یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
خرید و فروش مسکن
سه پیام از بازار خرداد معاملات مسکن مخابره شد
۶ ساعت قبل / بازار مسکن / قیمت مسکن
سه پیام از بازار خرداد معاملات مسکن مخابره شد
بازار معاملات مسکن به تحولات سریع بازار‌های موازی یک پیش‌واکنش نشان داد. بررسی وضعیت روز‌های اخیر بازار خرید و فروش ملک حاکی ازآن است که حجم فایل‌های عرضه شده در بازار معاملات مسکن با «کاهش ۷۵ درصدی» به‌دلیل عقب‌نشینی فروشنده‌ها طی یک هفته اخیر مواجه شده است.
عقب‌نشینی فایل‌های ملکی
۱۵ ساعت قبل
عقب‌نشینی فایل‌های ملکی
بازار معاملات مسکن به تحولات سریع بازارهای موازی یک پیش‌واکنش نشان داد. بررسی وضعیت روزهای اخیر بازار خرید و فروش ملک حاکی از آن است که حجم فایل‌های عرضه شده در بازار معاملات مسکن با «کاهش 75 درصدی» به‌دلیل عقب‌نشینی فروشنده‌ها طی یک هفته اخیر مواجه شده است.
کاهش ۵۸ درصدی معاملات مسکن در تهران
۲۷ ساعت قبل / بازار مسکن تهران / مصطفی‌قلی خسروی / معاملات مسکن
کاهش ۵۸ درصدی معاملات مسکن در تهران
به گزارش تسنیم، مصطفی‌قلی خسروی گفت: از ابتدای فروردین 98 تا نهم اردیبهشت در سراسر کشور تعداد قراردادهای خرید و فروش ملک 56 هزار و و780 فقره بود که در مدت مشابه امسال با کاهش 39 درصدی به 34 هزار و 449 فقره رسیده است.
کلید اتصال مسکن به بورس
۳۹ ساعت قبل
کلید اتصال مسکن به بورس
دومین مسیر بورسی برای تامین مالی «عرضه مسکن» قرار است براساس یک طرح جدید در بازار سرمایه ایجاد شود. در قالب این طرح، منابع مورد نیاز ساخت‌و‌ساز با انتشار نوعی اوراق و فروش آن به حداقل دو دسته متقاضی اصلی - تقاضای مصرفی خرید مسکن و سرمایه‌گذاران ملکی - برای سازنده تامین می‌شود و در ازای مشارکت خریداران اوراق در پروژه ساختمانی، متناسب با حاشیه سود حاصل از ساخت‌و‌ساز و رشد قیمت ملک، دارندگان اوراق نیز نفع می‌برند. بررسی‌ها اما نشان می‌دهد طی حدود پنج سال گذشته از «ایجاد مسیر اول اتصال مسکن به بورس»، فعالان ساختمانی در بازار مسکن تهران و سایر شهرها به چهار دلیل حاضر به ورود به این مسیر نبوده‌اند. این مسیر در قالب «صندوق زمین و ساختمان» ایجاد شد که اتفاقا در مقایسه با طرح انتشار اوراق سلف موازی استاندارد …
جغرافیای رکود در بازار مسکن
۳ روز قبل / بازار مسکن / مسکن تهران / قیمت مسکن
جغرافیای رکود در بازار مسکن
رکود در بازار مسکن تهران برحسب موقعیت منطقه‌ای معاملات، شدت متفاوت پیدا کرده است. بررسی‌ها از جزئیات حجم خرید و فروش آپارتمان در ۲۲ منطقه پایتخت نشان می‌دهد تمرکز خریداران در مناطق جنوبی و حتی مناطق میانی رو به پایین شهر بیشتر شده است؛ به‌طوری‌که افت نقطه‌ای معاملات خرید مسکن در اردیبهشت امسال در این مناطق به مراتب کمتر از کاهش فروش آپارتمان در پنج منطقه اول بوده است. تفاوت چشمگیر قیمت مسکن در دو نیمه شهر مهم‌ترین علت اختلاف رکود منطقه‌ای است. فاصله تورم مسکن جنوب و شمال تهران کم شده است.
۳ روز قبل
اجرای طرح پیش‌فروش متری مسکن از طریق اوراق سلف موازی استاندارد
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از اجرایی شدن طرح پیش‌فروش متری مسکن از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد خبر داد و گفت: در جلساتی که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، مقرر شد تا این طرح در چارچوب ساختارهای بازار سرمایه و از طریق معاملات سلف موازی استاندارد در بورس کالا راه‌اندازی شود.علیرضا ناصرپور در این خصوص به «کالاخبر» گفت: طرح پیش‌فروش مسکن متری پیرو جلسه‌ای که به تازگی در محل سازمان بورس و با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار و معاونان وی برگزار شد، مورد طرح و بررسی قرار گرفت و اعلام شد این مکانیزم می‌تواند در چارچوب ساختارهای بازار سرمایه و از طریق قراردادهای سلف موازی استاندارد راه‌اندازی …
۳ روز قبل
جزئیات خرید متری مسکن در بورس
در خصوص پیش فروش متری مسکن که در انتظار تایید در صحن دولت است، چارچوبی تحت عنوان اوراق سلف موازی استاندارد در بازار سرمایه پیاده سازی شده که سازندگان می‌توانند اقدام به انتشار اوراق کنند و خریداران می توانند بر مبنای متراژی که خریداری کرده واحد تحویل بگیرند یا سود آن را در زمان سررسید دریافت کنند.
متوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران اعلام شد/ افزایش ۳۴ درصدی قیمت
۳ روز قبل
متوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران اعلام شد/ افزایش ۳۴ درصدی قیمت
در اردیبهشت امسال میزان معاملات مسکن در شهر تهران ۶.۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کم شده و متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بوده که نزدیک به ۳۴ درصد افزایش یافته است.
افزایش 33.9 درصدی قیمت مسکن در تهران/ معاملات کاهش یافت
۴ روز قبل
افزایش 33.9 درصدی قیمت مسکن در تهران/ معاملات کاهش یافت
بانک مرکزی اعلام کرد متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی در شهر تهران در معاملات اردیبهشت امسال 169.7 میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 33.9 درصد افزایش نشان می دهد.
کاهش معاملات مسکن در دو ماهه ابتدای سال/ عرضه متری مسکن در بورس چقدر قابل اجراست؟
۴ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / مصطفی قلی خسروی
کاهش معاملات مسکن در دو ماهه ابتدای سال/ عرضه متری مسکن در بورس چقدر قابل اجراست؟
رییس اتحادیه مشاوران املاک می‌گوید: استراتژی عرضه مسکن در بورس سیاستی است که مردم به صورت مشارکتی برای خرید مسکن اقدام می‌کنند که کاملا درست است و امکان خرید و فروش سهام مسکن، تحت عنوان خرید متری مسکن در بازار سرمایه وجود دارد؛ و افرادی هستند که با این سیاست خانه‌دار خواهند شد.
چه کسانی از حذف قیمت‌ مسکن در سایت‌های اینترنتی سود می‌برند؟
۵ روز قبل / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن تهران
چه کسانی از حذف قیمت‌ مسکن در سایت‌های اینترنتی سود می‌برند؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در یکی دو هفته گذشته قیمت خودرو و مسکن از سایت‌های خرید و فروش اینترنتی حذف شده است. اتفاقی که با توجیه بازگرداندن آرامش به بازار افتاد اما پس از حذف قیمت‌ها هنوز هم آرامش به بازار برنگشته است.
غرش قیمت مسکن در اردیبهشت ۹۹/ دانه‌دردرشت‌ها در صف خرید خودرو نمی‌مانند/ چرا ستاد تنظیم بازار قیمت‌های جدید خودرو را رسما اعلام نکرد؟
۵ روز قبل / گزیده اقتصادی روزنامه ها / روزنامه های کشور / قیمت مسکن
غرش قیمت مسکن در اردیبهشت ۹۹/ دانه‌دردرشت‌ها در صف خرید خودرو نمی‌مانند/ چرا ستاد تنظیم بازار قیمت‌های جدید خودرو را رسما اعلام نکرد؟
ابهامات قیمت‌گذاری و فروش خودرو و سکوت ستاد تنظیم بازار در این باره، مورد توجه روزنامه‌های امروز قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / آخرین قیمت مسکن / پیش بینی قیمت مسکن
قیمت متوسط مسکن ۱۵ میلیون تومان شد/کاهش شدید حجم معاملات اجاره
به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه‎ی معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه‎ی اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت نمایند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / ساخت مسکن در تهران / گرانی مسکن
چرا مسکن در تهران متری دو میلیون تومان گران شد؟
 به گزارش خبرآنلاین، افزایش قیمت در شرایطی رخ داده است که به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مشاوران املاک خرید و فروش اندکی در بازار صورت گرفته است .
تحول بزرگ در بازار مسکن/امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه فراهم شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / وزارت راه و شهرسازی
تحول بزرگ در بازار مسکن/امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه فراهم شد
معاون وزیر و شهرسازی، فروش اقساطی را یکی از جذابیت‌های طرح اقدام ملی مسکن برای سازندگان و متقاضیان برشمرد و گفت: امکان خرید و فروش سهام مسکن که تحت عنوان خرید متری مسکن شناخته می‌شد، در بازار سرمایه وجود دارد.
فروش اقساطی یکی از جذابیت‌های طرح اقدام ملی مسکن/ تفاهم وزارت راه و شهرسازی با سازمان بورس
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
فروش اقساطی یکی از جذابیت‌های طرح اقدام ملی مسکن/ تفاهم وزارت راه و شهرسازی با سازمان بورس
ایلنا: معاون وزیر و شهرسازی، فروش اقساطی را یکی از جذابیت‌های طرح اقدام ملی مسکن برای سازندگان و متقاضیان برشمرد و گفت: امکان خرید و فروش سهام مسکن در بازار سرمایه…
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
افزایش قیمت در مسکن پردیس برای صاحبان چند هزارتایی
‏«بعضی افراد در پردیس صدها واحد مسکونی خریده‌اند»؛ این صحبت مدیرعامل عمران پردیس ‏است که می‌گوید افزایش حدود ۲۵‌میلیون تومانی قیمت واحدها که از ابتدای خرداد اعمال ‏می‌شود صرفاً شامل صاحبان ۲هزار تا ۳هزار واحدی است که دایم بر طبل گرانی می‌کوبند؛ ‏دلالانی که حالا می‌توان از آنها به‌عنوان سلطان‌های مسکن پردیس نام برد.‏به گزارش ایسنا، شرکت عمران شهر جدید پردیس در روزهای اخیر اعلام کرد نقل و انتقال ‏واحد‌های مسکن مهر که از اول خردادماه ۱۳۹۹ انجام می‌شود شامل ۲۵‌میلیون تومان ‏افزایش قیمت خواهد بود. مدیرعامل عمران پردیس گفته این هدف صرفاً برای مقابله با ‏دلالان که مرتباً قیمت‌ها را بالا می‌برند …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تمدید اعتبار چهار نماد اوراق گواهی تسه
رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه‫داری بانک مسکن از تمدید اعتبار اوراق گواهی استفاده از تسهیلات در چهارنماد تسه خبر داد.محسن کریمی رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه‫داری بانک مسکن با اشاره به تصمیم هیات مدیره این بانک در‫خصوص تمدید اعتبار اوراق گواهی استفاده از تسهیلات، گفت: با توجه به محدودیت‫های اعمال شده در ترددهای غیرضروری شهروندان در زمان اوج گیری شیوع ویروس کرونا و توصیه به ماندن در خانه به جای انجام امور غیرضروری در سطح شهر طی اسفندماه سال گذشته و فروردین ماه امسال، برخی از مشتریان و دارندگان اوراق تسه که مهلت اعتبار اوراق آنها در این مدت به پایان می رسید متحمل ضرر و زیان شدند.وی افزود :بانک مسکن جهت مساعدت و حمایت از این گروه از مشتریان که درفروش اوراق یا استفاده از تسهیلات خود طی زمان مذکور …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن
تازه ترین قیمت ها در بازار مسکن پایتخت/ فروشندگان از قیمت شان پایین آمدند
دنیای اقتصاد نوشت :بررسی‌های انجام شده درباره آخرین وضعیت بازار معاملات خرید و فروش مسکن در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد در حالی‌که سطح معاملات واحدهای مسکونی کماکان پایین‌تر از حد انتظار است و یکی از عوامل اصلی این موضوع کمبود عرضه فایل مناسب برای خرید از سوی فروشندگان عنوان می‌شود اما برخی از فایل‌هایی که طی دو تا سه روز گذشته به بازار مسکن برای فروش عرضه شدند علائمی از انعطاف قیمتی مالکان را نشان می‌دهند.
اخبار ملک در زیر سایه کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / مشاور املاک / خرید و فروش مسکن / اخبار ملک / اخبار مسکن / ثبت آگهی املاک / وضعیت اخبار ملک
اخبار ملک در زیر سایه کرونا
اخبار ملک و اخبار مسکن همیشه تحت تاثیر مسائل روز اقتصادی، اجتماعی و سیاسی قرار می گیرد. در ماه های اخیر رونق در بازار بورس، شیوع ویروس کرونا از جمله مسائلی بودند که بر بازار مسکن تاثیر زیادی گذاشته است. ما در این مقاله به بررسی تاثیر عوامل ذکر شده بر بازار مسکن پرداخته ایم.
نارضایتی و نگرانی مردم به خاطر حذف قیمت مسکن از سایت‌های خرید و فروش
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
نارضایتی و نگرانی مردم به خاطر حذف قیمت مسکن از سایت‌های خرید و فروش
مردم با حذف قیمت ها دچار سردرگمی شده و احساس می‌کنند فروشندگان و مشاوران املاک عمدا قیمت را توافقی ثبت کرده‌اند تا ملک را به قیمت بالاتری به فروش برسانند.
حذف قیمت املاک و خودرو در پلتفرم های درج آگهی، آری یا خیر؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
حذف قیمت املاک و خودرو در پلتفرم های درج آگهی، آری یا خیر؟
تغییرات چند روز اخیر در تبلیغات خرید و فروش خودرو و مسکن در سایت‌ها و پلتفرم‌های آگهی اینترنتی گویای آن است که پس از حذف قیمت خودرو در آگهی ها، دستوری مبنی بر حذف قیمت آگهی‌های املاک نیز به این سایت ها ابلاغ شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
ابزار جدید برای سرمایه‏گذاری بدون ریسک
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن اوراق گواهی سپرده بانک مسکن را یک ابزار بدون ریسک دانست که نرخ سود بیشتری را نسبت به سپرده یکساله نصیب مشتریان می‏کند.بانک مسکن با توجه به مجوز بانک مرکزی مبنی بر انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‏دار ویژه سرمایه گذاری عام، انتشار این اوراق گواهی سپرده را از 20 اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار قرار داده است. محمد حسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در گفت و گو با هیبنا به تشریح ویژگی‏های این اوراق پرداخت. وی با بیان اینکه اوراق به صورت بانام و الکترونیکی عرضه می‏شود، توضیح داد: سود علی‏الحساب این اوراق سالانه 18 درصد بوده و معاف از مالیات خواهد بود، همچنین پرداخت های آن به صورت ماهانه صورت خواهد گرفت.مرادی با بیان اینکه این مدت اوراق جدید یکساله است، توضیح …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / درخواست وام مسکن / وام مسکن
درخواست وام مسکن اینترنتی شد
تسنیم نوشت: پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، اعلام کرد: بانک مسکن در راستای مشتری مداری و صرفه‌جویی در وقت متقاضیان تسهیلات، اقدام به راه‌اندازی سامانه ثبت درخواست غیرحضوری تسهیلات به منظور تامین نیازهای ضروری از قبیل خرید مسکن، فروش اقساطی ناشی از مشارکت مدنی و جعاله کرده است. متقاضیان می‌توانند قبل از مراجعه به شعبه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام و پس از آگاهی از ضوابط تسهیلات قابل دریافت، برای پیگیری درخواست و تکمیل مراحل با تعیین وقت قبلی به شعبه انتخابی مراجعه کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
نبض بازار مسکن چگونه می‌زند؟
تازه‌ترین آمارها از وضعیت بازار مسکن، حکایت از آن دارد که کرونا، اثر خود را به شدت روی بازار مسکن گذاشته است.تازه‌ترین آمارها، از ارزان شدن خانه در فروردین‌ماه امسال حکایت دارد؛ این برخلاف روندی است که بازار مسکن در ماه‌های پایانی سال ۹۸ دنبال می‌کرد. آن‌طور که از گزارش وزارت راه و شهرسازی برمی‌آید، در فروردین ماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران با کاهش ۷۲ صدم درصدی در مقایسه با آخرین ماه سال ۹۸ به ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان رسید. در اسفندماه سال گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۱۵ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان بود. همچنین در اولین ماه امسال ۱۰۹۶ فقره قرارداد در سامانه املاک و مستغلات ثبت شد که در مقایسه با ۹۰۷۷ فقره اسفندماه سال گذشته حاکی از کاهش ۸۷ …
بازارِ مسکن کرونا گرفت!
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / قیمت مسکن / فروش خانه / بازار مسکن
بازارِ مسکن کرونا گرفت!
فروردین امسال تنها هزار و ۲۰۰ معامله خرید و فروش مسکن در تهران امضا شده است. اگر این تعداد را با اسفندماه مقایسه کنیم، می‌بینیم کرونا معاملات مسکن پایتخت را ۸۸ درصد کاهش داده است. این کاهش تعداد معاملات، تا حدودی روی قیمت مسکن در تهران تاثیر گذاشته. طوری که بررسی داده‌های خام وزارت راه و شهرسازی نشان می‌داد میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در پایتخت اسفندماه ۹۸ به مرز ۱۷ میلیون تومان رسیده بود و این عدد در فروردین ماه به حدود ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
‌نقش نظارتی دولت در بازار
قیمت خودرو به عنوان یک کالای مهم در سبد مصرفی بسیاری از خانوارها که البته حالا به «کالای سرمایه‌ای» نیز تبدیل شده، قبل از سال جدید به دلیل شیوع بیماری کرونا و خالی شدن بازار از خریداران رشد چندانی نکرد و در بعضی موارد پایین هم آمد اما اکنون بعد از گذشت دو ماه، بیشتر از ۱۲ درصد تورم داشته است. دیدگاه اولیه این است که افزایش نرخ ارز در چند ماه گذشته، هزینه تمام شده تولید خودروی صفر را در ایران بالا برده است. به این موضوع توجه کنید که نرخ ارز در همین دو ماه گذشته ۲۵ درصد گران‌تر شده است و بر نرخ تمام کالاها و به‌ویژه خودرو تاثیرات خود را گذاشته است بعد از افزایش قیمت‌ها، خرید و فروش خودرو به صفر رسیده است. مردم پولی ندارند که به دنبال خرید خودرو باشند اما قیمت‌ها …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
ادامه روند افزیشی نرخ تسه
در حالی که طی روزهای اخیر، وزارت راه مرتبا اخباری در خصوص افتتاح، بهره‌برداری از پروژه‌های مسکنی و آغاز ساخت پروژه‌های جدید منتشر می‌کند، اوراق تسهیلات مسکن نیز روند صعودی در پیش گرفته است.به گزارش مهر، در روزهای اخیر قیمت اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در معاملات فرابورس، سیر صعودی گرفته و از کانال ۴۰ هزار تومان، به شدت در حال فاصله گرفتن است. به گونه‌ای که از ۴۰ هزار تومان در ابتدای امسال به ۵۳ هزار تومان در معاملات دیروز (سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت) رسید. این در حالی است که به گفته حسام عقبایی، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک، تعداد معاملات مسکن در ۴۵ روز نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، یک سوم کمتر بود، اما قیمت اوراق تسهیلات مسکن روند افزایشی داشته است. به نظر می‌رسد با توجه …
اقساط خرید زمین ۱۰ ساله می‌شود/ اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی از سال جاری
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / زمین / قانون / مالیات / مسکن / وزیر راه و شهرسازی
اقساط خرید زمین ۱۰ ساله می‌شود/ اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی از سال جاری
ایلنا: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی در سال جاری خبر داد و گفت: در صورت تصویب دولت اقساط فروش زمین که اکنون ۵ ساله…
سه علت رکود مسکن در کشور طی فروردین ۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / بازار مسکن / مسکن
سه علت رکود مسکن در کشور طی فروردین ۹۹
معاملات خرید مسکن در همه شهرها-همچون تهران- در فروردین امسال افت سنگینی را تجربه کرد. آمار‌های اولیه از حجم قرارداد‌های فروش خانه و آپارتمان در کشور، از کاهش ۶۲ درصدی معاملات نسبت به اولین ماه سال گذشته حکایت دارد. سه علت برای این رکود شناسایی شده که «حرکت بخشی از تقاضای اولیه مسکن به سمت بورس» مهم‌ترین آن است. ماه گذشته خانه‌اولی‌ها در برخی شهر‌های بزرگ با دو محرک اصلی و مکمل، سرمایه‌گذاری در بازار سهام را به «انتظار برای کاهش قیمت مسکن» ترجیح دادند. هدف این گروه بررسی شده است.
خانه‌اولی‌ها در پناهگاه جدید
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
خانه‌اولی‌ها در پناهگاه جدید
معاملات خرید مسکن در همه شهرها-همچون تهران- در فروردین امسال افت سنگینی را تجربه کرد. آمارهای اولیه از حجم قراردادهای فروش خانه و آپارتمان در کشور،‌ از کاهش ۶۲ درصدی معاملات نسبت به اولین ماه سال…
هشدار حاجی‌دلیگانی نسبت به افزایش قیمت برنج و خرید و فروش زمین و مسکن
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / افزایش قیمت
هشدار حاجی‌دلیگانی نسبت به افزایش قیمت برنج و خرید و فروش زمین و مسکن
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به تغییر و تحولات در زمینه خرید و فروش زمین و مسکن و همچنین افزایش قیمت برنج تذکر داد.
قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران چند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / مسکن / قیمت مسکن
قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران چند؟
فعالان بازار معاملات مسکن معتقدند در حال‌حاضر حجم معاملات خرید و فروش مسکن نزدیک به صفر است و معدود معاملات شکل گرفته در بازار با هدف سوداگری است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / بازار مسکن تهران / افزایش قیمت
تازه ترین پیشنهادها برای قیمت آپارتمان در تهران
دنیای‌اقتصاد نوشت: فعالان بازار معاملات مسکن معتقدند در حال‌حاضر حجم معاملات خرید و فروش مسکن نزدیک به صفر است و معدود معاملات شکل گرفته در بازار با هدف سوداگری است.
بازار مسکن
 در آرامش 
قبل از توفان
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / بازار خرید و فروش / بانک مرکزی / رشد / مسکن / ویروس
بازار مسکن در آرامش قبل از توفان
پیام تازه‌ترین آمار رسمی از تحولات بازار مسکن تهران چیست؟ بانک مرکزی، اول هفته جاری، گزارش وضعیت بازار خرید و فروش آپارتمان در فروردین ماه را منتشر کرد
فروشنده‌های مسکن چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
فروشنده‌های مسکن چه کسانی هستند؟
فعالان بازار معاملات مسکن معتقدند در حال‌حاضر حجم معاملات خرید و فروش مسکن نزدیک به صفر است و معدود معاملات شکل گرفته در بازار با هدف سوداگری است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» فعالان و مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران با اشاره به تعطیلی و پلمب بخش زیادی از بنگاه‌های املاک در فروردین ماه سال‌جاری عنوان می‌کنند: عدم فعالیت بنگاه‌های املاک در ماه گذشته به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، سبب شده تا حجم معاملات خرید و فروش مسکن در این ماه به‌شدت کاهش پیدا کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
امکان بهره مندی از بخش خصوصی در طرح اقدام ملی مسکن
مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: امکان ورود بخش خصوصی به طرح اقدام ملی تولید مسکن و بهره مندی از امتیازات و تسهیلات ویژه در استان فارس فراهم شده است.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، جعفر زاهدی با اعلام این خبر افزود: به منظور ایجاد هم‌افزایی بین بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی از تمامی سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی مالک که دارای زمین در محدوده شهرها، واحدهای مسکونی نیمه تمام و واحدهای مسکونی تکمیل شده آماده فروش هستند دعوت می شود تا در اجرای طرح اقدام ملی مسکن همکاری و مشارکت کنند.وی توضیح داد: این دسته از سرمایه‌گذاران می‌توانند از مشوق‌های تعیین شده در این خصوص از جمله اعطای تسهیلات ساخت بدون سپرده یا تسهیلات خرید مسکن، معرفی متقاضی خریدِ واحد مسکونی و …
اقتصاد ایران قربانی مافیای قیمت گذاری های کاذب/ ضرورت ساماندهی سایت‌های اینترنتی خرید و فروش مسکن و خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / اقتصاد ایران / اقتصاد و مافیا / خودرو و مسکن / فضای مجازی / قیمت گذاری کاذب / مافیای قیمت گذاری
اقتصاد ایران قربانی مافیای قیمت گذاری های کاذب/ ضرورت ساماندهی سایت‌های اینترنتی خرید و فروش مسکن و خودرو
شفقنا- سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس معتقد است سوداگران با قیمت‌سازی در فضای مجازی و استفاده از ظرفیت سایت‌های اینترنتی و درج آگهی‌های صوری به راحتی زمینه افزایش قیمت مسکن و خودرو را فراهم می کنند. خودرو خانه...
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
«ابتکار» از اما و اگرهای طرح تمدید خودکار 6 ماهه اجاره‌نامه مستاجران گزارش می‌دهد
فشردن فنر اجاره با دستورات غیر قابل اجراکیمیا نجفیمدت کمی به آغاز فصل نقل و انتقال و جابه‌جایی مستاجران مانده و آنها با چالش‌های بی‌شماری روبه‌رو هستند. علاوه بر موضوع نرخ اجاره‏بها در ماه‌های اخیر، شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا دغدغه‌ اجاره نشین‌ها افزایش پیدا کند. پس از گسترش این ویروس بسیاری از کسب و کار‌ها تعطیل شدند و درنهایت قدرت خرید خانوار‌ها نیز کاهش یافت. طبیعتا این کاهش قدرت خرید در حوزه اجاره مسکن نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت. حال در چنین وضعیتی چه راهکاری را می‌توان ارائه داد تا مستاجران در فصل نقل و انتقالات با مشکلات کمتری رو‏به‏رو شوند؟بازار فروش و اجاره مسکن در هفته‌های اخیر تحت تاثیر نگرانی از شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و حال و هوای متفاوتی را پشت سر می‏گذارد. مالکان و مستاجران …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
واگذاری و انتقال مسکن ملی غیر ممکن و خلاف قانون است
مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: واگذاری و انتقال مسکن ملی به غیر تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسای استان فارس جعفر زاهدی مدیرکل این اداره افزود: ثبت نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معملاتی ندارد و خرید و فروش آن ممنوع است.وی خاطرنشان ساخت: ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکن به معنای عضویت یا تخصیص واحد نیست و چه بسا در پالایش و بررسی شرایط قانونی فرد ثبت نام کننده غیر واجد داشتن شرایط لازم تشخیص داده شود.مدیرکل راه و شهرسازی فارس متذکر شد: زمانی که فرد ثبت نام کننده در سامانه غیر واجد شرایط تشخیص داده شود مدارک آن از جمله کد رهگیری و .... فاقد هرگونه ارزش است و خرید و فروش آن …
رسوخ دلالان در سایت‌های خرید و فروش خودرو و مسکن
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
رسوخ دلالان در سایت‌های خرید و فروش خودرو و مسکن
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بر لزوم برخورد جدی با سایت های اینترنتی بدون ضابطه و متخلف خرید و فروش مسکن و خودرو تأکید کرد و گفت: قطعا این سایت ها یا باید در چارچوب و قالب اقتصاد ملی فعالیت کرده و یا اینکه فعالیتشان متوقف شود.
سقوط بی‌سابقه معاملات مسکن
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / بازار مسکن / مسکن
سقوط بی‌سابقه معاملات مسکن
میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در حالی در اسفند سال گذشته به کانال ۱۵ میلیون تومان وارد شد و جهش ۹ درصدی در مقایسه با میانگین قیمت ۱۴ میلیو ن. و۴۰۰ هزار تومانی هر مترمربع مسکن در پایتخت را موجب شد که انتظار می‌رفت در ابتدای سال ۹۹ رکود معاملاتی در نتیجه این جهش قیمتی در بازار مشاهده شود. با این حال، ضربه کاری به بازار مسکن فروردین‌ماه را ویروس کرونا به بازار معاملات خرید و فروش آپارتمان وارد کرد.
با این قیمت‌ها کسی خانه می‌خرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
با این قیمت‌ها کسی خانه می‌خرد؟
تعدادی از بنگاه‌های املاک که دفاتر فعالیت خود را در سطح شهر فعال کرده‌اند، از مراجعه محدود متقاضیان خرید یا فروش مسکن خبر می‌دهند.
زمان تحویل اولین واحدهای مسکن ملی به متقاضیان/ آیا مسکن ملی به روزگار مسکن مهر دچار می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / ارسال پیامک مسکن ملی / طرح اقدام ملی مسکن / محمود محمودزاده / مسکن ملی / وضعیت مسکن
زمان تحویل اولین واحدهای مسکن ملی به متقاضیان/ آیا مسکن ملی به روزگار مسکن مهر دچار می‌شود؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: شاید یک سالی می شود که نام مسکن ملی دیگر تبدیل به یک برند دولتی برای ساخت مسکن شده است، این برند تقریبا تا پایان فروردین قشر عظیمی از مردم را درگیر ثبت نام برای این طرح کرد. دولت با اعلام آمادگی برای ساخت مسکن برای اقشار ضعیف جامعه، قصد انصباط بخشیدن به خرید و فروش مسکن و همچنین کاهش مستاجران در کشور را داشت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
قیمت مسکن در کجای تهران گران تر است؟
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:مشاوران و فعالان بازار مسکن معتقدند در حال حاضر بخش اندکی از فروشندگان که ناگزیر به فروش واحد مسکونی خود در مدت زمان محدود هستند به بازار وارد شده‌اند. برخی از این فروشندگان واحدهای مسکونی خود را با شرایط ویژه‌ای همچون تخفیف برای خرید نقدی ارائه می‌دهند. در عین حال گروهی از متقاضیان خرید مسکن که گمان می‌کنند در وضعیت کنونی امکان خرید واحد مسکونی برای آنها وجود دارد و شرایط بازار را مساعد و مناسب ارزیابی می‌کنند احتمالا به‌صورت محدود به بازار وارد خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
پیش‌بینی کاهش قیمت مسکن
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می‌رسد که با توجه به کاهش چشمگیر معاملات مسکن و همچنین کاهش تقاضا و افزایش عرضه، قیمت مسکن در بازار کاهش یابد.سیدکمال‌الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، با اشاره به وضعیت بازار مسکن در سال پیش‌ِرو، گفت: در شرایط کنونی شاهد هستیم که به دلیل شیوع بیماری کرونا حجم معاملات مسکن به میزان چشمگیری کاهش یافته است، به طوری که بر اساس آمارها در اسفند سال گذشته میزان خریدو فروش مسکن حدود 25 درصد کاهش یافت.این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ابتدای سال جاری نیز تاکنون، به دلیل تداوم شیوع بیماری کرونا و با دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا تمامی دفاتر مشاوران املاک تعطیل بوده و این مسئله موجب شده که معاملات مسکن …
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
عرضه و تقاضای مسکن در شوک کرونا
یک کارشناس بازار مسکن معتقد است: عاملی که می‌تواند در جهت منفی و کاهش قیمت اجاره عمل کند، این است که توقف فعالیت‌های اقتصادی در تهران به حدی برسد که بسیاری از مهاجران کسب‌وکاری به این نتیجه برسند که به شهرهای مبدا خود بازگردند. در این صورت، تقاضا برای اجاره مسکن و به دنبال آن‏ قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.بسیاری از مشاورین املاک از تعطیلی کامل کسب‌وکار خود در این شرایط می‌گویند. به گفته آنها، علاوه بر اینکه اتحادیه املاک حکم این تعطیلی را به دفاتر مشاور ابلاغ کرده، از سوی دیگر، صاحب‌خانه‌ها هم در شرایط کنونی حاضر نیستند متقاضیان به‌ منظور بازدید، به خانه‌هایشان وارد شوند. همچنین مستاجرانی که مقیم هستند، فعلاً نمی‌خواهند این ریسک را بپذیرند. به نظر می‌رسد در این موارد، صاحب‌خانه‌ها هم با بالا نبردن …
موج داغ قیمت‌سازی در بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
موج داغ قیمت‌سازی در بازار مسکن
احمد میرخدائی _ روزنامه‌نگار رکود اقتصادی کرونا دامن‌گیر بازار مسکن نیز شده؛ به گواهی مشاوران املاک، تعداد معاملات به کمتر از یک‌سوم رسیده اما در این شرایط نیز افزایش قیمت پیشنهادی فروش مسکن همچنان با شیب تندی ادامه دارد. بررسی آگهی‌های فروش مسکن در فضای مجازی نشان می‌دهد در یک‌ماه اخیر برخی آگهی‌های مسکن به‌مرور زمان با قیمت‌هایی بالاتر به‌روزرسانی‌ می‌شوند، البته بدون اینکه تقاضای مؤثری برای خرید آنها وجود داشته باشد، در این میان برخی آگهی‌ها حتی بیش از 10درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. به …
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
شستای شیشه‌ای
اغلب زمانی که کشور با بحرانی سیاسی چه داخلی و چه خارجی یا اقتصادی دست به گریبان بود، نوسانات حاصل از این بحران تنور سوداگری را داغ می‌کرد و اغلب سرمایه و نقدینگی را به سمت بازارهایی چون سکه، ارز، طلا، مسکن یا خودرو سوق می‌داد. 2 سال گذشته با خروج امریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها که بر تمام بخش‌ها و مولفه‌های اقتصاد ایران تاثیراتی بر جای گذاشت، آشفتگی در این بازارها را تجربه کردیم و همزمان دخالت دولت در این بازارها را شاهد بودیم. با این حال این‌بار با بروز بحران جهانی سلامت و رکود اقتصادی بی‌سابقه که احتمالا تشدید هم خواهد شد، این بازارها برای سرمایه‌گذاری به‌ویژه برای خرده‌سرمایه‌ها و نقدینگی‌های مردم جذاب نیست. در چنین شرایطی یک اتفاق …
خریدوفروش برگه پرینت ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ممنوع است
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / استانی-اجتماعی / مسکن ملی / خرید و فروش مسکن
خریدوفروش برگه پرینت ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ممنوع است
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
وضعیت این روزهای بازار مسکن در شمال تهران
بازار مسکن در شمال شهر تهران همچنان با انبوه فایل‌های نوساز و کلید نخورده مواجه است و نرخ ‌ها نسبت به قبل از عید تفاوت چندانی ندارد؛ هرچند می‌توان بین آگهی‌ها واحدهای زیر قیمت نیز پیدا کرد.به گزارش ایسنا، طبق روال معمول سال‌های اخیر، همچنان بیش از ۷۰ درصد واحدهای عرضه شده به بازار مسکن را خانه‌های واقع در شمال پایتخت تشکیل می‌دهد؛ خانه‌هایی که معمولاً لوکس و نیمه لوکس هستند و به دلیل قیمت بالا بعضاً تا ماه‌ها هیچ مشتری‏ای برای آنها پیدا نمی‌شود. به همین دلیل سال گذشته نرخ رشد قیمت مسکن در مناطق شمالی تهران کمتر از مناطق جنوبی بود.در شرایطی که بازار املاک در نیمه شمالی شهر تهران طی سال‌های اخیر با رکود دست و پنجه نرم می‌کند، شیوع کرونا هم به این کسادی دامن زده است. البته تحت تاثیر رشد یکباره معاملات …
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
رتبه دوم صندوق آباد در میان صندوق‌های با درآمد ثابت
مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن با تشریح عملکرد این شرکت در سال مالی گذشته، گفت: مدیریت موفق صندوق رهاورد آباد مسکن سبب شده این صندوق در جایگاه دومین صندوق با درآمد ثابت بزرگ کشور قرارگیرد.محمدمهدی بحرالعلوم در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، با تشریح اهم دستاوردهای شرکت کارگزاری بانک مسکن درسال مالی منتهی به مهر ۹۸ ، به کسب رتبه‌های گوناگون این شرکت در سال مالی گذشته اشاره کرد و افزود: کسب رتبه سوم و دریافت نشان برنز بازار بدهی در میان کارگزاران عضو کنفدراسیون آسیا و اروپا (FEAS) در سال 2019 یکی از افتخارات این مجموعه در سال گذشته بوده است.وی با اشاره به عضویت این شرکت در هیئت مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار از سال گذشته، گفت: شرکت کارگزاری بانک مسکن همچنین در سال ۹۷ توانست …
پشت‌پرده فروش غیرقانونی امتیاز طرح ملی مسکن | فرم اولیه ثبت نام با چه قیمتی خرید و فروش می شود؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
پشت‌پرده فروش غیرقانونی امتیاز طرح ملی مسکن | فرم اولیه ثبت نام با چه قیمتی خرید و فروش می شود؟
در حالی بازار مسکن در یک رکود غیرتورمی به سر می‌برد که یکبار دیگر خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن خبرساز شده است.
وزارت راه: خرید و فروش مسکن ملی ممنوع است
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / مسکن ملی / وزارت راه و شهرسازی
وزارت راه: خرید و فروش مسکن ملی ممنوع است
معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگیرد قانونی دارد.
عرضه مصالح ساختمانی در بورس نهایی شد/دولتی‌ها املاک قابل توجهی برای ساخت مسکن ملی ندارند
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / محمود محمودزاده / بورس کالا / مصالح ساختمانی / بازار مصالح ساختمانی
عرضه مصالح ساختمانی در بورس نهایی شد/دولتی‌ها املاک قابل توجهی برای ساخت مسکن ملی ندارند
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با منتفی اعلام کردن موضوع خرید و فروش مسکن در بورس کالا، از موافقت سازمان بورس با عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا، تحت تابلوی مستقل خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
امکان خرید اوراق تسهیلات در شرایط نیمه تعطیل بازار مسکن
اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن یا «تسه» اوراق بهاداری است که توسط بانک مسکن منتشر می‌شود. دارندگان این اوراق علاوه بر امکان استفاده از تسهیلات مسکن، می‌توانند این اوراق را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به فروش برسانند.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا،هر برگه از این اوراق معادل 500 هزار تومان تسهیلات مسکن است. این اوراق پانزدهم هر ماه توسط بانک مسکن منتشر شده و در ازای سپرده‌گذاری ممتاز مشتریان به دارندگان این حساب‌ها تعلق می‌گیرد. نماد معاملاتی اوراق منتشر شده در هر ماه نیز در اول ماه بعد در فرابورس ایران بازگشایی می‌شود و قابلیت معامله پیدا می‌کند.نماد معاملاتی این اوراق ترکیبی از نام ماه و دو رقم آخر سال تشکیل شده است. برای مثال نماد معاملاتی اوراق تسه منتشر شده در بهمن …
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / بازار مسکن / قیمت خانه
عقب نشینی محتاطانه در بازار مسکن
به گزارش ایسنا، خواب کرونایی بازار مسکن شهر تهران که از اسفند ماه و به خصوص از ۱۵ روز دوم آغاز شده هنوز ادامه دارد. با این حال پس از تعطیلات نوروز، برخی دفاتر املاک از روز گذشته فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. برخی دیگر نیز از پنجم عید مغازه ها را باز کرده بودند. با این حال خرید و فروش کساد است.
زور آخر تورم مسکن؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / بازار مسکن
زور آخر تورم مسکن؟
کارنامه معاملات مسکن تهران در سال ۹۸ با استناد به آخرین آمار فروش آپارتمان اعلام شد. این بازار، سال گذشته را با صعود قابل توجه قیمت و سقوط دوباره حجم معاملات خرید ملک به پایان رساند. اسفند ماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در پایتخت نزدیک به ۹ درصد نسبت به بهمن افزایش یافت. این تورم ماهانه کم‌سابقه به رغم کاهش ۲۴ درصدی حجم معاملات خرید آپارتمان به ثبت رسید. بررسی‌ها نشان می‌دهد دو گروه تقاضا در دو نیمه پایتخت نقش زیادی در معاملات داشتند.
چند واحد مسکونی در سال ۹۸ خرید و فروش شد؟/ متوسط قیمت مسکن در سالی که گذشت
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / سال ۱۳۹۸
چند واحد مسکونی در سال ۹۸ خرید و فروش شد؟/ متوسط قیمت مسکن در سالی که گذشت
در سال گذشته بازار مسکن وارد رکود تورمی شد و علی رغم افزایش ۶۱.۷ درصد متوسط قیمت مسکن، شاهد کاهش ۳۴.۹ درصدی تعداد معاملات نسبت به سال ۹۷ بودیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •