جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
سازمان حفاظت محیط زیست
۹ ساعت قبل / مزارع کشاورزی / آتش زدن / مازندران / شالیزار برنج
(تصاویر) سوزِ کاه، کوهِ آه
بوی بد، سردرد، تنگی نفس، سوزش چشم، مه گرفتگی در جاده‌ها و افزایش خطر تصادف و بی حالی، هر ساله در این فصل چاشنی زندگی مردم مازندران است. در کوچه و خیابان و حتی درون خانه‌هایشان به علت آتش زدن کاه و کلش مزارع است. از چهره زشتی که این آتش و دود از پیکر سبز رنگ جنگل و زردی زیبای شالیزار درست می‎کند هم که بگذریم، سلامتی مردم بومی را به مخاطره انداخته است. آتشی که هم به جان مردم، هم به جان خاک حاصل خیز این گوشه از بهشت خدا رحم نمی کند. آتش زدن کاه و کلش هر چند ممنوع است و سازمان حفاظت محیط زیست آن را جرم می‌داند اما همچنان تداوم دارد.
۲۴ ساعت قبل
با طبیعت ایران زندگی عاشقانه‌ای دارم
به جرات می‌توانم بگویم «هنریک مجنونیان» یکی از موثرترین متخصصان حوزه محیط زیست کشور است؛ کسی که بیش از هر متخصص دیگری اسناد مکتوب و محتوای محیط‌زیستی منتشر کرده و اغلب کنشگران و کارشناسان و دانشجویان حوزه محیط‌زیست و منابع طبیعی به ایشان مدیونند و بخش قابل توجهی از دانش‌شان حاصل تلاش‌هایی است که هنریک مجنونیان در نزدیک به نیم قرن گذشته تبدیل به منابع ماندگار کرد. مفاهیمی مانند پارک‌های ملی، مناطق‌ شکار ممنوع‌، مناطق حفاظت شده و هر آنچه تحت عنوان مناطق چهارگانه می‌شناسیم مرهون تلاش‌هایی است که هنریک مجنونیان انجام داده است. بخش بزرگی از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط‌زیست با پیمایش میدانی او مشخص شد. هنریک مجنونیان …
۲۴ ساعت قبل
نگران افول اخلاقی علمی بود
متاسفانه هنریک مجنونیان استاد از بنیانگذاران پیشکسوت علم حفاظت محیط زیست و مدیریت مناطق حفاظت شده در 69 سالگی گذشت. استاد هنریک مجنونیان در 1330 در شهرستان ارومیه متولد شد و تحصیلات خود را تا دوره متوسطه در این شهرستان به پایان رسانید. او در 1356 از دانشکده منابع طبیعی کرج در رشته جنگلداری فارغ‌التحصیل شد و از سال ۱۳۵۴ به عنوان عضو هیات علمی و استادیار در آموزشکده محیط زیست مشغول به کار بود. به علاوه سال‌ها به عنوان کارشناسی برجسته در سازمان حفاظت محیط زیست به خدمت پرداخت و در انتخاب و توسعه شبکه مناطق حفاظت شده کشور نقش موثری ایفا کرد.  بسیاری از شیوه‌های استراتژیک و راهبردی حفاظت و مدیریت مناطق تحت حفاظت کشور توسط هنریک مجنونیان بنیانگذاری شده است. به علاوه بسیاری از اساتید …
هوای زابل برای همه گروه‌ها ناسالم است
۳۶ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / آلودگی هوا / زابل
هوای زابل برای همه گروه‌ها ناسالم است
تهران - ایرنا - رییس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: هوای زابل با شاخص ۱۸۵ برای همه گروه‌ها ناسالم است همچنین هوای شهرهای قم با شاخص ۱۵۰ و اصفهان ۱۳۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
اردکانیان: وزارت نیرو در تامین حقابه تالاب‌ها جدی است
۳۸ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / معاونت طبیعی و تنوع زیستی تالاب / وزارت نیرو
اردکانیان: وزارت نیرو در تامین حقابه تالاب‌ها جدی است
تهران - ایرنا - وزیر نیرو تاکید کرد: این وزارتخانه در تامین حقابه تالاب‌ها کاملا جدی است.
گزارش ارزیابی زیست‌محیطی، ضرورت اجرای پروژه‌ها
۳۹ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / ارزیابی زیست محیطی / تخریب محیط زیست
گزارش ارزیابی زیست‌محیطی، ضرورت اجرای پروژه‌ها
تهران - ایرنا - داشتن گزارش ارزیابی زیست‌محیطی برای اجرای پروژه‌ها الزامی است تا کمترین آسیب به محیط‌زیست وارد شود، برای نخستین بار در سال ۱۳۷۶ برای هفت پروژه گزارش ارزیابی اخذ شد که با توجه به اهمیت موضوع اکنون به ۵۴ مورد رسیده است.
پاتوق متخلفان شکار و صید در فضای مجازی خصوصی شد!
۴۰ ساعت قبل
پاتوق متخلفان شکار و صید در فضای مجازی خصوصی شد!
ماه گذشته بود که سازمان حفاظت محیط زیست خبر از تشکیل مرکز فوریت‌های سایبری داد و اعلام کرد طی تفاهم‌نامه‌ای که بین پلیس فتا و سازمان حفاظت محیط زیست منعقد شده، تخلفات مرتبط با محیط زیست از جمله صید و شکار و قاچاق حیات وحش به طور ویژه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
۳ روز قبل
فروش خودروهای فاقد استاندارد یورو ۵ ممنوع است
معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا گفت: برابر ماده ۴ قانون هوای پاک پیش‌فروش و فروش خودروهایی که مجوز و تاییدیه سازمان ملی استاندارد را ندارند ممنوع است.به گزارش مهر، برنامه گفت‌وگوی اجتماعی با موضوع «هوای پاک زیر چرخ خودروهای فرسوده» در ارتباط تلفنی با سرهنگ محمدعلی زارع معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا به روی آنتن رادیو گفت‌وگو رفت.سرهنگ زارع درباره علت پلاک نشدن تاکسی‌ها گفت: با توجه به قانون هوای پاک، خودروهای غیر دیزلی از ابتدای امسال باید یورو ۵ باشند و برابر ماده ۴ قانون هوای پاک پیش‌فروش و فروش خودروهایی که مجوز و تائیدیه سازمان ملی استاندارد را ندارند ممنوع است.سرهنگ زارع افزود: یکی از پیش‌شرط‌ها برای هر خودرو این است که باید مجوز از سازمان ملی استاندارد و محیط زیست گرفته و به پلیس …
۳ روز قبل
به سازمان محیط زیست
درباره تعیین تکلیف «باران» مدیرعامل مجموعه ارم سبز می‌گوید که این مجموعه نامه‌ای درخصوص شامپانزه معروف به «باران» به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرده و از این سازمان خواسته است که درمورد نگهداری و یا انتقال آن به خارج از کشور تصمیم‌گیری کند.به گزارش ایسنا، علی دقیقیان با اشاره به اینکه موضوع شامپانزه معروف به «باران» مدتی است در باغ وحش ارم محل مناقشه است، اظهار کرد: عده‌ای می‌گویند که این بچه شامپانزه باید داخل ایران نگهداری شود و برخی دیگر بر این باورند که به دلیل نبود استانداردهای لازم برای نگهداری از او، «باران» باید به خارج از کشور منتقل شود.وی با تاکید بر اینکه باغ وحش ارم مرجع تصمیم‌گیری در این مورد نیست، تصریح کرد: ما به سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست استان تهران در این …
وزارت راه موظف به واگذاری اراضی با اجاره ۹۹ ساله می‌شود
۳ روز قبل / مسکن / بانک مرکزی / قانون اساسی / افزایش قیمت / محمدرضا رضایی کوچی / رئیس کمیسیون عمران / مجلس / شورای عالی شهرسازی / مجلس شورای اسلامی / سازمان امور مالیاتی کشور
وزارت راه موظف به واگذاری اراضی با اجاره ۹۹ ساله می‌شود
بر اساس طرح دوفوریتی جهش تولید مسکن، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به واگذاری اراضی مورد نیاز ساخت مسکن صرفا به صورت اجاره ۹۹ ساله، اقدام کند.
نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره یک شامپانزه
۳ روز قبل
نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره یک شامپانزه
مدیرعامل مجموعه ارم سبز می‌گوید که این مجموعه نامه‌ای در خصوص شامپانزه معروف به باران به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرده و از این سازمان خواسته است که در مورد نگهداری و یا انتقال آن به خارج از کشور تصمیم‌گیری کند.
گزارش وزیر علوم به رهبر انقلاب درباره دانشگاه‌ها
۳ روز قبل / وزارت صنعت / سازمان حفاظت محیط زیست / مقام معظم رهبری / رهبر انقلاب / وزیر علوم / اخبار داغ
گزارش وزیر علوم به رهبر انقلاب درباره دانشگاه‌ها
مقام معظم رهبری پس از مشاهده و مطالعه گزارش عملکرد دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با صنایع و جامعه تاکید کردند که آنچه انجام گرفته کارهای آغازین است و این اقدامات باید با قوت ادامه یابد.
انتقام طبیعت
۳ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / ویروس کرونا / میانکاله / ویدیوژورنال
انتقام طبیعت
آنچه که این روزها تمام جهان درگیر آن است، شبیه به «انتقام طبیعت» از انسان است.
عیسی کلانتری: وقف دماوند برای ۴۰۰ سال پیش است
۳ روز قبل / محیط زیست
عیسی کلانتری: وقف دماوند برای ۴۰۰ سال پیش است
میزان نوشت: جلسه هم‌اندیشی برخط اعضای انجمن اقتصاد و کشاورزی از دانشگاه‌های سراسر کشور با رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
صید ترال در ایران ممنوع است | چه‌کسی مجوزهای صیادی را صادر می‌کند؟
۳ روز قبل
صید ترال در ایران ممنوع است | چه‌کسی مجوزهای صیادی را صادر می‌کند؟
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که تمام مسئولیت صدور مجوز صید در دریاها بر عهده سازمان شیلات است، می‌گوید: بر اساس دستور قوه قضاییه هرگونه صید ترال در کشور ممنوع اعلام شده است.
۶۰۰ دستگاه تاکسی با استاندارد یورو ۴ شماره‌گذاری شده است
۳ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / نوسازی تاکسی / مرتضی ضامنی / آلودگی هوا / وعده‌هایی که تحقق یافت
۶۰۰ دستگاه تاکسی با استاندارد یورو ۴ شماره‌گذاری شده است
تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور گفت: از سه شنبه هفته گذشته که موافقت دولت با شماره‌گذاری تعدادی تاکسی با استاندارد یورو چهار ابلاغ شد، تا کنون ۶۰۰ تاکسی با استاندارد یورو ۴ شماره‌گذاری شده است.
توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره وقف دماوند و جنگل آق‌مشهد
۳ روز قبل / جنگل‌های آق‌مشهد / سازمان حفاظت محیط زیست / عیسی کلانتری / وقف دماوند
توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره وقف دماوند و جنگل آق‌مشهد
به گزارش الف به نقل از پایگاه‌اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، جلسه هم‌اندیشی برخط اعضای انجمن اقتصاد و کشاورزی از دانشگاه‌های سراسر کشور با رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
بوشهری‌ها، شنا در بستر بیماری‌ها
۳ روز قبل / بوشهر / سازمان حفاظت محیط زیست / شنا / خلیج فارس
بوشهری‌ها، شنا در بستر بیماری‌ها
ایرنا- بوشهر- دریا مزیت‌های زیادی برای ساحل نشینانی که گرما، رطوبت و شرجی همجواری با آن را تحمل می‌کنند، دارد، یکی از این مزایا شنا، تفریح و بازی بدون هزینه و آسان در آب‌ها و ماسه‌های ساحلی است که برای برخی ساکنان نقاط دور دست دریا آرزو به شمار می‌رود.
حفاظت و صیانت از منابع ژنتیک کشور با ۳۵۰۰ محیط‌بان امکان‌پذیر نیست
۳ روز قبل / عیسی کلانتری / محیط زیست / محیط زیست
حفاظت و صیانت از منابع ژنتیک کشور با ۳۵۰۰ محیط‌بان امکان‌پذیر نیست
جلسه هم‌اندیشی برخط اعضای انجمن اقتصاد و کشاورزی از دانشگاه‌های سراسر کشور با رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
۴ روز قبل
اسامی خودروهای آلاینده منتشر شد
سازمان حفاظت محیط زیست با انتشار کتابچه سالانه آلایندگی خودرو و موتور سیکلت به تشریح خودروهایی پرداخت که کمترین و بیشترین میزان مردودی در آزمون آلایندگی را دارا بوده‌اند. کتابچه سالانه آلایندگی خودرو و موتور سیکلت برای اولین بار از سوی مرکز هوا تغییر اقلیم تدوین و در آن اطلاعات مربوط به آزمون‌های آلایندگی‌ای که در طول سال بر انواع وسایل نقلیه تولیدی و وارداتی کشور طی فرآیند نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست انجام گرفته، درج شده است.
۴ روز قبل / رئیس جمهور
دستور "روحانی" برای حراست از باغات قزوین
حسن روحانی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی و وزیران کشور، نیرو، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار قزوین دستور داد تا از باغات قزوین حراست شود.
ضاربان محیط‌بان پارک ملی تندوره به زودی محاکمه خواهند شد
۴ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / مشهد / محیط بان
ضاربان محیط‌بان پارک ملی تندوره به زودی محاکمه خواهند شد
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز یکشنبه در عیادت محیط‌بان مصدوم پارک ملی تندوره در بیمارستان گفت: ضاربان این محیط‌بان به زودی محاکمه خواهند شد.
رئیس جمهوری دستور پیگیری ممنوعیت سوخت مازوت در نیروگاه شازند را صادر کرد
۴ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / اراک / استان مرکزی / حسن روحانی / نیروگاه شازند
رئیس جمهوری دستور پیگیری ممنوعیت سوخت مازوت در نیروگاه شازند را صادر کرد
اراک - ایرنا - رئیس جمهوری دستور پیگیری ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت نیروگاه شازند را در پی درخواست استاندار مرکزی صادر کرد.
اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در هیات دولت
۴ روز قبل / دولت / سازمان بازرسی کل کشور / سازمان حفاظت از محیط زیست / هیات وزیران / بهسازی محیط زیست
اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در هیات دولت
ایلنا: هیات وزیران به منظور رفع ابهام ایرادهای سازمان بازرسی کل کشور در خصوص حد نصاب تشکیل جلسات و حق رأی اعضای شورای عالی حفاظت محیط زیست، آیین نامه اجرایی قانون…
تدوین کتابچه سالانه آلایندگی خودرو و موتورسیکلت
۴ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / آلودگی هوا / واحدهای آلاینده
تدوین کتابچه سالانه آلایندگی خودرو و موتورسیکلت
تهران - ایرنا - کتابچه سالانه آلایندگی خودرو و موتورسیکلت برای نخستین بار توسط مرکز هوا تغییر و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست تدوین شد.
افق روشن تالاب‌ها در سایه تدبیر دولت
۴ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / معاونت طبیعی و تنوع زیستی تالاب / دولت / وعده‌هایی که تحقق یافت
افق روشن تالاب‌ها در سایه تدبیر دولت
تهران - ایرنا - تالاب‌ها اکوسیستم‌های ارزشمندی هستند که کارکرد آنها تا چندی پیش ناشناخته بود اما در دولت دوازدهم نگاه‌ها نسبت به این حوضه آبی تغییر کرد که تصویب قانون حمایت از تالاب‌ها، تاکید بر حفاظت از آنها در اسناد بالادستی، به رسمیت شناختن حقابه تالاب‌ها، تصویب آیین‌نامه اجرایی مربوط به نحوه حفاظت از تالاب ها و تخصیص اعتبارات مختلف گواه این ادعا است.
افزایش 5/2برابری سرعت فرسایش خاک در 2سال اخیر
۵ روز قبل
افزایش 5/2برابری سرعت فرسایش خاک در 2سال اخیر
سیدمحمد فخار- خبر‌نگار  مطابق آمار سازمان حفاظت محیط‌زیست، در سال97 فرسایش خاک ایران ۶تن در هر هکتار بوده که این عدد امسال به ۱۶تن در هکتار رسیده است تا طی 2سال اخیر سرعت این پدیده اسفبار، 2.5برابر شود. متوسط فرسایش خاک سالیانه در ایران ۱۶تن در هکتار معادل 0.7میلی‌متر عمق خاک است. این در حالی ‌است که طبیعت هر ۴۰سال یک میلی‌متر خاک تشکیل می‌دهد اما هم‌اکنون سالانه 0.7میلی‌متر فرسایش در ایران وجود دارد. این مسئله از نظر اکولوژیک، بسیار وحشتناک است. عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این‌باره …
بچه شامپانزه پارک ارم در انتظار یتیم‌خانه
۵ روز قبل / باغ وحش / حیوان / رشد / سازمان حفاظت محیط زیست / مدیر روابط عمومی
بچه شامپانزه پارک ارم در انتظار یتیم‌خانه
باران بچه شامپانزه‌ای که حدود سه سال با دامپزشک باغ‌‌وحش ارم زندگی کرده بود حالا دوباره به قفس بازگردانده شده است
جهانگیری: دشمنان به‌دنبال اعتمادزدایی هستند
۵ روز قبل / جهانگیری / دادگستری / جهاد کشاورزی / تهران / قانون اساسی / سازمان حفاظت محیط زیست / ایران / جهادکشاورزی / اسحاق جهانگیری / کوه دماوند
جهانگیری: دشمنان به‌دنبال اعتمادزدایی هستند
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه همه دستگاه ها و مسئولان نسبت به فضاسازی های انجام شده در خصوص وقف کوه دماوند موضع گیری‌های خوبی انجام داده اند، گفت: حاکمیت وظیفه مراقبت از میراث عمومی را دارد.
سازمان محیط زیست: خودروسازان مردم و مسئولان را گول می‌زدند / ۸۰درصد آلودگی هوای کلانشهرها، مربوط به خود مردم است
۵ روز قبل
سازمان محیط زیست: خودروسازان مردم و مسئولان را گول می‌زدند / ۸۰درصد آلودگی هوای کلانشهرها، مربوط به خود مردم است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست می گوید: خودروسازان اول بهانه می‌آوردند و مردم و مسئولان را گول زده بودند که ما به خاطر تحریم‌ها تکنولوژی نداریم اما بعدها مشخص شد که تکنولوژی داشتند ولی به خاطر اینکه حدود ۱۰ میلیون تومان برای آنها آب می‌خورد می‌خواستند با سلامتی مردم معاوضه کنند که قبول نشد.
کلانتری: خودروسازان مردم و مسئولان را گول زدند
۵ روز قبل
کلانتری: خودروسازان مردم و مسئولان را گول زدند
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خودروسازان اول بهانه می‌آوردند و مردم و مسئولان را گول زده بودند که ما به خاطر تحریم‌ها تکنولوژی نداریم اما بعدها مشخص شد که تکنولوژی داشتند ولی به خاطر اینکه حدود ۱۰ میلیون تومان برای آنها آب می‌خورد می‌خواستند با سلامتی مردم معاوضه کنند که…
مشاهده گورخر ایرانی در شمال غرب کرمان
۵ روز قبل / گورخر ایرانی / سازمان حفاظت محیط زیست / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
مشاهده گورخر ایرانی در شمال غرب کرمان
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از مشاهده گور ایرانی پس از چندین سال در حفاظت‌گاه مردمی منصور آباد رفسنجان خبر داد.
خودروسازان مردم و مسئولان را گول می‌زدند/ وام ۶۰ میلیاردی برای تجهیزات محیط بانان
۵ روز قبل / عیسی کلانتری / رئیس سازمان حفاظت محیط زیست / خودروسازان / آلودگی هوا / حق آبه تالاب ها
خودروسازان مردم و مسئولان را گول می‌زدند/ وام ۶۰ میلیاردی برای تجهیزات محیط بانان
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن انتقاد از خودروسازان به موضوعاتی از…
سیاست‌های بخشی‌نگر باعث از بین رفتن آب و خاک شده است
۵ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / کم آبی / محیط بان
سیاست‌های بخشی‌نگر باعث از بین رفتن آب و خاک شده است
تهران - ایرنا - رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: بحران آب روزگار سختی را رقم خواهد زد و سیاست‌های بخشی‌نگر باعث از بین رفتن آب و خاک شده است.
برآورد خسارت محیط‌زیستی لکه‌های نفتی خلیج‌فارس در حال انجام است
۵ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / آلودگی نفتی / خلیج فارس
برآورد خسارت محیط‌زیستی لکه‌های نفتی خلیج‌فارس در حال انجام است
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر آلودگی دریا سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برآورد خسارت محیط‌زیستی لکه‌های نفتی در میدان نفتی ابوذر واقع در خلیج‌فارس در حال بررسی است و بزودی مشخص می‌شود.
تعداد محیط‌بانان ایران یک دوازدهم استاندارد جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / سازمان حفاظت محیط زیست / محیط بان / روز جهانی محیط بان
تعداد محیط‌بانان ایران یک دوازدهم استاندارد جهانی
تهران - ایرنا - براساس استاندارد جهانی باید در هر هزار هکتار یک محیط‌بان فعال باشد اما در ایران در هر ۱۲ هزار هکتار یک محیط‌بان وجود دارد که با این حساب تعداد محیط‌بانان ایران یک دوازدهم استاندارد جهانی است، این در حالیست که محیط‌بانان حفاظت از ۱۱ درصد از عرصه‌های طبیعی کشور را بر عهده دارند.
افزایش ۵۰ درصدی مساحت دریاچه ارومیه
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / سازمان حفاظت محیط زیست / دریاچه ارومیه / ستاد احیای دریاچه ارومیه / وعده‌هایی که تحقق یافت
افزایش ۵۰ درصدی مساحت دریاچه ارومیه
تهران - ایرنا - تراز دریاچه ارومیه در ۳۱ تیر سال ۱۳۹۹ حدود ۱۲۷۱.۵۶ متر معادل ۳۰۰۴ کیلومتر مربع در سطح و ۴.۱۹ میلیارد متر مکعب حجم بود در حالیکه این شرایط در زمان شروع به کار ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۳ حدود ۱۲۷۰.۳۲ متر معادل ۱۷۸۳ کیلومتر مربع در سطح و ۱.۱۴ میلیارد متر مکعب حجم بوده که نشان از افزایش ۵۰ درصدی مساحت دریاچه دارد.
داوطلبانی که حین اطفای آتش سوزی جنگل‌ها آسیب می‌بینند، بیمه می‌شوند؟‌
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / آتش‌سوزی در جنگل‌ها / سازمان محیط زیست ایران / قانون مدیریت بحران / داوطلبان مردمی
داوطلبانی که حین اطفای آتش سوزی جنگل‌ها آسیب می‌بینند، بیمه می‌شوند؟‌
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این سازمان پیشنهاد داده است که حمایت‌های بیمه‌ای از همیاران و داوطلبانی که حین عملیات اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع آسیب می‌بینند در آیین‌نامه اجرایی قانون مدیریت بحران کشور لحاظ شود. این مورد پیش از این در قانون حمایت از محیط‌بانان آورده شده بود که مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفت.
مدیر کل سازمان بنادر:لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
مدیر کل سازمان بنادر:لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد
نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی با بیان اینکه دو لکه نفتی در میدان نفتی ابوذر که از روز چهارشنبه ایجاد شده بود مهار شد، گفت: با تلاش همکاران سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر و با مشارکت سازمان محیط زیست ، ارگان های نظامی و غیر نظامی این دو لکه مهار شد.
آمادگی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان برای آموزش محیط ‌بانان
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / سازمان قضایی نیروهای مسلح / محیط‌بان / اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان
آمادگی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان برای آموزش محیط ‌بانان
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان در دیدار با مدیرکل حفاظت از محیط زیست این استان با اشاره به مصوبه مجلس درارتباط با رسیدگی به بخشی از جرایم محیط ‌بانان در سازمان قضایی نیروهای مسلح تأکید کرد: آمادگی کامل داریم تجربیات خود در پیشگیری از وقوع جرم را به سازمان محیط زیست انتقال دهیم.
تامین حریم امن یوزپلنگ با آزادسازی مراتع پارک ملی توران
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / سازمان حفاظت محیط زیست / سمنان / یوزپلنگ آسیایی
تامین حریم امن یوزپلنگ با آزادسازی مراتع پارک ملی توران
سمنان- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: ۱۰۰ درصد محدوده پارک ملی توران و بخش‌هایی از محدوده امن که بهترین زیستگاه یوز آسیایی است از آغل و دام به منظور حفاظت از جان یوزپلنگ آزادسازی شد.
تشکل‌ها برای اجرای موثرتر برنامه‌های مدیریت زیست‌بومی تالاب‌ها توانمندتر می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / سازمان حفاظت محیط زیست / معاونت طبیعی و تنوع زیستی تالاب / روز جهانی تالاب
تشکل‌ها برای اجرای موثرتر برنامه‌های مدیریت زیست‌بومی تالاب‌ها توانمندتر می‌شوند
تهران- ایرنا- مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران ضمن تاکید بر نقش و اهمیت سازمان های مردم نهاد در پیشبرد اهداف برنامه های مدیریتی گفت: تشکل‌ها برای اجرای موثرتر برنامه‌های مدیریت زیست‌بومی تالاب‌ها توانمندتر می‌شوند.
چهار گونه حیات وحش بوشهر در وضعیت بحرانی و انقراض
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بوشهر / سازمان حفاظت محیط زیست / صندوق جهانی حیات وحش
چهار گونه حیات وحش بوشهر در وضعیت بحرانی و انقراض
بوشهر- ایرنا- رئیس نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: هم اکنون گونه‌های جانوری لاکپشت نوک عقابی و خروس کولی این استان در وضعیت بحرانی و لاکپشت سبز و بالابان در معرض انقراض قرار دارند.
محیط زیست: هرگونه واگذاری کوه دماوند، توجیه قانونی ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
محیط زیست: هرگونه واگذاری کوه دماوند، توجیه قانونی ندارد
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کوه دماوند در سال ۱۳۸۱ و از ارتفاع بیش از ۴۵۰۰ متر، به عنوان اثر ملی ثبت و این موضوع در روزنامه رسمی منتشر شد و هرگونه واگذاری و تغییر مدیریت آن فاقد توجیه قانونی است.
شماره‌گذاری پنج هزار دستگاه تاکسی گازسوز با استاندارد یورو ۴ در هیئت وزیران تصویب شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سازمان شهرداریها / تاکسی / گازسوز / هیات وزیران / شماره گذاری خودرو
شماره‌گذاری پنج هزار دستگاه تاکسی گازسوز با استاندارد یورو ۴ در هیئت وزیران تصویب شد
مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: پیشنهاد مشترک وزارت کشور، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص شماره‌گذاری ۵۰۰۰ دستگاه تاکسی گازسوز با استاندارد یورو (۴) درهیئت وزیران تصویب شد.
تخم آرتمیا در دریاچه ارومیه افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / دریاچه ارومیه / ژن / سازمان حفاظت محیط زیست / مصر / وزارت جهاد کشاورزی
تخم آرتمیا در دریاچه ارومیه افزایش یافت
ایلنا: رییس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور از افزایش قابل توجه تخم این گونه جانوری در دریاچه ارومیه به حدود ۳۵۰ عدد در لیتر در خرداد ماه امسال خبر داد و گفت: این افزایش…
پاسخ عجیب رئیس محیط زیست کشور درباره وقف کوه دماوند؛ فکر نکنم وقفی اتفاق افتاده باشد | نمی‌دانم مبنای وقف کوه دماوند چیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
پاسخ عجیب رئیس محیط زیست کشور درباره وقف کوه دماوند؛ فکر نکنم وقفی اتفاق افتاده باشد | نمی‌دانم مبنای وقف کوه دماوند چیست
درحالی‌که با تلاش فعالان محیط زیست و اعتراض مردم و پیگیری دولت، بخشی از کوه دماوند که به نام سازمان اوقاف وقف شده بود، از وقف بیرون آمده، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور می‌گوید: اصلا فکر نمی‌کنم اتفاقی افتاده باشد و وقفی در کوه دماوند صورت گرفته باشد.
پاکسازی دو لکه نفتی در خلیج فارس
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سازمان حفاظت محیط زیست / سازمان بنادر و دریانوردی / گناوه
پاکسازی دو لکه نفتی در خلیج فارس
تهران- ایرنا- مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از مشاهده دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر خبر داد و گفت: یکی از این منابع آلودگی نفتی شناسایی و مهار شده است و پاکسازی منطقه در دستور کار قرار دارد.
سند دماوند به نام منابع طبیعی صادر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سازمان حفاظت محیط زیست / کوه دماوند / وقف
سند دماوند به نام منابع طبیعی صادر شد
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صدور سند وقف دماوند متوقف و با پیگیری‌های صورت گرفته سند آن به نام منابع طبیعی صادر شد، بنابراین جزو اموال دولت باقی می‌ماند.
جولانگاه خاموش ببر در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی / سازمان حفاظت محیط زیست / روز جهانی ببر
جولانگاه خاموش ببر در ایران
تهران - ایرنا - بیش از نیم قرن پیش جنگل‌ها و دشت‌های ایران جولانگاه حیوان عظیم‌الجثه‌ای به نام ببر بود اما امروزه بنا به دلایلی این گونه ارزشمند منقرض شده حال سوال این است که آیا امکان احیا مجدد این گربه‌سان در کشور وجود دارد؟
برنامه‌های کاهش ورود فاضلاب به خلیج فارس در بوشهر تدوین شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بوشهر / سازمان حفاظت محیط زیست / خلیج فارس
برنامه‌های کاهش ورود فاضلاب به خلیج فارس در بوشهر تدوین شد
بوشهر- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: برنامه‌های ویژه‌ای برای کاهش ورود فاضلاب به خلیج فارس و ارتقای سیستم تصفیه خانه‌های شرکت‎های صنعتی تدوین شده‌است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دماوند / محیط زیست
ارتفاع پلاک وقفی دماوند بیش از ۴۰۰۰ متر است| پیگیری قضایی درصورت حل نشدن مشکل
در پی انتشار اخباری مبنی بر وقف بخشی از کوه دماوند، مدیر کل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محدوده‌ای که در حال حاضر مورد اختلاف سازمان اوقاف و...
برش وقفی کوه دماوند در ارتفاع بالای ۴ هزار متر است | هیچ مرجعی تا امروز نتوانسته برای این بخش سند مالکیت بگیرد | اوقاف چطور توانست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
برش وقفی کوه دماوند در ارتفاع بالای ۴ هزار متر است | هیچ مرجعی تا امروز نتوانسته برای این بخش سند مالکیت بگیرد | اوقاف چطور توانست؟
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: محدوده‌ای که در خصوص وقف بخشی از کوه دماوند مورد اختلاف سازمان جنگل‌ها و سازمان اوقاف است، بیش از ۴۰۰۰ متر ارتفاع دارد و تاکنون هیچ مرجعی نتوانسته برای این منطقه سند مالکیت بگیرد.
ماجرای دو وقف عجیب؛ پرونده‌های
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ماجرای دو وقف عجیب؛ پرونده‌های "دماوند" و "آق‌مشهد" روی میز رئیسی
 کیومرث کلانتری، معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت رییس سازمان محیط زیست در واکنش به وقف بخشی از کوه دماوند نامه‌ای به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه نوشته است که قرار است روز دوشنبه به قوه قضائیه تحویل داده شود.
کوه‌ها و جنگل‌ها متعلق به عموم مردم است و به عنوان املاک موقوفه ثبت نمی‌شوند/ دولت هرگونه اقدامی که موجب به هم خوردن تعادل محیط‌زیست می‌شود را منع کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دماوند / دادستان / اراضی ملی‌ / وکیل / اوقاف / سازمان حفاظت از محیط زیست / وزارت جهاد کشاورزی / قله دماوند / جنگل‌های هیرکانی / احیای حقوق عامه
کوه‌ها و جنگل‌ها متعلق به عموم مردم است و به عنوان املاک موقوفه ثبت نمی‌شوند/ دولت هرگونه اقدامی که موجب به هم خوردن تعادل محیط‌زیست می‌شود را منع کند
ایلنا: عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: حفاظت از جنگل‌ها و مراتع بر عهده وزارت جهاد و کشاورزی و سازمان محیط زیست است اما در صورتی که این مراجع به تکالیف…
دستور برخورد با تخلفات آلودگی‌های دریایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / زباله / سازمان حفاظت محیط زیست / شهری و روستایی / کشتی / محیط زیست
دستور برخورد با تخلفات آلودگی‌های دریایی
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از ارسال نامه دادستان کل کشور به دادستان‌های استان‌های ساحلی خبر داد و گفت:
درخواست از مجلس برای ورود به ماجرای کوه دماوند و رفع خلاهای قانونی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
درخواست از مجلس برای ورود به ماجرای کوه دماوند و رفع خلاهای قانونی
کوه دماوند در سال ۱۳۸۷ به عنوان نخستین اثر طبیعی در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد و جزو مناطق تحت مدیریت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در آمد.روز گذشته خبری مبنی بر وقف یک قسمت از ۱۱ قسمت این کوه منتشر شد  اما سازمان اوقاف با صدور تکذیبیه ای اعلام کرد، این موقوفه مربوط به یک قریه و مراتع آن در اطراف کوه دماوند است. با این حال یک فعال محیط زیست می گوید: تعلق داشتن هیچ مرتعی در دامنه‌های کوه دماوند به مالک شخصی قابل قبول نیست.
دستور محیط زیستی دادستان کل کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دستور محیط زیستی دادستان کل کشور
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از ارسال نامه دادستان کل کشور به دادستان‌های استان‌های ساحلی خبر داد و گفت: بر اساس این نامه، تمام دادستانی‌ها موظف به برخورد جدی با عوامل آلودگی‌های دریایی شده‌اند.
«دماوند» از شایعه تا واقعیت
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / شهر تهران / معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه / کوه دماوند
«دماوند» از شایعه تا واقعیت
تهران- ایرنا- آنچه در فضای مجازی و برخی سایت‌ها طی روز گذشته منتشر شد و واکنش‌هایی را از سوی کاربران و ابهام‌هایی را برای مردم ایجاد کرد، خبر صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند از ۱۱ سند این کوه به نام سازمان اوقاف بود؛ خبری که توضیح‌ نهادهای مسوول را به دنبال داشت و گویا کار را به پیگیری قضایی آن از سوی سازمان حفاظت محیط زیست می‌کشید.
فراخوان تامین خرگوش‌ برای یوزهای انتقالی به استان سمنان صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سازمان حفاظت محیط زیست / سمنان / یوزپلنگ آسیایی / دلبر / کوشکی و دلبر در سمنان؛ انتقادها و پاسخ‌ها
فراخوان تامین خرگوش‌ برای یوزهای انتقالی به استان سمنان صحت ندارد
سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: خرگوش برای تغذیه سه یوزپلنگ ایران، دلبر و کوشکی، انتقالی به پارک توران استان سمنان به اندازه لازم وجود دارد و دوست داران حیات وحش به فراخوان‌های اشتباهی که صحت ندارد توجه نکنند.
واکنش معاون سازمان محیط‌ زیست به وقف دماوند؛ سندی به نام منابع طبیعی وجود داشته که آن را ابطال کرده‌اند / در حال تهیه نامه‌ای به امضای رییس سازمان محیط‌زیست هستیم و فردا آن‌ را به رییس دستگاه قضا تقدیم خواهیم کرد تا مساله وقف دماوند پیگیری شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
واکنش معاون سازمان محیط‌ زیست به وقف دماوند؛ سندی به نام منابع طبیعی وجود داشته که آن را ابطال کرده‌اند / در حال تهیه نامه‌ای به امضای رییس سازمان محیط‌زیست هستیم و فردا آن‌ را به رییس دستگاه قضا تقدیم …
معاون محیط ‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به پیگیری سازمان درباره موضوع وقف دماوند گفت: در حال تهیه نامه‌ای به امضای رییس سازمان محیط‌زیست هستیم و فردا آن‌ را به رییس دستگاه قضا تقدیم خواهیم کرد تا مساله وقف دماوند پیگیری شود. وی گفت: در کشور ۴۰ اثر طبیعی ملی به ثبت رسیده اما فقط یک دماوند داریم که جزو حقوق آیندگان است، یک عرصه طبیعی و نماد ایران است که باید آن‌را حفظ کنیم.
رئیس جمهوری: رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در ادارات، تخلف است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بنزین / سعید اوحدی / بنزین / بازنشستگان / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / تسهیلات بانکی / کمیسیون تجارت الکترونیکی / مصرف بهینه برق / مرکز توسعه تجارت الکترونیکی / بنیاد شهید و امور ایثارگران
رئیس جمهوری: رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در ادارات، تخلف است
تهران-ایرنا- رئیس جمهوری به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد که مسئولان اداری و اجرایی، مسئولیت نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی در سازمان های اداری و حاکمیتی کشور را بر عهده دارند و رعایت نکردن دستورالعمل ها، نقض قانون محسوب و منجر به تشکیل پرونده تخلفات در هیئت های تخلفات اداری می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / کوه دماوند / معصومه ابتکار
واکنش ابتکار به ماجرای وقف کوه دماوند
معصومه ابتکار طب توئیتی در واکنش به خبر وقف بخشی از کوه دماوند نوشت: «اثر طبیعی ملی قله دماوند با مساحتی بالغ بر ۲۹۵۰ هکتار در سال۱۳۸۱طی مصوبه شماره ۲۲۱مورخ ۲۱خرداد۱۳۸۱شورایعالی محیط زیست به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته‌است. اثر طبیعی ملی عالیترین رده حفاظتی است که بر اساس قانون هیچ گونه امکان واگذاری یا بهره برداری ندارد.»
هشدار درباره وضعیت خطرناک پسماندهای عفونی چهار هزار کلینیک تهران | شهرداری فراتر از مسئولیت قانونی در حال خدمات‌دهی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
هشدار درباره وضعیت خطرناک پسماندهای عفونی چهار هزار کلینیک تهران | شهرداری فراتر از مسئولیت قانونی در حال خدمات‌دهی است
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نسبت به عملکرد برخی مراکز کلینیکی پایتخت در زمینه بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی هشدار داد و گفت: نظارت عالی بر این موضوع بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است.
تصویربرداری از یک قلاده پلنگ سیاه رنگ در شمال استان کرمان
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سازمان حفاظت محیط زیست / پلنگ / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
تصویربرداری از یک قلاده پلنگ سیاه رنگ در شمال استان کرمان
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از رویت یک قلاده پلنگ سیاه در شمال استان کرمان خبر داد.
جوابیه‌ای که خود تائیدی بر اعتراض شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار / جوابیه / شرکت نفت فلات قاره / مرجان / داود میرشکار / جلیل بادام فیروز
جوابیه‌ای که خود تائیدی بر اعتراض شد
توضیحات سازمان حفاظت از محیط زیست درخصوص تخلف صورت گرفته در عدم برگزاری مناقصه و فراخوان عمومی برای اجرای پروژه احیای مرجان های خارگ، تحمیل شرکت غیرمرتبط و فاقد تخصص و تجربه را ثابت کرد.
شکارچیان متخلف در  فسا دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سازمان حفاظت محیط زیست / شکارچیان غیرمجاز / کلاهبرداری / پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / قوه قضاییه
شکارچیان متخلف در  فسا دستگیر شدند
شیراز _ایرنا_ بهنام محمدی رییس اداره محیط زیست شهرستان فساگفت:پرسنل یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، ۲ شکارچی متخلف را شناسایی و دستگیر کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
الگوی مطالبه گری مستند محور در دستور کار سمن های استان
دبیر شورای هماهنگی تشکل های محیط زیست و منابع طبیعی خوزستان در تشریح عملکرد این شورا در مدت تصدی یک ساله بیان داشت: طی یکسال اخیر تاکید نمودیم تا اعلام نقد، ارائه راهکار، پیگیری مطالبه ها و ... بر اساس مستندات کارشناسی و متناسب با ماهیت و ساختار سازمانی صورت دهند. از این رو می توان گفت الگوی مطالبه گری مستند محور در دستور کار سازمان های مردم نهاد استان قرار گرفته است.ایمان کاهکش دبیر شورای هماهنگی تشکل ها افزود: با توجه به سیر تکامل سمن ها در تبیین رویکردها و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف مدنظر اقدامات منسجم تری در حوزه محیط زیست شاهد بوده ایم. خوشبختانه سمن های نوپا در کنار دیگر تشکل هایی که سالها از فعالیت آن ها می گذرد توانسته اند همگرایی خوبی با هم افزایی و تقویت توانمندی های خود ایجاد …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
24درصد زباله‌های خشک در شهرکرد قابل بازیافت است
شهرکرد خبرنگار ابتکار : شهردار شهرکرد گفت: ۲۴.۶ درصد زباله‌های خشک قابلیت بازیافت دارند و بخشی از آن را می‌توان به کود‌ کمپوست‌ تبدیل کرد‌. عبدالغنی در بازدید از سایت دفن زباله اظهارداشت: این‌ سایت در اراضی منصوریه شهرکرد می‌باشد که از مجموع ۹۸ هکتار تاکنون ۲۲ هکتار این مجموعه‌ به کار گرفته شده است. وی با بیان اینکه روزانه ۱۵۰ تن زباله در شهرکرد جمع‌آوری و در این محل دفن می‌شود، افزود: عمده زباله ها در دو بخش خانگی و عفونی جمع‌آوری می شوند.شهردار شهرکرد با اشاره به دفن تمامی زباله‌ها بیان کرد: در این سایت هیچ گونه‌ زباله‌ دفن‌ نشده‌‌ای وجود ندارد اما با توجه به اینکه حجم زباله‌ها زیاد است بنابراین‌ جهت حفظ محیط زیست و حفاظت از طبیعت در قالب چهارچوب و براساس دستورالعمل‌های علمی باید بجای دفن سنتی …
استقرار آب شیرین‌کن‌ها در خلیج‌فارس با کمترین آسیب ‌زیست‌محیطی
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / سازمان حفاظت محیط زیست / دریای عمان / فناوری / خلیج فارس
استقرار آب شیرین‌کن‌ها در خلیج‌فارس با کمترین آسیب ‌زیست‌محیطی
تهران - ایرنا - معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:‌ در حال مطالعه برای مکان‌یابی محل استقرار آب شیرین‌کن‌ها در خلیج فارس هستیم و اکنون مکان‌یابی در استان هرمزگان به پایان رسیده و محل‌های مناسبی که کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کند، در این استان مشخص شده‌اند.
خورشید مقصر آلودگی ازن نیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / سازمان حفاظت محیط زیست / آلودگی هوا
خورشید مقصر آلودگی ازن نیست
تهران - ایرنا - چند سالی است شاهد بروز آلاینده‌ای به نام ازن در کلانشهرها بویژه تهران هستیم که به یکی از آلاینده‌های هوا در فصل تابستان و روزهای گرم و آفتابی تبدیل شده چرا که ناکس ناشی از خودروهای فرسوده به علت تابش نور خورشید به ازن تبدیل می‌شود؛ این تابش از ابتدای خلقت زمین بوده پس خورشید را مقصر ندانیم و درصدد رفع متهمان اصلی یعنی خودروهای فرسوده باشیم.
کشف و ضبط ۳۷۰۰ قطعه ماهی رودخانه‌ای قاچاق در مرند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / کشفیات / پلیس راهور / دامپزشکی / سازمان حفاظت محیط زیست / محصولات غذایی / ماهیگیری / مواد غذایی فاسد
کشف و ضبط ۳۷۰۰ قطعه ماهی رودخانه‌ای قاچاق در مرند
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرند از کشف و ضبط ۳۷۰۰ قطعه ماهی رودخانه‌ای قاچاق خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •