جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
دارا دوم
جهاددانشگاهی؛۴۰ سال تاثیرگذاری و جریان‌سازی
۲ روز قبل / چهل سال با جهاد دانشگاهی / سازمان اوقاف وامور خیریه / حجت‌الاسلام و المسلمین خاموشی
جهاددانشگاهی؛۴۰ سال تاثیرگذاری و جریان‌سازی
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه جهاد دانشگاهی، امروز به عنوان پلی میان دانشگاه‌ها و بخش‌های کاربردی و کارکردی آن علوم در متن جامعه نقش ایفا می‌کند و به ‌نوعی نقش حلقه واسط را در این فرایند دارد گفت: با گذشت بیش از چهار دهه و ورود به گام دوم انقلاب شاهدیم که نیازهای استراتژیک کشور بسیار متفاوت‌تر و پیچیده‌تر از همه‌ ۴۰ سال گذشته شده است. بالطبع، تشخیص و شناسایی این نیازهای جدید یک هنر است که دیدی واقع‌بینانه و متعهدانه و کارشناسانه را می‌طلبد. جهاد دانشگاهی در چهار دهه گذشته نشان داده که این ظرفیت را دارا است.
۵ روز قبل
تغییر کرد
پخش مسابقه استعدادیابی «عصر جدید» تا پیش از فرارسیدن ماه محرم تغییراتی خواهد داشت و از این پس علاوه‌ بر شنبه و یکشنبه، سه‌شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها هم روی آنتن می‌رود.به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی «عصر جدید»، به دلیل تداخل پخش این برنامه با بازی‌های باقیمانده از لیگ برتر فوتبال و همچنین جام باشگاه‌های اروپا، غیر از شنبه‌ها و یکشنبه‌ها، از این هفته، سه‌شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها هم «عصر جدید» روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت. مهم‫ترین دلیل اضافه شدن روزهای پخش این مسابقه تلویزیونی، تداخل زمان پخش با مسابقات ورزشی مهم و پایان پخش مرحله دوم پیش از فرا رسیدن ماه محرم خواهد بود، تا با معرفی شرکت‌کنندگان منتخب مردم، آنان زمان کافی برای آماده‌سازی تا شروع ضبط مرحله بعدی را دارا باشند. در جدول جدید پخش، بخش‌های …
آخرین خبر‌ها درباره تاریخ تولد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بازار سرمایه / بورس
آخرین خبر‌ها درباره تاریخ تولد "دارا دوم"
قرار است دومین ETF دولتی که متشکل از شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران است، تا آخر ماه جاری عرضه شود. احتمالا در سه هفته باقی مانده مرداد ماه سهامداران شاهد پذیره‌نویسی دارا دوم باشند.
آخرین اخبار از دارا دوم / دومین عرضه ETF دولتی چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بازار سهام / بورس / دارا دوم / صندوق ETF / صندوق دارا دوم
آخرین اخبار از دارا دوم / دومین عرضه ETF دولتی چه زمانی است؟
قرار است دومین ETF دولتی که متشکل از شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران است، تا آخر ماه جاری عرضه ‌شود. احتمالا در سه هفته باقی مانده مرداد ماه سهامداران شاهد پذیره‌نویسی دارا دوم باشند. نوشته آخرین اخبار از دارا دوم / دومین عرضه ETF دولتی چه زمانی است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
آغاز مرحله دوم فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو با عرضه پنج محصول
گروه صنعتی ایران‌خودرو به منظور حذف واسطه‌گران سودجو از چرخه خرید، افزایش عرضه و ایجاد فرصت برابر برای تمامی متقاضیان خرید خودرو، مرحله دوم طرح فروش فوق‌العاده را با ارایه پنج محصول آغاز شد.ایکو پرس - بابک رحمانی، معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو با بیان مطلب فوق گفت: مرحله دوم فروش فوق‌العاده محصولات این خودروساز با قیمت قطعی و عرضه پنج محصول در راستای برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحویل خودرو به مشتریان حقیقی از روز پنج‌شنبه نهم مردادماه امسال به مدت سه روز آغاز شد.وی افزود: پس از اتمام مهلت ثبت نام براساس قرعه‌کشی و با حضور نهادها و سازمان‌های نظارتی برندگان نهایی مشخص خواهند شد.رحمانی ادامه داد: در برنامه فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو …
کدام شرکت‌‌ها در دارا دوم قابل واگذاری است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ETF / دارا دوم / دارا یکم / شرکت‌های پالایشی / صندوق سرمایه‌گذاری
کدام شرکت‌‌ها در دارا دوم قابل واگذاری است؟
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: اقدامات لازم به منظور تشکیل دومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله با نام «صنایع پالایش نفت» توسط وزارت نفت در مرحله انجام بوده و امید است تا پایان مرداد ماه این صندوق نیز از طریق پذیره‌نویسی عمومی تشکیل شود. نوشته کدام شرکت‌‌ها در دارا دوم قابل واگذاری است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / دارا دوم / دارا سوم / رئیس سازمان خصوصی‌سازی / صندوق‌های ETF / علیرضا صالح
زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تا به حال زمان نهایی برای پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی، مردادماه اعلام شده و صندوق دارا سوم و دارا چهارم نیز به این ترتیب با حضور شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه در آینده‌ای نزدیک پذیره‌نویسی خواهند شد. نوشته زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واحدهای دارا دوم و سوم با تخفیف ۳۰ درصدی عرضه می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار
واحدهای دارا دوم و سوم با تخفیف ۳۰ درصدی عرضه می‌شوند
تسنیم نوشت: عرضه چهار پالایشگاه و نماهای فولاد، فملی، خودرو، خساپا در قالب واحدهای صندوق دارای دوم و سوم با تخفیف ٣ درصدی انجام می‌شود.
سه صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / صندوق ETF / سهام / بورس
سه صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس
علیرضا صالح با اشاره به پذیره‌نویسی صندوق‌های جدید دولتی تا ماه آینده گفت: دومین صندوق سرمایه گذاری ETF دولتی، صندوق دارا دوم نام دارد که با هدف دسترسی اکثر مردم به بازار سرمایه و ارتقای وضعیت اقتصادی خانواده‌ها از سوی دولت عرضه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
عکس‌نوشت
خبرگزاری مهر با انتشار مجموعه عکسی از گنجنامه همدان گزارش داد: ‌«با توجه به احتمال شیوع موج دوم کرونا و لزوم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی، مراکز تفریحی و گردشگری به دلیل ازدحام جمعیت، بیشترین احتمال را برای انتقال ویروس کرونا دارا می‌باشند.» تصویری که می‌بینید از این مجموعه انتخاب شده است.
زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / دارا دوم / دارا سوم / معاون وزیر اقتصاد / معمارنژاد
زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر
معاون وزیر اقتصاد از عرضه دارا دوم و دارا سوم پیش از پایان نیمه اول سال، خبر داد. نوشته زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / دارا دوم / دارا سوم / صندوق‌های ETF / صندوق‌های سرمایه‌گذاری
اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: دومین صندوق ETF دولتی ماه آینده پذیره‌نویسی خواهد شد و بدین ترتیب صندوق قابل معامله دارای دوم نیز از سوی دولت برای بهره‌برداری مردم و سرمایه‌گذاران از طریق بازار سرمایه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. نوشته اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
خطر در تعطیلات آخر هفته
با توجه به احتمال شیوع موج دوم کرونا و لزوم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی، مراکز تفریحی و گردشگری به دلیل ازدحام جمعیت، بیشترین احتمال را برای انتقال ویروس کرونا را دارا می‌باشد. تصاویر این گزارش مربوط به تعطیلات پایان هفته در گنجنامه همدان است. منبع: مهر
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / ویروس کرونا / کروناویروس / تهران / فاصله گذاری اجتماعی
(تصاویر) بی‌تفاوتی مردم نسبت به کرونا
با توجه به احتمال شیوع موج دوم کرونا و لزوم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی، مراکز تفریحی و گردشگری و پارک‌ها به دلیل ازدحام جمعیت، بیشترین احتمال را برای انتقال ویروس کرونا را دارا می‌باشد.
دومین عرضه سهام دولتی در راه است / چگونه سهام دارا دوم را بخریم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / بازار سرمایه / بورس / راهنمای شهروندی الف / سهام etf / سهام دارا دوم / سهام دارا یکم / سهام دولتی
دومین عرضه سهام دولتی در راه است / چگونه سهام دارا دوم را بخریم؟
هر چند  پیش‌بینی فروش دارا یکم ۱۷ هزار میلیارد تومان بود اما فقط ۶۰۰۰ میلیارد تومان جذب کرد، اما بازدهی خوب این صندوق (افزایش ۲.۷ برابری این صندوق) باعث شده بسیاری از مردم منتظر صندوق بعدی که قرار است از سوی دولت عرضه شود بنشینند.به نحوی که در پایان معاملات روز  یک‌شنبه بازار سهام، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق دولتی دارا یکم با رشدی ۳ درصدی به ۵ میلیون و ۴۵۴ هزار تومان رسید.در حالیکه مردم برای خرید آن 2 میلیون تومان پرداخت کرده بودند .
عرضه ETFها متوقف شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / حسن قالیباف / دارا دوم / دارا سوم / دارا یکم / رئیس سازمان بورس اوراق بهادار / صندوق‌های ETF
عرضه ETFها متوقف شد؟
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تصمیمی مبنی بر توقف ETF (صندوق سرمایه گذاری قابل معامله)‌ها گرفته نشده، گفت: ETFها همچنان برقرار هستند. نوشته عرضه ETFها متوقف شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبرهایی جدید از عرضه دارا دوم
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / دارا دوم / صندوق دارا یکم / صندوق سرمایه‌گذاری ETF / صندوق‌های ETF
خبرهایی جدید از عرضه دارا دوم
معاون سازمان خصوصی سازی گفت: درباره ETF های بعدی (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) که قرار است در بورس عرضه شوند، ETF پالایشی کارها درحال انجام است و در این راستا تصمیم اولیه دولت چهار پالایشگاه تبریز، اصفهان، تهران و بندرعباس بود. نوشته خبرهایی جدید از عرضه دارا دوم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / اقتصاد / پوشش / خودرو / سهام / سهام عدالت
مجلس منتظر محل تامین سهام دارا دوم و سوم
پیگیری‌ها نشان می‌دهد، برای شفاف شدن محل عرضه سهام موجود در صندوق‌های قابل معامله دارا دوم و سوم وزیر اقتصاد مکلف شده تا به صورت کتبی اعلام کند
مجلس منتظر پاسخ کتبی وزیر درباره محل تأمین سهام دارا دوم و سوم/ ارائه طرح دو فوریتی در صورت تأخیر دژپسند در شفاف سازی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سهام عدالت
مجلس منتظر پاسخ کتبی وزیر درباره محل تأمین سهام دارا دوم و سوم/ ارائه طرح دو فوریتی در صورت تأخیر دژپسند در شفاف سازی
پیگیریها نشان می‌دهد، برای شفاف شدن محل عرضه سهام موجود در صندوقهای قابل معامله دارا دوم و سوم وزیر اقتصاد مکلف شده تا به صورت کتبی اعلام کند این دارایی ارتباطی به سهام عدالت پس گرفته شده در سال۱۳۹۴ ندارد.
توقف عرضه دارادوم و داراسوم واقعیت دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / دارا دوم / دارا سوم / دارا یکم / صندوق ETF / صندوق دارا یکم
توقف عرضه دارادوم و داراسوم واقعیت دارد؟
از روز گذشته شنیده‌هایی مبنی بر توقف عرضه دو صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله دولتی (ETF) یعنی دارادوم و داراسوم به گوش می‌رسد، آیا این موضوع صحت دارد؟ هرچند رئیس سازمان خصوصی‌سازی آن را رد کرده اما یک نماینده مجلس از شروط مجلس برای این برنامه سخن می‌گوید. نوشته توقف عرضه دارادوم و داراسوم واقعیت دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شروط مجلس برای «دارا ۲ و‌۳»
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بورس / بازار سرمایه / دارا سوم / دارا یکم
شروط مجلس برای «دارا ۲ و‌۳»
مجلس به‌دنبال تصویب طرحی است که برمبنای آن، موانعی بر سر راه عرضه دو صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله دولتی (ETF) یعنی دارادوم و داراسوم ایجاد خواهد شد. مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از شرط‌های پارلمان برای موافقت با عرضه این دو ETF دولتی رونمایی کرده است. به گفته او هدف از این اقدام، واگذاری سهام جامانده‌های سهام عدالت است. او می‌گوید: اگر منابع دارا دوم و سوم منابع سهام عدالت باشد، مجلس جلوی عرضه را می‌گیرد. واکنش اولیه بورس به این طرح منفی بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / جاماندگان سهام عدالت / سهام عدالت / صندوق دارا دوم و سوم / صندوق دارا یکم
جزییات طرح مجلس برای ارائه سهام عدالت به ۳ گروه بزرگ جامانده
مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با تسنیم در خصوص وضعیت فعلی طرح ارائه سهام به جاماندگان سهام عدالت گفت: این طرح اعلام وصول شده و هم اکنون در کمیسیون است. جزئیات طرح همچنان در حال بحث و بررسی می‌باشد و تا دو الی سه هفته‌ی دیگر از کمیسیون عبور خواهد کرد و قرار نیست مدت زیادی در کمیسیون باقی بماند.
دولت برای بورس برنامه جدی دارد / «دارادوم» روح تازه‌ای به بورس می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بازار سرمایه / دارا دوم / سرمایه گذاری در بورس / صندوق ETF / علی ربیعی
دولت برای بورس برنامه جدی دارد / «دارادوم» روح تازه‌ای به بورس می‌دهد
سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت برای بورس برنامه جدی دارد و به دنبال این است که بورس را به بنیادهای اقتصاد کشور تبدیل کند، گفت: تدارک ورود صندوق ای تی اف که پالایشی‌ها و فلزی‌ها در آن هستند به بورس گرفته شده و این کار روح جدیدی به بورس خواهد داد. نوشته دولت برای بورس برنامه جدی دارد / «دارادوم» روح تازه‌ای به بورس می‌دهد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
زمان عرضه دارا دوم / سقف خرید قیمت ۵ میلیون تومان است
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / دارا دوم / صندوق سرمایه‌گذاری ETF / صندوق واسطه‌گری مالی / معاون امور بیمه و بانک / معمارنژاد
زمان عرضه دارا دوم / سقف خرید قیمت ۵ میلیون تومان است
معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: واحدهای دومین صندوق دولتی هم اواخر تیر یا اوایل مرداد پذیره‌نویسی می‌شود و سقف خرید در این صندوق‌ها ۵ میلیون تومان خواهد بود. نوشته زمان عرضه دارا دوم / سقف خرید قیمت ۵ میلیون تومان است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزییاتی از عرضه دارا دوم در بورس / تامین ۹۰ درصد کسری بودجه با بورس!
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / صندوق ETF
جزییاتی از عرضه دارا دوم در بورس / تامین ۹۰ درصد کسری بودجه با بورس!
برآوردها از سیاست دولت در بورس نشان می‌دهد با عرضه دارادوم به‌عنوان صندوق سرمایه‌گذاری شامل سهام خودروسازان و شرکت‌های تولیدکننده فلزات و داراسوم به‌عنوان صندوق سرمایه‌گذاری پالایشگاه‌ها، در مجموع ۱۶۰ هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی خواهد شد. نوشته جزییاتی از عرضه دارا دوم در بورس / تامین ۹۰ درصد کسری بودجه با بورس! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۵۲ میلیون خریدار  احتمالی برای «دارادوم»
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / بورس / دارا دوم / صندوق etf
۵۲ میلیون خریدار احتمالی برای «دارادوم»
در مرحله دوم واگذاری سهام دولتی در قالب ETF بنا به گفته‌های مدیر عامل شرکت بورس تهران، نوبت به صندوق‌های خودرویی و فلزی می‌رسد و قرار است باقی‌مانده سهام دولت در ایران‌خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و ملی مس ایران در این مرحله به عموم عرضه شود. در این میان بر اساس ارزش روز (یکشنبه ۱۵ تیر) سهام مذکور و با احتساب ۲۰ درصد تخفیف، خالص ارزش دارایی دولت در این شرکت‌های خودرویی و فلزی، ۳/ ۱۰۴ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که با توجه به تخصیص ۲ میلیون تومان به هر کد ملی، فروش تمامی سهام این گروه نیازمند مشارکت بیش از ۵۲ میلیون نفر است که در نوع خود قابل توجه خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
با گذشت یک ماه از مجلس یازدهم لیست مشاوران قالیباف درحال افزایش است به نظر می‌رسد او به دنبال زدن رکورد علی لاریجانی در تعدد مشاوران است
این لیست تکمیل می‌شود!آفتاب یزد—گروه سیاسی: پست مشاوره در ساختار سیاسی و اجرایی ایران معنای خاص خودش را دارد. درحالی که در بسیاری کشورها مشاوران از میان افرادی متخصص انتخاب می‌شوند تا در موقعیت‌های مختلف با توجه به تجارب هر شخص به یارای مدیر یا مقام مربوطه بروند در ایران اما مشاوره از دو بخش تشکیل شده است. نخست افرادی هستند که در تغییر و تحولات جایگاه اصلی خود را از دست داده‌اند و حالا با توجه به اینکه نمی‌توان دست کم در افکار عمومی آنها را کاملا از مدار خارج کرد به آنها سمت مشاوره داده می‌شود. در اینجا مراد از مشاوره در واقع این است که «با تشکر از زحمات شما اما دوران شما دیگر تمام شده است و بفرمایید استراحت!» یک مدل دیگر از مشاوران در ایران مربوط به کسانی است که برای یک مقام سیاسی یا مدیر سال‌ها …
ارزش «دارا یکم» 2/2 برابر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
ارزش «دارا یکم» 2/2 برابر شد
عباس معمارنژاد، معاون وزیر اقتصاد می‌گوید: واحدهای نخستین صندوق واسطه‌گری مالی (دارا یکم) از روز چهارشنبه 4تیرماه قابل خریدوفروش می‌شود و به‌زودی صندوق دارا دوم مشتمل بر سهام شرکت‌های پالایشی نیز در بازار عرضه خواهد شد. به گفته او، فعلا ارزش هر واحد از صندوق دارا یکم از 10هزار تومان به 22هزار و 500تومان رسیده و ارزش سهام خریداری شده توسط مردم 125درصد رشد کرده است.
جنگ خاموش - 15|چرا سهم دومین دارنده گاز جهان از تجارت گاز فقط 2 درصد است؟ +فیلم
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / صادرات گاز ایران / جنگ خاموش
جنگ خاموش - 15|چرا سهم دومین دارنده گاز جهان از تجارت گاز فقط 2 درصد است؟ +فیلم
ایران با دارا بودن 34 هزار میلیارد مترمکعب ذخایر گازی، رتبه دوم را در بین کشورهای جهان در میزان ذخایر گازی به خود اختصاص داده؛ اما با این وجود، در تجارت جهانی گاز سهمی کمتر از 2 درصد دارد.
مازندران ۴۵ درصد تولید برنج کشور را دارا است
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / استانی-اقتصادی / کشت برنج در مازندران / استان مازندران شهرستان آمل
مازندران ۴۵ درصد تولید برنج کشور را دارا است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: این استان با حدود ۲۱۴ هزار هکتار سطح زیرکشت اول، حدود ۱۱۰ هزار هکتار کشت دوم و رتون و با تولید سالیانه حدود یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن شلتوک ۴۵ درصد تولید برنج کشور را به خود اختصاص می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
اهدای خون نیازی مستمر در کشور است
کمبود خون که این روزها سخنگوی سازمان انتقال خود را به اعلام مستمر فراخوان برای اهدای خون توسط مردم واداشته است فقط مربوط به شرایط کرونایی جامعه و کاهش مراجعه مردم نیست. روند کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون از نیمه دوم سال گذشته و با بروز اتفاقاتی نظیر شیوع آنفلوآنزای  N1 H1 و سپس بروز سرما رقم خورده بود و وقتی شیوع کرونا کشور را درگیر کرد کاهش اهدا خود مضاعف شد. روزنامه اعتماد در مصاحبه‌ای با بشیر حاجی‌بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون به بررسی این کاهش اهدای خون پرداخت. او در این مصاحبه که 10 اسفند 98 منتشر شد تاکید کرد: «هیچ شواهدی درباره انتقال ویروس از طریق خون و فرآورده خونی در منابع علمی وجود ندارد و تنها راه سرایت این ویروس، قطرات تنفسی است. حالا اگر فرد اهداکننده، در …
(تصاویر) کرونا یک
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / کرونا / کروناویروس / کرونا در فرانسه / صابون سنتی فرانسه / بندر مارسی
(تصاویر) کرونا یک "صابون‌ مرده" را زنده کرد!
کشور فرانسه به عنوان یکی از کانون‌های مهم انتشار کروناویروس در اروپا، علی رغم دارا بودن زیر ساخت‌های بالای بهداشتی، شاهد روی آوردن بسیاری از مردم این کشور به شیوه‌های سنتی است. یکی از این گرایش‌های سنتی، اقبال مردم فرانسه به یک صابون سنتی است که از عصر رنسانس در این کشور مورد استفاده بوده، اما از بعد از جنگ جهانی دوم و به دنبال پیشرفت علم پزشکی رو به فراموشی رفته بود.
سلامت نیروهای مسلح ما مهمترین نکته در ارتش می‌باشد
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / ارتش جمهوری اسلامی ایران / ویروس کرونا / سربازی
سلامت نیروهای مسلح ما مهمترین نکته در ارتش می‌باشد
سرتیپ دوم دکتر حمیدی فراهانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش: دقیق ترین پیشگیری ها و منظم ترین آزمایشات برای سربازان و نیروهای مسلح انجام میشود و سالمترین افراد را در حوزه نظامی دارا هستیم.
ایران رتبه دوم ثبت رکوردهای گینس را در منطقه دارد
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / بوشهر / کتاب رکوردهای گینس
ایران رتبه دوم ثبت رکوردهای گینس را در منطقه دارد
بوشهر-ایرنا- مشاور ثبت رکوردهای گینس در ایران گفت: کشورمان با بیش از ۴۰ رکورد ثبت شده در گینس پس از امارات رتبه دوم منطقه در ثبت رکوردهای گینس را دارا است که عمده این رکوردها نیز در ۱۰ سال اخیر محقق شده‌است. 
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
صنایع‌دستی زیر سایه آمار کمّی
گروه اجتماعی | ایران با ثبت 3 شهر و یک روستای دیگر در شورای جهانی صنایع‌دستی، از نظر تعداد ثبت جهانی شهرهای صنایع‌دستی در رتبه نخست قرار گرفت. در حالی که هنوز زیرساخت‌های پذیرش گردشگر، خصوصا در روستاهای ثبت جهانی در ایران مورد مناقشه است، زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله، شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی، ملایر به عنوان شهر جهانی مبلمان منبت و روستای قاسم‌آباد از استان گیلان به عنوان روستای جهانی چادر شب‌بافی در فهرست شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی قرار گرفتند. با ثبت این چهار شهر و روستا، تعداد شهرها و روستاهای جهانی ایران در این فهرست از ۱۰ به ۱۴ رسید تا همچنان ایران رتبه اول جهان را از این لحاظ دارا باشد، پس از ایران کشور چین با ثبت 6 شهر و روستای جهانی …
گردش در تاشکند
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
گردش در تاشکند
«تاشکند / تاشکنت / چاچ / شاش / Tashkent / Toshkent / Ташке́нт» پایتخت کشور ازبکستان است. چاچ نام باستانی شهر و ناحیه تاشکند در آسیای میانه است. تاشکند در واقع از دو جزء تاش و کند تشکیل می‌شود که جزء اول یعنی تاش به معنی سنگ یا سنگی در زبان ترکی میباشد و جزء دوم یعنی کند به معنی شهر ، آبادی و یا دژ میباشد که البته پسوند کند بر روی نام اغلب شهرها و آبادی‌های خراسان قدیم قرار دارد که برخی معرب شده‌اند مانند سمرقند، بیرجند، نوقند، شواکند و غیره. نام چاچ در ادبیات فارسی به‌ویژه در شاهنامه فردوسی بسیار بکار رفته. کمان‌هایی که در قدیم در چاچ ساخته می‌شدند از شهرت فراوانی برخوردار بوده‌اند چنانچه اصطلاح «کمان چاچی» در ادب فارسی معنی بهترین کمان به‌خود گرفته‌است. با توجه به موقعیت جغرافیایی تاشکند، این …
(عکس) بیوگرافی دارا حیایی از همراهی با پدر در شعله‌ور تا «از سرنوشت»
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / دارا حیایی / امین حیایی
(عکس) بیوگرافی دارا حیایی از همراهی با پدر در شعله‌ور تا «از سرنوشت»
فصل دوم سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان با حضور دارا حیایی پسر امین حیایی از شبکه دوم سیما در حال پخش است.
عکس | پسر امین حیایی در سریال جدید تلویزیون
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
عکس | پسر امین حیایی در سریال جدید تلویزیون
فصل دوم سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان با حضور دارا حیایی پسر امین حیایی از امشب پخش می‌شود.
فصل دوم از سریال «از سرنوشت» کی پخش می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سریال از سرنوشت / شبکه دو
فصل دوم از سریال «از سرنوشت» کی پخش می‌شود؟
فصل دوم «از سرنوشت» به کارگردانی علیرضا بذرافشان به اتفاقات دوران نوجوانی دو شخصیت اصلی این سریال یعنی هاشم و سهراب اختصاص دارد که ایفای نقش آن‌ها در این فصل به عهده دارا حیایی و کیسان دیباج خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
هیچ نظامی مشابه ایران نیست
نماینده ولی‏فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر بسیار مورد اهانت قرار می‌گیرم و حتی یک مرتبه از خود دفاع نکردم؛ چرا که این جبهه برای جنگ است و نباید به دنبال حواشی باشم.به گزارش تسنیم، حجت‏الاسلام‏والمسلمین سید‏احمد علم‌الهدی در دیدار با اصحاب رسانه خراسان رضوی به مناسبت سالروز تاسیس بسیج رسانه در حسینیه دفتر نماینده ولی‏فقیه در مشهد گفت: خبرنگاران به عنوان نخبه جبهه انقلاب در موقعیت امروز قرار گرفتند. وی گفت: در جریان تاریخی گام دوم انقلاب حاج‏قاسم سلیمانی به شهادت رسید، اصحاب رسانه با بهترین وضعیت پوشش اخبار در ارتباط با سردار سلیمانی وظیفه شرعی خود را انجام دادند و نقش خوبی را ایفا کردند، اصحاب رسانه، اسباب ارائه مطلب هستند و نقش خود را به خوبی انجام می‌دهند. وی بیان کرد: بسیج تمامی …
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
وزارت نفت | اطلاعیه دوم بانک اطلاعاتی متقاضیان دانشگاهی وزارت نفت منتشر شد
شفقنا اقتصادی -اطلاعیه دوم بانک اطلاعاتی متقاضیان دانشگاهی وزارت نفت منتشر شد که بر این اساس شرط دارا بودن مدرک زبان انگلیسی در مرحله ثبت نام حذف شد. به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، اداره تأمین نیروی انسانی این سازمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «شرط دارا بودن مدرک زبان […]
۱۳۹۸-۰۸-۱۲
"فاطما گل"، "قسم" و "قرن باشکوه" چگونه جهانی شدند؟
به‌لطف فروش‌های بین‌المللی و دارا بودن بینندگانِ جهانی، ترکیه بعد از آمریکا، رتبه دوم توزیع محتوای تلویزیونی در جهان را دارد؛ و توانسته مخاطبانِ هنگفتی در روسیه، چین، کره‌جنوبی و آمریکای لاتین پیدا کند. در نوامبر سال ۲۰۱۷، محمد‌بن‌سلمان، که او را با نام اختصاری ام‌بی‌اس نیز می‌شناسند، اکثر سهامداران و هیئت مدیره شبکه ام‌بی‌سی را تحت‌ِ عنوان اقدامی برای مبارزه با فساد مالی دستگیر کرد. بنیانگذار شبکه ام‌بی‌سی، یک تاجر سعودی که خواهرش با پادشاه قبلی ازدواج کرده بود، بعد از آنکه ۸۳ روز را در زندانی مجلل سپری کرد، آزاد شد. شرکت او اکنون یک مالک مخفی جدید با قدرت تصمیم‌گیری حداکثری داشت که دستور دارد تمام دیزی‌ها از شبکه‌های ام‌بی‌سی برداشته شوند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
موانع رفتاری توسعه و تولید
تولید به عنوان بستر اصلی رشد و توسعه اقتصادی در هر جامعه، ویژگی‌های رفتاری و کنش‌های خاصی را دارا می‌باشد که بدون آنها رسیدن به استقلال در ابعاد مختلف و همچنین خودکفایی در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی بیشتر رویاگونه خواهد بود. با توجه به پژوهش‌های رفتاری در محورهای یاد شده، اصلی‌ترین ارکان عبور از وابستگی عبارتند از: 1- خودباوری: هر جامعه و مردم بدون خودباوری و ایمان به توانمندی‌های خود، نخواهند توانست رشته‌های مرئی و نامرئی وابستگی را پاره کرده و به شکوفایی برسانند. نمونه‌های تاریخی برای خودباوری و اثبات جایگاه ویژه آن؛ مردم ژاپن بعد از جنگ جهانی و همچنین آلمانی‌ها بعد از ظهور و سقوط رایش سوم می‌باشند. امروز ژاپن به دور از جنجال‌های سیاسی و دسته‌بندی‌های نظامی‌به یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادی جهان …
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / پسته / خراسان رضوی
پسته خراسان رضوی این روزها خندان نیست
مشهد- ایرنا- اگرچه استان خراسان رضوی با بیش از ۱۰۱ هزار هکتار باغ پسته رتبه دوم کشور را دارا و محصول تولیدی آن دارای کیفیت بی چون و چرایی است اما فقدان تشکل های مشخص و فعال در عرصه صادرات، پسته این استان را مهجور و به محصولی ناآشنا برای جهانیان بدل کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / وزارت راه و شهرسازی / مازیار حسینی / راه و شهرسازی خوزستان
خوزستان دومین استان دارای واحدهای مسکن مهر نیمه تمام
اهواز- معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن گفت: استان خوزستان از لحاظ دارا بودن مسکن مهر نیمه تمام، بعد از تهران رتبه دوم را دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
ظرفیت واحدهای صنعتی در حال افزایش است/ از شرایط حفظ اشتغال عبور کردیم
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران با بیان اینکه سیاست‌های اصولی اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش احیای اقتصاد کشور است، گفت: ایران با دارا بودن رتبه دوم دانش‌آموختگان فنی و مهندسی جهان کشوری تحریم‌پذیر نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
مهمترین ماموریت مدیران تبدیل نوآوری های فردی به نوآوری های سازمانی است
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در بازدید از شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، با اشاره به جایگاه روحیه و تفکر علمی و خلاقیت به عنوان پیش شرط های توسعه صنعتی ، این شرکت را به جهت دارا بودن نیروهای متخصص و جوان شایسته این عنوان دانست.فرخ علیخانی معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید با تبیین جایگاه و فعالیت های صورت گرفته در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به عنوان یک شرکت پیشرو ذکر کرد و افزود : فعالیت های انجام گرفته، نشان دهنده جاری بودن روح دانش، تفکر، نوآوری و اعتماد به نفس در این شرکت است. علیخانی پس از بازدید میدانی شامگاهی از محل حفر چاه های توسعه‎ای میدان نفتی سعادت‎آباد در نشستی صمیمی با مجموعه مدیران شرکت نفت مناطق …
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / برداشت آلبالو / منطقه آذربایجان‌شرقی
اختصاص رتبه دوم تولید آلبالو در کشور به آذربایجان شرقی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه شبستر و مرند قطب‌های مهم تولید آلبالو در استان هستند، گفت: آذربایجان شرقی با تولید بیش از ۱۵ هزار هکتار آلبالو حدود ۱۵ درصد سطح زیر کشت باغات آلبالو در سطح کشور را دارا بوده و مقام دوم کشور را به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
این «میانجی» کیست که راهی تهران شده است؟ + فیلم
شینزو آبه متولد ۲۱ سپتامبر ۱۹۵۴ از دسامبر ۲۰۱۲نخست‌وزیر ژاپن است. او همچنین رهبر حزب لیبرال دموکرات است و در بین نخست وزیران پس از جنگ جهانی دوم ژاپن سومین دوره طولانی تصدی را دارا بوده‌است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
مصاف داماش و پرسپولیس، جنگ بین دارا و ندار است!
مدیرعامل باشگاه داماش گیلان می‌گوید مقابل پرسپولیس در فینال جام حذفی، اولویت ارائه یک بازی خوب است و نتیجه در اولویت بعدی قرار دارد.محمد مهدی الطافی، مدیرعامل باشگاه داماش گیلان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تجدید نظر باشگاه مبنی بر حضور در فینال جام حذفی، اظهار کرد: ما پیگیری‌ها و درخواست‌های لازم را در این رابطه انجام داده‌ایم و به دو دلیل عمده به این نتیجه رسیدیم که در فینال جام حذفی حضور داشته باشیم. دلیل اول این است که ما می‌خواهیم در لیگ دسته اول بازی کنیم و تلاش‌مان بر این است که از لیگ دو صعود کنیم. باید هزینه‌های ما طوری باشد که به لیگی که در آن بازی می‌کنیم مطابقت داشته باشد. دلیل دوم این بود که حیف بود که بازیکنان ما میدان بزرگی هم‌چون فینال جام حذفی را از دست بدهند و بستر بزرگی است …
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
خبر ویژه آوای خراسان جنوبی
روزنامه آوای خراسان جنوبی در ستون خبر ویژه روز دوشنبه 6 اسفند مطلبی را با عنوان «خراسان جنوبی ها رتبه دوم غمگینی در کشور را دارا هستند!» منتشر کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •