سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
روز جهانی معلولان
رضایی:والیبال نشسته گسترده‌ترین ورزش معلولان است
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / پارالمپیک / والیبال نشسته / هادی رضایی / کمیته ملی پارالمپیک
رضایی:والیبال نشسته گسترده‌ترین ورزش معلولان است
تهران- ایرنا- دبیرکل پاراوالیبال منطقه آسیا و اقیانوسیه، با تبریک روز جهانی والیبال نشسته اعلام کرد که این رشته یکی از فراگیرترین رشته‌های ورزشی معلولین در جهان است.
اپلیکیشن حقوق افراد معلول منتشر شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت / روز جهانی معلولان / قانون کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت / معلولیت / روز جهانی نابینایان / معلولان
اپلیکیشن حقوق افراد معلول منتشر شد
تهران - ایرنا - مدیر پایگاه اینترنتی معلولان ایران گفت: اپلیکیشن حقوق افراد معلول به همت این پایگاه اینترنتی و به منظور ارتقای سطح آگاهی جامعه به خصوص شهروندان دارای معلولیت از آخرین قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های اجرایی و آیین‌نامه های مرتبط با معلولیت منتشر شد.
عکاسی از دریچه دوربین توانمندی
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / روز جهانی معلولان / انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توانیاب / معلولیت / روز حمایت از معلولان / معلولان
عکاسی از دریچه دوربین توانمندی
تهران - ایرنا - در بیشتر نمایشگاه‌ها و برنامه‌های مربوط به توانیابان، حمید آقامحمد را می‌توان دید. مرد ۴۲ ساله‌ای که با وجود معلولیت ناشی از بیماری نرمی استخوان شدید، اما هم تدریس سیاه قلم می‌کند و هم عکاسی. حمید دنیا را از دریچه دوربین خود می نگرد و به توانمندی‌ های خود ایمان دارد.
معلولان، چالش شغل و رسیدن به یگانگی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ورزش معلولان / آزمون استخدامی / روز جهانی معلولان / اشتغال زایی / اشتغال فراگیر / معلولیت / معلولان
معلولان، چالش شغل و رسیدن به یگانگی
تهران - ایرنا - معلولان همواره با چالشی به نام یافتن شغل مواجه بوده‌اند زیرا بسیاری از کارفرمایان معتقدند فرد معلول به دلیل محدویت فیزیکی قادر به ارائه کار مطلوب و حرفه ای نیست، اما تجربه، مخالف این ذهنیت غلط را نمایان ساخته زیرا بودند معلولانی که محدویت نتوانسته مانع بروز خلاقیت و توانایی آنها شود و گاه خود را مرز یگانگی رسانده‌اند.
یک سوارکار ایرانی نامزد دریافت جایزه روز جهانی زن پارالمپیک شد
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / رییس انجمن سوارکاری معلولان
یک سوارکار ایرانی نامزد دریافت جایزه روز جهانی زن پارالمپیک شد
رییس کمیته سوارکاری معلولان کشورمان یکی از نامزدهای دریافت جایزه روز جهانی زن از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک انتخاب شد.
قد کوتاه، معلولیت است؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / معلولان / ایران / روز جهانی معلولان / بهزیستی
قد کوتاه، معلولیت است؟
فارس نوشت: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: کوتاه‌قامت‌ها نه در ایران و نه در هیچ جای دنیا جز گروه‌های تحت حمایت خدمات معلولان قرار نمی‌گیرند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
موافقت وزارت کشور با سهمیه بنزین ویژه معلولان
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نزدیک به ۳۰ هزار پلاک خودرو ویژه معلولان در کشور وجود دارد، از تصویب اختصاص سهیمه بنزین ویژه معلولان در وزارت کشور خبر داد.به گزارش ایسنا، محمد نفریه با بیان اینکه روز جهانی معلولان همزمان با حضور رئیس‏جمهوری در نشست با معلولان، درخواستی نوشته شد تا سهمیه بنزین برای معلولان در نظر گرفته شود، گفت: رئیس‏جمهوری هم دستور دادند تا نسبت به این مسئله رسیدگی شود. به دنبال این دستور، در وزارت کشور هم کارگروهی تشکیل شد و این کارگروه در قالب بند ۸، تصویب کرد که برای معلولان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود. وی افزود: این موضوع به وزارت نفت ابلاغ می‌شود تا برای کلیه خودروهای دارای پلاک ویژه معلولان و جانبازان سهمیه بنزین علاوه بر سهمیه عادی در نظر گرفته شود. این …
تجربه مرگ، زندگی را به من آموخت
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ورزش معلولان / روز جهانی معلولان / معلولیت / معلولان
تجربه مرگ، زندگی را به من آموخت
تهران- ایرنا- ماجرای مرد جوانی که بر اثر یک حادثه دچار ضایعه نخاعی شد، سه بار مرگ را تجربه کرد اما در نهایت به زندگی بازگشت، خواندنی است. آرش رزقی بارز می‌گوید: وقتی من را به زندگی بازگرداندند غرق نور بودم. تجربه مرگ، زندگی را به من آموخت.
اگر نماینده مجلس می‌شدم، حرف نمی‌زدم، عمل می‌کردم
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت / روز جهانی معلولان
اگر نماینده مجلس می‌شدم، حرف نمی‌زدم، عمل می‌کردم
تهران - ایرنا - روز توانیابان نباید یک روز یا یک هفته خاص باشد بلکه همیشه باید به این افراد توجه و صدای آنها شنیده شود. «اگر یک روز من نماینده مجلس می‌شدم، حرف نمی‌زدم. حرف‌هایم را در عمل ثابت می‌کردم و برای اولین قدم تمام تلاش خود را می‌کردم که توانیابان در سطح شهر مشکلات تردد و عبور و مرورشان رفع شود.»
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بانک رفاه کارگران / روز جهانی معلولان / کودکان استثنایی
سومین جشنواره فرشتگان بانک رفاه برگزار شد
سومین جشنواره فرشتگان بانک رفاه به مناسبت روز جهانی معلولان و با هدف تجلیل و دلجویی از فرزندان کم توان کارکنان بانک رفاه برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / استانی-اجتماعی / استیون هاوکینگ / جمهوری اسلامی ایران / ایسنا / استاندار بوشهر / معلولان / روز جهانی معلولان
اسلام در انزوا قرار گرفتن معلولین را نکوهش می‌کند
معاون سیاسی استاندار بوشهر عنوان کرد: مکتب اسلام اکیدا به برابری همه افراد جامعه تاکید داشته است و در انزوا قرار گرفتن معلولین را نکوهش می کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / شرکت البرز شرقی / بهزیستی استان سمنان / معلولان / ناشنوایان / نابینایان / روز جهانی معلولان / ورزش معلولان / عباس امینی / مسعود جهانسیر / نادر فخری
یک بغل شادی برای معلولان شاهرودی/ روایت شبی به رنگ خاطرات نقره‌ای
شاهرود - جشن بزرگ روز جهانی معلولان برای آنانی که از محدودیت‌ها گذشتند و امروز ستاره شده‌اند یک بغل شادی و شور آورد، شبی که خودش را به رنگ خاطرات نقره‌ای جامعه معلولان شهرستان درآمد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
سه شرط شهرداری برای هوای سالم
شهردار تهران، در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، به ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات مدیریت شهری پرداخت. به گزارش خبرگزاری مهر، پیروز حناچی، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران، گفت: شهرداری تهران تنها یکی از دستگاه‌های مسوول در زمینه کاهش آلودگی هوا است. ما می‌توانیم در چهارسال کاری کنیم که ذرات آلاینده ۵۵ درصد و گازهای آلاینده ۴۵درصد کاهش یابد. این کار با همکاری همه مردم و مسوولان کشور و توسعه حمل‌ونقل عمومی اتفاق می‌افتد. وی افزود: در روز جهانی معلولان ۴ دستگاه آسانسور در ۴ ایستگاه مترو نصب شد و تا پایان سال ۴۰ دستگاه دیگر نیز نصب خواهد شد تا معلولان راحت‌تر بتوانند از مترو استفاده کنند. حناچی ادامه داد: برف پیش‌رس را در آبان‌ تجربه کردیم. روز شنبه ۱۵ آبان‌ به‌رغم آمادگی که در …
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / بسته معیشتی / وزیر آموزش و پرورش / روز جهانی معلولان / سازمان بهزیستی / آلودگی هوا / بوی نامطبوع در تهران / آنفلوآنزا / نیروی انتظامی / شورای شهر‌ / شهرداری تهران
از فراز و فرودهای تخصیص بسته معیشتی تا شیوع آنفلوآنزا
سرویس اجتماعی ایسنا هفته پر اتفاقی را پشت سرگذاشت. نحوه تخصیص بسته…
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / مناسب‌سازی معابر برای معلولان / شهرداری تهران / روز جهانی معلولان
پیشنهاد معلولان به حناچی برای مشارکت در مناسب سازی معابر
در حاشیه بازدید شهردار تهران و سخنگوی دولت از موسسه‌های خیریه رعد و بهشت امام رضا (ع)، افراد دارای معلولیت پیشنهاد دادند که حاضر هستند در مناسب‌سازی معابر و مکان‌های عمومی به شهرداری کمک کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
حاشیه دیدار ذوب‌آهن-پرسپولیس| تقدیر باشگاه ذوب‌آهن از هواداران معلول/ شوخی پرسپولیسی‌ها با خلعتبری
به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولان از 2 هوادار معلول ذوب‌آهن و پرسپولیس تقدیر شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / استانی-اجتماعی / ابراهیم رفیعی / سازمان آموزش استثنایی / روز جهانی معلولان / زنجان
دانش‌آموزان استثنائی به مشهد مقدس سفر می‌کنند
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: سازمان آموزش استثنایی، هزینه سفر دانش‌آموزانی که تاکنون به زیارت امام رضا (ع) مشرف نشده‌اند را تقبل می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / روز جهانی معلولان / کرمانشاه
مراسم روز جهانی معلولان
ایرنا- کرمانشاه- مراسم روز جهانی معلولان با حضور مسوولان استان کرمانشاه، روز چهارشنبه توسط آموزش‌ و پرورش استثنایی در سرسرای شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / معلولان / روز جهانی معلولان / شهرداری تهران
برگزاری نشست کانون معلولان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران
مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برگزاری نشست کانون معلولان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
مناسب سازی شهر عزم جدی همه مدیران را می طلبد
کرمان - شهردار کرمان از جامعه معلولان به دلیل کوتاهی در مناسب سازی شهر کرمان عذرخواهی کرد و گفت: مناسب سازی شهر عزم جدی همه مدیران را می طلبد.سید مهران عالم زاده در همایش روز جهانی معلولان ضمن تشکر از مدیر کل بهزیستی کرمان که شهرداری را در امر مناسب سازی شهر همراهی می کنند تشکر کرد، گفت: در ابتدای ورود من به شهرداری  یک نفر از جامعه معلولان را به عنوان مشاور انتخاب کردم که «شورش دلپسند» انتخاب و پیگیری اقدامات شهرداری برای رفاه حال معلولان و مناسب سازی شهر برای معلولان را با دلسوزی تمام انجام می دهد.عالم زاده  ضمن اشاره به اینکه ستاد مناسب سازی شهر ویژه معلولان با حضور تمامی مدیران شهرداری و نماینده جامعه معلولان در شهرداری تشکیل و به صورت منظم برگزار می شود، گفت: در این نشست تمامی مسائل در خصوص …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / روز جهانی معلولان / بانک رفاه / دلجویی وکمک
کمک‌‎های بانک رفاه در حمایت از جامعه معلولان و خانواده‌های نیازمند
در سال ۱۹۲۲ مجمع عمومی سازمان ملل ۳ دسامبر(۱۲ آذرماه) را روز جهانی معلولین نام گذاری کرد. حمایت از معلولان یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که هر ساله توسط بانک رفاه کارگران به خوبی انجام می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
استقرار مترجمین ناشنوا در سراهای محلات همزمان با روز جهانی معلولان
مدیرکل سلامت شهرداری تهران از استقرار مترجمین ناشنوا در سراهای محلات همزمان با روز جهانی معلولان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / وحید قبادی دانا / دانشجو / روز جهانی معلولان / سازمان بهزیستی کشور
کمک هزینه دانشجویان دولتی تحت پوشش بهزیستی ۱۶ آذر واریز می شود
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کمک هزینه دانشجویان دانشگاه های دولتی تحت پوشش بهزیستی از ۱۶ آذر هر ترم به صورت منظم، متمرکز و الکترونیکی روی کارت بانکی آنها شارژ و واریز می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / بهزیستی / معلولان / روز جهانی معلولان / نابینایان / ناشنوایان / استان لرستان
خدمات خاص توانبخشی بهزیستی به ۱۷۰۰ معلول لرستانی
مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۱۷۲۱ کودک معلول در ۴۵ مرکز روزانه خدمات خاص توانبخشی متناسب با نیازشان دریافت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / کتاب بریل / رونمایی / روز جهانی معلولان
بی‌توجهی به انتشار کتاب برای کودکان نابینا
در رونمایی از ۲۲ عنوان کتاب به خط بریل، از بی‌توجهی به انتشار کتاب برای کودکان نابینا و نادیده گرفتن شدن حق این کودکان در انتشار کتاب سخن گفته شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / پارالمپیک / مقام معظم رهبری / مسعود سلطانی فر / روز جهانی معلولان / وزارت ورزش و جوانان / المپیک توکیو
سلطانی‌فر: پاداش ورزشکاران سالم و معلول برابر است
تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: در سال گذشته دو سوم جوایزی پرداخت شده به  ورزشکاران مدال‌آور، مربوط به پارالمپیکی‌ها بود و پاداش ورزشکاران مدال‌آور معلول با افراد سالم به طور کامل برابر است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / بهشت زهرا / شهرداری تهران / معلولان
تجلیل از معلولان شاغل در سازمان بهشت زهرا(س)
ایلنا: مراسم روز جهانی معلولان به همت سازمان بهشت زهرا (س) و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دعایی، مسجد جامعی، جوادی یگانه، سعید خال، تورج فرهادی و سعید سلطانی فر و…
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
کتاب‌های جدید بریل به دست کودکان رسید
مراسم رونمایی از 22 عنوان کتاب به خط بریل برای نابینایان به مناسبت روز جهانی معلولان با حضور جمعی از نویسندگان رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / استانی-عکس / معلولین / روز جهانی معلولان / یزد
افتتاحیه نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولین در یزد
جشنواره ملی گردشگری معلولان سه شنبه شب با حضور جمعی از مسئولان استان یزد، ۷۰ نفر از نمایندگان معلولان انجمن ضایع نخاعی کشور و خانواده‌های آنها در سالن ورزشی وحدت مرکز این استان آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / معلولان / بهزیستی / مددجویان / اودری ازوله
ما دور هم جمع شدیم تا حق برابر و مشارکت توان‌یابان را ترویج کنیم
اودری آزوله مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) به مناسبت روز جهانی معلولان با صدور پیامی بر حق برابری و مشارکت پر معنی توان‌یابان در زندگی جوامع‌مان تأکید کرد.
۱۳۹۸-۰۹-۱۳
چتر«حمایت»ی که بسته است؛ «روز جهانی معلولان» گذشت؛ بازهم آنها ماندند و...
دیروز، 12 آذر روز جهانی معلولین بود. روزی که به بهانه آن نگاهی به معلولان و کمبودهای آن‌ها می‌شود. یک روز برای نگاهی هرچند کوتاه به شرایط نامطلوب آن‌ها، از مشکلات و فشارهای روحی که متحمل می‌شوند و نبود فضا و امکانات شهری تا شرایط اقتصادی که در این سال‌ها تحمل آن برای همه سخت بوده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / صداوسیما / انجمن نابینایان / شرکت سامسونگ / بوشهر / روز معلولین / روز جهانی معلولان / استانی-فرهنگی و هنری / کتابخانه‌ / موسیقی
داستان کم‌بینایانی که کتابخانه‌ دیجیتال بوشهر را می‌گردانند+فیلم
نمایندگی انجمن نابینایان ایران در استان بوشهر از ۱۷مرداد ماه ۱۳۹۷ زیر نظر انجمن نابینایان ایران و با حمایت‌های مالی یک شرکت ثبت و شروع به فعالیت کرده است. این کتابخانه‌ی دیجیتال به مدیریت "مجتبی ناطوری‌زاده"، یکی از کم‌بینایان بوشهری و تعدادی از کم‌بینایان دیگر اداره می‌شود...
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
برپایی نمایشگاه دستاوردهای مددجویان بهزیستی در شرکت گاز مازندران
نمایشگاه دستاوردهای صنایع دستی و مشاغل خانگی مددجویان بهزیستی در شرکت گاز مازندران با حضور مدیرکل بهزیستی استان گشایش یافت.علی اکبر صحی " سرپرست روابط عمومی شرکت گاز استان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه و فروشگاه معلولان با ۱0 غرفه در راستای شناساندن هنر معلولان و توانمندی‌های آنان در محل ساختمان مرکزی شرکت گاز مازندران برپا شد.وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را کمک به اشتغال پایدار و ایجاد درآمد برای مددجویان و همچنین ایجاد بستری برای عرضه و فروش محصولات تولیدی معلولان عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه، صنایع دستی هنرجویان بهزیستی در قالب گلیم بافی، تابلو فرش، قالی بافی، عروسک سازی، گلدوزی، خیاطی، گل سازی، گونی بافی، قلاب بافی، میل بافی و نقاشی ارائه شده است.صحی با بیان اینکه …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
علت افزایش قیمت بنزین، ایجاد مانع برای واردات آن در شرایط تحریم است
رئیس جمهوری با بیان این‌که با ادامه روند افزایش مصرف بنزین،‌ در سال 1400 دوباره به وارد‌کننده بنزین تبدیل می‌شدیم، افزود: برای اینکه بتوانیم خودکفا باشیم و مصرف بنزین را کنترل کنیم، طرح سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین اجرا شد.به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز سه‌شنبه و همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت در دیدار صمیمی با جمعی از افراد دارای معلولیت، نخبگان معلول و نمایندگان تشکل‌های فعال در حوزه معلولان، این دیدار را فرصتی ارزشمند توصیف و اظهار کرد: مقام و جایگاه معلولان عزیز از نگاه انسانی، اسلامی و اجتماعی با سایر افراد متفاوت نیست، تفاوت بین افراد دارای معلولیت با سایر اقشار جامعه این است که آنها با سختی و فشار بیشتری زندگی خود را می‌گذرانند و ممکن است محدودیت‌های بیشتری در فعالیت‌های خود …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / علی ربیعی
به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولان؛ شاخص انسانی و اخلاقی بودن جامعه
سالها پیش متنی از گونار میردال دیدم: "شاخص انسانی بودن یک جامعه از میزان توجه آن جامعه به گروههای خاص مانند سالمندان، کودکان و کم توانان مشخص می‌شود ." من نیز بر این عقیده‌ام که فرهنگ و شاخص اخلاقی بودن یک جامعه را می توان با توجه بهشیوه رفتار آنان با گروههایی که از فرصتهای برابر برخوردار نیستند سنجید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
به مناسبت روز جهانی معلولان؛رسول فلکی: صدور پروانه ساخت برای ساختمان‌‌های جدید دولتی به مناسب‌سازی معابر برای معلولان مشروط شود
شفقنا – یک فعال و کنشگر مسائل اجتماعی پیشنهاد کرد صدور پروانه ساخت برای ساختمان‌‌های جدید دولتی و مجتمع‌های بزرگ در شهرها مشروط به مناسب سازی معابر برای معلولان، جانبازان، کهنسالان و … شود. رسول فلکی در گفتگو با پانا به مناسبت روز جهانی معلولان (سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذر) ، ضمن انتقاد از عدم مناسب‌سازی معابر شهری برای […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استانی-فرهنگی و هنری
برگزیدگان چهارمین سوگواره ملی عکس مسیر سبز ایلام معرفی شدند
اختتامیه چهارمین سوگواره ملی عکس مسیر سبز ویژه اربعین حسینی اداره کل بهزیستی استان ایلام امروز سه‌شنبه همزمان با روز جهانی معلولان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / حسن روحانی / روز جهانی معلولان
فیلم | روحانی: آمریکایی‌ها پیام خصوصی برای مذاکره فرستادند
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور روز سه شنبه همزمان با روز جهانی معلولان در دیدار صمیمی با جمعی از افراد دارای معلولیت گفت: پیام ها و درخواست های خصوصی آمریکایی‌ها برای مذاکره برخلاف شعارهای عمومی آنان است و اروپایی های واسطه، این را می دانند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / روز جهانی معلولان
فیلم | گفت‌وشنود رهبر انقلاب با مدیر کارخانه‌ای که ۸۰۰نفر از کارکنانش دچار معلولیت حرکتی هستند
رهبر معظم انقلاب در بازدید از نمایشگاه کالای ایرانی با مدیرکارخانه‌ای که ۸۰۰نفر از کارکنانش دچار معلولیت حرکتی هستند، گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / یوسف مزارعی / سازمان ورزش شهرداری تهران / روز جهانی معلولان
رقابت ۳۰۰ توان یاب در فستیوال ورزشی معلولان
فستیوال ورزشی افراد توان یاب به میزبانی منطقه ۲ در مجموعه ورزشی شهید شوشتری برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اعتراض چند هفته‌ای کارگران نیشکر هفت تپه پایان یافت/از همسان‌سازی تا افزایش حقوق و مستمری/اختصاص سهمیه بنزین به صیادان نه طرح می‌خواهد نه لایحه/ دستورالعملی که پولِ پرستاران را به حسابِ پزشکان سرازیر می‌کند
ایلنا: همزمان با روز جهانی معلولان اخبار مختلفی درباره این قشر آسیب‌پذیر منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / معلولان / روز جهانی معلولان / ایران‌مال
توان‌یابان در ایران‌مال دیده می‌شوند
بازار بزرگ ایران با پیش‌بینی درست و دقیق توانسته شرایط مناسب و ایده‌آلی را برای حضور معلولان جسمی و حرکتی فراهم کند تا آن‌ها نیز همراه با همه مردم ایران از امکانات تفریحی و گردشگری ایران‌مال لذت ببرند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اتوبوس / استانی-اجتماعی / روز جهانی معلولان
اختصاص اتوبوس ویژه به جامعه جانبازان و معلولان در تبریز
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه یک دستگاه اتوبوس ویژه و مناسب سازی شده را به صورت رایگان جهت خدمات رسانی به جانبازان و افراد معلول و کم توان اختصاص داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / سید جواد حسینی / محسن غفوریان / سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور / روز جهانی معلولان
رونمایی از ۶۰ اثر سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی
همزمان با روز جهانی معلولان، از ۶۰ عنوان آثار و مکتوبات آموزشی و کمک‌آموزشی و توان‌بخشی سازمان آمورش و پرورش استثنایی رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / حسن روحانی / بنزین / افزایش قیمت / سهمیه بندی بنزین
فیلم | رئیس جمهور: افزایش قیمت بنزین باعث می‌شود تا نیازمند واردات بنزین نشویم
رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان گفت: علت و هدف از افزایش قیمت بنزین اینست که در شرایط تحریم، از سال 1400 نیازمند واردات بنزین نشویم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / رویداد24 / حق شناس / شورای شهر تهران / روز جهانی معلولان
تذکر حق شناس: آمار دقیقی از جمعیت معلولان در تهران وجود ندارد/ حذف معلولان در سرشماری سال ۹۵
عضو شورای شهر تهران از حذف معلولان در سرشماری سال ۹۵ گلایه کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / شهرداری تهران / روز جهانی معلولان
تسهیلات شهرداری برای استفاده معلولان از وسایل حمل و نقل عمومی
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم‌زمان با روز جهانی معلولان، اهم اقدامات صورت گرفته برای مناسب‌سازی معابر و ناوگان عمومی پایتخت را برای معلولان تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / محمدرضا بادامچی / کمیسیون اجتماعی مجلس / روز جهانی معلولان
بادامچی: فرصت مشارکت معلولان در فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و توسعه کشور فراهم‌ شود
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پتانسیل‌ها و استعدادهای خلاق هنری و فکری معلولان، تاکید کرد باید فرصت مشارکت معلولان در فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و توسعه کشور فراهم‌ شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / استانی-اجتماعی
۷۷۰۰ دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس کردستان تحصیل می کنند
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان، گفت: در سال جاری حدود ۷ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژە در مدارس حضور داشتند کە‌ بە صورت مستقیم و غیرمستقیم از خدمات آموزشی و توانبخشی بهره‌مند شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / شهرداری تهران / روز جهانی معلولان
تفاهم نامه شهرداری تهران با اسنپ برای تخفیف 6000 تومانی به معلولان
نمانیده شورای شهر تهران در ستاد مناسب سازی شهرداری تهران از قول حناچی شهردار تهران برای افتتاح ایستگاه‌های مترو همراه با آسانسور برای رفاه حال معلولان خبر داد و گفت: همچنین شهرداری تهران با اسنپ برای تخفیف 6000 تومانی به معلولان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / مناسب سازی معابر / معاونت امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور / روز جهانی معلولان / سازمان بهزیستی کشور / معلولان
عموم جامعه محل کسب و کار را برای حضور معلولان مناسب سازی کند
تهران- ایرنا- معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: علاوه بر دستگاه‌ها، عموم جامعه از نظر اخلاقی و وجدانی وظیفه دارند که محل کسب و کار را طوری مناسب‌سازی کنند که سالمندان و معلولان نیز از امکانات عادی جامعه استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / رویداد24 / روز جهانی معلولان / معلولین
یک روز با دانش‌آموزان معلول مدارس استثنایی
۱۲ آذر از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولین نامگذاری شده است و هدف آن شناخت جوامع و اقشار مردم از نیاز‌ها و فعالیت‌های معلولین و نیز آشنا شدن خود معلولین نسبت به حقوق مادی و معنوی خودشان است. عکاس:پیمان حمیدی پور
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / قبادی دانا / محمد شریعتمداری
پرداخت ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان به معلولان شدید دهک‌های صفر تا سه/ پرداختها هر سه ماه یکبار
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل شورایی متشکل از نخبگان و اعضای جامعه معلولان کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / مترو / شرکت مترو تهران / معلولان / آسانسور
بهره‌برداری از آسانسور ایستگاه‌های مترو بسیج و محمدیه
در راستای مناسب‌سازی ایستگاه‌های مترو در پایتخت برای تردد معلولان و افراد کم توان امروز همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور ۲ ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره‌برداری رسید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / دولت تدبیر و امید / روز جهانی معلولان / حسن روحانی
رییس جمهوری: کار و خدمت به افراد دارای معلولیت موجب افتخار ما است
تهران- ایرنا- رییس جمهوری، کار و خدمت به افراد دارای معلولیت را موجب افتخار دانست و تاکید کرد: وظیفه ما مهارت‌آموزی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت، ایجاد فرصت برابر برای آنان و مهیا کردن فضایی است که این عزیزان بدون دغدغه و با آرامش به زندگی و فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / تیم فوتبال پرسپولیس / تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس / روز جهانی معلولان
میهمانان ویژه در تمرین بارانی پرسپولیس
تمرین امروز پرسپولیس با حضور تعدادی از معلولان شهریار برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / آموزش عالی / وحید قبادی دانا / دانشگاه آزاد اسلامی / روز جهانی معلولان / معلولان / سازمان بهزیستی کشور
شهریه دانشگاه آزاد معلولان متمرکز پرداخت می‌شود
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: شهریه دانشجویان دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی در دانشگاه آزاد اسلامی تا پیش از این متمرکز نبود اما با هماهنگی این دانشگاه و پیگیری کارگروه ویژه مشترک، پرداخت شهریه این افراد از این پس به صورت متمرکز از طریق دانشگاه آزاد و بهزیستی پرداخت می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / شهرداری تهران
ارائه تخفیف به معلولان در مجموعه‌های آبی شهرداری
اعضای شورای شهر تهران صبح امروز پیشنهاد دادند که به مناسبت روز معلول به این افراد در مجموعه‌های آبی شهرداری تخفیف داده شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / سازمان بهزیستی / معلولان / روز جهانی معلولان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
وجود ۲۵ هزار نفر معلول جسمی در استان کرمان
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به وضعیت معلولیت های جسمی، حرکتی و ذهنی در استان کرمان افزود: ۲۵ هزار نفر معلول جسمی در استان کرمان داریم، که در این بین دومین معلولیت با ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر، معلولیت های ذهنی هستند ضمن آنکه ۷۵۰۰ نابینا، ۶۴۰۰ ناشنوا و ۲۵۰۰ روانی مزمن نیز در استان کرمان داریم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / شورای شهر تهران / روز جهانی معلولان / شهرداری تهران / سرشماری
گلایه عضو شورا از حذف معلولان در سرشماری سال 95
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از حذف معلولان در سرشماری سال 95 گلایه کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / شورای شهر تهران / معلولان / روز جهانی معلولان
لزوم اهتمام شهرداری در صدور پایان کار ساختمان‌های مناسب سازی شده برای معلولان
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران عنوان کرد که شهرداری می‌بایست در صدور پایان کار ساختمان‌ها موضوع مناسب سازی ساختمان‌ها برای دسترسی معلولان را مد نظر قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / معلولان
تمرکز بر "ارتقاء مشارکت افراد معلول و رهبری آن‌ها" در روز جهانی معلولان
روز جهانی معلولان هر ساله در تاریخ سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذرماه با هدف افزایش آگاهی عمومی، درک و پذیرش افراد دارای معلولیت و تجلیل از دستاوردها و مشارکت‌های آن‌ها گرامی داشته می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / نمایشگاه نقاشی / روز جهانی معلولان
۱۷ آذرماه؛ پایان نخستین نمایشگاه کشوری نقاشی افراد دارای معلولیت
مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور از برپایی نخستین نمایشگاه کشوری نقاشی افراد دارای معلولیت تا ۱۷ آذرماه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / معلولان / اردکان / روز جهانی معلولان / استانی-اجتماعی
من با مردم عادی هیچ فرقی ندارم!
یک معلول اردکانی که از ناحیه دو دست و پا دارای نقض عضو است با وجود شرایط خاص بدنی‌اش هرگز از زندگی ناامید و به نداشته‌هایش گلایه‌مند نشده و حتی معتقد است که با مردم عادی هیچ تفاوتی ندارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / آنتونیو گوترش / معلولان
گوترش بر همکاری سازمان ملل با معلولان تاکید کرد
تهران - ایرنا - دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت سوم دسامبر (12 آذر ماه) روز جهانی افراد دارای معلولیت، بر تعهد این سازمان به همکاری با افراد معلول برای ساختن آینده ای پایدار، فراگیر و قابل تغییر تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / بنیاد مستضعفان / مسکن معلولان / روز جهانی معلولان
اختصاص ۳۸۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان برای مسکن معلولان
بنیاد مستضعفان به منظور تامین ۱۸ هزار واحد مسکن خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر بالغ بر ۳۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض ارائه می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان / بنادر
همسان سازی بندر شهید حقانی با نیازهای مسافران خاص/ سفر رایگان دریایی معلولان در روز ۱۲ آذر
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اعلام کرد: همزمان با روز جهانی معلولان، سفر دریایی این گروه خاص توسط ناوگان بندر شهید حقانی در تاریخ ۱۲ آذرماه جاری به صورت رایگان انجام می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / مجلس شورای اسلامی / سازمان ملل متحد / استرالیا / تهران / روز جهانی معلولان / سوئد / إیران / چین / سازمان جهانی بهداشت / قانون اساسی
درباره روز جهانی معلولان | حمایت جامع در مسیر قانونگذاری صحیح
معلولان به عنوان قشری از جامعه محسوب می‌شوند که نیازمند قانون جامع حمایتی هستند که باید این امر در مسیر صحیح قانون‌گذاری صورت پذیرد. از این‌رو فراهم‌ آوردن بسترهای لازم جهت رفاه اجتماعی، تامین حقوق شهروندی و لزوم دسترسی برابر تمام شهروندان به تسهیلات شهری، امری ضروری و نیازمند توجه دستگاه‌های متولی است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / موسیقی کلاسیک / کتاب / نویسنده / روز جهانی معلولان
نوابغی که با وجود معلولیت ستاره‌ شدند
وقتی هاوکینگ روی ویلچر «تاریخچه زمان» پرفروش‌ترین کتابِ بریتانیا را نوشت یا زمانی که بتهوون در حالی که کاملا ناشنوا بود سمفونی نهم را نوشت، دیگر کسی نتوانست بگوید معلولیت، محدودیت است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / معلولان / روز جهانی معلولان / روانشناس / اضطراب / معلولیت / ناشنوایی / نابینایان / ناشنوایان
معلولان چه فشارهای روانی را تحمل می‌کنند؟
یک روانشناس کودکان گروه استثنایی با بیان اینکه معلولان علاوه بر مشکلات ناتوانی و کم‌توانی جسمی، فشارهای روانی زیادی را نیز متحمل می‌شوند، می‌گوید: به طور کلی میزان و درجه فشار روانی که معلولان تجربه می‌کنند به میزان نقص و آسیب، میزان برخورداری از حمایت‌های سازمان‌های ذی نقش و نوع نگاه جامعه بستگی دارد اما با این وجود معلولانی که بر اثر حوادث، دچار ناتوانی می‌شوند نسبت به معلولان مادرزادی، فشار روانی بیشتری تحمل می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / بهزیستی / مجید بهروزی نیا
مراکز خصوصی معلولان بودجه ندارند/عدم پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی
رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولان با اشاره به اینکه مراکز غیر دولتی به دلیل عدم تخصیص اعتبار به موقع با مشکلاتی مواجهندگفت: بیمه ها خدمات توانبخشی را پوشش نمی دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / سازمان بهزیستی / توانبخشی
بودجه‌، کفاف هزینه‌های معلولان را نمی‌دهد/اختصاص سهمیه برنج و شکر به مراکز بهزیستی
شعار «معلولیت، محدودیت نیست» احتمالا قرار بود تا موجی از امید را روانه ذهن و جسم معلولان کند و برایشان یادآور این نکته باشد که اگر بخواهند می‌توانند از پس همه مشکلاتشان بربیایند و تبدیل به یکی از اثرگذارترین شهروندان شوند اما دستیابی به این شعار نیازمند ورود مسئولان به گود مشکلات و تسهیل مسیر معلولان برای رسیدن به موفقیت و خودشکوفایی است؛ مشکلاتی چون اشتغال و تامین هزینه‌های معیشت، معابر و اماکن مناسب‌سازی نشده، قیمت‌های کمرشکن وسایل کمک توان‌بخشی و... که گویا قصد تمام شدن ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / روز جهانی معلولان
سهم او از زندگی...
با این که دلشان پر از درد و غصه است، هنوز چراغ امیدشان روشن، نگاهشان مهربان اما حاکی از دردی است که به قول خودشان اگر بخواهند آن‌ها را بازگو کنند، کتابی قطور می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / روز جهانی معلولان / سازمان بهزیستی / جانبازان و معلولان
توانایی معلولین را باور کنیم
روز جهانی معلولین از سال ۱۹۹۲ از سوی سازمان ملل متحد اعلام شد، هر ساله در ۳ دسامبر برگزار می‌شود. هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف؛ میباشد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / حسن روحانی / روز جهانی معلولان
پیام روحانی به مناسبت روز جهانی معلولان/ درخواست رئیس‌جمهور از نمایندگان مجلس و مسئولان قوه‌قضائیه
رئیس جمهور در پیامی با گرامیداشت روز جهانی معلولان با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای فعالیت خود اهتمام و حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت را مورد توجه قرار داده است، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند تا با تأمین منابع اعتباری قانون حمایت از حقوق معلولان، بستر مناسبی را جهت عملی ساختن مفاد این قانون مهیا نماید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
روحانی: دولت به دنبال مهیا کردن بستر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان است
رئیس جمهور در پیامی با گرامیداشت روز جهانی معلولان تاکید کرد: دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند تا با تأمین منابع اعتباری قانون حمایت از حقوق معلولان، بستر مناسبی را جهت عملی ساختن مفاد این قانون مهیا نماید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / دولت تدبیر و امید / روز جهانی معلولان / حسن روحانی / قوه قضاییه / معلولان / سازمان بهزیستی کشور
دولت حمایت همه‌جانبه از معلولان را مورد توجه قرار داده است
تهران - ایرنا -رییس جمهوری در پیامی با گرامیداشت روز جهانی معلولان تاکید کرد دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای فعالیت خود اهتمام و حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت را مورد توجه قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / معلولان
شما نظر بدهید/ برای حل مشکلات معلولان در شهر چه پینشهادی دارید؟
فردا روز جهانی معلولان است، معلولانی که مشکلات مختلفی برای زندگی در ایران دارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / مددجویان بهزیستی / روز جهانی معلولان / تصادفات جاده ای / ایران / معلولان
تصادف مهم ترین علت معلولیت در ایران
سوم دسامبر برابر با ۱۲ آذر ماه ، از سوی سازمان ملل به عنوان روزجهانی معلولین نامگذاری شده است . هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت های مختلف؛ و افزایش آگاهی پیرامون این اتفاق مهم است . در ایران تصادفات جاده‌ای مهم ترین عامل افزایش آمار معلولین است .
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / مناسب سازی معابر / شهرداری تهران / روز جهانی معلولان / عبدالرضا گلپایگانی / معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران / شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
۱۳۹ ایستگاه اتوبوس تهران برای توان‌یابان مناسب‌سازی شد
تهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اقدامات شهرداری همزمان با ۱۲ آذر روز جهانی معلولان گفت: یکی از ضرورت ها حرکت آسان معلولان در ایستگاه های بی آر تی بود که تا کنون ۱۳۹ ایستگاه برای این قشر مناسب سازی شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / مناسب سازی شهری / معلولان / بهشت زهرا / بوستان
اتمام مرحله سوم طرح مناسب‌سازی بوستان‌ها برای توان‌یابان
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از مناسب‌سازی ۲۲ بوستان در سطح مناطق ۲۲گانه شهر تهران برای استفاده معلولان و توان‌یابان خبر داد و گفت: مناسب‌سازی بوستان‌ها در دو مرحله به پایان رسیده و مرحله سوم نیز که شامل ۲۲بوستان دیگر است، روز ۱۲آذرماه امسال مصادف با روز جهانی معلولان برای استفاده معلولان مناسب‌سازی می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •