صرافی بدون مجوز، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش‌خرید بیش از ۶‌هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی سازمان‌یافته به میزان ۳۲‌هزار‌میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه- از منزل متهمه ۲۴‌هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی به علاوه یک‌صد …
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
متقاضیان خرید خودرو تا چهارشنبه 14 خرداد برای ثبت‌نام در سامانه‌های فروش خودروسازان فرصت دارند
بر این اساس، متقاضیان محترم می‌توانند در فواصل زمانی مختلف طی 10 روز متوالی (از 4 تا 14 خردادماه)، برای انجام مراحل دریافت نام کاربری و رمز عبور، به سامانه‌های فروش طراحی‌شده از سوی خودروسازان مراجعه نمایند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
عرضه چهار محصول پرتیراژ ایران‌خودرو در طرح فروش فوق‌العاده
با توجه به اینکه سند خودرو در رهن شرکت است، امکان خرید و فروش برای واسطه ها وجود نخواهد داشت. همچنین اگر خودروی بعد از سه ماه برای سرویس اولیه به شبکه نمایندگی مراجعه نکند، گارانتی آن باطل می شود.
جزئیات تازه از پرونده دو متهم پرونده فساد اقتصادی مرتبط با سایپا
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / فریدون احمدی / محمد عزیزی / نجوا لاشیدایی / وحید بهزادی
جزئیات تازه از پرونده دو متهم پرونده فساد اقتصادی مرتبط با سایپا
فارس نوشت: سی ام اردیبهشت ماه غلامحسین اسماعیلی در بیست و ششمین نشست خبری خود با اشاره به محکومیت دو مفسد اقتصادی به اعدام بیان کرد: وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همچنین همسرش به نام نجوا لاشیدایی فرزند علی هر دو نفر به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری و حواله جات و امورات صرافی بدون مجوز، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش خرید بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی سازمان یافته به میزان ۳۲ هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منزل متهمه ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی به علاوه یکصد کیلوگرم طلا کشف شده است، محکوم به اعدام شدند و حکم اعدام آن‌ها صادر شده، البته حکم …
جزئیات مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل سایپا در شبکه فساد سلطان خودرو | نجوا لاشیدانی و همسرش چطور۶۷۰۰ خودرو پیش خرید کردند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
جزئیات مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل سایپا در شبکه فساد سلطان خودرو | نجوا لاشیدانی و همسرش چطور۶۷۰۰ خودرو پیش خرید کردند؟
وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی با واسطه‌گری محمدعزیزی و فریدون احمدی از نمایندگان مجلس دهم به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و تولید تعداد ۶ هزار خودرو با شرکت خودروسازی سایپا اقدام کردند تا بر این اساس در بازار خودرو اخلال ایجاد کنند.
مبالغ دریافتی از متقاضیانی که در قرعه‌کشی برنده نمی‌شوند چه خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / ایران خودرو / صنعت
مبالغ دریافتی از متقاضیانی که در قرعه‌کشی برنده نمی‌شوند چه خواهد شد؟
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل در فروش‌های خودرو گفت: ​بنا بر هر علتی، ​هر یک از شروط نام‌نویسی در هر مرحله نقض شود، خرید منتفی و نام‌نویسی منقضی می‌شود.
یک شرط مهم از فروش فوق العاده خودرو حذف شد/ کشوری که تورم آن در بحران کرونا منفی ماند/ پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران/ برای ثبت ‌نام خودرو باید عجله کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
یک شرط مهم از فروش فوق العاده خودرو حذف شد/ کشوری که تورم آن در بحران کرونا منفی ماند/ پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران/ برای ثبت ‌نام خودرو باید عجله کنیم؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سهامداران نگران نباشند، دستور رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی، معافیت واردات طلا، نقره و پلاتین از مالیات بر ارزش افزوده، ترکیه مالیات خرید ارز برای اشخاص حقیقی را افزایش داد، دلایل آمار بالای قاچاق لوازم آرایشی، هواپیمایی امارات پرواز‌های خود به سراسر جهان را از سر می‌گیرد و ضوابط ۱۰ گانه برای ثبت‌نام خودرو را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
‎گروه خودروسازی سایپا:متقاضیان محترم برای ثبت‌نام عجله نکنند/ سامانه فروش تا ۱۴ خرداد ۲۴ساعته باز است
‎پیرو اجرای طرح فروش فوق العاده خودرو و حجم گسترده تقاضا برای خرید خودرو، گروه خودروسازی سایپا از هموطنان عزیز می‌خواهد به هیچ عنوان برای ثبت نام عجله نکنند، زیرا طرح مذکور تا ۱۰ روز آینده ادامه خواهد داشت و مردم به صورت شبانه روزی تا ۱۴ خردادماه می توانند مراحل ثبت نام را طی کنند.
الزام چک صیاد برای خرید محصولات سایپا برداشته شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / چک صیاد / محصولات سایپا / پیش فروش
الزام چک صیاد برای خرید محصولات سایپا برداشته شد
گفتنی است؛ در برنامه‌ریزی اولیه طرح فروش فوق‌العاده خودرو این الزام وجود داشت که چک تضمین تسهیلات به نام خریدار و صیادی باشد، اما گروه خودروسازی سایپا با هدف تسهیل در مشارکت هموطنان و افزایش رضایتمندی مشتریان این الزام را از شرایط ثبت‌نام حذف کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / آخرین قیمت خودرو / پیش خرید خودرو
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو: قیمت خودروهای کارکرده در بازار افت می‌کند
سعید موتمنی در گفت‌وگو با خبرآنلاین افزود: قیمت خودروی پراید کاهش شدیدی داشته و به ۶۵ میلیون تومان رسیده است.
توضیحات مهم سایپا درباره ثبت نام خرید خودرو | نگران قرعه‌کشی نباشید، عجله هم نکنید
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
توضیحات مهم سایپا درباره ثبت نام خرید خودرو | نگران قرعه‌کشی نباشید، عجله هم نکنید
سایپا در قالب اطلاعیه‌ای از متقاضیان خواست برای ثبت نام عجله نکنند و یادآور شد که هیچ تفاوت و امتیازی در قرعه‌کشی وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / پیش فروش خودرو / خرید خودرو
چک به نام شخص هم به شرایط فروش فوق‌العاده خودرو اضافه شد
به گزارش ایسنا، علاوه بر شرط های اعلام شده برای خرید خودرو در طرح فروش فوق العاده سایپا و ایران خودرو، اکنون در جدول قیمتی ارائه شده برای خودروهای عرضه شده در این طرح، شرط ارائه چک به نام فرد متقاضی خودرو نیز اضافه شده است. براین اساس برای خرید از هردو گروه خودروساز ارائه چک به مبلغ سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان با موعد بازپرداخت ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ توسط فرد ثبت نام کننده الزامی است.
از شروط فروش فوق العاده سایپا تا نحوه ثبت نام
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
از شروط فروش فوق العاده سایپا تا نحوه ثبت نام
شرکت خودروسازی سایپا شروط لازم برای خرید خودرو در طرح فروش فوق العاده عید فطر را اعلام کرد؛ نحوه ثبت نام از طریق سامانه امتا و احراز هویت الکترونیکی صورت گرفته و مشتریان پس از تایید اولیه یکهفته برای انتخاب خودرو و واریز نصف وجه خرید فرصت دارند.
آنچه خریداران خودرو باید بدانند
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / خودرو / خرید خودرو
آنچه خریداران خودرو باید بدانند
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل در فروش‌های خودرو گفت: ​بنا بر هر علتی، ​هر یک از شروط نام‌نویسی در هر مرحله نقض شود، خرید منتفی و نام‌نویسی منقضی می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •