یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
خودرو وارداتی
۴ ساعت قبل
بلاتکلیفی هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی
حدود یک هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی بدون ثبت‌سفارش در گمرک بلاتکلیف هستند که نمی‌توانند مجوز ترخیص دریافت کنند. سیدروح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران ضمن بیان این مطلب افزود: حدود هفت هزار دستگاه خودرو تا تیرماه سال گذشته ترخیص و پنج هزار و ۱۰۸ خودرو باقی مانده بود که دارای اسناد ناقص بودند. سخنگوی گمرک ایران اضافه کرد: خودرو‌های دارای پرونده قضایی که مشکوک به قاچاق یا بدون اسناد دقیق هستند شامل فرصت سه‌ماهه نمی‌شوند و مصوب شده تا هر زمانی بتوانند حکم برائت دریافت کنند پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی می‌توانند خودرو را از گمرک ترخیص کنند.
تولید خودرو به روش CBU ،CKD و SKD به چه معنی است؟
۷ ساعت قبل
تولید خودرو به روش CBU ،CKD و SKD به چه معنی است؟
تفاوت خودروی بومی‌ساز با خودروی مونتاژ شده و خودروی مونتاژشده با خودروی کاملا وارداتی چیست؟ مونتاژکردن خودرو چه امتیازی برای خودروسازان دارد؟
رقابت تنگاتنگ لاستیک و خودرو در گرانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رقابت تنگاتنگ لاستیک و خودرو در گرانی
فرخنده رفائی_خبرنگار بازار لاستیک کشور مدت‌هاست جو آرامی ندارد  و گرانی و کمبود بر آن سایه انداخته است. تولیدکنندگان معتقدند با توجه به توان بالای تولید انواع تایر در کشور و تداوم تولید در کارخانه‌ها نباید هیچ کمبودی در بازار داخلی وجود داشته باشد اما حقیقت بازار لاستیک چیز دیگری است. افزایش قیمت انواع تایر در بازار با رشد نرخ ارز آغاز شد و با توقف تخصیص ارز به واردات از زمستان سال گذشته اوج گرفت. با شیوع کرونا و تغییر اولویت‌های وارداتی ثبت سفارش واردات تایر و مواداولیه آن متوقف شد و تولیدکنندگان، …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اسامی خودروهای آلاینده منتشر شد
سازمان حفاظت محیط زیست با انتشار کتابچه سالانه آلایندگی خودرو و موتور سیکلت به تشریح خودروهایی پرداخت که کمترین و بیشترین میزان مردودی در آزمون آلایندگی را دارا بوده‌اند. کتابچه سالانه آلایندگی خودرو و موتور سیکلت برای اولین بار از سوی مرکز هوا تغییر اقلیم تدوین و در آن اطلاعات مربوط به آزمون‌های آلایندگی‌ای که در طول سال بر انواع وسایل نقلیه تولیدی و وارداتی کشور طی فرآیند نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست انجام گرفته، درج شده است.
وزارت صنعت؛ مانع ترخیص خودروهای خارجی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
وزارت صنعت؛ مانع ترخیص خودروهای خارجی
نزدیک به 4هزار خودروی خارجی همچنان در گمرکات خاک می‌خورد؛ خودروهایی که متعلق به مشتریانی است که پرونده شکایت آنها از خلف‌وعده واردکنندگان در تحویل بموقع این خودروها در مراجع قضایی باز است. با مهدی دادفر، دبیر انجمن وارد‌کنندگان خودرو گفت‌وگو کرده‌ایم. علت دپوی بیش از 3هزار خودروی وارداتی با وجود مصوبه دولت در گمرک چیست؟ متأسفانه مصوبه چهارم هیأت وزیران برای تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی باقیمانده در گمرکات کشور نیز همانند مصوبه‌های قبلی گرفتار دیوانسالاری وزارت صمت شده است؛ چرا که گمرک …
رشد تولید و افزایش قیمت تایر خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
رشد تولید و افزایش قیمت تایر خودرو
بررسی قیمت خرده‌فروشی تایرهای تولید داخل و وارداتی حاکی از تداوم سیر صعودی این اقلام به‌خصوص در انواع تایر وارداتی است. به گزارش همشهری، آمارهای وزارت صنعت در حالی از رشد ۲۶درصدی تولید تایر خودرو طی 2 ماه نخست امسال با رسیدن به رقم تولید 39هزار و 700تن لاستیک و قرار گرفتن این کالا در فهرست اقلام کالایی مشمول سیاست‌های تنظیم بازار حکایت دارد که نرخ انواع تایر خودرو در بازار افزایش چشمگیری داشته است. گرچه ستاد تنظیم بازار در آخرین هفته خرداد‌ماه امسال افزایش ۳۰درصدی قیمت مصوب انواع تایر را برای جبران …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ناجیان جاده‌ها را بشناسید
[حسام خراسانی] امدادگری و نجاتگری حوزه‌ای کاملا تخصصی است، به همین علت امدادگران و نجاتگران دوره‌های  آموزشی مستمر و تخصصی مختلفی می‌گذرانند. از یک سو، وظیفه هر کدام از آنها به تفکیک و در موقعیت‌های مختلف در برخورد با حوادث و سوانح تعریف می‌شود و از سوی دیگر در زمان وقوع حادثه به صورت کاملا تیمی و برنامه‌ریزی‌شده وارد عمل می‌شوند. امدادگر برای ایفای نقش صحیح خود احتیاج به امکانات، ابزار و تجهیزات کاربردی دارد. خودروهای نجات اعم از سبک، نیمه‌سنگین و سنگین یکی از مهم‌ترین امکاناتی است که امدادگر ‌جاده‌ای را در نجاتگری یاری می‌کند. «شهروند» در این گزارش سعی کرده است ضمن ارایه آماری از تعداد خودروهای امدادی در سازمان …
آخرین قیمت از خودروهای وارداتی/ النترا ۹۰۰ میلیونی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اخبار خودرو / افزایش قیمت خودرو / خودرو وارداتی / قیمت خودرو خارجی
آخرین قیمت از خودروهای وارداتی/ النترا ۹۰۰ میلیونی شد
افزایش قیمت ارز از یک سو و ممنوعیت ورود خودروهای خارجی به دلیل مضیقه ارزی از سوی دیگر قیمت خودروهای خارجی را با رشد عجیب و غریب و میلیاردی مواجه کرده است. نوشته آخرین قیمت از خودروهای وارداتی/ النترا ۹۰۰ میلیونی شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
پرونده خودروهای دپویی باز است
به‌دنبال انتشار اخباری از بسته شدن پرونده ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه تا پایان مدت مصوبه ترخیص خودروها، دو ماه دیگر باقی مانده است، به این موضوع واکنش نشان داد. چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که به‌جز حدود سه هزار خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد. در این مورد، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است، اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسوولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص بوده و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / خودروی وارداتی / واردات خودرو
چند خودرو وارداتی در گمرک دپو شده اند؟
به گزارش ایسنا، چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که  به‌جز کمتر از ۳۰۰۰ خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد؛ به دنبال این موضوع مهدی دادفر- دبیر انجمن واردکنندگان خودرو- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است؛ اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسئولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص هستند و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
ترخیص قطعات وارداتی خودرو از فرودگاه امام
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / امام خمینی / خودرو / خودروسازان / فرودگاه امام / ویروس
ترخیص قطعات وارداتی خودرو از فرودگاه امام
ایلنا: مدیرکل منطقه آزاد و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از ترخیص تعدادی از قطعات کلیدی لازم برای خودروسازان که از فرودگاه امام وارد شده بود، خبر داد.
ارائه خدمات سوخت به خودروهای وارداتی پولی می‌شود / هر خودرو ۱.۵ میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / واردات خودرو / کارت سوخت / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
ارائه خدمات سوخت به خودروهای وارداتی پولی می‌شود / هر خودرو ۱.۵ میلیون تومان
وزارت راه و شهرسازی به دولت پیشنهاد داد برای استفاده از سامانه خدمات ستاد مدیریت سوخت از سوی واردکنندگان خودرو به ازای هر دستگاه خودرو، ۱.۵ میلیون تومان دریافت شود.
تب گرانی در بازار خودرو بالا گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
تب گرانی در بازار خودرو بالا گرفت
سیرصعودی نرخ ارز و افزایش رسمی قیمت مصوب برخی خودروهای داخلی توسط شرکت‌های خودروسازی موجب بالاگرفتن تب گرانی در بازار خودروهای پرتیراژ و وارداتی شده است. به گزارش همشهری، سیرصعودی قیمت انواع خودروهای داخلی حتی با اجرای مرحله دوم قرعه‌کشی فروش خودرو توسط خودروسازان با نرخ‌های مصوب جدید ادامه دارد؛ در واقع رشد 15تا بیش از 20میلیون تومانی نرخ مصوب برخی خودروهای پرتقاضای داخلی موجب افزایش فاصله قیمت مصوب و حاشیه بازار برخی از این خودورها به بیش از 60تا 70میلیون تومان شده است. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران …
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
ناتوانی برخورد با عرضه قطعات یدکی تقلبی در بازار
کمبود و گرانی انواع قطعات یدکی و لوازم مصرفی خودرو، زمینه افزایش سهم بازار قطعات تقلبی و بی‌کیفیت از بازار و ناتوانی دستگاه‌های نظارتی در برخورد با عرضه‌کنندگان این قطعات را فراهم کرده است. به گزارش همشهری، مشکلات تامین مواداولیه و نقدینگی مورد نیاز تولید قطعات داخلی و تخصیص ارز و واردات محصولات وارداتی  با کیفیت موجبات کمبود، گرانی و سوءاستفاده برخی عرضه‌کنندگان قطعات بی‌کیفیت و تقلبی در بازار را فراهم کرده است. سخنگوی اتحادیه قطعات یدکی خودرو با بیان اینکه نظارت بر بازار قطعات یدکی به‌تنهایی از …
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
نهادهایی که وارد عرصه قطعه‌سازی شدند
با بازگشت تحریم‌های صنعت خودرو و سخت شدن مسیر تامین قطعات «های‌تک» ایده داخلی‌سازی این قطعات بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. از آنجا که امکان تولید این قطعات در زنجیره قطعه‌سازی کشور به دلیل نبود دانش و تکنولوژی وجود ندارد، در این زمینه برخی نهادهای نظامی، دانشگاهی و حتی بنیاد ملی نخبگان در کنار تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام آمادگی کرده‌اند تا در زمینه طراحی و تولید قطعات «های‌تک» ورود کرده و به نوعی نیاز زنجیره خودروسازی را در این ارتباط مرتفع کنند. اما این سوال مطرح است که آیا ورود این نهادها می‌تواند به لحاظ کیفی و همچنین قیمت تمام شده با قطعات وارداتی رقابت کند یا خیر؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مـــــــرور
  براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار مقرر شده است روغن‌های مایع ۱۲‌درصد و روغن‌های جامد و نیمه‌جامد ۱۴درصد افزایش قیمت را نسبت به قیمت‌های تعیین‌شده قبلی دریافت کنند.     دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه هیچ تاریخی برای برقراری پروازهای خارجی قطعی و نهایی نیست، گفت: «آغاز فروش تورهای خارجی قابل اتکا نیست و مردم فریب پیامک‌های تبلیغاتی را نخورند.»   سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اجباری‌شدن استفاده از ماسک در فرودگاه‌های کشور و داخل هواپیما‌ها خبرداد.   رئیس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی از  تخصیص نیافتن ارز برای واردات مواد اولیه این صنعت طی سه ماه گذشته …
خبر خوش خودرویی سرپرست وزارت صمت
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / خودرو / خودروسازان / ایران خودرو
خبر خوش خودرویی سرپرست وزارت صمت
سرپرست وزارت صمت گفت: چهارمین میز ساخت داخل به داخلی سازی ۶۶ میلیون یورو از قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت خودرو توسط سازندگان داخلی منجر می‌شود.
امضای قرارداد داخلی‌سازی ۵۵ قطعه خودرو/ تولید خودرو پس از ۲ سال رشد منفی، امسال مثبت شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
امضای قرارداد داخلی‌سازی ۵۵ قطعه خودرو/ تولید خودرو پس از ۲ سال رشد منفی، امسال مثبت شد
سرپرست وزارت صمت گفت: چهارمین میز ساخت داخل به داخلی سازی ۶۶ میلیون یورو از قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت خودرو توسط سازندگان داخلی منجر می‌شود.
عدم تخصیص ارز، خودروهای ناقص را زیاد کرد/ برگشت به روزهایی مشابه سال گذشته
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / صنعت قطعه‌سازی / قطعه‌سازی / خودروسازی / خودروهای ناقص
عدم تخصیص ارز، خودروهای ناقص را زیاد کرد/ برگشت به روزهایی مشابه سال گذشته
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: پس از قطع تخصیص ارز نیمایی و جایگزینی ارز اشخاص و ارزهای صادراتی برای قطعه‌سازان، بانک مرکزی در تامین این ارزها هم با قطعه‌سازان همکاری نمی‌کند. از آنجایی که اکثر قطعات وارداتی الکترونیکی هستند، خودروها به لحاظ مکانیکی روزانه تولید می‌شوند اما به دلیل نبود قطعات الکترونیکی، ناقص کف پارکینگ کارخانه باقی می‌مانند.
قرارداد ترکمنچای با مشتریان
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
قرارداد ترکمنچای با مشتریان
دومین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت عظیم خودرو در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کاشانکی برگزار شد. به گزارش میزان، یکی از شاکیان در جلسه دادگاه گفت: شیوه بازاریابی شرکت عظیم خودرو به‌گونه‌ای بود که نمی‌دانستیم پشت این سناریوی بازاریابی چه چیزی وجود دارد. من قراردادی امضا کردم که به نوعی قرارداد ترکمنچای است. وی افزود: زمانی که شرکت دچار مشکل شد بنده گفتم تکلیف خودرو‌های وارداتی چه می‌شود که به من گفتند در حال پیگیری هستیم؛ حتی من خواستم پولم را بگیرم، ولی قبول نکردند. شاکی دیگری …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اعلام قیمت جدید انواع تایر
قیمت جدید انواع تایر خودرو براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار مشخص شد. به گزارش خبرگزاری فارس، در پی مصوبه هفته قبل ستاد تنظیم بازار برای افزایش 30 درصدی قیمت تایر، نرخ انواع تایر خودرو مشخص شد. بر این اساس، قیمت مصوب یک حلقه لاستیک پراید ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۳۸۶ ریال، لاستیک پژو ۲ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۷۱ ریال و لاستیک سمند و ال 90 معادل ۳ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۳۰۷ ریال تعیین شده است. همچنین قیمت یک حلقه لاستیک کامیونی داخلی 12×24 معادل ۲۴ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۸۷۰ ریال، لاستیک اتوبوسی - باری داخلی معادل ۲۴ میلیون و ۵۹ هزار و ۷۶۳ ریال و لاستیک اتوبوسی - باری وارداتی معادل ۱۸ میلیون و 70 هزار ریال مصوب شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
پای لرزان اقتصاد در سربالای تند تورم
یک کارشناس اقتصادی پیش‌بینی کرده است که با توجه به مولفه‌های کنونی اقتصاد ایران نرخ تورم بالای ۳۰ درصد در سال‌های آتی انتظارمان را می‌کشد.نرخ تورم در ایران ارتباط نزدیکی با افزایش نرخ دلار دارد. اگرچه طی هر شوک ارزی توجیهاتی مبنی بر عدم تاثیر آن بر تورم و در هر بار افزایش دستمزد سالانه نیز وعده عدم افزایش تورم شنیده می‌شود اما افزایش نرخ تورم تاثیر گرفته از آثار تورمی کالاهای وارداتی و مواد اولیه است. افزایش قیمت‌ها در یک حوزه نیز متمرکز نمی‌ماند و حتی به بخش خدمات نیز می‌رسد اما فقط این نیروی کار است که ابزارِ لازم را ندارد تا همپای تورم خود را بالا بکشد. شوک ارزی در ایران سابقه دیرینه دارد. در دولت‌های مختلف شوک ارزی اتفاق افتاده و بر قیمت‌ها اثر گذاشته است. احسان سلطانی (کارشناس اقتصادی) پیش‌بینی …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
چراغ سبز خودرو به صنایع نظامی
ورود صنایع نظامی و دفاعی به زنجیره تامین قطعه خودرو برخی نگرانی‌ها را برای قطعه‌سازان بخش خصوصی پدید آورده است، اما مسوولان صنعتی و خودروسازان امید زیادی به بومی کردن قطعات عمدتا وارداتی توسط نهادهای یادشده دارند. آنچه مشخص است در شرایط تحریمی کشور مشکل تامین بسیاری از قطعات به خصوص در حوزه «های‌تک»، تولید برخی از خودروها را کند یا متوقف کرده که همین مساله زمینه‌ساز ورود صنایع نظامی و دفاعی به زنجیره تامین قطعات شده است. پیش از این نیروهای یادشده بارها از توانمندی خود در صنایع الکترونیکی و به‌کارگیری آن در ساخت قطعات خودرو یاد کرده بودند؛ این در شرایطی است که حالا مسوولان صنعتی کشور و خودروسازان به‌طور رسمی از نهادهای مذکور برای مشارکت در تولید قطعه دعوت کرده‌اند.
زیر پوست بازار آرام خودرو چه می‌گذرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / قیمت خودرو / بازار خودرو
زیر پوست بازار آرام خودرو چه می‌گذرد؟
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران معتقد است؛ اکنون سبقت تقاضا از عرضه و عدم خرید و فروش خودرو با فرمول ۱۰ درصد بالاتر از قیمت مصوب، آنالیز قیمت را در بازار خودرو برهم زده است و برای بازگشت به روال عادی در این بازار باید عرضه خودرو‌های تولید داخل و حتی وارداتی افزایش یابد که این مسئله علاوه بر اینکه قفل معاملات در بازار را می‌شکند، قیمت‌ها را بدون هیجانات کاذب از سوی دلالان به روند ثبات خواهد رساند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
آرامش همراه با طوفان
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران معتقد است؛ اکنون سبقت تقاضا از عرضه و عدم خرید و فروش خودرو با فرمول ۱۰ درصد بالاتر از قیمت مصوب، آنالیز قیمت را در بازار خودرو برهم زده است و برای بازگشت به روال عادی در این بازار باید عرضه خودرو‌های تولید داخل و حتی وارداتی افزایش یابد که این مسئله علاوه بر اینکه قفل معاملات در بازار را می‌شکند، قیمت‌ها را بدون هیجانات کاذب از سوی دلالان به روند ثبات خواهد رساند. بازار خودرو مدت‌هاست شرایط عادی ندارد، حتی قرعه‫کشی و پیش‫فروش هم حریف افسارگسیختگی قیمت در این بازار نشده است. برخی از صاحب‫نظران بازار خودرو معتقدند هیچ‌ یک از این سیاست‌ها نمی‌تواند راهی برای نجات عدم کنترل و ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار بی‫برنامه خودرو کشور شود، چراکه مشکل اصلی …
دستور ویژه ساماندهی بازار لوازم خانگی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دستور ویژه ساماندهی بازار لوازم خانگی
علی ابراهیمی _ خبرنگار پس از فرمان رئیس‌جمهوری برای ساماندهی بازار خودرو و مسکن، حسن روحانی در دستوری ویژه به سرپرست وزارت صمت، خواستار ساماندهی فوری وضعیت بازار لوازم خانگی شد. به گزارش همشهری، کمبود انواع لوازم خانگی در بازار، زمینه گرانی 35 تا 60درصدی برخی محصولات تولید داخل، رشد چندبرابری نرخ لوازم خانگی وارداتی قاچاق و بی‌قیمت شدن این اقلام در بازار را فراهم کرده است. تأخیر در بررسی درخواست افزایش قیمت تولیدکنندگان و تعیین و درج نرخ لوزام خانگی در سامانه124 نیز به آشفتگی بازار این محصولات …
آخرین خبر از خودروهای دپو شده/ بدون ثبت سفارش اتفاقی نمی‌افتد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / خودرو / خودرو وارداتی / گمرک / وزارت صمت
آخرین خبر از خودروهای دپو شده/ بدون ثبت سفارش اتفاقی نمی‌افتد
معاون فنی گمرک ایران با اعلام این که هنوز تصمیمی در رابطه با تمدید زمان ترخیص خودروهای دپو شده اتخاذ و ابلاغ نشده است، گفت که ۱۱۴۸ دستگاهی که نیاز به تمدید زمان دارند، عمدتا فاقد ثبت سفارش هستند و تا وقتی در مورد آنها اقدامی نشود عملا اتفاق خاصی در ترخیص این خودروها نمی‌افتد.
احتمال ایجاد نقطه شکست در بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
احتمال ایجاد نقطه شکست در بازار خودرو
افزایش نرخ تورم، ممنوعیت واردات خودرو و نوسان نرخ ارز شرایطی را رقم زده که در سال گذشته میزان افزایش قیمت خودروهای دست‌دوم خارجی با وجود افت مدل، رشد 40درصدی داشته و از نرخ تورم اعلام شده رسمی پیشی گرفت. با فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو گفت‌وگو کرده‌ایم. به‌نظر شما آیا کاهش قدرت خرید مردم و افت تقاضای خرید، منجر به ریزش قیمت خودروهای وارداتی نمی‌شود؟ به‌طور کلی کاهش قدرت خرید مردم منجر به افت تقاضا در بازار می‌شود؛ چرا که ترمیم قدرت خرید در دوران تورمی اتفاق نمی‌افتد و نمی‌توان وقتی هنوز تورم …
در خودرو بانک همه خودروها کارشناسی شده‌اند؛ با خیال راحت انتخاب کنید   
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
در خودرو بانک همه خودروها کارشناسی شده‌اند؛ با خیال راحت انتخاب کنید  
هدف از راه اندازی سایت خودروبانک، تست و بررسی خودروها و ماشین های بازار اعم از ساخت داخل یا وارداتی است و هر خودرو یا ماشین به صورت فیلم یا مقاله به طور تخصصی مورد تست و معرفی قرار می گیرد.
افزایش 50درصدی قیمت خودروهای خارجی تا پایان امسال
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
افزایش 50درصدی قیمت خودروهای خارجی تا پایان امسال
اعلام نرخ مصوب و ضوابط خرید و فروش تازه خودروهای پرتیراژ در حالی به تشدید رکود بازار خودروهای داخلی دامن زده که بازار خودروهای کارکرده خارجی متاثر از ممنوعیت واردات و افزایش نرخ ارز، دچار سردرگمی و بلاتکلیفی شده است. با فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در مورد چشم‌انداز بازار خودروهای خارجی گفت‌وگو کرده‌ایم. نرخ مصوب اخیر خودروهای پرتیراژ چه تأثیری بر بازار خودروهای وارداتی دارد؟  ارائه دستورالعمل جدید برای قیمت‌گذاری و اعلام نرخ مصوب اخیر خودرو، هیچ تأثیری در بهبود شرایط بازار خودرو و به‌خصوص خودروهای …
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
38 سال پس از آزادی خرمشهر
اما به دلیل مسائل حاشیه‌ای پس از شیوع کرونا، رفت و آمد خودرو و ماشین‌های حاوی کالا از این مرز به صورت جدی مختل شده است.  تا پیش از گسترش این بیماری روزانه بین  1500 تا 2 هزار خودرو از این مرز به عراق می‌رفتند یا کالا از عراق وارد می‌کردند که کالاهای وارداتی نیز به کل ایران ارسال می‌شد، اما پس از این بیماری و به دلیل اهمال‌کاری خودمان، مشکلاتی در این مرز رخ داد. درخواست طرف عراقی برای ادامه عبور و مرور کالا، ضدعفونی کردن و گندزدایی ماشین‌ها بود که تا به امروز این اتفاق در مرز رخ نداده است. براساس گفته‌های نیروی انتظامی رونق گرفتن مرز شلمچه نه تنها بر بیکاری که بر کاهش جرم و جنایت نیز موثر بود، چراکه افراد می‌توانستند از این مرز برای رونق …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ترخیص خودرو از گمرک / خودروی دپو شده در گمرک
گله‌مندی صاحبان خودروهای دپو شده در گمرک از موانع ترخیص
به گزارش ایسنا، از ۲۹ بهمن‌ سال گذشته با مصوبه هیات دولت فرصت سه ماهه‌ای تعیین شد تا حدود ۵۱۰۸ خودرویی که از سال‌ها پیش در گمرکها و بنادر توقیف شده بود با طی فرآیند قانونی ترخیص شده و در اختیار صاحبانشان قرار گیرد. این در حالی است که سال‌های گذشته بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو وارداتی به دلایلی همچون تغییر شرایط ارزی، ضوابط واردات خودرو، ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو و البته پرونده های قضایی امکان ترخیص پیدا نکرده و دپو شده بودند ولی در دی‌ماه ۱۳۹۷ طی مصوبه هیات دولت و در فرصتی که دو بار تمدید شد، تا نیمه تیرماه سال ۱۳۹۸ بیش از ۷۵۰۰ دستگاه ترخیص و مابقی به دلیل پایان زمان تعیین شده و مشکلاتی که در آن مهلت حل نشده بود، در گمرکها باقی‌مانده است.
خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی متروکه شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / خودرو وارداتی / گمرک / سازمان اموال تملیکی
خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی متروکه شد
طبق اعلام مسئولان در سازمان اموال تملیکی، طی پیگیری‌های به عمل آمده و صدور بخشنامه‌ای از سوی گمرک ایران، خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی متروکه و در حال تحویل به سازمان است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
تبعات تحریم داخلی صنعت خودرو
 اما به خاطر کرونا یک مقدار مجددا این رشد تحت‌الشعاع قرار گرفت. با همه این اقدامات اما این قضیه دلاری شدن و قضیه رشد نقدینگی و همین طور سرمایه‌ای شدن خودرو همچنان برقرار مانده است. به عبارت روشن‌تر خودروسازها بخشی از 3 یا 4 عامل گرانی خودرو که تحت کنترلشان بوده را توانستند، پوشش دهند. از طرف دیگر تصمیم‌های دولت در تثبیت قیمت خودرو توان خودروساز‌ها برای افزایش تولید را به ‌شدت تحت فشار قرار داده است. تقریبا تمام عناصر مواد اولیه خودروسازها به قیمت بازار آزاد تهیه می‌شود از جمله کالاهای فلزی، مواد پتروشیمی، نرخ دستمزد و... که عموما افزایش پیدا کرده‌اند. همه این عوامل باعث شده که میزان نقدینگی و سرمایه در گردش خودروسازها در عرض کمتر از 2 سال که رقمی بین …
سهام دولتی خودروسازان سد راه واردات خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
سهام دولتی خودروسازان سد راه واردات خودرو
علی ابراهیمی _ خبرنگار این روزها نوسان نرخ دلار، طولانی شدن روند تعیین نرخ و سونامی افزایش قیمت خودروهای داخلی در کنار تداوم ممنوعیت واردات خودرو، بازار خودروهای خارجـی کارکرده را داغ کرده است. به‌نظر می‌رسد مصوبات اخیر دولت برای ترخیص خودروهای انبار شده در گمرک یا تسهیل واردات خودروهای هیبریدی و برقی نیز قادر به آرام‌سازی‌ بازار خودروهای وارداتی نبوده است. با مهدی دادفر، سخنگوی انجمن وارد‌کنندگان خودرو گفت‌وگو کرده‌ایم. با توجه به تنگنای ارزی، امکان تداوم واردات خودرو تا چه حد است؟ انجمن …
شرایط اقساطی برای خرید انواع خودروهای وارداتی آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / پرشیا خودرو / خرید خودرو وارداتی
شرایط اقساطی برای خرید انواع خودروهای وارداتی آغاز شد
پرشیاخودرو در راستای توسعه فعالیت‌های خدمات خود در حوزه‌های مرتبط با خودرو و برای نخستین بار، فروش اقساطی انواع خودروهای وارداتی را در مجموعه عاملیت‌های خود آغاز کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
دلیل تاخت و تاز قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟
بازار خرید و فروش اتومبیل حالا کم کم در حال جان گرفتن است. نمایشگاه‌داران اینجا و آنجای شهر در حال بازگشایی واحدهای صنفی خود هستند و افزایش محسوس آگهی‌ها در فضای مجازی خبر از عزم فعالان بازار برای ورود به معامله می‌دهد.به گزارش خبرآنلاین، بازار خودرو از ابتدای سال جاری تا کنون روزهای پرنوسانی را تجربه کرده است، افزایش ۵ تا ۲۰ میلیونی خودروهایی که در محدوده قیمتی ۶۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان قرار دارند، نشان داد حتی در نبود تقاضا و عدم خرید و فروش نیز امکان افزایش قیمت‌ها وجود دارد اما دلیل مهم رشد قیمت‌ها چیست؟یکی از فعالان بازار با اشاره به اینکه میزان کاهش خرید و فروش در سه ماه اخیر استثنایی و غیر قابل تصور بود، گفت: عرضه خودرو به بازار کاهش یافته است، از سوی دیگر افزایش نرخ ارز این سیگنال را می‌دهد …
سیگنال نفت به شکر؛ دوماه دیگر شکر وارداتی ارزان‌تر می‌شود/ چراغ سبز برای صادرات مرغ و تخم مرغ ایران به افغانستان/ دلیل گرانی و نابسامانی در بازار خودرو چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
سیگنال نفت به شکر؛ دوماه دیگر شکر وارداتی ارزان‌تر می‌شود/ چراغ سبز برای صادرات مرغ و تخم مرغ ایران به افغانستان/ دلیل گرانی و نابسامانی در بازار خودرو چیست؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون دلار اندکی ارزان شد، بورس بازهم رکورد زد، صدور کد بورسی متقاضیان بعد از پذیره نویسی اولیه، مدیرعامل بوئینگ: بهبود صنعت هواپیمایی ممکن است سال‌ها طول بکشد، تمام مطالبات کشاورزان امروز پرداخت می‌شود، شیوع کرونا درآمد ششمین بانک بزرگ اروپا را نصف کرد و تصمیم روسیه برای عدم افزایش قیمت غلات را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
«شهرام جغله» در دام پلیس
شهرام جغله که از دزدان قدیمی است برای سرقت به سراغ خودروهای وارداتی می‌رفت. سرهنگ پیمان احمدی، رئیس کلانتری 160 خزانه گفت: تعدادی از شهروندان با تماس به مرکز فوریت‌های پلیسی از رفت و آمدهای مشکوک به خانه مرد جوانی معروف به «شهرام جغله» شکایت کردند و تیمی از عوامل عملیات کلانتری 160 خزانه برای بررسی موضوع به نشانی اعلام‌شده اعزام و تحقیقات خود را آغاز کردند. وی توضیح داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، مرد جوان هنگام بازگشت به خانه‌اش تعدادی لوازم خودرو دست دوم به داخل منزلش برده و در ساعات پایانی شب تعدادی افراد به خانه وی مراجعه و لوازم داخل خودرو را از وی می‌خرند. این مقام انتظامی افزود: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد مرد جوانی اموال سرقت به داخل منزلش انتقال می‌دهد و تعدادی مالخر نیز در رفت …
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
تمدید ثبت سفارش‌ خودروهای دپویی
سایت ثبت سفارش برای ترخیص خودروهای دپویی در گمرکات باز است و طبق اطلاعیه سامانه تجارت کشور با تمدید مهلت در نظر گرفته‌شده تا پایان اردیبهشت ماه، متقاضیان همچنان امکان ثبت سفارش دارند.از دو سال پیش که واردات خودرو به کشور متوقف ماند برخی از خودروهایی که امکان ورود به گمرکات پیدا کردند، قادر به ثبت سفارش نشدند که همین امر منجر به عدم ترخیص خودروهای وارداتی مذکور شد. بر این اساس هیات دولت دو بار مجوز ترخیص دپوهایی را صادر کرد اما تمامی خودروهایی که به‌طور قانونی وارد کشور شده بودند، به دلیل پیچیدگی مقررات و دستورالعمل‌های مصوب، امکان ترخیص نیافتند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
آمادگی تولید روزانه ۸۵۰۰ عدد ایربگ در خطوط تولیدی کروز
شرکت صنایع تولیدی کروز به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده قطعات خودرویی کشور، علاوه بر رایانه کیسه هوا (ACU)، پارچه کیسه هوا را بومی‌سازی کرده است که به زودی به تولید انبوه خواهد رسید و همچنین در سال جاری، تامین زیر‌ساخت‌های ۸۰ درصد از نیاز خودروسازان به ایربگ را در دستور کار خود قرار داده است.مجید واردی، مدیرگروه ایربگ شرکت صنایع تولیدی کروز در خصوص داخلی‌سازی کیسه هوا (ایربگ) خودروها گفت: این سیستم از دو قسمت اصلی رایانه کیسه هوا (ACU) و مدول کیسه هوا تشکیل شده که در گذشته همه آنها وارداتی بودند و شرکت کروز به تازگی توانسته آنها را بومی‌سازی کند.واردی با اشاره به روند بومی‌سازی رایانه کیسه هوا اظهار کرد: شرکت کروز پس از پنج سال کار تحقیقاتی، انجام آزمایش‌های متعدد و سرمایه‌گذاری چشمگیر، بدون کمک …
زلزله در بازار؛ آیا شیوه قیمت‌گذاری خودرو تغییر می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / قیمت خودرو / بازار خودرو / قیمت گذاری خودرو / قیمت گذاری دستوری / رکود بازار خودرو
زلزله در بازار؛ آیا شیوه قیمت‌گذاری خودرو تغییر می‌کند؟
زاوه با اشاره به راه‌حل‌های اصلاح وضعیت بازار خودرو، گفت: قیمت‌گذاری در حاشیه بازار، آزادسازی واردات خودرو‌های نو و دسته دوم و کاهش تعرفه واردات خودرو و قطعات می‌تواند بازار خودرو را سامان بخشد، در حال حاضر شما با ۸۰۰ میلیون تومان نمی‌توانید یک خودروی وارداتی تهیه کنید و گزینه‌های بسیار محدودی در اختیار دارید، از سویی با معادل دلاری این مبلغ که حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار می‌شود، شما در کشور‌های دیگر از تنوع و قدرت انتخاب بسیار زیادی برخوردار هستید، این در حالیست که ۵۰ هزار دلار نیز برای خرید خودرو در کشور‌های دیگر مبلغ بسیار زیادی نیز به حساب می‌آید.
چه کسی کامیون دست دوم وارد می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
چه کسی کامیون دست دوم وارد می‌کند؟
گروه اقتصادی| با وجود هشدارها مبنی بر تخلف در نوسازی ناوگان باری حمل و نقل جاده‌ای، شواهد تازه نشان می‌دهد که واردات کامیون دست دوم با عمر بالای 3 سال توسط برخی از شرکت‌های حمل و نقلی در حال انجام است. از حدود 2 سال پیش زمزمه‌هایی در خصوص واردات خودروهای اروپایی کار کرده و جایگزینی آنها با خودروهای فرسوده داخلی به گوش می‌رسید که البته واکنش‌های زیادی را نیز به همراه داشت. در حال حاضر پیش‌فروش کامیون‌های وارداتی داف مدل 2017 توسط برخی از شرکت‌های حمل و نقل بار انجام می‌شود اما گفته می‌شود مطابق قانون این شرکت‌ها تنها مجوز واردات این خودروها را برای استفاده در ناوگان حمل و نقل بار خود دارند و تاکنون مجوزی برای پیش‌فروش این خودروها …
شورای نگهبان مصوبه واردات خودروهای خارجی را رد کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
شورای نگهبان مصوبه واردات خودروهای خارجی را رد کرد
دولت در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، ردیفی برای کسب درآمد از عوارض و مالیات خودروهای وارداتی در نظر گرفته بود. اما؛ با مخالفت شواری نگهبان، واردات خودرو همچنان ممنوع باقی خواهد ماند.
قیمت برخی از خودروهای داخلی و مونتاژی در اوضاع و احوال کرونایی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / ایران خودرو / بازار خودرو / قیمت خودرو / خودرو / سایپا / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
قیمت برخی از خودروهای داخلی و مونتاژی در اوضاع و احوال کرونایی
تهران- ایرنا- بررسی قیمت های خودرو در روز جاری (شنبه، ۲۴ اسفند) و در فاصله کمتر از یک هفته تا نوروز ۹۹، حاکی از تاثیرگذاری شدید ویروس کرونا بر قیمت ها و روند معاملات است. کارشناسان می گویند از ابتدای اسفندماه تا امروز قیمت خودروهای وارداتی به طور متوسط بیش از ۱۰۰ میلیون تومان، خودروهای مونتاژی بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان و قیمت خودروهای داخلی تا ۲۰ میلیون تومان کاهش داشته است.
قیمت خودرو‌های داخلی و وارداتی ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / قیمت روز خودرو / قیمت خودرو
قیمت خودرو‌های داخلی و وارداتی ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
بر اساس معاملات انجام شده امروز (۲۴ اسفند ۹۸) قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به دیروز با تغییرات جزئی همراه است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
گزیده اخبار
قیمت خودروهای خارجی را به نصف می‌رسانیم [ایسنا] طبق اعلام دبیر انجمن واردکنندگان خودرو چنانچه مجاز اعلام‌شدن واردات خودرو در لایحه بودجه ‌سال ۱۳۹۹ واقعا اجراشود و میزان تعرفه واردات کاهش یابد، واردکنندگان خودرو آمادگی کامل برای تأمین نیاز خودروهای وارداتی را خواهند داشت که در این صورت می‌توانند قیمت‌های کنونی در بازار خودرو را به نصف برسانند. در این‌باره مهدی دادفر گفت: «باوجود اینکه طی دوسال اخیر کسب‌وکار همه واردکنندگان خودرو  زائل شده است، اما همچنان برخی از آنها در بازار حضور داشته و آمادگی این را دارند که به‌سرعت بتوانند نیازهای بازار  خودرو را تأمین کنند.»دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: «رئیس بانک مرکزی با واردات …
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / ارز / بودجه / خودرو / شورای نگهبان / واردات خودرو
کمبود ارز اصلی‌ترین دلیل محدودیت‌های وارداتی خودرو
لایحه بودجه سال آینده که هم اینک به شورای نگهبان ارایه شده، در یکی از بند‌های الحاقی خود، واردات خودرو را به صورت مشروط مجاز کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
تامین قطعات خودرو در بند کرونا
شیوع کرونا در چین از میان تمام صنایع فعال در این کشور، خودروسازی را متاثر از خود کرد.به تبع افت تولید و فروش خودرو در چین، خودروسازان بین‌المللی نیز به واسطه نبود قطعه برخی از فعالیت‌های خود را معلق کردند.حالا به نظر می‌رسد که این ویروس تامین قطعات وارداتی مورد نیاز خطوط تولید شرکت‌های خودروسازکشورمان را نیز با چالش‌هایی همراه کرده است. در این زمینه برخی از فعالان صنعت خودرو این احتمال را می‌دهند که بار دیگر این شرکت‌ها مجبور شوند به دلیل کمبود قطعه وارداتی برخی از خودروها را به‌طور ناقص تولید کنند.
‌کاهش ۵۰۰۰ دلاری ارزبری خودروها در پلتفرم جدید/ توسعه تولید قوای محرکه خودروهای هیبریدی در ایران
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / صنعت خودروسازی / خودروهای هیبریدی / واردات خودرو
‌کاهش ۵۰۰۰ دلاری ارزبری خودروها در پلتفرم جدید/ توسعه تولید قوای محرکه خودروهای هیبریدی در ایران
یک مقام مسئول در صنعت خودرو از طراحی یک پلتفرم برای تولید انواع خودروهای ایرانی خبر داد و گفت: پک خودروهای وارداتی ۶۰۰۰ دلار بوده که با داخلی‌سازی ۹۲ درصدی این رقم به ۱۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
خودروهای وارداتی ترخیص شده چه قیمتی خواهند داشت؟
۲۹ بهمن بود که دبیر هیات دولت در پیامی از آزادسازی هزاران دستگاه خودرو متوقف شده در گمرکات کشور خبر داد، اما اینکه خودروهای آزاد شده پس از ترخیص چه قیمتی خواهند داشت و چه تاثیری بر آشفته بازار کنونی خودرو دارند در هاله‌ای از ابهام است.در این زمینه، یک نمایشگاهدار خودروهای خارجی در منطقه یوسف آباد تهران می‌گوید: نخستین موضوعی که در مورد این خودروها جلب توجه می‌کند، تغییر در نرخ ارز در دو سال گذشته است.وی تاکید می‌کند که دو سال پیش قیمت خودروها با یورو ۵۲۰۰ تومانی محاسبه می‌شد، اما امروز با ارز نیمایی محاسبه می‌شود.وی بیان کرد: محاسبات کارشناسان حاکی است فقط در این مورد باید رشد دست‌کم ۳۰ درصدی قیمت خودروها را شاهد باشیم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
بورس بلندگو و استریو
   اگر اهل موسیقی و گوش‌کردن به آن با صدای بلند هستید، کیفیت دستگاه پخش خودرو یا سیستم صوتی و تصویری منزلتان برای شما اهمیت دارد و یا اینکه نیاز به تعمیر و به‌روزرسانی آن دارید باید شال و کلاه کرده و سری به راسته بازار فروش این محصولات در خیابان جمهوری در محدوده پل حافظ تا خیابان مجاهدین اسلام بزنید.   در این راسته بازار انواع بلندگو استریو و سیستم‌های صوتی حرفه‌ای و آمارتور تا باندهای کوچک و بزرگ با قدرت و کیفیت مختلف که اغلب وارداتی است، در معرض دید مشتریان قرار می‌گیرد.   گرچه در نقاط مختلف …
پیش بینی رئیس کل بانک مرکزی از تورم در سال آینده/ دلار صرافی بانک ملی تغییر کانال داد/ اعلام سهمیه سالانه خرید لاستیک دولتی/ قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو در بازار امروز
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
پیش بینی رئیس کل بانک مرکزی از تورم در سال آینده/ دلار صرافی بانک ملی تغییر کانال داد/ اعلام سهمیه سالانه خرید لاستیک دولتی/ قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو در بازار امروز
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران قرمز شد، سقوط سهام آسیا با هشدار شرکت‌ها درباره کاهش درآمد، چین تعرفه ۷۰۰ نوع محصول وارداتی از آمریکا را حذف کرد، طلا هم با دلار همراه شد، افزایش قیمت سکه در بازار تهران، طلای سیاه راهی برای افزایش قیمت پیدا نکرد، برزیل از روسیه گوشت وارد می‌کند و تجارت خارجی کشور به ۷۹ میلیارد دلار رسید را در بر دارد.
نقش خودروهای ارزان‌قیمت وارداتی در تنظیم بازار خودرو
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
نقش خودروهای ارزان‌قیمت وارداتی در تنظیم بازار خودرو
موضوع واردات خودروهای ارزان خارجی این روزها راهکاری برای تنظیم بازار در نظر گرفته می‌شود اما برخی کارشناسان با وجود تعرفه‌های ورودی و عوارض واردات خودرو این راهکار را منطقی نمی‌دانند.
تازه ترین قیمتهای خودرو داخلی و وارداتی در بازار/ جدول
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
تازه ترین قیمتهای خودرو داخلی و وارداتی در بازار/ جدول
روزنامه دنیای اقتصاد جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را منتشر کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / بازار خودرو وارداتی
مجوز جدید دولت برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده تا چه اندزه کارگشاست؟
به گزارش تسنیم، در حال حاضر بازار خودروی کشور در شرایط بسیار نامطلوبی قرار دارد؛ از یک سو خودروهای داخلی با افزایش قیمت غیرقابل توجهی مواجه شده‌اند و از طرف دیگر واردات خودروهای خارجی نیز ممنوع بوده و به این ترتیب عملا خودرو به یک کالای سرمایه و غیرمصرفی تبدیل شده است.
تعرفه‌های خودرویی در گرو مذاکرات
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
تعرفه‌های خودرویی در گرو مذاکرات
لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ‌سفید به خبرنگاران گفت که تصمیم ایالات‌متحده برای اعمال «فصل 232» تعرفه‌های امنیت‌ملی بر خودروها و قطعات وارداتی از اتحادیه اروپا هم‌اکنون متوقف شده است تا نتیجه تلاش واشنگتن و بروکسل برای نیل به یک توافق تجاری مشخص شود. کودلو در این مورد به بلومبرگ گفت:« فکر می‌کنم کل روند تصمیم‌گیری در این ماجرا متوقف شده، زیرا دو طرف در حال مذاکره هستند و امکان دارد به یک توافق تجاری دست یابند.» دولت ترامپ در ماه مه 2018 تحقیقات پیرامون تاثیر واردات خودرو بر امنیت ملی آمریکا را کلید زد. یکی از مطالعات دولت در این زمینه مدعی است که ورود برخی از خودروها و قطعات، در حال «تضعیف اقتصاد داخلی ایالات متحده» هستند که این روند می‌تواند به تهدید امنیت ملی نیز بدل شود. با این حال دولت ترامپ …
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
تعطیلی ۹۹ درصد واردکنندگان خودرو
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: تا دو سال پیش ۶۸۰ شرکت در زمینه واردات خودرو فعالیت می‌کردند که با ممنوعیت واردات، ۹۹ درصد آنها تعطیل شدند. مهدی دادفر افزود: اکنون ۹ شرکت واردکننده خودرو باقی مانده‌ است که آنها نیز با حداقل ظرفیت خود کار می‌کنند. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو به مصوبه ترخیص یک هزار و ۴۸ دستگاه خودرو از گمرک اشاره کرد و گفت: یک هزار و یک دستگاه از این خودروها مربوط به شرکت کرمان موتور و بقیه مربوط به پنج شرکت دیگر است. وی اضافه کرد: با ترخیص اندک خودروهای وارداتی باقی مانده در گمرک، به نظر می‌رسد امسال سال پایانی فعالیت انجمن واردکنندگان خودرو نیز باشد. دادفر تاکید کرد: با شرایط پیش آمده دیگر فعالیت این انجمن بی‌معنی و مفهوم است. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه خاطرنشان‌کرد:‌ …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
داخلی‌سازی کامیونت و مینی‌بوس شیلر، گام دیگر بهمن‏دیزل در راستای رونق تولید
هدایت‌اله جمالی‌پور ضمن شرکت در مراسم رونمایی از کاربری آتش‌نشانی ساخت بهمن‏دیزل، از محصول داخلی‌سازی‏شده کامیونت و مینی‌بوس شیلر، خطوط تولید و سایت 2 این شرکت بازدید کرد.هدایت‌اله جمالی‌پور در در حاشیه مراسم رونمایی از کاربری آتش‌نشانی ساخت بهمن‏دیزل ضمن تبریک ایام بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و تشکر از سرمایه‌گذاران گروه بهمن‏گفت: گروه بهمن به عنوان یک شرکت موفق خصوصی با همه مشکلات ناشی از تحریم‌های بین‏المللی توانست گام‌های موثری در راستای تولید بردارد و با داخلی‌سازی محصولات خود سبب پیشرفت کشور شود. رویکرد و سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی و افزایش تولیدات داخل است؛ چرا که بودجه اصلی دولت صرف زیرساخت‌های کشور می‌شود و باید برای رونق و بهبود اقتصاد کشور از تولید در بخش خصوصی بهره گرفت. امروز …
چین تعرفه بر ۷۵ میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا را کاهش داد
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / چین / ایالات متحده آمریکا / تعرفه واردات / گمرک
چین تعرفه بر ۷۵ میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا را کاهش داد
به دنبال توافق تجاری ماه گذشته چین و آمریکا، پکن اعلام کرد تعرفه‌ها بر ۷۵ میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا شامل نفت، برخی محصولات کشاورزی و خودرو را کاهش می‎‌دهد.
کاهش ارزبری سالیانه ٣٠ میلیون دلاری با تولید داخلی ترمز عقب خودرو
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / خودرو
کاهش ارزبری سالیانه ٣٠ میلیون دلاری با تولید داخلی ترمز عقب خودرو
عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، از افتتاح خط ترمز عقب خودرو به صورت دیسک خبر داد و گفت: این سیستم ترمز عقب برای خودروهای رانا، دنا و پژو ELX مورد مصرف خواهد بود که پیش از این ١٠٠ درصد وارداتی بودن اما اکنون با کاهش ارزبری سالیانه ٣٠ میلیون دلاری در داخل تولید می‌شود.
بداقبالی هزار دستگاه خودرو هیوندای در گمرک باهنر
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / هیوندای النترا / خودروهای دپو شده / گمرک
بداقبالی هزار دستگاه خودرو هیوندای در گمرک باهنر
مدیر کل گمرک شهید باهنر اعلام کرد: ۱۰۰۱ دستگاه خودروی وارداتی (هیوندای النترا) دراین گمرک باقی مانده که همه امور گمرکی آنها انجام شده و پروانه سبز الکترونیکی دارند ولی به دلیل مصادف شدن با مصوبه ممنوع الخروج شدن نتوانستند ازگمرک خارج شوند.
جدال آریزوی چینی با سراتوی مونتاژی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
جدال آریزوی چینی با سراتوی مونتاژی
علی ابراهیمی_دبیرگروه بازار بازگشت دور تازه تحریم‌ها به صنعت خودروی کشورمان و جای خالی شرکای چینی، کره‌ای و فرانسوی از ادامه همکاری با همتایان ایرانی زمینه کاهش شدید تیراژ تولید و عرضه خودرو به بازار را فراهم کرد. پیامد این شرایط تولید و عرضه تشدید مشکلات و سردرگمی مشتریانی بود که در دوران برجام گزینه‌های بیشتری را در محدوده قیمتی 200میلیون تومانی برای خرید سدان‌های وارداتی یا مونتاژ داخل داشتند؛ خودروهایی که اکنون قیمت آنها از مرز 300میلیون تومان عبور کرده و قدرت خرید و انتخاب مشتریان برای تامین …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •