دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
دلالان خودرو
تابه‌حال ۸۲۶۹۱ نفر خودروی خود را با همراه مکانیک فروخته‌اند، شما چطور؟
۲۰ ساعت قبل
تابه‌حال ۸۲۶۹۱ نفر خودروی خود را با همراه مکانیک فروخته‌اند، شما چطور؟
یک ویروس کوچک زندگی این روزهای ما را حسابی به ‌هم ریخته است. اگر قصد فروش خودرو خود در این ایام را داشته باشید، از چه روشی استفاده می‌کنید؟ آن را به دلالان و مراکز خرید و فروش می‌سپارید یا به بازدیدهای مکرر تن می‌دهید؟
فتح مرز‌های جدید قیمت در بازار خودرو!
۴ روز قبل / بازار خودرو / بازار خودرو
فتح مرز‌های جدید قیمت در بازار خودرو!
هرچه هست، بازار خودرو این روز‌ها همچنان روز‌های پر التهابی را تجربه می‌کند و دلالان و واسطه‌گران در آن جولان می‌دهند و این موضوع ریشه در دو نرخی بودن خودرو‌ها دارد.
۵۰ میلیون تومان مالیات برای خانه خالی/ دلار در یک هفته چقدر گران شد؟/ ابتکار یک خودروساز در برق‌رسانی به منازل/ تجارت ۱۴ میلیارد دلاری ایران در فصل بهار با کدام کشور‌ها بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
۵۰ میلیون تومان مالیات برای خانه خالی/ دلار در یک هفته چقدر گران شد؟/ ابتکار یک خودروساز در برق‌رسانی به منازل/ تجارت ۱۴ میلیارد دلاری ایران در فصل بهار با کدام کشور‌ها بود؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سقوط آزاد بورس‌های جهانی بعد از سخنرانی ترامپ، دلار در بازار جهانی در سرازیری، کرونا شدیدترین رکود تاریخ آمریکا را رقم زد و سود دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه در آشفته‌بازار خودرو را در بر دارد.
سود دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه در آشفته‌بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / قیمت خودرو / خودرو / صنعت قطعه سازی / دلالان سکه و ارز / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
سود دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه در آشفته‌بازار خودرو
تهران- ایرنا- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان گفت: وضعیت بازار خودرو به‌ویژه تاکید شورای رقابت بر تداوم شیوه قیمت‌گذاری دستوری خودروها، سبب شده تا دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه داخلی بیشترین سودها را از این آشفته‌بازار کسب کنند.
بهترین روش فروش خودرو که ۱۰۳۵۱ نفر قبل شما آن‌ را تجربه کرده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
بهترین روش فروش خودرو که ۱۰۳۵۱ نفر قبل شما آن‌ را تجربه کرده‌اند
یک ذره ۵ گرمی زندگی این روزهای ما را حسابی به ‌هم ریخته است. اگر قصد فروش خودرو خود در این ایام را داشته باشید، از چه روشی استفاده می‌کنید؟ آن را به دلالان و مراکز خرید و فروش می‌سپارید و یا به بازدیدهای مکرر تن می‌دهید؟
دولت به دو دلیل بر بازار خودرو کنترل ندارد/ دلالان چه نقشی در بازار دارند؟ / اخذ مالیات از خودرو‌های صفر در بازار پرتنش، خطرناک است یا مفید؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
دولت به دو دلیل بر بازار خودرو کنترل ندارد/ دلالان چه نقشی در بازار دارند؟ / اخذ مالیات از خودرو‌های صفر در بازار پرتنش، خطرناک است یا مفید؟
امیرحسن کاکایی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل اصلی صنعت خودرو سوداگران هستند یا خیر؟ و به طور مشخص مشکل اصلی صنعت خودرو در حال حاضر چیست؟ گفت: مشکل اصلی بازار خودرو کاهش تولید است و سیاستگذاران به اشتباه قیمت گذاری دستوری انجام داده اند که این موضوع باعث ایجاد حاشیه بازار بسیار بالایی شده است.
نماینده مجلس:به دنبال قطع دست دلالان از بازار خودرو هستیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / مجلس
نماینده مجلس:به دنبال قطع دست دلالان از بازار خودرو هستیم
نماینده ورزقان در مجلس با بیان اینکه امروز خودرو یکی از ملزومات اولیه خانواده‌های ایرانی است،گفت: مجلس به دنبال این است که هزینه داشتن خودرو برای محتکران و دلار آن را بالا ببرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تسریع در اعلام قیمت خودروها
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد تاخیر اعلام قیمت جدید خودرو از سوی شورای رقابت گفت: این سازمان از تمام ظرفیت‌ها برای رفع مشکل قیمت‌گذاری خودرو و اعلام جدید قیمت‌ها در ستاد تنظیم بازار برای کمک به خودروسازان استفاده می‌کند. یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این سازمان برای جلوگیری از تضییع حقوق مصرف‌کنندگان، صدای خودروسازان و مردم است و عدم‌تاخیر در اعلام قیمت‌های جدید خودرو، هم خودروساز و هم مصرف‌کنندگان را متضرر می‌کند و در این بین سود به جیب دلالان می‌رود. وی تاکید کرد: ایران خودرو با تمام مشکلات موجود، با طراحی و تولید محصولات جدید و مطابق با سلیقه مصرف‌کنندگان پیشگام در جهش تولید در صنعت کشور است. رایگانی خاطرنشان کرد: خودروهای کسری‌دار در ایران خودرو، عموما نقص قطعات الکترونیکی …
راهکار نمایندگان مجلس برای حل مشکل بازار فولاد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
راهکار نمایندگان مجلس برای حل مشکل بازار فولاد
نوسان قیمت محصولات فولادی در ماه‌های اخیر مشکلات زیادی برای بخش صنعت به‌ویژه صنایع لوازم خانگی، خودرو و ساختمان ایجاد کرده است و طرح‌های دولتی از تعیین سقف قیمت و ابطال معاملات، تا آزادکردن قیمت‌ها نیز تاکنون برای این مشکل گره‌گشا نبوده است. به گزارش همشهری، عرضه فولاد در بورس کالا به‌دلیل اینکه بیشتر خریداران آن دلالان و واسطه‌ها هستند، منجر به ایجاد بازار سیاه شده و بیشتر خریداران واقعی، به ناچار این محصولات را با قیمتی بالاتر از قیمت تعیین‌شده در بورس، از بازار آزاد خریداری می‌کنند. این در حالی …
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
عبور قیمت خودرو ‌از موانع دستوری
حدودا دو ماه از ممنوعیت درج قیمت خودرو در سایت‌های آگهی‌دهنده می‌گذرد و اگرچه هدف از این ممنوعیت، آرام کردن بازار بود، با این حال قیمت‌ها نه تنها نزولی و حتی تثبیت نشد، بلکه بالاتر نیز رفت. نهادهای تصمیم‌گیر با استناد به اینکه دلالان و واسطه‌گران اقدام به قیمت‌سازی می‌کنند، درج قیمت خودرو در سایت‌های آگهی‌دهنده را ممنوع کردند تا از این راه التهاب را از بازار بگیرند. حالا با گذشت حدودا دو ماه از این ممنوعیت، بازار خودرو کماکان بر موج رشد قیمت سوار شده و فعلا کوتاه‌بیا هم نیست.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
ترفند دلالان برای بالا نگه داشتن قیمت‌ها/ آخرین قیمت خودروها در بازار
در حالی که هیچ خریداری ر بازار خودرو نیست اما با این حال به دلیل آنچه فعالان این بازار معاملات صوری می خوانند قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان افزایشی است
هماهنگی دلالان بازار ارز و خودرو/ سبقت کارکرده از صفر!
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بازار خودرو / دلالان خودرو / سعید موتمنی / قیمت خودرو
هماهنگی دلالان بازار ارز و خودرو/ سبقت کارکرده از صفر!
روزنامه ایران در گزارشی وضعیت این روزهای بازار خودرو را بررسی کرده است که در ادامه می‌خوانید: بازار خودرو در ماه‌های اخیر یکی از پرنوسان‌ترین روزهای کاری خود را تجربه می‌کند. افزایش قیمت ارز، کاهش تولید خودرو، شیوع ویروس کرونا، افزایش تقاضای کاذب و واسطه گری، عوامل 5 گانه گرانی قیمت خودرو است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
عدم توازن عرضه و تقاضا، دلالان را به سمت بالا بردن قیمت‌ها سوق می‌دهد
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، مراسم قرعه‌کشی برای فروش خودروها نشان داد که میزان عرضه خودروسازان کشور پاسخگوی تقاضاها نخواهد بود؛ لذا فروشندگان خودرو در بازار آزاد را ترغیب به بالا بردن قیمت‌ها کرده است.به گزارش ایسنا، بهرام شهریاری در رابطه با افزایش قیمت خودرو در بازار علی‫رغم کاهش شدید تقاضا و رکود در این بازار، اظهار کرد: افزایش قیمت ارز سبب شده که تمامی کالاها با افزایش قیمت مواجه شوند؛ قیمت خودرو نیز از این موضوع مستثنی نبوده و دچار افزایش قیمت کاذب شده است. علاوه براین دیگر عامل افزایش قیمت خودرو، بحث قرعه‌کشی‌هایی بود که خودروسازان انجام داده که گویای عطش بازار برای خرید و ناتوانی در پاسخگویی به تمامی نیازها بود. با وجود عدم توازن عرضه و تقاضا، طبیعی بود که دارندگان خودروها بخواهند …
مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران و کشورهای مختلف/ تخلف اپراتورها با گران فروشی ۱۰۰ درصدی/ آخوندی: دولت تصمیمی برای کنترل ریشه نقدینگی ندارد / تسلیم بانک مرکزی در برابر دلالان ارزی
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / گزیده روزنامه های اقتصادی / اقتصاد / دلار / قیمت ارز و سکه / قیمت مسکن / دولت
مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران و کشورهای مختلف/ تخلف اپراتورها با گران فروشی ۱۰۰ درصدی/ آخوندی: دولت تصمیمی برای کنترل ریشه نقدینگی ندارد / تسلیم بانک مرکزی در برابر دلالان ارزی
همتی در تلاش است مسوولیت افزایش قیمت‌ها را به دوش دیگران بیندازد و وضعیت امروز اقتصاد ایران ناشی از سیاست‌های ۷ سال گذشته دولت است، دیگر موضوعات اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
معاملات خودرو در نمایشگاه‌ها قفل شد
در طول روزهای اخیر افزایش قیمت ارز عاملی شد تا رکود خرید و فروش در بسیاری از بازارها از جمله خودرو به وجود آید. البته بازار خودرو به واسطه قیمت‌های غیرمنطقی چند ماهی است با بی‌رغبتی خریداران روبه رو است اما در دو هفته اخیر روند صعودی قیمت ارز باعث شد تا دیگر مشتری تمایلی به خرید خودرو در بازار نداشته باشد. در حال حاضر وقتی با نمایشگاه‌داران خودرو صحبت می‌کنیم از نبود مشتری گله‌مند بوده و می‌گویند خودروی داخلی بیشتر دست دلالان یا مردم است ما خرید و فروش آنچنانی نداریم به نحوی که شاید روزانه معاملات به یک یا دو تا نرسد، از آن طرف بازار دلالی در فضای مجازی رونق داشته و هر کس با توجه به شرایط و قیمت دلار اقدام به تعیین قیمت‌ها برای انواع خودروهای داخلی می‌کند.شرایط امروز بازار خودرو در حالی هر روز …
زیر پوست بازار آرام خودرو چه می‌گذرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / قیمت خودرو / بازار خودرو
زیر پوست بازار آرام خودرو چه می‌گذرد؟
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران معتقد است؛ اکنون سبقت تقاضا از عرضه و عدم خرید و فروش خودرو با فرمول ۱۰ درصد بالاتر از قیمت مصوب، آنالیز قیمت را در بازار خودرو برهم زده است و برای بازگشت به روال عادی در این بازار باید عرضه خودرو‌های تولید داخل و حتی وارداتی افزایش یابد که این مسئله علاوه بر اینکه قفل معاملات در بازار را می‌شکند، قیمت‌ها را بدون هیجانات کاذب از سوی دلالان به روند ثبات خواهد رساند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
آرامش همراه با طوفان
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران معتقد است؛ اکنون سبقت تقاضا از عرضه و عدم خرید و فروش خودرو با فرمول ۱۰ درصد بالاتر از قیمت مصوب، آنالیز قیمت را در بازار خودرو برهم زده است و برای بازگشت به روال عادی در این بازار باید عرضه خودرو‌های تولید داخل و حتی وارداتی افزایش یابد که این مسئله علاوه بر اینکه قفل معاملات در بازار را می‌شکند، قیمت‌ها را بدون هیجانات کاذب از سوی دلالان به روند ثبات خواهد رساند. بازار خودرو مدت‌هاست شرایط عادی ندارد، حتی قرعه‫کشی و پیش‫فروش هم حریف افسارگسیختگی قیمت در این بازار نشده است. برخی از صاحب‫نظران بازار خودرو معتقدند هیچ‌ یک از این سیاست‌ها نمی‌تواند راهی برای نجات عدم کنترل و ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار بی‫برنامه خودرو کشور شود، چراکه مشکل اصلی …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
پلیس به بازار مسکن ورود می‌کند؟
افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن تاجایی بالا رفت که مداخله رییس‌جمهوری را نیز درپی داشت و او روز جمعه در گفت‌وگویی با وزیر مسکن، راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت و ضرورت بررسی علل و عوامل گرانی مسکن و راه‌حل‌های برون‌رفت از این وضعیت، بر اهتمام هرچه بیشتر برای تسریع در روند اقدامات و فعالیت‌ها برای به ثمر رسیدن این موضوع تاکید کرد. در این شرایط پلیس نیز اعلام آمادگی کرده که در صورت درخواست دستگاه‌های مربوطه برای کنترل این بازار ورود کند.سال ۹۹ با تب و تاب کرونا آغاز شد، تب و تابی که همچنان هم ادامه دارد و گویا همین امر هم سبب شد تا بسیاری از قیمت‌ها با شیبی بیشتر از قبل افزایش یابد؛ در این میان بازار مسکن هم دستخوش تغییرات زیادی شد و گرچه گزارش‌ها حاکی از رکود در خرید و فروش است، اما معاملات انجام …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
دستگیری در انتظار فروشندگان امتیاز خودروهای قرعه‌کشی شده
با اعلام نتایج قرعه‌کشی فروش محصولات دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، گرچه همه تدابیر بر جلوگیری از ورود دلالان به این بازار و تعلق گرفتن خودرو به مصرف کننده واقعی بود، اما خیلی زود گزارش‌های منتشر شد که برخی افراد اقدام به فروش حواله خودروهای خود کرده‌اند. موضوعی که پلیس به آن ورود کرده و از برخورد با متخلفان چه در این دوره و چه در مراحل قرعه‌کشی‌های آتی خبر داده است.سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره واگذاری امتیاز خودروهای قرعه‌کشی شده دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا اظهارکرد: دستگاه‌های مسئول برای تعلق گرفتن خودرو به مشتریان واقعی خودرو تمهیداتی را در نظر گرفته بود که هنگام ثبت نام اعمال شد؛ اما پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی و برخی گزارش‌های دریافتی از خرید و فروش …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
حواله خودرو بفروشید، دستگیر می‌شوید
با اعلام نتایج قرعه‌کشی فروش محصولات دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، گرچه همه تدابیر بر جلوگیری از ورود دلالان به این بازار و تعلق گرفتن خودرو به مصرف‌کننده واقعی بود، اما خیلی زود مشخص شد برخی افراد اقدام به فروش حواله محصولات خود کرده‌اند. حالا پلیس به این موضوع ورود کرده و از برخورد با متخلفان چه در این دوره و چه در مراحل بعدی قرعه کشی خبر داده است. سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره واگذاری امتیاز خودروهای قرعه‌کشی شده دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا گفت: دستگاه‌های مسوول برای تعلق گرفتن خودرو به مشتریان واقعی، تمهیداتی را در نظر گرفته بودند که هنگام ثبت نام اعمال شد؛ اما پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی، برخی گزارش‌های دریافتی از خرید و فروش امتیاز خودرو منتشر شد و در نتیجه، نهادهای …
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / قیمت خودرو / قیمت ماشین
افزایش قیمت‌ خودرو در بازار بی‌مشتری
به گزارش دنیای اقتصاد، در حالی که انتظار می رفت افزایش قیمت کارخانه ای خودرو در کنار اجرای طرح پیش فروش به تعدیل قیمت ها در بازار منجر شود اما هنوز قیمت های اعلامی آگهی دهندگان بالاست.هر چند طرح فروش خودرو از سوی خودروسازان سبب شد خریداران از بازار خودرو به در کارخانه‌ها کوچ کنند اما تلاش دلالان برای بالا بردن قیمت همچنان ادامه دارد.تنها در روند ثبت نام اولیه محصولات ایران خودرو حدود ۵ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۸۵۶ نفر اقدام به ثبت نام کردند اما فروشندگان حاضر به فروش خودرو با قیمت‌های کاهش یافته نشدند.این وضعیت سبب رکور در بازار خودرو شد.
دست دلالان کوتاه می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
دست دلالان کوتاه می‌شود
یک نماینده مجلس معتقد است طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش فروش همراه با قرعه کشی می تواند در کنترل قیمت و کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موثر باشد.
اجرای طرح پیش‌فروش یک‌ساله ایران‌خودرو تا 20‌ خرداد
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
اجرای طرح پیش‌فروش یک‌ساله ایران‌خودرو تا 20‌ خرداد
گروه صنعتی ایران خودرو به منظور حذف دلالان از چرخه خرید،‌ افزایش عرضه و نیز ایجاد فرصت برابر برای تمامی متقاضیان خرید خودرو، پیش فروش یک ساله 45 هزار دستگاه خودرو را از روز گذشته با ارایه 12 محصول با تحویل چهار تا دوازده ماهه آغاز کرده است.
چرا مردم از قرعه‌کشی خودرو ناراضی هستند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / فروش خودرو / خودرو
چرا مردم از قرعه‌کشی خودرو ناراضی هستند؟
به نظر می‌رسد دست افراد خاص یا همان دلالان از قرعه‌کشی خودرو کوتاه نمانده است. نیاز سالانه بازار به خودرو فقط حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه است، اما بالای ۵ ٫ ۵ میلیون نفر برای خودرو ثبت‌نام کرده‌اند.
بازار خرید و فروش خودرو قفل شد | دلالان چشم انتظار ورود خودروهای پیش فروش شده به بازار
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بازار خرید و فروش خودرو قفل شد | دلالان چشم انتظار ورود خودروهای پیش فروش شده به بازار
 بر اساس تصمیم شورای رقابت در ابتدای سال جاری خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو ۱۰ درصد و گروه صنعتی سایپا ۲۳ درصد افزایش قیمت یافتند. با افزایش قیمت کارخانه خودروهای داخلی افزایش قیمت خودرو متوقف شد و تعدادی از دلالان از بازار خودرو خارج شدند اما کاهش قیمت محسوسی در بازار رخ نداد و هنوز هم خرید خودرو از کارخانه و فروش آن در بازار با سود همراه بود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / خرید و فروش خودرو / وضعیت بازار خودرو
آخرین خبر از وضعیت خودرو /خرید و فروش قفل شد
پس از آنکه افزایش قیمت کارخانه خودروها در کوتاه کردن دست دلالان از این بازار کارساز نیامد دو خودروساز کشور تصمیم به اجرای طرح "ساماندهی" گرفتند که فروش فوق العاده این طرح در حال حاضر در کشور در حال اجرا است.
برگزاری لاتاری به جای حل مشکل/ فروش خودرو به صورت قرعه کشی دست دلالان را کوتاه می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / قرعه کشی خودرو / امیرحسین کاکایی / پیش فروش خودرو
برگزاری لاتاری به جای حل مشکل/ فروش خودرو به صورت قرعه کشی دست دلالان را کوتاه می‌کند؟
فروش خودرو به شیوه قرعه کشی امروز انجام شد و اسامی برندگان آن نیز اعلام شد. کارشناسان معتقدند روش قرعه کشی نخواهد توانست مشکل بازار را حل کند زیرا معضل اصلی از جای دیگری است و پول اصلی هزینه تولید خودرو تا کنون به جیب دلالانی رفته که می‌توانند در ثبت نام خودروها اعمال نفوذ کنند.
تداوم سوداگری در بازار خودرو /وزارت صمت شرایط خرید خودرو را برای متقاضیان فراهم کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / مجلس
تداوم سوداگری در بازار خودرو /وزارت صمت شرایط خرید خودرو را برای متقاضیان فراهم کند
نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به اینکه سوداگری همچنان در بازار خودرو تداوم دارد، گفت: فعالیت دلالان یکی از عوامل برهم خوردن بازار خودرو است و این اقدامات تعادل بازار را بر هم می زند و باعث افزایش قیمت خودرو می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
ایران خودرو:قرعه کشی آزمایشی موفقیت آمیز بود
فروش فوق العاده ایران خودرو با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف توزیع عادلانه، فرصت خرید برابر برای همه شهروندان و حذف واسطه‌ها و دلالان هم‌زمان با عید سیعد فطر شروع شد.
تنش سالیانه در بازار خودرو، نتیجه رفتار دلالان است
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تنش سالیانه در بازار خودرو، نتیجه رفتار دلالان است
نماینده مردم رشت در مجلس گفت: دلالان که در قدرت نفوذ دارند شرایط را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به گونه‌ای رقم می‌زنند تا در هر سال یک بار ما شاهد تنش در بازار خودرو باشیم.
نقطه شکست دلالان در بازار خودرو/چه کسانی قیمت پراید را تا سقف ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سعید موتمنی / اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو / قیمت خودرو / بازار خودرو
نقطه شکست دلالان در بازار خودرو/چه کسانی قیمت پراید را تا سقف ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟
رئیس اتحادیه نمایشگاهداران خودرو با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو در بازار آغاز و تقاضای واقعی برای خرید خودرو وجود ندارد، گفت: کاهش ۴۲میلیون تومانی پژو۲۰۶ و ۲۰میلیون تومانی پراید رخ داد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
استاد دانشگاه و عضو اتاق بازرگانی ایران :در تمام کشورها خودرو کالایی مصرفی است
سهمیه بندی برای فروش خودرو به افراد (هر فرد مجوز خرید یک خودرو را تا بهبود شرایط داشته باشد) یکی از گزینه‌های کمک‌کننده است که امیدواریم با سازوکاری مناسب این مقوله اجرایی شود، چون اگر کشور وارد چنین فضایی شود و مراجع نظارتی هم کنترل‌های خود را بیشتر کنند، راه های فعالیت دلالان مسدود می شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
ضوابط ثبت‌نام خودرو
اولین فروش فوق‌العاده خودروسازان در شرایطی از 4 خرداد استارت خورد که وزارت صمت به‌عنوان سیاست گذار کلان خودرو تلاش کرده تا با ایجاد ضوابط و محدودیت‌هایی جدید، محصولات عرضه شده در این طرح را به دست متقاضیان واقعی برساند و دست دلالان و واسطه‌ها را کوتاه کند. در این طرح ایران خودرو 15 هزار و سایپا 10 هزار دستگاه خودرو در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد.
قانون شکنانی که بازار خودرو را ملتهب کردند
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / وزارت اقتصاد و امور دارایی / بانک مرکزی / وحید مظلومین
قانون شکنانی که بازار خودرو را ملتهب کردند
تهران- ایرناپلاس- آیا دلالان به تنهایی موفق شدند بازار خودروی کشور را آشفته کنند یا بسترهای موجود اجازه سوءاستفاده را برای آنها فراهم کرد؟ در این گزارش کوشیده شده به این پرسش پاسخ داده شود.
اعلام ۱۰ شرط خرید خودرو از سایپا
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / اخبار سایپا / سایپا
اعلام ۱۰ شرط خرید خودرو از سایپا
کمیته خودرو وزارت صمت در راستای مقابله با دلالان و واسطه‌ها و ایجاد آرامش در بازار خودرو از طریق فروش خودرو به مصرف‌کننده واقعی، بسته جدیدی برای خرید خودرو مصوب کرده است و اگر فردی می‌خواهد از شرکت‌های خودروساز در قالب طرح فروش فوق‌العاده خودرو خریداری کند، باید واجد ۱۰ شرط زیر باشد.
بازار خودرو مترصد ریزش؛ دلالان دست به کار شدند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / بازار خودرو / خرید خودرو
بازار خودرو مترصد ریزش؛ دلالان دست به کار شدند
ضوابط فروش به گونه‌ای تعیین شده که به هیچ عنوان خریدار خودرو، حق فروش وکالتی را نداشته و خودروی فروخته شده نیز قابل صلح نیست؛ این در حالی است که اگر در هر یک از مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی هر بازه زمانی پس از تحویل خودرو مشخص شود که خریدار از ضوابط تعریف شده عدول کرده و سیستم‌های نظارتی تخلفات را کشف نمایند، علاوه بر اینکه امتیاز خودرو از وی سلب خواهد شد، خودروی وی توقیف شده و مطابق با قانون با آن برخورد خواهد شد.
محمودی: مقصر پراید ۸۰میلیونی، مردم هستند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / فرشته محمودی / پراید
محمودی: مقصر پراید ۸۰میلیونی، مردم هستند
فرشته محمودی بیان کرد: ترس از کاهش ارزش سرمایه و جولان دلالان در بازار خودرو موجب شده تا بازار خودرو با حباب قیمتی مواجه شود.
فروش فوق العاده ایران خودرو به مناسبت عید فطر؛ پیش ثبت نام از ۴ خرداد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / فروش خودرو / ایران خودرو / پیش فروش خودرو
فروش فوق العاده ایران خودرو به مناسبت عید فطر؛ پیش ثبت نام از ۴ خرداد
به منظور حذف دلالان از فرآیند فروش، هیچ گونه سود مشارکتی به وجوه پرداختی تعلق نخواهد گرفت و در صورت عدم مراجعه مشتری به نمایندگی پس از گذشت سه ماه از تحویل، گارانتی خودرو ابطال خواهد شد. در رهن بودن سند خودرو به مدت یک سال از مصوبات فروش فوق العاده است.
تعداد زیادی خودرو صفر کیلومتر در پارکینگ‌ها انبار شده اند؛ این خودرو‌ها با قیمت مصوب فروخته می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
تعداد زیادی خودرو صفر کیلومتر در پارکینگ‌ها انبار شده اند؛ این خودرو‌ها با قیمت مصوب فروخته می‌شود
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در نامه‌ای به استانداران اعلام کرد: دستگاه‌های متولی و مرتبط در سطح استان، شرایط را برای رسیدن خودرو به مصرف کنندگان واقعی فراهم نمایند تا دست دلالان و سودجویان از این بازار کوتاه شود.
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان : خودروهای دپو شده با قیمت مصوب فروخته می شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / خودرو
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان : خودروهای دپو شده با قیمت مصوب فروخته می شود
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در نامه‌ای به استانداران اعلام کرد: دستگاه‌های متولی و مرتبط در سطح استان، شرایط را برای رسیدن خودرو به مصرف کنندگان واقعی فراهم نمایند تا دست دلالان و سودجویان از این بازار کوتاه شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بازار خودرو / خودرو
قیمت بازار و قیمت کارخانه خودروهای پرفروش داخلی/الزامات عرضه خودرو در بورس
به گزارش مهر، با شدت گرفتن نابسامانی در بازار خودرو پیشنهادات متعددی برای ساماندهی بازار خودرو ارائه شده است. یکی از پیشنهادات ارائه شده جالب، عرضه خودروی صفر در بورس کالا است. درصورتی که در اجرای این پیشنهاد الزاماتی در نظر گرفته شود می‌تواند سبب ثبات در بازار خودرو شده و مانع از تضییع حقوق مردم توسط دلالان گردد.
نامه سازمان حمایت به استانداران به منظور ساماندهی بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / عباس تابش / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / بازار خودرو
نامه سازمان حمایت به استانداران به منظور ساماندهی بازار خودرو
رئیس سازمان حمایت با ارسال نامه‌ای به استانداران، اعلام کرد: دستگاههای استانی، شرایط را برای رسیدن خودرو به مصرف کنندگان واقعی فراهم کنند تا دست دلالان و سودجویان از این بازار کوتاه شود.
گزارش مجلس درباره تحقیق و تفحص از صنعت خودرو: سایت‌های فروش خودرو عمدتاً از طریق دلالان مدیریت می شوند؛ این سایت ها قیمت خودرو را مدیریت کرده و آن را از طرق غیرقانونی افزایش داده اند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
گزارش مجلس درباره تحقیق و تفحص از صنعت خودرو: سایت‌های فروش خودرو عمدتاً از طریق دلالان مدیریت می شوند؛ این سایت ها قیمت خودرو را مدیریت کرده و آن را از طرق غیرقانونی افزایش داده اند
بخشی از قطعات علیرغم دارا بودن مقیاس اقتصادی و اینکه فاقد فناوری پیچیده در تولید هستند، با اینحال همچنان به صورت کامل یا عمده از خارج تامین می‌شود. انواع بلبرینگ، انواع کاسه نمد، سوزن انژکتور، پلوس و... از این جمله‌اند.
خودروسازان در طراحی خودروها تجدیدِ نظر کنند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / قیمت خودرو / استانی-سیاسی / دلالان خودرو
خودروسازان در طراحی خودروها تجدیدِ نظر کنند
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازان باید تغییرات اساسی در کیفیت و مدل خودروها دهند، بسیاری از خودروها سال‌ها است که تولید می‌شوند و هیچ تغییری در مدل و کیفیت آنان داده نمی‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
بازار خودرو آمپر چسباند
بعد از چند اقدام مقطعی در روند اصلاح و ساماندهی ساختار بازار خودرو، به‌نظر می‌رسد تعلل سیاستگذاران در اعلام قیمت جدید خودروهای وطنی و همچنین مسکوت ماندن فروش فوق‌العاده خودروسازان، حال بازار را دوباره خراب کرده؛ به‌گونه‌ای که نه‌تنها قیمت‌های اصلاح شده در حال برگشت به قله‌های قبلی است، بلکه با بلاتکلیف و مرددشدن فروشندگان، اندک خریداران موجود در بازار نیز دچار سرگردانی شده و زمینه را برای رشد هیجانی قیمت‌ها فراهم آورده‌اند. پیگیری همشهری از برخی دلالان خودروی تهران حاکی از این است که فعلاً بسیاری …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
«امتا» اقدامی موثر در فرآیند ثبت‌نام طرح‌های فروش خودرو
معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های ایران‌خودرو گفت: سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (امتا) اقدامی موثر در فرآیند ثبت‌نام طرح‌های فروش خودرو برای افزایش رضایتمندی مشتریان و مقابله با سودجویان و دلالان است.
توزیع عادلانه خودرو با تمهیدات جدید وزارت صمت/ بازار خودرو روی آرامش می‌بیند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / ایران / خودرو / رشد / کاهش قیمت ها / ویروس
توزیع عادلانه خودرو با تمهیدات جدید وزارت صمت/ بازار خودرو روی آرامش می‌بیند
نایب رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی داخلی ایران گفت: بسته ویژه کنترل وضعیت بازار خودرو، می تواند باعث توزیع عادلانه خودرو، حذف دلالان و کاهش قیمت ها شود؛ اگر این بسته ماه های پیش تدوین و ابلاغ شده بود، مردم با قیمت های نجومی خودرو روبرو نمی شدند.
ببینید | معرفی متهم اصلی گرانی خودرو را در برنامه زنده تلویزیونی از سوی قائم مقام سایپا!
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / سایپا / بازار خودرو
ببینید | معرفی متهم اصلی گرانی خودرو را در برنامه زنده تلویزیونی از سوی قائم مقام سایپا!
قائم مقام شرکت سایپا در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت : قیمت گذاری شورای رقابت باعث شده تا بازار خودرو دست دلالان باشد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
پذیرش خودروی بدون پلاک ممنوع
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست اخیر کمیته خودرو اعلام کرد: مدیریت عرضه خودرو با هدف حذف بسترهای سوداگری مورد بررسی قرار گرفته و علاوه‌بر افزایش عرضه خودرو، محدودیت‌هایی برای جلوگیری از حضور دلالان برای ثبت‌نام و خرید نیز در نظر گرفته شد.
آرامش نسبی در بازار خودرو/ساینا ۹۰ میلیون قیمت خورد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / بازار خودرو / قیمت خودرو
آرامش نسبی در بازار خودرو/ساینا ۹۰ میلیون قیمت خورد
روند بازار خودرو طی چند ماه اخیر افزایشی بوده است و با آغاز سال ۹۹ این افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو آغاز شد، اما با افزایش قیمت کارخانه خودرو و اقدامات ستاد تنظیم بازار برای کوتاه کردن دست دلالان از این بازار آرامش نسبی به بازار خودرو بازگشت.
محدودیت‌های جدید برای خرید خودرو | جزئیات مصوبات کمیته خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
محدودیت‌های جدید برای خرید خودرو | جزئیات مصوبات کمیته خودرو
معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه نشست اخیر کمیته خودرو اعلام کرد: محدودیت‌هایی برای جلوگیری از حضور دلالان برای ثبت نام خرید خودرو در نظر گرفته شد.
جدیدترین مصوبات کمیته خودرو اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
جدیدترین مصوبات کمیته خودرو اعلام شد
معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه نشست اخیر کمیته خودرو اعلام کرد: محدودیت هایی برای جلوگیری از حضور دلالان برای ثبت نام خرید خودرو در نظر گرفته شده است.
محدودیت‌های جدید برای حذف دلالان از چرخه خرید خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / وزارت صمت / کارت ملی / کد ملی / دلالان
محدودیت‌های جدید برای حذف دلالان از چرخه خرید خودرو
معاون امور صنایع وزارت صنعت گفت: محدودیت هایی برای جلوگیری از حضور دلالان در ثبت نام خرید خودرو تعیین شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
دستور خودرویی روحانی
حسن روحانی رئیس‌جمهور روز جمعه در گفت‌وگو با حسین مدرس‌خیابانی سرپرست وزارت صمت به موضوع نابسامانی در بازار خودرو اشاره کرد و گفت: طبق یک برنامه‌ریزی روشن و شفاف که هم برای تولیدکنندگان خودرو و هم برای مردم کاملا آشکار و مشخص باشد، باید با حذف فضای دلالی و واسطه‌گری، خودرو با قیمت منطقی از تولیدکننده به دست مصرف‌کننده برسد. این مسیر باید به‌گونه‌ای طراحی شود که به حذف نقش‌آفرینی کاذب واسطه‌ها و دلالان در تعیین قیمت خودرو و ارجحیت یافتن منفعت مردم و تولیدکنندگان خودرو منجر شود و قطعا تحقق این موضوع عمل به مصوبه ستاد اقتصادی دولت خواهد بود. روحانی تاکید کرد: به هیچ‌وجه از سوی مردم و مسوولان قابل تحمل نخواهد بود که با جهش‌های غیرمنطقی و کاذب در بازار خودرو، خودروهای تولیدی کشور با قیمتی گزاف به …
به نظر شما، با سازوکار جدید، خودرو با قیمت منطقی از تولید کننده به دست مصرف کننده خواهد رسید؟ آیا دست دلالان از بازار خودرو قطع می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
به نظر شما، با سازوکار جدید، خودرو با قیمت منطقی از تولید کننده به دست مصرف کننده خواهد رسید؟ آیا دست دلالان از بازار خودرو قطع می‌شود؟
فرد متقاضی در روش فروش فوق‌العاده خودرو، نباید در ۳۶ ماه گذشته ثبت درخواستی در سامانه خرید خودرو در کارخانه سایپا و ایران خودرو داشته باشد. ضمناً خودرو‌هایی که در فروش فوق‌العاده عرضه می‌شوند، باید یک سال در رهن بماند و امکان خرید و فروش آن‌ها وجود ندارد.
واکنش تعزیرات به قیمت گذاری خودرو توسط دلالان
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
واکنش تعزیرات به قیمت گذاری خودرو توسط دلالان
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران نسبت به قیمت گذاری خودرو توسط دلالان در فضای مجازی گفت: رسیدگی به پرونده‌های متخلفان قیمت گذاری خودرو در فضای مجازی در صلاحیت تعزیرات نیست.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مهار دلالان بازار با خرید کارخانه‌ای
گروه صنعتی ایران‌خودرو درنظر دارد روش‌های متنوع فروش مصوب در ستاد تنظیم بازار و شورای رقابت را با هدف افزایش رضایت عمومی و جلوگیری از التهاب بازار به اجرا بگذارد. نخستین برنامه فروش این خودروساز به‌زودی اعلام خواهد شد. بابک رحمانی در این باره اظهار کرد: طبق مصوبات ستاد تنظیم بازار و شورای رقابت به منظور افزایش عرضه، تا سقف 40درصد از ظرفیت تولید روزانه ایران‌خودرو به فروش‌های موسوم به فوق‌العاده اختصاص خواهد یافت که زمان تحویل خودرو بدون احتساب سود مشارکت تا سه ماه تعیین شده است. او ادامه داد: پیش‌فروش‌های ایران‌خودرو برای بازه زمانی 3 تا 12 ماه نیز بدون محاسبه سود مشارکت خواهد بود و صرفا برای طرح‌های مشارکت در تولید با موعد تحویل 12 تا 24 ماه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
خودرو باید با قیمت منطقی از تولیدکننده به دست مصرف‌کننده برسد
رئیس‌جمهوری با صدور دستورهایی مبنی بر مدیریت بازار، حمایت از مصرف‌کننده، ایجاد آرامش در فضای کسب‌وکار و جهش تولید تاکید کرد: با حذف فضای دلالی و واسطه‌گری، خودرو باید با قیمت منطقی از تولیدکننده به دست مصرف‌کننده برسد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی دیروز در گفت‌وگو با حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: کنترل بازار و حمایت از مصرف‌کننده و ایجاد آرامش در فضای کسب‌و‌کار و مسیر شفاف میان تولیدکنندگانو مصرف‌کنندگان، مطالبات منطقی مردم و صاحبان کسب‌وکار و دولت است، که ضروری است به جدیت در تحقق این اهداف اهتمام داشته باشید.رئیس‌جمهوری همچنین دستور داد با انتخاب نیروهای دلسوز، متخصص، باتجربه و جوان، تلاش خود را بر مدیریت بازار و تامین …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
قیمت گزاف خودرو برای مردم و مسئولان قابل تحمل نیست
روحانی تاکید کرد: به هیچ وجه از سوی مردم و مسئولان قابل تحمل نخواهد بود که با جهش‌های غیرمنطقی و کاذب در بازار خودرو، خودروهای تولیدی کشور با قیمتی گزاف به دست مردم برسد.رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از این گفت‌وگو به اهمیت برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری مناسب‌تر از معادن کشور اشاره کرد و گفت: باید با تدوین یک برنامه یکدست و روشن فعالیت معادن در اختیار کسانی قرار گیرد که با تلاش خود، سهم معادن را در اقتصاد کشور ارتقا ببخشند و کشور را به جمع کشورهای تاثیرگذار در حوزه معادن برسانند.روحانی همچنین بر ضرورت تلاش در جهت رفع دغدغه تولیدکنندگان و صاحبان کارخانه ها برای تامین مواد اولیه تاکید کرد و اظهار کرد: تامین مواد اولیه کارخانجات را وظیفه‌ای ویژه برای تحقق شعار جهش تولید تلقی کنید و در رفع نیاز صنعتکاران …
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
دستورهای مهم روحانی به سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت
رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور داد با انتخاب نیروهای دلسوز، متخصص، باتجربه و جوان، تلاش خود را بر مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، جهش تولید، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب‌وکار متمرکز کند. به گزارش ایسنا، روحانی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی دقیق در مدیریت بازار برای تأمین کالاهای ضروری مردم افزود: «رصد دائمی بازار در جهت تأمین کالاهای اساسی و ضروری مردم و کنترل عرضه و تقاضا قطعا نقشی اساسی در مدیریت قیمت‌ها خواهد داشت. همچنین باید برای رفع دغدغه تولیدکنندگان و صاحبان کارخانه‌ها در تأمین مواد اولیه به جدیت تلاش کرد.» رئیس‌جمهوری با بیان اینکه برای تسریع در تحقق موارد ذکرشده …
واکنش تعزیرات به قیمت گذاری خودرو توسط دلالان در فضای مجازی /  رسیدگی به پرونده‌ متخلفان در صلاحیت تعزیرات نیست
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
واکنش تعزیرات به قیمت گذاری خودرو توسط دلالان در فضای مجازی / رسیدگی به پرونده‌ متخلفان در صلاحیت تعزیرات نیست
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران نسبت به قیمت گذاری خودرو توسط دلالان در فضای مجازی گفت: رسیدگی به پرونده‌های متخلفان قیمت گذاری خودرو در فضای مجازی در صلاحیت تعزیرات نیست.
دستور رئیس‌جمهور جهت حذف دلالان از بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
دستور رئیس‌جمهور جهت حذف دلالان از بازار خودرو
رئیس جمهور در تماس تلفنی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور به مدیریت بازار، حمایت از مصرف کننده، ایجاد آرامش در فضای کسب و کار، جهش تولید و حذف دلالان از بازار خودرو و رساندن خودروها با قیمتی منطقی به دست مردم داد.
معاون ایران خودرو: خودرو در بازار ۱۵ درصد ارزان شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / کاهش قیمت خودرو
معاون ایران خودرو: خودرو در بازار ۱۵ درصد ارزان شد
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ایکوپرس، بابک رحمانی در این باره افزود: در روزهای اخیر که قیمت خودرو در بازار افزایش حبابی داشته و بسیاری از مشتریان واقعی، توانایی خرید خودرو را نداشتند با محدودیت فعالیت دلالان و سودجویان روند نزولی گرفته و در چند روز اخیر کاهش تا حدود 15درصد را تجربه کرده است. 
کاهش قیمت بازار با حذف ابزار دلالان برای افزایش قیمت
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / افزایش قیمت / خودرو / ایران خودرو
کاهش قیمت بازار با حذف ابزار دلالان برای افزایش قیمت
معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با ممنوعیت درج قیمت در سایت های فروش اینترنتی خودرو،‌ قیمت بازار حدود ۱۵ درصد کاهش یافته است.
برخی مدیران دولتی برای خودشان مجوز واردات دارو صادرکرده‌اند/ سود ۱۳‌هزار میلیاردی دلالان مسکن تهران/ علت برکناری وزیر صمت هرچه بود مشکلات مردم و گرانی خودرو نبود
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / گزیده روزنامه های اقتصادی / روزنامه های کشور
برخی مدیران دولتی برای خودشان مجوز واردات دارو صادرکرده‌اند/ سود ۱۳‌هزار میلیاردی دلالان مسکن تهران/ علت برکناری وزیر صمت هرچه بود مشکلات مردم و گرانی خودرو نبود
فرشاد مومنی: اقتصاد ایران ۱۲ تا ۱۵ درصد کوچک شد/ راغفر: بورس بدون نظارت قمارخانه می‌شود ؛ از دیگر عناوین روزنامه های امروز است.
بازار خودرو با قانونگذاری سامان نمی‌یابد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / قیمت خودرو
بازار خودرو با قانونگذاری سامان نمی‌یابد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مادامی که پای دلالان در میان باشد و سود به جیب آنها برود نمی‌توان بازار خودرو را سامان داد آن چه که امروز لازمه کار است نظارت جدی دستگاه‌های نظارتی است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
ادای حل گرانی با حذف قیمت
کیمیا نجفیاز اواخر سال گذشته با شیوع ویروس کرونا در کشور بازار خودرو در وضعیت آشفته‌ای قرار گرفت، در آن روزها معاملات تقریبا به صفر رسید و این روند تا کنون ادامه دارد. در این میان صاحب‫نظران و تحلیلگران بازار عوامل متفاوتی را برای نابسامانی‫های اخیر مطرح می‌کنند، از عدم تعادل میان عرضه و تقاضا گرفته تا سودجویی دلالان از جمله عواملی هستند که فعالان به آن اشاره دارند و معتقدند که برای نجات بازار باید هرچه سریع‌تر اقداماتی در نظر گرفته شود. در این میان حذف قیمت خودرو از سایت‌های مجازی یکی از اقداماتی است که برای سامان دادن به بازار خودرو در دستور کار قرار گرفت. حال باید دید که این اقدام تکراری تا چه اندازه می‌تواند اهرمی برای کنترل وضعیت در این آشفته‌بازار شود؟افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها در بازار خودرو …
طی الارض یک زن تا زندان!
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
طی الارض یک زن تا زندان!
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ هشت محکوم ایرانی در قطر آزاد شدند/ دستگیری دزد پمپ‌های آب پارک‌ها/ طی الارض یک زن تا زندان!/ زندگی پردرد مادری با دختران بیمار/ دستگیری دلالان قیمت گذار خودرو در فضای مجازی/ دومین اطلاعیه ناجا برای ضرورت رعایت شئون ماه رمضان/ متهم کلاهبردار به کشور بازگردانده شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / بازار خودرو / قیمت پراید / قیمت خودرو
ویدئو / گره بازار خودرو به دست چه کسی باز می‌شود؟
قیمت پراید، یکی از ارزانترین خودروهای ایرانی در هفته‌های گذشته افزایش چشمگیری داشت و به ۱۰۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش نزدیک شد. قیمت خودورهای دیگر نیز در این بازار آشفته تغییرات محسوسی نسبت به قیمت فروش کارخانه داشته‌اند. اتفاقی که گفته می‌شود به دست دلالان و به کمک جوسازی در بازار آغاز شد. حسن کریمی سنجری، کارشناس بازار خودرو، درباره دلایل دیگر نوسان قیمت خودرو، توضیح می‌دهد.
عزل گازانبری وزیر صمت/ وعده‌های از سرِ بیکاری به کارگران بیکار به کجا رسید!؟/ دستور روحانی برای تولید الکل از ذرت‌های آلوده
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / گزیده روزنامه های اقتصادی / روزنامه های کشور
عزل گازانبری وزیر صمت/ وعده‌های از سرِ بیکاری به کارگران بیکار به کجا رسید!؟/ دستور روحانی برای تولید الکل از ذرت‌های آلوده
دهن‌کجی دولت به جهش تولید/ قیمت گذاری خودرو؛ نقطه سرخط/ بی تدبیری دولت در بازار خودرو ۳۰۰۰ میلیارد تومان به جیب دلالان ریخت؛ از دیگر عناوین روزنامه‌های امروز است.
بی‌تدبیری دولت ۳۰۰۰ میلیارد تومان به جیب دلالان ریخت
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / خودروسازان / دولت / بی تدبیری / کمیسیون صنایع مجلس / سید جواد حسینی کیا / کره جنوبی / صمت / بازار خودرو / دلالان
بی‌تدبیری دولت ۳۰۰۰ میلیارد تومان به جیب دلالان ریخت
برخی فعالان بازار خودرو معتقدند که در اثر بی‌تدبیری متولیان تنظیم این بازار، سه هزار میلیارد تومان سود به جیب دلالان سرازیر شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •