چهارشنبه, ۱۵ مرداد, ۱۳۹۹ / 5 August, 2020
خودروهای در گمرک مانده
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
پرونده خودروهای دپویی باز است
به‌دنبال انتشار اخباری از بسته شدن پرونده ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه تا پایان مدت مصوبه ترخیص خودروها، دو ماه دیگر باقی مانده است، به این موضوع واکنش نشان داد. چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که به‌جز حدود سه هزار خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد. در این مورد، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است، اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسوولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص بوده و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / خودروی وارداتی / واردات خودرو
چند خودرو وارداتی در گمرک دپو شده اند؟
به گزارش ایسنا، چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که  به‌جز کمتر از ۳۰۰۰ خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد؛ به دنبال این موضوع مهدی دادفر- دبیر انجمن واردکنندگان خودرو- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است؛ اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسئولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص هستند و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / خودروی دپو شده در گمرک / دپوی خودرو
آخرین خبر از خودروهای دپو شده
به گزارش ایسنا، بعد از موافقت هیات دولت در ۲۹ بهمن سال گذشته برای ترخیص خودروهای باقی مانده در گمرک ها و بنادر، حدود ۵۱۰۸ دستگاه امکان ترخیص پیدا کردند، اما با اتمام این مهلت مشخص شد که فقط ۱۳۸۹ دستگاه ترخیص شده و مابقی همچنان باقی مانده است. این در حالی است که گفته شد بخشی از این خودروهای باقی مانده نیازمند تمدید زمان بوده و بخشی دیگر در قید زمان نیستند و امکان ترخیص برای آنها همچنان وجود دارد. از سویی از آن دسته که نیازمند تمدید زمان بود تعدادی بدون ثبت سفارش بوده و لازم بود تا وزارت صمت برای آنها اقدام لازم را انجام دهد.
تکلیف ۱۱۰۰ دستگاه خودروی فاقد ثبت سفارش چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / خودروهای دپو شده / خودروهای در گمرک مانده
تکلیف ۱۱۰۰ دستگاه خودروی فاقد ثبت سفارش چیست؟
به گزارش ایسنا، از مجموع ۱۲ هزار و ۲۶۱ خورویی که در سال‌های اخیر در گمرک و بنادر توقیف و مجوز خروج نداشتند، ۱۱۰۰ دستگاه فاقد ثبت سفارش است که ظاهرا بخشی از آنها هنگامی وارد شده که در جریان تغییر ضوابط فنی واردات خودرو و تحولات ارزی، ‌ثبت سفارش ممنوع شده و دیگر امکان ترخیص برای این دست خودروها وجود نداشته است.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / ترخیص خودرو از گمرک / خودروهای در گمرک مانده
ابعاد تازه از پرونده خودروهای مانده در گمرک
به گزارش ایسنا، ماجرای خودروهای دپو شده به ورود ۱۲ هزار و ۲۶۱ خودرو طی سال های گذشته بر می گردد که به مرور و در جریان تغییر ضوابط واردات خودرو، ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو و همچنین تحولات سیاست های ارزی توقیف و از ترخیص آنها جلوگیری شد؛ خودروهایی که در بین آنها دارای پرونده  قضایی، فاقد ثبت سفارش ،حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی و یا سفارش آمریکا وجود دارد که به هر کدام از این دلایل ممنوعه بوده و امکان خروج نداشتند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مهلت ترخیص خودروهای مانده در گمرک تمدید می‌شود؟
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه "فعلا قرار نیست مهلت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک تمدید شود"، در باره وضعیت فعلی این خودروها توضیحاتی ارائه کرد.
تازه ترین آمار از وضعیت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات/ چند هزار خودرو هم چنان پشت درب گمرگ مانده اند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تازه ترین آمار از وضعیت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات/ چند هزار خودرو هم چنان پشت درب گمرگ مانده اند؟
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودرو‌های دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را از گمرکات کشور اعلام کرد.
۳۰۳۰ خودرو خارجی تا فردا از گمرک ترخیص و وارد بازار خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
۳۰۳۰ خودرو خارجی تا فردا از گمرک ترخیص و وارد بازار خواهد شد؟
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: از خودروهای مانده در گمرک تا به امروز، ۱۰۰۱ خودرو که متعلق به شرکت کرمان موتور بود و باید قبلاً ترخیص می‌شد، ترخیص شدند. ۷۰۰ دستگاه خودرو دیگر نیز که کار‌های آن‌ها انجام شده بود ترخیص شدند. در مجموع، هم اکنون ۳۰۳۰ دستگاه خودرو گرفتار فرآیند‌های ترخیص می‌باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
دپوی خودروها به پایان می‌رسد؟
حدود ۱۰ روز از مهلت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک باقی مانده و این در حالی است که عملا تغییر قابل توجهی در جریان مصوبه جدید رخ نداده است؛ به ‌طوری که ۱۰۰۰ دستگاهی که اکنون ترخیص شده همان خودروهایی هستند که در دور قبل تمام مراحل خروج را پشت سر گذاشته و تنها برای پایان زمان در گمرک باقی مانده بودند.
خودروهای دپویی که به ترخیص نزدیک می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / خودرو / دی ماه / گمرک / معاون / واردات خودرو
خودروهای دپویی که به ترخیص نزدیک می‌شوند؟
حدود ۱۰ روز از مهلت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک باقی مانده و این در حالی است که عملا تغییر قابل توجهی در جریان مصوبه جدید رخ نداده است؛
ناکارآمدی مصوبه ترخیص  3هزار و 500خودروی وارداتی
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
ناکارآمدی مصوبه ترخیص  3هزار و 500خودروی وارداتی
علی ابراهیمی_دبیرگروه بازار توقف واردات خودرو و دپوی خودروهای وارداتی در گمرک موجب زیان وارد‌کنندگان و تشکیل پرونده در مراجع قضایی با شکایت خریداران این خودروها شده است. با توجه به این شرایط اخیرا سعید عباسپور، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در نامه‌ای مصوبه 29 بهمن‌ماه سال گذشته دولت مبنی بر ترخیص خودروهای سواری دپو شده در گمرک را ابلاغ کرده که براساس آن خودروهای خارجی مانده در گمرک که از قبل ثبت سفارش شده و قبض انبار دارند، می‌توانند ترخیص شوند. با مهدی دادفر، دبیر انجمن وارد‌کنندگان …
مصوبه ترخیص 5108 خودرو به گمرک ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
مصوبه ترخیص 5108 خودرو به گمرک ابلاغ شد
در مورخه 10 اردیبهشت ماه 1399 در 19 روز مانده به پایان مصوبه دولت، گام دیگری برای ترخیص 5108 خودروی دپو شده در گمرک برداشته شد و سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در نامه‌ای مصوبه دولت مبنی بر ترخیص خودروهای سواری دپو شده در گمرک را ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / ایران / خودرو / سرمایه / کشاورزی / گمرک
اخبار کلان
مدیرکل گمرک ایران بخشنامه ترخیص خودروهای در گمرک مانده را صادر کرد. به گزارش تسنیم،
دستور ترخیص خودروهای لوکس صادر شد +سند
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / هیئت دولت / واردات خودرو / خودرو لوکس
دستور ترخیص خودروهای لوکس صادر شد +سند
مدیر کل گمرک ایران بخشنامه ترخیص خودروهای در گمرک مانده را صادر کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ترخیص خودرو از گمرک / خودروهای در گمرک مانده
ترخیص پنج هزار خودروی دپو شده در گمرکات تا ۳ ماه آینده
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید روح الله لطیفی اظهار داشت: بیش از دو هزار خودرو به علت ظن به قاچاق و مشکلات اسنادی، پرونده قضائی داشتند، هزار و ۱۰۰ خودرو ثبت سفارش نداشت، ثبت سفارش ۳۴۰ خودرو مربوط به قبل از سال ۹۳ بود که پروانه گمرکی برای آن صادر نشده بود و ۲۲۷ خودرو برای منطقه آزاد اروند بوده که از این ۲۲۷ خودرو، ۱۵۴ خودرو با حجم موتور دو هزار و ۵۰۰ سی سی به بالا و ۷۳ خودرو آمریکایی بوده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
بازگشایی موقت سایت ثبت سفارش خودرو
در شرایطی که طبق مصوبه چندی پیش دولت، تمام خودروهای مانده در گمرک تعیین تکلیف شدند، قرار است سایت ثبت سفارش به‌طور موقت و در راستای طی شدن امور قانونی ترخیص برخی دپویی‌ها، باز شود. آن طور که معاون فنی گمرک ایران در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرده، در راستای اجرای مصوبه هیات دولت (مبنی بر تعیین تکلیف دپویی‌ها) باید ثبت سفارش برای ترخیص برخی از خودروهایی که فاقد ثبت سفارش هستند، از سر گرفته شود.
مجوز جدید دولت برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده تا چه اندازه کارگشاست؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
مجوز جدید دولت برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده تا چه اندازه کارگشاست؟
هیئت دولت درحالی مجوز زمانی جدیدی برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده صادر کرده که مشخص نیست چه تدبیری برای سامان دهی بازار ملتهب خودروی کشور در نظر گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
تعطیلی ۹۹ درصد واردکنندگان خودرو
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: تا دو سال پیش ۶۸۰ شرکت در زمینه واردات خودرو فعالیت می‌کردند که با ممنوعیت واردات، ۹۹ درصد آنها تعطیل شدند. مهدی دادفر افزود: اکنون ۹ شرکت واردکننده خودرو باقی مانده‌ است که آنها نیز با حداقل ظرفیت خود کار می‌کنند. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو به مصوبه ترخیص یک هزار و ۴۸ دستگاه خودرو از گمرک اشاره کرد و گفت: یک هزار و یک دستگاه از این خودروها مربوط به شرکت کرمان موتور و بقیه مربوط به پنج شرکت دیگر است. وی اضافه کرد: با ترخیص اندک خودروهای وارداتی باقی مانده در گمرک، به نظر می‌رسد امسال سال پایانی فعالیت انجمن واردکنندگان خودرو نیز باشد. دادفر تاکید کرد: با شرایط پیش آمده دیگر فعالیت این انجمن بی‌معنی و مفهوم است. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه خاطرنشان‌کرد:‌ …
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
چرایی دپو شدن خودروها در مناطق آزاد
مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده مناطق آزاد اعلام کرد: حدود ۴۰۰ دستگاه از خودروهایی مانده در گمرک در مناطق آزاد دپو شده‌اند. ناصر خرمالی ادامه داد: شرایط این خودروها با خودروهایی که برای سرزمین اصلی وارد شده بودند، متفاوت است. این در حالی است که بخش زیادی از خودروهای مربوط به سرزمین اصلی طبق مصوبه هیات وزیران در دی‌ماه سال گذشته تعیین‌تکلیف و ترخیص شدند که خودروهای زیر ۲۵۰۰ سی‌سی و با ثبت سفارش بودند. اما این حدود ۴۰۰ دستگاه خودروی مناطق آزاد، خودروهایی هستند که فقط برای تردد در این مناطق وارد شده‌اند و مشکل این است که ثبت سفارش ندارند، بالای ۲۵۰۰ سی‌سی بوده و در بین آنها خودروهای ساخت آمریکا یا سفارش آمریکا وجود دارد، البته تعدادی هم کمتر از ۲۵۰۰ سی‌سی هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
طرح خودرویی وزیر اقتصاد در هیات دولت
به گفته دبیر انجمن واردکنندگان پیشنهادهای فرهاد دژپسند در ارتباط با خودروهای دپویی مانده در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری در جلسه هیات دولت مطرح شده است. آن‌طور که مهدی دادفر به «دنیای اقتصاد» گفت طرح چالش خودروهای وارداتی در جلسه هیات دولت می‌تواند این خودروها را هر چه بیشتر به درهای خروجی گمرک نزدیک کند. دادفر پیشنهادهای وزیر اقتصاد به هیات دولت را در راستای دستور رئیس‌جمهور می‌داند که چندی پیش در جریان چالش خودروهای دپویی قرار گرفت و دستور پیگیری داد. بر اساس سخنان دادفر در حال حاضر 5 هزار و 108 دستگاه خودرو در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری به واسطه ممنوعیت واردات در سال 97 و همچنین اتمام مهلت مصوبه هیات دولت در ارتباط با ترخیص این خودروها در تیرماه سال جاری، زمینگیر …
پیشنهاد ترخیص ۵۱۰۰ خودروی دپو شده روی میز دولت
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / فرهاد دژپسند / گمرک جمهوری اسلامی ایران / اقتصاد
پیشنهاد ترخیص ۵۱۰۰ خودروی دپو شده روی میز دولت
تهران - ایرنا - معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد که وزیر اقتصاد دستورات لازم را برای ترخیص خودروهای دپو شده صادر و پیشنهاداتی را به هیات دولت ارائه کرده که بر اساس آن حدود ۵۱۰۰ دستگاه باقی مانده در گمرک تعیین تکلیف خواهد شد.
خودرو | بلاتکلیفی ۵۰۰۰ خودروی دپو شده
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
خودرو | بلاتکلیفی ۵۰۰۰ خودروی دپو شده
شفقنا اقتصادی_ حدود ۵۰۰۰ دستگاه از خودروهای دپو شده در گمرک هنوز ترخیص نشده و با وجود توافقی که برای ۱۰۴۸ دستگاه از آنها انجام شد و وزارت صمت هم دستور ترخیص آنها را داد، ترخیص متوقف مانده و هیات دولت هنوز درباره تعیین وضعیت آنها تصمیمی نگرفته است. در این میان خریداران این خودروها […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
خودروهای معطل مانده در گمرک خرمشهر 2 ساله شدند
جمعی از مالکان خودروهای دپو شده می گویند: پول عوارض گمرک و هزینه های ورود خودروهایمان به کشور را نیز پرداخت کرده ایم اما با گذشت دو سال همچنان خودروهایمان در پارکینگ معطل مانده اند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
ترخیص دپویی‌ها در انتظار تصمیم رئیس‌جمهور
خودروهای مانده در گمرک همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند. آن‌طور که مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان به «دنیای اقتصاد» می‌گوید با توجه به حواشی ایجاد شده بر سر ترخیص هزار و 408 دستگاه خودروی دپو شده، حسن روحانی رئیس‌جمهور گزارشی از خودروهای وارداتی دپو شده در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد خواسته است. بحث ترخیص خودروهای مانده در گمرک بعد از انتشار اخباری مبنی بر دستور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ترخیص هزار و 48 دستگاه از خودروهای رسوب‌کرده در گمرک، بار دیگر داغ شد. این تعداد خودروی دپویی که رحمانی دستور ترخیص آنها را داد، پروانه الکترونیکی گمرک را اخذ کرده بودند؛ اما به دلیل اتمام زمان مصوبه دولت امکان ترخیص نیافتند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ترخیص خودرو از گمرک / خودروهای در گمرک مانده / گمرک ایران
جزئیات جدید از خودروهای ترخیص شده و موجود در گمرک
طبق اعلام گمرک ایران، از مجموع ۱۲ هزار و ۲۶۱ دستگاه خودروی سواری دپو شده، تعداد ۷۱۵۳ دستگاه ترخیص شده و تعداد ۵۱۰۸ دستگاه ترخیص نشده‌اند و گمرک در خصوص آنها در چارچوب شرح وظایف سازمانی و حدود اختیارات خود، پیگیری‌های لازم را از طریق مراجع ذیربط و ذیصلاح انجام داده است.
۱۳۹۸-۰۸-۱۹
گره کورترخیص خودروهای محبوس؛ گزارش «تعادل» از دست های پنهان در معطلی خودروهای مانده در گمرکات
ترخیص خودروهای محبوس در گمرک همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. هفته گذشته بود که معاون فنی گمرک در یک خبری غیرمنتظره از صدور مجوز برای ترخیص 1048 خودروی دپوشده از گمرکات رونمایی کرد. اظهارات مهرداد جمال ارونقی، نشان ازاین داشت که وزیر صمت برای ترخیص این تعداد خودرو موافقت کرده و موضوع به گمرک ایران نیز ابلاغ شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
ترخیص خودرو | دستور جلوگیری از ترخیص بیش از ۱۰۰۰ خودرو صادر شد
شفقنا اقتصادی_ خبرها از دستور جلوگیری از ترخیص ۱۰۴۸ خودروی پروانه شده و در گمرک مانده حکایت می‌کند. تسنیم نوشت: بعد از پایان مهلت ۶ ماهه هیئت دولت برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده ،‌عملاً فرجه زمانی ترخیص خودروهای دپوشده در نیمه تیر ماه به پایا…
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
واردات و ترخیص پرحاشیه ۱۳ هزار خودر و
با دستور اخیر وزیر صمت برای ترخیص ۱۰۴۸ دستگاه خودروی پروانه شده گمرکی، از ۱۳ هزار خودرویی که مدتهاست وارد و دپو شده بود تاکنون حدود ۸۵۴۸ دستگاه ترخیص شده است و تکلیف مابقی مشخص نیست.به گزارش ایسنا، ماهها است که اخبار مربوط به خودروهای وارداتی دپو شده در رسانهها میچرخد و حواشی خاص خود را داشته است. از سویی شرکتهایی این واردات را انجام داده و بخشی از آنها به مشتریانی که ثبت نام کرده بودند، اختصاص داشت و خواهان تعیین تکلیف بودند و از سوی دیگر چند دستگاه از گمرک گرفته تا وزارت اقتصاد، وزارت صمت و بانک مرکزی در راس موضوع قرار داشتند و گرههای ارزی و قانونی که در این بین وجود داشت موجب شده بود مدتها راهکار مشخص و توافقی در مورد ترخیص این خودروها در دستورکار قرار نگیرد. ماجرا از این قرار بود که از حدود …
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
دلیل عجیب و غریب ترخیص نشدن خودروهای گمرک
 قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی گفت: به من گفته‌اند برای ترخیص هزار خودرو در گمرک مانده در مهلت قانونی کامیون و وسیله حمل پیدا نشد و به همین دلیل ترخیص آن از گمرکات به تعویق افتاده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
پیشنهاد گمرک برای ترخیص خودروهای وارداتی/ بخشی از مصوبات کاهش رسوب کالا اجرا نشد
معاون گمرک از پیشنهادات این سازمان برای ترخیص خودروهای وارداتی مانده در بنادر خبر داد و معتقد است علی رغم دستور پیگیری رئیس جمهور بخشی از مصوبات کاهش رسوب کالا اجرایی نشده و نیاز به همکاری دستگاه‌ها دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
اجازه ترخیص خودروهای سفارش آمریکا با برند آسیایی داده می‌شود/ در حال مکاتبه برای ترخیص اموال مردم از گمرکات هستیم
ایلنا: مدیرعامل منطقه آزاد اروند با بیان اینکه در منطقه آزاد اروند ۲۵۰ خودرو در گمرک باقی مانده است، گفت: به طور مرتب در حال…
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / واردات خودرو / گمرک ایران / ترخیص کالا / مهدی میراشرفی / وزارت صنعت معدن و تجارت
احتمال تمدید مجدد ترخیص خودروهای دپو شده/ ۱۵۰۰ خودرو در درب خروج
رئیس کل گمرک با بیان اینکه نزدیک به ۱۵۰۰ خودروی وارداتی در درب خروج گمرک مانده اند، گفت: در حال پیگیری هستیم تا مهلت ترخیص خودروهای دپو شده از سوی دولت به مدت یک یا دو ماه مجدد تمدید شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
اولتیماتوم ترخیص خوردو برای بار سوم تمدید می‌شود؟/ ابهامات پیش نویس مصوبه ترخیص شفاف شود + سند
درحالی که پیش‌نویس یک مصوبه با مضمون تمدید مهلت ترخیص خودروهای در گمرک مانده برای بررسی به دستگاههای اجرایی مختلف ارسال شده بود، وزیر صنعت از عدم تمدید مهلت ترخیص سایر خودروهای ترخیص نشده خبر داده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
وارداتی‌هایی که در گمرک ماندند
هفته گذشته در شرایطی مهلت ترخیص خودروهای دپویی در گمرکات کشور و مناطق ویژه اقتصادی به اتمام رسید که طبق برخی اخبار رسمی، از 13 هزار خودروی در گمرک مانده حدود پنج هزار خودرو امکان ترخیص یافتند. حال این سوال مطرح است که تکلیف بقیه خودروهایی که به‌طور قانونی وارد کشور شده‌اند، اما هنوز امکان ترخیص نیافته‌اند چه می‌شود؟
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
بی‌تکلیفی در تکمیل وجه محصولات وارداتی
در شرایطی روز گذشته مهلت شرکت‌های واردکننده برای ترخیص خودروهای مانده در گمرک به پایان رسید که همچنان بحث دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز 4200 تومانی تا نرخ حواله در سامانه سنا و همچنین هزینه‌های مرتبط با ترخیص این خودروها نامشخص باقی مانده است. بلاتکلیفی واردکنندگان در این زمینه سبب شد هر یک از شرکت‌های واردکننده به‌منظور دریافت این مبلغ، قراردادهای الحاقیه‌ای را با مشتریان خود منعقد کنند. این قراردادها در یک بند مشترک بودند و آن اینکه مبالغ دریافتی به‌صورت علی‌الحساب دریافت می‌شود. البته دلیل اصلی بلاتکلیفی واردکنندگان و دریافت علی‌الحساب ازسوی آنها، مشخص نکردن این هزینه‌ها ازسوی سازمان حمایت بود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
خرید گواهی اسقاط به روال سابق بازگشت
در شرایطی دو هفته تا پایان مهلت شرکت‌های واردکننده برای ترخیص خودروهای مانده در گمرک باقی است که طبق گفته وارد‌کنندگان، مشکل این شرکت‌ها با ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و سوخت برای خرید گواهی‌های اسقاط حل شده و خرید گواهی اسقاط به روال سابق بازگشته است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹ / خودرو / واردات خودرو
روزهای پرنوسان در قیمت خودروهای وارداتی/ اسپورتیج و سوناتا و سانتافه چند؟
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:بازار خودروهای وارداتی در هفته‌ای که گذشت، روند پرنوسانی داشت، این در شرایطی است که طبق شنیده‌ها روند ترخیص خودروهای مانده در گمرک آغاز شده است
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
درهای گمرک برای ترخیص وارداتی‌ها باز ماند
شنبه گذشته هیات وزیران اصلاحیه تصویب‌نامه خود در ارتباط با واردات خودروهای دپوشده در گمرک را ابلاغ کرد. براساس این اصلاحیه مجوز ترخیص خودروهای مانده در گمرک برای دو ماه دیگر تمدید شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۲
پیشنهاد واردات خودروهای دست دوم، عملی نیست/ روند ترخیص کانتینرهای مانده در گمرک تسهیل شده است
ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیشنهاد واردات خودروی دست دوم به دلیل مشکل منابع ارزی، درست نیست و باید خودروسازهای داخلی خودروی بیشتری تولید کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •