شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده
کالای
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اقتصادی / استان سمنان
کالای "بدون قیمت نخریم"
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: نصب برچسب قیمت بر روی اجناس ضروری و الزامی است و در صورت عدم رعایت از سوی اصناف، با متخلفات برخورد خواهد شد.
تابش: طرح پیش‌فروش خودرو مشابهی در جهان ندارند
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو
تابش: طرح پیش‌فروش خودرو مشابهی در جهان ندارند
رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در طرح پیش فروش خودرو، حامی حقوق مصرف کننده هستیم.
خودروسازان موظف به رعایت قیمت‌های شورای رقابت هستند
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / قیمت خودرو / سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان / شورای رقابت / ایران‌خودرو / سایپا
خودروسازان موظف به رعایت قیمت‌های شورای رقابت هستند
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن تاکید بر اینکه در طرح پیش‌فروش خودرو، حامی حقوق مصرف کننده هستیم و خودروسازان نیز موظف هستند در طرح‌ فروش‌های خود از قیمت‌های مصوب شورای رقابت پیروی کنند.
الزام شرکت‌های لوازم خانگی به ثبت قیمت در سامانه ۱۲۴
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده / لوازم خانگی / قیمت لوازم خانگی
الزام شرکت‌های لوازم خانگی به ثبت قیمت در سامانه ۱۲۴
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: از این پس هیچ یک از واحدهای تولیدی لوازم خانگی بدون هماهنگی، اجازه افزایش قیمت نخواهند داشت.
اولویت بازرسی در هفته جاری/ مردم تخلفات را گزارش کنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده / سیدجواد احمدی
اولویت بازرسی در هفته جاری/ مردم تخلفات را گزارش کنند
معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان گفت: بازرسی‌ها در هفته جاری درباره ۵ قلم کالای اولویت دار شامل خودرو، برنج، تیرآهن و ورق، کنجاله سویا و لوازم خانگی متمرکز شده است.
اصلاح آئین‌نامه قانون حمایت ازحقوق مصرف‌کنندگان خودرو ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / وزارت صنعت ، معدن وتجارت / پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت / اسحاق جهانگیری / سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده / قیمت خودرو
اصلاح آئین‌نامه قانون حمایت ازحقوق مصرف‌کنندگان خودرو ابلاغ شد
معاون اول رئیس‌جمهور تصویب‌نامه موضوع اصلاح آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.
۲۴ میلیارد ریال جریمه برای تولیدکنندگان نان‌های بی‌کیفیت در سمنان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / استانی-اقتصادی / سمنان / نانوایی / صنعت، معدن و تجارت
۲۴ میلیارد ریال جریمه برای تولیدکنندگان نان‌های بی‌کیفیت در سمنان
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام ۱۳ هزار و ۱۸۷ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی استان در سال گذشته خبر داد.
رشد 12 درصدی بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / استانی-اقتصادی / بازرسی از اصناف / سمنان / وزارت صنعت، معدن تجارت
رشد 12 درصدی بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بازرسی از واحدهای صنفی در استان درسال گذشته ، ۱۲ درصد افزایش داشته است.
کالاهای اولویت دار در بازرسی‌های ایام پایان سال
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده / گرانفروشی / بازرسی اصناف
کالاهای اولویت دار در بازرسی‌های ایام پایان سال
مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان گفت:کارگروه تنظیم بازار شکر، حبوبات، میوه و تره بار، لاستیک و محصولات فولادی شامل تیرآهن، ورق و میلگرد را به عنوان کالاهای اولویت دار معرفی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / استانی-اقتصادی / گرانفروشی / استان سمنان
گرانفروشی و تقلب در صدر شکایات مردمی سمنان
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ارائه افزون بر یک‌هزار و ۳۰۰ مورد شکایت مردمی در خصوص تخلفات واحدهای صنفی در ۶ ماهه گذشته به ستادهای خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت این استان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / افق کوروش / فروشگاه های زنجیره ای / سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده
تندیس زرین برند محبوب ایرانی به افق کوروش تعلق گرفت
برای سومین سال متوالی، شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش موفق به دریافت تندیس زرین برند محبوب مصرف کنندگان شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / استانی-اقتصادی / انبار / کالا / _صنعت
ثبت بیش از ۱۳هزار انبار و مرکز نگهداری کالا در استان سمنان
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بمنظور کنترل ورود و خروج کالا بیش از ۱۳هزار انبار و مرکز نگه داری کالا در استان ثبت شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
شنیدن اتهامات روز یکشنبه برایم عجیب و غیرقابل باور بود
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: شنیدن اتهامات روز یکشنبه از صحن علنی مجلس برایم خیلی عجیب و غیرقابل باور بود.به گزارش ایسنا، بهرام پارسایی در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس در تذکری نسبت به انتقادات روز یکشنبه برخی نمایندگان در جریان رسیدگی مجلس به طرح ساماندهی صنعت خودرو، گفت: روز یکشنبه چندتا از همکاران چند اتهام به بنده و صحن مجلس زدند. وی گفت: در مورد اول به بنده اتهام زدند که پنج شش بار در کمیسیون صنایع و معادن و کمیته‌های این کمیسیون راجع به طرح ساماندهی صنعت خودرو حضور داشتم در حالی که از تاریخ 2/۱۱/97 که طرح به کمیسیون صنایع ارجاع شد براساس مستندات موجود، بنده را به هیچ یک از جلسات دعوت نکردند و حتی در یک مورد هم که بنده را دعوت کردند، جلسه تشکیل نشد که چرایی تشکیل نشدن این جلسه قابل رسیدگی …
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
87 پرونده قاچاق کالا در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد
یاسوج- ایرنا- معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده گان سازمان صنعت ،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 87 پرونده قاچاق کالا در این استان سال 97 تشکیل و به تعزیرات حکومتی برای اعمال قانون ارسال شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
انجمن های حمایت از حقوق مصرف کننده در تنظیم بازار شرکت می کنند
تبریز- ایرنا- معاون هماهنگی امور استان ها و نظارت بر تشکل های سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با تصویب هیات دولت انجمن های حمایت از حقوق مصرف کننده در ستاد تنظیم بازار دارای حق رای شدند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
برترین حامیان حقوق مصرف کننده در آذربایجانشرقی معرفی می شوند
تبریز- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: چهارمین همایش اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان با حضور مسوولان ارشد سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور در این استان برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
معاون سازمان صمت: 989 واحد صنفی سمنان در نوروز تخلف کردند
سمنان- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 989 فقره تخلف از واحدهای صنفی در این استان در طرح نظارتی نوروز 98، کشف و ثبت شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
10148 بازرسی از اصناف قم انجام شد
قم- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در طرح ویژه نظارتی نوروز که از اول بهمن ماه طرح آغاز شده است، 10 هزار و 148 بازرسی از اصناف این استان انجام شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
لشگری: تشویق کنشگران اقتصادی بر رعایت قوانین، وظیفه تعزیرات است/ رییسی: تشدید نظارت و بازرسی بهداشتی بر مکان‌های حساس
مدیرکل حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان تعزیرات حکومتی گفت: یکی از وظایف اصلی سازمان تعزیرات حکومتی تشویق کنشگران اقتصادی بر رعایت قوانین است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
652 پرونده تخلف اصناف در قم تشکیل شده است
قم- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در طرح نظارت نوروزی که از اول بهمن ماه امسال در این استان آغاز شده است، 652 پرونده تخلف به ارزش 59 میلیارد و 213 میلیون ریال تشکیل شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •