پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
روسنفت
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بی‌اثر کردن تحریم‌های یکجانبه آمریکا با ارسال نفتکش به ونزوئلا
رضا رسالت* - ونزوئلا چندی است که با کمبود شدید بنزین مواجه بوده و این اتفاق موجب شده است که آمریکا با سوءاستفاده از این شرایط فشارها و تهدیدات خود را به امید ایجاد یک خیزش مردمی و سرنگونی دولت آن کشور، تشدید کند. این موضوع مقامات ونزوئلا را سخت به تکاپو انداخته تا به هر نحو ممکن و علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، بنزین موردنیاز خود را تامین کنند و بدین منظور از جمهوری اسلامی ایران درخواست همکاری کردند. برای درک شرایط کنونی پالایشگاه‌های ونزوئلا باید به عوامل قدیمی و جدید مختلفی توجه کرد. این پالایشگاه‌ها کاملاً دولتی هستند و از نظر عملیاتی خاموش محسوب می‌شوند. پالایشگاه‌های بزرگ نظیر آموای، کاردون، ال پالیتو و پورتو وا کروز با مشکلات ناشی از تعمیر و نگهداری مناسب و فقدان سرمایه‌گذاری در یک دوره زمانی …
اقدام جدید روس‌نفت برای دور زدن تحریمهای آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / روسنفت / تحریم‌های آمریکا
اقدام جدید روس‌نفت برای دور زدن تحریمهای آمریکا
شرکت روس‌نفت روسیه که بازوی تجارت نفت خود را پس از وضع تحریمهای آمریکا در فوریه تعطیل کرده بود، شرکت بازرگانی جدیدی را در ژنو تاسیس کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
تولید روسنفت کاهش یافت
روسنفت، غول انرژی روسیه، اعلام کرد که میانگین تولید روزانه نفت‌خام و میعانات گازی همسو با توافق جهانی کاهش تولید در سه ماه نخست امسال با ۲/ ۲ درصد کاهش نسبت به پارسال، به ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار بشکه رسیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
روسنفت سرمایه‌گذاری خود را کاهش می‌دهد
شرایط بحرانی بازار جهانی نفت و توافق کاهش تولید اوپک پلاس سبب می‌شود روسنفت ۲۱ درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش دهد. به گزارش خبرگزاری رویترز، ایگور سچین، مدیرعامل شرکت روسنفت روسیه به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه گفت: که این شرکت با توجه به توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادر‌کننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس»، ۲۱ درصد از هزینه سرمایه‌گذاری این شرکت معادل ۲۰۰ میلیارد روبل (۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار) می‌کاهد. وی در نشستی در کاخ کرملین به پوتین گفت: با توجه به شرایط بحرانی بازار جهانی نفت و به دلیل توافق کاهش تولید، بی‌شک باید بخشی از هزینه‌های سرمایه را بهینه کنیم. مدیرعامل روسنفت همچنین از پوتین خواست تا مالیات اکتشاف‌های زمین‌شناسی را به تعویق بیندازد و تعرفه‌های انتقال …
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
تغییر تاکتیک روسیه در مقابله با تحریم‌های آمریکا
اقدام ناگهانی روسیه در کسب مالکیت میلیاردها دلار پروژه نفتی در ونزوئلا، ضمن اینکه شرکت روسنفت را از تحریم‌های بیشتر آمریکا مصون نگه می‌دارد، به مسکو اجازه می‌دهد به حمایت قاطع از دولت نیکلاس مادورو در رویارویی با واشنگتن ادامه دهد.
نفت شیل در سیبل قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / قیمت نفت / روسنفت / تولید نفت شیل آمریکا
نفت شیل در سیبل قرار گرفت
به محض اینکه نفت شیل آمریکا بازار را ترک کند، قیمت نفت می‌تواند بهبود پیدا کرده و به ۶۰ دلار برسد.
روس‌نفت روسیه از ونزوئلا خارج شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / روسنفت / تحریم‌های آمریکا / ونزوئلا
روس‌نفت روسیه از ونزوئلا خارج شد
بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه اعلام کرد به فعالیت‌هایش در ونزوئلا پایان میدهد و اموالش در این کشور را به فروش می‌رساند.
روسنفت تمامی دارایی‌های خود در ونزوئلا را انتقال داد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / روسنفت
روسنفت تمامی دارایی‌های خود در ونزوئلا را انتقال داد
ایلنا: شرکت روسنفت دارایی‌های خود در ونزوئلا را به یک شرکتی انتقال داده است که تحت مالکیت کامل دولت رئیس‌جمهوری آمریکا قرار دارد.
حمایت روس‌نفت از ادامه همکاری نفتی با عربستان
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / روسنفت / قیمت نفت / شکست مذاکرات اوپک پلاس
حمایت روس‌نفت از ادامه همکاری نفتی با عربستان
خبرگزاری ریا به نقل از مدیرعامل بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه نوشت: روسیه و عربستان سعودی باید ارتباطشان را حفظ کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
آمریکا بخش دیگری از روسنفت را تحریم کرد
ایالات‌متحده آمریکا یکی دیگر از زیرمجموعه‌های شرکت روسنفت را به بهانه کمک به ونزوئلا در فهرست سیاه تحریم‌ها قرار داد.به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، ایالات‌متحده روز پنج‌شنبه به بهانه کمک اقتصادی به نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، تحریم‌های دیگری را بر یک شرکت زیرمجموعه روسنفت، برای افزایش فشار بر غول نفتی دولت روسیه اعمال کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
تلاش شرکت نفت دولتی روسیه برای عقد قرارداد نفتی با عراق
شرکت نفت دولتی روسنفت روسیه ۲۵۰ میلیون دلار به یک مشاور خارجی پرداخت کرده تا برای عقد قراردادهای نفتی در کردستان عراق به آن کمک کند. به گزارش بلومبرگ، بر اساس مدارکی که معاملات جدید حضور مسکو در خاورمیانه را آشکارکرده است، این مبلغ مربوط به قراردادهایی می‌شود که به روسنفت کمک کرده یک بازیگر خارجی مهم در صنعت نفت کردستان عراق باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
روسیه سهمیه نفت چین را به دیگران می‌فروشد
چهار منبع اعلام کردند که شرکت روسنفت روسیه سهمیه صادرات نفت نوع ای‌اس‌پی‌او خود برای تحویل در ماه آوریل امسال را به شرکت سوئیسی ترافیگورا فروخته و هیچ سهمی از این نوع نفت‌خام برای شرکت سی‌‌ای‌اف‌سی چین باقی نگذاشته است. این درحالی است که شرکت سی‌ای‌اف‌سی چین قراردادی بلندمدت با شرکت روسنفت دارد. مشخص نیست که چرا روسنفت تخصیص سهمیه صادرات نفت ای‌اس‌پی‌او را تغییر داده است. با این همه، این تغییر ممکن است به این معنا باشد که توافق روسنفت با سی‌ای‌اف‌سی که قرار بود در سال ۲۰۲۲ میلادی پایان یابد، احتمالا بازنگری شده یا زودتر از موعد پایان یافته است. شرکت‌های روسنفت، ترافیگورا و سی‌ای‌اف‌سی، درباره این خبر اظهارنظر نکردند. این درحالی است که برخی منابع اعلام کردند به‌دلیل تاثیر منفی ویروس کرونا بر تقاضای …
مجازات غیرمستقیم، اما سنگین ایالات متحده علیه ونزوئلا
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / ونزوئلا / روسنفت / خوان گوایدو / نیکلاس مادورو / تحریم آمریکا علیه روسیه / تحریم شرکت روسنفت
مجازات غیرمستقیم، اما سنگین ایالات متحده علیه ونزوئلا
دولت دونالد ترامپ روز سه ‌شنبه اعلام کرد که تحریم ‌هایی را علیه یک شرکت دولتی نفتی روسیه که با دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری سوسیالیست چسبیده به قدرت در کشور آمریکای جنوبی،  اعمال کرده است.
واکنش خریداران هندی به تحریم‌های نفتی جدید آمریکا
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / تحریم‌های آمریکا / روسنفت / هند
واکنش خریداران هندی به تحریم‌های نفتی جدید آمریکا
شرکت ریلاینس اینداستریز هند در واکنش به تحریم زیرمجموعه شرکت روس‌نفت از سوی آمریکا به دلیل تجارت نفت ونزوئلا، اعلام کرد سرگرم ارزیابی وضعیت جاری است.
اعتراض رئیس اجرایی افغانستان به نتایج انتخابات در این کشور/ تحریم شرکت روس‌نفت از سوی آمریکا/ تعلیق مشارکت دولت وفاق ملی لیبی در مذاکرات آتش‌بس
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / افغانستان / عبدالله عبدالله / ونزوئلا / کرونا / محمد جواد ظریف / روسنفت / دونالد ترامپ / روسیه و چین
اعتراض رئیس اجرایی افغانستان به نتایج انتخابات در این کشور/ تحریم شرکت روس‌نفت از سوی آمریکا/ تعلیق مشارکت دولت وفاق ملی لیبی در مذاکرات آتش‌بس
ایلنا: اعتراض رئیس اجرایی افغانستان به نتایج انتخابات در این کشور، تحریم شرکت روس‌نفت از سوی آمریکا و تعلیق مشارکت دولت وفاق ملی لیبی در مذاکرات آتش‌بس از جمله…
تحریم شرکت «روس‌نفت» توسط آمریکا به بهانه دور زدن محدودیت‌ها علیه ونزوئلا
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / روسنفت
تحریم شرکت «روس‌نفت» توسط آمریکا به بهانه دور زدن محدودیت‌ها علیه ونزوئلا
ایلنا: وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت «روس‌نفت» را به بهانه کمک به دور زدن محدودیت‌ها علیه ونزوئلا تحریم کرد.
بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه به موج سبز پیوست
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / روسنفت / تغییرات جوی
بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه به موج سبز پیوست
تلاش صنعت نفت برای اثبات جدی گرفتن مسئله تغییرات جوی به بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه رسید و این شرکت متعهد شد در پنج سال آینده پنج میلیارد دلار در پروژه‌های دوستدار محیط زیست سرمایه گذاری کند.
واشنگتن به دنبال تحریم روسنفت
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / روسیه / قیمت نفت / کاخ سفید / نفت / ونزوئلا
واشنگتن به دنبال تحریم روسنفت
ایلنا: آمریکا در حال بررسی تحریم شرکت روسنفت روسیه به دلیل ادامه همکاری با ونزوئلاست
تنها شرکتی که به بلاروس نفت می‌فروشد
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / روسنفت / بلاروس
تنها شرکتی که به بلاروس نفت می‌فروشد
شرکت روس‌نفت تنها شرکت روسی است که پس از آغاز سال ۲۰۲۰ به بلاروس نفت عرضه می‌کند و به پالایشگاه‌های کشور همسایه اجازه داده است در حجم پایین فعالیت کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / روسنفت / کشور ژاپن / نفت آرکتیک روسیه
ژاپن مشتری نفت آرکتیک روسیه شد
دولت ژاپن و گروه نفتی دولتی این کشور به عنوان اصلی ترین متقاضی خرید سهم در پروژه آرکتیک ۱۵۷ میلیارد دلاری شرکت روس نفت روسیه ظاهر شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / واردات نفت هند از روسیه / روسنفت
مذاکرات بزرگترین پالایشگاه هند برای واردات از روس‌نفت
شرکت ایندین اویل که بزرگترین پالایش نفت هند است سرگرم مذاکره با شرکت روس‌نفت برای بررسی امکان واردات نفت روسیه است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
تحریم‌ها به اکتشاف نفت و گاز روسیه آسیب رسانده است
تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه بخش انرژی روسیه مخصوصا دسترسی این کشور به سرمایه‌های خارجی و پروژه‌های دریایی قطب شمال، پروژه‌های آب‌های عمیق و شیل را هدف قرار داده است. به گزارش فایننشال تایمز، همکاری بین‌المللی برای توسعه فنی در صنعت نفت و گاز بسیار اهمیت دارد و تنها محدودیت‌های اعمال شده برای این همکاری می‌تواند اهمیت آن را نشان دهد. روسیه، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت دنیا، تاثیر ممنوعیت این همکاری را از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه بخش انرژی آن در 2014 حس کرده است. آمریکا به‌طور مداوم این محدودیت‌ها را بیشتر می‌کند و اخیرا در ماه سپتامبر محدودیت‌های جدیدی اعمال کرده است. تحریم‌ها مخصوصا دسترسی روسیه به سرمایه‌های خارجی و پروژه‌های دریایی قطب شمال، پروژه‌های …
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / روسنفت / ونزوئلا / بدهی نفتی
کاهش بدهی ونزوئلا به روس‌نفت
شرکت روس‌نفت روسیه اعلام کرد که شرکت نفتی دولتی PDVSA بدهی خود به این شرکت را تا پایان سه ماهه سوم به ۸۰۰ میلیون دلار کاهش داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / حمله به تاسیسات نفتی عربستان / روسنفت
روس‌نفت عربستان را صادرکننده ضعیف نفت خواند!
مدیر شرکت روس‌نفت روسیه خطاب کردن عربستان سعودی به عنوان مطمئن‌ترین تامین کننده نفت جهان را پس از حملات اخیری که به تاسیسات نفتی مهم این کشور صورت گرفت، گزافه خواند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / تولید نفت ونزوئلا / روسنفت / تحریم‌های آمریکا
کنترل بزرگترین ذخایر نفتی جهان به دست روسیه می‌افتد؟
دولت ونزوئلا در حال آماده‌سازی واگذاری کنترل شرکت نفتی دولتی PDVSA به روس نفت روسیه است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / دلار آمریکا / روسنفت / تحریم‌های آمریکا
حذف دلار در معاملات بزرگترین شرکت نفتی روسیه
روس‌نفت که بزرگترین شرکت نفتی روسیه است، یورو را ارز اصلی برای صادرات نفت و محصولات نفتی خود تعیین کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / تحریم نفتی ونزوئلا / روسنفت
احتمال تحریم غول نفتی روسیه قوت گرفت
نماینده ویژه امور ونزوئلا در وزارت خارجه آمریکا وضع تحریم علیه شرکت روس‌نفت روسیه بر سر تجارت نفت ونزوئلا را منتفی ندانست.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / واردات نفت چین از مالزی / صادرات نفت ونزوئلا / روسنفت
واردات نفت چین از مالزی دو برابر شد
آمار گمرکی نشان داد واردات نفت چین از مالزی در ژوییه نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر افزایش پیدا کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / روسنفت / تحریم نفتی ونزوئلا
روس‌نفت به تحریم تهدید شد
یک مقام بلندپایه دولت آمریکا اعلام کرد اگر روس‌نفت به تجارت نفت خام و سوخت با شرکت PDVSA ونزوئلا ادامه دهد، هدف تحریم واشنگتن قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / روسنفت / آلودگی نفت روسیه
روس‌نفت به دنبال دریافت خسارت برای کاهش تولید نفت
شرکت روس‌نفت که بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه است برای نخستین بار اعلام کرد به دنبال دریافت خسارت از شرکت ترانس‌نفت برای کاهش تولید نفت به دلیل آلودگی در شبکه خط لوله این شرکت است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / آلودگی نفت روسیه / ترانس نفت / روسنفت
نفت آلوده بین شرکت‌های روسیه دعوا انداخت
شرکت خط لوله ترانس‌نفت روسیه از شرکت تولیدکننده روس‌نفت انتقاد کرد و مدعی شد که روس‌نفت در کنترل کیفیت نفت کوتاهی کرده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / خط لوله کرکوک-طرابلس / روسنفت
مهم‌ترین خط لوله نفت خاورمیانه راه‌اندازی می‌شود؟
تاریخ معاصر خاورمیانه همواره تحت تاثیر سیاست انرژی قرار داشته و نفت علاوه بر فراهم کردن درآمد برای خزانه دولتی، ابزار ژئوپلیتیکی در دست کشورهای غنی از منابع بوده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵
قیمت جهانی نفت امروز 98/3/15
به دنبال افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا و اظهارات رئیس شرکت روسنفت در مورد بی ثمر بودن توافق کاهش تولید، قیمت نفت امروز روند کاهشی خود را از سر گرفت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک / روسنفت
خط و نشان روس‌نفت درباره توافق نفتی روسیه با اوپک
مدیرعامل روس‌نفت اعلام کرد این شرکت که بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه است سرگرم مذاکره با دولت برای جبران ضرری است که از توافق کاهش تولید میان روسیه و اوپک در صورت تمدید آن تا پایان سال متحمل خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵ / رشد ذخایر نفت آمریکا / روسنفت / قیمت نفت
کاهش قیمت نفت در پی رشد ذخایر آمریکا
قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه تحت تأثیر رشد غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا و انتقاد روس‌نفت از توافق کاهش تولید اوپک، روند نزولی خود را از سر گرفت.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / تشدید تحریمهای آمریکا علیه ایران / روسنفت
روسیه: نگران کمبود عرضه نفت نیستیم!
مدیرعامل شرکت روس‌نفت اعلام کرد تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران در سه ماهه دوم و سه ماهه سوم امسال به کمبود عرضه نفت در بازار جهانی منجر نخواهد شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
روسیه: تولید نفت از قطب شمال در 5 سال آینده
در حال حاضر روسنفت می کوشد تلاش‌های زیادی را برای تحقق آرزوهای توسعه ای ولادیمر پوتین رئیس جمهوری روسیه در قطب شمال انجام ‌دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •