سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان
سرگذشت دو دهه قیمت‌گذاری خودرو
دنیای اقتصاد / ۴ ساعت قبل / اقتصادی
سرگذشت دو دهه قیمت‌گذاری خودرو
مقایسه شاخص بهای ساخت (تولید) و قیمت خودرو طی سال‌های 76 تا 97 نشان می‌دهد طی 21 سال گذشته، فاصله هزینه ساخت تولید و قیمت خودرو با یکدیگر، دو دوره متفاوت را تجربه کرده است. بر این اساس، در دوران قیمت‌گذاری بر اساس حاشیه بازار، فاصله هزینه تولید با قیمت، بسیار کمتر از دورانی است که قیمت به‌صورت دستوری (توسط شورای رقابت یا سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و ستاد تنظیم بازار) تعیین شده است.
رسیدگی به 71درصد از شکایات مردمی
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
رسیدگی به 71درصد از شکایات مردمی
خدیجه نوروزی - روزنامه‌نگار در ایام پایانی سال و افزایش تقاضای عمومی جهت تامین کالا و خدمات به مناسبت ایام نوروز و همچنین سفرهای سیاحتی، معمولا میزان شکایت‌های مردمی و نارضایتی‌ها به واسطه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت کالا‌ها و خدمات افزایش می‌یابد. همین امر ضرورت استمرار نظارت و بازرسی کالا و خدمات مورد نیاز مردم در سطح بازار به‌ویژه اقلام پرمصرف و اولویت‌دار، همچنین ممانعت از تخلف را دوچندان می‌کند. اما باید دید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان چه رویکردی …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اقتصادی
متخلفان صدرنشین را بشناسید
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن تشریح نتایج بازرسی‌های این سازمان، ازجمله انبار و سردخانه، مصالح ساختمانی،
  بخش حمل و نقل  تعزیرات  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  صنعت معدن و تجارت  مسکن
روغن موتور، صدرنشین تخلفات
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
روغن موتور، صدرنشین تخلفات
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن تشریح نتایج بازرسی‌های این سازمان، منجمله انبار و سردخانه، مصالح ساختمانی، لاستیک، لبنیات، برنج، میوه، گوشت قرمز و مرغ، تخم مرغ و قندوشکر را از جمله کالاها و خدماتی عنوان کرد که طی ۱۰ماهه امسال در اولویت نظارت این سازمان قرار گرفتند که روغن موتور در صدر بیشترین تخلفات قرار گرفته است.
  سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان  تنظیم بازار داخلی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
وعده رئیس سازمان حمایت درباره تعهدات یک خودروساز
عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان وعده داد که در حداقل زمان ممکن خودروهای جایگزین از طریق طرح کلید به کلید به خریداران شرکت سایپادیزل تحویل داده می‌شود.تعدادی از مشتریان سایپادیزل در تحویل گرفتن خودروهای خود با مشکل مواجه شده‌اند.
ایفای تعهدات سایپادیزل با طرح کلید به کلید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
ایفای تعهدات سایپادیزل با طرح کلید به کلید
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان وعده داد که در حداقل زمان ممکن خودروهای جایگزین از طریق طرح کلید به کلید به خریداران شرکت سایپا دیزل تحویل داده می‌شود.
کمبود عرضه تایر وانت رفع می‌شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
کمبود عرضه تایر وانت رفع می‌شود
سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران گفت: با موافقت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با درخواست تایرسازان، قیمت تایرهای وانتی در کارخانجات افزایش یافته و به زودی کمبود عرضه این محصول رفع می‌شود.
کدام کالاهای اساسی در اولویت بازرسی هستند؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
کدام کالاهای اساسی در اولویت بازرسی هستند؟
تهران - ایرنا -  معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره اولویت‌های بازرسی از بازار کالاهای اساسی در هفته پیش‌رو گفت: شکر، دام زنده و گوشت، جوجه یک روزه، انواع لاستیک شامل کامیونی،اتوبوسی، پژویی و پرایدی در صدر بازرسی بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانهای سراسر کشور قرار دارد.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  کالای اساسی
سازمان حمایت از مصرف کنندگان: مدیران خودرو و کرمان‌موتور باید به قیمت‌های قبل برگردند
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
سازمان حمایت از مصرف کنندگان: مدیران خودرو و کرمان‌موتور باید به قیمت‌های قبل برگردند
شفقنا- رییس هیات مدیره سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که دو شرکت مدیران خودرو و کرمان‌موتور که بعد از افزایش نرخ بنزین قیمت خود را افزایش دادند باید سریع به قیمت‌های قبلی بازگردند.  ایسنا نوشت: درحالی‌که طبق قانون،...
قیمت‌ها را به قبل برگردانید
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
قیمت‌ها را به قبل برگردانید
رئیس هیئت مدیره سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که دو شرکت مدیران خودرو و کرمان‌موتور که بعد از افزایش نرخ بنزین قیمت خود را افزایش دادند باید سریع به قیمت‌های قبلی بازگردند.
نرخ های مصوب شکر باید در بازار رعایت شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
نرخ های مصوب شکر باید در بازار رعایت شود
تهران- ایرنا- معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: شکر دارای نرخ مصوب است و هیچ فروشنده ای حق افزایش قیمت آن را ندارد.
  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  وزارت صنعت معدن و تجارت  ستاد تنظیم بازار
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
آمادگی برای ایجاد بازاری آرام در شب عید
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:
  خودرو  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  شب عید  صنعت معدن و تجارت  کارشناسی
افزایش قیمت محصولات کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
افزایش قیمت محصولات کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو
در حالیکه طبق اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، هیچ یک از تولیدکنندگان تا اطلاع ثانوی حق هیچگونه افزایش قیمتی برای محصولات خود را نداشته‌اند، بررسی‌ها نشان می‌دهد که دو شرکت‌ خودروسازی داخلی قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند.
کنترل دستوری بازارها
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
کنترل دستوری بازارها
رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در نشستی که در روزهای پایانی سال جاری برگزار شد از برنامه این سازمان برای کنترل بازار شب عید خبر داد.
  تعزیرات  خرما  روزهای پایانی سال  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  شب عید
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
نظارت بر بازار شکر و جوجه یک‌روزه در صدر کالاهای اولویت‌دار قرار گرفت
شکر، ذرت، جوجه یک‏روزه، لاستیک سبک و سنگین (کامیون، اتوبوس، پژو، پراید)، ورق فولادی و تیرآهن، به عنوان کالاهای اولویت‏دار نظارتی در هفته منتهی به هفدهم بهمن‏ماه معرفی شدند.به گزارش ایلنا، در راستای سیاست‌های کنترلی و نظارتی مستمر به منظور آرام‌سازی فضای بازار، بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‏های سراسر کشور در هفته پیش‏رو، بازرسی‏های خود را بر ذرت، لاستیک سبک و سنگین شامل (کامیون، اتوبوس، پژو، پراید)، ورق فولادی، تیرآهن خصوصاً شکر و جوجه یک‌روزه متمرکز می‌کنند. لازم به ذکر است؛ در جلسه ستاد تنظیم بازار که به‌طور مستمر هر هفته برگزار می‏شود، کالاهای اولویت‌دار برای نظارت و بازرسی تعیین و تصمیم‌گیری‌های لازم در این خصوص صورت می‌پذیرد.
برنامه تنظیم بازار تا شب عید
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
برنامه تنظیم بازار تا شب عید
برنامه‌های دولت برای تنظیم بازار شب عید اعلام شد. رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن تشریح برنامه‌‌های این سازمان برای ایام پایانی سال، از سیاست‌های جدید مربوط به قیمت‌گذاری کالاها و نظارت بر بازار رونمایی کرد. بر این اساس مقرر شده است که از اول اسفند ماه طرح ویژه نظارت بر بازار با حضور بازوهای نظارتی مختلف به اجرا دربیاید که در این راستا هماهنگی لازم با تمامی دستگاه‌های مرتبط با حوزه تنظیم بازار به عمل آمده تا علاوه بر تامین و توزیع کالاها، نظارت بر بازار به شکل مناسب انجام شود. در عین حال فاز تازه از این سیاست این‌گونه تعریف شده است که از این به بعد، قیمت‌گذاری کالاها از مسیر دفاتر تخصصی در سازمان مزبور انجام شود.
برنامه سازمان حمایت برای بازار شب عید/ کالای بدون برچسب قیمت نخرید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
برنامه سازمان حمایت برای بازار شب عید/ کالای بدون برچسب قیمت نخرید
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از طرح ویژه سازمان حمایت برای بازار شب عید خبر داد و گفت: ساماندهی سایت‌های فروش اینترنتی با همکاری سازمان حمایت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به زودی اصلاح و رونمایی می‌شود.
  کالاهای اساسی  عیدی
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
آغاز طرح ویره نظارتی نوروز از اول اسفند
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از آغاز اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز با افزایش دو برابری بازرسان از اول اسفند ماه خبر داد و تاکید کرد: ذخیره کالاهای استراتژیک به اندازه‌ای است که می‌توانیم اعلام کنیم هیچ کمبودی نداریم.
  ایام نوروز  بازار شب عید  بازار نوروزی  عباس تابش  نظارت بر بازار
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
قیمت شکر در سال ۹۹ گران نمی‌شود
رییس سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اعلام کرد که قیمت شکر در سال ۹۹ تغییری نمی‌کند.
  قیمت شکر  گرانی شکر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
تمدید مجوز شرکت‌های خدمات پس از فروش منوط به کسب امتیاز لازم
معاون نظارت و بازرسی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که تمدید مجوز شرکت‌های خدمات پس از فروش منوط به کسب امتیاز لازم است.
  سازمان حمایت
ایفای حقوق مصرف کنندگان اولویت خودروسازان باشد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
ایفای حقوق مصرف کنندگان اولویت خودروسازان باشد
مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: ایفای حقوق مصرف‌کنندگان باید به‌عنوان یک اولویت در دستورکار صنعت خودرو سازی کشور قرار گیرد.
دستورالعمل قیمت‌گذاری کالاها برای ایام پایانی سال به استان‌ها ابلاغ شد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
دستورالعمل قیمت‌گذاری کالاها برای ایام پایانی سال به استان‌ها ابلاغ شد
رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: دستورالعمل قیمت‌گذاری برای ایام پایانی سال، به استان‌ها ابلاغ شده است.
چرا گوشت ارزان نشد؟!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
چرا گوشت ارزان نشد؟!
در حالی‌که دامداران از ارزان نشدن قیمت گوشت متناسب با کاهش قیمت ۴۰ درصدی قیمت دام گلایه می‌کنند، سازمان حمایت آمار دیگری از تغییرات قیمت‌ها ارائه داده است.
  قیمت گوشت قرمز  دام زنده  سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان
پرونده تخلف برخی شرکت‌های لبنی به سازمان تعزیرات ارسال شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
پرونده تخلف برخی شرکت‌های لبنی به سازمان تعزیرات ارسال شد
در پی افزایش قیمت برخی محصولات لبنی در بازار،‌ سازمان حمایت اعلام کرد که "تمامی شرکت‌های لبنی قیمت‌های مصوب ابلاغی را رعایت می‌کنند، اما در موارد محدودی پرونده تخلف تشکیل و موضوع به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است".
  لبنیات  سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
خط تولید پراید و پژو ۴۰۵ متوقف خواهد شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه «خط تولید پراید و پژو ۴۰۵ بعد از اجرای تعهدات‌شان متوقف خواهد شد»، گفت: یکی از برنامه‌های ما تولید خودروهای یورو ۴ و یورو ۵ است.به گزارش ایسنا، رضا رحمانی در جلسه علنی روز سه‌شنبه در پاسخ به سوال حسینی و زرآبادی نمایندگان تهران و قزوین درباره علت تعلل در انجام وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در نظارت، کنترل و جلوگیری از تضییع حقوق خریداران خودرو و شرکت‌های قطعه‌سازی گفت: برای بررسی وضعیت خودرو باید شرایط کشور را سنجید که این در تیراژ و قیمت خودروها و هزینه تمام‏شده تاثیرگذار است. در شرایط عادی، کشور به حدود یک تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو نیاز دارد که اگر بتوانیم سالانه این میزان خودرو را تولید کنیم بازار اشباع …
انجام ۴۴۲ هزار مورد بازرسی بعد از افزایش نرخ بنزین/رصد بازار برنج خارجی از سوی بازرسان
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
انجام ۴۴۲ هزار مورد بازرسی بعد از افزایش نرخ بنزین/رصد بازار برنج خارجی از سوی بازرسان
معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از انجام ۴۴۲ هزار و ۶۲۱ مورد بازرسی از سطح بازار بعد از افزایش قیمت بنزین خبر داد و گفت: بازار برنج خارجی به دقت زیر ذره‌بین بازرسان قرار دارد.
  سیدجواد احمدی  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان  برنج  نظارت و بازرسی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
توضیح وزارت صمت درباره گرانی قطعه
وزارت صمت با بیان اینکه افزایش قیمتی در قطعات یدکی به‌وجود نیامده اعلام کرد: هرگونه تخلف اقتصادی از قبیل گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور را گزارش دهید.وزارت صمت در واکنش به انتشار خبری باعنوان «قطعات خودرو 10 تا 15 درصد گران شد؛ ناظران بازار کجا هستند؟» به ارائه توضیحاتی پرداخت.متن این توضیحات به‌شرح زیر است:مکاتبه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با سازمان‌های صمت سراسر کشور به‌منظور اولویت و تمرکز بازرسی بر لوازم یدکی خودرو، مکاتبه با سازمان‌های صمت سراسر کشور جهت بازرسی از واحدهای تولیدی قطعات مصرفی خودروهای گازسوز به‌منظور جلوگیری از افزایش قیمت، مکاتبه با انجمن‌ها و اتحادیه‌ها مبنی بر ممنوعیت «هرگونه افزایش قیمت کالا تا اطلاع ثانوی» همچنین با توجه به قرار …
تخلفات اصناف ۱۷ درصد افزایش یافت
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
تخلفات اصناف ۱۷ درصد افزایش یافت
تخلفات کشف شده در پی بازرسی و کنترل واحدهای صنفی از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در هفت ماهه نخست امسال، ۱۶.۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
رصد موجودی 10قلم کالا
گام جدید سیاست‌گذار پس از انجام سلسله اقدامات اخیر در مسیر تنظیم بازار، این بار هم برای رصد و کنترل بازار برداشته شد. بر این اساس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان شیوه‌نامه بازرسی انبارها و مراکز نگهداری کالاها را به روسای سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور ابلاغ کرده است. متولی سازمان حمایت در چارچوب شیوه نامه مزبور، 10قلم کالای دارای اولویت را با هدف رصد و پایش دائمی و مستمر در سطح بازار اعلام کرده است. مطابق شیوه نامه ابلاغی این کالاها شامل«برنج»، «ذرت دامی»، «شکر»، «لاستیک»، «چای»، «کاغذ چاپ تحریر و روزنامه»، «کنجاله سویا»، «گندم»، «جو» و«روغن موتور» می‌شود.
شیوه‌نامه بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا ابلاغ شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
شیوه‌نامه بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا ابلاغ شد
تهران-ایرنا- سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام ۱۰ قلم کالای مشمول اولویت‌ برای رصد و پایش مستمر، شیوه‌نامه بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا را ابلاغ کرد.
  اتاق بازرگانی تهران
جو روانی بازار مدیریت شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
جو روانی بازار مدیریت شده است
تهران- ایرنا- رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: توزیع منحنی‌های تغییر قیمت در بازار در این مدت و مدت مشابه قبل، عادی بوده که نشان می‌دهد جو روانی بازار مدیریت شده است.
  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  تنظیم بازار  سهمیه بندی بنزین
تصمیمات جدید برای خودروهای معوق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
تصمیمات جدید برای خودروهای معوق
روز گذشته دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در ارتباط با خودروهای معوق، تولید محصولات ناقص، عدم ترخیص خودروهای دپویی و وضعیت خودروسازانی که پرونده‌شان به تعزیرات ارسال شده است، توضیحاتی ارائه کرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
جدیدترین تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای ثبات قیمتی
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گزارش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که از روند تغییرات قیمتی انواع اقلام کالایی از سطح بازار ارائه شده، نشان می‌دهد که خوشبختانه در عموم کالاها شرایط قیمتی مناسب بوده و در برخی اقلام نیز شاهد کاهش قیمت بوده‌ایم، ضمن آنکه در بسیاری از موارد ثبات قیمت حاصل شده است. به گفته معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت، تغییرات در مورد برخی اقلام کالایی مربوط به اصلاح قیمت بنزین نیست و به تغییر قیمت فصلی این اقلام مرتبط است که این مشکل تا یکی دو هفته آینده برطرف خواهد شد.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
خودرو | توضیحات سازمان حمایت درباره خودروهای تحویل نشده به مشتریان
شفقنا اقتصادی_ مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با اقدامات نظارتی و حمایتی انجام شده روند تحویل خودروها و ایفای تعهدات معوق تسریع شده است و پیگیری و اعمال اقدامات نظارتی تا تحویل تمامی خودروهای معوق ادامه دارد.   ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت […]
"صنعت آبلیمو" و "دیجی‌کالا" افزایش قیمت نمی دهند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
"صنعت آبلیمو" و "دیجی‌کالا" افزایش قیمت نمی دهند
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: در راستای اصلاح نرخ بنزین و با پیگیری سازمان حمایت، انجمن صنعت آبلیموی ایران و شرکت دیجی کالا در یک همکاری داوطلبانه همراهی خود را با دولت در تثبیت بازار کالا و خدمات، ثبات قیمت محصولات خود را در بازار اعلام کردند.
  سهمیه بندی بنزین  نظارت بر بازار  کنترل قیمت کالاها  بازار
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
بازرسی‌ | افزایش ۴۰ درصدی در یک هفته اخیر
شفقنا اقتصادی_ رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در هفته بعد از افزایش قیمت بنزین نسبت به هفته قبل آن، تعداد بازرسی‌های بازرسان سازمان حمایت در سطح کشور، ۳۹.۶ درصد افزایش یافته است. به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور افزود: در […]
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
افزایش ۴۰ درصدی بازرسی‌های بازار
رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در هفته بعد از افزایش قیمت بنزین نسبت به هفته قبل آن، تعداد بازرسی‌های بازرسان سازمان حمایت در سطح کشور، ۳۹.۶ درصد افزایش یافته است.
  سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان  ستاد تنظیم بازار  قیمت کالاهای اساسی
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / اقتصادی
بیش‌ترین تخلفات کشف شده مربوط به کدام کالاهاست؟
مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارسال ۴۵۷۶ مورد پرونده تخلف به تعزیرات در چهار روز اول هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: عمده پرونده‌های تشکیل شده مربوط به میوه، قند، ‌شکر،‌ مرغ، ‌برنج، لبنیات، ‌گوشت قرمز،‌ تخم مرغ، حمل و نقل، ‌لاستیک، ‌روغن موتور و مصالح ساختمانی بوده است.
  گرانی  نظارت بر بازار
گشت ویژه برخورد با محتکران تشکیل شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / اقتصادی
گشت ویژه برخورد با محتکران تشکیل شد
مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تشدید نظارت بر بازار و تشکیل گشت ویژه برخورد با محتکران خبر داد.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ...
افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع است
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در ابلاغیه‌ای اعلام کرد: هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
وتوی تقاضاهای افزایش قیمت
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اقتصادی
وتوی تقاضاهای افزایش قیمت
وزیر صنعت، معدن و تجارت در چهارمین جلسه ستاد تنظیم بازار از دستور جدید رئیس‌جمهوری خبر داده که بر اساس آن نباید هیچ‌گونه تقاضایی برای افزایش قیمت کالاها مطرح شود. رضا رحمانی تاکید کرد اگر در روزهای گذشته مجوزی برای افزایش قیمت کالایی صادر شده باشد، لغو خواهد شد. در عین حال، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز ثبت مشخصات انبارها، مالک انبار و کالا، میزان و نوع کالای ورودی و خروجی به آنها در سامانه جامع انبارها را الزامی اعلام کرده است.
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
نظارت بر بازار تشدید شد
رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از آغاز اجرای برنامه‌های گسترده برای تشدید اقدامات نظارتی ویژه، توسط بازرسان استانها در برخورد با محتکران و گرانفروشان در سراسر کشور خبر داد.
  نظارت بر بازار  وزارت صمت
بررسی‌ها آرامش بازار را نشان می‌دهد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / سیاسی
بررسی‌ها آرامش بازار را نشان می‌دهد
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه بررسی‌ها با دقت در تمام حوزه‌های بازار انجام می‌شود،‌ گفت: تلفن های گویا فعال هستند و سازمان حمایت آماده پاسخگویی به مردم است.
  سهمیه بندی بنزین  تصمیم نظام  مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان
کالای ثبت نشده، احتکار محسوب شده و با متخلفین برخورد می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
کالای ثبت نشده، احتکار محسوب شده و با متخلفین برخورد می‌شود
پیرو ابلاغیه‌ها و بخشنامه‌های مکرر قبلی به لحاظ شرایط فعلی متاثر از اصلاح قیمت بنزین و احتمال سوءاستفاده برخی عوامل سودجو در این برهه زمانی، مجدداً نسبت به ضرورت ثبت اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا در قالب سامانه جامع انبارها و سامانه اعلام موجودی تاکید می‌شود.
  تصمیم نظام  سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان  بازار  کنترل قیمت کالاها
کنترل قیمت‌ها با سخت‌گیری بیشتر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
کنترل قیمت‌ها با سخت‌گیری بیشتر
تهران- ایرنا- رئیس اتاق اصناف تهران اعلام کرد: اکنون بازرسان و ناظران اصناف و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در سطح شهر فعال هستند و این روزها کنترل قیمت‌ها با سخت‌گیری و شدت بیشتری انجام می‌شود.
  سهمیه بندی بنزین  اصناف  قیمت کالا
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
تمرد نانوایی‌های آزادپز از نصب نرخنامه
دو روز پیش (یکشنبه) معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرده بود:" از امروز تمام واحدهای نانوایی مکلف به نصب نرخنامه متحدالشکل تهیه شده توسط اتحادیه نانوایان، در معرض دید عموم هستند".
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
ادامه طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها
معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها ادامه می‌یابد و قرار دادن نرخ‌نامه نان در معرض دید مردم ضروری است. به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، از تداوم طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها خبر داد و اقدام نانوایی‌ها را برای نصب نرخ‌نامه و قرار دادن آن در معرض دید عموم مردم ضروری دانست.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
نانوایی‌ها زیر چتر نظارت ویژه
معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها ادامه می‌یابد و قرار دادن نرخنامه نان در دید مردم، ضروری است.
اولویت با "نان ساده" است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
اولویت با "نان ساده" است
معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: براساس ابلاغیه صورت گرفته، اولویت پخت و عرضه با نان ساده بوده و پخت نان با افزودنی‌ها و یا وزن متفاوت، فقط با تقاضای مشتری انجام خواهد شد.
  نانوایی  نان ساده
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
تشدید برخورد با نانوایان متخلف از امروز
معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه تمام واحدهای نانوایی مکلف به نصب نرخنامه متحدالشکل تهیه شده توسط اتحادیه نانوایان، در معرض دید عموم هستند، اعلام کرد: از امروز (یکشنبه) هرگونه عدول از وزن چانه، قیمت‌های مصوب و عدم نصب نرخنامه، تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفته و ضمن قطع سهمیه آرد واحدهای متخلف، پرونده تخلف گران‌فروشی برای اعمال قانون به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال خواهد شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
ایران‌خودرو و سایپا عامل گرانی‌های اخیر هستند
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران با بیان اینکه سایپا و ایران‌خودرو عامل گرانی‌های اخیر در بازار خودرو هستند، از سازمان‌های نظارتی خواست به موضوع ورود کنند.به گزارش ایسنا، سعید موتمنی با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها تنها در خودروهای پرتیراژ دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو رخ داده و برای خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان افزایش قیمتی وجود نداشته است، اظهار کرد: عرضه این خودروها در بازار به درستی انجام نمی‌شود، اگر عرضه به اندازه کافی انجام شود، گرانی در بازار خودرو ایجاد نمی‌شود. این گرانی‌ها در حالی است که با توجه به اینکه نوسان نرخ ارز در بازار وجود نداشته است، بنابراین نباید افزایش قیمتی در بازار خودرو وجود داشته باشد. گرانی‌های اخیر به این دلیل است که شرکت‌های خودروسازی …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / ...
اخبار
ایسنا| مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: نان، میوه،
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / اقتصادی
سازمان حمایت: اسناد گرانفروشی شیر را داریم
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از در دست بودن اسنادی از گرانفروشی شیر خام خبر داد و گفت: در حال حاضر پرونده‌ای در سازمان حمایت تشکیل شده و موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.
  گرانفروشی لبنیات
نان، میوه، سبزیجات و محصولات سایپا؛ در صدر شکایت‌های مردمی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اقتصادی
نان، میوه، سبزیجات و محصولات سایپا؛ در صدر شکایت‌های مردمی
مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان…
  سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان  گرانفروشی  تقلب  سایپا  میوه  سبزیجات  نانوایی
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
کالای پرمصرف | کاهش قیمت ۵۳ قلم
شفقنا اقتصادی_ مدیرکل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در پی بررسی روند تغییرات قیمت ۱۰۰ قلم کالای ضروری و اساسی در ۲۴ مهرماه امسال، قیمت ۵۳ قلم کالای پرمصرف روند کاهشی داشته است. به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهرداد ایزدی با اشاره به رصد روزانه و مستمر ۱۰۰ […]