شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
خودرو چینی
تصاویر | جدیدترین خودرو چینیِ بازار ایران تولید شد | قیمت هن تنگ X5 در بازار آزاد
۵ روز قبل / خودرو - جهانی / ایران و چین / چین / خودرو - جهانی / ایران و چین / چین
تصاویر | جدیدترین خودرو چینیِ بازار ایران تولید شد | قیمت هن تنگ X5 در بازار آزاد
تولید «هن تنگ X5» بالاخره بعد از مدت‌ها در بروجرد آغاز شده است و حال که این کراس‌اوور جمع و جور چینی به دست حواله‌داران این خودرو رسیده است، شاهد هستیم که خرید و فروش X5 در بازار آزاد آغاز شده و قیمت‌گذاری آن نیز انجام است.
تولید خودرو جدید چینی در ایران / دیگنیتی تا قبل از 1400 روانه بازار می‌شود!
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / بازار خودرو / بازار خودرو ایران / خودرو چینی / دیگنیتی / قیمت خودرو
تولید خودرو جدید چینی در ایران / دیگنیتی تا قبل از 1400 روانه بازار می‌شود!
یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: واردات خودرو همچنان ممنوع است. احتمالا این خودرو کراس اوور (دیگنیتی) تولید مشترک قبل از سال ۱۴۰۰ روانه بازار خواهد شد؛ یعنی تا پنج ماه آینده این خودرو در خیابان‌های تهران نمایان می‌شود. نوشته تولید خودرو جدید چینی در ایران / دیگنیتی تا قبل از 1400 روانه بازار می‌شود! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
«زامیاد تیوان»؛ نخستین شاسی بلند سایپا چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / زامیاد تیوان / فودای لند فورت / لند فورت / سایپا / خودرو چینی
«زامیاد تیوان»؛ نخستین شاسی بلند سایپا چگونه خواهد بود؟
گرچه ساخت "زامیاد تیوان" از سال ۹۷ در شرکت سایپا کلید خورد، اما به دلیل تحریم های آمریکا تولید انبوه این خودرو به تعویق افتاد و حالا قرار است "تیوان" که بر پایه کراس اوور چینی "فودای لندفورت" بنا نهاده شده، در یک سال آینده به مشتریان عرضه شود. فودای برای بازار چین دو مدل پیشرانه ۲ لیتری توربو و ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی را در نظر گرفته است. با این حال پیش‌بینی می‌شود با توجه به محبوبیت مدل‌های توربوشارژ در ایران، نسخه توربو به دست مشتریان داخلی برسد.
شوآف برای ماندن با کپی محض خودرو چینی/ «فودی لندفورت» ۴۰۰ میلیونی شاسی بلندداخلی یک میلیاردی می شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
شوآف برای ماندن با کپی محض خودرو چینی/ «فودی لندفورت» ۴۰۰ میلیونی شاسی بلندداخلی یک میلیاردی می شود؟
زاوه، کارشناس صنعت خودرو گفت: به تازگی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا برای حفظ جایگاه خود به جای تامین نیاز مشتری و توجه به سهامداران با تعجیل اقدام به افتتاح خط تولید پادرا پلاس و معرفی اس یو وی سایپا کرد.
مقایسه خودرو JMC S۳۵۰ و سئات لئون + جدول
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / مقایسه خودرو / خودرو چینی / خودرو JMC S۳۵۰ / سئات لئون / پارسی خبر / سبک زندگی
مقایسه خودرو JMC S۳۵۰ و سئات لئون + جدول
در این مطلب به بررسی و مقایسه خودرو JMC S ۳۵۰ و سئات لئون از لحاظ مشخصات فنی و امکانات خواهیم پراخت.
لندفورت ۳ سال دیگر روانه بازار می‎‌شود / پیش‌بینی قیمت اولین خودرو آفرود
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / آفرود سواران / پیش قیمت خودرو / قیمت خودرو / لندفورت
لندفورت ۳ سال دیگر روانه بازار می‎‌شود / پیش‌بینی قیمت اولین خودرو آفرود
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: لندفورت خودرو چینی از آب درآمده است. قیمت تمام شده این خودرو بین ۸۰۰ میبیون تا یک میلیارد تومان است. نوشته لندفورت ۳ سال دیگر روانه بازار می‎‌شود / پیش‌بینی قیمت اولین خودرو آفرود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی قیمت خودرو تا پایان پاییز / دو عامل تعیین‌کننده قیمت‌ها چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / بازار خودرو / بازار خودرو داخلی / پیش قیمت خودرو / قیمت خودرو / قیمت خودرو چینی
پیش‌بینی قیمت خودرو تا پایان پاییز / دو عامل تعیین‌کننده قیمت‌ها چیست؟
یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: چنانچه قیمت دلار تا پایان پاییز روند افزایشی داشته باشد قیمت تمام خودروها اعم از داخلی و خارجی افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر چنانچه قیمت دلار کنترل شود قیمت خودروها در بازار نیز کنترل خواهد شد. نوشته پیش‌بینی قیمت خودرو تا پایان پاییز / دو عامل تعیین‌کننده قیمت‌ها چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کدام خودروهای چینی ساخت داخل ارزش خرید دارند؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / خودرو چینی / خودرو
کدام خودروهای چینی ساخت داخل ارزش خرید دارند؟
بررسی‌ها نشان می‌دهد که از میان خودرو‌های چینی ساخت داخل محصولاتی همچون "SWM G ۰۱"، جک T ۸، "جک S ۳" و جیلی "GC ۶" قیمت معقول تری نسبت به دیگران دارند. در حال حاضر معقول‌ترین قیمت به خودروی "SWM G ۰۱" تعلق دارد که تولید آن را در ایران گروه سیف خودرو برعهده دارد. این شرکت قیمت فروش SWM G ۰۱ را ۴۶۵ میلیون تومان اعلام کرده، این در حالی است که این محصول در بازار‌های جهانی با قیمت ۲۰ هزار و ۵۷۰ دلار به فروش می‌رسد که معادل ریالی آن به دلار روز ۵۹۶ میلیون تومان می‌شود. این بدان معناست که خریداران این خودرو در ایران ۱۳۱ میلیون تومان کمتر از قیمت جهانی خودرو پرداخت می‌کنند.
کاهش خودروهای چینی در نمایندگی‌ها / فروش خودروهای خارجی با دلار گرانتر از بازار
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / بازار خودرو چینی / خودرو چینی / قیمت خودرو چینی / قیمت دلار / واردات خودرو خارجی
کاهش خودروهای چینی در نمایندگی‌ها / فروش خودروهای خارجی با دلار گرانتر از بازار
یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: افزایش قیمت دلار و کاهش موجودی خودروهای چینی در نمایندگی‌ها دو علت مهم برای افزایش قیمت این خودروها محسوب می‌شود. متاسفانه موجودی خودروهای چینی در نمایندگی‌ها کاهش یافته است. نوشته کاهش خودروهای چینی در نمایندگی‌ها / فروش خودروهای خارجی با دلار گرانتر از بازار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خودروهای چینی گران نشدند!
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / بازار خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / خودرو چینی / قیمت خودرو
خودروهای چینی گران نشدند!
یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: قیمت خودروهای چینی وابسته به قیمت دلار است. دارندگان شرکت خودروهای چینی با افزایش قیمت دلار قیمت خودروهای چینی را گران نکردند. نوشته خودروهای چینی گران نشدند! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تاسیس شهرک خودرویی میان ایران و چین / ایران و چین، خودرو برقی تولید می‌کنند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / ایران و چین / بازار خودرو چینی / تجارت ایران و چین / جزیره کیش / خودرو چینی
تاسیس شهرک خودرویی میان ایران و چین / ایران و چین، خودرو برقی تولید می‌کنند
رئیس اتاق مشترک ایران و چین می‌گوید: در یکی از بندهای برنامه ۲۵ ساله ایران و چین به تاسیس شهرک خودرویی پرداخته شده است. یعنی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تولید خودروهای مشترک باید شهرکی را در این زمینه تاسیس کند. نوشته تاسیس شهرک خودرویی میان ایران و چین / ایران و چین، خودرو برقی تولید می‌کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تازه‌ترین قیمت‌ها از نقلی‌های بازار مسکن/ همتی: پرونده مهم‌ترین ادغام بانکی بسته خواهد شد/ نرخ تورم کل کشور بر اساس دهک‌های هزینه‌ای/ آسیب‌دیده‌ترین کشور‌های اروپایی از حیث تاثیرات اقتصادی ناشی از کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
تازه‌ترین قیمت‌ها از نقلی‌های بازار مسکن/ همتی: پرونده مهم‌ترین ادغام بانکی بسته خواهد شد/ نرخ تورم کل کشور بر اساس دهک‌های هزینه‌ای/ آسیب‌دیده‌ترین کشور‌های اروپایی از حیث تاثیرات اقتصادی ناشی از کرونا
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تاثیر منفی کرونا بر اقتصاد عربستان؛ کاهش حقوق کارمندان بخش خصوصی، کاهش گردشگری در اسپانیا به علت کرونا، دو بانک به فهرست پذیره نویسی صندوق‌های ETF افزوده شد، منطقه یورو در آستانه رکود تاریخی است، نرخ تورم به تفکیک استان و عرضه خودرو چینی برقی در نروژ را در بر دارد.
عرضه خودرو چینی برقی در نروژ
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
عرضه خودرو چینی برقی در نروژ
«بی‌وای‌دی»، شرکت تولیدکننده خودروهای برقی چین، از توسعه برنامه تولید خودروهای سواری در اروپا و عرضه شاسی‌بلند برقی «تانگ ایی وی 600» در نروژ در اواخر سال جاری خبر داد. این شرکت که در حال حاضر اتوبوس‌های برقی به اروپا صادر می‌کند، نروژ را به‌عنوان نخستین مقصد خودروی جدید تانگ انتخاب کرده است. دلیل این انتخاب نیز تقاضای بالا برای خودروهای برقی در نروژ و شبکه گسترده و قوی ایستگاه‌های شارژ آن است. نسل دوم تانگ، یک شاسی‌بلند هفت سرنشین با یک‌باتری 8/ 82 کیلووات ساعتی است که می‌تواند با هر بار شارژ مسافت 600 کیلومتری را طی کند. این خودرو می‌تواند ظرف مدت تنها 4/ 4ثانیه سرعت خودرو را از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند و به کمک یک سامانه شارژ سریع ظرف مدت فقط 30 دقیقه حدود 80 درصد از ظرفیت باتری خود …
۱۳۹۸-۰۵-۳۱ / خودرو چینی / هاوال / چری تیگو / قیمت خودرو
گران‌ترین خودروهای چینی در بازار ایران؛ پرچمدارهای چشم‌بادامی
خودروهای چینی این روزها بیش از سایر خودروهای ساخت دیگر کشورها در بازار ایران جولان می‌دهند. با تحریم خودروسازی ایران در سال‌های ۹۱ و ۹۲، چینی‌ها بهترین استفاده را از انزوای صنعت خودروی کشور برده و نفوذشان را گسترده‌تر کردند و بعدها پای ایران‌خودرو و سایپا نیز به مونتاژ محصولات چینی باز شد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷ / خودرو / بیسو / خرید خودرو / ویرلن / چین / خرید خودرو چینی
بیسو (BISU) T3 SUV با امکانات عالی
یکی از محصولات این شرکت با نام بیسوT3 توسط شرکت سیف خودرو مونتاژ و به بازار عرضه شده است. این خودرو که یک SUV (بر اساس معرفی در سایت های bisu-auto.com و سیف خودرو) است، دارای ظاهری زیبا و اسپرت است. این خودرو دارای امکاناتی است که معمولا در خودروهای چینی شاهد آنها نبوده ایم.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ / کلاهبرداری / واردات خودرو چینی / قطعه سازان / قیمت خودرو
افشاگری درباره کلاهبرداری بزرگ خودروسازان؛ واردات خودرو چینی به نام قطعه!
خودروسازان با منابع ارزی که برای واردات گرفتند، می‌توانستند تا آخر سال بعد، قطعات و لوازم خودرو‌های برند ایرانی را تأمین کنند و بخش اصلی تولید را ادامه بدهند؛ اما به دنبال منافع و رانت، تصمیم به واردات خودروی کامل گرفتند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲ / لادا / خودرو / خودرو چینی
شرط ورود لادای روسیه به ایران چیست؟
ویکتور کلادوف، مدیر سیاست‌گذاری منطقه‌ای و بین‌المللی سازمان فناوری‌های پیشرفته روسیه «روستک» اعلام کرد که این شرکت برای تولید و مونتاژ خودروهای خود در بازار برخی از کشورها نظیر ایران آماده بوده و بدین منظور مذاکراتی را نیز با مقامات ایرانی مربوطه در این زمینه داشته است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مقایسه دو پرچم‌دار کمپانی‌های چینی؛ جک S3 بخریم یا ام وی‌ام X33؟
ام وی‌ام و جک هر دو از کمپانی‌های باسابقه در ایران هستند که در طول سال‌ها فعالیت خود در بازار ایران محصولات قابل‌قبولی را ارائه کرده‌اند. سابقه حضور کمپانی‌ام وی‌ام در ایران به اویل دهه 80 بازمی‌گردد. اولین حضور این کمپانی با خودروهای کلاس مینی ‌ام وی‌ام ینی‌ام وی‌ام 110 بود که در آن زمان به دلیل عدم حضور چنین این کلاس خودرو در ایران توجه بسیاری از خریداران خودروهای شهری را به خود جلب کرد. در آن زمان ام وی‌ام تقریباً در بازار ایران به‌عنوان یک خودرو چینی بی‌رقیب بود. اما در اوایل دهه 90 با ورود برندهایی مانند چری و جک رقابت میان این خودروهای چینی بازار ایران بیشتر شد. ازاین‌رو ام وی‌ام نیز برای عقب نماندن از این قافله با خودروهای جدیدی در کلاس شاسی‌بلند و سدان وارد رقابت با این برندهای تازه‌ …
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ / جیلی / خودرو چینی / ویرلن / خودروهای وارداتی
کمپانی خودروسازی جیلی؛ یخچال‎سازی که خودروساز شد
یکی از حرکات غیرقابل پیش‌بینی و شگفت‌انگیز کمپانی خودروسازی جیلی این بود که برای خرید کمپانی ولوو در سال ۲۰۱۰ اقدام کرد و موفق شد که این شرکت را متعلق به خود کند. در همین سال پروژه تولید تاکسی‌های ویژه شهر لندن را بر عهده گرفت و توانست اسم خود را بیش از پیش سر زبان‌ها بیندازد. البته روند خرید سهام شرکت‌های خودروسازی توسط شرکت جیلی کماکان ادامه داشته و در سال ۲۰۱۷ توانست 49.9 درصد از سهام پروتن مالزی و ۵۱ درصد از سهام لوتوس بریتانیا را خریداری کند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ / خودرو / خودرو چینی / خرید خودرو چینی
آینده خودروسازان چینی در ایران
از برلیانس و چانگان و زوته که بگذریم، دانگ‌فنگ و هایما نیز دیگر چینی‌های حاضر در خودروسازی نیمه‌دولتی کشور به شمار می‌روند که ظاهرا اولی به‌دنبال محدود کردن فعالیت‌های خود در ایران است و دومی فعلا برای ماندن تلاش می‌کند. آخرین آمار اعلامی نشان می‌دهد تولید دانگ‌فنگ در دی‌ماه امسال به یک‌سوم ماه مشابه سال گذشته رسیده و احتمال دارد این شرکت به تبعیت از همکار فرانسوی‌اش (پژو) ایران را به دلیل تحریم‌های آمریکا ترک کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •