شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
رشد بورس
پیش‌بینی اوضاع بورس در ماه‌های آینده
۳ روز قبل / بورس تهران
پیش‌بینی اوضاع بورس در ماه‌های آینده
یک تحلیلگر اقتصادی ضمن پیش‌بینی اوضاع بورس در کوتاه و میان‌مدت، گفت: بازار سرمایه باعث افزایش نقدینگی نمی‌شود بلکه سرمایه اسمی و سرعت گردش پول را افزایش می‌دهد. همچنین، تا زمانی که نقدینگی در بورس جذب شود، تورم‌ ایجاد نمی‌شود و رشد بورس تورم‌زا نیست.
رشد بورس چقدر ادامه دارد؟
۳ روز قبل / بورس / سرمایه گذاری در بورس
رشد بورس چقدر ادامه دارد؟
بازار سهام امروز را سبز شروع کرد. شاخص کل بازار سهام تا این لحظه ۲٫۵۲ درصد رشد داشته است. اما آیا این رشد ادامه‌دار است؟
چهار اتفاق مهم هفته آینده در بازار سهام
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / پیش بینی بورس / تحلیل یورس / بازدهی بورس / رشد بورس / سرمایه گذاری در بورس / بازار سهام
چهار اتفاق مهم هفته آینده در بازار سهام
احسان رضاپور کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه بورس از وضعیت یک ماه گذشته فاصله گرفته است، گفت: در هفته آینده چندین اتفاق رخ خواهد داد که وضعیت بازار را دستخوش تغییر می‌کند، اولین موضوع در مورد فعال شدن مکانیزم ماشه از سوی آمریکا است، این اتفاق در روز‌های یکشنبه و دوشنه رخ خواهد داد و به نظر می‌رسد در این روز‌ها بازار پر عرضه و نوسانی داشته باشیم، در این رابطه احتمالا در روز شنبه نیز بازار با منفی شروع می‌کند، اما رفته رفته وضعیت بهبود پیدا خواهد کرد.
رشد بورس‌های آسیایی در سایه آمارهای خوب اقتصادی از چین
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / اقتصاد چین / بورس های آسیایی / واکسن کرونا
رشد بورس‌های آسیایی در سایه آمارهای خوب اقتصادی از چین
در معاملات امروز بورس‌های آسیایی آمارهای خوب اقتصادی از چین باعث شد تا این بازارها روند مثبتی را تجربه کنند.
«جهش تولید» راهکار واقعی رشد بورس/ جهان باید مراقب اروپای وحشی باشد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / سخن روز مطبوعات / سرمقاله / روزنامه های کشور / سال جهش تولید / بورس / اروپا
«جهش تولید» راهکار واقعی رشد بورس/ جهان باید مراقب اروپای وحشی باشد
کشتار ۷۰ میلیون انسان در جنگی که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما از آن خاطره دارند، قطعاً بدون احتساب میلیون‌ها آسیایی و آفریقایی-از جمله در ایران- است که از پیامدهای این جنگ مانند قحطی جان باختند.
همواره یک دوره رشد بورس، نزول به دنبال داشته‌ است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
همواره یک دوره رشد بورس، نزول به دنبال داشته‌ است
الحسینی، گفت: رشد بازار سرمایه با وجود تبعات خاص خود خطرناک نیست، اما هر رشد بزرگ با یک سقوط بزرگ همراه است.
بورس در مدار رشد منطقی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بورس / بورس تهران / شاخص بورس / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
بورس در مدار رشد منطقی
بازار در دوره‌ای کوتاه وارد مدار رشد منطقی می‌شود یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این جمله گفت: افزایش تورم و روند رو به رشد نرخ ارز نشانه‌ای برای رشد بورس در ماه‌های آینده می شود.
رشد بازار بورس با واقعیت‌های اقتصادی همخوانی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / اقتصاد ایران / بازار بورس / بورس / رشد بازار بورس / نرخ رشد بورس / واقعیت اقتصادی
رشد بازار بورس با واقعیت‌های اقتصادی همخوانی ندارد
شفقنا- یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه برای اولین بار در تاریخ دارایی موجود در بازار بورس تا حدودی با حجم دارایی های مردم در بخش مسکن قابل مقایسه شده است، گفت:  رشد بازار بورس با واقعیت‌های اقتصادی...
چرا سرمایه‌گذاران تازه‌کار نباید از ریزش بورس بترسند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بورس / شاخص بورس / ریزش بورس
چرا سرمایه‌گذاران تازه‌کار نباید از ریزش بورس بترسند؟
شرایط امروز بورس به کلی با سال ۸۴ متفاوت است. جمعیت فعالان بورس رشد چندبرابری داشته و حالا ارزش معاملات روزانه به اندازه کل ارزش بازار در ریزش‌های قبلی است. همین مورد تکرار وقایع سال ۸۴ را به کلی رد می‌کند. شرایط امروز همچنین با سال ۹۲ هم تشابه زیادی ندارد. آن زمان رشد دلار متوقف شده بود و دیگر دلیلی برای رشد بورس وجود نداشت، اما فعلا چشم‌اندازی برای ثبات قیمت دلار وجود ندارد. دلار نیمایی به ۲۰ هزار تومان رسیده و با افزایش قیمت دلار، درآمد شرکت‌های بورسی هم افزایش پیدا می‌کند و به دنبال آن شاهد افزایش ارزش و قیمت سهام شرکت‌ها خواهیم بود
پیش‌بینی بازار سرمایه در هفته پیش‌رو
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / پیش بینی بورس / بازدهی بورس / رشد بورس / اصلاح بورس / ریزش بورس / شرمایه گذاری در بورس / قیمت سهام / بازار سهام
پیش‌بینی بازار سرمایه در هفته پیش‌رو
همایون دارابی فعال بازار سهام با اشاره به اینکه مهمتر از انتخابات آمریکا عوامل داخلی هستند که می‌توانند تاثیر بیشتری بر روی بورس بگذارند، اضافه کرد:وضعیت نرخ ارز، نحوه حمایت دولت، کاهش نرخ بهره و مذاکرات در مورد نرخ خواراک پالایشگاه‌ها متغیر‌هایی هستند که بسیار بر بازار اثر گذار هستند و به اعتقاد بنده تاثیرات آن‌ها نسبت به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که یک متغیر بیرونی و خارجی بوده، بسیار بیشتر است، بنابراین در حال حال حاضر وزن رویداد‌ها و متغیر‌های داخلی بر عواملی خارجی سنگینی می‌کند.
بورس یا بانک مرکزی؛ کدام یک عامل تورم هستند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / بانک مرکزی / تورم / بورس
بورس یا بانک مرکزی؛ کدام یک عامل تورم هستند؟
هجمه‌ای که در ماه‌های اخیر به رشد بورس صورت گرفت و بورس به عنوان عامل اصلی تورم، معرفی شد با هدف انحراف اذهان عمومی از ریشه و مسبب تورم انجام گرفته است، چراکه رشد بورس خود معلول افزایش حجم پول بود.
ثابت شد رشد بورس تاثیری بر گرانی کالاها ندارد / حکومت از بازار سرمایه حمایت خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بازار سرمایه / شاخص بورس / فرهاد دژپسند / وزیر اقتصاد
ثابت شد رشد بورس تاثیری بر گرانی کالاها ندارد / حکومت از بازار سرمایه حمایت خواهد کرد
وزیر اقتصاد با بیان اینکه نه فقط دولت که حکومت و قوای دیگر هم از بازار سرمایه حمایت خواهد کرد، گفت: برخی می‌گفتند اگر بازار بورس بالا برود روی قیمت سایر کالاها اثرگذار خواهد بود، اما عملاً ثابت شد که اینطور نیست. نوشته ثابت شد رشد بورس تاثیری بر گرانی کالاها ندارد / حکومت از بازار سرمایه حمایت خواهد کرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بازار سهام / شاخص بورس / معاملات بورس
دلایل رشد بورس؛ باید و نبایدهای شرایط کنونی + فیلم
به گزارش اقتصادآنلاین، با رشد ٣٠٠درصد رشد شاخص از ابتدای امسال، بورس تهران بالاترین بازدهی دلاری را در میان بازارهای موازی ثبت کرده‌است. پولی کردن کسری بودجه، نرخ بهره واقعی منفی، و کنترل تراکنش‌ها در سایر بازارهای موازی در کنار ترغیب مردم از سوی دولت، نقدینگی را به سمت بازار سرمایه روانه کرد.
استراتژی غلط مخالفان بورس و اوج گیری دوباره بازارهای ارز و خودرو/ ۲۵ اقتصاددان مخالف رشد بورس کجا هستند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
استراتژی غلط مخالفان بورس و اوج گیری دوباره بازارهای ارز و خودرو/ ۲۵ اقتصاددان مخالف رشد بورس کجا هستند؟
برخی از کارشناسان عنوان کردند که بازار مثبت در ابتدای روز سبب تحریک سهامداران خرد شده و آن‌ها بلافاصله اقدام به فروش سهام خود می‌کنند و همین عامل از روند صعود بازار جلوگیری می‌کند.
سیگنال منفی پالایش یکم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بورس / شاخص بورس / بورس تهران / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
سیگنال منفی پالایش یکم
برای ادامه رشد بورس، شاخص کل باید این هفته محدوده یک میلیون و ۷۸۰ هزار واحد را شکسته و بالای آن قرار گیرد. این سناریو زمانی شکست می‌خورد که شاخص کل زیر محدوده یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد تثبیت شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
پیام ابرنوسان بورس
دنیای اقتصاد: نیمه اول سال 99 برای بورس تهران تاکنون دوره بی‌سابقه‌ای بوده است. شاخص بازار سهام در این دوره 500 هزار واحد را دید، از یک میلیون واحد گذر کرد و به قله 2 میلیون واحد رسید، اما پس از آن به کانال یک میلیون و 600 هزار واحدی بازگشت. این یعنی یک ابرنوسان به تمام معنا. تاکنون بسیاری درخصوص تحولات بورس صحبت کرده‌اند، اما «دنیای‌اقتصاد» در یک گزارش تلاش کرده است نگاهی کلان به موضوع کند؛ به اینکه رشد بورس چرا اتفاق افتاد و پیام این ابرنوسان چیست؟ آیا تحولات بازار سهام تبعاتی برای اقتصاد ایران داشته است؟ آیا این تبعات قابل پیشگیری است؟ البته نظرات کارشناسان درباره این سوالات واحد نبوده است. با این حال، از مجموع نظرات این طور برمی‌آید که سطح نگرانی و نوع نگاه به روند بازار در بدنه کارشناسی …
پیش بینی ۹ کارشناس از بورس امروز ۱۲ شهریور ۹۹؛بازگشت موج منفی+ جدول
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / اقتصاد / رشد / سهام / شاخص / بورس
پیش بینی ۹ کارشناس از بورس امروز ۱۲ شهریور ۹۹؛بازگشت موج منفی+ جدول
اقتصاد نیوز : امروز اکثریت شرکت کنندگان در نظرسنجی پیش بینی وضعیت بورس به منفی بودن شاخص رای دادند و هیچ کدام اعتقاد به رشد بورس در روز چهارشنبه نداشتند.
شناسایی محرک رشد بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / اقتصاد / بورس
شناسایی محرک رشد بورس
سال‌هاست اقتصاد ایران با وضعیتی مواجه است که در آن سطح عمومی قیمت‌ها به‌صورت بی‌رویه یا نامتناسب و البته مداوم و به‌مرور افزایش می‌یابد. شرایطی که از آن به عنوان وضعیت تورمی یاد می‌شود. تورم همواره به عنوان یک معضل اقتصادی شناخته شده و برای کنترل آن راهکارهایی پیشنهاد شده که یکی از این راه‌ها رشد تولید است.
رشد ۴۳ هزار واحدی شاخص کل بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / اخبار بورس / اقتصاد ایران / بازار سرمایه / بازار سرمایه ایران / رشد بورس / شاخص کل بورس
رشد ۴۳ هزار واحدی شاخص کل بورس
شفقنا- امروز شاخص کل بورس با رشد ۴۳ هزار واحدی به کانال ۱میلیون و ۷۶۲ هزار واحد رسید. در دقایق ابتدایی معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص بورس با افزایش ۴۳ هزار واحدی تا ساعت ۹:۲۵ به رقم ۱میلیون و ۷۶۲...
جزئیات رشد بورس طی یکسال گذشته | چقدر کد بورسی اضافه شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
جزئیات رشد بورس طی یکسال گذشته | چقدر کد بورسی اضافه شد؟
عملکرد یکساله سازمان بورس و اوراق بهادار ایران از رشد بیش از ۴ برابری ارزش معاملات بورس کشور طی یک سال گذشته حکایت دارد.
محرک‌ها و موانع رشد بورس
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / بورس / شاخص بورس / بورس تهران / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / بازار سرمایه / سرمایه گذاری
محرک‌ها و موانع رشد بورس
بورس تهران سرانجام پس از عقب‌نشینی ۲۳ درصدی از اوج تاریخی، در معاملات روز گذشته به مدار صعودی بازگشت و به نظر می رسد امروز نیز روند متعادل تری را در بورس شاهد باشیم.
رشد بورس با حمایت بزرگان بازار
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
رشد بورس با حمایت بزرگان بازار
با حمایت سهامداران حقوقی بزرگ، شاخص کل بورس تهران دیروز به مدار رشد بازگشت. همزمان با این رویداد محمودرضا خواجه‌نصیری، عضو هیأت مدیره بورس تهران از آغاز همکاری 60سهامدار حقوقی برای حمایت از بازار سهام خبر داد. انتظار می‌رود ظرف روزهای آینده از فشار فروش هیجانی، سهامداران تازه‌وارد و کم‌دانش کاسته شود و تعادل به بورس بازگردد. به گزارش همشهری، به‌دنبال افزایش انتقادها نسبت به روند نزولی بازار سهام از روز دوشنبه و بعد از تشکیل جلسه‌های مختلف بالاخره سهامداران حقوقی بزرگ وارد عمل شدند و با خرید سهام …
تحولات این روزهای بورس اصلاح معمول است
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بازار بورس / رشد بورس / حسین سلاح ورزی / سازمان بورس و اوراق بهادار
تحولات این روزهای بورس اصلاح معمول است
سلاح ورزی، عضو شورای عالی بورس گفت: در جلسه امروز شورای عالی بورس درباره تحولات این روزهای بورس بحث شد و این تحولات را اصلاح معمول دانست.
شاخص بورس سقوط کرد/ رئیس جمهور: بورس پایین و بالا دارد؛ مردم بدانند این ذات بازار است/ طلا همچنان در مدار کاهشی قرار دارد/ آیا نرخ سود بانکی افزایش خواهد یافت؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
شاخص بورس سقوط کرد/ رئیس جمهور: بورس پایین و بالا دارد؛ مردم بدانند این ذات بازار است/ طلا همچنان در مدار کاهشی قرار دارد/ آیا نرخ سود بانکی افزایش خواهد یافت؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون عرضه ۵۰ شرکت بخش خصوصی در بورس در نیمه دوم امسال، رشد بورس‌های آسیایی به بالاترین میزان در ۷ ماه گذشته، دلار در صرافی‌های بانکی عقب نشینی کرد، آرامش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا، صادرات ژاپن برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافت و افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارگران را در بر دارد.
فیلم/ میزان رشد بورس در ۵ سال اخیر
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / بورس / شاخص بورس / بورس تهران / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس / بازار / بازار سرمایه / سرمایه گذاری / سهام
فیلم/ میزان رشد بورس در ۵ سال اخیر
عباس کریمی: در طول پنج سال گذشته، از اول سال ۹۵ تا به امروز شاخص بورس حدود ۱۸۵ درصد رشد کرده است. در سال۹۹ حدود ۱۸۰ درصد رشد داشتیم و دلیل این رشد هم فشاری است که از جریان نقدینگی به بورس وارد می شود.
فشار عرضه از شدت رشد بورس کاست / نمادهای دارا دوم منفی بازگشایی شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بازار سهام / بورس / بورس امروز / پایان بورس / شاخص کل
فشار عرضه از شدت رشد بورس کاست / نمادهای دارا دوم منفی بازگشایی شدند
در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران اگر چه رشدی ۹ هزار واحدی را به ثبت رساند اما با توجه به معاملات امروز، به نظر می‌رسد فشار عرضه در بورس مجددا شدت گرفته است. نوشته فشار عرضه از شدت رشد بورس کاست / نمادهای دارا دوم منفی بازگشایی شدند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اصلاح بورس واقعا تمام شد؟ / آیا رشد بورس ادامه‌دار است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس فردا / پیش‌بینی بورس
اصلاح بورس واقعا تمام شد؟ / آیا رشد بورس ادامه‌دار است؟
پس از ریزش حدودا ۱۴ درصدی بازار سهام در پنج روز کاری متوالی، بازار سهام دوباره روند صعودی را پیش گرفته و امروز شاخص بازار نزدیک به ۴۰ هزار واحد افزایش داشته است. اما این روند تا کجا ادامه دارد؟ آیا اصلاح قیمتی در بازار سهام تمام شده است؟ نوشته اصلاح بورس واقعا تمام شد؟ / آیا رشد بورس ادامه‌دار است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس؛ عامل یا معلول رشد نقدینگی
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
بورس؛ عامل یا معلول رشد نقدینگی
موضع هشدارآمیزی که برخی کارشناسان اخیرا نسبت به رشد بورس و به باور آنها آینده تورم‌زای آن گرفته‌اند به دودستگی فکری در نگاه به ماهیت بازار سهام و تاثیر و تاثرات آن ختم شده است. هرکدام از این دو دسته دیدگاه با پی‌ریزی یک چارچوب نظری در ارتباط با ماهیت سهام و ارائه استدلال‌هایی سعی می‌کنند از دریچه خود به مساله مهم رشد بورس، علت یا معلول رشد نقدینگی و تورم پاسخ دهند.
بورس بزرگ می‌خواهید، اعتماد سازی کنید!
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / محسن عباسی / بازار بورس / بازار سرمایه / دولت روحانی / سیاست های پولی
بورس بزرگ می‌خواهید، اعتماد سازی کنید!
محسن عباسی، کارشناس بازار سرمایه نوشت: دولت عزیز، برای رشد بورس یک رویه‌ی مشخص را پیش بگیرید، اگر اعتماد وجود داشته باشد شما برنده اید! دست از سوپرایز کردن مردم بردارید هیچ کشوری با سوپرایز کردن مردم خود رشد اقتصادی تجربه نکرده است.
ترامپ: بایدن مهم‌ترین عامل دربرابر رشد بورس است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
ترامپ: بایدن مهم‌ترین عامل دربرابر رشد بورس است
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که نامزد انتخابات ۲۰۲۰، مهم‌ترین عامل در برابر رشد بازار بورس در این کشور است.
بورس رکورددار می‌ماند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بازار سهام / بازار بورس / رکورد / نرخ تورم / شاخص کل
بورس رکورددار می‌ماند؟
در سال گذشته با توجه به نرخ تورم ۳۴ درصدی، بازده واقعی بورس به ۱۳۵ درصد محدود شد، اما همچنان رکورد را در دست داشت. اما نسبت ارزش به حجم معاملات در سطح منطقی ۴/ ۴ هزار ریال قرار گرفت تا رشد بورس در سال بعد از آن تضمین شود.
روند بورس در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / حسین سلاح ورزی / بازار بورس / رشد بورس / گفتگو بازار
روند بورس در سال‌های آینده چگونه خواهد بود؟
حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با بازار روند بورس در سال‌های آتی را مثبت پیشبینی کرد و گفت: انتظار داریم با توجه به استقبال مردم از بازار بورس و افزایش عرضه سهام در این بازار روند بورس در سال‌های آینده به طور منطقی و نه جهشی و با سرعتی معقول، مثبت باشد.
علت استقبال از بازار سرمایه چیست؟/ رشد شاخص بورس حبابی نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / بازار سهام / بورس / حباب بورس / رشد بورس / عرضه دارا دوم
علت استقبال از بازار سرمایه چیست؟/ رشد شاخص بورس حبابی نیست
مهدی رباطی، کارشناس بازار سرمایه علت استقبال از بورس را در مجموعه‌ای عوامل دانست و گفت: این موضوع به دلیل تغییر ماهوی در بورس است که بخشی از آن متاثر از تحول در اقتصاد کلان و اقتصاد سیاسی بوده و دولت نیز با کاهش نقش نفت در اقتصاد، ناگزیر شد که به سمت مردمی کردن اقتصاد حرکت کند.
بورس تهران و سود ۳۰۰ درصدی تنها در ۹۲ روز
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / رشد بورس / بورس تهران
بورس تهران و سود ۳۰۰ درصدی تنها در ۹۲ روز
با صعود ۲/ ۲ درصدی شاخص کل بورس تهران در نخستین روز کاری این هفته، بازده این نماگر از ابتدای سال ۹۹ تاکنون از ۳۰۰ درصد فراتر رفت.
۱۴۰ شرکت جدید آماده ورود به بورس می‌شوند/ افزایش نرخ خرید و فروش دلار در صرافی های مجاز/ طلای سیاه در برابر نگرانی‌های کرونایی کم آورد/ جاه‌طلبی رنو در هند/ عواملی که به نفع بازار طلا خواهند بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
۱۴۰ شرکت جدید آماده ورود به بورس می‌شوند/ افزایش نرخ خرید و فروش دلار در صرافی های مجاز/ طلای سیاه در برابر نگرانی‌های کرونایی کم آورد/ جاه‌طلبی رنو در هند/ عواملی که به نفع بازار طلا خواهند بود؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون فراز و فرود شاخص کل بورس، رشد بورس‌های آسیایی در سایه بهبود فعالیت‌های تولیدی، تغییرات نرخ تورم مصرف‌کننده در تیرماه، دلایل افزایش قیمت گوشت گوسفندی و قیمت سکه طرح جدید ۱۴ مرداد ۹۹ را در بر دارد.
مسئولان درباره بازار بورس نگران نباشند/ بورس عامل خلق پول نیست
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / پیمان مولوی / تحیل روزانه بورس / رشد بورس / نرخ تورم
مسئولان درباره بازار بورس نگران نباشند/ بورس عامل خلق پول نیست
مولوی دبیر کل انجمن اقتصاددانان ایران می‌گوید که تنها راه توسعه پایدار بورس ایران جهانی شدن آن است، یعنی بازار سرمایه ایران زمانی می‌تواند توسعه پایدار پیدا بکند که به بازارهای بین‌المللی وصل شود.
سقوط بورس چقدر محتمل است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / افزایش قیمت / بازار / بورس / تورم / سال 98 / سهام / نقدینگی
سقوط بورس چقدر محتمل است؟
تورم نقطه‌ای طی سه ماه اخیر افزایشی بوده و نقدینگی نیز به ۲۶۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، برخی از اقتصاددان علت آن را در رشد بورس عنوان کرده‌اند. آیا روند افزایش قیمت کالاها در کنار رشد بازار سرمایه ادامه‌دار است یا دولت ریزش بورس را می‌پذیرد؟ نوشته سقوط بورس چقدر محتمل است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
برای اولین بار شاخص بورس ۲ میلیونی شد/ بررسی کارشناسی دلیل صعود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بورس / تحلیل بازار / تحلیل بورس / رشد بورس / رشد شاخص بوری / شاخص بورس / شاخص کل فرابورس
برای اولین بار شاخص بورس ۲ میلیونی شد/ بررسی کارشناسی دلیل صعود
شفقنا- شاخص کل بورس امروز برای نخستین بار وارد کانال دو میلیون واحدی شد؛ اتفاقی که یک کارشناس بازار سرمایه دلیل آن را ورود نقدینگی، عدم جذابیت سایر بازارها و پیش بینی تورم می داند. ایسنا نوشت: در معاملات امروز...
آیا بورس وابسته به نرخ دلار است؟؛ بررسی تاثیر کاهش و افزایش دلار در بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بازار سرمایه / افزایش نرخ دلار / نرخ دلار / رشد بورس
آیا بورس وابسته به نرخ دلار است؟؛ بررسی تاثیر کاهش و افزایش دلار در بازار سرمایه
بازار سرمایه به صورت میانگین تحت تاثیر دلار است مثلا زمانی که قیمت دلار ۲۰درصد رشد کند تاثیر آن در بازار سرمایه حدود ۱۰تا ۱۵ درصد است چرا که در کنار عوامل رشد عوامل بازدارنده وجود دارد.
رابطه رشد بورس و ضریب جینی مستقیم یا معکوس!؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
رابطه رشد بورس و ضریب جینی مستقیم یا معکوس!؟
بسیاری از مردم در هزینه های روزانه خود مانده، چه برسد به پس انداز و سرمایه گذاری در بورس. این افراد نمی توانند با سرمایه گذاری در بازارها خود را در برابر تورم بیمه کند. به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که در طولانی مدت شاهد کاهش سطح درآمدهای مردم خواهیم بود. این بخشی از یادداشت کامران ندری عضو پژوهشکده پولی و بانکی برای رسانه بازار است.
سونامی عرضه اولیه در بورس!
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عرضه اولیه / افزایش سهام شنا / ETFهای دولتی / عمق بخشی به بورس / عرضه اولیه بورس
سونامی عرضه اولیه در بورس!
خزلی خرازی گفت: اگر سهام شناور افزایش یاید، سهام‌دار جدید ورود می‌کند و قیمت سهام به این خاطر افزایش پیدا می‌کند، نه این سهام‌دار جدید بیاید و همان سهم را با قیمت بالا بخرد و او نیز قیمت سهم را چندین برابر کند، بنابراین برای ادامه رشد بورس این کار بسیار مهم و حیاتی است، در همین رابطه به اعتقاد بنده اگر تا ۹۰ درصد سهام شرکت‌ها دولتی و حاکمیتی نیز در بورس عرضه شود و همان ده درصد در اختیار دولت باقی بماند، اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد، این کار به بورس بسیار کمک می‌کند و قیمت‌های فعلی در بازار نیز با این اقدام توجیه‌پذیر خواهد شد و دیگر کسی در این بازار دم از حباب و بالا رفتن بی‌رویه قیمت سهام شرکت‌ها نخواهد زد.
بورس آسیا جان گرفت، بهای طلا بالا رفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بورس / طلا
بورس آسیا جان گرفت، بهای طلا بالا رفت
جدیدترین گزارش‌ها در روز دوشنبه از افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی و رشد بورس‌های آسیایی حکایت دارند.
راهکار دولت برای رفع نگرانی از سرعت تند رشد بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بازار سهام / بورس / شاخص بورس
راهکار دولت برای رفع نگرانی از سرعت تند رشد بورس
ایرنا نوشت: در تابلوی نمادهای بورسی، اطلاعات مختلفی وجود دارد که می‌تواند نشان‌دهنده وضعیت شرکت‌ها باشد. یکی از این اطلاعات، درصد سهام شناور هر شرکت است. در واقع در یک دسته‌بندی، می‌توانیم سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس را به دو گروه تقسیم کنیم؛ سهام راهبردی و سهام شناور. تفاوت این دو گروه، در انگیزه سهامداران است.
آنالیز بازارها در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ / کدام بازارها بیشترین و کمترین سود را داشتند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / آنالیز بازارها / بازار / بازار ارز / بازار دلار / بازار طلا / بازار مالی / بازدهی بازارها / بورس / دلار / رشد بورس
آنالیز بازارها در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ / کدام بازارها بیشترین و کمترین سود را داشتند؟
در چهار ماهه نخست امسال بورس بیشترین و دلار کمترین میزان بازدهی را داشته‌اند. بر اساس آمارها در این مدت بورس رشد ۲۷۴ درصدی را تجربه کرد که شش برابر رشد دلار بود. نوشته آنالیز بازارها در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ / کدام بازارها بیشترین و کمترین سود را داشتند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / رشد بازار سرمایه / رشد بورس / رشد شاخص بورس
متهم ردیف اول رشد بورس کیست؟
در این میان آمارهای اقتصادی نیز به رشد افسارگسیخته نقدینگی و تغییرات صعودی پایه پولی گواهی می‌دهند. در این میان بررسی‌ها حکایت از رابطه مستقیم افزایش سهم پول از نقدینگی کل کشور با افزایش فعالیت‌های سفته‌بازی در بازارهای مختلف از جمله بورس دارد. موضوعی که به رشد محسوس قیمت سهام منتهی شده است. آیا این وضعیت می‌تواند هشداری درخصوص تحقق ابرتورم در آینده نزدیک باشد؟ در چه صورت می‌توان مانع از وقوع این رخداد شد؟
اثر تورمی رشد بورس بر بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
اثر تورمی رشد بورس بر بازار مسکن
یک کارشناس مسکن معتقد است، بخشی از تورم بازار مسکن در تیرماه سال جاری ناشی از خروج تقاضای سرمایه‌ای از بازار بورس و ورود به بازار مسکن بوده است.
اثر تورمی رشد بورس بر بازار مسکن | چقدر از سرمایه‌ها از بازار سرمایه جذب بازار ملک شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
اثر تورمی رشد بورس بر بازار مسکن | چقدر از سرمایه‌ها از بازار سرمایه جذب بازار ملک شد؟
یک کارشناس مسکن معتقد است، بخشی از تورم بازار مسکن در تیرماه سال جاری ناشی از خروج تقاضای سرمایه‌ای از بازار بورس و ورود به بازار مسکن بوده است.
تاثیر کاهش قیمت دلار بر روی ادامه رشد بورس
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / بورس / قیمت دلار
تاثیر کاهش قیمت دلار بر روی ادامه رشد بورس
با کاهش قیمت دلار در بازار آزاد و حرکت آن به سمت کانال ۲۰ هزار تومان، این سوال ذهن بسیاری از فعالان بورس را به خود مشغول کرده، آیا در آستانه شاخص ۲ میلیون واحدی، بورس با اصلاح مواجه خواهد شد؟
هشدار یک امام جمعه: وای از روزی که حباب بورس بترکد
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / امام جمعه اسالم / بورس / حباب بورس
هشدار یک امام جمعه: وای از روزی که حباب بورس بترکد
امام جمعه شهر اسالم با بیان اینکه مسئولان باید نگرانی صاحب نظران و دلسوزان از رشد حبابی بورس را جدی بگیرید گفت: این رشد بی حساب و کتاب شاخص و قیمت‌های بورس در جامعه تورم ایجاد می‌کند و امنیت اقتصادی کشور را به خطر می‌اندازد. رشد بورس باید معقولانه و بر اساس استاندارد‌های اقتصادی دنیا باشد. وای از روزی که حباب بورس بترکد.
پیش بینی قیمت طلا و دلار در بازار/ طلا در سراشیبی ارزانی؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / قیمت طلا / قیمت دلار
پیش بینی قیمت طلا و دلار در بازار/ طلا در سراشیبی ارزانی؟
همگان به دنبال دلیل افزلیش قیمت طلا و رشد بورس و دلار همچنان در پی صعود اش!
عددی که بازار سکه و بورس را جا به جا کرد/ طلا در سراشیبی ارزانی؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / نرخ ارز / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا
عددی که بازار سکه و بورس را جا به جا کرد/ طلا در سراشیبی ارزانی؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:همگان به دنبال دلیل افزلیش قیمت طلا و رشد بورس و دلار همچنان در پی صعود اش!
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
شاخص بورس تا کجا رشد خواهد کرد
در شرایطی که شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال تاکنون 220درصد رشد کرده است موافقان و مخالفان تداوم رشد بورس روزبه‌روز، بیشتر در مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند، برخی بر این باورند که شاخص بورس تا مرز 2میلیون‌و200هزار واحد رشد خواهد کرد اما برخی دیگر بر این باورند که بازار سهام همین حالا هم حباب دارد. به‌گزارش همشهری، روند پرشتاب شاخص بورس از ابتدای سال تاکنون به یک بحث مهم در محافل اقتصادی تبدیل شده است به‌طوری‌که برخی حتی رشد شدید تورم و افزایش قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات را به بازار سهام نسبت می‌دهند …
بورس؛ از منجی تا متهم
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
بورس؛ از منجی تا متهم
رشد پرشتاب و کم سابقه بورس موجب شده تا عملکرد و نقش بورس بیش از همیشه زیر ذره‌بین و گاه تیغ منتقدان قرار بگیرد. از قضا شاهدیم که این رشد پرشتاب با بی‌تعادلی سایر بازارها همزمان شده است؛ به‌طوری‌که نظاره‌گر رشد پیوسته قیمت دلار، مسکن، خودرو و سایر کالاهای سرمایه‌ای هستیم. این تقارن زمانی موجب شده انگشت اتهام بسیاری از اقتصاددان‌ها و تحلیلگران به سمت بورس نشانه برود و برخی از آنان رشد بورس را ریشه اصلی پدیدار شدن این نابسامانی‌ها بدانند.
رشد بورس روی موج سهام دولتی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
رشد بورس روی موج سهام دولتی
شاخص کل بورس تهران در مبادلات دیروز همچون روز‌های گذشته روی موج رشد سهام شرکت‌های دولتی22هزارو 774واحد رشد کرد اما شاخص هم وزن با نزول مواجه شد. به گزارش همشهری، رشد شاخص بورس همچنان ادامه دارد و این رشد با انتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی مواجه شده است. این روز‌ها به غیر از منتقدانی که خارج بورس به رشد شتاب گونه شاخص ایراد می‌گیرند، فعالان بازار سرمایه هم از رشد شتابان شاخص‌های بورس انتقاد می‌کنند، چراکه بخش عمده رشد شاخص بورس مربوط به شرکت‌های بزرگ دولتی است که وزن زیادی روی شاخص بورس دارند …
رشد بورس چه تاثیری روی بازار خودرو دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بازار خودرو / بازار سرمایه / سرمایه گذاری
رشد بورس چه تاثیری روی بازار خودرو دارد؟
روند صعودی بورس بازارهای مختلف از جمله خودرو را در آینده تحت تاثیر قرار می‌دهد که با توجه به رشد فزاینده بازار سرمایه دارندگان سرمایه‌های سرگردان دو تحلیل را در ارتباط با چشم‌انداز بازار خودرو ارائه می‌دهند. نوشته رشد بورس چه تاثیری روی بازار خودرو دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خائن خطاب‌کردن تجار بازار ارز را به آرامش نمی‌رساند/ قابل توجه عباس آخوندی: وزیر کره‌ای بابت افزایش ۵۰ درصدی بهای مسکن عذرخواهی کرد/ رشد بورس چه تاثیری روی بازار خودرو دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / گزیده اقتصادی روزنامه ها / قیمت مسکن / خودرو / بازار
خائن خطاب‌کردن تجار بازار ارز را به آرامش نمی‌رساند/ قابل توجه عباس آخوندی: وزیر کره‌ای بابت افزایش ۵۰ درصدی بهای مسکن عذرخواهی کرد/ رشد بورس چه تاثیری روی بازار خودرو دارد؟
خانه‌خواری بانک‌ها/ دولت با انتشار اوراق مالی، عملا دولت بعد را بدهکار می‌کند/ سیاست‌های بینواسازی دولت نئولیبرال روحانی و کلینیکی برای قیمت‌گذاری خودرو سایر موضوعات اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها است.
دولت برای منطقی کردن رشد بورس چه راهی را در پیش گرفت؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / سازمان خصوصی سازی / بازار سهام / وزارت اقتصاد و امور دارایی / عرضه اولیه / بانک مرکزی / دولت / بورس / بازار سرمایه
دولت برای منطقی کردن رشد بورس چه راهی را در پیش گرفت؟
تهران- ایرناپلاس- بورس تهران در فصل نخست سال جاری با ثبت رکوردهای تاریخی و رشد ۱۴۰ درصدی، بیشترین بازدهی را در مقایسه با سایر بازارها داشت. اقدامات حمایتی دولت در پشتیبانی از بازار سهام یکی از عوامل این رشد بود. رشدی که رئیس جمهوری به منطقی شدن و جلوگیری از تأثیرگذاری هیجان‌های کاذب بر آن تأکید دارد.
بازارسهام زیرضربه سنگین انتقادها
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
بازارسهام زیرضربه سنگین انتقادها
شاخص بورس تهران دیروز زیرسایه سنگین انتقاد دلواپسان از رشد بورس، 6هزارو 538 واحد افزایش یافت. به گزارش همشهری، این روز‌ها تعداد کارشناسان بورس زیادشده و هر روز به خیل منتقدان رشد بازار سهام اضافه می‌شود. برخی معتقدند رشد بورس حباب گونه است و برخی دیگر رشد بورس را عامل تورم می‌دانند! در چنین شرایطی شاخص کل بورس تحت‌تأثیر عوامل کلان اقتصادی نظیر رشد تورم و کاهش نرخ بهره همچنان رشد می‌کند اما ضربه شدید منتقدان رفته رفته فعالان بازار سهام را خسته کرده، به‌ویژه آنکه افرادی که خود را پژوهشگر و کارشناس …
خرید سهام با کد ملی تا سقف ۵ میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
خرید سهام با کد ملی تا سقف ۵ میلیون تومان
امروز مطالبی همچون تقاضای سنگین در این نمادهای بورس تهران، واکنش رئیس جمهور به نوسانات ارزی، عامل رشد بورس چیست؟، رئیس جمهور در مورد بورس جه گفت؟ ETF بعدی شامل کدام شرکت‌ها می‌شود؟ ارزش امروز دارا یکم چقدر شد؟، فرصت‌ها و تهدیدات بورس با حضور دژپسند بررسی شد، افشای اطلاعات گروه الف چیست؟ تغییر محدوده نوسان قیمت مجاز کلیه نمادهای گواهی سپرده سکه ؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
سنگین ترین صف خرید در بورس تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
سنگین ترین صف خرید در بورس تهران
امروز مطالبی همچون افزایش سرمایه وسرمد از سود انباشته، سود تقسیمی مجامع این شرکت ها چقدر بود؟، رونمایی از گرید چادر مشکی در شگویا، هشدار همتی به خریداران ارز، قیمت سکه ۱۶ تیرماه ۹۹، آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت، علت اصلی رشد بورس چیست؟، کارگزاری ‌های بورسی با درآمد میلیاردی کدامند؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت گوشی تلفن همراه وجود ندارد/ وزیر جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت مرغ وعده داد/ آخرین قیمت دلار و سکه در بازار تهران/ رئیس جمهور: رشد بورس باید طبق پایه‌های علمی باشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت گوشی تلفن همراه وجود ندارد/ وزیر جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت مرغ وعده داد/ آخرین قیمت دلار و سکه در بازار تهران/ رئیس جمهور: رشد بورس باید طبق پایه‌های علمی باشد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه صعود در بورس، رئیس جمهور: رشد بورس باید طبق پایه‌های علمی باشد، سخنگوی دولت: بورس امروز یکی از ارکان اساسی اقتصاد کشور است، رشد نقدینگی در سه ماهه اول امسال ۲ درصد بیشتر از پارسال، طلای سیاه ارزان شد، عربستان قیمت نفت خود را افزایش داد و تجدید قوای طلا برای ازسرگیری روند صعودی را در بر دارد.
حکایت دلار و آینده
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / اینده بورس / ادامه رشد بورس / بازار سهام / بازدهی بورس / سوددهی بورس / اصلاح بورس
حکایت دلار و آینده "بورس"
میر معینی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها خطر بازار، ریسک‌های سیاسی است، بیان داشت: با توجه به این چه در صحنه داخلی و بین‌المللی ممکن است تنش‌هایی ایجاد شود، هر چقدر سطح این تنش‌ها افزایش یاید، این موضوع بر روی بورس نیز تاثیرگذاری بیشتری دارد، حال باید دید در این زمینه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد، بنابراین می‌توان گفت، این ریسک سیاسی می‌تواند بورس را وارد فاز اصلاحی کند، اما اینکه این امر ممکن است چه زمانی رخ دهد، به هیچ عنوان نمی‌توان زمانی را تعیین کرد، زیرا که بستگی به رویداد و تحولات جاری دارد که هر لحظه ممکن است روی دهد، پس نمی‌توان در این رابطه پیش‌بینی کرد.
رشد ۹۶۷ درصدی بورس از ابتدای دولت یازدهم
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بورس / دولت روحانی / رشد بورس / رشد شاخص بورس / فرابورس
رشد ۹۶۷ درصدی بورس از ابتدای دولت یازدهم
ایرنا نوشت: بازار سرمایه در چند سال اخیر بیشترین بازدهی را در اختیار سهامداران قرار داد تا آنجا که افرادی که در وضعیت فعلی به دنبال کسب سودهای منطقی از بازارهای سرمایه‌گذاری هستند، بورس را بهترین بازار برای ورود سرمایه‌های خود و کسب سود از این بازار می‌دانند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •