شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
رشد بورس تهران
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بورس مقصد جذاب سرمایه‌های ایرانی
خبرگزاری اسوشیتدپرس با اشاره به صعود ۲۲۵ درصدی شاخص بورس تهران در ماه‌های اخیر نوشت: این صعود در شرایطی رخ می‌دهد که ایران یکی از نقاط مهم درگیر با ویروس کرونا در خارج از چین است. با تمایل دولت به خصوصی سازی بنگاه های در اختیار خود، اکنون مردم به بازار سرمایه دسترسی پیدا کرده و می‌توانند برگه‌های سهم را معامله کنند و از این طریق به عایدی بیشتری در مقایسه با سپرده گذاری بانکی و یا خرید اوراق قرضه دست یابند. اسوشیتدپرس در ادامه می نویسد: در حال حاضر بسیاری از بورس های جهانی تحت تاثیر شیوع کرونا با ریزش مواجه شده اند؛ نرخ بیکاری در آمریکا به ۱۴.۷ درصد رسیده که از زمان رکود سال ۱۹۲۹ بی سابقه بوده است و قیمت نفت برنت نیز از ۷۰ دلار در سال گذشته به محدوده ۲۰ دلار رسیده است. همه …
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
هفته 9 درصدی شاخص سهام
بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته در بازگشت بازارهای جهانی و همچنین تقویت ورود نقدینگی به بازار شاهد رشد 9 درصدی شاخص کل بود. رشد بورس تهران در شرایطی حاصل شد که همانند هفته‌های قبل روز چهارشنبه پس از جلسه هفتگی هیات‌مدیره سازمان بورس برای چندمین بار پیاپی در آخر هفته برخی قوانین و مقررات بازار تغییر داده شد و این‌بار با افزایش حجم مبنا و همچنین کاهش سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های درآمد ثابت در سهام همراه شده است. افزایش حجم مبنا در چند هفته اخیر به‌عنوان ابزاری برای کاهش تغییرات قیمتی استفاده شده که انتقادات زیادی را به همراه آورده است. کاهش نقدشوندگی بازار سرمایه، فرسایشی‌سازی روند معاملات، بروز اختلالات گسترده در سیستم معاملات و پس از معاملات عادلانه از جمله تاثیرات اعمال حجم مبنا است که فاقد …
رشد بورس تهران رکورد جدیدی به ثبت رساند
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / شاخص بورس تهران / معاملات بورس / وضعیت بورس
رشد بورس تهران رکورد جدیدی به ثبت رساند
به گزارش الف، این روزها که جامعه درگیر بیماری ویروسی کرونا شده و برخی از فعالیت‌های اقتصادی کمتر شده است، اما بورس اوراق بهادار تهران امروز هم رکوردشکنی کرد و با افزایش ۱۴ هزار و ۹۱۰ واحد به رقم ۵۴۴ هزار و ۲۳۹ واحد رسید. 
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
رشد بورس تهران از ابتدای سال تاکنون | ۱۳۹ درصد بازدهی
بازار سهام از ابتدای امسال تاکنون، با ۱۳۹ درصد رشد، بیشترین بازدهی را نسبت به سایر بازارها نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
رشد بورس تهران از سال 1397 تا کنون 4 برابر شده است/ بازده بورس فراتر از بازده ارز
یک کارشناس بورس گفت: بورس تهران از ابتدای سال 1397 تا کنون از 4 برابر فراتر رفته است. بدین ترتیب بازده بورس تهران در این دوره از بازده دلار فراتر رفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
سریال فرصت‌سوزی در بورس تهران
رشد بورس تهران ادامه دارد و جولان نقدینگی خرد بیش از همیشه خودنمایی می‌کند. شاید برای کمتر کسی این تصور وجود داشت که شاخص این‌چنین راحت تا مرز 400 هزار واحد رشد کند. هر چه جلوتر می‌رویم امکان پیش‌بینی روند آتی سهام به شدت کاهش می‌یابد و این موضوع نیز از دو عامل التهاب نقدینگی در بازار و از سوی دیگر تشدید روزافزون عدم قطعیت‌ها ناشی شده است. از میانه شهریور که ارزش معاملات بورس به دو و در بعضی روزها به سه هزار میلیارد تومان رسید اشاره شد که با این حجم نقدینگی نباید انتظار رفتار منطقی از بازار داشت. به‌نظر می‌رسد صاحبان سرمایه خط پایانی را برای رشد روزافزون سرمایه خود متصور نیستند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
صعود سهام با اهرم بزرگان
درحالی طی نیم ساعت نخست معاملات روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد بیش از 4100 واحدی همراه شده بود که در پی فشار فروش ناشی از شناسایی سود، شاهد معکوس شدن مسیر قیمت‌ها در بازار سهام بودیم. به‌طوری که در پایان ساعت کاری بورس تهران شاهد عقبگرد 2700 واحدی دماسنج اصلی بازار از سقف روزانه بودیم. به این ترتیب رشد بورس تهران در روز گذشته به 1465 واحد محدود شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / بازار سهام / رشد بورس تهران
سیگنال فردوسی به حافظ
نماگر بازار سهام توانست با صعود ۱۷۱۴ واحدی در معاملات دیروز، بازدهی هفتگی خود را به ۶/ ۳ درصد برساند که یک رکورد در دو ماه اخیر محسوب می‌شود. به دنبال ۱۳ روز رشد متوالی، شاخص بورس فاصله خود را از قله تاریخی به کمتر از ۲درصد رساند. هرچند روند صعودی بورس تهران با رونق معاملاتی و ورود پول‌های تازه به سهام کوچک‌تر آغاز شد، اما طی روز‌های اخیر سیگنال‌های افزایشی از روند بازار ارز در فردوسی به رشد قیمت سهام بزرگ‌تر که اثرگذاری بیشتری بر شاخص کل دارند، منتهی شد. جهش‌های متوالی کوچک‌تر‌های بورسی باعث شده تا شاخص کل هموزن نه تنها اصلاح هفته‌های قبل را جبران کند، بلکه این نماگر سقف‌های جدیدی را در تاریخ خود به ثبت برساند. با توجه به نقش مهم‌تر جریان نقدینگی و بازیگران در این نوع از سهام نمی‌توان پیش‌بینی …
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
دلایل رشد بورس تهران/ بازدهی بورس و بازار مسکن در سال گذشته 100 درصد شد
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بازدهی بورس اوراق بهادار تهران و بازار مسکن در سال گذشته به 100 درصد رسید، گفت: عمده دلیل رشد بورس در سال جاری، افزایش نرخ ارز، افزایش قیمت کا لاها و افزایش تولید است.
 •  •  •  •  •