دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
خودرو در سال 98
خودروی جدید بازار ایران را بشناسید و ببینید | K۱۳۲ چه زمان به بازار می‌آید؟
خودروی جدید بازار ایران را بشناسید و ببینید | K۱۳۲ چه زمان به بازار می‌آید؟
مدیران ایران خودرو و سایپا در آخرین ماه‌های سال ۹۸ برخی از محصولات جدیدشان را در حاشیه جلسه دولت به نمایش گذاشتند. این محصولات که برخی از آنها بر مبنای پلت فرم‌های جدید طراحی شده بود کنجاوی برخی از مخاطبان خودرویی را برانگیخت که در این مطلب نگاهی داریم به یکی از این محصولات که با کد K۱۳۲ معرفی شده است.
۲۷ ساعت قبل /
از ورشکستگی و واگذاری تا افزایش مجدد تیراژ تولید روزانه
از ورشکستگی و واگذاری تا افزایش مجدد تیراژ تولید روزانه
سال ۹۸ برای صنعت خوردوسازی کشور، سالی سخت و پر از بالا و پایین بود. بارها تا مرز ورشکستگی و واگذاری سهام هایشان پیش رفتند اما در نهایت با تزریق تسهیلات، همت قطعه سازان و تدابیری توانستند یکبار دیگر از مرز نابودی فاصله گیرند و تیراژهای تولید را افزایش دهند.
۴ روز قبل / صنعت خودروسازی / خودرو در سال 98 /
هوای کلانشهرها در سال ۹۸ چگونه گذشت؟
هوای کلانشهرها در سال ۹۸ چگونه گذشت؟
تهران - ایرنا - وقتی از مردم تهران پرسیدند اولین خواسته شما چیست، همه گفتند« هوای تمیز»، این خواسته به حقی است و دولت‌ها باید برای سلامت مردم هزینه کنند اما آیا اینگونه است؟ وقتی برخی شرکت های خودرو ساز یکسال تولید محصولات با استاندارد یورو ۵ را به تعویق انداختند و درخواست تمدید یک سال دیگر را هم کردند آیا می‌توان به این خواسته رسید؟
۴ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / شهر تهران / آلودگی هوا /
سال ۹۸ چه بر سر قیمت پراید آمد؟ / سرنوشت ارزان‌ترین خودرو برای امسال
سال ۹۸ چه بر سر قیمت پراید آمد؟ / سرنوشت ارزان‌ترین خودرو برای امسال
پراید به عنوان ارزان‌ترین خودروی موجود در بازار وضعیت عجیبی را از لحاظ قیمت در سال ۹۸ پشت سر گذاشت.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ /
ورود ۵۹ هزار خودرو به مشهد در آخرین روز سال ٩٨ / رئیس شورای شهر: این رقم ۴۲ درصدی نسبت سال قبل کاهش یافته اما باز هم بسیار بالاست / پیشنهاد ممنوعیت سفر باید جدی گرفته‌ شود
ورود ۵۹ هزار خودرو به مشهد در آخرین روز سال ٩٨ / رئیس شورای شهر: این رقم ۴۲ درصدی نسبت سال قبل کاهش یافته اما باز هم بسیار بالاست / پیشنهاد ممنوعیت سفر باید جدی گرفته‌ شود
رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اعضای شورا طی نامه‌ای به نهادهای مختلف بالادستی، اجرای طرح ممنوعیت سفر به مشهد را خواستار شدند که باید جدی گرفته‌ شود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ /
وضعیت بازار خودرو در آخرین روز اسفند | سال ۹۸ با چه قیمت‌هایی به پایان رسید
وضعیت بازار خودرو در آخرین روز اسفند | سال ۹۸ با چه قیمت‌هایی به پایان رسید
بررسی قیمت‌ها دربازار خودرو نشان می‌دهد که نسبت به هفته گذشته، در اکثر محصولات پرتیراژ گروه خودروسازی ایران خودرو کاهش یک میلیون تومانی رخ داده، این در حالی است که برخی محصولات پرتیراژ گروه خودروسازی سایپا بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ /
چند دستگاه خودرو سواری در سال ۹۸ تولید شد؟
چند دستگاه خودرو سواری در سال ۹۸ تولید شد؟
ایرنا نوشت: تولید اتوبوس‌ مینی بوس و ون در این مدت با افت ۴۷.۲ درصدی به هزار و ۸۳۰ دستگاه رسید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / تولید /
ریزش میلیونی قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو
ریزش میلیونی قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو
بازار شب عید امسال با شیوع گسترده ویروس کرونا رنگ و بوی تازه‌ای گرفته است و بازار خودرو در حالی به روز‌های پایانی سال ۹۸ نزدیک می‌شود که به گفته اتحادیه نمایشگاه‌داران تعداد معاملات خودرو به صفر نزدیک شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / سایپا / ایران خودرو / ویروس کرونا /
مطالبات قطعه‌سازان تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، از قول خودروسازان برای پرداخت مطالبات قطعه‌سازان تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: در این صورت، تولیدات قطعات خودرو از سال ۹۹ بهبود خواهد یافت.به گزارش مهر، مازیار بیگلو در خصوص پرداخت مطالبات قطعه‌سازان گفت: مطالبات قطعه‌سازان از محل ۵ هزار میلیارد تومانی که بانک مرکزی برای حمایت از صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی اختصاص داده است، تا پایان هفته جاری پرداخت خواهد شد و بخش عمده‌ای از تحقق این اعداد و ارقام، به دلیل دوندگی‌های صورت گرفته از سوی انجمن و با حمایت و همکاری خودروسازان است که بر این اساس، کل تسهیلات قابل پرداخت در نظر گرفته شده برای این بخش پرداخت خواهد شد.دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو افزود: حجم قابل توجهی از بدهی یکی از خودروسازان …
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
کرونا به بازار لوازم یدکی رسید
سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران با اشاره به افزایش 10 درصدی قیمت لوازم یدکی قبل از شیوع ویروس کرونا، از رکود در بازار این لوازم در روزهای پایانی سال 98 خبر داد. سیدمهدی کاظمی اظهار کرد: تعمیر و تعویض قطعات خودرو در ماه‌ پایانی سال در راستای سفرهای نوروزی بر اساس سنوات گذشته همواره روزهای رونق کسب و کار برای صنف لوازم یدکی بود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
کاهش میلیونی قیمت در بازار خودرو/ ریزش ۱۰ میلیونی قیمت ۲۰۶
کاهش میلیونی قیمت در بازار خودرو/ ریزش ۱۰ میلیونی قیمت ۲۰۶
بازار شب عید امسال با شیوع گسترده ویروس کرونا رنگ و بوی تازه‌ای گرفته است و بازار خودرو در حالی به روزهای پایانی سال ۹۸ نزدیک می‌شود که به گفته اتحادیه نمایشگاه‌داران تعداد معاملات خودرو به صفر نزدیک شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ /
رشد تولید در ایستگاه سایت‌های شهرستانی
بررسی آمار تولید سایت‌های شهرستان دو خودروساز بزرگ کشور نشان دهنده این موضوع است که آنها توانسته‌اند افت تولید را پشت سر گذاشته و نمودار تولید خود را در پایان یازدهمین ماه از سال جاری کمی صعودی کنند. بر اساس آمارهای منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سایت‌های شهرستان دو خودروساز بزرگ کشور به‌طور تجمعی تا پایان بهمن 98 در مجموع 281 هزار و 341 دستگاه انواع محصولات خودروسازان به تولید رسیده است. این در شرایطی است که این سایت‌ها تا پایان بهمن پارسال توانسته بودند 279 هزار و 691 دستگاه خودرو تولید کنند. مقایسه این دو آمار نشان دهنده رشد 6/ 0 درصدی است. این میزان رشد در حالی رقم خورده است که در پایان دی ماه امسال به نسبت دی ماه سال گذشته سایت‌های شهرستانی دو خودروساز افت تولید 3/ 4 درصدی را …
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
انجماد بحران در خودروسازی؟
انجماد بحران در خودروسازی؟
صنعت خودرو کشور در شرایطی بحران‌های سال 98 را پشت سرگذاشت که به نظر می‌رسد در صورت عدم چاره‌اندیشی، این بحران‌ها در سال 99 نیز همچنان گریبانگیر خودروسازی کشور شود. آنچه مشخص است در سال جاری خودروسازی ایران همراه با تداوم تحریم‌های بین‌المللی با چالش‌های فراوانی در تولید، کیفیت و همچنین قیمت‌گذاری محصولات داخلی همراه بود؛ چالش‌هایی که سیاست‌گذار خودرویی را مجبور به اتخاذ تصمیماتی برخلاف منافع خودروسازی کرد، به همین دلیل پیش‌بینی‌ها از انتقال مشکلات مذکور به سال آینده حکایت دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
سرریز تقاضا  در سال 99
سرریز تقاضا در سال 99
سال 98 سالی پر از مسائل غیر قابل حل برای خودروسازی ایران محسوب می‌شود. از یکسو عواقب خروج آمریکا از برجام باعث شد فشارهای بی‌سابقه‌ای به خودروسازی ایران وارد شود و از سوی دیگر سوء‌تدبیر در مدیریت کلان اقتصاد کشور باعث مضاعف شدن فشارهای تحریم بر خودروسازی کشور شد. وزارت صمت در ابتدای امسال نسخه تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال 98 برای شرکت‌های خودروساز پیچید، این در حالی بود که تولید خودروی سواری در سال 97 با افت 1/ 38 درصدی نسبت به سال قبل به میزان 883 هزار و 900 دستگاه رسیده بود و به‌دلیل شروع تاثیر تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا پیش‌بینی اینکه سال 98 سالی به مراتب دشوارتر از سال 97 برای خودروسازی کشور باشد چندان بیراه نبود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
ریزش قیمت ها در بازار خودرو ادامه دارد
ریزش قیمت ها در بازار خودرو ادامه دارد
ماه های آخر سال ۹۸ ماه های پر نوسانی برای بازار خودرو بوده است و این بازار تحت تاثیر مسائلی از جمله کاهش تولید ،ورود ایران به لیست سیاه اف ای تی اف، وضع مالیات و این اواخر نیز شیوع کرونا شاهد افزایش و کاهش قیمت ها بوده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ /
سوءاستفاده سازمان خصوصی‌سازی از بازار سرمایه/ مجلسی‌ها تعطیل شدند؛ کارگران مشغول کارند/ راه برای واردات خودرو باز شد؟
سوءاستفاده سازمان خصوصی‌سازی از بازار سرمایه/ مجلسی‌ها تعطیل شدند؛ کارگران مشغول کارند/ راه برای واردات خودرو باز شد؟
امکان‌سنجی وعده‌های وزیرکار برای جبران زیان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا/ پرونده داخلی‌سازی خودرو در سال ۹۸ بسته شد ؛ از دیگر عناوین روزنامه های امروز است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / گزیده روزنامه های اقتصادی / روزنامه های کشور /
‌بازار خودرو، چشم به راه سال جدید
کیمیا نجفیسال 98 با تمام فراز و نشیب‌هایشرو به پایان است و صنعت خودرو در رویارویی با سخت‌ترینتحریم‌ها، تورم بالا و مشکلاتی همچونقیمت‌گذاری دستوری،سنگین‌ترینزیان‌های تاریخ خود را به چشم دیده است. در این سال پراید خودروی پرطرفدار در میان دهک‌های پایین به مرز 70 میلیون تومان نزدیک شد و بازار را با شوک مواجه کرد. در این میان کارشناسان و صاحب‌نظران راهکارهای متفاوتی را برای نجات بازار خودرو در سال آتی مطرح می‌کنند. از آزادسازی قیمت‌گذاری‌ها گرفته تا واردات خودروهای کارکرده، اما باید دید که کلید حل مشکلات بازار کدام یک از راهکارهای پیشنهاد شده از سوی کارشناسان است.صنعت خودرو مدت‌هاست که با مشکلات بی‌شماری دست به گریبان شده است، البته در سال گذشته کارشناسان نسبت به وضعیت بازار خودرو هشدارهایی را داده …
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ /
پرونده داخلی‌سازی در سال 98 بسته شد
شیوع بیماری کرونا میزهای افزایش عمق ساخت داخل قطعات خودرو را به‌طور موقت تعطیل کرد. تیرماه سال جاری همزمان با اعلام آغاز نهضت داخلی‌سازی قطعات خودرو مقرر شد تا پایان سال 5 میز داخلی‌سازی در صنعت خودرو برگزار شودکه از این تعداد 3 میز تا کنون برگزار شده است و برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری میز چهارم هم انجام گرفته بود که شیوع بیماری کرونا سبب توقف برگزاری آن شد. براساس اطلاعاتی که وزارت صمت منتشر کرده است تا پایان بهمن امسال 10 میز افزایش عمق ساخت داخل در ارتباط با صنایع راهبردی کشور اعم از خودرو، پتروشیمی، صنایع معدنی، برق، الکترونیک و مخابرات برگزار شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ /
گرانی نتیجه آزاد شدن واردات خودرو؟
چهارشنبه گذشته (۱۴ اسفندماه) متن بودجه سال ۹۹ کل کشور که در کمیسیون تلفیق مجلس تصویب و برای تایید شورای نگهبان به عنوان «قانون بودجه ۱۳۹۹ کل کشور» به این شورا ارسال شده، منتشر شد. آنچه در قانون بودجه جلب توجه می‌کرد مجاز بودن واردات خودرو بود که پس از دو سال اجازه داده شده بود.به گزارش ایرنا، مطابق بند الحاقی ۷ لایحه بودجه سال ۹۹، در سال آینده واردات خودروهای سبک و سنگین (با اولویت خودروهای ترکیبی (هیبریدی) و ماشین‌آلات معدنی و راهسازی با ارز منشاء خارجی طبق قوانین و مقررات مجاز است.واردات خودروهای سبک و سنگین که پس از گذشت بیش از دو سال در قانون بودجه اجازه داده شده، ما را بر آن داشت تا در زمینه بند الحاقی ۷ لایحه بودجه و تاثیر آن بر رونق واردات خودرو و تعدیل قیمت‌ها در این حوزه با برخی کارشناسان …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
هشدار توقف تولید خودرو
هشدار توقف تولید خودرو
روند رو به رشد تولید خودرو در کشور پس از یک دوره طلایی سه ماهه متوقف شد، توقفی که فعالان خودروسازی می‌گویند ریشه در عدم پرداخت تسهیلات دارد. آمارها نشان می‌دهند تولید خودرو در کشور از آبان تا دی روندی صعودی داشته، اما در بهمن‌ماه متوقف و حتی نزولی شده است. هرچند خودروسازان بزرگ کشور موفق شدند در پایان بهمن امسال، از تولید 11 ماه سال گذشته خود عبور کرده و افزایش حدودا چهار درصدی را تجربه کنند، اما افت روند تولید ماهانه نشان داد روند تیراژ دوباره در مسیر نزول قرار گرفته است. با توجه به این روند که ظاهرا هنوز هم ادامه دارد، احتمالا خودروسازان نتوانند طی سال 98 از تیراژ سال گذشته خود عبور کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
امن‌‌ترین روش فروش فوری خودرو کارکرده با وجود ویروس کرونا
امن‌‌ترین روش فروش فوری خودرو کارکرده با وجود ویروس کرونا
فروش خودرو در روزهای پایانی سال 98 تحت تاثیر ویروس کرونا و بلاتکلیفی بازار شب عید قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ /
خودروسازان شهرستانی در جاده افت تولید
روند صعودی تولید ماهانه دو خودروساز بزرگ پایتخت در پایان دی ماه سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته،بر سایت‌های شهرستانی این دو شرکت نیز تاثیرگذار بوده و سایت‌های یاد شده با رشد تولید همراه شدند. در این بین هر چند سایت تولیدی در شهرستان‌ها با رشد ماهانه همراه بودند اما آمار سالانه حکایت از کاهش تولید دارد به‌طوری‌که مجموع تولید سایت‌های شهرستان دو خودروساز بزرگ کشور در پایان دهمین ماه سال 98 با افت 3/ 4 درصدی همراه بوده‌اند. بر اساس آمارهای منتشر شده توسط وزارت صمت دو خودروساز بزرگ کشور در سایت‌های شهرستانی خود توانسته‌اند تا پایان دی ماه امسال 247 هزار و 971 دستگاه انواع محصولات خود را در خطوط تولید نهایی کنند، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 259 هزار و 261 دستگاه خودرو توسط آنها …
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
تولید سایپا در ۱۱ ماهه ۹۸ از مدت مشابه سال گذشته عبور کرد/ تولید بیش از ۳۸۴ هزار دستگاه خودرو تا پایان بهمن ۹۸
تولید سایپا در ۱۱ ماهه ۹۸ از مدت مشابه سال گذشته عبور کرد/ تولید بیش از ۳۸۴ هزار دستگاه خودرو تا پایان بهمن ۹۸
گروه خودروسازی سایپا همچنان به عنوان خودروساز اول کشور، با تولید ۳۸۴ هزار و ۳۰۹ دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه از میزان تولید سال گذشته خود در مدت مشابه عبور کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / اقتصاد ایران / خودرو / سایپا / صنعت / سیاست /
تولید 384 هزار دستگاه خودرو تا پایان بهمن 98 در سایپا
تولید 384 هزار دستگاه خودرو تا پایان بهمن 98 در سایپا
سایپا با تولید 384 هزار و 309 دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه از میزان تولید سال گذشته خود در مدت مشابه عبور کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
تفاوت  دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک  با  دنا پلاس توبوشارژ دنده ای  چیست؟ (+عکس و جزئیات)
تفاوت دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک با دنا پلاس توبوشارژ دنده ای چیست؟ (+عکس و جزئیات)
ایران خودرو در بهمن ماه سال 98 گذشته خط تولید آزمایشی محصول دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک را با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح استارت زد اما این خودرو چه تفاوت هایی با دنا پلاس دنده ای دارد که در این مطلب به آن پرداخته ایم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ /
۵ محصول ایران خودرو ارتقای کیفی یافتند
۵ محصول ایران خودرو ارتقای کیفی یافتند
نایب رئیس هیات مدیره ایران‌خودرو از ارتقای کیفی پنج محصول این گروه صنعتی در سال ۹۸ و اضافه شدن ستاره‌های کیفی آنها خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
انفعال وزارت صمت در کنترل بازار؛ ر حالی که نمایندگان به فکر تبلیغات هستند و دولت توان مدیریت و نظارت ندارد
انفعال وزارت صمت در کنترل بازار؛ ر حالی که نمایندگان به فکر تبلیغات هستند و دولت توان مدیریت و نظارت ندارد
رشد سرسام‌آور قیمت آهن و فولاد و قبل‌تر از آن قیمت خودرو در سال جاری نشان دهنده رها شدن نظارت از سوی وزارت صمت است. قیمت فولاد در سال 98 رشدی 109 درصدی داشته و تنها در یک ماه اخیر این افزایش قیمتی به 30 درصد رسیده است. این در حالی است که ما امسال در حوزه فولاد مازاد تولید هفت تا هشت میلیون تومانی را داریم و در صادرات نیز مشکلاتی به‌وجود آمده است بنابراین چرا باید در بازار داخلی شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم.
۱۳۹۸-۱۱-۳۰ /
بی‌اعتنایی خودروسازان به قانون هوای پاک
گروه اجتماعی| یک ماه تا پایان فرصت خودروسازان باقی است تا بر اساس قانون هوای پاک محصولات خود را به استاندارد یورو 5 ارتقا دهند. این فرصت یک سال تمدید شده است اما حالا با وجود زمان اندک باقی‌مانده، خودروسازان بدون پای‌بندی به این قانون محصولات خود را برای سال بعد پیش‌فروش کرده‌اند و به گفته معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، خودروسازان هنوز برنامه‌ای را برای اجرای این قانون به سازمان محیط‌زیست ارایه نکرده‌اند.بر اساس ماده 4 قانون هوای پاک قرار بود که از ابتدای سال ۹۸ فروش خودروهای یورو ۴ ممنوع شود و خودروسازان پیش از اقدام به فروش نسبت به دریافت مجوزهای آلایندگی و استانداردهای یورو ۵ اقدام کنند اما بنابر درخواست خودروسازان اجرای این قانون تا سال ۹۹ …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
160 میلیارد تومان از خودروسازان طلب داریم
روز گذشته نشست خبری مشترک میان اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت ایران دلکو و مدیران بخش‌های اعتباری‌ و صرافی بانک ملی در شهرک صنعتی شمس‌آباد برگزار شد. ایران دلکو، از سال 1370 در کشور شروع به کار کرد. در سال 84 و در راستای انتقال دانش فنی روز تولید کاتالیست‌ها از شرکت‌های آلمانی سعی در تولید کاتالیزورهای یورو4 داشت که به دلایلی این شرکت‌ها از ارایه دانش فنی روز خودداری کردند. در سال 1390 این شرکت توانست مراحل اولیه را برای تولید محصول جدید به کار گیرد. در سال 94 این شرکت در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت شد که در حال حاضر 350 پرسنل دارد و فروش پارسالش نیز 259 میلیارد تومان بود. پیش‌بینی می‌شود فروش تا پایان امسال 418 میلیارد تومان شود و تا …
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ /
سردرگمی مردم در میان قواعد بی ثبات
گروه جامعه: «ثبات! دهه ما دهه ثباته. امنیت! این کشور کی باید روی امنیت رو ببینه؟ کی باید روی ثبات رو ببینه؟ اون پسر تو کی باید بتونه برای آینده‌اش برنامه‌ریزی کنه؟». این‌ها دیالوگ‌هایی معروف از فیلم «آژانس شیشه‌ای» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا است. ثبات، عنصری پایه‌ای برای آرامش و در نتیجه رشد جامعه است. در حوزه‌های گوناگون فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، ثبات می‌تواند تکیه‌گاهی برای حرکت باشد. اما آیا ثبات تنها به حوزه امنیت معطوف می‌شود؟سال گذشته پس از کش و قوس‌های فراوان، شهرداری و شورای شهر پایتخت با طرح فرآیندی که بر کارشناسی شده بودن آن تاکید داشتند، از تغییر در شیوه اجرای دو طرح ترافیکی پایتخت در دو محدوده «طرح ترافیک» و «زوج و فرد» خبر دادند. به دنبال این تغییرات، محدوده زوج و فرد …
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
تجدید ارزیابی ایران خودرو در مراحل نهایی
مدیرعامل ایران خودرو گفت: فرآیند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ایران خودرو در مراحل نهایی و جمع‌بندی قرار دارد.فرشاد مقیمی در این‌ مورد افزود: در راستای اجرای مصوبات هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو درمورد فرآیند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ایران خودرو با هدف اصلاح ساختار مالی، ارزیابی کارشناسی دارایی‌ها درحال انجام است و در مراحل نهایی و جمع‌بندی قرار دارد. وی اضافه کرد: افشای موارد مربوط به تجدید ارزیابی دارایی‌های ایران‌خودرو در گزارش تفسیری در مقاطع 3‌ماهه، 6ماهه و 9 ‌ماهه سال 98 از طریق سامانه کدال صورت گرفته است. مقیمی خاطرنشان کرد: درحال حاضر کارشناسی ارزیابی دارایی‌های گروه بر عهده مرکز وکلا، کارشناسان ‌رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضائیه گذاشته شده و …
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ /
روند غیرطبیعی معاملات بورس در سال ۹۸
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند معاملات بورس در سال ۹۸ غیرطبیعی بود، گفت: بازار نمی‌تواند هر روز مثبت باشد، همیشه بعد از چند روز که بازار مثبت می‏شود سهام‏داران سود سهام خود را شناسایی و بر روی سهام دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند.به گزارش ایرنا، محمد کفاش پنجه‌شاهی روز (شنبه) با بیان اینکه روند بازار سرمایه هفته گذشته بعد از اتفاقات سیاسی که شاهد بودیم تغییر و به مسیر رشد بازگشت، اظهار کرد: مسائل مطرح شده در عرصه سیاست خارجی، زمینه رفع نگرانی‌ها را فراهم و باعث بازگشت اقبال به سمت سرمایه‌گذاری در این بازار شد. در چند وقت اخیر روند کلی بازار تحت تاثیر سیل نقدینگی بود که وارد بازار شد اکنون دوباره این نقدینگی، حرکت خود را آغاز و به سمت این بازار ورود پیدا کرده است.پنجه‌شاهی خاطرنشان کرد: …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ /
رکورد تولید در پارس خودرو شکسته شد
رکورد تولید در پارس خودرو شکسته شد
گفتنی است از ابتدای آبان ماه سال ۹۸ تاکنون بیش از ۳ هزار دستگاه خودرو کوییک آر نیز در پارس خودرو به تولید رسیده و تولید روزانه این خودرو از مرز ۱۴۰ دستگاه گذشت که همه اینها نشان از برنامه‌ریزی دقیق، تکیه بر توان داخلی و اجرای موفق پویش ملی بومی‌سازی قطعات خودرو در این شرکت دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ /
مدیران خودرو: هیچ مشکلی در زمینه تامین قطعات خودرو نداریم / متقاضیان راه اندازی فروشگاه های لوازم یدکی مراجعه کنند
مدیران خودرو: هیچ مشکلی در زمینه تامین قطعات خودرو نداریم / متقاضیان راه اندازی فروشگاه های لوازم یدکی مراجعه کنند
هم اکنون 30 فروشگاه ارائه قطعات یدکی علاوه بر نمایندگی های شرکت در حال ارائه خدمات هستند که بنا داریم تا پایان سال این تعداد را افزایش دهیم و لذا 10 فروشگاه جدید تا پایان سال 98 به این تعداد اضافه خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ /
تولید ۲.۵ برابری سایپا در آذر ۹۸ نسبت به آذر سال قبل
تولید ۲.۵ برابری سایپا در آذر ۹۸ نسبت به آذر سال قبل
گروه خودروسازی سایپا با تولید ۴۰ هزار و ۶۶۲ دستگاه انواع خودرو در آذرماه ۹۸ ، رشد تولید ۲۵۴ درصدی نسبت به آذرماه ۹۷ را ثبت کرد و موفق شد همچنان عنوان خودروساز اول کشور را برای خود حفظ کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
نوروزگردی با بنزین سهمیه‌ای!
زهرا داستانیتنها کمتر از 3 ماه تا پایان سال 98 و آغاز تعطیلات نوروزی که مهم‌ترین رخداد گردشگری در ایران به شمار می‌آید، باقی است، اما هنوز تکلیف صنعت گردشگری با افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین روشن نشده است. وزیر وزارتخانه تازه تاسیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تازگی قول داده که سهمیه سوخت سفر برای نوروز را به دولت بدهد و آن را پیگیری کند. تا زمانی که حرف از گردشگری خارجی و سفر به کشورهای دیگر آن هم از طریق هوایی و نه زمینی است، شاید بنزین آنقدرها سهمی در گردشگری نداشته باشد اما وقتی پای گردشگری داخلی آن هم در ایران در میان باشد، نمی‌توان از پیوندی ناگسستنی میان گردشگری داخلی و بنزین چشم پوشید. بنزینی که گران شدن و سهیمه‌بندیش نه تنها حمل و نقل تورهای داخلی را با چالش مواجه می‌کند بلکه …
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
خسارت 2.6 میلیارد دلاری آلودگی هوای تهران در سال 98
خسارت 2.6 میلیارد دلاری آلودگی هوای تهران در سال 98
یک عضو هیئت مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط خودرو از آمار سازمان محیط‌زیست مبنی بر خسارت 2.6 میلیارد دلاری آلودگی هوای تهران در 10 ماهه 98 خبر داد و گفت: با دستور وزیر سابق صنعت، خودروسازان مکلف به از رده خارج کردن خودروهای اسقاطی نیستند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ /
ثبت‌نام ۷۰ هزار نفر برای دوگانه‌سوز کردن خودرو
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: باتوجه به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، تقاضا‌ برای گازسوز کردن خودرو‌ها بیشتر شده است. امیر وکیل‌زاده با اشاره به افزایش تقاضا‌ها برای تبدیل خودرو‌های تک سوز به دوگانه سوز گفت: پیش از این دولت از سال 84 تا 98 حدود یک میلیون خودرو را با کمک بلاعوض و به نوعی به شکل یارانه‌ای تبدیل کرد.او گفت: اما در این مقطع با توجه به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین تقاضا‌ها برای تبدیل خودرو‌ها نیز رشد داشته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ /
تداوم تقابل خودروسازان و محیط‌زیست؛  تشدید آلودگی هوا و هشدار برای توقف پیش‌فروش خودروهای یورو ۴
تداوم تقابل خودروسازان و محیط‌زیست؛ تشدید آلودگی هوا و هشدار برای توقف پیش‌فروش خودروهای یورو ۴
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست به شرکت ایران خودرو هشدار داد و خواستار توقف پیش‌فروش 4 خودرو با آلایندگی یورو 4 شد. البته چالش بر سر استانداردهای آلایندگی بین خودروسازان و محیط زیست از زمانی آغاز شد که در آیین‌نامه اجرایی ماده 4 قانون هوای پاک (مصوب مجلس شورای اسلامی)، مقرر شد فروش و شماره‌گذاری خودروهای دارای استاندارد یورو۴ از ابتدای سال ۹۸ ممنوع شود.
۱۳۹۸-۰۹-۲۵ /
خودروهای ناقصِ کف کارخانه به صفر رسید
سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تمام ۸۰هزارِ خودرو ناقصِ کف کارخانه سایپا که از ابتدای سال ۹۸ تولید شده‌ بودند، تکمیل و تحویل مشتریان شد و از این به بعد عرضه و تحویل محصولات سایپا، منطبق با میزان تولید خواهد بود. وی افزود: خودروهایی که در انتهای سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ و تا پیش از اجرای طرح تولید عبور مستقیم در تیرماه، با کسری قطعات تولید و به‌صورت ناقص به پارکینگ‌ها منتقل شده بودند، با برنامه‌ریزی، کوشش و همت مضاعف مدیران و پرسنل پرتلاش سایپا، تکمیل شده‌ و به اتمام رسید.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ /
افزایش ۶ درصدی نقل وانتقال خودرو در ۸ ماهه سال جاری
افزایش ۶ درصدی نقل وانتقال خودرو در ۸ ماهه سال جاری
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: طبق آمارهای ۸ ماه اول سال ۹۸ نقل وانتقال موتورسیکلت و خودروهای دست دوم افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / موتور سیکلت / خراسان شمالی / ‌خراسان جنوبی / موتورسیکلت / شماره گذاری خودرو /
تعداد خودروها و موتور سکلیت های ایران چقدر است؟ افزایش نقل و انتقال خودرو و موتور سیکلت دست دوم در سال جاری
تعداد خودروها و موتور سکلیت های ایران چقدر است؟ افزایش نقل و انتقال خودرو و موتور سیکلت دست دوم در سال جاری
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت :در 8 ماه اول سال 98 نقل وانتقال موتورسیکلت وخودروهای دست دوم افزایش یافته است
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ /
«کوشش رادیاتور» صادرکننده نمونه ملی
«کوشش رادیاتور» صادرکننده نمونه ملی
شرکت تولیدی «کوشش رادیاتور»، تولیدکننده انواع رادیاتور خودرو، راهبرد خود را توسعه صادرات انتخاب کرده و در همین راستا به بیش از ۳۰کشور جهان در قاره‌های آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا صادرات دارد. به گزارش روابط عمومی این شرکت، «کوشش رادیاتور» در راستای تلاش برای تحقق اهداف صادرات غیرنفتی، تندیس صادرکننده نمونه ملی سال 98 را از معاون اول رئیس‌جمهوری دریافت کرده و این شرکت از برترین تولیدکنندگان رادیاتور خودرو در ایران و خاورمیانه است. شرکت تولیدی «کوشش رادیاتور»، تولیدکننده انواع رادیاتور خودرو سواری، شبکه ابعادی رادیاتور خودروهای سنگین و نیمه سنگین راهسازی و کشاورزی، کندانسور (کولر) و رادیاتور بخاری است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ /
۹ میلیون تماس مردمی با سامانه ۱۱۰ در پایتخت
معاون عملیات پلیس پایتخت گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا ابتدای آذرماه حدود ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تماس با سامانه ۱۱۰ پایتخت گرفته شده است.سردار پرویز یعقوبی با اشاره به اینکه بیش از ۴ میلیون از این تماس‌ها عملیاتی شده است اظهار کرد: در کل تماس‌های صورت گرفته حدود ۲ میلیون تماس در خصوص دریافت اطلاعات و راهنمایی از پلیس شامل مشاوره خانواده و حقوقی، استعلام خودرو و موتورسیکلت سرقتی، گمشدگان و بازداشتی‌ها و... بوده است که این موضوع نشان‌دهنده اعتماد مردم به پلیس است.به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس وی با اشاره به اینکه در هر ۳ ثانیه یک تماس با مرکز فوریت‌های پلیس پایتخت گرفته می‌شود، اظهار کرد: سامانه ۱۱۰ صرفا برای رسیدگی به فوریت‌های پلیسی است. از این رو از شهروندان درخواست می‌شود از تماس‌های غیرضروری خودداری …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ /
صرفه جویی ۱۳۳میلیون لیتر بنزین در استان اردبیل
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل از مصرف ۱۳۳ میلیون و ۳۵۰ هزار متر مکعب سی‌ان‌جی در سطح استان خبر داد و گفت: مصرف این مقدار سوخت پاک درهشت ماهه گذشته سال جاری موجب کاهش مصرف همین میزان بنزین شده است.  به گزارش روابط عمومی منطقه اردبیل، سید حجت مدنی مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان با اشاره به مصرف سی ان جی در هشت ماه گذشته امسال، گفت: میزان فروش جایگاه‌های سی ان جی در ایام گذشته امسال ۱۳۳میلیون و ۳۵۰هزار متر مکعب بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴,۲% (چهار و دو دهم درصد )کاهش داشته است.مدنی با تاکید بر کاهش آلایندگی های زیست محیطی و آلودگی هوا در اثر مصرف سی‌ان‌جی بیان کرد: با عرضه این مقدار سوخت  سی ان جی به خودروهای گازسوز معادل ۱۳۳ میلیون لیتر در هشت ماه گذشته سال ۹۸ …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ /
تحویل محصولات سایپا در سال ۹۸ از مرز ۳۰۰ هزار دستگاه گذشت
تحویل محصولات سایپا در سال ۹۸ از مرز ۳۰۰ هزار دستگاه گذشت
قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش از تحویل ۳۰۰ هزار خودرو به مشتریان از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه خبر داد و گفت: با تلاش تیم مدیریتی و همت کارکنان گروه سایپا در جهت افزایش و رونق تولید، روند تحویل خودروهای ثبت‌نامی قابل تولید به مشتریان با سرعت در حال پیگیری است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ /
آشتی حقیقی‌ها با بازار سهام
مدیرعامل ایران خودرو گفت: فرآیند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ایران خودرو در مراحل نهایی و جمع‌بندی قرار دارد.فرشاد مقیمی در این‌ مورد افزود: در راستای اجرای مصوبات هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو درمورد فرآیند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ایران خودرو با هدف اصلاح ساختار مالی، ارزیابی کارشناسی دارایی‌ها درحال انجام است و در مراحل نهایی و جمع‌بندی قرار دارد. وی اضافه کرد: افشای موارد مربوط به تجدید ارزیابی دارایی‌های ایران‌خودرو در گزارش تفسیری در مقاطع 3‌ماهه، 6ماهه و 9 ‌ماهه سال 98 از طریق سامانه کدال صورت گرفته است. مقیمی خاطرنشان کرد: درحال حاضر کارشناسی ارزیابی دارایی‌های گروه بر عهده مرکز وکلا، کارشناسان ‌رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضائیه گذاشته شده و …
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ /
اعلام شرایط فروش اقساطی ۳ خودرو
شرایط فروش اقساطی سه محصول ایران خودرو به تعداد بسیار محدود آغاز می‌شود.فروش اقساطی محصولات ایران‌خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت 11 صبح روز یکشنبه مورخ 10/ 09/ 98 تا زمان تکمیل آغاز خواهد شد. این سه محصول عبارتند از پژو 405، سمند EF7 بنزینی و پژو پارس با موتور TU5. بر اساس این گزارش، قیمت پژو 405 در این طرح فروش، 67 میلیون و 884 هزار تومان در نظر گرفته شده است. متقاضیان با پیش پرداخت 61 میلیون و 240 هزار تومان و پرداخت دو چک به مبالغ 4 میلیون و 123 هزار تومان به تاریخ‌های خرداد و آذرماه سال آینده می‌توانند در این طرح شرکت کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ /
طرح ساماندهی صنعت خودرو
با توجه به مشکلات نیم قرن گذشته صنعت خودرو و به‌طور خاص اوضاع آشفته بازار و صنعت خودرو در طول سال گذشته، نمایندگان مجلس طرحی تحت عنوان «ساماندهی صنعت خودرو» را در خرداد 98 به تصویب رساندند. این طرح نزدیک به یک‌سال قبل در خرداد 97 تحت همین عنوان و به‌منظور ساماندهی تعرفه خودروهای وارداتی در مجلس مطرح شده بود که بعد از معطلی فراوان در کمیسیون صنایع و معادن به طرح حاضر رسید. طرح مذکور در تاریخ 28/ 03/ 98 در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شد، اما شورای نگهبان در تاریخ 12/ 04/ 98 با اشاره به ایراداتی به برخی مواد این طرح، آن را به مجلس بازگرداند. کمیسیون صنایع و معادن در تاریخ 27/ 05/ 98 ایرادات را رفع کرده و مجددا برای شورای نگهبان ارسال شد. در ضمن برخی استادان دانشگاه، کارشناسان این حوزه و نمایندگان …
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ /
جزئیات طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده
طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده کل کشور با تاکسی نو در سال 98 با مشارکت کلیه نمایندگی‌های ایران خودرو آغاز شد. تعداد کل خودروهای فرسوده مشمول این طرح 10 هزار دستگاه پیش بینی شده و مدت اجرای پروژه تا پایان سال جاری خواهد بود. خودروهای عرضه شده فعلا 405 دوگانه سوز است که درصورت مهیا شدن شرایط تولید، سمند EF7 دوگانه سوز نیز اضافه خواهد شد. در این طرح ارزش اسقاط از قیمت نهایی خودرو نو کسر نخواهد شد و مسوولیت پرداخت ارزش اسقاط برعهده تاکسیرانی و مرکز اسقاط منتخب تاکسیرانی است، بنابراین ایران خودرو درخصوص دریافت گواهی اسقاط مسوولیت نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ /
تداوم تولید همراه با افت
تداوم تولید همراه با افت
بررسی آمارهای مونتاژ خودروهای چینی در خودروسازی‌های کشور، گویای آن است که تولید این خودروها طی 7 ماه سال 98 به‌رغم تداوم، با افت 80 درصدی همراه بوده است. خودروسازان چینی طی مدت یادشده در مجموع توانسته‌اند 24 هزار و 386 دستگاه خودرو در ایران مونتاژ کنند. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این شرکت‌ها توانسته بودند 122 هزار و 188 دستگاه خودرو به بازار کشورمان عرضه کنند. مونتاژ این تعداد خودرو تا پایان مهرماه سال گذشته، در مجموع 5/ 19درصد از کل آمار تولید خودروهای سواری را در مدت زمان ذکرشده، شامل می‌شد. به این ترتیب از کل تولید خودروهای سواری در کشور طی هفت ماه امسال که 395 هزار و 783 دستگاه بوده، 24 هزار و 386 دستگاه متعلق به محصولات چینی است. این مساله نشان‌دهنده این است که سهم این برندها …
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ /
چرا عده‌ای تلاش دارند مراسم 13 آبان را به حاشیه ببرند؟
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: یکی ـ دو ماه قبل و شاید اندکی بیشتر، فیلمی در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد یک دستگاه پورشه گرانقیمت، باعث مرگ جوانی می‌شود اما دردآورتر از مرگ آن جوان؛ حرف‌های دختری است که با صدای بلند می‌گوید: «آدم کشتیم که کشتیم! دیه‌اش را می‌دهیم!!!» واکنش‌ها به این ویدئوی جنجالی به قدری زیاد بود که مدعی العموم ورود کرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، صاحب اصلی آن خودرو و آن دختر دستگیر شدند و...این حکایت، صدالبته به پلاکاردهای به نمایش درآمده در 13 آبان 98 و ایضا مرداد 1397 و نیز تهدید تلویحی وزیر ارتباطات به همین شیوه ندارد اما در یک معنای کلی؛ گویی عده‌ای در این مملکت آماده هستند تا هزینه هرنوع تهدید و چالش حتی خیلی خطرناک را به آسانی بپردازند واگرنه بعید به نظر می‌رسد …
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ /
خودرو جدیدی با نام کوئیک آر
خودرو جدیدی با نام کوئیک آر
مدیرعامل پارس خودرو: مدل جدیدی از محصول جدید گروه خودروسازی سایپا در شرکت پارس خودرو تولید و تا پایان سال ۹۸ به بازار عرضه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ /
مدل جدیدی از خودرو کوئیک  در پارس خودرو تولید می‌شود
مدل جدیدی از خودرو کوئیک در پارس خودرو تولید می‌شود
مدیرعامل پارس خودرو گفت: مدل جدیدی از محصول جدید گروه خودروسازی سایپا در شرکت پارس خودرو تولید و تا پایان سال ۹۸ به بازار عرضه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / کوئیک / سایپا / پارس خودرو / گروه خودروسازی سایپا / قنبرعلی شیخ زاده /
یک خودرو تازه در راه بازار
یک خودرو تازه در راه بازار
مدیرعامل پارس خودرو گفت: مدل جدیدی از محصول جدید گروه خودروسازی سایپا در شرکت پارس خودرو تولید و تا پایان سال ۹۸ به بازار عرضه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ /
جزئیات تولید ۱۱ کالای صنعتی و معدنی در ۳ سال گذشته
ارزیابی تولید ۱۱ محصول صنعتی و معدنی در سه سال گذشته بیانگر رشد تولید محصولات فلزی و معدنی و کاهش تولید خودرو و لوازم خانگی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، آمارها بیانگر تغییرات رشد تولید 11 محصول صنعتی و معدنی در سال‌های 95، 96 و 97 و همچنین بهار سال 98 است که نشان می‌دهد طی سال‌های گذشته، رشد تولید محصولات فلزی و معدنی قابل‌قبول است؛ ولی در حوزه خودرو و لوازم خانگی دچار افت تولید شده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ /
206 صندوق دار، پارس سال و TU5 در طرح فروش فوری ایران خودرو ویژه ۸ آبان
گروه صنعتی ایران خودرو طرح جدید فروش فوری محصولات خود را از ساعت ۱۱ صبح امروز چهارشنبه ۸ آبان ماه ۹۸ آغاز می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / فروش محصولات ایران خودرو /
خودروهای وارداتی را نمی‌توان جایگزین محصولات بازنشسته کرد
به گفته یک کارشناس صنعت خودرو، با توجه به اینکه راز ماندگاری شرکت‌های خودروسازی تنوع محصولات است؛ بنابراین باید بتوانیم براساس طراحی روز دنیا پاسخگوی نیازها باشیم یا از طریق مشارکت با شرکت‌های صاحب برند و مونتاژ خودرو در سرزمین مادری، به رفع نیاز بازار اقدام کنیم. در مدت اخیر بحث توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ زیاد مطرح شده است. دست آخر نیز وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه اصلاح ساختار و ساماندهی صنعت خودرو یکی از برنامه‌های جدی وزارت صمت است، از توقف تولید چهار خودرو (سه مدل پراید و پژو ۴۰۵ glx) در سال ۹۸ و همچنین سال ۹۹ خبر داد. در این رابطه حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: اصولا راز ماندگاری شرکت‌های بزرگ خودروسازی در بازارِ رقابت، ارائه طرح‌ها و مدل‌های متنوع و به روز خودروهای …
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ /
اخبار
ایسنا| وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ /
دستگیری باند شش نفره سرقت لوازم خودرو
معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای باند ۶ نفره سارقان لوازم خودرو با بیش از ۳۰۰ فقره سرقت و مالخری خبر داد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت گفت: به دنبال افزایش وقوع سرقت لوازم، قطعات و محتویات داخل خودرو از ابتدای سال ۹۸ در نقاط مختلف شهر تهران تیمی از کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ و معاونت اطلاعات جنایی تشکیل شد و در نهایت مشخص شد باندی از متهمان سابقه دار به سرکردگی فردی ۲۸ ساله، به طور گسترده در سطح شهر تهران اقدام به سرقت و خرید و فروش لوازم و قطعات خودرو می‌کنند.وی بیان داشت: در تحقیقات بعدی مخفیگاه متهمان شناسایی و با گرفتن دستور‌قضائی اعضای این باند در یک عملیات …
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ /
بازنشستگی ۴ خودرو | تولید ۴۰۵ امسال متوقف می‌شود
بازنشستگی ۴ خودرو | تولید ۴۰۵ امسال متوقف می‌شود
همشهری آنلاین: وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ /
وزیر صمت مطرح کرد: چهار خودرو از خط تولید خارج می‌شود
وزیر صنعت،معدن و تجارت از توقف تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ /
۴ خودرو از خط تولید خارج می‌شود/ تولید پژو ۴۰۵ بنزینی تا پایان امسال متوقف می‌شود
۴ خودرو از خط تولید خارج می‌شود/ تولید پژو ۴۰۵ بنزینی تا پایان امسال متوقف می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت، از توقف تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / رضا رحمانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / صنعت خودروسازی /
توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ تا تیر ۹۹
توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ تا تیر ۹۹
وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف تولید چهار خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ شامل سه مدل پراید و پژو ۴۰۵ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ /
تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹متوقف می‌شود
تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹متوقف می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد و در ادامه گفت" اصلاح ساختار و ساماندهی صنعت خودرو یکی از برنامه های جدی وزارت صمت است."
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ /
وزیر صنعت: تولید پژو ۴۰۵ امسال و سه نوع پراید سال آینده متوقف می‌شود
وزیر صنعت: تولید پژو ۴۰۵ امسال و سه نوع پراید سال آینده متوقف می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ /
خودرو | کاهش ۴۸ درصدی تولید خودروهای سواری
خودرو | کاهش ۴۸ درصدی تولید خودروهای سواری
شفقنا اقتصادی – مرور عملکرد تولید انواع خودروی سواری در ۵ ماهه ۹۸ نشان می‌دهد که در فروردین، تولید به کمترین میزان رسیده و در مرداد، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد کاهش داشته است. به گزارش شفقنا اقتصادی ، تولید خودرو در کشور طی سال ۹۸ با فراز و فرودهای بسیاری مواجه […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ /
ششمین هفته خودنمایی حقیقی‌های سهام
بورس تهران معاملات هفته منتهی به 17 مهرماه را با افت 4 درصدی نماگر اصلی این بازار به پایان رساند تا منفی‌ترین هفته بورس در سال 98 ثبت شود. با این حال معامله‌گران حقیقی همچنان بیشترین خالص خرید را به خود اختصاص داده‌اند. از این‌رو در هفته مورد بررسی در مجموع 126 میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی سهامداران عمده به سبد سهام بازیگران خرد بازار منتقل شد. این ششمین هفته متوالی است که حقیقی‌ها زمین بازی را در دست گرفته‌اند. در این میان سهام پالایشی بیشترین سهم را در لیست خرید معامله‌گران حقیقی در اختیار دارند. پس از آن نیز دو گروه دارو و فلزات ترجیحات بعدی این گروه از سهامداران را به خود اختصاص داده‌اند. در مقابل اما دو گروه بانک و خودرو که پیش‌تر به سبب جذابیت ناشی از تورم دارایی‌ها در مرکز توجهات قرار …
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ /
تجاری‌های بهمن در نمایشگاه حمل و نقل عمومی
شیلر در نمایشگاه خدمات شهری به نمایش عموم می‌رسد. تجاری‌های بهمن از 18 لغایت 21 مهر ماه 98 در هفدهمین نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری در نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور دارند. همچنین فروش مینی‌بوس و کامیونت‌های گروه بهمن در نمایشگاه بین‌المللی تهران انجام خواهد شد .از سوی دیگر شرکت بهمن دیزل با خودروهای کامیونت، مینی‌بوس و کامیون در نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور دارد و شرکت سیبا موتور با دو خودروی کامیون در نمایشگاه بین‌المللی تهران خواهد بود.شرکت‌های بهمن دیزل و سیبا موتور به‌ عنوان تولیدکننده خودروهای تجاری شیلر، ایسوزو و FAW با جدیدترین محصولات خودرویی و کاربری خود در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل عمومی در کنار مشتریان اصلی و عمده خود حضور خواهند یافت.شرکت بهمن دیزل و سیبا موتور …
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ /
رعایت حال مسافربرهایی که اخطار کشف حجاب گرفته‌اند / برنامه پلیس برای جلوگیری از سگ‌گردانی
رعایت حال مسافربرهایی که اخطار کشف حجاب در خودرو گرفته‌اند، کاهش بگو مگوی مردم و پلیس، انجام قریب به ۱۰ میلیون عملیات از سوی پلیس ۱۱۰ در نیمه نخست سال ۹۸ و ... از جمله مهم‌ترین محورهای سخنان فرمانده نیروی انتظامی در دومین روز از هفته ناجا بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ /
سردار اشتری: با آن فردی که در جواب مامور ما که گفته سرعتت بالاست، گفته بود «میدونی من کی‌ام؟» برخورد شد
سردار اشتری: با آن فردی که در جواب مامور ما که گفته سرعتت بالاست، گفته بود «میدونی من کی‌ام؟» برخورد شد
رعایت حال مسافربرهایی که اخطار کشف حجاب در خودرو گرفته‌اند، کاهش بگو مگوی مردم و پلیس، انجام قریب به ۱۰ میلیون عملیات از سوی پلیس ۱۱۰ در نیمه نخست سال ۹۸ و ... از جمله مهم‌ترین محورهای سخنان فرمانده نیروی انتظامی در دومین روز از هفته ناجا بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •