پنجشنبه, ۸ اسفند, ۱۳۹۸ / 27 February, 2020
داخلی سازی قطعات خودرو
58 میلیون یورو صرفه جویی ارزی با داخلی سازی 51 قطعه و مواد اولیه
مشرق / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / اقتصادی
58 میلیون یورو صرفه جویی ارزی با داخلی سازی 51 قطعه و مواد اولیه
مدیرعامل ایران خودرو گفت: ایجاد «فن بازار» در صنعت قطعه سازی خودرو به‌عنوان یکی از اهداف مهم ما ترسیم شده که برمبنای آن ایجاد قطب‌های فن‌آوری محصول در مجاورت قطب‌های صنعتی قطعات دنبال می‌شود.
  ایران خودرو
دبیر ستاد تنظیم بازار:تقاضای خودرو واقعی نیست
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
دبیر ستاد تنظیم بازار:تقاضای خودرو واقعی نیست
دبیرکارگروه تنظیم بازار با اشاره به اینکه بعد از تحریم‌ها حدود ۷۰ درصد از قطعات مورد نیاز خودروسازی‌ها داخلی سازی شده است، گفت: اما تقاضا برای خرید خودرو واقعی نیست.
  کتاب  تجارت  تنظیم بازار  خودرو  بازار خودرو  قطعه سازان  تحریم اقتصادی
گام های موثر کروز منجر به داخلی سازی بسیاری از قطعات حساس در کشور شده است
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
گام های موثر کروز منجر به داخلی سازی بسیاری از قطعات حساس در کشور شده است
مدیرعامل ایران خودرو در خصوص عملکرد کروز در تامین قطعات مورد نیاز ایران خودرو خاطرنشان کرد: همه ی تامین کنندگان ایران خودرو به ویژه کروز در حوزه های متفاوت با وجود شرایط سخت، تلاش های خاص و ویژه ای را انجام دادند که جای تقدیر و تشکر دارد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
تولید خودروی تمام برقی ایرانی استارت خورد
[شهروند]   دیروز روز پرخبری برای خودروسازان بود . خودروسازان درباره علت گرانی خودروهای داخلی صحبت کردند و گفتند که پایبند قیمت‌های مصوب هستند و از  اینکه بعد از فروش از در  کارخانه چه اتفاقی می افتد ، بی خبر  هستند. در عین حال قطعه‌سازان هم از داخلی سازی برخی قطعات مربوط به ترمز خودرو گفتند و اینکه داخلی‌سازی قطعات برایشان 30 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی ایجاد کرده است. از آن سمت سایپا برای تولید یک خودروی برقی با مپنا تفاهم‌نامه امضا کرد. تفاهم‌نامه‌ای که به گفته برخی از کارشناسان احتمال موفقیت آن پایین است. زیرا خودروسازان ایرانی پیش از این هم تولید خودروی برقی را کلید زده بودند اما نتوانستند تجاری سازی کنند.  به گفته کارشناسان …
آغاز تولید دسته سیم انواع خودروی سواری با 60 درصد داخلی سازی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
آغاز تولید دسته سیم انواع خودروی سواری با 60 درصد داخلی سازی
خط تولید دسته سیم انواع خودروی سواری در راستای نهضت داخلی سازی قطعات با ظرفیت تولید روزانه 700 ست با حضور مدیر عامل ایران خودرو در شرکت آذین الکترونیک پیشرو راه اندازی شد.
  ایران خودرو
قطعه‌سازان خودرو برای تداوم تحریم‌‌ها دعا می‌کنند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
قطعه‌سازان خودرو برای تداوم تحریم‌‌ها دعا می‌کنند
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: نتایج مثبت نهضت داخلی سازی خودرو باعث شده تا قطعه‌سازان دعا کنند که تحریم ادامه داشته باشد.
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
افتتاح خط تولید سنگ توپی بلبرینگ ۴۰۵
مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه مراسم افتتاح این خط تولید گفت: نهضت داخلی سازی در ایران خودرو با جدیت ادامه دارد. فرشاد مقیمی تصریح کرد: بسته تشویقی برای سازندگان قطعات با فن آوری پیشرفته در نظر گرفته‌ایم و برای حمایت از تولید داخل به اجرا می‌گذاریم.
  ایران خودرو  خودرو
صرف جویی 160 میلیون یورویی در صنعت خودرو/ تولید دانش فنی دستاورد بزرگ ایران خودرو
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
صرف جویی 160 میلیون یورویی در صنعت خودرو/ تولید دانش فنی دستاورد بزرگ ایران خودرو
نهضت ساخت داخل قطعات مورد نیاز صنعت خودرو کشور هنوز ادامه دارد. روشی در حوزه خودکفایی که همزمان با آغاز تحریم ها ، ایده نهضت داخلی سازی وزیر صنعت بدل به استراتژی اصلی خودروسازان شد در این مسیر با برگزاری میزهای داخلی سازی که حاصل آن کاهش ارزبری نزدیک به 160 میلیون یورو برای کشوراست.
۸۵ درصد قطعات خودرو داخلی‌سازی شده است
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
۸۵ درصد قطعات خودرو داخلی‌سازی شده است
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: امیدواریم بتوانیم با خودکفایی در تولید مواد اولیه، داخلی سازی قطعات خودروها را از ۸۰ درصد به ۹۰ درصد برسانیم.
  قطعات خودرو  داخلی سازی
کاهش‌ قیمت خودرو، داخلی سازی و رشد تولید در ‌دستور کار دولت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / فیلم
کاهش‌ قیمت خودرو، داخلی سازی و رشد تولید در ‌دستور کار دولت
«رضا رحمانی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: امروز ساخت قطعات در داخل، رشد تولید که پیامد کاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد داشت در دستور کار قرار دارد و در یکی دو ماه گذشته تولید خودرو افزایش یافت و تلاش می شود این روند ادامه یابد و در نتیجه بر بازار خودرو تاثیر می‌گذارد.
  رضا رحمانی  وزارت صنعت معدن و تجارت  رونق تولید  ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
نقطه مثبت در کروز ارتباط خوب بخش تحقیق و توسعه با دانشگاهیان است
سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای انقلاب فرهنگی از خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی سایت دو شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آورد.عاملی در حاشیه بازدید از شرکت قطعه‌سازی کروز گفت: آنچه اهمیت دارد اینکه بخش تحقیق و توسعه کروز در حوزه طراحی داخلی ارتباط مناسب و خوبی با بخش دانشگاهی ایجاد کرده است و این مسئله قابل تقدیر و یک نقطه مثبت برای این شرکت قطعه سازی به شمار می‌رود. بر حسب بیان مدیران کروز ۳تا ۷ درصد فروش کروز به بخش تحقیق و توسعه اختصاص پیدا کرده است.دبیر شورای انقلاب فرهنگی حضور بانوان در شرکت قطعه‌سازی کروز را از نقاط مثبت ارزیابی و اظهار کرد: این موضوع یک نقطه مثبتی است که از توانایی‌های علمی، مهارت‌های صنعتی بانوان در حوزه صنعت به درستی استفاده شده است. وی به موانع …
صنایع دفاع به کمک صنعت قطعه‌سازی می‌آیند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
صنایع دفاع به کمک صنعت قطعه‌سازی می‌آیند
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه ورود صنایع دفاع در صنعت قطعه سازی با توجه به توانمندی آن در تولید قطعات و فناوری، مفید خواهد بود، گفت: با توجه به اینکه اکنون در جنگ‌های نظامی نیستیم، می‌توانیم از صنایع نظامی برای پیشبرد بهتر صنعت قطعه بهره برده و صنعت قطعه‌ داخلی را یاری کنیم.
  قطعه‌سازی  صنایع دفاعی  خودروسازی  تسهیلات
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
کروز با داخلی‏سازی، آمادگی تامین روزانه‏ 3500 ECU را دارد
یکی از مشکلات امروزه صنعت خودروسازی کشور، مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی است که حرکت فعالان این صنعت در جهت داخلی‌سازی قطعات از فرصت‌های آن است. شرکت صنایع تولیدی کروز در مسیر پویش داخلی‌سازی قطعات خودرو گام‌های موثری برداشته و مانند همیشه سعی در پیشبرد این صنعت و کاهش میزان وابستگی به کشورهای خارجی را دارد.حسین انصاری، مدیر قوای محرکه شرکت صنایع تولیدی کروز با اشاره به داخلی‌سازی صددرصدی ECU توسط این شرکت گفت: کروز از سال 92 تولید اولین نسل از ECU را آغاز کرد و تا به امروز توانسته 5 نسل متفاوت از آن را داخلی‌سازی و تولید کند. در واقع این شرکت قطعه‌سازی نخستین شرکت داخلی در بومی‌سازی صددرصدی ECU است، چرا که این قطعه‌ ‌های‌تک به عنوان سامانه مدیریت موتور یک برد الکترونیکی است که با …
انعقاد قرارداد داخلی‌سازی قطعات صنعت خودرو به ارزش ۲۷۵ میلیون یورو
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
انعقاد قرارداد داخلی‌سازی قطعات صنعت خودرو به ارزش ۲۷۵ میلیون یورو
معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: قرارداد داخلی سازی قطعات، لوازم و تجهیزات مصرفی صنعت خودرو به ارزش ۲۷۵ میلیون یورو منعقد شده است.
مدیرعامل ایران خودرو خبر داد: خودکفایی درتولید ملی از سه مسیر با کاهش ارزبری بالا
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
مدیرعامل ایران خودرو خبر داد: خودکفایی درتولید ملی از سه مسیر با کاهش ارزبری بالا
مدیرعامل ایران‌خودرو اجرای نهضت داخلی سازی قطعات را از رویکردهای بسیار مهم این خودروساز توصیف کرد و با اشاره به میثاق نامه با تامین کنندگان برای افزایش ظرفیت تولید و حمایت از مشتریان و ذی نفعان گفت: در سه حوزه میزهای خودکفایی وزارت صمت، پروژه های داخلی ایران‌خودرو و همکاری با صنایع دفاعی به دنبال افزایش عمق ساخت داخل محصولات هستیم.
داخلی‌سازی ابزار مخصوص هایما، دانگ‌فنگ، سوزوکی و ۲۰۰۸
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
داخلی‌سازی ابزار مخصوص هایما، دانگ‌فنگ، سوزوکی و ۲۰۰۸
مدیرعامل ایساکو از داخلی‌سازی ابزار مخصوص تعمیرات خودروهای هایما، دانگ‌فنگ، سوزوکی و پژو ۲۰۰۸ خبر داد.
  تولید داخلی  داخلی سازی قطعات خودرو  ابزار مخصوص  آشتی با کالای ایرانی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
حرکت جهادی کروز در داخلی‌سازی قطعات پیشرفته خودرو
شرکت کروز سعی در توسعه صنعت قطعه سازی، اشتغالزایی و خودکفایی اقتصادی در کشور را دارد. کروز در سه سایت تولیدی خود بیش از ۱۰۰۰ قطعه با شماره فنی متفاوت تولید می‌کند. قطعه سازی کروز در تامین حدود ۴۱ مدل خودروی داخلی نقش مستقیم دارد و با سرمایه گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومانی کمک بزرگ به صنعت خودرو کرده و سبب حفظ و عدم خروج سالانه ده‌ها میلیون دلار ارز شده است. از دیگر دستاورد‌های کروز می‌توان به اشتغالزایی برای بانوان اشاره کرد که این موضوع کمک بزرگی به جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی کرده است.
سایپا ۱۴ قطعه دیگر از محصولاتش را بومی‌سازی کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اقتصادی
سایپا ۱۴ قطعه دیگر از محصولاتش را بومی‌سازی کرد
سایپا با انعقاد قرارداد داخلی‌سازی محصولات خود در میز سوم تعمیق ساخت داخل، تولید ۱۴ قطعه دیگر از محصولات خود را به شرکت‌های ایرانی واگذار کرد.
  گروه خودروسازی سایپا  داخلی سازی قطعات خودرو
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
توسعه جهاد خودکفایی با قرارداد ساپکو، ایدم و چرخشگر:‌
موتور دیزلی 457 و گیربکس 16سرعته داخلی سازی می شود شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو در راستای طرح جهاد خودکفایی قطعات تفاهم نامه‌ای با شرکت های ایدم و چرخشگر در زمینه ساخت و بومی سازی موتور شش سیلندر دیزلی OM457 و گیربکس دستی 16سرعته و اتوماتیک متناسب...
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
موتور دیزلی ۴۵۷ و گیربکس ۱۶ سرعته داخلی سازی می‌شود
شركت طراحي مهندسي و تامين قطعات ايران خودرو در راستاي طرح جهاد خودكفايي قطعات تفاهم نامه‌اي با شركت هاي ايدم و چرخشگر در زمينه ساخت و بومي سازي موتور شش سيلندر ديزلي OM457 و گيربكس دستي 16سرعته و اتوماتيك متناسب با اين موتور امضاء كرد.
مدیریت سایپا در امر داخلی سازی موفق بوده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
مدیریت سایپا در امر داخلی سازی موفق بوده است
نماینده کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت سایپا با اجرای یک سیاست صحیح در داخلی سازی قطعات خودرو و رونق تولید، توانست وضعیت این خودروساز را سامان دهد.
قطعه‌سازان برای تشکیل میزهای "مواد اولیه" عجله دارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اقتصادی
قطعه‌سازان برای تشکیل میزهای "مواد اولیه" عجله دارند
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو تامین مواد اولیه برای داخلی‌سازی قطعات را بزرگترین مشکل میزهای تعمیق داخلی‌سازی صنعت خودرو دانست و گفت: با توجه به اینکه این موضوع تاکنون عملیاتی نشده، لازم است که هرچه سریع‌تر اتفاق بیفتد.
  میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو  داخلی سازی قطعات خودرو  صنعت قطعه
بانک مرکزی و وزارت اقتصاد به کمک وزارت صنعت بیایند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اقتصادی
بانک مرکزی و وزارت اقتصاد به کمک وزارت صنعت بیایند
به گفته دبیر انجمن همگن قطعه‌سازی، تنها مشکل در اجرایی شدن میزهای تعمیق ساخت داخل قطعات، کمبود نقدینگی و محدود بودن منابع سرمایه‌گذاری است؛ لذا لازم است برای رفع این مشکل بانک مرکزی با وزارت صنعت همکاری‌های لازم را کرده تا برگزاری این میزها، بی‌تاثیر نباشد.
  میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو  انجمن همگن قطعه‌سازی  قطعه‌سازی  داخلی سازی قطعات خودرو
واردات قطعاتی که امکان داخلی‌سازی‌ دارد، ممنوع شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اقتصادی
واردات قطعاتی که امکان داخلی‌سازی‌ دارد، ممنوع شد
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن اعلام وضعیت قطعات هدف‌گذاری شده برای تعمیق ساخت داخل، اظهار کرد: با توجه به تمرکزی که بر این فضا شکل گرفته، به زودی روند روبه رشد داخلی‌سازی قطعات خودرو آشکار خواهد شد.
  ایران‌خودرو  داخلی سازی قطعات خودرو  میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو
خودروسازان از یک منبع تامین قطعه کنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
خودروسازان از یک منبع تامین قطعه کنند
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ضمن ارائه پنج پیشنهاد این انجمن از خودروسازان درخواست کرد که بر روی یک منبع برای تامین قطعات تمرکز کنند و سراغ چند منبع نروند که تیراژ شکسته نشود.
  خودرو  داخلی‌سازی خودرو  داخلی سازی قطعات خودرو  قطعه سازان
ابهام در داخلی سازی قطعات خودرو/انتقاد وزیر از ارائه آمار دوگانه
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
ابهام در داخلی سازی قطعات خودرو/انتقاد وزیر از ارائه آمار دوگانه
امروز دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در حالی برگزار شد که آمار متفاوتی از سوی مسئولان وزارت صنعت در مورد داخلی سازی قطعات خودرو طی سال جاری ارائه شد.
کاهش ارزبری ۴۴ میلیون یورویی ایران‌خودرو با داخلی‌سازی قطعات
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
کاهش ارزبری ۴۴ میلیون یورویی ایران‌خودرو با داخلی‌سازی قطعات
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: از هیچ اقدامی در تسریع اجرای قراردادهای میز دوم تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو فروگذار نخواهیم کرد زیرا داخلی‌سازی این قطعات کاهش ارزبری ۴۴ میلیون یورویی را به دنبال خواهد داشت.
  داخلی سازی قطعات خودرو
قول بانک مرکزی برای تامین نقدینگی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی صنایع
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
قول بانک مرکزی برای تامین نقدینگی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی صنایع
وزیر صنعت، معدن و تجارت از قول مساعد بانک مرکزی برای تامین نقدینگی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی صنایع در شش ماهه دوم سال خبر داده و اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات کشور تا سال ۱۴۰۰ انجام شده که بخشی از آن در اجرای میزهای تعمیق ساخت داخل دنبال می‌شود.
  داخلی سازی قطعات خودرو  وزیر صنعت، معدن و تجارت
۱۲ قطعه از ۳۵ قطعه میز اول ساخت داخل، به تولید انبوه رسید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
۱۲ قطعه از ۳۵ قطعه میز اول ساخت داخل، به تولید انبوه رسید
طبق اعلام مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۱۲ قطعه از ۳۵ قطعه میز اول ساخت داخل در صنعت خودرو، به تولید انبوه رسیده و ۲۳ قطعه تا پایان سال وارد چرخه تولید انبوه خواهد شد.
  میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو  ساخت داخل  خودرو  داخلی سازی قطعات خودرو
قرارداد همکاری ٣۶ قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی ۴٢ قطعه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
قرارداد همکاری ٣۶ قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی ۴٢ قطعه
سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با انعقاد قرارداد ٣۶ شرکت قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی ۴٢ قطعه، دومین گام برای کاهش ارزبری ٩٠ میلیون یورویی را رقم خواهیم زد.
  داخلی سازی قطعات خودرو
میزان واردات و قاچاق قطعات خودرو/ داخلی سازی قطعات خودرو نتیجه اقدامات ترامپ است
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
میزان واردات و قاچاق قطعات خودرو/ داخلی سازی قطعات خودرو نتیجه اقدامات ترامپ است
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی با بیان اینکه داخلی سازی قطعات خودرو نتیجه اقدامات رییس جمهور آمریکا است، گفت: از ترامپ به دلیل اقداماتش متشکریم.
بیش از ۱۷ میلیون یورو کاهش ارزبری با اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات ایران خودرو
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اقتصادی
بیش از ۱۷ میلیون یورو کاهش ارزبری با اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات ایران خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از داخلی سازی 42 قطعه با همکاری 23 سازنده داخلی و با کاهش ارزبری ۱۷.۴۱ میلیون یورو در تیراژ یک ساله تولید خبر داد.
  اقتصاد مقاومتی  ایران خودرو  یورو  برنامه ریزی  صنعت قطعه سازی
مقیمی: نقدینگی مورد نیاز سازندگان براساس پیشرفت برنامه ساخت داخل تامین شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / اقتصادی
مقیمی: نقدینگی مورد نیاز سازندگان براساس پیشرفت برنامه ساخت داخل تامین شود
مدیرعامل ایران خودرو در زمینه ارائه مشوق برای پیشبرد پروژه های داخلی سازی قطعات خودرو پیشنهاد داد که نقدینگی مورد نیاز سازندگان براساس پیشرفت برنامه ساخت داخل تامین شود.
ارائه گزارش مستمر از وضعیت قطعات خودکفا شده به وزارت صمت
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / اقتصادی
ارائه گزارش مستمر از وضعیت قطعات خودکفا شده به وزارت صمت
در نخستین جلسه ستاد تعمیق و توسعه ساخت داخل ایران خودرو بر اجرای فرآیند توسعه ساخت داخل و نظام های موجود، تحلیل ریسک پروژه های خودکفایی مربوط به میز یک و دو با محوریت تعمیق ساخت داخل، روش های پیشنهادی جهت تامین نقدینگی لازم برای توسعه داخلی سازی تاکید شد.
  ایران خودرو  تولید ملی  خودرو  نقدینگی  یورو
اجبار به داخلی سازی همزمان با خصوصی سازی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / اقتصادی
اجبار به داخلی سازی همزمان با خصوصی سازی
از تمام برنامه‌ریزی و استراتژی‌های تعریف شده در صنعت خودرو، دو فرآیند افزایش عمق داخلی‌سازی قطعات و همچنین خصوصی‌سازی شرکت‌های خودروساز بیش از همه مورد تاکید قرار دارند. دو فرآیندی که برای سازماندهی و ساماندهی صنعت خودرو پیش‌بینی شده است. حال برخی از کارشناسان معتقدند که برنامه‌های مطرح شده از همپوشانی لازم برخوردار نیست و پیشبرد همزمان این دو فرآیند توسط دولت، هیچ کدام از آنها را به سرمنزل مقصود نخواهد رساند.
عملیات پلیس آگاهی و گروه قطعه‌سازی عظام برای مبارزه با عرضه قطعات تقلبی + فیلم
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / اقتصادی
عملیات پلیس آگاهی و گروه قطعه‌سازی عظام برای مبارزه با عرضه قطعات تقلبی + فیلم
ایلنا: اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه نمایندگان گروه قطعه سازی عظام و کارشناسان اتحادیه لوازم یدکی خودرو با هدف حفظ حقوق شهروندان و تقویت تولید داخلی و مبارزه با مفسدین و اخلالگران اقتصادی اقدام به عملیات کردند.
ایران خودرو ۶۵۰ قطعه و سایپا ۳۰۰ قطعه را داخلی‌سازی کردند/ کالاها از مرحله تولید تا توزیع در مغازه‌ها رصد خواهند شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / اقتصادی
ایران خودرو ۶۵۰ قطعه و سایپا ۳۰۰ قطعه را داخلی‌سازی کردند/ کالاها از مرحله تولید تا توزیع در مغازه‌ها رصد خواهند شد
ایلنا: مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت اظهار داشت: در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید بیش از ۲ هزار قلم قطعات برای داخلی سازی ارایه شد و بالای ۷۴۰…
مهندسان ایرانی توان تولید قطعات خودرو ندارند؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / اقتصادی
مهندسان ایرانی توان تولید قطعات خودرو ندارند؟
­رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بیش از ۶۰ درصد قطعات پژو ۳۰۱ با استفاده از توان فناوران و دانشمندان ایرانی داخلی سازی شده است.
توافق با خودروسازان برای پرداخت تسهیلات به قطعه سازان
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / اقتصادی
توافق با خودروسازان برای پرداخت تسهیلات به قطعه سازان
در حالی نهضت ساخت داخل و تعمیق بخشی به آن به عنوان یکی از 7 محور رونق تولید در سال جاری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال شده که قطعه سازان به ویژه در صنعت خودرو با چالش جدی نقدینگی مواجه هستند و انعقاد قرارداد با هدف داخلی سازی قطعات نیز بدون شک، نیاز آن ها به نقدینگی را افزایش می دهد.
بالاترین سطح داخلی سازی قطعات در تولید پژو ۳۰۱
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / اقتصادی
بالاترین سطح داخلی سازی قطعات در تولید پژو ۳۰۱
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان اینکه حتی یک مهندس خارجی نیز هم اکنون در خطوط تولید پژو ۳۰۱ حضور ندارد، گفت: بالاترین سطح داخلی سازی قطعات در تولید ۳۰۱ مشاهده می شود.
  صنعت خودروسازی  مازیار بیگلو  خودروسازان  پژو 301  انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو
«اگر و مگر» صنعت خودرو، از گاندو تا صحبت های وزیر صنعت
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / اقتصادی
«اگر و مگر» صنعت خودرو، از گاندو تا صحبت های وزیر صنعت
صنعت خودرو برای گذر از شرایط فعلی و حرکت به سمت داخلی سازی قطعات به حمایت نظام بانکی و تامین نقدینگی نیاز دارد.
  صنعت خودروسازی  سایپا  خودروسازان
قائم مقام اجرايي ايران خودرو: با جدیت توسعه و خودکفایی محصول را انجام می‌دهیم
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / ...
قائم مقام اجرايي ايران خودرو: با جدیت توسعه و خودکفایی محصول را انجام می‌دهیم
قائم مقام اجرایی ایران خودرو درباره برنامه‌های خودکفایی محصولات گفت: درحال حاضر تیم بسیار قوی در ساپکو و مرکز تحقیقات شکل گرفته و نمایشگاه دائمی برای قطعات وارداتی برگزار شده است. از زمان آغاز به کار این نمایشگاه بسیاری از سازندگان آمادگی خود را برای ساخت و تولید اعلام کرده اند و درحال حاضر بخش زیادی از قطعات در دستور کار داخلی سازی قرار گرفته است.
روند داخلی سازی خودروها قابل قبول نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / اقتصادی
روند داخلی سازی خودروها قابل قبول نیست
تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در بهترین حالت ۸۵ درصد قطعات خودرویی کشور داخلی سازی شده و صنعت خودرو باید در سال های گذشته تحرک بیشتری در زمینه داخلی سازی انجام می داد.
اصرار خودروسازان بر تولید خودرو بدون قطعه/ تولید خودروهای ناقص ادامه دارد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / اقتصادی
اصرار خودروسازان بر تولید خودرو بدون قطعه/ تولید خودروهای ناقص ادامه دارد
عضو انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو درباره میزان داخلی سازی خودروی پژو ٣٠١، گفت: تولید ٣٠١ هنوز عملیاتی نشده و این خودرو از جمله خودروهای قرارداد پژو با ایران بود که طرف فرانسوی همان کاری را کرد که در تحریم قبلی صورت داد.
  خودرو  خودروسازان  بازار خودرو  واردات خودرو  ایران خودرو  افزایش قیمت خودرو
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / اقتصادی
سایپا: خودروی "رهام" در سال جاری عرضه می شود
در سال 97 خودروی رهام به بازار معرفی شد که با آغاز تحریم ها و مشکلات ایجاد شده در تامین قطعات این خودرو در نظر داریم تا با پویش ملی داخلی سازی در سال جاری از این خودرو و سایر محصولات سایپا با آپشن های جدید رونمایی کنیم.
تعمیق داخلی سازی خودرو با ناهماهنگی دستگاه ها میسر نمی شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اقتصادی
تعمیق داخلی سازی خودرو با ناهماهنگی دستگاه ها میسر نمی شود
تهران- ایرنا- استاد گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم وصنعت، تعمیق داخلی سازی قطعات دستکم برای خودروهای پرتیراژ را تنها راه حل خروج خودروسازی از وضعیت دشوار کنونی برشمرد تا ارزبری ها هرچه بیشتر کاهش یابد، اما تاکید کرد: دستگاه های مرتبط باید به دور از بخشی نگری، هماهنگ اقدام کنند.
  اقتصاد  داخلی سازی قطعات  اقدام هماهنگ دستگاه ها  برجام 97