یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
دپوی کالا
جزئیات کالاهای دپو شده/ موجودی کالای اساسی به٥.٦ میلیون تن رسید
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / کالاهای اساسی / دپوی کالا
جزئیات کالاهای دپو شده/ موجودی کالای اساسی به٥.٦ میلیون تن رسید
موجوی کالاهای اساسی در گمرک و بنادر به همراه کالای موجود در ۳۲ شناور…
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / دپوی کالا / لاستیک / دلالی
(ویدئو) دپوی لاستیک‌های ۲۰۱۸ برای فروش با قیمت ۲۰۲۱
دلالان با دپوی لاستیک‌های سال ۲۰۱۸ سعی در فروش آن با قیمت سال ۲۰۲۱ داشتند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
کشف ۱۰۰ میلیارد ریال سنگ تزئینی ساختمانی قاچاق در جنوب تهران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف سنگه‌ای تزئینی ساختمانی قاچاق درانباری درجنوب تهران، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی سنگ‌های قاچاق شده را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.به گزارش مهر، سرهنگ علی ‌ولیپورگودرزی اظهار کرد: درپی اطلاع از دپوی کالای قاچاق از نوع سنگ خارجی در انبارهای شورآباد، عوامل عملیاتی این پلیس به انبار موصوف اعزام شدند. مشاهده شد مقادیری کالا از نوع سنگ خارجی محصول کشور ایتالیا حدوداً به متراژ ۳۳۰۰۰ متر مربع دپو است، از متصدی انبار درخواست اسناد و مدارک مثبته گمرکی گردید که اعلام داشت کالاها مدت دو ماه است توسط فردی به این انبار منتقل گردیده و هیچ‌گونه سندی مرتبط با کالا به اینجانب تحویل نگردیده است.رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب گفت: مالک کالا در محل حاضر که قادر …
کاهش جدی آمار دپوی کالا در گمرکات خراسان رضوی
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / استانی-اقتصادی / گمرک / دپوی کالا / ترخیص کالا / مرز دوغارون
کاهش جدی آمار دپوی کالا در گمرکات خراسان رضوی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌ رضوی گفت: با ورود وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوع دپوی کالا در گمرکات و تصمیمات شورای هماهنگی امور اقتصادی در این زمینه، با کاهش جدی آمار دپوی کالا در گمرکات استان مواجه شدیم و طی دو ماه اخیر، حدود ۷۰۰۰ تن کالا از گمرکات استان ترخیص شد.
(تصاویر) کشفیات ۴۸ ساعت گذشته پلیس امنیت اقتصادی
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / پلیس / امنیت اقتصادی / کشف / دپوی کالا / احتکار / قاچاق کالا
(تصاویر) کشفیات ۴۸ ساعت گذشته پلیس امنیت اقتصادی
در راستای تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ناامن نمودن انبار‌های دپوی کالا در طرح استانی مبارزه با قاچاق و احتکار کالا‌های اساسی و هدف، پلیس امنیت اقتصادی در ۴۸ ساعت گذشته از ۱۱۰ باب انبار مجاز و غیرمجاز دپوی انواع کالا در شهرستان ری و تهران بازرسی معمول که که ۱۲۰۰۰۰۰ قلم انواع کالای قاچاق و حدود ۱۰۵۰۰ تن مواد اولیه پتروشیمی، حدود ۶۷ تن روغن خوراکی، حدود ۱۰ تن برنج خارجی، ۴۰۰ تن کاغذ، و حدود ۴۵۰ هزار قلم انواع لوازم یدکی، لاستیک و ... احتکار شده به ارزش حدودی ۳۸۵ میلیارد تومان کشف و در این رابطه ۱۲ نفر دستگیر شدند. ۲۰:۳۳، ۱۳۹۹-۹-۲۵
دلیل رسوب کالاها در گمرکات چیست؟ / بانک مرکزی ارز نمی‌دهد مسئولان زیر بار نمی‌روند!
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
دلیل رسوب کالاها در گمرکات چیست؟ / بانک مرکزی ارز نمی‌دهد مسئولان زیر بار نمی‌روند!
کریمی، عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه مسئولان دلیل اصلی دپوی کالاها در گمرکات را عدم تخصیص ارز عنوان می‌کنند، گفت: با مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دیگر نباید بهانه‌ای داشته باشند چراکه براساس این مصوبه واردات به صورت تهاتر و بدون انتقال ارز امکان‌پذیر است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
دلیل رسوب کالاها در گمرکات چیست؟
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه مسئولان دلیل اصلی دپوی کالاها در گمرکات را عدم تخصیص ارز عنوان می‌کنند، گفت: با "مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت" دیگر نباید بهانه‌ای داشته باشند چراکه براساس این مصوبه واردات به صورت تهاتر و بدون انتقال ارز امکان‌پذیر است.
منتظر پیچیده شدن مشکلات ارزی باشیم یا فراوانی کالا!؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / دپوی کالا / وزارت صمت / بانک مرکزی / گمرک
منتظر پیچیده شدن مشکلات ارزی باشیم یا فراوانی کالا!؟
در حالی که بانک مرکزی معتقد است مصوبه ستاد اقتصادی هماهنگی دولت در…
ریشه فساد و دلالی‌ کجاست؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / خودرو / نهاده‌های دامی / فساد / انحصارگری / معدن / دپوی کالا
ریشه فساد و دلالی‌ کجاست؟
وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) ریشه بسیاری از فسادها و دلالی‌ها در…
7000 تن کالا در گمرک خراسان رضوی دپو شده ‌است
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / استانی-اقتصادی / گمرک / دپوی کالا
7000 تن کالا در گمرک خراسان رضوی دپو شده ‌است
ناظر گمرکات خراسان‌ رضوی گفت: در حال حاضر حدود 7000 تن کالا در گمرکات استان وجود دارد که شامل پنبه، کود شیمیایی، مواد اولیه، ماشین‌آلات، ضایعات کارتن و موبایل است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / اشتغال و تولید / دپوی کالا در گمرک
دِپوی کالا در کمرگات کمر کارخانه‌‌ها را شکسته است
 احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت و گو با فارس، درباره افزایش قیمت کالاهای اساسی در کشور، اظهار داشت: ما اکنون باید بیشتر متوجه حکمت فرمایش مقام معظم رهبری درباره ضرورت پرداختن به تولید و اینکه امسال باید سال جهش تولید باشد، باشیم.
کشف ۹۵ تن سیمان و گچ احتکار شده در سراب
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / استانی-اقتصادی / احتکار / دپوی کالا / آذربایجان شرقی / سراب / پلیس / دستگیری / سیمان / گچ
کشف ۹۵ تن سیمان و گچ احتکار شده در سراب
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان سراب از کشف ۶۲ تن سیمان و ۳۳ تن گچ احتکار شده در این شهرستان خبر داد.
خبر خوش وزیر صمت از ترخیص به موقع کالاها
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / علیرضا رزم‌حسینی / گمرکات کشور / وزیر صمت
خبر خوش وزیر صمت از ترخیص به موقع کالاها
به گزارش ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز(۲۴ آبان ماه) در دومین روز سفر به استان هرمزگان ضمن بازدید هوایی از مجتمع بندری شهید رجایی و بندر شهید باهنر و همچنین بازدید میدانی از محوطه های دپوی کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی، در نشست بررسی موانع و مشکلات ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید شرکت کرد.
وزیر صنعت: ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالای دپو شده در گمرکات داریم
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / دپوی کالا در گمرک / علیرضا رزم‌حسینی / کالاهای انبار شده در گمرک / وزیر صمت / وزیر صنعت
وزیر صنعت: ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالای دپو شده در گمرکات داریم
به گزارش تسنیم، ‌علیرضا رزم حسینی‌ شب گذشته در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در بندرعباس با بیان اینکه متاسفانه شیوع ویروس همه گیر کرونا ضربه اقتصادی سنگینی نه تنها بر کشور ما بلکه بر جهان وارد کرد، اظهار داشت: شیوع این ویروس و تحریم‌های ظالمانه علیه کشور موجب شد تا دولت برای تامین کالاهای اساسی کشور اقدامات موثری انجام دهد.
تشکیل کمیته ویژه برای تعیین تکلیف لاستیک های دپو شده
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / لاستیک / دپوی کالا
تشکیل کمیته ویژه برای تعیین تکلیف لاستیک های دپو شده
ستاد تنظیم بازار در مصوبات اخیر خود با اشاره به دپوی برخی لاستیک های وارد شده با ارز ۴۲۰۰ که بیش از هشت ماه در انبار عاملین موجود است، مصوب کرده در هر استان کمیته ای با ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و با عضویت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، استانداری و نهادهای نظارتی تشکیل شود تا تکلیف این محموله ها را تعیین کنند.
چقدر کالاهای اساسی در بنادر وجود دارد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / بنادر ایران / دپوی کالا / دپوی کالا در بندر امام / کالاهای اساسی
چقدر کالاهای اساسی در بنادر وجود دارد؟
به گزارش فارس، آمارهای رسمی از بنادر تا تاریخ 14 آبان ماه امسال نشان می‌دهد 3 میلیون و 934 هزار تن کالای اساسی در 13 بندر کشور موجود است.
تامین و تنظیم بازار گوشت تا مرحله عمده فروشی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / گوشت قرمز / مرغ / دپوی کالا
تامین و تنظیم بازار گوشت تا مرحله عمده فروشی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است
ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که تامین و تنظیم بازار گوشت تا مرحله عمده فروشی به قیمت مصوب بر عهده وزارت جهاد کشاورزی باشد.
سرمایه اصناف با گرانی کالاها، نصف شده
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / گرانی / دپوی کالا / اصناف
سرمایه اصناف با گرانی کالاها، نصف شده
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: این روزها شاهد گرانی کالاها هستیم که این مساله بر وضعیت کسب وکار اصناف تاثیر گذاشته و سرمایه اصناف را به نصف کاهش داده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
انصاف نیست
عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به انتقادات اخیر نوشت: انصاف نیست برخی ناهماهنگی‌های موجود بین برخی دستگاه‌ها و نیز تلاش‌هایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز انجام می‌گیرد، به دلیل صبوری و رعایت مصالح کشور توسط بانک مرکزی، غیرواقع، تحت عناوینی نظیر جلوگیری از روان شدن تجارت و عامل دپوی کالا و... به حساب بانک مرکزی گذاشته شود. عبدالناصر همتی در این پست نوشت: در ۱۳ آبان دو سال پیش، دولت امریکا تحریم‌های جامعی چون فعالیت بندرگاهی، کشتیرانی و صنایع کشتی‌سازی ایران از جمله خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مبادلات نفتی و هرگونه خرید مواد پتروشیمی از ایران، شرکت ملی نفت ایران، تحریم هرگونه مبادله بین موسسات مالی بین‌المللی …
یادداشت همتی در دو سالگی تحریم‌های جامع
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
یادداشت همتی در دو سالگی تحریم‌های جامع
انصاف نیست برخی ناهماهنگی های موجود بین برخی دستگاه ها و نیز تلاش‌هایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز انجام می‌گیرد، به دلیل صبوری ور عایت مصالح کشور توسط بانک مرکزی، غیر واقع ، تحت عناوینی نظیر جلوگیری از روان شدن تجارت و عامل دپوی کالا ... به سحا بانک مرکزی گذاشته شود .
بانک مرکزی پیگیر کنترل تورم، تقویت ارزش پول ملی و کمک به رشد تولید خواهد بود
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
بانک مرکزی پیگیر کنترل تورم، تقویت ارزش پول ملی و کمک به رشد تولید خواهد بود
همتی، رییس کل بانک مرکزی نوشت: انصاف نیست برخی ناهماهنگی های موجود بین برخی دستگاهها و نیز تلاشهایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز انجام می گیرد، به دلیل صبوری و رعایت مصالح کشور توسط بانک مرکزی، غیر واقع، تحت عناوینی نظیر جلوگیری از روان شدن تجارت و عامل دپوی کالا، به حساب بانک مرکزی گذاشته شود.
جزئیات مصوبات جدید برای ترخیص فوری کالا/ موانع ارزی برداشته شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / ترخیص کالا از گمرک / ترخیص کالاهای گمرکی
جزئیات مصوبات جدید برای ترخیص فوری کالا/ موانع ارزی برداشته شد
 به گزارش ایسنا، بعد از آن که با وجود مصوبات بسیار در رابطه با رفع مشکلات مربوط به ترخیص کالاها از گمرک و بنادر همچنان برخی موانع از جمله مسائل مربوط به تامین ارز وجود داشت و امکان ترخیص را برای گمرک ایجاد نمی‌کرد، اخیرا با شدت گرفتن انتقادات و تبعات ناشی از دپوی کالاها که عمده آن کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید است، در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که با حضور نمایندگان دستگاه های مربوطه برگزار شد در رابطه با ترخیص کالاهای اساسی و ضروری و مواد اولیه موجود در گمرک و بنادر تصمیماتی اتخاذ شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
از مبارزه با اراذل تا استرداد مجرمین
فرمانده ناجا با بیان اینکه امنیت مردم خط قرمز ما است، گفت: ما بی وقفه فضای مجازی را رصد می‌کنیم و از فعالیت خیلی از اوباش جلوگیری شده است، یا کلاهبرداران شناسایی و دستگیر شده‫اند.سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، با اشاره به تمهیداتی که برای کارکنان ناجا در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در حکم من به بحث معیشت کارکنان اشاره کرده‌اند، ناجا کارکنانی دارد که با حداقل‌ها بیشترین خدمت را ارائه می‌دهند، مهم‌ترین نیاز برای کارکنان نیروی انتظامی بحث مسکن است که متاسفانه با حداقل‌ها فاصله داریم که امیدواریم با قرارگاه جهادی تامین مسکن که از سال گذشته راه اندازی شده در طرح ۵ ساله که یک سال آن گذشته است بتوانیم به حداقل‌ها برسیم و به یک استاندارد نسبی دست پیدا کنیم.به گزارش مهر، وی …
بانک مرکزی حتی با ارز آزاد هم اجازه ترخیص کالا از گمرک را نمی دهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / گمرک / ارز / بانک مرکزی
بانک مرکزی حتی با ارز آزاد هم اجازه ترخیص کالا از گمرک را نمی دهد
فارس به نقل از رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و با اشاره به دپوی 6 ماهه مواد اولیه تولید در گمرک، نوشت: بانک مرکزی اجازه ترخیص این مواد را با ارز آزاد هم نمی دهد و این در حالی است که برخی تولیدکنندگان روزانه 5 هزار و 200 دلار بابت دپوی کالای خود در گمرک، جریمه پرداخت می کنند.
دپوی 6 ماهه مواد اولیه تولید در گمرک/صنعتگران چشم انتظار توافق دولتی‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / صنعت / بانک مرکزی / تجارت / ارز / عبدالوهاب سهل‌آبادی / رئیس خانه صنعت / معدن و تجارت ایران / موا&#
دپوی 6 ماهه مواد اولیه تولید در گمرک/صنعتگران چشم انتظار توافق دولتی‌ها
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به دپوی 6 ماهه مواد اولیه تولید در گمرک، گفت: بانک مرکزی اجازه ترخیص این مواد را با ارز آزاد هم نمی دهد و این در حالی است که برخی تولیدکنندگان روزانه 5 هزار و 200 دلار بابت دپوی کالای خود در گمرک، جریمه پرداخت می کنند.
راهکار کاهش دپوی کالا در گمرک
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / بانک مرکزی / تجارت / جراحی / دولت / گمرک
راهکار کاهش دپوی کالا در گمرک
در نشست اخیر شورای راهبری بهبود محیط کسب‌وکار مهم‌ترین چالش‌های حوزه تجارت بررسی شد. محور مهم این نشست، «بسته سیاستی بانک مرکزی درباره تعهد ارزی» بود که مورد انتقاد شدید فعالان اقتصادی قرار گرفت.
سد ارزی رونق تجارت
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
سد ارزی رونق تجارت
مسائل ارزی، ترجیع‌بند مشترک مشکلات مربوط به ارزهای صادراتی و دپوی کالا در گمرکات (چالش‌های تجارت) شناخته شده است. بخش خصوصی در دیدار با نمایندگان دولت ضمن نقد بسته سیاستی بانک مرکزی پیشنهادهای خود را برای اصلاح رویه‌های مربوط به ارزهای صادراتی ارائه کرد. در این راستا، استفاده از رویه واردات در مقابل صادرات از جمله مطالبات فعالان است.
ریشه دپوی کالاهای محبوس
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ریشه دپوی کالاهای محبوس
رسوب کالاها در گمرکات ریشه در کجا دارد؟ کارشناسان در پاسخ به این سوال معتقدند که سیاست‌‌گذاری‌های داخلی به‌ویژه سیاست‌های ارزی که منجر به نوسانات نرخ ارز و عدم دسترسی به منابع ارزی شده، علت اصلی انباشت کالاهای اساسی و غیراساسی در گمرکات است. درواقع عدم تخصیص و تامین ارز از سوی سیاست‌گذار تجاری و پولی سبب این کج‌کارکردی شده است. این معضل سبب شده گمرکات تبدیل به انبار کالاهای رسوبی شوند.
یک مثال روشن از فشار اقتصادی بر مردم
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / دپوی کالا / گمرک ایران / اقتصاد ایران
یک مثال روشن از فشار اقتصادی بر مردم
بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی یکی از مدیران ارشد گمرک ایران در خردادماه، میزان کالا‌های دپو شده در انبار بندر‌های گوناگون شامل ۸ قلم کالای اساسی از جمله «ذرت» ۲میلیون و ۲۶۹ هزارتن، «جو» ۶۲۱ هزار و ۷۵۲ تن، «روغن خام» ۳۵۲ هزار و ۵۲ تن، «گندم» ۳۱۵ هزار و ۵۲۶ تن، «شکر» ۲۳۴ هزار و ۷۴۳ تن، «سویا» ۲۲۰ هزار و ۲۹۸ تن، «دانه‌های روغنی» ۱۸۴هزار و ۷۹۱ تن و «برنج» ۶۷ هزار و ۸۷۰ تن بوده است.
همه موانع تجاری
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
همه موانع تجاری
دپوی کالا در بنادر و گمرکات ورودی که مدتی است، در پی افزایش مقدار از آن به‌عنوان «رسوب کالا» یاد شده است، همواره یک معضل در زنجیره تامین کالا محسوب می‌شود. در سال‌های گذشته نظام درآمدی بنادر کشور به‌گونه‌ای تعریف شده بود که از این دروازه‌های تجارت کشور به‌عنوان محل انبار کردن کالا استفاده شد.
هشدار گمرکی به بازرگانان
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / گمرک / دپوی کالا
هشدار گمرکی به بازرگانان
در جریان تسهیل امور ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک، در صورتیکه صاحبان کالاهای گروه (۲) طی ۱۰ روز از صدور اعلامیه تامین ارز کالای خود را بطور کامل ترخیص نکنند، گمرک نسبت به متروکه کردن آنها اقدام خواهد کرد. 
زمان ترخیص کالا در گمرک چقدر است؟ + نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / دپوی کالا در گمرک / گمرک ایران
زمان ترخیص کالا در گمرک چقدر است؟ + نمودار
فرهیختگان نوشت: براساس آمارهای گمرک ایران تا پایان شهریور سال جاری نزدیک به7.2 میلیون تن کالا در گمرکات کشور دپو شده، عددی که معادل 52 درصد رقم 13.8 میلیون تن کالاهای واردشده به کشور طی پنج‌ماهه امسال است. گرچه مشخص است که اقلام دپوشده در گمرک صرفا مربوط به اقلام وارداتی سال جاری نیست و از سال گذشته نیز اقلامی در گمرک دپو شده، اما مساله اساسی این است که حدود 47درصد از این اقلام دپوشده مربوط به کالاهای اساسی و مابقی مربوط به کالاهای غیراساسی است. درخصوص کالاهای اساسی، گرچه در روزهای اخیر رئیس‌جمهور، بانک مرکزی و وزارت صمت را موظف به تسهیل ترخیص این کالاها کرده، اما به‌هرحال با طولانی شدن زمان دپوی این کالاها و کمبود نهاده‌های تولیدی، علاوه‌بر اینکه ضرر و زیان چشمگیری به …
جزئیات دپوی ۸ میلیون تنی کالا در بنادر
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / بندر امیرآباد / گمرک ایران / دپوی کالا / واردات
جزئیات دپوی ۸ میلیون تنی کالا در بنادر
طبق اعلام معاون فنی و امور گمرک ایران، در حال حاضر حدود هشت میلیون تن کالا در بنادر دپو شده است.
عقبگرد از تسهیل ورود کالا
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
عقبگرد از تسهیل ورود کالا
واردکنندگان نسبت به سیاست‌های انقباضی ترخیص کالاهای گروه 1 و 2 از گمرک گلایه کردند. سیاست‌هایی که نتیجه آن دپوی کالاها در گمرکات و کمبود مواد اولیه بنگاه‌های تولیدی و صادراتی است. در تازه‌ترین نشست کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، یکی از سیاست‌های انقباضی وارداتی مورد بررسی قرار گرفت. مطابق اظهارات حاضران در این نشست، اگرچه سال گذشته به گمرک اجازه داده شده بود نسبت به ترخیص درصدی از کالاهای اولویت 1 و 2 گروه کالایی موجود در گمرک و... اقدام کند؛ اما بانک مرکزی در تیرماه امسال بخشنامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ کرده که عملا اجرای این مصوبه را با مشکل مواجه می‌کند.
عطش بازار و خودروهایی که دپو شدند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / بانک مرکزی / وزارت صمت / خودرو / قیمت خودرو / خودروسازان / دپوی کالا / احتکار / احتکار خودرو
عطش بازار و خودروهایی که دپو شدند
این روزها در حالی شاهد انتشار تصاویر جدیدی از خودروهای دپو شده در پارکینگ خودروسازان هستیم که ضروری است که قیمت این خودروها مطابق با نرخ مصوب خودرو در زمان تولید آن تعیین شود.
3.2 میلیون تن کالا دپو شده در گمرک / لیست کالاهای دپویی گمرک
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / تامین ارز واردات / کالاهای دپو شده / گمرک ایران / واردات کالا
3.2 میلیون تن کالا دپو شده در گمرک / لیست کالاهای دپویی گمرک
بر اساس آخرین آمار منتشر شده، کالاهای اساسی دپو شده در گمرکات به ۳ میلیون و ۲۰۰هزار تن می‌رسد که به گفته معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران بیشترین مانع ترخیص کالا و مهم‌ترین دلیل دپوی کالا در گمرکات مربوط به تامین ارز است. نوشته 3.2 میلیون تن کالا دپو شده در گمرک / لیست کالاهای دپویی گمرک اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احتمال کاهش نرخ حبوبات از مهر ماه
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
احتمال کاهش نرخ حبوبات از مهر ماه
حذف ارز دولتی واردات و مشکلات تولید داخل زمینه کاهش واردات و افزایش قیمت برخی انواع حبوبات و حذف این اقلام از سبد مصرفی خانوارهای کم‌درآمد را فراهم کرده است. با عبدالله حقیقت، نایب‌رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت‌وگو کرده‌ایم. وضعیت کنونی بازار حبوبات چگونه است؟ گرانی حبوبات از اواسط اسفند‌ماه سال گذشته و با جایگزینی ارز نیمایی به جای ارز 4200تومانی واردات این اقلام آغاز شد. در ادامه شیوع کرونا و مشکلات تخصیص ارز، دپوی کالاهای وارداتی در گمرکات، کاهش مبادلات تجاری و فرصت‌طلبی و سودجویی برخی …
پاسخ وزارت صنعت به چرایی دپوی کالا در مناطق آزاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مناطق آزاد / کالای مسافری / دپوی کالا
پاسخ وزارت صنعت به چرایی دپوی کالا در مناطق آزاد
در پی اعلام دپوی حجم زیادی از کالاهای وارد شده توسط فعالان اقتصادی در مناطق آزاد و واکنش شورای عالی مناطق آزاد که علت این موضوع را عدم ابلاغ فهرست مجاز کالای همراه مسافر و سهمیه ارزی آن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت گفت که فهرست اقلام قابل ورود و سهمیه ارزی کالاهای مسافری مناطق آزاد تجاری صنعتی در کارگروه ذیربط تعیین و تایید شده، اما با توجه به شرایط ارزی و لزوم صیانت از منابع محدود تامیین آن، ضروری است نظر بانک مرکزی قبل از ابلاغ اخذ شود تا در هنگام اجرا دچار مشکل تامیین نشویم.
ماجرای دپوی کالا در مناطق آزاد/ عدم تمکین وزارت صمت از مصوبه هیات وزیران
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مناطق آزاد / فعالان اقتصادی / منطقه آزاد قشم / وزارت صنعت، معدن و تجارت / گمرک / مسافر / واردات کالا
ماجرای دپوی کالا در مناطق آزاد/ عدم تمکین وزارت صمت از مصوبه هیات وزیران
بعد از اعلام دپوی حجم زیادی از کالاهای وارد شده توسط فعالان اقتصادی در مناطق آزاد و تبعات ناشی از آن، شورای عالی مناطق آزاد در واکنش به این موضوع دلیل دپوی این دسته از کالاها را عدم ابلاغ فهرست مجاز کالای همراه مسافر و سهمیه ارزی آن توسط وزارت صمت اعلام کرد و خواستار تمکین از مصوبه هیات وزیران شد.
دپوی کالای بازاریان در گمرک سودی برای منطقه آزاد قشم ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان
دپوی کالای بازاریان در گمرک سودی برای منطقه آزاد قشم ندارد
مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: یکی از جاذبه‌های اصلی مسافران و گردشگران جزیره قشم تهیه کالاهای گروه چهار بوده است و دپوی کالاهای بازاریان و اصناف گوناگون در محل گمرک منطقه آزاد قشم هیچ سودی برای این سازمان ندارد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تشکیل ۴۴ هزار پرونده تخلف واحدهای صنفی در بهار ۹۹
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ۷۲۵ هزار و ۸۳ مورد بازرسی از بازار کالاها و اقلام اساسی مردم در سه ماهه نخست امسال، گفت: ۴۴ هزار پرونده تخلف در این مدت تشکیل شده است.به گزارش ایرنا، عباس تابش با بیان اینکه در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان برای جلوگیری از تخلفات صنفی در عرضه کالاهای اساسی و اقلام ضروری مردم، بازرسی‌ها گسترده و به طور مستمر در حال انجام است، تصریح کرد: در سه ماهه اول امسال ۷۲۵ هزار و ۸۳ مورد بازرسی در قالب طرح‌های مختلف نظارتی در سراسر کشور با هدف بررسی قیمت‌ها، جلوگیری از دپوی کالاها و اقلام ضروری و پایش عملکرد فعالان اقتصادی در سطح بازار انجام شده است.وی افزود: با بازرسی‌های موردی و دوره‌ای در این مدت برای بیش از ۴۴ هزار واحد صنفی متخلف به ارزش ۶ هزار و ۱۷۲ میلیارد …
جریمه ۳ میلیاردی برای دپوی کالای قاچاق
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
جریمه ۳ میلیاردی برای دپوی کالای قاچاق
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه ۳ میلیارد ریالی قاچاقچی پارچه خبر داد.
از انبار دپو کالای قاچاق در بوشهر تا کشف موتور میلیاردی در جم
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
از انبار دپو کالای قاچاق در بوشهر تا کشف موتور میلیاردی در جم
فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف انبار دپوی کالای قاچاق به ارزش ۵ میلیارد ریال در شهر بوشهر خبر داد.
دلایل عمده رسوب کالا در گمرکات بعد از صدور پروانه و ترخیص کالا چیست؟ + جدول
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / گمرک
دلایل عمده رسوب کالا در گمرکات بعد از صدور پروانه و ترخیص کالا چیست؟ + جدول
براساس بررسی‌های انجام شده ۵ دلیل عمده درخصوص رسوب و دپوی کالاها در ۲ بازه‌‌ی زمانی بعد از صدور پروانه الکترونیکی گمرک و پس از ترخیص کالا در گمرکات کشور احصا شده است.
تنها راه نجات اقتصاد کشور، توسعه صادرات است/دولت مانع حرکت سرمایه به خارج از کشور شود/ دپوی کالاهای مورد نیاز بنگاه‌های تولیدی در گمرکات ‌
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / اقتصاد کشور / تجارت / واردات / راه نجات / اتاق بازرگانی ایران
تنها راه نجات اقتصاد کشور، توسعه صادرات است/دولت مانع حرکت سرمایه به خارج از کشور شود/ دپوی کالاهای مورد نیاز بنگاه‌های تولیدی در گمرکات ‌
ایلنا: نایب رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران گفت: جلوگیری از ترخیص کالا، موجب افزایش هزینه‌های سربار و تمام‌شده خواهد شد و در نهایت به…
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / دولت / کالای اساسی / علی اکبر کریمی / مجلس / کمیسیون اقتصادی مجلس / ستاد تنظیم بازار / مجلس شورای اسلامی
خدمت‌رسانی رایگان به محتکران!
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ماجرایی پرده برداشت که نشان می‌دهد بر اساس آن، بخشنامه‌ای از سوی ستاد تنطیم بازار صادر شده که دپوی کالاهای موجود در انبارهای بنادر می‌تواند بیش از یک ماه رایگان باشد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / بندر امام خمینی / دپوی کالا در بندر امام
دپوی ۸ قلم کالای مصرفی در بندر امام
به گزارش تسنیم، در روزهای اخیر موضوع رسوب کالاهای اساسی در گمرکات و بنادر کشور به‌دلایل مختلف در معرض توجه قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
آغاز بازرسی از شرکت‌های توزیع کالاهای بهداشتی
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان خبر داد: دپوی کالاهای بهداشتی از واحد تولیدی به شرکت‌های پخش منتقل شده است و از فردا این شرکت‌ها را در اولویت بازرسی قرار خواهیم داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
دعوا بر سر احتکار «اقلام پزشکی»
ماجرای دعوای وزارت صمت و سازمان بنادر بر سر دپوی کالاهای پزشکی چیست؟ آیا اقلام پزشکی مورد نیاز برای مبارزه با بیماری…
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / کالاهای اساسی / وزارت صنعت / دپوی کالا
نگران نباشید؛ چند برابر نیاز کشور کالا دپو کردیم
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اعلام کرد: در حالیکه در چند روز اخیر بیش از دو برابر نیاز مردم از فروشگاه‌های خریدی شده است، هیچ کمبودی نداریم و چند برابر نیاز کشور کالاهای اساسی دپو کرده‌ایم.
۱۳۹۸-۱۲-۰۷
دچار مازوخیسم اجتماعی شده‌ایم! شایعه قحطی و قرنطینه شهرهای آلوده به کرونا باعث هجوم مردم به فروشگاههای زنجیره‌ای شد
با وجود اطمینان وزارت صمت به مردم برای داشتن ذخایر کافی مواد غذایی و دپوی کالاهای اساسی در بنادر کشور، ترس از قرنطینه شدن شهرها به خصوص پایتخت مردم را به سمت هجوم به فروشگاههای زنجیره‌ای برای تامین مایحتاج عمومی کشانده است. یکی از عوامل اصلی شکل گرفتن چنین شرایطی پخش شایعات مختلف در شبکه‌های اجتماعی است. وضعیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای پایتخت مانند فیلمی سینمایی است که آن را روی تند زده باشند؛ می‌آیند و طبقه‌ها را خالی می‌کنند و می‌روند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
مسیر توزیع کالاهای اساسی شفاف شد
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت از شناسه‌دار کردن تمامی انبارهای نگهداری کالاها خبر داد و گفت: ورود و خروج و دپوی کالا در انبارها شفاف شده و مسیر توزیع کالاهای اساسی رهگیری می‌شود. عباس تابش در این‌خصوص اظهار کرد: سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالاها، یکی از برنامه‌های استراتژیک کشور برای تنظیم بازار بوده که بر این اساس، ایجاد این سامانه دقیقا می‌تواند در جلوگیری از قاچاق کالا و احتکار، نقش موثر و کلیدی ایفا کند و مسیر کالاهای حساس و ضروری در کشور را شفاف‌سازی کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / عباس تابش / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / تنظیم بازار / کالاهای اساسی / سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالاها
تمام انبارهای نگهداری کالا شناسه‌دار شدند / رهگیری مسیر توزیع کالاهای اساسی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شناسه‌دار کردن تمامی انبارهای نگهداری کالاها خبر داد و گفت: ورود و خروج و دپوی کالا در انبارها شفاف شده و مسیر توزیع کالاهای اساسی رهگیری می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصاد / ایران / دلار / گمرک / موسیقی
پیشنهاد برای تعیین تکلیف ۶۰ میلیون دلار کالای لوکس
در پی دپوی کالاهای گروه (۴) در گمرک‌ها و بنادر ایران، چندی پیش و بعد از بازدید وزیر اقتصاد از این مناطق، وی پیشنهادی…
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان / دپوی کالا / برنج
ارونقی:برنج های دپو شده در گمرک تعیین تکلیف می شود
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران نیز از تعیین تکلیف برنج های دپو شده در گمرک خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
انهدام باند قاچاق قطعات خودروهای لوکس
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف قطعات خودروهای لوکس خارجی قاچاق به ارزش ۲۷میلیارد ریال در شهرستان پارسیان خبر داد.سردار غلامرضا جعفری گفت: در پی دریافت خبری مبنی براینکه افرادی سودجو خودروهای لوکس خارجی را در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پس از اوراق کردن به صورت غیرمجاز وارد نوار ساحلی شهرستان پارسیان کرده و در درون کشور توزیع می‌کنند، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی پارسیان قرار گرفت.وی با بیان اینکه ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی محل دپوی قطعات قاچاق در بندر شیو شناسایی کردند، افزود: در این راستا ماموران پس از هماهنگی قضائی و همکاری عملیاتی ماموران دریابانی شهرستان پارسیان به محل دپوی کالاهای قاچاق اعزام شدند.این مقام انتظامی اظهار کرد: ماموران در بازرسی از محل مذکور، …
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان / دپوی کالا / برنج
به دنبال چرایی رسوب ١٥٠٠ کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی
پس از پیگیری های صورت گرفته توسط ایسنا، در خصوص رسوب کاغذ و مقوای گلاسه در گمرکات گویی این بار نوبت به آن رسیده که از رسوب ١٥٠٠ کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی بگوییم. به همین منظور با یک فعال اقتصادی واردات برنج به گفت و گو نشستیم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان / واردات کاغذ / دپوی کالا / گمرک / استاندارد
رسوب هزاران تن کاغذ در گمرکات
پس از دپوی خودرو، گوشت و چندی دیگر از کالاهای وارداتی، این بار نوبت به رسوب کاغذ رسیده است. بنابر پیگیری های خبرنگار ایسنا، هزاران تن کاغذ ذر بنادر و گمرکات رسوب کرده است و به نظر می رسد این موضوع، مشکلات عدیده ای را برای فعالان اقتصادی کاغذ و مقوا به وجود آورده است؛ علت آن اختلافاتی میان اداره گمرک ایران و سازمان ملی استاندارد در خصوص عدم ترخیص کالای مدنظر گزارش شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / استانی-اجتماعی / قاچاق / دستگاه قضایی
کشف ۱۵۸ هزار قرص نیروزای قاچاق در دیلم
فرمانده انتظامی شهرستان دیلم از شناسایی انبار دپوی کالای قاچاق و کشف ۱۵۸ هزار قرص نیروزا به ارزش ۷ میلیارد و ۹۰۲ میلیون ریال خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶
تسهیل فرآیندهای واردات و صادرات با ۱۱ اقدام گمرک
گمرک ایران در گزارشی از ۱۱ اقدام برای کاهش دپوی کالا خبر داد که به منظور تسهیل فرآیندهای واردات و صادرات صورت گرفته و منجر به کاهش زمان و هزینه صاحبان کالا شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶
۱۱ اقدام گمرک برای ترخیص کالا در شرایط تحریم / کالاهای اساسی در گمرک نمی‌مانند
گمرک ایران در گزارشی از ۱۱ اقدام از جمله تشکیل کمیته‌ها و ارائه پیشنهادات و اتخاذ تمهیدات خاص برای کاهش دپوی کالا خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶
11 اقدام برای کاهش رسوب کالا در شرایط تحریم
گمرک ایران در گزارشی از 11 اقدام از جمله تشکیل کمیته‌ها و ارائه پیشنهادات و اتخاذ تمهیدات خاص برای کاهش دپوی کالا خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
سوءاستفاده برخی سودجو از خلاءهای قانونی برای دپوی کالاهای اساسی/ پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دولتی به دلیل خیانت برخی به مردم
ایلنا: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: وقتی افرادی هستند که به مردم خیانت می‌کنند، معتقدم تنها راه چاره، حذف…
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اظهارات رئیس گمرک درباره دپوی کالا در گمرک/ صادرات 4 برابر واردات است
رئیس کل گمرک ایران دلایل ماندگاری کالاهای ترخیص نشده را بیان کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / مناطق آزاد / گمرک / دپوی کالا
بازاری که در مناطق آزاد از دست رفت!
طبق تاکید مسئولان و کارشناسان، در کنار ترخیص روان کالا، باید از بحث دپو به عنوان نوعی کسب‌وکار و درآمدزایی استفاده کرد اما درپی اعمال سیاست‌های جدید ارزی مبنی بر ممنوعیت واردات کالا از مناطق آزاد به سرزمین اصلی بدون انتقال ارز، عملا این بازار از دست رفته و به کشورهای همسایه منتقل شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
شناسایی محل دپوی کالای قاچاق در شهریار/ متهم دستگیر شد
فرمانده انتظامی استان از کشف ۲۰۰ میلیارد ریال کالاهای قاچاق در شهرستان شهریار خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
چه چیزی در آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد سوخت؟
میدان حسن‌آباد یکی از میادین دارای قدمت پایتخت است که پیش‌تر با نام‌های میدان ملک‌المتکلمین یا میدان هشت گنبد شناخته می‌شد و چند شب گذشته آتش آن را دربرگرفت.به گزارش ایمنا، میدان حسن‌آباد از لحاظ موقعیت در تقاطع خیابان امام خمینی‌(ره) با خیابان وحدت اسلامی و حافظ قرار گرفته و در این میدان به علت نزدیکی با بازار ابزارفروشان، انبارهای متعدد دپوی کالا وجود دارد. محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی استان تهران در خصوص آتش‌سوزی این بنای تاریخی گفته است: «‌یک انبار محل نگهداری کالا در میدان حسن‌آباد تهران دچار حریق شد که با توجه به مجاورت آن با بنای تاریخی میدان حسن‌آباد حریق به بخش‌هایی از این بنا سرایت کرد.» او افزود: «حریق در ضلع شمال غرب میدان حسن‌آباد رخ داده و درست جنب ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی …
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
اقدامات هماهنگ سازمان‌های مرتبط با تجارت خارجی برای کاهش رسوب کالا در بنادر
جلسات هیأت اعزامی نمایندگان سازمان‌ها و مراجع ذی‌ربط با صاحبان کالا و ترخیص کاران با هدف بررسی آخرین وضعیت مشکلات موجود رسوب کالا در بنادر و ارائه راهکارهای کاهش دپوی کالا در بنادر و محوطه‌های مناطق آزاد و ویژه برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / قاچاق / پلیس / قاچاق کالا
تصاویر | تهران، ۷۲ ساعت، ۱۸ انبار و ۱۳ میلیارد کالای قاچاق!
طی ۷۲ ساعت گذشته ۱۸ مرکز دپوی کالای قاچاق در تهران شناسایی و کشف شد. ارزش ریالی اقلام مکشوفه بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان است و هزاران  قلم انواع کالای قاچاق شامل پارچه و پوشاک از این مراکز کشف شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
انبار دپوی لوازم آرایشی قاچاق در اهواز کشف و پلمپ شد
اهواز - ایرنا - فرمانده انتظامی خوزستان گفت: یک انبار دپوی کالای لوازم آرایشی قاچاق در شهرستان اهواز به ارزش 6 میلیارد ریال کشف و پلمپ شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مشکل کاغذ حل شد/ ترخیص تا ۴۸ ساعت بعد از اظهار
در حالی دپو شدن کاغذهای وارداتی در بنادر، مناطق ویژه اقتصادی و اماکن گمرکی این روزها حاشیه‌ساز و در نهایت دستور خروج آن تا دو هفته آینده صادر شده است که ظاهرا جریان تخصیص ارز و تعیین تکلیف آن عامل اصلی دپوی کالا در بنادر بوده است؛ در این بین تاکنون از سمت واردکنندگان اظهاری به گمرک نشده است که برای ترخیص اقدام شود و به محض اظهار، ‌ حداکثر تا ۴۸ ساعت، کاغذهای وارداتی از گمرک خارج خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مشکل کاغذ برطرف شد
اقتصادنیوز : در حالی دپو شدن کاغذهای وارداتی در بنادر، مناطق ویژه اقتصادی و اماکن گمرکی این روزها حاشیه‌ساز و در نهایت دستور خروج آن تا دو هفته آینده صادر شده است که ظاهرا جریان تخصیص ارز و تعیین تکلیف آن عامل اصلی دپوی کالا در بنادر بوده است؛ در این بین تاکنون از سمت واردکنندگان اظهاری به گمرک نشده است که برای ترخیص اقدام شود و به محض اظهار، ‌ حداکثر تا ۴۸ ساعت، کاغذهای وارداتی از گمرک خارج…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •