چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
خلاقیت
زنان و احساس امنیت در شهر
۱۱ ساعت قبل
زنان و احساس امنیت در شهر
زهرا بهروزآذر‌- مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران تهران شهری برای همه است و توجه به نیازهای تک‌تک انسان‌ها اعم از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و سالمند، شاغل و بیکار، متأهل یا مجرد بر عهده مدیریت شهری است. زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت شهر، گروه مهم و اصلی شهروندانی هستند که با توجه به گروه سنی و یا تعداد نقش‌هایی که در خانواده و جامعه می‌پذیرند، نیازمند توجه ویژه‌ای در شهر هستند. امنیت به‌عنوان یکی از بنیادی‌ترین نیازهای انسان در جامعه، زمینه‌ساز خلاقیت، بروز استعدادها و رسیدن به کمالات انسانی است. …
پیگیری اخبارِ سلبریتی‌ها و تروریست‌ها چگونه ما را بدبخت می‌کند؟
۲۱ ساعت قبل / نشر نو / ترجمه / اخبار جعلی / رسانه دیجیتال / سرمایه داری / نقد کتاب
پیگیری اخبارِ سلبریتی‌ها و تروریست‌ها چگونه ما را بدبخت می‌کند؟
رولف دوبلی معتقد است دنبال‌کردن اخبار شرکت‌های رسانه‌ای با همدستی سلبریتی‌ها و تروریست‌ها، باعث از بین رفتن ساختار فیزیکی ذهن و خلاقیت شده و به‌مرور انسان‌ها را بدببین و بدبخت می‌کند.
نمونه‌ای منحصر به فرد از یک روحانی خلاق
۳۹ ساعت قبل
نمونه‌ای منحصر به فرد از یک روحانی خلاق
مرحوم حجت الاسلام والمسلمین راستگو، مربی رسانه ای کودکان و نوجوانان که با خلاقیت و ذوق خود در سالهای دور الگویی متفاوت برای ارتباط با نسل جدید ساخت و نمونه ای منحصر به فرد از شخصیت و لباس روحانیت در ذهن و دیده مخاطبان عمومی عرضه کرد.
خلاقیت در تبلیغات محیطی، نیاز امروز برای مبارزه با کرونا
۴۳ ساعت قبل / ستاد ملی مبارزه با کرونا / دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی / ویروس کرونا / سازمان زیباسازی شهر تهران / شهرداری تهران / رسانه / فرهنگ سازی / تبلیغات
خلاقیت در تبلیغات محیطی، نیاز امروز برای مبارزه با کرونا
تهران- ایرناپلاس- یادآوری پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا و ماسک زدن در این روزها به اندازه‌ای مهم و حیاتی شده که تبلیغات محیطی در سطح شهرها و جاده‌ها نیز به این مساله پرداخته‌اند.
سم‌زدایی از نظام بانکی
۴۷ ساعت قبل / بانک ها / نقدینگی / نظام بانکی / ترازنامه بانک
سم‌زدایی از نظام بانکی
وجود قوانین سختگیرانه برای بانک‌ها و موسسات که بنگاه‌های تجاری محسوب می‌شوند و به دنبال سود خود هستند باعث رخوت بانکی خواهد شد. با فرض سالم‌سازی شبکه بانکی در کوتاه‌مدت، کنترل و محدود کردن رشد ترازنامه در بلندمدت منجر به تضعیف رقابت بانک‌ها برای جذب سپرده و از بین بردن خلاقیت و پیشرفت نظام بانکی خواهد شد.
شیخ حسن راستگو؛ معلم خلاقیت
۲ روز قبل / حجت الاسلام قرائتی / حجت الاسلام / سازمان تبلیغات / موسوی اردبیلی / صدا و سیما / حجت‌الاسلام راستگو / امام خمینی / صدا وسیما
شیخ حسن راستگو؛ معلم خلاقیت
نوع آموزشی که حجت‌الاسلام راستگو در تلویزیون داشت با دیگر هم‌دوره‌ای‌هایش متفاوت بود و کمتر کسی بود که لحن او را انتخاب کند. خودش در گفت‌وگویی ورودش به تلویزیون را ایده‌ای همیشگی در ذهنش می‌دانست.
چگونه در واتس اپ صفحه شخصی پیام‌های ذخیره‌ شده داشته باشیم؟
۲ روز قبل / واتس اپ / سبک زندگی / پارسی خبر / پیام ذخیره شده / واتساپ
چگونه در واتس اپ صفحه شخصی پیام‌های ذخیره‌ شده داشته باشیم؟
شاید در نگاه نخست تصور کنید هیچ راهی برای داشتن صفحه شخصی پیام‌هایتان در واتساپ ندارید، اما با خرج اندکی خلاقیت می‌توانید قابلیت پیام‌های ذخیره‌شده را در واتساپ هم داشته باشید.
خلق هنر خیابانی با همکاری مرغ‌های زنده
۲ روز قبل / خلاقیت / هنرهای تجسمی / حوزه هنری
خلق هنر خیابانی با همکاری مرغ‌های زنده
تهران- ایرنا- ویدئو هنرمند ناشناسی که به کمک صدها مرغ زنده یک نقاشی خیابانی خلق می‌کند، در اینترنت پربازدید شد.
مصائب ساخت مسابقه "میدون" در سایه نداشتنِ سلبریتی و خشکی اقتصاد/ انتقاد "آقای داور" به سلبریتی‌هایی که در تلویزیون گودزیلا شده‌اند!
۳ روز قبل / شبکه سه / رسانه ملی / تلویزیون
مصائب ساخت مسابقه "میدون" در سایه نداشتنِ سلبریتی و خشکی اقتصاد/ انتقاد "آقای داور" به سلبریتی‌هایی که در تلویزیون گودزیلا شده‌اند!
تهیه‌کننده مسابقه تلویزیونی "میدون" اعتقاد دارد هرکسی می‌تواند با داشتن سرمایه، سلبریتی بیاورد و مخاطب را جذب کند اما برنامه‌سازی با خلاقیت، پیچیده است.
درد جدید استقلال؛ فقر خلاقیت در مرکز زمین
۳ روز قبل / باشگاه استقلال / لیگ برتر بیستم / باشگاه فولاد خوزستان / محمود فکری
درد جدید استقلال؛ فقر خلاقیت در مرکز زمین
خط هافبک استقلال هنوز نتوانسته انتظارات را برآورده کند.
این اختلال روانی را نمی‌توان با دارو درمان کرد
۳ روز قبل / اختلال روانی / خلاقیت / دارو / درمان / مشکلات
این اختلال روانی را نمی‌توان با دارو درمان کرد
اقتصاد نیوز : یک متخصص گفت: افراد سعی بر این دارند که از طریق دارو درمانی اضطراب خود را رفع کنند، البته اضطراب بیمارگونه را با دارو می‌توان کنترل کرد، اما نمی‌توان از بین برد.
۳ روز قبل
خدمت رسانی مناسب و قانون مداری دو وظیفه اصلی کارکنان است
 سرپرست شرکت گاز استان مازندران گفت: خدمت رسانی مناسب و قانون مداری دو وظیفه اصلی همه کارکنان است که باید در تمام دوران مسئولیت زندگی سرلوحه اعمال آنها قرار گیرد."حمزه امیرتیموری" سرپرست جدید شرکت گاز مازندران در نشست با مدیران ستادی اظهار داشت: بنده به اصل مشورت پذیری و قانون مداری، انتقادات و پیشنهادات سازنده معتقد هستم و از عزیزان می‌خواهم که در این راه به بنده کمک نمایند.وی با تاکید بر اینکه بیت المال، امانتی در نزد ما است، تصریح کرد: مدیران در حوزه کاری خود باید مراقب باشند که حق مظلوم و یا مراجعه کننده‌ای ضایع نشود.امیرتیموری با اشاره به اینکه سرمایه های  انسانی  مهم ترین  عامل در یک سازمان به شمار می روند، خاطرنشان کرد: ما برای پیشرفت سازمان خود نیاز به خلاقیت و نوآوری کارکنان داریم که …
۳ روز قبل
اشتباهات بزرگی که در انتخاب شغل انجام می‌دهیم
شغل شما کیفیت زندگی شما را تعیین می‌کند پس ارزش دارد در انتخاب شغل خود تامل بیشتری به خرج دهید.«کار کردن» راهی برای زنده نگه‌ داشتن جریان زندگی است. ما برای امرار معاش و نگه‌ داشتن حس انگیزه و امید، تمایل به شاغل شدن داریم. گاهی اوقات در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و مهارت‌هایی که کسب کردیم، مشغول به کار می‌شویم و گاهی هم بر عکس. برای اینکه بتوانیم شغل دلخواه خود را به دست آوریم، شروع به یادگیری مهارتی می‌کنیم. هماهنگی با روحیات فردیهنگام پیدا کردن شغل دقت کنید که آیا می‌توانید آن شغل را در مدت زمان بیشتر از ۳ ماه قبول کنید یا نه. گاهی اوقات در ابتدا شوق و ذوق بیش از حد مانع دیدن سختی‌های کار می‌شود. به نوعی ما دچار آسودگی خیال ناشی از جهل می‌شویم. بعد از مدت کوتاهی در می‌یابیم که این شغل با روحیات …
۳ روز قبل
درخواست خانه سینما برای تعطیلی تولیدات تصویری
خانه سینما از تهیه‌کنندگان صنعت تصویر ایران خواستار توقف تولیدات از اول آذرماه شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی خانه سینما، در اطلاعیه منتشر شده از سوی این نهاد صنفی آمده است: «در روزگار نفس گیر و بحرانی کرونا، همه ما باید به سهم خویش در جلوگیری از شیوع این بیماری بکوشیم.سینماگران همیشه با درک مسئولیت اجتماعی خویش در موقعیت‌های گوناگون در میدان همراهی و همدلی حضوری موثر و مفید داشته‌اند.امروزه اما از سویی دیگر، نگرانی جدی همه دلسوزان و فعالان به تولیدات صنعت تصویر کشور جلب شده است.ما می‌دانیم عرصه تولید، عرصه کوشش و خلاقیت است و ثابت کرده‌ایم در هیچ یک از بحران‌ها زنجیره تولید و عرضه به مخاطبان را قطع نکردهایم، هم اکنون اما از همه همکاران به ویژه تهیه‌کنندگان صبور صنعت تصویر ایران می‌خواهیم …
مشارکت عمومی در کنترل کرونا
۳ روز قبل
مشارکت عمومی در کنترل کرونا
ناهید خداکرمی- رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ویروس کرونا (COVID-19) نمونه‌ای از ماهیت سیستمیک بحران‌های امروزی است که تأثیر شدید آن بر سلامت جوامع و اقتصاد جهانی به‌طور فاجعه‌باری در حال گسترش است. چنین بحرانی دولت‌های مرکزی کشور‌ها را با اهرم‌های متعددی تحت فشار قرار داده است تا برای فعال شدن در مهار همه‌گیری و بازیگری در عرصه سیاستگذاری، اجرای برنامه‌ها و تعامل با بخش خصوصی، دولت‌های محلی و جامعه مدنی سریع و بموقع عمل کند. برای مقابله با تخریب ناشی از همه‌گیری در ارائه خدمات، سرعت، خلاقیت …
برگزاری وبینار «کارآفرینی» در جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد
۳ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / برگزاری وبینار / کارآفرینی / جهاد دانشگاهی / کهگیلویه و بویراحمد
برگزاری وبینار «کارآفرینی» در جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد
وبینار تخصصی الفبای خلاقیت و کارآفرینی به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
همزیستی هنر با دوران کرونا غیرممکن نیست
۳ روز قبل / سید عباس صالحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هنرهای تجسمی / سیدمجتبی حسینی / هادی مظفری
همزیستی هنر با دوران کرونا غیرممکن نیست
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه یازدهمین دوسالانه سرامیک گفت: شرایط کرونا شرایط سختی است اما همزیستی هنر ‏و این دوران با یکدیگر غیرممکن نیست، اینکه بتوانیم از طریق دستورالعمل‌ها و حفاظت از آنها، خلاقیت‌ها را حفظ کنیم و امکان عرضه را فراهم کنیم ‏امری محال نیست.
بیش از هر زمان دیگری به کارآفرینان نیاز داریم/راهکارهای ساده برای تقویت خلاقیت
۴ روز قبل / کارآفرینی / مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی / خلاقیت
بیش از هر زمان دیگری به کارآفرینان نیاز داریم/راهکارهای ساده برای تقویت خلاقیت
مدیر مرکز فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه در رویدادهای فناورانه اکثر ایده‌ها سطحی است و چنین ایده‌هایی منجر به رفع مشکلات کشور نخواهد شد، گفت: توسعه خلاقیت در جوانان برای ایده‌پردازی مربوط به آموزش‌های دوره کودکی می‌شود و این در حالی است که تعلیم و تربیت در کشور منجر به رشد خلاقیت در کودکان نمی‌شود.
فوت و فن‌های پخت یک پیتزای خانگی عالی
۵ روز قبل / مواد غذایی / آشپزی توصیه‌ها و آداب / آشپزی غذای اصلی / آشپزی - دستور پخت / تغذیه
فوت و فن‌های پخت یک پیتزای خانگی عالی
پیتزاهای خانگی می‌توانند از تمام پیتزاهای بهترین رستوران‌ها هم بهتر شوند اگر به فوت و فن آنها توجه کنیم و کمی خلاقیت را چاشنی درست کردن آن کنیم.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / اقتصاد / پوشش / خلاقیت / شاخص / فضای مجازی
ویژه
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور بر اهمیت ایجاد سکوهای بزرگ آموزشی که پیشران اقتصاد دیجیتالی در کشور باشند،
کتابخانه درمانگاه روح!
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری / کتابخانه‌ / هفته کتاب وکتاب خوانی / هفته کتاب
کتابخانه درمانگاه روح!
کتاب کالای فرهنگی و اثرگذاری است که با وجود سرگرمی‌های رنگارنگ و پیشتاز شدن فضای مجازی همچنان ارمغانی شگفت‌انگیز به شمار می‌رود. این کالای دوست داشتنی محصول تجربه‌های بشری، آموخته‌های درازمدت و خلاقیت ذهنی است که به انسان مجال می‌دهد زندگی‌های متعددی را تجربه کند و موقعیت‌های متفاوتی را تجربه کند چیزی که در دنیای واقعی امکان پذیر نیست.
تهیه اطلس خوراک ایرانی و تعریف مسیر گردشگری مخصوصِ خوش خوراک‌ها/ دورخیز ایران برای ورود به گردشگری غذا
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / ایران / گردشگری / غذا / گردشگری غذا / گردشگری خوراک / اطلس خوراک ایرانی / غذاهای ملل
تهیه اطلس خوراک ایرانی و تعریف مسیر گردشگری مخصوصِ خوش خوراک‌ها/ دورخیز ایران برای ورود به گردشگری غذا
ایلنا: گردشگری خوراک از جمله حوزه‌های گردشگری خلاق است که گردشگران صرفا برای کسب تجربه و خلاقیت و چشیدن طعم غذاهای ملل مختلف سفر می‌کنند و ایران نیز قصد دارد با…
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
قصه بگو
امروز دو تا کلاغ روی شاخه درخت بحث می‌کردند. ما گل زعفران می‌چیدیم و دو تا کلاغ یک ساعت باهم حرف داشتند. نسبت‌شان را باهم نمی‌دانم. زن و شوهر، دوست، پدر و پسر، مادر و دختر، همسایه. نمی‌دانم. جدی باهم گفت‌وگو می‌کردند. مثل دو تا آدم. من فکر می‌کردم کلاغ‌ها فقط قار قار می‌کنند ولی امروز فهمیدم که به جز قار قار صداهای جور واجور دیگری هم بلدند که موقع بحث و گفت‌وگو به کار می‌برند. گفت‌وگوی هیجان‌انگیزی بود. از لحن کلام‌شان پیدا بود. من گل می‌چیدم و از سر کنجکاوی گوش می‌کردم. گاهی لحن‌شان تند می‌شد و گاهی کند. فکر می‌کردم درباره ترامپ، گرانی یا این‌طور چیزها بحث می‌کنند. یا شاید عروسی در پیش …
بسترسازی برای حمایت از خلاقیت و نوآوری دانشجویان دختر
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / غلامرضا غفاری / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشجویان / کارآفرینی
بسترسازی برای حمایت از خلاقیت و نوآوری دانشجویان دختر
کمند؛ طرح ملی کاربردی برای حمایت از نوآوری و خلاقیت
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه لرستان / معصومه ابتکار / دانشجو / نوآوری / خلاقیت
کمند؛ طرح ملی کاربردی برای حمایت از نوآوری و خلاقیت
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: کمند، یک طرح ملی کاربردی برای حمایت از نوآوری و خلاقیت است.
طرز تهیه سس لیمو ترش
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / سس / سس لیمو ترش / طرز تهیه سس / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه سس لیمو ترش
سس لیمو ترش یکی از سس های مخصوص کشور فرانسه است. این سس ملس و خوش طعم را می توان در کنار سالادها و سبزیجات نوش جان کرد. با کمی خلاقیت و در دست داشتن این دستور می توانید این سس خوشمزه را در زمانی کوتاه با موادی قابل دسترس تهیه کنید.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
چرخ این کارگاه را زنان سرپرست خانوار می‌چرخانند
سمیرا باباجانپور  هنر چرم‌دوزی یکی از شغل‌های خانگی جذاب و پردرآمد برای کارآفرینان است. به‌ویژه بانوان که نسبت به این هنر و تولید محصولات چرمی بیشتر گرایش دارند. «فریبا صوفی» کارآفرین برتر منطقه ۵، بیش از ۱۸ سال است که در این حرفه فعالیت می‌کند و توانسته است با خلاقیت و طراحی‌های متفاوت، جایگاه مناسبی در صنایع‌دستی و بازار فروش چرم کسب کند. یک نگاه خلاق، یک ایده هیجان‌انگیز و سرمایه اندک، زمینه یک کسب و کار خانگی‌ای را فراهم آورده که امروز پس از گذشت ۱۸ سال، نتیجه‌اش یک کارگاه تولیدی چرم‌دوزی …
پیروی صداوسیما از دوقطبی‌سازی رسانه‌های ضد انقلاب
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران / مجلس شورای اسلامی / برجام / قالیباف / رسانه ملی / سیاست خارجی جمهوری اسلامی / ایالات متحده آمریکا / روحانی / حسن روحانی
پیروی صداوسیما از دوقطبی‌سازی رسانه‌های ضد انقلاب
تهران- ایرناپلاس- بعد از تذکرات صریح رهبر معظم انقلاب و عتاب ایشان به توهین‌کنندگان به رئیس‌جمهوری، طیف تندرو صاحب نفوذ در صداوسیما و بخش خبری بیست و سی که ظاهرا نمی‌تواند دغدغه‌ اختلاف‌افکنی و دوگانه‌سازی خود را کنار بگذارد، این بار اوج خلاقیت خود را به کار گرفته و با شعار مخالفت با دوقطبی، به دوقطبی‌سازی پرداخته است!
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / خلاقیت / هند / طراحی / حوزه هنری / تخریب محیط زیست / سیگار
تبدیل ته‌سیگارهای رها شده در طبیعت به آثار زیبای هنری
تهران- ایرنا- یک طراح صنعتی هندی با جمع‌آوری ته‌سیگارهای رها شده در طبیعت آنها را به آثار هنری زیبا و کاربردی تبدیل می‌کند.
استوری تکان دهنده کمند امیرسلیمانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / بازیگر سینما و تلویزیون / تلویزیون / خلاقیت / سینما و تلویزیون / فضای مجازی
استوری تکان دهنده کمند امیرسلیمانی
اقتصادنیوز : گزیده‌ای از پست‌های هنرمندان در فضای مجازی را مشاهده می‌کنید.
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
تبعات برخی دلسوزی‌های بی مورد
تجربیات جهانی در زمینه فقرزدایی و محرومیت‌زدایی، حاکی از آن است که پرداخت‌های نقدی بلاعوض و یا برخی کمک‌های نقدی و جنسی مستمر سبب بدعادت شدن اقشار آسیب‌پذیر و تشدید وابستگی ایشان به مستمری پرداختی توسط نهادهای حمایتی (نظیر کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و یا وابستگی به کمک‌های بیرونی (موسسات خیریه) می‌شود. علاوه بر پرداخت یارانه حامل‌های انرژی (که البته به‌دلیل کاهش ارزش پول ملی، مبلغ آن در حال حاضر، چندان قابل توجه نیست) اخیرا نهادهای مختلفی در عرصه محرومیت‌زدایی وارد شده و به بهانه‌های مختلف، کمک‌های نقدی و جنسی متعددی را به مردم و اقشار کم‌درآمد ارایه می‌دهند که بیشتر، نقش مُسکن و موقتی داشته و تاثیری در توان افزایی ایشان ندارد.  از …
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
نشان ویژه روابط عمومی پاسخگو و تندیس روابط عمومی برتر به روابط عمومی بیمه آسیا تعلق گرفت
در هفدهمین جشنواره برترین روابط عمومی ایران، روابط عمومی بیمه آسیا یک نشان ویژه و تندیس روابط عمومی برتر را دریافت کرد.در شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی و هفدهمین جشنواره برترین روابط عمومی ایران، هیئت داوران نشان ویژه روابط عمومی پاسخگو را به دلیل پاسخگویی شایسته به ذی‌نفعان، بیمه‌گذاران، رسانه‌ها و مردم با استفاده از روش های نوین و استانداردهای حرفه‌ای، به مدیریت روابط عمومی بیمه آسیا اعطا کرد. در این سمپوزیوم بین‌المللی همچنین با نظر داوران جشنواره، تندیس روابط عمومی برتر ایران، به دلیل رعایت استانداردهای (علمی- صنفی)، خلاقیت در کار و داشتن کیفیت و کمیت مناسب فعالیت‌ها، به روابط عمومی بیمه آسیا تعلق گرفت.نشان ویژه و تندیس روابط عمومی برتر، توسط سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری …
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
برگزاری جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی دانش آموزان با حمایت بانک ملی ایران
دو محور «بانک» و «مسئولیت اجتماعی» توسط کانون جوانه های بانک ملی ایران در این جشنواره گنجانده شده و جوایز آنها نیز توسط همین کانون تامین می شود.
فناوری جدیدی که گوش دادن به موسیقی را متحول می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / خلاقیت / فناوری / علمی
فناوری جدیدی که گوش دادن به موسیقی را متحول می‌کند
تهران- ایرنا- دانشمندان یک دستگاه رومیزی ابداع کردند که با ایجاد یک حباب صوتی، کاربر را از استفاده از هدفون برای گوش دادن به موسیقی بی‌نیاز می‌کند.  
برای حذف کنکور نباید به جو توجه کنیم/بسیاری از رشته‌های فعلی اصلاً نیازی به کنکور ندارند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / رییس دانشگاه تهران / حذف کنکور / رشته های پر متقاضی کنکور / دانشگاه شریف / _دانشگاه تهران / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشگاه امیرکبیر
برای حذف کنکور نباید به جو توجه کنیم/بسیاری از رشته‌های فعلی اصلاً نیازی به کنکور ندارند
رییس دانشگاه تهران با بیان اینکه برای حذف کنکور نباید به جو موجود توجه کنیم، گفت: باید سازو کاری ایجاد شود تا اکوسیستم آموزش در دانشگاه‌ها اصلاح شود به تبع آن خلاقیت و مسئولیت در این مراکز رشد کند.
باجی، آپارتاید ادبی و ادبیات اقلیت
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
باجی، آپارتاید ادبی و ادبیات اقلیت
ناهید شمس برای مجموعه داستان «باجی» نوشت: این کتاب کم‌حجم و به ظاهر لاغر، چیزی بیش از یک دهه از عمر و زیست حرفه‌ای نعمت مرادی را به خود اختصاص داده است و این هم اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. به این دلیل ساده که نویسندگانِ به قول معروف «ادبیات اقلیت»، بیشترِ انرژی و هنر و خلاقیت‌شان را صرف اقلیت بودن‌شان و موانعی که خاص یک نویسنده اقلیت است، می‌کنند تا صرفِ ادبیات.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / بی حوصلگی / کودکان / خلاقیت / فعالیت / نوآوری
"بی‌حوصلگی" برای بچه‌ها خوب است؟!
اگر یاد بگیریم که به طور معنا‌داری در برابر بی‌حوصلگی واکنش نشان بدهیم باعث برانگیختن خلاقیت ما می‌شود. یعنی انجام کار‌هایی که نه رضایت آنی و کوتاه‌مدت بلکه احساسی ماندگارتر ایجاد می‌کند.
تهران روی دیوار خانه هنرمندان
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
تهران روی دیوار خانه هنرمندان
مرتضی کاردر-  روزنامه‌نگار قاب‌های کوچک و بزرگی که به دیوار خانه هنرمندان آویخته شده، محصول خلاقیت نقاشان، گرافیست‌ها، کارتونیست‌ها، طراحان و عکاسان درباره تهران است. همه هنرمندان، تهران را دستمایه خلق آثار هنری خود کرده‌اند؛ از تهران قدیم و نماهای آشنا از عمارت‌های شکوهمند شهر تا مسائل و معضلات امروز تهران مثل کودکان زباله‌گرد و فضای سبزی که روزبه‌روز کمتر می‌شود. تهران از منظر هنرمندان، نمایشگاه بزرگی متشکل از ۱۳نمایشگاه کوچک است که از ۲۳آبان در خانه هنرمندان دایر شده است. ۳۵۰اثر از هنرمندان …
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / قیمت مسکن
نگذاریم همه دلّال شوند
روزنامه اطلاعات در یادداشتی نوشت: «بارها و بارها در این یادداشت نالیده‌ایم که فکری برای این وضعیت اقتصاد که هر چه پاداش است نصیب بخش سوداگری و رانت‌خیز می‌شود و هر چه مجازات و تنبیه، سزای بخش تولید و کار و تلاش و اشتغال، بکنید اما ظاهراً اراده‌ای در کار نیست و همین مصیبت باعث شده تا همه به جای کار به فکر دلالی و سوداگری باشند و بخش قابل توجهی از مردم نیز … چرا که چاره‌ای ندارند چون به تجربه دریافته‌اند از مسیر کار و تلاش و خلاقیت و کارآفرینی و تولید، فرجام درستی ندارند و جزای خیر نمی‌بینند؛ شاید لوح تقدیر بگیرند اما فقط همین. ضمن آن‌ که هر روز شاهد کوچک‌ترشدن سرمایه خویش هستند و برای آن که این سرمایه هر روز کمتر و کمتر نشود خود را به این …
چرا «صفر بیست و یک» نمی خنداند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / فضای مجازی / سینما / سریال / تلویزیون / جواد رضویان
چرا «صفر بیست و یک» نمی خنداند؟
یک منتقد سینما و تلویزیون معتقد است طنزهای سریال «صفر بیست و یک» دست چندمی است و عدم خلاقیت منجر شده تا سریال مخاطب را نخنداند.
کرونا برنامه‌های شهر خلاق را مختل کرده است
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - هرمزگان
کرونا برنامه‌های شهر خلاق را مختل کرده است
مدیر مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری بندرعباس گفت: از طرح‌های خلاقانه و قابل اجرا در حوزه صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی بندرعباس حمایت می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اوج شکوفایی و خلاقیت
 خبری بسیار تاسف‌بار و باور نکردنی! استاد فیرحی در اوج شکوفایی و خلاقیت و بارآوری فکری خود بود. بسیار متاسفم از شنیدن این خبر تلخ! او مردی دانشمند، فهیم، مهربان و بس مودب بود. درگذشت این استاد ارجمند را به خانواده، همکاران و دانشجویان و دوستدارانِ ایشان صمیمانه تسلیت عرض می‌کنم! نام و یادشان ماندگار و آثارشان بیش از پیش اثرگذار باد!
ورق زدن دیجیتال کتاب‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
ورق زدن دیجیتال کتاب‌ها
الناز عباسیان  کتاب، محصول تجربه‌های بشری و خلاقیت‌های ذهنی و آموخته‌های درازمدت انسان است. معیار مطالعه و کتابخوانی از شاخص‌های توسعه هر کشوری است و بر کسی پوشیده نیست که تعداد افراد کتابخوان یک جامعه بر ارتقای فرهنگ جامعه رابطه مستقیمی دارد. در شرایط کنونی و به‌رغم توسعه گسترده و حیرت‌آور فناوری‌های جدید ارتباطی و شبکه ارتباطات مجازی در جهان، تالیف و انتشار سنتی کتاب و کتابخوانی همانند روزنامه و روزنامه‌خوانی همچنان جایگاه و اهمیت و نقش خود را داراست، هرچند تکنولوژی‌های جدید تحول عظیم و شگرفی …
یکپارچه‌سازی در آموزش و پرورش به معنای تمرکزگرایی نیست
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / سید سعیدرضا عاملی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / منصور غلامی
یکپارچه‌سازی در آموزش و پرورش به معنای تمرکزگرایی نیست
تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: یکپارچه‌سازی در حوزه آموزش و پرورش به معنای تمرکزگرایی و از دست دادن استقلال و خلاقیت افراد نیست.
در دیدار معاون جدید سیما با تهیه‌کنندگان سریال‌ها چه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / رسانه ملی / تلویزیون / سریال
در دیدار معاون جدید سیما با تهیه‌کنندگان سریال‌ها چه گذشت؟
شاه‌آبادی در اولین قدم با تهیه‌کنندگان سریال‌های تلویزیون نشستی داشت که در آن نکاتی از جمله ترویج سبک زندگی و خلاقیت و نوآوری در سریا‌ل‌سازی را مطرح کرد.
نقش زیرخاکی در بافت قالی‌های کاشمر ماندگار شده است
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / سرویس زیارت و گردشگری / گردشگری / فرش / فرش دستباف
نقش زیرخاکی در بافت قالی‌های کاشمر ماندگار شده است
ایرانیان از دیرباز برای فرش که یکی از نشانه‌های فرهنگ ایرانی است، ارزش ویژه‌ای قائل بودند و هستند؛ فرش در میان خانواده‌های ایرانی به عنوان هنر و یک صنعت جایگاه ویژه‌ای دارد و می‌توان هنر فرش‌بافی را اوج خلاقیت و هنر در میان اقوام یک سرزمین دانست.
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
سونی با برند «Airpeak» وارد بازار پهپادها می‌شود
سونی به دنبال سهم بیشتری از بازار پهپادها است و امروز از پروژه‌ای به نام «Airpeak» رونمایی کرده که از خلاقیت سازندگان ویدئو تا جای ممکن پشتیبانی می‌کند.با توجه به اعلامیه مطبوعاتی، به نظر می‌رسد که این کمپانی ژاپنی می‌خواهد با سازندگان پهپادهای مصرفی مانند «DJI»، «پاروت» و «Skydio» رقابت کند. سونی در زمینه دوربین‌های کامپکت و فول فریم بدون آینه تجربه زیادی دارد، بنابراین ورود آن به این بخش از بازار منطقی به نظر می‌رسد.اگر شما به عنوان یک ویدیوبلاگر یا سازنده فیلم مستقل در حال استفاده از محصولات سونی هستید، احتمالا از عرضه پهپاد با فناوری‌های این کمپانی ژاپنی هیجان‌زده خواهید شد. پروژه این برند ژاپنی حداقل می‌تواند اصلاح رنگ و ترکیب ویدیوها را ساده‌تر از گذشته کند.سونی در اعلامیه مطبوعاتی خود …
لزوم تقویت گردشگری حلال و گردشگری دینی/ استیلای فرهنگ لیبرالی در اسناد بین‌‌المللی مشهود است/ خلاقیت و نوآوری در حوزه گردشگری نقش قابل توجهی دارد
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / گردشگری حلال
لزوم تقویت گردشگری حلال و گردشگری دینی/ استیلای فرهنگ لیبرالی در اسناد بین‌‌المللی مشهود است/ خلاقیت و نوآوری در حوزه گردشگری نقش قابل توجهی دارد
ایلنا: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پدیده نوین گردشگری سلامت گفت: بخش قابل توجهی از درآمد بسیاری از شهرهای کشور می‌‌تواند در حوزه گسترش توریسم سلامت…
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
بهره‌برداری از خط تولید گیربکس شش‌سرعته؛ به‌زودی
در سال جهش تولید رکوردهای متعددی در تولید ایران‌خودرو به ثبت رسیده و زمینه‌های بسیار خوب و مناسبی فراهم شده تا صنعت مالی و بانکی نیز خلاقیت ایجاد کند و محصولات مالی بدیع و نوینی متناسب با این حرکت و اقدامات عرضه کند.
نکاتی برای پخت پیتزا در خانه
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / خانه داری / سلامت / آشپزی / آموزش آشپزی / آموزش / دستور پخت / دستور پخت پیتزا / پیتزای خانگی
نکاتی برای پخت پیتزا در خانه
پیتزاهای خانگی می‌توانند از تمام پیتزاهای بهترین رستوران‌ها هم بهتر شوند اگر به فوت و فن آن‌ها توجه کنیم و کمی خلاقیت را چاشنی درست کردن آن کنیم.
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
خودت انجام بده
DIY یا Do it yourself اصطلاحی است که افراد را به انجام دادن کارها بدون گرفتن کمک مستقیم از متخصص یا استادکار راهنمایی می‌کند. دعوتی که با توجه به وضعیت امروز، گرانی‌های روزافزون و کاهش ارزش پول ملی لازم به یادآوری است و احتمالا افراد بیشتری آن را اجابت خواهند کرد.  ضد فرهنگی که تبدیل به سبک شد  درست است که ممکن است با به زبان آوردن واژه پانک، تصویری به‌ هم ریخته، ناهمگون و استایلی پوچ به ذهن‌تان برسد اما لازم است بدانید که پانک فرهنگی ضد مد بوده که ۱۹۷۵ برای بیان اعتراض و نارضایتی شدید نسبت به وضعیت اجتماع شکل گرفته و برخلاف تصویر منفی‌ای که رسانه‌ها از آن ساخته‌اند سبکی بسیار روشنفکرانه و ساختارشکن بوده که با موضع ضد مد خود تبدیل به فرهنگی نو شده …
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / برند زرسیما / برند زی
«برند زی» موفقیت‌های پی‌در‌پی خود را جشن می‌گیرد
برند زی، محصول شرکت زرسیما، در دو رشته طراحی برند و هویت سازمانی، فینالیست فستیوال خلاقیت و دیزاین Bowery (نیویورک) شد.
هنر در ویترین باجه تلفن‌های قدیمی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / خلاقیت / نیویورک / حوزه هنری
هنر در ویترین باجه تلفن‌های قدیمی
تهران- ایرنا- باجه تلفن‌های نوستالژیک در نیویورک به جایگاهی برای نمایش آثار هنری تبدیل شدند. 
مارادونا؛ نماد نسلی که می‌خواست از دنیا انتقام بگیرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مارادونا؛ نماد نسلی که می‌خواست از دنیا انتقام بگیرد
برای نسل ما که بازی‌های او را با لباس آرژانتین و همینطور ناپل به خاطر می‌آوریم، او نماد یک خلاقیت ناب بود. یک الماس که هرگز تن به تراشیده شدن نداد. مارادونا از آن دست بازیکنانی است که برای توصیف مهارتش کلمه‌ها کافی نیستند.
خلاقیت و ابتکار در آموزش غیرحضوری
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / کروناویروس / همشهری محله / آموزشی / مدرسه و مدارس
خلاقیت و ابتکار در آموزش غیرحضوری
با گذشت نزدیک به یک سال از شیوع «کووید ۱۹‌» دانشمندان هنوز به درمانی قطعی برای ریشه‌کنی و مقابله با این ویروس دست پیدا نکرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
حذف واردات سلول‌های بنیادی
مراسم انعقاد توافقنامه سرمایه‌گذاری هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد و شرکت پردیس ژن، تفاهمنامه دانشگاه خاتم و پارک فناوری پردیس و رونمایی از بهره‌برداری 1000 نتیجه تست HLA)  HR) بعدازظهر روز چهارشنبه 14 آبان ماه 1399 برگزار شد.   به گزارش خبرنگار اقتصادی اعتماد، این مراسم با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، مهدی شادنوش رییس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت، مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، امیرحسین ابنا مدیرعامل شرکت پردیس ژن، سجاد مخبر مدیرعامل هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، علی شریفی زارچی مدیر ارشد فناوری شرکت پردیس‌ ژن و جمعی از مدیران و فعالان حوزه سلامت کشور برگزار شد.  طی توافقنامه منعقدشده، هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد …
هدف از تاسیس سازمان نوسازی مدارس، دسترسی عادلانه فضای آموزشی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / ایران / جامعه / خلاقیت / دانش آموزان / مدرسه
هدف از تاسیس سازمان نوسازی مدارس، دسترسی عادلانه فضای آموزشی است
ایلنا: وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه وظیفه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تأمین دسترسی عادلانه و باکیفیت دانش آموزان به فضاهای آموزشی در سراسر کشور…
دو انتصاب در سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / جشنواره تئاتر فجر / خلاقیت / گرافیک / انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس / همایش پژوهشی تئاتر مقاومت
دو انتصاب در سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر
ایلنا: محسن بابایی‌ربیعی به عنوان مدیر دبیرخانه و دستیار دبیر و مهدی دوایی به عنوان مدیر هنری سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر معرفی شدند.
ویدیو | خلاقانه‌ترین گل‌های فوتبال اروپا
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / فوتبال - لالیگا اسپانیا / فوتبال - لیگ برتر انگلیس / فوتبال - لیگ سری A ایتالیا / فوتبال - بوندس لیگا آلمان
ویدیو | خلاقانه‌ترین گل‌های فوتبال اروپا
در رسانه‌های اروپایی به تازگی فیلمی از گل‌هایی که روی خلاقیت بازیکنان به ثمر رسیده است منتشر شده که تماشای آن خالی از لطف نیست. این گل ها مربوط به لیگ های معتبر فوتبال قاره سبز است.
آزمایش موفق خودرو پرنده
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / صنعت خودرو / تکنولوژی / تکنولوژی نوین حمل و نقل / خودرو
آزمایش موفق خودرو پرنده
ایرکار (AirCar) محصولی از شرکت کلین ویژن است که فراتر از مدل‌های مفهومی قبلی، ظاهری متناسب با خودروهای امروزی دارد و علاوه‌بر حرکت جاده‌ای، می‌تواند به هواپیما تبدیل شود.ایرکار ساخت شرکت کلین ویژن کشور اسلواکی برای بلندشدن از سطح زمین (Take off) نیازمند فضای مناسب برای دورخیز (Taxi) و مسیری شبیه باند پرواز است. این شرایط برای فرود نیز لازم خواهد بود؛ البته ایرکار خلاقیتی کم‌نظیر در جمع‌کردن بال‌های اصلی دارد و حتی بالچه‌ی عقب را به‌صورت کشویی داخل بدنه جای می‌دهد. محصول یادشده کاملا به خلبانی با تجربه‌ی پرواز با هواپیما نیاز دارد.
کرونا نمی‌تواند جلوی خلاقیت را بگیرد/ فیلم کوتاه تلنگر به جامعه کرونا زده است
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / فیلم کوتاه / جشنواره فیلم کوتاه تهران / فیلمنامه نویسی / سعید رحمانی
کرونا نمی‌تواند جلوی خلاقیت را بگیرد/ فیلم کوتاه تلنگر به جامعه کرونا زده است
ایلنا: سعید رحمانی، نویسنده و کارگردان، معتقد است اگرچه ویروس کرونا در همه حوزه‌ها باعث ایجاد رکود شده است اما «خلاقیت»، هیچ‌گاه و در هیچ شرایطی تعطیل نمی‌شود و تنها…
چگونه شرکت و کارمندان خلاق و نوآور داشته باشیم؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / خلاقیت / استارت آپ / سبک زندگی / پارسی خبر / بازار بورس
چگونه شرکت و کارمندان خلاق و نوآور داشته باشیم؟
سازمان یادگیرنده (learning organization) سازمانی است که دائم در حال یادگیری است. یعنی یادگیری دوطرفه (double loop learning) را در دستور کار دارد تا فضای سازمان همواره محل رفت و آمده ایده ها، نظرات، تحلیل‌ها و پیشنهادات و انتقادات باشد. هیچ دارایی برای یک انسان و یک شرکت و سازمان، ارزشمند‌تر از خلاقیت و نوآوری و تعهد افراد به تحول آفرینی نیست. ارزش آفرینی برای اشخاص و شرکت ها، نیازمند منابع انسانی خلاق و متعهد به تحول آفرینی است. موضوعی که متاسفانه شرکت‌های ایرانی به آن توجه کافی ندارند و عمر ماندگاری منابع انسانی خلاق و نخبه در شرکت‌ها وسازمان‌های بخش خصوصی ایران بالا نیست. برگ برنده بسیاری از غول‌های تجارت و صنعت جهان، منابع انسانی خلاق و نوآور و بهایی است که برای آن پرداخت می‌کنند. موضوعی که …
توانمندی دانش‌آموزان، ایران را در برابر توطئه‌های استکبار ایمن می‌سازد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / استانی-اجتماعی / روز استکبار ستیزی
توانمندی دانش‌آموزان، ایران را در برابر توطئه‌های استکبار ایمن می‌سازد
استاندار گیلان توانمندی دانش‌آموزان را موجب ایمن شدن ایران اسلامی در برابر توطئه‌های استکبار دانست و با بیان اینکه نقش‌آفرینی موثر آنان در جامعه، روحیه مشارکت اجتماعی را افزایش می‌دهد، گفت: جوانان با بهره‌گیری از دانش‌ روز، فناوری و خلاقیت، زمینه‌ساز خودکفایی کشور باشند.
محدودیت‌هایی که باعث خلاقیت در بازی‌ها شدند
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / خلاقیت / بازی و سرگرمی / سبک زندگی / پارسی خبر / بازی کامپیوتری
محدودیت‌هایی که باعث خلاقیت در بازی‌ها شدند
محدودیت‌ها اکثر اوقات باعث قربانی شدن ایده‌های ایده‌پرداز‌ها شده‌اند، اما بازی‌ساز‌هایی هم بودند که از این محدودیت‌ها به نفع خود استفاده کردند تا آثار خلاقانه‌تری بسازند.
مدیران هنری خلاقیت ندارند، جامعه انگیزه!/ دستاوردی که از دست رفت
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / سردرگمی مدیریتی و تئاتر کرونایی / تئاتر ایران / کیومرث مرادی / بیماری کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا
مدیران هنری خلاقیت ندارند، جامعه انگیزه!/ دستاوردی که از دست رفت
کیومرث مرادی با اشاره به از دست رفتن فرصت‌هایی که بحران کرونا می‎توانست برای تئاتر به وجود بیاورد، عنوان کرد باید باب گفتگو میان کارشناسان ستاد کرونا با نمایندگان مشاغل مختلف باز شود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
هرمزگان در قصه‌گویی غنای ویژه‌ای دارد
سمیره نیکوند، خبرنگار اعتماد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان این استان را در زمینه قصه‌گویی از غنای ویژه‌ای برخوردار دانست. به گزارش خبرنگار اعتماد از بندرعباس، در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی روستا و عشایر که به میزبانی روستای شمیل برگزار شد، رضا کمالی‌زرکانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: هرمزگان از غنای ویژه‌ای در قصه‌گویی برخوردار است. او ضمن تبریک هفته وحدت عنوان کرد: در اهمیت قصه همان بس که در کتاب قرآن کریم بسیاری از موارد مهم به صورت قصه بیان شده است که برای همگان قابل درک باشد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: در فرهنگ عامه نیز برای محافظت و ماندگاری هر چیز، آن را به زبان قصه تبدیل می‌کنند و به همین دلیل است که …
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
عشق نجات‌بخش است
چند روز پیش با دوست عزیزی گفت‌وگویی داشتم که به موضوع خلاقیت در آثار هنری رسید. آن دوست می‌گفت که بسیاری از هنرمندان، تنها به واسطه عامل بیرونی است که توانایی خلق اثر را پیدا می‌کنند، در حالی که اگر هنرمند، واقعا دارای خلاقیت باشد، باید بتواند بدون وجود عامل بیرونی هم دست به خلق اثر ببرد و اصلا، اتکای به عامل بیرونی برای خلق اثر، نه نشانه توانایی که احتمالا ناشی از ناتوانی هنرمند است. این سخن دوست، مرا برد به خاطراتی دور و دراز از حدود 30 سال پیش. آن موقع‌ها یک آتلیه گرافیک خیلی کوچک داشتم در یکی از کوچه‌های بالای میدان ولی‌عصر که گاهی دوستان، دم غروب و پس از ساعت کاری، یک سری به من می‌زدند و قهوه و چای می‌خوردیم و گپی می‌زدیم. یکی از این دوستان، مرحوم …
۹  فیلم ایرانی در جشنواره کشور صربستان
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / انیمیشن / خلاقیت / رقابت / صربستان / ویروس
۹ فیلم ایرانی در جشنواره کشور صربستان
۹فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن ایرانی به یازدهمین جشنواره جهانی فیلم «MikroFAF» صربستان راه یافتند. این جشنواره با هدف نمایش آثاری که فراتر از محدودیت‌ها، خلاقیت خودشان را به نمایش می‌گذارند؛ آ
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
شروع ثبت‌نام در نخستین جشنواره مجازی روباتیک
یک قرار است این مسابقات به‌صورت مجازی انجام شود. فرزاد طالبی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی در این رابطه گفت: «با توجه به اهمیت پیشبرد اهداف آموزشی در علوم نوین و همچنین استفاده از خلاقیت دانش‌آموزان و دانشجویان در زمینه‌های گوناگون علمی، با همکاری مرکز پژوهشگران جوان و گروه آموزشی سیگما این جشنواره برگزار می‌شود.» به‌گفته طالبی، اشاعه فرهنگ زیباشناسی و ارتقای کیفیت محیط‌زیست شهری در راستای هویت ایرانی- اسلامی، بازسازی چشم‌اندازهای عمومی، نقاط عطف بصری و نشانه‌های شهری، ایجاد تناسب، …
طرح تعالی مدیریت مدرسه مسیری برای بروز خلاقیت‌های مدرسه فراهم کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / وزیر آموزش‌وپرورش
طرح تعالی مدیریت مدرسه مسیری برای بروز خلاقیت‌های مدرسه فراهم کند
ایلنا: وزیر آموزش‌وپرورش در نشست شورای سیاست‌گذاری اجرای الگوی تعالی مدیریت مدرسه اظهار کرد: طرح تعالی مدیریت مدرسه چارچوب مشخص و مسیری معین برای بروز خلاقیت‌های…
تولید اولین ماسک مجهز به هدفون در جهان
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / ماسک / ماسک بهداشتی / تولید ماسک بهداشتی / ماسک صورت
تولید اولین ماسک مجهز به هدفون در جهان
در جهانی که ماسک زدن در آن به علت شیوع ویروس کرونا اجباری شده، هر روز شاهد ظهور خلاقیت‌های تازه‌ای هستیم و این بار ماسک دارای هدفون از راه رسیده است.یش از این ال جی ماسک مجهز به تصفیه هوا و دارای فن را عرضه کرده بود و یک شرکت ژاپنی نیز ماسکی تولید کرده بود که قادر به ترجمه محتوای ۸ زبان بود. حالا شرکت ماسک فون ماسکی ۵۰ دلاری عرضه کرده که برای اولین بار مجهز به هدفون بی سیم است.این هدفون‌ها را می‌توان به سادگی از ماسک جدا کرد تا خود ماسک را شستشو داد. ماسک یادشده را می‌توان بارها شست و مورد استفاده قرار داد.هدفونی که همراه با این ماسک عرضه می‌شود توسط شرکت موتورولا عرضه شده است. برای کم و زیاد کردن صدای فایل صوتی در حال پخش و قطع یا پخش مجدد آن سه دکمه در گوشه سمت راست ماسک در نظر گرفته شده که …
برگزاری نمایشگاهی از آثار سه‌بعدی و متحرک «ون‌گوگ»
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / خلاقیت / گالری گردی / ایالات متحده آمریکا / حوزه هنری / ونسان ون گوگ / موزه
برگزاری نمایشگاهی از آثار سه‌بعدی و متحرک «ون‌گوگ»
تهران- ایرنا- یک موزه آمریکایی در نمایشگاهی منحصربه‌فرد آثار «ونسان ون‌گوگ» نقاش مشهور هلندی را به صورت سه‌بعدی و متحرک به نمایش می‌گذارد.
معرفی مدیر بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌های اجرایی جشنواره تئاتر فجر
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / جشنواره تئاتر فجر / خلاقیت / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / خرمشهر / جشنواره سراسری
معرفی مدیر بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌های اجرایی جشنواره تئاتر فجر
ایلنا: سامان خلیلیان به عنوان مدیر بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌های اجرایی سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر معرفی شد.
از سرگرمی ونقش بازی‌ها تا هنرتعاملی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / گینس / بازی کامپیوتری / بازی
از سرگرمی ونقش بازی‌ها تا هنرتعاملی
بازی‌ها می‌توانند فرد را وادار به جست‌وجو، برنامه‌ریزی و گفت‌وگو کنند، قابلیت حل مسأله را تقویت کرده و ظرفیت خلاقیت او را به کار بگیرند.
ساخت اسباب بازی و کاردستی کودکانه در خانه
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
ساخت اسباب بازی و کاردستی کودکانه در خانه
بازی کردن با بچه‌ها و نیز تشویق آنها به خلاقیت مسئله مهم در خانه و نیز مدرسه است اما در شرایط کنونی که ویروس کرونا بچه‌ها را خانه نشین کرده این مسئله مهمتر نیز شده است. بنابراین تلاش کنید تا با خواندن این مطلب و استفاده از ابزارهای خانگی رنگارنگی که در آن معرفی شده خلاقیت کودک خود را پرورش دهید.
مدیریت تنوع؛ حلقه گمشده مهارت‌های مدیریتی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
مدیریت تنوع؛ حلقه گمشده مهارت‌های مدیریتی
تنوع نیروی کار در سازمان‌ها موضوعی است که در دو دهه اخیر توجه بسیاری از صاحب‌نظران را به خود جلب کرده است. تنوع به‌وجود همزمان کارکنان با پیشینه‌های فرهنگی، اجتماعی و جمعیت شناختی متفاوت اشاره دارد و شامل عواملی نظیر جنسیت، سن، تحصیلات، فرهنگ، باورهای مذهبی، قومیت، زبان، سبک زندگی و سطح رفاه کارکنان است. تنوع نیروی کار می‌تواند مزیت‌ها و معایب متفاوتی را برای سازمان در پی داشته باشد. از یکسو، ترکیب کارکنان با دیدگاه‌ها و تجربیات متفاوت خلاقیت و نوآوری را افزایش می‌دهد، فرآیند یادگیری را تسهیل می‌کند و سازمان را برای حل مسائل توانمند می‌سازد. از سوی دیگر تنوع می‌تواند با ایجاد موانع ارتباطی و کاهش مفاهمه، احتمال اصطکاک و تنش میان کارکنان را افزایش دهد و آنها را در انجام وظایفشان با مشکل مواجه …
مسیر تحول در ایران خودرو باید حفظ شود/ طرح موضوع احتکار جفا در حق خودروسازان بود
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
مسیر تحول در ایران خودرو باید حفظ شود/ طرح موضوع احتکار جفا در حق خودروسازان بود
معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به خلاقیت و نوآوری های ایران خودرو در توسعه و عرضه محصول جدید گفت:‌ در بخش طراحی و تولید گیربکس شش سرعته نیز اقدامات خوبی انجام شده است که اتفاق بزرگی در صنعت خودرو به حساب می‌آید.
شعر نوجوان باید سرشار از نشاط، پویایی و خلاقیت باشد
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
شعر نوجوان باید سرشار از نشاط، پویایی و خلاقیت باشد
شاعر نام‌آشنای کودک و نوجوان معتقد است شعر نوجوان باید سرشار از نشاط، پویایی و خلاقیت باشد و از حیث صمیمیت، احساس و عواطف به مخاطبانش دست دوستی بدهد.
طرح مقابله با خوردگی در واحدهای شیرین سازی آمین/مشارکت زمینه‌ساز تحولات سازمانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / استانی-اقتصادی / منطقه ایلام / پالایشگاه گاز ایلام / خلاقیت / طرح مشارکتی
طرح مقابله با خوردگی در واحدهای شیرین سازی آمین/مشارکت زمینه‌ساز تحولات سازمانی
این پرسنل پالایشگاه گاز استان گفت: طرح ایجاد کلادینگ (روکش دار کردن) بخشی از سیستم لوله کشی مابین برج احیا و ریبویلرهای واحدهای شیرین سازی آمین پالایشگاه گاز ایلام و نیز بخش‌های داخلی این ریبویلرها و نازل‌های برج مذکور با ورق نازک از جنس استنلس استیل است که در بخش نگهداری و تعمیرات این تجهیزات، صرفه جویی اقتصادی و در حوزه تولید نیز تاثیرات بسیار مثبتی بر کاهش توقفات به همراه داشته است.
بیلبوردهای بی تبلیغ
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / ویروس کرونا / بحران مالی / سرمایه گذاری
بیلبوردهای بی تبلیغ
ایرنا- تهران - بیلبورد ها شامل تابلوهای بزرگ تبلیغاتی که برای رویت از فواصل دور (معمولا بیش از ۲۰ متر) طراحی شده اند. این نوع از رسانه محیطی معمولا در خیابان ها ، میدان ها -،تقاطع ها و بزرگراه ها که مسیر تردد وسایل نقلیه هستند نصب میشود و گاه بسته به نوع خلاقیت صاحبان آگهی یا شرکت های تبلیغاتی اجرا کننده تبلیغات آنها از قالب های یکنواخت خود خارج شده و با جذابیت های بصری آمیخته می شود.با شیوع ویروس کرونا و آسیب های اقتصادی وارد شده به شرکت های تجاری و عدم توانایی برای پرداخت هزینه تبلیغات در جاده های اطراف تهران این بیلبوردها خالی هستند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
خطاب به مدیران کل و معاونین استان‌ها بود
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت آموزش‌وپرورش طی اطلاعیه‌ای با اشاره به سخنان وزیر آموزش‌وپرورش در نشست مشترک با مدیران کل و معاونان آموزش‌وپرورش استان‌های کشور اعلام کرد: مدیران در زمان شیوع کرونا و شرایط تحریم‌ها که برای همه بخش‌های جامعه مشکلاتی ایجاد کرده، قبول مسوولیت کرده‌اند تا به دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها خدمت کنند بنابراین باید با تمام توان به خدمتگزاری به جامعه اقدام کنند و کاستی‌ها و کمبودها نباید مانعی برای کار کردن آنها باشد. در این اطلاعیه تاکید شده است: سخنان وزیر آموزش‌وپرورش در نشست مشترک با مدیران کل و معاونان آموزش‌وپرورش استان‌های کشور و خطاب به مدیرانی …
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
معلمان بدون ابلاغ در دوران کرونا آموزش می‌دادند
گفته‌های محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره مدیران و معلمان خبرساز شد، البته او به سرعت اعلام کرد که: « متاسفانه گفت‌وگوی من با معاونان و مدیران کل برای به‌کارگیری همه توان برای خدمت، به نادرست خطاب به معلمان و حقوق آنان تلقی شده. سختکوشی و خلاقیت معلمان در شرایط دشوار کرونایی موجب بالندگی و افتخار ایران است. در یک سال مسوولیتم از هیچ کوششی برای عادلانه‌سازی حقوق معلمان دریغ نکرده‌ام.» با این حال همچنان واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه کاربران توییتر فارسی به گفته‌های او ادامه دارد. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست. «واکنش وزیر آموزش و پرورش به اعتراض معلمان: می‌توانید نپذیرید! هر کسی قرارداد معلمی …
راهکاری برای خاموش کردن سر و صدای کودکان هنگام خواب
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / خواب / خلاقیت / سبک زندگی / پارسی خبر / نقاشی
راهکاری برای خاموش کردن سر و صدای کودکان هنگام خواب
ایده‌ای بسیار سازنده و نتیجه‌بخش برای خاموش کردن سر و صدای بچه‌های بازیگوش هنگام استراحت پدر و مادر، مشغول کردن آنها به یک مسابقه سرگرمی با جایزه نقدی است.
خودروسازان احتکار نمی کنند
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / خودرو / ایران خودرو / احتکار / سعید اوحدی
خودروسازان احتکار نمی کنند
اوحدی با اشاره به خلاقیت و نوآوری های ایران خودرو در توسعه و عرضه محصول جدید گفت:‌ در بخش طراحی و تولید گیربکس شش سرعته نیز اقدامات خوبی انجام شده است که اتفاق بزرگی در صنعت خودرو به حساب می‌آید.
کلیپ منتشر شده در فضای مجازی خطاب به مدیران و معاونان بوده است
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / آموزش و پرورش استان / جامعه / خلاقیت / دانش آموزان / فضای مجازی
کلیپ منتشر شده در فضای مجازی خطاب به مدیران و معاونان بوده است
ایلنا: وزارت آموزش‌وپرورش طی اطلاعیه‌ای از مدیران ارشد آموزش‌وپرورش خواست تا با نگاه به فداکاری‌های معلمان در استمرار جریان آموزش در شرایط سخت ناشی از کرونا و…
حاجی میرزایی: از هیچ کوششی برای عادلانه سازی حقوق معلمان دریغ نکرده ام
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
حاجی میرزایی: از هیچ کوششی برای عادلانه سازی حقوق معلمان دریغ نکرده ام
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سخت کوشی و خلاقیت معلمان در شرایط دشوار کرونایی موجب بالندگی و افتخار ایران است گفت: در یک سال مسئولیتم از هیچ کوششی برای عادلانه سازی حقوق معلمان دریغ نکرده ام.
کوهنوردی با نیچه
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
کوهنوردی با نیچه
شهروندآنلاین: «اولین قدم برای فیلسوف بودن غالبا ناراضی بودن، افسرده بودن، معتقد بودن به خودخواهی انسان‌ها و زندگی فانی است. فکر می‌کنم یکی از کارهایی که ما داریم، کاری که من هرگز از آن خسته نمی‌شوم، این است که به دانشجویان اجازه بدهیم درباره این خطر تحقیق کنند. آنچه اکنون مرا در رشته فلسفه به وجد می‌آورد، حس احیاگرانه‌ای است که فلسفه می‌تواند در حوزه عمومی در آن نقش داشته باشد. این در حالی است که فکر کردن و خواندن به سرعت به یک کار براندازانه و شورش تبدیل می‌شود، اما همچنان می‌تواند تغییراتی در سیاست و جامعه ایجاد کند.» جان کاگ در گفت‌وگویی با وبلاگ انجمن فلسفی آمریکا از ایده احیای فلسفه در حوزه عمومی صحبت می‌کند؛ همان ایده‌ای که او را به نوشتن کتاب «کوهنوردی با نیچه» واداشته است. او فیلسوف، …
آوانگارد کاتوزیان؛ تحولی در تبلیغات و گرافیک ایران
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
آوانگارد کاتوزیان؛ تحولی در تبلیغات و گرافیک ایران
   ارغوان محبی  تحول عمده و ماندگاری در راه بود؛ نوآوری‌های تأثیرگذار از هنرمندی متفاوت. بیشتر آگهی‌های تبلیغاتی در سال‌های پایانی این دهه، در تسخیر نقاشان تبلیغاتی و بازاریان بود و سادگی و خلاقیت‌های جدید، جایی در این عرصه نداشت. از سوی دیگر جایگاه آژانس‌های تبلیغاتی مطرح در دهه‌های 1330 و1340 نیز روبه افول بود. فاصله سال‌های1347 تا 1350 دوره‌ای بود که اندک مؤسسه‌تبلیغاتی جریان‌ساز و متفاوتی وجود داشت و تبلیغات نوین هنوز جایگاه خودش را به‌دست نیاورده‌بود. کامران کاتوزیان تحصیل‌کرده آمریکا بود و …
هنرمندی که دل سنگ را نرم کرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / خلاقیت / مجسمه سازی / حوزه هنری
هنرمندی که دل سنگ را نرم کرد
تهران- ایرنا- یک هنرمند اسپانیایی با تراش زدن سنگ‌ها به شیوه‌ای خاص، ظاهری نرم و انعطاف‌پذیر به آنها می‌بخشد.
«باشگاه کارآفرینی نوجوانان»؛ از رشد خلاقیت تا ایجاد کسب و کار
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
«باشگاه کارآفرینی نوجوانان»؛ از رشد خلاقیت تا ایجاد کسب و کار
همدان- «توجه به تربیت نوجوانان در زمینه کسب و کارها حدود یکی دو سال پیش به نحوی برنامه ریزی شده بود که در قالب باشگاه‌های کارآفرینان نوجوان در استان همدان پا بگیرد اما این طرح هم چنان مسکوت مانده است»؛ این جملات بخشی از یادداشت شکیبا کولیوند کارشناس ارشد پژوهش اجتماعی برای بازار است که در ادامه می‌خوانید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •