چهارشنبه, ۱۵ مرداد, ۱۳۹۹ / 5 August, 2020
خودرو دپو شده
ببینید | پشت پرده ماجرای خودروهای دپو شده پشت تپه‌ای در بابل چیست؟
۵ ساعت قبل / خودرو / ایران خودرو / کشاورزی
ببینید | پشت پرده ماجرای خودروهای دپو شده پشت تپه‌ای در بابل چیست؟
خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرد: امروز در برخی شبکه های اجتماعی اعلام شده بود که حدود 500 خودرو در زمین های کشاورزی بابل دپو شده است مدیر برنامه ریزی شرکت ایران خودرو بابل اصل ماجرا را توضیح می دهد
ویدئو | دپوی صدها دستگاه خودروی صفرکیلومتر در زمین کشاورزی
۱۳ ساعت قبل
ویدئو | دپوی صدها دستگاه خودروی صفرکیلومتر در زمین کشاورزی
این خودروها توسط شرکت ایران خودرو دپو شده است. این شرکت اعلام کرد: خودروها به دلیل کمبود قطعات در این محل که متعلق به کارخانه است نگهداری می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
پرونده خودروهای دپویی باز است
به‌دنبال انتشار اخباری از بسته شدن پرونده ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه تا پایان مدت مصوبه ترخیص خودروها، دو ماه دیگر باقی مانده است، به این موضوع واکنش نشان داد. چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که به‌جز حدود سه هزار خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد. در این مورد، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است، اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسوولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص بوده و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / خودروی وارداتی / واردات خودرو
چند خودرو وارداتی در گمرک دپو شده اند؟
به گزارش ایسنا، چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که  به‌جز کمتر از ۳۰۰۰ خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد؛ به دنبال این موضوع مهدی دادفر- دبیر انجمن واردکنندگان خودرو- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است؛ اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسئولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص هستند و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
چرایی دپوی قطعات و مواد اولیه خودرو در گمرک
در حالی که خودروسازی ایران همزمان با دو چالش بزرگ «تعهدات معوق» و «محصولات ناقص» دست و پنجه نرم می‌کند و برای رفع آنها نیازمند رشد تولید است، خبر می‌رسد حجم قابل توجهی مواد اولیه و قطعات در گمرک دپو شده و ترخیص نمی‌شوند. در باب عدم ترخیص این قطعات و مواد اولیه اما دو احتمال مطرح است؛ نخست اینکه خودروسازان به دلیل قیمت‌گذاری دستوری انگیزه‌ای برای ترخیص قطعات ندارند و دوم آنکه مشکلات ارزی مانع خروج قطعات و مواد اولیه از گمرک است.
تمدید ۳ ماهه مهلت ترخیص خودرو و کالاهای گروه ۴ در گمرکات
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تمدید ۳ ماهه مهلت ترخیص خودرو و کالاهای گروه ۴ در گمرکات
معاون اول رییس‌جمهور مصوبه تمدید سه ماهه مهلت ترخیص خودروهای دپو شده و کالاهای گروه چهارم کالایی در گمرکات را ابلاغ کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
تاکسی‌های یورو۴ شماره‌گذاری می‌شوند
گروه اجتماعی| مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تاکسی‌های با استاندارد یورو۴ از روز (شنبه) شماره‌گذاری شده و به رانندگان تاکسی که از قبل ثبت‌نام و فرآیند نوسازی را انجام داده بودند، تحویل داده می‌شود. به گزارش ایرنا، مرتضی ضامنی افزود: یک هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی که از قبل در طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی ثبت‌نام کرده بودند در نمایندگی و پارکینگ‌ها به دلیل اینکه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون هیچ خودرو تاکسی شماره‌گذاری نشده بود، معطل و دپو شده بودند و برای حل مشکل تاکسیرانان سازمان محیط زیست با شماره‌گذاری دو هزار و ۲۰۰ خودرو تولید شده موافقت کرد. او ادامه داد: در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ خودرو تاکسی تولید شده است و در نمایندگی‌ها یک هزار …
فرصت چهارم برای ترخیص خودروهای دپوشده
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / خودرو دپو شده
فرصت چهارم برای ترخیص خودروهای دپوشده
با موافقت مجدد هیات دولت برای تمدید زمان ترخیص خودروهای دپو شده این چهارمین بار است که این فرصت در اختیار صاحبان خودروها قرار می‌گیرد تا نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
بلاتکلیفی خودروهای فاقد ثبت‌سفارش
معاون فنی گمرک ایران با اعلام اینکه هنوز تصمیمی درباره تمدید زمان ترخیص خودروهای دپو شده اتخاذ نشده است، گفت: هزار و 148 دستگاه خودرویی که نیاز به تمدید زمان دارند، عمدتا فاقد ثبت‌سفارش هستند و تا وقتی در مورد آنها اقدامی نشود، عملا اتفاق خاصی در ترخیص شان نمی‌افتد. مهرداد ارونقی افزود:طبق مصوبه دولت، خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی، خودروهای مربوط به جانبازان و همچنین آنهایی که دارای پرونده قضایی بوده و حکم برائت آنها صادر شده، در قید زمان نبوده و امکان ترخیص بدون تمدید مهلت مصوبه از سوی هیات وزیران، همچنان برقرار است.وی با بیان اینکه هزار و 389 دستگاه خودرو در جریان مصوبه اخیر هیات وزیران، ترخیص شد، تاکید کرد: از بین خودروهای باقی‌مانده، دو هزار و 471 دستگاه آنها هیچ نیازی به تمدید زمان مصوبه برای …
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / استانی-سیاسی / مرز مهران / قاسم سلیمانی‌دشتکی
تاکید استاندار ایلام بر تسریع در بازگشایی کامل مرز تجاری مهران
استاندار ایلام گفت: این هفته ۵۰۰ کامیون عراقی که از قبل در پشت مرز دپو شده بود وارد کشور می شود و از هفته آینده دو روز در هفته هر روز ۲۵۰ خودرو کشورمان برای امور تجاری و بازرگانی وارد کشور عراق می شود که لازم است در این روند تسریع ایجاد شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
ماجرای 111خودروی خاک خورده صفر کیلومتر در تهران ‏
[شهروند] هفتادوشش دستگاه انواع خودروهای داخلی و خارجی احتکار شده از سه‌پارکینگ ‏در حوالی بزرگراه شهید سلیمانی و فلکه اول تهرانپارس به ارزش 20‌میلیارد ‏تومان کشف شد. همچنین پلیس یک مرد تهرانی که 35خودروی صفر کیلومتر را در پارکینگ تجاری احتکار کرده بود، بازداشت کرد.‏ چندی پیش مأموران پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی با اقدامات فنی و تخصصی از ‏اخباری مبنی بر نگهداری و احتکار خودرو در سه پارکینگ در حوالی بزرگراه ‏‏شهید سلیمانی و فلکه اول تهرانپارس مطلع شدند و موضوع را به صورت ویژه در ‏دستور کار خود قرار دادند‎.با اخذ دستور قضائی، مأموران در قالب سه اکیپ از پارکینگ‌های  مذکور  بازدید ‏ کرند  که در نتیجه آن 76 خودرو شامل 20خودروی پراید، …
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
تعزیرات: نگهداری خودرو احتکار نیست
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: نگهداری و دپوی خودروها تخلف دیگری تحت‌عنوان امتناع از عرضه به قصد گران‌فروشی است و واژه احتکار از نظر حقوقی و قانونی برای دپوی خودرو صحیح نیست. محمدعلی اسفنانی با اشاره به خودروهای کشف‌شده در جریان بازرسی‌های تعزیرات افزود: پیرو پیگیری‌هایی که سازمان تعزیرات به همراه نیروهای انتظامی و اطلاعاتی انجام داد، مکان‌هایی را شناسایی کردیم که خودرو در آنجا دپو شده بود؛ البته در مورد این خودروها نمی‌توان از واژه احتکار استفاده کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / احتکار خودرو
انبار خودروهای صفر دپو شده در البرز شناسایی شد
به گزارش فارس از کرج، رامین ربیعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، ضمن اعلام این خبر گفت: با تلاش بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تعداد ۲۹ خودرو صفرِ فاقد پلاک در انبار یک نمایشگاه خودرو و همچنین پارکینگ آپارتمان مجاور آن کشف و توقیف شد.
درخواست افزایش نرخ شیرخام به ۳۴۲۰ تومان/ گران فروشی محصولات لوکس لبنی در نبود قانون/ جای خالی حمایت از اقشار کم درآمد!
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
درخواست افزایش نرخ شیرخام به ۳۴۲۰ تومان/ گران فروشی محصولات لوکس لبنی در نبود قانون/ جای خالی حمایت از اقشار کم درآمد!
در روزهایی که تمام توجه نهادهای نظارتی به بازار خودرو و کشف انبار خودروهای دپو  شده در گوشه و کنار شهرهای بزرگ می باشد، کافی است سری به بازار محصولات لبنی بزنیم تا متوجه افزایش قیمت ها شویم.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
کشف یک تریلیون ریالی خودروهای احتکاری در پایتخت
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ پایتخت از کشف یک هزار و 84 دستگاه انواع خودروی احتکاری به ارزش یک تریلیون ریال خبر داد.سرهنگ نعمت‌الله علیپور اظهار کرد: با توجه به نوسانات قیمت خودرو در بازار داخل، طرح تشدید مبارزه و مقابله با احتکار خودرو به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در رصدهای اطلاعاتی، از دپو و احتکار تعداد زیادی انواع خودروی داخلی و خارجی در 13 پارکینگ مطلع شدند که بلافاصله بررسی موضوع در اختیار تیم‌های مختلفی از پلیس قرار گرفت. این مقام انتظامی افزود: پس از کسب اطلاعات لازم با هماهنگی مقام قضایی تیم‌های مختلف عملیاتی تشکیل و طی پنج روز در بازرسی از پارکینگ‌های مورد نظر 1084 دستگاه انواع خودرو احتکار شده کشف شد.رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
کشف 46 دستگاه خودرو احتکار شده
46 دستگاه خودرو در یک انبار در میدان انقلاب احتکار شده بود. سرهنگ ذوالفقار برفر، جانشین رئیس‌پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف 46 دستگاه خودروی احتکارشده از انباری در محدوده میدان انقلاب خبر داد. او گفت: «مأموران این پلیس از طریق منابع خبری از دپو و احتکار خودرو در یک پارکینگ در حوالی میدان انقلاب باخبر شدند که در این پارکینگ 46 دستگاه خودروی سواری فاقد پلاک شامل سه دستگاه دنا، سه دستگاه تیبا، دو دستگاه سواری جک، دو دستگاه سواری ساینا، یک دستگاه سواری کوییک، چهار دستگاه پژو 207، دو دستگاه نیسان، سه دستگاه سواری ساندرو، 17 دستگاه سواری پراید، پنج دستگاه پژو 405 و چهار دستگاه رانا کشف و توقیف کردند.»
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان : خودروهای دپو شده با قیمت مصوب فروخته می شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / خودرو
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان : خودروهای دپو شده با قیمت مصوب فروخته می شود
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در نامه‌ای به استانداران اعلام کرد: دستگاه‌های متولی و مرتبط در سطح استان، شرایط را برای رسیدن خودرو به مصرف کنندگان واقعی فراهم نمایند تا دست دلالان و سودجویان از این بازار کوتاه شود.
ابعاد تازه از خودروهای دپو شده/ حذف محدودیت زمانی برای ترخیص ۲۴۷۱ دستگاه
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / گمرک / خودرو دپو شده
ابعاد تازه از خودروهای دپو شده/ حذف محدودیت زمانی برای ترخیص ۲۴۷۱ دستگاه
تازه‌ترین اعلام معاون فنی گمرک ایران از این حکایت دارد که با وجود اتمام زمان ترخیص خودروهای دپو شده، ۲۴۷۱ دستگاه که عمدتا دارای پرونده قضایی هستند، نیاز به تمدید زمان ندارند، ولی برای ۱۲۴۸ خودروی دیگر که ۱۱۰۰ دستگاه آن فاقد ثبت سفارش است، باید مهلت از سوی هیات دولت تمدید شود که اگر وزارت صمت نسبت به باز کردن ثبت سفارش اقدام نکند این خودروها هیچ‌گاه ترخیص نخواهند شد و عملا زمان برای ۱۴۸ خودرو تمدید می‌شود.
معاون گمرک: زمان ترخیص خودروهای دپو شده به پایان رسیده / ۲۴۷۱ خودرو نیاز به تمدید زمان ترخیص ندارند / ۱۱۰۰ خودرو ثبت سفارش ندارند؛ اگر وزارت صنعتت ثبت سفارش را باز نکند این خودروها هیچ‌گاه ترخیص نخواهند شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
معاون گمرک: زمان ترخیص خودروهای دپو شده به پایان رسیده / ۲۴۷۱ خودرو نیاز به تمدید زمان ترخیص ندارند / ۱۱۰۰ خودرو ثبت سفارش ندارند؛ اگر وزارت صنعتت ثبت سفارش را باز نکند این خودروها هیچ‌گاه ترخیص نخواهند …
تازه‌ترین اعلام معاون فنی گمرک ایران از این حکایت دارد که با وجود اتمام زمان ترخیص خودروهای دپو شده، ۲۴۷۱ دستگاه که عمدتا دارای پرونده قضایی هستند، نیاز به تمدید زمان ندارند، ولی برای ۱۲۴۸ خودروی دیگر که ۱۱۰۰ دستگاه آن فاقد ثبت سفارش است، باید مهلت از سوی هیات دولت تمدید شود که اگر وزارت صمت نسبت به باز کردن ثبت سفارش اقدام نکند این خودروها هیچ‌گاه ترخیص نخواهند شد و عملا زمان برای ۱۴۸ خودرو تمدید می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / ترخیص خودرو از گمرک / خودروهای در گمرک مانده
ابعاد تازه از پرونده خودروهای مانده در گمرک
به گزارش ایسنا، ماجرای خودروهای دپو شده به ورود ۱۲ هزار و ۲۶۱ خودرو طی سال های گذشته بر می گردد که به مرور و در جریان تغییر ضوابط واردات خودرو، ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو و همچنین تحولات سیاست های ارزی توقیف و از ترخیص آنها جلوگیری شد؛ خودروهایی که در بین آنها دارای پرونده  قضایی، فاقد ثبت سفارش ،حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی و یا سفارش آمریکا وجود دارد که به هر کدام از این دلایل ممنوعه بوده و امکان خروج نداشتند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / جرم / خودرو / فرودگاه / معماری / وزارت راه و شهرسازی
ایرانشهر
مدیرکل فرودگاه مهرآباد با اعلام اینکه پارکینگی که در آن خودرو دپو شده بود متعلق به مهرآباد نیست، گفت:
ماجرای خودرو‌های دپو شده در پارکینگ ایران خودرو چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ماجرای خودرو‌های دپو شده در پارکینگ ایران خودرو چیست؟
مدیرعامل ایران‌خودرو درباره خودرو‌های به‌جامانده در پارکینگ‌های این شرکت توضیح داد.
۷۳ خودرو احتکار شده در لارستان کشف شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / بازار خودرو / خودرو / لارستان / احتکار / فارس / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
۷۳ خودرو احتکار شده در لارستان کشف شد
شیراز-ایرنا-سربازان گمنام امام زمان(عج) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محل دپو و انبار احتکار ۷۳ دستگاه خودرو در لارستان را کشف کردند.
مدیرکل فرودگاه مهرآباد: پارکینگ دپو خودرو مربوط به ارگان مستقر در فرودگاه است
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / فرودگاه مهرآباد
مدیرکل فرودگاه مهرآباد: پارکینگ دپو خودرو مربوط به ارگان مستقر در فرودگاه است
مدیرکل فرودگاه مهرآباد با اعلام این‌که پارکینگی که در آن خودرو دپو شده بود متعلق به مهرآباد نیست، گفت: این پارکینگ یکی از پارکینگ‌های اختصاصی دستگاه‌ها و ارگان‌های مستقر در محدوده فرودگاه است.
کشف ۵۴۰ دستگاه خودرو احتکار شده از ۵ پارکینگ و انبار/ بازداشت ۲۳ دلال ارزی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
کشف ۵۴۰ دستگاه خودرو احتکار شده از ۵ پارکینگ و انبار/ بازداشت ۲۳ دلال ارزی
رئیس پلیس تهران بزرگ از کشف ۵۴۰ دستگاه خودرو دپو شده در ۵ پارکینگ و انبار طی روزهای گذشته در تهران خبر داد.
ترخیص فقط ۱۳۷۹ خودرو از گمرک/ بازهم ۳۷۰۰ دستگاه بلاتکلیف ماند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
ترخیص فقط ۱۳۷۹ خودرو از گمرک/ بازهم ۳۷۰۰ دستگاه بلاتکلیف ماند
در حالی امروز آخرین فرصت ترخیص خودروهای دپو شده است که طبق اعلام گمرک ایران ۱۳۷۹ دستگاه ترخیص  شده است، آماری که نشان دهنده عملکرد چندان مثبتی نیست و در نهایت به باقی ماندن و بلاتکلیفی بیش از ۳۷۰۰ دستگاه دیگر در گمرک منتهی شد. 
اولتیماتوم گمرک به واردکنندگان خودرو/ هنوز ۳۷۲۹ خودرو در گمرکات دپو هستند؛ آخرین مهلت ترخیص ساعت ۱۲ امشب
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اولتیماتوم گمرک به واردکنندگان خودرو/ هنوز ۳۷۲۹ خودرو در گمرکات دپو هستند؛ آخرین مهلت ترخیص ساعت ۱۲ امشب
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها ، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودرو‌های دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را اعلام کرد.
کشف خودروهای احتکاری از پارکینگ یک منزل مسکونی در کرج
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
کشف خودروهای احتکاری از پارکینگ یک منزل مسکونی در کرج
مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز از کشف ۱۳ دستگاه خودرو دپو شده در پارکینگ یک منزل مسکونی در این استان خبر داد.
تازه ترین آمار از وضعیت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات/ چند هزار خودرو هم چنان پشت درب گمرگ مانده اند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تازه ترین آمار از وضعیت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات/ چند هزار خودرو هم چنان پشت درب گمرگ مانده اند؟
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودرو‌های دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را از گمرکات کشور اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دستگیری یکی از عاملان قاچاق گازوئیل در یافت‌آباد
رئیس کلانتری ۱۵۱ یافت‌آباد از دستگیری یکی از قاچاقچیان مواد نفتی خبر داد و گفت: متهم هنگام انتقال محموله قاچاق بازداشت و دستگیر شد.سرهنگ سیدمحمدرضا موسوی گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر اینکه ۳ راننده تریلر با همکاری یکدیگر به طور مستمر محموله‌های گازوئیل را در گاراژی در حوالی بلوار الغدیر منتقل و با دپو کردن آن به صورت قاچاق به مشتریان‌شان عرضه می‌کنند، بررسی موضوع در دستورکار تیم عملیات کلانتری یافت‌آباد قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که خبر صحت دارد، افزود: با شناسایی محل گاراژ مراقبت‌های ویژه پلیسی از محل آغاز تا اینکه عصر روز سه‌شنبه تیم عملیات کلانتری مشاهده کردند یک دستگاه خودرو تریلر تانکردار مارک ولوو سفید رنگ از جاده خاکی وارد مسیر اصلی شده و با توجه …
چرایی درخواست‌ برای تمدید زمان ترخیص خودروها
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / گمرک
چرایی درخواست‌ برای تمدید زمان ترخیص خودروها
در حالی درخواست‌هایی برای تمدید مهلت ترخیص خودروهای دپو شده از سوی صاحبان خودرو و دستگاه‌های ذی‌ربط مطرح شده که در آنها مسائلی همچون شرایط ناشی از ویروس کرونا و همچنین اختلاف نظرهایی بین سازمان ها برای ترخیص خودروها وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
پیشنهاد عرضه خودرو در بورس
معاون دادستان کل کشور اعلام کرد: به‌تازگی رئیس قوه‌قضائیه پیرامون حل مشکلات بازار خودرو پیشنهادی داده که بررسی کارشناسی روی آن در حال انجام است. سعید عمرانی در مورد رشد قیمت خودرو در روزهای اخیر گفت: اکنون به خودرو به‌عنوان کالای سرمایه‌ای نگاه می‌شود و برخی احساس می‌کنند که کالا می‌تواند مانند دلار و سکه باشد. وی ادامه داد: در برخی از بررسی‌ها مشاهده کرده‌ایم ۱۰ هزار خودرو در انباری دپو شده است. معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: بین قیمت کارخانه و بازار تفاوت فاحشی وجود دارد که از جمله دلایل آن می‌توان به حضور دلال‌ها، نوع ثبت‌نام و دیگر موارد اشاره کرد. وی ادامه داد: در همین مورد، رئیس قوه‌قضائیه پیشنهاد عرضه خودرو در بورس را ارائه داده‌اند. وی گفت: اگر خودرو در بورس بیاید با کارهای کارشناسی …
توصیه رئیس شورای رقابت به خریداران خودرو | امکان دارد تا ۴۰ درصد قیمت‌ها کاهش یابد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
توصیه رئیس شورای رقابت به خریداران خودرو | امکان دارد تا ۴۰ درصد قیمت‌ها کاهش یابد
رئیس شورای رقابت با تأکید بر اینکه همه قیمت‌های فعلی خودرو ساختگی و دست چند نفر است، گفت: اگر قوه قضاییه وارد شود و این چند نفر را بازخواست و خودروهای دپو شده را وارد بازار کند قیمت‌ها شکسته خواهد شد.
رئیس شورای رقابت: فعلاً خودرو نخرید/قیمت‌های فعلی ساختگی و دست چند نفر است
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
رئیس شورای رقابت: فعلاً خودرو نخرید/قیمت‌های فعلی ساختگی و دست چند نفر است
رئیس شورای رقابت با تأکید بر اینکه همه قیمت‌های فعلی خودرو ساختگی و دست چند نفر است، گفت: اگر قوه قضاییه وارد شود و این چند نفر را بازخواست و خودرو‌های دپو شده را وارد بازار کند قیمت‌ها شکسته خواهد شد.
قیمت‌های فعلی خودرو ساختگی و دست چند نفر است/ احتمال کاهش  ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت‌ها وجود دارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / بهره وری / خودرو / رقابت / قوه قضاییه / قیمت گذاری
قیمت‌های فعلی خودرو ساختگی و دست چند نفر است/ احتمال کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت‌ها وجود دارد
ایلنا: رئیس شورای رقابت گفت: همه قیمت‌های فعلی ساختگی و دست چند نفر است و اگر قوه قضاییه وارد شود و این چند نفر را بازخواست و خودروهای دپو شده را وارد بازار کند…
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / دپوی خودرو / گمرک
دپوی خودروها به پایان می رسد؟
به گزارش ایسنا، بعد از آنکه با مصوبه دولت از دی ماه ۱۳۹۷ تا نیمه تیرماه سال گذشته حدود ۷۱۵۰ خودرو دپو شده ترخیص شد و اتمام مهلت بیش از ۵۰۰۰ دستگاه دیگر بافی ماند،  در ۲۹ بهمن ماه سال گذشته و با ابلاغ مصوبه دولت برای تعیین تکلیف و ترخیص خودروها در گمرک سه ماه زمان تعیین شد تا صاحبان خودرو نسبت به این موضوع اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ترخیص خودرو
بیش از ۱۰۰۰ خودرو دپو شده ترخیص شد
به گزارش ایسنا، در بهمن ماه سال گذشته هیات دولت با تعیین تکلیف حدود ۵۰۰۰ خودرویی که در گمرکها باقی مانده و امکان ترخیص نداشتند تحت شرایطی موافقت کرد و در ادامه این مصوبه برای اجرا ابلاغ شد که طی آن زمانی سه ماهه تعیین و صاحبان خودرو می‌توانستند براساس ضوابط تعیین شده خودروهای خود را ترخیص کنند. در حالی کمتر از ۱۵ روز دیگر به پایان مهلت تعیین شده برای مصوبه ترخیص خودروها باقی مانده که تاکنون مشخص نبود چه اقداماتی در این رابطه صورت گرفته و آیا خودرویی ترخیص شده یا خیر.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / انبار خودرو در گمرک / ترخیص خودرو از گمرک
آخرین خبر از وضعیت خودروهای ترخیص شده از گمرک
به گزارش خبر آنلاین، مهرداد جمال ارونقی اعلام کرد: طبق آمار قبلی ارائه شده از ۱۲۲۶۱ دستگاه خودروی سواری وارده به گمرکات کشور، تعداد ۷۱۵۳ دستگاه خودرو باستناد مصوبه ۹۷.۱۰.۱۶ هیأت وزیران و اصلاحیه‌های بعدی آن ترخیص و قریب به ۵۱۰۸ دستگاه خودروی سواری در گمرکات کشور دپو شده بود که آخرین وضعیت این خودروهای دپو شده پس از صدور مصوبۀ اخیر هیأت وزیران در سال ۹۸ به شرح اعلامی است.
ناکارآمدی مصوبه ترخیص  3هزار و 500خودروی وارداتی
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
ناکارآمدی مصوبه ترخیص  3هزار و 500خودروی وارداتی
علی ابراهیمی_دبیرگروه بازار توقف واردات خودرو و دپوی خودروهای وارداتی در گمرک موجب زیان وارد‌کنندگان و تشکیل پرونده در مراجع قضایی با شکایت خریداران این خودروها شده است. با توجه به این شرایط اخیرا سعید عباسپور، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در نامه‌ای مصوبه 29 بهمن‌ماه سال گذشته دولت مبنی بر ترخیص خودروهای سواری دپو شده در گمرک را ابلاغ کرده که براساس آن خودروهای خارجی مانده در گمرک که از قبل ثبت سفارش شده و قبض انبار دارند، می‌توانند ترخیص شوند. با مهدی دادفر، دبیر انجمن وارد‌کنندگان …
مصوبه ترخیص 5108 خودرو به گمرک ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
مصوبه ترخیص 5108 خودرو به گمرک ابلاغ شد
در مورخه 10 اردیبهشت ماه 1399 در 19 روز مانده به پایان مصوبه دولت، گام دیگری برای ترخیص 5108 خودروی دپو شده در گمرک برداشته شد و سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در نامه‌ای مصوبه دولت مبنی بر ترخیص خودروهای سواری دپو شده در گمرک را ابلاغ کرد.
ترخیص خودروهای دپو شده باز هم به مشکل خورد
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / خودرو دپو شده / ترخیص خودروهای وارداتی از گمرکات
ترخیص خودروهای دپو شده باز هم به مشکل خورد
از بین خودروهای دپو شده در گمرکها که مجوز و شرایط ترخیص آنها در بهمن ماه از سوی دولت صادر شد، بیش از ۱۰۰۰ دستگاه ثبت سفارش نشده‌اند. نه تنها تا کنون اقدامی برای ثبت سفارش این دست از خودروها نشده بلکه گره‌های جدیدی نیز به این ماجرا اضافه شده است؛ بطوری که حتی انجام ثبت سفارش منوط به اخذ شناسه کالا نیز با حواشی همراه است. 
گره کور ترخیص هزاران خودرو دپو شده با مصوبات سه گانه دولت هم باز نشد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / واردات خودرو
گره کور ترخیص هزاران خودرو دپو شده با مصوبات سه گانه دولت هم باز نشد
بعد از صدور سومین مجوز هیئت دولت برای ترخیص خودروهای رسوبی هنوز مشکلات ترخیص ۳۵۰۰ خودرو رفع نشده است.
امکان تمدید ثبت سفارش‌ خودروهای موجود در گمرکات فراهم شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / تجارت / خودرو / گمرک / واردات / گمرک ایران
امکان تمدید ثبت سفارش‌ خودروهای موجود در گمرکات فراهم شد
ایلنا: ثبت سفارش خودرو برای اجرایی شدن تصویب‌نامه مربوط به خودروهای موجود در گمرک موقتا باز شد تا امکان تمدید ثبت سفارش‌ خودروهای دپو شده در گمرکات فراهم شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
تعیین تکلیف بیش از ۵ هزار خودروی دپویی
سخنگوی گمرک کل کشورگفت: 5 هزار و ۱۰۸ خودروی دپو شده در گمرکات تا سه ماه آینده تعیین تکلیف و ترخیص می‌شود.روح الله لطیفی افزود: بیش از 2 هزار خودرو به علت ظن به قاچاق و مشکلات اسنادی، پرونده قضایی داشتند، هزار و ۱۰۰ خودرو ثبت سفارش نداشت، ثبت سفارش ۳۴۰ خودرو مربوط به قبل از سال ۹۳ بود که پروانه گمرکی برای آن صادر نشده بود و ۲۲۷ خودرو برای منطقه آزاد اروند بوده که از این ۲۲۷ خودرو، ۱۵۴ خودرو با حجم موتور 2 هزار و ۵۰۰ سی سی به بالا و ۷۳ خودرو آمریکایی بوده است.
مصوبه جدید دولت برای رهایی از چالش بیش از ۵ هزار خودروی خارجی، در انتظار امضای جهانگیری/ ثبات بازار ارز، دغدغه مدیرعامل ساختمان شیشه‌ای میرداماد؛ آیا همتی مخالفت می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
مصوبه جدید دولت برای رهایی از چالش بیش از ۵ هزار خودروی خارجی، در انتظار امضای جهانگیری/ ثبات بازار ارز، دغدغه مدیرعامل ساختمان شیشه‌ای میرداماد؛ آیا همتی مخالفت می‌کند؟
هیات دولت به تازگی با تعیین تکلیف و ترخیص خودرو‌های مانده در گمرک موافقت کرد. نکته جالب مصوبه جدید در این رابطه تغییر تاریخ ترخیص خودور‌های در گمرک مانده از تاریخ قبل از ۹۷.۵.۱۶ به ۹۷.۱۰.۱۶ می‌باشد. رئیس کل بانک مرکزی در سال گذشته با تاریخ قبل از ۹۷.۱۰.۱۶ به شدت مخالف بود. وی به تازگی طی صحبت‌هایی گفت: اجازه واردات خودرو‌های دپو شده در گمرک با تخصیص ارز را نخواهم داد. برخی با اعمال فشار قصد واردات خودرو به هر روش را دارند.
چرا پراید گران شد؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
چرا پراید گران شد؟
دولت بالاخره پس از مدت‌ها با ترخیص خودرو‌های دپو شده در گمرک و عرضه آن‌ها در بازار موافقت کرد، اگر این مصوبه ابلاغ شود، به نظر می‌رسد قیمت‌ها در بازار خودرو به خصوص در مورد وارداتی‌ها با کاهش همراه شود.
دپوی ۱۱۶۷ دستگاه خودرو در گمرک شهید باهنر/ ۱۰۰۱ دستگاه خودرو مرجوع نخواهند شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
دپوی ۱۱۶۷ دستگاه خودرو در گمرک شهید باهنر/ ۱۰۰۱ دستگاه خودرو مرجوع نخواهند شد
ایلنا: مدیر کل گمرک شهید باهنر اظهار داشت: در حال حاضر 1167 دستگاه خودرو در گمرک شهید باهنر دپو شده که روند ترخیص آنها طولانی شده است.
۲۰ هزار تن ذرت آلوده به آفریقا مرجوع شد/ ۵ هزار خودرو هنوز در گمرک است
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
۲۰ هزار تن ذرت آلوده به آفریقا مرجوع شد/ ۵ هزار خودرو هنوز در گمرک است
رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه امکان قاچاق سازمان یافته به ۳ دلیل عمده وجود ندارد، گفت: ۷۰ میلیون دلار کالا در گمرکات کشور دپو شده است.
ماجرای دپوی ۴۰۰ خودرو مناطق آزاد
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
ماجرای دپوی ۴۰۰ خودرو مناطق آزاد
طبق اعلام یک مقام مسئول در شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حدود ۴۰۰ دستگاه از خودروهایی دپو شده مربوط به آن دسته از خودروهایی هستند که صاحبان آنها به منظور شماره‌گذاری و تردد مجاز در مناطق آزاد و طبق ضوابط مربوطه وارد کرده بودند،
واردات | جزئیات دپوی ۷۰ میلیون دلار کالا
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
واردات | جزئیات دپوی ۷۰ میلیون دلار کالا
شفقنا اقتصادی _ آخرین وضعیت کالاهای گروه (۴) دپو شده در گمرک نشان می‌دهد که تا مرز ۷۰ میلیون دلار از این کالاها که یرضروری و مصرفی هستند در گمرکات و بنادر مانده است، در بین آنها قطعات موتور سیکلت و خودرو تا اشیای دکوری، لوازم خانگی و ژل‌های تزریقی پوست دیده می‌شود. ایسنا نوشت: […]
جزئیات دپوی ۷۰ میلیون دلار کالا | از قطعات خودرو تا غذای سگ‌ و گربه
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
جزئیات دپوی ۷۰ میلیون دلار کالا | از قطعات خودرو تا غذای سگ‌ و گربه
آخرین وضعیت کالاهای گروه (۴) دپو شده در گمرک نشان می‌دهد که تا مرز ۷۰ میلیون دلار از این کالاها که غیرضروری و مصرفی هستند در گمرکات و بنادر مانده است، در بین آنها قطعات موتور سیکلت و خودرو تا اشیای دکوری، لوازم خانگی و ژل‌های تزریقی پوست دیده می‌شود.
رسوب قطعات خودرو تا غذای سگ در گمرکات
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / گمرک / رسوب کالا / ترخیص کالا / دپوی 70 میلیون دلار کالا
رسوب قطعات خودرو تا غذای سگ در گمرکات
آخرین وضعیت کالاهای گروه (۴) دپو شده در گمرک نشان می‌دهد که تا مرز ۷۰ میلیون دلار از این کالاها که یرضروری و مصرفی هستند در گمرکات و بنادر مانده است، در بین آنها قطعات موتور سیکلت و خودرو تا اشیای دکوری، لوازم خانگی و ژل‌های تزریقی پوست دیده می‌شود.
تشکیل تیمی برای باز کردن گره وارداتی‌ها
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
تشکیل تیمی برای باز کردن گره وارداتی‌ها
روز گذشته یک مقام مسوول در وزارت کشور از باز شدن گره کور خودروهای وارداتی دپو شده در گمرکات، مناطق ویژه اقتصادی و آزاد خبر داد. وعده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور برای تعیین تکلیف خودروهای رسوب شده در گمرکات و بنادر، در شرایطی است که حدود یک سال و نیم از توقف واردات خودرو و بیش از یک سال نیز از اولین مصوبه هیات دولت مبنی بر ترخیص وارداتی‌ها می‌گذرد. با این حال هنوز تعداد 5 هزار و 100 دستگاه خودروی وارداتی امکان ترخیص نیافتند. آنچه مشخص است نامه‌نگاری واردکنندگان با مسوولان وزارت صنعت، بانک مرکزی و گمرک تاثیرگذار نبوده و در نهایت نامه‌ای برای تعیین تکلیف دپویی‌ها به ریاست جمهوری ارسال شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •