شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
رمز دوم یکبار صرف
بررسی فواید استفاده از رمز دوم یکبار مصرف
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
بررسی فواید استفاده از رمز دوم یکبار مصرف
بانک سرمایه ضمن توجه به اهمیت بانکداری الکترونیک در فضای امن و ایجاد تجارتی مطمئن برای مشتریان اپلیکیشن ویژه رمز پویا یا یکبار مصرف طراحی کرده است.
تعداد کاربران سامانه رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی ایران در مرز سه میلیون
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
تعداد کاربران سامانه رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی ایران در مرز سه میلیون
تعداد کاربران اپلیکیشن ارائه رمز یکبار مصرف بانک ملی ایران در مرز سه میلیون نفر قرار گرفته است.
  ایران  بانک مرکزی  روابط عمومی  فرهنگ سازی  گوشی های هوشمند
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
سامانه پیامکی ارسال رمز پویا در بانک صادرات ایران عملیاتی شد
سامانه پیامکی تولید رمز دوم پویا (یکبار‏مصرف) در بانک صادرات ایران عملیاتی شد و مشتریان می‌توانند علاوه بر استفاده از نرم‏افزار «ریما» و سامانه تولید رمز دوم پویا یکبار‏مصرف USSD، از این سامانه نیز برای تولید رمز دوم پویا در هر تراکنش استفاده کنند.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، برای دریافت رمز یکبار‏مصرف به صورت پیامکی در بانک صادرات ایران، مشتریان و دارندگان کارت بانک‌های کشور می‌توانند در مراجعه به خودپردازهای بانک صادرات ایران در سامانه پیامکی مذکور احراز هویت و ثبت‌نام کرده و به سرعت رمز دوم اینترنتی را در هنگام خرید انیترنتی دریافت کنند. مشتریان بانک صادرات ایران برای دریافت رمز دوم پویا (یکبارمصرف) باید به یکی از پنج هزار و ١٠٠ دستگاه خودپرداز این بانک مراجعه و با استفاده از گزینه …
اجرای رمز دوم پویا برای مجموع تراکنش‌ روزانه بالای ۱۰۰ هزار تومان
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
اجرای رمز دوم پویا برای مجموع تراکنش‌ روزانه بالای ۱۰۰ هزار تومان
سامانه هریم از بامداد ۱۷ دی ماه در بانک ملت عملیاتی و دکمه درخواست رمز پویا به تمامی صفحات پرداخت افزوده و رمز دوم یکبار مصرف در آینده برای مجموع تراکنش‌ روزانه بالای ۱۰۰ هزار تومان اجرایی خواهد شد.
همه چیز در مورد رمز پویا
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
همه چیز در مورد رمز پویا
رمز پویا یا همان رمز دوم یکبار مصرف، جایگزینی امن برای رمز دوم کارت بانکی است. این رمز یک کد هفت رقمی است که پس از هر بار تولید، تنها تا 120 ثانیه اعتبار دارد و فقط برای انجام یک تراکنش قابل استفاده است.  بنابر اعلام بانک مرکزی، استفاده از این رمز برای انجام تمام تراکنش‌های خرید و انتقال وجه اینترنتی از ابتدای دی ماه ۱۳۹۸، اجباری می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
حذف گزینه فعال‌سازی رمز یکبارمصرف از طریق پیامک از ‌ATMها
مهلت پایان دی برای عملیاتی کردن کامل رمز پویا و اصلاح ساختار ارسال رمز از طریق پیامک در حالی برای نظام بانکی تعیین شده که گزینه «فعال‌سازی رمز پویا از طریق پیامک» در ATMها حذف شده است.به گزارش مهر، رمز پویا کلیدواژه جدیدی است که این روزها بسیاری از مشتریان نظام بانکی را به خود مشغول کرده است. اواخر آبان‏ماه بود که بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرآیند عملیاتی‏شدن رمز یک‌بارمصرف در تراکنش‌های بدون کارت را از اول دی‌ماه آغاز خواهد کرد و قرار بر این شد که نظام بانکی، گام‌های موثری را برای مقابله با فیشینگ و کلاهبرداری‌های ناشی از سوءاستفاده از کارت‌های بانکی و دسترسی به رمزهای ایستا، بردارد.بر این اساس، بانک مرکزی جهت سهولت دسترسی مشتریان نظام بانکی به رمزهای یک‌بارمصرف، راه‌های متعددی …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
دریافت رمز دوم پویا پیامکی از تمامی بانک‌ها رایگان است
بانک مرکزی تاکید کرد: دریافت پیامک رمز دوم پویا تحت‌عنوان سامانه هدایت رمز یکبار مصرف که در تمامی بانک‌ها پیاده‌سازی شده،کاملا رایگان بوده و به هیچ‌عنوان هزینه‌ای برای مشتریان به دنبال ندارد.
آیا هزینه پیامک رمز دوم پویا از حساب مشتریان بانکها کسر می‌شود؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
آیا هزینه پیامک رمز دوم پویا از حساب مشتریان بانکها کسر می‌شود؟
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره هزینه پیامک رمز دوم پویا که از حساب مشتریان بانکها کسر می‌شود توضیح داد. این برداشت که دریافت رمز دوم پویا که از سمت بانکها به مشترکان ارسال می‌شود، هزینه دارد درست نیست چرا که دریافت هیچ پیامکی پولی نبوده و پیامک دریافت رمز یکبار مصرف نیز بانکها از این قاعده مستثنی نیست. آنچه که مورد بحث است روش دریافت رمز پویا از طریق ارسال ۴ رقم شماره کارت بانکی به سرشماره بانک مورد نظر است که با توجه به آنچه ارسال پیامک هزینه دارد این هزینه برای مشترک محاسبه می شود.
پیامک رمز پویا رایگان است
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
پیامک رمز پویا رایگان است
معاون فناوری اطلاعات بانک ملت با اشاره به آمادگی بانک ملت برای اجرای طرح رمز دوم یکبار مصرف تاکید کرد که رمز دوم پویا پیامکی رایگان است.
  بانک ملت  بانک  رمز پویا  پیامک رمز  پیامک رمز پویا  هزینه رمز پویا
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
هدایت 45 میلیون تراکنش اینترنتی مشتریان بانک ملی ایران به سوی رمز دوم یکبار مصرف
در هر ماه بین 40 تا 45 میلیون تراکنش اینترنتی توسط حدود 10 میلیون کارت نزد مشتریان بانک ملی ایران صورت می گیرد که از این پس مشتریان باید جهت انجام آن از رمز دوم یکبار مصرف استفاده کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
رمز دوم یکبار‏مصرف فقط ویژه کارت‏های برداشت است
به کارگیری رمز دوم یکبار‏مصرف تنها برای خریدهای اینترنتی با کارت‏های برداشت بانکی الزامی است.به گزارش روابط‏عمومی بانک ملی ایران، همزمان با اجرایی شدن دستور بانک مرکزی مبنی بر الزام استفاده از رمز دوم یکبار‏‏مصرف در خریدهای اینترنتی، رمزهای دوم ایستا طی یک دوره زمانی مشخص غیرفعال می‏‏شوند.با این حال تا‏کنون همه دستورالعمل‏ها مبنی بر غیرفعال شدن رمز دوم ایستا، بر کارت‏های برداشت متمرکز بوده است. بر این اساس، انجام تراکنش اینترنتی با سایر کارت‏های بانکی از جمله کارت‏های هدیه، همچنان با رمز دوم ایستا امکان‏پذیر خواهد بود.بانک ملی ایران از طریق اپلیکیشن 60 و نیز کد دستوری #60*737* رمز دوم یکبار‏مصرف را در اختیار مشتریان قرار می‏دهد.
تسهیل تجربه کاربری دریافت رمز یکبار مصرف با آغاز به کار هریم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
تسهیل تجربه کاربری دریافت رمز یکبار مصرف با آغاز به کار هریم
معاون کسب‌وکارهای نوین ایران کیش با اشاره به الزام بهره‌گیری از رمز دوم یکبار مصرف گفت: راه‌اندازی سامانه هدایت رمز یکبار مصرف (هریم) تجربه کاربری را برای دریافت رمز تسهیل می کند.
  ایران  بانک مرکزی  پوشش  روابط عمومی  تخلفات
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
نحوه فعال‌سازی رمز دوم پویا بانک رفاه
مشتریان بانک رفاه به منظور استفاده از رمز دوم پویا (یکبار مصرف) می‌توانند از طریق پیامک، کد دستوری و اپلیکیشن این بانک رمز دوم پویای خود را فعال کنند. دراجرای بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حذف رمز دوم ایستای کارت و جایگزینی آن با رمز یک‌بار مصرف پویا، دارندگان رفاه کارت که از خدمات غیرحضوری استفاده می‌کنند می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های خود پرداز بانک رفاه در سراسر کشور و تایید شماره تلفن همراه مربوط به کارت، به یکی از روش‌های ذیل سرویس رمز دوم پویای کارت را فعال کنند:
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
فعالسازی غیرحضوری رمز پویا تنها در سه بانک
اگر مشتری بانک‌های ملی، تجارت، مسکن، آینده، سامان و کشاورزی هستید، باید به یکی از خودپرداز‌های این بانک‌ها مراجعه کنید و اگر کارت بانک سپه دارید، صرفا از طریق مراجعه حضوری به شعبه می‌توانید رمز دوم یکبار مصرف کارتتان را فعال کنید. تنها سه‌ بانک هستند که خیال مشتریانشان را راحت کرده‌اند و اجازه می‌دهند آنها بدون مراجعه حضوری به خودپرداز یا شعبه بانک، رمز دوم پویا کارت‌هایشان را فعال کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
استفاده از رمز دوم یکبارمصرف برای تراکنش‌های اینترنتی اجباری است
رمز دوم پویا با هدف افزایش امنیت تراکنش‌های بانکی و کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی اجرایی شده و رمزهای ثابت یا ایستا غیرفعال می‌شود.استفاده از رمز دوم یکبار‏مصرف برای تراکنش‌های اینترنتی با تصمیم بانک مرکزی، اجباری شده است. مشتریان می‌توانند به دو شیوه حضوری و غیرحضوری نسبت به دریافت رمز یکبار‏مصرف اقدام کنند. دارندگان گوشی‌های هوشمند با دانلود برنامه همراه بانک و نصب آن، رمز دوم پویا را فعال و صاحبان گوشی‌های غیرهوشمند با مراجعه به شعب، ضمن تایید شماره تلفن همراه، سیستم پیامکی خود را فعال کنند.با الزام استفاده از رمز دوم یکبار‏مصرف برای تراکنش‌های بانکی غیرحضوری، بانک گردشگری فعالسازی این رمز را برای مشتریان خود به‏روز‌رسانی کرده است.با تصمیم بانک مرکزی، رمز دوم ثابت یا ایستای مشتریان بانک‌‌ها …
رمز پویا | نگران سوختن رمز دوم یکبار مصرف نباشید!
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
رمز پویا | نگران سوختن رمز دوم یکبار مصرف نباشید!
شفقنا اقتصادی_ یکی از نگرانی های کاربران رمز یکبار مصرف این است که آیا زمان کافی برای استفاده از این رمز در درگاه های اینترنتی را دارند یا خیر؟! پاسخ این است که بله! نگران از بین رفتن رمز یکبار مصرف در کوتاه مدت نباشید. روابط عمومی بانک ملی ایران نوشت:  از امروز استفاده از […]
رمز دوم‌ کارت‌های بانکی همچنان معتبر است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
رمز دوم‌ کارت‌های بانکی همچنان معتبر است؟
در پی اقدام شبکه بانکی برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف(پویا)، بانک مرکزی اعلام کرد: خرید و پرداخت‌های اینترنتی در حال حاضر با رمز دوم پویا با استفاده از اپلیکیشن‌های تولید رمز پویا قابل انجام است و رمز دوم ایستا (فعلی) برای مشتریانی که تاکنون رمز دوم پویای خود را فعال نکرده‌اند، قابل استفاده است.
  رمز پویا  بانک مرکزی  عابر بانک
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
رمز دوم کارت‌های بانکی فعلا معتبر است / اطلاعیه بانک مرکزی درباره رمز دوم کارت‌های بانکی
در پی اقدام شبکه بانکی برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف (پویا)، بانک مرکزی اعلام کرد: خرید و پرداخت‌های اینترنتی در حال حاضر با رمز دوم پویا با استفاده از اپلیکیشن‌های تولید رمز پویا قابل انجام است و رمز دوم ایستا (فعلی) برای مشتریانی که تاکنون رمز دوم پویای خود را فعال نکرده‌اند، قابل استفاده است.
نحوه کامل فعال‌سازی و دریافت رمز یکبار مصرف | در هر بانکی حساب دارید بخوانید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
نحوه کامل فعال‌سازی و دریافت رمز یکبار مصرف | در هر بانکی حساب دارید بخوانید
یک کارشناس امور بانکی گفت: از امروز اخذ رمز دوم یک بار مصرف اجباری می‌شود اما تا ۱۵ دی‌ماه بین بانک‌ها فعال سازی رمز دوم مرحله بندی خواهد شد و هر بانکی بنا بر تعداد مشتریان، تعداد درگاه‌ها و تعداد شعب تا ۱۵ روز آینده نسبت به اجباری شدن رمز دوم برای کاربران بانکی اقدام می‌کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران در گفت‌وگوی زنده در فضای مجازی تاکید کرد‌
رمز دوم پویا راه هرگونه سوء‌استفاده از تراکنش‌های اینترنتی در شبکه بانکی را می‌بنددسیدجعفر صدری در‌خصوص اهمیت و کاربردهای رمز دوم پویا اظهار کرد: کاربرد رمز دوم در فضای اینترنت و اپلیکیشن‌های موبایلی است که تقریبا امکان حضور فیزیکی کارت مهیا نبوده و فعالیت‌هایی همچون انتقال پول، خرید شارژ، پرداخت قبض، مانده حساب و... انجام می‌شود. به دلیل سوءاستفاده‌هایی که از اطلاعات کارت مشتریان صورت ‌می‌گرفت، شبکه بانکی بر آن شد تا رمز دوم به صورت رمز ۵ تا ١٢ رقمی و به صورت پویا و با زمان انقضاء حداکثر ١٢٠ ثانیه در اختیار مشتریان قرار دهد.وی احراز هویت را یکی از مشخصه محوری در دسترسی به ابزارهای تراکنش‌های اینترنتی عنوان کرد و افزود: اطلاعات مربوط به رمز دوم پویا اطلاعات بسیار حساسی است و کسی که این رمز و …
معرفی سامانه «هریم»بانک ایران زمین
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
معرفی سامانه «هریم»بانک ایران زمین
سامانه هدایت رمز یکبار مصرف تحت عنوان «هریم» ابزار طراحی شده از سوی بانک مرکزی به منظور ارتقاء تجربه کاربری و سهولت شهروندان برای دسترسی به رمز دوم پویا است.
  ایران  بانک مرکزی  زمین  شماره تلفن  نرم افزار
رمز دوم یکبار مصرف کارت‌های بانک صادرات ایران با موفقیت از اول دی‌ماه عملیاتی خواهد بود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
رمز دوم یکبار مصرف کارت‌های بانک صادرات ایران با موفقیت از اول دی‌ماه عملیاتی خواهد بود
​ امروز (٢٧ آذرماه)، هفتمین جلسه ویژه برنامه‌ریزی برای عملیاتی شدن رمز دوم پویای کارت‌های بانک صادرات ایران از ابتدای دی‌ماه، با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره و مدیران ارشد این بانک برگزار شد.
  ایران  اینترنت  دی ماه  فناوری اطلاعات  معاون
آغاز به کار سامانه هریم از فردا/ الزامات رمز دوم پویای پیامکی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
آغاز به کار سامانه هریم از فردا/ الزامات رمز دوم پویای پیامکی
سامانه هدایت رمز یکبار مصرف تحت عنوان هریم برای ارسال رمز دوم پویای پیامکی از فردا، اول دی ماه عملیاتی می‌شود و دکمه درخواست رمز پویا با اعتبار ۱۲۰ ثانیه به صفحات پرداخت افزوده خواهد شد.
رمز دوم پویا راه هرگونه سوء استفاده از تراکنش‌های اینترنتی در شبکه بانکی را می‌بندد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
رمز دوم پویا راه هرگونه سوء استفاده از تراکنش‌های اینترنتی در شبکه بانکی را می‌بندد
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران در یک گفت‌وگوی زنده در فضای مجازی، ضرورت‌های استفاده از رمز دوم پویا (یکبار مصرف) را بار دیگر مورد تاکید قرار داد و از احراز هویت مشتریان و کاربران حوزه بانکداری اینترنتی را گامی ضروری در راستای افزایش امنیت تراکنش‌های اینترنتی و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده‌های احتمالی در این راستا عنوان کرد.
  ایران  اینترنت  فضای مجازی  فناوری اطلاعات  فیزیک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
رمز یکبار‏مصرف، تحولی بزرگ در بانکداری الکترونیک
محمدرضا حسین‏زاده*- توسعه بانکداری الکترونیک در کشور ما با وجود روان‏سازی خدمات، برداشتن بسیاری از موانع، توسعه زیرساخت‏ها، سرعت بخشیدن به تراکنش‏ها و... همواره با چالش بزرگِ احتمال سوء‏استفاده از کارت‏های بانکی مشتریان توسط افراد کلاهبردار و شیاد همراه بوده است. ابتدا این نوع سوء‏استفاده‏ها بسیار محدود بود و به تجهیزات خاصی نیاز داشت که فراهم کردن آنها چندان ساده نبود، اما با گسترش بانکداری الکترونیک و افزایش تراکنش‏های غیرحضوری مبتنی بر کارت‏های بانکی، میزان سوء‏استفاده و سرقت اطلاعات کارت‏های بانکی مشتریان نیز گسترش یافت، به طوری که پلیس، قوه قضاییه و نظام بانکی روز به روز بیشتر درگیر مشکلات ناشی از این گونه اتفاقات شده و مشتریان بسیاری نیز از این محل دچار آسیب و زیان می‏شدند. به منظور جلوگیری …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف چه کارهایی باید انجام داد(همه بانک‌ها)
استفاده اجباری از رمز دوم یکبار مصرف (رمز پویا) به ایستگاه نهایی خود نزدیک می‌شود و بعد از وقفه‌های متمادی قرار است که از یکم دی ماه، این طرح به مرحله آخر خود برسد و تا به این لحظه مهلت تمدیدی برای آن در نظر گرفته نشده است.
مهلت تعیین شده برای رمز یکبار مصرف تمدید نمی‎‎شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
مهلت تعیین شده برای رمز یکبار مصرف تمدید نمی‎‎شود
رییس شورای هماهنگی بانک‎‎های استان یزد و سرپرست بانک ملی این استان با تاکید بر این که اول دی ماه به عنوان مهلت تعیین شده برای دریافت رمز یکبار مصرف تمدید نخواهد شد، گفت: پس از این تاریخ امکان نقل و انتقال پول در شبکه بانکی از طریق رمز‎‎های دوم سابق وجود نخواهد داشت.
  استانی-اقتصادی  شورای هماهنگی بانک‌ها  بانک ملی ایران  رمز یکبار مصرف  یزد
هدایت رمز یکبار مصرف | سامانه هریم چیست؟ | ارسال پیامک رمز پویا به گوشی‌ها
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
هدایت رمز یکبار مصرف | سامانه هریم چیست؟ | ارسال پیامک رمز پویا به گوشی‌ها
کمتر از چهار روز به اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا زمان باقی است و هنوز بسیاری از مردم نمی‌دانند چطور باید این رمز را فعال و آن را در تراکنش‌های غیرحضوری خود استفاده کنند.
مشتریان بانک بخوانند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
مشتریان بانک بخوانند
معاون فناوری‌های نوین مالی و اطلاعاتی بانک پارسیان تاکید کرد: راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف رایگان است.
  رمز یکبار مصرف  بانک مرکزی  فرهنگ سازی  رمز دوم  تراکنش اینترنتی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
توقف پرداخت‌های اینترنتی با رمزهای دوم فعلی
بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای دی‌ماه، انجام پرداخت و خریدهای اینترنتی با رمز دوم کنونی امکان‌پذیر نخواهد بود. به گزارش ایرنا، بانک مرکزی روز دوشنبه در اطلاعیه‏ای اعلام کرد: مشتریان بانکی چنانچه تاکنون نسبت به فعال‌سازی «رمز دوم پویا» اقدام نکرده‌اند، هرچه سریع‏تر با مراجعه به شعب یا وب‌سایت بانک و یا طی ارتباط با مرکز تماس بانک خود، اقدامات لازم را انجام دهند. بانک‌ها بر اساس درخواست مشتریان، رمز دوم یکبار مصرف را به شماره تلفن همراه از طریق پیامک ارسال می‌کنند‌. برای بهره‌مندی از این خدمت، مشتریان بانکی فقط شماره تلفن همراه خود را به بانک اعلام کنند.بر اساس این گزارش، از ابتدای دی‏ماه استفاده از رمزهای دوم یکبار مصرف اجباری شده و رمزهای کنونی باطل می‌شوند.
اطلاعیه جدید بانک مرکزی | راه‌های دریافت رمز دوم را ببینید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / فناوری
اطلاعیه جدید بانک مرکزی | راه‌های دریافت رمز دوم را ببینید
بانک مرکزی اعلام کرده است از اول دی‌ماه امسال رمز دوم «پویا» یا همان رمزهای یکبارمصرف جای روز دوم ایستا (رمز دوم فعلی) را در تراکنش‌های اینترنتی می‌گیرند. این طرح برای کاهش خطر فیشینگ و سایر کلاهبرداری‌های اینترنتی آغاز شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
پایان سودای فیشینگ با طرح رمز پویا
اینترنت در عصر حاضر، امکانات غیرقابل تصوری را برای کاربران فراهم آورده است. از جمله این امکانات، استفاده شبانه‌روزی از خدمات بانکی است. اما در این میان، خطرات امنیتی مختلفی هم این روابط نوین را تهدید می‌کند و همپای پیشرفت‌های بانکداری الکترونیک، جرائم امنیتی در این عرصه نیز در حال افزایش است. در خصوص اهمیت فعال‏سازی رمز دوم پویا و اقدامات بانک دی در این زمینه با محمدرضا قربانی، مدیرعامل بانک دی گفت‏و‏گو کردیم. در ادامه شرح این مصاحبه را می‏خوانید: در دنیای امروز سودجویان به راحتی می‏توانند با استفاده از شگردهای اطلاعاتی رمزهای ایستای کارت‏های بانکی را استخراج کنند و از سویی اغلب افراد‏ با انتخاب رمز ثابت یکسانی‏‏ برای چندین حساب خود، کار کلاهبرداران را آسان‏تر می‏کنند. از این رو بانک مرکزی …
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
رمز یکبار مصرف «اپلیکیشن ۶۰» را راحت COPY-PASTE کنید!
رمز یکبار مصرف «اپلیکیشن ۶۰» را راحت COPY-PASTE کنید! «اپلیکیشن ۶۰» در هر بار استفاده یک رمز دوم چند رقمی برای کاربر ایجاد می‌کند، اما سوال بسیاری از کاربران این است که چطور باید این رمز را حفظ کنیم؟
  رویداد24  رمز یکبار مصرف  اخبار بانک ملی
شمارش معکوس برای عملیاتی شدن رمزدوم پویا (رمز یکبار مصرف)
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
شمارش معکوس برای عملیاتی شدن رمزدوم پویا (رمز یکبار مصرف)
بانک پارسیان به منظور افزایش سهولت مشتریان خود در استفاده از رمز پویا، امکان دریافت پیامکی رمز دوم پویا به صورت خودکار را برای آن دسته از مشتریانی که شماره همراهشان در این بانک ثبت شده است.
  رمز یکبار مصرف  رمز پویا  رمز دوم یکبار مصرف
رمز دوم پایا | شمارش معکوس برای غیرفعال سازی رمز دوم کارتهای بانکی
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
رمز دوم پایا | شمارش معکوس برای غیرفعال سازی رمز دوم کارتهای بانکی
شفقنا اقتصادی_ شمارش معکوس برای اجباری شدن رمز یکبار مصرف در عملیات‌های بدون کارت در نظام بانکی درحالی آغاز شده که بسیاری از مشتریان بانک‌ها،برای استفاده از رمزهای پویا از طریق پیامک،با اختلال مواجه هستند. مهر بر اساس اعلام بانک مرکزی نوشت:…
(ویدئو) راهنمای گرفتن رمز پویا
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فیلم
(ویدئو) راهنمای گرفتن رمز پویا
بانک مرکزی گفته از اول دی‌ماه، رمز دوم پویا یا همان رمز دوم یکبار مصرف برای تراکنش‌های اینترنتی اجباری می‌شود. با این حساب در مهلت باقی مانده باید برای فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف کارت‌های بانکی خود دست به کار شویم. در حال حاضر رمز ایستا و رمز پویا هر دو فعال هستند و به همین دلیل مشتریان به دلیل راحتی، ترجیح می‌دهند از رمز ایستا استفاده کنند. به گفته همتی رمز ایستا باید به گونه‌ای غیرفعال شود که موجب نگرانی مشتریان در دریافت روزانه بیش از ۱۰میلیون خدمت بانکی نشود. دراین ویدئو با چگونگی گرفتن رمز دوم پویا آشنا شوید.
  رمز دوم یکبار مصرف  رمز پویا  بانک مرکزی
آغاز شمارش معکوسِ پایان رمزهای دوم ثابت/مردم فقط 7 روز فرصت دارند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
آغاز شمارش معکوسِ پایان رمزهای دوم ثابت/مردم فقط 7 روز فرصت دارند
باتوجه به اجباری شدن استفاده از رمزهای دوم یکبارمصرف از اول دی ماه، مشتریان بانکی فقط 7 روز زمان برای فعال سازی رمز پویای خود دارند.
۲۰ هزار پرونده کلاهبرداری فیشینگ تنها در تهران تشکیل شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
۲۰ هزار پرونده کلاهبرداری فیشینگ تنها در تهران تشکیل شده است
تهران- ایرنا- کافیست سری به دادسرای جرایم رایانه‌ای بزنید تا با مالباختگانی رو به رو شوید که هر کدام به نوعی قربانی فیشینگ شده اند. اما به گفته جانشین پلیس فتا تهران بزرگ با الزام استفاده از رمز دوم یکبارمصرف، این شیوه کلاهبرداری تا حدودی کنترل خواهد شد. در نه ماه اول امسال بیش از بیست هزار پرونده فیشینگ با میلیاردها تومان ضرر مالی در پلیس فتای تهران گشوده شد.
  فیشینگ  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  قوه قضاییه
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اجتماعی
توصیه رئیس پلیس فتا به شهروندان درباره رمزدوم پویا
رییس پلیس فتا ناجا با اشاره کاهش چشمگیر برداشت‌های غیر مجاز و فیشینگ با اجرای رمز دوم یکبار مصرف گفت: شهروندان هر چه سریعتر نسبت به فعالسازی رمز دوم پویا اقدام کنند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری با ترفند دریافت رمز دوم یکبار مصرف
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص کلاهبرداری های صورت گرفته با ترفند دریافت رمز دوم یکبار مصرف به شهروندان هشدار داد و گفت : مراقب پیامک های جعلی ارسال شده در این خصوص باشید .
مراقب پیامک‌های جعلی رمز دوم باشید
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
مراقب پیامک‌های جعلی رمز دوم باشید
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص کلاهبرداری های صورت گرفته با ترفند دریافت رمز دوم یکبار مصرف به شهروندان هشدار داد و گفت : مراقب پیامک های جعلی ارسال شده در این خصوص باشید.
  رویداد24  رمز یکبار مصرف  رمز دوم یکبار مصرف  پلیس فتا
هشدار رییس پلیس فتای کرمانشاه در خصوص سودجویی مجرمان از رمز دوم یکبارمصرف
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
هشدار رییس پلیس فتای کرمانشاه در خصوص سودجویی مجرمان از رمز دوم یکبارمصرف
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه درخصوص کلاهبرداری با موضوع طرح رمز دوم یکبار مصرف هشدار داد و گفت: شهروندان به لینک‌هایی که در فضای مجازی و یا از طریق پیامک ارسال می‌شود توجهی نکرده و فقط به سایت بانک خود مراجعه کنند.
  پلیس فتا  رمز یکبار مصرف  کرمانشاه
رئیس پلیس فتا: رمز پویا را هرچه زودتر فعال کنید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اجتماعی
رئیس پلیس فتا: رمز پویا را هرچه زودتر فعال کنید
رئیس پلیس فتا گفت: هموطنان هرچه زودتر رمز دوم یکبار مصرف حساب‌های اینترنتی خود را فعال کنند.
  پلیس فتا
بانک صادرات: هرگونه تغییر در شماره تلفن‌همراه را برای دریافت رمز دوم پویا به شعبه اطلاع دهید
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
بانک صادرات: هرگونه تغییر در شماره تلفن‌همراه را برای دریافت رمز دوم پویا به شعبه اطلاع دهید
بانک صادرات ایران از مشتریان و دارندگان سپهرکارت‌های این بانک خواست تا در صورت تغییر شماره تلفن همراه متصل به حساب یا کارت، برای تداوم دریافت خدمات بانکداری الکترونیک از جمله دریافت رمز پویا (یکبار مصرف)، شعبه را مطلع کنند.
مردم سریع‌تر رمز دوم یکبار مصرف خود را فعال کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اجتماعی
مردم سریع‌تر رمز دوم یکبار مصرف خود را فعال کنند
تهران - ایرنا - رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی گفت: از آنجا که ۶۵ درصد جرائم سایبری کشور در حوزه فیشینگ رخ می‌دهد، ضرورت دارد تا هموطنان هرچه زودتر نسبت به فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف حساب‌های اینترنتی خود اقدام کنند.
  پلیس فتا  بانک  سردار وحید مجید
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
نصب 60، خیلی ساده است!
نصب و راه اندازی «اپلیکیشن 60» که وظیفه تولید رمز یکبار مصرف ویژه مشتریان بانک ملی ایران را بر عهده دارد، بسیار ساده و سریع است. به گزارش روابط‏عمومی بانک ملی ایران، به این منظور مشتری باید با مراجعه به سایت بانک و دانلود این اپلیکیشن، آن را روی گوشی خود نصب کرده و سپس وارد مرحله راه‏اندازی شود.با ثبت شماره تلفن همراه، تعریف یک الگو برای ورود به اپلیکیشن و سپس وارد کردن دو کد فعال‏سازی، رمز یکبار‏مصرف در اختیار شماست.دریافت کدهای فعال‏سازی هم که پیش از این از طریق خودپرداز، کیوسک یا Cashless بانک ملی ایران ممکن بود، به تازگی در سامانه بام نیز قابلیت دریافت دارد.کسانی که گوشی هوشمند ندارند نیز می‏توانند این سامانه را از طریق کد دستوری #60*737* راه‏اندازی کنند.با استفاده از رمز‏یکبار مصرف، امکان …