جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
ریزش دلار
۳ ساعت قبل
صعود هفتگی طلای جهانی تحت تاثیر ریزش دلار
قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر خوش بینی به تدابیر محرک مالی آمریکا و افت ارزش دلار افزایش یافت و در مسیر ثبت بیش از سه درصد رشد هفتگی قرار گرفت.
پیش بینی معاون وزیر راه از آینده بازار مسکن/ رکورد بیشترین گرانی به گوجه فرنگی رسید/ مقام مسئول: گرانی نداریم؛ قیمت میوه‌ها بزرگ نمایی می‌شود/ بیشترین میزان تورم متعلق به کدام استان است؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
پیش بینی معاون وزیر راه از آینده بازار مسکن/ رکورد بیشترین گرانی به گوجه فرنگی رسید/ مقام مسئول: گرانی نداریم؛ قیمت میوه‌ها بزرگ نمایی می‌شود/ بیشترین میزان تورم متعلق به کدام استان است؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون روز خوب بورس، ارزش سهام عدالت چقدر رشد کرد؟، سبدگردانی پالایشی یکم به وزارت نفت مربوط نیست، دلار به روند کاهشی ادامه داد، ریزش دلار در معاملات جهانی، نرخ سکه کاهش یافت، طلا گران می‌شود؟، اقتصاد روسیه سقوط می‌کند، تراز تجاری کشور شد و فراخوان یک خودروساز برای کیسه هوا را در بر دارد.
ریزش دلار در معاملات جهانی
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
ریزش دلار در معاملات جهانی
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارز‌های جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۱.۸۲۳ واحد بسته شد.
دلار ارزان‌تر از 20 هزار تومان می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / ارز / بازار ارز / پیش بینی / پیش بینی قیمت دلار / دلار / قیمت دلار / نرخ ارز
دلار ارزان‌تر از 20 هزار تومان می‌شود؟
به نظر می‌رسد تداوم روند کاهشی در بازار ارز برای بیش از یک هفته، پذیرش شکست قطعی ترامپ در انتخابات آمریکا، احتمال ورود نرخ حواله درهم به کانال پایین‌تر و افزایش زمزمه‌های بازگشت به برجام موجب شده بعضی کارشناسان ریزش دلار تا کانال ۱۸ هزار تومانی را دور از انتظار ندانند در حالی که تا پیش از این عموم آن‌ها بازگشت به زیر ۲۰ هزار تومان را بعید می‌دانستند. نوشته دلار ارزان‌تر از 20 هزار تومان می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عامل ریزش دلار / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 5 آذر 99
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / بازار ارز / بازار دلار / قیمت دلار / قیمت دلار امروز
عامل ریزش دلار / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 5 آذر 99
دیروز زمانی برای نزول قیمت دلار بود؛ اسکناس آمریکایی به سوی نقاط حمایتی جدیدی حرکت کرد و فشار فروش به اندازه‌ای در بازار زیاد بود که کمتر کسی حتی به‌دنبال خریدهای کوتاه‌مدت بود. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز چقدر بود؟ نوشته عامل ریزش دلار / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 5 آذر 99 اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عامل ریزش دلار
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
عامل ریزش دلار
چهارمین روز هفته، زمانی برای نزول قیمت دلار و سکه بود؛ هر دو دارایی به سوی نقاط حمایتی جدیدی حرکت کردند و فشار فروش به اندازه‌ای در بازار زیاد بود که کمتر کسی حتی به‌دنبال خریدهای کوتاه‌مدت بود. دیروز، اسکناس آمریکایی تا ساعت ۳ بعدازظهر ۶۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و با از دست دادن خط ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی تا بهای ۲۵ هزار و ۱۵۰ تومان پایین رفت. به گفته فعالان، این افت و از دست دادن نقطه حمایتی مهم ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان، امیدهای نوسان‌گیران برای حرکت افزایشی شدید دلار را تا حد زیادی از بین برد. نوسان‌گیران به احتمال زیاد در انتهای هفته سعی خواهند کرد از سنگر ۲۴هزار و ۸۰۰ تومان حفاظت کنند.
احتمال ریزش دلار در دوره بایدن بالاست
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / دلار / قیمت دلار
احتمال ریزش دلار در دوره بایدن بالاست
به عقیده سونیا مارتین، بسته پیشنهادی دموکرات‌ها فشار بزرگی روی توان مالی دولت خواهد بود.
بازار مسکن و خودرو چه واکنشی به ریزش دلار نشان می‌دهند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / بازار مسکن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / بازار خودرو / قیمت دلار
بازار مسکن و خودرو چه واکنشی به ریزش دلار نشان می‌دهند؟
در حال حاضر بازارها ریزش ۱۵ تا ۳۵ درصدی را تجربه کرده اند، بازار‌هایی که از ابتدای سال تاکنون بین ۹۳ تا ۱۵۰ درصد رشد داشته اند. اما حالا نوبت به بازار مسکن رسیده است تا به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان بدهد. اما در این میان برخی از کارشناسان بازار مسکن معتقدند که افت قیمت در این بازار زمان بر است و ممکن است بیش از یک ماه طول بکشد.  
تب انتخابات آمریکا به بازار ملک هم رسید/ ریزش دلار مسکن را ارزان می کند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / انتخابات آمریکا / دلار / قیمت مسکن / مسکن / کاهش قیمت دلار
تب انتخابات آمریکا به بازار ملک هم رسید/ ریزش دلار مسکن را ارزان می کند؟
اقتصادنیوز : با وجود آنکه بسیاری از کارشناسان اعلام می کنند قیمت مسکن با وجود کاهش قیمت دلار ارزان نمی شود اما در برخی از محلات زمزمه های ارزانی ۲۵ تا ۳۰ درصدی شنیده می شود.
قابل توجه معامله‌گرانی که قصد خرید در بورس دارند
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / بورس / بازار سرمایه
قابل توجه معامله‌گرانی که قصد خرید در بورس دارند
اقتصاد نیوز : بورس تهران درحالی سومین روز هفته را به پایان رساند که هنوز ترس از ریزش دلار و نااطمینانی نسبت به بازار سرمایه (فارغ از ریسک‌های سیتماتیک و غیرسیتماتیک) در آن موج می‌زند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
وزیر راه: قیمت مسکن با ریزش دلار باید کاهش یابد
محمد اسلامی درباره انتظار مردم نسبت به کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن با توجه به ریزش نرخ دلار اظهار داشت: نکته حایز اهمیت این است که همواره تحولات نرخ ارز و طلا و به ویژه ارز روی کالا و خدمات اثرگذار بوده و با یکدیگر همپیمایی مستمر داشتند. طبیعی است امروز که جریان نرخ ارز معکوس شده و شاهد افت نرخ دلار هستیم، باید قیمت‌ها کاهش یابد، چراکه قیمت مسکن و انواع کالا و خدمات به بهانه افزایش قیمت ارز، بالا رفته بود و رشد قیمت‌ها در بازار مسکن ارتباطی با عرضه و تقاضا نداشت و ندارد. وی تاکید کرد: با ریزش قیمت دلار و تثبیت آن، انتظار جامعه برای از بین رفتن حباب‌های چند لایه قیمتی که با جهش نرخ دلار ایجاد شده بود، بحق است و باید شاهد ورود به کانال‌های واقعی قیمت‌ها در تمام بخش‌ها …
تغییر مسیر دلار و واکنش بانک مرکزی به شایعات/ وزیر راه و شهرسازی: مردم با ریزش دلار انتظار کاهش قیمت دارند؛ متاسفانه در قیمت‌ها چسبندگی داریم/ شوک خبر کشف واکسن کرونا به بازار طلا و نفت/ امید یک خودروساز به ریاست‌جمهوری بایدن
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
تغییر مسیر دلار و واکنش بانک مرکزی به شایعات/ وزیر راه و شهرسازی: مردم با ریزش دلار انتظار کاهش قیمت دارند؛ متاسفانه در قیمت‌ها چسبندگی داریم/ شوک خبر کشف واکسن کرونا به بازار طلا و نفت/ امید یک خودروساز …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس کماکان در وضعیت قرمز، تصمیم جدید برای پیش گشایش بازار فردا، ارزش سهام عدالت و دارایکم چقدر شد؟، قیمت جدید بلیت هواپیما هفته آینده اعلام می‌شود، یارانه نقدی آبان سه شنبه واریز می‌شود، بیشترین سرمایه‌گذاری در ترکیه توسط کدام کشور؟ و خودروسازی برزیل در سایه‌روشن را در بر دارد.
۴ دلیل برای توقف ریزش قیمت دلار
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / نرخ ارز / قیمت دلار / ریزش دلار
۴ دلیل برای توقف ریزش قیمت دلار
افزایش مجدد قیمت ارز در بازار دلایل مشخصی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مقاومت صادرکنندگان برای فروش ارز به‌قیمت روز اشاره کرد؛ صادرکننده‌ها سعی دارند نرخ‌های پیشنهادی برای فروش ارز را بالاتر از قیمت‌های بازار اعلام کنند و همین موضوع باعث شده است قیمت ارز تغییر مسیر دهد و افزایشی شود.
تکانه های شدید بازار مسکن بر اثر ریزش دلار
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / مسکن / وزیر راه و شهرسازی / بازار مسکن / اسلامی / ریزش دلار
تکانه های شدید بازار مسکن بر اثر ریزش دلار
وزیر راه و شهرسازی گفت: با ریزش قیمت دلار و تثبیت آن، انتظار جامعه برای از بین رفتن حباب‌های چند لایه قیمتی که با جهش نرخ دلار ایجاد شده بود، به‌حق است و باید شاهد ورود به کانال‌های واقعی قیمت‌ها در تمام بخش‌ها و کالاها و خدمات باشیم.
ریزش دلار و بورسی که همچنان چشم به بازارهای دیگر دارد/ شاخص سازها بلای جان بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / بازار سرمایه / بورس / بازار / دلار
ریزش دلار و بورسی که همچنان چشم به بازارهای دیگر دارد/ شاخص سازها بلای جان بازار سرمایه
پس از اصلاح سه ماهه بازار سرمایه به دلایل مختلف، اینبار شاخص منفی بورس به دلیلی به غیر از بازیگران این بازار رخ داده است.
نبود مشتری برای خرید دلار ۱۸ هزار تومانی!
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / نرخ ارز / دلار / ریزش دلار / اقتصاد ایران
نبود مشتری برای خرید دلار ۱۸ هزار تومانی!
یک استاد دانشگاه درباره ریزش نرخ دلار گفت: اگر بایدن سیاست‌های مثبتی در مقابل ایران اعلام کند و نه حتی برگشت به برجام و در حد گفتمان برای مصالحه، احتمال اینکه دلار در نرخ کمتر از ۱۵ هزار تومان تثبیت شود، وجود دارد. اگر بایدن راه ترامپ را در پیش نگیرد نرخ دلار هیچ وقت به ۳۰ هزار تومان برنمی‌گردد.
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / بازار خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / ریزش دلار / قیمت خودرو
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاداران گفت: بی‌تردید در روزهای آینده قیمت‌ها روندی ریزشی را تجربه می‌کند، با توجه به تحولات رخ داده پیش بینی این است که تولید افزایش یابد و در نتیجه قیمت خودرو در بازار محدوده ای بین ۲۰ تا ۵۰ درصد بالاتر از قیمت کارخانه باشد پس روزهای آینده روزهای بسیار مهمی برای بازار خودرو خواهد بود. نوشته پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اولین پیام رئیس‌کل پس از ریزش دلار
رئیس‌کل بانک مرکزی اظهار کرد: تلاش می‌شود با القای رقم‌هایی از نرخ ارز در بازار و منتسب کردن آن نرخ‌ها به بانک مرکزی زمینه‌ساز سطح خاصی از نرخ ارز در بازار بشوند.
چرا دلار نیمایی ارزان نشد؟ / نرخ ارز چگونه پایین می‌ماند؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / پیش‌بینی قیمت ارز / تفاوت دلار نیمایی و صرافی ملی / ریزش دلار ادامه دارد؟ / شرط ریزش قیمت ارز / نرخ معکوس دلار نیما و صرافی
چرا دلار نیمایی ارزان نشد؟ / نرخ ارز چگونه پایین می‌ماند؟
در یک ماه گذشته ۲۳ نرخ برای دلار درصرافی ملی و سامانه نیما اعلام شده است. آرشیو قیمت‌ها حاکی از این است که در اکثر مواقع نوسان سامانه نیما و صرافی ملی عکس یک دیگر است. اما آیا همزمانی ارزانی در صرافی ملی و گرانی در نیما علت خاصی دارد؟ آیا ریزش‌های فعلی ادامه‌دار است یا بازار دیر یا زود به حالت سابق باز می‌گردد؟ نوشته چرا دلار نیمایی ارزان نشد؟ / نرخ ارز چگونه پایین می‌ماند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
این دلار هم اسیر شده است
تکلیف نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هنوز مشخص نشده اما تغییرات نرخ ارز در همین 5 روز آنقدر مهم بوده تا هشتگ «دلار» در کنار هشتگ‌های مرتبط با انتخابات آمریکا داغ باشد و کاربران توییتر فارسی درباره آن بنویسند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست: «فقط نگاه کنید طی ۲روز تقریبا دلار ۱۸درصد ارزان‌تر شد از ۳۰هزار تومان تا الان که شده ۲۵ هزار تومان. ان‌شاءالله زیر ۲۰هزار تومان هم برسه. این هم آخرین قیمت دلار؛ بیست و پنج هزار و صد و‌پنجاه»، «با پیروزی جوزف بایدن در انتخابات آمریکا پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی ریزش دلار چیزی شبیه بعد از پذیرش قطعنامه    ۵۹۸ شود»، «ما رو از  دلار 5 تومنی می‌ترسوندن …
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / ارز / انتخابات / دلار / رقابت / ریاست جمهوری
ثبت بزرگ‌ترین ریزش دلار در واکنش به انتخابات امریکا
معاملات بازار ارز بین‌المللی، مانند بورس کاملا تحت تاثیر اخبار رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری امریکا قرار دارد. به دنبال پیشتازی نامزد دموکرات در امریکا، دلار در برابر بسیاری از ارزهای مهم بیشتربن ریزش یک سال اخیر خود را تجربه کرد.
فردا منتظر دلار چند هزار تومانی باشیم؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
فردا منتظر دلار چند هزار تومانی باشیم؟
امروز مطالبی همچون ناکامی اونس طلا در شکستن قیمت ۲۰۰۰ دلار، سبزپوشی یکپارچه بورس‌های جهانی، افت و خیز ۲ میلیون تومانی سکه، بزوس امسال ۱۰ میلیارد دلار سهام فروخت، بیت کوین به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسید، قیمت نفت خام ۳ درصد سقوط کرد، ثبت بزرگ ترین ریزش دلار در واکنش به انتخابات آمریکا؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
بایدن برنده انتخابات شود، ریزش دلار شبیه قطعنامه ۵۹۸ خواهد بود
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / انتخابات آمریکا / دلار / نرخ دلار
بایدن برنده انتخابات شود، ریزش دلار شبیه قطعنامه ۵۹۸ خواهد بود
اقتصادنیوز : عضو شورای عالی بورس معتقد است در صورت برنده شدن بایدن و برگشت او به برجام، سوای حجم و رشد نقدینگی درکشور، سقوط قیمت ارز مشابه شرایط قطعنامه ۵۹۸حتمی است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا / ریزش دلار
تضعیف ارزش دلار با پیشتازی بایدن در انتخابات آمریکا/ احتمال کاهش بیشتر وجود دارد
به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، امروز پنجشنبه در کشاکش کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین دونالد ترامپ و جو بایدن ارزش دلار در برابر سبدی دیگری از سایر ارزها کاهش یافت. ترامپ در برخی از ایالت‌ها به اتهام تقلب و غیرقانونی بودن شمارش آرا به دنبال پیگیری قانونی است، اما دراین میان بایدن رقیب سرسختش گوی سبقت را از وی ربوده است.
اتفاقی عجیب در صرافی ملی؛ نرخ خرید نداریم
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
اتفاقی عجیب در صرافی ملی؛ نرخ خرید نداریم
امروز مطالبی همچون از بورس امروز چه خبر؟، غول های بورسی چقدر سود کردند + جدول، قیمت سکه 14 آبان 99، پذیرش ۲۷ شرکت از صنایع مختلف در فرابورس، ریسک انتخابات آمریکا قیمت نفت را افزایش داد، صعود یکپارچه بورس های جهانی در روز انتخابات آمریکا، سهام آسیایی در فضای ملتهب انتخابات آمریکا، ریزش دلار در روز انتخابات؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
کاهش قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد یافت؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / احتمال سقوط دلار / ریزش دلار ادامه دارد؟ / کاهش قیمت دلار
کاهش قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد یافت؟
در هفته انتخابات آمریکا بازار ارز با ادامه دادن روندی کاهشی پا به کانال ۲۶ هزارتومانی گذاشته است. تنها دو روز تا دوران ریزش پله‌ای در بازار باقی مانده و از آن پس شوک کاهش یا افزایش قیمت را نتیجه انتخابات آمریکا رقم خواهد زد. اما در همین فرصت باقی مانده تا انتخابات، نرخ اسکناس آمریکایی تا کجا ریزش خواهد کرد؟ نوشته کاهش قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد یافت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بعد از انتخابات آمریکا «قیمت دلار» چقدر بالا و پایین خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / ریزش دلار / کاهش فیمت ارز / دلایل کاهش قیمت دلار / انتخابات آمریکا / رقابت ترامپ و بایدن
بعد از انتخابات آمریکا «قیمت دلار» چقدر بالا و پایین خواهد شد؟
سیدکمال سیدعلی معاون اسبق ارزی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه نرخ تعادلی و ارزش ذاتی دلار بین ۱۸ تا ۲۱ هزار تومان است، اضافه کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مردم و همچنین فعالان اقتصادی منتظر روشن شدن تکلیف انتخابات آمریکا هستند، به اعتقاد بنده بایدن پیروز انتخابات است، با توجه به شواهدی که وجود دارد در این زمینه، از سوی دیگر او اعلام کرده به برجام بازخواهد گشت، چنین مسئله حتی اعلام خبر آن می‌تواند یک شوک دیگر به بازار ارز بدهد و آن را تا ۱۷ هزار تومان نیز کاهش دهد، سابقه این مسئله در زمان اعلام قطعنامه ۵۹۸ وجود دارد، در آن زمان بعد از اینکه این خبر اعلام شد، دلار قیمتش در بازار سقوط آزاد داشت.
تغییر تاکتیک در بازار ارز/آخرین قیمت‌ها پیش از بازگشایی بازار ۸ آبان
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / ارز / دلار / سکه و طلا
تغییر تاکتیک در بازار ارز/آخرین قیمت‌ها پیش از بازگشایی بازار ۸ آبان
تداوم ریزش دلار در بازار و تغییر کانال قیمت این ارز شاخص معامله گران را به تغییر تاکتیک وادار نمود.
پیش‌بینی وضعیت ارز در آبان ماه / کاهش قیمت دلار، کار دولت است؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / افزایش دوباره قیمت دلار / ریزش در بازار ارز / ریزش دلار / سقوط دلار
پیش‌بینی وضعیت ارز در آبان ماه / کاهش قیمت دلار، کار دولت است؟
کاهش شدید و ناگهانی قیمت دلار در هفته اخیر برخی را به ادامه روند کاهشی قیمت دلار امیدوار ساخته است. این در حالی است که برخی دیگر نشانه محکمی برای تدوام کاهش قیمت‌ها نمی‌بینند و این ریزش را موقتی و ناپایدار می‌دانند. نوشته پیش‌بینی وضعیت ارز در آبان ماه / کاهش قیمت دلار، کار دولت است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو | پراید یک کانال ریزش کرد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / خودرو - ایرانی
آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو | پراید یک کانال ریزش کرد
یک روز پس از ریزش دلار کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو نیز آغاز شد و درحالی که امروز قیمت‌ها در بازار ارز درحال افزایش است بازار خودرو کماکان روند ریزشی را در پیش گرفته است تاجایی که قیمت پراید وارد کانال ۱۳۰ میلیون تومانی شده است.
در بازار ارز چه می‌گذرد؟
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / بازار ارز / بانک مرکزی / ریزش دلار / نوسانات ارزی
در بازار ارز چه می‌گذرد؟
مهر نوشت: در پی اظهارات متعدد کارشناسان اقتصادی مبنی‌بر شکننده‌بودن نرخ ارز در هفته‌های گذشته، بازار ارز در روزهای گذشته با ریزش قابل‌توجهی مواجه شده؛ به‌گونه‌ای که نرخ اسکناس آمریکایی در بازار تهران از ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان در ابتدای هفته به زیر ۲۸ هزار تومان کشیده شده است. به تبع افت قیمت ارز، بازار طلا نیز دچار ریزش حدوداً ۱۵ درصدی ظرف ۳ روز کاری گذشته شده است.
سنگین‌ترین ریزش دلار و سکه ثبت شد/ افت قیمت‌ها تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سنگین‌ترین ریزش دلار و سکه ثبت شد/ افت قیمت‌ها تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟
دنیای‌اقتصاد نوشت: در سومین روز کاری هفته، سومین افت متوالی دلار به ثبت رسید و این ارز به زیر خط حمایتی ۳۰ هزار تومانی رفت. سکه امامی هم نتوانست در مرز ۱۵ میلیونی مورد حمایت واقع شود و حتی از کانال ۱۴ میلیون تومانی هم پایین‌تر رفت.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سنگین‌ترین ریزش دلار و سکه
در سومین روز کاری هفته، سومین افت متوالی دلار به ثبت رسید و این ارز به زیر خط حمایتی 30 هزار تومانی رفت. سکه امامی هم نتوانست در مرز 15 میلیونی مورد حمایت واقع شود و حتی از کانال 14 میلیون تومانی هم پایین‌تر رفت.
معرفی عوامل بزرگترین ریزش دلار  در یک دهه اخیر+ جدول و نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / انتخابات ریاست جمهوری / پول / خرید و فروش / دلار / سقوط دلار
معرفی عوامل بزرگترین ریزش دلار در یک دهه اخیر+ جدول و نمودار
اقتصادنیوز: امروز دلار نزدیک ۱۰ درصد افت کرد و کانال‌های ۳۰، ۲۹ و ۲۸ هزار تومانی را از دست داد. روز سه شنبه، یک روز تاریخی برای اسکناس آمریکایی بود، چرا که حداقل در طول دهه ۹۰ هیچ گاه چنین ریزش روزانه‌ای را تجربه نکرده بود.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
بورس فردا چه می‌شود؟/ دو پیش‌بینی از روند معاملات روز آینده
امروز در جریان معاملات بازار سهام در حالی که شاخص کل بازار سهام ۳ درصد ریزش کرد قیمت دلار و طلا نیز امروز به طرز چشم‌گیری روند نزولی داشت، اما ریزش دلار چه تاثیری بر روند معاملات بازار سهام فردا خواهد داشت. نوشته بورس فردا چه می‌شود؟/ دو پیش‌بینی از روند معاملات روز آینده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ریزش دلار به کانال ۲۸ هزار تومان | آخرین قیمت ارزها در ۲۹ مهر ۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / ارز - بازار داخلی / دلار آمریکا
ریزش دلار به کانال ۲۸ هزار تومان | آخرین قیمت ارزها در ۲۹ مهر ۹۹
قیمت هر دلار آمریکا امروز سه شنبه ۲۹ مهرماه ۹۹ برای چندمین بار در صرافی‌ ملی تغییر کرد و ۲۸ هزار و ۹۸۰ تومان عرضه شد که در مقایسه با آخرین نرخ امروز ۷۰۰ تومان دیگر کاهش داشت.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
هشدار بانک آمریکایی نسبت به ریزش دلار
بانک گلدمن ساکس، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و مساله توسعه واکسن کرونا را بزرگترین ریسکهای موجود بر سر راه دلار معرفی کرد.
تاثیر پیچیده انتخابات آمریکا بر بورس تهران/ عرضه خودرو در بورس کالا مطلوب نیست
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تاثیر پیچیده انتخابات آمریکا بر بورس تهران/ عرضه خودرو در بورس کالا مطلوب نیست
مرندی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید اگر بایدن انتخاب شود برای مدت کوتاهی دلار ریزش می‌کند و در پی ریزش دلار بازار هم رشد چندانی نخواهد داشت.
چرا بورس امروز ریزش کرد؟ +نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
چرا بورس امروز ریزش کرد؟ +نمودار
افت شاخص کل بازار سهام با ریزش دلار همراه شده است و امروز نیز به دلیل فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز شاخص کل بازار ۲٫۱۶ درصد افت کرد و دوباره وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شد.
فشار عرضه امیدها را کم کرد / نمادهای خودرویی همچنان مثبت
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / شاخص کل
فشار عرضه امیدها را کم کرد / نمادهای خودرویی همچنان مثبت
افت شاخص کل بازار سهام با ریزش دلار همراه شده است و امروز نیز به دلیل فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز شاخص کل بازار ۲٫۱۶ درصد افت کرد و دوباره وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شد. نوشته فشار عرضه امیدها را کم کرد / نمادهای خودرویی همچنان مثبت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ریزش دلار قیمت خودروها را کاهش داد/  افت ۲ تا ۵ میلیونی قیمت خودرو
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / خودرو / دلار / قیمت خودرو / قیمت دلار / بازار خودرو / نرخ دلار
ریزش دلار قیمت خودروها را کاهش داد/ افت ۲ تا ۵ میلیونی قیمت خودرو
همزمان با افت نرخ ارز طی روزهای گذشته، قیمت خودرو نیز نزولی شد.
علت ریزش ناگهانی قیمت دلار چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / ارز / بازار ارز / پیش‌بینی دلار / ریزش دلار / قیمت دلار
علت ریزش ناگهانی قیمت دلار چیست؟
به نظر می‌رسد از روز گذشته دلار روند کاهشی درپیش گرفته است. این اسکناس آمریکایی امروز در بازار رسمی در کانال ۲۷هزار تومان و در بازار آزاد پس از مدت‌ها در کانال ۲۸ هزار تومانی قرار گرفت. بیماری ترامپ، ورود حجم عظیمی از نقدینگی در یک روز به بورس، افزایش عرضه و احتمال تزریق ارز به بازار از جمله عواملی است که برای سقوط دلار در میان معامله‌گران مطرح می‌شود. نوشته علت ریزش ناگهانی قیمت دلار چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / آخرین قیمت دلار / دلار
پیش بینی مهم درباره کاهش شدید ارزش دلار
وادار شدن بانک مرکزی آمریکا به تزریق سنگین نقدینگی به بازارهای مالی برای کاستن از تبعات کرونا باعث شده است تا دلار تحت فشار زیادی در برابر ارزهای امن قرار گیرد. در همین رابطه استفان روچ- استاد اقتصاد دانشگاه ییل پیش بینی کرد سال آینده با ریزش دلار همراه باشد. به عقیده روچ این احتمال که ارزش دلار کاهش شدیدی پیدا کند دیگر یک اتفاق دور از ذهن نیست.
دلار در سراشیبی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / بازار ارز / دلار / جهان / سقوط
دلار در سراشیبی
به عقیده شماری از تحلیل گران ارزی، اگرچه امکان ریزش دلار در ماه‌های آینده بالا است، اما این ارز به عنوان ارز اصلی جهانی در موقعیت مستحکم تری از آن قرار دارد که انتظار سقوط آزاد آن را داشت.
آیا دلار سقوط آزاد خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / بازار جهانی / دلار
آیا دلار سقوط آزاد خواهد کرد؟
به عقیده شماری از تحلیل گران ارزی، اگرچه امکان ریزش دلار در ماه‌های آینده بالا است، اما این ارز به عنوان ارز اصلی جهانی در موقعیت مستحکم‌تری از آن قرار دارد که انتظار سقوط آزاد آن را داشت. نوشته آیا دلار سقوط آزاد خواهد کرد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سقوط آزاد دلار در راه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / دلار آمریکا / ارزش دلار / اقتصاد جهانی
سقوط آزاد دلار در راه است؟
به عقیده شماری از تحلیل گران ارزی، اگرچه امکان ریزش دلار در ماه‌های آینده بالا است، اما این ارز به عنوان ارز اصلی جهانی در موقعیت مستحکم تری از آن قرار دارد که انتظار سقوط آزاد آن را داشت.
بورس سبزپوش به تعطیلات چهار روزه رفت/ جهش قیمت دلار در صرافی‌های مجاز و بانکی/ افزایش قیمت نفت برنت در آستانه بزرگترین تهدید طوفان ۱۵ سال اخیر/ هدف دولت از عرضه «پالایشی یکم» چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
بورس سبزپوش به تعطیلات چهار روزه رفت/ جهش قیمت دلار در صرافی‌های مجاز و بانکی/ افزایش قیمت نفت برنت در آستانه بزرگترین تهدید طوفان ۱۵ سال اخیر/ هدف دولت از عرضه «پالایشی یکم» چیست؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون اس اند پی علی‌رغم افت سهام اپل رکورد تاریخی خود را شکست، اخراج غول نفتی آمریکایی از شاخص داوجونز، چرا قیمت جهانی طلا کاهشی شده است؟، ریزش دلار در معاملات خارجی، نرخ سکه در بازار امروز، نرخ تورم در دهک‌های هزینه‌ای از ۲۳ تا ۲۸ درصد است، بیت‌کوین ریخت و آغاز تحقیقات داخلی در پورشه را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ارزش دلار / دلار / وضعیت دلار
وضع دلار در ماه های پیش رو چه طور خواهد بود؟
به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، از زمان شیوع کرونا و تعطیلی گسترده کسب و کارها به اخلال در زنجیره تامین جهانی منجر شد، بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم گرفتند سرمایه های خود را به سمت دارایی های امن ببرند و در این بین دلار یکی از بزرگ ترین بازندگان بود. هفته قبل ارزش دلار در برابر ارزهای مهم جهانی به کمترین سطح دو سال اخیر خود رسید و حالا که چگونگی و زمان احیای اقتصاد محل تردید اقتصاددانان است و کسری بودجه و بدهی آمریکا با سرعت زیادی رو به افزایش است، این سوال در ذهن معامله گران شکل گرفته که قرار است ریزش دلار تا کجا ادامه داشته باشد؟  
شباهت این روزهای بازار سرمایه به مهرماه ۹۷
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / بورس تهران / ریزش بورس
شباهت این روزهای بازار سرمایه به مهرماه ۹۷
در نخستین روز‌های پاییز سال ۹۷، نرخ دلار در روندی صعودی تا کانال ۱۸ هزار تومان نیز پیشروی کرد، اما به یکباره شاهد ریزش دلار در بازار آزاد بودیم. این وضعیت به بورس تهران نیز تسری پیدا کرد و فعالان تالار شیشه‌ای که همواره نیم نگاهی نیز به خیابان فردوسی دارند، در سمت فروش سهام فعال شدند و ماحصل آن سقوط شاخص سهام از ارتفاع ۱۹۵ هزار واحدی به ۱۵۴ هزار واحد بود.
قیمت ارز در هفته پیش رو /  عرضه دارا دوم چه تاثیری بر نرخ ارز خواهد داشت؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بازار ارز / پیش بینی ارز / دارا دوم / دلار / دلار٬قیمت دلار٬بازار ارز٬ارز٬پیش بینی دلار٬ریزش دلار٬آینده دلار / مکانیسم ماشه
قیمت ارز در هفته پیش رو / عرضه دارا دوم چه تاثیری بر نرخ ارز خواهد داشت؟
سهراب اشرفی، کارشناس بازار ارز با نظر به سیگنال‌های به نظر موثر داخلی و خارجی بر بازار ارز، عنوان می‎کند: فکر می‌کنم این هفته ارز نوسان چندانی نداشته باشد و قیمت چندان تغییر نکند. احتمالا این روال ادامه یابد و حتی مقداری کاهش یابد تا زمان عرضه دارا دوم. نوشته قیمت ارز در هفته پیش رو / عرضه دارا دوم چه تاثیری بر نرخ ارز خواهد داشت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دلار در شهریور ماه کاهشی است یا افزایشی؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / احمد مجتهد / ارز / دلار / دلار٬قیمت دلار٬بازار ارز٬ارز٬پیش بینی دلار٬ریزش دلار٬آینده دلار / مرتضی عزتی / میثم رادپود
دلار در شهریور ماه کاهشی است یا افزایشی؟
ظاهرا وعده گشایش اقتصادی رئیس جمهور هنوز نتوانسته انتظارات برای کاهش قیمت دلار را عملی کند. این هفته چهار کارشناس در گفتگو با تجارت‌نیوز از ریزش شاخص بورس، فروش اوراق سلف نفتی و انتخابات آمریکا به عنوان مهم‌ترین عوامل موثر بر آینده ارز یاد کردند. نوشته دلار در شهریور ماه کاهشی است یا افزایشی؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ریزش دلار چقدر محتمل است؟ / پیش‌بینی دلالان از آینده بازار ارز
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / آینده دلار / ارز / ارزانی دلار / بازار ارز / پیش بینی دلار / دلار
ریزش دلار چقدر محتمل است؟ / پیش‌بینی دلالان از آینده بازار ارز
پس از اینکه دلار در روزهای اخیر ریزش چشم‌گیری داشته، این روزها فروش دلار از سوی مردم نقش پر رنگ‌تری در معاملات دارد و چون دلالان قیمت بیشتری نسبت به صرافان به دلار فروشان پیشنهاد می‌کنند بازار گرم‌تری دارند. نوشته ریزش دلار چقدر محتمل است؟ / پیش‌بینی دلالان از آینده بازار ارز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازی خطرناک بانک مرکزی با نرخ ارز
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / آلبرت بغزیان / افزایش مجدد نرخ دلار / تحریم آمریکا علیه ایران / سناریوی تابستان داغ / سناریوی پاییز داغ / فاصله ایران با فروپاشی اقتصادی
بازی خطرناک بانک مرکزی با نرخ ارز
آلبرت بغزیان در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی بر این باور است که نباید به دنبال پارامترهایی مانند سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق برای ریزش نرخ ارز در بازار گشت. به نظر من بانک مرکزی همزمان با سفر نخست وزیر عراق با کاهش عمدی ارز در بازار آزاد به دنبال برخی اهداف منافع خود بود. یعنی این همزمانی عمدی و معنادار برخی تحلیلگران اقتصادی را فریب داد که این کاهش نرخ به واسطه برخی تحولات دیپلماتیک، بازگشت بخشی از ارزهای بازرگانان و تجار و مسائلی از این دست بوده است تا شرایط طور دیگری جلوه داده شود. در صورتی که ریزش دلار در بازار ربطی به این مسائل ندارد. اکنون هم که دوباره شاهد اوج‌گیری نرخ ارز هستیم باید آن را در اقدامات بانک مرکزی جستجو کرد. چرا که بی شک من معتقدم این پارامترهای سیاسی، امنیتی و دیپلماتیک …
احتمال ریزش ارز در هفته آینده وجود دارد / شرط ثبات قیمت دلار
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ارز / ارز صادرکنندگان / بازار ارز / ثبات ارز / دلار / ریزش ارز / ریزش دلار / شرط ریزش ارز
احتمال ریزش ارز در هفته آینده وجود دارد / شرط ثبات قیمت دلار
مرتضی عزتی، کارشناس اقتصادی، در توضیح وضعیت احتمالی نرخ ارز در هفته آینده عنوان می‌کند: احتمالا این هفته نرخ ارز کمی پایین‌تر بیاید. البته مشروط به این که عوامل موثر بر بازار به شکل فعلی بماند و تغییر نکند. نوشته احتمال ریزش ارز در هفته آینده وجود دارد / شرط ثبات قیمت دلار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عملکرد ناموفق مدرس خیابانی در کنترل گرانی‌ها / پس از افزایش نجومی نرخ‌ دلار، درصد ناچیزی کاهش قیمت را ارزانی نمی‌گویند/ تنها ۱۰ درصد بی‌کاران، بیمه بی‌کاری دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / گزیده روزنامه های اقتصادی / خودرو / بیکاری / دلار
عملکرد ناموفق مدرس خیابانی در کنترل گرانی‌ها / پس از افزایش نجومی نرخ‌ دلار، درصد ناچیزی کاهش قیمت را ارزانی نمی‌گویند/ تنها ۱۰ درصد بی‌کاران، بیمه بی‌کاری دریافت می‌کنند
نطق جهانگیری سد ریزش دلار شد!، محو طبقه متوسط و بازار آهن و فولاد به حال خود رها شد، سایر موضوعات اقتصادی امروز روزنامه‌ها است.
افزایش ۵۰ درصدی سرقت اولی‌ها؛ زنگ تازه‌ای برای شنیدن / ایران،  تنها تکیه گاه بغداد؟ /انتظارات تورمی ناشی‌ازافزایش نرخ ارز را کنترل کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
افزایش ۵۰ درصدی سرقت اولی‌ها؛ زنگ تازه‌ای برای شنیدن / ایران، تنها تکیه گاه بغداد؟ /انتظارات تورمی ناشی‌ازافزایش نرخ ارز را کنترل کنیم
ابعاد مختلف روابط ایران و عراق و مذاکرات مصطفی الکاظمی در تهران، لواسان، پایتخت زمین‌خواری، معافیت‌های دردسرساز دوران شهرداری قالیباف، نطق جهانگیری سد ریزش دلار شد؟!، آیا فیلمنامه‌ها از ارشاد به نهاد‌های خاص می‌رود، چین و آینده رهبری جهانی و افزایش ۵۰ درصدی سرقت اولی‌ها از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
بورس سه‌شنبه را چگونه آغاز می‌کند / آیا ریزش دلار موجب سقوط شاخص کل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / بازار سهام / بورس / دلار
بورس سه‌شنبه را چگونه آغاز می‌کند / آیا ریزش دلار موجب سقوط شاخص کل می‌شود؟
‌در مرحله پیش‌گشایش بورس روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه، نمادهایی چون پترول و وآیند با صف خرید سنگین همراه هستند اما برخی نمادهای شاخص‌ساز در محدوده منفی ثبت سفارش شده‌اند. نوشته بورس سه‌شنبه را چگونه آغاز می‌کند / آیا ریزش دلار موجب سقوط شاخص کل می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چرا دلار سقوط کرد؟ | ریزش دلار ادامه دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
چرا دلار سقوط کرد؟ | ریزش دلار ادامه دارد؟
تنها یک روز تا اتمام مهلت صادرکنندگان برای بازگشت ارز صادراتی وجود دارد و بانک مرکزی قصد ندارد این مهلت را تمدید کند. در این صورت تقاضا برای خرید ارز کاهش یافته و عرضه ارز در بازار افزایش یافته است. طبق آخرین اخبار از صرافی ملی ایران دیروز دلار در بازار رسمی ایران به قیمت ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان و در بازار غیر رسمی و دلالان به ۲۶ هزار تومان رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
نشانه‌های ورود ارز
نرخ دلار روز گذشته با کاهشی بیش از سه هزار تومان به کانال 22 هزار وارد شد. شاید برخی گمان کنند که این رفتار دلار و ریزشی چنین ناگهانی قدری عجیب به نظر می‌رسد اما با توجه به شرایط و تطبیق با واقعیت، نه تنها ریزش دلار عجیب نیست بلکه روند افزایشی آن نیز دور از واقعیت نبوده و نیست، چراکه تقاضای دلار در کشور چه از سوی افراد حقیقی برای مصارف شخصی و چه برای افرادی که به کار تجارت و صادرات مشغولند بدون کاهش ادامه دارد. اما متناسب با این تقاضا عرضه به اندازه کافی نیست. بنابراین افزایش نرخ دلار ناگزیر است. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •