سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
دوخت لباس
۳ روز قبل
دوخت لباس ریاست‌جمهوری برای چند نفر در مجلس
یک چهره سیاسی اصلاح‌طلب درخصوص طرح اصلاح قانون انتخابات گفت: «سازوکاری که مجلس در پیش گرفته سازوکار محدود کردن حضور دیگران در صحنه انتخابات است و در حال دوخت لباسی هستند که تنها به تن چند نفر می‌خورد و موجب می‌شود مابقی افراد از صحنه بیرون بمانند.»
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
خوشتیپ‌ترین گربه‌های جهان در این شهر هستند
مربی خیاطی در پایتخت اندونزی با دوختن لباس‌های عجیب و متنوع برای گربه‌ها از این فرهنگ غربی برای خود کسب درآمد می‌کند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، این مربی پیشتر در آموزشگاه تدریس و مدتی هم در تعمیرگاه خودرو فعالیت می‌کرده است، اما به وسیله یکی از دوستانش که از گربه نگه داری می‌کرده است به فکر دوخت لباس برای گربه‌ها افتاد.او می‌گوید که در ابتدا اقوام من که گربه‌ها را دوست دارند ایده ساخت این لباس‌ها را به من دادند، اما به نظرم این کار عجیب بود. با وجود اینکه اندونزی کشوری اسلامی است، اما فرهنگ غربی نگهداری از گربه داخل خانه در میان برخی از مردم این کشور رواج پیدا کرده است و به موازات آن شغل‌هایی مرتبط با این فرهنگ ایجاد شده است.
خرید لباس کار / نکات مهم در خصوص خرید لباس کار
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / دوخت لباس / لباس کار
خرید لباس کار / نکات مهم در خصوص خرید لباس کار
لباس کار به لباسی گفته می‌شود که بر اساس پارامترهای محیط کاری در اختیار پرسنل قرار داده می‌شود. لباس کار انواع مختلفی داشته و به شکل سفارشی نیز تهیه خواهد شد. نوشته خرید لباس کار / نکات مهم در خصوص خرید لباس کار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
انتخاب چرخ خیاطی و نکات نگهداری از چرخ خیاطی صنعتی
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / فروشگاه اینترنتی کوک ماشین / چرخ خیاطی / چرخ خیاطی صنعتی
انتخاب چرخ خیاطی و نکات نگهداری از چرخ خیاطی صنعتی
چرخ خیاطی وسیله ای برای دوخت لباس می باشد اما برای خرید آن باید یکسری از موارد را بدانیم و از پیش تعیین کنیم تا بتوانیم خریدی دقیق و درست داشته باشیم.
چرخ‌ها علیه کرونا چرخیدند
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
چرخ‌ها علیه کرونا چرخیدند
سارا جعفرزاده   کرونا که آمد بیشتر کسب و کارها کساد شد و عده‌ زیادی بیکار شدند. شرایط اقتصادی وخیم فشار زیادی بر مردم وارد کرده است. یکی از مشاغلی که از شرایط کرونا تأثیر پذیرفت، بنگاه‌های کوچک و بزرگ اقتصادی و مراکز تولیدی بود. این در حالی است که سال گذشته در منطقه 15، یک مرکز کارآفرینی با هدف ایجاد شغل برای اهالی محله‌های مسعودیه، مشیریه و رضویه ایجاد شده بود که بیشتر بانوان سرپرست خانوار و بدسرپرست و نیازمند در آنجا مشغول دوخت لباس مردانه بودند. با شیوع کرونا در اسفند سال گذشته این افراد بیکار …
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / پارچه حریر / خرید لباس زنانه / فروشگاه اینترنتی لباس / لباس زنانه
انواع پارچه های مورد استفاده در دوخت لباس زنانه
لباس های زنانه نسبت به لباس های مردانه تنوع بسیار زیادی دارند. خانم ها برای حضور در مهمانی ها، مجلس ها و مراسم ها، اداره، محل کار، دانشگاه و... گزینه های متعددی دارند. هر یک از لباس ها بسته به کاربردشان باید حائز یک سری ویژگی ها و مشخصات باشند. بنابراین برای دوخت انواع لباس زنانه و لباس دخترانه، از پارچه های متنوعی استفاده می شود.
نذر زنانه
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
نذر زنانه
پونه‌ پیل‌رام_استاد دانشگاه، پژوهشگر و نویسنده درحوزه زنان 12ساله بودم که جنگ شد. در مسجدسلیمان درس می‌خواندم و پدر و مادرم معلم بودند. مادرم قبل از جنگ کارگاه خیاطی داشت که با 12-10نفر از زنان دیگر شهر لباس عروس، مجلسی یا فرم مدرسه می‌دوختند. جنگ که شد، مادرم چرخ‌ها را علم کرد؛ این بار برای دوخت لباس رزمندگان. نهادهای مختلف پارچه را می‌آوردند و مادرم و دیگر زنان برای رزمندگان لباس رزم می‌دوختند. زن‌ها در جنگ مشارکت زیادی داشتند و این کار را داوطلبانه و به‌عنوان نذری برای سلامت فرزند، همسرشان …
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
حقایق عجیب و باور نکردنی دنیا
ما هر روز شاهد ماجراها و یا شنیدن اخباری از سراسر جهان هستیم که باورشان بسیار مشکل است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، در اطراف ما اتفاقاتی رخ می‌دهند که هیچکس انتظارشان را نداشته و تصورشان را نمی‌کرده است. این گونه رویداد‌ها و حقایق تنها مختص به دوره ما نیستند و از گذشته نیز وجود داشته اند. علی رغم آنکه بیشتر موارد در کتاب‌های درسی و یا اطلاعات عمومی گفته شده، اما حقایقی درباره افراد و یا جهان وجود دارد که کمتر کسی از آن‌ها آگاه است.۱- ریاست جمهوری آلبرت اینشتیندر ۱۷ نوامبر سال ۱۹۵۲ میلادی، نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی به صورت رسمی پیشنهاد ریاست جمهوری سرزمین‌های اشغالی را به آلبرت اینشتین ارائه کرد. با این حال دانشمند آلمانی پیشنهاد را رد کرد و اظهار داشت که علاقه‌ای به انجام این کار ندارد.۲- …
(تصاویر) گربه‌ای که مدل است!
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / گربه / چین / مدل / طراحی لباس / مدلینگ / گربه خانگی / حیوانات خانگی
(تصاویر) گربه‌ای که مدل است!
یک زن چینی با طراحی و دوخت لباس های مخصوص حیوانات خانگی درآمد زیادی کسب کرده است. او در این کار از یک گربه به عنوان مدل استفاده می کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
بورس پارچه خیابان فلسطین
     اگر دستی در دوخت و دوز دارید یا از محصولات آماده عرضه شده در سطح بازار دل خوشی نداشته و قصد خرید پارچه و دوخت لباس، پرده یا انواع ملحفه و روتختی را دارید بورس پارچه‌فروشی‌های خیابان فلسطین ازجمله راسته بازارهایی است که می‌توانید انواع پارچه مورد نیازتان را تامین کنید.      راسته بازار پارچه خیابان فلسطین از میدان فاطمی آغاز می‌شود و تا خیابان امام خمینی(ره) ادامه دارد. اما در صورتی که قصد خرید پارچه‌های پرده‌ای یا لباس‌های مجلسی زنانه را دارید، باید به خیابان فلسطین شمالی یعنی از تقاطع خیابان …
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
پوشش متفاوت زنان و عشایر مغول
پادشاهان و ملکه های مغول هر یک خیاط و کارگاه دوخت لباس مخصوص داشتند اما اکنون عشایر خود این لباس ها را می دوزند. آلساندرا منیکونز عکاس سوئیسی در سفر به مغولستان به میان عشایر مغول رفته و پرتره هایی دیدنی از آنان گرفته است./فرارو
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
خانم معلمی که لباس عروس می‌دوزد
تخصص این خانم معلم، دوخت لباس عروس است و برای عروسی دخترش هم لباس عروسی دوخت اما چون زمان عروسی همزمان با ایام شیوع کرونا شد، در نهایت عروس خانم به جای لباس عروس، با چادر سفید به خانه بخت رفت.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) همراه با مدافعان سلامت
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) هم از جمله مکان‌هایی است که در ایام شیوع ویروس کرونا، فضای دوخت لباس خود را به کارگاه تولید ماسک وگان تبدیل کرده است و روزانه با حضور جوانان و بانوان هیاتی در آن مکان به تولید ماسک و گان مشغول هستند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
تولید ماسک و لباس بیمارستانی توسط جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی
با تهیه مواد اولیه از دانشگاه علوم پزشکی، کارگاه دوخت ماسک مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با همکاری دانشجویان این مرکز و جمعی از دانشجویان بسیجی استان از شنبه نهم فروردین ماه راه اندازی شده است، در مراحل بعد نیز دوخت لباس و ملحفه‌های بیمارستانی با همکاری دانشجویان در این مرکز انجام می شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها / رفسنجان
راه‌اندازی کارگاه تولید لباس یکبار مصرف توسط حوزه بسیجیان حضرت زینب(س) رفسنجان
کارگاه جهادی دوخت لباس یکبار مصرف پرستاران و پزشکان توسط اعضای شورای حوزه دانش آموزی رفسنجان راه اندازی شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / استاندارد / ایران / بیمارستان / عید نوروز / مراکز درمانی
آغاز دوخت لباس ویژه کادر درمانی از سوی برند بادی اسپینر
در این روزها که یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کادر درمانی و بیمارستانی، تهیه تجهیزات گوناگون از جمله لباس‌های مخصوص است، برند بادی اسپینر در اقدامی داوطلبانه و غیرانتفاعی شروع به دوخت لباس‌های استاندارد ویژه کادر درمانی از جمله پرشکان، پرستاران و ... کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
دوخت ۲۰۰۰ لباس ضدکرونا در قزوین
رئیس کانون زنان بازرگان استان قزوین اعلام کرد: «پویش بانوان استان قزوین در دوخت لباس‌های ضدویروس کرونا ویژه مدافعان سلامت» از شنبه هفدهم اسفندماه آغاز شد و طی ۲ روز گذشته ۲۰۰۰ لباس ضدکرونا آماده شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / چرخ خیاطی / صنعت پوشاک / آموزشگاه فنی
پردرآمدترین کلاس‌های خیاطی کدامند؟
امروزه داشتن مهارت طراحی و دوخت لباس جزو درآمدزاترین شغل‌هایی است که از هر رنج سنی و قشری به آن روی می‌آورند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / چین / دوختن لباس / ماهی
(تصاویر) دوخت لباس با پوست ماهی
در زمان های قدیم بسیاری از اعضای قبیله هژن پس از شکار ماهی از رودخانه های یخ زده از پوست آنها برای دوخت لباس استفاده می کردند. خانم ونفنگ نیز از مادرش این کار را آموخته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری
توان خودکفایی در طراحی و دوخت را داریم
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: کشور ما توان خودکفایی در طراحی و دوخت لباس با الگوی ایرانی – اسلامی را دارد و نیازی به واردات در این حوزه نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / استانی-عکس / اخبار عکس - هرمزگان / منطقه هرمزگان / تئاتر
نمایش "و باز از نیستان تا..."
نمایش "و باز از نیستان تا..." به نویسندگی علی‌رضایی و کارگردانی سعید موحدی از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ آذرماه ۹۸ در پلاتو آفتاب بندرعباس به روی صحنه رفت. در این نمایش عبدالرضا بلوچ نژاد، عبدالله دستان، محسن اکبری، مینا محمدیان فر، نجمه بستانی، آتوسا امیری خواه، لبنا علوی و سوگند مولابیگی به ایفای نقش پرداختند و از دیگر عوامل این کار می‌توان به یونس یوسف علیزاده (نوزانده تار و دوتار)، محدثه زکالاب (مدیر صحنه)، زهره ظریفی (طراح و دوخت لباس)، آرینا شرفی (گریم)، بردیا دهقانی (ساخت دکور)، ریحانه خراسانی (طراح پوستر)، سجاد طهماسبی (نورپردازی) و مسعود ذاکری زیارتی و محمدجواد تجردی (تدارکات) اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
برگزاری نخستین مسابقه طراحی مد و لباس اصفهان
همشهری آنلاین: سرپرست مرکز آموزش علمی‌کاربردی فرش ایران سپهر گفت: مسابقه زنده طراحی و دوخت لباس مفهومی، پاییز امسال برای نخستین بار در کشور برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
90 درصد دکمه های لباس وارداتی است/ لایی پارچه برای دوخت لباس نداریم
یک عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با اعلام اینکه در ۴۰ سال گذشته چالش امروز کمبود مواد اولیه برای صنایع کشور سابقه نداشته است، گفت: ۹۰ درصد دکمه های لباس وارداتی است و لایی پارچه برای دوخت نداریم.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / مد و لباس / نمایشگاه مد و لباس / مرکز جهاد دانشگاهی هنر
برپایی ژوژمان لباس مجلسی توسط مرکز جهاد دانشگاهی هنر
مرکز آموزش‌های تخصصی کاربردی جهاد دانشگاهی هنر در پایان دوره آموزشی طراحی و دوخت لباس مجلسی، اقدام به برپایی ژوژمانی از آثار نهایی هنرجویان خود خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
دوخت بیش از 700 دست لباس برای سیل‌زدگان گلستانی
سرپرست دانشکده فنی و حرفه‌ای مائده گرگان با بیان اینکه بیش از 700 دست لباس در مرحله اول به سیل زدگان استان اهدا شد، گفت: در حال دوخت لباس با استفاده از پارچه‌های اهدایی از سوی آستان قدس رضوی و خیران هستیم.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
از خاموشی چراغ مزون‌ها تا روی آوردن به خرید اجناس بی کیفیت‌
مدیر یک موسسه مد و لباس در هرمزگان گفت: متاسفانه به دلیل افزایش هزینه های دوخت و بالارفتن قیمت پارچه ها تعداد مراجعه کنندگان در یکسال اخیر به مزون ها و دوخت لباس های مزونی کاهش یافته است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶ / طراحی لباس / مزون / سوپر استار
کورس طراحان لباس برای جذب سوپراستار‌ها
این‌طور نیست که سرتان را پایین بیندازید و از درِ یک مزون لاکچری شمال تهران وارد شوید و سفارش بدهید. حتما باید وقت قبلی بگیرید و معرف هم داشته باشید. یکی از همین مزون‌ها حدود ٥ سال می‌شود در سعادت‌آباد تأسیس شده و در زعفرانیه دو شعبه دارد. شعبه VIP این مزون در زعفرانیه قرار دارد که فقط مخصوص مشتریان خاص و سوپراستارهاست. در این مزون شما پارچه‌ای برای دوخت نمی‌توانید ببرید، چون این مزون فقط از پارچه‌های منحصربه‌فرد خارجی برای دوخت لباس استفاده می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •