پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
روند صعودی دلار
منابع ایران در عراق ۵میلیارد دلار است
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
منابع ایران در عراق ۵میلیارد دلار است
[شهروند] رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ده‌ها میلیارد دلار از درآمدهای ارزی ما در خارج از کشور مسدود شده است، گفت: «امیدواریم بتوانیم از منابع ایران در عراق که ۵ میلیارد دلار است، استفاده کنیم.» به گزارش شهروندآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی صبح دیروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با روند صعودی دلار و ارز و آخرین تلاش های بانک مرکزی اظهار داشت: «شرایط بازار ارز از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار شده است و به خاطر اتفاقات 6 ماهه اخیر بعد از کرونا و فشارهای حداکثری آمریکا انتظارات منفی در جامعه شکل گرفته و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم وضعیت را به ثبات برسانیم.» او عنوان کرد: «شرایط بسیار پیچیده و درحال تغییر است. …
روند نزولی جهانی دلار متوقف شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / روند صعودی دلار / بازار / دلار
روند نزولی جهانی دلار متوقف شد
اختلافات بین چین و آمریکا نیز زیر ذره بین معامله گران قرار دارد. آمریکا مجددا چین را به نقض حقوق بشر متهم و به فشار خود روی اپلیکیشن‌های چینی افزوده است. روابط سرد دو طرف در حال نشان تدریجی پیامد‌های خود روی مناسبات مالی و تجاری است و معامله گران از این نگران هستند که فاز نخست توافق تجاری با وخیم‌تر شدن فضای کنونی از دست برود و جنگ تجاری بین دو طرف از سر گرفته شود.
دلار عقب نشینی کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / انتخابات ریاست جمهوری / جنگ / دلار / عقب نشینی / یوان
دلار عقب نشینی کرد
اقتصاد نیوز : فشار نوسان گیران در معاملات باعث شد تا با افزای عرضه، روند صعودی دلار متوقف شود.
روند صعودی دلار و یورو | جدیدترین قیمت ارزها در ۵ مهر ۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / ارز - بازار داخلی / دلار آمریکا
روند صعودی دلار و یورو | جدیدترین قیمت ارزها در ۵ مهر ۹۹
قیمت هر دلار آمریکا امروز شنبه ۵ مهرماه ۹۹ در صرافی‌ ملی ۲۸ هزار و ۵۵۰ تومان عرضه شد که در مقایسه با نرخ روز پنجشنبه ۷۵۰ تومان گران شد.
پیش‌بینی کوتاه‌مدت بازار ارز / دلار چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / آینده بازار ارز / افزایش نرخ ارز / تاثیر بورس بر ارز / روند صعودی دلار
پیش‌بینی کوتاه‌مدت بازار ارز / دلار چه می‌شود؟
نرخ ارز این هفته در بازار آزاد از ۲۵ هزار تومان هم عبور کرد. آنطور که برخی مدعی هستند نوسانات بازار سرمایه به عامل ایجاد نوسان و بی ثباتی در سایر بازارها از جمله بازار ارز تبدیل شده است. البته برخی هم می‌گویند انتظارات منفی هم در نوسانات نرخ ارز موثر است. اما قیمت ارز در آینده چه روندی خواهد داشت؟ نوشته پیش‌بینی کوتاه‌مدت بازار ارز / دلار چه می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نقش بانک‌مرکزی در گرانی درهم / چرا روند صعودی دلار ادامه یافت؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ارز نیمایی / افزایش قیمت درهم / حواله درهم / گرانی دلار
نقش بانک‌مرکزی در گرانی درهم / چرا روند صعودی دلار ادامه یافت؟
یکی از موضوعاتی که به عنوان علل گرانی‌های اخیر دلار از آن یاد می‌شود افزایش قیمت نرخ حواله درهم است. آن‌طور که رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات می‌گوید مساله افزایش قیمت درهم ریشه خارجی ندارد و معضل اصلی به سیاست‌های بانک‌مرکزی در این‌باره برمی‌گردد. نوشته نقش بانک‌مرکزی در گرانی درهم / چرا روند صعودی دلار ادامه یافت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مردم منتظر چه اتفاقاتی در بازار ارز هستند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / آینده دلار / ارز / بازار ارز / پیش بینی دلار / دلار / روند صعودی دلار / عبدالناصر همتی / قیمت دلار / واکنش بازار ارز
مردم منتظر چه اتفاقاتی در بازار ارز هستند؟
مدتی است که کارشناسان و فعالان بازار ارز اذعان دارند که بازار نسبت به حرف‌ها و وعده‌های مسئولان واکنشی نشان نمی‌دهد و حتی گاه واکنش عکس دارد. نوشته‌های مردم بر این موضوع صحه می‌گذارد. به نظر می‌رسد مردم با توجه به شواهد انتظار روندی صعودی را در بازار ارز دارند.
پیش‌بینی قیمت ارز در هفته بعد/ چرا دلار افزایشی شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / قیمت دلار / نرخ ارز
پیش‌بینی قیمت ارز در هفته بعد/ چرا دلار افزایشی شد؟
قیمت ارز که برای حدود یک هفته روی ۲۳ هزار تومان از خود مقاومت نشان می‌داد، دو روزی است که سد مقاومت را شکسته و در بازار آزاد در محدوده ۲۳هزار و ۵۰۰تومانی معامله می‌شود. اما علت این افزایش قیمت از بعد از روز سه شنبه چه بود؟ آیا روند صعودی دلار در هفته پیش رو ادامه خواهد یافت؟
افزایش عرضه مقاطع طویل فولادی موجب کاهش قیمت
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / بورس کالا / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
افزایش عرضه مقاطع طویل فولادی موجب کاهش قیمت
تهران- ایرنا- انجمن نوردکاران فولادی ایران اعلام کرد: افزایش میزان عرضه مقاطع طویل فولادی در بورس کالا ارزانی قیمت‌ها را برخلاف روند صعودی دلار بدنبال داشت و چنانچه تولیدکنندگان فولاد به تعهدات خود عمل کنند، پیامد ارزانی بیشتر بدنبال خواهد داشت.
ادامه روند صعودی دلار در بازارهای جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / نرخ ارز / قیمت دلار
ادامه روند صعودی دلار در بازارهای جهانی
شاخص دلار برای دومین روز متوالی بالا رفت.
دلار در معاملات جهانی بالا رفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / دلار / بازار ارز / قیمت دلار / تحولات بازار ارز
دلار در معاملات جهانی بالا رفت
روند صعودی دلار برای دومین روز متوالی ادامه یافت.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
گذراست
روند صعودی دلار قصد توقف ندارد. قیمت ارز در روز گذشته از مرز 20 هزار تومان نیز گذشت. دوشنبه شب عبدالناصر همتی، رییس‌کل بانک مرکزی در صداوسیما در مورد روند افزایشی نرخ ارز توضیحاتی ارایه داد و گفت: اگر شرایط ایجاب کند، دولت در این موضوع مداخله خواهد کرد. روز گذشته نیز رییس‌جمهوری تاکید کرد که این روند افزایشی نرخ ارز یا به بیانی کاهش ارزش پول ملی «گذرا و موقت» است. حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد‌و‌چهل‌وششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید کرد که نوسانات اخیر در بازار ارز و شوک ایجاد شده دلیل و ریشه بنیادی اقتصادی ندارد. دولت بر این باور است که برخی تحرکات و عملیات روانی در عرصه بین‌المللی علیه ایران و همچنین ایجاد یک نگرانی غیرواقعی در بین مردم …
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
عقب نشینی دلار در برابر یورو و پوند
در جریان معاملات جمعه، روند صعودی دلار ادامه یافت و بسیاری از ارزها در برابر اسکناس سبز در موقعیت نزولی قرار گرفتند.
کاهش ۸۰ درصدی خرید نفت از عربستان توسط پالایشگاه‌های هند/ قیمت محصولات سلولزی فعلا افزایش نمی‌یابد/ پیش بینی رئیس کل سازمان امور مالیاتی از درآمد مالیاتی دولت با توجه به تاثیر کرونا بر کسب و کارها
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
کاهش ۸۰ درصدی خرید نفت از عربستان توسط پالایشگاه‌های هند/ قیمت محصولات سلولزی فعلا افزایش نمی‌یابد/ پیش بینی رئیس کل سازمان امور مالیاتی از درآمد مالیاتی دولت با توجه به تاثیر کرونا بر کسب و کارها
این پیمانه تیتر‌هایی همچون واکنش روسیه به ریزش قیمت نفت، موافقت اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی، اصلاح نزولی قیمت نفت و فلزات در پیش بینی جدید بانک جهانی، روند صعودی دلار جهانی ادامه یافت، قیمت طلا در بازار جهانی، مردم در سال‌های ۹۷ و ۹۸ از منافع ارز ۴۲۰۰ تومانی بهره‌مند نشدند و قیمت دلار در آخرین روز هفته را در بر دارد.
روند صعودی دلار جهانی ادامه یافت
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / دلار / بازار ارز / کرونا در جهان
روند صعودی دلار جهانی ادامه یافت
شاخص دلار در معاملات امروز نیز دست به پیشروی زد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / بازار جهانی دلار / سقوط قیمت نفت آمریکا / قیمت دلار / قیمت نفت
بی اعتنایی دلار به سقوط نفت
به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، در جریان معاملات سه‌شنبه، روند صعودی دلار ادامه یافت و بسیاری از ارزها در برابر اسکناس سبز در موقعیت نزولی قرار گرفتند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / قیمت دلار / قیمت سکه
ادامه پیشروی دلار
روند صعودی دلار برای چهارمین روز ادامه یافت.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / دلار / یورو / بازار ارز
دلار و یورو از صعود افتادند
رویکرد صبر معامله‌گران تا برگزاری نشست بانک مرکزی آمریکا باعث شد روند صعودی دلار متوقف شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
وزیر انرژی روسیه: ریسک سقوط نفت به ۳۰ دلار جدی است/ اظهارات ترامپ جلوی روند صعودی دلار را گرفت/ باکیفیت‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی کدامند؟/ نرخ رهن و اجاره آپارتمان‌های تا ۷۰ متر چقدر است؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس تهران در کانال ۲۳۰ هزار واحد، بازار‌ها نگران تهدید تازه ترامپ علیه چین، ریزش قیمت طلای جهانی متوقف شد، سکه به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید، نوسان دلار در کانال ۱۲ هزار تومان، جنگ سرد جدید به بازار طلا کشیده شد، روغن نباتی ۱۰ درصد گران شد و واردات ۷ میلیون دلاری مسواک به کشور را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / ترامپ / آمریکا / دلار
اظهارات ترامپ ترمز دلار را کشید
هر چند که انتظار می‌رفت رالی دلار در برابر ارز‌های جهان امروز نیز ادامه یابد، اما تهدید دونالد ترامپ-رئیس جمهور آمریکا به اعمال تعرفه‌های جدید بر واردات کالا‌هایی به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار از چین باعث شد تا جلوی روند صعودی دلار گرفته شود. بازار‌های مالی نگران‌اند که عملی شدن تهدیدات ترامپ، تنش‌های تجاری بین دو اقتصاد نخست جهان را به نقطه بی‌بازگشتی برساند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
پرواز دلار از مرز ۱۵ هزار تومان؛ بازار اسیر نوسانات شدید است
روند صعودی دلار امروز نیز ادامه یافت به طوری که علیرغم نوسانات شدید در طول روز در ساعات پایانی نسبت به روز گذشته رشد ۳۶۰ تومانی را تجربه کرد و این رشد قیمت باعث شد تا دلار از مرز ۱۵ هزار تومان عبور کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •